Повна назва організації:Фізична особа-підприємець Карпань Валерія Юріївна
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Метою проекту “Стихійний архів” є збереження екології місцевих громад та культурного капіталу місця через виявлення і представлення потенціалу ринків як осередків локальної ідентичності та просторів, важливих для децентралізації великих міст. Проект направлено на дослідження формальних і неформальних ринків, їх візуальних та просторових змін, які будуть представлені в арт-буці серією ілюстрацій, коментарями дослідніць/ків, доповнених елементами тактильної графіки. У ході дослідження буде здійснено суб'єктивне мапування, зібрано та проаналізовано міський фольклор. Публікація ілюстрованого арт-буку, а також серія заходів-презентацій у п’яти районних громадських просторах, створять можливість для пожвавлення публічної дискусії навколо неформальних місць торгівлі як культурних символів і маркерів історичних подій.
2.
ID:3ICP11-4748
Назва проекту:
Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!
Повна назва організації:Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»
Міста реалізації:
Київ, Мистецький Арсенал,
Опис проекту: “Андрій Сагайдаковський. Декорації. Ласкаво просимо!” – це дослідницький виставковий проєкт, який об'єднає у тотальну інсталяцію знакові твори автора, архівні матеріали з музейних і приватних колекцій та роботи, спеціально виконані художником в експозиційному просторі. Сучасний формат експозиції, інтерактивні елементи та спеціальна освітня програма комунікуватимуть проєкт для широкої аудиторії та створять нові можливості для розуміння періоду новітньої історії мистецтва. Запрошення іноземних журналістів та розроблена для них резиденційна програма посилить присутність українського мистецтва у міжнародних виданнях. Залучення українських дослідників і підготовка каталогу стимулюватимуть осмислення мистецьких феноменів 1990-2000-х років, а також актуалізують питання збереження і репрезентації сучасного українського мистецтва та місце сучасного художника в музеї.
3.
ID:3ICP11-2985
Назва проекту:
Створення інтерактивної мультимедійної експозиції Музею скла у Львові
Повна назва організації:Фізична особа-підприємець Бокотей Михайло Андрійович
Міста реалізації:
Львів,
Опис проекту: Єдиний в Україні Музей скла у Львові знаходиться в самому серці міста, на пл. Ринок, і належить до музейних інституцій з найбільшою кількістю відвідувачів. Музей заснований 1992 р. з метою експонування колекції міжнародних симпозіумів гутного скла у Львові, яка складається з понад 450 авторських творів 300 художників з 32 країн і є однією з найцінніших збірок сучасного художнього скла у світі. Осучаснення експозиційного обладнання, наповнення існуючої експозиції мультимедійним та інтерактивним контентом надасть можливість гідного представлення колекції та залучення більшої кількості відвідувачів, а відтак промоції мистецтва художнього скла серед широкого кола відвідувачів – чесленних туристів і гостей міста.
4.
ID:3ICP11-5246
Назва проекту:
Виставка «Польоти уві сні та наяву»
Повна назва організації:Державне підприємство «Національний центр Олександра Довженка»
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Мультимедійна виставка за мотивами одного фільму – культової стрічки українського кіно «Польоти уві сні та наяву» (реж. Роман Балаян, 1982). Знятий на кіностудії ім. Олександра Довженка у 1982 році, але через цензуру показаний лише в 1987, фільм «Польоти уві сні та наяву» став важливим для української культури документом, що узагальнив трагедію людини-інтелігента в абсурдних реаліях радянської Україні епохи брежнєвського застою. Утім, Роману Балаяну вдалося зняти не лише драму особистості, а й створити українське урбаністичне кіно. Мета виставки – представити в рамках експозиції українську радянську кіноспадщину та проблеми особистості в тоталітарному суспільстві для критичного осмислення глядачем.
5.
ID:3ICP11-1988
Назва проекту:
Виставка Ukrainian Young Book Design Awards
Повна назва організації:Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво імені Соломії Павличко “Основи”
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Інтерактивна виставка фіналістів конкурсу Ukrainian Young Book Design Awards має на меті презентувати нові обличчя в українському дизайні, зруйнувати стереотипи у сприйнятті книжкового дизайну та створити майданчик для обговорення суспільно важливих тем через призму візуального мистецтва. Виставка складатиметься із візуальних робіт учасників конкурсу й інтерактивного доповнення до них, що дозволить відвідувачам не лише споглядати роботи, а й стати їхньою частиною. У результаті, всі зацікавлені дізнаються про молодих українських книжкових дизайнерів, зможуть заглибитися в запропоновані суспільно важливі теми, і взяти участь у національному діалозі про зміни в суспільстві та важливість збереження культурних явищ. Виставка стимулюватиме розвиток книговидавничої сфери та культури, а також видання нішевих та естетських книжкових видань.
6.
ID:3ICP13-0773
Назва проекту:
Малюємо фільм: виставка "З любов'ю, Вінсент" та тренінг з анімації для художників
Повна назва організації:Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРКІНО"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: «З Любов’ю Вінсент» - унікальний британсько-польський кінопроєкт про життя нідерландського художника Вінсента Ван Гога. Фільм повністю намальований у стилі видатного постімпресіоніста; над сценами фільму працювали сотні художників, в тому числі українських. Виставка має на меті показати процес створення першої в світі повнометражної анімації, намальованої фарбами на основі живописних творів. На прикладі картин та інтерактивних об’єктів виставки буде продемонстровано складний процес поєднання класичного живопису та сучасних технологій для створення фільму, який поповнюватиметься серією лекцій та тренінгів. Це не лише надасть можливість широкій аудиторії познайомитись з відомою світовою виставкою, але і сприятиме поширенню та інтеграції нового знання у виставкову та анімаційну діяльність.
Повна назва організації:Львівська обласна організація Національної спілки художників України
Міста реалізації:
Львів,
Україна,
Опис проекту: Проект передбачає підготовку та проведення всеукраїнської художньої виставки та науково-практичного семінару на тему живопису та графіки у текстилі. Проект є ситнтезом різних видів сучасного мистецтва, що базується на різноманітті поєднань технік та стилів живопису, графіки і та текстильного мистецтва в єдиному авторському творі. Результати проекту будуть розміщені на тематичному веб-ресурсі та відображені у промо-ролику проекту.
8.
ID:3ICP11-2015
Назва проекту:
Хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року
Повна назва організації:"ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ"
Міста реалізації:
Краматорськ, Донецької області,
Опис проекту: Основною темою виставки «Хроніки українського спротиву» є люди, що протидіяли радянському режиму та певним суспільним настановам, за якими усяка критична думка каралася або підлягала виправленню. Водночас за головну рамку взятий спротив саме українців, бо існує упередження, породжене радянською пропагандою та підтримуване сучасними російськими пропагандистами, що Донбас – це виключно територія т. з. «русского мира» або принаймні терен утілення такої собі інтернаціональної ідилії, позбавленої будь-якого національного напруження. З наявних джерел і зібраних музейниками ДОКМ матеріалів видно, що це не відповідає дійсності. Ідея виставки полягає в тому, аби репрезентувати інформацію про факти й персоналії, пов'язані зі спротивом радянському режиму на території Донеччини упродовж ХХ ст.
ЛОТ 2. Музика
1.
ID:3ICP21-3703
Назва проекту:
Камерний ансамбль Nota Bene Chamber Group. Шедеври української музики 70-90 років.
Опис проекту: Nota Bene Chamber Group представляє проєкт «Шедеври української музики 70-90-тих років», - видання альбому з двох компакт дисків та промоція української академічної музики 70-90-тих років. В проєкті представлені твори знаних українських композиторів В.Сильвестрова, О.Ківи, Я.Губанова, В.Польової, Л.Грабовського, О. Щетинського, В.Годзяцького, О.Грінберга, В.Балея, В.Рунчака, І.Карабиця, В.Бібіка, Є.Станковича у виконанні музикантів нової генерації Лауреатів Міжнародних і всеукраїнських конкурсів М.Грінченка, А.Павлова, І.Грицишина, А.Полуденного, Ю.Немировського, Р.Лопатинського. Музика буде записана на два компакт-диски, розміщених в арт буці з відповідною назвою. В завершальному етапі проєкту відбудеться концерт-презентація за участю композиторів – учасників проєкту.
2.
