Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Технічний відбір
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
1.
ID: 6CUH11-00715
Назва проекту: Реституція українських культурних цінностей за Мюнхенською картотекою власності мистецьких об’єктів (1945–1952)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999879.98
Запитувана сума від УКФ: 999880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурні цінності, вивезені нацистами з окупованих країн, у т.ч. України, були зосереджені після війни у Мюнхенському центральному збірному пункті, створеному американцями для подальшої реституції. На кожний об'єкт (предмет/ящик) складалася ідентифікаційна картка. Вони утворили Картотеку власності мистецьких об'єктів, яка є важливим джерелом з реституції українських культурних цінностей. Мета проєкту: зробити онлайн доступними для широкого загалу картки розділу «СРСР» (5152 картки), де українська частка становить 2/3. Результат проєкту: 1) створення електронної бази даних «Мюнхенська картотека власності мистецьких об’єктів (СРСР). 1945–1952», де будуть оцифровані, перекладені і, по можливості, прокоментовані картки, 2) створення для бази даних вебсайту «Культурні цінності України: переміщені, реститовані, втрачені».
2.
ID: 6CUH11-00830
Назва проекту: Марко Черемшина. Зібрання творів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 958960
Запитувана сума від УКФ: 958960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дискурсус"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Снятин, Чернівці, Івано-Франківськ, Брустури, Кобаки,
Опис проекту: Проєкт полягає в опрацюванні і упорядкуванні творчої спадщини Марка Черемшини та створенні онлайн-платформи для її представлення. У 2024 році відзначатимемо 150-літній ювілей цього класика української літератури. Востаннє його твори виходили ще у 80-х роках минулого століття, і то зазнали суттєвого радянського цензурування. Ті ж твори, які можна віднайти нині у онлайн-доступі, опубліковані з серйозними технічними та змістологічними помилками. Тому диджиталізаційний проєкт «Марко Черемшина. Зібрання творів» має всеукраїнське значення і нагальну потребу у його втіленні. Він покликаний максимально зберегти авторську лексику та стилістику Марка Черемшини і познайомити з нею широку аудиторію. Додатково буде створено паперове видання і розповсюджено по бібліотеках та культурних установах, а також під час презентацій проєкту.
3.
ID: 6CUH11-00892
Назва проекту: FrankoData: відкритий цифровий музей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 995145
Запитувана сума від УКФ: 995145
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
4.
ID: 6CUH11-01037
Назва проекту: "Врятувати скарб". Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 944479.70
Запитувана сума від УКФ: 909479.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний художній музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, с.Кордишів, Кременецького р-ну Тернопільської області.,
Опис проекту: Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
5.
ID: 6CUH11-01108
Назва проекту: «З Україною в серці» - створення онлайн ресурсу за темою «Україніка» з колекції джерел, подарованих в 2000 році Канадським Товариством Приятелів України (м.Торонто) Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 640303.85
Запитувана сума від УКФ: 587098.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КЗК "Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження та популяризація друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, створення електронного повнотекстового ресурсу у вільному доступі - цифрової колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України за темою «Україніка», які являють собою важливий об’єкт подальшого вивчення та дослідження. Результатом проєкту стане новий розділ сайту ДОУНБ "З Україною в серці", на якому будуть розміщені у вільному доступі з посторінковим переглядом повні тексти колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України. Виданий науково-рекомендаційний бібліографічний покажчик "З Україною в серці". Організовані цикли онлайн лекцій. Проведена PR-кампанія з популяризації створеного ресурсу.
6.
ID: 6CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Мариністика
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998698.60
Запитувана сума від УКФ: 998698.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
7.
ID: 6CUH11-01790
Назва проекту: Голоси незабутих предків
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 671178
Запитувана сума від УКФ: 671178
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Ужгородський район, Берегівський район, Мукачівський район, Тячівський район, Хустський район, Рахівський район,
Опис проекту: Проєкт націлений на збереження та популяризацію пісенної та музичної традиції Закарпаття. В рамках проєкту буде здійснено 14 експедицій в межах Закарпатської області, записано на сучасні цифрові носії аудіо та відео матеріали, створено цифровий архів живої традиції.
8.
ID: 6CUH11-01845
Назва проекту: Жовто-блакитний щит. Банк цифрових копій культурних об’єктів.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 986600.00
Запитувана сума від УКФ: 961600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Романенко Сергій Вікторович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харківська область,
Опис проекту: Мета проєкту - захист, збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини України. Поінформованість світової спільноти про  масштаби руйнувань культурних об’єктів внаслідок збройної російської агресії є однією з цілей проєкту «Жовто - блакитний щит». Виконуємо місію по музеєфікації національної пам’яті українського народу. Результатами проєкту стане цифровий банк культурних об’єктів Харківської області. Використання новітніх технологій - фотограмметрії та 3D моделей, віртуальної реальності (віртуальні екскурсії  у VR окулярах), використання додатка для смартфонів, де будуть розташовані цифрові матеріали проєкту. Збільшення кількості туристів, що відвідають культурні об’єкти Харківщини. Залучення уваги до політики  збереження культурної спадщини.  Підвищення рівня захисту культурної спадщини.
9.
ID: 6CUH11-02052
Назва проекту: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 741160.00
Запитувана сума від УКФ: 741160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
10.
ID: 6CUH11-02222
Назва проекту: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 885400
Запитувана сума від УКФ: 885400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Пазич Микола миколайович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Володимирівка,
Опис проекту: Створення 3D моделі Спаської церкви (свято-преображенський храм) в с. Наталівці (сучасне с. Володимирівка), яка відкриває маловивчену сторінку української історії про її українське дворянство кінця 19 поч. 20 століття на прикладі родини Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. посеред лісу. Реалізація проекту є етапом продовженням ініціативи над створенням віртуальних продуктів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом та перспективою для розробки 3D туру.
11.
ID: 6CUH11-02279
Назва проекту: Фортеця інтерактивна
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 599111.50
Запитувана сума від УКФ: 575376.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію української культурної спадщини та розвиток культурних потреб широких верств населення України. Під час оновлення експозиції «Історія фортифікації на теренах України» в НІАМ «Київська фортеця», виникла проблема недостатньої експозиційної площі, яка обмежена приміщенням історико-архітектурної пам’ятки національного значення Капонір 2-го полігону Госпітального укріплення для створення цільової, якісної музейної експозиції з поглибленим контентом, в основі якого напрацьований роками науковий матеріал, до якого необхідно забезпечити вільний доступ для всіх груп населення. Вирішити цю проблему можливо шляхом впровадження інформаційних технологій в експозиційний простір Музею.
12.
ID: 6CUH11-03061
Назва проекту: VR-МУЗЕЙ “ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 987283.00
Запитувана сума від УКФ: 987283.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець АНГЕЛОВ АНГЕЛ АНГЕЛОВИЧ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Світ,
Опис проекту: VR-музей ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ - це віртуальний простір, який зберігає пам’ять українських дітей про війну, втілює мрії про мир та надихає творити. Колекції унікальних експонатів розміщуються в імерсивних середовищах, які відтворюють документальні місця творчості дітей. Три тематичні зали відображають кожну з цих ідей - меморіальна МЕМОРІАРІУМ, зала творчості АРТИСТЕРІУМ і територія мрій ДРІМАРІУМ. Кожна зала містить експонати, аудіогід та серію надихаючих майстер-класів. Експозиція розміщена на двомовному українсько-англійському сайті, який відтворює стилістику віртуальної реальності. З сайту можна перейти на популярні ігрові платформи- UNITY та SPATIAL , на яких будуть розміщені зали. На сайті ці колекції можна буде побачити також в аналоговому варіанті без спеціального vr-обладнання та використання діджитальних додатків.
13.
ID: 6CUH11-03089
Назва проекту: Онлайн Музей російської окупації Бородянської громади
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1012767
Запитувана сума від УКФ: 982767
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО Соціальний Капітал
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бородянка,
Опис проекту: Мета – збереження історичної пам’яті про події широкомасштабного етапу російської агресії проти України в лютому – березні 2022 року. Основою експозиції онлайн Музею стануть розповіді місцевих мешканців про особисті трагедії та історичні факти під час російської окупації Бородянської громади, зібрані та опубліковані членами команди проекту Ольгою Фещенко та Валентином Мойсеєнко (книги "Живі історії війни" http://surl.li/fboww та «Історії знищення, порятунку та виживання. Бородянка: 24.02.2022 – 31.03.2022», http://surl.li/fbowg). Ці та інші матеріали: свідчення, документи, фото, відео, аудіозаписи будуть впорядковані, оцифровані, перекладені на англійську, французьку, німецьку та іспанську мови та викладені на спеціально створений сайт. Результат - онлайн музей доступний всім користувачам мережі інтернет 24/7 п’ятьма європейськими мовами.
14.
ID: 6CUH11-03130
Назва проекту: Архів ДП"Українська студія телевізійних фільмів"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «Бачу ТБ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті збереження та переосмислення одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіностудії ДП «Українська студія телевізійних фільмів» («Укртелефільм»). Проект включатиме дослідження, каталогізацію та часткове оцифрування кіноархіву студії, що надасть доступ до роботи з цим архівом професійній спільноті. Укртелефільм — єдина серед вітчизняних студій майже в повному обсязі фіксувала «живих» літераторів, які перед камерою читали свої найкращі твори, композиторів, музикантів, вокалістів світового рівня, що виконували як свої твори, так і шедеври української та світової класики. За роки існування студії створено понад 3 тис. телевізійних фільмів. Із величезного доробку — більше 1200 назв документальних, понад 200 — художніх і фільмів-вистав за участю корифеїв вітчизняної сцени, майже 1,5 тисячі музичних стрічок. Протягом трьох останніх десятиліть кіностудія перебувала в занепаді, її кіноархіви не впорядковані та зберігаються в непридатних умовах. Відновлення архіву кіностудії сприятиме не лише розвитку вітчизняного кіно, але й створенню сучасного продукту на екранах.
15.
ID: 6CUH11-03159
Назва проекту: Оцифровка архіву ДП «Національна кінематека України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 994800
Запитувана сума від УКФ: 994800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіноплівки “Національна кінематека України” (правонаступниці кіностудії “Київнаукфільм”), а також у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової сталої стратегії роботи зі спадщиною кіностудії “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з її колективом. Даний проект включатиме диджиталізацію та публікацію онлайн вибраних візуальних матеріалів на кіноплівці 35мм із архіву студії . Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. Серед них було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва. Систематична диджиталізація цього архіву дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
16.
ID: 6CUH11-03186
Назва проекту: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998036
Запитувана сума від УКФ: 998036
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музей книги і друкарства України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
17.
ID: 6CUH11-03218
Назва проекту: Своя доля. Візуальна історія України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999925
Запитувана сума від УКФ: 999925
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Малахов Ігор Михайлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Безліч документальних матеріалів кінохронік України початку ХХ ст. існували поза культурним обігом та контекстом. Більшість з них були приховані радянським режимом. Багато кінохроніки знаходилося у РГАКФД у м. Красногорськ (Росія). У 1994 році Ігор Малахов (кінодокументаліст) придбав контратип більше 2 000 кінокадрів для використання у проекті "Своя Доля" (Кінофільм, книга, рекламні, друковані та інші інші просвітницькі матеріали). Передбачається сторення інтернет-платформи – сайту, на якому зберігатимуться відцифровані фотокіноматеріали з детальним описом зображень. Історики з команди проекту ретельно дослідять ці плівки, ідентифікуючи історичні події, місцевості, осіб та створять історичну довідку. Викладуть на сайт. Таким чином фото- та відеоматеріали стануть доступні широкому загалу споживачів, в Україні та закордоном, доповнять прогалини в історії України, будуть захищені від безповоротної втрати.
18.
ID: 6CUH11-04514
Назва проекту: Межиріцька палеолітична стоянка. Візуальна реконструкція житлового простіру мисливців на мамонта.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 971796
Запитувана сума від УКФ: 971796
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр палеоетнологічних досліджень"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Межиріч Канівського району Черкаської області,
Опис проекту: Мета проекту – актуалізація та популяризація палеолітичної спадщини України шляхом створення мультимедійного продукту, що на сучасному науковому рівні відтворює умови життя первісних мисливців на базі Межиріцької стоянки. Результати в науковій галузі – проведення археологічних та реставраційних робіт, що дозволять з’ясувати структуру об’єкта, особливості матеріальної та поведінкової культури мешканців, характер адаптації мисливської групи до прильодовикових умов. В пам’яткоохоронній галузі – створення мультимедійного продукту актуалізує археологічну спадщину, дозволить привернути увагу широкої громадськості до справи збереження пам’яток первісності, популяризує визначний археологічний об’єкт – Межиріцьку стоянку мисливців на мамонтів, що дасть змогу залучити цю пам’ятку до програм місцевого розвитку, туристичних маршрутів, розробки проекту музею на цій території.
19.
ID: 6CUH11-04808
Назва проекту: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 727257
Запитувана сума від УКФ: 727257
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог, Рівненська область,
Опис проекту: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
20.
ID: 6CUH11-04864
Назва проекту: “Цифрова бібліотека УКУ. Нове життя унікальним стародрукам”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 991003.15
Запитувана сума від УКФ: 991003.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Оцифрування та онлайн-доступ є невід’ємними складовими діяльності сучасних бібліотек. Особливого значення це набуло під час воєнних дій, коли під загрозою перебуває буквально кожна частина України. Мета проєкту - збереження та поширення друкованої культурної спадщини через розробку інструментарію цифрової бібліотеки (створення онлайн-платформи Бібліотеки УКУ) та популяризація методів оцифрування серед бібліотечного середовища в Україні. В рамках проєкту плануємо таку діяльність: створити комплексну онлайн-платформу; налагодити діалог між бібліотеками України щодо процесу оцифрування та можливості користуватися платформою для розміщення своїх матеріалів. оцифруватиі надати доступ до матеріали, про духовно-культурне життя в Україні у XIX-поч. XX ст.; удоступнити матеріали для наукових, мистецьких досліджень, української та закордонної громадськості.
21.
ID: 6CUH11-04970
Назва проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 639700
Запитувана сума від УКФ: 619700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Культура Медіальна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури — це проєкт цифровізації трьох будівель, що розташовуються у середмісті Дніпра та мають статус пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення. 3Д-екскурсія включатиме моделювання, зйомку 360, запис та публікацію історій, що пов'язані з будівлями коледжу, його відомими працівниками, студентами. Завдяки цьому проєкту планується привернути увагу місцевої спільноти до архітектурної та культурної значущості об’єктів, а також зберегти їх у цифровому вигляді, що є дуже необхідним в умовах воєнного стану, зважаючи на постійну загрозу знищення будівель. Метою проєкту є документація та збереження у цифровому форматі архітектурних особливостей, історії будівель Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури.
22.
ID: 6CUH11-05644
Назва проекту: Диджиталізація найбільшої в світі колекції музею "Венд-Едіакарій України" - елемент порятунку культурної спадщини людства.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999988.00
Запитувана сума від УКФ: 899988.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство "С і Макс-Агро"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Ірпінь, Вишгород, Немирів Вінницької області,
Опис проекту: Проект включає: 1.Створення нової унікальної експозиції, з використанням нових підходів та нових технологій в нашому приватному музеї. 2.Діджиталізація музейних об'єктів. 3.Оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном. Це грунтується на тому, що ми більше 10 років рятуємо культурну спадщину людства в Україні. Провели більше 80 рятувальних експедицій власним коштом. Колекція була зареєстрована в 2018 році, як рекорд України. На сьогодні вона фактично є найбільшою колекцією в світі.
23.
ID: 6CUH11-06402
Назва проекту: Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 817709
Запитувана сума від УКФ: 782709
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна бібліотека України для дітей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна і світ,
Опис проекту: Оцифрування колекції рідкісних та цінних видань для дітей. Створення віртуального, інноваційного контенту як конкурентоспроможного культурного продукту для користувачів бібтек; відродження культурної спадщини шляхом реновації української старовинної дитячої книжки; відновлення традицій родинного читання. Проєкт "Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання" – новий безкоштовний інноваційний інтерактивний ресурс, який збереже унікальну колекцію, зацікавить відвідувачів, згуртує сім’ї, забезпечить психотерапевтичну підтримку дітей і дорослих, відродить давню книжкову традицію формування національної ідентичності. Понад 5000 відвідувачів бібліотеки зможуть скористатися ресурсом та щонайменше 150000 дітей та дорослих у світі дізнаються про нього. Проєкт має на меті оцифрувати, впорядкувати та (каталогізувати) 246 україномовних рідкісних та цінних видань для дітей із фонду Національної бібліотеки України для дітей, створити на базі п’яти (5) найдавніших видань з ілюстраціями анімаційний застосунок та занурити користувачів у віртуальний світ книжкової культурної спадщини.
24.
ID: 6CUH11-07082
Назва проекту: Цифрова платформа. Мистецька династія Кричевських
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 982695.31
Запитувана сума від УКФ: 982695.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей-заповідник українського гончарства
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область, м. Суми, м.Київ, м. Лебедин, Сумська область, м. Полтава,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення цифрової платформи мистецької родини Кричевських, яка об'єднає розпорошену по численних музеях, друкованих виданнях та електронних ресурсах творчу спадщину представників династії, архівні матеріали та невичерпний масив інформації, дасть можливість широкого, вільного й системного доступу до неї. Цифрова платформа повинна стати центральним інструментом накопичення, перевірки, обміну та поширення інформації про мистецьку династію Кричевських, творча діяльність якої обіймає понад століття, дороговказом для всіх музейних, культурних, наукових, художніх установ і персоналій, які ведуть свої прикладні дослідження в даному напрямку.
25.
ID: 6CUH11-07388
Назва проекту: Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини - діджиталізація живих традицій України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 762000.00
Запитувана сума від УКФ: 722000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ДУ "Український центр культурних досліджень"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Всеукраїнський,
Опис проекту: Проєкт передбачає продовження ініціативи, що була започаткована у 20218 році. Віртуальний музей НКС - є яскравою демонстрацією унікальної живої спадщини України. Підвищення обізнаності про елементи нкс, що внесені до Національного переліку елементів нематеріальної спадщини України є одним з дієвих інструментів охорони української ідентичності, особливо в часи військової агресії росії.
26.
ID: 6CUH11-07418
Назва проекту: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1033798.21
Запитувана сума від УКФ: 927000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна.,
Опис проекту: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
27.
ID: 6CUH11-21033
Назва проекту: Україна декоративна
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 841870
Запитувана сума від УКФ: 841870
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Опис проекту: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
28.
ID: 6CUH11-22253-2
Назва проекту: СвоєРідне - в 3D
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998579.99
Запитувана сума від УКФ: 998580
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київська область село Перемога та село Синява, Сумська область смт Тростянець,
Опис проекту: : Проєкт "СвоєРідне в 3D" - це створення цифрових 3D-моделей трьох знаних об’єктів історичної спадщини України з віртуальними турами по них. Проєкт має на меті сприяння оперативному збереженню культурної спадщини України – неперевершених пам’яток архітектури, шляхом моделювання їх цифрових копій та розміщення на сайті УТОПІК для привернення уваги суспільства до питання збереження культурних надбань. Результатом пілотного проєкту "СвоєРідне в 3D" будуть цифрові 3D-моделі та віртуальні тури трьох унікальних об’єктів архітектури, розміщення їх на сайті в започаткованому проєктом цифровому архіві - «3D–скарбниці України», де користувачі матимуть можливість досліджувати архітектуру та декоративні елементи пам’яток, вивчати їх історію та пізнавати культурну спадщину.
29.
ID: 6CUH11-24331
Назва проекту: Мобільна імерсивна експозиція «МАЛЕВИЧ. Я - українець»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996292.00
Запитувана сума від УКФ: 996292.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "435 ФІЛМС"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мобільна імерсивна експозиція, присвячена творчості українського художника-авангардиста Казимира Малевича. Офлайн художня експозиція, яка складається з восьми інсталяцій – інтерактивних арт-об’єктів, які виступають експлікацією творчості Малевича та розповідають про його біографію і тісний зв'язок з Україною. Фізичні та цифрові інсталяції в композиті з реактивною та звуковою процедурною графікою, програмовані датчики, розробки VR, які надають можливість повністю зануритись у світ Малевича. Експозиція охоплює як період супрематизму, так і пізнішу творчість художника, присвячену Голодомору. Можливість адаптувати експозицію під умови виставкового приміщення. Подальша онлайн конвертація з доступ зовнішніх користувачів до оцифрованих продуктів упродовж 3 років.
