Реєстр програми Інноваційний культурний продукт

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Виставкові проекти
1.
ID: 4ICP11-01802
Назва проекту: Фестиваль аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА 2021
Рейтинг: 460
Загальний бюджет проекту: 735733.00
Запитувана сума від УКФ: 735733.00
Завантажити грантову угоду 4ICP11-01802
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Мистецьке об’єднання "НУРТ"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Програма Фестивалю аудіовізуального мистецтва ТЕТРАМАТИКА 2021 передбачає виставки, перформанси, майстер-класи, об’єднані темою “Технології та Чуттєве”. Тема є розвитком Фестивалю 2019 року, що був присвячений людському чиннику в технології. Метою проекту є актуалізація українського мультимедійного мистецтва в європейському контексті. Гостями Фестивалю будуть митці з України, країн ЄС та США, ряд робіт буде створено спеціально для Фестивалю. Детальна відеодокументація процесу створення/реалізації інсталяцій, перформансів та майстеркласів послужить дидактичною базою для розвитку новостворених напрямків мистецької освіти в Україні (Новостворена кафедра актуальних мистецьких практик у ЛНАМ та нещодавнє запровадження цілісного комплексу дисциплін пов’язаних із електроакустичною музикою на базі EESEM в ЛНМА)
2.
ID: 4ICP11-02354
Назва проекту: Павільйон Джерело: Тіла в місті
Рейтинг: 458
Загальний бюджет проекту: 1405603
Запитувана сума від УКФ: 1405603
Завантажити грантову угоду 4ICP11-02354
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Косміна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення унікального проєкту синергії сучасного мистецтва та ревіталізації архітектурної спадщини “Павільйон Джерело: Тіла в місті”, який активує публічну дискусію стосовно екології буття людини у місті за допомогою тривалої виставкової та публічної програми, та прийматиме найширшу аудиторію у режимі 24/7 у самому серці столиці із новітнім підходом до подолання карантинних обмежень для культурної діяльності. Проєкт залучить надбання найкращих зарубіжних практик у репрезентації соціально-орієнтованого мистецтва у публічному просторі, досвід успішних українських кураторів та митців, а також підсилить імідж столиці через залучення до співпраці закордонних авторів. Проєкт підсилить професіоналів та ентузіастів які потенційно зацікавлені в самоорганізованих формах створення нових культурних осередків.
3.
ID: 4ICP11-28817
Назва проекту: Прості обличчя непростої історії
Рейтинг: 457
Загальний бюджет проекту: 674463.00
Запитувана сума від УКФ: 674463.00
Завантажити грантову угоду 4ICP11-28817
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний фонд "Суспільні ресурси та ініціативи"
Міста реалізації: Чернівецька область,
Опис проекту: Ідея проєкту є розвитком культурологічної ініціативи Фонду «Прості обличчя непростої історії», яка працює на «олюднення» історії громад Чернівецької області і побудову порозуміння в поліетнічному регіоні. Поштовхом до проекту послужила історія бабусі нашого колеги Єлізабет Кіцак. Вона народилася в Австро-Угорщині, вийшла заміж в Румунії, працювала в СРСР, а померла в Україні, при цьому весь час проживаючи у рідному селі. Змінювалися кордони, закони, державні мови і звичайним людям довелося жити в період цих змін. Ми пропонуємо вивчати історію краю не лише через підручники та біографії відомих постатей, а й через долучення кожної людини, яка має сімейний фотоальбом і береже сімейні історії.
4.
ID: 4ICP11-05293
Назва проекту: Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні
Рейтинг: 451
Загальний бюджет проекту: 830625
Запитувана сума від УКФ: 830625
Завантажити грантову угоду 4ICP11-05293
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація “Центр міської історії Центрально-Східної Європи”
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Виставковий проєкт “Суспільство з кіноапаратом: історії візуальних режимів та практик творення в Україні” пропонує поглянути з історичної перспективи на тему витоків масових візуальних практик у другій половині ХХ століття, які пов’язані зі створенням рухомих зображень – домашнього, вернакулярного та аматорського кіно. А також актуалізувати дискусію про візуальні практики і збереження спадщини кіноаматорів сьогодні. В основі проєкту лежить міждисциплінарний підхід, робота з унікальними приватними архівами 8 мм та 16 мм кіноплівок та їх оцифрування, дослідження маловідомого явища кіноаматорства, реалізація мультимедійної виставки та різноформатної публічної програми.
5.
ID: 4ICP11-00748
Назва проекту: Фестиваль сценографії та театрального костюму "Львівське квадрієнале сценографії - 2021. Еволюція через революцію"
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 695610
Запитувана сума від УКФ: 605610
Завантажити грантову угоду 4ICP11-00748
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Галерея сценографії"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект має на меті розвиток сценографічного мистецтва та культури в України та його промоція на рівні країни та міжнародному рівні через розвиток комунікаційної та освітньої платформи, майданчику для обміну досвіду театральних художників України та світу у форматі фестивалю сценографії Даний проект відбудеться у форматі фестивалю візуального мистецтва Фестиваль матиме такі частини: 1) Освітня частина, що передуватиме фестивалю “Лабораторія молодого сценографа та режисера” 2) Створення 4 сценографічних просторів на тему “Еволюція через революцію” 3) Експозиція “Історія української сценографії” 4) Вулиця-галерея 5) Міжнародний павільйон 6) Театральний фешн 7) Храм майстер класів 8) Експериментальна експозиція “Територія студентів”
6.
ID: 4ICP11-26440
Назва проекту: Тонка Червона Лінія
Рейтинг: 444
Загальний бюджет проекту: 1382765.00
Запитувана сума від УКФ: 1382765.00
Завантажити грантову угоду 4ICP11-26440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ГО "Добропільський центр молоді "ДОБРО"
Міста реалізації: Добропілля, Донецька область, Бухмут, Донецька область, Маріуполь, Донецька область,
Опис проекту: Дослідження та презентація феномена найновітнішого сучасного мистецтва Східного регіону України, ініційованого подіями 2014 року, повстанням на Майдані, війною на Донбасі та пов’язаними з війною міграційними процесами на прикладі групи запрошених куратором художників-нео-експресіоністів, створення загальної експозиції- інноваційного виставкового продукту, який буде презентовано в регіоні (Бахмут, Краматорськ), та в Київі і в подальшому- в Європі (Бельгія,Німеччина), та ініціювання засновання Художнього Центру Східного региону України.
7.
ID: 4ICP11-27063
Назва проекту: Міжмузейний виставковий проєкт "Катерина Кричевська-Росандіч. Дороги. Straßen. Roads"
Рейтинг: 442
Загальний бюджет проекту: 841576.50
Запитувана сума від УКФ: 841576.50
Завантажити грантову угоду 4ICP11-27063
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Дослідницький міжмузейний виставковий проєкт до 95-річчя з дня народження видатної мисткині та меценатки Катерини Кричевської-Росандіч (Україна-США), що представляє в офлайн, онлайн та мультимедійному форматі широку ретроспективу життя та творчості художниці, мистецьку спадщину та архівні матеріали з кількох музеїв та приватних колекцій. Офлайн (з мультимедійною складовою) виставки в Музеї української діаспори та Київській національній картинній галереї, онлайн виставка на фейсбук-сторінці Музею української діаспори та мультимедійні виставки в щонайменше чотирьох музеях України, а також перше науково-мистецьке видання про мисткиню дозволять цілісно дослідити життя та творчість художниці, розкрити маловідомі сторінки історії ХХ століття, віддати прижиттєву шану мисткині та меценатці та повернути в вітчизняний контекст українську спадщину, створену в еміграції.
8.
ID: 4ICP11-27064
Назва проекту: Виставковий проєкт «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація" до 30-річчя Незалежності України
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 1390223.00
Запитувана сума від УКФ: 1390223.00
Завантажити грантову угоду 4ICP11-27064
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Національний науково-дослідний реставраційний центр України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Виставковий проєкт «Духовна велич: меморії видатних українців. Наукова реставрація» до 30-річчя Незалежності України вперше надасть ексклюзивну можливість представити відреставровані речі, що належали знаним українцям, які своїм життєвим подвигом, політичною, творчою, науковою діяльністю зробили неоцінений внесок в історію України. Виставка також розповість про подвижницьку працю художників- реставраторів, які врятували ці раритети, що є актуальним для вирішення нагального питання: відродження культурної спадщини українського народу. Експозиція включатиме понад 200 музейних предметів з 40 музеїв країни, досліджених, відреставрованих в Національному науково-дослідному реставраційному центрі України. Підсумком проєкту стане ілюстрований каталог про видатні історичні постаті та відреставровані меморіальні речі; слайд-шоу про українських реставраторів, кураторські екскурсії, майстер-класи тощо.
9.
ID: 4ICP11-26210
Назва проекту: 25
Рейтинг: 435
Загальний бюджет проекту: 440740
Запитувана сума від УКФ: 440740
Завантажити грантову угоду 4ICP11-26210
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Молодіжна громадська організація “Мистецьке об’єднання “Людина, що грає
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Темою виставки «25» є оприявлення історії створення та функціонування першої в Україні муніціпальної галереї, що знаходиться у Харкові. Муніципальна галерея була відкрита в грудні 1996 року. Даний виставковий проект зосереджує увагу глядача саме на історії галереї, основних подіях та виставках, які вдалось створити за 25 років роботи. ХАРКІВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА ГАЛЕРЕЯ – сучасна платформа для творчих і соціально-культурних ініціатив художників, кураторів і активних участників художнього руху Харкова, яка за роки свого існування стала не від’ємною часткою арт-процесу України. Основний напрямок діяльності — робота з сучасними українськими художниками.
10.
ID: 4ICP11-04748
Назва проекту: Чутливість. Сучасна українська фотографія
Рейтинг: 433
Загальний бюджет проекту: 2448350.01
Запитувана сума від УКФ: 1464628.39
Завантажити грантову угоду 4ICP11-04748
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Державне підприємство “Національний культурно-мистецький та музейний комплекс “Мистецький арсенал”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Виставковий проєкт “Чутливість. Сучасна українська фотографія” об'єднає близько 100 визначних фотографічних проєктів та робіт понад 50 авторів, створених протягом останніх 30 років, у цілісній та різнобічній експозиції. Мультискладовість результату має на меті репрезентувати множинність підходів у використанні медіуму фотографії в Україні, проявити взаємозв’язки та взаємовпливи у практиках українських фотографів і художників, а також здійснити комплексне дослідження-зріз у галузі сучасної української фотографії. Комунікація результатів цільовим аудиторіям дозволить актуалізувати значення медіуму в мистецькому контексті сьогодні.
11.
ID: 4ICP11-07175
Назва проекту: Historia magistra vitae est. Наша Державність
Рейтинг: 427
Загальний бюджет проекту: 747085.50
Запитувана сума від УКФ: 700566.00
Завантажити грантову угоду 4ICP11-07175
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський історичний музей"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Інтерактивний проект, який передбачає ознайомлення із основними етапами державотворення України. Відвідувачі зможуть у ігровій формі відтворити модель держави апелюючи до власного досвіду.
12.
ID: 4ICP13-28554
Назва проекту: Ukraina. Wzajemne spojrzenia /Україна. Інші погляди на взаємини
Рейтинг: 427
Загальний бюджет проекту: 2614974.00
Запитувана сума від УКФ: 944582.00
Завантажити грантову угоду 4ICP13-28554
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна Організація "Благодійний фонд Національного художнього музею України"
Міста реалізації: Краків, Польща,
Опис проекту: Проєкт представляє мистецьку інтерпретацію української ідентичності в контексті історичної присутності наративів про ідентичність в Україні та Польщі. Він має на меті створити багатошарову ситуацію гри із зіставленням поглядів, смислів у формі художніх висловлювань таким чином, щоб на основі цих зустрічей розкрити потенціал для фіксації сучасного культурного контексту взаємних польсько-українських відносин. Мети буде досягнуто через побудову виставки з музейних і приватних колекцій України і Польщі за тематично-проблемним принципом для оприявлення сталих міфів та їхньої деконструкції, проведення насиченої паралельної програми з дискусіями провідних інтелектуалів і митців, та створення спільного українсько-польського інтерактивного сайт-специфік проєкту, який залучить до обговорення широку аудиторію.
