Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Повна назва організації
Акт проєкту
Фінансовий звіт
ЛОТ 1. Диджиталізація
1.
ID: 6CUH11-21033
Назва проекту: Україна декоративна
Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Завантажити грантову угоду 6CUH11-21033
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Міста реалізації: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Опис проекту: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
2.
ID: 6CUH11-27041
Назва проекту: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Завантажити грантову угоду 6CUH11-27041
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
3.
ID: 6CUH11-34429
Назва проекту: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Завантажити грантову угоду 6CUH11-34429
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Міста реалізації: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Опис проекту: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
4.
ID: 6CUH11-02052
Назва проекту: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Завантажити грантову угоду 6CUH11-02052
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
5.
ID: 6CUH11-00892
Назва проекту: FrankoData: відкритий цифровий музей
Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Завантажити грантову угоду 6CUH11-00892
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
6.
ID: 6CUH11-04808
Назва проекту: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Завантажити грантову угоду 6CUH11-04808
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Міста реалізації: Острог, Рівненська область,
Опис проекту: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
7.
ID: 6CUH11-29382
Назва проекту: Людкевич. Спадщина
Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Завантажити грантову угоду 6CUH11-29382
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
8.
ID: 6CUH11-34674
Назва проекту: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Завантажити грантову угоду 6CUH11-34674
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Міста реалізації: Львів, Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
9.
ID: 6CUH11-34697
Назва проекту: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Завантажити грантову угоду 6CUH11-34697
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
10.
ID: 6CUH11-34128
Назва проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Завантажити грантову угоду 6CUH11-34128
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
11.
ID: 6CUH11-34124
Назва проекту: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Завантажити грантову угоду 6CUH11-34124
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Міста реалізації: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Опис проекту: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
12.
ID: 6CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Мариністика
Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Завантажити грантову угоду 6CUH11-01165
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
13.
ID: 6CUH11-03186
Назва проекту: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Музей книги і друкарства України
Завантажити грантову угоду 6CUH11-03186
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музей книги і друкарства України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
14.
ID: 6CUH11-07418
Назва проекту: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Завантажити грантову угоду 6CUH11-07418
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Міста реалізації: Київ, Україна.,
Опис проекту: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
15.
ID: 6CUH11-34422
Назва проекту: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
16.
ID: 6CUH12-05154
Назва проекту: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Завантажити грантову угоду 6CUH12-05154
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Опис проекту: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
1.
ID: 6CUH21-34093
Назва проекту: Богдан Хмельницький.(Не)розказана історія
Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Завантажити грантову угоду 6CUH21-34093
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Міста реалізації: м.Чигирин, Черкаської обл.,
Опис проекту: Проєкт «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею Богдана Хмельницького (м.Чигирин) через оновлення постійної експозиції музею шляхом використання сучасних технологій, (сенсорних кіосків та мультимедійної книги). Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією.
2.
ID: 6CUH21-27063
Назва проекту: Віртуальний музей української діаспори
БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Завантажити грантову угоду 6CUH21-27063
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Віртуальний музей української діаспори – веб-платформа Музею української діаспори для розміщення оцифрованої колекції музею та його партнерів, інформування широкого загалу про діяльність єдиного в Україні музейного закладу, який досліджує та представляє історію й культурну спадщину світових українців. У віртуальному музеї висвітлюватимуться різноманітні аспекти історії та культури світового українства, розповідатиметься про видатних особистостей українського походження та українські світові інституції, публікуватимуться наукові статті. Віртуальний ресурс відкриє доступ до джерел та спадку діаспори; сприятиме глибшому розумінню української історії, зокрема, історії масової еміграції з України внаслідок війн та геноциду українців Росією; слугуватиме об’єднанню українців світу у війні за незалежність України проти Росії; захистить фонди музею.
3.
ID: 6CUH21-07004
Назва проекту: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Громадська організація "Ковчег Україна"
Завантажити грантову угоду 6CUH21-07004
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Ковчег Україна"
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
4.
ID: 6CUH21-01892
Назва проекту: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Державний архів Рівненської області
Завантажити грантову угоду 6CUH21-01892
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний архів Рівненської області
Міста реалізації: місто Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
5.
ID: 6CUH21-06269
Назва проекту: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Завантажити грантову угоду 6CUH21-06269
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Міста реалізації: село Стара Скварява Львівської області,
Опис проекту: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
6.