ID:3ICP21-3107
Назва проекту:
Написання та презентація опери за мотивами історії створення "Ніч яка місячна"
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТУРНЕ ОБ'ЄДНАННЯ "ХРОНОТОП ЮЕЙ"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Мета: Розвиток оперної композиції на території України шляхом створення цілісного оперного проекту з його повноцінною презентацією. Проект спрямований на створення та презентацію унікального в українському контексті мистецького продукту, заснованого на дослідженні історичної появи пісні «Ніч яка місячна». Результат спрямований на актуалізацію культурного феномену колишніх поколінь у новий спосіб. Написання та презентація (жива та аудіо/відео) концертної версії опери за мотивами історії створення знакової української пісні «Ніч яка місячна». Проект розглядає написання опери як результат дослідження культурно-історичного контексту з одного боку та мистецьку рефлексію – з іншого. Пісня як мистецький факт є центральним образом опери та джерелом натхнення багатьох поколінь.
Повна назва організації:Фізична особа підприємець Лихачов Валерій Іванович
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Це інноваційний культурний продукт, який складається із збірки дитячих пісень (альбом) для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, створених сучасними українськими митцями для використання під час підготовки дитячих свят: «Свято осені», «Новий рік», «День матері», «Різдво» у закладах освіти та додатку до нього. Альбом, записаний дитячим хором та відомими українськими виконавцями, в супроводі музикантів, містить два типи фонограм – «плюс» із записом тексту пісень та «мінус» - інструментальні версії пісень для самостійного виконання дітьми. Додаток до альбому – це тексти усіх пісень та запис партитур для фортепіано і гітари для самостійного виконання музики викладачами в навчальних закладах.
4.
ID:3ICP21-7018
Назва проекту:
Інструментально-візуальний концерта та запис "Фолк Билиця в цірині Джазу"
Повна назва організації:Фізична особа-підприємець ЛИХОМАНЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Неординарний музично-візуальний, акустично-електронний джаз-проект «Фолк-билиця в царині джазу» молодого українського композитора Влада Солодовникова та диригента Сергія Лихоманенка, який був вперше презентований в Україні в рамках міжнародного джазового фестивалю «Єдність» https: //www.ednist-jazz. com/ в 2018 році (м.Київ) https://www.youtube.com/watch?v=Xsi39u2P8Bc, є інноваційним культурним проектом міжнародного рівня, що презентує здобутки українського фольклору та джазової школи України. Проект покликаний продемонструвати самобутність українського інструментального мелосу, починаючи із IX ст. н.е. в контексті сучасної композиції та джазової форми з використанням автентичних музичних інструментів східних слов‘ян. Нестандартна інструментовка та використання еклектичних форм покликані створити інноваційний культурний продукт загальноєвропейського значення. Проект явно демонструє високий культурний рівень, давню самобутню історію музики періоду Київської Русі та сучасних тенденцій із використанням сучасних аудіо-візуальних форм.
Повна назва організації:Фізична особа-підприємець Арсенюк Микола Мілентійович
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Створити музику та лібрето до рок-опери "Тарас Бульба". Надрукувати партитуру та текст опери. Створити демонстраційний аудіо-запис рок-опери. Првести презентацію увертюри рок-опери 18 липня на фестивалі "Тарас Бульба" у місті Дубно
Повна назва організації:Громадська спілка "Творче патріотичне об'єднання "МУЗИЧНИЙ БАТАЛЬЙОН"
Міста реалізації:
Уся територія України,
Опис проекту: «Нескорений ПроRock» – серія альбомів пісень на вірші видатних українських поетів. Першим у серії був альбом на вірші Василя Стуса (2019 р.). Продовження серії – творчість Тараса Шевченка, Олени Теліги та Василя Симоненка. Наша мета – актуалізувати імена видатних українських поетів, чиї життя стали символом високого служіння народові, нагадати суспільству про громадянське звершення цих поетів, вплести їхню творчість у канву сучасного аудіопростору. Результатом проєкту стане поповнення національної та світової скарбниць культурної спадщини новими збірками пісень на вірші геніальних поетів. Зокрема, видання музичних альбомів (CD-дисків) накладом по 2000 примірників на вірші кожного з поетів, заявлених у проєкті, та відповідної кількості друкованих співаників.
7.
ID:3ICP21-3325
Назва проекту:
Запис альбому «Звуки Чорнобиля» з українськими та міжнародними музикантами
Повна назва організації:Товариство з Обмеженою Відповідальністю «ЛАВІНА КОНЦЕРТ»
Міста реалізації:
Київ, Чорнобиль, вся Україна,
Опис проекту: Соціальний музичний проект, в результаті якого буде створено альбом сучасною української музики з 10 музичних треків, записаних за участі відомих українських та міжнародних музикантів. Для створення пісень будуть організовані індивідуальні арт-резиденції для музикантів, з зануренням у тематику Чорнобиля, та надано унікальну бібліотеку «Звуки Чорнобиля», що записана у Зоні Відчуження. На шість новостворених пісень молоді та відомі режисери та продакшни України створять відеокліпи, що будуть промотувати отриманий культурний продукт серед широкої української аудиторії, об'єднуючи сучасних українців навколо спільних культурних цінностей та нових сенсів на темі переосмислення інформаційної трагедії Чорнобиля в минулому української нації, та популяризувати український культурний продукт за кордоном.
8.
ID:3ICP21-1919
Назва проекту:
«Молода Українська Музика і Кіно на «Зеленій Сцені»
Повна назва організації:Громадська організація "Че студія"
Міста реалізації:
Чернігів,
Опис проекту: Проведення двох тематичних культурних заходів в межах чернігівського творчого простору "Зелена Сцена", присвячених молодій українській музиці та кіно. Протягом кожного з двох заходів відбудеться виступ двох музичних колективів та показ кінофільму. Метою проєкту є підтримка якісних молодих українських гуртів та демонстрація аудиторії північного регіону України сучасної музики і кіно від молодих українських митців. Результатом проєкту стане проведення двох тематичних івентів з вільним доступом всіх бажаючих, а також інформаційна промо-кампанія у чернігівському регіоні для чотирьох молодих українських музичних гуртів і створення та розміщення в мережі якісних лайв-відео з їх виступів.
9.
ID:3ICP22-4743
Назва проекту:
Молода опера «Ukraine Terra Incognita»
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ХРИСТИЯНСЬКА АСОЦІАЦІЯ -УМСА"
Міста реалізації:
м. Львів, Львівська обл.,
м. Київ, Київська обл.,
Опис проекту: «Ukraine Terra Incognita» – масштабна опера, що через нові мистецькі форми поєднає український автентичний спів з сучасною академічною та європейською імпровізаційною музикою. Опера присвячена постаті Василя Сліпака. Проект твориться режисеркою Уляною Горбачевською і композиторкою Марією Олійник, спільно з українськими та європейськими митцями, які є співтворцями дійства. Музично-візуальне дійство постане із поєднання сольного жіночого голосу, саксофонів, перкусії, співочого ансамблю, симфонічного оркестру, сценографії, костюмів та відео-арту. Молода опера відкриватиме для українців глибинні коди нашої культури, виражені у модерних формах, а для світу – молоду Україну, де твориться сучасне мистецтво, а люди готові жертвувати своїм життям за свободу. Прем’єри опери відбудуться у Львові та Києві.
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація "Добра воля"
Міста реалізації:
Харківська область,
Опис проекту: Це творча експериментальна робота двох осередків фольк гурту "ЯРИ" та МАСО "Слобожанський", яка націлена на виготовлення концертної програми, яку готові презентувати концертним туром в Харківській області, та аудіо диском і двома фільмами. Мета проекту мотивувати та підтримувати в малих містах та селищах Харківської області талановитих музикантів, які шукають ефективні можливості творчої реалізації, шляхом проведення концертного туру по містах їхнього проживання, з подальшим залученням їх до взаємодії з досвідченими музикантами з великих міст України.
Повна назва організації:КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТР "КИЇВ МОДЕРН-БАЛЕТ"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Проєктом передбачено створення сучасного балету на дві дії «для дітей і дорослих» – «Маленький принц» на музику В.А. Моцарта та українських колискових у постановці Раду Поклітару та виконанні артистів театру. У центрі постановки – історія про Маленького принца, про його уявлення цінності відносин двох індивідів, де кожна подорож новою планетою – глибинне розуміння сутності особистості. Це розповідь про перевагу «простих речей і цінностей» над суєтою та складністю «світу дорослих», про значимість дитинства, як головного періоду людського життя. Мета постановки нагадати дорослим, що за буденними справами, за нагромадженням матеріальних цінностей, вони забувають про цінності – духовні, які відіграють важливу роль у процесі становлення особистості.
2.