30.
ID: 6CUH11-26347
Назва проекту: Динамічний музей «Open Opera Odesa»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1016205
Запитувана сума від УКФ: 900955
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Одеський національний академічний театр опери та балету
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса, Одеса,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення музею Одеської опери на підставі реновації та диджиталізації музейної колекції, адаптації контенту до викликів сучасності, впровадження музейних інновацій та інтерактивних аспектів задля залучення до театру нових відвідувачів, фінансових ресурсів та підвищення конкурентоздатності на ринку культурно-мистецьких послуг. Майбутня музейна експозиція включатиме два структурні вектори: експозиційно-виставковий (відділ виставково-експозиційних проєктів) та обліку й зберігання музейних предметів (відділ збереження фондів). На підставі нового художнього концепту оформлення музею, що розроблений головним художником театру, музей буде трансформовано в сучасний театрально-виставковий простір. Наступним етапом стане оновлення експозиції музею, поповнення новими матеріалами та експонатами, зокрема присвяченим діяльності театру у часи україно-російської війни. Пріоритетним напрямком проєкту є диджиталізація музейних ресурсів - оцифрування колекції, створення цифрового контенту. По закінченні оцифрування, – запровадження диджитал-обліку музейних предметів та експонатів на підставі створення електронного каталогу, а також створення безбар’єрного інклюзивного простору для людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей та умов всіх громадян і спільнот. Особливістю проєкту є те, що він стане частиною плану стратегічного розвитку Одеської опери, зокрема осучаснення театрального простору і триватиме після завершення грантового періоду.
31.
ID: 6CUH11-26566
Назва проекту: Театр "Воскресіння" - цифрова платформа
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 892490.00
Запитувана сума від УКФ: 892490.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проекту є створення сучасного електронного веб.ресурсу інтегрованого і під мобільну версію Львівського академічного театру Воскресіння на якому буде зібрана вся архівна і поточна інформація про історію та діяльність театру «Воскресіння». Даний веб. ресурс буде платформою для спілкування з глядачами онлайн, а також для професійної комунікації з міжнародними партнерами та проведення онлайн переговорів, зустрічей, майстер-класів, вебінарів з чітким графіком. Дана платформа має забезпечувати можливість учасникам реєструватись через особистий кабінет, переглядати всю інформацію про театр Воскресіння, переглядати відео трансляції в певні години, записатись на зустріч та діалог з улюбленими акторами, а також переглядати архівні файли театру, які зараз є тільки в паперовій версії, яка вже близька до знищення.
32.
ID: 6CUH11-26713
Назва проекту: Аудіо архів ДП “Національна кінематека України”/Київська кіностудія науково-популярних фільмів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 989500
Запитувана сума від УКФ: 989500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Обод Андрій Іванович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження аудіоархіву кіностудії "Національна кінематека України" (колишній "Київнаукфільм"), включаючи дослідження, каталогізацію та оцифрування. У минулому, "Київнаукфільм" була широко відома як виробник наукових документальних фільмів, але останні три десятиліття студія занепадає, її аудіоархіви не впорядковані та не відповідають стандартам зберігання. Відновлення аудіоархіву дозволить зберегти історико-культурну спадщину України та стане джерелом дослідження різних соціальних та наукових питань. Також це дасть українцям доступ до рідкісних звукових матеріалів, які можуть допомогти розширити знання та розуміння спільної історичної пам'яті України.
33.
ID: 6CUH11-27041
Назва проекту: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998570
Запитувана сума від УКФ: 998570
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
34.
ID: 6CUH11-27303
Назва проекту: Музейна інформаційна система: електронний облік фондів в регіональних музеях
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 740600
Запитувана сума від УКФ: 664600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Івченко Галина Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Чернігівська область, Херсонська область, Хмельницька область,
Опис проекту: Мета проекту – створити інформаційну систему для збереження результатів оцифрування музейних фондів, ведення обліку музейних предметів в електронній формі та представлення музейних колекцій у вільному доступі онлайн. Система орієнтована на потреби і особливості роботи регіональних музеїв, а саме: не вимагає наявності в штаті кваліфікованих ІТ-спеціалістів, придбання спеціального обладнання та розвиненої мережевої інфраструктури в музеї. Результат проекту – створення та впровадження інформаційної системи в роботу щонайменше п’яти закладів культурної спадщини України та забезпечення вільного доступу до оцифрованих колекцій широкій аудиторії, в тому числі закордонній та інклюзивній.
35.
ID: 6CUH11-27523
Назва проекту: Літери в місті
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996330
Запитувана сума від УКФ: 906330
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Ровинська Тетяна Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проєкт “Літери в місті” — створення сайту-каталогу об’єктів публічного середовища Одеси ХІХ – ХХ ст. (вивіски, афіші, оголошення, вказівники тощо) та аналіз зібраного матеріалу, з метою розвінчування міфу про суто російський бекграунд міста.
36.
ID: 6CUH11-27882
Назва проекту: Діджифолк
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1027333
Запитувана сума від УКФ: 997333
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Житомирська обласна молодіжна громадська організація "Цілком природно"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: В ході проєкту ми плануємо оцифрувати архівні записи фольклорних колективів та носіїв нематеріальної спадщини, зроблені у 70 - 90х роках ХХ століття на магнітну плівку в ході етнографічних експедицій, які зберігаються в Житомирському обласному краєзнавчому музеї та та інших мистецьких установах Житомирської області. Після діджиталізації творів, найцікавіші з них буде розшифровано та створено сучасне аранжування. Після цього ці твори буде відтворено та записано за участі місцевих музикантів. За результатами проєкту буде створено добірку відновлених оригінальних фольклорних творів, музичний альбом з сучасним їх виконанням та збірку нот для навчальних хорових колективів.
37.
ID: 6CUH11-27900
Назва проекту: Революція Гідності - регіональний вимір
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 798401.45
Запитувана сума від УКФ: 758401.45
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кропивницький,
Опис проекту: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей планує реалізувати проект, присвячений 10 річчю Революції Гідності «Революція Гідності – регіональний вимір». У рамках проекту планується створення віртуальної інтерактивної виставки на сайті музею з відеоконтентом спогадів учасників Революції Гідності та мобільну фотодокументальну виставку на 10 банерах, презентацію якої проводити з використанням сучасних технічних засобів – окулярів віртуальної реальності, Qr-кодів, відеопроектора; провести круглий стіл, присвячений проблемам дослідження та вшанування вказаних подій на території Кіровоградської області.
38.
ID: 6CUH11-28247
Назва проекту: +1 цифровий документ - читацький квиток
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999500
Запитувана сума від УКФ: 999500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Основною метою цього проєкту є створення єдиної системи електронного бібліотечного каталогу, яка покращить доступ користувачів бібліотеки до книжкового фонду. Електронний каталог дозволить користувачам шукати книги, переглядати їх наявність та резервувати, а також перевіряти особистий електронний читацький квиток. Система також включатиме електронний бібліотечний обліковий запис для кожного користувача, де в будь-який момент він буде мати можливість переглядати власну історію користування та резервування книг. Буде включена функція написання відгуків про прочитані книги та створення для користувачів простору онлайн-консультацій з бібліотекарями. Крім того, бібліотекарі зможуть використовувати систему для управління інвентарем бібліотеки, відстеження книговидачі та створення звітів. Загалом, цей проєкт спрямований на створення більш ефективного та зручного бібліотечного сервісу для користувачів шляхом інтеграції технологій у традиційну бібліотечну модель.
39.
ID: 6CUH11-28895
Назва проекту: Віртуальна еволюція Острозького замку
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 862500
Запитувана сума від УКФ: 862500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "ОстАрт"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальна еволюція Острозького замку» передбачає створення атмосфери перенесення в часі для відвідувача виставки в Арт-Кластері Острозької академії. На основі оцифрованого архіву дослідниці архітектури князів Острозьких О. Годованюк будуть створені п’ять 3d моделей Острозького замку, на основі яких буде зроблений відеомапінг, що показуватиме розвиток замку від ХІІ до сер. XVII ст. Одна 3d модель періоду найвищого розквіту князівства Острозьких – поч. XVII ст. буде роздрукована на 3d принтері та розміщена в експозиційному просторі. Це дозволить глядачам роздивитися найдрібніші архітектурні деталі замку. Оцифрований архів буде доступний для вільного користування. На його основі буде видана монографія О. Годованюк з авторськими рецензіями науковців.
40.
ID: 6CUH11-28924
Назва проекту: Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1180520
Запитувана сума від УКФ: 662960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Івановича Чижевського»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Кропивницький,
Опис проекту: Проєкт Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара» передбачає збереження та дослідження, відновлення, захист та популяризацію української історико-культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української самоідентичності та формуванню цінностей суспільства. Новітні технології надають можливість гідно репрезентувати власну історичну спадщину. Цифрова доба відкрила значно ширші можливості для науковців. Вже сьогодні збереження інформації, зокрема текстової, навіть у великих обсягах вирішено навіть на рівні пересічного користувача. Перехід до новітніх технологій – цілеспрямована політика, яка допомога науці бути конкурентоспроможною та сприяє дослідженню, збереженню, відновленню, захисту та популяризації української історичної спадщини.
41.
ID: 6CUH11-29159
Назва проекту: Культурна спадщина Покровська в цифровому форматі
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 678195.00
Запитувана сума від УКФ: 648195.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Патріоти Українського Донбасу»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Покровськ Донецької обл.,
Опис проекту: Створення 3D моделей та подальше формування 3D туру культурними об’єктами міста, які датуються кін. ХІХ – поч. ХХ ст., період коли відбувалося зародження та інтенсивна забудова пристанційного селища Гришине (сучасне місто Покровськ). Кожен із об’єктів зберігся майже в автентичному стані, тому важливо прийняти первентивні заходи, спрямовані на їх збереження або відновлення. Зараз, коли існує пряма загроза їх руйнування чи повного знищення, їх оцифрування надає можливість фіксації їх зовнішнього та внутрішнього стану для подальшого дослідження та надання рекомендацій щодо реставраційних робіт, чому буде сприяти залучення фахівців. Також планується створення інтерактивної платформи (мапи) з використанням цифрових технологій, включаючи 3D тур культурними об’єктами, для створення віртуальної екскурсії пам’ятними місцями міста Покровськ.
42.
ID: 6CUH11-29382
Назва проекту: Людкевич. Спадщина
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999782.80
Запитувана сума від УКФ: 999782.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
43.
ID: 6CUH11-29508
Назва проекту: Музей як навчальна платформа
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 638291.29
Запитувана сума від УКФ: 584121.28
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Бережанський краєзнавчий музей Бережанської міської ради Тернопільської обл.
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бережани,
Опис проекту: Метою Проєкту є оцифрування музейних колекцій для більш широкої популяризації не тільки в музеї, а й далеко за його межами. Створення культурно-мистецького продукту для збереження, популяризації українських традицій та ремесел. Демонстрація різнобарв'я української культури шляхом проведення майстер-класів, уроків, презентацій, зустрічей з майстрами народної творчості. Видання буклетів, брошур, пересувних виставок, створення відеороликів про вишивку, різьбу, писанкарство, кераміку, фотографії, вишиті сорочки та художників сприятиме промоції народних ремесел, традицій та музейного продукту. Облаштування нової експозиції "Декоративно-прикладне мистецтво", як майданчика для постійної популяризації музейного продукту.
44.
ID: 6CUH11-29692
Назва проекту: Цифровий простір “Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1022155
Запитувана сума від УКФ: 983115
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Цифровізація мовного фонду “Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. Оцифрування друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, уже зібраних методом анкетування, сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення; Створено інтерактивну картку українських діалектів і мікротопонімів.
45.
ID: 6CUH11-30006
Назва проекту: Полісся: страви з поля та лісу
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 814999
Запитувана сума від УКФ: 814999
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Овруцька громада/Овруцька міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: регіон Північне Полісся, Житомирська область,
Опис проекту: Створення цифрового опису із гастрономічними рецептами північного Полісся Житомирської обл. Сформувати новий образ поліської кухні, зібрати та оцифрувати локальні етнографічні рецепти, притаманні даному регіону. Відкрити світу надзвичайно багату та різноманітну кулінарну історію Полісся, познайомити внутрішнього та зовнішнього туриста із унікальними рецептурами приготування традиційних національних страв, відтворити давно забуті та зберегти для наступних поколінь через проведення гастрономічно - етнографічних експедицій.
46.
ID: 6CUH11-30130
Назва проекту: Цифрова історія
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 850430
Запитувана сума від УКФ: 850430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хотинська міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Хотин,
Опис проекту: В межах реалізації проекту буде створено мультимедійне голограмне шоу, яка висвітлюватиме різні історичні події, пов’язані з будівлею театру та будуть стилізовані відповідно до зображеного історичного періоду. Голограма буде анімованою та транслюватиметься на будівлі театру за допомогою вуличних проекторів. Використання таких цифрових технологій дасть можливість “оживити” історію, зануритись та прожити її. Мета проекту: промоція матеріальної культурної спадщини міста Хотин шляхом створення та транслювання мультимедійної голограми з використанням інноваційних цифрових технологій. Довгостроковими результатами проекту буде промоція матеріальної культурної спадщини та інноваційних цифрових технологій, збільшення гостей центральної частини міста, задоволення культурних потреб жителів міста та внутрішньо переміщених осіб, які тут проживають.
47.
ID: 6CUH11-30381
Назва проекту: Український культурний спадок Данила Лідера
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998838
Запитувана сума від УКФ: 998838
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Новий Музичний Театр
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення цифрової версії творів народного художника, академіка, професора Данила Лідера. Систематизація та цифрова фіксація персоналій митців з їх доробком, які були учнями Д.Лідера, фіксація їх тврів які увійшли в історію театрального мистецтва, стали подіями в культурному театральному житті України.
48.
ID: 6CUH11-30580
Назва проекту: ДУМА (Дигітальний Український Музичний Архів)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 978019.00
Запитувана сума від УКФ: 978019.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бардецький Віталій Ярославович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого інтерактивного вебсайту з найбільш повною базою даних українських аудіо-релізів, виданих на матеріальних носіях протягом 20-21-го століть. Ресурс також містить інформацію про виконавців, авторів, видавців тощо. Сайт також містить інформаційний блог та синхронізовані ресурси з аудіо та відеокастами.
49.
ID: 6CUH11-30984
Назва проекту: Мандрівка підземеллями древнього Городка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 837000
Запитувана сума від УКФ: 750000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Городоцька міська рада Львівської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Городок Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: збереження та популяризація культурної спадщини міста Городка, шляхом вивчення місць пролягання підземель методом геофізичної розвідки, з подальшим створення віртуального 3D туру підземеллями міста Городка впродовж липня-жовтня 2023 року. Результати реалізації Проєкту: досліджено нові елементи історико-культурної спадщини міста Городка – підземелля; створено карту підземель центральної частини міста Городка (в електронному та паперовому); створено цифровий продукт - 3D тур на сайті міста, 3D модель підземель; створено передумови для проведення археологічно-розвідувальних робіт виявлених підземель; Зросла обізнаність мешканців та гостей громади про історико-культурну спадщину міста Городка; збільшилась кількість інформаційних повідомлень про місто Городок у інформаційному просторі.
50.
ID: 6CUH11-31153
Назва проекту: «Дерев'яні святині Південно-Східної Волині»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 942934.86
Запитувана сума від УКФ: 912434.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Веснянка (Веснянський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Волиця-Керекешина (Волице-Керекешинський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Стецьки (Стецьківський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Огіївці (Огіївський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Берегелі (Немиринецький старостинський округ) Миролюбненської сільської територіальної громади, м. Старокостянтинів,
Опис проекту: Мета – за допомогою інноваційних технологій створити платформу з постійним онлайн-доступом для популяризації та збереження в оцифрованому вигляді цінних надбань дерев’яної архітектурної спадщини Старокостянтинівської міської територіальної громади. Зберегти візуальний вигляд архітектурної культурної спадщини під час війни в Україні, коли існує велика загроза її пошкодження та знищення. Надати можливість для широкої аудиторії подорожувати віртуально, особливо – для маломобільних груп населення. Результати: - синтезовано та розміщено інформацію про знищені та збережені дерев’яні храми на окремому вебсайті; - поширено інформацію про об’єкти дерев’яної архітектури в друкованій продукції; - локації дерев’яних храмів пов’язані за допомогою віртуальної екскурсії, яка включає: 3D-тури по існуючих храмах, 3D-моделі знищених дерев’яних храмів, аудіогіди.
51.
ID: 6CUH11-31172
Назва проекту: Cтворення публічного on-line каталогу та диджиталізація аудіо-відео архіву “Берви. Традиційна музична культура України”.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 990286.00
Запитувана сума від УКФ: 990286.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ" (ГО "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ")
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: Мета проєкту - створення каталогу/web-ресурсу традиційної музичної культури України та диджиталізація унікального, одного з найцінніших фольлорних архівів. Очікувані результати: - Буде оцифровано інформацію з аналогових носіїв (150 годин). - Буде врятовано 2100 годин архівних матеріалів (2100) Audio-CD шляхом конвертації в цифровий формат (WAV), для тривалого зберігання на хард-дисках без втрати якості. - Буде створено електроний архів-каталог з науковою систематизацією та каталогізацією наявних архівних матеріалів. - Буде відкрито публічний Web-ресурс аудіо/відео-записів, з можливістю пошуку і прослуховування найкращих зразків традиційної музики, з усіх регіонів України.
52.
ID: 6CUH11-31228
Назва проекту: «Український рушник: символи та обереги»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 924376.64
Запитувана сума від УКФ: 899376.64
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ОКУ "Буковинський центр культури і мистецтва" ЧОР
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Коломия, Івано-Франківськ, Вінниця,
Опис проекту: Проект передбачає залучення різних соціальних груп, творчих і молодіжних спільнот та їх об’єднання довкола народного мистецтва. Інтеграції студентської молоді, внутрішньо переміщених осіб та інших громадян в український культурний простір. Цьому сприятимуть безкоштовні пересувні виставки-презентації колекції тканих і вишитих рушників з мистецькими етностудіями з метою пізнання найдавніших орнаментів – українського полотняного літопису з різних етнографічних регіонів. Віртуальна експозиція рушників дасть змогу познайомитися з найкращими зразками нематеріальної культурної спадщини. Передбачено видання 600 примірників двомовного (українською та англійською мовами) артбуку «Український рушник: символи та обереги», де буде вміщено близько 250 експонатів, які демонструватимуть різні техніки вишивки, багатство орнаментів та створення електронної версії видання, для розміщення та вільного доступу у мережі Інтернет.
53.
ID: 6CUH11-32123
Назва проекту: Цифровий мультимедійний архів Одеського художнього музею
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997430
Запитувана сума від УКФ: 997430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ",
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Оцифрування, дослідження та каталогізація 16 музейних фондів, які ще не були доступні для відвідувачів, науковців та музейників для відкритого двомовного цифрового архіву для збереження, популяризації та подальшого вивчення фондів Одеського художнього музею.
54.
ID: 6CUH11-32440
Назва проекту: Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 529652.00
Запитувана сума від УКФ: 504652.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Бережани, Тернопільська обл.,
Опис проекту: Проєкт «Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору» спрямований на розроблення впізнаваного логотипу та брендування Комплексу замку Синявських у місті Бережани Тернопільської області та реновацію експозиційного простору першого поверху пам’ятки із використанням мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт розширить цільову музейну аудиторію, сприятиме промоції пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Загалом це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
55.
ID: 6CUH11-32443
Назва проекту: Реконструкція минулого
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 955093.15
Запитувана сума від УКФ: 955093.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Релоад»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Гопчиця, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження місцевих культових пам'яток села Гопчиця на Вінниччині — розписів Свято-Троїцької церкви, яка була знищена більшовиками у 30-х роках ХХ ст., а також скульптури Богородиці, яка зберігається у місцевій каплиці. Завдяки технологіям планується їх оцифрування та створення віртуальної експозиції про них у музеї історії села.
56.