ID: 6CUH21-27196
Назва проекту: Храми під вогнем
Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Завантажити грантову угоду 6CUH21-27196
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Міста реалізації: Донецька область: м. Адіївка, м. Курахове, м. Святогітськ, с. Богородичне, м. Лиман, с. Долина, с. Велика Новосілка тощо, Хархівська область: м.Харків, м. Ізюм, м.Куп'янськ, с. Яцківка, м. Старий Салтів тощо,
Опис проекту: «Храми під вогнем» - цифрова платформа (веб-сайт), що досліджує українські храми (церкви, культові споруди), які зазнали пошкоджень чи руйнувань та перебувають в зоні підвищеної небезпеки через бойові дії. Команда проєкту, що складається з науковців, журналістів, фотографів та операторів, працює в зоні, наближеній до лінії фронту та проводить фото-, відео фіксацію пошкоджених храмів та збирає свідчення щодо них. Зібрані матеріали будуть розміщені на цифровій платформі «Храми під вогнем», яка має місію розказати світовій спільноті про наслідки російської військової агресії та сприяти відновленню пошкоджених храмів у майбутньому.
7.
ID: 6CUH21-00540
Назва проекту: За кулісами театральної історії
Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Завантажити грантову угоду 6CUH21-00540
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Міста реалізації: місто Суми, Сумська область,
Опис проекту: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
8.
ID: 6CUH21-34721
Назва проекту: “Тепле Поділля” - скарб України”
Громадська організація “Молодіжна організація “Молодь - майбутнє України”
Завантажити грантову угоду 6CUH21-34721
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Молодіжна організація “Молодь - майбутнє України”
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на оцифрування понад півсотні об’єктів культурної спадщини і малих музеїв регіону “Тепле Поділля”, розробку на їх основі професійних віртуальних 3D турів з аудіосупроводом. Друга частина проєкту стосується створення інформаційно-промоційного сайту про туристичну дестинацію “Тепле Поділля”, де буде розміщено інтерактивну карту, інформацію про більшість об’єктів спадщини регіону, всі оцифровані в рамках даного проєкту об’єкти культурної спадщини, розроблені віртуальні 3D тури, а також надано практичну інформацію для відвідувачів і туристів, яка допоможе їм спланувати подорож. Фінальна частина – проведення виставкових та презентаційних заходів для популяризації культурної спадщини “Теплого Поділля”, привернення уваги до стану її збереження, передача досвіду та напрацювань для зацікавлених.
9.
ID: 6CUH21-34326
Назва проекту: Інтерактивний музейний простір «Лоцмани дніпрових порогів»
ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Завантажити грантову угоду 6CUH21-34326
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт полягає у зміцненні української локальної ідентичності за допомогою музейної виставки, яка популяризує унікальну історичне явище – професію лоцманів дніпрових порогів та допомагає зберегти пов’язану з ними культурну спадщину. В рамках проєкту буде створено виставковий простір з використанням сучасного обладнання та історичних експонатів; музейний мобільний застосунок із грою в доповненій реальності, гру у VR. В рамках проєкту також будуть виготовлені репліки окремих експонатів, частига експонатів буде відреставровано, також буде насичено інформацією інфо-панелі. Мешканці громади Лоцманської Кам’янки переконаються у турботливому ставленні до їхнього минулого. Відвідувачі ознайомляться з історією та культурою лоцманів Дніпрових порогів не тільки під час екскурусій, але й лекцій та майстер-класів.
10.
ID: 6CUH21-03403
Назва проекту: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Львівська обласна громадська організація Тустань
Завантажити грантову угоду 6CUH21-03403
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська обласна громадська організація Тустань
Міста реалізації: с.Урич, Львівська область,
Опис проекту: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
11.
ID: 6CUH21-34747
Назва проекту: Дорогами мистецтва: інтерактивна мапа сакральної спадщини Львівщини
ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Завантажити грантову угоду 6CUH21-34747
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Міста реалізації: міста Львів, Дрогобич, Золочів, Самбір, Стрий, Червоноград, Яворів,
Опис проекту: Проект передбачає створення інтерактивної мапи (українською та англійською мовами) та веб-каталогу архітектурних об’єктів, які належать до спадщини сакрального мистецтва Львівщини. Цифровий продукт міститиме туристичну інформацію, мистецтвознавчу характеристику і якісні фотографії церков та творів живопису, декоративного різьблення та прикладного мистецтва, які у них зберігаються. Особливістю цифрового продукту, що вирізнятиме його серед аналогів, буде наукове опрацювання творів різних видів українського мистецтва за сучасною методологією та інтерактивна взаємодія зі споживачем. В проекті закладено як мистецьку, так і просвітницьку місію. Важливим акцентом буде демонстрація спадкоємності українського мистецтва, що посилить почуття гордості за власну спадщину та відповідальності за її збереження.