ID:3ICP31-1046
Назва проекту:
Блок перформативних вистав «Книжка на сцені». Дофінансування проекту "Особливі прикмети: 10 бесід про ідентичність" (The European Commission Education, Audiovisual and Culture Executive Agency (EACEA) Culture, Creative Europe)
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО", ТЗОВ "ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО"
Міста реалізації:
Київ,
Львів,
Опис проекту: «Книжка на сцені» є етапом масштабного видавничо-театрального проекту, магістральна мета якого привести знакову європейську драматургію на українську сцену. Результатом стануть 4 перформанси за творами провідного бельгійського драматурга та кіносценариста Тьеррі Дебру, культового ірландсько-американського драматурга Мартіна Макдонах׳ю, одного з найвидатніших класиків польської літератури Вітольда Ґомбровича, а також молодої авторки драм з Литви Лаури-Сінтії Черняускайте, лауреатки Літературної премії Європейського Союзу. Локації: Книжковий Арсенал, Київ, травень; Book Forum, Львів, вересень. Перформанси стануть частиною театральної програми обох ярмарків, що дасть змогу максимально розширити аудиторію проекту, долучивши театральну публіку до книгарської.
3.
ID:3ICP31-1200
Назва проекту:
Подвійна прем’єра спектаклю «Дім» (за п’єсою Ніколи МакКартні в українському перекладі)
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ЦЕНТР"
Міста реалізації:
Київ,
Хмельницький,
Опис проекту: Вистава «Дім» — це результат співпраці літературно-перекладацького фестивалю TRANSLATORIUM і театральної режисерки Тамари Трунової, метою якої є реалізація перекладу п’єси Ніколи МакКартні, що був здійснений за методом колективного перекладу. П’єса побудована на чотирьох героїнях різного віку, тому вистава пропонує долучитися саме актрисам, зважаючи на суттєво меншу кількість жіночих ролей у театрі. Проєкт об’єднає фахівчинь різних сфер на одному майданчику, постановка стане результатом їхньої співтворчості. Прем’єра відбудеться в Київському академічному театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра та у Хмельницькому обласному українському музично-драматичному театрі імені Михайла Старицького. Після показів пройдуть обговорення вистави з глядачами за участі драматургині й перекладачок.
4.
ID:3ICP31-7208
Назва проекту:
“Осінь на Плутоні”. Регіональний тур
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ІНТЕРАКТИВНИЙ ЕКОТЕАТР "ВІТЕР ЗМІН"
Міста реалізації:
22 області України,
Опис проекту: З метою налагодження та популяризації культурного діалогу між містом та селом організовуємо регіональний тур, в рамках якого представимо постдраматичну виставу “Осінь на Плутоні” жителям віддалених сіл зі всіх областей України. В основу твору покладені реальні історії мешканців геріатричного пансіонату, що мають силу викликати емпатію в аудиторії незалежно від її естетичних уподобань та культурного рівня. Також ми документуємо соціальний контекст відвідуваних під час туру локальних середовищ. На основі зібраних матеріалів створюємо репортажі з поїздок та художньо-аналітичні відеоролики, що проблематизують тему культури поза центрами.
5.
ID:3ICP33-2109
Назва проекту:
Чорнобильдорф. Археологічний Gesamtkunstwerk (музичний театр) в кількох актах за анти- утопічною історією Чорнобиля та Цвентендорфа на Дунаї
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ "ПОРТО-ФРАНКО" ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ", БО "БФ "МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ "ПОРТО-ФРАНКО" ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ"
Міста реалізації:
Славутич, Київ (Україна), Цвентендорф на Дунаї (Австрія),
Опис проекту: Створення міжнародного музично-театрального проекту Чорнобильдорф, заснованого на археологічних матеріалах (поліфонічні пісні з Чорнобильскої зони, електронна музика та синтезатори 70-х та 80-х.) Побудова команди перформерів, перформанс-лабораторію в Славутичі (Гоголь-фест, липень 2020) та перформанс в Мистецькому Арсеналі (листопад 2020).
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:Громадська організація "Точка дотику"
Міста реалізації:
Київ, Івано-Франківськ, Сєвєродонецьк,
Опис проекту: Створення інноваційного документального перформансу на основі особистих історій людей, причетних до війни на Донбасі (реж. - Павло Юров, худ. - Анатолій Татаренко) задля гуманізації цієї теми та виведення її за рамки стереотипних мілітаристських та національних наративів. В рамках проекту планується організувати 2 демонстрації на сцені Культурного центру Арт-Братислава, а також створити професійну відеоверсію перформансу та розмістити її на популярних відеохостингах. Надалі вистава буде демонструватися на постійній основ в Культурному центрі Арт-Братислава.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ДІАЛОГ"
Міста реалізації:
Київ,
Львів,
Харків,
Сєвєродонецьк,
Маріуполь,
Херсон,
Івано-Франківськ,
Варшава, Польща,
Берлін, Німеччина,
Опис проекту: Перформанс «H-Effect» Рози Саркісян за мотивами п'єс «Гамлет» Вільяма Шекспіра та «Гамлет-машина» Хайнера Мюллера шукатиме "Гамлетів" сьогодення, щоб створити актуальний портрет молодого українського покоління, що переживає війну та політичні зміни. Сцена стає нейтральним місцем зустрічі для пошуку порузуміння та викриття болючих тем. Театральна постановка досліджує актуальні проблеми молодого українського покоління. Ми хочемо запровадити діалог та побудувати мости між роз'єднаним українським суспільством. Завдяки співпраці з закордонними митцями та інституціями ми будемо обмінюватися навичками й досвідом, і представлятимемо нашу виставу також за кордоном.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:Театрально-видовищний заклад культури «Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра»
Міста реалізації:
Київ,
Київська область,
Опис проекту: Проект «Людина з ...» -- є кооперацією режисера Дмитра Богославського (Білорусь) та драматурга Павла Ар’є, завдяки якій п’єсу «Людина з Подольську» буде адаптовано до українських реалій. Вистава продовжуватиме світову традицію антиутопічних творів літератури та абсурду (Дж. Оруел «1984», Р. Бредбері «451 градус по Фаренгейтом», Ф. Кафка «Процес») та окреслюватиме проблеми боротьби «маленької людини» з системою. Спектакль має на меті стати платформою для суспільної дискусії на тему патріотизму. А також залучити до театру аудиторію з околиць Києва та Київської області, завдяки апеляції до проблем цього регіону.
9.
ID:3ICP31-6391
Назва проекту:
Мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:Громадська організація «Творче об’єднання «Гармидер»
Міста реалізації:
Луцьк, Волинська область,
Опис проекту: Мультимедійна вистава-перформанс «Кострубізми. Кумановський» через «оживлення» графіки, перформативні й театральні прийоми, оригінальний звукоряд, синхронізований із відео та дією, має відтворити світ сучасного українського художника Миколи Кумановського. В основі сценарію – серія його графічних та літературних робіт «Кострубізми», що досі не оприлюднювалася і надана для проєкту дружиною художника. Після смерті 2016 року більшість робіт Кумановського куплено родиною Корсаків, які 2018 року відкрили в Луцьку його музей, актуалізувавши митця, що досі був більш знаний як протопип «Польових досліджень українського сексу» О. Забужко. Покази універсальної для сприйняття людьми різної культурної приналежності вистави в різних нетеатральних просторах - це нова можливість для поширення сучасного мистецтва.
10.
ID:3ICP31-0905
Назва проекту:
Вистава "ORMAN TYRKYSY. ЛІСОВА ПІСНЯ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:Товариство з обмеженою відповідальністю "Джей Ес Філмс"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Постановка вистави за твором Лесі Українки "Лісова пісня" кримськотатарською мовою. Метою проекту є переосмислення класичного твору в сучасній інтерпретації, надання нової форми за рахунок переміщення в інший культурний простір та кримськотатарську культуру. Використання традиційних елементів, характерних для двох народів, в костюмах, музичному супроводі, графіці тощо є важливим елементом проекту. Режисером та продюсером проекту виступає Атем Сеітаблаєв. Проект створюється з метою дослідження симбіозу двох культур - української та кримськотатарської. Результатом є популяризація культурних кодів, класичних творів та творчості Лесі Українки напередодні її 150-річного ювілею. Показ вистави є способом вести культурний діалог, адвокатувати спорідненість наших народів.
Опис проекту: Проект спрямований на більш глибоке порозуміння між людьми європейських та пострадянських країн. Ми намагаємося створити мистецтво разом із глядачами, долаючи політичні та соціальні кордони. Українські, німецькі та киргизькі артисти створюють вистави без акторів, але за участю пересічних громадян, які заохочуються до дії сценічними інструкціями і використовуючи ігрові предмети, які збираються під час соціальних досліджень. Під час польового етапу документуються історії людей, їх повсякденне життя, спогади, мрії, збираються особисті речі, картинки, пишуться листи, аудіо- та відео- файли. Вистави створюватимуться на основі цього матеріалу. Додатковими результатами проекту є розвиток аудиторії в Україні, поширення нових театральних форм.
