Program registery Cultural heritage

#
ID
Project name
Technical assessment
LOT
General budget
The requested amount from the UCF
1.
ID: 6CUH11-00715
Project name: Реституція українських культурних цінностей за Мюнхенською картотекою власності мистецьких об’єктів (1945–1952)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999879.98
The requested amount from the UCF: 999880
Competition type: Individual
Full name of the organization: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Культурні цінності, вивезені нацистами з окупованих країн, у т.ч. України, були зосереджені після війни у Мюнхенському центральному збірному пункті, створеному американцями для подальшої реституції. На кожний об'єкт (предмет/ящик) складалася ідентифікаційна картка. Вони утворили Картотеку власності мистецьких об'єктів, яка є важливим джерелом з реституції українських культурних цінностей. Мета проєкту: зробити онлайн доступними для широкого загалу картки розділу «СРСР» (5152 картки), де українська частка становить 2/3. Результат проєкту: 1) створення електронної бази даних «Мюнхенська картотека власності мистецьких об’єктів (СРСР). 1945–1952», де будуть оцифровані, перекладені і, по можливості, прокоментовані картки, 2) створення для бази даних вебсайту «Культурні цінності України: переміщені, реститовані, втрачені».
2.
ID: 6CUH11-00830
Project name: Марко Черемшина. Зібрання творів
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 958960
The requested amount from the UCF: 958960
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дискурсус"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Снятин, Чернівці, Івано-Франківськ, Брустури, Кобаки,
Project description: Проєкт полягає в опрацюванні і упорядкуванні творчої спадщини Марка Черемшини та створенні онлайн-платформи для її представлення. У 2024 році відзначатимемо 150-літній ювілей цього класика української літератури. Востаннє його твори виходили ще у 80-х роках минулого століття, і то зазнали суттєвого радянського цензурування. Ті ж твори, які можна віднайти нині у онлайн-доступі, опубліковані з серйозними технічними та змістологічними помилками. Тому диджиталізаційний проєкт «Марко Черемшина. Зібрання творів» має всеукраїнське значення і нагальну потребу у його втіленні. Він покликаний максимально зберегти авторську лексику та стилістику Марка Черемшини і познайомити з нею широку аудиторію. Додатково буде створено паперове видання і розповсюджено по бібліотеках та культурних установах, а також під час презентацій проєкту.
3.
ID: 6CUH11-00892
Project name: FrankoData: відкритий цифровий музей
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 995145
The requested amount from the UCF: 995145
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
4.
ID: 6CUH11-01037
Project name: "Врятувати скарб". Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 944479.70
The requested amount from the UCF: 909479.70
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тернопільський обласний художній музей
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Тернопіль, с.Кордишів, Кременецького р-ну Тернопільської області.,
Project description: Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
5.
ID: 6CUH11-01108
Project name: «З Україною в серці» - створення онлайн ресурсу за темою «Україніка» з колекції джерел, подарованих в 2000 році Канадським Товариством Приятелів України (м.Торонто) Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 640303.85
The requested amount from the UCF: 587098.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: КЗК "Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
Project description: Метою проєкту є збереження та популяризація друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, створення електронного повнотекстового ресурсу у вільному доступі - цифрової колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України за темою «Україніка», які являють собою важливий об’єкт подальшого вивчення та дослідження. Результатом проєкту стане новий розділ сайту ДОУНБ "З Україною в серці", на якому будуть розміщені у вільному доступі з посторінковим переглядом повні тексти колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України. Виданий науково-рекомендаційний бібліографічний покажчик "З Україною в серці". Організовані цикли онлайн лекцій. Проведена PR-кампанія з популяризації створеного ресурсу.
6.
ID: 6CUH11-01165
Project name: Цифрова колекція музею: Мариністика
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 998698.60
The requested amount from the UCF: 998698.60
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Миколаїв,
Project description: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
7.
ID: 6CUH11-01790
Project name: Голоси незабутих предків
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 671178
The requested amount from the UCF: 671178
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Ужгородський район, Берегівський район, Мукачівський район, Тячівський район, Хустський район, Рахівський район,
Project description: Проєкт націлений на збереження та популяризацію пісенної та музичної традиції Закарпаття. В рамках проєкту буде здійснено 14 експедицій в межах Закарпатської області, записано на сучасні цифрові носії аудіо та відео матеріали, створено цифровий архів живої традиції.
8.
ID: 6CUH11-01845
Project name: Жовто-блакитний щит. Банк цифрових копій культурних об’єктів.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 986600.00
The requested amount from the UCF: 961600.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа - підприємець Романенко Сергій Вікторович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харківська область,
Project description: Мета проєкту - захист, збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини України. Поінформованість світової спільноти про  масштаби руйнувань культурних об’єктів внаслідок збройної російської агресії є однією з цілей проєкту «Жовто - блакитний щит». Виконуємо місію по музеєфікації національної пам’яті українського народу. Результатами проєкту стане цифровий банк культурних об’єктів Харківської області. Використання новітніх технологій - фотограмметрії та 3D моделей, віртуальної реальності (віртуальні екскурсії  у VR окулярах), використання додатка для смартфонів, де будуть розташовані цифрові матеріали проєкту. Збільшення кількості туристів, що відвідають культурні об’єкти Харківщини. Залучення уваги до політики  збереження культурної спадщини.  Підвищення рівня захисту культурної спадщини.
9.
ID: 6CUH11-02052
Project name: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 741160.00
The requested amount from the UCF: 741160.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Острог,
Project description: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
10.
ID: 6CUH11-02222
Project name: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 885400
The requested amount from the UCF: 885400
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Пазич Микола миколайович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Володимирівка,
Project description: Створення 3D моделі Спаської церкви (свято-преображенський храм) в с. Наталівці (сучасне с. Володимирівка), яка відкриває маловивчену сторінку української історії про її українське дворянство кінця 19 поч. 20 століття на прикладі родини Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. посеред лісу. Реалізація проекту є етапом продовженням ініціативи над створенням віртуальних продуктів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом та перспективою для розробки 3D туру.
11.
ID: 6CUH11-02279
Project name: Фортеця інтерактивна
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 599111.50
The requested amount from the UCF: 575376.50
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт спрямований на популяризацію української культурної спадщини та розвиток культурних потреб широких верств населення України. Під час оновлення експозиції «Історія фортифікації на теренах України» в НІАМ «Київська фортеця», виникла проблема недостатньої експозиційної площі, яка обмежена приміщенням історико-архітектурної пам’ятки національного значення Капонір 2-го полігону Госпітального укріплення для створення цільової, якісної музейної експозиції з поглибленим контентом, в основі якого напрацьований роками науковий матеріал, до якого необхідно забезпечити вільний доступ для всіх груп населення. Вирішити цю проблему можливо шляхом впровадження інформаційних технологій в експозиційний простір Музею.
12.
ID: 6CUH11-03061
Project name: VR-МУЗЕЙ “ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 987283.00
The requested amount from the UCF: 987283.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа підприємець АНГЕЛОВ АНГЕЛ АНГЕЛОВИЧ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна, Світ,
Project description: VR-музей ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ - це віртуальний простір, який зберігає пам’ять українських дітей про війну, втілює мрії про мир та надихає творити. Колекції унікальних експонатів розміщуються в імерсивних середовищах, які відтворюють документальні місця творчості дітей. Три тематичні зали відображають кожну з цих ідей - меморіальна МЕМОРІАРІУМ, зала творчості АРТИСТЕРІУМ і територія мрій ДРІМАРІУМ. Кожна зала містить експонати, аудіогід та серію надихаючих майстер-класів. Експозиція розміщена на двомовному українсько-англійському сайті, який відтворює стилістику віртуальної реальності. З сайту можна перейти на популярні ігрові платформи- UNITY та SPATIAL , на яких будуть розміщені зали. На сайті ці колекції можна буде побачити також в аналоговому варіанті без спеціального vr-обладнання та використання діджитальних додатків.
13.
ID: 6CUH11-03089
Project name: Онлайн Музей російської окупації Бородянської громади
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1012767
The requested amount from the UCF: 982767
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО Соціальний Капітал
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Бородянка,
Project description: Мета – збереження історичної пам’яті про події широкомасштабного етапу російської агресії проти України в лютому – березні 2022 року. Основою експозиції онлайн Музею стануть розповіді місцевих мешканців про особисті трагедії та історичні факти під час російської окупації Бородянської громади, зібрані та опубліковані членами команди проекту Ольгою Фещенко та Валентином Мойсеєнко (книги "Живі історії війни" http://surl.li/fboww та «Історії знищення, порятунку та виживання. Бородянка: 24.02.2022 – 31.03.2022», http://surl.li/fbowg). Ці та інші матеріали: свідчення, документи, фото, відео, аудіозаписи будуть впорядковані, оцифровані, перекладені на англійську, французьку, німецьку та іспанську мови та викладені на спеціально створений сайт. Результат - онлайн музей доступний всім користувачам мережі інтернет 24/7 п’ятьма європейськими мовами.
14.
ID: 6CUH11-03130
Project name: Архів ДП"Українська студія телевізійних фільмів"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 500000
The requested amount from the UCF: 500000
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВ «Бачу ТБ»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект має на меті збереження та переосмислення одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіностудії ДП «Українська студія телевізійних фільмів» («Укртелефільм»). Проект включатиме дослідження, каталогізацію та часткове оцифрування кіноархіву студії, що надасть доступ до роботи з цим архівом професійній спільноті. Укртелефільм — єдина серед вітчизняних студій майже в повному обсязі фіксувала «живих» літераторів, які перед камерою читали свої найкращі твори, композиторів, музикантів, вокалістів світового рівня, що виконували як свої твори, так і шедеври української та світової класики. За роки існування студії створено понад 3 тис. телевізійних фільмів. Із величезного доробку — більше 1200 назв документальних, понад 200 — художніх і фільмів-вистав за участю корифеїв вітчизняної сцени, майже 1,5 тисячі музичних стрічок. Протягом трьох останніх десятиліть кіностудія перебувала в занепаді, її кіноархіви не впорядковані та зберігаються в непридатних умовах. Відновлення архіву кіностудії сприятиме не лише розвитку вітчизняного кіно, але й створенню сучасного продукту на екранах.
15.
ID: 6CUH11-03159
Project name: Оцифровка архіву ДП «Національна кінематека України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 994800
The requested amount from the UCF: 994800
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіноплівки “Національна кінематека України” (правонаступниці кіностудії “Київнаукфільм”), а також у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової сталої стратегії роботи зі спадщиною кіностудії “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з її колективом. Даний проект включатиме диджиталізацію та публікацію онлайн вибраних візуальних матеріалів на кіноплівці 35мм із архіву студії . Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. Серед них було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва. Систематична диджиталізація цього архіву дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
16.
ID: 6CUH11-03186
Project name: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 998036
The requested amount from the UCF: 998036
Competition type: Individual
Full name of the organization: Музей книги і друкарства України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
17.
ID: 6CUH11-03218
Project name: Своя доля. Візуальна історія України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999925
The requested amount from the UCF: 999925
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Малахов Ігор Михайлович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Безліч документальних матеріалів кінохронік України початку ХХ ст. існували поза культурним обігом та контекстом. Більшість з них були приховані радянським режимом. Багато кінохроніки знаходилося у РГАКФД у м. Красногорськ (Росія). У 1994 році Ігор Малахов (кінодокументаліст) придбав контратип більше 2 000 кінокадрів для використання у проекті "Своя Доля" (Кінофільм, книга, рекламні, друковані та інші інші просвітницькі матеріали). Передбачається сторення інтернет-платформи – сайту, на якому зберігатимуться відцифровані фотокіноматеріали з детальним описом зображень. Історики з команди проекту ретельно дослідять ці плівки, ідентифікуючи історичні події, місцевості, осіб та створять історичну довідку. Викладуть на сайт. Таким чином фото- та відеоматеріали стануть доступні широкому загалу споживачів, в Україні та закордоном, доповнять прогалини в історії України, будуть захищені від безповоротної втрати.
18.
ID: 6CUH11-04514
Project name: Межиріцька палеолітична стоянка. Візуальна реконструкція житлового простіру мисливців на мамонта.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 971796
The requested amount from the UCF: 971796
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Центр палеоетнологічних досліджень"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Межиріч Канівського району Черкаської області,
Project description: Мета проекту – актуалізація та популяризація палеолітичної спадщини України шляхом створення мультимедійного продукту, що на сучасному науковому рівні відтворює умови життя первісних мисливців на базі Межиріцької стоянки. Результати в науковій галузі – проведення археологічних та реставраційних робіт, що дозволять з’ясувати структуру об’єкта, особливості матеріальної та поведінкової культури мешканців, характер адаптації мисливської групи до прильодовикових умов. В пам’яткоохоронній галузі – створення мультимедійного продукту актуалізує археологічну спадщину, дозволить привернути увагу широкої громадськості до справи збереження пам’яток первісності, популяризує визначний археологічний об’єкт – Межиріцьку стоянку мисливців на мамонтів, що дасть змогу залучити цю пам’ятку до програм місцевого розвитку, туристичних маршрутів, розробки проекту музею на цій території.
19.
ID: 6CUH11-04808
Project name: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 727257
The requested amount from the UCF: 727257
Competition type: Individual
Full name of the organization: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Острог, Рівненська область,
Project description: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
20.
ID: 6CUH11-04864
Project name: “Цифрова бібліотека УКУ. Нове життя унікальним стародрукам”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 991003.15
The requested amount from the UCF: 991003.15
Competition type: Individual
Full name of the organization: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Львів,
Project description: Оцифрування та онлайн-доступ є невід’ємними складовими діяльності сучасних бібліотек. Особливого значення це набуло під час воєнних дій, коли під загрозою перебуває буквально кожна частина України. Мета проєкту - збереження та поширення друкованої культурної спадщини через розробку інструментарію цифрової бібліотеки (створення онлайн-платформи Бібліотеки УКУ) та популяризація методів оцифрування серед бібліотечного середовища в Україні. В рамках проєкту плануємо таку діяльність: створити комплексну онлайн-платформу; налагодити діалог між бібліотеками України щодо процесу оцифрування та можливості користуватися платформою для розміщення своїх матеріалів. оцифруватиі надати доступ до матеріали, про духовно-культурне життя в Україні у XIX-поч. XX ст.; удоступнити матеріали для наукових, мистецьких досліджень, української та закордонної громадськості.
21.
ID: 6CUH11-04970
Project name: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 639700
The requested amount from the UCF: 619700
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація Культура Медіальна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури — це проєкт цифровізації трьох будівель, що розташовуються у середмісті Дніпра та мають статус пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення. 3Д-екскурсія включатиме моделювання, зйомку 360, запис та публікацію історій, що пов'язані з будівлями коледжу, його відомими працівниками, студентами. Завдяки цьому проєкту планується привернути увагу місцевої спільноти до архітектурної та культурної значущості об’єктів, а також зберегти їх у цифровому вигляді, що є дуже необхідним в умовах воєнного стану, зважаючи на постійну загрозу знищення будівель. Метою проєкту є документація та збереження у цифровому форматі архітектурних особливостей, історії будівель Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури.
22.
ID: 6CUH11-05644
Project name: Диджиталізація найбільшої в світі колекції музею "Венд-Едіакарій України" - елемент порятунку культурної спадщини людства.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999988.00
The requested amount from the UCF: 899988.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Приватне підприємство "С і Макс-Агро"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Ірпінь, Вишгород, Немирів Вінницької області,
Project description: Проект включає: 1.Створення нової унікальної експозиції, з використанням нових підходів та нових технологій в нашому приватному музеї. 2.Діджиталізація музейних об'єктів. 3.Оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном. Це грунтується на тому, що ми більше 10 років рятуємо культурну спадщину людства в Україні. Провели більше 80 рятувальних експедицій власним коштом. Колекція була зареєстрована в 2018 році, як рекорд України. На сьогодні вона фактично є найбільшою колекцією в світі.
23.
ID: 6CUH11-06402
Project name: Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 817709
The requested amount from the UCF: 782709
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національна бібліотека України для дітей
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вся Україна і світ,
Project description: Оцифрування колекції рідкісних та цінних видань для дітей. Створення віртуального, інноваційного контенту як конкурентоспроможного культурного продукту для користувачів бібтек; відродження культурної спадщини шляхом реновації української старовинної дитячої книжки; відновлення традицій родинного читання. Проєкт "Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання" – новий безкоштовний інноваційний інтерактивний ресурс, який збереже унікальну колекцію, зацікавить відвідувачів, згуртує сім’ї, забезпечить психотерапевтичну підтримку дітей і дорослих, відродить давню книжкову традицію формування національної ідентичності. Понад 5000 відвідувачів бібліотеки зможуть скористатися ресурсом та щонайменше 150000 дітей та дорослих у світі дізнаються про нього. Проєкт має на меті оцифрувати, впорядкувати та (каталогізувати) 246 україномовних рідкісних та цінних видань для дітей із фонду Національної бібліотеки України для дітей, створити на базі п’яти (5) найдавніших видань з ілюстраціями анімаційний застосунок та занурити користувачів у віртуальний світ книжкової культурної спадщини.
24.
ID: 6CUH11-07082
Project name: Цифрова платформа. Мистецька династія Кричевських
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 982695.31
The requested amount from the UCF: 982695.31
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний музей-заповідник українського гончарства
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт Опішня, Полтавська область, м. Суми, м.Київ, м. Лебедин, Сумська область, м. Полтава,
Project description: Проєкт передбачає створення цифрової платформи мистецької родини Кричевських, яка об'єднає розпорошену по численних музеях, друкованих виданнях та електронних ресурсах творчу спадщину представників династії, архівні матеріали та невичерпний масив інформації, дасть можливість широкого, вільного й системного доступу до неї. Цифрова платформа повинна стати центральним інструментом накопичення, перевірки, обміну та поширення інформації про мистецьку династію Кричевських, творча діяльність якої обіймає понад століття, дороговказом для всіх музейних, культурних, наукових, художніх установ і персоналій, які ведуть свої прикладні дослідження в даному напрямку.
25.
ID: 6CUH11-07388
Project name: Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини - діджиталізація живих традицій України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 762000.00
The requested amount from the UCF: 722000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ДУ "Український центр культурних досліджень"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Всеукраїнський,
Project description: Проєкт передбачає продовження ініціативи, що була започаткована у 20218 році. Віртуальний музей НКС - є яскравою демонстрацією унікальної живої спадщини України. Підвищення обізнаності про елементи нкс, що внесені до Національного переліку елементів нематеріальної спадщини України є одним з дієвих інструментів охорони української ідентичності, особливо в часи військової агресії росії.
26.
ID: 6CUH11-07418
Project name: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1033798.21
The requested amount from the UCF: 927000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Україна.,
Project description: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
27.
ID: 6CUH11-21033
Project name: Україна декоративна
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 841870
The requested amount from the UCF: 841870
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Project description: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
28.
ID: 6CUH11-22253-2
Project name: СвоєРідне - в 3D
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 998579.99
The requested amount from the UCF: 998580
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київська область село Перемога та село Синява, Сумська область смт Тростянець,
Project description: : Проєкт "СвоєРідне в 3D" - це створення цифрових 3D-моделей трьох знаних об’єктів історичної спадщини України з віртуальними турами по них. Проєкт має на меті сприяння оперативному збереженню культурної спадщини України – неперевершених пам’яток архітектури, шляхом моделювання їх цифрових копій та розміщення на сайті УТОПІК для привернення уваги суспільства до питання збереження культурних надбань. Результатом пілотного проєкту "СвоєРідне в 3D" будуть цифрові 3D-моделі та віртуальні тури трьох унікальних об’єктів архітектури, розміщення їх на сайті в започаткованому проєктом цифровому архіві - «3D–скарбниці України», де користувачі матимуть можливість досліджувати архітектуру та декоративні елементи пам’яток, вивчати їх історію та пізнавати культурну спадщину.
29.
ID: 6CUH11-24331
Project name: Мобільна імерсивна експозиція «МАЛЕВИЧ. Я - українець»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 996292.00
The requested amount from the UCF: 996292.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "435 ФІЛМС"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мобільна імерсивна експозиція, присвячена творчості українського художника-авангардиста Казимира Малевича. Офлайн художня експозиція, яка складається з восьми інсталяцій – інтерактивних арт-об’єктів, які виступають експлікацією творчості Малевича та розповідають про його біографію і тісний зв'язок з Україною. Фізичні та цифрові інсталяції в композиті з реактивною та звуковою процедурною графікою, програмовані датчики, розробки VR, які надають можливість повністю зануритись у світ Малевича. Експозиція охоплює як період супрематизму, так і пізнішу творчість художника, присвячену Голодомору. Можливість адаптувати експозицію під умови виставкового приміщення. Подальша онлайн конвертація з доступ зовнішніх користувачів до оцифрованих продуктів упродовж 3 років.
30.