ЛОТ 2. Музика
1.
ID: 4ICP22-03556
Назва проекту: Мобільний промотур молодих виконавців жанру від фестивалю Файне Місто
Рейтинг: 486
Загальний бюджет проекту: 1333500.00
Запитувана сума від УКФ: 798500.00
Завантажити грантову угоду 4ICP22-03556
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація “Фестиваль “Файне місто”
Міста реалізації: Київ, Черкаси, Полтава, Харків, Маріуполь, Запоріжжя, Дніпро, Херсон, Одеса, Вінниця, Хмельницький, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Львів, Луцьк, Рівне,
Опис проекту: Мобільний тур-промоція молодих митців аудіального сектору від фестивалю «Файне місто» під час карантинних обмежень. Нова інноваційна форма, яка надасть можливість виконавцям показати свій культурний продукт під час пандемії та карантинних обмежень, слухачам долучитись до перегляду музичної події, а організаторам працювати в новому пристосованому до нових реалій форматі. В результаті туру 17 містами України 40 музичних колективів зможуть долучитись до проєкту, біля 5000 слухачів відвідати заходи проєкту та 1000000 охоплення цільової аудиторії проєкту в онлайн.
2.
ID: 4ICP21-21809
Назва проекту: ДИПТИХ "КОЛЯДА-ТРИБ'ЮТ"
Рейтинг: 474
Загальний бюджет проекту: 906946.00
Запитувана сума від УКФ: 906946.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-21809
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ПЕТРИЧЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проектом передбачається на основі автентичних колядок і щедрівок східної України створити нові вокально-оркестрові кавер-версії (14 партитур) та зробити аудіозапис цих творів у диптих-форматі: 14 аудіо-пар, кожна з яких складається з оригінального «мінусу» у виконанні симфонічного оркестру та «плюсу» із взірцевими інтерпретаціями відомих артистів-вокалістів, а також здійснити підготовку матеріалів для презентації, яка відбудеться у форматі подвійного 14-ти денного «КОЛЯДА-МАРАФОНУ-РАДІО» на UA:РАДІО КУЛЬТУРА (презентація «плюсових» записів) і «КОЛЯДА-МАРАФОНУ-ZOOM» на проектній Fb-сторінці (презентація «мінусових» записів у виконанні дитячих вокальних колективів з різних куточків України) у передріздвяний період. Продукти проекту (плюсові та мінусові аудіозаписи, комплекти PDF-партитур) будуть доступні для всіх бажаючих на You Tube каналі та SoundCloud.
3.
ID: 4ICP21-00123
Назва проекту: Створення шоукейсу на фестивалі «Respublica» для промоції молодих гуртів.
Рейтинг: 472
Загальний бюджет проекту: 1210270.00
Запитувана сума від УКФ: 1150270.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-00123
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Проведення першого шоукейсу для молодих виконавців та гуртів аудіального сектору з залученням представників музичної індустрії в рамках фестивалю «Respublica». Завдяки проекту одразу 30 молодих виконавців та гуртів отримають майданчики та ресурс фестивалю для промоції та популяризації свого культурного продукту. Промоція відбудеться як у звичному форматі офлайн так і в онлайн форматі на інноваційній платформі фестивалю та на віртуальному майданчику фестивалю у грі Minecraft. Результатами проекту стануть: промоція молодих виконавців у форматах офлайн та онлайн на широку цільову аудиторію великого музичного фестивалю, нетворкінг із професіоналами музичної індустрії для подальшого розвитку та пошуку нових форм для монетизації творчості дебютантів.
4.
ID: 4ICP21-06231
Назва проекту: Прем'єра «Космічної симфонії» С.Туркевич від Молодіжного симфонічного оркестру України/YsOU
Рейтинг: 467
Загальний бюджет проекту: 1461230.00
Запитувана сума від УКФ: 1461230.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-06231
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТУРНА ПЛАТФОРМА"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Музичне втілення космічної теми крізь призму творчості української композиторки С. Туркевич, зокрема прем’єрне виконання її пізнього твору «Космічної симфонії», доповнене та оформлене мультимедійними проекціями живописних робіт французької малярки Соні Делоне, приурочене вшануванню 100-літнього ювілею С.Лема, в рамках фестивалю LvivMozArt 2021.
5.
ID: 4ICP21-27741
Назва проекту: Мультимедіа концерт "Відображення. Лінії долі"
Рейтинг: 464
Загальний бюджет проекту: 1553980
Запитувана сума від УКФ: 1453880
Завантажити грантову угоду 4ICP21-27741
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Агентство міжнародного співробітництва"
Міста реалізації: Харків, Київ,
Опис проекту: Мультимедійний концерт "Відображення. Лінії долі" присвячений камерній музиці українських композиторів ХХ ст. Центральною постаттю проєкту стане фігура видатного композитора Бориса Миколайовича Лятошинського, його життєпис, опис творчих перетинів з власним педагогом Р. Глієром, та деякими учнями: І. Карабицем, Є. Станковичем та В. Сильвестровим. Розвиток сюжетної лінії розкриває духовну спадкоємність творчих поколінь. Виконавці проекту - камерний колектив Лятошинський Тріо, у склад якого входять молоді, але вже відомі в Україні та закордоном музиканти, завдяки високій виконавській майстерності котрих, українська академічна музика, зокрема твори Бориса Лятошинського, - відкриваються Європою та світом. Проєкт покликаний продемонструвати інноваційний формат камерного концерту із залученням експериментальної сценографії та відеоарту.
6.
ID: 4ICP21-00728
Назва проекту: Три симфонії Максима Березовського
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 580100
Запитувана сума від УКФ: 580100
Завантажити грантову угоду 4ICP21-00728
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Київська організація Національної спілки композиторів України
Міста реалізації: Київ, розповсюдження по всій Україні,
Опис проекту: Проєкт включає реставрацію, видання (партитура і оркестрові голоси), запис, видання диску та концерт-презентацію трьох симфоній Максима Березовського, які відносяться до перших зразків оркестрової музики в Східній Європі. Видання двомовне – українська та англійська. Заплановано розсил партитур з диском по культурних мистецьких закладах, а також викладення контенту в мережу Інтернет
7.
ID: 4ICP21-03158
Назва проекту: Український передзвін. Карильйон і бандура
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 1400500.00
Запитувана сума від УКФ: 1400500.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-03158
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Телерадіокомпанія «РАІ»
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Україна, Київ, Україна, Львів, Україна, Чернігів, Україна, Кам'янець-Подільський, Україна, Запоріжжя (Хортиця), Україна, Коломия, Україна, Калуш, Україна, Долина, Україна, Гошів, Україна,
Опис проекту: Концепція проєкту «Український передзвін. Карильйон і бандура», присвяченого 30-річчю Незалежності України, полягає в популяризації національної музичної культури від бароко до сучасності в естетично-виразових і художніх можливостях ансамблю карильйону (Ірина Рябчун, Київ) з квартетом бандуристок «Ґердан» (керівник Віолетта Дутчак, Івано-Франківськ). Карильйон, як унікальний європейський інструмент, та бандура, як давній символ української культури, в концертній програмі синтезують оригінальний мистецький продукт для презентації національної музики в історичних і релігійних центрах України шляхом поєднання звучання дзвонів, гри та співу квартету бандуристок. Результати проєкту – концертна програма в 10 населених пунктах різних регіонів України, зафіксована на аудіо та відео, поширена через медіа і соціальні мережі.
8.
ID: 4ICP21-03325
Назва проекту: Запис електронного альбому "Sound of Chernobyl. Radiation" з українськими та міжнародними електроними музикантами
Рейтинг: 448
Загальний бюджет проекту: 1469700.00
Запитувана сума від УКФ: 1469700.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-03325
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з Обмеженою Відповідальністю «ЛАВІНА КОНЦЕРТ»
Міста реалізації: Київ, Чорнобиль,
Опис проекту: В цьому році 4 українських електронних артистів та 2 міжнародних випустять 6 нових музичних треків для проекту Sounds of Chornobyl: Radiation, з використанням бібліотеки звуків "Звуки Чорнобиля", що були записані за підтримки УКФ о 2018 році. Артисти відвідають Чорнобиль в індивідуальних артрезиденціях, запишуть відео-блог, а потім відіграють живі електроні виступи у Чорнобильській Зоні Відчуження, що будуть записані на відео та презентовані з ефектами комп'ютерної графіки та у популярному музичному форматі youtube-стрімів з унікальних місць Зони Відчуження. Запис стрімів відвідають ліквідатори та постраждалі в наслідок аварії на ЧАЕС. Всього стріми та відео-блоги подивляться понад 1 500 000 людей.
9.
ID: 4ICP21-27248
Назва проекту: “Улюблені класики”
Рейтинг: 447
Загальний бюджет проекту: 1094810.00
Запитувана сума від УКФ: 1094810.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-27248
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бурмака Марія Вікторівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Улюблені класики» — це проєкт створення професійними виконавцями альбому з 15 сучасних пісень на вірші класиків української поезії, від Т.Шевченка до В.Стуса, що є альтернативною формою подачі вивчення української класичної літератури. Продукти проєкту сприятимуть формуванню української ідентичності та збереженню культурної літературної спадщини. Проєкт передбачає створення, запис, видання та оприлюднення аудіоальбому, створення аудіоконцерту для радіо із можливістю його безстрокового використання, концерт-презентацію до Дня вчителя для педагогів Києва та концерти у форматі творчих зустрічей з програмою «Улюблені класики» для викладачів і студентів провідних університетів України.
10.
ID: 4ICP21-00948
Назва проекту: Концертний промо-тур НАОНІ з проектом «Гуц and Roll»
Рейтинг: 446
Загальний бюджет проекту: 2150300
Запитувана сума від УКФ: 1472300
Завантажити грантову угоду 4ICP21-00948
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд «Омріяна Країна»
Міста реалізації: Київ, Львів, Чернівці, Тернопіль, Полтава, Харків,
Опис проекту: Концертний промо-тур Національного Академічного Оркестру Народних Інструментів України (НАОНІ) «Гуц-н-Рол» має на меті познайомити слухачів з творчістю сучасних українських композиторів, підкреслити світовий рівень вітчизняної інструментальної музики, підсиленої оригінальним оркестровим аранжуванням, особливим звучанням народних інструментів та бездоганною технікою виконання. Програма складаєтья з композицій, створених спеціально для музичного альбому «Гуц-н-Рол» та авторських обробок таких відомих народних пісень, як «Верше мій, верше», «Ой у лузі червона калина», «Взяв би я бандуру». Серед видатних українських композиторів, які взяли участь у проекті та написали нові твори: Ігор Поклад, Андрій Шусть, Юрій Шевченко, Іван Тараненко, Сергій Бедусенко, Ігор Юзюк, Борис Севастьянов, Віктор Дмитренко. Загалом в концертній програмі двадцять дві композиції, вісімнадцять з яких увійшли в альбом. Програма «Гуц-н-Рол» надає можливість висловитися сучасним українським композиторам, популяризувати українську музику, показати її розвиток.
11.
ID: 4ICP21-29331
Назва проекту: Запис камерної опери " Стус : Перехожий" за віршами Василя Стуса
Рейтинг: 446
Загальний бюджет проекту: 399098.00
Запитувана сума від УКФ: 399098.00
Завантажити грантову угоду 4ICP21-29331
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП ПАЛАТНИЙ АНДРІЙ ЮРІЙОВИЧ
Міста реалізації: Україна та закордоном,
Опис проекту: Проект «Стус: Перехожий» - камерна мінімалістична опера за віршами Василя Стуса. Метою проекту є максимально розкрити поезію і постать поета, та надати їй нове дихання у музично-драматичній формі, яка дозволяє сучасному українцю чуттєво та інтелектуально сприйняти непрості філософські теми, закладені Стусом. Опера постає із сольного жіночого голосу у супроводі чоловічих голосів та таких музичних інструментів як препароване фортепіано та контрабас . Запис та промоція проекту спрямовані на поширення якісного українського продукту в Україні та поза її кордонами, актуалізацію закладених поетом тем, ідентифікацію українського аудиального мистецтва. Результатом буде альбом з онлайн презентацією на день незалежності України 24 вересня на таких ресурсах як Facebook , Youtube та інші.