ID: 6CUH11-32507
Назва проекту: Збереження культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 687770.00
Запитувана сума від УКФ: 667770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, Велеснів,
Опис проекту: Проєкт присвячений збереженню і диджиталізації культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка. Мета  актуалізація постаті та духовного спадку академіка Володимира Гнатюка в сучасному українському культурно-науковому просторі. Результатами реалізації проєкту буде: створення імерсивної 3D-екскурсії експозиційними кімнатами Обласного комунального Етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка у с. Велеснів Чортківського району Тернопільської області; зацифрування 40 знакових документів, пов’язаних із діяльністю Володимира Гнатюка; укладання цифрового каталогу артефактів та документів експозицій Музею; розміщення цих об’єктів на цифровій інформаційній платформі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
57.
ID: 6CUH11-32651
Назва проекту: Барський замок. Відродження
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 870950
Запитувана сума від УКФ: 850950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Барський замок. Відродження"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Бар, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження та популяризацію пам’ятки архітектури національного значення – Барського замку XVI ст. – яка сьогодні знаходиться в зруйнованому стані. Шляхом формування цифрового архіву документів про замок та відображенням історичного вигляду укріплення інструментами 3D-моделювання буде створено потужний онлайн-ресурс для подальшого вивчення та відродження Барського замку зокрема та міста Бара як стратегічного центру з королівським арсеналом Речі Посполитої загалом.
58.
ID: 6CUH11-32900
Назва проекту: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 663232.00
Запитувана сума від УКФ: 623232.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Подільськ, Місто Подільськ Подільського району Одеської області,
Опис проекту: Підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 3 (трьох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01 липня 2023 року до 31 жовтня 2023 року. У результаті реалізації проекту на території Подільської міської територіальної громади буде встановлено 3 (три) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованою експозицією Подільського міського краєзнавчого музею, архівними матеріалами, а також презентацією туристичних об’єктів громади.
59.
ID: 6CUH11-33757
Назва проекту: Віртуальний 3D тур музеєм порцеляни
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 586918.00
Запитувана сума від УКФ: 556918.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Агенція місцевого органічного розвитку - АМОР" Баранівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Баранівка,
Опис проекту: Метою є створення віртуального ЗД-туру музеєм порцеляни, що передбачає знайомство з рідкісними експонатами порцеляни ручного розпису не виходячи з дому. Чому саме рідкісного, так як музей було засновано в 1952 році в честь 150- річчя з дня заснування заводу. Завод займався виробництвом фарфору та порцелянового посуду аж з 1804 року. Традиційно основною продукцією фарфорового заводу були столові, чайні та кавові сервізи з фарфору. Але вироблялись і інші цікаві порцелянові вироби. У музейній колекції зберігаються перші тарілки, виготовлені на фабриці у 1805 році за часів Михайла Мезера, який є засновником порцелянового заводу. У 1825 році фабрика отримала право позначати свої вироби імперським державним гербом, що було своєрідним знаком якості. А вже у 1850 – х роках Баранівський завод став найкращим підприємством по виготовленню фарфору в Південно – західному краї і мав значні обсяги виробництва і збуту продукції. В 1895 році після купівлі заводу відомим меценатом Миколою Гріпарі на виробництві працювали відомі іноземні майстри. Вироби за часів Гріпарі представлені в музею окремим стендом. Всього в музеї три досить великі зали, площею понад 300 кв. метрів в яких експонуються столові, чайні та кавові сервізи, набори тарілок і різноманітні вази. На особливу увагу заслуговують візерунки та орнаменти, що прикрашають вироби, створенням яких займалися кращі художники-декоратівісти другої половини 20 століття. Музей зберігається понад 8000 тисяч експонатів. Триметрові вази, чайні та кавові сервізи. Є тут і скульптури Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Гоголя. На одному із кубків можна побачити чіткий портрет Богдана Хмельницького. Особливо вражає висока порцелянова ваза, на якій зображена Леся Українка. Просто заворожує гарнітур форми «Олена» з ручним розписом на 70 одиниць посуду, що займає аж 2 полиці. На вітринах зустрічаються декоративні тарілки, оздоблені ніби живими квітами. І вони дійсно справжні. Їх піддавали спеціальній обробці, завдяки чому вони зберігали свою форму. Не менше уваги в музеї привертають порцелянові речі, яких зараз просто так не знайдеш. Зокрема, набір для шашликів, солдатські фляги, настільні лампи, ароматниці, сервіз для чаю з електричним самоваром. Наразі, у зв'язку з російською агресією, Баранівський музей порцеляни тимчасово закритий, а історично цінні експонати ретельно запаковано та переміщено до більш безпечного місця. Тому створення такого туру - не просто потреба, а й необхідність. Задля збереження історичних цінностей музейних експонатів. Завдяки сучасним технологіям створюється ефект присутності в музеї. Деякі зразки можна буде розглянути в 3Д-форматі з технологією оцифрування та ознайомитись з короткою характеристикою українською мовою. Віртуальний тур включатиме онлайн екскурсії, що в епоху диджиталізації є перспективним напрямом роботи музейних закладів, адже ознайомлення з експонатами цифровою мовою, зрозуміліше сучасній молоді.
60.
ID: 6CUH11-34104
Назва проекту: UA360
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1047530.09
Запитувана сума від УКФ: 997530.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ КАРПЕНКО АРТЕМ АНДРІЙОВИЧ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Станом на 3 серпня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Проєкт UA360 покликаний зберегти архітектурну та культурну спадщину України в digital просторі та показати світові, за що ми боремося, шляхом створення вільнодоступної бібліотеки 3D-сканів та панорам архітектурних пам'яток, а також формування сучасної спільноти, обʼєднаної навколо бажання отримати досвід створення інноваційного україноцентричного контенту.
61.
ID: 6CUH11-34124
Назва проекту: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 622417.46
Запитувана сума від УКФ: 590471.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Опис проекту: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
62.
ID: 6CUH11-34128
Назва проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 979295.25
Запитувана сума від УКФ: 979295.25
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
63.
ID: 6CUH11-34292
Назва проекту: Програмний комплекс для інформатизації Державного архіву Кіровоградської області
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 541632.00
Запитувана сума від УКФ: 541632.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний архів Кіровоградської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Кропивницький Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою проєкту є створення, управління та презентація контенту у цифровому форматі, автоматизація діяльності Державного архіву Кіровоградської області. Проєкт покликаний задовольнити потреби усіх зацікавлених осіб – архівістів та різноманітної аудиторії користувачів ретроспективної архівної інформації. Реалізація проєкту дозволить: створити єдиний інформаційний простір архіву; презентувати оцифровані документи в режимі онлайн; здійснювати повнотекстовий пошук інформації; замовляти не оцифровані документи до читальних залів онлайн.
64.
ID: 6CUH11-34301
Назва проекту: Єдина база української музики 1991 - 2023
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1204628.00
Запитувана сума від УКФ: 963800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “МЗГ”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого цифрового каталогу української музики 1991–2023 років. Такий цифровий каталог дозволить зібрати в одному місці всю інформацію про українських виконавців та музикантів. Забезпечить цифрове збереження інформації, яка є культурною спадщиною новітньої історії України. Дозволить надати доступ до такого каталогу широкій аудиторії. Проект має високий потенціал мультиплікативного ефекту. Такий каталог дозволить краще обчислювати музичний ринок, пошук молодих виконавців, популяризації української музики в Україні та за кордоном. В майбутньому буде відчутний економічний ефект – збільшення прослуховувань української музики та зменшення долі впливу контенту російських виконавців.
65.
ID: 6CUH11-34355
Назва проекту: Деокупація свідомості
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1019440
Запитувана сума від УКФ: 999440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гефтер Вадим Яковлевич
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт має на меті здійснити внесок в захист культурної спадщини та посилення ефективності процесів декомунізації та українізації в м. Дніпро, через візуалізацію проблеми зміни урбаністичного обличчя міста (перейменування вулиць) в формі сучасного актуального культурного продукту, а саме віртуальної екскурсії у формі циклу з десяти п’ятихвилинних відео, та максимальну популяризацію створеного продукту на регіональному рівні. Результати: 1. Створення віртуальної екскурсії (циклу із десяти п’ятихвилинних відео). Сюжети та діалоги, побудовані на антитезі «актуальності – неактуальності» героїв, забезпечать сатиричну інтерпретацію постатей минулого та популяризацію імен та персонажів, які є або можуть стати новими героями сучасності, в незалежності від епохи, до якої вони належать. 2. В дискусії, викликаній появою культурного продукту, створеного в рамках проєкту, взяли участь мін. 10 200 осіб, які відвідали віртуальну екскурсію.
66.
ID: 6CUH11-34422
Назва проекту: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1137663.50
Запитувана сума від УКФ: 984263.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
67.
ID: 6CUH11-34429
Назва проекту: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 987338
Запитувана сума від УКФ: 987338
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Опис проекту: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
68.
ID: 6CUH11-34452
Назва проекту: СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОЦИФРОВУВАННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РІДНОГО КРАЮ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 574554
Запитувана сума від УКФ: 574554
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство «Новинар» Захарівського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Захарівка Роздільнянський район Одеська область,
Опис проекту: У всьому світі друковані засоби масової інформації та історико-краєзнавчі музеї є одним з важливих ланцюгів збереження культурної спадщини. Адже, втілюючи цінності різних поколінь українців, вони відтворюють історію розвитку нашого суспільства та надають стале відчуття приналежності до національної спільноти. Створення Центру оцифровування на базі приватного підприємства «Новинар» та оцифровування архівів місцевої газети «НовинаР» і експонатів Захарівського історико-краєзнавчого музею, які перебувають під загрозою через близькість до кордону з Придністров’ям, допоможе зберегти їх. При цьому отримані цифрові копії, будуть придатні для страхового зберігання, якісного розпізнавання тексту і використання документів в інформаційних системах, для їхньої подальшої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
69.
ID: 6CUH11-34486
Назва проекту: Національний газетний фонд України (Частина 1)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 863954.09
Запитувана сума від УКФ: 813954.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає формування максимально повного національного, територіально розподіленого фонду друкованих оригіналів газетних видань України, довідково-пошукового апарату (зведеного електронного каталогу) до нього та цифрового фонду з відкритим інтернет-доступом до електронного каталогу та електронних копій видань через веб-портал Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. За основу для досягнення мети проєкту взято фонд газетних видань Державного архіву друку Книжкової палати України, який є найповнішим зібранням усіх видів видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. Деякі видання є єдиним примірником, що зберігся в країні. Враховуючи колосальні масштаби всього проєкту, вбачається за доцільне розділити весь обсяг робіт на частини, тому у рамках гранту планується реалізувати його частину 1, а саме здійснити оцифрування найціннішої, найзатребуванішої з боку користувачів частини фонду, яка також найбільше знаходиться в зоні ризику повного втрачення під впливом часу - газетних видань 1917-1940 років (блізько 1 133 010 друк. од). За результатами проєкту у відкритий доступ буде представлено цифрові копії газет 1917-1940 років, що дасть змогу науковцям та іншим дослідникам безперешкодно та з будь-якої точки світу аналізувати весь спектр радянської періодики, виданої в Україні та максимально вичерпно досліджувати всі аспекти впливу радянської системи на формування українського суспільства та держави в цілому.
70.
ID: 6CUH11-34553
Назва проекту: "Ой у лузі червона калина..." Оцифрування спадщини Українських січових стрільців
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 867266.71
Запитувана сума від УКФ: 837938.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Друзі Львівського історичного музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Напередодні 110-ї річниці від створення Легіону Українських січових стрільців актуалізується проблема висвітлення їх місця і ролі в історії та сучасному суспільно-культурному просторі України. Пропонований Проєкт має на меті збереження та популяризацію писемних, зображальних, речових пам’яток, пов’язаних із звитягами та просвітницькою діяльністю Легіону УСС, шляхом створення цифрового каталогу та інтерактивного виставкового проєкту у Львівському історичному музеї. У ході Проєкту буде: оцифровано 610 музейних предметів; створено 610 наукових каталожних описів; здійснено консервацію 70 музейних предметів; сформовано цифровий каталог, структурований за типологічними ознаками; створено інтерактивний виставковий проєкт із залученням артефактів та цифрових копій історичних джерел
71.
ID: 6CUH11-34587
Назва проекту: Доступний простір подорожей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1023020.00
Запитувана сума від УКФ: 998020.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Романенко Олена Михайлівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Харків та Харківська область,
Опис проекту: Проєкт «Доступний простір подорожей» - це онлайн платформа в якісно новій формі з віртуальними маршрутами в форматі 360, яка презентуватиме основні туристичні об’єкти Харківщини з елементами культурної спадщини в інноваційному способі подачі матеріалу. Створені віртуальні маршрути з оцифруванням об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії, створення інструментів та платформи для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном залучатиме різні вікові аудиторії. Сторінки сайту на англійській, польській, німецькій, французькій, турецькій мовах з віртуальними екскурсіями дозволить залучити до регіону і іноземну аудиторію. Віртуальні маршрути сприятимуть збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини Харківщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства
72.
ID: 6CUH11-34621
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської сільської громади Кропивницького району, Кіровоградської області
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 667600.00
Запитувана сума від УКФ: 612600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури, молоді, спорту та туризму Соколівської сільської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Соколівське, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Іванівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Карлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Нова Павлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, селище Шостаківка Кропивницький район, Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади є популяризація туристичних магнітів громади, розвиток локального туризму. У наш час, в умовах воєнного стану, виникла загроза життю та здоров'ю жителів, а проблема задоволення культурно-дозвіллєвих потреб не зменшилась. Завдяки сучасним технологіям можна відвідати привабливі туристичні місця не виходячи з дому, тому було прийнято рішення про створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади. Це дозволить розвивати локальний туризм та популяризувати громаду в Україні та за її межами.
73.
ID: 6CUH11-34626
Назва проекту: Портал культурних цінностей Пасічнянської територіальної громади
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 540000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Пасічнянська сільська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Пасічна, Івано-Франківська область, село Постоята, Івано-Франківська область, село Букове, Івано-Франківська область, селище Битків, Івано-Франківська область, село Пнів, Івано-Франківська область, село Білозорина, Івано-Франківська область, село Зелена, Івано-Франківська область, село Максимець, Івано-Франківська область, село Черник, Івано-Франківська область, село Соколовиця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Мета: створення унікального, доступного для нинішніх і майбутніх поколінь, інтернет-порталу, в якому представлено оцифровану інформацію про культурні цінності (об’єкти матеріальної і духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове значення) Пасічнянської територіальної громади, віртуальні екскурсії, цифрові описи бібліотечних фондів і музейних експонатів.
74.
ID: 6CUH11-34639
Назва проекту: Еутерпа
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 566700
Запитувана сума від УКФ: 522500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Іформаційне агентство "Дивись.Інфо"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Проєкт покликаний через автентичні аудіозаписи, які були створені у 90-х роках, розповісти про українську народну творчість, а також осучаснити звучання колискових, балад, гаївок, ладканок і колядок, аби зацікавити не лише професіоналів-музикантів, але й молодь
75.
ID: 6CUH11-34656
Назва проекту: Діджиталізація фондів Національного музею "Київська картинна галерея"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996230
Запитувана сума від УКФ: 996230
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Токовенко Владислав Васильович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті оцифрувати кращі зразки колекції Національного музею «Київська картинна галерея», що належить до Музейного фонду України, та надати онлайн-користувачам доступ до них на окремому веб-ресурсі.
76.
ID: 6CUH11-34674
Назва проекту: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 709085.00
Запитувана сума від УКФ: 709085.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
77.
ID: 6CUH11-34694
Назва проекту: "Оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Музею історії міста Києва"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 942573
Запитувана сума від УКФ: 942573
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП ПРОЕКТ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Основною метою проєкту є оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Національного Заповіднику «СОФІЯ КИЇВСЬКА»"
78.
ID: 6CUH11-34697
Назва проекту: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999900.00
Запитувана сума від УКФ: 999900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
79.
ID: 6CUH11-34742
Назва проекту: Бібліотека платформа для зберігання культурної спадщини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 515300
Запитувана сума від УКФ: 515300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Крижопіль, Вінницька область,
Опис проекту: Насправді ж технологічні зміни розмивають межі між професіями і змушують бібліотеки активно включатися у створення своїх електронних ресурсів шляхом оцифрування власних фондів, поповнення фондів комплектування передплаченими електронними виданнями, оновлення бібліотечних сайтів. Особливо це стосується спогадів про голодомор жителів Крижопільщини, підшивок періодичних видання (в яких друкувались статті з історії нашого краю, видатних постатей та митців нашого регіону ) з 1960 року, фото архітектурних пам’яток, книги з історії сіл територіальної громади, які взагалі існують у бібліотеці в єдиному примірнику. Тут ще виконується завдання збереження культурної спадщини нашої територіальної громади, дуже багато документів уже втратили свої властивості, їх просто не можна видавати читачам. А після оцифрування є можливість опрацювати текст, відновити «згасаючі» написи, пошкоджені місця, в результаті отримати повноцінне видання в електронному вигляді й надати його користувачу.
80.
ID: 6CUH11-34749-3
Назва проекту: Львівщина: реставрація замкових руїн на склі
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 912430.00
Запитувана сума від УКФ: 715110.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Асоціація сприяння розвитку молодіжного туризму”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Белз, м.Броди, м.Добромиль, м.Львів, с. Старе Село,
Опис проекту: Проект експозиції біля замкових руїн Львівщини з використанням доповненої реальності є інноваційним підходом до презентації культурної спадщини. Це дозволить відвідувачам побачити візуалізацію збережених та втрачених частин архітектурних пам’яток на склі, яка буде супроводжуватись аудіогідом на трьох мовах - українській, англійській та польській. Мета проекту полягає в створенні інноваційного інформаційного культурного продукту, який допоможе продемонструвати вигляд архітектурних пам’яток до стану руйнації. Це сприятиме промоції культурної спадщини, допоможе підняти імідж місцевості та залучити туристів.
81.
ID: 6CUH11-34767
Назва проекту: Інста-музей українського танго
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 511400
Запитувана сума від УКФ: 511400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ющук Олег Вікторович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Опис проекту: Перший інста-музей українського танго популяризує цей вид нематеріальної культурної спадщини України серед масової молодої аудиторії соцмереж, таким чином зберігши ці традиції
82.
ID: 6CUH12-05154
Назва проекту: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999423.12
Запитувана сума від УКФ: 979423.12
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Опис проекту: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
83.
ID: 6CUH12-26839
Назва проекту: Несу в душі собори вічності
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 981591.20
Запитувана сума від УКФ: 939351.20
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «РК «РАДУГА»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Борзна (Чернігівська область), м. Канів (Черкаська область), м. Київ (Київська область), Харьків (Харківська область), м. Коломия (Івано-Франківська обл.),
Опис проекту: Переведення в цифровий формат спадщини Народного художника України Олександра Ферапонтовича Саєнка, який входить до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Його унікальна технологія «Мозаїка соломою, мозаїчний набір соломою» є нематеріальною культурною спадщиною. Художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» знаходиться в Чернігівській області на деокупованій території, наразі перебуває під загрозою знищення. Для збереження буде зроблено: сайт-архів 3-D тур художньо-меморіальним музеєм «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» Оцифровано мистецьку спадщину (30 картин) Вся інформація подана українською та англійською. Це дозволить: проводити віртуальні екскурсії музеєм та цифрові виставки, вивчати унікальні технології; здійснювати інформаційну роботу з нтеграції в світовий культурний простір.
84.