ID: 6CUH11-26347
Project name: Динамічний музей «Open Opera Odesa»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1016205
The requested amount from the UCF: 900955
Competition type: Individual
Full name of the organization: Одеський національний академічний театр опери та балету
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Одеса, Одеса,
Project description: Проєкт спрямований на створення музею Одеської опери на підставі реновації та диджиталізації музейної колекції, адаптації контенту до викликів сучасності, впровадження музейних інновацій та інтерактивних аспектів задля залучення до театру нових відвідувачів, фінансових ресурсів та підвищення конкурентоздатності на ринку культурно-мистецьких послуг. Майбутня музейна експозиція включатиме два структурні вектори: експозиційно-виставковий (відділ виставково-експозиційних проєктів) та обліку й зберігання музейних предметів (відділ збереження фондів). На підставі нового художнього концепту оформлення музею, що розроблений головним художником театру, музей буде трансформовано в сучасний театрально-виставковий простір. Наступним етапом стане оновлення експозиції музею, поповнення новими матеріалами та експонатами, зокрема присвяченим діяльності театру у часи україно-російської війни. Пріоритетним напрямком проєкту є диджиталізація музейних ресурсів - оцифрування колекції, створення цифрового контенту. По закінченні оцифрування, – запровадження диджитал-обліку музейних предметів та експонатів на підставі створення електронного каталогу, а також створення безбар’єрного інклюзивного простору для людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей та умов всіх громадян і спільнот. Особливістю проєкту є те, що він стане частиною плану стратегічного розвитку Одеської опери, зокрема осучаснення театрального простору і триватиме після завершення грантового періоду.
31.
ID: 6CUH11-26566
Project name: Театр "Воскресіння" - цифрова платформа
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 892490.00
The requested amount from the UCF: 892490.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Метою проекту є створення сучасного електронного веб.ресурсу інтегрованого і під мобільну версію Львівського академічного театру Воскресіння на якому буде зібрана вся архівна і поточна інформація про історію та діяльність театру «Воскресіння». Даний веб. ресурс буде платформою для спілкування з глядачами онлайн, а також для професійної комунікації з міжнародними партнерами та проведення онлайн переговорів, зустрічей, майстер-класів, вебінарів з чітким графіком. Дана платформа має забезпечувати можливість учасникам реєструватись через особистий кабінет, переглядати всю інформацію про театр Воскресіння, переглядати відео трансляції в певні години, записатись на зустріч та діалог з улюбленими акторами, а також переглядати архівні файли театру, які зараз є тільки в паперовій версії, яка вже близька до знищення.
32.
ID: 6CUH11-26713
Project name: Аудіо архів ДП “Національна кінематека України”/Київська кіностудія науково-популярних фільмів
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 989500
The requested amount from the UCF: 989500
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Обод Андрій Іванович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт спрямований на збереження аудіоархіву кіностудії "Національна кінематека України" (колишній "Київнаукфільм"), включаючи дослідження, каталогізацію та оцифрування. У минулому, "Київнаукфільм" була широко відома як виробник наукових документальних фільмів, але останні три десятиліття студія занепадає, її аудіоархіви не впорядковані та не відповідають стандартам зберігання. Відновлення аудіоархіву дозволить зберегти історико-культурну спадщину України та стане джерелом дослідження різних соціальних та наукових питань. Також це дасть українцям доступ до рідкісних звукових матеріалів, які можуть допомогти розширити знання та розуміння спільної історичної пам'яті України.
33.
ID: 6CUH11-27041
Project name: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 998570
The requested amount from the UCF: 998570
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Тернопільська область,
Project description: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
34.
ID: 6CUH11-27303
Project name: Музейна інформаційна система: електронний облік фондів в регіональних музеях
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 740600
The requested amount from the UCF: 664600
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Івченко Галина Володимирівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Чернігівська область, Херсонська область, Хмельницька область,
Project description: Мета проекту – створити інформаційну систему для збереження результатів оцифрування музейних фондів, ведення обліку музейних предметів в електронній формі та представлення музейних колекцій у вільному доступі онлайн. Система орієнтована на потреби і особливості роботи регіональних музеїв, а саме: не вимагає наявності в штаті кваліфікованих ІТ-спеціалістів, придбання спеціального обладнання та розвиненої мережевої інфраструктури в музеї. Результат проекту – створення та впровадження інформаційної системи в роботу щонайменше п’яти закладів культурної спадщини України та забезпечення вільного доступу до оцифрованих колекцій широкій аудиторії, в тому числі закордонній та інклюзивній.
35.
ID: 6CUH11-27523
Project name: Літери в місті
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 996330
The requested amount from the UCF: 906330
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Ровинська Тетяна Володимирівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Одеса,
Project description: Проєкт “Літери в місті” — створення сайту-каталогу об’єктів публічного середовища Одеси ХІХ – ХХ ст. (вивіски, афіші, оголошення, вказівники тощо) та аналіз зібраного матеріалу, з метою розвінчування міфу про суто російський бекграунд міста.
36.
ID: 6CUH11-27882
Project name: Діджифолк
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1027333
The requested amount from the UCF: 997333
Competition type: Individual
Full name of the organization: Житомирська обласна молодіжна громадська організація "Цілком природно"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Житомир,
Project description: В ході проєкту ми плануємо оцифрувати архівні записи фольклорних колективів та носіїв нематеріальної спадщини, зроблені у 70 - 90х роках ХХ століття на магнітну плівку в ході етнографічних експедицій, які зберігаються в Житомирському обласному краєзнавчому музеї та та інших мистецьких установах Житомирської області. Після діджиталізації творів, найцікавіші з них буде розшифровано та створено сучасне аранжування. Після цього ці твори буде відтворено та записано за участі місцевих музикантів. За результатами проєкту буде створено добірку відновлених оригінальних фольклорних творів, музичний альбом з сучасним їх виконанням та збірку нот для навчальних хорових колективів.
37.
ID: 6CUH11-27900
Project name: Революція Гідності - регіональний вимір
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 798401.45
The requested amount from the UCF: 758401.45
Competition type: Individual
Full name of the organization: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Кропивницький,
Project description: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей планує реалізувати проект, присвячений 10 річчю Революції Гідності «Революція Гідності – регіональний вимір». У рамках проекту планується створення віртуальної інтерактивної виставки на сайті музею з відеоконтентом спогадів учасників Революції Гідності та мобільну фотодокументальну виставку на 10 банерах, презентацію якої проводити з використанням сучасних технічних засобів – окулярів віртуальної реальності, Qr-кодів, відеопроектора; провести круглий стіл, присвячений проблемам дослідження та вшанування вказаних подій на території Кіровоградської області.
38.
ID: 6CUH11-28247
Project name: +1 цифровий документ - читацький квиток
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999500
The requested amount from the UCF: 999500
Competition type: Individual
Full name of the organization: Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Івано-Франківськ,
Project description: Основною метою цього проєкту є створення єдиної системи електронного бібліотечного каталогу, яка покращить доступ користувачів бібліотеки до книжкового фонду. Електронний каталог дозволить користувачам шукати книги, переглядати їх наявність та резервувати, а також перевіряти особистий електронний читацький квиток. Система також включатиме електронний бібліотечний обліковий запис для кожного користувача, де в будь-який момент він буде мати можливість переглядати власну історію користування та резервування книг. Буде включена функція написання відгуків про прочитані книги та створення для користувачів простору онлайн-консультацій з бібліотекарями. Крім того, бібліотекарі зможуть використовувати систему для управління інвентарем бібліотеки, відстеження книговидачі та створення звітів. Загалом, цей проєкт спрямований на створення більш ефективного та зручного бібліотечного сервісу для користувачів шляхом інтеграції технологій у традиційну бібліотечну модель.
39.
ID: 6CUH11-28895
Project name: Віртуальна еволюція Острозького замку
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 862500
The requested amount from the UCF: 862500
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "ОстАрт"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Острог,
Project description: Проєкт «Віртуальна еволюція Острозького замку» передбачає створення атмосфери перенесення в часі для відвідувача виставки в Арт-Кластері Острозької академії. На основі оцифрованого архіву дослідниці архітектури князів Острозьких О. Годованюк будуть створені п’ять 3d моделей Острозького замку, на основі яких буде зроблений відеомапінг, що показуватиме розвиток замку від ХІІ до сер. XVII ст. Одна 3d модель періоду найвищого розквіту князівства Острозьких – поч. XVII ст. буде роздрукована на 3d принтері та розміщена в експозиційному просторі. Це дозволить глядачам роздивитися найдрібніші архітектурні деталі замку. Оцифрований архів буде доступний для вільного користування. На його основі буде видана монографія О. Годованюк з авторськими рецензіями науковців.
40.
ID: 6CUH11-28924
Project name: Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1180520
The requested amount from the UCF: 662960
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Івановича Чижевського»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Кропивницький,
Project description: Проєкт Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара» передбачає збереження та дослідження, відновлення, захист та популяризацію української історико-культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української самоідентичності та формуванню цінностей суспільства. Новітні технології надають можливість гідно репрезентувати власну історичну спадщину. Цифрова доба відкрила значно ширші можливості для науковців. Вже сьогодні збереження інформації, зокрема текстової, навіть у великих обсягах вирішено навіть на рівні пересічного користувача. Перехід до новітніх технологій – цілеспрямована політика, яка допомога науці бути конкурентоспроможною та сприяє дослідженню, збереженню, відновленню, захисту та популяризації української історичної спадщини.
41.
ID: 6CUH11-29159
Project name: Культурна спадщина Покровська в цифровому форматі
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 678195.00
The requested amount from the UCF: 648195.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Патріоти Українського Донбасу»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Покровськ Донецької обл.,
Project description: Створення 3D моделей та подальше формування 3D туру культурними об’єктами міста, які датуються кін. ХІХ – поч. ХХ ст., період коли відбувалося зародження та інтенсивна забудова пристанційного селища Гришине (сучасне місто Покровськ). Кожен із об’єктів зберігся майже в автентичному стані, тому важливо прийняти первентивні заходи, спрямовані на їх збереження або відновлення. Зараз, коли існує пряма загроза їх руйнування чи повного знищення, їх оцифрування надає можливість фіксації їх зовнішнього та внутрішнього стану для подальшого дослідження та надання рекомендацій щодо реставраційних робіт, чому буде сприяти залучення фахівців. Також планується створення інтерактивної платформи (мапи) з використанням цифрових технологій, включаючи 3D тур культурними об’єктами, для створення віртуальної екскурсії пам’ятними місцями міста Покровськ.
42.
ID: 6CUH11-29382
Project name: Людкевич. Спадщина
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999782.80
The requested amount from the UCF: 999782.80
Competition type: Individual
Full name of the organization: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
43.
ID: 6CUH11-29508
Project name: Музей як навчальна платформа
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 638291.29
The requested amount from the UCF: 584121.28
Competition type: Individual
Full name of the organization: Бережанський краєзнавчий музей Бережанської міської ради Тернопільської обл.
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Бережани,
Project description: Метою Проєкту є оцифрування музейних колекцій для більш широкої популяризації не тільки в музеї, а й далеко за його межами. Створення культурно-мистецького продукту для збереження, популяризації українських традицій та ремесел. Демонстрація різнобарв'я української культури шляхом проведення майстер-класів, уроків, презентацій, зустрічей з майстрами народної творчості. Видання буклетів, брошур, пересувних виставок, створення відеороликів про вишивку, різьбу, писанкарство, кераміку, фотографії, вишиті сорочки та художників сприятиме промоції народних ремесел, традицій та музейного продукту. Облаштування нової експозиції "Декоративно-прикладне мистецтво", як майданчика для постійної популяризації музейного продукту.
44.
ID: 6CUH11-29692
Project name: Цифровий простір “Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1022155
The requested amount from the UCF: 983115
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Україна,
Project description: Цифровізація мовного фонду “Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. Оцифрування друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, уже зібраних методом анкетування, сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення; Створено інтерактивну картку українських діалектів і мікротопонімів.
45.
ID: 6CUH11-30006
Project name: Полісся: страви з поля та лісу
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 814999
The requested amount from the UCF: 814999
Competition type: Individual
Full name of the organization: Овруцька громада/Овруцька міська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: регіон Північне Полісся, Житомирська область,
Project description: Створення цифрового опису із гастрономічними рецептами північного Полісся Житомирської обл. Сформувати новий образ поліської кухні, зібрати та оцифрувати локальні етнографічні рецепти, притаманні даному регіону. Відкрити світу надзвичайно багату та різноманітну кулінарну історію Полісся, познайомити внутрішнього та зовнішнього туриста із унікальними рецептурами приготування традиційних національних страв, відтворити давно забуті та зберегти для наступних поколінь через проведення гастрономічно - етнографічних експедицій.
46.
ID: 6CUH11-30130
Project name: Цифрова історія
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 850430
The requested amount from the UCF: 850430
Competition type: Individual
Full name of the organization: Хотинська міська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Місто Хотин,
Project description: В межах реалізації проекту буде створено мультимедійне голограмне шоу, яка висвітлюватиме різні історичні події, пов’язані з будівлею театру та будуть стилізовані відповідно до зображеного історичного періоду. Голограма буде анімованою та транслюватиметься на будівлі театру за допомогою вуличних проекторів. Використання таких цифрових технологій дасть можливість “оживити” історію, зануритись та прожити її. Мета проекту: промоція матеріальної культурної спадщини міста Хотин шляхом створення та транслювання мультимедійної голограми з використанням інноваційних цифрових технологій. Довгостроковими результатами проекту буде промоція матеріальної культурної спадщини та інноваційних цифрових технологій, збільшення гостей центральної частини міста, задоволення культурних потреб жителів міста та внутрішньо переміщених осіб, які тут проживають.
47.
ID: 6CUH11-30381
Project name: Український культурний спадок Данила Лідера
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 998838
The requested amount from the UCF: 998838
Competition type: Individual
Full name of the organization: Новий Музичний Театр
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення цифрової версії творів народного художника, академіка, професора Данила Лідера. Систематизація та цифрова фіксація персоналій митців з їх доробком, які були учнями Д.Лідера, фіксація їх тврів які увійшли в історію театрального мистецтва, стали подіями в культурному театральному житті України.
48.
ID: 6CUH11-30580
Project name: ДУМА (Дигітальний Український Музичний Архів)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 978019.00
The requested amount from the UCF: 978019.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Бардецький Віталій Ярославович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення першого інтерактивного вебсайту з найбільш повною базою даних українських аудіо-релізів, виданих на матеріальних носіях протягом 20-21-го століть. Ресурс також містить інформацію про виконавців, авторів, видавців тощо. Сайт також містить інформаційний блог та синхронізовані ресурси з аудіо та відеокастами.
49.
ID: 6CUH11-30984
Project name: Мандрівка підземеллями древнього Городка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 837000
The requested amount from the UCF: 750000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Городоцька міська рада Львівської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Городок Львівська область,
Project description: Мета проекту: збереження та популяризація культурної спадщини міста Городка, шляхом вивчення місць пролягання підземель методом геофізичної розвідки, з подальшим створення віртуального 3D туру підземеллями міста Городка впродовж липня-жовтня 2023 року. Результати реалізації Проєкту: досліджено нові елементи історико-культурної спадщини міста Городка – підземелля; створено карту підземель центральної частини міста Городка (в електронному та паперовому); створено цифровий продукт - 3D тур на сайті міста, 3D модель підземель; створено передумови для проведення археологічно-розвідувальних робіт виявлених підземель; Зросла обізнаність мешканців та гостей громади про історико-культурну спадщину міста Городка; збільшилась кількість інформаційних повідомлень про місто Городок у інформаційному просторі.
50.
ID: 6CUH11-31153
Project name: «Дерев'яні святині Південно-Східної Волині»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 942934.86
The requested amount from the UCF: 912434.86
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Веснянка (Веснянський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Волиця-Керекешина (Волице-Керекешинський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Стецьки (Стецьківський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Огіївці (Огіївський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Берегелі (Немиринецький старостинський округ) Миролюбненської сільської територіальної громади, м. Старокостянтинів,
Project description: Мета – за допомогою інноваційних технологій створити платформу з постійним онлайн-доступом для популяризації та збереження в оцифрованому вигляді цінних надбань дерев’яної архітектурної спадщини Старокостянтинівської міської територіальної громади. Зберегти візуальний вигляд архітектурної культурної спадщини під час війни в Україні, коли існує велика загроза її пошкодження та знищення. Надати можливість для широкої аудиторії подорожувати віртуально, особливо – для маломобільних груп населення. Результати: - синтезовано та розміщено інформацію про знищені та збережені дерев’яні храми на окремому вебсайті; - поширено інформацію про об’єкти дерев’яної архітектури в друкованій продукції; - локації дерев’яних храмів пов’язані за допомогою віртуальної екскурсії, яка включає: 3D-тури по існуючих храмах, 3D-моделі знищених дерев’яних храмів, аудіогіди.
51.
ID: 6CUH11-31172
Project name: Cтворення публічного on-line каталогу та диджиталізація аудіо-відео архіву “Берви. Традиційна музична культура України”.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 990286.00
The requested amount from the UCF: 990286.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ" (ГО "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ")
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Місто Київ,
Project description: Мета проєкту - створення каталогу/web-ресурсу традиційної музичної культури України та диджиталізація унікального, одного з найцінніших фольлорних архівів. Очікувані результати: - Буде оцифровано інформацію з аналогових носіїв (150 годин). - Буде врятовано 2100 годин архівних матеріалів (2100) Audio-CD шляхом конвертації в цифровий формат (WAV), для тривалого зберігання на хард-дисках без втрати якості. - Буде створено електроний архів-каталог з науковою систематизацією та каталогізацією наявних архівних матеріалів. - Буде відкрито публічний Web-ресурс аудіо/відео-записів, з можливістю пошуку і прослуховування найкращих зразків традиційної музики, з усіх регіонів України.
52.
ID: 6CUH11-31228
Project name: «Український рушник: символи та обереги»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 924376.64
The requested amount from the UCF: 899376.64
Competition type: Individual
Full name of the organization: ОКУ "Буковинський центр культури і мистецтва" ЧОР
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Чернівці, Київ, Коломия, Івано-Франківськ, Вінниця,
Project description: Проект передбачає залучення різних соціальних груп, творчих і молодіжних спільнот та їх об’єднання довкола народного мистецтва. Інтеграції студентської молоді, внутрішньо переміщених осіб та інших громадян в український культурний простір. Цьому сприятимуть безкоштовні пересувні виставки-презентації колекції тканих і вишитих рушників з мистецькими етностудіями з метою пізнання найдавніших орнаментів – українського полотняного літопису з різних етнографічних регіонів. Віртуальна експозиція рушників дасть змогу познайомитися з найкращими зразками нематеріальної культурної спадщини. Передбачено видання 600 примірників двомовного (українською та англійською мовами) артбуку «Український рушник: символи та обереги», де буде вміщено близько 250 експонатів, які демонструватимуть різні техніки вишивки, багатство орнаментів та створення електронної версії видання, для розміщення та вільного доступу у мережі Інтернет.
53.
ID: 6CUH11-32123
Project name: Цифровий мультимедійний архів Одеського художнього музею
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 997430
The requested amount from the UCF: 997430
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ",
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Одеса,
Project description: Оцифрування, дослідження та каталогізація 16 музейних фондів, які ще не були доступні для відвідувачів, науковців та музейників для відкритого двомовного цифрового архіву для збереження, популяризації та подальшого вивчення фондів Одеського художнього музею.
54.
ID: 6CUH11-32440
Project name: Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 529652.00
The requested amount from the UCF: 504652.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Бережани, Тернопільська обл.,
Project description: Проєкт «Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору» спрямований на розроблення впізнаваного логотипу та брендування Комплексу замку Синявських у місті Бережани Тернопільської області та реновацію експозиційного простору першого поверху пам’ятки із використанням мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт розширить цільову музейну аудиторію, сприятиме промоції пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Загалом це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
55.
ID: 6CUH11-32443
Project name: Реконструкція минулого
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 955093.15
The requested amount from the UCF: 955093.14
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Релоад»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Гопчиця, Вінницька область,
Project description: Проєкт спрямований на збереження місцевих культових пам'яток села Гопчиця на Вінниччині — розписів Свято-Троїцької церкви, яка була знищена більшовиками у 30-х роках ХХ ст., а також скульптури Богородиці, яка зберігається у місцевій каплиці. Завдяки технологіям планується їх оцифрування та створення віртуальної експозиції про них у музеї історії села.
56.
ID: 6CUH11-32507
Project name: Збереження культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 687770.00
The requested amount from the UCF: 667770.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Тернопіль, Велеснів,
Project description: Проєкт присвячений збереженню і диджиталізації культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка. Мета  актуалізація постаті та духовного спадку академіка Володимира Гнатюка в сучасному українському культурно-науковому просторі. Результатами реалізації проєкту буде: створення імерсивної 3D-екскурсії експозиційними кімнатами Обласного комунального Етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка у с. Велеснів Чортківського району Тернопільської області; зацифрування 40 знакових документів, пов’язаних із діяльністю Володимира Гнатюка; укладання цифрового каталогу артефактів та документів експозицій Музею; розміщення цих об’єктів на цифровій інформаційній платформі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
57.
ID: 6CUH11-32651
Project name: Барський замок. Відродження
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 870950
The requested amount from the UCF: 850950
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний фонд "Барський замок. Відродження"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Бар, Вінницька область,
Project description: Проєкт спрямований на дослідження та популяризацію пам’ятки архітектури національного значення – Барського замку XVI ст. – яка сьогодні знаходиться в зруйнованому стані. Шляхом формування цифрового архіву документів про замок та відображенням історичного вигляду укріплення інструментами 3D-моделювання буде створено потужний онлайн-ресурс для подальшого вивчення та відродження Барського замку зокрема та міста Бара як стратегічного центру з королівським арсеналом Речі Посполитої загалом.
58.