ЛОТ 3. Театр і цирк
1.
ID: 4ICP33-00485
Назва проекту: Дім шахтарства. Музична вистава "День стійкості"
Рейтинг: 478
Загальний бюджет проекту: 1512215.33
Запитувана сума від УКФ: 751371
Завантажити грантову угоду 4ICP33-00485
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Точка дотику"
Міста реалізації: Київ, Онлайн,
Опис проекту: Проект направлений на розвінчання поширених міфів про шахтарів та на сприяння пошуку нової ідентичності членів гірничих громад Донбасу шляхом створення тематичної музичної вистави, забезпечення онлайн-трансляції її живого виконання у співпраці україно-британською групою митців та на її популяризацію серед різних аудиторій. Проект розглядається як частина більшої діяльності ГО «Точка дотику» - програми «House of Mining», що планується до виконання у 2021 році за фінансування House of Europe.
2.
ID: 4ICP31-26874
Назва проекту: Альтернатива
Рейтинг: 473
Загальний бюджет проекту: 1349803.70
Запитувана сума від УКФ: 1319803.70
Завантажити грантову угоду 4ICP31-26874
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Вусик Артем Олександрович
Міста реалізації: м. Харків, Харківська область, Україна (онлайн складова проєкту),
Опис проекту: Передбачено: 1) створити авторську виставу “Альтернатива” на стику жанрів соціальної антиутопії та фантастичного трилеру, в якій планується привернути увагу глядача до питання екології та свідомого споживацтва, доносячи за допомогою культурно-мистецьких практик основну тезу про те, що відповідальність за глобальні процеси лежить на кожному з нас; 2) провести серію освітніх та розважальних заходів на тему збереження довкілля та захисту екології.
3.
ID: 4ICP31-02109
Назва проекту: Chornobyldorf. OPERA LINGUA
Рейтинг: 470
Загальний бюджет проекту: 1570752.13
Запитувана сума від УКФ: 1446252.13
Завантажити грантову угоду 4ICP31-02109
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ "ПОРТО-ФРАНКО" ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: OPERA LINGUA - це інтердисциплінарна опера композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка, присвячена феномену мови, яка буде створена та представлена українській аудиторії в 2021 році. Використовуючи засоби сучасної опери, перформансу, фізичного та драматичного театру, алгоритмічної музики та експериментального кіно артистична команда проєкту зануриться в простір Національної Бібліотеки імені В.І. Вернадського, унікальна постмодерна архітектура якої стане декорацією та водночас змістовним джерелом натхнення для майбутньої опери.
4.
ID: 4ICP31-26223
Назва проекту: Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід»
Рейтинг: 468
Загальний бюджет проекту: 1821406
Запитувана сума від УКФ: 1453548
Завантажити грантову угоду 4ICP31-26223
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Постановка опер Дмитра Бортнянського «Сокіл» та «Алкід» – унікальна та найграндіозніша оперна подія в Україні у 2021 році (до 270 річниці з дня народження композитора). Ці опери тривалий час були втраченими й досі не входили у репертуар національних оперних театрів України. Особливістю постановки стане залучення режисера і сценографки Баварської державної опери (театру, що є в авангарді сучасних оперних постановок), та відомої української диригентки Оксани Линів. Вони вперше запропонують унікальну концепцію режисерської інтерпретації та інноваційне сценічне вирішення опер «Алкід» та «Сокіл». Міжнародне коло постановників та сенсаційність події привернуть увагу до постаті Бортнянського як українського композитора, якого часто помилково вважають російським митцем.
5.
ID: 4ICP31-04828
Назва проекту: Сім смертних страхів
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 754428.6
Запитувана сума від УКФ: 754428.6
Завантажити грантову угоду 4ICP31-04828
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Освітній Центр з прав Людини у Львові
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проєкту є посилити видимість гомосексуальних людей в Львові та Україні, поширюючи цінності різноманіття, рівності та інклюзії через театральну виставу, створену на основі дослідження якості життя гомосексуальних людей у Львові
6.
ID: 4ICP31-28080
Назва проекту: МИ
Рейтинг: 459
Загальний бюджет проекту: 1454552.00
Запитувана сума від УКФ: 1454552.00
Завантажити грантову угоду 4ICP31-28080
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПОСТДРАМА ЮЕЙ»
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: “МИ” — це мультимедійна арт-лабораторія, що збирає документальні відеосвідчення доби пандемії. На основі зібраного матеріалу розробляємо концепцію і матеріали для мультимедійного перформансу, що лежить на перетині постдокументального театру, цифрового сторітелінгу та візуальних мистецтв. З метою розширення соціального впливу проєкту створюємо супутній медіаконтент: цикл документальних мініфільмів про самоізоляцію (історії карантину), відеорепортажі про медиків та відеоблог про діяльність лабораторії. Проєкт рефлексує на тему людини в умовах глобальних цивілізаційних викликів XXI сторіччя і покликаний сприяти консолідаційним та адаптаційним процесам в українському суспільстві через творення інноваційного театрального та супутнього йому медіапродукту.
7.
ID: 4ICP32-28904
Назва проекту: PhD-опера "Про що мовчить Заратустра"
Рейтинг: 456
Загальний бюджет проекту: 1543523
Запитувана сума від УКФ: 1450023
Завантажити грантову угоду 4ICP32-28904
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МЕТРОПОЛІС ПРОДАКШН"
Міста реалізації: м. Київ, м. Житомир,
Опис проекту: PhD-опера «Про що мовчить Заратустра» є співтворчістю музикантів формації НОВА ОПЕРА із композиторами Андрієм Мерхелем, Сергієм Вілкою та режисером Владом Троїцьким. Лібрето опери базується на творі Фрідріха Ніцше «Так казав Заратустра» в українській інтерпретації КЛІМа. Темою опери «Про що мовчить Заратустра» є циклічна інтеграція культур. Музика базується на імпровізації музикантів, використанні серійної техніки та алгоритмічної композиції. Унікальністю проєкту є задіяння штучного інтелекту для написання фрагментів опери. Використання акустичних та "синтетичних" інструментіів, а також live-електроніка у майбутній опері поєднується із відео-артом, досконало пропрацьованою світловою партитурою, пластикою перформерів, а також традиційними для формації НОВА ОПЕРА розширеними вокальними техніками.
8.
ID: 4ICP31-03221
Назва проекту: Salome_Tech
Рейтинг: 455
Загальний бюджет проекту: 1458287.15
Запитувана сума від УКФ: 1458287.15
Завантажити грантову угоду 4ICP31-03221
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «БЕТЕЛЬГЕЙЗЕ УКРАЇНА»
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проект "SALOME_Tech" – АУДІО-ВІЗУАЛЬНИЙ результат міжнародної колаборації медіа-художників з електронними музикантами і оперними вокалістами. Результатом є виконання опери "Саломея" Ріхарда Штрауса за п'єсою Оскара Уайльда, де оперний вокал і канонічний текст зазвучить з електронною версією музики у живому супроводі європейських та українських DJ-їв. Художнє втілення забезпечує 3dmapping-проекція на відкритому майданчику в центрі Одеси. Сценічне виконання втілюється як транс-медіальне дійство, побудоване за творчими принципами традицій українського авангарду. Творча мета - еволюція спільногуманістичних понять і класичних традицій у руслі сучасної образотворчої системи новітніх технологій та транскрипцій сучасної техногенної мови та її наративів. Культурний продукт, затребуваний свідомістю молодого покоління.
9.
ID: 4ICP31-29001
Назва проекту: Стендап-п’єса
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 499359.60
Запитувана сума від УКФ: 499359.60
Завантажити грантову угоду 4ICP31-29001
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ларіонов Юрій Олександрович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Стендап-п’єса» має на меті створити ексклюзивний творчий продукт на перетині двох окремих сценічних жанрів - стендапу та драматичного театру. Команда проєкту в процесі створення стендап-п’єси шукатиме шляхи інноваційного відродження моделі Шекспірівського театру, використовуючи сучасні прийоми - стендапу та сторітелінгу. Ми прагнемо створити стендап-п’єсу у драматургічній співтворчості акторів та режисерки, з загальним, обєднуючим авторством культурного продукту, завдяки дослідженню, пошуку та розпізнаванню нового сучасного творчого ресурсу всередині команди та на перетині різних жанрів перформативних індустрій (стендап, сторітеллінгу та драматичного театру). Використовуватиметься принцип, за якого ідеї будуть зароджуватись тут і зараз, беручи до уваги швидкозмінні процеси сучасності.
10.
ID: 4ICP31-00856
Назва проекту: Вистава-ораторія "Наркомати"
Рейтинг: 447
Загальний бюджет проекту: 1151559.22
Запитувана сума від УКФ: 1111559.22
Завантажити грантову угоду 4ICP31-00856
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ХАРКІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧИЙ ЦЕНТР "ПУБЛІЦИСТ"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проектом передбачено створення мультижанрової вистави-художнього дослідження питань національної пам'яті про тоталітарне радянське минуле. В рамках проекту у місті Харків буде здійснено 2 прем’єрні покази вистави.
11.
ID: 4ICP31-27185
Назва проекту: Вертеп. Необарокова містерія
Рейтинг: 445
Загальний бюджет проекту: 1071198
Запитувана сума від УКФ: 1071198
Завантажити грантову угоду 4ICP31-27185
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з Обмеженою Відповідальністю "ТАЛАНТ-Н"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою створення музично-театрального перформансу “Вертеп. Необарокова містерія”, заснованого на архівних матеріалах Сокиринського (Галаганівського) вертепу (1770), є реконструкція та переосмислення історичних артефактів (ноти і тексти вертепу), які зберігаються у фондах Музею Театрального, Музичного та Кіномистецтва України; популяризація української барокової музики і сучасного українського театрального мистецтва в Україні та за кордоном.Завдання проєкту: створення команди перформерів; робота з музейними архівами, їх сканування; стилістично вірне виконання музики із використанням музичних інструментів відповідної доби; робота над театральною постановкою вертепу; розробка онлайн платформ для подальшого розміщення всіх матеріалів. В результаті проєкту отримаємо сучасну театрально-сценічну версію Сокиринського вертепу, відеозапис перформансу, серію живих показів в Україні.
ЛОТ 4. Література та медіа
1.
ID: 4ICP41-01426
Назва проекту: Мистецтво під ключ. Менеджмент і маркетинг культури
Рейтинг: 480
Загальний бюджет проекту: 1202606.00
Запитувана сума від УКФ: 1202606.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-01426
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Тейлор Дж. Катерина Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Мистецтво під ключ. Менеджмент і маркетинг культури» – це проект видання однойменної книги (500 примірників) відомої української арт-менеджерки та кураторки Каті Тейлор. Книга розповідає про культурний менеджмент, арт маркетинг та взаємодію мистецтва й культури з бізнесом на всесвітньо відомих прикладах та українських кейсах. Окрім підготовки книги до видання, її друку та дистрибуції по Україні, проект передбачає проведення освітньої програми (онлайн та офлайн) – серії business talks з трансляцією у регіони. Серед спікерів програми – відомі представники арт спільноти та бізнесу в Україні.
2.
ID: 4ICP41-00740
Назва проекту: Історія Європи. Український погляд
Рейтинг: 464
Загальний бюджет проекту: 508949
Запитувана сума від УКФ: 508949
Завантажити грантову угоду 4ICP41-00740
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Джерела М"
Міста реалізації: Київ, Вся Україна,
Опис проекту: Створення візуальної електронної книги, яка дозволить читачам досліджувати історію Європи паралельно з історією України і встановлювати чіткі історичні паралелі та асоціації за допомогою мап та ілюстрацій.
