Program registery Restoration of cultural and artistic activities

#
ID
Project name
Rating
General budget
The requested amount from the UCF
LOT 2: Scholarship for the restoration of cultural and artistic activities
1.
ID: 5RCA21-32384
Project name: Відновлення культурно-мистецької діяльності шляхом продовження колекції "Зерно Життя". Коваль Талісман
Rating: 268
General budget: 198592
The requested amount from the UCF: 198592
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності та доповнення колекції бронзових скульптур "Зерно Життя" трьома новими скульптурами та одній великого розміру, завдяки отриманню нових навичок з 3д скульптингу та поглибленому вивченню процесів та технологій художнього литва металів, наших предків. Колекція "Зерно Життя" є культурно-мистецьким продуктом з широкою культурно-просвітницькою складовою з сучасної тематики війни з російською федерацією. Колекція сприятиме зміцненню морального духу українців, посилення ментальної стійкості, єдності української нації та скульптури будуть транслювати ідеї повоєнної відбудови держави. "Зерно Життя" - формуватиме нові культурні сенси та практики, спрямовані на взаєморозуміння українського соціуму та єднанню світової спільноти проти російського агресора.
2.
ID: 5RCA21-33882
Project name: Хустина
Rating: 268
General budget: 51161.50
The requested amount from the UCF: 51161.50
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: м.Луцьк Волинська область,
Project description: Мета проекту виконати дванадцять творів і представити їх у виставці. Усі праці об‘єднають хустини, які служитимуть тлом для експозиції і означатимуть покров, оберіг.
3.
ID: 5RCA21-33830
Project name: Народні іграшки зраненої землі
Rating: 264
General budget: 75080
The requested amount from the UCF: 75080
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Княгининок,
Project description: Відтворення колекції народних іграшок та предметів дитячого побуту з регіонів, які наближені до країни-агресора та найбільше постраждали під час повномасштабного вторгнення російської федерації в 2022 році. В рамках стипендіальної діяльності будуть виготовлені іграшки, знаряддя народних ігор, речі які були в побуті маленьких українців у XIX - початку XX ст. Робота буде вестися на основі етнографічних джерел, зібраних видатними дослідниками, репресованих радянським режимом Ніною Загладою та Марком Грушевським. Також будуть використовуватися зразки з музейних та приватних колекцій, старовинні фотографії. Значна частина матеріалів раніше не публікувалася і зібрана від носіїв традиції - жителів даних регіонів, які пережили окупацію.
4.
ID: 5RCA21-03163-2
Project name: Квадробалет "Незламні"
Rating: 263
General budget: 51943
The requested amount from the UCF: 51943
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Бровари, Київська область,
Project description: Квадробалет "Незламні" - це новий культурний продукт у галузі національного балету. Мета проекту змінити ситуацію із висвітленням подій війни в українському та світовому балеті. Результатом стане репертуарна мобільна балетна вистава на 4 виконавці. Дана вистава може бути гастрольним проектом і доносити події війни в Україні до міжнародної аудиторії мовою танцю, яка є універсальною.
5.
ID: 5RCA21-06220
Project name: “Сувій життя”
Rating: 263
General budget: 175545.76
The requested amount from the UCF: 175545.76
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: село Займище, Київська область, м. Київ,
Project description: “Сувій життя” – дослідницький культурно-мистецький проєкт створення масштабного арт-об’єкта у вигляді керамічного панно як творчої інтерпретації та мотивуючої візуалізація життя українців. Загорнуті кінці сувою символізують минуле та майбутнє, а основна частина призначена сьогоденню, в якому виділені позитивні та сильні сторони сучасної людини, важливі та актуальні цінності. Панно стане результатом проведення унікального авторського дослідження з залученням до його етапів представників різних аудиторій задля транслювання їм тематики проєкту та розширення кордонів її авторського осмислення та інтерпретації.
6.
ID: 5RCA21-33337
Project name: Піднімаючись до прекрасного
Rating: 262
General budget: 57140.00
The requested amount from the UCF: 57140.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: смт Опішня, Полтавська область, смт Опішня,
Project description: Проєкт має на меті апробацію власних творчих сил у створенні великих ажурних дерев’яних панно на основі орнаментики Василя Григоровича Кричевського, які будуть використані для оздоблення міжповерхової зони Музею мистецької родини Кричевських. Це прекрасна нагода зміцнити свою мистецьку спроможність і водночас зробити важливий внесок у розвиток музею. В результаті реалізації проєкту між двома виставковими поверхами утвориться новий естетичний простір,який об’єднає музей у цілісну структуру .
7.
ID: 5RCA21-26834
Project name: Полісся. Міфологія сучасності
Rating: 259
General budget: 199842
The requested amount from the UCF: 199842
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Міждисциплінарні дослідження феномену язичницьких обрядів та маскарадної культури українського Полісся торкаються його етнології, міфології, психології, мистецтва та історичних процесів сьогодення. Як змінилися язичницькі обряди після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ, коли досвід пам’яті на військові події майже зник? Відродження обрядів розмов з духами лісу, господарями рік. Нові практики посилення зв’язків з рідною землею, природою. Рефлексії на військові дії, на тимчасову окупацію, на ворожу армію. Реакція на колони розбитої ворожої техніки, на масові трофеї, розбиті будинки, спілкування з ворогом. Нові враження від бомбардувань сіл 500 кг бомбами та РСЗО. Все це відбилося у обрядах та сказалося на поведінці жителів лісу.
8.
ID: 5RCA21-33193
Project name: Відносна безпека
Rating: 259
General budget: 63390
The requested amount from the UCF: 63390
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проект “Відносна безпека” присвячений реаліям війни, що розгорнула Росія на території України. У візуальних образах беру спробу опрацювання травми, яку переживаємо сьогодні. Своєчасне осмислення травматичної події веде до зцілення та конструктивних перетворень у перспективі - процесів, яких ми були позбавлені у минулому. Роботи являються і документацією змін у розумінні поняття безпеки сьогодні. Спільне опрацювання нового уявлення базової потреби безпеки допоможе формувати міцний спільний знаменник для моделювання майбутнього в так зміненій реальності. Така самоактуалізація є кроком до формування нових наративів в історичній пам’яті українців.
9.
ID: 5RCA21-28339
Project name: Подкаст «Будинок Слово»
Rating: 259
General budget: 107200
The requested amount from the UCF: 107200
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Вся Україна, Луцьк, Волинська область,
Project description: Подкаст про мешканців будинку «Слово» у Харкові, спеціально зведеного для українських письменників у 30-х роках. Митців поселили під одним дахом, щоб прослуховувати та відстежувати. Хвиля репресій зачепила 40 квартир із 66. Серед мешканців – Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Микола Куліш, Іван Багряний, Остап Вишня. Будинок «Слово» відображає трагедію цілого літературного покоління «розстріляного відродження». В аудіоподкасті буде 15 серій хронометражем до 15 хвилин кожна.
10.
ID: 5RCA21-01851
Project name: Чарівний світ української міфології - відеоблог. Другий сезон
Rating: 258
General budget: 196432
The requested amount from the UCF: 196432
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Другий сезон YouTube-шоу про українську міфологію та її місце в сучасній світовій культурі. Українська міфологія — дуже давня і надзвичайно багата. Вона проявляється в різних сферах життя та формує світогляд суспільства, вона зберігає культурні коди, та підкреслює національну ідентичність. Наша міфологія — це унікальний культурний пласт, який сьогодні допомагає нам підтримувати патріотичний дух, а в майбутньому стане вагомим елементом популяризації української культури в світі. Мета другого сезону шоу «Чарівний світ української міфології» — сприяти зміцненню морального духу українців, продовживши у цікавій та сучасній формі розкривати нові сторінки української міфології від давнини до сучасності. Проєкт створюється українською та англійською мовами, що допоможе привернути до нашої міфології увагу іноземної аудиторії, та сприятиме просуванню українського культурного продукту за кордоном.
11.
ID: 5RCA21-30595
Project name: Сценарій повнометражного фільму "Двір нашого будинку"
Rating: 257
General budget: 91439.10
The requested amount from the UCF: 91439.10
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Сценарій повнометражного фільму "Двір нашого будинку", що буде розказувати про емоційну сторону українців, а точніше киян в період березень-липень 2022 року. Проєкт передбачає створення презентаційного пакету майбутнього фільму "Двір нашого будинку" - постер, презентація у форматі pdf українською і англійською мовами. З метою подальшого пошуку і залучення фінансування на створення повнометражного ігрового фільму-дебюту.
12.
ID: 5RCA21-33291
Project name: Архітектура у війні: майбутні архітектори про власний досвід осмислення втрат і руйнувань
Rating: 257
General budget: 163985.7
The requested amount from the UCF: 163985.7
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проєкт передбачає відновлення кураторської практики Ірини Мацевко шляхом створення та реалізації кураторського виставкового проєкту "Архітектура у війні: майбутні архітектори про власний досвід осмислення втрат і руйнувань" та публічної програми до нього
13.
ID: 5RCA21-02551
Project name: HOLUB ART HUB
Rating: 251
General budget: 63180.50
The requested amount from the UCF: 63180.50
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів,
Project description: Концепція HOLUB ART HUB – це авторський проєкт безбар’єрності інклюзивного мистецтва. Розрахований на створення художнього осередку у КЗ ЛОР "Львівська спеціальна школа Марії Покрови І-ІІІ ступенів" та підтримки індивідуальної культурно-мистецької діяльності учнівської молоді з порушенням слуху. Метою проєкту є проведення комплексу майстер класів за сучасними видами живопису, пластики і декорування, адаптованими під особливі потреби учасників проєкту. Результатом мистецьких заходів буде серія унікальних культурно-мистецьких виробів для відтворення сталої позиції і донесення культурно-просвітницької складової сучасної тематики війни, розв’язаною країною терористом - рф. За підсумками творчості пройде арт виставка у Палаці мистецтв, електронний каталог, а також благодійний марафон на підтримку фонду «Повернись живим».
14.
ID: 5RCA21-33827
Project name: Горянська вієлла: Реконструкція середньовічного струнно-смичкового музичного інструменту віелла (vielle )з фрески 14 ст. пам'ятки національного значення Горянська ротонда ( м. Ужгород Закарпатської області)
Rating: 249
General budget: 80185.00
The requested amount from the UCF: 80185.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Ужгород,
Project description: Метою унікального авторського проєкту є привернення уваги до історії музично-інструментальної культури України, культурним зв’язкам Закарпаття з Західною Європою та сприяння популяризації виготовлення музичних інструментів як одного з виду креативних індустрій через реалізацію проєкту по реконструкції музичного інструменту , зображеного на фресці 14 ст. Горянської ротонди( м. Ужгород,Закарпатська область) за традиційною історичною технологією виготовлення струнних музичних інструменті та з використанням натуральних екологічних матеріалів.Результат проєкту - культурно-мистецький продукт - якісний струнний музичний інструмент вієлла зі смичком буде використовуватися у концертній практиці в Україні . Буде проводитися фото-,відео фіксація усіх етапів та процесів виготовлення музичного інструменту для подальшого поширення в інформаційному просторі серед зацікавленої аудиторі
15.
ID: 5RCA21-30031
Project name: Спрага
Rating: 248
General budget: 163750
The requested amount from the UCF: 163750
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Херсон, Івано-Франківськ, Ужгород, Харків,
Project description: Ідея проєкту виникла зовсім нещодавно як рефлексія митців на тему війни та її впливу на різні аспекти нашого життя: від психо-емоційного прожиття до адаптаційних патернів побутового виживання. Поняття “спраги” у цьому контексті набуває різних конотацій - від спраги фізичної (нестачі води, світла, тепла,знеморення) до спраги духовної, що у свою чергу володіє різними відтінками (спрага загарблення, помсти, насильства, сексуального задоволення, реваншу, мистецького виявлення, жалю, розуміння). Мета проєкту - за допомогою мистецької події, результатами якої стають різноманітні артоб’єкти, висвітлити різнорівневе сприйняття поняття “спраги”, порефлексувати над сприйняттям поняття різними людьми в існуючих реаліях та створити простір самостійного переосмислення теми та формування висновків. Проєкт стане майданчиком для розвитку українського сучасного монументального мистецтва, покликаного налагоджувати комунікацію між представниками різних середовищ та сприйяти діалогу та взаємодії між різних акторами культурного середовища країни. У результаті реалізації проєкту буде підготовлено та відкрито повноцінну виставку мистецьких робіт, інспірованих артефактами старовинних церков із заходу України, з місцевості, де велись бойові дії на Сході України, із землі Кримського каналу на Півночі та інших частин країни. Таким чином виставка зможе передати національне розуміння поняття “спраги” та його варіативність, відповідно до обставин, які впливали на формування його розуміння кожним із предсталених учасників. До фізичних результатів ініціативи також увійдуть мультмедійні короткі відеоролики про етапи створення проєкту, буде проведено публчну презентацію із залученням сучасних відеотехнологій та засобів відеовізуального мистецтва.