ID: 6CUH11-32900
Project name: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 663232.00
The requested amount from the UCF: 623232.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Подільськ, Місто Подільськ Подільського району Одеської області,
Project description: Підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 3 (трьох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01 липня 2023 року до 31 жовтня 2023 року. У результаті реалізації проекту на території Подільської міської територіальної громади буде встановлено 3 (три) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованою експозицією Подільського міського краєзнавчого музею, архівними матеріалами, а також презентацією туристичних об’єктів громади.
59.
ID: 6CUH11-33757
Project name: Віртуальний 3D тур музеєм порцеляни
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 586918.00
The requested amount from the UCF: 556918.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальна установа "Агенція місцевого органічного розвитку - АМОР" Баранівської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Баранівка,
Project description: Метою є створення віртуального ЗД-туру музеєм порцеляни, що передбачає знайомство з рідкісними експонатами порцеляни ручного розпису не виходячи з дому. Чому саме рідкісного, так як музей було засновано в 1952 році в честь 150- річчя з дня заснування заводу. Завод займався виробництвом фарфору та порцелянового посуду аж з 1804 року. Традиційно основною продукцією фарфорового заводу були столові, чайні та кавові сервізи з фарфору. Але вироблялись і інші цікаві порцелянові вироби. У музейній колекції зберігаються перші тарілки, виготовлені на фабриці у 1805 році за часів Михайла Мезера, який є засновником порцелянового заводу. У 1825 році фабрика отримала право позначати свої вироби імперським державним гербом, що було своєрідним знаком якості. А вже у 1850 – х роках Баранівський завод став найкращим підприємством по виготовленню фарфору в Південно – західному краї і мав значні обсяги виробництва і збуту продукції. В 1895 році після купівлі заводу відомим меценатом Миколою Гріпарі на виробництві працювали відомі іноземні майстри. Вироби за часів Гріпарі представлені в музею окремим стендом. Всього в музеї три досить великі зали, площею понад 300 кв. метрів в яких експонуються столові, чайні та кавові сервізи, набори тарілок і різноманітні вази. На особливу увагу заслуговують візерунки та орнаменти, що прикрашають вироби, створенням яких займалися кращі художники-декоратівісти другої половини 20 століття. Музей зберігається понад 8000 тисяч експонатів. Триметрові вази, чайні та кавові сервізи. Є тут і скульптури Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Гоголя. На одному із кубків можна побачити чіткий портрет Богдана Хмельницького. Особливо вражає висока порцелянова ваза, на якій зображена Леся Українка. Просто заворожує гарнітур форми «Олена» з ручним розписом на 70 одиниць посуду, що займає аж 2 полиці. На вітринах зустрічаються декоративні тарілки, оздоблені ніби живими квітами. І вони дійсно справжні. Їх піддавали спеціальній обробці, завдяки чому вони зберігали свою форму. Не менше уваги в музеї привертають порцелянові речі, яких зараз просто так не знайдеш. Зокрема, набір для шашликів, солдатські фляги, настільні лампи, ароматниці, сервіз для чаю з електричним самоваром. Наразі, у зв'язку з російською агресією, Баранівський музей порцеляни тимчасово закритий, а історично цінні експонати ретельно запаковано та переміщено до більш безпечного місця. Тому створення такого туру - не просто потреба, а й необхідність. Задля збереження історичних цінностей музейних експонатів. Завдяки сучасним технологіям створюється ефект присутності в музеї. Деякі зразки можна буде розглянути в 3Д-форматі з технологією оцифрування та ознайомитись з короткою характеристикою українською мовою. Віртуальний тур включатиме онлайн екскурсії, що в епоху диджиталізації є перспективним напрямом роботи музейних закладів, адже ознайомлення з експонатами цифровою мовою, зрозуміліше сучасній молоді.
60.
ID: 6CUH11-34104
Project name: UA360
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1047530.09
The requested amount from the UCF: 997530.09
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ КАРПЕНКО АРТЕМ АНДРІЙОВИЧ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Станом на 3 серпня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Проєкт UA360 покликаний зберегти архітектурну та культурну спадщину України в digital просторі та показати світові, за що ми боремося, шляхом створення вільнодоступної бібліотеки 3D-сканів та панорам архітектурних пам'яток, а також формування сучасної спільноти, обʼєднаної навколо бажання отримати досвід створення інноваційного україноцентричного контенту.
61.
ID: 6CUH11-34124
Project name: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 622417.46
The requested amount from the UCF: 590471.46
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Project description: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
62.
ID: 6CUH11-34128
Project name: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 979295.25
The requested amount from the UCF: 979295.25
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків,
Project description: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
63.
ID: 6CUH11-34292
Project name: Програмний комплекс для інформатизації Державного архіву Кіровоградської області
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 541632.00
The requested amount from the UCF: 541632.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний архів Кіровоградської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Кропивницький Кіровоградська область,
Project description: Метою проєкту є створення, управління та презентація контенту у цифровому форматі, автоматизація діяльності Державного архіву Кіровоградської області. Проєкт покликаний задовольнити потреби усіх зацікавлених осіб – архівістів та різноманітної аудиторії користувачів ретроспективної архівної інформації. Реалізація проєкту дозволить: створити єдиний інформаційний простір архіву; презентувати оцифровані документи в режимі онлайн; здійснювати повнотекстовий пошук інформації; замовляти не оцифровані документи до читальних залів онлайн.
64.
ID: 6CUH11-34301
Project name: Єдина база української музики 1991 - 2023
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1204628.00
The requested amount from the UCF: 963800.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю “МЗГ”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення першого цифрового каталогу української музики 1991–2023 років. Такий цифровий каталог дозволить зібрати в одному місці всю інформацію про українських виконавців та музикантів. Забезпечить цифрове збереження інформації, яка є культурною спадщиною новітньої історії України. Дозволить надати доступ до такого каталогу широкій аудиторії. Проект має високий потенціал мультиплікативного ефекту. Такий каталог дозволить краще обчислювати музичний ринок, пошук молодих виконавців, популяризації української музики в Україні та за кордоном. В майбутньому буде відчутний економічний ефект – збільшення прослуховувань української музики та зменшення долі впливу контенту російських виконавців.
65.
ID: 6CUH11-34355
Project name: Деокупація свідомості
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1019440
The requested amount from the UCF: 999440
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Гефтер Вадим Яковлевич
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Проєкт має на меті здійснити внесок в захист культурної спадщини та посилення ефективності процесів декомунізації та українізації в м. Дніпро, через візуалізацію проблеми зміни урбаністичного обличчя міста (перейменування вулиць) в формі сучасного актуального культурного продукту, а саме віртуальної екскурсії у формі циклу з десяти п’ятихвилинних відео, та максимальну популяризацію створеного продукту на регіональному рівні. Результати: 1. Створення віртуальної екскурсії (циклу із десяти п’ятихвилинних відео). Сюжети та діалоги, побудовані на антитезі «актуальності – неактуальності» героїв, забезпечать сатиричну інтерпретацію постатей минулого та популяризацію імен та персонажів, які є або можуть стати новими героями сучасності, в незалежності від епохи, до якої вони належать. 2. В дискусії, викликаній появою культурного продукту, створеного в рамках проєкту, взяли участь мін. 10 200 осіб, які відвідали віртуальну екскурсію.
66.
ID: 6CUH11-34422
Project name: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1137663.50
The requested amount from the UCF: 984263.50
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
67.
ID: 6CUH11-34429
Project name: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 987338
The requested amount from the UCF: 987338
Competition type: Individual
Full name of the organization: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Project description: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
68.
ID: 6CUH11-34452
Project name: СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОЦИФРОВУВАННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РІДНОГО КРАЮ
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 574554
The requested amount from the UCF: 574554
Competition type: Individual
Full name of the organization: Приватне підприємство «Новинар» Захарівського району Одеської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт Захарівка Роздільнянський район Одеська область,
Project description: У всьому світі друковані засоби масової інформації та історико-краєзнавчі музеї є одним з важливих ланцюгів збереження культурної спадщини. Адже, втілюючи цінності різних поколінь українців, вони відтворюють історію розвитку нашого суспільства та надають стале відчуття приналежності до національної спільноти. Створення Центру оцифровування на базі приватного підприємства «Новинар» та оцифровування архівів місцевої газети «НовинаР» і експонатів Захарівського історико-краєзнавчого музею, які перебувають під загрозою через близькість до кордону з Придністров’ям, допоможе зберегти їх. При цьому отримані цифрові копії, будуть придатні для страхового зберігання, якісного розпізнавання тексту і використання документів в інформаційних системах, для їхньої подальшої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
69.
ID: 6CUH11-34486
Project name: Національний газетний фонд України (Частина 1)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 863954.09
The requested amount from the UCF: 813954.09
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт передбачає формування максимально повного національного, територіально розподіленого фонду друкованих оригіналів газетних видань України, довідково-пошукового апарату (зведеного електронного каталогу) до нього та цифрового фонду з відкритим інтернет-доступом до електронного каталогу та електронних копій видань через веб-портал Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. За основу для досягнення мети проєкту взято фонд газетних видань Державного архіву друку Книжкової палати України, який є найповнішим зібранням усіх видів видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. Деякі видання є єдиним примірником, що зберігся в країні. Враховуючи колосальні масштаби всього проєкту, вбачається за доцільне розділити весь обсяг робіт на частини, тому у рамках гранту планується реалізувати його частину 1, а саме здійснити оцифрування найціннішої, найзатребуванішої з боку користувачів частини фонду, яка також найбільше знаходиться в зоні ризику повного втрачення під впливом часу - газетних видань 1917-1940 років (блізько 1 133 010 друк. од). За результатами проєкту у відкритий доступ буде представлено цифрові копії газет 1917-1940 років, що дасть змогу науковцям та іншим дослідникам безперешкодно та з будь-якої точки світу аналізувати весь спектр радянської періодики, виданої в Україні та максимально вичерпно досліджувати всі аспекти впливу радянської системи на формування українського суспільства та держави в цілому.
70.
ID: 6CUH11-34553
Project name: "Ой у лузі червона калина..." Оцифрування спадщини Українських січових стрільців
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 867266.71
The requested amount from the UCF: 837938.85
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Друзі Львівського історичного музею"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Напередодні 110-ї річниці від створення Легіону Українських січових стрільців актуалізується проблема висвітлення їх місця і ролі в історії та сучасному суспільно-культурному просторі України. Пропонований Проєкт має на меті збереження та популяризацію писемних, зображальних, речових пам’яток, пов’язаних із звитягами та просвітницькою діяльністю Легіону УСС, шляхом створення цифрового каталогу та інтерактивного виставкового проєкту у Львівському історичному музеї. У ході Проєкту буде: оцифровано 610 музейних предметів; створено 610 наукових каталожних описів; здійснено консервацію 70 музейних предметів; сформовано цифровий каталог, структурований за типологічними ознаками; створено інтерактивний виставковий проєкт із залученням артефактів та цифрових копій історичних джерел
71.
ID: 6CUH11-34587
Project name: Доступний простір подорожей
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1023020.00
The requested amount from the UCF: 998020.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Романенко Олена Михайлівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Харків та Харківська область,
Project description: Проєкт «Доступний простір подорожей» - це онлайн платформа в якісно новій формі з віртуальними маршрутами в форматі 360, яка презентуватиме основні туристичні об’єкти Харківщини з елементами культурної спадщини в інноваційному способі подачі матеріалу. Створені віртуальні маршрути з оцифруванням об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії, створення інструментів та платформи для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном залучатиме різні вікові аудиторії. Сторінки сайту на англійській, польській, німецькій, французькій, турецькій мовах з віртуальними екскурсіями дозволить залучити до регіону і іноземну аудиторію. Віртуальні маршрути сприятимуть збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини Харківщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства
72.
ID: 6CUH11-34621
Project name: Створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської сільської громади Кропивницького району, Кіровоградської області
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 667600.00
The requested amount from the UCF: 612600.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури, молоді, спорту та туризму Соколівської сільської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Соколівське, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Іванівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Карлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Нова Павлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, селище Шостаківка Кропивницький район, Кіровоградська область,
Project description: Метою створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади є популяризація туристичних магнітів громади, розвиток локального туризму. У наш час, в умовах воєнного стану, виникла загроза життю та здоров'ю жителів, а проблема задоволення культурно-дозвіллєвих потреб не зменшилась. Завдяки сучасним технологіям можна відвідати привабливі туристичні місця не виходячи з дому, тому було прийнято рішення про створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади. Це дозволить розвивати локальний туризм та популяризувати громаду в Україні та за її межами.
73.
ID: 6CUH11-34626
Project name: Портал культурних цінностей Пасічнянської територіальної громади
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 600000
The requested amount from the UCF: 540000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Пасічнянська сільська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Пасічна, Івано-Франківська область, село Постоята, Івано-Франківська область, село Букове, Івано-Франківська область, селище Битків, Івано-Франківська область, село Пнів, Івано-Франківська область, село Білозорина, Івано-Франківська область, село Зелена, Івано-Франківська область, село Максимець, Івано-Франківська область, село Черник, Івано-Франківська область, село Соколовиця, Івано-Франківська область,
Project description: Мета: створення унікального, доступного для нинішніх і майбутніх поколінь, інтернет-порталу, в якому представлено оцифровану інформацію про культурні цінності (об’єкти матеріальної і духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове значення) Пасічнянської територіальної громади, віртуальні екскурсії, цифрові описи бібліотечних фондів і музейних експонатів.
74.
ID: 6CUH11-34639
Project name: Еутерпа
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 566700
The requested amount from the UCF: 522500
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Іформаційне агентство "Дивись.Інфо"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львівська область,
Project description: Проєкт покликаний через автентичні аудіозаписи, які були створені у 90-х роках, розповісти про українську народну творчість, а також осучаснити звучання колискових, балад, гаївок, ладканок і колядок, аби зацікавити не лише професіоналів-музикантів, але й молодь
75.
ID: 6CUH11-34656
Project name: Діджиталізація фондів Національного музею "Київська картинна галерея"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 996230
The requested amount from the UCF: 996230
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Токовенко Владислав Васильович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт має на меті оцифрувати кращі зразки колекції Національного музею «Київська картинна галерея», що належить до Музейного фонду України, та надати онлайн-користувачам доступ до них на окремому веб-ресурсі.
76.
ID: 6CUH11-34674
Project name: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 709085.00
The requested amount from the UCF: 709085.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Львівська область,
Project description: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
77.
ID: 6CUH11-34694
Project name: "Оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Музею історії міста Києва"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 942573
The requested amount from the UCF: 942573
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП ПРОЕКТ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Основною метою проєкту є оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Національного Заповіднику «СОФІЯ КИЇВСЬКА»"
78.
ID: 6CUH11-34697
Project name: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999900.00
The requested amount from the UCF: 999900.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Львів,
Project description: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
79.
ID: 6CUH11-34742
Project name: Бібліотека платформа для зберігання культурної спадщини
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 515300
The requested amount from the UCF: 515300
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт Крижопіль, Вінницька область,
Project description: Насправді ж технологічні зміни розмивають межі між професіями і змушують бібліотеки активно включатися у створення своїх електронних ресурсів шляхом оцифрування власних фондів, поповнення фондів комплектування передплаченими електронними виданнями, оновлення бібліотечних сайтів. Особливо це стосується спогадів про голодомор жителів Крижопільщини, підшивок періодичних видання (в яких друкувались статті з історії нашого краю, видатних постатей та митців нашого регіону ) з 1960 року, фото архітектурних пам’яток, книги з історії сіл територіальної громади, які взагалі існують у бібліотеці в єдиному примірнику. Тут ще виконується завдання збереження культурної спадщини нашої територіальної громади, дуже багато документів уже втратили свої властивості, їх просто не можна видавати читачам. А після оцифрування є можливість опрацювати текст, відновити «згасаючі» написи, пошкоджені місця, в результаті отримати повноцінне видання в електронному вигляді й надати його користувачу.
80.
ID: 6CUH11-34749-3
Project name: Львівщина: реставрація замкових руїн на склі
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 912430.00
The requested amount from the UCF: 715110.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація “Асоціація сприяння розвитку молодіжного туризму”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Белз, м.Броди, м.Добромиль, м.Львів, с. Старе Село,
Project description: Проект експозиції біля замкових руїн Львівщини з використанням доповненої реальності є інноваційним підходом до презентації культурної спадщини. Це дозволить відвідувачам побачити візуалізацію збережених та втрачених частин архітектурних пам’яток на склі, яка буде супроводжуватись аудіогідом на трьох мовах - українській, англійській та польській. Мета проекту полягає в створенні інноваційного інформаційного культурного продукту, який допоможе продемонструвати вигляд архітектурних пам’яток до стану руйнації. Це сприятиме промоції культурної спадщини, допоможе підняти імідж місцевості та залучити туристів.
81.
ID: 6CUH11-34767
Project name: Інста-музей українського танго
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 511400
The requested amount from the UCF: 511400
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Ющук Олег Вікторович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Project description: Перший інста-музей українського танго популяризує цей вид нематеріальної культурної спадщини України серед масової молодої аудиторії соцмереж, таким чином зберігши ці традиції
82.
ID: 6CUH12-05154
Project name: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 999423.12
The requested amount from the UCF: 979423.12
Competition type: National
Full name of the organization: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Project description: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
83.
ID: 6CUH12-26839
Project name: Несу в душі собори вічності
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 981591.20
The requested amount from the UCF: 939351.20
Competition type: National
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «РК «РАДУГА»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Місто Борзна (Чернігівська область), м. Канів (Черкаська область), м. Київ (Київська область), Харьків (Харківська область), м. Коломия (Івано-Франківська обл.),
Project description: Переведення в цифровий формат спадщини Народного художника України Олександра Ферапонтовича Саєнка, який входить до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Його унікальна технологія «Мозаїка соломою, мозаїчний набір соломою» є нематеріальною культурною спадщиною. Художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» знаходиться в Чернігівській області на деокупованій території, наразі перебуває під загрозою знищення. Для збереження буде зроблено: сайт-архів 3-D тур художньо-меморіальним музеєм «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» Оцифровано мистецьку спадщину (30 картин) Вся інформація подана українською та англійською. Це дозволить: проводити віртуальні екскурсії музеєм та цифрові виставки, вивчати унікальні технології; здійснювати інформаційну роботу з нтеграції в світовий культурний простір.
84.
ID: 6CUH12-26890
Project name: Деокупований наїв. Народна картина Чернігівщини 20 ст.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 948881
The requested amount from the UCF: 849131
Competition type: National
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний фонд Миколи Бабака"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Черкаси, Київ,
Project description: Проєкт присвячено народній картині Чернігівщини 20 ст. (живопису та вишивці), що увійшла до колекції Фонду Миколи Бабака незадовго до початку широкомасштабних військових дій рф проти України. Протягом 2021 року Генеральному директору Фонду Миколі Бабаку вдалося зібрати більше 400 картин з території регіону, що у 2022 зазнав жахливих наслідків окупації. Якби ці артефакти не потрапили до колекції Фонду, вони напевно зазнали схожої долі, що вже спіткала більше тисячі об’єктів української культурної інфраструктури. Народна картина в Україні як мистецьке явище, що розглядається дослідниками в контексті загальноєвропейського і світового наївного мистецтва, зазнала свого розквіту в 20 ст. і представлена в багатьох державних колекціях. Але Миколі Бабаку протягом 30 років колекціонування предметів традиційної культури вдалося зібрати більше 600 зразків наївної творчості з північних, центральних та інших регіонів України. Аналогів цієї колекції немає в жодному державному або приватному зібранні. Мета проєкту - широка презентація Народної картини Чернігівщини 20 ст., що була врятована від загрози знищення в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України. У результаті успішної реалізації проєкту буде відцифровано 450 артефактів наївного мистецтва Чернігівщини 20 ст., серед яких відреставровано 250 і оформлено (в рами, підрамники, паспарту, скло) 150 предметів мистецтва, проведено 2 виставки (в Українському Домі та в Черкаському художньому музеї), виданий каталог проєкту, створено окрему Інтернет-сторінку проєкту в межах сайту Фонду Миколи Бабака.
85.
ID: 6CUH12-31328
Project name: Ренесанс "білого золота" Волині (створення об"єктів доповненої реальності для виробів найстаріших порцеляново-фаянсових мануфактур України, що зберігаються в музейних колекціях)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 997404
The requested amount from the UCF: 997404
Competition type: National
Full name of the organization: Громадська організація "Асоціація Ноосфера"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Городниця, Житомирська область, Острог, Рівненська область, Рівне, Рівненська область, Житомир, Житомирська область,
Project description: Метою проєкту є формування і просування історико-культурного бренду України як держави з старовинними традиціями порцелянового виробництва шляхом промоції інноваційних культурних продуктів громад, сприяння розвитку креативних індустрій, збереження і популяризації культурної спадщини українського народу. Очікувані результати: збереження унікальних колекцій найперших та найстаріших порцелянових мануфактур України, які територіально розміщувалися на Волині (корецька та городницька) завдяки створенню цифрових моделей в доповненій реальності; розробка платформи для забезпечення доступу до експонатів та створення експертної площадки для нетворкінгу; підвищення обізнаності молоді щодо можливостей інноваційної цифрової епохи для вирішення задач креативних індустрій; посилення конкурентних позицій музеїв волинських громад та збільшення туристичних потоків в регіони.
86.