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація "Жінка майбутнього"
Міста реалізації:
Вінниця,
Краматорськ,
Одеса,
Івано-Франківськ,
Маріуполь,
Опис проекту: В рамках проекту планується формування «нульової» толерантності до гендерно-обумовленого та домашнього насильства у суспільстві за допомогою креативного театралізованого дійства у жанрах драматичного та фізичного театру, а саме Фото театру, який поєднує гру акторів та великих фотографій і дитячої вистави «Кожен обирає у п’яти містах України, а саме м. Краматорськ, Маріуполь, Вінниця, Івано-Франківськ та Одеса. Як результат проекту, ми привернемо увагу глядачів до проблематики і наслідків гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей і сформуємо поняття, що насильство це злочин, його не варто терпіти та потрібно звертатися за допомогою.
ЛОТ 4. Література
1.
ID:3ICP41-0653-2
Назва проекту:
Левко Ревуцький. Симфонія №2. Перша редакція
Повна назва організації:Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна»
Міста реалізації:
Київ,
Розповсюдження видання по всій Україні,
Опис проекту: Видання та презентація першої редакції одного з найкращих творів української симфонічної музики першої половини ХХ століття – Симфонії № 2 Левка Ревуцького (партитура та оркестрові партії). Видання двомовне – українська та англійська. Видавництво має реставрувати рукопис, який вважався втраченим, по неповній партитурі та оркестрових голосах. Вичитку партій та презентацію твору заплановано провести з Національним заслуженим симфонічним оркестром України.
2.
ID:3ICP41-6321
Назва проекту:
«Київська картинна галерея. Оновлення»
Повна назва організації:Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Антиквар"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: До 100-річчя Національного музею «Київська картинна галерея» видавничий дім «Антиквар» розробив проєкт, який включає видання першого в історії музею наукового каталогу ікон і творів давньоруського прикладного мистецтва, перший україномовний путівник, що відображає останні зміни в експозиції та дозволяє сприйняти колекцію як невід’ємну частину національного культурного надбання, а також книгу «Київські адреси Врубеля», присвячену одному з найбільш плідних періодів творчості великого художника. Видання змінюють «оптику сприйняття» музею, ставлячи акцент на колекціонерській діяльності родини Терещенків, вводячи в науковий обіг шедеври іконопису, підкреслюючи роль українських митців в історії світової художньої культури. Паралельно буде розроблена нова айдентика музею та буде створено його офіційний сайт, якого наразі немає.
3.
ID:3ICP41-0830
Назва проекту:
Створення серії українознавчих воркбуків для дітей української діаспори
Повна назва організації:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДИСКУРСУС", ТЗОВ "ДИСКУРСУС"
Міста реалізації:
Київ,
Львів,
Амстердам,
Ноттінгем,
Львів,
Париж,
Опис проекту: Ми створюємо серію з п’яти українознавчих воркбуків (зошитів з активностями) для дітей української діаспори: “Мені це смакує” - 2-4 роки, “Одяг - твій код унікальності” - 4-6 років, “Козаки” - 5-7 років, “Я творю місто” - 7-9 років, “Мандри творчих українців: Венеція, Париж, Нью-Йорк” - 10-13 років. Мета – зробити їх якісними за змістом, дизайном та методикою, гнучкими до адаптації в навчальних програмах, такими, які репрезентують найбільш знакові теми, образи української культури та історії; забезпечити вільний доступ до воркбуків, пояснити можливості і формати роботи з ними, максимально поширити інформацію про них серед прямої цільової аудиторії проєкту – дітей, батьків, вчителів шкіл діаспори.
4.
ID:3ICP41-6579
Назва проекту:
Англомовне видання і міжнародне розповсюдження книги Аліси Ложкіної «Перманентна революція. Мистецтво України ХХ-початку ХХІ ст.»
Повна назва організації:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЦТВО "АРТХАСС"
Міста реалізації:
Проект буде фізично реалізовано у Києві, але він охоплюватиме глобальну аудиторію у десятках країн Європи та світу,
Опис проекту: Книга провідної арт-критикині Аліси Ложкіної стане першою масштабною англомовною публікацією, що знайомитиме міжнародну культурну спільноту з історією українського мистецтва від початку ХХ сторіччя до сьогодні. Це важлива для усього вітчизняного культурного поля ініціатива з популяризації сучасного українського мистецтва та його історії закордоном. Вона є продовженням проекту, успішно реалізованого за підтримки УКФ 2019-го. Тоді україномовну книгу А.Ложкіної було видано заявником цього проекту – видавництвом «ArtHuss», а франкомовну публікацію здійснило паризьке видавництво Nouvelles Editions Place. Книгу буде безкоштовно надіслано до провідних світових музеїв, галерей, арт-центрів та бібліотек з метою включення України у глобальну культурну мапу та активізації міжнародної циркуляції інформації про українське мистецтво.
5.
ID:3ICP41-4795
Назва проекту:
Модест Сосенко (1875-1920). ПІЗНАЙ. ЗРОЗУМІЙ. ЗБЕРЕЖИ.
Повна назва організації:Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
Міста реалізації:
м. Львів (реалізація проекту, презентація книг і веб-ресурсу),
м. Івано-Франківськ (презентація книг і веб-ресурсу),
Опис проекту: Видавничий монографічний проект є першою цілісною дослідницькою працею, присвяченою життю і творчості митця М.Сосенка, знакової постаті в національному культурному просторі поч. ХХ ст., насамперед у сфері новітнього релігійного мистецтва. Видання у своїй багатовекторності (монографія, каталог творів, сайт, буклети по окремих об’єктах) покликане заповнити прогалину у якісному представленні художника як професійній так і широкій аудиторії, і спрямований на популяризацію творчості М.Сосенка і збереження його доробку в Україні і за її межами.
6.
ID:3ICP41-7263-2
Назва проекту:
«Керамічний код Івана Левинського в естетичному вимірі українця кінця ХІХ — поч. ХХ ст.»
Повна назва організації:Фізична особа-підприємець Акмен Інна Робертівна
Міста реалізації:
Львів, Харків, Меджібож,
Опис проекту: Провідною ідеєю проекту є створення каталогу за результатами резонансної виставки «Керамічний код Івана Левинського» (Львів, Музей етнографії та художнього промислу) та його промоція з використанням креативних технологій, зокрема розширеної електронної версії як своєрідного віртуального путівника по виставці, яка відтворює унікальний діапазон реалізації творчих ідей модерної епохи в кераміці в діалозі між Заходом і Сходом України, Польщею. Каталогізації підлягають понад 500 пам'яток ужиткової і будівельної кераміки з фондів музеїв і приватних колекцій, а також збережених «in situ» — в екстер'єрах та інтер'єрах польських й українських міст (від Перемищля, Кіцманя і Львова до Полтави, Миргорода і Харкова).
7.
ID:3ICP41-7230
Назва проекту:
Всеукраїнська соціальна PR-кампанія популяризації читання серед молоді "Читай & Фантазуй"
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТУРНО-ВИДАВНИЧИЙ ПРОЕКТ "КНИЖКА РОКУ"
Міста реалізації:
Україна, Київ,
Опис проекту: Реалізація комплексного 6 місячного соціально-комунікаційного проекту «Читай & Фантазуй», покликаного сформувати моду та стійкий інтерес до читання серед молоді вікової групи 16-25 років. Ми хочемо донести до аудиторії думку, що поринути в світ літератури можна будь-де – в метро, кафе або у черзі. І тому ми впевнено говоримо: «Не важливо, де ти читаєш, важливо – що саме». Проект охопить аудиторію сумарно 1,1 мільйона осіб, використовуючі сучасні інструменти реклами та залучаючи провідних авторів, спеціалістів, експертів галузі та лідерів думок молодої аудиторії.
ЛОТ 5. Культурна спадщина
1.
ID:3ICP51-0942
Назва проекту:
"Відкривай Україну" - туристичний мобільний додаток WalQlike
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:ФОП Клочко Павло Павлович
Міста реалізації:
Одеса,
Чернігів,
Івано-Франківськ,
Тернопіль,
Чернівці,
Дніпро,
Харків,
Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: WalQlike (walk you like) - це інтерактивний гід та путівник з квест екскурсіями містом у мобільному додатку. Наразі це подовження успішного регіонального туристичного проекту, який був створений за підтримки УКФ у Львові наприкінці 2018, та подовжений у Києві у 2019. Проект переходить до наступного етапу, та ставить за мету стати всеукраїнським додатком для активних подорожей країною. Мобільний додаток поширює зону покриття на ще вісім культурних міст України з найбільшим туристичним потенціалом. У результаті чого проект збільшить привабливість досягнень сектору культурних та креативних індустрій Україні на місцевому та міжнародному рівні, залучить до галузі культури та туризму нову аудиторію та підвищить обізнаність українців та іноземних туристів про історико-культурні надбання країни.