ID: 6CUH12-26890
Назва проекту: Деокупований наїв. Народна картина Чернігівщини 20 ст.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 948881
Запитувана сума від УКФ: 849131
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Миколи Бабака"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Черкаси, Київ,
Опис проекту: Проєкт присвячено народній картині Чернігівщини 20 ст. (живопису та вишивці), що увійшла до колекції Фонду Миколи Бабака незадовго до початку широкомасштабних військових дій рф проти України. Протягом 2021 року Генеральному директору Фонду Миколі Бабаку вдалося зібрати більше 400 картин з території регіону, що у 2022 зазнав жахливих наслідків окупації. Якби ці артефакти не потрапили до колекції Фонду, вони напевно зазнали схожої долі, що вже спіткала більше тисячі об’єктів української культурної інфраструктури. Народна картина в Україні як мистецьке явище, що розглядається дослідниками в контексті загальноєвропейського і світового наївного мистецтва, зазнала свого розквіту в 20 ст. і представлена в багатьох державних колекціях. Але Миколі Бабаку протягом 30 років колекціонування предметів традиційної культури вдалося зібрати більше 600 зразків наївної творчості з північних, центральних та інших регіонів України. Аналогів цієї колекції немає в жодному державному або приватному зібранні. Мета проєкту - широка презентація Народної картини Чернігівщини 20 ст., що була врятована від загрози знищення в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України. У результаті успішної реалізації проєкту буде відцифровано 450 артефактів наївного мистецтва Чернігівщини 20 ст., серед яких відреставровано 250 і оформлено (в рами, підрамники, паспарту, скло) 150 предметів мистецтва, проведено 2 виставки (в Українському Домі та в Черкаському художньому музеї), виданий каталог проєкту, створено окрему Інтернет-сторінку проєкту в межах сайту Фонду Миколи Бабака.
85.
ID: 6CUH12-31328
Назва проекту: Ренесанс "білого золота" Волині (створення об"єктів доповненої реальності для виробів найстаріших порцеляново-фаянсових мануфактур України, що зберігаються в музейних колекціях)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997404
Запитувана сума від УКФ: 997404
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація Ноосфера"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Городниця, Житомирська область, Острог, Рівненська область, Рівне, Рівненська область, Житомир, Житомирська область,
Опис проекту: Метою проєкту є формування і просування історико-культурного бренду України як держави з старовинними традиціями порцелянового виробництва шляхом промоції інноваційних культурних продуктів громад, сприяння розвитку креативних індустрій, збереження і популяризації культурної спадщини українського народу. Очікувані результати: збереження унікальних колекцій найперших та найстаріших порцелянових мануфактур України, які територіально розміщувалися на Волині (корецька та городницька) завдяки створенню цифрових моделей в доповненій реальності; розробка платформи для забезпечення доступу до експонатів та створення експертної площадки для нетворкінгу; підвищення обізнаності молоді щодо можливостей інноваційної цифрової епохи для вирішення задач креативних індустрій; посилення конкурентних позицій музеїв волинських громад та збільшення туристичних потоків в регіони.
86.
ID: 6CUH12-34727
Назва проекту: Соціально-просвітницький проєкт «Велика Волинь на перетині культур» (створення інтерактивної ілюстрованої книги “Юліуш Словацький: Балладина. Леся Українка: Лісова пісня” та організація майстерень медіакультури)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 933515
Запитувана сума від УКФ: 908515
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Ендшпіль"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Житомир, Житомирська область, Звягель, Житомирська область, Брусилів, Житомирська область, Луцьк, Волинська область, Дніпро, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Проєкт ставить за мету привернути увагу до творів української літератури та мистецтва, вписавши їх у нову систему українських цінностей, сучасний портрет та код української нації, щоб сприяти новій самоідентифікації українців в умовах трансформації суспільства та держави, а також зберегти в національної аудиторії та сформувати в міжнародної спільноти позитивні асоціативні зв'язки з культурним надбанням та історією Великої Волині за допомогою залучення інноваційних ІТ технологій та інструментів медіакультури. Результатами проєкту стане (1) збереження літературних та мистецьких артефактів та сприяння відновленню історичної пам'яті і поширенню інформації про унікальні українські культурні продукти; (2) створення експертної площадки для нетворкінгу перекладачів, культурознавців, письменників, освітян, митців, в тому числі з долученням польської сторони; (3) залучення молоді до вирішення культурних проблем громад та підвищення їх обізнаності з сучасними інноваційними цифровими технологіями шляхом організації майстерень медіакультури; (4) покращання рівня соціально-економічного розвитку Волинської та Житомирської областей, збільшення туристичних потоків у регіонах та зайнятості в громадах
87.
ID: 6CUH13-31416
Назва проекту: У клітці. Закатована свобода України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1027710.12
Запитувана сума від УКФ: 995710.12
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро, Таллінн,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження доказів про звірства російської армії на окупованих територіях, зміцнення єдності українського народу та підтримки європейських країн шляхом поширення в Україні та закордоном розуміння того, що російська окупація – це не зміна влади, а знищення українського народу. Проєкт передбачає створення виставкового простору у підвальному приміщенні музею, документальних відеосюжетів та адаптованої для перегляду у віртуальному шоломі 3 D екскурсії англійською та українською мовами, що буде презентована у Дніпрі, Таллінні та Любліні. Результати проєкту вбачаються у зміцненні згуртованості українського народу перед ворогом, збереженні та документуванні злочинів російської армії на окупованих територіях, зростанню обізнаності європейців про злочини російської армії, зміцнення єднання української нації з європейськими країнами
88.
ID: 6CUH21-00199
Назва проекту: Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1767875.00
Запитувана сума від УКФ: 1727875.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Львівський культурний центр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект "Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району" має на меті прокомунікувати та переосмислити нематеріальну культурну спадщину району Підзамче міста Львова та створити нову традицію взаємодії на дільниці за допомогою особистих історій локальних дієвців та мешканців шляхом створення платформи взаємодії “Підзамче.Нарешті!”. Основним результатом проекту стане веб-платформа, яка висвітлюватиме історію, традиції та взаємодію через особисті історії мешканців району.
89.
ID: 6CUH21-00326
Назва проекту: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2013560
Запитувана сума від УКФ: 1943310
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Стратегія майбутнього"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кропивницький, Кіровоградська область,
Опис проекту: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
90.
ID: 6CUH21-00349
Назва проекту: IsКоростень
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999682.70
Запитувана сума від УКФ: 1799134.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Коростень, м.Коростень. Коростенська міська територіальна громада,
Опис проекту: Онлайнова популяризація та цифрове представлення пам’ятки археології національного значення - Городища №1 літописного міста Іскоростеня та культурної спадщини Коростенської громади; наукове дослідження пошкоджень Городища №3 літописного міста Іскоростеня внаслідок російсько-української війни; популяризація об’єктів культурної спадщини Коростенської МТГ. - запровадження заходів підвищення онлайнової, цифрової та інформаційної доступності у популяризації унікальних обєктів культурної спадщини, залучення соціальних груп населення до ознайомлення з культурним надбанням через використання сталих новітніх технологій; - активізація дослідження пам’яток археології через онлайновий доступ до 3D моделі з віртуальним 3D туром Городища №1; - наукове дослідження наслідків пошкодження пам’ятки національного значення внаслідок російсько-української війни.
91.
ID: 6CUH21-00399
Назва проекту: Онлайн хаб «Культурна та природна спадщина України»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 974644
Запитувана сума від УКФ: 942644
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут географії Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проєкту – популяризація української спадщини серед широкої аудиторії шляхом створення веб-сайту «Електронний атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина», а також тиражування двомовної офлайн версії Атласу (українська та англійська мови) на електронних носіях (флеш-накопичувачі) для розповсюдження в управлінських структурах держави, вищих навчальних закладах тощо. Таким чином планується формування глобального іміджу України, сприяння капіталізації її культурної та природної спадщини, підвищення рівня обізнаності населення України про цінність культурної та природної спадщини окремих регіонів, а також про втрати спадщини внаслідок російської агресії.
92.
ID: 6CUH21-00534
Назва проекту: Майстерня іммерсивної та цифрової історії
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: створення навчально-виробничого та виставкого простору для тестування, виробництва та презентації цифрових рішень для музейної та виставкової діяльності
93.
ID: 6CUH21-00540
Назва проекту: За кулісами театральної історії
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1037330.00
Запитувана сума від УКФ: 1002330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Суми, Сумська область,
Опис проекту: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
94.
ID: 6CUH21-00663
Назва проекту: «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1114925.00
Запитувана сума від УКФ: 1114925.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ОБОРОНА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Олика (Волинська область), м. Бердичів (Житомирська область), смт. Микулинці (Тернопільська область), м. Ржищів (Київська область), м. Лубни (Полтавська область),
Опис проекту: Проєкт «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України» має на меті стимулювати управління культурною спадщиною задля економічних, культурних, соціальних та екологічних покращень громад; посилення української ідентичності на протидію російським наративам про «спільну історію» й «один народ» та розвінчання стереотипів «непроявленої» спадщини й феномену буденної свідомості українців. В результаті реалізації проєкту буде створено віртуальний візуальний інтерактивний посібник з інтерпретаціями об’єктів культурної спадщини у публічному просторі, які будуть викладені на сайті у вільному доступі.
95.
ID: 6CUH21-00668
Назва проекту: Доступний сайт - відкрита бібліотека; Відкрита 24/7 Національна історична бібліотека України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна історична бібліотека України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ,
Опис проекту: Заплановане оновлення діючого сайту бібліотеки та оформлення його мобільної версії дозволить покращити та розширити пошукові властивості сайту, що забезпечить оперативність отримання користувачами релевантної відповіді на пошукові запити. Передбачається поновому сформувати розділ «Краєзнавчі ресурси» який забезпечить доступ до інформації з баз даних: «Історія міст і сіл України», «Адміністративно-територіальний устрій: Зміни і доповнення та Історичний аспект», інших спеціалізованих баз даних та «Путівника по краєзнавчим ресурсам». Буде розроблено доступ до ресурсу «Нематеріальна культурна спадщина України в документних джерелах» на якому представлятиметься бібліографічна інформація про нематеріальну культурну спадщину українського народу. Реорганізація забезпечить стабільну роботу Електронного каталогу та цифрової бібліотеки «Історична спадщина України».
96.
ID: 6CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів ЛНГМ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1969820
Запитувана сума від УКФ: 1929820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "17"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Опис проекту: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
97.
ID: 6CUH21-01050
Назва проекту: VR Україна
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2027867.00
Запитувана сума від УКФ: 1997867.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: NOVA FILM
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проект "VR-УКРАЇНА" покликаний зафіксувати перлини української культурної спадщини у форматі віртуальної реальності (VR-360) задля поширення в українському та міжнародному середовищі знання про глибинність коренів нашої історії. У ході реалізації проекту буде створено Інтернет-платформу, котра стане глобальним вітчизняним архівом культурної спадщини у форматі віртуальної реальності та виготовлено перші п'ять веб-фільмів, що започаткують наповнення Інтернет-платформи. Проект сприятиме об’єднанню нації та її самоідентифікації, особливо в умовах російської агресії, стане дієвим інструментом інтеграції української культури у світовий культурний простір. Також проект дасть користувачам з особливими потребами можливість безбар’єрного доступу до споживання культурного продукту з будь-якої точки України чи світу, сприяючи вирішенню проблем інклюзивності в суспільстві.
98.
ID: 6CUH21-01055
Назва проекту: Навчальна онлайн 3D платформа та ескпозиція "Подорож втраченими перлинами фортифікаційної архітектури України"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2268600.00
Запитувана сума від УКФ: 1999950.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Герух Вікторія Ігорівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Популяризація незвіданих фортець та замків козацької доби за допомогою навчальної платформи-гри з 3D інтерактивними моделями. РЕЗУЛЬТАТИ: У онлайні планується розробка 5 моделей зі всієї Україні, 5 лекцій від експерта, проведення 1 виставки мініатур замків восени у Києві для 200 відвідувачів, збір зворотнього зв'язку у 50 відвідувачів на оцінку проведеного заходу та визначення впливу на ріст рівня знань та зацікавленності історією.
99.
ID: 6CUH21-01079
Назва проекту: "Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 590137.48
Запитувана сума від УКФ: 590137.48
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Проєкт «Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження» представляє собою оновлення існуючого веб-ресурсу задля того, щоб портал відповідав сучасним тенденціям та був цікавим та доступним для ще більшої кількості шанувальників локальної культури, мистецтва та туризму. Регіональний інформаційний портал Art-kavun (https://artkavun.kherson.ua/) – це великий інформаційний ресурс, який був заснований у 2006 році на базі одного з відділів КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР. Головною метою проєкту «РІП Art-kavun», в першу чергу, стало висвітлення актуальних новин культури та мистецтва Херсонщини. Крім того, «РІП Art-kavun» - це своєрідна велика база даних, яка зберігає інформацію про культурних діячів, творчість яких певним чином пов’язана з Херсонщиною, культурно-мистецькі події, організації, які працюють у сфері культури або туризму. Важливою складовою веб-ресурсу є збереження новин, які не тільки популяризують культурно-мистецьке життя регіону, але й використовуються у різноманітних наукових дослідженнях. Сьогодні команда ресурсу постійно стикається з проблемою неможливості розширювати зміст ресурсу через застаріле ПЗ та недосконалу структуру сайту. Окремою проблемою є відсутність мобільної версії ресурсу, через що портал втрачає велику кількість користувачів, особливо серед молоді. Сподіваємося, що успішна участь у програмі УКФ дозволить нам оновити ресурс, зробивши його відповідним до сучасних тенденцій в інтернеті.
100.
ID: 6CUH21-01155
Назва проекту: Документальне кіно України. Від Незаложності до Перемоги.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1490434
Запитувана сума від УКФ: 1490434
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Восени 2023 року виповнюється 20 річниця від дня проведення першого фестивалю документального кіно про права людини, який сьогодні відомий як Міжнародний фестиваль Docudays UA. Фактично, історія фестивалю є віддзеркаленням новітньої історії документалістики України. Протягом свого існування, фестиваль охоплює дуже цікавий етап еволюції та розвитку документального кіно країни. Сьогодні ми маємо унікальний шанс відобразити цей етап розвитку та еволюцію вітчизняної документалістики і залучити до створення цього віртуального «музею» режисерів-документалістів - представників п’яти генерацій. Проєкт передбачає створення веб-ресурсу історії документального кіно України від кінця 1980-х – першої половини 1990-х до сьогодення.
101.
ID: 6CUH21-01188
Назва проекту: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1931820
Запитувана сума від УКФ: 1931820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачені популяризація імерсивних технологій в збереженні, консервації та презентації музейних фондів, та запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
102.
ID: 6CUH21-01246
Назва проекту: Україноспів-онлайн
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 777660.00
Запитувана сума від УКФ: 777660.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр української пісні "Народна філармонія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: ПРОЕКТ "Україноспів -онлайн" спрямований на створення сайту та мобільного застосунку авторського курсу з україноспіву Р.Лоцман, що включатиме теоретично-практичні аудіолекції (17 лекцій по 10 хвилин кожна), та відеоуроки (7 занять по 20 хв.), спеціально розроблений мобільний додаткок на вивчення 100 пісень та навчальний посібник з питаннями та тестами. Реалізація проекту дозволить учасникам долучатися до вивчення культури україноспіву в дистанційному форматі та опанувати різножанровий репертуар - від фольклору до класики та естради. Актуальність проєкту зумовлена необхідністю впровадження сучасних технологій в культурно-освітній процес, важливістю збереження та вивчення україноспіву, що має древню історію та велике значення сьогодні.
103.
ID: 6CUH21-01699
Назва проекту: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1548262.6
Запитувана сума від УКФ: 1448312.6
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Заболотцівської сільської ради, Золочівський р-н., Львівська обл.,
Опис проекту: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, створенні мобільних додатків, де використовуватимуться елементи доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
104.
ID: 6CUH21-01726
Назва проекту: СЛІД
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1019040.00
Запитувана сума від УКФ: 963600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана" Чернігівської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Проєкт "Слід" – це мистецький проєкт зі створення цифрового наративу, допоміжного цифрового відеоматеріалу (у кількості 12 фільмів) для експозиційної та науково-дослідницької діяльності з вивчення та популяризації культурної спадщини, що містить дослідження «слідів», зв’язків, обставин формування музейної колекції, або її окремих мистецьких творів, та діяльності українських митців у контексті взаємовпливів нерозривного художнього процесу ХХ-ХХІ ст. для розширення цифрової бази даних за напрямами дослідження культурної спадщини.
105.
ID: 6CUH21-01772
Назва проекту: Збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1111000.0
Запитувана сума від УКФ: 1000000.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Опис проекту: Загальна мета проекту - збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Завдання 1 - Підвищити рівень доступності музею щонайменше вдвічі. Завдання 2 - Покращити матеріально-технічне забезпечення музею задля збереження культурної спадщини через нові форми та підходи щонайменше на 50%. Завдання 3 - Збільшити поінформованість населення про історико-культурну спадщину Буковинської Гуцульщини та потік відвідувачів музею щонайменше вдвічі.
106.
ID: 6CUH21-01824
Назва проекту: Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова ХХ ст.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 604393
Запитувана сума від УКФ: 604393
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Продовження проєкта «Літературно-мистецькі журнали Харкова першої третини ХХ ст.», започаткованого у 2019 р. за підтримки УКФ. Планується розширити хронологічні межі відбору часописів та урізноманітнити репертуар. У 2023 р. буде оцифровано, оброблено, каталогізовано 4 найменування періодичних видань (63 номери, близько 2500 сторінок), відреставровано 200 пошкоджених сторінок. Електронні копії планується розмістити на модернізованому однойменному сайті: актуалізовано розділи, дизайн.
107.
ID: 6CUH21-01851
Назва проекту: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2022417
Запитувана сума від УКФ: 1992417
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Опис проекту: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток з елементами анімаційної гри та доповненої реальності (AR), за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
108.
ID: 6CUH21-01892
Назва проекту: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 734010
Запитувана сума від УКФ: 704010
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний архів Рівненської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
109.
ID: 6CUH21-01946
Назва проекту: Інтерактивна мультиплатформа “Ожила Спадщина. Український модернізм”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1910492.00
Запитувана сума від УКФ: 1910492.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ПП «АССА» (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає розробку веб-застосунку (сайту) доданої реальності, який розміщується в інтернеті та працює як окремо, так і в поєднанні з інтерактивної друкованою книгою «Ожила Спадщина. Український модернізм». Запропонований комплекс цифрового та друкованого продуктів не має аналогів у світі та дозволяє ознайомитися з видатними українськими митцями за допомогою анімаційних роликів у форматі доданої реальності та фізичних паперових об'ємних моделей творів мистецтва. Проєкт сприяє популяризації української культурної спадщини серед широкої аудиторії в Україні та світі.
110.
ID: 6CUH21-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2049700.00
Запитувана сума від УКФ: 1999700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Опис проекту: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
111.
ID: 6CUH21-02220
Назва проекту: Мистецькими шляхами Іоана Пінзеля. Популяризація та просвітництво визначної постаті України за допомогою сучасних технологій.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1852030
Запитувана сума від УКФ: 1852030
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Відродження історико-культурної спадщини України імені Героя України Б.Г.Возницького"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Бучач, Городенка, Годовиця, Рукомиш,
Опис проекту: За допомогою сучасних технологій популяризувати видатну особистость України – Іоана Пінзеля, а саме мандрувати містами, храмами і музеями, де він залишив слід своєї діяльності. Втілити ідею в життя допоможуть: інтерактивна мапа - яка працює в режимі двосторонньої діалогової взаємодії людини і комп'ютера та є візуальною інформаційною системою. За її допомогою ми зможемо віртуально подорожувати по визначних місцях та отримувати цікаву інформацію; веб-сайт - стає однією з найважливіших складових інформаційної культури людини. І це найкраща інформативна мережа за допомогою якої ми зможемо представити у світовому інформаційному просторі видатну постать та її неоціненний вклад в Українську культуру; Он-лайн гра – це завжди пригода. Діти та молодь багато часу проводять за цим заняттям. А ми дамо їм можливість за допомогою мобільної гри дізнатися про видатного скульптора Іоана Пінзеля, отримати знання про міста, архітектурні об’єкти, скульптури та багато іншого.
112.
ID: 6CUH21-02227
Назва проекту: Сезони: обрядова спадщина України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1783388
Запитувана сума від УКФ: 1783388
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркус Фільм"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект розкриває витоки та надбання української самобутності. Відроджує та пропагує автентичний фольклор, стверджує неперевершену значущість українського народного мистецтва. Наші хормейстери підберуть обрядові пісні з різних куточків нашої країни. Ми створимо унікальне аранжування пісень, виконане Київським академічним духовим оркестром. До пісень будуть поставлені хореографічні номери з режисурою дійства. Номери буде зафільмовано в низькому ключі, що дасть унікальну атмосферу і емоцію моменту. Матеріал буде розміщено на сайт – віртуальну галерею, що дасть можливість використовувати, впорядковувати, зберігати, поповнювати колекцію. Наша сайт – збереже для нащадків втілені у пісні витоки української душі і буде точкою дотику для створення позитивного іміджу та підтримки України у світі.