ID: 6CUH12-34727
Project name: Соціально-просвітницький проєкт «Велика Волинь на перетині культур» (створення інтерактивної ілюстрованої книги “Юліуш Словацький: Балладина. Леся Українка: Лісова пісня” та організація майстерень медіакультури)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 933515
The requested amount from the UCF: 908515
Competition type: National
Full name of the organization: Громадська організація "Ендшпіль"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Житомир, Житомирська область, Звягель, Житомирська область, Брусилів, Житомирська область, Луцьк, Волинська область, Дніпро, Дніпропетровська область,
Project description: Проєкт ставить за мету привернути увагу до творів української літератури та мистецтва, вписавши їх у нову систему українських цінностей, сучасний портрет та код української нації, щоб сприяти новій самоідентифікації українців в умовах трансформації суспільства та держави, а також зберегти в національної аудиторії та сформувати в міжнародної спільноти позитивні асоціативні зв'язки з культурним надбанням та історією Великої Волині за допомогою залучення інноваційних ІТ технологій та інструментів медіакультури. Результатами проєкту стане (1) збереження літературних та мистецьких артефактів та сприяння відновленню історичної пам'яті і поширенню інформації про унікальні українські культурні продукти; (2) створення експертної площадки для нетворкінгу перекладачів, культурознавців, письменників, освітян, митців, в тому числі з долученням польської сторони; (3) залучення молоді до вирішення культурних проблем громад та підвищення їх обізнаності з сучасними інноваційними цифровими технологіями шляхом організації майстерень медіакультури; (4) покращання рівня соціально-економічного розвитку Волинської та Житомирської областей, збільшення туристичних потоків у регіонах та зайнятості в громадах
87.
ID: 6CUH13-31416
Project name: У клітці. Закатована свобода України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 1. Диджиталізація
General budget: 1027710.12
The requested amount from the UCF: 995710.12
Competition type: International
Full name of the organization: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро, Таллінн,
Project description: Метою проєкту є збереження доказів про звірства російської армії на окупованих територіях, зміцнення єдності українського народу та підтримки європейських країн шляхом поширення в Україні та закордоном розуміння того, що російська окупація – це не зміна влади, а знищення українського народу. Проєкт передбачає створення виставкового простору у підвальному приміщенні музею, документальних відеосюжетів та адаптованої для перегляду у віртуальному шоломі 3 D екскурсії англійською та українською мовами, що буде презентована у Дніпрі, Таллінні та Любліні. Результати проєкту вбачаються у зміцненні згуртованості українського народу перед ворогом, збереженні та документуванні злочинів російської армії на окупованих територіях, зростанню обізнаності європейців про злочини російської армії, зміцнення єднання української нації з європейськими країнами
88.
ID: 6CUH21-00199
Project name: Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1767875.00
The requested amount from the UCF: 1727875.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Львівський культурний центр"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проект "Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району" має на меті прокомунікувати та переосмислити нематеріальну культурну спадщину району Підзамче міста Львова та створити нову традицію взаємодії на дільниці за допомогою особистих історій локальних дієвців та мешканців шляхом створення платформи взаємодії “Підзамче.Нарешті!”. Основним результатом проекту стане веб-платформа, яка висвітлюватиме історію, традиції та взаємодію через особисті історії мешканців району.
89.
ID: 6CUH21-00326
Project name: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2013560
The requested amount from the UCF: 1943310
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Стратегія майбутнього"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Кропивницький, Кіровоградська область,
Project description: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
90.
ID: 6CUH21-00349
Project name: IsКоростень
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1999682.70
The requested amount from the UCF: 1799134.70
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Коростень, м.Коростень. Коростенська міська територіальна громада,
Project description: Онлайнова популяризація та цифрове представлення пам’ятки археології національного значення - Городища №1 літописного міста Іскоростеня та культурної спадщини Коростенської громади; наукове дослідження пошкоджень Городища №3 літописного міста Іскоростеня внаслідок російсько-української війни; популяризація об’єктів культурної спадщини Коростенської МТГ. - запровадження заходів підвищення онлайнової, цифрової та інформаційної доступності у популяризації унікальних обєктів культурної спадщини, залучення соціальних груп населення до ознайомлення з культурним надбанням через використання сталих новітніх технологій; - активізація дослідження пам’яток археології через онлайновий доступ до 3D моделі з віртуальним 3D туром Городища №1; - наукове дослідження наслідків пошкодження пам’ятки національного значення внаслідок російсько-української війни.
91.
ID: 6CUH21-00399
Project name: Онлайн хаб «Культурна та природна спадщина України»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 974644
The requested amount from the UCF: 942644
Competition type: Individual
Full name of the organization: Інститут географії Національної академії наук України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мета проєкту – популяризація української спадщини серед широкої аудиторії шляхом створення веб-сайту «Електронний атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина», а також тиражування двомовної офлайн версії Атласу (українська та англійська мови) на електронних носіях (флеш-накопичувачі) для розповсюдження в управлінських структурах держави, вищих навчальних закладах тощо. Таким чином планується формування глобального іміджу України, сприяння капіталізації її культурної та природної спадщини, підвищення рівня обізнаності населення України про цінність культурної та природної спадщини окремих регіонів, а також про втрати спадщини внаслідок російської агресії.
92.
ID: 6CUH21-00534
Project name: Майстерня іммерсивної та цифрової історії
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 600000
The requested amount from the UCF: 600000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Рівне,
Project description: створення навчально-виробничого та виставкого простору для тестування, виробництва та презентації цифрових рішень для музейної та виставкової діяльності
93.
ID: 6CUH21-00540
Project name: За кулісами театральної історії
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1037330.00
The requested amount from the UCF: 1002330.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Суми, Сумська область,
Project description: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
94.
ID: 6CUH21-00663
Project name: «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1114925.00
The requested amount from the UCF: 1114925.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ОБОРОНА"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Олика (Волинська область), м. Бердичів (Житомирська область), смт. Микулинці (Тернопільська область), м. Ржищів (Київська область), м. Лубни (Полтавська область),
Project description: Проєкт «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України» має на меті стимулювати управління культурною спадщиною задля економічних, культурних, соціальних та екологічних покращень громад; посилення української ідентичності на протидію російським наративам про «спільну історію» й «один народ» та розвінчання стереотипів «непроявленої» спадщини й феномену буденної свідомості українців. В результаті реалізації проєкту буде створено віртуальний візуальний інтерактивний посібник з інтерпретаціями об’єктів культурної спадщини у публічному просторі, які будуть викладені на сайті у вільному доступі.
95.
ID: 6CUH21-00668
Project name: Доступний сайт - відкрита бібліотека; Відкрита 24/7 Національна історична бібліотека України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 500000
The requested amount from the UCF: 500000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національна історична бібліотека України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Україна, Київ,
Project description: Заплановане оновлення діючого сайту бібліотеки та оформлення його мобільної версії дозволить покращити та розширити пошукові властивості сайту, що забезпечить оперативність отримання користувачами релевантної відповіді на пошукові запити. Передбачається поновому сформувати розділ «Краєзнавчі ресурси» який забезпечить доступ до інформації з баз даних: «Історія міст і сіл України», «Адміністративно-територіальний устрій: Зміни і доповнення та Історичний аспект», інших спеціалізованих баз даних та «Путівника по краєзнавчим ресурсам». Буде розроблено доступ до ресурсу «Нематеріальна культурна спадщина України в документних джерелах» на якому представлятиметься бібліографічна інформація про нематеріальну культурну спадщину українського народу. Реорганізація забезпечить стабільну роботу Електронного каталогу та цифрової бібліотеки «Історична спадщина України».
96.
ID: 6CUH21-00922
Project name: Цифровий архів ЛНГМ
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1969820
The requested amount from the UCF: 1929820
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "17"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Project description: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
97.
ID: 6CUH21-01050
Project name: VR Україна
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2027867.00
The requested amount from the UCF: 1997867.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: NOVA FILM
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Київська обл.,
Project description: Проект "VR-УКРАЇНА" покликаний зафіксувати перлини української культурної спадщини у форматі віртуальної реальності (VR-360) задля поширення в українському та міжнародному середовищі знання про глибинність коренів нашої історії. У ході реалізації проекту буде створено Інтернет-платформу, котра стане глобальним вітчизняним архівом культурної спадщини у форматі віртуальної реальності та виготовлено перші п'ять веб-фільмів, що започаткують наповнення Інтернет-платформи. Проект сприятиме об’єднанню нації та її самоідентифікації, особливо в умовах російської агресії, стане дієвим інструментом інтеграції української культури у світовий культурний простір. Також проект дасть користувачам з особливими потребами можливість безбар’єрного доступу до споживання культурного продукту з будь-якої точки України чи світу, сприяючи вирішенню проблем інклюзивності в суспільстві.
98.
ID: 6CUH21-01055
Project name: Навчальна онлайн 3D платформа та ескпозиція "Подорож втраченими перлинами фортифікаційної архітектури України"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2268600.00
The requested amount from the UCF: 1999950.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Герух Вікторія Ігорівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Популяризація незвіданих фортець та замків козацької доби за допомогою навчальної платформи-гри з 3D інтерактивними моделями. РЕЗУЛЬТАТИ: У онлайні планується розробка 5 моделей зі всієї Україні, 5 лекцій від експерта, проведення 1 виставки мініатур замків восени у Києві для 200 відвідувачів, збір зворотнього зв'язку у 50 відвідувачів на оцінку проведеного заходу та визначення впливу на ріст рівня знань та зацікавленності історією.
99.
ID: 6CUH21-01079
Project name: "Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 590137.48
The requested amount from the UCF: 590137.48
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Херсон,
Project description: Проєкт «Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження» представляє собою оновлення існуючого веб-ресурсу задля того, щоб портал відповідав сучасним тенденціям та був цікавим та доступним для ще більшої кількості шанувальників локальної культури, мистецтва та туризму. Регіональний інформаційний портал Art-kavun (https://artkavun.kherson.ua/) – це великий інформаційний ресурс, який був заснований у 2006 році на базі одного з відділів КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР. Головною метою проєкту «РІП Art-kavun», в першу чергу, стало висвітлення актуальних новин культури та мистецтва Херсонщини. Крім того, «РІП Art-kavun» - це своєрідна велика база даних, яка зберігає інформацію про культурних діячів, творчість яких певним чином пов’язана з Херсонщиною, культурно-мистецькі події, організації, які працюють у сфері культури або туризму. Важливою складовою веб-ресурсу є збереження новин, які не тільки популяризують культурно-мистецьке життя регіону, але й використовуються у різноманітних наукових дослідженнях. Сьогодні команда ресурсу постійно стикається з проблемою неможливості розширювати зміст ресурсу через застаріле ПЗ та недосконалу структуру сайту. Окремою проблемою є відсутність мобільної версії ресурсу, через що портал втрачає велику кількість користувачів, особливо серед молоді. Сподіваємося, що успішна участь у програмі УКФ дозволить нам оновити ресурс, зробивши його відповідним до сучасних тенденцій в інтернеті.
100.
ID: 6CUH21-01155
Project name: Документальне кіно України. Від Незаложності до Перемоги.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1490434
The requested amount from the UCF: 1490434
Competition type: Individual
Full name of the organization: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Восени 2023 року виповнюється 20 річниця від дня проведення першого фестивалю документального кіно про права людини, який сьогодні відомий як Міжнародний фестиваль Docudays UA. Фактично, історія фестивалю є віддзеркаленням новітньої історії документалістики України. Протягом свого існування, фестиваль охоплює дуже цікавий етап еволюції та розвитку документального кіно країни. Сьогодні ми маємо унікальний шанс відобразити цей етап розвитку та еволюцію вітчизняної документалістики і залучити до створення цього віртуального «музею» режисерів-документалістів - представників п’яти генерацій. Проєкт передбачає створення веб-ресурсу історії документального кіно України від кінця 1980-х – першої половини 1990-х до сьогодення.
101.
ID: 6CUH21-01188
Project name: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1931820
The requested amount from the UCF: 1931820
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Радивилів, Рівненської області,
Project description: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачені популяризація імерсивних технологій в збереженні, консервації та презентації музейних фондів, та запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
102.
ID: 6CUH21-01246
Project name: Україноспів-онлайн
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 777660.00
The requested amount from the UCF: 777660.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Центр української пісні "Народна філармонія"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: ПРОЕКТ "Україноспів -онлайн" спрямований на створення сайту та мобільного застосунку авторського курсу з україноспіву Р.Лоцман, що включатиме теоретично-практичні аудіолекції (17 лекцій по 10 хвилин кожна), та відеоуроки (7 занять по 20 хв.), спеціально розроблений мобільний додаткок на вивчення 100 пісень та навчальний посібник з питаннями та тестами. Реалізація проекту дозволить учасникам долучатися до вивчення культури україноспіву в дистанційному форматі та опанувати різножанровий репертуар - від фольклору до класики та естради. Актуальність проєкту зумовлена необхідністю впровадження сучасних технологій в культурно-освітній процес, важливістю збереження та вивчення україноспіву, що має древню історію та велике значення сьогодні.
103.
ID: 6CUH21-01699
Project name: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1548262.6
The requested amount from the UCF: 1448312.6
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Заболотцівської сільської ради, Золочівський р-н., Львівська обл.,
Project description: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, створенні мобільних додатків, де використовуватимуться елементи доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
104.
ID: 6CUH21-01726
Project name: СЛІД
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1019040.00
The requested amount from the UCF: 963600.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана" Чернігівської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Чернігів,
Project description: Проєкт "Слід" – це мистецький проєкт зі створення цифрового наративу, допоміжного цифрового відеоматеріалу (у кількості 12 фільмів) для експозиційної та науково-дослідницької діяльності з вивчення та популяризації культурної спадщини, що містить дослідження «слідів», зв’язків, обставин формування музейної колекції, або її окремих мистецьких творів, та діяльності українських митців у контексті взаємовпливів нерозривного художнього процесу ХХ-ХХІ ст. для розширення цифрової бази даних за напрямами дослідження культурної спадщини.
105.
ID: 6CUH21-01772
Project name: Збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1111000.0
The requested amount from the UCF: 1000000.0
Competition type: Individual
Full name of the organization: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Project description: Загальна мета проекту - збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Завдання 1 - Підвищити рівень доступності музею щонайменше вдвічі. Завдання 2 - Покращити матеріально-технічне забезпечення музею задля збереження культурної спадщини через нові форми та підходи щонайменше на 50%. Завдання 3 - Збільшити поінформованість населення про історико-культурну спадщину Буковинської Гуцульщини та потік відвідувачів музею щонайменше вдвічі.
106.
ID: 6CUH21-01824
Project name: Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова ХХ ст.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 604393
The requested amount from the UCF: 604393
Competition type: Individual
Full name of the organization: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків,
Project description: Продовження проєкта «Літературно-мистецькі журнали Харкова першої третини ХХ ст.», започаткованого у 2019 р. за підтримки УКФ. Планується розширити хронологічні межі відбору часописів та урізноманітнити репертуар. У 2023 р. буде оцифровано, оброблено, каталогізовано 4 найменування періодичних видань (63 номери, близько 2500 сторінок), відреставровано 200 пошкоджених сторінок. Електронні копії планується розмістити на модернізованому однойменному сайті: актуалізовано розділи, дизайн.
107.
ID: 6CUH21-01851
Project name: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2022417
The requested amount from the UCF: 1992417
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Project description: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток з елементами анімаційної гри та доповненої реальності (AR), за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
108.
ID: 6CUH21-01892
Project name: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 734010
The requested amount from the UCF: 704010
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний архів Рівненської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Рівне, Рівненська область,
Project description: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
109.
ID: 6CUH21-01946
Project name: Інтерактивна мультиплатформа “Ожила Спадщина. Український модернізм”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1910492.00
The requested amount from the UCF: 1910492.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ПП «АССА» (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів)
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків, Київ, Львів,
Project description: Проєкт передбачає розробку веб-застосунку (сайту) доданої реальності, який розміщується в інтернеті та працює як окремо, так і в поєднанні з інтерактивної друкованою книгою «Ожила Спадщина. Український модернізм». Запропонований комплекс цифрового та друкованого продуктів не має аналогів у світі та дозволяє ознайомитися з видатними українськими митцями за допомогою анімаційних роликів у форматі доданої реальності та фізичних паперових об'ємних моделей творів мистецтва. Проєкт сприяє популяризації української культурної спадщини серед широкої аудиторії в Україні та світі.
110.
ID: 6CUH21-02202
Project name: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2049700.00
The requested amount from the UCF: 1999700.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Project description: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
111.
ID: 6CUH21-02220
Project name: Мистецькими шляхами Іоана Пінзеля. Популяризація та просвітництво визначної постаті України за допомогою сучасних технологій.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1852030
The requested amount from the UCF: 1852030
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійний фонд "Відродження історико-культурної спадщини України імені Героя України Б.Г.Возницького"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Бучач, Городенка, Годовиця, Рукомиш,
Project description: За допомогою сучасних технологій популяризувати видатну особистость України – Іоана Пінзеля, а саме мандрувати містами, храмами і музеями, де він залишив слід своєї діяльності. Втілити ідею в життя допоможуть: інтерактивна мапа - яка працює в режимі двосторонньої діалогової взаємодії людини і комп'ютера та є візуальною інформаційною системою. За її допомогою ми зможемо віртуально подорожувати по визначних місцях та отримувати цікаву інформацію; веб-сайт - стає однією з найважливіших складових інформаційної культури людини. І це найкраща інформативна мережа за допомогою якої ми зможемо представити у світовому інформаційному просторі видатну постать та її неоціненний вклад в Українську культуру; Он-лайн гра – це завжди пригода. Діти та молодь багато часу проводять за цим заняттям. А ми дамо їм можливість за допомогою мобільної гри дізнатися про видатного скульптора Іоана Пінзеля, отримати знання про міста, архітектурні об’єкти, скульптури та багато іншого.
112.
ID: 6CUH21-02227
Project name: Сезони: обрядова спадщина України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1783388
The requested amount from the UCF: 1783388
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркус Фільм"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проект розкриває витоки та надбання української самобутності. Відроджує та пропагує автентичний фольклор, стверджує неперевершену значущість українського народного мистецтва. Наші хормейстери підберуть обрядові пісні з різних куточків нашої країни. Ми створимо унікальне аранжування пісень, виконане Київським академічним духовим оркестром. До пісень будуть поставлені хореографічні номери з режисурою дійства. Номери буде зафільмовано в низькому ключі, що дасть унікальну атмосферу і емоцію моменту. Матеріал буде розміщено на сайт – віртуальну галерею, що дасть можливість використовувати, впорядковувати, зберігати, поповнювати колекцію. Наша сайт – збереже для нащадків втілені у пісні витоки української душі і буде точкою дотику для створення позитивного іміджу та підтримки України у світі.
113.
ID: 6CUH21-02299
Project name: Від лонгхауса до замку
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 755760
The requested amount from the UCF: 755760
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Альошечкін Олександр Анатолійович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Запоріжжя, Запорізька область,
Project description: Метою проєкту «ВІД ЛОНГХАУСА ДО ЗАМКУ» є підвищення обізнаності про історико-культурну спадщину шляхом створення багатофункціональних туристичних маршрутів пам’ятками менонітської архітектури, які залишились на Запоріжжі (меноніти-німецькі та голландські колоністи https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B8_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96) В результаті реалізації проєкту будуть створені багатофункціональні маршрути архітектурними пам’ятниками, зручний сайт з фотоматеріалами, зняті відеоролики з описом споруд та розповіддю про їх історію. Усі матеріали будуть доступні українською, англійською та німецькими мовами. Окрім того будуть зібрані та оцифровані матеріали, а також прокладені маршрути до пам’яток менонітської архітектури, які поки, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
114.
ID: 6CUH21-02363
Project name: Диджиталізація етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1269910
The requested amount from the UCF: 1269910
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Балабай Катерина Костянтинівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Велеснів Чортківського району Тернопільської області, Харків,
Project description: Проект передбачає диджиталізацію музею – створення двомовного сайту (українська та англійська мови), який міститиме віртуальну екскурсію (тур 360°) з аудіогідом по музею, цифровізацію архіву музею та створення аудіовізуальної складової сайту – фільму-збірника з робочою назвою "Гнатюкові записи" (екранізація записів зі "Знадобів до української демонології" - томів 33 та 34 "Етнографічного збірника" 1912 року).
115.
ID: 6CUH21-02680
Project name: Українська родина. Історія у фотографіях
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1413950
The requested amount from the UCF: 1370450
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРФЕКТНА АРТ ГРУПА
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Соціокультурний, дослідницький, етнографічний проект, «Українська родина. Історія у фотографіях» - перш за все направлений на дослідження родоводу української родини, що втілено у його назві. Вивчення історії української родини, її розвитку та часової трансформації, викликаної цивілізаційним прогресом, війнами, суспільними та політичними потрясіннями, є дослідженням найціннішої нашої культурної спадщини – нашого Роду, родини, того, що є первісним в житті кожної людини. Дослідницьким матеріалом для цієї роботи мають стати архівні сімейні світлини українських родин в ретроспективному форматі: від збережених фотоматеріалів перших українських фотографій середини 19 століття до теперішнього часу, розповість про напівзабуті обряди, які були пов’язані з культом родини підносячи його до рівню культурної спадщини
116.