12.
ID: 6CUH21-05624
Назва проекту: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Завантажити грантову угоду 6CUH21-05624
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Міста реалізації: Полтава, Полтавська область, Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
13.
ID: 6CUH21-34760
Назва проекту: Місця пам’яті про УПА: каталог пам’яток історії на Рівненщині
Громадська організація "Рівненська Горинь"
Завантажити грантову угоду 6CUH21-34760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Рівненська Горинь"
Міста реалізації: Рівне, Дубно, Сарни, Березне, Острог,
Опис проекту: Проект має на меті зібрати та систематизувати локальні комеморативні практики про діяльність УПА в Рівненській області, представити ці дані у вигляді електронного каталогу, а також скласти розгорнутий опис про низові ініціативи історичної пам’яті, стан пам’яток та перспективу їх включення в реєстр культурної спадщини. Також проектом передбачено експедицію задля фото та відеофіксації пам’яток, зйомки топографії їх розміщення та опис їх актуального стану. Продукт проекту — цифровий продукт (інтерактивна мапа). Створений цифровий продукту матиме постійний онлайн доступ зовнішніх користувачів упродовж щонайменше 3 років.
14.
ID: 6CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів ЛНГМ
Громадська організація "17"
Завантажити грантову угоду 6CUH21-00922
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "17"
Міста реалізації: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Опис проекту: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
15.
ID: 6CUH23-05701
Назва проекту: Крихка спадщина: Портал архітектурного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України
Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Завантажити грантову угоду 6CUH23-05701
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Міста реалізації: м. Запоріжжя, Україна, м. Київ, Україна, м. Веймар, ФРН,
Опис проекту: Метою проєкту є вивчення, популяризація та збереження спадщини архітектурного модернізму 1950-х – 80-х рр. прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська області та АР Крим. Результатом проєкту стануть тематичний веб-сайт «Крихка спадщина», цифровий архів оригінальних матеріалів з історії вітчизняного модернізму та альбом-каталог з оригінальними зразками українського модернізму, що перебуває під загрозою через російську збройну агресію.
ЛОТ 3. Дослідження історико-культурної спадщини України
1.
ID: 6CUH31-06098
Назва проекту: До друку! Знакові видавничі осередки України
Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Завантажити грантову угоду 6CUH31-06098
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямований на вивчення знакових видавничих осередків, які працювали на території України з початку зародження книговидавництва й до доби незалежності, або діяли в діаспорі. У межах проєкту буде підготовлений аналітичний звіт, що окреслить передумови зародження книговидання на території України, спростує багаторічні пропагандистські наративи про спільну історію друку «трьох братніх народів», натомість покаже формування світогляду українських читачів у багатоконфесійному, мультикультурному середовищі, за міжнародної співпраці. Важливою складовою проєкту є підготовка 20 науково-популярних лонгрідів про історію і контент видавничих осередків, що об'єднає українських книгознавців, істориків у перепрочитанні історії видавничої справи України, водночас для широкої аудиторії будуть підготовлені ролики-дисклеймери, що популяризуватимуть історію українського книговидання.
2.
ID: 6CUH31-29089
Назва проекту: “Досьє Шухевича”: пропаганда, стереотипи, дезінформація
Громадська організація “Центр досліджень визвольного руху”
Завантажити грантову угоду 6CUH31-29089
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Центр досліджень визвольного руху”
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: “Досьє Шухевича” — комплексний проєкт відновлення недеформованого пропагандою погляду на історію опору тоталітаризму та його лідера Романа Шухевича. Передбачено джерелознавче дослідження, соціологічне опитування, створення виставки та комунікаційну кампанію. Об’єднуючим елементом для всіх складових проєкту є аналіз негативних стереотипів, механізмів їх відтворення та деконструкція. Команда збере, проаналізує, систематизує історію тривалого замовчування, дифамації та інформаційної війни проти українського визвольного руху в Україні, серед західних академічних кіл та в медіа. Сконцентрується на стереотипах у дослідженнях, публіцистиці та причинах їхньої тривкості. Дослідить суспільні уявлення шляхом соціологічного опитування. Підготує рекомендації із протидії дезінформації та інструменталізації Росією історії. Виставка та широке громадське обговорення сприятиме поширенню знань та зміцненню ідентичності.
