ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Інструкція для заявників ЛОТ 2
Мета ЛОТу - підтримати кроссекторальні проєкти, які використовують цифрові технології у секторі Культурної спадщини під час створення культурно-мистецького продукту, зокрема диджиталізація фондів - музейних, архівних, бібліотечних; створення віртуальних музеїв - 3D-зйомка, 3D-обробка, 3D-моделювання, 3D–друк, 3D-мапування; віртуальна, доповнена, змішана реальність тощо. Підтримка проєктів, які сприяють збереженню культурної спадщини та української мови і їх ролі у формуванні унікальної національної ідентичності; підвищують конкурентоспроможність українського культурно-мистецького продукту та популяризують його серед глобальної аудиторії.
Загальний бюджет ЛОТу – 29 млн грн*
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 тис. грн
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 2 млн грн
Для ЛОТу передбачено обов’язкове співфінансування у розмірі не менше 20% від суми проєкту.
У рамках ЛОТу підтримується тільки сектор культури та креативних індустрій «Культурна спадщина».
Пріоритети підтримки ЛОТу:
- Дослідження культурної спадщини, зокрема пошкодженої чи знищеної в ході російської агресії або тієї, що перебуває під загрозою, та популяризація її серед широкої аудиторії, в тому числі шляхом створення цифрових платформ та продуктів: нових вебсайтів (оновлення вже наявних), мобільних додатків, інтерактивних мап, розробка ігор, онлайн-квестів,3D-екскурсій тощо.
- Вивчення, збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи.
- Використання кроссекторального підходу, запровадження інновацій та новітніх практик до вивчення, збереження та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.
- Створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження архівних, бібліотечних та музейних послуг, доступних онлайн, зокрема цифровий квиток, віртуальний тур, квест онлайн, мобільні додатки для інтерактивної взаємодії архівів, бібліотек та музеїв з відвідувачами, створення широкого спектра активностей наживо та онлайн для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.
Основний продукт ЛОТу: кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини, обов'язковою складовою якого, має бути цифровий продукт (цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання; цифровий експонат (3D сканування музейних експонатів, мультимедійна голограма, 3D та 2D анімація); віртуальні тури та екскурсії в 360° (в тому числі мультимедійний аудіогід); мультимедійні виставки та мапінг (експозиція / реекспозиція); віртуальна та доповнена реальність (AR-продукт, MR-продукт, VR-продукт) тощо.
Обов'язковою умовою ЛОТу є створення винятково цифрових продуктів та постійний онлайн-доступ зовнішніх користувачів до них упродовж щонайменше 3-ох років.
* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Заявником ЛОТу може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до законодавства України не менше ніж за 2 роки на дату початку конкурсного відбору, за виключенням тимчасово окупованих територій України** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.
Терміни подачі аплікаційного пакету та реалізації проєкту
Подача аплікаційного пакету на конкурс: 30.12.2024 – 17.02.2025 (до 18.00 за київським часом).
Відбір аплікаційних пакетів на відповідність технічним критеріям: 18.02.2025 – 03.03.2025.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.05.2025 р.) до 30.10.2025.
Контакти: [email protected]