16.
ID: 5RCA21-32765-2
Project name: Кривий Ріг мистецький
Rating: 247
General budget: 88073.7
The requested amount from the UCF: 88073.7
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Кривий Ріг,
Project description: Проект присвячений відновленню індивідуальної культурно-мистецької діяльності кураторки сучасного мистецтва Левченко Катерини шляхом підготовки виставкового проєкту в Кривому Розі
17.
ID: 5RCA21-33945
Project name: Роман-хроніка "Окупація" та поетичний відеоблог "Моя особиста хроніка війни"
Rating: 245
General budget: 173830.00
The requested amount from the UCF: 173830.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Херсон, Одеса, Миколаїв, Кропивницький, Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль,
Project description: Проєкт створений задля документування досвіду життя в окупації та виїзду на підконтрольну територію, основаного на реальних подіях; опису злочинів росії проти українського народу, викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та люди, які постраждали внаслідок тимчасової окупації території України на прикладі Херсона та Херсонської області; порушення проблематики тимчасово окупованих територій України. Проєкт спрямований на протидію інформаційній та культурній пропаганді країни-агресора, меморіалізацію героїчної боротьби українського народу, обмін досвідом всередині України та поза її межами, об’єднання світової спільноти проти росії, поширення та популяризації українського творчого продукту, українського письменства, популяризація української мови. Проєкт є яскравим прикладом досвіду артреабіліції і рефлексії на виклики та процеси, які відбуваються в суспільстві.
18.
ID: 5RCA21-33511
Project name: Кіноклубний фестиваль українського кіно у всеукраїнській мережі кіноклубів kinoklub.org.ua
Rating: 243
General budget: 94295.58
The requested amount from the UCF: 94295.58
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Вся Україна, окрім територій, які окуповані,
Project description: Кіноклубний фестиваль українського кіно – це проєкт з відновлення діяльності всеукраїнської мережі кіноклубів kinoklub.org.ua, започаткованої у 2018 році. У межах фестивалю відбудуться некомерційні покази 17 визначних арт-фільмів України – у військових частинах, в бібліотеках, будинках культури,бомбосховищах, культурних просторах. Фестиваль спрямований на промоцію найкращих зразків українського кіно, популяризацію української культури та створення осередків громадянського суспільства через відновлення кіноклубного руху. У військовий час культура має особливу роль: підняття морального духу українців, відіграє важливу у роль у національній ідентифікації та боротьбі з пропагандою.
19.
ID: 5RCA21-33652
Project name: Українські барокові партеси: забуті композитори.
Rating: 243
General budget: 92470
The requested amount from the UCF: 92470
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Луцьк (Волинська область),
Project description: Відкриття давніх українських композиторів та відтворення партесів - унікального явища європейського музичного бароко. Тлумачення для широкого загалу значення слова – партес. Відновлення мистецької спроможності стипендіата, підвищення виконавського рівня хорового колективу. Пропонований культурно-мистецький продукт слугуватиме в повоєнному становленні потужним джерелом знань про національні корені та зміцнення національної свідомості; виявлятиме особливе місце українського хорового мистецтва в парадигмі європейської духовної спадщини. Результати: Створення 3х відео-подкастів про життя і творчість забутих українських композиторів, зйомка відеороликів до 2 музичних зразків партесів, а також презентація виконання партесів.
20.
ID: 5RCA21-07915
Project name: Відновлення культурно-мистецької діяльності
Rating: 241
General budget: 67049.00
The requested amount from the UCF: 67049.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Україна,
Project description: Проект "Я не боюсь" - це короткометражний сценарій про події сьогодення в Україні. Це історія дівчини з Київської області, яка живе з постійним страхом. Ракетні атаки України не припиняються і її страх переростає в панічні атаки. Та одного дня вона каже сама собі: я більше не боюсь. Це проєкт про те, як варто цінити кожен день і жити повноцінним життям, навіть у воєнний час. Це можливо, українці кожного дня доводять це світові. А зробити з цього маленьке соціальне кіно, де не просто розказати історію героя, а дати напрямки боротьбі з панічними атаками - це для мене є також соціальним проєктом. Я планую за допомогою книг і курсів підтягти свої знання з драматургії і вдосконалити свої професійні навички, і в якості результату цих навичок написати сценарій "Я не боюсь", базуючись на власному досвіді переживання цієї війни.
21.
ID: 5RCA21-34106
Project name: Відновлення культурно-мистецької діяльності Скибін Р.В.
Rating: 238
General budget: 178393.38
The requested amount from the UCF: 178393.38
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Львів, Ужгород,
Project description: В проекті будуть створені декоративні керамічні панно у формі «Щитів», декоровані рослинним орнаментом, як символом відродження, спротиву несправедливості, збереження та продовження життя. Для образу обрано один з видів мистецтва – «Військовий щит», який слугує для захисту Воїна та Держави у широкому розумінні. Документування часу «1-н Щит – 1-н Місяць Оборони України, починаючи з 24 лютого 2022». Стипендія УКФ стане початком колекції з 12 «Щитів» (діаметр 40 см), з подальшим продовженням тематичної колекції до завершення війни, за кількістю місяців.
22.
ID: 5RCA21-33226
Project name: Наукове мистецтво для миру
Rating: 237
General budget: 108000.00
The requested amount from the UCF: 108000.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Запоріжжя,
Project description: Проєкт «Наукове мисстецтво для миру» спрямовано на виготовлення картин в жанрі наукового мистецтва. Сюжети картин будуть спрямовані на боротьбу України за свою незалежність та припинення війни. Створюваний креативний продукт Наноарт планується транслювати в онлайн-форматі. Виготовлені постери будуть розповсюджуватися по бібліотеках та музеях з метою збереження української мистецької спадщини та розвитку напрямку наукового мистецтва. У проєкті я хочу показати незламність українського народу, жагу до свободи та національної автентичності. Також символізмом Наноарт я закликаю про необхідність підтримки України, особливо діячів мистецтва та науки – ці інституції найбільш вразливі під час війни.
23.
ID: 5RCA21-03436
Project name: Сила підтримки
Rating: 237
General budget: 164446.5
The requested amount from the UCF: 164446.5
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів, Вінyиця, Херсон та область,
Project description: Серія з 5 відеороликів, які розповідають про феномен українського волонтерського руху. На тлі робочого процесу – від визначення потреб до фактичної доставки допомоги на фронт – розгортається розповідь про те, що мотивує волонтерів і чому український волонтерський рух є унікальним у світі. Разом з героями проєкту ми пройдемо увесь шлях формування та доставки допомоги на фронт. Ми дізнаємось від них, що таке бути волонтером і що мотивує їх безкорисно працювати та ризикувати своїм життям. Проєкт цікавий українським глядачам своїми практичними порадами. Та закордонним – психологічно-емоційною атмосферою волонтерського руху. Проєкт розміщується у соціальних мережах та національному телеефірі.
24.
ID: 5RCA21-34243
Project name: Створення просвітнього музичного фільму "Звуки Чорнобиля - Звуки України"
Rating: 235
General budget: 186432
The requested amount from the UCF: 186432
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Чорнобиль, Припʼять, Славутич, Київ, Гостомель, Горенка, Берлін,
Project description: Створення просвітньої музичної документальної стрічки Звуки Чорнобиля, що буде презентована у інтернеті на одному з відомих ютуб каналів країни. Ми розкажемо про перебіг цього соціального проєкту о 2021-му році і його нових учасників, а також, як на проєкт вплинула війна. Деякі музиканти пішли на фронт, хтось мешкав у Гостомелі та його будинок було знищено, також знищено будинок батьків деяких музикантів, а хтось має гостролі у прифронтових містах. Життя перевернулось, але соціальна позиція музикантів залишилась. Колись вони працювали над соціальним проєктом про Чорнобиль, а зараз працюють заради України та перемоги! Також ми розкажемо про захоплення ЧАЕС окупантами у лютому 2022 та про те, як працівники станції будули у заручниках пока російськи загарбники рили окопи у Рудому Лісі!
25.
ID: 5RCA21-34177
Project name: Дзен по-українськи
Rating: 235
General budget: 40306
The requested amount from the UCF: 40306
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Харків,
Project description: «Дзен по-українськи» — збірка художніх репортажів про українців та Україну після подій 24 лютого, створена з метою фіксації визначних та буденних подій воєнного часу, відтворення сили духу українського народу. Про нашу націю, її незламність, єдність, рішучість, в та жагу до перемоги. Про дітей і дорослих, про воїнів і волонтерів, про кожного — як ми навчилися жити, а не виживати в умовах російського вторгнення. І як ми щодня наближаємо перемогу. Кожен на своєму фронті заради спільної мети! В рамках проєкту передбачається доопрацювання авторського рукопису, створення ілюстрацій до нього, верстка та друк 20 примірників видання. Презентація книги на локаціях пунктів незламності у Харківському метро.
26.
ID: 5RCA21-00511
Project name: Музейна освіта в Україні: дослідження, мережування, партнерства.
Rating: 235
General budget: 57650.00
The requested amount from the UCF: 57650.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Львів, Одеса, Київ, Харків, Вінниця, Ужгород, Херсон,
Project description: Мета проекту налагодити комунікацію між музейними освітянами з різних регіонів. Дослідити актуальні проблеми, які постали перед музейною сферою в цілому і визначити потенціал взаємодії з аудиторіями в період війни. Проект спрямований на проведення прикладного дослідження музейної освіти для формування доказової політики в разі реформування галузі. Кінцевий продукт – створення мережі працівників музейної освіти в Україні, а саме запуск відкритої групи у соціальній мережі фейсбук, проведення двох онлайн-зустрічей, де учасники поділяться досвідом з організації освітніх програм, проектами на майбутнє, а також матимуть можливість створити нові партнерства. Підсумком роботи стане підготовка статті в Journal of Museum Education з метою висвітлення кращих практик музейної освіти серед міжнародного професійного кола.
27.
ID: 5RCA21-33442
Project name: Створення ілюстрацій до казки "Як рятували країну Мережи́ну"
Rating: 234
General budget: 99588
The requested amount from the UCF: 99588
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення ілюстрацій до казки "Як рятували країну Мережи́ну" в авторській змішаній техніці. За допомогою онлайн-уроків, створити разом дітьми їх ілюстрації. Поєднати це в єдиний навчально-творчий процес та спільну виставку робіт.
28.
ID: 5RCA21-01246
Project name: "Писульки від мамульки"
Rating: 234
General budget: 97000
The requested amount from the UCF: 97000
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект "Писульки від мамульки" спрямований на національно-патріотичне виховання дітей в родині. В межах проекту планується видання авторських оповідань та казок для дітей і їх батьків. Автор є багатодітною мамою, співачкою, педагогом, волонтером і водночас громадською діячкою, тому проект передбачає також запис альбому аудіоказок у виконанні автора та її дітей, а також концертну презентацію проекту.
29.
ID: 5RCA21-34136
Project name: Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності Аблаєв Б.А.
Rating: 234
General budget: 42586
The requested amount from the UCF: 42586
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Київ, Львів, Харків,
Project description: Відновлення повноцінного курсу з історико-культуної спадшини кримськотатарського народу для дітей з родин вимушених переселенців з Криму та інших тимчасово окупованих територій України шляхом проведення спеціальних занять, історичних олімпіад і вікторин.
30.
ID: 5RCA21-02051
Project name: Бандерштатівські гутірки
Rating: 234
General budget: 159000
The requested amount from the UCF: 159000
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мета проекту - зміцнити моральний дух українців, які незалежно від соціального статусу та місця основного чи тимчасового проживання, шляхом власних можливостей і ресурсів протидіють російському агресору. Результатом проекту стане якісний та змістовний україномовний відеоконтент з широкою культурно-просвітницькою складовою на тематику сучасної боротьби українського народу з російським агресором.