3.
ID: 4ICP41-06191
Назва проекту: "Ким ми є? Корінні народи та національні спільноти України" - ілюстроване видання про культурне різноманіття
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 1443455.00
Запитувана сума від УКФ: 1443455.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-06191
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація "Українер"
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Велике ілюстроване видання про корінні народи та національні спільноти України має на меті розповісти про життя, побут, культуру різних етнічних груп, що мешкають на території країни, що у свою чергу, сприятиме зниженню рівня нетерпимості та упередженості мешканців України, представників різних етносів та конфесій щодо одне одного, зменшенню напруги в суспільстві на етнічному підгрунті. До видання увійдуть лонгріди, основані на матеріалах попередніх етнографічно-антропологічних експедицій команди Ukrainer та консультаціях з дослідниками-етносоціологами, та фотографії, що зображають представників нацспільнот у звичних для них умовах. Всього передбачено охопити більше тридцяти спільнот, серед них - німці, чехи, грузини, турки-месхетинці, нігерійці, кримські татари, гагаузи та інші.
4.
ID: 4ICP41-06098
Назва проекту: Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття. Частина II
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 839220
Запитувана сума від УКФ: 839220
Завантажити грантову угоду 4ICP41-06098
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, яка виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України. У межах спецпроєкту будуть опубліковані 14 науково-популярних лонгрідів від провідних експертів галузі про знакові літературно-мистецькі часописи XX століття, а також лонгріди про сучасний стан мистецької періодики. Важливою складовою проєкту є оцифрування рідкісних номерів видань і викладення їх у вільний доступ, що сприятиме ознайомленню із ними фахової спільноти з метою подальшої наукової роботи, а також широкої громадськості. Результатом проєкту також стане друковане видання на основі проєкту, що зацікавить українських й іноземних фахівців.
5.
ID: 4ICP41-07263
Назва проекту: Сергій Тимошенко. ПОВЕРНЕННЯ
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 827062
Запитувана сума від УКФ: 827062
Завантажити грантову угоду 4ICP41-07263
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Акмен Інна Робертівна
Міста реалізації: Харків, Рівне, Луцьк, Львів, Київ,
Опис проекту: Місія проекту — повернення в Україну імені знаного поза батьківщиною, але недостатньо відомого в Україні видатного інженера-архітектора, викладача і громадського діяча Сергія Тимошенка. Цього року українське суспільство на державному рівні відзначатиме 140-річчя із дня народження майстра. Тому мистецький альбом, що збере під своєю обкладинкою детальні описи та фотографії споруд, створених Сергієм Тимошенком у Харкові, Рівному, Луцьку, Львові, а також науково-популярні статті, присвячені його діяльності, стане гарним подарунком фахівцям-архітекторам, студентам та широкому колу людей, які цікавляться українською історією та зокрема історією архітектури. Ілюстрації в альбомі будуть супроводжуватися додатковою інформацією із використанням технології доповненої реальності.
6.
ID: 4ICP41-29084
Назва проекту: Дисиденти. Книга інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з дисидентами - представниками різних народів, ув’язнених у Радянському Союзі, з перекладом іноземними мовами, створенням вебресурсу та інформаційною кампанією
Рейтинг: 461
Загальний бюджет проекту: 883524.32
Запитувана сума від УКФ: 821580.32
Завантажити грантову угоду 4ICP41-29084
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват”
Міста реалізації: Харків, Україна, Київ, Україна, Львів, Україна,
Опис проекту: У рамках проєкту передбачено видання книги “Дисиденти” з інтерв’ю Вахтанга Кіпіані з такими дисидентами, як Левко Лук’яненко, Іван Гель, Мустафа Джемілєв, Михайло та Богдан Горині, Микола Руденко, Надія Світлична, Йосиф Зісельс, Євген Сверстюк, Лесь Танюк, Василь Овсієнко, Сергій Набока, Євген Концевич, Фред Анаденко, Ігор Калинець, Валентин Мороз, Леонід Плющ, Михайло Хейфець, Калью Мятік, Баліс Гаяускас, Олександр Даніель. Книгу буде доповнено аудіо- та відеоконтентом, ключові фрагменти буде перекладено англійською, німецькою, литовською, естонською, івритом, кримськотатарською, російською мовами тощо (мовами тих, із ким складено інтерв’ю, та мовами європейськими, щоб дослідники могли звертатися до першоджерел).
7.
ID: 4ICP41-06642
Назва проекту: Інтерактивний сайт-каталог «Музичний світ України»
Рейтинг: 458
Загальний бюджет проекту: 877300.00
Запитувана сума від УКФ: 877300.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-06642
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ФОП Сіроткіна Анастасія Сергіївна
Міста реалізації: Київ, Територія аудиторії - не обмежена,
Опис проекту: «Музичний світ України» – це освітньо-розважальний веб-ресурс про музичне мистецтво нашої Батьківщини. Така собі музична «енциклопедія», яка охопить період становлення української музики (Київська Русь ) і до сьогодення. Проєкт складатиметься із двох частин: 1) ОСВІТНЯ частина у вигляді каталогу-таймлайну розповідатиме про знакові події, імена та їх досягнення у музиці. 2) РОЗВАЖАЛЬНА частина – анімаційна веб-гра «Музичний гараж». Мета проекту – показати багатство українського музичного мистецтва, повернути «приватизованих» Радянським союзом митців, актуалізувати забуті досягнення українських геніїв. Результат проєкту – цікавий сайт-каталог, що об’єднає різні музичні епохи. А також гра, яка дозволить провести час із користю і сформує гордість за музичну спадщину України.
8.
ID: 4ICP41-07004
Назва проекту: подарункове мистецьке видання "Ковчег "Україна" у двох томах
Рейтинг: 456
Загальний бюджет проекту: 1439680.00
Запитувана сума від УКФ: 1439680.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-07004
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ОСИПОВ ДМИТРО ЛЕОНІДОВИЧ
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Подарункове видання "Ковчег "Україна" у двох томах – унікальний видавничий проєкт, що складатиметься з артбуку (тиснення золотом, висічка, друк на прозорій плівці, кальці, фактурний лак) і великого фотоальбому – стане книжковою візитівкою України, офіційним державним подарунком-символом. Це дво-складове видання вмістить усю культурну спадщину України – артефакти традиційної культури і шедеври професійного мистецтва, символи і архетипи, історичні постаті і видатних культурних діячів, – все, що можна вважати брендом України. Цей проєкт об’єднає найкращих художників, графічних дизайнерів, кураторів, письменників (що і буде символічним “мистецьким ковчегом” України) – Остапа Лозинського, Андрія Єрмоленка, Юлію Табенську, Анастасію Стефурак, Марка Галаневича (соліста гурту ДахаБраха), Петра Гончара, Тараса Прохаська, Сергія Жадана. Передмову до видання написали третій президент України Віктор Ющенко і 42 президент США Біл Клінтон.
9.
ID: 4ICP41-05467
Назва проекту: Лабораторія сучасного мистецтва
Рейтинг: 453
Загальний бюджет проекту: 964856.4
Запитувана сума від УКФ: 964856.4
Завантажити грантову угоду 4ICP41-05467
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд «Ізоляція. Платформа культурних ініціатив»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Продукт проєкту — книга, що міститиме методологічні виклади й практичні пропозиції успішних проєктів і ініціатив у cфері альтернативної мистецької освіти для дітей і підлітків. Розширена відповідними інтродукційними мистецтвознавчими й культурологічними статтями про описані практики, медіуми й підходи, видання стане фаховим посібником для цільової аудиторії проєкту — освітніх ініціатив, інституцій, Будинків культури, шкіл та ЦДЮТ, які зможуть замовити книгу через відкриту форму (опен-кол). Продовжуючи децентралізаційну спрямованість проєктів фонду ІЗОЛЯЦІЯ, у комунікаційній стратегії проєкт працюватиме із регіональними орагнізаціями, зокрема - із селищ і міст із населенням менше, ніж 30 тис. мешканців. Проєкт є продовженням освітнього курсу «Лабораторія сучасного мистецтва», що реалізувався за підтримки УКФ у 2020 р..
10.
ID: 4ICP41-00972
Назва проекту: (не) справжня робота
Рейтинг: 451
Загальний бюджет проекту: 343400
Запитувана сума від УКФ: 343400
Завантажити грантову угоду 4ICP41-00972
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підпрємець Хрипун Марина Юріївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт направлений на проблематизацію економічного і соціального статусу митців/чинь в Україні, для подальшого обговорення і аналізу, а також пошуку рішень для інституційної і професійної підтримки діяльності художників/иць. Професійні досвіди, а також особисті історії і аналітичні матеріали щодо прекарної праці українських працівників/иць культури буде представлено в рамках дослідницько-мистецького проєкту на перетині літератури та візуального мистецтва. Кінцевим продуктом проєкту стане друковане видання, до якого увійдуть текстові матеріали від професіоналів/ок різних сфер та репродукції робіт сучасних українських художниць/ків.
11.
ID: 4ICP41-00447
Назва проекту: Графічний роман про Софію Яблонську ТЕУРА
Рейтинг: 445
Загальний бюджет проекту: 1007570.00
Запитувана сума від УКФ: 1007570.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-00447
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Омельяненко Лілія Сергіївна
Міста реалізації: м. Київ, Київ, Київ,
Опис проекту: Розробка та публікація 1 частини графічного роману на основі біографії мандрівниці, фотографині та письменниці Софії Яблонської у форматі онлайн-книги з подальшою можливістю публікації друкованого видання.
12.
ID: 4ICP41-02001
Назва проекту: Екстер. Київський період
Рейтинг: 444
Загальний бюджет проекту: 1459420.00
Запитувана сума від УКФ: 1349420.00
Завантажити грантову угоду 4ICP41-02001
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво РОДОВІД”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Амазонка авангарду” Олександра Екстер сформувалася і вийшла на світову арену саме в київський період своєї кар’єри. В Києві Олександра стала символом нового мистецтва, сміливо поєднуючи: навчання в українських і паризьких мистецьких школах, кольорові ритми селянських вишивок і авангардних олій, твори супрематизму і народних майстрів в одній виставці, костюми для танцювальних студій, професійного театру та фешн індустрії. Проєкт “Екстер. Київський період” представить багатогранну творчу спадщину мисткині у мистецькій монографії. Її роль новаторки на київській та світовій сценах буде підкреслена презентацією книжки на перформансі-виставці, що включатиме дизайн одягу, відеоінсталяції та сучасний танець.
ЛОТ 5. Культурна спадщина
1.
ID: 4ICP52-02129
Назва проекту: Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом
Рейтинг: 472
Загальний бюджет проекту: 1307610
Запитувана сума від УКФ: 1307610
Завантажити грантову угоду 4ICP52-02129
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО Центр досліджень визвольного руху
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає оцифрування архіву про боротьбу СРСР проти українського руху опору середини ХХ століття, вивезеного до Москви наприкінці 1980-х-на поч. 1990-х років та недоступного зараз. У рамках проєкту передбачено розпочати публікацію цих документів у вільному доступі на сайті Електронного архіву (avr.org.ua).
2.
ID: 4ICP51-07160
Назва проекту: Інтерактивна постійна експозиція національних спільнот та корінних народів України - “Відтінки України” на базі креативного простору “Олівець”
Рейтинг: 471
Загальний бюджет проекту: 1380006.45
Запитувана сума від УКФ: 1380006.45
Завантажити грантову угоду 4ICP51-07160
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проєкт присвячений розкриттю мультикультурності та промоції різності України, на території якої проживає понад 100 національностей. Фокусом роботи є збереження культури національних спільнот та корінних народів України як невід’ємної частини культури та історії України. У межах проєкту буде створена просвітницько-інформаційна та інтерактивна експозиції про національні спільноти та корінні народи України - “Відтінки України” на базі креативного простору телецентру “Олівець”. Проєкт є частиною та здійснюється у межах загальнонаціонального медіапроекту Суспільного мовника - “Відтінки України”: цикл документальних сторітелінгових історій про національні спільноти та корінні народи України. Саме роботи цих учасників проєкту, які створювались спеціально для Суспільного, стануть основою експозиції. На старті проєкту заплановано представити щонайменше 16 національних спільнот. Проте кількість як культур, так і експонатів планується збільшувати. Проєктна робота передбачає, як створення експозиції, так і екскурсій до неї - офлайн та онлайн і буде представлена 2 мовами: українська та англійська.
