+38 (050) 629-18-08
+38 (044) 504-22-66
info@ucf.in.ua

Часті Питання

1. Питання: Скільки проектних заявок може подати один заявник?

Один заявник може подати лише одну заявку в межах одного типу консурсу. Тобто, один й той самий заявник має право подати три заявки цього року:

 1. Заявку на конкурс індивідуальних проектів;
 2. Заявку на конкурс проектів національної співпраці;
 3. Заявку на конкурс проектів міжнародної співпраці.

В ролі партнера (другий та третій тип конкурсів) організація не має обмежень щодо кількості заявок.

2. Питання: Хто може бути заявником?

Заявниками повинні бути:

 • юридичні особи всіх форм власності, зареєстровані на території України не менше ніж два роки тому до початку конкурсу, і мають досвід реалізації проектів
 • об’єднані територіальні громади, в т.ч. новостворені;
 • фізичні особи-підприємці;
 • органи місцевого самоврядування.

Юридичні особи повинні вказати увесь релевантний досвід реалізації проектів, при цьому не маючи обмежень тривалості (кількості років) наявності цього досвіду. ОТГ, ФОП та органи місцевого самоврядування не мають обмеження щодо двох років реєстрації, як юридичні особи в цьому випадку.

3. Питання: Ми хочемо подати заявку від імені нашої бібліотеки. Але директор нашої бібліотеки не має права укладати фінансові угоди. Це право має начальник управління туризму департаменту культури та туризму нашої міської ради, про що є наказ. Чи можемо ми подавати заявку на конкурс індивідуальних проектів від свого імені, від імені бібліотеки?

Для вирішення питання щодо права та організаційної можливості подавати заявку на отримання гранту, потрібно більш чітко розуміти юридичний статус організації-заявника (відповідно до Статутних документів, Положень та інших установчих документів). Окрім того, варто обов’язково звернути увагу на прописане в Інструкціях для заявників положення: «У разі винесення рішення щодо фінансування проекту, заявник стає виконувачем проекту та отримує право фінансово розпоряджатися коштами гранту для виконання завдань проекту». Якщо організація-заявник не наділена правом фінансово розпоряджатися коштами гранту, вона не зможе реалізувати проект.

4. Питання: В мене є певна культурно-мистецька ідея. Чи можу я подати цю ідею на розгляд УКФ?

Ви можете подавати будь-яку ідею на розгляд УКФ, якщо ця ідея оформлена у вигляді концепту / проекту та підпадає під один із пріоритетів, визначених УКФ на 2018 рік. Проект у сфері культури та мистецтв – це діяльність, спрямована на створення певного культурного або мистецького продукту, послуги, середовища або явища з метою досягнення чітко визначених цілей у встановлений строк та в межах визначеного бюджету.

5. Питання: Чи фінансує УКФ ремонтні роботи

Згідно з Інструкціями для заявників, будівельно-ремонтні роботи вважаються недопустимими витратами.

6. Питання: Що таке етап концептуалізації, підготовки, препродакшену?

Проектна діяльність передбачає високий ступінь складності. Кожен з етапів життєвого циклу проекту поділяється на підетапи. Власне у пріоритеті "підтримка культурних проектів на етапі їх концептуалізації, підготовки, предпродакшену" УКФ підтримує етапи ініціації, планування та (частково) виконання - з розрахунку на те, що


 • ці етапи в сукупності теж мають свій завершений життєвий цикл (тобто мають результативність вже цього року, у певному вигляді як-то готовий сценарій чи видана книга);
 • розглядаються в контексті проекту в цілому - навіть такого, який буде реалізовано в наступних роках, в т.ч. за кошти інших донорів.


7. Питання: Чи можна використати отримані в цьому році кошти використати в наступному році?

Уся сума гранту, отримана від УКФ в 2018 році, повина бути відзвітована до кінця термінів фінансової звітності. Термін подання фінансової звітності для індивідуальних проектів - до 03.12.2018; для проектів національної співпраці - до 05.12.2018; для проектів міжнародної співпраці - до 07.12.2018.

