Культурна спадщина

Заявки, подані на програму 457

Історико-культурна спадщина, втілюючи цінності різних поколінь українців, відтворює багатовікову історію розвитку нашого суспільства та надає кожній особистості стале відчуття приналежності до національної спільноти. Ці аспекти в рази актуалізувалися від початку повномасштабного вторгнення в Україну російської федерації. Численні втрати від свідомого знищення загарбником культурних цінностей, які не можна оцінювати лише в майнових категоріях, потребують захисту, збереження та відновлення, адже культурна спадщина є джерелом переформатування культурних наративів та сенсів українського суспільства, його подальшого зростання і духовного розвитку, формування спільної історичної пам’яті. 

Мета програми - підтримати проєкти спрямовані на дослідження, збереження, відновлення, захист та популяризацію української культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та формуванню спільних цінностей українського суспільства.

Цілі програми «Культурна спадщина»:

  • Підтримка проєктів спрямованих на створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, діджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток.
  • Реставрація, оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії чи наразі перебуває у загрозі, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
  • Підтримка проєктів спрямованих на вивчення, збереження  нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи.
  • Створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження архівних, бібліотечних та музейних послуг доступних онлайн, створення широкого спектру активностей наживо та онлайн, в тому числі для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.

Бюджет програми на 2023 рік – 35 млн грн

У рамках конкурсної програми «Культурна спадщина» на 2023 рік запропоновано наступні ЛОТи:

ЛОТ 1. Диджиталізація 

ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини

ЛОТ 3. Дослідження  історико-культурної спадщини України

Терміни подачі заявки та реалізації проекту

Подача проектної заявки на конкурс: 16.01.2023 – 28.02.2023 (до 18.00 за київським часом)

Конкурсний відбір: 01.03.2023 – 19.05.2023

Реалізація проектів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом, але не раніше 1 квітня, до 31.10.2023

Контакти: [email protected]