3.
ID: 4ICP51-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 2.0
Рейтинг: 470
Загальний бюджет проекту: 637021.00
Запитувана сума від УКФ: 637021.00
Завантажити грантову угоду 4ICP51-02202
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Міста реалізації: Бар, Вінницька область, Бердичів, Житомирська область, Київ, Київська область, Львів, Львівська область, Буша, Вінницька область, Білопілля, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт «Відродження традицій Барської кераміки v.2.0» є продовженням одноіменного проєкту, реалізованого нашою командою за підтримки УКФ у 2018 р. Цього разу, реагуючи на виклики пандемії, ми вирішили створити тримовний віртуальний 3-D музей Барської кераміки, у якому буде зібрано раніше виявлені зразки виробів та ті, що будуть знайдені та зафіксовані в ході науково-пошукових експедицій Вінниччиною та музеями України, куди команда проєкту не потрапила у 2018 році. З метою популяризації Барської кераміки як подільського бренду буде розроблено портфель сувенірно-навчальної продукції. Кульмінацією наукової складової стане проведення Всеукраїнської онлайн-конференції «Місце Барської кераміки в гончарній спадщині України», а також відеозапис циклу тематичних лекцій та майстеркласів.
4.
ID: 4ICP51-27108
Назва проекту: Open Курбас: цифрова колекція
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 1437140.05
Запитувана сума від УКФ: 1437140.05
Завантажити грантову угоду 4ICP51-27108
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Сайт покликаний стати сучасною відкритою онлайн-платформою для представлення творчості Леся Курбаса - найвидатнішого режисера-новатора українського театру початку ХХ століття. Спадщина Курбаса є важливим явищем української культури світового рівня, яка потребує подальшого вивчення , актуалізації та дослідження. На сьогодні - в Театральному музеї майже за 100 років зібрана найбільша колекція пам’яток, пов’язаних з діяльністю Леся Курбаса, яка потребує масштабного оцифрування: архіви Молодого театру, Київського драматичного театру (Кийдрамте), Мистецького Об’єднання та театру «Березіль». Сайт вміщуватиме близько 6000 експонатів зі збірки музею (документи, світлини, ескізи, афіші, програми, макети, театральні костюми), книги з бібліотеки Курбаса. А також представить - статті, анотації та відеолекції науковців, які будуть виконувати освітню функцію.
5.
ID: 4ICP51-01178
Назва проекту: Віяло - епоха відродження
Рейтинг: 461
Загальний бюджет проекту: 271332
Запитувана сума від УКФ: 262332
Завантажити грантову угоду 4ICP51-01178
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Одеський муніципальний музей особистих колекцій імені О.В. Блещунова
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: В музеї зберігається одна із значних колекцій віял в Україні (45 одиниць), що включає унікальні пам’ятки країн Європи і Азії вісімнадцятого - двадцятого століть. Впродовж двох десятирічь відбувалося системне відродження колекції реставраторами ННДРЦУ. Одночасно співробітниками музею проводилась обробка експонатів для видання наукового каталогу, фахова мета якого – розробка та введення в професійний оббіг спеціальної термінології (тезаурусів). Це допоможе в вирішенні актуальної проблеми вітчизняної музейної галузі - створенні електронних баз даних за допомогою тезаурусів з урахуванням їх відповідності міжнародним стандартам з метою взаємодії між фахівцями, в тому числі, за межами країни. Поліграфічна та онлайн-версія каталогу стане посібником та вагомим внеском в розробку першого вітчизняного словника тезаурусів декоративно-прикладного мистецтва.
6.
ID: 4ICP51-05636
Назва проекту: Голодомор: мозаїка історії. Невідомі сторінки
Рейтинг: 460
Загальний бюджет проекту: 1459816.00
Запитувана сума від УКФ: 1459816.00
Завантажити грантову угоду 4ICP51-05636
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Міста реалізації: Донецька область, Луганська область, Хмельницька область, Харківська область, Полтавська область, Запорізька область, Дніпропетровська область, Херсонська область, Вінницька область, Миколаївська область,
Опис проекту: Метою проекту є пошук останніх свідків Голодомору 1932-1933 років шляхом здійснення експедицій; відеофіксація їх свідчень, фотофіксація віднайдених сімейних архівів і документів 20-40-х років ХХ ст. та оприлюднення результатів. Ознайомлення якомога ширшої аудиторії з історією Голодомору-геноциду, завдяки створенню цікавих, пізнавальних відео. У підсумку буде проведено 5 експедицій по 10 областях України; опитано понад 40 свідків Голодомору та масового штучного голоду 1946-1947 років; знайдено понад 30 нових місць масового поховання. За результатом експедиції буде створено 10 відеоісторій, 2 вірусних відео, 1 презентаційне відео та розширено базу даних елементів нематеріальної культурної спадщини у відкритому доступі.
7.
ID: 4ICP51-06324
Назва проекту: Створення експозиції "Холодний Яр – земля вільних"
Рейтинг: 460
Загальний бюджет проекту: 1231045
Запитувана сума від УКФ: 1227045
Завантажити грантову угоду 4ICP51-06324
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника "Чигирин"
Міста реалізації: с.Медведівка Чигиринського р-ну Черкаської обл.,
Опис проекту: Проєкт "Створення експозиції «Холодний Яр – земля вільних»" передбачає створення експозиції, присвяченої множинності змістів Холодного Яру – природного об’єкта та місця боротьби за реалізацію загальнолюдських цінностей – волі та свободи (ХVII-XX ст.), його ролі у становленні Української державності через показ подій Козаччини, Гайдамаччини, Коліївщини, Української революції 1917-1921 рр. на території краю, крізь призму загальноукраїнської історії, в музейному приміщенні філіалу «Холодний Яр» НІКЗ «Чигирин» (с.Медведівка Чигиринського р-ну Черкаської обл.) для відновлення історичної пам’яті про національно-героїчну історію України
8.
ID: 4ICP51-03159
Назва проекту: Архів ДП"Національна Кінематека України"
Рейтинг: 460
Загальний бюджет проекту: 1338834
Запитувана сума від УКФ: 1338834
Завантажити грантову угоду 4ICP51-03159
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті збереження та переосмислення одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіностудії “Національна кінематека України” (правонаступниці кіностудії “Київнаукфільм”). Проект включатиме дослідження, каталогізацію та часткове оцифрування кіноархіву студії, що надасть доступ до роботи з цим архівом професійній спільноті. У 1960-90-ті роки студія “Київнаукфільм” була одним із найвідоміших у світі виробників наукового кіно, її фільми здобували призи на численних міжнародних кінофестивалях. Протягом трьох останніх десятиліть кіностудія перебувала в занепаді, її кіноархіви не впорядковані та зберігаються в непридатних умовах. Відновлення архіву кіностудії сприятиме не лише розвитку вітчизняного кіно, але й історії наукової думки та української науки загалом.
9.
ID: 4ICP51-03416
Назва проекту: Віртуальний ЛітМузей
Рейтинг: 458
Загальний бюджет проекту: 1445857
Запитувана сума від УКФ: 1445857
Завантажити грантову угоду 4ICP51-03416
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Віртуальний ЛітМузей – реалістичний 3D простір для створення конкурентоспроможних інноваційних онлайн виставок з використанням аудіо, відео, анімації, елементів комп’ютерних ігор, застосуванням партисипативних практик. Проєкт відповідає стратегічним напрямкам і нагальній потребі застосовувати нові форми (онлайн), популяризації музейної колекції та української літератури. Новітні формати комунікації з відвідувачами розширять адиторію якісно і кількісно; двомовність контенту – проєкт буде існувати українською та англійською мовами, – включить українську культурну спадщину в широкий контекст; також сприятимуть нові підходи до демонстрації музейних предметів, зокрема артефактів української літератури. Осучаснення форматів взаємодії з відвідувачем викличе зацікавленість серед молодіжної аудиторії, що покращить сприйняття і вітчизняних музеїв, і української літератури.
10.
ID: 4ICP51-03050
Назва проекту: ТРАХТЕМИРІВ. УСВІДОМЛЕННЯ
Рейтинг: 457
Загальний бюджет проекту: 1296465.14
Запитувана сума від УКФ: 1296465.14
Завантажити грантову угоду 4ICP51-03050
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів»
Міста реалізації: с. Трахтемирів, Черкаська обл., с. Григорівка, Черкаська обл., с. Луковиця, Черкаська обл., с. Бучак, Черкаська обл., м. Канів, Черкаська обл., місто Черкаси,
Опис проекту: Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів» (ДІКЗ) в рамках реалізації статутних функцій планує створення інноваційного культурного продукту, який матиме три складові: розробка та прокладання на території Трахтемирівського півострова локального туристичного маршруту, створення на сайті заповідника відповідно до цього маршруту кількох віртуальних екскурсій із описом основних археологічних пам’яток та історичних епох, а також розробка інформаційно-просвітницької програми для місцевої громади, яка б допомогла як дорослим, так і школярам познайомитися на основі маршруту та віртуальних екскурсій із культурною та природною спадщиною землі, на якій вони живуть.
11.
ID: 4ICP51-00922
Назва проекту: Цифровий архів Львівської національної галереї мистецтв імені Б. Г. Возницького
Рейтинг: 454
Загальний бюджет проекту: 1387020.00
Запитувана сума від УКФ: 1387020.00
Завантажити грантову угоду 4ICP51-00922
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація 17
Міста реалізації: м. Львів, с. Олесько, с. Підгірці, м. Золочів,
Опис проекту: Створити на базі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Григоровича Возницького двомовний онлайн ресурс для розміщення оцифрованих об’єктів з фондів різних підрозділів галереї, розробити уніфіковану для всіх підрозділів систему анотацій та технічних описів, відібрати та оцифрувати обрані твори мистецтва, які знаходяться в музейних фондах і не є доступними для відвідувачів, дослідників, музейників. Популяризувати використання імерсивних технологій в збереженні, консервації та репрезентації музейних фондів, створити можливість безперешкодного відвідування онлайн музеїв для людей у будь якій точці світу, своїм прикладом популяризувати оцифрування та висвітлення музейних колекцій у Львові та Україні загалом.
12.
ID: 4ICP51-28483
Назва проекту: Цифровізація та популяризація культурної спадщини Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка
Рейтинг: 454
Загальний бюджет проекту: 455086
Запитувана сума від УКФ: 455086
Завантажити грантову угоду 4ICP51-28483
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЦЕНТР РОЗВИТКУ КУЛЬТУРИ"
Міста реалізації: Полтава,
Опис проекту: Мета проєкту - збільшити кількість споживачів культурного продукту Полтавського художнього музею завдяки мобільному додатку, який би комунікував з цільовою авдиторією, містив актуальну інформацію, сприяв повному використанню потенціалу закладу у онлайн та офлайн способах взаємодії. У результаті вдасться: - сформувати алгоритм і стандарт наповнення цифрових архівних даних - створити цифровий архів культурної спадщини художника Миколи Ярошенка та інтегрувати його до вебсайту і додатку Полтавського художнього музею ім. М. Ярошенка; - створити й розмістити у вільному доступі мобільний додаток Полтавського художнього музею - популяризувати культурну спадщину М. Ярошенка у рік його 175 річчя. - розширити цільову авдиторії музею та збільшити доступність культурного продукту.
13.