31.
ID: 5RCA21-08066
Project name: Пісня - Стіна
Rating: 233
General budget: 77600.00
The requested amount from the UCF: 77600.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Запис пісні Стіна, що написана на вірш відомого українського музиканта, радіо ведучого, поета Романа Коляди. Стилістика пісні наближена до кіно музики з притаманною їй виразністю в аранжуванні та динаміці. Мелодика пісні пов’язана з загальноєвропейськими традиціями, що має ввести її у контекст подібних героїко-епічних пісень народів Європи. Планується фото та відео фіксація процесу створення запису пісні для подальшої її популяризації за допомогою соцмереж.
32.
ID: 5RCA21-06486
Project name: Виставковий проєкт "Гальшка. Українська Єлена"
Rating: 233
General budget: 97010.00
The requested amount from the UCF: 97010.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проєктом створюються умови для кураторської діяльності, що має на меті творче переосмислення історичної постаті Гальшки Острозької та створення мистецької виставки задля популяризації української історії, культури всередині країни і в світі. Проєкт пропонує глядачу вступити в діалог щодо змін в уявленні суспільства про роль жінки як протягом останніх століть, так і зараз, в українських реаліях війни росії проти України.
33.
ID: 5RCA21-03180
Project name: Як ти?
Rating: 230
General budget: 84250
The requested amount from the UCF: 84250
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Харків,
Project description: Завершення повнометражного документального фільму про будні звичайних громадян, дітей, які зустріли війну у своїх домівках
34.
ID: 5RCA21-33268
Project name: "Літай високо"
Rating: 226
General budget: 110520
The requested amount from the UCF: 110520
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: Я працюю над розробкою кінопроєкту повнометражного документального фільму про родину українського військового пілота, який загинув у повітряному бою захищаючи Україну. Документальний кінопроєкт розповість особисту історію з життя молодої сім'ї, які були щасливими та будували плани на майбутнє, але війна забрала у них щасливе спільне життя. Проєкт покликаний створити надихаючу історію про важливість продовження життя після втрати на війні близької людини.
35.
ID: 5RCA21-02178
Project name: За Світлом
Rating: 226
General budget: 191050
The requested amount from the UCF: 191050
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Сила духу українського народу наче світло. І це світло настільки яскраве, що здатне провести нас крізь темряву блек-аутів, знесилень та смерті, до світла, до життя, до відродження, як паросток, який здатен пробивати асфальт та каміння, що тягнеться до сонця. З початком повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ - 24.02.2022, тільки сліпий міг не побачити грандіозної консолідації духу українського народу всіх соціальних прошарків, без виключень. Проект «За Світлом» має за мету мистецьке дослідження цього Українського феномену світла-духу засобами живопису з контентом відео- та аудіо- рядів.
36.
ID: 5RCA21-34165
Project name: Створення умов для продовження авторської культурної діяльності
Rating: 222
General budget: 145617
The requested amount from the UCF: 145617
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Харківська область, місто Лозова,
Project description: Відновлення діяльності по створенню та популяризації Української поп-рок музики.
37.
ID: 5RCA21-33421
Project name: Мурал "Діти війни"
Rating: 222
General budget: 148400.00
The requested amount from the UCF: 148400.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: м. Дніпро,
Project description: Об’єктом проекту є функціонуюча котельня (стіна 10*12 метрів). Адміністрація міста дала дозвіл на створення муралу. Котельня знаходиться поряд з центральним військкоматом (200 м) , дитячим садком (100м) та военним госпіталем (950 м). Концепція муралу полягає в тому, що ЗСУ захищає Україну, як дитину - наше майбутнє. На основному плані - Захисник, що обіймає маленьку україночку. Він дає впевненість у безпеку, посилює віру в перемогу, в майбутнє. На задньому фоні прапор України, символіка та дитячі іграшки. Метою та результатом проекту стане популяризація українського арт мистецтва, зміцнення морального духу українців, особисто дітей, які формують свій внутрішній світ яскравими картинками.
38.
ID: 5RCA21-26701
Project name: Створення та популяризація альбому авторських пісень співачки Таня Доля "Доля моїх пісень"
Rating: 220
General budget: 159500
The requested amount from the UCF: 159500
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення та запис альбому авторських пісень співачки Таня Доля. Всього 5 пісень.
39.
ID: 5RCA21-31833
Project name: Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності для фінансування окремих видатків, пов’язаних зі створенням документального фільму.
Rating: 219
General budget: 129994.37
The requested amount from the UCF: 129994.37
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Рівне, Чернівці,
Project description: Стипендія для відновлення культурно-мистецької діяльності і створення культурно-мистецького продукту. Фільму про людину, яка незважаючи на випробування, які випали на її долю не зламалася і не опустила руки, а впевнено йде до мети. Її сила духу і характеру проявилися ще з більшою силою з початком війни росії проти України.
40.
ID: 5RCA21-06133
Project name: Дитяча Майстерня «САД»
Rating: 217
General budget: 92400
The requested amount from the UCF: 92400
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Дитяча Майстерня «САД» як ідея визріла за останні роки, та особливо гостро зазвучала з початком повномасштабної війни Росії в Україні. В Театральному Центрі «Слово і голос», який я очолюю, була створена Театральна школа співу для дітей переселенців, яка була для них безкоштовною. Під час першого етапу проекту «САД Божественних Пісень. Сковорода», що здійснювався за підтримки Стипендії УКФ, ідея дитячої школи переросла в ідею Майстерні, що буде об’єднувати три напрямки навчання дітей: спів, слово і танець. Заняття за цими напрямками відбуватимуться за моєю авторською театральною методологією, яка базується на законах Традиції, традиційному і класичному матеріалі, ідеях і принципах Єжи Гротовського, на понятті «гри», як вона розроблена і передана нам в народних ритуальних іграх, забавлянках, танцях і співаних дійствах.
41.
ID: 5RCA21-33071
Project name: Візуальний щоденник війни
Rating: 215
General budget: 66020
The requested amount from the UCF: 66020
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Україна,
Project description: Мій проєкт - це інтерактивний артбук з ілюстраціями про кожен день війни та згадками українців про цей день. Інтерактивна сторона артбуку - елемент доповненої реальності на кожній сторінці. До ілюстрації та тексту додано відео, інтерв‘ю автора згадок чи фото, які характеризують той день, які можна побачити через додаток AR на смартфоні, навівши камеру на ілюстрацію на сторінці. Цей артбук про щодення війни. Про окупацію, депортацію та біженство. Про цивільних, військових та волонтерів. Про тих, хто пережив найстрашніше, та тих, хто не пережив. Мета цього проєкту - розповісти світові про щодення війни та мемореалізувати боротьбу українського народу з російськими загарбниками.
42.
ID: 5RCA21-33997
Project name: Створення вистави "Урок" Є.Йонеско
Rating: 215
General budget: 198500.00
The requested amount from the UCF: 198500.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Львів,
Project description: Основною метою проекту є створення вистави "Урок" за п'єсою Є.Йонеско на базі Львівського академічного духовного театру "Воскресіння" в сучасному європейському стилі не сюжетного театру, де глядачеві дається можливість зрозуміти щось більше ніж написано в тексті. П'єса написана після II Світової війни, де в образі вчителя ми бачимо фашистський режим Гітлера. І ось тепер ми проходимо наступний урок, де знову йде боротьба добра зі злом. В контексті війни, яку розпочала Росія проти України, ця п'єса набуває нового значення. Проект має на меті через мистецтво сприяти зміцненню морального духу українців та підняти важливі питання у зв'язку із повномаштабним вторгненням російської федерації на територію України та разом знайти на них відповіді.
43.
ID: 5RCA21-27310
Project name: Вишиванка
Rating: 214
General budget: 7913.89
The requested amount from the UCF: 7913.89
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Київ,
Project description: «Вишиванка» - повнометражний художній фільм для широкої глядацької аудиторії. За сюжетом, який відбувається під час опору збройній агресії, нерішучий хлопець Тарас знаходить старовинну вишиванку, вдягнувши яку він набуває козацького духу та над можливість отримувати будь яку річ, яку зможе собі уявити. Парубок відправляється на окуповану територію, щоб врятувати із полону своє кохання. Мета проєкту- створення (виготовлення) презентаційного пакету повнометражного фільму "Вишиванка" хронометражем не меньше 90 хвилин для подальшого пошуку джерел фінансування проєкту та висування на конкурсні програми від Держкино. Результатом проєкту стане створення презентаційного пакету, а саме: логлайн, синопсис, біблія персонажів.
44.
ID: 5RCA21-33078
Project name: «Читка п'єси "Зерносховище», групова дискусія на тему: "Голодомор 1932–1933 років в Україні" та лекція по Міжнародному праву.»
Rating: 212
General budget: 47045
The requested amount from the UCF: 47045
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Україна, місто Дніпро,
Project description: Мета: організувати чітку п'єси "Зерносховище" української сучасної авторки Наталки Ворожбит для глядачів з громади ВПО з Донецької області, а також глядачів з найбільш уразливих груп населення (ВПО, молодь, безробітні, люди з інвалідністю). Після читки організувати обговорення п'єси разом з глядачами, групову дискусію на якій глядачі зможуть задавати питання, висловлювати свою думку. Результат: підвищення обізнаності громадян про Голодомор, про Закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», Конвенцію ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, Міжнародний пакт 1966-го про громадянські та політичні права, Конвенцію 1968-го про незастосування терміну давності до військових злочинів та злочинів проти людяності.
45.
ID: 5RCA21-08239
Project name: Матеріальна спадщина кримських татар XIV-XVII ст.: Поділля і Волинь
Rating: 210
General budget: 109013
The requested amount from the UCF: 109013
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Кам'янець-Подільський, Меджибіж, Острог, Берестечно, Дубно,
Project description: Проєкт стосується матеріальної спадщини кримськотатарського народу на теренах Волині та Поділля у період XIV–XVIIст. Його метою є дослідження історії кримців та виявлення предметів матеріальної культури, віднайдених під час археологічних розкопок. Відповідно до цього завданнями дослідження є: 1) опрацювання предметів матеріальної культури (за результатами археологічних розкопок), які є доступними у музейних колекціях та фондосховищах; 2) написання історичного нарису по темі проєкту; 3) підготовка та друк аналітичного каталогу за результатами проєкту (500 екз., які будуть розіслані по основним бібліотекам України); 4) презентація результатів проєкту у ЗМІ, інтернет ресурсах наукових та музейних установ, міжнародних наукових конференціях, відкритих уроках.
LOT 1: Restoration of cultural and artistic activities (cultural and artistic projects)
1.
ID: 5RCA11-07319
Project name: Створення відео 360 про Гостомель під час війни (VR Gostomel)
Rating: 296
General budget: 1041358
The requested amount from the UCF: 888358
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Коршунов Валерій Юрійович
Cities of implementation: Гостомель, Київ, Горенка,
Project description: Гостомель VR - унікальний іммерсивній досвід, який розповідає історію мешканців маленького міста Гостомель у Київської області, що став відомий на весь світ у перші дні повномаштабного вторгнення російських окупантів у лютому 2022. Тут відбулась важлива битва за аеропорт, тут було знищено найвеликий літак у світі МРІЯ (АН-225), тут мешкали звичайни люди, а діти ходили у школу і під час уроків дивились у вікно на самольоти. Ми покажемо історію Гостомеля через історії людей, як він виглядав до війни, як він виглядав під час бою за аеропорт, як віглядав відразу після деокупації. Через віртуальну реальність ми зробимо портал у той момент війни, де можна буде побачити бій за аеропорт, розбомблені житлові дома Військового містечка, спалену МРІЮ, покинуту школу. тощо. Ми знімемо інтервʼю з мешканцями Гостомеля, пілотами МРІЇ, родичами тих, хто загинув там захищаючи нашу країну. Під час проєкту буде відскановано 10 локацій Гостомеля та артефактів війни, створено 5 віртуальних оточень, створено унікальне відео про Гостомель під час війни у форматі 360 для показу у ВР шоломах по всьому світу.
2.