113.
ID: 6CUH21-02299
Назва проекту: Від лонгхауса до замку
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 755760
Запитувана сума від УКФ: 755760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Альошечкін Олександр Анатолійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Запоріжжя, Запорізька область,
Опис проекту: Метою проєкту «ВІД ЛОНГХАУСА ДО ЗАМКУ» є підвищення обізнаності про історико-культурну спадщину шляхом створення багатофункціональних туристичних маршрутів пам’ятками менонітської архітектури, які залишились на Запоріжжі (меноніти-німецькі та голландські колоністи https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B8_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96) В результаті реалізації проєкту будуть створені багатофункціональні маршрути архітектурними пам’ятниками, зручний сайт з фотоматеріалами, зняті відеоролики з описом споруд та розповіддю про їх історію. Усі матеріали будуть доступні українською, англійською та німецькими мовами. Окрім того будуть зібрані та оцифровані матеріали, а також прокладені маршрути до пам’яток менонітської архітектури, які поки, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
114.
ID: 6CUH21-02363
Назва проекту: Диджиталізація етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1269910
Запитувана сума від УКФ: 1269910
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Балабай Катерина Костянтинівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Велеснів Чортківського району Тернопільської області, Харків,
Опис проекту: Проект передбачає диджиталізацію музею – створення двомовного сайту (українська та англійська мови), який міститиме віртуальну екскурсію (тур 360°) з аудіогідом по музею, цифровізацію архіву музею та створення аудіовізуальної складової сайту – фільму-збірника з робочою назвою "Гнатюкові записи" (екранізація записів зі "Знадобів до української демонології" - томів 33 та 34 "Етнографічного збірника" 1912 року).
115.
ID: 6CUH21-02680
Назва проекту: Українська родина. Історія у фотографіях
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1413950
Запитувана сума від УКФ: 1370450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРФЕКТНА АРТ ГРУПА
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Соціокультурний, дослідницький, етнографічний проект, «Українська родина. Історія у фотографіях» - перш за все направлений на дослідження родоводу української родини, що втілено у його назві. Вивчення історії української родини, її розвитку та часової трансформації, викликаної цивілізаційним прогресом, війнами, суспільними та політичними потрясіннями, є дослідженням найціннішої нашої культурної спадщини – нашого Роду, родини, того, що є первісним в житті кожної людини. Дослідницьким матеріалом для цієї роботи мають стати архівні сімейні світлини українських родин в ретроспективному форматі: від збережених фотоматеріалів перших українських фотографій середини 19 століття до теперішнього часу, розповість про напівзабуті обряди, які були пов’язані з культом родини підносячи його до рівню культурної спадщини
116.
ID: 6CUH21-02911
Назва проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2294613.00
Запитувана сума від УКФ: 1990347.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Всесвітній день вишиванки"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Львів, Дніпро,
Опис проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)» - це частина великого трирічного проєкту зі створення Музею Вишиванки в Чернівцях (відкриття заплановано на 2024 рік). Музей діятиме в самому центрі міста неподалік університету, де було засновано легендарне свято - Всесвітній День Вишиванки, котре щороку третього четверга травня відзначають у понад 100 країнах світу. У 2022 році Всесвітній День Вишиванки здобув відразу дві перемоги в найпрестижнішому європейському конкурсі культурної спадшини Europa Nostra (лауреат номінації «Залучення громадськості та підвищення суспільної обізнаності» та Приз глядацьких симпатій з премією 10 000 євро, яка буде частиною співфінансування в даній заявці). День вишиванки став невід’ємною частиною культурної дипломатії нашої країни та одним із найвпізнаваніших туристично-культурних брендів міста, тому створення сучасного інтерактивного музею є закономірним логічним процесом розвитку як свята, так і місцевої інфраструктури навіть у стані війни. Наразі музей вже приймає на тимчасове чи тривале збереження релоковані колекції із зони бойових дій. В рамках гранту УКФ заплановано створити 2 експозиційні зони із 6, а саме: «Єдність різноманіття», «Вишита сорочка - вбрання мудрих» та сайт музею.
117.
ID: 6CUH21-02943
Назва проекту: «Експозиція «Коломия. Від найдавніших часів до першої літописної згадки» в Музеї історії міста Коломиї»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1384174.00
Запитувана сума від УКФ: 1359174.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коваленко Анжела Олегівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Коломия,
Опис проекту: Коломия – місто з багатющою історією, адже вперше інформація про неї згадується в Галицько-Волинському літописі у 1241 році. Та людські поселення існували на території Коломийщини вже від доби пізнього палеоліту, свідченням чого є археологічні дослідження. Саме для поінформованості мешканців Коломийської громади та гостей регіону Музей історії міста Коломиї має намір створити експозиційний зал, присвячений найдавнішим часам – від археологічних знахідок різних періодів до першої літописної згадки про місто й існування його у складі Галицько-Волинського князівства.Експозицію, яка наявно покаже, що український код нації на Галичині вбирався з молоком матері і має прадавні корені. В експозиції будуть представлені викопні артефакти з Коломийщини, що вже є у фондах музею та 3D голограми тих, які зберігаються у Львівському історичному музеї. Для відтворення Коломиї періоду Галицько-Волинського князівства буде застосовано рухома 3D голограма з аудіосупроводом. Карта-схема давніх українських земель з зазначенням торговельно-сольових шляхів,де Коломия буде представлена як один із центрів видобутку солі (Крим-Бахмут-Дрогобич-Коломия тощо) на сучасній території України. Анімаційне відтворення стародавнього способу виварювання солі, ілюстрації, карти.
118.
ID: 6CUH21-03082
Назва проекту: “Княжий прийом у Софії Київській: 1000 років тому”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1910640
Запитувана сума від УКФ: 1910640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета - сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнівської молоді та широкого кола зацікавлених осіб до вивчення тисячолітньої історії Української державності шляхом віртуального відтворення давньокиївських подій, які зображені на значимих мозаїчних та фрескових сюжетах в Софійському соборі м. Києва, методом створення інтерактивного віртуального музейного простору (веб-сайту). Основною складовою віртуального музейного простору є онлайн-екскурсія Національного заповідника “Софія Київська”, яка сприятиме вивченню та популяризації культурної спадщини серед цільової аудиторії, а саме отримання об'єктивних знань про Софію Київську та історію України, усвідомлення основ національного державотворення та впровадження в сучасне суспільство фундаментальних знань з історії та культури княжої Русі-України доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.
119.
ID: 6CUH21-03403
Назва проекту: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2279968.00
Запитувана сума від УКФ: 1999968.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська обласна громадська організація Тустань
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Урич, Львівська область,
Опис проекту: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
120.
ID: 6CUH21-03416
Назва проекту: Веб-ресурс “Цифрова інфраструктура Харківського ЛітМузею
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1996500
Запитувана сума від УКФ: 1996500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Задуманий веб-ресурс – інклюзивна, двомовна, сучасна цифрова інфраструктура Харківського літературного музею з цілим рядом можливостей, що розширить його аудиторію, сприятиме популяризації та включенню локального слобожанського літературного процесу в національний та світовий культурний контекст. Легкий доступ до колекції, навіть в умовах її евакуації, забезпечить розділ “Фонди”, де будуть викладені оцифровані експонати. Сторінки про меморіальні простори – квартири мовознавця Юрія Шевельова та Петра Лісового в будинку “Слово”, де зараз містяться мистецькі резиденції, – будуть наповнені популяризайційно-освітнім контентом про їх мешканців та про будинок “Слово”, а 3D-тури меморіальними просторами дозволять зафіксувати памʼять, що важливо в умовах щоденної загроженості Харкова.
121.
ID: 6CUH21-03973
Назва проекту: ‎Графіті Софії Київської
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2144080.92
Запитувана сума від УКФ: 1644080.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Постмен-Україна”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Онлайн-музей «‎Графіті Софії Київської» (sophiagraffiti.org) — платформа вивчення й популяризації графіті Софійського Собору (Київ), який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Проєкт передбачає оцифрування написів і малюнків (графіті) на стінах Собору та створення онлайн-платформи зі зручною пошуковою навігацією. Мета проєкту — ввести в обіг графіті Софії як найдавніші писемні джерела й приклади наївного мистецтва, зробивши їх невід’ємною та широковідомою частиною культурної спадщини України. За обмежених збережених писемних джерел, стіни Собору стають важливою пам’яткою давньоєвропейської писемності, візуального мистецтва й культури світового масштабу. Зараз опрацьова но майже 7500 написів XI - XVIII ст. «Корпус графіті Софії Київської‎» В’ячеслава Корнієнка — єдине масштабне дослідження цього феномена. Онлайн-платформа дозволить популяризувати культурну спадщину серед широкої аудиторії та стане першоджерелом унікального й обширного культурного пласту. Колаборації з креативними індустріями, митцями, брендами та партнерство з освітніми установами дадуть потужний поштовх популяризації спадку українців і збагатять візуальне та культурне середовище автентичними символами. В подальшому платформа стане основою для представлення графіті зі стін інших давніх соборів України.
122.
ID: 6CUH21-04463
Назва проекту: Історія спротиву: Інтерактивна мапа пам’яток рухам спротиву в Україні
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 692351.00
Запитувана сума від УКФ: 692351.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Регіональний благодійний фонд "Резонанс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект має на меті сприяти популяризації культурного ресурсу України, пов'язаного із правами людини, дисидентством та рухами спротиву через збір матеріалу про відповідні об'єкти культурної спадщини та нанесення їх на інтерактивну мапу. Проект передбачає створення вебсайту інформаційно-просвітницького напряму, центральним елементом якого буде інтерактивна мапа, що відображатиме місця розташування щонайменше 100 об'єктів культурної спадщини пов'язаних із рухами спротиву, правозахисними та дисидентськими рухами в Україні. Відображення пам'яток буде фільтруватись за персоналіями, місцями, подіями та датами. Кожен маркер на мапі буде прив'язаний до бібліотеки сайту, де міститиметься короткий опис та фотографія об'єкта, який він позначає. Результати проекту будуть презентовані онлайн широкому колу зацікавлених сторін.
123.
ID: 6CUH21-04590
Назва проекту: Креативний ХАБ "Кобзар – крізь століття"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2010600
Запитувана сума від УКФ: 1994600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Усович Ганна Миколаївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Чернігів, смт Седнів, Чернігівського району, Чернігівської області,
Опис проекту: З того самого моменту як існують держави та кордони, між державами точиться перманентна боротьба за наявність у нації національних лідерів у мистецтві , могутність нації, безперечно, вимірюються у наявності таких велетів, які є символами незалежності нації. Безсуперечним українським символом боротьби і гордості нашого народу є Т.Г. Шевченко. Основна мета проекту є актуалізація проблематики та переосмислення творчої спадщини Т.Шевченка, як національного символу боротьби України проти імперського наративу Росії, починаючи з минулих років і по наш час, як одного із засобів протидії в інформаційній війні Росії з Україною. Висвітлення творчості Шевченка, як символу вільної України, яку протиставимо загарбницькому та імперському наративу Росії . Його поезія надихнула український народ на революцію гідності, а потім на боротьбу з агресією Росії щодо України. Творчість Шевченка піднімає проблематику ролі митця в долі народу: чи повинен митець бути воїном на культурному фронті, що надихає народ виборювати силою гідність і незалежність та спонукає українських поетів і митців на створення нових творів, які формують культурний код незалежної Української нації . Проект стверджує ідею, що митець повинен бути завжди з народом під час важких випробувань, що доведено особистим досвідом авторів проекту, частина з них приймала участь в революції гідності, тому ми переконані в цьому, що ми вчасно реалізуємо промоцію даної мети.
124.
ID: 6CUH21-04818
Назва проекту: Культурна спадщина України на сторінках закордонного паспорта
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 798361.60
Запитувана сума від УКФ: 778361.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Субоч Борис Михайлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження культурної спадщини та її популяризацію серед широкої аудиторії. Українське суспільство, на жаль, все ще недостатньо обізнане зі своєю історією, зокрема з окремими об’єктами та артефактами які її репрезентують. Тому поширення інформації про предмети культурної спадщини, що містяться на сторінках закордонного паспорта, який на сьогодні мають понад 16 млн. українців, буде сприяти її широкій промоції. Продуктом проєкту буде якісний науково-популярний цифровий відеоконтент - короткі відеосюжети про кожен об’єкт/артефакт зі сторінок закордонного паспорта, які супроводжуватимуться оригінальними двомовними текстами (українською та англійською). А також буклет, доступний для завантаження. Таким чином, інформація про ці об’єкти та артефакти стане відомою широкому колу зацікавлених громадян, сприятиме розширенню їх знань про українську історію та культуру.
125.
ID: 6CUH21-04864
Назва проекту: Культура приватного колекціонування. Дослідження, мережування та популяризація феномену приватних колекцій на прикладі роботи з колекцією Івана Гречка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1635260
Запитувана сума від УКФ: 1448280
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "А7 ХОЛДИНГ АРХІТЕКТУРНИХ БЮРО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Приватне колекціонерство є невід’ємною складовою формування культурного капіталу і має велике значення для збереження та популяризації культурної спадщини. Проєкт має на меті створити передумови для розвитку культури взаємодії інституцій з приватними колекціями на прикладі комплексного підходу до колекції Івана Гречка, використовуючи дослідницькі, освітні, промоційні та цифрові інструменти. В рамках проєкту плануємо таку діяльність та заходи: круглий стіл з львівськими колекціонерами (мережування), комплексне дослідження колекції Івана Гречка та створення цифрової галереї (дослідницька складова), лекторій на тему колекціонерства, серію екскурсій та відкриту майстерню з реставрації (освітня складова), організувати виставку колекції та мистецькі майстер класи для дітей, молоді та дорослих (популяризаторська складова).
126.
ID: 6CUH21-04903
Назва проекту: "Акерманська фортеця- перезавантаження»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1227499
Запитувана сума від УКФ: 1227499
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО " ФОРТЕЦЯ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, вул Ушакова 2-В,
Опис проекту: Проєкт – «Акерманська фортеця- перезавантаження» - вдихне нове життя у стародавню фортецю і допоможе поглянути на неї по-новому. Білгород-Дністровський, вважається найдавнішим містом України та поряд з Римом та Афінами входить до десятки найстародавніших міст світу, але для численних туристів він привабливий насамперед своєю головною пам'яткою – Білгород-Дністровською (Аккерманською) фортецею. Нажаль, наразі у фортеці, є відсутність конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках комплексного туристичного продукту. Основними причинами цього є хаотичне, невпорядковане, неповне і нераціональне використання існуючих туристичних об’єктів та відсутність у туристів чіткого сприйняття фортеці, як туристичного центру, слабке поширення інформації про наявний туристичний потенціал. Реалізація проєкту дозволить отримати фірмовий стиль , який допоможе ідентифікувати імідж фортеці, що є частиною фундаменту, який формує візуальну репутацію та є важливим елементом брендінгу, розробити сайт та мобільний додаток. Також ,проєкт передбачає розробку екскурсій у форматі 360+ Аеропанорама 360 значно більш оглядових та інформативних, які допоможуть потенційним клієнтам чи відвідувачам за короткий час отримати інформацію щодо об’єкта презентацій без необхідності особистого візиту на об’єкт. Особливо ефективні вони при використанні в окулярах віртуальної реальності. Окрім візуального навантаження презентаційний набір мати текстовий супровід. Насамперед буде поєднання усного мовлення ( екскурсія , аудіогід) , письмового ( текстова складова) та аеропонорма 360.
127.
ID: 6CUH21-05624
Назва проекту: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2221803.00
Запитувана сума від УКФ: 1981955.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтава, Полтавська область, Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
128.
ID: 6CUH21-05981
Назва проекту: Віртуальний музейний простір: 3D-VR. Вітряний млин 1888 р. Німців Менонітів. Підготовка до відновлення та створення діючого музею.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2030000.00
Запитувана сума від УКФ: 2000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Запоріжжя, с. Грушівка, Молочанський район Запорізької області, Вся Україна та Світ (віртуальний 3D VR музейний простір),
Опис проекту: Країна, яка не поважає свою справжню історію не має майбутнього. Відновлення культурної спадщини Повітряного млина 1888 р. Німців Менонітів в Запорізькій області (зараз в окупації), підготовка попередніх конструкторських та архітектурних креслень та створення 3D VR віртуального музейного простору для подальшого фактичного відновлення споруди та відкриття діючого музею, підготовка до подання на фінансування за програмами "Велика Реставрація" та інших програм, у контексті відновлення України після російської військової агресії 2014 та 2022 рр., створення масштабного діючих макетів 5 м та 50 см, проектування та 3Д друк маленьких макетів з молоддю у школі робототехніки, міжнародна співпраця з млинарями – це далеко не весь перелік активностей за проектом, поштовх якому дав нашій команді грант Європейського Союзу – Креативна Європа на відвідування регіону музею Юнеско повітряних млинів Киндердейк у Нідерландах влітку 2021 р. https://www.kinderdijk.com Млин та Україна знов розправлять свої крила!
129.
ID: 6CUH21-06269
Назва проекту: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 726410.80
Запитувана сума від УКФ: 726410.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Стара Скварява Львівської області,
Опис проекту: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
130.
ID: 6CUH21-06281
Назва проекту: Мистецький проєкт "Світорух"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 804590
Запитувана сума від УКФ: 804590
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Доманська Алла Григорівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Волинська область,
Опис проекту: Мистецький проєкт "Світорух" - це презентація 16-ти народних ремесел, що побутують на Волині, у супроводі регіональних народних пісень. Проєкт передбачає створення веб-сайту з описом ремесел, які подаватимуться за обрядовим календарем і супроводжуватимуться відповідною порі року піснею. Рух сонця, рух землі, рух людини, рух праці, рух дозвілля, рух роду, рух народу - неспинний, бо це все - Світорух.
131.
ID: 6CUH21-06405
Назва проекту: Скарби Павла Полуботка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 693010.10
Запитувана сума від УКФ: 668010.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Любеч,
Опис проекту: Створення віртуальної 3D-експозиції та архітектурних об’єктів Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» (місто знаходиться на самому кордоні з білоруссю) , та проведення Всеукраїнської наукової конференції присвяченої 400-річчю гетьманування Павла Полуботка (1722-1724), який за своє прагнення незалежності Гетьманської України був заарештований за наказом Петра І та помер в ув’язненні. Одним із ключових об’єктів любецького музею є Кам’яниця Полуботка, пам’ятка архітектури національного значення.
132.
ID: 6CUH21-06429
Назва проекту: SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1398710.00
Запитувана сума від УКФ: 1363710.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Українська асоціація культурологів - Львів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: “SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові” - проєкт, покликаний привернути увагу до теми післявоєнної архітектурної спадщини у Львові та Україні, яка має мистецьку цінність як частина української та європейської культури. Для цього буде проведено конференцію за участі архітекторів, мистецтвознавців, культурологів, істориків, урбаністів, які експертно зможуть задекларувати та обґрунтувати їх цінність. Для 5 з них буде розроблено облікову документацію для внесення до переліку об'єктів культурної спадщини. Також буде створена інтернет-платформа для популяризації зразків післявоєнного модернізму. На ній планується розмістити каталог цінних об’єктів, їх мапінг, дорожню карту для збереження таких об’єктів, науково-популярні матеріали, записи відеолекцій з подій та 5 промоційних відеороликів.
133.
ID: 6CUH21-07004
Назва проекту: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1688300
Запитувана сума від УКФ: 1688300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Ковчег Україна"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
134.
ID: 6CUH21-07061
Назва проекту: Етнокультурні скарби Надсяння
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1492303.21
Запитувана сума від УКФ: 1467303.21
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Львів та Львівська область, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та області (онлайн), місто Перемишль та села біля Перемишля Підкарпатського воєводства, Польща, міста Любачів, Радруж, Ланцут, Сянік Підкарпатського воєводства, Польща,
Опис проекту: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і диджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено веб-сайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронній та друкованій формі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
135.