ID: 6CUH21-02911
Project name: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2294613.00
The requested amount from the UCF: 1990347.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Всесвітній день вишиванки"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Чернівці, Київ, Львів, Дніпро,
Project description: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)» - це частина великого трирічного проєкту зі створення Музею Вишиванки в Чернівцях (відкриття заплановано на 2024 рік). Музей діятиме в самому центрі міста неподалік університету, де було засновано легендарне свято - Всесвітній День Вишиванки, котре щороку третього четверга травня відзначають у понад 100 країнах світу. У 2022 році Всесвітній День Вишиванки здобув відразу дві перемоги в найпрестижнішому європейському конкурсі культурної спадшини Europa Nostra (лауреат номінації «Залучення громадськості та підвищення суспільної обізнаності» та Приз глядацьких симпатій з премією 10 000 євро, яка буде частиною співфінансування в даній заявці). День вишиванки став невід’ємною частиною культурної дипломатії нашої країни та одним із найвпізнаваніших туристично-культурних брендів міста, тому створення сучасного інтерактивного музею є закономірним логічним процесом розвитку як свята, так і місцевої інфраструктури навіть у стані війни. Наразі музей вже приймає на тимчасове чи тривале збереження релоковані колекції із зони бойових дій. В рамках гранту УКФ заплановано створити 2 експозиційні зони із 6, а саме: «Єдність різноманіття», «Вишита сорочка - вбрання мудрих» та сайт музею.
117.
ID: 6CUH21-02943
Project name: «Експозиція «Коломия. Від найдавніших часів до першої літописної згадки» в Музеї історії міста Коломиї»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1384174.00
The requested amount from the UCF: 1359174.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Коваленко Анжела Олегівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Коломия,
Project description: Коломия – місто з багатющою історією, адже вперше інформація про неї згадується в Галицько-Волинському літописі у 1241 році. Та людські поселення існували на території Коломийщини вже від доби пізнього палеоліту, свідченням чого є археологічні дослідження. Саме для поінформованості мешканців Коломийської громади та гостей регіону Музей історії міста Коломиї має намір створити експозиційний зал, присвячений найдавнішим часам – від археологічних знахідок різних періодів до першої літописної згадки про місто й існування його у складі Галицько-Волинського князівства.Експозицію, яка наявно покаже, що український код нації на Галичині вбирався з молоком матері і має прадавні корені. В експозиції будуть представлені викопні артефакти з Коломийщини, що вже є у фондах музею та 3D голограми тих, які зберігаються у Львівському історичному музеї. Для відтворення Коломиї періоду Галицько-Волинського князівства буде застосовано рухома 3D голограма з аудіосупроводом. Карта-схема давніх українських земель з зазначенням торговельно-сольових шляхів,де Коломия буде представлена як один із центрів видобутку солі (Крим-Бахмут-Дрогобич-Коломия тощо) на сучасній території України. Анімаційне відтворення стародавнього способу виварювання солі, ілюстрації, карти.
118.
ID: 6CUH21-03082
Project name: “Княжий прийом у Софії Київській: 1000 років тому”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1910640
The requested amount from the UCF: 1910640
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Мета - сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнівської молоді та широкого кола зацікавлених осіб до вивчення тисячолітньої історії Української державності шляхом віртуального відтворення давньокиївських подій, які зображені на значимих мозаїчних та фрескових сюжетах в Софійському соборі м. Києва, методом створення інтерактивного віртуального музейного простору (веб-сайту). Основною складовою віртуального музейного простору є онлайн-екскурсія Національного заповідника “Софія Київська”, яка сприятиме вивченню та популяризації культурної спадщини серед цільової аудиторії, а саме отримання об'єктивних знань про Софію Київську та історію України, усвідомлення основ національного державотворення та впровадження в сучасне суспільство фундаментальних знань з історії та культури княжої Русі-України доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.
119.
ID: 6CUH21-03403
Project name: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2279968.00
The requested amount from the UCF: 1999968.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівська обласна громадська організація Тустань
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с.Урич, Львівська область,
Project description: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
120.
ID: 6CUH21-03416
Project name: Веб-ресурс “Цифрова інфраструктура Харківського ЛітМузею
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1996500
The requested amount from the UCF: 1996500
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків,
Project description: Задуманий веб-ресурс – інклюзивна, двомовна, сучасна цифрова інфраструктура Харківського літературного музею з цілим рядом можливостей, що розширить його аудиторію, сприятиме популяризації та включенню локального слобожанського літературного процесу в національний та світовий культурний контекст. Легкий доступ до колекції, навіть в умовах її евакуації, забезпечить розділ “Фонди”, де будуть викладені оцифровані експонати. Сторінки про меморіальні простори – квартири мовознавця Юрія Шевельова та Петра Лісового в будинку “Слово”, де зараз містяться мистецькі резиденції, – будуть наповнені популяризайційно-освітнім контентом про їх мешканців та про будинок “Слово”, а 3D-тури меморіальними просторами дозволять зафіксувати памʼять, що важливо в умовах щоденної загроженості Харкова.
121.
ID: 6CUH21-03973
Project name: ‎Графіті Софії Київської
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2144080.92
The requested amount from the UCF: 1644080.92
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю “Постмен-Україна”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Онлайн-музей «‎Графіті Софії Київської» (sophiagraffiti.org) — платформа вивчення й популяризації графіті Софійського Собору (Київ), який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Проєкт передбачає оцифрування написів і малюнків (графіті) на стінах Собору та створення онлайн-платформи зі зручною пошуковою навігацією. Мета проєкту — ввести в обіг графіті Софії як найдавніші писемні джерела й приклади наївного мистецтва, зробивши їх невід’ємною та широковідомою частиною культурної спадщини України. За обмежених збережених писемних джерел, стіни Собору стають важливою пам’яткою давньоєвропейської писемності, візуального мистецтва й культури світового масштабу. Зараз опрацьова но майже 7500 написів XI - XVIII ст. «Корпус графіті Софії Київської‎» В’ячеслава Корнієнка — єдине масштабне дослідження цього феномена. Онлайн-платформа дозволить популяризувати культурну спадщину серед широкої аудиторії та стане першоджерелом унікального й обширного культурного пласту. Колаборації з креативними індустріями, митцями, брендами та партнерство з освітніми установами дадуть потужний поштовх популяризації спадку українців і збагатять візуальне та культурне середовище автентичними символами. В подальшому платформа стане основою для представлення графіті зі стін інших давніх соборів України.
122.
ID: 6CUH21-04463
Project name: Історія спротиву: Інтерактивна мапа пам’яток рухам спротиву в Україні
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 692351.00
The requested amount from the UCF: 692351.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Регіональний благодійний фонд "Резонанс"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проект має на меті сприяти популяризації культурного ресурсу України, пов'язаного із правами людини, дисидентством та рухами спротиву через збір матеріалу про відповідні об'єкти культурної спадщини та нанесення їх на інтерактивну мапу. Проект передбачає створення вебсайту інформаційно-просвітницького напряму, центральним елементом якого буде інтерактивна мапа, що відображатиме місця розташування щонайменше 100 об'єктів культурної спадщини пов'язаних із рухами спротиву, правозахисними та дисидентськими рухами в Україні. Відображення пам'яток буде фільтруватись за персоналіями, місцями, подіями та датами. Кожен маркер на мапі буде прив'язаний до бібліотеки сайту, де міститиметься короткий опис та фотографія об'єкта, який він позначає. Результати проекту будуть презентовані онлайн широкому колу зацікавлених сторін.
123.
ID: 6CUH21-04590
Project name: Креативний ХАБ "Кобзар – крізь століття"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2010600
The requested amount from the UCF: 1994600
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Усович Ганна Миколаївна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Чернігів, смт Седнів, Чернігівського району, Чернігівської області,
Project description: З того самого моменту як існують держави та кордони, між державами точиться перманентна боротьба за наявність у нації національних лідерів у мистецтві , могутність нації, безперечно, вимірюються у наявності таких велетів, які є символами незалежності нації. Безсуперечним українським символом боротьби і гордості нашого народу є Т.Г. Шевченко. Основна мета проекту є актуалізація проблематики та переосмислення творчої спадщини Т.Шевченка, як національного символу боротьби України проти імперського наративу Росії, починаючи з минулих років і по наш час, як одного із засобів протидії в інформаційній війні Росії з Україною. Висвітлення творчості Шевченка, як символу вільної України, яку протиставимо загарбницькому та імперському наративу Росії . Його поезія надихнула український народ на революцію гідності, а потім на боротьбу з агресією Росії щодо України. Творчість Шевченка піднімає проблематику ролі митця в долі народу: чи повинен митець бути воїном на культурному фронті, що надихає народ виборювати силою гідність і незалежність та спонукає українських поетів і митців на створення нових творів, які формують культурний код незалежної Української нації . Проект стверджує ідею, що митець повинен бути завжди з народом під час важких випробувань, що доведено особистим досвідом авторів проекту, частина з них приймала участь в революції гідності, тому ми переконані в цьому, що ми вчасно реалізуємо промоцію даної мети.
124.
ID: 6CUH21-04818
Project name: Культурна спадщина України на сторінках закордонного паспорта
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 798361.60
The requested amount from the UCF: 778361.60
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа - підприємець Субоч Борис Михайлович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Україна,
Project description: Проєкт спрямований на дослідження культурної спадщини та її популяризацію серед широкої аудиторії. Українське суспільство, на жаль, все ще недостатньо обізнане зі своєю історією, зокрема з окремими об’єктами та артефактами які її репрезентують. Тому поширення інформації про предмети культурної спадщини, що містяться на сторінках закордонного паспорта, який на сьогодні мають понад 16 млн. українців, буде сприяти її широкій промоції. Продуктом проєкту буде якісний науково-популярний цифровий відеоконтент - короткі відеосюжети про кожен об’єкт/артефакт зі сторінок закордонного паспорта, які супроводжуватимуться оригінальними двомовними текстами (українською та англійською). А також буклет, доступний для завантаження. Таким чином, інформація про ці об’єкти та артефакти стане відомою широкому колу зацікавлених громадян, сприятиме розширенню їх знань про українську історію та культуру.
125.
ID: 6CUH21-04864
Project name: Культура приватного колекціонування. Дослідження, мережування та популяризація феномену приватних колекцій на прикладі роботи з колекцією Івана Гречка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1635260
The requested amount from the UCF: 1448280
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "А7 ХОЛДИНГ АРХІТЕКТУРНИХ БЮРО"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Львів,
Project description: Приватне колекціонерство є невід’ємною складовою формування культурного капіталу і має велике значення для збереження та популяризації культурної спадщини. Проєкт має на меті створити передумови для розвитку культури взаємодії інституцій з приватними колекціями на прикладі комплексного підходу до колекції Івана Гречка, використовуючи дослідницькі, освітні, промоційні та цифрові інструменти. В рамках проєкту плануємо таку діяльність та заходи: круглий стіл з львівськими колекціонерами (мережування), комплексне дослідження колекції Івана Гречка та створення цифрової галереї (дослідницька складова), лекторій на тему колекціонерства, серію екскурсій та відкриту майстерню з реставрації (освітня складова), організувати виставку колекції та мистецькі майстер класи для дітей, молоді та дорослих (популяризаторська складова).
126.
ID: 6CUH21-04903
Project name: "Акерманська фортеця- перезавантаження»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1227499
The requested amount from the UCF: 1227499
Competition type: Individual
Full name of the organization: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО " ФОРТЕЦЯ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, вул Ушакова 2-В,
Project description: Проєкт – «Акерманська фортеця- перезавантаження» - вдихне нове життя у стародавню фортецю і допоможе поглянути на неї по-новому. Білгород-Дністровський, вважається найдавнішим містом України та поряд з Римом та Афінами входить до десятки найстародавніших міст світу, але для численних туристів він привабливий насамперед своєю головною пам'яткою – Білгород-Дністровською (Аккерманською) фортецею. Нажаль, наразі у фортеці, є відсутність конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках комплексного туристичного продукту. Основними причинами цього є хаотичне, невпорядковане, неповне і нераціональне використання існуючих туристичних об’єктів та відсутність у туристів чіткого сприйняття фортеці, як туристичного центру, слабке поширення інформації про наявний туристичний потенціал. Реалізація проєкту дозволить отримати фірмовий стиль , який допоможе ідентифікувати імідж фортеці, що є частиною фундаменту, який формує візуальну репутацію та є важливим елементом брендінгу, розробити сайт та мобільний додаток. Також ,проєкт передбачає розробку екскурсій у форматі 360+ Аеропанорама 360 значно більш оглядових та інформативних, які допоможуть потенційним клієнтам чи відвідувачам за короткий час отримати інформацію щодо об’єкта презентацій без необхідності особистого візиту на об’єкт. Особливо ефективні вони при використанні в окулярах віртуальної реальності. Окрім візуального навантаження презентаційний набір мати текстовий супровід. Насамперед буде поєднання усного мовлення ( екскурсія , аудіогід) , письмового ( текстова складова) та аеропонорма 360.
127.
ID: 6CUH21-05624
Project name: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2221803.00
The requested amount from the UCF: 1981955.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Полтава, Полтавська область, Україна,
Project description: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
128.
ID: 6CUH21-05981
Project name: Віртуальний музейний простір: 3D-VR. Вітряний млин 1888 р. Німців Менонітів. Підготовка до відновлення та створення діючого музею.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2030000.00
The requested amount from the UCF: 2000000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Запоріжжя, с. Грушівка, Молочанський район Запорізької області, Вся Україна та Світ (віртуальний 3D VR музейний простір),
Project description: Країна, яка не поважає свою справжню історію не має майбутнього. Відновлення культурної спадщини Повітряного млина 1888 р. Німців Менонітів в Запорізькій області (зараз в окупації), підготовка попередніх конструкторських та архітектурних креслень та створення 3D VR віртуального музейного простору для подальшого фактичного відновлення споруди та відкриття діючого музею, підготовка до подання на фінансування за програмами "Велика Реставрація" та інших програм, у контексті відновлення України після російської військової агресії 2014 та 2022 рр., створення масштабного діючих макетів 5 м та 50 см, проектування та 3Д друк маленьких макетів з молоддю у школі робототехніки, міжнародна співпраця з млинарями – це далеко не весь перелік активностей за проектом, поштовх якому дав нашій команді грант Європейського Союзу – Креативна Європа на відвідування регіону музею Юнеско повітряних млинів Киндердейк у Нідерландах влітку 2021 р. https://www.kinderdijk.com Млин та Україна знов розправлять свої крила!
129.
ID: 6CUH21-06269
Project name: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 726410.80
The requested amount from the UCF: 726410.80
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Стара Скварява Львівської області,
Project description: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
130.
ID: 6CUH21-06281
Project name: Мистецький проєкт "Світорух"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 804590
The requested amount from the UCF: 804590
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Доманська Алла Григорівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Волинська область,
Project description: Мистецький проєкт "Світорух" - це презентація 16-ти народних ремесел, що побутують на Волині, у супроводі регіональних народних пісень. Проєкт передбачає створення веб-сайту з описом ремесел, які подаватимуться за обрядовим календарем і супроводжуватимуться відповідною порі року піснею. Рух сонця, рух землі, рух людини, рух праці, рух дозвілля, рух роду, рух народу - неспинний, бо це все - Світорух.
131.
ID: 6CUH21-06405
Project name: Скарби Павла Полуботка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 693010.10
The requested amount from the UCF: 668010.10
Competition type: Individual
Full name of the organization: Історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт Любеч,
Project description: Створення віртуальної 3D-експозиції та архітектурних об’єктів Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» (місто знаходиться на самому кордоні з білоруссю) , та проведення Всеукраїнської наукової конференції присвяченої 400-річчю гетьманування Павла Полуботка (1722-1724), який за своє прагнення незалежності Гетьманської України був заарештований за наказом Петра І та помер в ув’язненні. Одним із ключових об’єктів любецького музею є Кам’яниця Полуботка, пам’ятка архітектури національного значення.
132.
ID: 6CUH21-06429
Project name: SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1398710.00
The requested amount from the UCF: 1363710.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "Українська асоціація культурологів - Львів"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Львів,
Project description: “SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові” - проєкт, покликаний привернути увагу до теми післявоєнної архітектурної спадщини у Львові та Україні, яка має мистецьку цінність як частина української та європейської культури. Для цього буде проведено конференцію за участі архітекторів, мистецтвознавців, культурологів, істориків, урбаністів, які експертно зможуть задекларувати та обґрунтувати їх цінність. Для 5 з них буде розроблено облікову документацію для внесення до переліку об'єктів культурної спадщини. Також буде створена інтернет-платформа для популяризації зразків післявоєнного модернізму. На ній планується розмістити каталог цінних об’єктів, їх мапінг, дорожню карту для збереження таких об’єктів, науково-популярні матеріали, записи відеолекцій з подій та 5 промоційних відеороликів.
133.
ID: 6CUH21-07004
Project name: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1688300
The requested amount from the UCF: 1688300
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Ковчег Україна"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Київ,
Project description: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
134.
ID: 6CUH21-07061
Project name: Етнокультурні скарби Надсяння
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1492303.21
The requested amount from the UCF: 1467303.21
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Львів та Львівська область, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та області (онлайн), місто Перемишль та села біля Перемишля Підкарпатського воєводства, Польща, міста Любачів, Радруж, Ланцут, Сянік Підкарпатського воєводства, Польща,
Project description: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і диджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено веб-сайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронній та друкованій формі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
135.
ID: 6CUH21-07093
Project name: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «Купала» та «Покрова»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2101155.00
The requested amount from the UCF: 1884795.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Project description: Проєкт передбачає створення двох блоків: «Купала» та «Покрова» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 26 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 10 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ.
136.
ID: 6CUH21-07231
Project name: «Реабілітація засобами культури»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1654188.00
The requested amount from the UCF: 1654188.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, місто Жовква, Львівська область, місто Переяслав Київської області, місто Яготин Київської області, місто Львів, село Легедзине Черкаської області,
Project description: Проєкт спрямовано на сприяння популяризації культурної спадщини та національної пам’яті українського народу задля зміцнення української ідентичності та психологічну реабілітацію членів українського суспільства, що постраждали внаслідок широкомасштабного вторгнення (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю) засобами культури і мистецтва. Наслідком реалізації проєкту стане формування передумов для створення безбар’єрного простору в сфері культурно-мистецької спадщини. В підсумку роботи над проєктом буде створено ютуб-канал, доступний для всіх категорій населення, глядачі якого зможуть переглянути лекції на культурно-мистецьку тематику та видана збірка цих лекцій, підготовлених під час роботи над проєктом і презентованих всім зацікавленим особам під час заходів, що проводимуться наживо для перелічених вище категорій населення України. В свою чергу, проведення таких лекцій сприятиме популяризації української культурної спадщини та самоідентифікації членів українського суспільства.
137.
ID: 6CUH21-26210
Project name: НАДАНЕ
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1096892.00
The requested amount from the UCF: 1096892.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Гараж 127"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: Цей проєкт має на меті дослідження історії самоорганізації в мистецтві України в 1990 та 2000 років, зосереджуючись на досвіді художників та кураторів, які були активними учасниками цього процесу. Проєкт передбачає проведення 10 інтерв'ю з цими художниками та кураторами та створення спеціального сайту, де ці інтерв'ю будуть доступні у вигляді відео та текстів. Метою проєкту є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини України, зокрема, в контексті розвитку самоорганізації в мистецтві. Цей проєкт має значний потенціал для залучення не тільки широкої аудиторії, але й професійної спільноти, зокрема, митців, кураторів та фахівців сфери, які зможуть використовувати цю інформацію в своїй роботі. Результати проєкту, а саме, інтерв'ю з художниками та кураторами, будуть представлені на спеціальному сайті, який забезпечить простий доступ до інформації про історію сучасного мистецтва незалежної України. Цей проєкт допоможе задовольнити потреби та інтереси аудиторії, яка цікавиться історією українського мистецтва та культурною спадщиною країни.
138.
ID: 6CUH21-26253
Project name: Хроніка. UA
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1993320
The requested amount from the UCF: 1993320
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державне підприємство "Українська студія хронікально-документальних фільмів"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків, Слов'янськ, Миколаїв, Херсон, Київ,
Project description: Сворення відеохронікальної платформи з вільним доступом до відеоконтенту від 1940-х років дотепер, що має історичну цінність. Проєкт базується на сучасних практиках та спирається на 90-річний досвід студії «Укркінохроніка». На платформі розміщуються хронікальні відео “Укркінохроніки”, відзняті впродовж 90 років, відео від національних виробників та спеціально відзняті проєктом відео: інтерв’ю командирів і бійців - учасників бойових дій 2022-2023. Ці люди вже є частиною історії України. Стартовий етап: розробка і наповнення сайту, презентація його виробникам відеопродуктів та знімальна експедиція, під час якої буде відзнято 27 пакетів відео-контенту в 4 областях України, де йдуть бої.
139.
ID: 6CUH21-26258
Project name: Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1938470.00
The requested amount from the UCF: 1938470.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Харків,
Project description: “Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни” - проєкт, що передбачає атрибутацію архівних матеріалів, каталогізацію та створення цифрового архіву щодо історії ХНАТОБ; створення віртуальної галереї онлайн та проведення низки лекцій щодо можливостей розвитку галузі через залучення сучасних цифрових технологій та альтернативних державному способів фінансування для професійної спільноти - робітників театрів, музеїв, бібліотек, архівів тощо. Проєкт продовжує стратегії розвитку Схід ОПЕРА як європейського центру розвитку української музично-театральної культури, вдосконалення української мистецької неформальної освіти, поєднує можливості державної культурної інституції, творчий потенціал молодих та знаних в Україні митців, напрацьовує технології та досвід співтворчості.
