ЛОТ 1. Запоріжжя: культурний форпост
Інструкція для заявників ЛОТ 1
ЛОТ 1. «Запоріжжя: культурний форпост» розроблено Українським культурним фондом у партнерстві із Запорізькою обласною державною адміністрацією з метою прямої підтримки регіональних ініціатив та культурно-мистецьких проєктів. Ініціатива спрямована на зміцнення стійкості та адаптивності української культурної сфери в умовах війни.
Метою ЛОТу є сприяння залученості мешканців територіальних громад Запорізької області до культурного життя через підтримку сфери культури прифронтового регіону; підвищення спроможності громад до генерації конкурентоспроможного культурно-мистецького продукту; збереження; розвиток та репрезентація культурної спадщини регіону задля зміцнення ідентичності та формування спільних цінностей українського суспільства відповідно до викликів війни.
Загальний бюджет ЛОТу* — 4 млн грн** (2 млн грн - фінансування Фонду, 2 млн грн - фінансування Запорізька облдержадміністрація).
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 300 тис. грн.
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 500 тис. грн.
Умови участі у конкурсі:
- Результатом реалізації проєкту має бути культурно-мистецький продукт.
- Зміст проєкту та його продукт мають відповідати пріоритетам ЛОТу 1. «Запоріжжя: культурний форпост».
- Географія реалізації проєкту: Запорізька область, крім тимчасово окупованих російською федерацією територій України та територій, на яких ведуться бойові дії.
- Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності та фізична особа-підприємець, кожна з яких зареєстрована на території Запорізької області (за виключенням тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться бойові дії), не менше ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід у сфері культури.
- Мова всіх проєктів за підтримки Фонду — державна. Якщо проєкт використовує супровідні матеріали (відео, аудіо, друковану продукцію тощо) іноземними мовами, він має обов’язково додати переклад контенту українською (текстовий переклад, титрування тощо).
- В умовах правового режиму воєнного стану в грантовому сезоні 2025 року не підтримується такий продукт, як фестиваль, локальний фестиваль, ярмарок (крім тих, що проводяться у приміщеннях та забезпечують евакуацію учасників у захисні споруди цивільного захисту);
- Фонд не підтримує друк (передрук) книг, які повністю чи частково створені не в межах реалізації культурно-мистецького проєкту (крім спеціалізованих/професійних видань у сфері культури та креативних індустрій та видань інклюзивного спрямування (з використанням абетки Брайля)).
- Заборонено витрати на субгрантинг, а також витрати на присудження премій.
- Сумарна питома вага витрат на оплату винагороди членам команди та авторської винагороди (гонорару) не членам команди (з урахуванням ЄСВ) не може перевищувати 50% від загальної суми витрат за рахунок гранту від Фонду.
- Залучення/залученість особи, яка зазначена серед членів команди проєкту до виконання робіт в одному або декількох проєктах, реалізація яких здійснюється за підтримки Фонду, не може перевищувати 100% (у співвідношенні до зайнятості за основним місцем роботи або у інших проєктах), а у грошовому еквіваленті не може перевищувати 50000,00 грн (п'ятдесят тисяч гривень) на місяць.
Порушення заявником зазначених вище умов та вимог веде до зняття проєкту з Конкурсу на будь-якому етапі конкурсного відбору або реалізації проєкту.
У рамках ЛОТу підтримуються такі сектори культури та креативних індустрій:
- аудіовізуальне мистецтво;
- візуальне мистецтво;
- аудіальне мистецтво;
- перформативне та сценічне мистецтво;
- культурна спадщина;
- літературна справа;
- культурні та креативні індустрії (кроссекторальні проєкти).
Пріоритети підтримки ЛОТу:
- підтримка якісних інноваційних культурно-мистецьких проєктів, що реалізуються на території Запорізької області, поширюють знання про розвиток культурного середовища та культурного розмаїття Запорізької області, зокрема, в умовах війни;
- підтримка нових локальних культурних продуктів, які популяризують культурну спадщину (в тому числі і нематеріальну) Запорізької області, націлені на її збереження, розвиток та репрезентацію для українського та міжнародного споживача;
- використання нових підходів та нових технологій у регіональних ініціативах в поєднанні з елементами локального культурного надбання, зокрема диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток; оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, пошкоджених в ході російської агресії чи тих, що перебувають під загрозою; створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном; створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, з використанням нових технологій (із залученням технологій VR, доповненої реальності, 3D-моделювання, 360°, мультимедійної голограми) в архівах, бібліотеках та музеях всіх видів та різних форм власності;
- підтримка в облаштуванні нових інноваційних громадських просторів, зокрема забезпечення безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення та облаштування вже існуючих для проведення культурно-мистецьких, культурно-просвітницьких, інформаційних, комунікативних заходів, що ставлять за мету активізацію процесу розвитку української культури.
Основний продукт ЛОТу - культурно-мистецький продукт:
- артоб'єкт;
- аудіозапис (синглу/альбому, віртуальний саунд-арт);
- видання (спеціалізоване/професійне у сфері культури та креативних індустрій);
- вироби народних промислів та ремесел тощо;
- вистава — документальна театральна постановка, п'єса, перфоманс;
- виставка, експозиція, реекспозиція;
- відеоконтент — відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, відеоарт, диджитал-арт;
- екскурсія (віртуальна екскурсія), в тому числі мультимедійний аудіогід, 3D-тур;
- креативний простір (експериментальна лабораторія, майстерня тощо);
- культурно-пізнавальний маршрут;
- інклюзивний культурно-мистецький продукт;
- освітні та освітньо-аналітичні проєкти у сфері культури та креативних індустрій,
- радіоконтент — подкаст, радіопередача;
- цифровий продукт (архів, опис, каталог, фонд, колекція, зібрання; 3D-модель, мультимедійна голограма).
* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
** Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТ-у може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення, після затвердження Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік».
Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності та фізична особа-підприємець, кожна з яких зареєстрована на території Запорізької області (за виключенням тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться бойові дії*), не менше ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід у сфері культури.
Бенефіціарами ЛОТу є мешканці Запорізької області, в тому числі митці, діячі культури, ВПО, Ветерани, Захисники та Захисниці України".
* Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.
Подача проєктної заявки на конкурс: 27.05.2025 – 16.06.2025 (до 18.00 за київським часом).
Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 17.06.2025 – 25.06.2025.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 01.08.2025 р.) до 17.11.2025.
Скринька програми «Партнерство задля розвитку»: [email protected]