ID: 6CUH21-07093
Назва проекту: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «Купала» та «Покрова»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2101155.00
Запитувана сума від УКФ: 1884795.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення двох блоків: «Купала» та «Покрова» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 26 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 10 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ.
136.
ID: 6CUH21-07231
Назва проекту: «Реабілітація засобами культури»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1654188.00
Запитувана сума від УКФ: 1654188.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, місто Жовква, Львівська область, місто Переяслав Київської області, місто Яготин Київської області, місто Львів, село Легедзине Черкаської області,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на сприяння популяризації культурної спадщини та національної пам’яті українського народу задля зміцнення української ідентичності та психологічну реабілітацію членів українського суспільства, що постраждали внаслідок широкомасштабного вторгнення (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю) засобами культури і мистецтва. Наслідком реалізації проєкту стане формування передумов для створення безбар’єрного простору в сфері культурно-мистецької спадщини. В підсумку роботи над проєктом буде створено ютуб-канал, доступний для всіх категорій населення, глядачі якого зможуть переглянути лекції на культурно-мистецьку тематику та видана збірка цих лекцій, підготовлених під час роботи над проєктом і презентованих всім зацікавленим особам під час заходів, що проводимуться наживо для перелічених вище категорій населення України. В свою чергу, проведення таких лекцій сприятиме популяризації української культурної спадщини та самоідентифікації членів українського суспільства.
137.
ID: 6CUH21-26210
Назва проекту: НАДАНЕ
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1096892.00
Запитувана сума від УКФ: 1096892.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Гараж 127"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Цей проєкт має на меті дослідження історії самоорганізації в мистецтві України в 1990 та 2000 років, зосереджуючись на досвіді художників та кураторів, які були активними учасниками цього процесу. Проєкт передбачає проведення 10 інтерв'ю з цими художниками та кураторами та створення спеціального сайту, де ці інтерв'ю будуть доступні у вигляді відео та текстів. Метою проєкту є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини України, зокрема, в контексті розвитку самоорганізації в мистецтві. Цей проєкт має значний потенціал для залучення не тільки широкої аудиторії, але й професійної спільноти, зокрема, митців, кураторів та фахівців сфери, які зможуть використовувати цю інформацію в своїй роботі. Результати проєкту, а саме, інтерв'ю з художниками та кураторами, будуть представлені на спеціальному сайті, який забезпечить простий доступ до інформації про історію сучасного мистецтва незалежної України. Цей проєкт допоможе задовольнити потреби та інтереси аудиторії, яка цікавиться історією українського мистецтва та культурною спадщиною країни.
138.
ID: 6CUH21-26253
Назва проекту: Хроніка. UA
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1993320
Запитувана сума від УКФ: 1993320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство "Українська студія хронікально-документальних фільмів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Слов'янськ, Миколаїв, Херсон, Київ,
Опис проекту: Сворення відеохронікальної платформи з вільним доступом до відеоконтенту від 1940-х років дотепер, що має історичну цінність. Проєкт базується на сучасних практиках та спирається на 90-річний досвід студії «Укркінохроніка». На платформі розміщуються хронікальні відео “Укркінохроніки”, відзняті впродовж 90 років, відео від національних виробників та спеціально відзняті проєктом відео: інтерв’ю командирів і бійців - учасників бойових дій 2022-2023. Ці люди вже є частиною історії України. Стартовий етап: розробка і наповнення сайту, презентація його виробникам відеопродуктів та знімальна експедиція, під час якої буде відзнято 27 пакетів відео-контенту в 4 областях України, де йдуть бої.
139.
ID: 6CUH21-26258
Назва проекту: Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1938470.00
Запитувана сума від УКФ: 1938470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Харків,
Опис проекту: “Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни” - проєкт, що передбачає атрибутацію архівних матеріалів, каталогізацію та створення цифрового архіву щодо історії ХНАТОБ; створення віртуальної галереї онлайн та проведення низки лекцій щодо можливостей розвитку галузі через залучення сучасних цифрових технологій та альтернативних державному способів фінансування для професійної спільноти - робітників театрів, музеїв, бібліотек, архівів тощо. Проєкт продовжує стратегії розвитку Схід ОПЕРА як європейського центру розвитку української музично-театральної культури, вдосконалення української мистецької неформальної освіти, поєднує можливості державної культурної інституції, творчий потенціал молодих та знаних в Україні митців, напрацьовує технології та досвід співтворчості.
140.
ID: 6CUH21-26498
Назва проекту: Коло геноциду
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1997264.4
Запитувана сума від УКФ: 1997264.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Коло геноциду” - кроссекторальний проєкт, покликаний сприяти засудженню геноциду проти українців. Він складається із 3х частин: 4 імерсивних відео у форматі 360°, що репрезентують паралелі між Голодомором - геноцидом українців 1932-33 та 2022-23 років та будуть представлені в основній експозиції Зали Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду, доповненого цифрового архіву російської пропаганди “Пропаганда, що вбиває”, а також доповненого цифрового архіву свідчень очевидців Голодомору. У ході реалізації команда працюватиме над оцифруванням та використанням для створення культурних продуктів нових, досі не представлених для широкої аудиторії, артефактів української культурної матеріальної та не матеріальної спадщини, що знаходяться в архівах, бібліотеках, фондах українських музеїв та Музею Голодомору.
141.
ID: 6CUH21-26519
Назва проекту: Окупована душа
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1887920
Запитувана сума від УКФ: 1887920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Місто-сад"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна (з акцентом на збір інформації з відкритих джерел щодо стану справ на територіяї, які були, або залишаються під окупацією),
Опис проекту: Культурна спадщина – це головний елемент ідентифікації української нації. Війна сьогодні ведеться проти українства і особливо важливо усвідомлювати, що українська нація єдина, незважаючи на внутрішню різноманітність. І, що втрата локальних елементів української культурної спадщини загрожує втратою унікальності для всієї європейської культури. Проєкт “Окупована душа” присвячений збору, систематизації та переосмисленню інформації про елементи НКС та спрямований на напрацювання практичних рішень для охорони живої спадщини в умовах війни, просування інформації про елементи НКС України, які знаходяться / знаходилися на території, де проводяться бойові дії. Планується створення платформи, яка міститиме сучасну та актуальну інформацію про елементи НКС та продукування контенту, який сприятиме формуванню ідентичності та підвищенню рівня згуртованості українців навколо ідеї збереження культурної спадщини.
142.
ID: 6CUH21-26633
Назва проекту: "Перлини Карпат"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999028.00
Запитувана сума від УКФ: 1999028.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Калиновський Сергій Валентинович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення та розміщення в Інтернеті (також споріднених сторінках у соціальних мереж) веб-сайту під назвою «Перлини Карпат» на якому буде представлено в Україні та світі оригінальні самобутні вироби народно-прикладного традиційного мистецтва та предметів високохудожнього побутового вжитку: різьблення по дереву та камінню, писанкарство, мосяжництво (художня обробка металу), іконографія і живопис по дереву та склу, кушнірство, гончарство, ткацтво, художня вишивка, килимарство, бондарство та інші. Виготовлення повнометражного науково-документально фільму «Перлини Карпат» про майстрів самобутнього мистецтва Гуцульщини та Покуття, який буде невід’ємною частиною проєкту (візитівкою веб-сайту). У фільмі буде представлена розгорнута розповідь та дослідження основних традиційних напрямків культури Гуцульщини та Покуття через відео фіксацію процесу їх виготовлення від початку створення і до його завершення. Історичний екскурс виникнення художніх напрямків створення предметів домашнього вжитку на різноманітних інформаційних платформах України та світу. Представлення даного фільму на численних міжнародних кінофестивалях (активна реклама українського народного мистецтва). Проведення виставок і ярмарок з показом відео ряду напрацьованого матеріалу під час зйомок даного фільму.
143.
ID: 6CUH21-26792
Назва проекту: (Не) втрачена культурна спадщина Донеччини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999477.16
Запитувана сума від УКФ: 1999477.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "МУЗЕЙНИЙ ПІДРЯД"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Донецька область, місто Київ,
Опис проекту: Внаслідок російської агресії, Донеччина втратила понад сімдесят об’єктів культурної спадщини, це створює умови для втілення культурної складової російської військової агресії. Тому, команда проєкту, формулює таку мету: Створити умови для популяризації культурної спадщини Донеччини та дослідження проблеми руйнування/збереження об’єктів культурної спадщини під час війни, шляхом формування цифрового архіву "(Не)втрачена культурна спадщина Донеччини", який буде презентовано в ході роботи інтерактивного музейно-мистецького простору, що надалі позитивно вплине на зміцнення сучасної української ідентичності та формування спільних цінностей українського суспільства, а в майбутньому, надасть можливість зробити об’єкти культурної спадщини Донеччини стати основою повоєнної відбудови регіону.
144.
ID: 6CUH21-26998
Назва проекту: Онлайн-квест «Знай і захищай»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 560764.00
Запитувана сума від УКФ: 525764.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Максимець Світлана Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Ми створимо інтерактивний цифровий продукт з елементами онлайн-квесту. У короткій, захопливій формі з використанням різних механік та інструментів користувач отримує знання про культурну спадщину і дізнається, що гуцульська коляда й український борщ — такі ж її елементи, як Софія Київська або писанкарство. Також розповідаємо про ті елементи української культурної спадщини, які росіяни намагалися присвоїти або знищити. Це дозволить користувачу зрозуміти, що культурна спадщина — не притрушена порохом давнина, а те важливе та цікаве, що він отримав від мами, тата чи бабусі й те, що зараз захищають і виборюють наші воїни, те, що ми передамо своїм дітям та онукам.
145.
ID: 6CUH21-27058
Назва проекту: вебсайт "старовинні цвинтарі України"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2121800
Запитувана сума від УКФ: 1771800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Україна Інкогніта"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення двомовного інтернет-ресурсу (вебсайту) який містить реєстр об'єктів історико-культурної спадщини - старовинних цвинтарів з короткими інформаційними статтями по кожному об'єкту
146.
ID: 6CUH21-27063
Назва проекту: Віртуальний музей української діаспори
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1883237.50
Запитувана сума від УКФ: 1883237.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Віртуальний музей української діаспори – веб-платформа Музею української діаспори для розміщення оцифрованої колекції музею та його партнерів, інформування широкого загалу про діяльність єдиного в Україні музейного закладу, який досліджує та представляє історію й культурну спадщину світових українців. У віртуальному музеї висвітлюватимуться різноманітні аспекти історії та культури світового українства, розповідатиметься про видатних особистостей українського походження та українські світові інституції, публікуватимуться наукові статті. Віртуальний ресурс відкриє доступ до джерел та спадку діаспори; сприятиме глибшому розумінню української історії, зокрема, історії масової еміграції з України внаслідок війн та геноциду українців Росією; слугуватиме об’єднанню українців світу у війні за незалежність України проти Росії; захистить фонди музею.
147.
ID: 6CUH21-27196
Назва проекту: Храми під вогнем
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1042900
Запитувана сума від УКФ: 1042900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Донецька область: м. Адіївка, м. Курахове, м. Святогітськ, с. Богородичне, м. Лиман, с. Долина, с. Велика Новосілка тощо, Хархівська область: м.Харків, м. Ізюм, м.Куп'янськ, с. Яцківка, м. Старий Салтів тощо,
Опис проекту: «Храми під вогнем» - цифрова платформа (веб-сайт), що досліджує українські храми (церкви, культові споруди), які зазнали пошкоджень чи руйнувань та перебувають в зоні підвищеної небезпеки через бойові дії. Команда проєкту, що складається з науковців, журналістів, фотографів та операторів, працює в зоні, наближеній до лінії фронту та проводить фото-, відео фіксацію пошкоджених храмів та збирає свідчення щодо них. Зібрані матеріали будуть розміщені на цифровій платформі «Храми під вогнем», яка має місію розказати світовій спільноті про наслідки російської військової агресії та сприяти відновленню пошкоджених храмів у майбутньому.
148.
ID: 6CUH21-27248
Назва проекту: «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1831055
Запитувана сума від УКФ: 1777555
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КУЛЬТУРНА АСАМБЛЕЯ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, Республіка Польща (попередній перелік: Варшава, Вроцлав, Краків, Люблін, Ґданськ, Щецин, Катовіце, Познань),
Опис проекту: Проект «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ» - є промоцією української літературної культурної спадщини серед польської аудиторії через її альтернативну презентацію в новій поетично-музичній формі та зрозумілою для них мовою, з метою допомогти польському народу ще глибше розуміти сучасних українців через їх історію. Спільний погляд на речі, в свою чергу, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між українським та польським народами, формуванню спільних цінностей та відчуття єдності між ними.
149.
ID: 6CUH21-27721
Назва проекту: Родинний альбом. Харків
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 930722
Запитувана сума від УКФ: 930722
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Звиняцьківська Зоя Романівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Метою проєкту «Родинний альбом. Харків» є створення на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи цифрового архіва світлин з приватних родинних альбомів, на яких зображені пересічні люди, що мешкали в Харкові, починаючи з 1900 року і до сьогодення. Колекція покликана дати уявлення про зовнішній вигляд та одяг представників різних часів та соціальних прошарків мешканців міста. Колекція розглядається як матеріал для досліджень з історії України, соціальної історії, соціальної антропології, культурології тощо. Проект є продовженням і розвитком пілотного проєкту «Родинний альбом» (2021)
150.
ID: 6CUH21-27988
Назва проекту: U-Samples. Аудіотека українських етнічних інструментів.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 584750
Запитувана сума від УКФ: 584750
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Левченко Тихон Дмитрович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «U-samples» покликаний створити першу безкоштовну цифрову аудіотеку семлів українських етнічних музичних інструментів, та інтегрувати її в актуальне середовище сучасної музики задля розширення музичної палітри та просування автентичної культури в українській та світовій музичній спільноті. Семпл – це звуковий фрагмент, котрий містить музичну інформацію. Семплом може бути одна нота, зіграна на стародавньому бубні чи трембіті, або музичний уривок з мелодією, зіграний на кобзі чи флоярі. Проєкт спрямований на створення високоякісних семплів задля посилення інтересу до використання етнічної музики серед професіоналів та початківців. Шляхом проведення конкурсу на кращий трек с використанням аудіотеки проект залучить музикантів, та розширить жанрове наповнення сучасної української музики.
151.
ID: 6CUH21-28000
Назва проекту: Олесь іде в музей
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1310235.20
Запитувана сума від УКФ: 1328235.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Партнерство."
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: “Олесь іде в музей” - це проект з впровадження і розвитку в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини сучасних інформаційних технологій і діджиталізації, донесення до споживача інформації про унікальні музейні експонати, зміна іміджу від закритого закладу на сучасну привабливу локацію для молоді, жителів Тернопільщини, туристів. Створення веб-сайту, наповнення його оновленими експозиціями з використанням AR-технологій, запровадження системи обслуговування відвідувачів за допомогою аудіогідів українською та англійською мовами, підвищення кваліфікації працівників музею - як спосіб передачі історії, знань у більш доступній формі для іноземних відвідувачів та молоді. Нові технології, впроваджені завдяки реалізації проєкту, збільшують потік відвідувачів у музей та сприяють розвитку місцевого туризму.
152.
ID: 6CUH21-28002
Назва проекту: Доповнення та промоція платформи Ukrainian. Photographies
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 741070
Запитувана сума від УКФ: 716070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українська фотографія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Ukrainain.Photographies - англомовна онлайн-платформа присвячена українській фотографії та візуальній культурі, створена навесні 2022 року у партнерстві з європейськими культурними інституціями. Проєкт, що пропонується до підтримки УКФ, має на меті створення україномовної версії сайту Ukrainian. Photographies, розробку нових аналітичних матеріалів з дослідження спадщини української фотографії, а також реалізацію широкої комунікаційної кампанії з метою популяризації видатних постатей української фотографії та феноменів української культури в Україні та закордоном.
153.
ID: 6CUH21-28005
Назва проекту: Львів Стародавній: дорогами століть
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1928400
Запитувана сума від УКФ: 1928400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей "Львів Стародавній"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інтерактивного музейного простору з використанням віртуального гіда, 3D моделювання, реконструкцій архітектурних та археологічних пам’яток, в т.ч. втрачених, AR-технологій, у форматі віртуальних екскурсії та квесту. Мета проєкту – стимулювати зростання інтересу серед ЦА до сфери культури та історії Королівства Русь і Львова, показати етапи розвитку національної ідеї та пам’яті українського народу в мультикультурній мозаїці цих терен, підкреслити зв’язки з іншими регіонами сучасної України, продемонструвати тяглість історичних та державотворних процесів від періоду Русі і до закінчення існування Речі Посполитої та Воєводства Руського у її складі, підвищити інтерес до матеріальної спадщини України, стимулювати відвідувачів пишатися багатою на події історією України.
154.
ID: 6CUH21-28123
Назва проекту: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1049067
Запитувана сума від УКФ: 1009067
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Польова Вікторія Олегівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відкриває всьому світові приміщення бібліотеки, як пам’ятки архітектури історико-культурного значення. Після того як COVID-19 закрив доступ до приміщень, а потім повномасштабне вторгнення рф загалом поставило під загрозу подальше повноцінне функціонування Бібліотеки, не всі мають можливість в повній мірі ознайомитись з цінними надбаннями її фондів, а, враховуючи віроломне нищення культурних цінностей окупантами, національна пам’ятка може бути назавжди втрачена. Віртуальна інтерактивна 3d-екскурсія національною бібліотекою дає можливість пройтись читальними залами, зазирнути до книгосховищ, отримати цікаві факти з історії бібліотеки у супроводі аудіогіда - і все це з різних куточків світу. Користувач має можливість порівняти два приміщення бібліотеки, оскільки з 2011 р. було побудовано нове приміщення із читальними залами за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1. До всеукраїнського дня бібліотек буде представлено фото-виставку «Перша публічна бібліотека Києва: в історію крізь сучасність», де відбудеться презентація проєкту за участі відомих діячів культури та мистецтва, науковців і фахівців бібліотечної справи.
155.
ID: 6CUH21-28235
Назва проекту: Відкриття музею "РЕТРО.СУМИ"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 912460
Запитувана сума від УКФ: 887350
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Сахно Олексій Олександрович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт. Низи Сумського району, місто Суми,
Опис проекту: Мета проекту: Розвиток та збереження історичного транспортного руху в Україні, шляхом відкриття музею технічної спадщини. Результати: Відкриття музею дасть розвиток науково - історичному напрямку роботи організації. Адже дослідження історії - один із аспектів роботи музею. А проведення історичних автоквестів та фотомандрівок історичними місцями області - є новою цікавинкою для членів клубу та інформуванні громадськості з метою популяризації туристичного напрямку області.
156.
ID: 6CUH21-28245
Назва проекту: Відроджена історія. Віртуальна реконструкція Конотопської битви та фортеці.
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1115586.79
Запитувана сума від УКФ: 1105586.79
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кубраков Сергій Григорович (Школа архітектури та дизайну)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Суми, Місто Конотоп, Сумська область.,
Опис проекту: Мета : сприяння розвитку внутрішнього локального та всеукраїнського культурно-пізнавального туризму. Дослідження та популяризація фактів про визначну історичну подію - Конотопську битву, зараз актуально, як ніколи, бо повністю спростовує твердження ворожої пропаганди про "споконвічне прагнення українців до союзу з Росією". Наш проєкт об’єднує дослідження фактичних матеріалів сучасної української історіографії про Конотопську битву, подання узагальненого матеріалу у формі 3D візуалізації Конотопської фортеці та 3D анімації Конотопської битви з AR і VR додатками. Така форма викладення історичних фактів легко сприймається, має позитивний емоційний вплив та актуалізує м.Конотоп, як привабливий туристичний об’єкт.
157.
ID: 6CUH21-28310
Назва проекту: U.КРАЇНА КАЗОК
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1706525.00
Запитувана сума від УКФ: 1666525.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Дмитрик Роман Євгенович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації:
Опис проекту: Проект U.КРАЇНА КАЗОК - це онлайн-платформа, де українські народні казки представлені у сучасному та цікавому форматі, близькому сучасному споживачу контенту. Основою проекту є казки, котрі протягом життя збирав і записував фольклорист і педагог Микола Зінчук. На платформі їх можна буде знайти у трьох форматах: текстовому, у форматі аудіоказки та короткого анімаційного фільму. Голосами проекту стануть відомі українські актори. Головна задача проекту – збереження та популяризація казки, яка є нематеріальною культурною спадщиною, створення сталої сімейної традиції читання казки. U.країна казок – це можливість слухати, читати, дивитися питомо українські казки в будь-якій точці планети і будь-який момент.