ID: 4ICP51-02009
Назва проекту: Комплексна система інформатизації Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України
Рейтинг: 454
Загальний бюджет проекту: 1026009.8
Запитувана сума від УКФ: 1026009.8
Завантажити грантову угоду 4ICP51-02009
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Центральний державний архів-музей літератури і мистецтва України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проекту є перетворення ЦДАМЛМ України на сучасне високотехнологічне й відкрите сховище історичної пам’яті, привабливе для фахівців: мистецтвознавців, літературознавців, істориків та архівістів шляхом комплексної інформатизації та автоматизації її діяльності. Результатом його реалізації має стати цифрова трансформаці механізмів забезпечення безперешкодного доступу дослідників до науково-довідкового апарату архіву, цифрових копій його документів із окремих фондів, введення в дію віртуального читального залу.
14.
ID: 4ICP51-01132
Назва проекту: Музей Івана Гончара online: відкрита платформа про українську традиційну культуру
Рейтинг: 453
Загальний бюджет проекту: 1426216.00
Запитувана сума від УКФ: 1426216.00
Завантажити грантову угоду 4ICP51-01132
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний центр народної культури "Музей Івана Гончара"
Міста реалізації: Охоплення - вся Україна та світ,
Опис проекту: Створена онлайн платформа Музею Івана Гончара в якісно новій формі презентуватиме колекцію і діяльність Музею та, використовуючи цифрові технології й медіа інструменти, науковою сучасною мовою буде висвітлювати українську традиційну народну культуру; ґрунтовно презентуватиме матеріальну та нематеріальну культурну спадщину й інноваційні дослідження у цій сфері. Онлайн портал залучатиме різні вікові аудиторії, міститиме освітні продукти та інтерактивні форми подачі інформації. Англомовна версія сайту допоможе залучити іноземну аудиторію. Відтак, існуючий сайт музею Івана Гончара не підлягає оновленню, не можливий для використання відповідно до сучасних потреб. В межах проєкту буде: - розроблений функціонал бази даних для відцифрованих фондів та архівів Музею Івана Гончара на основі вивченого міжнародного досвіду; - відцифровано значну частину (2000 од.) унікальних фондових колекцій Музею (традиційне вбрання, кераміка, писанки, текстиль, метал, дерево, живопис, народні інструменти); - презентовано архів нематеріальної культурної спадщини Музею; - представлено на сайті онлайн курс для дітей та вчителів Знай свою Україну (створюється спільно із освітньою платформою EdEra в рамках іншої грантової програми УКФ); - представлено кругові панорамні 3D світлини традиційного жіночого, чоловічого, дитячого одягу різних регіонів України; - розроблено графічні крої традиційного народного одягу з різних регіонів та графічні схеми традиційних вишивок; - створено міжнародний блог для науковців: етнологів, фольклористів, етномузикологів, антропологів та етнографів. Проєкт буде реалізовано відповідно до нової стратегії розвитку Музею Івана Гончара та у взаємодії із новою концепцією майбутньої експозиції музею, що постане після повної реконструкції (попередньо відкриття нової експозиції заплановано на 2023 рік). Проєкт онлайн платформи стане одним із вагомих кроків у взаємодії з новими аудиторіями, наданні відкритого доступу до музейних фондів, збереженні, вивченні та поширенні матеріальної та нематеріальної української культурної спадщини на українську та світову аудиторію сучасною мовою та актуальними для сьогодення формами. Короткострокові результати проєкту: створення та наповненя онлайн порталу про традиційну культуру кращими зразками фондів та архівів Музею Івана Гончара із закладеним потенціалом для наповнення різноманітними продуктами та інтерактивними інструментами. Довгостроковими результатами буде: впроваджено нову систематизацію цифрових фондових колекцій та архівів; відцифрована у високій якості фондова збірка музею буде інтегрована в майбутню нову еспозицію музею Гончара; зросте кількість людей та рівень їх обізнаності в українській традиційній культурі, що сприятиме формуванню української самоідентичності та самодостатності; зросте кількість наукових досліджень в українському та іноземному науковому середовищі; зросте кількість відвідувачів етнографічних музеїв; підвищиться якість створених іншими фахівцями продуктів у сфері традиційної культури; якісно поліпшиться спосіб збереження і популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини музею; досвід реалізованого проєкту стане позитивним прикладом для інших установ цієї галузі.
15.
ID: 4ICP52-28369
Назва проекту: Інноваційні форми захисту нематеріальної культурної спадщини України та підтримки місцевих спільнот шляхом створення віртуального пілотного музею гастрономічної спадщини “Вітрина Закарпаття” та пілотних регіональних реєстрів традиційних продуктів на основі наукового супроводу, діджиталізації та просвіти у межах міжрегіонального партнерства
Рейтинг: 453
Загальний бюджет проекту: 1071448.54
Запитувана сума від УКФ: 1071448.54
Завантажити грантову угоду 4ICP52-28369
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "ІМАГО КУЛЬТУРИ"
Міста реалізації: Ужгород, Закарпатська область, Одеса, Одеська область, м. Київ, Населені пункти Закарпатської та Одеської області у межах регіональних гастрономічних маршрутів Дорога вина та смаку Закарпаття та Дорога вина та смаку Української Бессарабії та пілотних ОТГ,
Опис проекту: Розбудова інструментів захисту регіональної нематеріальної культурної спадщини (НКС) шляхом зацифрування гастрономічної спадщини (ГС) через створення віртуального музею “Вітрина Закарпаття”, як компоненту Онлайн хабу НКС Закарпаття. Ресурс інтегрує створені за європейськими вимогами бази даних елементів ГС і розроблені на їх основі три досьє НКС в Закарпатській та Одеській областях з метою збереження обрядових традицій приготування їжі різних етнічних груп. Підтримуються місцеві громади через інтеграцію елементів ГС у туристичні послуги пілотних ОТГ та їх включення до гастрономічних туристичних маршрутів обох областей. Розбудована модель державно-приватного партнерства на підтримку розвитку НКС через елементи ГС та забезпечення трансферу знань в освітню сферу на національному рівні.
16.
ID: 4ICP51-01165
Назва проекту: Цифрова колекція художнього музею: Фарфор
Рейтинг: 452
Загальний бюджет проекту: 624372
Запитувана сума від УКФ: 624372
Завантажити грантову угоду 4ICP51-01165
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції виробів з фарфору, що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна, які ніколи не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, досліджено та каталогізовано 300 одиниць фарфору (чашка, ваза, соусник, тарілка, тощо); оновлено та додано окрему вкладку на веб-ресурс, що дозволить користувачам у форматі 360 переглядати вироби; видано ілюстрований каталог (200 екземлярів); створено 5 3D-моделей виробів з фарфору; створено 5 відеороликів на тему оцифрування фарфору; реалізовано фотопроект у 5 різних локаціях з музейними експонатами фарфору та місцевими майстрами з кераміки виготовлено промо-продукцію для популяризації проекту.
ЛОТ 6. Мода і дизайн
1.
ID: 4ICP61-07055
Назва проекту: Інтерактивна колекція FINCH з принтами українських та іноземних художників: показ та примірка подіумних речей у доповненій реальності через Instagram маски/фільтри
Рейтинг: 449
Загальний бюджет проекту: 1289124
Запитувана сума від УКФ: 1289124
Завантажити грантову угоду 4ICP61-07055
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: ФОП Голуб Максим Сергійович
Міста реалізації: Київ, Україна, Вся Україна, Весь світ,
Опис проекту: Перший в світі інтерактивний напів-віртуальний показ колекції FINCH із залученням команди розробників в доповненій реальності FFFACE.me, десяти українських митців (один з яких буде визначений з бажаючих шляхом голосування підписників в Instragram), мисткині зі Швейцарії Маріанни Холленштайн та каліграфа з Японії Такахіко Ісії, а також дизайнера взуття OUTFIELD (ветерана АТО) Олександра Голуба. 12 повних образів різної складності, (5 будуть технічно найважчими), з принтами залучених митців будуть відшиті, відзняті у відео на моделях та перетворені на фільтри доданої реальності Instagram, в яких обличчя моделі у реальному часі користувачі зможуть замінювати своїм. Презентація фільтрів пройде у вигляді статичної виставки-презентації на Ukrainian Fashion Week у вересні 2021.
2.
ID: 4ICP61-07162
Назва проекту: Програма підтримки і промоції для молодих еко-брендів „EcoLogica”
Рейтинг: 445
Загальний бюджет проекту: 1440592
Запитувана сума від УКФ: 1432092
Завантажити грантову угоду 4ICP61-07162
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація кіновиробників Львівщини"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: „EcoLogica” - проєкт, який має на меті підтримку та промоцію молодих дизайнерів, які працюють у напрямку sustainable fashion. Він розрахований на 5 молодих українських еко-брендів (до 6 років діяльності), які відбираються в результаті конкурсного відбору. „EcoLogica” орієнтована на комунікацію з авдиторіями в діджитал-форматі і передбачає реалізацію: 1). професійної фотозйомки колекції (лукбук, 12-15 вихідних фото для кожного еко-бренду), 2). професійної відеозйомки колекції (у форматі промоційного відеоролика чи відеопрезентації тривалістю 30-60 сек для кожного еко-бренду); 3). відеоінтерв’ю з дизайнерами, в якому вони зможуть розповісти про цінності власного бренду, його особливості та специфіку; а також професійне просування еко-брендів у соцмережах.
3.
ID: 4ICP61-28130
Назва проекту: Magnify - міжнародна виставкова онлайн-платформа для українських дизайнерів
Рейтинг: 442
Загальний бюджет проекту: 1308980
Запитувана сума від УКФ: 1308980
Завантажити грантову угоду 4ICP61-28130
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФРЕЙМ ФЕШН"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проєкту є просування продукту українських модних дизайнерів на міжнародному ринку шляхом діджиталізації виставкової функції. Результатом проєкту стане уніфікована діджитальна платформа, яка дасть можливість українським дизайнерам розмістити усі профільні матеріали, необхідні для ведення міжнародної співпраці, а міжнародним партнерам - ознайомитися із продукцією українських дизайнерів та зробити замовлення в онлайн шоурумі. Платформа міститиме каталог та зручну сегментацію українських виробництв, які мають потужності для виготовлення як українських, так і міжнародних замовлень. Команда проєкту буде супроводжувати внесення інформації у базу даних дизайнерів, консультувати з питань ціноутворення та заповнення ділової документації, вести регулярну ділову комунікацію з міжнародними партнерами та інформувати про нові колекції.
4.
ID: 4ICP61-28262
Назва проекту: Хранителі кодів
Рейтинг: 433
Загальний бюджет проекту: 907698.10
Запитувана сума від УКФ: 907698.10
Завантажити грантову угоду 4ICP61-28262
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД РОЗВИТКУ ГЛИНЯН"
Міста реалізації: м.Львів, м.Глиняни,
Опис проекту: Проект «Хранителі кодів» є покликаним привернути увагу до мистецтва Галичини та переосмислити унікальний напрямок українського архітектурного стилю «гуцульська сецесія». Цей стиль спирається на традиції народної архітектури, найяскравішим представником якої у ХІХ-ХХ ст. був відомий архітектор, педагог, підприємець та громадський діяч Іван Левинський. Проект буде втілюватись завдяки поєднанню декількох культурних напрямів - моди, документального кіно та, власне, архітектури та орнаменталістики. Проект реалізовуватиметься у декілька етапів: 1) створення модної колекції на основі характерної для творчості Івана Левинського стилістики та орнаментів з 80% повторно використаних матеріалів. 2) проведення показу колекції та виставки тканин у м.Львові та м.Глиняни. 3) створення документального фільму про особливості та вишуканість гуцульської сецесії - феномену української архітектури, а також про процес створення колекції одягу та тканин, в основу яких лягли орнаменти керамічних, металевих, архітектурних деталей та форм, притаманних цьому стилю. показ документального фільму у м.Львові та м.Глиняни.
5.