ID: 5RCA11-03405-2
Project name: Відновлення діяльності команди фестивалю “Київський тиждень критики”, проведення 7-го кінофестивалю та 6-ї Національної премії кінокритиків «Кіноколо»
Rating: 284
General budget: 1920434
The requested amount from the UCF: 709168
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “АТ ФІЛМЗ”
Cities of implementation: Київ,
Project description: Головною метою проекту є відновлення роботи команди кінофестивалю «Київський тиждень критики», збереження фестивалю та Премії «Кіноколо» і проведення події у 2023 році. Серед результатів підтримка українських талантів та кіноіндустрії через нагородження Премією «Кіноколо», трансляція нагородження відбудеться в прямому ефірі телеканалу “Суспільне Культура”. А також, проведення традиційних програм фестивалю, що складається із 5 програм кінопоказів («Міжнародна програма», «Фокус:Україна-Польща», «Українські Гала-Прем’єри», українська ретроспектива, міжнародна ретроспектива) та панельних дискусій. Три із кінопрограм присвячені українським стрічкам, в межах «Українські Гала-Прем’єри» та «Фокус» відбудуться прем’єри українських фільмів. Проведення проєкту сприятиме підтримці та розвитку аудиторій українського кіно, української кінокритики, вітчизняних талантів і культурній дипломатії.
3.
ID: 5RCA11-34341
Project name: Герой
Rating: 284
General budget: 972677.94
The requested amount from the UCF: 952677.94
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Справжні канали»
Cities of implementation: Україна, згідно поточного місця перебування персонажів,
Project description: Телепередача «Герой» - 8 документальних історій по 12 хв про військовослужбовців, які отримали звання «Герой України» і уособлюють героїчну боротьбу українського народу з російськими загарбниками. Це неймовірно захоплюючі сюжети рівня Голівуду, які мали місце під час російсько-української війни. Це історії, які надихають продовжувати боротьбу. Це історії Героїв, що вижили. Сюжет включає інтерв’ю з Героями, з їхніми побратимами, з свідками подій та з елементами реконструкції подій.
4.
ID: 5RCA12-29555
Project name: 14й Одеський міжнародного кінофестиваль
Rating: 283
General budget: 922369.81
The requested amount from the UCF: 889369.81
Грантова угода: Відсутня
Competition type: National
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Український кінофестиваль"
Cities of implementation: Чернівці, Одеса, Київ,
Project description: Одеський міжнародний кінофестиваль — один із найбільших глядацьких кінофестивалів у Східній Європі, який щорічно проходить у кінематографічній столиці України – місті Одеса. ОМКФ був створений у 2010 році задля популяризації якісного інтелектуального кіно серед українських глядачів, а також з метою підтримки та розвитку українського кінематографа у країні та за кордоном. За роки існування фестивалю вдалося стати найяскравішою кіноподією літа в Україні, а також міцно закріпитися на світовій кіномапі. Кожний день Одеського міжнародного кінофестивалю — це ексклюзивні прем’єри фільмів, майстер-класи від провідних українських та світових кінопрофесіоналів, яскраві навколофестивальні події і, звичайно, унікальна фестивальна атмосфера. У зв'язку з війною у 2023 році відбудеться 14й ОМКФ у м. Чернівці з показами глядацьких показів кращих європейських фільмів у м. Одеса.
5.
ID: 5RCA11-29203
Project name: Окуповані
Rating: 282
General budget: 870981.20
The requested amount from the UCF: 850981.20
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Мистецтво про права
Cities of implementation: Київ,
Project description: Метою проекту є створити фільм-подорож життям трьох жінок, які долають травму згвалтування на війні і в пошуку справедливості повертають собі силу та гідність. Фільм складається з історій-новел, які відбуваються в різний час та в різних країнах: в Україні під час повномасштабного російського вторгнення, в Боснії під час Югославської війни, в Німеччині під час окупації радянською армією в ІІ Світову війну. Фільм дозволяє глянути на сучасні події в Україні через глобальний історичних контекст, передати досвід окупації через історії жінок , а такоє показати як ці жінки проходять шлях від травми до зцілення, щоб повернути собі гідність.
6.
ID: 5RCA11-03948
Project name: Дилецький: Must hear
Rating: 281
General budget: 766904.91
The requested amount from the UCF: 744404.91
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Оупен Опера Юкрейн»
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт Дилецький: Must hear є наступним етапом партесної лабораторії – ініціативи з дослідження, виконання та презентації українського музичного барокового багатоголосся, започаткованої нами 2019 року. Мета проєкту полягає в удоступненні українському та світовому слухачеві шедеврів найважливішого композитора українського бароко Миколи Дилецького у виконанні, що відповідає сучасним тенденціям репрезентації музики минулих епох. Проєкт передбачає запис аудіоальбому із композиціями Дилецького, центральною з яких є беззаперечний шедевр композитора – Воскресенський канон. Твори композитора виконуватимуться учасниками професійного ансамблю “Partes”, що спеціалізується на виконанні бароко. Запис відбуватиметься в автентичному для стилю просторі Кирилівської церкви Національного заповідника “Софія Київська”. Реліз буде доступний на онлайн-ресурсах, презентований наживо та у стрім-трансляції.
7.
ID: 5RCA11-05508
Project name: Гатило
Rating: 281
General budget: 642418
The requested amount from the UCF: 568018
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГО "Фонд сприяння молоді та спорту "Олімп"
Cities of implementation: Львів,
Project description: "Гатило" - вебсеріал у форматі мальопису (комікс) з чотирьох епізодів, присвячений висвітленню героїчних подій на фронті. Хронометраж кожної серії до десяти хвилин. Оповідання буде у формі коміксу, мальоване,що розширить можливості по візуалізації. Задача проемпатувати кожну з 4х історій бійців ЗСУ та вкласти емоцію в 30-60 секунд лірики. Далі протягом 5-7 хвилин розповісти історію бійця ЗСУ, яку ми одночасно будемо анімувати. Драйвово, на мажорній ноті. З пасхалками (відсилками) до українських казок та характерників - Мамай, Перебийніс, Крутивус, Котигорошко... У цьому проєкті маємо за мету об'єднати учасників з реп культури (голос проєкту), електронної сцени (муз супровід), стріт арт (скетчі коміксів), українські казки (пасхалки) і найголовніше - зробити марвел на мінімалках з наших козаків
8.
ID: 5RCA11-00123
Project name: Мистецтво - наша броня
Rating: 278
General budget: 848640.00
The requested amount from the UCF: 823640.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Cities of implementation: м. Кам'янець-Подільський, м. Харків, м. Київ, м. Львів,
Project description: "Мистецтво - наша броня" - кроссекторальний проєкт від фестивалю “Respublica”, метою якого є детонація творчої активності та відновлення культурно-мистецької діяльності митців аудіального та аудіовізуального секторів, що постраждали внаслідок війни, яку росія розв'язала проти України. Результатами проєкту стануть 5 музичних відеокліпів - міні-історій про 5 музичних колективів, учасники яких побували на війні та відчули її або були вимушені покинути свої домівки внаслідок окупації та зупинити свою діяльність. Проєкт направлений на протидію депрофесіоналізації та декваліфікації митців під час війни, на меморіалізацію героїчної боротьби учасників проєкту та всього українського народу, на протидію пропаганді рф та на відновлення мистецької діяльності всіх учасників проєкту.
9.
ID: 5RCA11-30741
Project name: (Не)знищенні
Rating: 278
General budget: 953900
The requested amount from the UCF: 923900
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського
Cities of implementation: місто Київ,
Project description: Проєкт презентує масштаб репресій радянської влади у першій половині 20 сторіччя проти представників української інтелігенції та їх спадку, а також проводить паралелі між подіями 100 річної давності та сучасними реаліями спроб знищення представників української творчої еліти в контексті російсько-української війни 21 століття. В рамках проєкту мультимедійної виставки розповідаються маловідомі історії репресій проти представників родин Косачів, Старицьких, Франків, інших культурних та громадських діячів, знаних як представники «Розстріляного відродження», презентуються матеріали та факти злочинів радянської влади на прикладі місця масових розстрілів та поховань у Биківні, а також проводяться паралелі з сучасними місцями та фактами військових та злочинів проти людяності, репресованих та знищених українців в період перебігу російсько-української війни.
10.
ID: 5RCA11-02669
Project name: Створення повного презентаційного пакету ігрового повнометражного фільму "Nodokasa"
Rating: 278
General budget: 472469
The requested amount from the UCF: 472469
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Рєка Ольга Василівна
Cities of implementation: Київ,
Project description: В рамках проекту передбачається створити повний презентаційний пакет (прес-кіт) повнометражного фільму «Nodokasa» (сценарій, логлайн, синопсис, режисерське бачення, біблію персонажів, мудборд та стратегію просування українською та англійською мовами) для подальшого пошуку фінансування на виробництво від інших міжнародних та українських донорів, зокрема Держкіно України. Результатом проекту стануть матеріали для представлення проекту (пітчингу) в індустріальних секціях українських та міжнародних фестивалів, а також для участі у міжнародних кіноринках та пошуку ко-продюсерів фільму в Східній, Центральній Європі, в Канаді та США
11.
ID: 5RCA11-34278
Project name: Балет "ДискриміНАЦІЯ"
Rating: 277
General budget: 1668987.23
The requested amount from the UCF: 929997.23
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад "Театрально-видовищний заклад культури "Академічний театр "Київ Модерн-балет"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєктом «ДискриміНАЦІЯ» передбачено створення балету на одну дію на музику Г.Ф. Генделя та В.В. Сильвестрова у постановці Раду Поклітару та виконанні артистів Академічного театру «Київ Модерн-балет». В основі балету інтернаціональна хореографічна фантазія, що буде складатися з новел-притч зв’язаних між собою ідеями, що пропагуватимуть цінності демократичного цивілізованого світу та зосереджуватимуть увагу навколо проблематики явищ дискримінації та толерантності, зневаги та взаєморозуміння. Будуть об’єднані неперервними рухами хореографії й внутрішнього життя, емоціями та розбіжностями невеликого людського суспільства, в якому як крапля води, схований весь Всесвіт та все Людство. Мета проєкту досягнута, якщо глядач, який відвідає балет, зможе задуматися над важливістю імплементації питань піднятих у новелах, які занадто часто загрузають в догмах і плутанині.
12.
ID: 5RCA11-05804
Project name: 20 Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA
Rating: 277
General budget: 1278006
The requested amount from the UCF: 690539
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація «Докудейз»
Cities of implementation: Київ, онлайн,
Project description: Запропонований проєкт забезпечує підготовку та реалізацію 20го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA з 2 по 8 червня 2023 року у Києві. Проєкт передбачає офлайн покази щонайменше 40 документальних фільмів та їх модероване обговорення за участі творців/-чинь, кінокритиків/-инь, культурологів/-инь та правозахисників/-иць, проведення щонайменше 10 подій, включаючи 6 правозахисних подій програми RIGHTS NOW! та Міждисциплінарну програму ДОКУ/СИНТЕЗ. Метою проєкту є підтримка сектору культури під час війни, зокрема документального кінематографу та фестивалів, створення майданчику для дискусій та обміну думками між режисер(к)ами, представниками/-цями кіноіндустрії, правозахисниками/-цями та відвідувач(к)ами фестивальних подій заради зміцнення морального духу українців, сприяння єдності в умовах війни.
13.
ID: 5RCA11-29323
Project name: Мистецька кроссекторальна резиденція «АРТ КУЗЕМИН: гра в майбутнє»
Rating: 276
General budget: 896100.00
The requested amount from the UCF: 876100.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "ЄРМІЛОВЦЕНТР.АРТЛАБОРАТОРІЯ"
Cities of implementation: с. Куземин Охтирського району Сумської області, м. Харків,
Project description: Арт резиденція як форма мистецької мобільності та комунікації, що базується на міждисциплінарності і націлена на формування міжсекторального творчого середовища. Перетин візуального мистецтва і театру, колаборація митців, акторів і режисерів, обмін досвідом і практиками, створення сучасного культурного продукту. Митці і актори працюють поза звичним середовищем, досліджують, рефлексують, експерементують з матеріалами. Результат спільної роботи - лялькова вистава, прем’єра якої відбувається в селищній громаді. Резиденція сприяє децентралізації культури через реалізацію низки активностей: вправи з художніх практик для дітей і підлітків від митців та акторів, екскурсії, прем'єра вистави. Дивимося у майбутнє через дослідження історичної і культурної спадщини, аналіз травматичного досвіду повномасшабної війни і героїчної боротьби українців за свою незалежність.
14.