140.
ID: 6CUH21-26498
Project name: Коло геноциду
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1997264.4
The requested amount from the UCF: 1997264.4
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний музей Голодомору-геноциду
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: “Коло геноциду” - кроссекторальний проєкт, покликаний сприяти засудженню геноциду проти українців. Він складається із 3х частин: 4 імерсивних відео у форматі 360°, що репрезентують паралелі між Голодомором - геноцидом українців 1932-33 та 2022-23 років та будуть представлені в основній експозиції Зали Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду, доповненого цифрового архіву російської пропаганди “Пропаганда, що вбиває”, а також доповненого цифрового архіву свідчень очевидців Голодомору. У ході реалізації команда працюватиме над оцифруванням та використанням для створення культурних продуктів нових, досі не представлених для широкої аудиторії, артефактів української культурної матеріальної та не матеріальної спадщини, що знаходяться в архівах, бібліотеках, фондах українських музеїв та Музею Голодомору.
141.
ID: 6CUH21-26519
Project name: Окупована душа
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1887920
The requested amount from the UCF: 1887920
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Місто-сад"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна (з акцентом на збір інформації з відкритих джерел щодо стану справ на територіяї, які були, або залишаються під окупацією),
Project description: Культурна спадщина – це головний елемент ідентифікації української нації. Війна сьогодні ведеться проти українства і особливо важливо усвідомлювати, що українська нація єдина, незважаючи на внутрішню різноманітність. І, що втрата локальних елементів української культурної спадщини загрожує втратою унікальності для всієї європейської культури. Проєкт “Окупована душа” присвячений збору, систематизації та переосмисленню інформації про елементи НКС та спрямований на напрацювання практичних рішень для охорони живої спадщини в умовах війни, просування інформації про елементи НКС України, які знаходяться / знаходилися на території, де проводяться бойові дії. Планується створення платформи, яка міститиме сучасну та актуальну інформацію про елементи НКС та продукування контенту, який сприятиме формуванню ідентичності та підвищенню рівня згуртованості українців навколо ідеї збереження культурної спадщини.
142.
ID: 6CUH21-26633
Project name: "Перлини Карпат"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1999028.00
The requested amount from the UCF: 1999028.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Калиновський Сергій Валентинович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення та розміщення в Інтернеті (також споріднених сторінках у соціальних мереж) веб-сайту під назвою «Перлини Карпат» на якому буде представлено в Україні та світі оригінальні самобутні вироби народно-прикладного традиційного мистецтва та предметів високохудожнього побутового вжитку: різьблення по дереву та камінню, писанкарство, мосяжництво (художня обробка металу), іконографія і живопис по дереву та склу, кушнірство, гончарство, ткацтво, художня вишивка, килимарство, бондарство та інші. Виготовлення повнометражного науково-документально фільму «Перлини Карпат» про майстрів самобутнього мистецтва Гуцульщини та Покуття, який буде невід’ємною частиною проєкту (візитівкою веб-сайту). У фільмі буде представлена розгорнута розповідь та дослідження основних традиційних напрямків культури Гуцульщини та Покуття через відео фіксацію процесу їх виготовлення від початку створення і до його завершення. Історичний екскурс виникнення художніх напрямків створення предметів домашнього вжитку на різноманітних інформаційних платформах України та світу. Представлення даного фільму на численних міжнародних кінофестивалях (активна реклама українського народного мистецтва). Проведення виставок і ярмарок з показом відео ряду напрацьованого матеріалу під час зйомок даного фільму.
143.
ID: 6CUH21-26792
Project name: (Не) втрачена культурна спадщина Донеччини
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1999477.16
The requested amount from the UCF: 1999477.16
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "МУЗЕЙНИЙ ПІДРЯД"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Донецька область, місто Київ,
Project description: Внаслідок російської агресії, Донеччина втратила понад сімдесят об’єктів культурної спадщини, це створює умови для втілення культурної складової російської військової агресії. Тому, команда проєкту, формулює таку мету: Створити умови для популяризації культурної спадщини Донеччини та дослідження проблеми руйнування/збереження об’єктів культурної спадщини під час війни, шляхом формування цифрового архіву "(Не)втрачена культурна спадщина Донеччини", який буде презентовано в ході роботи інтерактивного музейно-мистецького простору, що надалі позитивно вплине на зміцнення сучасної української ідентичності та формування спільних цінностей українського суспільства, а в майбутньому, надасть можливість зробити об’єкти культурної спадщини Донеччини стати основою повоєнної відбудови регіону.
144.
ID: 6CUH21-26998
Project name: Онлайн-квест «Знай і захищай»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 560764.00
The requested amount from the UCF: 525764.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Максимець Світлана Володимирівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Україна,
Project description: Ми створимо інтерактивний цифровий продукт з елементами онлайн-квесту. У короткій, захопливій формі з використанням різних механік та інструментів користувач отримує знання про культурну спадщину і дізнається, що гуцульська коляда й український борщ — такі ж її елементи, як Софія Київська або писанкарство. Також розповідаємо про ті елементи української культурної спадщини, які росіяни намагалися присвоїти або знищити. Це дозволить користувачу зрозуміти, що культурна спадщина — не притрушена порохом давнина, а те важливе та цікаве, що він отримав від мами, тата чи бабусі й те, що зараз захищають і виборюють наші воїни, те, що ми передамо своїм дітям та онукам.
145.
ID: 6CUH21-27058
Project name: вебсайт "старовинні цвинтарі України"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2121800
The requested amount from the UCF: 1771800
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Україна Інкогніта"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення двомовного інтернет-ресурсу (вебсайту) який містить реєстр об'єктів історико-культурної спадщини - старовинних цвинтарів з короткими інформаційними статтями по кожному об'єкту
146.
ID: 6CUH21-27063
Project name: Віртуальний музей української діаспори
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1883237.50
The requested amount from the UCF: 1883237.50
Competition type: Individual
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Віртуальний музей української діаспори – веб-платформа Музею української діаспори для розміщення оцифрованої колекції музею та його партнерів, інформування широкого загалу про діяльність єдиного в Україні музейного закладу, який досліджує та представляє історію й культурну спадщину світових українців. У віртуальному музеї висвітлюватимуться різноманітні аспекти історії та культури світового українства, розповідатиметься про видатних особистостей українського походження та українські світові інституції, публікуватимуться наукові статті. Віртуальний ресурс відкриє доступ до джерел та спадку діаспори; сприятиме глибшому розумінню української історії, зокрема, історії масової еміграції з України внаслідок війн та геноциду українців Росією; слугуватиме об’єднанню українців світу у війні за незалежність України проти Росії; захистить фонди музею.
147.
ID: 6CUH21-27196
Project name: Храми під вогнем
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1042900
The requested amount from the UCF: 1042900
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Донецька область: м. Адіївка, м. Курахове, м. Святогітськ, с. Богородичне, м. Лиман, с. Долина, с. Велика Новосілка тощо, Хархівська область: м.Харків, м. Ізюм, м.Куп'янськ, с. Яцківка, м. Старий Салтів тощо,
Project description: «Храми під вогнем» - цифрова платформа (веб-сайт), що досліджує українські храми (церкви, культові споруди), які зазнали пошкоджень чи руйнувань та перебувають в зоні підвищеної небезпеки через бойові дії. Команда проєкту, що складається з науковців, журналістів, фотографів та операторів, працює в зоні, наближеній до лінії фронту та проводить фото-, відео фіксацію пошкоджених храмів та збирає свідчення щодо них. Зібрані матеріали будуть розміщені на цифровій платформі «Храми під вогнем», яка має місію розказати світовій спільноті про наслідки російської військової агресії та сприяти відновленню пошкоджених храмів у майбутньому.
148.
ID: 6CUH21-27248
Project name: «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1831055
The requested amount from the UCF: 1777555
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КУЛЬТУРНА АСАМБЛЕЯ»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Київ, Республіка Польща (попередній перелік: Варшава, Вроцлав, Краків, Люблін, Ґданськ, Щецин, Катовіце, Познань),
Project description: Проект «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ» - є промоцією української літературної культурної спадщини серед польської аудиторії через її альтернативну презентацію в новій поетично-музичній формі та зрозумілою для них мовою, з метою допомогти польському народу ще глибше розуміти сучасних українців через їх історію. Спільний погляд на речі, в свою чергу, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між українським та польським народами, формуванню спільних цінностей та відчуття єдності між ними.
149.
ID: 6CUH21-27721
Project name: Родинний альбом. Харків
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 930722
The requested amount from the UCF: 930722
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Звиняцьківська Зоя Романівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Харків,
Project description: Метою проєкту «Родинний альбом. Харків» є створення на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи цифрового архіва світлин з приватних родинних альбомів, на яких зображені пересічні люди, що мешкали в Харкові, починаючи з 1900 року і до сьогодення. Колекція покликана дати уявлення про зовнішній вигляд та одяг представників різних часів та соціальних прошарків мешканців міста. Колекція розглядається як матеріал для досліджень з історії України, соціальної історії, соціальної антропології, культурології тощо. Проект є продовженням і розвитком пілотного проєкту «Родинний альбом» (2021)
150.
ID: 6CUH21-27988
Project name: U-Samples. Аудіотека українських етнічних інструментів.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 584750
The requested amount from the UCF: 584750
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Левченко Тихон Дмитрович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт «U-samples» покликаний створити першу безкоштовну цифрову аудіотеку семлів українських етнічних музичних інструментів, та інтегрувати її в актуальне середовище сучасної музики задля розширення музичної палітри та просування автентичної культури в українській та світовій музичній спільноті. Семпл – це звуковий фрагмент, котрий містить музичну інформацію. Семплом може бути одна нота, зіграна на стародавньому бубні чи трембіті, або музичний уривок з мелодією, зіграний на кобзі чи флоярі. Проєкт спрямований на створення високоякісних семплів задля посилення інтересу до використання етнічної музики серед професіоналів та початківців. Шляхом проведення конкурсу на кращий трек с використанням аудіотеки проект залучить музикантів, та розширить жанрове наповнення сучасної української музики.
151.
ID: 6CUH21-28000
Project name: Олесь іде в музей
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1310235.20
The requested amount from the UCF: 1328235.20
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Партнерство."
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Тернопіль,
Project description: “Олесь іде в музей” - це проект з впровадження і розвитку в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини сучасних інформаційних технологій і діджиталізації, донесення до споживача інформації про унікальні музейні експонати, зміна іміджу від закритого закладу на сучасну привабливу локацію для молоді, жителів Тернопільщини, туристів. Створення веб-сайту, наповнення його оновленими експозиціями з використанням AR-технологій, запровадження системи обслуговування відвідувачів за допомогою аудіогідів українською та англійською мовами, підвищення кваліфікації працівників музею - як спосіб передачі історії, знань у більш доступній формі для іноземних відвідувачів та молоді. Нові технології, впроваджені завдяки реалізації проєкту, збільшують потік відвідувачів у музей та сприяють розвитку місцевого туризму.
152.
ID: 6CUH21-28002
Project name: Доповнення та промоція платформи Ukrainian. Photographies
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 741070
The requested amount from the UCF: 716070
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Українська фотографія"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: вся Україна,
Project description: Ukrainain.Photographies - англомовна онлайн-платформа присвячена українській фотографії та візуальній культурі, створена навесні 2022 року у партнерстві з європейськими культурними інституціями. Проєкт, що пропонується до підтримки УКФ, має на меті створення україномовної версії сайту Ukrainian. Photographies, розробку нових аналітичних матеріалів з дослідження спадщини української фотографії, а також реалізацію широкої комунікаційної кампанії з метою популяризації видатних постатей української фотографії та феноменів української культури в Україні та закордоном.
153.
ID: 6CUH21-28005
Project name: Львів Стародавній: дорогами століть
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1928400
The requested amount from the UCF: 1928400
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей "Львів Стародавній"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Львів,
Project description: Проєкт передбачає створення інтерактивного музейного простору з використанням віртуального гіда, 3D моделювання, реконструкцій архітектурних та археологічних пам’яток, в т.ч. втрачених, AR-технологій, у форматі віртуальних екскурсії та квесту. Мета проєкту – стимулювати зростання інтересу серед ЦА до сфери культури та історії Королівства Русь і Львова, показати етапи розвитку національної ідеї та пам’яті українського народу в мультикультурній мозаїці цих терен, підкреслити зв’язки з іншими регіонами сучасної України, продемонструвати тяглість історичних та державотворних процесів від періоду Русі і до закінчення існування Речі Посполитої та Воєводства Руського у її складі, підвищити інтерес до матеріальної спадщини України, стимулювати відвідувачів пишатися багатою на події історією України.
154.
ID: 6CUH21-28123
Project name: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1049067
The requested amount from the UCF: 1009067
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Польова Вікторія Олегівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Київ,
Project description: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відкриває всьому світові приміщення бібліотеки, як пам’ятки архітектури історико-культурного значення. Після того як COVID-19 закрив доступ до приміщень, а потім повномасштабне вторгнення рф загалом поставило під загрозу подальше повноцінне функціонування Бібліотеки, не всі мають можливість в повній мірі ознайомитись з цінними надбаннями її фондів, а, враховуючи віроломне нищення культурних цінностей окупантами, національна пам’ятка може бути назавжди втрачена. Віртуальна інтерактивна 3d-екскурсія національною бібліотекою дає можливість пройтись читальними залами, зазирнути до книгосховищ, отримати цікаві факти з історії бібліотеки у супроводі аудіогіда - і все це з різних куточків світу. Користувач має можливість порівняти два приміщення бібліотеки, оскільки з 2011 р. було побудовано нове приміщення із читальними залами за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1. До всеукраїнського дня бібліотек буде представлено фото-виставку «Перша публічна бібліотека Києва: в історію крізь сучасність», де відбудеться презентація проєкту за участі відомих діячів культури та мистецтва, науковців і фахівців бібліотечної справи.
155.
ID: 6CUH21-28235
Project name: Відкриття музею "РЕТРО.СУМИ"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 912460
The requested amount from the UCF: 887350
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа - підприємець Сахно Олексій Олександрович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт. Низи Сумського району, місто Суми,
Project description: Мета проекту: Розвиток та збереження історичного транспортного руху в Україні, шляхом відкриття музею технічної спадщини. Результати: Відкриття музею дасть розвиток науково - історичному напрямку роботи організації. Адже дослідження історії - один із аспектів роботи музею. А проведення історичних автоквестів та фотомандрівок історичними місцями області - є новою цікавинкою для членів клубу та інформуванні громадськості з метою популяризації туристичного напрямку області.
156.
ID: 6CUH21-28245
Project name: Відроджена історія. Віртуальна реконструкція Конотопської битви та фортеці.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1115586.79
The requested amount from the UCF: 1105586.79
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Кубраков Сергій Григорович (Школа архітектури та дизайну)
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Місто Суми, Місто Конотоп, Сумська область.,
Project description: Мета : сприяння розвитку внутрішнього локального та всеукраїнського культурно-пізнавального туризму. Дослідження та популяризація фактів про визначну історичну подію - Конотопську битву, зараз актуально, як ніколи, бо повністю спростовує твердження ворожої пропаганди про "споконвічне прагнення українців до союзу з Росією". Наш проєкт об’єднує дослідження фактичних матеріалів сучасної української історіографії про Конотопську битву, подання узагальненого матеріалу у формі 3D візуалізації Конотопської фортеці та 3D анімації Конотопської битви з AR і VR додатками. Така форма викладення історичних фактів легко сприймається, має позитивний емоційний вплив та актуалізує м.Конотоп, як привабливий туристичний об’єкт.
157.
ID: 6CUH21-28310
Project name: U.КРАЇНА КАЗОК
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1706525.00
The requested amount from the UCF: 1666525.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Дмитрик Роман Євгенович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation:
Project description: Проект U.КРАЇНА КАЗОК - це онлайн-платформа, де українські народні казки представлені у сучасному та цікавому форматі, близькому сучасному споживачу контенту. Основою проекту є казки, котрі протягом життя збирав і записував фольклорист і педагог Микола Зінчук. На платформі їх можна буде знайти у трьох форматах: текстовому, у форматі аудіоказки та короткого анімаційного фільму. Голосами проекту стануть відомі українські актори. Головна задача проекту – збереження та популяризація казки, яка є нематеріальною культурною спадщиною, створення сталої сімейної традиції читання казки. U.країна казок – це можливість слухати, читати, дивитися питомо українські казки в будь-якій точці планети і будь-який момент.
158.
ID: 6CUH21-28339
Project name: Онлайн-музей Бандерштату
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1750000
The requested amount from the UCF: 1650000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Бандерштат»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Project description: Онлайн-музей «Бандерштату» дозволить зібрати, систематизувати та оприлюднити інформацію про історію однієї із найдавніших фестивальних традицій України 2000-х. Проєкт допоможе оцифрувати безцінні архіви сучасної нематеріальної культурної спадщини, популяризувати їх та зберегти для прийдешніх поколінь. Фестиваль «Бандерштат» є унікальним культурним явищем в Україні, захід проводиться щороку із 2007-го, за цей час став наймасовішою подією Волині. Фестиваль послідовний у своїх ідеях та цінностях: популяризував українське мистецтво ще до того, як це стало мейнстрімом. У час повномасштабної війни подія не відбувається наживо, відтак команда використовує можливість ретельно попрацювати над архівами і оформити історію «Бандерштату» в цифровий музей.
159.
ID: 6CUH21-28353
Project name: Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1222600
The requested amount from the UCF: 1202600
Competition type: Individual
Full name of the organization: Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: «Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому» - культурно-мистецький проєкт, метою якого є відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження унікальної для регіону техніки витинання, оцифрування мистецьких робіт-витинанок та створення веб-сайту «Волинська витинанка» задля збереження та популяризації національного культурного надбання в Україні та закордоном. Результати проєкту включають: 1. Дослідження та популяризацію творчості унікальної майстрині-витинальниці з метою підвищення інтересу громадськості до збереження культурної спадщини. 2. Відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження техніки витинання за допомогою залучення молоді до навчальних мистецьких воркшопів. 3. Збереження та поширення національного культурного надбання через оцифрування мистецьких робіт, створення веб-сайту, та проведення інформаційно-промоційної кампанії.
160.
ID: 6CUH21-28357
Project name: ТРОП. Онлайн-експозиція художнього дерева Українських Карпат
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1998056.00
The requested amount from the UCF: 1998056.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація “Культурна платформа Закарпаття”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Закарпатська область,
Project description: ТРОП має на меті створити першу в Україні онлайн-експозицію, присвячену комплексному представленню явища декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття як невід'ємної складової соціокультурної приналежності до української держави задля збереження, передачі, поширення унікальних знань виробничих технологій і художніх технік виготовлення виробів народних художніх промислів. В результаті проєкту буде створено онлайн-експозицію з представленням близько 40-ка об’єктів художнього дерева знакових закарпатських митців. Онлайн експозиція міститиме оцифровані об’єкти художнього дерева з інтеграцією доповненої реальності (webAR). В рамках проєкту також пройдуть відкриті лекції та науково-практична конференція задля підвищення репутаційної спроможності сфери народних художніх промислів.
161.
ID: 6CUH21-28479
Project name: Сучасний креативний бібліотечний простір для активних громадян у комунальному закладі "Городоцька публічна бібліотека" Городоцької міської ради Львівської області
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 512382.13
The requested amount from the UCF: 512382.13
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Городоцька публічна бібліотека" Городоцької міської ради Львівської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Городок Львівська область,
Project description: Мета - створення умов для згуртування, обговорення, генерування культурних набутків та підвищення доступу мешканців громади до культурних послуг шляхом трансформації читального залу КЗ “Городоцька публічна бібліотека” у інтерактивний бібліотечний простір впродовж липня-жовтня 2023 року. За результатами впровадження проекту буде створено інтерактивний простір, сформовано позитивне ставлення до книги,впроваджено сучасні форми роботи.Проведені заходи сприятимуть активізації культурного середовища у Городоцькій громаді.
162.
ID: 6CUH21-28508
Project name: "Історико-культурна майстерня": проєкт залучення громадськості до збереження та популяризації культурної спадщини українського Маріуполя
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2036700
The requested amount from the UCF: 1982700
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Ханча Христина Василівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Київ, м.Дніпро, м.Івано-Франківськ, м.Кривий Ріг, м.Одеса, м.Львів, м.Хмельницький, м.Ужгород, м.Черкаси, м.Тернопіль,
Project description: Проєктом передбачається реалізація низки ініціатив та створення креативних продуктів, об’єднаних загальною метою та тематикою, покликаних привернути увагу громадськості до проблеми збереження та популяризації культурної спадщини українського Маріуполя, а саме - безпосереднього її залучення. Головною метою проєкту є підвищення рівня обізнаності українців щодо особливостей та проблематики питання культури українського Маріуполя, руйнування стереотипів щодо сепарації сучасної культури Маріуполя від загальноукраїнських тенденцій та сприяння процесу культурної деокупації Маріуполя в умовах війни. Очікуваними кінцевими результатами є створення зацікавленої у питанні спільноти, успішна пропагандна інформаційна кампанія, створення єдиного загальнодоступного цифрового ресурсу та інструментів для сприяння доступності матеріалів за темою для подальших більш глибоких та змістовних досліджень.
163.