2.
ID:3ICP51-1862
Назва проекту:
"Оцифрування пам'яток культурної спадщини міста Кропивницького. Крок 2.0"
Повна назва організації:Управління містобудування та архітектури міської ради міста Кропивницького
Міста реалізації:
місто Кропивницький,
Опис проекту: Проєкт передбачає продовження оцифрування пам’яток культурної спадщини міста Кропивницький. Результатами проєкту стануть створення двох 3D-копій з оцифрованих будівель - макетів з полімерної бронзи та улаштування їх на бронзових тумбах поруч з оригіналами (біля відсканованих будівель); виготовлення та улаштування в історичному центрі міста сучасної туристичної навігації: п'яти туристичних двомовних пілонів з інформацією про пам'ятки культурної спадщини міста, мапою історичного центру міста, створеною у 3D-фоматі з нанесеним на неї туристичним маршрутом. Проєкт буде продовженням створення привабливої туристичної історико-культурної cмарт-дестинації в місті Кропивницькому - “Кроп-спадщина”.
Повна назва організації:Національний музей Голодомору-геноциду
Міста реалізації:
Житомирська область,
Вінницька область,
Кіровоградська область,
Чернігівська область,
Одеська область,
Миколаївська область,
Дніпропетровська область,
Сумська область,
Полтавська область,
Запорізька область,
Опис проекту: Метою проекту є пошук свідків Голодомору 1932-1933 років; відео-, аудіофіксація їх свідчень, фотофіксація віднайдених сімейних архівів і документів 30-40-х років ХХ ст. та оприлюднення результатів. Проект створить можливості для активного подорожування країною з метою діджиталізації елементів нематеріальної культурної спадщини із залученням новітніх технологій; популяризації історико-культурного надбання України на міжнародному рівні. У підсумку буде проведено 9 експедицій по 10 областях України; опитано понад 100 свідків Голодомору; знайдено понад 65 нових місць масового поховання. За результатом експедиції буде створено 8 відеоісторій, 4 інформаційних відео, 2 вірусних відео, 1 презентаційне відео та 1 базу даних елементів нематеріальної культурної спадщини у відкритому доступі.
4.
ID:3ICP51-0896
Назва проекту:
"Голос Криму. Культурна спадщина для нас з тобою, - і не тільки!"
Повна назва організації:"Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім"
Міста реалізації:
У межах України,
Опис проекту: Метою проекту є промоція збереження культурної спадщини Криму, що зазнає руйнування з боку країни-агресора. Практично реалізація проекту "Голос Криму. Культурна спадщина для нас з тобою, - і не тільки!" є продовженням діяльності громадської організації «Кримський центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» зі збереження, підтримки культурної спадщини Криму, є фактичним продовженням подальшої реалізації проекту «Пам`ятки Криму: національна спадщина України», що був підтриманий Український культурним фондом у 2019 році. Результатом реалізації проекту передбачається створення та забезпечення функціонування нової онлайн платформи "Голос Криму. Культура" інформаційно-просвітницького напряму на базі вже існуючого ЗМІ: інформаційної агенції "Голос Криму" http://voicecrimea.com.ua.
Повна назва організації:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДИСКУРСУС", ТЗОВ "ДИСКУРСУС"
Міста реалізації:
Київ,
Верховина,
Івано-Франківськ,
Базель,
Опис проекту: Створення першої книжки-білінгви (оригінал – гуцульський діалект, переклад – літературна українська мова) на основі наймасштабнішого твору написаного гуцульським діалектом – гуцульського епосу "Дідо Иванчик". Книжка написана у першій половині 20 століття культурним та політичним діячем Гуцулії Петром Ширкериком-Дониківим та є найціннішим художнім твором написаним на гуцульському діалекті. У епосі детально описане соціальне життя, вірування, побут та світогляд у традиційній культурі Гуцулів. Мета – зробити книжку доступною до читання тим, хто глибоко не володіє гуцульським діалектом. Проєкт включає редагування оригінального тексту на гуцульському діалекті, включно з раніше невідомими розділами, переклад тексту на літературну українську мову, видання книжки-білінгви та промокампанію з популяризації автора та твору.
6.
ID:3ICP51-0663
Назва проекту:
Веб-сайт "Конструктивістська архітектура Харкова: віртуальне місто — музей".
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ОБОРОНА"
Міста реалізації:
м. Харків,
Опис проекту: Проєкт “Конструктивістська архітектура Харкова: віртуальне місто — музей” має на меті створення веб-сайту з інтерактивною мапою конструктивістських об'єктів, що актуалізує та популяризує архітектурну спадщину Харкова 1920-1930-х рр. В результаті реалізації проєкту архітектура харківського конструктивізму стане одним з маркерів локальної ідентичності та буде впізнаваним брендом на міжнародному рівні.
Повна назва організації:Державний історико-культурний заповідник «Трахтемирів»
Міста реалізації:
с. Трахтемирів, Черкаська обл.,
с. Григорівка, Черкаська обл.,
с. Луковиця, Черкаська обл.,
с. Бучак, Черкаська обл.,
м. Канів, Черкаська обл.,
місто Черкаси,
Опис проекту: Мета проекту - створення об’ємної цифрової моделі поверхні земельних ділянок в межах території пам’яток Державного історико-культурного заповідника «ТРАХТЕМИРІВ», а також фото- та просторова фіксація розташування відомих та визначенням невідомих археологічних об’єктів. Для цього буде проведено зйомку території з використанням найсучасніших технологій (LIDAR, фотограмметрія), за результатами буде створена 3D-модель ландшафту заповідника із нанесенням знайдених пам'яток та зроблено їх опис. Це дасть можливість уточнити площу, розташування пам'яток, їх стан, охоронні межі та спростить виготовлення земельної документації. Також 3D-модель дозволить розробити план організації території заповідника. Отриманий інноваційний досвід використання сучасних цифрових методів для пам’яткоохоронної роботи в Україні буде поширено у експертному середовищі.
8.
ID:3ICP52-4511
Назва проекту:
Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі
Повна назва організації:Комунальний заклад Київської обласної ради «Вишгородський історико-культурний заповідник».
Міста реалізації:
Олевськ, Житомирська область,
Вишгород, Київська область,
Сарни, Рівненська область,
Житомир,
Рівне,
Опис проекту: Бортництво - стародавня форма бджільництва, традиційний промисел, який зберігся до наших днів. В умовах децентралізації цей елемент нематеріальної культурної спадщини України має потенціал стати вираженням регіональної самоідентичності, яка одночасно є фактором культурно-історичного єднання. Проєкт передбачає створення нової культурної інституції: віртуального Музею бортництва з інтерактивною експозицією, який покликаний синтезувати інформацію, пов’язану із промислом та візуалізувати у ЗD форматі предмети музейних колекцій і приватних зібрань із трьох областей України - Київської, Житомирської та Рівненської. Особливістю проєкту є презентація та популяризація традиції бортницького промислу й створення умов для повного розкриття її можливостей із урахуванням сталого розвитку. Отримані матеріали можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства ЮНЕСКО.
9.
ID:3ICP51-5624
Назва проекту:
Віртуальні мандрівки пам'ятками археології та історії Полтавщини
Повна назва організації:Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавької обласної ради
Міста реалізації:
Полтавська область,
Опис проекту: Ідея проєкту полягає в створенні нового культурного продукту – онлайн-платформи з інтерактивною мапою пам’яток археології та інших пам’яток культурної спадщини Полтавщини. На інтерактивній мапі користувачі зможуть віртуально пересуватися та детально знайомитися з культурним надбанням регіону, користуватися сформованими туристичними маршрутами або створювати власні. Мета: збереження культурної спадщини Полтавщини як ресурсу теперішніх і майбутніх поколінь через поширення обізнаності та актуалізацію значимості історико-культурного спадку для суспільства. У результаті ця платформа створить перспективи для розвитку потенціалу місцевої культурної спадщини на місцевому і національному рівнях, можливості для активного подорожування регіоном та стане основою та підмогою для подальших дій зі збереження об’єктів культурної спадщини.
10.
ID:3ICP51-3948
Назва проекту:
Лабораторія «MUSICA SACRA UKRAINA: партесний вимір»
Повна назва організації:Громадська організація «Оупен Опера Юкрейн»
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Культурно-мистецький проект, мета якого полягає у створені фонду аудіо записів унікальної культурної спадщини партесної української музики за участі професійних співаків та досвідчених наукових консультантів. В рамках проекту відбудеться комплексне дослідження: зведення партитур з адаптацією до сучасних нотних записів, запис звучання партесів та створення веб-сайту з відкритими результатами діяльності партесної лабораторії.