ID: 5RCA11-00623
Project name: ФОРТ ХАРКІВ
Rating: 276
General budget: 1100640.00
The requested amount from the UCF: 938953.60
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Яковлева Наталія Вікторівна
Cities of implementation: м. Харків і область, м. Київ і область,
Project description: Фільм досліджує унікальне соціальне явище - народний опір міста Харкова під час російського повномасштабного військового вторгнення. Реальні учасники подій пояснять, чому найбільш російськомовне, найбільш толерантне до росії українське місто найдовше страждає від бомбардувань, та водночас проявляє небачений патріотизм і є фортецею, що затримала ворожу навалу зі сходу. Цей фільм про силу людського духу та Перемогу.
15.
ID: 5RCA11-03553
Project name: «Подолати минуле. Україна в подіях та особистостях».
Rating: 274
General budget: 951420.00
The requested amount from the UCF: 826020.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів - УСІ».
Cities of implementation: Львів (готовий інклюзивний культурний продукт передаватиметься в усі регіони України).,
Project description: Проект має на меті адаптувати для людей, які втратили зір, літературні та аудіовізуальні твори шляхом публікації шрифтом Брайля 3 енциклопедичних і науково-популярних видань (всього 640 книг), виготовлення їх аудіоверсій DAISY, створення аудіодискрипції 3 фільмів. Цільова аудиторія – незрячі діти та дорослі, зокрема ті, хто втратив зір внаслідок російсько-української війни. Створений контент має інклюзивний характер, тобто є доступним і для осіб з іншими категоріями інвалідності, і для умовно здорових людей. Над адаптацією усіх творів працюватиме команда незрячих фахівців разом з акторами, дизайнерами, редакторами. Готовий інклюзивний культурний продукт буде переданий в усі регіони України. Обрані для адаптації книги і фільми здатні навчити, надихнути, мотивувати!
16.
ID: 5RCA11-02160
Project name: 100ліття незламності: історія української боротьби у піснях
Rating: 273
General budget: 999980.00
The requested amount from the UCF: 999980.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Рудницька анжеліка Миколаївна
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект має на меті зафіксувати історію української незламності у піснях. Століття героїчної боротьби українського народу за свободу і незалежність відображена в українському пісенному літописі. Від пісень Січових стрільців, героїв УПА і Другої світової війни до пісень російсько-української війни, які нині піднімають дух українцям.
17.
ID: 5RCA11-00673
Project name: Лабораторія драматургії: як писати про війну
Rating: 272
General budget: 640705.00
The requested amount from the UCF: 620705.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Національна спілка театральних діячів України
Cities of implementation: Івано-Франківськ, Київ,
Project description: 6 українських драматургів у співпраці із 6 режисерами створять драматургічні тексти-рефлексії на сучасні події в Україні. Проєкт дасть можливість учасникам опрацювати травматичний досвід війни, зробити спробу перших можливих на даному етапі узагальнень, отримати досвід співпраці з режисером/драматургом під час опрацювання документального матеріалу та створення драматургічного тексту. П’єси будуть презентовані у вигляді перформативних читань в театрах України, які отримають сучасний та актуальний матеріал, з яким вони зможуть оперативно реагувати на запити сучасного суспільства. Тексти будуть у подальшому запропоновані для перекладу європейськими мовами. Мета Лабораторії – створення якісних драматургічних текстів-рефлексій на події російсько-української війни, збільшення актуальної драматургії в театрах, підтримка сучасних українських драматургів.
18.
ID: 5RCA11-34178
Project name: Переміщена Анімація
Rating: 272
General budget: 938833.5
The requested amount from the UCF: 918833.5
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Верлінська Анастасія Олегівна
Cities of implementation: Житомир, Миколаїв, Дніпро, Одеса,
Project description: Знайомство дітей ВПО віком 8-16 років зі стоп-моушн анімацією як видом мистецтва, професією та інструментом опрацювання та подолання глибинних травм війни шляхом творення культурно-мистецького продукту під час участі у анімаційних майстернях та класах з арт-терапії. Заходи триватимуть по 2 дні у містах Житомир, Одеса, Миколаїв та Дніпро, і охоплять 120 учасників. Діти ВПО від керівництвом досвідчених менторів (Леоніда Тивонюка, Олени Вознесенської та Олександри Клюшанової) створять 60 анімованих аватарів та 4 анімаційні відео.
19.
ID: 5RCA13-01000
Project name: Презентація Української програми Бієнале цифрового та медіа мистецтва в Іспанії
Rating: 272
General budget: 1125758.4
The requested amount from the UCF: 940258.4
Грантова угода: Відсутня
Competition type: International
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕНАЗЕРЛЕНД»
Cities of implementation: Київ (Україна), Мадрид (Іспанія), Валенсія (Іспанія),
Project description: Представити Україну головною темою біеєнале медіа арту Мадатак в Іспанії, презентувавши масштабну Українську програму цифрового та медіа мистецтва з 20 експонатів та участі 7 українських митців та кураторів в програмі подій в Мадриді, і додатково презентувавши її в місті Науки та Мистецтв у Валенсії у 2023 році, з метою єднання світової спільноти проти російської військової та культурної експансії, підвищення всебічної підтримки та розуміння України в світі та інтеграції українського сучасного мистецтва у культурний простір Європи
20.
ID: 5RCA11-07881
Project name: Мистецтво під прицілом
Rating: 271
General budget: 810395.00
The requested amount from the UCF: 785395.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація "Культурний Клуб"
Cities of implementation: с.Гораївка (Бакота, Хмельницька обл.), смт Стара Ушиця (Хмельницька обл.), м. Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), м.Хмельницький (Хмельницька обл.), м.Вінниця (Вінницька обл.), м. Київ (Київська обл.), м.Одеса (Одеська обл.),
Project description: Наш проєкт - це відновлення культурно-мистецької діяльності 20 митців аудіального та візуального сектору та відновлення діяльності резиденції "Бакота Хаб" шляхом проведення кроссекторальної мистецької резиденції на Бакоті із залученням 2-х професійних кураторів. Результатом проєкту стане створення щонайменше 35 культурно-мистецьких продуктів на тему війни, яку розв'язала росія проти України (муралів, арт-об'єктів, аудіозаписів, відеокліпів), що стануть основою для комплексу всеукраїнських та європейських міждисциплінарних заходів направлених на їх репрезентацію - 5 виставок в Україні, мультимедійні виставки на 4-х європейських фестивалях, 3-х європейських резиденціях та в онлайн-форматі для формування уявлення про українську культуру у світі, протидії російській пропаганді та промоції українського культурного продукту на широку аудиторію.
21.
ID: 5RCA11-01291
Project name: "Кіно разом"
Rating: 271
General budget: 920863
The requested amount from the UCF: 873363
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ КІДСМУВІФЕСТ"
Cities of implementation: м. Миргород (Полтавська обл.), м. Охтирка (Сумська обл.), м. Запоріжжя (Запорізька обл.),
Project description: Три тижневих кінотабори, в різних областях нашої країни, для молоді (14 -18 р.) місцевих громад, в тому числі - підлітків з порушеннями слуху, частина з яких - внутрішні переселенці. В кожному з 3 регіонів, за допомогою конкурсу (анкетувань та співбесід), буде відібрано 45 учасників. Під керівництвом досвідчених викладачів, діти опанують сучасну професію – фільмейкер, створять та розвинуть особисті Ютуб канали, збільшивши загальний відсоток україномовного контенту, засвоять на практиці всі етапи продакшена (від ідеї до монтажу). Документальний фільм на тему «Мої мрії», стане спільним творчим продуктом для 135 підлітків – учасників Проєкту.
22.
ID: 5RCA11-34304
Project name: Дрім Театр (робоча назва)
Rating: 271
General budget: 955000
The requested amount from the UCF: 955000
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ФОП Сидоренко Олександр Аркадійович
Cities of implementation: Київ,
Project description: Відчуття приналежності до України та важливість внеску кожного у її відбудову — це те, що єднає багатьох українців, незалежно від сфери діяльності і місця проживання. Ми всі здатні зробити щось для відновлення рідних міст і сіл. У згуртованості наша сила. Ці ідеї закладені в основу продуктів проекту: пісні у виконанні гурту Танок на майдані Конґо (ТНМК) та музичного анімаційного кліпу на неї у партнерстві з режисером Сашком Даниленком.
23.
ID: 5RCA11-02497
Project name: "Успіх усупереч": Всеукраїнський літературно-мистецький проєкт для дітей та підлітків
Rating: 271
General budget: 775820.00
The requested amount from the UCF: 775820.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧО-КУЛЬТУРНЕ ТОВАРИСТВО Д.І.Я.
Cities of implementation: Україна, всі регіони, Європа,
Project description: Всеукраїнська культурна подія – концептуальний літературно-мистецький конкурс залучає українських дітей та підлітків до творчості й осмислення важливості подолання труднощів на шляху до успіху (на основі позитивних життєвих прикладів відомих українців з історії та сучасності). Проєкт передбачає одночасно пошук і промоцію талановитих юних особистостей та використання процесу творчості як психологічної допомоги українським дітям та підліткам, які перебувають під час війни у складному психічному стані. Результатом проєкту стане створення інноваційного соціально-важливого культурного продукту – платформи-блогу та мотиваційної книги-каталогу дитячої творчості від дітей для дітей. Книга-каталог створюється у друкованому форматі та як e-Book з текстовими, а також діджиталізованими аудіо й відео матеріалами та як аудіокнига.
24.
ID: 5RCA11-00743
Project name: "За Україну помолюсь" Цикл концертів з нагоди 70-річчя композитора Володимира Зубицького
Rating: 270
General budget: 994023.00
The requested amount from the UCF: 964023.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Управління гуманітарного розвитку та охорони здоров'я Пристоличної сільської ради
Cities of implementation: м.Львів, м.Івано-Франківськ, м.Одеса,
Project description: Проєкт має на меті відзначення 70-річного ювілею класика сучасної національної музичної культури, відомого композитора, баяніста і диригента, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Зубицького, актуалізацію творчого доробку знакової постаті українського та світового мистецтва на державному рівні, підтримку та популяризацію українського академічного виконавства. Результатом проєкту буде виконання трьох концертних програм в м.Одеса, м.Львів та м.Івано-Франківськ, які планує здійснити Народна академічна хорова капела ім.П.Чубинського у співпраці з Національним одеським філармонійним оркестром та Академічним симфонічним оркестром Львівської національної філармонії ім.М.Скорика. Програми концертів складатимуться з двох відділень музики Володимира Зубицького: 1.Духовні хорові твори а капела; 2.Хорова симфонія "Пливе кача" ("Молитва за Україну") на вірші Т.Шевченка, О.Кониського, народні та канонічні тексти для мішаного хору і симфонічного оркестру.
25.
ID: 5RCA11-21809
Project name: CONCERTO GROSSO З ПОЗИТИВОМ
Rating: 270
General budget: 984260.00
The requested amount from the UCF: 954260.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Петриченко Євген Володимирович
Cities of implementation: Київ, Львів,
Project description: «Concerto grosso з позитивом» – це нові культурні продукти (партитура, аудіозапис, концертна програма) в секторі сучасної класичної музики, поява яких спровокована дефіцитом позитивних емоцій в сучасному світі та появою єдиного в Україні музичного інструменту, а саме органу Positivе. Команда проєкту переконана, що саме на основі позитиву варто відновлювати культурно-мистецьку діяльність та впевнена, що саме з позитивом буде вибудовуватись нова філософія повоєнного відродження країни. Зміст проєкту ґрунтується на унікальному історико-естетичному співпадінні сучасності з епохою Бароко. Тому окрім музичної складової, в проєкті задіяні позамузичні елементи, які здатні приємно дивувати сучасного глядача: перформативні елементи та можливість доповнити реальність через мобільний додаток (AR-ефекти).
26.
ID: 5RCA11-29248
Project name: Анімаційна історія князів Острозьких
Rating: 270
General budget: 894905
The requested amount from the UCF: 803705
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Cities of implementation: Острог Рівненська область,
Project description: Проект присвячено популяризації спадщини князівського роду Острозьких та їхнього культурного надбання. Буде створено 7 анімаційних відео історій, кожна з яких в інтерактивній та атрактивній формі висвітлюватиме вагомі здобутки князів Острозьких – заснування Острозької академії, видання Острозької Біблії та інше. Відео будуть розміщені на віртуальному музеї спадщини князів Острозьких, та матимуть 5 мовних версій. Культурний продукт буде, в першу чергу, орієнтований на школярів різних країн, які дотичні до спільної спадщини князів Острозьких. Однак проект буде цікавий і для широкого загалу.
