З 30 грудня Український культурний фонд розпочав приймати заявки на четверту конкурсну програму восьмого грантового сезону «Культурна спадщина». Кінцевий термін подачі – 17 лютого, 18:00. Загальний бюджет програми – 43 млн грн.
Цілі програми «Культурна спадщина» – підтримка проєктів, спрямованих на:
- створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток; реставрація, оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, пошкоджених в ході російської агресії чи наразі перебувають під загрозою, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
- вивчення, збереження нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи, в тому числі важливих історико-культурних питань з контроверсійними поглядами в українському культурному просторі, які сприятимуть утвердженню української ідентичності, консолідації української нації та налагодженню суспільного діалогу довкола складних питань минулого через дослідження та популяризацію української культурно-історичної спадщини.
- створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження онлайн-доступу до архівних, бібліотечних та музейних послуг.
- створення широкого спектра активностей наживо та онлайн, в тому числі для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.
- збільшення кількості споживачів культурного продукту через використання нових форм та підходів, зокрема осучаснення музейних просторів; запровадження нових форм експозицій задля ефективної презентації колекцій (покази, інсталяції, інтерактивні, віртуальні, гібридні та живі виставки) для українських і закордонних споживачів, підвищення виставкових стандартів.
Програма складається з двох ЛОТів:
- ЛОТ №1 «Диджиталізація» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).
- ЛОТ №2 «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).
Хто може подаватися:
- заявником ЛОТу «Диджиталізація» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, які зареєстровані на територіях областей, де велися бойові дії або тих, що були тимчасово окуповані: Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області (за винятком тимчасово окупованих територій на момент підписання грантового Договору) відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за один рік на дату початку конкурсного відбору та мають відповідний досвід діяльності у сфері культури.
- заявником ЛОТу «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, які зареєстровані в Україні відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за два роки на дату початку конкурсного відбору, за винятком тимчасово окупованих територій та мають відповідний досвід діяльності у сфері культури.
Який розмір фінансування можна отримати:
- ЛОТ «Диджиталізація»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 1 млн грн.
- ЛОТ «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини» (не може бути зменшена) – 500 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 2 млн грн.
Які проєкти можна реалізувати:
- ЛОТ «Диджиталізація»: цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання; цифровий експонат (3D сканування музейних експонатів, мультимедійна голограма, 3D та 2D анімація); віртуальні тури та екскурсії в 360° (в тому числі мультимедійний аудіогід); мультимедійні виставки та мапінг (експозиція/реекспозиція); віртуальна та доповнена реальність (AR-продукт, MR-продукт, VR-продукт).
- ЛОТ «Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини»: цифровий продукт (цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання; цифровий експонат (3D сканування музейних експонатів, мультимедійна голограма, 3D та 2D анімація); віртуальні тури та екскурсії в 360° (в тому числі мультимедійний аудіогід); мультимедійні виставки та мапінг (експозиція/реекспозиція); віртуальна та доповнена реальність (AR-продукт, MR-продукт, VR-продукт) тощо. Обов'язковою умовою ЛОТу є створення винятково цифрових продуктів та постійний онлайн-доступ користувачів до них упродовж щонайменше 3-х років.
Як взяти участь:
- Ознайомитись з Інструкціями для заявників, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.
- Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.
- Обрати програму «Культурна спадщина», відповідний ЛОТ та тип конкурсу, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. Покрокова інструкція «Як подати заявку?» – за посиланням.
Маєте ідею культурного проєкту? Реалізуйте її за підтримки УКФ! 💛
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.