ID: 6CUH21-28813
Project name: Язичницькі скульптури Хмельниччини в 3 D
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 679779.80
The requested amount from the UCF: 634479.80
Competition type: Individual
Full name of the organization: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, с. Самчики Хмельницького району Хмельницької області,
Project description: Мета проекту: зберегти колекцію кам'яних ідолів в цифровій формі, зробити її більш доступною для громадськості, привернути увагу наукової спільноти до проблем збереження язичницьких ідолів. В результаті реалізації проекту планується оцифрувати 15 кам'яних ідолів (створити 3 D моделі) розмістити їх на онлайн платформі з можливістю перегляду та скачування цифрових копій експонатів. Також буде видруковано ілюстрований каталог кам'яних скульптур з 3D моделями ідолів виконаних за технологією АR. Планується розробити таблички (15 шт.) та стенди присвячені дохристиянським віруванням (8 шт). провести презентацію каталогу та круглий стіл "Проблеми та перспективи дослідження та збереження кам'яних ідолів Хмельниччини" з виробленням плану дій щодо подальшого збереження кам'яних статуй.
164.
ID: 6CUH21-28870
Project name: Відео-арт 3D-мапінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1549918
The requested amount from the UCF: 1549918
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна Організація Благодійний Фонд "Інститут Громадської Дипломатії"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєктом передбачено створення цифрового продукту у форматі відео-арт 3D-маппінг - вистава «Слідами віднайденого Трипілля». Проєктом заплановано задіяти залишки трипільського поселення в Україні, предмети побуту та прикраси (їх 3D-моделювання), відтворення життєвих епізодів мешканців трипільського міста, артефактів трипільсько-кукутенської культури. Презентація цифрового культурного продукту відбудеться в Україні та Польщіі. Надалі проєкт буде доступним широкому загалу глядачів по всьому світу. Відео-арт 3D-маппінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля» дасть імпульс просуванню українського культурного продукту за кордоном.
165.
ID: 6CUH21-28895
Project name: Комунікація задля збереження пам’яток
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 751552
The requested amount from the UCF: 751552
Competition type: Individual
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ ФОНД РЕСТАВРАТОРІВ УКРАЇНИ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Рівне, Дубно, Вараш, Сарни,
Project description: Проєкт передбачає систематизацію інформації про архітектурні пам’ятки Рівненської області шляхом створення сайту з інтерактивною мапою, де будуть позначені всі об’єкти національного та місцевого значення. Це забезпечить можливість комунікації між пам’яткокористувачами та пам’яткоохоронними структурами, а також дозволить в онлайн режимі адміністраціям територіальних громад бачити зони, в яких будівництво заборонене без спеціальних дозволів Міністерства культури та інформаційної політики. В проєкті також буде підготовлена методичка «Посібник пам’яткокористувача», в якій буде зібрана вся інформація про те, як поводитися з пам’ятками в юридичній та реставраційно-консерваційній площині. Примірники методички будуть роздані усім пам’яткоутримувачам у Рівненській області.
166.
ID: 6CUH21-28935
Project name: Цифрова платформа "Pro:Спадщину"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 542260.00
The requested amount from the UCF: 520260.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Визирська сільська рада Одеського району Одеської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Визирка, Одеська область, Визирська СТГ, с. Першотравневе, Одеська область, Визирська СТГ, с. Калинівка, Одеська область, Визирська СТГ, с. Пшонянове, Одеська область, Визирська СТГ, с. Любопіль, Одеська область, Визирська СТГ, с. Кордон, Одеська область, Визирська СТГ,
Project description: Проект створення цифрової платформи "Pro:Спадщину" Визирської сільської територіальної громади має на меті розробку єдиного ресурсу, який стане цифровим безбар'єрним історичним веб-простором (3D екскурсії з аудіо-гідом)), відвідати який зможе будь-хто у будь-якій частині України та світу, культурно-історичним довідником Визирської СТГ та способом залучення молоді громади через нові форми діджиталізації.
167.
ID: 6CUH21-28991
Project name: Веб-сайт "Виставка картин Рустема Емінова"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1933700
The requested amount from the UCF: 1933700
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЗВІЛЬНЕННЯ КРИМУ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Створення веб-сайту "Виставка картин Рустема Емінова", присвячених депортації кримських татар 1944 року. Проект покликаний зберегти спільну культурну спадщину кримських татар та українців, підвищити зацікавлення молодого покоління історією через застосування сучасних технологій, сприяти збереженню пам’яті про депортацію 1944року і протидії російській пропаганді про “російський Крим” і “ворогів народу” кримських татар.
168.
ID: 6CUH21-29248
Project name: (Не)втрачена спадщина
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 911210
The requested amount from the UCF: 819310
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Рівне, Острог Рівненська область, Корець Рівненська область, Березне Рівненська область, Клевань Рівненська область,
Project description: Завдяки реалізації проекту буде створено інтерактивну карту пам’яток архітектури Волині та наповнено її інноваційних контентом - 3D моделями збережених пам’яток архітектури, 3D візуалізаціями зруйнованої архітектури, 3D панорамами, аудіогідом та супровідними текстами української та англійською мовами. Для популяризації основного культурного продукту буде створено друкований альбом архітектруної спадщини Волині з елементами AR та інформаційні таблички.
169.
ID: 6CUH21-29251
Project name: Інвестиційна платформа Гостинного двору Прайзлерів
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 150000000
The requested amount from the UCF: 150000000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Молодіжний центр інноваційної освіти "Семиярусна гора"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: Цифрова платформа стане продуктом кроссекторальної діяльності у сфері досліджень, комунікації та культурного менеджменту проєкту реставрації Гостинного двору Прайзлерів (ГДП). Веб-сайт міститиме історію, віртуальний тур, мінісеріал, результати соціологічного та просторового дослідження, інвестиційну презентацію, бізнес-план та продукти культурної резиденції задля популяризації ГДП серед широкої авдиторії, залучення інвестицій та реставрації Гостинного двору Прайзлерів.
170.
ID: 6CUH21-29511
Project name: Музей просто неба: цифрова еволюція
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1999932.40
The requested amount from the UCF: 1999932.40
Competition type: Individual
Full name of the organization: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Кроссекторальний культурно-просвітницький проєкт "Музей просто неба: цифрова еволюція", покликаний масштабувати місію музею – збереження та популяризація автентичної культурної спадщини України. Основні складові проєкту: • створення брендбуку на основі дослідженнь української культури; • запис аудіогіда (українською та англійською); • розробка та створення цифрової платформи, що поєднає культурно-просвітницьку (блог, попурялизаційні відео та фото, анонси подій, квести, доповнену реальність), наукову (статті, музейні видання, каталоги, 3D моделі певних експонатів), освітню (лекції, майстер-класи, екскурсії), туристичну (описи експозицій, довідки про наявні архітектурні об'єкти) діяльності музею; • виготовлення та встановлення інтерактивної навігації з мапами та анотаціями до садиб, qr-кодом на аудіогід, скороченими анотаціями шрифтом Брайля.
171.
ID: 6CUH21-30241
Project name: Оцифрування відомостей, матеріалів та документів з історії Володимира для всебічного доступу користувачів
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 543128.95
The requested amount from the UCF: 543028.95
Competition type: Individual
Full name of the organization: Адміністрація державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Володимир, Луцьк, Київ,
Project description: Проект спрямований на збереження історичної спадщини міста Володимир, систематизації її на одному ресурсі та підвищення її доступності для громадськості. Проект передбачає оцифрування архівних документів, фотографій, відеозаписів та інших джерел інформації про історію міста та життєдіяльність міста та її зберігання в електронному форматі. Оцифрована інформація може бути використана для проведення наукових досліджень, написання книг та статей про історію міста, розробки туристичних маршрутів та інші цілі. Крім того, доступність цієї інформації може допомогти зберегти історичну пам'ять міста та розширити знання місцевого населення про його минуле.
172.
ID: 6CUH21-30695
Project name: Сорочинський ярмарок – центр відродження ярмаркових традицій в Україні
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1758651.00
The requested amount from the UCF: 1580897.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сорочинський ярмарок"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Великі Сорочинці, Миргородський район, Полтавська область,
Project description: Проєкт «Сорочинський ярмарок – центр відродження ярмаркових традицій в України» актуалізує питання відродження і популяризації культурної спадщини, зокрема традицій ярмаркування в Україні. Радянська політика з «деукраїнізації» навмисно стерла з пам’яті українців окремий вагомий пласт звичаєвої культури, який спонукав до єднання і вільнодумства українського народу. Проєктом передбачається кроссекторальний підхід до ґрунтовного дослідження феномену українського ярмаркування та широкого просвітництва у галузі нематеріальної культурної спадщини.
173.
ID: 6CUH21-30729
Project name: Історією моди таврійського розпису: від першого малюнку до сучасного дизайну
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1019720
The requested amount from the UCF: 989720
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "МІФАРТ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Миколаїв,
Project description: Метою проєкту є відродження та популяризація серед українок і українців таврійського розпису, як унікальної маловідомої нематеріальної культурної спадщини Півдня України. Мета буде досягнена шляхом створення нової експозиції «Історією моди таврійського розпису», яка відбуватиметься в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї та стане результатом проведеного навчання з таврійського розпису, розробленої колекції одягу, прикрас та ляльок з елементами розпису. Ключовим етапом проєкту стане створення першого онлайн 3D музею «Історія моди таврійського розпису». Відвідати який зможе будь-яка людина, маючи телефон, планшет або комп’ютер. Навігація музеєм буде українською та англійською мовою, що дає змогу популяризувати таврійський розпис не тільки в Україні, а і за її межами.
174.
ID: 6CUH21-30965
Project name: Charity Hero -Культурна Спадщина
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 10911210
The requested amount from the UCF: 1995960
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація “Благодійний Фонд "УКРАЇНСЬКА ОСВІТНЯ ФУНДАЦІЯ”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна та Світ,
Project description: Charity Hero - інноваційна мобільна онлайн-платформа, у межах якої функціонуватимуть можливості проведення освітніх компаній що до популяризації культурної спадщини та можливості залучення коштів на збереження або захист музеїв та інших культурних або історичних пам’яток з залученням широкого кола користувачів та соціальних підприємців.
175.
ID: 6CUH21-31283
Project name: Ukrainian women через чорно-білий об'єктив
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2000000
The requested amount from the UCF: 1167252.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний архів Хмельницької області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Хмельницький,
Project description: Проєкт ,,Ukrainian women через чорно-білий об'єктив" спрямований на висвітлення історії української жінки у різні історичні епохи, соціальний статус, важливість жіночих професій, вплив на політичний розвиток подій, експлуатація жіноцтва як багато чисельного трудового ресурсу, еволюція жіночого одягу, місце та роль сучасної жінки в суспільстві, гендерний аспект, жінка та війна. Реалізація цього проєкту здійснюватиметься за допомогою: оцифрування чорнобілих фотосвітлин української жінки, зокрема подолянки з фондів Державного архіву Хмельницької області; створення цифрової платформи для їхньої презентації та популяризації; розроблення банерної експозиції виставки та друкованого каталогу. Продукти проєкту передбачаються в офлайн/онлайн форматі.
176.
ID: 6CUH21-31351
Project name: Реекспозиція виставки «Трипільська культура. Поселеня Бодаки»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1035389
The requested amount from the UCF: 1035389
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Збараж,
Project description: Метою проекту є реекспозиція археологічної виставки Трипільської культури з використанням новітніх технологій та інтерактивних підходів до подачі інформації. Зокрема, передбачається облаштування «інтерактивної локації», оцифрувавння археологічних матеріалів, створення 3Д-моделей найяскравіших артефактів експозиції та розміщення їх на уже існуючих інтернет-платформах, забезпечивши віддалений онлайн-доступ широкого кола користувачів. Для реекспозиції використовуватимуться артефакти, знайдені у ході археологічних досліджень унікального трипільського поселення Бодаки, які зберігаються у фондах Національного заповідника «Замки Тернопілля». В контексті даних матеріалів буде відображено матеріальну та духовну культуру трипільців.
177.
ID: 6CUH21-31487
Project name: "Всесвіт Земляка"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 755672.00
The requested amount from the UCF: 717804.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Дивосвіт»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Житомир,
Project description: Проект ставить за мету презентувати для широкого доступу цифровий культурний продукт, створений на фундаменті бібліотечного музейного простору «ЗемлякOPEN» разом із засобами кіномистецтва і художньої літератури - творчої спадщини Василя Земляка. В результаті буде створено інтерактивний простір «Всесвіт Земляка», доступний в офлайн і онлайн форматах, зокрема для підлітків та молоді, що стало можливим завдяки використанню сучасних цифрових технологій (онлайн–платформа, веб-сайт, інтерактивна мапа «Всесвіт Земляка») та технічних засобів (інтерактивний дисплей, сенсорний кіоск).
178.
ID: 6CUH21-31604
Project name: Культурний код України
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1996675
The requested amount from the UCF: 1996675
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Горпинюк Іван Валентинович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Нашою командою в Національному центрі Олександра Довженка знайдено архів діафільмів виробництва ДП Української студії хронікально-документальних фільмів в кількості близько 600 найменувань у вигляді макетів діафільмів, які являють собою набори оригінальних малюнків художників з написаним текстом твору, що відповідають один одному і розташовані відповідно. З них українською мовою 250 творів — близько 50-ти українських народних казок, біля 30-ти творів українських письменників і поетів, як класичних: І. Франко, Л. Українка, М. Вовчок; так і більш сучасних: Д. Павличко, Н. Забіла, М. Стельмах та інші. На наш погляд ці макети являють собою об'єкти культурної спадщини, що зберегли свою автентичність і представляють культурну цінність, поєднуючи у собі матеріальну культурну спадщину - малюнки українських художників другої половини 20 сторіччя, та нематеріальну культурну спадщину — насамперед українські народні казки, що є основоположною складовою українського культурного коду, фундаментом української ідентичності. Саме тому у нас народилася ідея створення кроссекторального Проекту , що сприятиме збереженню, захисту та популяризації (насамперед серед дітей) культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам'яті українського народу, підтримки розвитку та функціонуванню української мови серед наймолодших українців, закладання в них з самого початку життя українського культурного коду, як основи української ідентичності. Кроссекторальність Проекту виражатиметеся завдяки синергії різних секторів культури та мистецтва — як то образотворче, літературне, музичне та театральне мистецтва (акторське озвучення для більш комфортного сприйняття художнього контенту, щоб маленькі діти, які ще не вміють читати вже долучалися до української культурної спадщини та використанні української мови). А також у поєднанні культурного надбання минулого та сучасних цифрових технологій для його збереження шляхом диджиталізації — оцифровування наявних матеріалів; та інноваціністі та технологічності його популяризації шляхом створення цифрової платформи у вигляді інтернет сайту та youtube каналу з контентом, що представлятимуть ролики, кожен з котрих буде складатися з: - оцифрованих малюнків, які змінюватимуться по черзі, згідно з контекстом, від початку і до кінця; - звуковим супроводом: - професійним акторським озвученням в ролях; - музикою, написаною за українськими народними мотивами; - саунд-дизайном: звуковими ефектами, що підкреслюють перебіг подій у творі. Протягом 2023 року планується зробити перші 12 роликів з українськими народними казками та розмістити їх на сайті та youtube каналі Проекту, цо матимуть культурно-просвітницьке спрямування з постійно діючими вільним доступом до всього контенту.
179.
ID: 6CUH21-32350
Project name: Цифровий інформаційно-бібліографічний ресурс «Замки та фортеці Рівненської області»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1097867.72
The requested amount from the UCF: 912668
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад “Рівненська обласна бібліотека для молоді” Рівненської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Рівне, м. Рівне,
Project description: Інформаційно-бібліографічний ресурс «Замки та фортеці Рівненщини» це – синтезований, узагальнений, тематично згрупований двомовний (українсько-англійський) інформаційний продукт, який містить консолідовану інформацію про визначні пам’ятки історії, культури та архітектури Рівненщини та спрощує її пошук для користувача, популяризує пам’ятки культури в європейському цифровому просторі. Мета проєкту ‒ привернути увагу дітей та молоді до культурної спадщини Рівненщини засобами електронних бібліографічних продуктів, вільного доступу до інформації через створення сучасного технічно оснащеного креативного простору бібліотеки. Реалізація проєкту дасть можливість дослідити у фондах бібліотеки накопичений значний обсяг друкованих видань, що містять інформацію про замки та фортеці Рівненщини, оцифрувати документи, створити інформаційно-бібліографічний ресурс та популяризувати серед широкої аудиторії через сайт бібліотеки, електронний каталог, шляхом обміну бібліографічними даними з іншими системами в режимі online, зокрема розміщенням на екрані інформаційно-сенсорного кіоску.
180.
ID: 6CUH21-32586
Project name: "Горюни відкриті світу" - веб-сайт Музею горюнської культури
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1345200
The requested amount from the UCF: 1325200
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Ткачов Максим Сергійович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Сумська область, територія аудиторії - необмежена,
Project description: Веб-сайт "Горюни відкриті світу" - інформаційний Інтернет-ресурс для широкої аудиторії користувачів, який у доступній формі, об'єднавши результати багаторічних фольклорно-етнографічних, дослідницьких проєктів Сумщини та сучасні інформаційні технологічні рішення, презентуватиме цілісний пласт культурної спадщини субетносу горюнів. Реалізацією цього проєкту ми хочемо раз і назавжди довести фейковість інформації, яка системно нав'язується засобами масової інформації країни-агресора, щодо приналежності горюнів до етнічно російських груп. Ми відкриємо світу горюнів, створивши веб-платформу, де будуть представлені історія та побут субетносу, унікальні записи пісенного фольклору, неповторна горюнська говірка, самобутній одяг та взуття, традиції гостинності та гастродива, звичаї, обряди, традиції - все, що робить цей субетнос самобутнім.
181.
ID: 6CUH21-32606
Project name: Галицьке Музичне Товариство: LIVE
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1997743.00
The requested amount from the UCF: 1997743.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГАЛИЦЬКЕ МУЗИЧНЕ ТОВАРИСТВО"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Вся Україна,
Project description: Проект “Галицьке Музичне Товариство: live” спрямований на створення цифрової платформи з оцифрованими історичними документами Галицького Музичного Товариства (1838-1939), чия багатофункційна діяльність зафіксована в об’ємному архіві, врятованому від знищення в роки радянського режиму. Відтак оцифрування архівних матеріалів, їх опрацювання та виставлення у вільний доступ на сайті відновленого Галицького Музичного Товариства (2019) дозволить створити надійну джерельну базу для популяризації маловідомих та забутих імен видатних музикантів і культурних діячів та їх творчих здобутків в українському та міжнародному просторі. Забезпечення відкритого доступу до архівів Галицького Музичного Товариства передбачає ряд заходів - презентації, видання книжки, концерти, наукові та експозиційні заходи.
182.
ID: 6CUH21-32687
Project name: Віртуальний музей науки і техніки
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1981527.00
The requested amount from the UCF: 1981527.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний університет "Львівська політехніка"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проєкт має на меті зберегти технічні артефакти та стимулювати зростання інтересу до історії науки і техніки серед широкого кола інтернет-користувачів різного віку та рівня технічної підготовки шляхом створення та промоції Віртуального музею історії науки і техніки на основі доповненої експозиції дослідної машинної зали НУ "Львівська політехніка". В рамках проєкту планується підготовка експозиції з 50 3D-експонатів віртуального музею, доповненої віртуальними екскурсіями для трьох різних цільових груп (школярі, технічні спеціалісти, особи без спеціальної технічної освіти (широка аудиторія)), аудіогідами та відеофайлами. Результати та продукт проєкту будуть поширені через ЗМІ та соціальні мережі.
183.
ID: 6CUH21-32727
Project name: Музейний електронний квиток
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 590900
The requested amount from the UCF: 560900
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інститут моделювання розвитку територій"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: «Музейний Електронний Квиток» - єдиний в Україні безкоштовний сервіс, який надає музеям, заповідникам та закладам музейного типу можливість продавати свої квитки онлайн та приймати оплату картою єПідтримки. З 2020 року сервісом користуються понад 60 закладів культурної спадщини в 15 областях України. Ми прагнемо розширити можливості сервісу відповідно до потреб музеїв-партнерів та залучити до співпраці нові заклади. Веб-сайт проекту - www.e-museum.org.ua.
184.
ID: 6CUH21-32819
Project name: Відродження фольклорних традицій Кам’янеччини
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1537204.00
The requested amount from the UCF: 1537204.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Гарбар Сергій Анатолійович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Кам’янець-Подільський, Оринин, Привороття, Гуменці, Ніверка, Вербка, Добровілля, Шустівці, Чорнокозинці, Жванець,
Project description: Мета культурницького проєкту: виявлення, фіксація, збереження, системне дослідження, популяризація фольклору Кам’янеччини, який є органічною і невід’ємною складовою світоглядності, звичаєвої обрядовості, громадських, морально-етичних та суспільних засад місцевого соціуму. Результатом проєкту стане формування бази, наукове вивчення та інтерпретація фольклору Кам’янеччини, створення сайту «Фольклор Кам’янеччини», популяризація української уснооповідної творчості.
185.