27.
ID: 5RCA11-02069
Project name: VI Міжнародний конгрес "Театр крокує Європою": “Театр. Війна”
Rating: 270
General budget: 692702.68
The requested amount from the UCF: 672702.68
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр «Золоті ворота»
Cities of implementation: Київ,
Project description: Театр “Золоті ворота” у 2017 році започаткував щорічне проведення Міжнародного конгресу "Театр крокує Європою", який створив умови для спілкування представників державних та незалежних європейських та українських театрів протягом п’яти років та став платформою довіри та комунікації. В 2022 році конгрес не відбувся через повномасштабне вторгнення російської федерації. Запланований у 2023 році конгрес допоможе відновити діяльність театру “Золоті ворота” в напрямку міжнародного мережування та залучить нові партнерські культурні інституції. Конгрес буде проведено в два етапи та розділено на 3 дискусійні панелі, які підніматимуть теми присутності та ролі українського театру в міжнародному культурному просторі в умовах російської агресії проти України (буде корисним і для організацій партнерів).
28.
ID: 5RCA11-01049
Project name: Видання книги "ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ"
Rating: 270
General budget: 952060
The requested amount from the UCF: 922060
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Cities of implementation: Запоріжжя,
Project description: Створення й видання накладу з 1000 примірників книги «ПЛАКАТИ ВОЄННОГО ЧАСУ» з фіксацією робіт художників, що експонувалися в публічному просторі Туристичного Інформаційного Центру та в центральних локаціях міста Запоріжжя у 15 виставках сучасних українських художників-графіків за ініціативи Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради та Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY під час активних бойових дій на території України у 2022-2023 роках. Всі роботи художників було створено в Україні під час війни задля боротьби із російською пропагандою, підтримки бойового духу українців та фіксації воєнних подій та злочинів росії проти України.
29.
ID: 5RCA11-27126
Project name: Психологічне відновлення дітей, військових, мешканців деокупованих територій засобами арт терапії.
Rating: 269
General budget: 910883.33
The requested amount from the UCF: 910883.33
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ КИЇВ-КЛАСИК
Cities of implementation: Київ, Ірпінь, Буча, Макарів, обласні центри і територіальні громади всієї України,
Project description: Проєкт спрямований на створення ексклюзивних програм для психологічного відновлення українців постраждалих внаслідок війни з подальшим проведенням на їх базі індивідуальних, групових, масових сеансів для дітей, військових, мешканців деокупованих територій передмістя Києва (Ірпінь, Буча, Макарів), а також поширення набутих практичних та теоретичних результатів в медичних установах та реабілітаційних центрах України і інших країн.
30.
ID: 5RCA11-27108
Project name: Креативна деконструкція
Rating: 268
General budget: 965102
The requested amount from the UCF: 965102
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт “Креативна деконструкція” передбачає імперичне переосмислення постійної експозиції Театрального музею. Мета проєкту - ревілітавізувати репрезентації музею таким чином, щоб виставковий простір транслював сучасні смисли, базовані на глибокому дослідженні історичних контекстів. В ході реалізації проєкту буде проаналізовано тексти та наративи постійної експозиції про історію українського театру, проведено фахові обговорення. За результатами креативної деконструкції, шляхом інтервенцій буде трансформовано існуючий експозиційний простір, підготовлено й розміщено мультимедійні пояснення, створено архівно-аналітичну виставку про кураторський досвід пострадянської трансформації експозиції. Завершальним етапом деконструкції стане розробка концепції нової експозиції та її візуалізація у форматі 3D.
31.
ID: 5RCA12-01126
Project name: Михайло Жук –Вісник Відродження
Rating: 268
General budget: 879625.00
The requested amount from the UCF: 787775.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: National
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: КУЛЬТУРНО-ОСВІТНІЙ ЗАКЛАД "МУЗЕЙ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА В М.ОДЕСІ"
Cities of implementation: Одеса, Одеська обл., Київ, Київська обл.,
Project description: Проєкт “Михайло Жук - Вісник відродження”, присвячений ювілею видатного діяча української культури Михайла Жука. Мета проєкту - актуалізація творчості одного з фундаторів у 1917 році Української академії мистецтв, активного громадського діяча, талановитого європейського живописця, автора модерних композицій та галереї портретів діячів “Розстріляного відродження”, поета та художника по кераміці. Планується створення онлайн каталогу творів Михайла Жука з музейних та приватних колекцій. Буде проведена ювілейна виставка. Крім експонатів з фондів МСМО та НХМУ на виставці будуть представлені порцеляновий посуд з росписами за ескізами М. Жука та репринтні видання його книг, які будуть вироблені за проєктом.
32.
ID: 5RCA11-00923
Project name: Українська література в коміксах (друга частина)
Rating: 267
General budget: 892619.80
The requested amount from the UCF: 892619.80
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Грачова Надія Сергіївна
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мета - розвивати читацькі інтереси не тільки здобувачів освіти 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України, а й тих, хто удосконалює мовну компетентність, міцність і гнучкість знань з української літератури та мови через творчу взаємоДію з культурно-мистецьким продуктом - онлайн-каталогом “Українська література в коміксах” (друга частина), який буде створено до вересня 2023 року, де за допомогою графічної візуалізації сюжету висвітлюється історична епоха, звичаї і традиції народу України. Це сприяє інтелектуально-культурному розвитку читача - особистості нової доби. Для вчителів-філологів онлайн-каталог слугуватиме дидактичним матеріалом в умовах неформальної освіти, а також сприятиме розвитку читацької культури, пам’яті (візуалізація), популяризації української літератури у нашій державі і за кордоном (навчання дітей-переселенців), оскільки його буде створено українською та англійською мовами.
33.
ID: 5RCA11-29382
Project name: Ґранд тур. Соломія. Україна - Італія
Rating: 267
General budget: 1078399.48
The requested amount from the UCF: 998674.48
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Cities of implementation: Торре дель Лаго (Torre del Lago (LU)), Італія,
Project description: Проєкт «Ґранд тур. Соломія. Україна - Італія» спрямований на просування української культури за кордоном, розширення міжнародної аудиторії та зміцнення культурної співпраці між Італією і Україною. Проєкт передбачає створення модульної інтерактивної виставки, яка представляє історію світового тріумфу української оперної співачки Соломії Крушельницької та демонструє творчу синергію двох видатних постатей світового масштабу в царині оперного мистецтва Джакомо Пуччіні і Соломії Крушельницької. В рамках проєкту виставка буде представлена протягом місяця на 69 Оперному фестивалі Пуччіні у місті Торре дель Лаго в Італії, із супровідними каталогами англійською та італійською мовами, публічними презентаційними заходами.
34.
ID: 5RCA11-03545
Project name: Вистава форум-театру «Мій Дім».
Rating: 267
General budget: 551134.60
The requested amount from the UCF: 541934.60
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Благодійне товариство допомоги особам з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень „Джерела”
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Створення, покази та обговорення вистави форум-театру «Мій Дім», інклюзивною командою учасників_ць, із залученням представниць_ків спільноти людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, що є акторами та акторками соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела», з метою дослідження проблеми сегрегації та дискримінації людей з інвалідністю через тему дому в контексті війни, яку розв’язала росія проти України. Форум-театр - це одна з технік методики Театру пригноблених, що дає можливість висвітлити проблеми дискримінації, дослідити різні проблемні ситуації з життя людини та спробувати знайти вирішення разом з глядачами, які цю виставу дивляться, залучаючи їх до активної дії. Виставу буде створено під час десятиденної виїзної майстерні форум-театру та засновано на власних історіях учасників_ць. Будуть розроблені методичні рекомендації щодо підготовки форум-вистави за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, розміщені на сайті організації, розповсюджені серед організацій-партнерів. Планується також зйомка, монтаж, покази та розповсюдження документального відео ролику «Мій Дім», де представники_ці спільноти людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, а також представники_ці інших спільнот поділяться своїм досвідом в представленій темі в контексті війни. Проект сприятиме відновленню діяльності соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела», що існує і діє з 2014 року, а з початком війни призупинив театральну діяльність.
35.
ID: 5RCA11-04881
Project name: ПАЗЛ
Rating: 267
General budget: 917100
The requested amount from the UCF: 917100
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Директорія Кіно"
Cities of implementation: Київ, Варшава, Берлін, Париж, Стокгольм, Торонто, Брістоль, Лісабон, Прага,
Project description: Метою проєкту є створення документального фільму «Пазл», який продемонструє роботу російської пропаганди в Європі і Америках. Документалістка Світлана Шаповал розбирає відео, які знімала з перших днів вторгнення і знаходить багато дивних збігів обставин. Серед притулків для українських біженців, волонтерських і гуманітарних організацій трапляються росіяни, які записують приватні дані біженців, розподіляють українських дітей у російські школи, виступають спікерами від імені України, спотворюючи реальність. Світлана відкриває зовсім новий бік роботи російської пропаганди. Разом з колегами Степаном Бандерою (канадський журналіст українського походження) і Ніком Холдсворсом (британський журналіст зі списку іноземних агентів в росії) Світлана проводить розслідування, що доходить до світових політичних і бізнес еліт.
36.
ID: 5RCA11-01786
Project name: «Дитячі музи, як сучасні аркебузи»
Rating: 267
General budget: 1024079.00
The requested amount from the UCF: 994079.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Благодійна організація «Міжнародний фонд Івана Франка»
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: Це розвиток Всеукраїнського учнівського літературно-мистецького конкурсу «Стежками Каменяра», який проводиться Організацією-заявником з 2017 року і в якому взяли участь уже більше 10 600 учнів з усіх регіонів України. Серед учасників конкурсу є учні шкіл з окупованих та уже звільнених територій України та шкільна молодь з числа тимчасово переміщених осіб. Мета: Посилення відчуття приналежності до єдиного українського культурного простору та підтримка креативних і творчих здібностей учнів шкіл, в тому числі тимчасово переміщених осіб та шкільної молоді на окупованих та уже звільнених територіях України. Результати: Буде створено цикл з 34 відео декламацій творів переможців конкурсу «Стежками Каменяра» за участі українських сучасних зірок. Буде видано Альманах з QR кодом, куди увійдуть творчі роботи призерів конкурсу. Творча шкільна молодь відчує свою значимість і потрібність Україні, що сприятиме розвитку національної самоідентичності та відчуття приналежності до України та її культурної спадщини серед творчої молоді та їхніх близьких.
37.
ID: 5RCA11-29200
Project name: “Майбутнє традиції: українське у глобальному світі” Мистецько-інтелектуальний форум Via Carpatia у Криворівні та Верховині як простір для діалогу і осмислення української традиції, її трансформації в майбутньому та презентації у світі.
Rating: 266
General budget: 991940
The requested amount from the UCF: 991940
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація "Верховина - квітка Карпат"
Cities of implementation: Верховина, Івано-Франківська область, Криворівня, Івано-Франківська область, Вся Україна (онлайн),
Project description: Форум Via Carpatia “Майбутнє традиції: українське у глобальному світі” – мистецько-інтелектуальний форум з дискусійною і театральною складовими. У Криворівні та Верховині на Гуцульщині, відомій як “літня культурна столиця”, ми бачимо простір для діалогу, осмислення та фахового обговорення традиції та культурних інновацій, що нею надихаються, викликів репрезентації України у світі. Запланована 2-денна конференція для фахового огляду історичного процесу формування української ідентичності та футурологічних прогнозів її сталості та трансформації; мистецька програма продемонструє один із кращих зразків осмислення українського минулого та його впливу на сьогодення і майбутнє. Проєкт відбуватиметься наживо, конференція буде доступна онлайн та в телетрансляції, мистецька частина передбачає open air театральну постановку.
38.
ID: 5RCA11-03122
Project name: Нескорені. Поранені
Rating: 266
General budget: 912605
The requested amount from the UCF: 887605
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Гай Мирослав Олександрович
Cities of implementation: Київ, Львів, Івано-Франківськ,
Project description: "Нескорені. Поранені" - це друга частина циклу документальних вебфільмів «Нескорені» про військовослужбовців, які отримали поранення внаслідок повномасштабного вторгнення рф в Україну.
39.