Звіт повинен надаватися на всю суму гранту (аванс + залишок). Кошти, за які не відзвітовано (з авансу/залишку), або невитрачені кошти (з тих чи інших причин, з залишку) повинні бути повернені на рахунок УКФ - у встановленому законодавством України порядку.

8. Питання: Яким є кінцевий термін подачі заявки на конкурс?

Кінцевий термін подачі заявки (дедлайн) - 2 липня, 18:00. Заявки на конкурсу подаються у два кроки:

 • онлайн в особистому кабінеті на сайті УКФ (дедлайн 2 липня, 18:00);
 • в паперовому вигляді рекомендованим листом на адресу УКФ (дедлайн 2 липня, за поштовим штемпелем).

9. Питання: Що робити, якщо я не юридична особа та не фізична особа підприємець, а просто маю ідею проекту?

Якщо Ви є просто фізичною особою (яка може, наприклад, виступати реалізатором творчого процесу), Ви можете скооперуватися, наприклад, з фізичною особою-підприємцем (який може виступати, наприклад, організатором проекту). Фізична особа-підприємець може подати заявку на участь в конкурсі у кооперації з Вами, за наступних умов:

 • ФОП повинен мати відповідний вид діяльності згідно КВЕД в реєстраційних документах (під які ФОП аплікує на отримання коштів від УКФ);
 • між Вами та ФОП-ом, якщо ФОП-заявник а Ви-реалізатор творчого процесу, повинні бути договірні відносини (для цього Ви можете укласти договір цивільно-правового характеру).

Просимо Вас при цьому обирати таку організаційно-правову форму заявника, що дозволяє отримувати кошти від юридичної особи (так як Український культурний фонд - юридична особа). Тобто, якщо це ФОП, то це має бути ФОП 3-ої групи.

10. Питання: Якщо проект передбачає проведення конкурсу, то чи можна вписувати у кошторис витрати на призовий фонд?

Якщо призовий фонд буде витрачено протягом терміну реалізації проекту, тоді ці витрати є дозволеними

11. Питання: Якщо заявник не встигає на момент подачі заявки отримати довідку від податкової про відсутність заборгованості, які його дії?

Якщо заявник не встигає отримати довідку з податкової про відсутність заборгованості, він може долучити до онлайн пакету документів замість самої довідки - копію заяви, яку він написав в податкову щодо отримання довідки, а 2.07.2018 разом з паперовим варіантом надіслати вже саму довідку з податкової.

12. Питання: Які документи мають подавати ОТГ на конкурс?

ОТГ подають такі документи на конкурс:

 • Проектна заявка, підписана уповноваженою особою ОТГ ( в деяких випадках, наприклад, голова міської ради)
 • Кошторис
 • Якщо ОТГ вже є зареєстрованою певний час, в цьому випадку ОТГ може подати фінансову звітність за період існування ОТГ, і баланс – у разі його наявності
 • Реєстраційний документ (положення, статут, регламент тощо)
 • Копія витягу з ЄДР
 • Довідка про сплату податків чи звільнення від сплати податків (в довільній формі, за підписом уповноваженої особи)
 • Довідка з податкової про відсутність заборгованості
 • Партнерська угода і гарантійний лист (для проектів національної і міжнародної співпраці

13. Питання: За яким курсом мають звітувати грантооримувачі у випадку необхідності здійснення витрат в іноземній валюті (наприклад, поселення учасників міжнародного конкурсу в Іспанії) ?

Переказ коштів від грантоотримувача до партнера здійснюється відповідно до норм валютного регулювання та контролю.

Планування кошторису здійснюється в національній валюті України – в гривні. Звітування по всім витратам також відбувається в гривні.

У випадку понесення витрат грантоотримувачем чи партнером в іншій валюті, звітування має відбутися в гривні за курсом НБУ на дату здійснення авансового платежу від УКФ (першої виплати частини гранту від УКФ грантоотримувачу).

Отже, якщо ваша організація-грантоотримувач отримує авансовий платіж від УКФ 10 вересня 2018 року, то всі витрати в іноземній валюті, понесені протягом реалізації проекту, мають бути відзвітовані за курсом НБУ на дату 10 вересня 2018 року. Зауважуємо, що грант УКФ не може покривати витрати, пов’язані з курсовими коливаннями

Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання, ви можете нашим співробітникам