Повна назва організації:Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙРОН"
Міста реалізації:
Україна,
Опис проекту: Метою проекту є популяризація матеріальної культурної спадщини задля збереження шляхом використання 3D-сканування та AR-технологій. Результатом проекту буде AR-додаток, який стане платформою для інтерактивного знайомства з 65 архітектурними пам'ятками по всій території України у форматі 3D-моделей та доповненої реальності.
Повна назва організації:Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Міста реалізації:
Київ,
Львів,
м. Яготин, Київська обл.,
Полтава,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт “БІЛОКУР” — спрямований на збереження та популяризацію мистецької спадщини Катерини Білокур, а також підвищення популярності Музею як культурної інституції у суспільстві, шляхом впровадження новітніх технологій у роботу музейного простору. Культурними продуктами, отриманими унаслідок реалізації проєкту стануть: віртуальний музей із інтерактивним аудіогідом експозицією музею та використанням AR-технології, книга “Білокур” (авторка — Олеся Авраменко) з AR-анімацією та промоційна кампанія проєкту та виставки “Катерина Білокур. Життя в обіймах квітів”, присвяченої 120-річчю Катерини Білокур у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.
Повна назва організації:Громадська організація "Соціальний Капітал"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Популяризація творчості українських письменників ХХ століття в контексті урбаністичного ландшафту Києва через гейміфікацію та створення реально-віртуальних артефактів: цікаві об’єкти київської історії та культури поєднано із талановитими текстами українських авторів про Київ. Втілення: на 20 об’єктах Києва, про які є прямі цитати в творах поетів та письменників розташовуються таблички – «листи» від письменників з відповідною цитатою. Для того, щоб прочитати цитату повністю «лист» потрібно відкрити. Цитата доповнюється QR-кодом, що веде на сторінку проекту, де розміщено повний текст(уривок), інформацію про автора та описаний об’єкт. Сайт має дві мовні версії: українську та англійську. Аудиторія проекту: туристи, прихильники урбаністичних ігор, любителі літератури, педагогічні працівники, літератори.
14.
ID:3ICP51-1786
Назва проекту:
Віртуальний музей «Іван Франко у Києві»
Повна назва організації:Благодійна організація «Міжнародний фонд Івана Франка»
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Проект віртуальний музей «Іван Франко у Києві» передбачає створення віртуальної експозиції з текстами та аудіо-гідом, який включатиме 3D тури по існуючій експозиції в Квартирі – музеї родини І. Франка у Києві. Мета: Створити загальнодоступний інноваційний культурний продукт з використанням технологій віртуальної та доповненої реальності, який сприятиме збереженню культурної спадщини, популяризуватиме Івана Франка у Києві. У результаті буде створено віртуальний музей «Іван Франко у Києві», який сприятиме забезпеченню рівного доступу до культурного ресурсу; популяризації історико-культурного надбання в Україні та за кордоном; збереженню культурної спадщини Івана Франка; підтримці партнерських зв’язків між культурними інституціями; збільшенню кількості зацікавлених осіб у знайомстві з культурним надбанням України.
15.
ID:3ICP51-4597
Назва проекту:
Електронний ресурс web-library «Аркасівська спадщина»
Повна назва організації:Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Міста реалізації:
м. Миколаїв,
Миколаївська область,
Опис проекту: Реалізація історико-культурологічного проекту передбачає створення комплексного інформаційного електронного ресурсу web-library «Аркасівська спадщина», що міститиме бібліографічну, фактографічну, повнотекстову, образотворчу, картографічну та аудіовізуальну інформацію про представників відомої родини Аркасів, які зіграли важливу роль у формуванні та розвитку освіти, культури, економіки Півдня України. У рамках проекту передбачається оцифровка та надання онлайн доступу до документів, що пов’язані з родиною Аркасів та зберігаються у фондах різних установ та організацій Миколаївської області. Проект передбачає широку промоцію електронного ресурсу через інтернет-середовище, ЗМІ та презентації для різних аудиторій.
16.
ID:3ICP51-1085
Назва проекту:
Інтерактивна просторово-часова 3D модель міста Хмельницького “Машина часу”
Повна назва організації:Комунальна установа Хмельницької міської ради “Агенція розвитку Хмельницького”
Міста реалізації:
Хмельницький,
Опис проекту: Проєкт передбачає 3D візуалізацію процесу виникнення і становлення міста Хмельницького з можливістю детального перегляду об’єктів історико-культурної спадщини, у тому числі уже неіснуючих. Візуальний ряд матиме звуковий супровід - змістовні розповіді про кожний об’єкт історико-культурної спадщини, які озвучить супергерой міста Хмельмен, що виник в результаті проєкту Інтерактивний комікс “Таємниці Хмельвіля” (2019 рік, за підтримки УКФ). Аудіосупровід буде здійснений українською, англійською та польською мовами, що зробить продукти проєкту доступними для іноземної аудиторії. Результатом проєкту стане “Машина часу” – модульний мобільний павільйон, оснащений сучасним комп’ютером з 3D моделлю міста Хмельницького. “Машина часу” знаходитиметься біля Туристичного інфоцентру, який буде встановлений у місті в 2020.
Повна назва організації:Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Міста реалізації:
Миколаїв, Миколаївська область,
Опис проекту: Створення цифрової колекції графічних творів XVII – початку XX ст., що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею ім. В.В. Верещагіна. Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 500 графічних робіт (гравюра, малюнок, акварель, пастель, офорт, літографія); створено веб-ресурс, що дозволить користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії графіки; видано ілюстрований каталог графіки (300 екземлярів); створено 5 3D-моделей графічних робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень; надруковано промо-продукцію для популяризації проекту; проведено лекції з діджиталізації музейних фондів.
Повна назва організації:Фізична особа-підприємець Русинович Софія Сергіївна
Міста реалізації:
Місто Сміла, Черкаська область, Україна,
Опис проекту: SAFE FASHION – проект, присвячений безпеці руху, має на меті зробити моду соціальною, відповідальною та безпечною. В рамках проекту будуть створені дизайнерські рюкзаки та шапки зі світловідбивними елементами, якими безкоштовно будуть забезпечені діти молодшого шкільного віку (1-4 класів) міста Сміли (Черкаської області) для: - покращення стану безпеки на дорогах, - мінімізації кількості ДТП за участю пішоходів, - зниження до нуля рівня смертності на дорогах, - підвищення культури споживання рефлективного одягу, - підвищення рівня відповідальності пішоходів до своєї безпеки, - зміни ставлення пішоходів до рефлективного одягу, як до атрибуту тільки комунальних служб, - популяризації відповідальної та безпечної моди.
2.
ID:3ICP61-6580
Назва проекту:
Zero Waste FashionUA: Національні традиції українського крою – крок у майбутнє!
Повна назва організації:Фізична особа підприємець Петренко Ірина Вікторівна
Міста реалізації:
Київ та Київська область,
Опис проекту: Учні фокус-групи (діти віком від 9 до 14 років, які мріють стати дизайнерами) створять колекцію одягу у стилі ЕтноМоди за принципами національних українські традиції крою Zero Waste (нульових залишків тканини), навчаться визначити свої пріоритети на шляху до свідомої моди та споживання в цілому. Свідоме споживання - це один з провідних трендів і вимог сьогодення, які будуть втілені в новому сучасному дизайні. Створений під час навчання одяг об'єднає в собі національні традиції (вишивку, орнаменти, кольори і т.д.), секрети старих майстрів – крій за методою «нульових залишків», екологічно чисті, натуральні матеріали (тканини) та новітні технології, що відповідають вимогам сучасної людини. Створена колекція буде продемонстрована на кількох масових заходах (показах мод і виставках) та презентована на платформах національних торгівельних марок «Зерно» та «DevoHome».
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АЛЄМ"
Міста реалізації:
Індонезія (м. Джакарта та м. Бандунг),
Україна (м. Київ),
Опис проекту: Проект має на меті створення інноваційного культурного продукту, який гармонійно поєднує нематеріальну культурну спадщину двох країн - України та Індонезії. Ми отримаємо можливість широкого спілкування зі світом мовою орнаментів в сучасних модних аксесуарах, пропагуючи загальнолюдські цінності, які закладені у Орьнек, демонструючи світу наскільки важливим є збереження актуальності, а не старовинності форм вираження. Результатом проекту стануть інтерактивні виставки в Індонезії та Україні , на яких буде представлена колекція з 30 шарфів і хусток, з кримськотатарськими орнаментами Орьнек, виконаними в індонезійській техніці Батик на маргiланському шовку, виготовленому вручну та ілюстрований каталог на 2 мовах, в якому будуть розшифровані значення кожної орнаментальної композиції.