ID: 6CUH21-33652
Project name: Українські парте́си: унікальна музична спадщина європейського бароко
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1999547.00
The requested amount from the UCF: 1999547.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Аматорське хорове об'єднання "Кредо"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Луцьк (Волинська область), село Зимне (Волинська область, Володимирський район), місто Володимир (Волинська область), смт Олика (Волинська область, Луцький район), село Старий Чорторийськ (Волинська область, Камінь-Каширський район),
Project description: Відкриття для суспільства давнього виду української музики – парте́с, який є вагомою частиною європейської музичної барокової спадщини. Виконня давньої хорової музики в інтер’єрі пам’яток сакральної архітектури Волинської області. Дослідження партесів та епохи раньомодерної доби, для формування доказової наукової бази щодо приналежності композиторів до українського культурного поля, що надалі сприятиме утвердженню української ідентичності. Зміна усталених стереотипів про хор, просування хорового мистецтва на рівень популярного і доступного для широких верств населення. Результатами стане створення інноваційно-культурних продуктів: відео-кліпи – виконання партесів; проведення наукової конференції, оцифрування виступів доповідачів; проведення майстер-класу від провідного хормейстера України, з оцифруванням активності; створення інтерактивного друкованого та електронного альманаху проекту; проведення концерту-презентації.
186.
ID: 6CUH21-33808
Project name: Експозиційний простір під відкритим небом «Древній Жидичин»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1213535.0
The requested amount from the UCF: 1213535.0
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Спільна справа+»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт. Жидичин Луцької міської ради Волинської обл., м. Харків, Харківської обл.,
Project description: Проект посилює туристичну привабливість села Жидичин шляхом створення експозиційного простору, що актуалізує «невидиму» археологічну спадщину древнього місця. Підземний простір буде відскановано георадаром, цифрові дані перетворені на 3D-модель, доступну у віртуальному просторі. На основі 3D-моделі створено скульптурний макет підземного простору Жидичина, встановленого в публічному просторі села. Унікальний інформаційний потенціал «невидимої» спадщини розкриємо за допомогою експозиційних локацій, що створять експозиційний рух, самостійну взаємодію зі спадщиною та подарують відвідувачам унікальні враження. Експозиційний простір стане результатом кроссекторальної колаборації науковців (геофізики), ІТ-фахівців (програмісти та оператори ЧПК-верстатів) та митців (скульпторів і дизайнерів), що продемонструє сучасні підходи до управління археологічною спадщиною громад.
187.
ID: 6CUH21-33820
Project name: UAScenography
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1094260
The requested amount from the UCF: 1059260
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТЕАТРАЛЬНІ ПРОСТОРИ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: UAScenography - це комплексний проект, робота над яким почалася ще 2020 року під час ковіду і продовжилася під час воєнного стану. Метою проекту є створення Віртуального музею української сценографії, роботу над яким розпочато самостійно без фінансування. Другою складовою проекту є регулярне проведення виставок української сценографії, які забезпечують мережування театральних художників. У співпраці з Музеєм М. Заньковецької створено проект "Простори", де презентовано виставки "Простори Лесі", 2021, "Віват, Віктюк", 2022. І головне у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва проведено Форум під час війни UAScenography 2022 з виставковим проектом та Міжнародною онлайн конференцією без фінансування. Також було знято серію відео програм "Теревені про сценографію" разом з Львівьською галереєю сценографії. І презентовано пілот відеопрограми #Майстерня_сценографа. Утім, ми потребуємо відновити і завершити роботу над двомовним Віртуальним музеєм сценографії та видати паперовий презентаційний каталог проекту UAScenography. Оскільки проект потребує фінансової підтримки для успішного подальшого існування.
188.
ID: 6CUH21-33874
Project name: Місто козацької слави
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2049340
The requested amount from the UCF: 1998490
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ « ЖОВТА РІЧКА»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Жовті Води, Жовті Води,
Project description: Мультиформатний культурно-освітній та меморіальний проект, що складається з трилогії документально-дослідницьких фільмів, повнометражного фільму, меморіального муралу, веб-сайту, ютюб каналу + сторінок в соцмережах, та курсу лекцій, направлених на переосмислення та популяризацію героїв Визвольної війни 17 століття. Починаючи проект з відомих козацьких полковників: Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Максима Кривоноса, ми проведемо світоглядні, військові і навіть візуальні паралелі між героями козаччини та сучасними мешканцями Жовтих Вод на Дніпропетровщині, які віддали свої життя за волю України. Проект незалежно та в інноваційному форматі дослідить найбільш надихаючих, харизматичних та яскравих особистостей Запорізької Січі, їхні погляди, політику та військову стратегію, а також вплив цих історичних діячів на сучасних героїв-захисників України. Проект дослідить і продовжить зв'язок між поколіннями українців.
189.
ID: 6CUH21-34021
Project name: Інформаційна система музейної діяльності "UAmuseum"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1530678
The requested amount from the UCF: 1494078
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівський національний університет імені Івана Франка
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Україна,
Project description: творення інформаційної системи підтримки музейної діяльності (програмного забезпечення), для представлення в цифровому вигляді інвентарних книг, створення мультимедійного контенту експонатів (фото, аудіо, відео) та формування на їх основі бази даних музеїв з можливістю зручного їх представлення та перегляду у глобальному вебпросторі, на вебсайтах музеїв. Основою інформаційної системи стане програмне забезпечення з відкритим кодом , яке максимально розкриває та оптимізує роботу з великими базами даних музеїв. Проєкт забезпечує музейних працівників інструментом для створення цифрового архіву та управління колекціями в частині письмової, фото- і відеофіксації релевантних відомостей про експонати. Адаптоване ПЗ і цифровий архів дозволять музеям впровадити послуги онлайн, що сприятиме доступу до колекцій маломобільним групам населення, розширює аудиторію відвідувачів у глобальному вебпросторі, уможливлює впровадження активностей поза приміщенням музеїв. Проєкт буде розгорнутий, налаштований та апробований на базі даних Зоологічного музею Львівського національного музею імені Івана Франка та створить можливості для координованого розширення проєкту для всіх музеїв університету та України.
190.
ID: 6CUH21-34061
Project name: Онлайн музей української спадщини: Опішнянська та Косівська кераміка
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1998222
The requested amount from the UCF: 1998222
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю “Джем Девелопмент”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Опішня, Полтавська область, Косів, Івано-Франківська область, Базель, Швейцарія,
Project description: Онлайн музей української спадщини – це кроссекторальний проєкт, який має на меті збільшити кількість оцифрованих об’єктів української культурної спадщини для їх збереження та популяризації. В рамках проєкту буде створено цифрову платформу і наповнено її шістдесятьма 3D-копіями найвидатніших експонатів з колекцій Косівського та Опішнянського музеїв. Важливою є і офлайнова частина проєкту: виставка та паралельна програма до неї, що включає освітні заходи від провідних гончарів про традиції виготовлення опішнянської та косівської кераміки. Ці заходи сприятимуть збереженню нематеріальної культурної спадщини у довгостроковій перспективі, та переосмисленню класичних сюжетів мальованої кераміки сучасними митцями.
191.
ID: 6CUH21-34093
Project name: Богдан Хмельницький.(Не)розказана історія
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 879708
The requested amount from the UCF: 859708
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Чигирин, Черкаської обл.,
Project description: Проєкт «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею Богдана Хмельницького (м.Чигирин) через оновлення постійної експозиції музею шляхом використання сучасних технологій, (сенсорних кіосків та мультимедійної книги). Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією.
192.
ID: 6CUH21-34187
Project name: Інтерактивна мапа культурної спадщини Білогородської територіальної громади
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1804885.00
The requested amount from the UCF: 1631885.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГРОМАДСЬКА ІНІЦІАТИВА СВЯТОПЕТРІВСЬКОГО"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Білогородка, Бучанський район, Київська область, село Бобриця, Бучанський район, Київська область, село Шевченкове, Бучанський район, Київська область, село Лука, Бучанський район, Київська область,
Project description: Інтерактивна мапа культурної спадщини Білогородської громади – це інноваційний веб-ресурс, користувачі якого можуть переглядати дані за допомогою звичайного веб-браузера та підключення до мережі Інтернет. Основними результатами створення інтерактивної мапи є: - створення принципово нових підходів до культурного розвитку громади та надання ефективних культурних послуг; можливість ознайомитися з культурною спадщиною широкого кола осіб, в тому числі, з особливими потребами та за межами нашої країни; збільшення кількості україномовних веб-ресурсів та національного туристичного продукту; формування туристичної привабливості регіону та створення позитивного іміджу Білогородської територіальної громади та України в цілому.
193.
ID: 6CUH21-34191
Project name: Експозиція «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 672.420
The requested amount from the UCF: 598.640
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Соціальна перспектива»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вінницька область – наживо та онлайн, Вся Україна (крім регіонів, де відбуваються бойові дії) - онлайн, Каунас, Литва (онлайн),
Project description: Мета проєкту – посилення національно-патріотичної свідомості та зацікавленості молодого покоління до збереження пам’яток культурної спадщини, шляхом демонстрації фотографій пошкоджених/зруйнованих війною об’єктів, у поєднанні з візуалізацією зразків російської військової техніки, якою було уражено ці об’єкти. Продуктами проєкту є: цифрова платформа «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», анімаційна презентація, відеоролики для TikTok та YouTube. Цифрова платформа та анімаційна презентація є складовими експозиції «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», яка буде проведена у 20 школах Вінницької області, навчальних підрозділах Університету «Україна», в залах Вінницького краєзнавчого музею, Військового музею ім. Вітовта Великого (м. Каунас, Литва).
194.
ID: 6CUH21-34289
Project name: Композиторська творчість як найважливіший фактор в сучасному мистецькому навчанні
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 882999
The requested amount from the UCF: 850999
Competition type: Individual
Full name of the organization: Міський комунальний заклад культури «Дніпровська дитяча музична школа № 12»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна,
Project description: Збірка творів видатних українських композиторів класиків та сучасних митців (18-20 століття та сучасність) для зацікавлення сучасних дітей ще більше вивчати українську музику та самостійно виконувати її на різних музичних інструментах. Збірка буде розрахована як на соліста (будь-якого інструменту) так і на інструментальний колектив. Основною збірки стануть твори Дніпровських композиторів, аби популяризувати місто Дніпро та область на всеукраїнському рівні. Видання збірки планується в декількох видах. Тобто це не тільки друкований матеріал. Це і матеріал, який можна отримати за вільним доступом в електронному вигляді. А ще!! Це відеоуроки! Покрокові відеоуроки для різної вікової категорії, різних інструментів та окремих колективів. Це все буде оприлюднено на окремо створеним сайті, друковані матеріали розподілятимуться по музичним школам Дніпра, області та України.
195.
ID: 6CUH21-34300
Project name: Проєкт-дослідження "Імерсивні технології для музеїв. Шлях до знань через враження"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1605450
The requested amount from the UCF: 1605450
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Гринчак Михайло
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Протягом терміну проєкту та в рамках бюджету ми хочемо дослідити та запропонувати музейному сектору української культури нову технологічну можливість вивчення експозицій музеїв України їх відвідувачами, що дасть високий рівень інклюзивності та засвоєння інформації про історію та культуру. Дослідити системи імерсивності для музейних експозицій: системи доповненої реальності, відеомапінгу, аудіоефектів присутності – технології, що нададуть нової якості історичним та культурним оповідкам, замінять або доповнять іноді нудного та не цікавого екскурсовода, замінять стенди експозиції де надруковані масивні та багатослівні тексти-пояснення, які майже ніхто не читає, бо довго та знову ж, нудно.
196.
ID: 6CUH21-34325
Project name: На нулі. Харків
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 997875.99
The requested amount from the UCF: 997875.99
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю “ПРОКІНО”
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна та світ,
Project description: Усе місто Харків, яке зазнало нещадних руйнувань після повномасштабного вторнення, можна вважати цілісним об'єктом культурної спадщини України. Місто із багатовіковою історією буквально зберігало у своїх стінах памʼятки доби козаччини - козацьке бароко, приклади арнуво, модерну, неокласицизму та радянського конструктивізму. У сухому залишку стіни Харкова – це практично підручник з історії України. Навіть спальний район Салтівка – важливий історичний об'єкт, оскільки донедавна він був найбільш густонаселеним спальним районом Європи, представляючи важливий соціокультурний урбаністичний феномен. Після повномасштабного вторгнення Харків зазнав чи не найзначніших руйнувань через постійні обстріли з боку Росії та авіабомбардування. Наш проект спрямований на збереження унікальної культурної спадщини Харкова за допомогою VR-технологій. Ми плануємо документувати ключові архітектурні об'єкти міста. Шляхом документування цих об'єктів, ми забезпечимо їх меморіалізацію та архівацію для наступних поколінь. З іншого боку, наш проект також фіксуватиме злочини Росії практично у реальному часі. А імерсивна складова VR-технології стане інструментом для поширення української прифронтової дійсності навіть для тих, хто ніколи не був в Україні.
197.
ID: 6CUH21-34326
Project name: Інтерактивний музейний простір «Лоцмани дніпрових порогів»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2029841.12
The requested amount from the UCF: 1997841.12
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Проєкт полягає у зміцненні української локальної ідентичності за допомогою музейної виставки, яка популяризує унікальну історичне явище – професію лоцманів дніпрових порогів та допомагає зберегти пов’язану з ними культурну спадщину. В рамках проєкту буде створено виставковий простір з використанням сучасного обладнання та історичних експонатів; музейний мобільний застосунок із грою в доповненій реальності, гру у VR. В рамках проєкту також будуть виготовлені репліки окремих експонатів, частига експонатів буде відреставровано, також буде насичено інформацією інфо-панелі. Мешканці громади Лоцманської Кам’янки переконаються у турботливому ставленні до їхнього минулого. Відвідувачі ознайомляться з історією та культурою лоцманів Дніпрових порогів не тільки під час екскурусій, але й лекцій та майстер-класів.
198.
ID: 6CUH21-34350
Project name: Веб-сайт Міжнародного Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях"
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2159089
The requested amount from the UCF: 1959089
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "ЦЕНТР КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Івано-Франківськ,
Project description: Веб-сайт Міжнародного Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях" - це двомовний (українсько-англійський) онлайн-ресурс однойменного фестивалю, що був внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Веб-сайт вміщуватиме історію фестивалю, фото та відео архів, інформацію про понад 290 колективів-учасників фестивалю (2010-2023 рр.) з України та світу, унікальні відеозаписи їхніх виступів; ноти колядок та щедрівок, довідки про авторів; етнографічну мапу різдвяних традицій України, Різдвяні авторські аудіо історії, відео-блог про традиції колядування, щедрування та віншування.
199.
ID: 6CUH21-34399
Project name: Назарій Яремчук «Незрівнянний світ краси»
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1600548
The requested amount from the UCF: 1600548
Competition type: Individual
Full name of the organization: Міжнародний благодійний фонд «Оберіг надії»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Україна, Вся Україна,
Project description: Результатом проєкту стане цифровий продукт у вигляді документального фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси». Назва стрічки відсилає до одного з альбомів музиканта. Під час виробництва вдасться оцифрувати архівні кадри з життя Яремчука, творчість якого стала нематеріальною культурною спадщиною України. Документалка про Назарія Яремчука – це історія про життя людини, яка була близьким другом цілого покоління. Історія про кароокого сором’язливого підлітка з Карпат, який за кілька років став секс-символом у країні, де не було сексу. Музиканта, який попри залізну завісу створював актуальну музику, що відповідала світовим трендам. Чоловіка, що мав унікальну харизму і талант, при цьому завжди залишався гідною людиною. Артиста, що поєднував у своїй творчості традиційну українську культуру та сучасний шоубізнес. Людину, яка після турів Канадою, США і Бразилією радо виступала для жителів рідного краю.
200.
ID: 6CUH21-34419
Project name: Хмара
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1982150.00
The requested amount from the UCF: 1982150.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ТРУШ ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Оцифрування наявної інформації музейних фондів по опису біографії видатних людей, як українського так і іноземного походження, які захороненні на кладовищах України. Створення сайту і мобільного додатку для зручності управління - внесення нової чи коригування вже доступної інформації. Розміщення даної інформації на хмарних серверах та зберігання резервних копій таким чином, щоб були незалежними одна від одної. Це дасть можливість відновити всю інформацію при будь яких обставинах. Виготовлення спеціальних знаків з QR кодом з вшитим в ньому посиланням, яке можно легко сканувати з любого мобільного телефону і переходити одразу на сторінку з інформацією.
201.
ID: 6CUH21-34427
Project name: Остаточно та безповоротно. Прощання з російським кіно
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1010310.00
The requested amount from the UCF: 1010310.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Вірніна Лариса Віленівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: вся Україна,
Project description: Створення веб-сайту для демонстрації світу руйнівної сутності російської розважальної медіапродукції. Сайт стане зброєю у смертельній битві двох антагоністичних систем, нашим внеском до інформаційної безпеки України. Контент складатиметься з двох модулів, що присвячені одній темі, але орієнтовані на різні аудиторії: 1.Серія міні-фільмів по результатам нашого дослідження для широких кол споживачів та 2.Результати соціологічного дослідження та експертна аналітика для спеціалістів, які формують інформаційну політику. Ідея проєкту виникла тому, що незважаючи на страшні втрати, які принесла російська повномасштабна агресія, українці продовжують вживати російський розважальний медіаконтент, який по своїй сутності є багаторічним механізмом деструктивного впливу на свідомість українських громадян
202.
ID: 6CUH21-34432
Project name: Музей 3d. Adventure.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1394295.80
The requested amount from the UCF: 1339345.80
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський історичний музей"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Враховуючи політичну ситуацію, що склалась в Україні після повномасштабного вторгнення РФ, збільшення кількості ВПО на територію Львівської області, зростання маломобільних груп населення,виникла гостра потреба у піднятті культурно-освітнього та патріотичного ядра. Перешкодою для вільного відвідування більшості музеїв стала повна або часткова евакуація фондів, закриття цілих відділів та експозицій, тривалі повітряні тривоги, відсутність належних укриттів, відключення від електромереж. Метою проєкту, враховуючи вище наведені факти є створення багатофункціонального віртуального доступу до Львівського історичного музею. Кінцевий продукт покликаний поєднати два успішно-реалізованих проєкти від УКФ, які до сьогодні є фаворитами в музейному середовищі міста, і надати можливість Музею залишатись в полі зору до Перемоги..
203.
ID: 6CUH21-34433
Project name: Цифровий архів українського дисидентського руху
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 642044
The requested amount from the UCF: 568244
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Науково-видавниче об`єднання "Дух і Літера" в Шевченківському районі м. Києва
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Львів, Харків, Ірпінь,
Project description: Видавництво «Дух і Літера» продовжує роботу зі створення (збирання, опису та діджиталізації) цифрового архіву культурної спадщини українських дисидентів, аби в такий спосіб вберегти ці безцінні матеріали від їх втрати (в Україні немає структури, яка б зберігала такі матеріали, а також документи можуть бути втрачені внаслідок бойових дій). Чимало цих документів зберігається неналежним чином в родинах, а цифрових копій цих матеріалів практично не існує, тому існує великий ризик втрати цих документів. Головна мета проєкту — створення архіву, який буде доступний он-лайн для дослідників та всіх, хто зацікавлений у вивченні новітньої української історії. Проєкт передбачає збір документів, їх опис, систематизацію за діджиталізацію з подальшим оприлюдненням на сайті онлайн-архіву.
204.
ID: 6CUH21-34435
Project name: «Гадяцька сорочка» – локальна культурна спадщина національного значення
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1671583.00
The requested amount from the UCF: 1671583.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальна установа "Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" Полтавської обласної ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Гадяч Миргородського району Полтавської області,
Project description: Проєкт «Гадяцька сорочка» спрямований на актуалізацію нематеріальної культурної спадщини, відродження, збереження та популяризацію традиції вишивки на Гадяччині як унікальної культурної спадщини мистецтва вишивки, що є своєрідний символом Українського народу, його національною сакральною спадщиною. Проєктом передбачається ґрунтовний кроссекторальний підхід до пізнання, дослідження, збереження та інформування про традицію, колористику, технологію та техніки вишивки гадяцької жіночої сорочки, яка є окрасою колекційних фондів музеїв народного строю України.
205.
ID: 6CUH21-34455
Project name: Український аграрний науково-освітній простір кінця XIX - початку XX ст.
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 2000000
The requested amount from the UCF: 1870714.2
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національна наукова сільськогосподарська бібліотека Національної академії аграрних наук України
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Мета реалізації проєкту "Український аграрний науково-освітній простір кінця XIX - початку XX ст." полягає у вивченні, збереженні й популяризації науково-освітньої спадщини українців і забезпеченні вільного онлайн доступу до історичних першоджерел. Результатом реалізації проєкту стане веб-ресурс, наповнений цифровими копіями архівних документів і наукових видань, описовими статтями та інформаційними матеріалами. Інформаційний супровід буде представлений результатами історичних досліджень проблематики у вигляді двох презентацій ("Шиндлер Камілл Гаврилович (1869-1940) - видатний учений в галузі сільськогосподарської механіки, педагог, засновник випробувань землеробських машин і знарядь в Україні і в Європі", "Професори КПІ - основоположники сільськогосподарської дослідної справи України") та наукових читань ("Внесок сільськогосподарського відділення Київського політехнічного інституту в становлення аграрної науки на українських теренах (1898-1916)").
206.
ID: 6CUH21-34484
Project name: Пісні Волині
Technical assessment: Approved
LOT : ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
General budget: 1050000
The requested amount from the UCF: 1020000
Competition type: Individual
Full name of the organization: ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НОВА ПЕРСПЕКТИВА
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк, Волинська область,