ID: 4ICP61-27721
Назва проекту: Родинний альбом
Рейтинг: 430
Загальний бюджет проекту: 601418
Запитувана сума від УКФ: 601418
Завантажити грантову угоду 4ICP61-27721
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Звиняцьківська Зоя Романівна
Міста реалізації: Вся Україна, Вся країна,
Опис проекту: Метою проекту «Родинний альбом» є створення на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи колекції українського street fashion: світлин з приватних родинних альбомів, на яких зображені пересічні люди, що мешкали на сучасній території України, починаючи з 1900 року і до сьогодення. Колекція покликана дати уявлення про зовнішній вигляд та одяг представників різних регіонів, часів та соціальних прошарків мешканців України. Колекція розглядається як матеріал для досліджень з історії моди України, соціальної історії, соціальної антропології, культурології тощо. Проект включає дві презентації колекції з метою її введення в науковий та професійний обіг: для дослідників моди та викладачів профільних ВНЗ України, а також для науковців та гуманітаріїв, що працюють з культурою повсякдення.
6.
ID: 4ICP61-28687
Назва проекту: Overall. Вдягни українське мистецтво!
Рейтинг: 427
Загальний бюджет проекту: 816466.60
Запитувана сума від УКФ: 742900.60
Завантажити грантову угоду 4ICP61-28687
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Браткова Анастасія Олександрівна
Міста реалізації: Київ, Вся Україна, Українська діаспора за кордоном: Канада, Польща, США, Бразилія, Італія та Німеччина,
Опис проекту: Overall – український бренд комбінезонів, який інвестує у духовний розвиток суспільства, даючи можливість населенню по всьому світу вдягати дещо більше ніж одяг – витвори сучасного українського мистецтва! Друкуючи картини на зрозумілих речах – комбінезонах, OVERALL дає можливість новій аудиторії доторкнутися до мистецтва. Місією бренду є просування та популяризація в Україні нової концепції для української індустрії моди – інтелектуальної моди, яка спрямована не на емоційне сприйняття, а на інтелектуальне осмислення побаченого. Ідея проєкту – підштовхнути українську модну індустрію виходити за рамки свого сектору, мислити ширше за рахунок поєднання моди і мистецтва, та знаходити натхнення в українській культурі.
7.
ID: 4ICP61-03124
Назва проекту: Lviv Orchestra Fashion. Створення, показ і промоція колекції бренду Marta Wachholz
Рейтинг: 420
Загальний бюджет проекту: 1372420
Запитувана сума від УКФ: 1372420
Завантажити грантову угоду 4ICP61-03124
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Громадська організація «Львівський тиждень моди»
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Наш проєкт має на меті підтримку діяльності талановитої української дизайнерки Марти Ваххольц (бренд Marta Wachholz) з робочою концептуальною назвою «Авіація Косівщини», а саме виготовлення (25 луків), організацію показу у публічному просторі, а також інтенсивну промоцію її колекції. Проєкт передбачає також міжсекторальну співпрацю з ГО «ІНСО-Львів», яка забезпечить виконання музичного супроводу показу колекції, а саме симфонічного твору, спеціально написаного композиторками Уляною Горбачевською і Марією Олійник за референсами дизайнерки.
8.
ID: 4ICP61-29658
Назва проекту: SUSTAINABLE-КОЛЕКЦІЯ РЕЧЕЙ-ТРАНСФОРМЕРІВ ВІД ЕТИЧНОГО БРЕНДУ DZHUS
Рейтинг: 404
Загальний бюджет проекту: 1334995
Запитувана сума від УКФ: 1334995
Завантажити грантову угоду 4ICP61-29658
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: фізична особа-підприємець НЕЧИПОРУК ВОЛОДИМИР СТЕПАНОВИЧ
Міста реалізації: Київ, вся Україна, Париж,
Опис проекту: DZHUS – етичний бренд концептуального жіночого одягу та аксесуарів, заснований 2010 року київською дизайнеркою та стилісткою Іриною Джус. Колекції DZHUS отримали міжнародне визнання завдяки багатофункціональним виробам-трансформерам. Авторські інновації крою дозволяють мінімізувати шопінг, формуючи розмаїтий гардероб з кількох варіативних речей. Метою проекту є створення та промоція унікального продукту сталої моди, який має безпрецедентно розширений функціонал завдяки інтелектуальному крою, що дозволяє трансформувати предмети одягу в кардинально різні способи, включаючи їхнє перевтілення в аксесуари
9.
ID: 4ICP61-05519
Назва проекту: Розробка та виготовлення колекції взуття на принципах сталості та екологічності.
Рейтинг: 401
Загальний бюджет проекту: 594950
Запитувана сума від УКФ: 514950
Завантажити грантову угоду 4ICP61-05519
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: ФОП Маслій Марія Андріївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Розробка та виготовлення колекції взуття MARSALA на принципах сталості та екологічності. Презентація колекції під час Паризького тижня моді у спеціалізованому міжнародному онлайн-шоурумі. Мета проекту - розширити потенціал бренду, стимулювати експорт, презентувати український продукт як інноваційний, прогресивний та сучасний. Сталий розвиток - найперспективніший напрямок світової моди, дуже слабко розвинений у категорії взуття. Як результат, підвищити репутацію бренду України та українського продукту, створити нові міжнародні зв’язки, зацікавити міжнародні магазини та медіа. Також розвивати культуру споживання екологічного продукту локально, популяризувати принципи сталості та екологічності.
10.
ID: 4ICP61-06676
Назва проекту: SAFE FASHION
Рейтинг: 401
Загальний бюджет проекту: 1456030.80
Запитувана сума від УКФ: 1456030.80
Завантажити грантову угоду 4ICP61-06676
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Русинович Софія Сергіївна
Міста реалізації: Місто Павлоград, Дніпропетровська область, Україна,
Опис проекту: SAFE FASHION – проєкт, присвячений безпеці руху, має на меті зробити моду соціальною, відповідальною та безпечною. В рамках проєкту будуть створені дизайнерські рюкзаки зі світловідбивними елементами, якими безкоштовно будуть забезпечені діти середнього шкільного віку (5-6 класів) міста Павлоград (Дніпропетровської області), та впроваджена комунікативна стратегія для: - покращення стану безпеки на дорогах, - мінімізації кількості ДТП за участю пішоходів, - зниження рівня смертності на дорогах, - підвищення культури споживання рефлективного одягу, - підвищення рівня відповідальності пішоходів до своєї безпеки, - зміни ставлення пішоходів до рефлективного одягу, як до атрибуту тільки комунальних служб, - популяризації відповідальної та безпечної моди.
11.
ID: 4ICP61-26268
Назва проекту: Серія воркшопів «Нове життя старих речей, або модний апсайклінг з турботою про середовище»
Рейтинг: 394
Загальний бюджет проекту: 1043906
Запитувана сума від УКФ: 1043906
Завантажити грантову угоду 4ICP61-26268
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Лотиш Марта Ростиславівна
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Освітня онлайн-програма, яка має на меті популяризацію принципу бережливого споживання предметів одягу, взуття, аксесуарів (sustainable fashion) і включає серію воркшопів (8 навчальних відеороликів онлайн за участю фахівців і лідерів думок) для осіб, котрі хочуть впровадити принцип „sustainability” у щоденне побутове життя. Проект планується до реалізації у партнерстві з ГО «Львівський тиждень моди» (організатор заходів „Lviv Fashion Week”) та Громадська організація «Нуль відходів Львів».
12.
ID: 4ICP61-00417
Назва проекту: NEW GENERATION of FASHION
Рейтинг: 388
Загальний бюджет проекту: 1356146
Запитувана сума від УКФ: 1356146
Завантажити грантову угоду 4ICP61-00417
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Повна назва організації: МІЖНАРОДНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКА РАДА МОДИ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: New Generation of Fashion – унікальна програма роботи з молодими дизайнерами на теренах всієї Центральної та Східної Європи, що виникла на основі 20- річного досвіду роботи з молодими дизайнерами в Україні, та увібрала кращий досвід зарубіжних fashion-інституцій. В новій програмі New Generation of Fashion створено систему навчання, консультування та супроводу молодих дизайнерів, які готуються до дебюту, кожен у певній fashion-події, та прагнуть створити свій власний бренд одягу. Кожен рівень програми включає в себе серію лекцій, індивідуальних консультацій, програму менторства, створення колекції і участь у професійній fashion-події. За результатами участі у програмі - молоді дизайнери матимуть змогу публічно презентувати власні колекції на професійному рівні та ознайомити з ними максимальну кількість широкої аудиторії споживачів модних продуктів.
ЛОТ 7. Урбаністика та публічні простори
1.
ID: 4ICP71-06220
Назва проекту: ВІКНА
Рейтинг: 472
Загальний бюджет проекту: 1311597.00
Запитувана сума від УКФ: 1311597.00
Завантажити грантову угоду 4ICP71-06220
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гуденок Вячеслав Олегович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект створення спільнотою керамістів плиточного панно «Вікна» разом з дітьми шкільного віку з різних міст України для розміщення у громадському просторі (Київ) з метою демонстрації того, яким потужним художнім засобом може бути кераміка у нашому повсякденному довкіллі. Головною авторською думкою було чітке розуміння, що сучасний міський простір має містити більше мистецьких та художніх складових. Попри вже існуюче явище вуличного стрит-арту, втілення в життя практик створення інноваційних дизайнів для громадських просторів, можливої ревіталізації промислових об'єктів, збільшення кількості креативних арт-об’єктів з використанням кераміки може дати очікувані та довготривалі результати змін навколишнього середовища виходячи з її довговічності та декоративності.
2.
ID: 4ICP73-02288
Назва проекту: Відкритий Цех «Парасолька» – інноваційний хаб для культурних та креативних індустрій на базі ревіталізованого заводу «Промприлад» в Івано-Франківську
Рейтинг: 466
Загальний бюджет проекту: 1313035.00
Запитувана сума від УКФ: 1134475.00
Завантажити грантову угоду 4ICP73-02288
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд «Тепле Місто»
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проект передбачає формування інфраструктури для культурних та креативних індустрій шляхом розвитку аудиторій та ревіталізації мультидисциплінарного хабу мейкерства – відкритий цех «Парасолька» - на базі заводу «Промприлад» в Івано-Франківську; через популярну подієву програму, 3 резиденції, 4 майстерні та 2 воркшопи з планування/облаштування простору для аудиторії мейкерів - дизайнерів, митців, архітекторів, ремісників, виробників, науковців, експериментаторів, конструкторів - та активної громади міста (10 тис. осіб).
3.
ID: 4ICP71-01120
Назва проекту: Арт-простір під відкритим небом: ДОФ
Рейтинг: 462
Загальний бюджет проекту: 624000.00
Запитувана сума від УКФ: 624000.00
Завантажити грантову угоду 4ICP71-01120
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація “Ресурсний центр громадських ініціатив”
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Наповнення арт-простору під відкритим небом на базі літнього майданчику закинутого Будинку культури (Дім офіцерів флоту – ДОФ) у Миколаєві, насичення його культурними подіями та привернення уваги громади до пам’яток архітектури та їх ролі у життя містян. Результатом стане діяльність комфортного та функціонального простору в центрі міста, аналіз та дослідження території прстору, проведення не менше 20 відкритих заходів: 14 кінопоказів, 4 лекцій, 4 майстер-класів, 2 музичних концертів, 2 виставок, а також створення спільноти містян, що активно долучені до діяльності арт-простору.
4.
ID: 4ICP71-05075
Назва проекту: ПРОСТІР DIY
Рейтинг: 459
Загальний бюджет проекту: 717920.00
Запитувана сума від УКФ: 717920.00
Завантажити грантову угоду 4ICP71-05075
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Еко Mісто Чернігів"
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Проєкт “Простір DIY" дозволяє переосмислити та осучаснити простір кампусу Національного університету "Чернігівська політехніка" інструментами співучасного проєктування, тактичного урбанізму і вуличного мистецтва задля створення на його основі креативного хабу. Це дозволить залучити місцеву громаду до урбаністично-мистецьких практик та споживання культурних продуктів, зокрема, створених у рамках проєкту.
5.