3.
ID: 6CUH31-06672
Назва проекту: Комплексне соціологічне дослідження зміни культурних практик населення України в умовах війни
Громадська організація "Демократичні ініціативи молоді"
Завантажити грантову угоду 6CUH31-06672
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Демократичні ініціативи молоді"
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Миколаїв, Одеса, Херсон, Полтава, Суми, Харків, Чернігів, Маріуполь, Київська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Донецька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.,
Опис проекту: В умовах повномасштабної війні Росії проти Української держави дуже важливо підтримувати сферу культури та історичної пам’яті, які сприяють формуванню спільних цінностей українського суспільства. За таких умов вкрай необхідно фіксувати зміну пріоритетів та особливості трансформацій культурних практик, оскільки культура є одним із ключових чинників збереження національної ідентичності, подолання залежності від «російського міру» (одного з головних чинників повномасштабної агресії) і основою м’якої сили країни, що виборює свою незалежність. Метою дослідження є аналіз кількісних та якісних характеристик культурних практик населення України під час війни. Буде здійснено порівняльний аналіз культурних практик у мирний час та під час війни, здійснено порівняння запитів на культурний контент регіонів по різному уражених війною. За результатами буде підготовлений підсумковий звіт та запропоновані рекомендації для органів місцевого самоврядування, районних, обласних адміністрацій, відповідних структурних підрозділів Міністерства культури та інформаційної політики щодо оптимізації культурної політики як на центральному так і на регіональних рівнях.
4.
ID: 6CUH31-34735
Назва проекту: Незламність традиції: дослідження унікального іконостаса з Черепина
ФОП Карпів Василь Євгенійович
Завантажити грантову угоду 6CUH31-34735
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Карпів Василь Євгенійович
Міста реалізації: місто Львів, село Черепин, Львівський р-н, Львівська обл,
Опис проекту: Проект передбачає здійснення комплексного наукового дослідження унікального іконостаса середини XVIII ст., розміщеного в пам’ятці архітектури національного значення – церкві Стрітення Господнього у с. Черепин Львівського р-ну Львівської обл. Застосування сучасних прогресивних методів міждисциплінарних досліджень дозволить всебічно й об’єктивно висвітлити історію створення, особливості іконографічної програми та малярства іконостаса, цінного етапного твору історії розвитку українського мистецтва. Програма поширення проекту та виготовлення інтерактивної картосхеми іконографічної програми іконостаса орієнтовані на молодь, внутрішньо переміщених осіб, туристів та освітян і покликані на прикладі цього іконостаса продемонструвати стійке збереження давніх традицій української культури, що є важливим об’єднуючим фактором сучасної української ідентичності.
5.
ID: 6CUH32-29350-2
Назва проекту: Дослідження культурної спадщини українського художника Леоніда Тоцького
Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (ІПСМ НАМ України)
Завантажити грантову угоду 6CUH32-29350-2
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (ІПСМ НАМ України)
Міста реалізації: місто Київ, м. Полтава,
Опис проекту: Неупереджені дослідження творчості вітчизняних митців складного й трагічного ХХ століття стали можливими в Україні після проголошення незалежності. Зусиллями багатьох дослідників з небуття повертаються імена художників, чия творчість є національним надбанням. Серед них — Леонід Тоцький (12.02.1932–05.02.2022), художник, реставратор, майстер мозаїки, який здійснив чималий внесок у відродження й розвиток українського мистецтва. Він залишив по собі величезний, ще не досліджений творчий доробок, який потребує ґрунтовного студіювання з метою введення у науковий обіг, у загальноєвропейський культурний простір. Введення у науковий обіг імен та творчої спадщини митців, котрі у часи випробувань, що випали на долю українського народу у ХХ столітті, транслювали принципи й засади українського мистецтва і залишили у спадок наступним поколінням, має важливе стратегічне значення у подальшій розбудові України як незалежної європейської держави.