Опис проекту: Щорічний проект видання Harper’s Bazaar, основною ціллю якого є пошук нових фешн – талантів. Метою проекту Bazaar Fashion Forward є підтримка, розвиток та просування українських молодих талантів, пов’язаних зі світом Моди, до участі в конкурсі запрошуються: дизайнер, стиліст, журналіст, ілюстратор та фотограф та створення навчально-розвиваючої digital платформи BazaarFashionForawrd.com.ua для молодих талантів України. Протягом травня-жовтня 2020 року сайт буде надихати та давати корисні поради українським митцям: дизайнерам, стилістам, журналістам, ілюстраторам та фотографам. Будуть публікуватися матеріали про роботи вже відомих міжнародних та українських людей зі сфер, які ми вибрали для розвитку, таким чином ми будемо підтримувати вже існуючі українські таланти та навчати молоді.
5.
ID:3ICP61-6006-2
Назва проекту:
Міжнародний конкурс молодих дизайнерів
Повна назва організації:Міжнародна громадська організація "УКРАЇНСЬКА РАДА МОДИ"
Міста реалізації:
Київ,
Опис проекту: Фінал Міжнародного конкурсу молодих дизайнерів збирає на одному подіумі найкращих молодих fashion-дизайнерів Центральної Європи. Кожен з учасників Міжнародного фіналу є переможцем конкурсу у своїй країні, що забезпечує безпрецедентно високий рівень учасників та увагу до конкурсу на міжнародному рівні. Кількаденна подія, окрім показу колекцій фіналістів, включає відкриті лекції, спілкування з експертами, visual art fashion резиденцію, виставку експозиції ескізів та fashion-фотографії, також демонстрацію fashion фільмів, відкритих для громадськості, зокрема для молоді, яка отримує освіту пов’язану з сектором моди. Конкурс сприяє динамічному розвитку міжкультурного діалогу творчої молоді, яка обрала для себе професійний розвиток в секторі моди та її міжнародної професійної інтеграції.
6.
ID:3ICP63-6399
Назва проекту:
"Ukrainian Fresh Fashion Days" на "Who's Next Paris"
Повна назва організації:Громадська організація "Нью Фешн Зон"
Міста реалізації:
Україна,
Франція,
Опис проекту: У сезоні 2020 року за підтримки Українського культурного фонду і Офісу з просування експорту України та за ініціативи “New Fаshion Zone” 7-8 молодих дизайнерів та брендів з різних регіонів України вперше будуть об’єднані на національному стенді і представлять сучасні напрямки українського дизайну: авторські колекції pret-a-porter, аксесуарів і sustainable fashion - в рамках міжнародної професійної виставки одягу та аксесуарів “Who's Next - 2020” (Франція). Проект спрямований на промоцію українського fashion-сектору, формування “visibility” молодих перспективних українських fashion-компаній серед міжнародних байєрів та збільшення кількості іноземних споживачів українського культурного продукту в сфері моди. В результаті проекту учасники отримають можливість укласти перші експортні контракти.
ЛОТ 7. Урбаністика та креативні хаби
1.
ID:3ICP71-7420
Назва проекту:
Мистецька алея. Активація історичної та культурної пам’яті центрального провулку
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація “Простір 500”
Міста реалізації:
м. Київ,
Опис проекту: Проект спрямований на переосмислення публічного простору на вул. Б. Грінченка у Києві через інтеграцію історичного та сучасного культурного змісту у настінних арт-об’єктах, присвячених творчості українських митців, і використання цього простору як точки ознайомлення і зацікавлення сучасним українським мистецтвом. Результатами проекту, як передбачається, буде повернення забутого мистецького смислу вулиці; створення постійного місця промоції сучасного української культури завдяки використанню туристичного потенціалу локації; започаткування формування мистецького кластеру навколо створеного об’єкту; закладення потенціалу долучення інших організацій (в тому числі приватних) до пропагування української культури.
2.
ID:3ICP71-4970
Назва проекту:
Серія заходів до відкриття Центру сучасної культури в Дніпрі
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація Культура Медіальна
Міста реалізації:
м. Дніпро, Дніпропетровська,
Опис проекту: Центр сучасної культури в Дніпрі — це проєкт ревіталізації історичної будівлі в центрі м. Дніпро та перетворення її на центр культурного розвитку, міжнародної співпраці, креативних індустрій, міжкультурного діалогу. Ініційовано ГО “Культура Медіальна” та реалізується консорціумом партнерів в Україні та за кордоном. Наразі це наймасштабніший та центровий проєкт організації. За підтримки УКФ планується реалізувати публічну програму в рамках офіційного відкриття Центру сучасної культури в Дніпрі: проведення освітньо-дискусійної, аудіовізуальної програми, міжнародного форуму для експертів та активістів креативно-урбаністичного руху з ЄС та України та 3D маппінг на історичну будівлю майбутнього Центр сучасної культури..
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради
Міста реалізації:
Рівне,
Опис проекту: «Вулична Майстерня Міста. Рівне» - відкритий міський хаб створений у парку на Лебединці для обміну досвідом, народження нових ідей та презентацію проектів, що змінюють місто Рівне та її громаду.
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація "Мистецьке об'єднання "Стендаль"
Міста реалізації:
Луцьк, Волинська область,
Володимир-Волинський, Волинська область,
село Смолигів, Волинська область,
село Павлівка, Волинська область,
смт. Цумань, Волинська область,
смт. Торчин,
Опис проекту: Метою проекту є підвищення туристичної привабливості громад Волинської області (Цуманська, Торчинська, Смолигівська, Павлівська, міста Володимир-Волинський) та Луцька через визначення та активізацію їхнього культурного й історичного потенціалу, підвищення професійного рівня волонтерів (потенційних культурних менеджерів), спільну організацію та проведення фестивалю “Фронтера” та ряду місцевих літературних подій, які розширюватимуть його тематику.
2.
ID:3ICP81-2183
Назва проекту:
Осінь з музикою Кароля Шимановського: діалог культур і часів на малій батьківщині композитора
Повна назва організації:Громадська організація «Об’єднання поляків «Полонія» ім. Кароля Шимановського»
Міста реалізації:
місто Кропивницький, Кіровоградська область,
місто Черкаси, Черкаська область,
місто Кам’янка, Черкаська область,
місто Знам’янка, Кіровоградська область,
село Тимошівка Кам’янського району Черкаської області,
село Вербівка Кам’янського району Черкаської області,
село Петрове Знам’янського району Кіровоградської області,
Опис проекту: Проект єднає сучасним мистецтвом українські села й міста, де народився, жив і творив класик польської музики ХХ століття Кароль Шимановський. Фестиваль «Осінь з музикою Кароля Шимановського» є єдиним у регіоні, на якому класична та новітні напрямки сучасної академічної музики будуть представлені у виконанні не лише українських, а й авторитетних артистів з європейських країн. Результатом проекту буде збагачення культурно-мистецького життя семи місцевих громад Кіровоградської та Черкаської областей, збільшення туристичної привабливості регіону, сприяння міжкультурному діалогу, промоція академічної та сучасної електронної музики, розвиток співпраці між громадськими організаціями, організаціями державного та приватного сектору, залучення до культурної діяльності малозабезпечених груп населення, зокрема у сільській місцевості.
3.
ID:3ICP81-7335
Назва проекту:
Мiжнародний книжковий фестиваль "Зелена Хвиля"
Опис проекту: Фестиваль створює зворотній зв'язок між широкими верствами читачів і видавцями, книгорозповсюджувачами, освітніми і культурними інституціями, письменниками, критиками, художниками. Формати: книжковий ярмарок; програма заходів і спецпроєктів: лекції, диспути, літературні читання, презентації, професійні конкурси, благодійні акції тощо. Проводиться в Одесі щорічно протягом 4-х днів в серпні. Мета: розвиток в України книжкової справи, літератури, міжнародного культурного співробітництва; популяризація читання і літератури. Результати і перспективи впливу: зміцнення культурних зв'язків між регіонами України; нові комунікації в рамках міжнародного культурного партнерства; розвиток книговидавничої та книготорговельної галузей в Одесі; виробництво нових креативних продуктів; розвиток існуючих та поява нових творчих спільнот; збільшення інвестиційної привабливості книговидавничої сфери та сфери культурних проектів; гуманізація суспільства.
4.