ID: 4ICP71-05630
Назва проекту: Воркшоп "Фабрика Івана Левинського: Львівський Баухауз"
Рейтинг: 456
Загальний бюджет проекту: 728930.00
Запитувана сума від УКФ: 728930.00
Завантажити грантову угоду 4ICP71-05630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Західноукраїнський архітектурний портал»
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: В рамках проведення проєкту привернути увагу львів’ян щодо збереження та ревіталізації території фабрики Івана Левинського як об'єкта культурної спадщини міста та регіону загалом. За допомогою організації 5-денного воркшопу сформувати різні концепції, варіанти розвитку території фабрики, щоб надати їй «друге життя» з подальшою розробкою проєктно-кошторисної документації та її поетапної реалізації, а також налагодження двостороннього зв'язку з власниками та орендаторами приміщень на території фабрики. Створення веб- сайту як інструменту комунікації та висвітлення діяльності під час заходів та у майбутньому. Кінцевими результатами проєкту є проведення 5-денного воркшопу із залученням фахових спеціалістів, вуличної виставки, видрук презентаційного буклету, еко-пікнік, веб-сайт, 3d-сканування та аерофотозйомка обраної ділянки для урбаністичного дослідження і створення тут нового публічного креативного простору міста.
6.
ID: 4ICP73-01599
Назва проекту: АРТІФЕЙК: Мистецтво проти фейків
Рейтинг: 456
Загальний бюджет проекту: 3570620
Запитувана сума від УКФ: 1372540
Завантажити грантову угоду 4ICP73-01599
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Інтерньюз-Україна"
Міста реалізації: Україна, Вірменія, Польща,
Опис проекту: Проєкт «АРТІФЕЙК: Мистецтво проти фейків» має на меті промотувати медіа-грамотність та критичне мислення в Україні, Польщі та Вірменії шляхом транснаціональної мистецької рефлексії на тему пропаганди у жанрі стріт-арт. «Інтерньюз-Україна» та організації-партнери прагнуть поєднати свій досвід у сфері боротьби з дезінформацією та у культурних індустріях, щоб створити серію муралів на вулицях міст України, Польщі та Вірменії, які покликані звернути увагу місцевих жителів та суспільства на болючу проблему пропаганди та спонукати їх до більш критичного та свідомого медіаспоживання. Водночас, проєкт сприятиме розвитку жанру стріт-арт в Україні та країнах-учасницях, облагородженню публічних просторів та пошуку мистецьких рішень важливих соціальних проблем.
7.
ID: 4ICP73-29026
Назва проекту: Створення комплексної програми ревіталізації Дрогобицької солеварні та прилеглої території
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 1205189.84
Запитувана сума від УКФ: 1205189.84
Завантажити грантову угоду 4ICP73-29026
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "ПРОРИВ-МІСТО"
Міста реалізації: місто Дрогобич,
Опис проекту: Дрогобицька солеварня - найстаріше діюче підприємство України, яке перебуває у державній власності. Однак, внаслідок відсутності візії розвитку підприємства та неефективного управління воно перебуває в стані занепаду. Підприємство розташоване поруч із пам’яткою ЮНЕСКО – церквою св. Юра. Тому можна говорити не тільки про промисловий, а й значний туристичний та культурний потенціал його розвитку. Цим проектом ставимо собі за мету розробити комплексну програму ревіталізації солеварні та прилеглої території. Результатами проекту були б дослідження взаємозв’язків підприємства та міста, його історії, аналіз стану пам’яток, концепція ревіталізації, стратегія розвитку та модель управління підприємством.
ЛОТ 8. Танець
1.
ID: 4ICP81-29386
Назва проекту: Фізична вистава "Послух"
Рейтинг: 450
Загальний бюджет проекту: 790530.00
Запитувана сума від УКФ: 741530.00
Завантажити грантову угоду 4ICP81-29386
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Агенція освітніх та культурних подій ІНШІ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: В червні - вересні 2021 року команда Творчого Об’єднання “2/8” та Агенція освітніх та культурних подій “ІНШІ” створять виставу в напрямі сучасного фізичного театру “Послух”. Режисерка, три акторки, саунд-дизайнер, художниця по світлу та автор_ка онлайн-щоденника проєкту протягом десяти днів будуть ізольовані від великого світу на резиденції – лабораторії у “Rizoma international residence” (м. Бердичів). В результаті створять виставу, в якій сучасний танець є основним методом. Її прем’єра та відеозапис відбудеться в Києві в вересні 2021 року. Провідна ідея та соціальна мета проєкту – висвітлення проблеми самотності у сучасному світі та дослідження можливостей уникнення її фатальних наслідків (психічні розлади, самогубство).
2.
ID: 4ICP81-29185
Назва проекту: Броніслава Ніжинська
Рейтинг: 450
Загальний бюджет проекту: 872805.00
Запитувана сума від УКФ: 872805.00
Завантажити грантову угоду 4ICP81-29185
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Рубан Віктор Васильович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає дослідження діяльності неординарної історичної особистості — танцівниці, хореографки, балерини і танцювального педагога Броніслави Ніжинської, всесвітньо відомої новаторським підходом у постановках танців, хореографічних етюдів та вистав. Проект передбачає роботу з ії творчим здобутком, створеним саме під час її перебування у Києві. Проект є актуальним, адже він висвітлює генезу танцювального мистецтва в Україні, звертаючи увагу на малодосліджений період 1910х-20х років. Також проект тематизує та висвітлює взаємозв’язок танцю та інших видів мистецтв того періоду. Адже період 1910-1920 років є часом перших кроків сучасної української державності та важливою віхою становлення української культури.
3.
ID: 4ICP81-05099
Назва проекту: Балет на 2 дії «Пікова дама»
Рейтинг: 448
Загальний бюджет проекту: 2587355
Запитувана сума від УКФ: 1470500
Завантажити грантову угоду 4ICP81-05099
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР "КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєктом передбачено створення сучасного балету на дві дії «Пікова дама» на музику П. Чайковського у постановці Раду Поклітару та виконанні артистів Академічного театру “Київ Модерн-балет”. Основою сюжету нового балету є однойменна повість О.Пушкіна, а також лібрето до опери П.Чайковського. Головною ідеєю балету є роздуми над основними моральними цінностями, над вчинками та закономірностями їхніх результатів. Герої нової постановки зіткнуться з дилемою – слабкість кохання чи сила швидкого багатства. Мета постановки – поставити перед кожним глядачем питання на що він готовий піти заради власного збагачення, наскільки цінним є для нього почуття прив’язаності, наскільки непорушними є взяті на себе моральні зобов’язання.
4.
ID: 4ICP81-28856
Назва проекту: Свій-чужий - танцювальний перформанс на парковці
Рейтинг: 441
Загальний бюджет проекту: 1317360
Запитувана сума від УКФ: 1286560
Завантажити грантову угоду 4ICP81-28856
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Шишкарьова Кристина Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: В рамках проекту буде створено іноваційну танцювальну виставу, яка може бути виконана в будь-яких просторах простонеба або на автомобільних парковках. Такий формат дає можливість показу вистави за умов будь-якого карантину для глядачів, що дивитимуться виставу з своїх власних авто. Ідея вистави - дослідити бінарність опозиції "Свій - Чужий" в культурному та ідеологічному контексті, розглядаючи людину за склом автомобіля як (потенціально) "свою" або "чужу". Завдяки цьому виставу можна розглядати як імерсивну, в якій глядачі (не дивлячись на ізольованість) відчувають себе частиною спектаклю.
5.
ID: 4ICP83-03145
Назва проекту: P.A.N.TER - Performing Arts Never Terminate
Рейтинг: 434
Загальний бюджет проекту: 1524337.50
Запитувана сума від УКФ: 1470000
Завантажити грантову угоду 4ICP83-03145
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська Організація "Всеукраїнська Асоціація "Платформа сучасного танцю""
Міста реалізації: Київ, Одеса,
Опис проекту: В спільному проекті ГО “Платформа сучасного танцю” та Пост Театру (Берлін) буде створено інноваційний перформанс з використанням доповненої реальності (AR) в оффлайн і онлайн версіях. Літературною основою для перформансу є оповідання Франца Кафки "Голодар", що метафорично відтворює зміну парадигми у розвитку перформативного мистецтва та його сприйняття глядацькою аудиторією. Документальний матеріал для вистави буде зібрано в процесі дослідження твочих підходів митців традиційних інструментаріїв та нових медіа-митців. Метою проекту є інтеграція мистецтва нових медіа в “традиційне” перформативне мистецтво (в нашому випадку — сучасний танець), його осмислення як інструменту та змістового матеріалу одночасно.
6.
ID: 4ICP81-28152
Назва проекту: "Є танець в тобі"
Рейтинг: 391
Загальний бюджет проекту: 1533707.3
Запитувана сума від УКФ: 1461707.3
Завантажити грантову угоду 4ICP81-28152
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Експерементальний танець в Україні та світі"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: “Є танець в тобі” - це харківський проєкт, направлений на зрощення та розвиток глядацької аудиторії у танцювальному та перформативному мистецтві для дітей різного віку та їх батьків. Важливою складовою проєкту є розвиток самого танцювального та театрального мистецтва і поява культурного продукту, у вигляду танцювальної вистави, для аудиторій дітей до 3-х років та від 12-ти років. В рамках проєкту буде створено дві вистави сучасного танцю, проведено лекцію та майстер клас від фахівця з Литви. Тематики вистав будуть ретельно досліджені у спілкуванні з менторами та фокус групою. Автори проєкту, дві дівчини, які водночас поєднують обов’язки менеджера та хореографа, планують отримати цінний зворотній зв’язок від глядачів, батьків та особливо дітей.
7.
ID: 4ICP81-28733
Назва проекту: Я є Я, де Я є
Рейтинг: 379
Загальний бюджет проекту: 2036960
Запитувана сума від УКФ: 1470000
Завантажити грантову угоду 4ICP81-28733
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична Особа-Підприємець Тізенберг Тетяна Олегівна
Міста реалізації: Київ, Бердичів, Одеса, Харків, Дніпро,
Опис проекту: Мета - вистава як результат співтворчості дітей та дорослих. Етапи проекту: Освітня резиденція. Два тижні міждисциплінарних освітніх заходів офлайн та онлайн. Учасники: 36 дітей віком 9-14 років. Викладачі з музики, літератури, історії мистецтв, театрального мистецтва, сучасного танцю, сценографії, світлографії. Апробація методики наскрізного навчання і просування її в професійній спільноті. Творча резиденція. 16 зацікавлених дітей з досвідом і навичками набутими у освітній резиденції співпрацюють із запрошеними митцями, йдучи до результату - вистави. Прем’єра вистави у Києві Гастрольний тур. Вистави та майстер-класи в Одесі, Харкові, Дніпрі. Ідея - поєднання потенціалу нестримної дитячої фантазії з досвідом майстрів різних галузей мистецтва для створення якісного українського культурного продукту.
8.
ID: 4ICP81-26241
Назва проекту: Онлайн гала-концерт зірок українського балету
Рейтинг: 368
Загальний бюджет проекту: 1401317.00
Запитувана сума від УКФ: 1251317.00
Завантажити грантову угоду 4ICP81-26241
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ СТОЯНОВ ОЛЕКСАНДР АФАНАСІЙОВИЧ
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Онлайн гала-концерт зірок українського балету — виступ народних артистів України Олександра Стоянова та Катерини Кухар, а також артистів театру Тетяни Льозової, Ярослава Ткачука, Станіслава Хольшанського, Анни Богатир, Андрія Гавришківа, Анастасії Гурської, Віталія Нетроненка, Юлії Москаленко. Видатні танцівники виконуватимуть уривки з відомих балетів класичної та сучасної хореографії таких як «Лебедине озеро», «Дон Кіхот», «Діти ночі», «Жізель» та ін. Мета проєкту — популяризувати та розвивати український балет в Україні та світі та забезпечити доступ до нього якомога більшої кількості людей шляхом розміщення на онлайн платформі. Це перший захід такого формату в Україні.