ID: 5RCA11-06324
Project name: Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних: 2.0»
Rating: 266
General budget: 1011275
The requested amount from the UCF: 999275
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника "Чигирин"
Cities of implementation: с.Медведівка Черкаського р-ну Черкаської обл.,
Project description: Проєкт «Створення експозиції "Холодний Яр – земля вільних: 2.0»" передбачає створення нової інтерактивної музейної експозиції у Медведівському краєзнавчому музеї НІКЗ «Чигирин» (с. Медведівка Черкаської обл.) для відновлення історичної пам’яті про національно-героїчну історію України. Експозиція буде присвячена новітній історії Холодного Яру – місця боротьби за загальнолюдські цінності волі та свободи, його ролі у відновленні української незалежності. Крізь призму загальноукраїнської історії, через показ подій від 30-х рр. ХХ ст. і до сьогодення – рухів спротиву в роки ІІ Світової війни, Майданів 2004 р., 2013-2014 рр., боротьби супроти агресії РФ з 2014 до сьогодення, буде комплексно висвітлено історію регіону
40.
ID: 5RCA11-02593
Project name: "СИНІЙ ПТАХ. ПОВЕРНЕННЯ". Музика та лібрето. /Перше комплексне видання професійного комплекту нотних та літературних текстів новітньої української опери.
Rating: 265
General budget: 802010.00
The requested amount from the UCF: 802010.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Література та видавнича справа
Full name of the organization: Громадська організація «Центр Сучасного Мистецтва «Новая Сцена»
Cities of implementation: місто Харків,
Project description: Проєкт передбачає перше за часів Незалежності комплексне видання повного комплекту нотного та драматургічного матеріалу сучасної української опери. Опера «Синій птах. Повернення», написана в 2019-2022 роках, поповнює репертуар новітньої української опери, і в рамках проєкту створюється унікальний для України видавничий продукт, що включає музичну та літературно-драматичну частини – перше повне видання нот (партитура, клавір, оркестрові голоси) та двомовне лібрето (українська-англійська). Всі ці матеріали передаються оперним та музично-драматичним театрам, філармоніям, консерваторіям, музичним бібліотекам та іншим фаховим інституціям, що забезпечить промоцію сучасної української опери, підвищення інтересу до неї в професійній спільноті, і умови для її подальшого сценічного втілення в Україні та Європі з використанням якісно виданих за світовими стандартами матеріалів.
41.
ID: 5RCA13-28428
Project name: Віртуальний тур імересивною виставкою «Україна - земля хоробрих»
Rating: 265
General budget: 713100.00
The requested amount from the UCF: 565100.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: International
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Благодійна організація “Перший благодійний театральний фонд”
Cities of implementation: Канада, Торонто, Одеса, Україна,
Project description: Проєкт передбачає створення віртуального туру діючої імерсивної виставки «Україна-земля хоробрих», яка була створена на прохання і за сприяння Міністерства культури України, презентована і успішно демонструється в Канаді. Імерсивна виставка висвітлює достовірну і правдиву інформацію про війну в Україні на основі реальних подій, фото та відеоматеріалу. Проєкт спрямований на привернення уваги світової спільноти до війни в Україні, консолідації зусиль у боротьбі за свободу українського народу та сприятиме боротьбі з російською пропагандою. Проєкт передбачає впровадження інноваційних підходів у виставкову діяльність та орієнтований на просування іміджу України в світовому мистецтві як інноваційної країни, яка успішно опановує інноваційні цифрові формати їх презентації. Проєкт розрахований на населення Канади, Північної Америки та англомовне населення світу. Віртуальний тур буде презентовано в Канаді і викладений у вільному доступі на спеціально створених в рамках проєкту вебресурсах(сайт, You tube-канал). Завдяки інформаційній компанії очікувані результати – перегляд віртуального туру близько 100 000 людей в Канаді , Північній Америці та по всьому світу.
42.
ID: 5RCA11-01120
Project name: Фестиваль актуального мистецтва "Mykolaiv Art Week: MEMORY"
Rating: 265
General budget: 714500.00
The requested amount from the UCF: 714500.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Громадська організація “РУМ”
Cities of implementation: Миколаїв,
Project description: Фестиваль актуального мистецтва "Mykolaiv Art Week: Memory" – соціально-мистецький фестиваль, задля популяризації сучасної української культури, насичення життя прифронтового міста актуальнмии подіями у сфері мистецтва, підвищення обізнаності щодо актуальних тенденцій вітчизняного культурного продукту та підтримки мистецької ком’юніті локільного та регіонального рівнів. Фестиваль складається з різноманітних заходів змішаного формату (оффлайн та онлайн): віруальна виставка українських митців, лекції, театральна вистава, дискусійний майданчик, нетворкінг-зустрічі з представникаим культури міста у різних локаціях Миколаєва.
43.
ID: 5RCA12-06935
Project name: Міжрегіональний проєкт "Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису"
Rating: 265
General budget: 751571.14
The requested amount from the UCF: 731571.14
Грантова угода: Відсутня
Competition type: National
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Cities of implementation: Хмельницький, Маліївці, Хмельницька область, Київ, Краматорськ, Донецька область,
Project description: Міжрегіональний проєкт "Ціна свободи. Артрезиденція з сучасного живопису" має на меті сприяти підтримці й відновленню мистецької діяльності митців і музейних інституцій, які під час війни були змушені обмежити, переформатувати або припинити свою діяльність. Впродовж 14 днів в просторі подільської садиби 18 століття (Малієвецький обласний історико-культурний музей) 12 мисткиням/митцям з різних регіонів України (в тому числі ВПО), відібраним до участі через відкритий конкурс, будуть створені умови для творчості, комунікації та колаборацій. Організацію та проведення артрезиденції, її супутніх заходів, 4 звітних виставок (Маліївці, Хмельницький, Київ, Краматорськ) та каталогу беруть на себе в партнерстві Хмельницький обласний художній музей та Донецький обласний художній музей.
44.
ID: 5RCA11-00009
Project name: Барс
Rating: 265
General budget: 828920
The requested amount from the UCF: 828920
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Яремчук Марія Валеріївна
Cities of implementation: Київ, м. Тернопіль, м. Чернівці,
Project description: Сприяти задоволенню культурних потреб українського суспільства, збереженню пам’яті українців про сучасних героїв, які стали на захист Батьківщини, формуванню нових культурних наративів та сенсів українського суспільства на прикладі цінностей та життєвих ідеалів, які сповідували люди, котрі із 2014 року давали відсіч російській агресії на фронті, і які віддали за нас життя, шляхом створення вебфільму «Барс» - історії Валерія Красняна – “кіборга” Народного героя України, який став на шлях воїна-добровольця у 2014 році і загинув на фронті восени 2022. Хронометраж фільму – 30 хв., вебфільм буде розміщено на онлайн стримінгових платформах MEGOGO та Kyivstar TV.
45.
ID: 5RCA11-02276
Project name: Маніпулятори під контролем
Rating: 264
General budget: 999535
The requested amount from the UCF: 999535
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «ГЕРОЇ.ЮЕЙ"
Cities of implementation: вся Україна,
Project description: "Маніпулятори під контролем" - це онлайн проєкт в форматі відеоблогу для YouTube, який розкриває тему впливу маніпуляцій на дітей та підлітків і дає практичні рекомендації по протидії їм. Проєкт охоплює 300 підлітків з усієї України.
46.
ID: 5RCA11-01025
Project name: "Ми не хотіли виїжджати..."
Rating: 264
General budget: 991389.0
The requested amount from the UCF: 991389.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша
Cities of implementation: Одеса, Кропивницький, Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів, Миколаїв, Херсон,
Project description: Проєкт "Ми не хотіли виїжджати..." – це гастрольний тур ХОАМДТ ім. М. Куліша десятьма містами України з виставою "Лишатися (не) можна…", яку було задумано та реалізовано під час повномасштабного вторгнення росії до України. 10 прес конференцій в кожному місті показу вистави. 10 творчих зустрічей з учасниками вистави. Зйомка бекстейджу гастрольного туру. В основі вистави – реальні історії співробітників театру Куліша, які пережили жахи окупації і мають кожен свій досвід небезпечного виїзду на підконтрольну територію. Це вистава-документ. Вистава-свідчення злочинів російських загарбників. Вистава, яку повинен подивитися кожен, щоб знати і пам'ятати злочини росії проти України. Вистава, створена задля меморіалізації героїчної боротьби українського народу, є рефлексією на події, які відбуваються у країні та яскравим прикладом терапії завдяки мистецькому продукту.
47.
ID: 5RCA11-01169
Project name: Відновлення проведення щорічного кінофестивалю для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофест»
Rating: 264
General budget: 981884
The requested amount from the UCF: 544100
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ТОВ «Трафік Філмз»
Cities of implementation: Київська обл., Чернігівська обл., Дніпропетровська обл., Волинська обл., Житомирська обл., Одеська обл., Івано-Франківська обл., Харківська обл., Львівська обл.,
Project description: Проєкт спрямований на відновлення проведення міжнародного кінофестивалю для дітей та підлітків «Чілдрен Кінофесту» та роботи команди-організаторів. Основною метою є повернути фестиваль до кінотеатрального формату та провести 10-й ювілейний Чілдрен Кінофест з 7 до 16 липня у кінотеатрах щонайменше 10 міст України; паралельно з показами наживо здійснити спеціальні онлайн-покази фільмів переможців усіх років фестивалю та фільмів Дитячого кіноконкурсу; відновити співпрацю з міжнародними партнерами та правовласниками фільмів, координаторами в містах, кінотеатрами; залучити дітей до проведення Конкурсу дитячих фільмів.
48.
ID: 5RCA11-31329
Project name: Хроніки Війни, Любові та Ненависті
Rating: 262
General budget: 752656
The requested amount from the UCF: 752656
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація: "МИ:МЕДІА-ТЕАТР"
Cities of implementation: вся Україна, м. Київ, Німеччина, Словаччина, Польща,
Project description: У тісній співпраці із ЗМІ реалізовуємо міждисциплінарний проєкт на перетині відеодокументалістики та перформативного мистецтва. Команда “МИ: медіа-театру” описує власний досвід документування та проживання повномасштабного вторгнення у драматургічному тексті. Він, у взаємозвʼязку з відеоісторіями очевидців та ландшафтами війни, є основою для мультимедійного перформансу «Хроніки війни, любові та ненависті» – театрального конструктора, що втілюватиметься різними мовами на європейських майданчиках. Заради сталості та промоції проєкту розробляємо онлайн-платформу із усіма напрацюваннями проєкту та реалізуємо продюсування за кордоном. Премʼєрний показ відбудеться у Театрі Драматургів у Києві.
49.
ID: 5RCA11-01135
Project name: МУЗЕЙ ХАНЕНКІВ ПІД ЧАС ВІЙНИ (робоча назва)
Rating: 262
General budget: 977136
The requested amount from the UCF: 952136
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "МИР І КО ПРОДАКШН"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Короткометражний документальний фільм для YouTube каналу Музея Ханенків та 5 промо відеороликів для соціальних мереж про діяльність музею під час збройної агресії російської федерації починаючи з 24 лютого 2022 року.
50.
ID: 5RCA11-00432-2
Project name: Фортеця Маріуполь
Rating: 261
General budget: 860879
The requested amount from the UCF: 860879
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: ГОНТАРУК ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ
Cities of implementation: Київ,
Project description: “Фортеця Маріуполь” — серія короткометражних документальних фільмів, що об’єднує в собі тему оборони Маріуполя з початку вторгнення, руйнування міста, захисників Азовсталі та їх родичів. З початку облоги Маріуполя режисерка записувала відеодзвінки з бійцями полку «Азов», що були в оточенні в місті та на металургійному комбінаті. Найбільш відомим фільмом циклу вже став епізод “Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі” режисерів Юлії Гонтарук та Дмитра Козацького. В рамках гранту буде створено ще 5 фільмів про оборонців Маріуполя.
51.
ID: 5RCA11-31970
Project name: Оживаючі екологічні казки
Rating: 261
General budget: 666635
The requested amount from the UCF: 666635
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація «Центр візуальних проектів»
Cities of implementation: Вінницька обл.; м. Вінниця,
Project description: Проєкт вирішує такі проблеми: недостатня кількість сучасної високоякісної української дитячої книги та низька цікавість до неї сучасних дітей; висока вартість сучасних діджиталізованих дитячих книг; низький рівень володіння українською мовою дітей зі східних та південних регіонів України; відсутність змістовного дозвілля дітей та підлітків ВПО у Вінниці; низький рівень екологічної свідомості українців. Мета проєкту – створити застосунок AR для соціально важливих українських дитячих книг на екологічну тематику із високохудожнім візуальним і літературним змістом та залучити до створення додатку підлітків ВПО. Мети проєкту буде досягнуто за рахунок створення доповненої реальності до трьох книг вінницької мисткині Дар’ї Паламарчук та проведення серії заходів з дітьми ВПО.