158.
ID: 6CUH21-28339
Назва проекту: Онлайн-музей Бандерштату
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1750000
Запитувана сума від УКФ: 1650000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Бандерштат»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Опис проекту: Онлайн-музей «Бандерштату» дозволить зібрати, систематизувати та оприлюднити інформацію про історію однієї із найдавніших фестивальних традицій України 2000-х. Проєкт допоможе оцифрувати безцінні архіви сучасної нематеріальної культурної спадщини, популяризувати їх та зберегти для прийдешніх поколінь. Фестиваль «Бандерштат» є унікальним культурним явищем в Україні, захід проводиться щороку із 2007-го, за цей час став наймасовішою подією Волині. Фестиваль послідовний у своїх ідеях та цінностях: популяризував українське мистецтво ще до того, як це стало мейнстрімом. У час повномасштабної війни подія не відбувається наживо, відтак команда використовує можливість ретельно попрацювати над архівами і оформити історію «Бандерштату» в цифровий музей.
159.
ID: 6CUH21-28353
Назва проекту: Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1222600
Запитувана сума від УКФ: 1202600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: «Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому» - культурно-мистецький проєкт, метою якого є відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження унікальної для регіону техніки витинання, оцифрування мистецьких робіт-витинанок та створення веб-сайту «Волинська витинанка» задля збереження та популяризації національного культурного надбання в Україні та закордоном. Результати проєкту включають: 1. Дослідження та популяризацію творчості унікальної майстрині-витинальниці з метою підвищення інтересу громадськості до збереження культурної спадщини. 2. Відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження техніки витинання за допомогою залучення молоді до навчальних мистецьких воркшопів. 3. Збереження та поширення національного культурного надбання через оцифрування мистецьких робіт, створення веб-сайту, та проведення інформаційно-промоційної кампанії.
160.
ID: 6CUH21-28357
Назва проекту: ТРОП. Онлайн-експозиція художнього дерева Українських Карпат
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1998056.00
Запитувана сума від УКФ: 1998056.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Культурна платформа Закарпаття”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Закарпатська область,
Опис проекту: ТРОП має на меті створити першу в Україні онлайн-експозицію, присвячену комплексному представленню явища декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття як невід'ємної складової соціокультурної приналежності до української держави задля збереження, передачі, поширення унікальних знань виробничих технологій і художніх технік виготовлення виробів народних художніх промислів. В результаті проєкту буде створено онлайн-експозицію з представленням близько 40-ка об’єктів художнього дерева знакових закарпатських митців. Онлайн експозиція міститиме оцифровані об’єкти художнього дерева з інтеграцією доповненої реальності (webAR). В рамках проєкту також пройдуть відкриті лекції та науково-практична конференція задля підвищення репутаційної спроможності сфери народних художніх промислів.
161.
ID: 6CUH21-28479
Назва проекту: Сучасний креативний бібліотечний простір для активних громадян у комунальному закладі "Городоцька публічна бібліотека" Городоцької міської ради Львівської області
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 512382.13
Запитувана сума від УКФ: 512382.13
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Городоцька публічна бібліотека" Городоцької міської ради Львівської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Городок Львівська область,
Опис проекту: Мета - створення умов для згуртування, обговорення, генерування культурних набутків та підвищення доступу мешканців громади до культурних послуг шляхом трансформації читального залу КЗ “Городоцька публічна бібліотека” у інтерактивний бібліотечний простір впродовж липня-жовтня 2023 року. За результатами впровадження проекту буде створено інтерактивний простір, сформовано позитивне ставлення до книги,впроваджено сучасні форми роботи.Проведені заходи сприятимуть активізації культурного середовища у Городоцькій громаді.
162.
ID: 6CUH21-28508
Назва проекту: "Історико-культурна майстерня": проєкт залучення громадськості до збереження та популяризації культурної спадщини українського Маріуполя
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2036700
Запитувана сума від УКФ: 1982700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ханча Христина Василівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Київ, м.Дніпро, м.Івано-Франківськ, м.Кривий Ріг, м.Одеса, м.Львів, м.Хмельницький, м.Ужгород, м.Черкаси, м.Тернопіль,
Опис проекту: Проєктом передбачається реалізація низки ініціатив та створення креативних продуктів, об’єднаних загальною метою та тематикою, покликаних привернути увагу громадськості до проблеми збереження та популяризації культурної спадщини українського Маріуполя, а саме - безпосереднього її залучення. Головною метою проєкту є підвищення рівня обізнаності українців щодо особливостей та проблематики питання культури українського Маріуполя, руйнування стереотипів щодо сепарації сучасної культури Маріуполя від загальноукраїнських тенденцій та сприяння процесу культурної деокупації Маріуполя в умовах війни. Очікуваними кінцевими результатами є створення зацікавленої у питанні спільноти, успішна пропагандна інформаційна кампанія, створення єдиного загальнодоступного цифрового ресурсу та інструментів для сприяння доступності матеріалів за темою для подальших більш глибоких та змістовних досліджень.
163.
ID: 6CUH21-28813
Назва проекту: Язичницькі скульптури Хмельниччини в 3 D
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 679779.80
Запитувана сума від УКФ: 634479.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, с. Самчики Хмельницького району Хмельницької області,
Опис проекту: Мета проекту: зберегти колекцію кам'яних ідолів в цифровій формі, зробити її більш доступною для громадськості, привернути увагу наукової спільноти до проблем збереження язичницьких ідолів. В результаті реалізації проекту планується оцифрувати 15 кам'яних ідолів (створити 3 D моделі) розмістити їх на онлайн платформі з можливістю перегляду та скачування цифрових копій експонатів. Також буде видруковано ілюстрований каталог кам'яних скульптур з 3D моделями ідолів виконаних за технологією АR. Планується розробити таблички (15 шт.) та стенди присвячені дохристиянським віруванням (8 шт). провести презентацію каталогу та круглий стіл "Проблеми та перспективи дослідження та збереження кам'яних ідолів Хмельниччини" з виробленням плану дій щодо подальшого збереження кам'яних статуй.
164.
ID: 6CUH21-28870
Назва проекту: Відео-арт 3D-мапінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1549918
Запитувана сума від УКФ: 1549918
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна Організація Благодійний Фонд "Інститут Громадської Дипломатії"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєктом передбачено створення цифрового продукту у форматі відео-арт 3D-маппінг - вистава «Слідами віднайденого Трипілля». Проєктом заплановано задіяти залишки трипільського поселення в Україні, предмети побуту та прикраси (їх 3D-моделювання), відтворення життєвих епізодів мешканців трипільського міста, артефактів трипільсько-кукутенської культури. Презентація цифрового культурного продукту відбудеться в Україні та Польщіі. Надалі проєкт буде доступним широкому загалу глядачів по всьому світу. Відео-арт 3D-маппінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля» дасть імпульс просуванню українського культурного продукту за кордоном.
165.
ID: 6CUH21-28895
Назва проекту: Комунікація задля збереження пам’яток
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 751552
Запитувана сума від УКФ: 751552
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ ФОНД РЕСТАВРАТОРІВ УКРАЇНИ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Дубно, Вараш, Сарни,
Опис проекту: Проєкт передбачає систематизацію інформації про архітектурні пам’ятки Рівненської області шляхом створення сайту з інтерактивною мапою, де будуть позначені всі об’єкти національного та місцевого значення. Це забезпечить можливість комунікації між пам’яткокористувачами та пам’яткоохоронними структурами, а також дозволить в онлайн режимі адміністраціям територіальних громад бачити зони, в яких будівництво заборонене без спеціальних дозволів Міністерства культури та інформаційної політики. В проєкті також буде підготовлена методичка «Посібник пам’яткокористувача», в якій буде зібрана вся інформація про те, як поводитися з пам’ятками в юридичній та реставраційно-консерваційній площині. Примірники методички будуть роздані усім пам’яткоутримувачам у Рівненській області.
166.
ID: 6CUH21-28935
Назва проекту: Цифрова платформа "Pro:Спадщину"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 542260.00
Запитувана сума від УКФ: 520260.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Визирська сільська рада Одеського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Визирка, Одеська область, Визирська СТГ, с. Першотравневе, Одеська область, Визирська СТГ, с. Калинівка, Одеська область, Визирська СТГ, с. Пшонянове, Одеська область, Визирська СТГ, с. Любопіль, Одеська область, Визирська СТГ, с. Кордон, Одеська область, Визирська СТГ,
Опис проекту: Проект створення цифрової платформи "Pro:Спадщину" Визирської сільської територіальної громади має на меті розробку єдиного ресурсу, який стане цифровим безбар'єрним історичним веб-простором (3D екскурсії з аудіо-гідом)), відвідати який зможе будь-хто у будь-якій частині України та світу, культурно-історичним довідником Визирської СТГ та способом залучення молоді громади через нові форми діджиталізації.
167.
ID: 6CUH21-28991
Назва проекту: Веб-сайт "Виставка картин Рустема Емінова"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1933700
Запитувана сума від УКФ: 1933700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЗВІЛЬНЕННЯ КРИМУ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення веб-сайту "Виставка картин Рустема Емінова", присвячених депортації кримських татар 1944 року. Проект покликаний зберегти спільну культурну спадщину кримських татар та українців, підвищити зацікавлення молодого покоління історією через застосування сучасних технологій, сприяти збереженню пам’яті про депортацію 1944року і протидії російській пропаганді про “російський Крим” і “ворогів народу” кримських татар.
168.
ID: 6CUH21-29248
Назва проекту: (Не)втрачена спадщина
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 911210
Запитувана сума від УКФ: 819310
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Острог Рівненська область, Корець Рівненська область, Березне Рівненська область, Клевань Рівненська область,
Опис проекту: Завдяки реалізації проекту буде створено інтерактивну карту пам’яток архітектури Волині та наповнено її інноваційних контентом - 3D моделями збережених пам’яток архітектури, 3D візуалізаціями зруйнованої архітектури, 3D панорамами, аудіогідом та супровідними текстами української та англійською мовами. Для популяризації основного культурного продукту буде створено друкований альбом архітектруної спадщини Волині з елементами AR та інформаційні таблички.
169.
ID: 6CUH21-29251
Назва проекту: Інвестиційна платформа Гостинного двору Прайзлерів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 150000000
Запитувана сума від УКФ: 150000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Молодіжний центр інноваційної освіти "Семиярусна гора"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Цифрова платформа стане продуктом кроссекторальної діяльності у сфері досліджень, комунікації та культурного менеджменту проєкту реставрації Гостинного двору Прайзлерів (ГДП). Веб-сайт міститиме історію, віртуальний тур, мінісеріал, результати соціологічного та просторового дослідження, інвестиційну презентацію, бізнес-план та продукти культурної резиденції задля популяризації ГДП серед широкої авдиторії, залучення інвестицій та реставрації Гостинного двору Прайзлерів.
170.
ID: 6CUH21-29511
Назва проекту: Музей просто неба: цифрова еволюція
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999932.40
Запитувана сума від УКФ: 1999932.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний культурно-просвітницький проєкт "Музей просто неба: цифрова еволюція", покликаний масштабувати місію музею – збереження та популяризація автентичної культурної спадщини України. Основні складові проєкту: • створення брендбуку на основі дослідженнь української культури; • запис аудіогіда (українською та англійською); • розробка та створення цифрової платформи, що поєднає культурно-просвітницьку (блог, попурялизаційні відео та фото, анонси подій, квести, доповнену реальність), наукову (статті, музейні видання, каталоги, 3D моделі певних експонатів), освітню (лекції, майстер-класи, екскурсії), туристичну (описи експозицій, довідки про наявні архітектурні об'єкти) діяльності музею; • виготовлення та встановлення інтерактивної навігації з мапами та анотаціями до садиб, qr-кодом на аудіогід, скороченими анотаціями шрифтом Брайля.
171.
ID: 6CUH21-30241
Назва проекту: Оцифрування відомостей, матеріалів та документів з історії Володимира для всебічного доступу користувачів
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 543128.95
Запитувана сума від УКФ: 543028.95
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Володимир, Луцьк, Київ,
Опис проекту: Проект спрямований на збереження історичної спадщини міста Володимир, систематизації її на одному ресурсі та підвищення її доступності для громадськості. Проект передбачає оцифрування архівних документів, фотографій, відеозаписів та інших джерел інформації про історію міста та життєдіяльність міста та її зберігання в електронному форматі. Оцифрована інформація може бути використана для проведення наукових досліджень, написання книг та статей про історію міста, розробки туристичних маршрутів та інші цілі. Крім того, доступність цієї інформації може допомогти зберегти історичну пам'ять міста та розширити знання місцевого населення про його минуле.
172.
ID: 6CUH21-30695
Назва проекту: Сорочинський ярмарок – центр відродження ярмаркових традицій в Україні
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1758651.00
Запитувана сума від УКФ: 1580897.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сорочинський ярмарок"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Великі Сорочинці, Миргородський район, Полтавська область,
Опис проекту: Проєкт «Сорочинський ярмарок – центр відродження ярмаркових традицій в України» актуалізує питання відродження і популяризації культурної спадщини, зокрема традицій ярмаркування в Україні. Радянська політика з «деукраїнізації» навмисно стерла з пам’яті українців окремий вагомий пласт звичаєвої культури, який спонукав до єднання і вільнодумства українського народу. Проєктом передбачається кроссекторальний підхід до ґрунтовного дослідження феномену українського ярмаркування та широкого просвітництва у галузі нематеріальної культурної спадщини.
173.
ID: 6CUH21-30729
Назва проекту: Історією моди таврійського розпису: від першого малюнку до сучасного дизайну
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1019720
Запитувана сума від УКФ: 989720
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "МІФАРТ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Метою проєкту є відродження та популяризація серед українок і українців таврійського розпису, як унікальної маловідомої нематеріальної культурної спадщини Півдня України. Мета буде досягнена шляхом створення нової експозиції «Історією моди таврійського розпису», яка відбуватиметься в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї та стане результатом проведеного навчання з таврійського розпису, розробленої колекції одягу, прикрас та ляльок з елементами розпису. Ключовим етапом проєкту стане створення першого онлайн 3D музею «Історія моди таврійського розпису». Відвідати який зможе будь-яка людина, маючи телефон, планшет або комп’ютер. Навігація музеєм буде українською та англійською мовою, що дає змогу популяризувати таврійський розпис не тільки в Україні, а і за її межами.
174.
ID: 6CUH21-30965
Назва проекту: Charity Hero -Культурна Спадщина
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 10911210
Запитувана сума від УКФ: 1995960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація “Благодійний Фонд "УКРАЇНСЬКА ОСВІТНЯ ФУНДАЦІЯ”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна та Світ,
Опис проекту: Charity Hero - інноваційна мобільна онлайн-платформа, у межах якої функціонуватимуть можливості проведення освітніх компаній що до популяризації культурної спадщини та можливості залучення коштів на збереження або захист музеїв та інших культурних або історичних пам’яток з залученням широкого кола користувачів та соціальних підприємців.
175.
ID: 6CUH21-31283
Назва проекту: Ukrainian women через чорно-білий об'єктив
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2000000
Запитувана сума від УКФ: 1167252.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний архів Хмельницької області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Хмельницький,
Опис проекту: Проєкт ,,Ukrainian women через чорно-білий об'єктив" спрямований на висвітлення історії української жінки у різні історичні епохи, соціальний статус, важливість жіночих професій, вплив на політичний розвиток подій, експлуатація жіноцтва як багато чисельного трудового ресурсу, еволюція жіночого одягу, місце та роль сучасної жінки в суспільстві, гендерний аспект, жінка та війна. Реалізація цього проєкту здійснюватиметься за допомогою: оцифрування чорнобілих фотосвітлин української жінки, зокрема подолянки з фондів Державного архіву Хмельницької області; створення цифрової платформи для їхньої презентації та популяризації; розроблення банерної експозиції виставки та друкованого каталогу. Продукти проєкту передбачаються в офлайн/онлайн форматі.
176.
ID: 6CUH21-31351
Назва проекту: Реекспозиція виставки «Трипільська культура. Поселеня Бодаки»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1035389
Запитувана сума від УКФ: 1035389
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Збараж,
Опис проекту: Метою проекту є реекспозиція археологічної виставки Трипільської культури з використанням новітніх технологій та інтерактивних підходів до подачі інформації. Зокрема, передбачається облаштування «інтерактивної локації», оцифрувавння археологічних матеріалів, створення 3Д-моделей найяскравіших артефактів експозиції та розміщення їх на уже існуючих інтернет-платформах, забезпечивши віддалений онлайн-доступ широкого кола користувачів. Для реекспозиції використовуватимуться артефакти, знайдені у ході археологічних досліджень унікального трипільського поселення Бодаки, які зберігаються у фондах Національного заповідника «Замки Тернопілля». В контексті даних матеріалів буде відображено матеріальну та духовну культуру трипільців.
177.
ID: 6CUH21-31487
Назва проекту: "Всесвіт Земляка"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 755672.00
Запитувана сума від УКФ: 717804.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Дивосвіт»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: Проект ставить за мету презентувати для широкого доступу цифровий культурний продукт, створений на фундаменті бібліотечного музейного простору «ЗемлякOPEN» разом із засобами кіномистецтва і художньої літератури - творчої спадщини Василя Земляка. В результаті буде створено інтерактивний простір «Всесвіт Земляка», доступний в офлайн і онлайн форматах, зокрема для підлітків та молоді, що стало можливим завдяки використанню сучасних цифрових технологій (онлайн–платформа, веб-сайт, інтерактивна мапа «Всесвіт Земляка») та технічних засобів (інтерактивний дисплей, сенсорний кіоск).
178.
ID: 6CUH21-31604
Назва проекту: Культурний код України
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1996675
Запитувана сума від УКФ: 1996675
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Горпинюк Іван Валентинович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Нашою командою в Національному центрі Олександра Довженка знайдено архів діафільмів виробництва ДП Української студії хронікально-документальних фільмів в кількості близько 600 найменувань у вигляді макетів діафільмів, які являють собою набори оригінальних малюнків художників з написаним текстом твору, що відповідають один одному і розташовані відповідно. З них українською мовою 250 творів — близько 50-ти українських народних казок, біля 30-ти творів українських письменників і поетів, як класичних: І. Франко, Л. Українка, М. Вовчок; так і більш сучасних: Д. Павличко, Н. Забіла, М. Стельмах та інші. На наш погляд ці макети являють собою об'єкти культурної спадщини, що зберегли свою автентичність і представляють культурну цінність, поєднуючи у собі матеріальну культурну спадщину - малюнки українських художників другої половини 20 сторіччя, та нематеріальну культурну спадщину — насамперед українські народні казки, що є основоположною складовою українського культурного коду, фундаментом української ідентичності. Саме тому у нас народилася ідея створення кроссекторального Проекту , що сприятиме збереженню, захисту та популяризації (насамперед серед дітей) культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам'яті українського народу, підтримки розвитку та функціонуванню української мови серед наймолодших українців, закладання в них з самого початку життя українського культурного коду, як основи української ідентичності. Кроссекторальність Проекту виражатиметеся завдяки синергії різних секторів культури та мистецтва — як то образотворче, літературне, музичне та театральне мистецтва (акторське озвучення для більш комфортного сприйняття художнього контенту, щоб маленькі діти, які ще не вміють читати вже долучалися до української культурної спадщини та використанні української мови). А також у поєднанні культурного надбання минулого та сучасних цифрових технологій для його збереження шляхом диджиталізації — оцифровування наявних матеріалів; та інноваціністі та технологічності його популяризації шляхом створення цифрової платформи у вигляді інтернет сайту та youtube каналу з контентом, що представлятимуть ролики, кожен з котрих буде складатися з: - оцифрованих малюнків, які змінюватимуться по черзі, згідно з контекстом, від початку і до кінця; - звуковим супроводом: - професійним акторським озвученням в ролях; - музикою, написаною за українськими народними мотивами; - саунд-дизайном: звуковими ефектами, що підкреслюють перебіг подій у творі. Протягом 2023 року планується зробити перші 12 роликів з українськими народними казками та розмістити їх на сайті та youtube каналі Проекту, цо матимуть культурно-просвітницьке спрямування з постійно діючими вільним доступом до всього контенту.