ID:3ICP81-7330
Назва проекту:
IV Міжнародний кінофестиваль Kharkiv MeetDocs
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТИНК ТЕНК ЮКРЕЙН"
Міста реалізації:
місто Харків,
Опис проекту: Kharkiv MeetDocs — це міжнародний кінофестиваль документальних та ігрових фільмів, що фокусується на культурі та проблемах східних областей нашої країни. В цьому році вперше відбудеться конкурс повнометражних документальних кінофільмів, вироблених в Україні або у копродукції. Втретє пройде конкурс українського короткометражного незалежного (виробленого без державного фінансування) кіно «Бардак» та пітчинг повнометражних документальних кінопроєктів. Вдруге відбудеться конкурс дитячого соціального відео. Ролики будуть розміщені на сайті фестивалю, роботи оцінюватимуть як глядачі, так і професійне журі. Мета кінофестивалю - стати потужним поштовхом для розвитку кіноіндустрії у східних регіонах України.
5.
ID:3ICP81-2051
Назва проекту:
Фестиваль українського духу "Бандерштат"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:Громадська організація "Бандерштат"
Міста реалізації:
село Рованці Луцького району Волинської області (Боратинська об'єднана територіальна громада),
Опис проекту: Мета проекту – cтворення інноваційного культурного продукту у вигляді музичного фестивалю, який поєднає різні сектори культури та демонструватиме широкій аудиторії творчість українських авторів, музикантів, акторів, режисерів, літераторів; cприятиме збільшенню відвідувань молоддю заходів, що популяризують музику, літературу, історію, екологію, кіно; дасть поштовх до розвитку місцевої громади і регіону за рахунок підвищення рівня внутрішнього туризму. Очікуваний результат: продовжено традиційне проведення локального музичного фестивалю інноваційного типу; збільшилась відвідуваність фестивалю молоддю; розширено аудиторію фестивалю, що забезпечило збільшення кількості покупців та споживачів українського культурного продукту; Боратинська об'єднана територіальна громада отримала поштовх до екологічного, соціального та культурного розвитку, що відобразилось на фінансових показниках місцевого бюджету, рівні життя місцевого населення; покращилась туристична привабливість та впізнаваність Волинського регіону через підвищення рівня внутрішнього туризму, що досягається міжмуніципальним співробітництвом між громадами та установами різного типу підпорядкування.
6.
ID:3ICP81-6242
Назва проекту:
Стріт-арт фестиваль «Lutsk WallKing»
Повна назва організації:Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Міста реалізації:
Луцьк,
Опис проекту: Проект має на меті популяризацію стріт-арт культури через створення муралів з доповненою реальністю на соціально важливу тематику та проведення потужного графіті-фестивалю
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЄВРОКОНСАЛТИНГ ФІНАНС"
Міста реалізації:
Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Опис проекту: Проект передбачає проведення другого Фестивалю ремесел «Дунстан», який названий на честь покровителя ковалів, ювелірів та музикантів - святого Дунстана. Метою проекту є популяризація української та європейської культурної спадщини шляхом вивчення народних ремесел в гармонійній атмосфері родинного відпочинку. Результатами проекту є: збільшення зацікавленості серед дітей шкільного віку та їх батьків до народних ремесел, історичних традицій та культурної спадщини, зростання туристичної привабливості та популяризація регіону. Ми плануємо що фестиваль відвідає щонайменше 3000 учасників, які пройдуть різноманітні майстер-класи та конкурсні програми. В ході фестивалю буде встановлено рекорд України із найбільшого за кількістю учасників майстер-класу з виготовлення цегли та організовано унікальну історичну реконструкцію.
Повна назва організації:Громадська організація "Агенція сталого розвитку міста"
Міста реалізації:
м.Вараш, Рівненська область,
Опис проекту: Фестиваль «EnrgyArtFest» - це міжнародний фестиваль, який вдруге проводитиметься в місті Вараш – місті супутнику Рівненської атомної електростанції. EnrgyArtFest здійснюватиме трансформацію атомної енергетики в різні види сучасного мистецтва. Протягом двох днів фестивалю під електронну танцювальну музику створюватиметься галерея під відкритим небом, відбуватимуться батли ді-джеїв національного рівнів, танцювальні майстер-класи та концертні програми, світодіодне шоу роботів-трансформерів, а на завершення – місто під український електронний джаз відчує стихію космосу.
9.
ID:3ICP81-0063
Назва проекту:
Фестиваль-Переберія міських культур "Межа"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:Громадська організація "Культурно-мистецька агенція "Брама"
Міста реалізації:
Івано-Франківськ,
Опис проекту: “Фестиваль-Переберія міських культур Межа” має на меті сформувати принципово новий культурний простір, підкріплений етнографічною та історичною базою та націлений на представлення актуальної культурної інформації. Створити платформу для міжкультурного діалогу, залучивши різні хронологічні та етнічні пласти української міської культури, сформувавши діалог між традицією і сучасністю. В межах платформи виокремлено шість ключових напрямків (література, музика, лекторій,культура, театр, ярмарок), які вичерпно залучають основні культурні виміри фестивалю. Кожен із обраних напрямків має функціонувати як автономне культурне середовище, пов’язане при цьому з рештою напрямків загальнофестивальним середовищем, презентованими історичними епохами і залученими учасниками.
10.
ID:3ICP81-6017
Назва проекту:
"Ігри патріотів Херсонщини" - обласний дитячий фестиваль
Повна назва організації:Комунальний заклад «Херсонська обласна бібліотека для дітей ім. Дніпрової Чайки» Херсонської обласної ради
Міста реалізації:
м. Херсон, Херсонська область,
м. Олешки, Херсонська обл.,
Опис проекту: Проєкт має на меті підвищення рівня патріотизму серед юного покоління шляхом проведення обласного дитячого фестивалю, учасниками якого стануть кращі знавці природи, історії, літератури, культурно-мистецьких здобутків рідного краю в контексті загальнонаціональної єдності народу України. Програма Фестивалю передбачає залучення 90 дітей та 30 супроводжуючих осіб безпосередніх учасників – представників об’єднаних територіальних громад Херсонщини, що визначатимуться на конкурсних засадах, а також 200-250 дітей різного віку із числа мешканців обласного центру, до інтелектуальних змагань на краще знання рідного краю, подорожі до Олешківської Січі з пізнавальною екскурсією та «Козацькими розвагами», зустрічей з видатними земляками – українськими діячами культури і мистецтва, гала-концерті дитячих творчих колективів – представників етносів, що населяють наш край, а також ігровий турнір за ноу-хау бібліотеки-заявника – грою «Мистецька палітра Херсонщини» у гранд-форматі.
11.
ID:3ICP81-4848
Назва проекту:
Фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять»
Повна назва організації:Тернопільський обласний Осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України
Міста реалізації:
м. Тернопіль,
Опис проекту: Фестиваль гончарів «Не святі горшки ліплять» це простір, де збираються учасники – ремісники, з зрізних куточків України та світу, для популяризації традиційної культурної спадщини України, відродження та пропаганди різноманітних видів народних ремесел, гончарства зокрема, як унікального явища культури українців. Фестиваль дозволяє збільшити наплив відвідувачів до майстрів народного мистецтва, для перейняття досвіду та навчанню ремесел. А також дозволяє майстрам народного мистецтва обмінюватися досвідом, інтегруючи власні напрацювання до умов сучасності але зберігаючи традиційні методи роботи. Транслює можливості покращення екологічної культури споживачів. Збільшує туристичну привабливість регіону. Результатом є зацікавлення людей традиціями України, різносторонній розвиток суспільства для збереження генетичного коду нації та чіткого формування власної ідентичності в європейському просторі.
12.
ID:3ICP81-4827
Назва проекту:
«АКТ Перший». Всеукраїнський фестиваль аматорського театру
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР РОЗВИТКУ ТЕАТРУ «ЧАС Т»
Міста реалізації:
м. Хмельницький; Хмельницька область; Україна.,
Опис проекту: Всеукраїнський фестиваль аматорського театру «АКТ Перший» проводиться з метою: − Популяризації аматорського театру; − Розвиток та збагачення традицій української культури; − Ознайомлення з кращими зразками сучасного аматорського театру; − Активізація театру в молодіжному середовищі − Започаткування театрального фестивального руху в області − Створення сприятливих передумов до виходу фестивалю на міжнародний рівень (International Amateur Theatre Association) Результатами проекту є: − Підвищення зацікавленості театром в молодіжному середовищі, − Налагодження творчих зв'язків з різними колективами аматорського театру в Україні − Створення на базі фестивалю платформи, що популяризуватиме аматорське мистецтво на місцевому та обласному рівнях. − Привернення уваги спонсорів та меценатів до аматорського театрального руху.