52.
ID: 5RCA11-34009
Project name: Історичний документальний фільм-дослідження з 3D-реконструкціями "Київ тисячолітній. Місто, де починалась історія Русі" (в 3 серіях)
Rating: 260
General budget: 999664.00
The requested amount from the UCF: 999664.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Горбатюк Дмитро Віталійович
Cities of implementation: м.Київ,
Project description: Мета проекту — створення документального фільму, в якому історію Києва часі Русі досліджує фахова команда істориків, археологів і архітекторів. Мета — показати, що держава Русь утворилась на території сучасної України; дізнатись коли і як насправді був заснований Київ і побачити, де на його сучасних вулицях відбувались найвизначніші історичні події минулого. А велика кількість 3D-реконструкцій, створених разом із науковими консультантами, зможе перенести глядачів в часи описаних подій і допоможе дізнатись більше невідомих фактів про історію столиці України.
53.
ID: 5RCA11-07082
Project name: Квартет Могутніх (Могутня четвірка). Ковальська резиденція.
Rating: 260
General budget: 630887.06
The requested amount from the UCF: 630887.06
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Full name of the organization: Національний музей-заповідник українського гончарства
Cities of implementation: смт Опішня, Полтавська область,
Project description: Проєкт має на меті активізацію культурно-мистецької діяльності Національного музею-заповідника українського гончарства, яка значно сповільнилась з початком війни з росією. Це планується зробити через відновлення роботи ковальської Резиденції, використовуючи дев’ятирічний досвід проведення ковальських фестивалів "ВакулаФЕСТ-ХХІ". У результаті буде створена масштабна модульна кована композиція на основі орнаментики Василя Кричевського у формі перил, яка об'єднає весь простір Музею Кричевських (підрозділу Музею-заповідника) в єдине ціле. Символічно, що цього року відзначається 150-річчя від дня народження великого Маестро, який здійснив прорив майже у всіх сферах українського мистецтва. Музей гончарства ж відновить та значно вдосконалить базу для подальшого проведення ковальських резиденцій та інших культурно-мистецьких заходів.
54.
ID: 5RCA11-14561
Project name: Вистава "Гарбузик"
Rating: 259
General budget: 926933.00
The requested amount from the UCF: 926933.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Тітаров Юрій Васильович
Cities of implementation: Київ,
Project description: "Гарбузик" - це постановка вистави команди українських лялькарів за ініціативи приватного театру ляльок "Равлик", суть котрого розкрити тему дитинства, ностальгії та краси життя в українській культурі за мотивами кіноповісті письменника та режисера Олександра Довженка "Зачарована Десна".
55.
ID: 5RCA11-28531
Project name: Медовий місяць
Rating: 259
General budget: 753989.48
The requested amount from the UCF: 753989.48
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТОУ»
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення тизеру воєнного психологічного трилеру Жанни Озірної «Медовий місяць» з метою міжнародної презентації та єднання світової спільноти проти російської військової та культурної експансії. А також з метою поширення, як ознаки розвитку української культури, навіть у час війни, що має сприйняти зміцненню морального духу українців, та перспективам поствоєнного осмислення проблемних питань постраждалих від війни українців. Проєкт розповідає про молоду пару, яка опинилась у пастці російських окупантів у своїй квартирі в передмісті Києва. Упродовж наступних днів під постійною загрозою смерті вони перевідкриють для себе поняття справжньої близькості і довіри. Тепер їхня мета - зберегти у секреті свою присутність, та повірити, що майбутнє можливе.
56.
ID: 5RCA11-26274
Project name: ТРІУМФ СЛОВА
Rating: 258
General budget: 855954.98
The requested amount from the UCF: 855954.98
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична Особа Підприємець Ярмола Олександр Юрійович
Cities of implementation: Київ, інші міста України та світу, міжнародні фестивалі,
Project description: Український музичний проект «Тріумф Слова» направлений на популяризацію творчості Українського Розстріляного Відродження для нових поколінь в Україні та цілому світі, шляхом створення пісень у сучасних стилях з застосуванням інноваційних комп’ютерних технологій; ознайомлення широкої аудиторії з самим історичним явищем розквіту українського мистецтва ХХ ст, та його знищення, - спланованого злочину тоталітарного окупаційного режиму; сучасне прочитання творів; поєднання поетичної та музичної творчості. В рамках проекту буде створено: 1 - альбом, який являє собою видання у вигляді музичного альбому – книжки з детальним описом історії Українського Розстріляного Відродження, текстами пісень альбому та біографією авторів текстів та кожного з артистів що беруть участь, з фотографіями та артистичним дизайном; 2 – проект концерту-вистави з піснями альбому, комп’ютерною продукцією, світловим шоу та відео проекцією.
57.
ID: 5RCA11-34212
Project name: НАЦІОНАЛЬНИЙ ФРОНТ
Rating: 258
General budget: 1087176.00
The requested amount from the UCF: 961176.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з Обмеженою Відповідальністю "Банк Ідей"
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Повнометражний документальний фільм, присвячений легендарним захисникам України, яких ми побачимо в неочікуваному ракурсі: ми дізнаємося про національну приналежність тих, кого колективний путін, за масованої підтримки російської пропаганди, назвав нацистами, сіючи по світу міфи про нетолерантність українців. Тепер прийшов час почути їх самих і дізнатися про те, що їх об’єднує, що мотивує на боротьбу за Україну. Ми покажемо чоловіків і жінку різних національностей, які обрали своєю філософією правду, волю і незалежність. Вони - це кримський татарин, білорус, швед, єврей, норвежка і навіть росіянин!!, які виборюють справедливість і захищають право на гідне життя на всій території вільної України
58.
ID: 5RCA11-06124
Project name: Інклюзивний хаб у Луцьку
Rating: 258
General budget: 912140.00
The requested amount from the UCF: 887140.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська організація "Лабораторія змін"
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: Проєкт направлений на досягнення порозуміння та побудову діалогу між лучанами та ВПО, іншими вразливими соціальними групами через мистецькі партисипативні практики, підготовку спеціалістів та волонтерів для роботи з такими категоріями осіб в мистецьких проєктах, а також залучення дітей/молодих людей з інвалідністю та без в Мистецькому інклюзивному таборі та створення і показ театральних перформансів.
59.
ID: 5RCA11-28446
Project name: Літературно-художній подкаст "Дефіляда: Таврія"
Rating: 258
General budget: 572044
The requested amount from the UCF: 572044
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Конопляна Юлія Олександрівна
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт «Літературно-художній подкаст «Дефіляда: Таврія» передбачає створення та промоцію літературно-художнього подкасту із серії псевдодокументальних історій про життя українських письменників і письменниць у найпівденнішому регіоні України - Таврії, задля популяризації українських літераторок і літераторів серед молоді й актуалізації ролі Таврії як важливого для розвитку української культури й літератури регіону.
60.
ID: 5RCA11-29201
Project name: "Врятувати коника"
Rating: 257
General budget: 1749571.00
The requested amount from the UCF: 944691.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОДЮСЕРСЬКИЙ ХАБ»
Cities of implementation: Київ, Запоріжжя, Дніпро, Львів, Краматорськ, Токмак,
Project description: Документальний фільм-розслідування (до 60 хвилин), присвячений долям дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної війни росії проти України. За основу ми беремо долю дитини, її іграшкового коника було знайдено на вокзалі міста Краматорськ після влучення двох російських ракет у квітні 2022 року. Тоді на вокзалі загинуло семеро дітей. Чи був серед них власник коника? Яким було його життя до цього дня? Чи воно обірвалося на вокзалі чи продовжується вже десь далеко від місць бойових дій? Чи втратив власник іграшки батьків? Хто ним опікується зараз, якщо він таки вижив? Наш фільм буде розслідувати цю справу до кінця. Ми знайдемо найбільш резонансні факти про дітей, які постраждали від війни, дізнаємося подальші долі тих, кому вдалося вижити, дослідимо та розповімо, чим вони жили до війни. Від окремих персональних історій ми перейдемо до загальної статистики, від розповідей про зламані дитячі долі - до допомоги постраждалим від війни дітям.
61.
ID: 5RCA11-07022
Project name: Музично-хореографічна вистава "У пошуках маленького принца"
Rating: 257
General budget: 965438.18
The requested amount from the UCF: 908924.22
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Хмельницька обласна філармонія
Cities of implementation: м. Хмельницький,
Project description: Музично-хореографічна вистава "У пошуках маленького принца" - це сучасна оригінальна, захоплива та світла історія, розказана майже без слів універсальною мовою танцю, хорового співу та пронизливої музики Станіслава Ярецького у виконанні симфонічного оркестру. Музикантами, артистами балету та хору Хмельницької обласної філармонії створюється дійство, що захоплює як дорослих глядачів, так і дітей. Режисерка-постановниця Юлія Алєксєєва, балетмейстер-постановник Юрій Саввон і диригент-постановник Тарас Мартиник прагнуть відповісти на потребу хмельничан у зустрічах із живим хвилюючим мистецтвом і сповнити їх беззаперечною вірою, що будь-яким темним часам неодмінно настає кінець і що в душі кожного може жити маленький герой.
62.
ID: 5RCA13-03145
Project name: Говори тілом
Rating: 257
General budget: 953198.50
The requested amount from the UCF: 846698.50
Грантова угода: Відсутня
Competition type: International
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Громадська Організація "Всеукраїнська асоціація "Платформа сучасного танцю""
Cities of implementation: Світ,
Project description: Проєкт "Говори тілом" започаткований у травні 2022 року і має на меті підтримати потенціал розвитку Українського сучасного танцю, представники якого продемонстрували у 2022-му році здатність вижити, адаптуватися до роботи в умовах війни та продовжити мистецьку діяльність. Результатом проєкту стане збереження, розвиток та професіоналізація танцювальної спільноти, поширення інформації про українське мистецтво та культуру за кордоном, встановлення нових зв'язків з закордонними організаціями та інтеграція в Європейську танцювальну спільноту.
63.
ID: 5RCA11-02439
Project name: Поразки імперії
Rating: 257
General budget: 862275
The requested amount from the UCF: 792275
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Тімшин Іван Анатолійович
Cities of implementation: Київ, Київ,
Project description: Документальна телепередача "Поразки імперії" на прикладах історичних фактів, розвінчає російські міфи про російську військову міць та тактику і покаже, що росія практично завжди була безжальним, брехливим агресором з поведінкою, що заперечує будь-які моральні та гуманітарні норми. І цього агресора можна і треба перемагати. Ми створимо 8 епізодів про боротьбу восьми країн: України, Фінляндії, Великобританції, Польщі, Японії, Франції, країн Балтії та Туреччини.
64.
ID: 5RCA11-26566
Project name: Міжнародний театральний фестиваль "Золотий лев-2023"
Rating: 257
General budget: 1139300.00
The requested amount from the UCF: 998800.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization: Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"
Cities of implementation: Львів,
Project description: Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев» - це театральний фестиваль в Україні витоки якого сягають ще з 1989 року. За ці роки, на фестивалі завжди були представлені вистави молодих креативних режисерів, знаних митців Європи та світу, які працюють в темі «класика очима експерименту». Головним завданням нашого фестивалю є пошук і відкриття нових імен, показ «незвичних», показових, елітарних вистав кожної країни, які мають високий рейтинг у себе вдома. На території фестивалю завжди відбувається діалог культур. Фестиваль щороку відбувається на початку жовтня. І саме зараз у такий складний для України час, ми вважаємо, що фестиваль повинен відновити і продовжувати свою діяльність. Цього року, як ніколи глядач потребує задоволення культурних потреб і наш театральний майданчик чудова нагода для цього. Цьогорічний фестиваль буде спрямований на вистави-рефлексії воєнного часу, адже з початку повномаштабного вторгнення театри України не мовчали, а навпаки рефлексували на події в Україні, творили змісти та надихали на Перемогу. Тому цьогорічний фестиваль буде спрямований на протидію інформаційній і культурній складовій російської військової агресії.