179.
ID: 6CUH21-32350
Назва проекту: Цифровий інформаційно-бібліографічний ресурс «Замки та фортеці Рівненської області»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1097867.72
Запитувана сума від УКФ: 912668
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад “Рівненська обласна бібліотека для молоді” Рівненської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Рівне, м. Рівне,
Опис проекту: Інформаційно-бібліографічний ресурс «Замки та фортеці Рівненщини» це – синтезований, узагальнений, тематично згрупований двомовний (українсько-англійський) інформаційний продукт, який містить консолідовану інформацію про визначні пам’ятки історії, культури та архітектури Рівненщини та спрощує її пошук для користувача, популяризує пам’ятки культури в європейському цифровому просторі. Мета проєкту ‒ привернути увагу дітей та молоді до культурної спадщини Рівненщини засобами електронних бібліографічних продуктів, вільного доступу до інформації через створення сучасного технічно оснащеного креативного простору бібліотеки. Реалізація проєкту дасть можливість дослідити у фондах бібліотеки накопичений значний обсяг друкованих видань, що містять інформацію про замки та фортеці Рівненщини, оцифрувати документи, створити інформаційно-бібліографічний ресурс та популяризувати серед широкої аудиторії через сайт бібліотеки, електронний каталог, шляхом обміну бібліографічними даними з іншими системами в режимі online, зокрема розміщенням на екрані інформаційно-сенсорного кіоску.
180.
ID: 6CUH21-32586
Назва проекту: "Горюни відкриті світу" - веб-сайт Музею горюнської культури
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1345200
Запитувана сума від УКФ: 1325200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ткачов Максим Сергійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Сумська область, територія аудиторії - необмежена,
Опис проекту: Веб-сайт "Горюни відкриті світу" - інформаційний Інтернет-ресурс для широкої аудиторії користувачів, який у доступній формі, об'єднавши результати багаторічних фольклорно-етнографічних, дослідницьких проєктів Сумщини та сучасні інформаційні технологічні рішення, презентуватиме цілісний пласт культурної спадщини субетносу горюнів. Реалізацією цього проєкту ми хочемо раз і назавжди довести фейковість інформації, яка системно нав'язується засобами масової інформації країни-агресора, щодо приналежності горюнів до етнічно російських груп. Ми відкриємо світу горюнів, створивши веб-платформу, де будуть представлені історія та побут субетносу, унікальні записи пісенного фольклору, неповторна горюнська говірка, самобутній одяг та взуття, традиції гостинності та гастродива, звичаї, обряди, традиції - все, що робить цей субетнос самобутнім.
181.
ID: 6CUH21-32606
Назва проекту: Галицьке Музичне Товариство: LIVE
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1997743.00
Запитувана сума від УКФ: 1997743.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГАЛИЦЬКЕ МУЗИЧНЕ ТОВАРИСТВО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Вся Україна,
Опис проекту: Проект “Галицьке Музичне Товариство: live” спрямований на створення цифрової платформи з оцифрованими історичними документами Галицького Музичного Товариства (1838-1939), чия багатофункційна діяльність зафіксована в об’ємному архіві, врятованому від знищення в роки радянського режиму. Відтак оцифрування архівних матеріалів, їх опрацювання та виставлення у вільний доступ на сайті відновленого Галицького Музичного Товариства (2019) дозволить створити надійну джерельну базу для популяризації маловідомих та забутих імен видатних музикантів і культурних діячів та їх творчих здобутків в українському та міжнародному просторі. Забезпечення відкритого доступу до архівів Галицького Музичного Товариства передбачає ряд заходів - презентації, видання книжки, концерти, наукові та експозиційні заходи.
182.
ID: 6CUH21-32687
Назва проекту: Віртуальний музей науки і техніки
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1981527.00
Запитувана сума від УКФ: 1981527.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний університет "Львівська політехніка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті зберегти технічні артефакти та стимулювати зростання інтересу до історії науки і техніки серед широкого кола інтернет-користувачів різного віку та рівня технічної підготовки шляхом створення та промоції Віртуального музею історії науки і техніки на основі доповненої експозиції дослідної машинної зали НУ "Львівська політехніка". В рамках проєкту планується підготовка експозиції з 50 3D-експонатів віртуального музею, доповненої віртуальними екскурсіями для трьох різних цільових груп (школярі, технічні спеціалісти, особи без спеціальної технічної освіти (широка аудиторія)), аудіогідами та відеофайлами. Результати та продукт проєкту будуть поширені через ЗМІ та соціальні мережі.
183.
ID: 6CUH21-32727
Назва проекту: Музейний електронний квиток
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 590900
Запитувана сума від УКФ: 560900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інститут моделювання розвитку територій"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Музейний Електронний Квиток» - єдиний в Україні безкоштовний сервіс, який надає музеям, заповідникам та закладам музейного типу можливість продавати свої квитки онлайн та приймати оплату картою єПідтримки. З 2020 року сервісом користуються понад 60 закладів культурної спадщини в 15 областях України. Ми прагнемо розширити можливості сервісу відповідно до потреб музеїв-партнерів та залучити до співпраці нові заклади. Веб-сайт проекту - www.e-museum.org.ua.
184.
ID: 6CUH21-32819
Назва проекту: Відродження фольклорних традицій Кам’янеччини
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1537204.00
Запитувана сума від УКФ: 1537204.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гарбар Сергій Анатолійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кам’янець-Подільський, Оринин, Привороття, Гуменці, Ніверка, Вербка, Добровілля, Шустівці, Чорнокозинці, Жванець,
Опис проекту: Мета культурницького проєкту: виявлення, фіксація, збереження, системне дослідження, популяризація фольклору Кам’янеччини, який є органічною і невід’ємною складовою світоглядності, звичаєвої обрядовості, громадських, морально-етичних та суспільних засад місцевого соціуму. Результатом проєкту стане формування бази, наукове вивчення та інтерпретація фольклору Кам’янеччини, створення сайту «Фольклор Кам’янеччини», популяризація української уснооповідної творчості.
185.
ID: 6CUH21-33652
Назва проекту: Українські парте́си: унікальна музична спадщина європейського бароко
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999547.00
Запитувана сума від УКФ: 1999547.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Аматорське хорове об'єднання "Кредо"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Луцьк (Волинська область), село Зимне (Волинська область, Володимирський район), місто Володимир (Волинська область), смт Олика (Волинська область, Луцький район), село Старий Чорторийськ (Волинська область, Камінь-Каширський район),
Опис проекту: Відкриття для суспільства давнього виду української музики – парте́с, який є вагомою частиною європейської музичної барокової спадщини. Виконня давньої хорової музики в інтер’єрі пам’яток сакральної архітектури Волинської області. Дослідження партесів та епохи раньомодерної доби, для формування доказової наукової бази щодо приналежності композиторів до українського культурного поля, що надалі сприятиме утвердженню української ідентичності. Зміна усталених стереотипів про хор, просування хорового мистецтва на рівень популярного і доступного для широких верств населення. Результатами стане створення інноваційно-культурних продуктів: відео-кліпи – виконання партесів; проведення наукової конференції, оцифрування виступів доповідачів; проведення майстер-класу від провідного хормейстера України, з оцифруванням активності; створення інтерактивного друкованого та електронного альманаху проекту; проведення концерту-презентації.
186.
ID: 6CUH21-33808
Назва проекту: Експозиційний простір під відкритим небом «Древній Жидичин»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1213535.0
Запитувана сума від УКФ: 1213535.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Спільна справа+»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт. Жидичин Луцької міської ради Волинської обл., м. Харків, Харківської обл.,
Опис проекту: Проект посилює туристичну привабливість села Жидичин шляхом створення експозиційного простору, що актуалізує «невидиму» археологічну спадщину древнього місця. Підземний простір буде відскановано георадаром, цифрові дані перетворені на 3D-модель, доступну у віртуальному просторі. На основі 3D-моделі створено скульптурний макет підземного простору Жидичина, встановленого в публічному просторі села. Унікальний інформаційний потенціал «невидимої» спадщини розкриємо за допомогою експозиційних локацій, що створять експозиційний рух, самостійну взаємодію зі спадщиною та подарують відвідувачам унікальні враження. Експозиційний простір стане результатом кроссекторальної колаборації науковців (геофізики), ІТ-фахівців (програмісти та оператори ЧПК-верстатів) та митців (скульпторів і дизайнерів), що продемонструє сучасні підходи до управління археологічною спадщиною громад.
187.
ID: 6CUH21-33820
Назва проекту: UAScenography
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1094260
Запитувана сума від УКФ: 1059260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТЕАТРАЛЬНІ ПРОСТОРИ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: UAScenography - це комплексний проект, робота над яким почалася ще 2020 року під час ковіду і продовжилася під час воєнного стану. Метою проекту є створення Віртуального музею української сценографії, роботу над яким розпочато самостійно без фінансування. Другою складовою проекту є регулярне проведення виставок української сценографії, які забезпечують мережування театральних художників. У співпраці з Музеєм М. Заньковецької створено проект "Простори", де презентовано виставки "Простори Лесі", 2021, "Віват, Віктюк", 2022. І головне у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва проведено Форум під час війни UAScenography 2022 з виставковим проектом та Міжнародною онлайн конференцією без фінансування. Також було знято серію відео програм "Теревені про сценографію" разом з Львівьською галереєю сценографії. І презентовано пілот відеопрограми #Майстерня_сценографа. Утім, ми потребуємо відновити і завершити роботу над двомовним Віртуальним музеєм сценографії та видати паперовий презентаційний каталог проекту UAScenography. Оскільки проект потребує фінансової підтримки для успішного подальшого існування.
188.
ID: 6CUH21-33874
Назва проекту: Місто козацької слави
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2049340
Запитувана сума від УКФ: 1998490
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ « ЖОВТА РІЧКА»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Жовті Води, Жовті Води,
Опис проекту: Мультиформатний культурно-освітній та меморіальний проект, що складається з трилогії документально-дослідницьких фільмів, повнометражного фільму, меморіального муралу, веб-сайту, ютюб каналу + сторінок в соцмережах, та курсу лекцій, направлених на переосмислення та популяризацію героїв Визвольної війни 17 століття. Починаючи проект з відомих козацьких полковників: Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Максима Кривоноса, ми проведемо світоглядні, військові і навіть візуальні паралелі між героями козаччини та сучасними мешканцями Жовтих Вод на Дніпропетровщині, які віддали свої життя за волю України. Проект незалежно та в інноваційному форматі дослідить найбільш надихаючих, харизматичних та яскравих особистостей Запорізької Січі, їхні погляди, політику та військову стратегію, а також вплив цих історичних діячів на сучасних героїв-захисників України. Проект дослідить і продовжить зв'язок між поколіннями українців.
189.
ID: 6CUH21-34021
Назва проекту: Інформаційна система музейної діяльності "UAmuseum"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1530678
Запитувана сума від УКФ: 1494078
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський національний університет імені Івана Франка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: творення інформаційної системи підтримки музейної діяльності (програмного забезпечення), для представлення в цифровому вигляді інвентарних книг, створення мультимедійного контенту експонатів (фото, аудіо, відео) та формування на їх основі бази даних музеїв з можливістю зручного їх представлення та перегляду у глобальному вебпросторі, на вебсайтах музеїв. Основою інформаційної системи стане програмне забезпечення з відкритим кодом , яке максимально розкриває та оптимізує роботу з великими базами даних музеїв. Проєкт забезпечує музейних працівників інструментом для створення цифрового архіву та управління колекціями в частині письмової, фото- і відеофіксації релевантних відомостей про експонати. Адаптоване ПЗ і цифровий архів дозволять музеям впровадити послуги онлайн, що сприятиме доступу до колекцій маломобільним групам населення, розширює аудиторію відвідувачів у глобальному вебпросторі, уможливлює впровадження активностей поза приміщенням музеїв. Проєкт буде розгорнутий, налаштований та апробований на базі даних Зоологічного музею Львівського національного музею імені Івана Франка та створить можливості для координованого розширення проєкту для всіх музеїв університету та України.
190.
ID: 6CUH21-34061
Назва проекту: Онлайн музей української спадщини: Опішнянська та Косівська кераміка
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1998222
Запитувана сума від УКФ: 1998222
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Джем Девелопмент”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Опішня, Полтавська область, Косів, Івано-Франківська область, Базель, Швейцарія,
Опис проекту: Онлайн музей української спадщини – це кроссекторальний проєкт, який має на меті збільшити кількість оцифрованих об’єктів української культурної спадщини для їх збереження та популяризації. В рамках проєкту буде створено цифрову платформу і наповнено її шістдесятьма 3D-копіями найвидатніших експонатів з колекцій Косівського та Опішнянського музеїв. Важливою є і офлайнова частина проєкту: виставка та паралельна програма до неї, що включає освітні заходи від провідних гончарів про традиції виготовлення опішнянської та косівської кераміки. Ці заходи сприятимуть збереженню нематеріальної культурної спадщини у довгостроковій перспективі, та переосмисленню класичних сюжетів мальованої кераміки сучасними митцями.
191.
ID: 6CUH21-34093
Назва проекту: Богдан Хмельницький.(Не)розказана історія
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 879708
Запитувана сума від УКФ: 859708
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Чигирин, Черкаської обл.,
Опис проекту: Проєкт «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею Богдана Хмельницького (м.Чигирин) через оновлення постійної експозиції музею шляхом використання сучасних технологій, (сенсорних кіосків та мультимедійної книги). Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією.
192.
ID: 6CUH21-34187
Назва проекту: Інтерактивна мапа культурної спадщини Білогородської територіальної громади
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1804885.00
Запитувана сума від УКФ: 1631885.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА СВЯТОПЕТРІВСЬКОГО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Білогородка, Бучанський район, Київська область, село Бобриця, Бучанський район, Київська область, село Шевченкове, Бучанський район, Київська область, село Лука, Бучанський район, Київська область,
Опис проекту: Інтерактивна мапа культурної спадщини Білогородської громади – це інноваційний веб-ресурс, користувачі якого можуть переглядати дані за допомогою звичайного веб-браузера та підключення до мережі Інтернет. Основними результатами створення інтерактивної мапи є: - створення принципово нових підходів до культурного розвитку громади та надання ефективних культурних послуг; можливість ознайомитися з культурною спадщиною широкого кола осіб, в тому числі, з особливими потребами та за межами нашої країни; збільшення кількості україномовних веб-ресурсів та національного туристичного продукту; формування туристичної привабливості регіону та створення позитивного іміджу Білогородської територіальної громади та України в цілому.
193.
ID: 6CUH21-34191
Назва проекту: Експозиція «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 672.420
Запитувана сума від УКФ: 598.640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Соціальна перспектива»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінницька область – наживо та онлайн, Вся Україна (крім регіонів, де відбуваються бойові дії) - онлайн, Каунас, Литва (онлайн),
Опис проекту: Мета проєкту – посилення національно-патріотичної свідомості та зацікавленості молодого покоління до збереження пам’яток культурної спадщини, шляхом демонстрації фотографій пошкоджених/зруйнованих війною об’єктів, у поєднанні з візуалізацією зразків російської військової техніки, якою було уражено ці об’єкти. Продуктами проєкту є: цифрова платформа «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», анімаційна презентація, відеоролики для TikTok та YouTube. Цифрова платформа та анімаційна презентація є складовими експозиції «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», яка буде проведена у 20 школах Вінницької області, навчальних підрозділах Університету «Україна», в залах Вінницького краєзнавчого музею, Військового музею ім. Вітовта Великого (м. Каунас, Литва).
194.
ID: 6CUH21-34289
Назва проекту: Композиторська творчість як найважливіший фактор в сучасному мистецькому навчанні
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 882999
Запитувана сума від УКФ: 850999
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міський комунальний заклад культури «Дніпровська дитяча музична школа № 12»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Збірка творів видатних українських композиторів класиків та сучасних митців (18-20 століття та сучасність) для зацікавлення сучасних дітей ще більше вивчати українську музику та самостійно виконувати її на різних музичних інструментах. Збірка буде розрахована як на соліста (будь-якого інструменту) так і на інструментальний колектив. Основною збірки стануть твори Дніпровських композиторів, аби популяризувати місто Дніпро та область на всеукраїнському рівні. Видання збірки планується в декількох видах. Тобто це не тільки друкований матеріал. Це і матеріал, який можна отримати за вільним доступом в електронному вигляді. А ще!! Це відеоуроки! Покрокові відеоуроки для різної вікової категорії, різних інструментів та окремих колективів. Це все буде оприлюднено на окремо створеним сайті, друковані матеріали розподілятимуться по музичним школам Дніпра, області та України.
195.
ID: 6CUH21-34300
Назва проекту: Проєкт-дослідження "Імерсивні технології для музеїв. Шлях до знань через враження"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1605450
Запитувана сума від УКФ: 1605450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гринчак Михайло
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Протягом терміну проєкту та в рамках бюджету ми хочемо дослідити та запропонувати музейному сектору української культури нову технологічну можливість вивчення експозицій музеїв України їх відвідувачами, що дасть високий рівень інклюзивності та засвоєння інформації про історію та культуру. Дослідити системи імерсивності для музейних експозицій: системи доповненої реальності, відеомапінгу, аудіоефектів присутності – технології, що нададуть нової якості історичним та культурним оповідкам, замінять або доповнять іноді нудного та не цікавого екскурсовода, замінять стенди експозиції де надруковані масивні та багатослівні тексти-пояснення, які майже ніхто не читає, бо довго та знову ж, нудно.
196.
ID: 6CUH21-34325
Назва проекту: На нулі. Харків
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 997875.99
Запитувана сума від УКФ: 997875.99
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “ПРОКІНО”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна та світ,
Опис проекту: Усе місто Харків, яке зазнало нещадних руйнувань після повномасштабного вторнення, можна вважати цілісним об'єктом культурної спадщини України. Місто із багатовіковою історією буквально зберігало у своїх стінах памʼятки доби козаччини - козацьке бароко, приклади арнуво, модерну, неокласицизму та радянського конструктивізму. У сухому залишку стіни Харкова – це практично підручник з історії України. Навіть спальний район Салтівка – важливий історичний об'єкт, оскільки донедавна він був найбільш густонаселеним спальним районом Європи, представляючи важливий соціокультурний урбаністичний феномен. Після повномасштабного вторгнення Харків зазнав чи не найзначніших руйнувань через постійні обстріли з боку Росії та авіабомбардування. Наш проект спрямований на збереження унікальної культурної спадщини Харкова за допомогою VR-технологій. Ми плануємо документувати ключові архітектурні об'єкти міста. Шляхом документування цих об'єктів, ми забезпечимо їх меморіалізацію та архівацію для наступних поколінь. З іншого боку, наш проект також фіксуватиме злочини Росії практично у реальному часі. А імерсивна складова VR-технології стане інструментом для поширення української прифронтової дійсності навіть для тих, хто ніколи не був в Україні.
197.
ID: 6CUH21-34326
Назва проекту: Інтерактивний музейний простір «Лоцмани дніпрових порогів»
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2029841.12
Запитувана сума від УКФ: 1997841.12
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт полягає у зміцненні української локальної ідентичності за допомогою музейної виставки, яка популяризує унікальну історичне явище – професію лоцманів дніпрових порогів та допомагає зберегти пов’язану з ними культурну спадщину. В рамках проєкту буде створено виставковий простір з використанням сучасного обладнання та історичних експонатів; музейний мобільний застосунок із грою в доповненій реальності, гру у VR. В рамках проєкту також будуть виготовлені репліки окремих експонатів, частига експонатів буде відреставровано, також буде насичено інформацією інфо-панелі. Мешканці громади Лоцманської Кам’янки переконаються у турботливому ставленні до їхнього минулого. Відвідувачі ознайомляться з історією та культурою лоцманів Дніпрових порогів не тільки під час екскурусій, але й лекцій та майстер-класів.
198.
ID: 6CUH21-34350
Назва проекту: Веб-сайт Міжнародного Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях"
Технічний відбір: Схвалено
Лот : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2159089
Запитувана сума від УКФ: 1959089
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "ЦЕНТР КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківськ,