Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
# 1.
ID: 6CUH11-00339
Назва проекту: "Ірпінь: 3D-подорож через минуле у майбутнє"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 744472.00
Запитувана сума від УКФ: 744472.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Полікашкін Андрій Віталійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: "Ірпінь: 3D-подорож через минуле у майбутнє" – це віртуальний тур по Ірпеню, щоб дослідити трагедію міста, його зруйновані місця та зрозуміти вплив розв'язаною росією війни на життя місцевих мешканців та міста в цілому. Цей тур дозволяє зануритися в атмосферу міста та стати свідком жахів війни, та подій що сталися у 2022 році. Також, в рамках туру можна буде побачити чим і як живе місто через рік після цих трагічних подій. Метою проекту є привернення уваги до трагедії, яка сталася в Ірпені внаслідок війни. В результаті, проект має допомогти залучити увагу громадськості та допомогти відновити місто після війни.
# 2.
ID: 6CUH11-00696
Назва проекту: Ідентифікація українця: віртуальний музей Сергія Лифаря
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 970000
Запитувана сума від УКФ: 970000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Люта Тетяна Юріївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення віртуального музею Сергія Лифаря – інтеректуальне та культурне завдання проєкту з метою спростування нав'язаного російського наративу про українського танцівника та балетмейстера Сергія Лифара. На підставі документальних джерел подати справжню біографію, творчий доробок й політико-культурний спадок українця-емігранта, а також його особистий внесок у світове мистецтво балету
# 3.
ID: 6CUH11-00715
Назва проекту: Реституція українських культурних цінностей за Мюнхенською картотекою власності мистецьких об’єктів (1945–1952)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999879.98
Запитувана сума від УКФ: 999880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурні цінності, вивезені нацистами з окупованих країн, у т.ч. України, були зосереджені після війни у Мюнхенському центральному збірному пункті, створеному американцями для подальшої реституції. На кожний об'єкт (предмет/ящик) складалася ідентифікаційна картка. Вони утворили Картотеку власності мистецьких об'єктів, яка є важливим джерелом з реституції українських культурних цінностей. Мета проєкту: зробити онлайн доступними для широкого загалу картки розділу «СРСР» (5152 картки), де українська частка становить 2/3. Результат проєкту: 1) створення електронної бази даних «Мюнхенська картотека власності мистецьких об’єктів (СРСР). 1945–1952», де будуть оцифровані, перекладені і, по можливості, прокоментовані картки, 2) створення для бази даних вебсайту «Культурні цінності України: переміщені, реститовані, втрачені».
# 4.
ID: 6CUH11-00830
Назва проекту: Марко Черемшина. Зібрання творів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 958960
Запитувана сума від УКФ: 958960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дискурсус"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Снятин, Чернівці, Івано-Франківськ, Брустури, Кобаки,
Опис проекту: Проєкт полягає в опрацюванні і упорядкуванні творчої спадщини Марка Черемшини та створенні онлайн-платформи для її представлення. У 2024 році відзначатимемо 150-літній ювілей цього класика української літератури. Востаннє його твори виходили ще у 80-х роках минулого століття, і то зазнали суттєвого радянського цензурування. Ті ж твори, які можна віднайти нині у онлайн-доступі, опубліковані з серйозними технічними та змістологічними помилками. Тому диджиталізаційний проєкт «Марко Черемшина. Зібрання творів» має всеукраїнське значення і нагальну потребу у його втіленні. Він покликаний максимально зберегти авторську лексику та стилістику Марка Черемшини і познайомити з нею широку аудиторію. Додатково буде створено паперове видання і розповсюджено по бібліотеках та культурних установах, а також під час презентацій проєкту.
# 5.
ID: 6CUH11-00843
Назва проекту: Мультимедійна бібліотека - багатофункціональний центр комунікації
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1071265
Запитувана сума від УКФ: 971265
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Публічна бібліотека ім. Ю. Словацького Кременецької міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Кременець, Кременець,
Опис проекту: Створити зручний, комфортний простір для читання, спілкування, освіти, розвитку інформаційної культури, а також духовного і культурного розвитку особистості.
# 6.
ID: 6CUH11-00892
Назва проекту: FrankoData: відкритий цифровий музей
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 995145
Запитувана сума від УКФ: 995145
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
# 7.
ID: 6CUH11-01037
Назва проекту: "Врятувати скарб". Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 944479.70
Запитувана сума від УКФ: 909479.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний художній музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, с.Кордишів, Кременецького р-ну Тернопільської області.,
Опис проекту: Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
# 8.
ID: 6CUH11-01108
Назва проекту: «З Україною в серці» - створення онлайн ресурсу за темою «Україніка» з колекції джерел, подарованих в 2000 році Канадським Товариством Приятелів України (м.Торонто) Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 640303.85
Запитувана сума від УКФ: 587098.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КЗК "Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження та популяризація друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, створення електронного повнотекстового ресурсу у вільному доступі - цифрової колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України за темою «Україніка», які являють собою важливий об’єкт подальшого вивчення та дослідження. Результатом проєкту стане новий розділ сайту ДОУНБ "З Україною в серці", на якому будуть розміщені у вільному доступі з посторінковим переглядом повні тексти колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України. Виданий науково-рекомендаційний бібліографічний покажчик "З Україною в серці". Організовані цикли онлайн лекцій. Проведена PR-кампанія з популяризації створеного ресурсу.
# 9.
ID: 6CUH11-01158
Назва проекту: Електронний каталог культурної спадщини Острозької громади
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 845000
Запитувана сума від УКФ: 845000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Острозької міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острозька міська територіальна громада, Рівненська область,
Опис проекту: Проект передбачає оновлення електронної бази культурної спадщини та паспортизацію 15 пам'яток архітектури Національного та місцевого значення Острозької міської територіальної громади Рівненської області , що є туристичним центром регіону. Оновлення електронної бази дасть змогу активно популяризувати спадщину громади, зробить її доступною усім охочим.
# 10.
ID: 6CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Мариністика
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998698.60
Запитувана сума від УКФ: 998698.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
# 11.
ID: 6CUH11-01241
Назва проекту: Цифрова охорона культурної спадщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 980000
Запитувана сума від УКФ: 980000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Сектор Інформаційної Безпеки"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці, Чернівецька область,
Опис проекту: "Цифрова охорона культурної спадщини: застосування нейромереж для дослідження, збереження та доступу до друкованих матеріалів, музейних об'єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних та археологічних пам'яток". Застосування нейромереж для охорони та диджиталізації культурної спадщини. Ми плануємо застосувати найновіші методи машинного навчання та обробки даних для виявлення та аналізу різноманітних артефактів, включаючи друковані матеріали, музейні об'єкти, архівні документи, аудіовізуальні матеріали, архітектурні та археологічні пам'ятки.
# 12.
ID: 6CUH11-01790
Назва проекту: Голоси незабутих предків
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 671178
Запитувана сума від УКФ: 671178
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Ужгородський район, Берегівський район, Мукачівський район, Тячівський район, Хустський район, Рахівський район,
Опис проекту: Проєкт націлений на збереження та популяризацію пісенної та музичної традиції Закарпаття. В рамках проєкту буде здійснено 14 експедицій в межах Закарпатської області, записано на сучасні цифрові носії аудіо та відео матеріали, створено цифровий архів живої традиції.
# 13.
ID: 6CUH11-01845
Назва проекту: Жовто-блакитний щит. Банк цифрових копій культурних об’єктів.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 986600.00
Запитувана сума від УКФ: 961600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Романенко Сергій Вікторович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харківська область,
Опис проекту: Мета проєкту - захист, збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини України. Поінформованість світової спільноти про  масштаби руйнувань культурних об’єктів внаслідок збройної російської агресії є однією з цілей проєкту «Жовто - блакитний щит». Виконуємо місію по музеєфікації національної пам’яті українського народу. Результатами проєкту стане цифровий банк культурних об’єктів Харківської області. Використання новітніх технологій - фотограмметрії та 3D моделей, віртуальної реальності (віртуальні екскурсії  у VR окулярах), використання додатка для смартфонів, де будуть розташовані цифрові матеріали проєкту. Збільшення кількості туристів, що відвідають культурні об’єкти Харківщини. Залучення уваги до політики  збереження культурної спадщини.  Підвищення рівня захисту культурної спадщини.
# 14.
ID: 6CUH11-02052
Назва проекту: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 741160.00
Запитувана сума від УКФ: 741160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
# 15.
ID: 6CUH11-02063
Назва проекту: Війна в 3Д
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1141985
Запитувана сума від УКФ: 989485
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АЕРО3Д ІНЖИНІРИНГ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпропетровська область, Харківська область, Житомирська область, Запорізька область, Чернігівська область, Київ,
Опис проекту: Метою проекту є популяризація знань про масштаби руйнувань культурної спадщини України, що настали в результаті загарбницької війни росії проти України, формування спільних цінностей громадянського суспільства. Ціль проекту - створення експозиції пошкоджених обʼєктів культурної спадщини України у ході бойових дій російського-української війни у Мистецькому Арсеналі за допомогою їх 3Д оцифрування та демонстрації технологією віртуальної реальності, доповненої реальності на листівках та відкритих інтернет ресурсах, створеними макетама цих зруйнованих обʼєктів за допомогою 3Д друку з інформаційними таблицями з шрифтом Брайля для дотриманню безбар’єрного доступу до споживання культурного продукту, забезпеченню рівних можливостей для особистісного розвитку, самореалізації для всіх громадян і спільнот.
# 16.
ID: 6CUH11-02222
Назва проекту: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 885400
Запитувана сума від УКФ: 885400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Пазич Микола миколайович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Володимирівка,
Опис проекту: Створення 3D моделі Спаської церкви (свято-преображенський храм) в с. Наталівці (сучасне с. Володимирівка), яка відкриває маловивчену сторінку української історії про її українське дворянство кінця 19 поч. 20 століття на прикладі родини Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. посеред лісу. Реалізація проекту є етапом продовженням ініціативи над створенням віртуальних продуктів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом та перспективою для розробки 3D туру.
# 17.
ID: 6CUH11-02235-2
Назва проекту: ТРИПІЛЛЯ VR
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 992314.80
Запитувана сума від УКФ: 992314.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний історико-культурний заповідник "Трипільська культура"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Легедзине, Черкаська обл.,
Опис проекту: “Трипілля VR” – це відтворення у віртуальній реальності найбільшого для неолітичного періоду історії людства, трипільського поселення «Тальянки», яке існувало на початку четвертого тисячоліття до нової ери. Для забезпечення якості, реалістичності та наукової цінності, відтворення ґрунтується на фотограмметричних зніманнях території поселення, а також зніманні реконструйованих на території музею будинків і споруд та об’єктів побуту. Візуалізація різних варіантів трипільських будинків і гончарних горнів, а також предметів інтер’єру та посуду буде ґрунтуватись на їх високоточному тривимірному моделюванні. Такий інженерний підхід дасть змогу реалізувати не лише можливості віртуальної прогулянки, перегляду та ознайомлення з зовнішнім та внутрішнім укладом життя трипільців, а й подальшого розширення функцій віртуального простору до елементів доданої реальності – більш інтерактивних засобів роботи з археологічними артефактами.
# 18.
ID: 6CUH11-02279
Назва проекту: Фортеця інтерактивна
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 599111.50
Запитувана сума від УКФ: 575376.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію української культурної спадщини та розвиток культурних потреб широких верств населення України. Під час оновлення експозиції «Історія фортифікації на теренах України» в НІАМ «Київська фортеця», виникла проблема недостатньої експозиційної площі, яка обмежена приміщенням історико-архітектурної пам’ятки національного значення Капонір 2-го полігону Госпітального укріплення для створення цільової, якісної музейної експозиції з поглибленим контентом, в основі якого напрацьований роками науковий матеріал, до якого необхідно забезпечити вільний доступ для всіх груп населення. Вирішити цю проблему можливо шляхом впровадження інформаційних технологій в експозиційний простір Музею.
# 19.
ID: 6CUH11-02621
Назва проекту: Диджиталізація архітектурного архіву забудови Дніпропетровська післявоєнного періоду
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 995100.00
Запитувана сума від УКФ: 995100.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Придніпровський барвінок
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпропетровська область, Україна / Інтернет,
Опис проекту: Проєкт передбачає роботу з унікальними архівами, зібраними з фотолабораторій кількох архітектурних інститутів, які налічують понад 15 тисяч оригінальних негативів, ескізів та креслень, присвячених післявоєнному розвитку міста Дніпропетровська та його області 1950-1990-х років. На документах зареєстровано як існуючі, так і нереалізовані проєкти провідних архітекторів того періоду.
# 20.
ID: 6CUH11-03061
Назва проекту: VR-МУЗЕЙ “ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 987283.00
Запитувана сума від УКФ: 987283.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець АНГЕЛОВ АНГЕЛ АНГЕЛОВИЧ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Світ,
Опис проекту: VR-музей ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ - це віртуальний простір, який зберігає пам’ять українських дітей про війну, втілює мрії про мир та надихає творити. Колекції унікальних експонатів розміщуються в імерсивних середовищах, які відтворюють документальні місця творчості дітей. Три тематичні зали відображають кожну з цих ідей - меморіальна МЕМОРІАРІУМ, зала творчості АРТИСТЕРІУМ і територія мрій ДРІМАРІУМ. Кожна зала містить експонати, аудіогід та серію надихаючих майстер-класів. Експозиція розміщена на двомовному українсько-англійському сайті, який відтворює стилістику віртуальної реальності. З сайту можна перейти на популярні ігрові платформи- UNITY та SPATIAL , на яких будуть розміщені зали. На сайті ці колекції можна буде побачити також в аналоговому варіанті без спеціального vr-обладнання та використання діджитальних додатків.
# 21.
ID: 6CUH11-03089
Назва проекту: Онлайн Музей російської окупації Бородянської громади
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1012767
Запитувана сума від УКФ: 982767
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО Соціальний Капітал
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бородянка,
Опис проекту: Мета – збереження історичної пам’яті про події широкомасштабного етапу російської агресії проти України в лютому – березні 2022 року. Основою експозиції онлайн Музею стануть розповіді місцевих мешканців про особисті трагедії та історичні факти під час російської окупації Бородянської громади, зібрані та опубліковані членами команди проекту Ольгою Фещенко та Валентином Мойсеєнко (книги "Живі історії війни" http://surl.li/fboww та «Історії знищення, порятунку та виживання. Бородянка: 24.02.2022 – 31.03.2022», http://surl.li/fbowg). Ці та інші матеріали: свідчення, документи, фото, відео, аудіозаписи будуть впорядковані, оцифровані, перекладені на англійську, французьку, німецьку та іспанську мови та викладені на спеціально створений сайт. Результат - онлайн музей доступний всім користувачам мережі інтернет 24/7 п’ятьма європейськими мовами.
# 22.
ID: 6CUH11-03130
Назва проекту: Архів ДП"Українська студія телевізійних фільмів"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «Бачу ТБ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті збереження та переосмислення одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіностудії ДП «Українська студія телевізійних фільмів» («Укртелефільм»). Проект включатиме дослідження, каталогізацію та часткове оцифрування кіноархіву студії, що надасть доступ до роботи з цим архівом професійній спільноті. Укртелефільм — єдина серед вітчизняних студій майже в повному обсязі фіксувала «живих» літераторів, які перед камерою читали свої найкращі твори, композиторів, музикантів, вокалістів світового рівня, що виконували як свої твори, так і шедеври української та світової класики. За роки існування студії створено понад 3 тис. телевізійних фільмів. Із величезного доробку — більше 1200 назв документальних, понад 200 — художніх і фільмів-вистав за участю корифеїв вітчизняної сцени, майже 1,5 тисячі музичних стрічок. Протягом трьох останніх десятиліть кіностудія перебувала в занепаді, її кіноархіви не впорядковані та зберігаються в непридатних умовах. Відновлення архіву кіностудії сприятиме не лише розвитку вітчизняного кіно, але й створенню сучасного продукту на екранах.
# 23.
ID: 6CUH11-03159
Назва проекту: Оцифровка архіву ДП «Національна кінематека України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 994800
Запитувана сума від УКФ: 994800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіноплівки “Національна кінематека України” (правонаступниці кіностудії “Київнаукфільм”), а також у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової сталої стратегії роботи зі спадщиною кіностудії “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з її колективом. Даний проект включатиме диджиталізацію та публікацію онлайн вибраних візуальних матеріалів на кіноплівці 35мм із архіву студії . Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. Серед них було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва. Систематична диджиталізація цього архіву дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
# 24.
ID: 6CUH11-03186
Назва проекту: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998036
Запитувана сума від УКФ: 998036
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музей книги і друкарства України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
# 25.
ID: 6CUH11-03218
Назва проекту: Своя доля. Візуальна історія України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999925
Запитувана сума від УКФ: 999925
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Малахов Ігор Михайлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Безліч документальних матеріалів кінохронік України початку ХХ ст. існували поза культурним обігом та контекстом. Більшість з них були приховані радянським режимом. Багато кінохроніки знаходилося у РГАКФД у м. Красногорськ (Росія). У 1994 році Ігор Малахов (кінодокументаліст) придбав контратип більше 2 000 кінокадрів для використання у проекті "Своя Доля" (Кінофільм, книга, рекламні, друковані та інші інші просвітницькі матеріали). Передбачається сторення інтернет-платформи – сайту, на якому зберігатимуться відцифровані фотокіноматеріали з детальним описом зображень. Історики з команди проекту ретельно дослідять ці плівки, ідентифікуючи історичні події, місцевості, осіб та створять історичну довідку. Викладуть на сайт. Таким чином фото- та відеоматеріали стануть доступні широкому загалу споживачів, в Україні та закордоном, доповнять прогалини в історії України, будуть захищені від безповоротної втрати.
# 26.
ID: 6CUH11-04514
Назва проекту: Межиріцька палеолітична стоянка. Візуальна реконструкція житлового простіру мисливців на мамонта.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 971796
Запитувана сума від УКФ: 971796
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр палеоетнологічних досліджень"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Межиріч Канівського району Черкаської області,
Опис проекту: Мета проекту – актуалізація та популяризація палеолітичної спадщини України шляхом створення мультимедійного продукту, що на сучасному науковому рівні відтворює умови життя первісних мисливців на базі Межиріцької стоянки. Результати в науковій галузі – проведення археологічних та реставраційних робіт, що дозволять з’ясувати структуру об’єкта, особливості матеріальної та поведінкової культури мешканців, характер адаптації мисливської групи до прильодовикових умов. В пам’яткоохоронній галузі – створення мультимедійного продукту актуалізує археологічну спадщину, дозволить привернути увагу широкої громадськості до справи збереження пам’яток первісності, популяризує визначний археологічний об’єкт – Межиріцьку стоянку мисливців на мамонтів, що дасть змогу залучити цю пам’ятку до програм місцевого розвитку, туристичних маршрутів, розробки проекту музею на цій території.
# 27.
ID: 6CUH11-04590
Назва проекту: Цифрова платформа "Музей Галагана"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999220
Запитувана сума від УКФ: 999220
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Усович Ганна Миколаївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Створення цифрового хабу на базі Чернігівської міської бібліотеки ім. Коцюбинського. Таким чином відбувається переосмислення сучасної діяльності бібліотек і впроваджуються сучасні інноваційні метод спілкування з читачами, а саме проєкт передбачає створення: 1) цифрування колекції картин музею Галагана та цифрової платформи музею.
# 28.
ID: 6CUH11-04808
Назва проекту: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 727257
Запитувана сума від УКФ: 727257
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог, Рівненська область,
Опис проекту: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
# 29.
ID: 6CUH11-04841
Назва проекту: DiTMICo - Digital collections of traditional musical instruments
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 2882041.00
Запитувана сума від УКФ: 2882041.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Культурний плай"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Громадська організація «Культурний плай» спільно з громадськими активістами, етноінструментологами та багатьма іншими розробили проєкт з діджиталізації колекцій народних інструментів. Мета – оцифрування колекцій українських музичних інструментів з музеїв та приватних колекцій, зокрема тих, що перебувають під загрозою розпродажу чи знищення через військові дії або неналежне зберігання.
# 30.
ID: 6CUH11-04864
Назва проекту: “Цифрова бібліотека УКУ. Нове життя унікальним стародрукам”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 991003.15
Запитувана сума від УКФ: 991003.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Оцифрування та онлайн-доступ є невід’ємними складовими діяльності сучасних бібліотек. Особливого значення це набуло під час воєнних дій, коли під загрозою перебуває буквально кожна частина України. Мета проєкту - збереження та поширення друкованої культурної спадщини через розробку інструментарію цифрової бібліотеки (створення онлайн-платформи Бібліотеки УКУ) та популяризація методів оцифрування серед бібліотечного середовища в Україні. В рамках проєкту плануємо таку діяльність: створити комплексну онлайн-платформу; налагодити діалог між бібліотеками України щодо процесу оцифрування та можливості користуватися платформою для розміщення своїх матеріалів. оцифруватиі надати доступ до матеріали, про духовно-культурне життя в Україні у XIX-поч. XX ст.; удоступнити матеріали для наукових, мистецьких досліджень, української та закордонної громадськості.
# 31.
ID: 6CUH11-04970
Назва проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 639700
Запитувана сума від УКФ: 619700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Культура Медіальна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури — це проєкт цифровізації трьох будівель, що розташовуються у середмісті Дніпра та мають статус пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення. 3Д-екскурсія включатиме моделювання, зйомку 360, запис та публікацію історій, що пов'язані з будівлями коледжу, його відомими працівниками, студентами. Завдяки цьому проєкту планується привернути увагу місцевої спільноти до архітектурної та культурної значущості об’єктів, а також зберегти їх у цифровому вигляді, що є дуже необхідним в умовах воєнного стану, зважаючи на постійну загрозу знищення будівель. Метою проєкту є документація та збереження у цифровому форматі архітектурних особливостей, історії будівель Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури.
# 32.
ID: 6CUH11-05644
Назва проекту: Диджиталізація найбільшої в світі колекції музею "Венд-Едіакарій України" - елемент порятунку культурної спадщини людства.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999988.00
Запитувана сума від УКФ: 899988.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство "С і Макс-Агро"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Ірпінь, Вишгород, Немирів Вінницької області,
Опис проекту: Проект включає: 1.Створення нової унікальної експозиції, з використанням нових підходів та нових технологій в нашому приватному музеї. 2.Діджиталізація музейних об'єктів. 3.Оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном. Це грунтується на тому, що ми більше 10 років рятуємо культурну спадщину людства в Україні. Провели більше 80 рятувальних експедицій власним коштом. Колекція була зареєстрована в 2018 році, як рекорд України. На сьогодні вона фактично є найбільшою колекцією в світі.
# 33.
ID: 6CUH11-05935
Назва проекту: Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1242340.85
Запитувана сума від УКФ: 1222340.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр розвитку ініціатив "ІнСорс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Сатанів Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини історичного містечка Сатанів Хмельницької області шляхом створення 5 (п’яти) цифрових моделей пам'яток архітектури та їх популяризація через якісний медіаконтент. В межах проєкту буде створено цифрові 3D моделі сучасного вигляду споруд з доповненням напівпрозорого каркаса зруйнованих їх частин, які будуть елементами інтерактивної мапи місцевості п’ятьма пам'ятками архітектури (Міська брама XV-XVIII ст., Сатанівський замок XV-XVIII ст., Синагога 1514-1532 рр., Свято-Троїцький монастир 1654 р. та водяний млин XIX ст.) та 3D AR поштівок "Sataniv post cards", які увійдуть до застосунку "PocketCityAR".
# 34.
ID: 6CUH11-06285
Назва проекту: “Лялькові історії” Музей ляльки Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 740746.00
Запитувана сума від УКФ: 740746.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Музей ляльки в Івано-Франківському театрі ляльок створений 1 червня 2005 року. У ньому зберігається понад 150 ляльок. Зробивши реекспозицію музею: оновлення дизайну приміщення, закупівля музейних вітрин, реставрація ляльок, побілка стін, встановлення проектора та екрану, розміщення крісел-мішків для посадки відвідувачів під час перегляду відео. Музей відкриється у новому форматі. Завдяки впровадженню новітніх технологій, а саме мультимедії, глядачі зможуть ознайомитись не лише з наявними екземплярами ляльок різного періоду, а глибше поринути в історію їх створення. Зняте і змонтоване відео, яке буде виводитись на проектор під час екскурсії, відкриватиме секрети закулісного життя ляльки: поетапний процес виготовлення ляльки з детальним описом використаних матеріалів, різновидність ляльок, техніка ляльковедення, історія театру. Оновлений музей ляльки дасть змогу залучити більше відвідувачів і відкрити нову течію лькового світу.
# 35.
ID: 6CUH11-06402
Назва проекту: Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 817709
Запитувана сума від УКФ: 782709
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна бібліотека України для дітей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна і світ,
Опис проекту: Оцифрування колекції рідкісних та цінних видань для дітей. Створення віртуального, інноваційного контенту як конкурентоспроможного культурного продукту для користувачів бібтек; відродження культурної спадщини шляхом реновації української старовинної дитячої книжки; відновлення традицій родинного читання. Проєкт "Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання" – новий безкоштовний інноваційний інтерактивний ресурс, який збереже унікальну колекцію, зацікавить відвідувачів, згуртує сім’ї, забезпечить психотерапевтичну підтримку дітей і дорослих, відродить давню книжкову традицію формування національної ідентичності. Понад 5000 відвідувачів бібліотеки зможуть скористатися ресурсом та щонайменше 150000 дітей та дорослих у світі дізнаються про нього. Проєкт має на меті оцифрувати, впорядкувати та (каталогізувати) 246 україномовних рідкісних та цінних видань для дітей із фонду Національної бібліотеки України для дітей, створити на базі п’яти (5) найдавніших видань з ілюстраціями анімаційний застосунок та занурити користувачів у віртуальний світ книжкової культурної спадщини.
# 36.
ID: 6CUH11-06586
Назва проекту: Створення першого в Україні віртуального музею, що присвячений об'єктам культурної спадщини України, що постраждали внаслідок війни, яку росії розв'язала проти України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 813740
Запитувана сума від УКФ: 803740
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кудрицька Тамара Анатоліївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ,
Опис проекту: Проєкт створює віртуальний музей об'єктів культурної спадщини за допомогою ілюстрацій, які постраждали від військової агресії росії в Україні. Ілюстрації будуть зображати об'єкти культурної спадщини в довоєнний час та під час війни, які зазнали руйнувань. Проєкт має на меті зберегти історію та культуру України та залучити увагу до потреби відновлення зруйнованих об'єктів.
# 37.
ID: 6CUH11-06601
Назва проекту: Мистецька спадщина України. Марія Примаченко
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 833200
Запитувана сума від УКФ: 726300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Халепа Олександра Сергіївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Токіо, Вільнюс, Abu Dhabi,
Опис проекту: Основна ідея проекта - зберегти для майбутнього мистецькі артефакти та культурні надбання української художниці Марії Приймаченко у вигляді VR досвіду і зафіксувати в цифровому вигляді.
# 38.
ID: 6CUH11-07082
Назва проекту: Цифрова платформа. Мистецька династія Кричевських
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 982695.31
Запитувана сума від УКФ: 982695.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей-заповідник українського гончарства
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область, м. Суми, м.Київ, м. Лебедин, Сумська область, м. Полтава,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення цифрової платформи мистецької родини Кричевських, яка об'єднає розпорошену по численних музеях, друкованих виданнях та електронних ресурсах творчу спадщину представників династії, архівні матеріали та невичерпний масив інформації, дасть можливість широкого, вільного й системного доступу до неї. Цифрова платформа повинна стати центральним інструментом накопичення, перевірки, обміну та поширення інформації про мистецьку династію Кричевських, творча діяльність якої обіймає понад століття, дороговказом для всіх музейних, культурних, наукових, художніх установ і персоналій, які ведуть свої прикладні дослідження в даному напрямку.
# 39.
ID: 6CUH11-07388
Назва проекту: Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини - діджиталізація живих традицій України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 762000.00
Запитувана сума від УКФ: 722000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ДУ "Український центр культурних досліджень"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Всеукраїнський,
Опис проекту: Проєкт передбачає продовження ініціативи, що була започаткована у 20218 році. Віртуальний музей НКС - є яскравою демонстрацією унікальної живої спадщини України. Підвищення обізнаності про елементи нкс, що внесені до Національного переліку елементів нематеріальної спадщини України є одним з дієвих інструментів охорони української ідентичності, особливо в часи військової агресії росії.
# 40.
ID: 6CUH11-07418
Назва проекту: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1033798.21
Запитувана сума від УКФ: 927000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна.,
Опис проекту: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
# 41.
ID: 6CUH11-07457
Назва проекту: Культурна спадщина Пониззя та Болохівщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 949221.08
Запитувана сума від УКФ: 910221.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація « Історико-мистецька формація «Поділля – простір»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Теліженці, Зіньків, Теліженці,
Опис проекту: Шляхом створення 3 D моделей пам’яток археології та архітектури сприяти: впровадженню сучасних технологій задля збереження, дослідження, популяризації культурної спадщини; сприяння появі інноваційного продукту в креативній індустрії. Передбачається оцифрування віртуальних моделей трьох пам’яток культурної спадщини: Зіньківський замок, Церква Святої Трійці, Теліженецьке городище Створення 3D моделі базуватиметься на науковій інформації про структуру, склад і вигляд пам’яток а, за наявності потрібної інформації, буде відтворено етапи їх будівництва. Утворення мережі локацій навколо об’єктів (6 інформаційних блоків), які за допомогою візуальної та вербальної складової будуть інтерпретувати історичні факти. Також в інформаційних блоках будуть розміщені дані про окремі деталі споруд, їхнє призначення і функціональне навантаження.
# 42.
ID: 6CUH11-17338
Назва проекту: Тернопільському краєзнавчому музею - 110
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 964214
Запитувана сума від УКФ: 964214
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт «Тернопільському краєзнавчому музею – 110» передбачає фотограмметричне оцифрування експонатів, створення їх 3D-моделей, друк інтерактивної продукції (поштівок), видання каталога з локальними зразками вишитих рушників, які зберігаються в Тернопільському обласному краєзнавчому музеї для популяризації унікальних пам’яток матеріальної і духовної культури. Створення науково-дослідної платформи та активне впровадження нових форм роботи з відвідувачами сприятимуть ефективному та успішному розвитку музею. Реалізація запланованого проєкту дасть змогу краще пізнати історичне минуле, набути нових знань про національну культурну спадщину, зміцнити українську ідентичність, посилити консолідацію нашого народу та сприяти утвердженню української нації як частини світової спільноти.
# 43.
ID: 6CUH11-21033
Назва проекту: Україна декоративна
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 841870
Запитувана сума від УКФ: 841870
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Опис проекту: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
# 44.
ID: 6CUH11-22253
Назва проекту: Диджиталізація Колискові обереги
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 991984.99
Запитувана сума від УКФ: 991985
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: "Колискові обереги" – проект з диджиталізації 12 традиційних колискових пісень, віднайдених та відібраних з культурної спадщини різних регіонів України з подальшою їх текстово-нотованою розшифровкою, звукозаписом та тематичною зйомкою відео та викладенням матеріалів в електронному форматі у вільний доступ на інтернет-ресурсах. Мета проєкту полягає у створенні конкурентоспроможного україномовного контенту для дитячої аудиторії. Щоб українські діти з народження чули українську мову та пісню не тільки у сім’ї, а і в медіасередовищі. Щоб, підростаючи, могли протистояти пропагандистській ворожій агресії. Результатом проекту стануть: 12 текстово-нотованих розшифровок колискових в електронному форматі та 100 виданих друкованих примірників, 12 музичних міді-файлів, 12 звукозаписів пісень, 12 відеокліпів, 12 підкастів
# 45.
ID: 6CUH11-22253-2
Назва проекту: СвоєРідне - в 3D
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998579.99
Запитувана сума від УКФ: 998580
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київська область село Перемога та село Синява, Сумська область смт Тростянець,
Опис проекту: : Проєкт "СвоєРідне в 3D" - це створення цифрових 3D-моделей трьох знаних об’єктів історичної спадщини України з віртуальними турами по них. Проєкт має на меті сприяння оперативному збереженню культурної спадщини України – неперевершених пам’яток архітектури, шляхом моделювання їх цифрових копій та розміщення на сайті УТОПІК для привернення уваги суспільства до питання збереження культурних надбань. Результатом пілотного проєкту "СвоєРідне в 3D" будуть цифрові 3D-моделі та віртуальні тури трьох унікальних об’єктів архітектури, розміщення їх на сайті в започаткованому проєктом цифровому архіві - «3D–скарбниці України», де користувачі матимуть можливість досліджувати архітектуру та декоративні елементи пам’яток, вивчати їх історію та пізнавати культурну спадщину.
# 46.
ID: 6CUH11-23254
Назва проекту: Від Полісся до Півдня, від Карпат до Слобожанщини: традиційне житло давніх українців.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 968835.00
Запитувана сума від УКФ: 905235.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватний заклад "ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНИЙ МУЗЕЙ "УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Бузова, Києво-Святошинський район, Київська область,
Опис проекту: Проєкт націлений на збереження технологій будівництва та оздоблення житла зразку ХІХ сторіччя, як складової культурної спадщини різних історико-етнографічних регіонів України (від Полісся до Півдня, від Карпат до Слобожанщини) шляхом виготовлення пізнавальних відеофільмів на базі діючого музею “Українське село” та створення віртуального музею, розміщення цих продуктів на сайті закладу з вільним доступом більше 3 років, що сприятиме популяризації традицій побуту і культури давніх українців. Важливими подіями проєкту є відтворення технології покриття даху очеретом музейної автентичної хати наживо та фільмування повного циклу давньої унікальної майстерності.
# 47.
ID: 6CUH11-24331
Назва проекту: Мобільна імерсивна експозиція «МАЛЕВИЧ. Я - українець»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996292.00
Запитувана сума від УКФ: 996292.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "435 ФІЛМС"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мобільна імерсивна експозиція, присвячена творчості українського художника-авангардиста Казимира Малевича. Офлайн художня експозиція, яка складається з восьми інсталяцій – інтерактивних арт-об’єктів, які виступають експлікацією творчості Малевича та розповідають про його біографію і тісний зв'язок з Україною. Фізичні та цифрові інсталяції в композиті з реактивною та звуковою процедурною графікою, програмовані датчики, розробки VR, які надають можливість повністю зануритись у світ Малевича. Експозиція охоплює як період супрематизму, так і пізнішу творчість художника, присвячену Голодомору. Можливість адаптувати експозицію під умови виставкового приміщення. Подальша онлайн конвертація з доступ зовнішніх користувачів до оцифрованих продуктів упродовж 3 років.
# 48.
ID: 6CUH11-26347
Назва проекту: Динамічний музей «Open Opera Odesa»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1016205
Запитувана сума від УКФ: 900955
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Одеський національний академічний театр опери та балету
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса, Одеса,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення музею Одеської опери на підставі реновації та диджиталізації музейної колекції, адаптації контенту до викликів сучасності, впровадження музейних інновацій та інтерактивних аспектів задля залучення до театру нових відвідувачів, фінансових ресурсів та підвищення конкурентоздатності на ринку культурно-мистецьких послуг. Майбутня музейна експозиція включатиме два структурні вектори: експозиційно-виставковий (відділ виставково-експозиційних проєктів) та обліку й зберігання музейних предметів (відділ збереження фондів). На підставі нового художнього концепту оформлення музею, що розроблений головним художником театру, музей буде трансформовано в сучасний театрально-виставковий простір. Наступним етапом стане оновлення експозиції музею, поповнення новими матеріалами та експонатами, зокрема присвяченим діяльності театру у часи україно-російської війни. Пріоритетним напрямком проєкту є диджиталізація музейних ресурсів - оцифрування колекції, створення цифрового контенту. По закінченні оцифрування, – запровадження диджитал-обліку музейних предметів та експонатів на підставі створення електронного каталогу, а також створення безбар’єрного інклюзивного простору для людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей та умов всіх громадян і спільнот. Особливістю проєкту є те, що він стане частиною плану стратегічного розвитку Одеської опери, зокрема осучаснення театрального простору і триватиме після завершення грантового періоду.
# 49.
ID: 6CUH11-26566
Назва проекту: Театр "Воскресіння" - цифрова платформа
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 892490.00
Запитувана сума від УКФ: 892490.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проекту є створення сучасного електронного веб.ресурсу інтегрованого і під мобільну версію Львівського академічного театру Воскресіння на якому буде зібрана вся архівна і поточна інформація про історію та діяльність театру «Воскресіння». Даний веб. ресурс буде платформою для спілкування з глядачами онлайн, а також для професійної комунікації з міжнародними партнерами та проведення онлайн переговорів, зустрічей, майстер-класів, вебінарів з чітким графіком. Дана платформа має забезпечувати можливість учасникам реєструватись через особистий кабінет, переглядати всю інформацію про театр Воскресіння, переглядати відео трансляції в певні години, записатись на зустріч та діалог з улюбленими акторами, а також переглядати архівні файли театру, які зараз є тільки в паперовій версії, яка вже близька до знищення.
# 50.
ID: 6CUH11-26713
Назва проекту: Аудіо архів ДП “Національна кінематека України”/Київська кіностудія науково-популярних фільмів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 989500
Запитувана сума від УКФ: 989500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Обод Андрій Іванович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження аудіоархіву кіностудії "Національна кінематека України" (колишній "Київнаукфільм"), включаючи дослідження, каталогізацію та оцифрування. У минулому, "Київнаукфільм" була широко відома як виробник наукових документальних фільмів, але останні три десятиліття студія занепадає, її аудіоархіви не впорядковані та не відповідають стандартам зберігання. Відновлення аудіоархіву дозволить зберегти історико-культурну спадщину України та стане джерелом дослідження різних соціальних та наукових питань. Також це дасть українцям доступ до рідкісних звукових матеріалів, які можуть допомогти розширити знання та розуміння спільної історичної пам'яті України.
# 51.
ID: 6CUH11-26825
Назва проекту: Хто, як не я
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 654146.1
Запитувана сума від УКФ: 654146.1
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Корсунь-Шевченківський державний історико-культурний заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Корсунь-Шевченківський, Черкаської області,
Опис проекту: Проєкт «Хто, як не я» - це розділ експозиції про російсько-українську війну новоствореного мілітарного музею Корсунь-Шевченківського державного історико-культурного заповідника. Мета проєкту: використовуючи інформаційні технології (доповненої реальності), створити на базі експозиції розділу «Хто, як не я» об’єктивний інформаційний простір про загальні події російсько-української війни на основі артефактів про участь в ній представників міської об’єднаної територіальної громади.
# 52.
ID: 6CUH11-27041
Назва проекту: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998570
Запитувана сума від УКФ: 998570
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
# 53.
ID: 6CUH11-27303
Назва проекту: Музейна інформаційна система: електронний облік фондів в регіональних музеях
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 740600
Запитувана сума від УКФ: 664600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Івченко Галина Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Чернігівська область, Херсонська область, Хмельницька область,
Опис проекту: Мета проекту – створити інформаційну систему для збереження результатів оцифрування музейних фондів, ведення обліку музейних предметів в електронній формі та представлення музейних колекцій у вільному доступі онлайн. Система орієнтована на потреби і особливості роботи регіональних музеїв, а саме: не вимагає наявності в штаті кваліфікованих ІТ-спеціалістів, придбання спеціального обладнання та розвиненої мережевої інфраструктури в музеї. Результат проекту – створення та впровадження інформаційної системи в роботу щонайменше п’яти закладів культурної спадщини України та забезпечення вільного доступу до оцифрованих колекцій широкій аудиторії, в тому числі закордонній та інклюзивній.
# 54.
ID: 6CUH11-27523
Назва проекту: Літери в місті
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996330
Запитувана сума від УКФ: 906330
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Ровинська Тетяна Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проєкт “Літери в місті” — створення сайту-каталогу об’єктів публічного середовища Одеси ХІХ – ХХ ст. (вивіски, афіші, оголошення, вказівники тощо) та аналіз зібраного матеріалу, з метою розвінчування міфу про суто російський бекграунд міста.
# 55.
ID: 6CUH11-27882
Назва проекту: Діджифолк
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1027333
Запитувана сума від УКФ: 997333
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Житомирська обласна молодіжна громадська організація "Цілком природно"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: В ході проєкту ми плануємо оцифрувати архівні записи фольклорних колективів та носіїв нематеріальної спадщини, зроблені у 70 - 90х роках ХХ століття на магнітну плівку в ході етнографічних експедицій, які зберігаються в Житомирському обласному краєзнавчому музеї та та інших мистецьких установах Житомирської області. Після діджиталізації творів, найцікавіші з них буде розшифровано та створено сучасне аранжування. Після цього ці твори буде відтворено та записано за участі місцевих музикантів. За результатами проєкту буде створено добірку відновлених оригінальних фольклорних творів, музичний альбом з сучасним їх виконанням та збірку нот для навчальних хорових колективів.
# 56.
ID: 6CUH11-27900
Назва проекту: Революція Гідності - регіональний вимір
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 798401.45
Запитувана сума від УКФ: 758401.45
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кропивницький,
Опис проекту: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей планує реалізувати проект, присвячений 10 річчю Революції Гідності «Революція Гідності – регіональний вимір». У рамках проекту планується створення віртуальної інтерактивної виставки на сайті музею з відеоконтентом спогадів учасників Революції Гідності та мобільну фотодокументальну виставку на 10 банерах, презентацію якої проводити з використанням сучасних технічних засобів – окулярів віртуальної реальності, Qr-кодів, відеопроектора; провести круглий стіл, присвячений проблемам дослідження та вшанування вказаних подій на території Кіровоградської області.
# 57.
ID: 6CUH11-28247
Назва проекту: +1 цифровий документ - читацький квиток
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999500
Запитувана сума від УКФ: 999500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Основною метою цього проєкту є створення єдиної системи електронного бібліотечного каталогу, яка покращить доступ користувачів бібліотеки до книжкового фонду. Електронний каталог дозволить користувачам шукати книги, переглядати їх наявність та резервувати, а також перевіряти особистий електронний читацький квиток. Система також включатиме електронний бібліотечний обліковий запис для кожного користувача, де в будь-який момент він буде мати можливість переглядати власну історію користування та резервування книг. Буде включена функція написання відгуків про прочитані книги та створення для користувачів простору онлайн-консультацій з бібліотекарями. Крім того, бібліотекарі зможуть використовувати систему для управління інвентарем бібліотеки, відстеження книговидачі та створення звітів. Загалом, цей проєкт спрямований на створення більш ефективного та зручного бібліотечного сервісу для користувачів шляхом інтеграції технологій у традиційну бібліотечну модель.
# 58.
ID: 6CUH11-28895
Назва проекту: Віртуальна еволюція Острозького замку
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 862500
Запитувана сума від УКФ: 862500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "ОстАрт"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальна еволюція Острозького замку» передбачає створення атмосфери перенесення в часі для відвідувача виставки в Арт-Кластері Острозької академії. На основі оцифрованого архіву дослідниці архітектури князів Острозьких О. Годованюк будуть створені п’ять 3d моделей Острозького замку, на основі яких буде зроблений відеомапінг, що показуватиме розвиток замку від ХІІ до сер. XVII ст. Одна 3d модель періоду найвищого розквіту князівства Острозьких – поч. XVII ст. буде роздрукована на 3d принтері та розміщена в експозиційному просторі. Це дозволить глядачам роздивитися найдрібніші архітектурні деталі замку. Оцифрований архів буде доступний для вільного користування. На його основі буде видана монографія О. Годованюк з авторськими рецензіями науковців.
# 59.
ID: 6CUH11-28924
Назва проекту: Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1180520
Запитувана сума від УКФ: 662960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Івановича Чижевського»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Кропивницький,
Опис проекту: Проєкт Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара» передбачає збереження та дослідження, відновлення, захист та популяризацію української історико-культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української самоідентичності та формуванню цінностей суспільства. Новітні технології надають можливість гідно репрезентувати власну історичну спадщину. Цифрова доба відкрила значно ширші можливості для науковців. Вже сьогодні збереження інформації, зокрема текстової, навіть у великих обсягах вирішено навіть на рівні пересічного користувача. Перехід до новітніх технологій – цілеспрямована політика, яка допомога науці бути конкурентоспроможною та сприяє дослідженню, збереженню, відновленню, захисту та популяризації української історичної спадщини.
# 60.
ID: 6CUH11-28998
Назва проекту: Смарт додаток "Овруч. СпадОК"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 523102.00
Запитувана сума від УКФ: 523102.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Овруцька центральна бібліотека імені А.С.Малишка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Овруч,
Опис проекту: Проект направлений на збереження та популяризацію матеріальної культурної спадщини Овруччини через створення СМАРТ-додатку з відтворення старовинних поліських ремесел через віртуальні майстер-класи, автентичного поліського одягу та елементів традиційної вишивки через оцифровані колекцію та каталог; залучення жителів та гостей громади до продовження живих традицій та переосмислення їх цінності для громади
# 61.
ID: 6CUH11-29159
Назва проекту: Культурна спадщина Покровська в цифровому форматі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 678195.00
Запитувана сума від УКФ: 648195.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Патріоти Українського Донбасу»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Покровськ Донецької обл.,
Опис проекту: Створення 3D моделей та подальше формування 3D туру культурними об’єктами міста, які датуються кін. ХІХ – поч. ХХ ст., період коли відбувалося зародження та інтенсивна забудова пристанційного селища Гришине (сучасне місто Покровськ). Кожен із об’єктів зберігся майже в автентичному стані, тому важливо прийняти первентивні заходи, спрямовані на їх збереження або відновлення. Зараз, коли існує пряма загроза їх руйнування чи повного знищення, їх оцифрування надає можливість фіксації їх зовнішнього та внутрішнього стану для подальшого дослідження та надання рекомендацій щодо реставраційних робіт, чому буде сприяти залучення фахівців. Також планується створення інтерактивної платформи (мапи) з використанням цифрових технологій, включаючи 3D тур культурними об’єктами, для створення віртуальної екскурсії пам’ятними місцями міста Покровськ.
# 62.
ID: 6CUH11-29382
Назва проекту: Людкевич. Спадщина
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999782.80
Запитувана сума від УКФ: 999782.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
# 63.
ID: 6CUH11-29508
Назва проекту: Музей як навчальна платформа
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 638291.29
Запитувана сума від УКФ: 584121.28
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Бережанський краєзнавчий музей Бережанської міської ради Тернопільської обл.
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бережани,
Опис проекту: Метою Проєкту є оцифрування музейних колекцій для більш широкої популяризації не тільки в музеї, а й далеко за його межами. Створення культурно-мистецького продукту для збереження, популяризації українських традицій та ремесел. Демонстрація різнобарв'я української культури шляхом проведення майстер-класів, уроків, презентацій, зустрічей з майстрами народної творчості. Видання буклетів, брошур, пересувних виставок, створення відеороликів про вишивку, різьбу, писанкарство, кераміку, фотографії, вишиті сорочки та художників сприятиме промоції народних ремесел, традицій та музейного продукту. Облаштування нової експозиції "Декоративно-прикладне мистецтво", як майданчика для постійної популяризації музейного продукту.
# 64.
ID: 6CUH11-29692
Назва проекту: Цифровий простір “Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1022155
Запитувана сума від УКФ: 983115
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Цифровізація мовного фонду “Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. Оцифрування друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, уже зібраних методом анкетування, сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення; Створено інтерактивну картку українських діалектів і мікротопонімів.
# 65.
ID: 6CUH11-30006
Назва проекту: Полісся: страви з поля та лісу
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 814999
Запитувана сума від УКФ: 814999
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Овруцька громада/Овруцька міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: регіон Північне Полісся, Житомирська область,
Опис проекту: Створення цифрового опису із гастрономічними рецептами північного Полісся Житомирської обл. Сформувати новий образ поліської кухні, зібрати та оцифрувати локальні етнографічні рецепти, притаманні даному регіону. Відкрити світу надзвичайно багату та різноманітну кулінарну історію Полісся, познайомити внутрішнього та зовнішнього туриста із унікальними рецептурами приготування традиційних національних страв, відтворити давно забуті та зберегти для наступних поколінь через проведення гастрономічно - етнографічних експедицій.
# 66.
ID: 6CUH11-30130
Назва проекту: Цифрова історія
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 850430
Запитувана сума від УКФ: 850430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хотинська міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Хотин,
Опис проекту: В межах реалізації проекту буде створено мультимедійне голограмне шоу, яка висвітлюватиме різні історичні події, пов’язані з будівлею театру та будуть стилізовані відповідно до зображеного історичного періоду. Голограма буде анімованою та транслюватиметься на будівлі театру за допомогою вуличних проекторів. Використання таких цифрових технологій дасть можливість “оживити” історію, зануритись та прожити її. Мета проекту: промоція матеріальної культурної спадщини міста Хотин шляхом створення та транслювання мультимедійної голограми з використанням інноваційних цифрових технологій. Довгостроковими результатами проекту буде промоція матеріальної культурної спадщини та інноваційних цифрових технологій, збільшення гостей центральної частини міста, задоволення культурних потреб жителів міста та внутрішньо переміщених осіб, які тут проживають.
# 67.
ID: 6CUH11-30381
Назва проекту: Український культурний спадок Данила Лідера
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998838
Запитувана сума від УКФ: 998838
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Новий Музичний Театр
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення цифрової версії творів народного художника, академіка, професора Данила Лідера. Систематизація та цифрова фіксація персоналій митців з їх доробком, які були учнями Д.Лідера, фіксація їх тврів які увійшли в історію театрального мистецтва, стали подіями в культурному театральному житті України.
# 68.
ID: 6CUH11-30580
Назва проекту: ДУМА (Дигітальний Український Музичний Архів)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 978019.00
Запитувана сума від УКФ: 978019.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бардецький Віталій Ярославович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого інтерактивного вебсайту з найбільш повною базою даних українських аудіо-релізів, виданих на матеріальних носіях протягом 20-21-го століть. Ресурс також містить інформацію про виконавців, авторів, видавців тощо. Сайт також містить інформаційний блог та синхронізовані ресурси з аудіо та відеокастами.
# 69.
ID: 6CUH11-30975
Назва проекту: Цифровий музей «Кібрік Діджитал»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 981280.00
Запитувана сума від УКФ: 824280.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд громади Вознесенська"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаївська область, місто Вознесенськ,
Опис проекту: В місті Вознесенськ, Миколаївської область діє єдиний в Україні музей графіки, музей побудований за малюнками Є.А. Кібріка які він зробив відвідуючи Музей Ф.Леже, музей який він мріяв бачити при житті, але не встиг – Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка, збудований у 1985 році для збереження, популяризації робіт Є. А. Кібріка, нашої культурної спадщини. Погане фінансування, відсутність технічної бази, слабкість комунікації з глядачем, а в наслідок россійскої агресії в Україні і зовсім, веде до життєвої необхідності діджиталізації - оцифрування частини цінної художньої колекції музею, створенню сайта. Це все є головною метою проекту. Втілення якого допоможе вийти з культурної ізоляції видатного земляка вознесенців Євгена Адольфовича Кібріка – перлини нашого краю - народного художника, Лауреата державної премії, професора, одного з найкращих художників-графіків ХХ століття. Іншими словами, виникає нагальна необхідність перетворити «склеп» на сучасний, захоплюючий заклад, де експозиції відкриті у інтернет просторі, привертають увагу фахівців, творчіх діячів, бізнес та туристів. Зацікавлюють, спонукають до відвідування, вивчення, збереження культурного коду нації. В результаті проекту : - Оцифровано 300 робіт Є.А. Кібріка, - 3-D моделювання меморіального робочого кабінету Є.А. Кібріка, - Створено веб-сайт «Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка», - Проведена інформаційна та рекламна кампанія з метою популяризації музею, - Встановлено Сенсорний інформаційний кіоск «ІК43» з програмним забезпеченням та розробкою індивідуального контенту. Можливість збереження, поширювання музейної місії в умовах кризових ситуаціях (COVID-19, війна в Україні)
# 70.
ID: 6CUH11-30984
Назва проекту: Мандрівка підземеллями древнього Городка
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 837000
Запитувана сума від УКФ: 750000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Городоцька міська рада Львівської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Городок Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: збереження та популяризація культурної спадщини міста Городка, шляхом вивчення місць пролягання підземель методом геофізичної розвідки, з подальшим створення віртуального 3D туру підземеллями міста Городка впродовж липня-жовтня 2023 року. Результати реалізації Проєкту: досліджено нові елементи історико-культурної спадщини міста Городка – підземелля; створено карту підземель центральної частини міста Городка (в електронному та паперовому); створено цифровий продукт - 3D тур на сайті міста, 3D модель підземель; створено передумови для проведення археологічно-розвідувальних робіт виявлених підземель; Зросла обізнаність мешканців та гостей громади про історико-культурну спадщину міста Городка; збільшилась кількість інформаційних повідомлень про місто Городок у інформаційному просторі.
# 71.
ID: 6CUH11-31153
Назва проекту: «Дерев'яні святині Південно-Східної Волині»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 942934.86
Запитувана сума від УКФ: 912434.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Веснянка (Веснянський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Волиця-Керекешина (Волице-Керекешинський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Стецьки (Стецьківський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Огіївці (Огіївський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Берегелі (Немиринецький старостинський округ) Миролюбненської сільської територіальної громади, м. Старокостянтинів,
Опис проекту: Мета – за допомогою інноваційних технологій створити платформу з постійним онлайн-доступом для популяризації та збереження в оцифрованому вигляді цінних надбань дерев’яної архітектурної спадщини Старокостянтинівської міської територіальної громади. Зберегти візуальний вигляд архітектурної культурної спадщини під час війни в Україні, коли існує велика загроза її пошкодження та знищення. Надати можливість для широкої аудиторії подорожувати віртуально, особливо – для маломобільних груп населення. Результати: - синтезовано та розміщено інформацію про знищені та збережені дерев’яні храми на окремому вебсайті; - поширено інформацію про об’єкти дерев’яної архітектури в друкованій продукції; - локації дерев’яних храмів пов’язані за допомогою віртуальної екскурсії, яка включає: 3D-тури по існуючих храмах, 3D-моделі знищених дерев’яних храмів, аудіогіди.
# 72.
ID: 6CUH11-31172
Назва проекту: Cтворення публічного on-line каталогу та диджиталізація аудіо-відео архіву “Берви. Традиційна музична культура України”.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 990286.00
Запитувана сума від УКФ: 990286.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ" (ГО "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ")
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: Мета проєкту - створення каталогу/web-ресурсу традиційної музичної культури України та диджиталізація унікального, одного з найцінніших фольлорних архівів. Очікувані результати: - Буде оцифровано інформацію з аналогових носіїв (150 годин). - Буде врятовано 2100 годин архівних матеріалів (2100) Audio-CD шляхом конвертації в цифровий формат (WAV), для тривалого зберігання на хард-дисках без втрати якості. - Буде створено електроний архів-каталог з науковою систематизацією та каталогізацією наявних архівних матеріалів. - Буде відкрито публічний Web-ресурс аудіо/відео-записів, з можливістю пошуку і прослуховування найкращих зразків традиційної музики, з усіх регіонів України.
# 73.
ID: 6CUH11-31228
Назва проекту: «Український рушник: символи та обереги»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 924376.64
Запитувана сума від УКФ: 899376.64
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ОКУ "Буковинський центр культури і мистецтва" ЧОР
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Коломия, Івано-Франківськ, Вінниця,
Опис проекту: Проект передбачає залучення різних соціальних груп, творчих і молодіжних спільнот та їх об’єднання довкола народного мистецтва. Інтеграції студентської молоді, внутрішньо переміщених осіб та інших громадян в український культурний простір. Цьому сприятимуть безкоштовні пересувні виставки-презентації колекції тканих і вишитих рушників з мистецькими етностудіями з метою пізнання найдавніших орнаментів – українського полотняного літопису з різних етнографічних регіонів. Віртуальна експозиція рушників дасть змогу познайомитися з найкращими зразками нематеріальної культурної спадщини. Передбачено видання 600 примірників двомовного (українською та англійською мовами) артбуку «Український рушник: символи та обереги», де буде вміщено близько 250 експонатів, які демонструватимуть різні техніки вишивки, багатство орнаментів та створення електронної версії видання, для розміщення та вільного доступу у мережі Інтернет.
# 74.
ID: 6CUH11-31309
Назва проекту: Запоріжжя Віртуальне
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1626845.00
Запитувана сума від УКФ: 1556540.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Сєрих Ольга Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Запоріжжя,
Опис проекту: Проект передбачає здійснення комп’ютерної реконструкції архітектурних пам’яток та візуалізація основних туристичних магнітів одного з найкрасивіших міст України – Запоріжжя. Реконструкція та комп’ютерне моделювання дадуть змогу продемонструвати, як виглядало місто на різних етапах свого існування та як виглядає наразі.
# 75.
ID: 6CUH11-31621
Назва проекту: Горизонти Курбаса
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 947749.91
Запитувана сума від УКФ: 970749.91
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Львів,
Опис проекту: Проєкт “Горизонти Курбаса” - це аудіальний мистецький проєкт Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, який має на меті розширити горизонти пізнання феномену постаті видатного режисера-новатора Леся Курбаса, його важливе значення для українського театру в контексті минулого та сучасного за допомогою диджитального підходу до способів збереження та популяризації української культурної спадщини. Реалізація проєкту передбачає створення унікального документального аудіосеріалу, в якому будуть представлені широкій аудиторії архівні матеріали - Щоденник та вибрані статті Леся Курбаса в сучасному аудіальному форматі із коментарями професійних театральних науковців, режисерів, акторів, які розкриватимуть основні контексти та акценти.
# 76.
ID: 6CUH11-31692
Назва проекту: Скульптури трагедії сьогодення
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 882766
Запитувана сума від УКФ: 852766
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Даценко Ганна Іллівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Світло-тіньова інсталяція уособлює трагедію українського народу, яку принесла війна. Інсталяція включає 10 скульптур з окремим світловим оформленням. Кожна скульптурна композиція має свою ідею, свою маленьку розказану історію, що стає невід’ємною частиною однієї великої драматичної розповіді. Кожен відвідувач знайде в експозиції щось своє, зануриться у атмосферу подій та своїх незабутніх емоцій. Кожна частина інсталяція та вся експозиція в цілому матиме не лише матеріальне втілення, а й віртуальне життя. Усі бажаючи зможуть прогулятися експозицією онлайн та відчути дух історії, зануритись у інсталяцію, відчути атмосферу гри світла та тіні. Таким чином даючи можливість донести історію трагедії українського народу до ширшої аудиторії усього світу.
# 77.
ID: 6CUH11-32008
Назва проекту: Інтерактивний простір в рамках Музею Науки Львів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1478838
Запитувана сума від УКФ: 937820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Санін Роман Андрійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації:
Опис проекту: В рамках відкриття Музею Науки Львів, розташованого за адресою: Львів, вул. Стрийська, 200 а, за підтримки конкурсної програми «Культурна спадщина», ми плануємо реалізувати інтерактивний простір з експонатів «Інтерактивна стіна» та «Розпізнавання об’єктів» з метою диджиталізації Музею наук, яка буде охоплювати значну територію нашого музею.. В результаті кожна інтерактивна зона буде охоплювати свій напрямок в цифрових зображеннях, що допоможе наблизити відвідувача до світу науки.
# 78.
ID: 6CUH11-32123
Назва проекту: Цифровий мультимедійний архів Одеського художнього музею
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997430
Запитувана сума від УКФ: 997430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ",
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Оцифрування, дослідження та каталогізація 16 музейних фондів, які ще не були доступні для відвідувачів, науковців та музейників для відкритого двомовного цифрового архіву для збереження, популяризації та подальшого вивчення фондів Одеського художнього музею.
# 79.
ID: 6CUH11-32270
Назва проекту: Підвищення рівня туризму та культурної спадщини у сфері історії пожежно-рятувальної справи Буковини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 550000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернівецькій області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Музей пожежної охорони пропонує поглянути на історію Чернівців з точки зору забезпечення безпеки, діяльності пожежної охорони та рятувальної справи, а також транспортування постраждалих та надання першої допомоги. Основна задача музею полягає в тому, щоб зафіксувати історію рятувальної справи Чернівців, що здійснювалась та здійснюється на теренах міста та області. Музей збирає, реставрує та консервує культурне надбання, пов’язане із рятувальними операціями і наданням першої допомоги та представляючи собою фото-відео інформацію, матеріальні предмети та записи. Музей пропонує своєму відвідувачеві ознайомитися з історичною інформацією, проводить консультації, дослідження та надає спеціалізовані послуги з даних тематик. Основна проблема проєкту – недостаточне висвітлення історії пожежної та рятувальної справ міста Чернівці та області в цілому. Наявна візуалізація історії служб порятунку серед місцевого населення дозволить суттєво підвищити рівень усвідомленості щодо наявних проблем безпеки. Також, підвищення якості надання експозиційних послуг забезпечить змогу підвищити туристичний потік, що прямо та опосередковано надасть позитивний економічний ефект Чернівецькій громаді
# 80.
ID: 6CUH11-32360
Назва проекту: 3D Галерея Національного Вбрання
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 99895500
Запитувана сума від УКФ: 99895500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Маковська Н.В.
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Веб-ресурс, що містить 3D колекцію українських автентичних національних костюмів. Веб-ресурс дозволяє користувачеві «приміряти» різні види одягу на своє фото або на свого 3D аватара.
# 81.
ID: 6CUH11-32440
Назва проекту: Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 529652.00
Запитувана сума від УКФ: 504652.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Бережани, Тернопільська обл.,
Опис проекту: Проєкт «Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору» спрямований на розроблення впізнаваного логотипу та брендування Комплексу замку Синявських у місті Бережани Тернопільської області та реновацію експозиційного простору першого поверху пам’ятки із використанням мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт розширить цільову музейну аудиторію, сприятиме промоції пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Загалом це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
# 82.
ID: 6CUH11-32443
Назва проекту: Реконструкція минулого
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 955093.15
Запитувана сума від УКФ: 955093.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Релоад»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Гопчиця, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження місцевих культових пам'яток села Гопчиця на Вінниччині — розписів Свято-Троїцької церкви, яка була знищена більшовиками у 30-х роках ХХ ст., а також скульптури Богородиці, яка зберігається у місцевій каплиці. Завдяки технологіям планується їх оцифрування та створення віртуальної експозиції про них у музеї історії села.
# 83.
ID: 6CUH11-32507
Назва проекту: Збереження культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 687770.00
Запитувана сума від УКФ: 667770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, Велеснів,
Опис проекту: Проєкт присвячений збереженню і диджиталізації культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка. Мета  актуалізація постаті та духовного спадку академіка Володимира Гнатюка в сучасному українському культурно-науковому просторі. Результатами реалізації проєкту буде: створення імерсивної 3D-екскурсії експозиційними кімнатами Обласного комунального Етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка у с. Велеснів Чортківського району Тернопільської області; зацифрування 40 знакових документів, пов’язаних із діяльністю Володимира Гнатюка; укладання цифрового каталогу артефактів та документів експозицій Музею; розміщення цих об’єктів на цифровій інформаційній платформі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
# 84.
ID: 6CUH11-32651
Назва проекту: Барський замок. Відродження
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 870950
Запитувана сума від УКФ: 850950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Барський замок. Відродження"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Бар, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження та популяризацію пам’ятки архітектури національного значення – Барського замку XVI ст. – яка сьогодні знаходиться в зруйнованому стані. Шляхом формування цифрового архіву документів про замок та відображенням історичного вигляду укріплення інструментами 3D-моделювання буде створено потужний онлайн-ресурс для подальшого вивчення та відродження Барського замку зокрема та міста Бара як стратегічного центру з королівським арсеналом Речі Посполитої загалом.
# 85.
ID: 6CUH11-32672
Назва проекту: Русовичі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 778975
Запитувана сума від УКФ: 778975
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Доліновська Марія Василівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Нововолинськ, Волиньска обл.,
Опис проекту: Приватна колекція Марії Доліновської старовинного одягу історичної Волині, кінець 19 середина 20 століття. Збірка налічує більше 400 одиниць автентичних сорочок, а також інших елементів традиційного строю. Особлива цінність колекції є одяг, який побутував на територіях басейну річки Західний Буг (Прибужжя). А саме: Сокальський район Львівської області, Володимирський, Іваничівський, Горохівський райони Волинської області, а також Грубешівщина та Холмщина (Республіка Польща). Проведене дослідження регіону в частині особливості національного одягу повинно стати надбанням регіону та бути оприлюднено широкій аудиторії з ціллю підвищення туристичної привабливості території західного Прибужжя.
# 86.
ID: 6CUH11-32808
Назва проекту: Оцифрування друкованих архівних матеріалів Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, яким загрожує знищення в результаті російської агресії
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Адаптація та продовження наповнення загальної електронної бази документації та матеріалів про об’єкти культурної спадщини Одеської області, що міститься у різних архівних кластерах Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської області.
# 87.
ID: 6CUH11-32900
Назва проекту: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 663232.00
Запитувана сума від УКФ: 623232.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Подільськ, Місто Подільськ Подільського району Одеської області,
Опис проекту: Підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 3 (трьох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01 липня 2023 року до 31 жовтня 2023 року. У результаті реалізації проекту на території Подільської міської територіальної громади буде встановлено 3 (три) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованою експозицією Подільського міського краєзнавчого музею, архівними матеріалами, а також презентацією туристичних об’єктів громади.
# 88.
ID: 6CUH11-33757
Назва проекту: Віртуальний 3D тур музеєм порцеляни
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 586918.00
Запитувана сума від УКФ: 556918.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Агенція місцевого органічного розвитку - АМОР" Баранівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Баранівка,
Опис проекту: Метою є створення віртуального ЗД-туру музеєм порцеляни, що передбачає знайомство з рідкісними експонатами порцеляни ручного розпису не виходячи з дому. Чому саме рідкісного, так як музей було засновано в 1952 році в честь 150- річчя з дня заснування заводу. Завод займався виробництвом фарфору та порцелянового посуду аж з 1804 року. Традиційно основною продукцією фарфорового заводу були столові, чайні та кавові сервізи з фарфору. Але вироблялись і інші цікаві порцелянові вироби. У музейній колекції зберігаються перші тарілки, виготовлені на фабриці у 1805 році за часів Михайла Мезера, який є засновником порцелянового заводу. У 1825 році фабрика отримала право позначати свої вироби імперським державним гербом, що було своєрідним знаком якості. А вже у 1850 – х роках Баранівський завод став найкращим підприємством по виготовленню фарфору в Південно – західному краї і мав значні обсяги виробництва і збуту продукції. В 1895 році після купівлі заводу відомим меценатом Миколою Гріпарі на виробництві працювали відомі іноземні майстри. Вироби за часів Гріпарі представлені в музею окремим стендом. Всього в музеї три досить великі зали, площею понад 300 кв. метрів в яких експонуються столові, чайні та кавові сервізи, набори тарілок і різноманітні вази. На особливу увагу заслуговують візерунки та орнаменти, що прикрашають вироби, створенням яких займалися кращі художники-декоратівісти другої половини 20 століття. Музей зберігається понад 8000 тисяч експонатів. Триметрові вази, чайні та кавові сервізи. Є тут і скульптури Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Гоголя. На одному із кубків можна побачити чіткий портрет Богдана Хмельницького. Особливо вражає висока порцелянова ваза, на якій зображена Леся Українка. Просто заворожує гарнітур форми «Олена» з ручним розписом на 70 одиниць посуду, що займає аж 2 полиці. На вітринах зустрічаються декоративні тарілки, оздоблені ніби живими квітами. І вони дійсно справжні. Їх піддавали спеціальній обробці, завдяки чому вони зберігали свою форму. Не менше уваги в музеї привертають порцелянові речі, яких зараз просто так не знайдеш. Зокрема, набір для шашликів, солдатські фляги, настільні лампи, ароматниці, сервіз для чаю з електричним самоваром. Наразі, у зв'язку з російською агресією, Баранівський музей порцеляни тимчасово закритий, а історично цінні експонати ретельно запаковано та переміщено до більш безпечного місця. Тому створення такого туру - не просто потреба, а й необхідність. Задля збереження історичних цінностей музейних експонатів. Завдяки сучасним технологіям створюється ефект присутності в музеї. Деякі зразки можна буде розглянути в 3Д-форматі з технологією оцифрування та ознайомитись з короткою характеристикою українською мовою. Віртуальний тур включатиме онлайн екскурсії, що в епоху диджиталізації є перспективним напрямом роботи музейних закладів, адже ознайомлення з експонатами цифровою мовою, зрозуміліше сучасній молоді.
# 89.
ID: 6CUH11-34104
Назва проекту: UA360
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1047530.09
Запитувана сума від УКФ: 997530.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ КАРПЕНКО АРТЕМ АНДРІЙОВИЧ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Станом на 3 серпня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Проєкт UA360 покликаний зберегти архітектурну та культурну спадщину України в digital просторі та показати світові, за що ми боремося, шляхом створення вільнодоступної бібліотеки 3D-сканів та панорам архітектурних пам'яток, а також формування сучасної спільноти, обʼєднаної навколо бажання отримати досвід створення інноваційного україноцентричного контенту.
# 90.
ID: 6CUH11-34124
Назва проекту: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 622417.46
Запитувана сума від УКФ: 590471.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Опис проекту: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
# 91.
ID: 6CUH11-34128
Назва проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 979295.25
Запитувана сума від УКФ: 979295.25
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
# 92.
ID: 6CUH11-34292
Назва проекту: Програмний комплекс для інформатизації Державного архіву Кіровоградської області
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 541632.00
Запитувана сума від УКФ: 541632.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний архів Кіровоградської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Кропивницький Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою проєкту є створення, управління та презентація контенту у цифровому форматі, автоматизація діяльності Державного архіву Кіровоградської області. Проєкт покликаний задовольнити потреби усіх зацікавлених осіб – архівістів та різноманітної аудиторії користувачів ретроспективної архівної інформації. Реалізація проєкту дозволить: створити єдиний інформаційний простір архіву; презентувати оцифровані документи в режимі онлайн; здійснювати повнотекстовий пошук інформації; замовляти не оцифровані документи до читальних залів онлайн.
# 93.
ID: 6CUH11-34301
Назва проекту: Єдина база української музики 1991 - 2023
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1204628.00
Запитувана сума від УКФ: 963800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “МЗГ”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого цифрового каталогу української музики 1991–2023 років. Такий цифровий каталог дозволить зібрати в одному місці всю інформацію про українських виконавців та музикантів. Забезпечить цифрове збереження інформації, яка є культурною спадщиною новітньої історії України. Дозволить надати доступ до такого каталогу широкій аудиторії. Проект має високий потенціал мультиплікативного ефекту. Такий каталог дозволить краще обчислювати музичний ринок, пошук молодих виконавців, популяризації української музики в Україні та за кордоном. В майбутньому буде відчутний економічний ефект – збільшення прослуховувань української музики та зменшення долі впливу контенту російських виконавців.
# 94.
ID: 6CUH11-34323
Назва проекту: Сучасна експозиція музею Пантелеймона Куліша
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 490000
Запитувана сума від УКФ: 241000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Шосткинської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Шостка, Сумська область,
Опис проекту: Музей Пантелеймона Куліша, який діє в бібліотеці Шостки , проводить велику просвітницьку й культурну роботу, висвітлюючи діяльність земляка - визначного українського письменника. Дошки підлоги садиби Огієвських також доповнили експозицію шосткинського музею Пантелеймона Куліша. За задумом, її атмосфера кімнати має перенести відвідувачів у часи, коли ще жив наш славетний земляк, його дружина Ганна Барвінок та друг Тарас Шевченко.
# 95.
ID: 6CUH11-34355
Назва проекту: Деокупація свідомості
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1019440
Запитувана сума від УКФ: 999440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гефтер Вадим Яковлевич
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт має на меті здійснити внесок в захист культурної спадщини та посилення ефективності процесів декомунізації та українізації в м. Дніпро, через візуалізацію проблеми зміни урбаністичного обличчя міста (перейменування вулиць) в формі сучасного актуального культурного продукту, а саме віртуальної екскурсії у формі циклу з десяти п’ятихвилинних відео, та максимальну популяризацію створеного продукту на регіональному рівні. Результати: 1. Створення віртуальної екскурсії (циклу із десяти п’ятихвилинних відео). Сюжети та діалоги, побудовані на антитезі «актуальності – неактуальності» героїв, забезпечать сатиричну інтерпретацію постатей минулого та популяризацію імен та персонажів, які є або можуть стати новими героями сучасності, в незалежності від епохи, до якої вони належать. 2. В дискусії, викликаній появою культурного продукту, створеного в рамках проєкту, взяли участь мін. 10 200 осіб, які відвідали віртуальну екскурсію.
# 96.
ID: 6CUH11-34422
Назва проекту: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1137663.50
Запитувана сума від УКФ: 984263.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
# 97.
ID: 6CUH11-34429
Назва проекту: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 987338
Запитувана сума від УКФ: 987338
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Опис проекту: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
# 98.
ID: 6CUH11-34452
Назва проекту: СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОЦИФРОВУВАННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РІДНОГО КРАЮ
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 574554
Запитувана сума від УКФ: 574554
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство «Новинар» Захарівського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Захарівка Роздільнянський район Одеська область,
Опис проекту: У всьому світі друковані засоби масової інформації та історико-краєзнавчі музеї є одним з важливих ланцюгів збереження культурної спадщини. Адже, втілюючи цінності різних поколінь українців, вони відтворюють історію розвитку нашого суспільства та надають стале відчуття приналежності до національної спільноти. Створення Центру оцифровування на базі приватного підприємства «Новинар» та оцифровування архівів місцевої газети «НовинаР» і експонатів Захарівського історико-краєзнавчого музею, які перебувають під загрозою через близькість до кордону з Придністров’ям, допоможе зберегти їх. При цьому отримані цифрові копії, будуть придатні для страхового зберігання, якісного розпізнавання тексту і використання документів в інформаційних системах, для їхньої подальшої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
# 99.
ID: 6CUH11-34486
Назва проекту: Національний газетний фонд України (Частина 1)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 863954.09
Запитувана сума від УКФ: 813954.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає формування максимально повного національного, територіально розподіленого фонду друкованих оригіналів газетних видань України, довідково-пошукового апарату (зведеного електронного каталогу) до нього та цифрового фонду з відкритим інтернет-доступом до електронного каталогу та електронних копій видань через веб-портал Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. За основу для досягнення мети проєкту взято фонд газетних видань Державного архіву друку Книжкової палати України, який є найповнішим зібранням усіх видів видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. Деякі видання є єдиним примірником, що зберігся в країні. Враховуючи колосальні масштаби всього проєкту, вбачається за доцільне розділити весь обсяг робіт на частини, тому у рамках гранту планується реалізувати його частину 1, а саме здійснити оцифрування найціннішої, найзатребуванішої з боку користувачів частини фонду, яка також найбільше знаходиться в зоні ризику повного втрачення під впливом часу - газетних видань 1917-1940 років (блізько 1 133 010 друк. од). За результатами проєкту у відкритий доступ буде представлено цифрові копії газет 1917-1940 років, що дасть змогу науковцям та іншим дослідникам безперешкодно та з будь-якої точки світу аналізувати весь спектр радянської періодики, виданої в Україні та максимально вичерпно досліджувати всі аспекти впливу радянської системи на формування українського суспільства та держави в цілому.
# 100.
ID: 6CUH11-34493
Назва проекту: Діджитал екскурсія
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Київської обласної ради "Ржиіщвський археолого - краєзнавчий музей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Ржищів,
Опис проекту: Діджитал екскурсія - оновлення існуюючої експозиції, шляхом доповненої реальності та цифровізації
# 101.
ID: 6CUH11-34522
Назва проекту: Педагогічна спадщина України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на збереження та популяризування вітчизняної педагогічної спадщини, її вивчення, узагальнення, критичне переосмислення та надання доступу до виняткових документів із фахових питань, які мають велике наукове, історичне та культурне значення. Це сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та формуванню спільних цінностей українського суспільства.
# 102.
ID: 6CUH11-34553
Назва проекту: "Ой у лузі червона калина..." Оцифрування спадщини Українських січових стрільців
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 867266.71
Запитувана сума від УКФ: 837938.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Друзі Львівського історичного музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Напередодні 110-ї річниці від створення Легіону Українських січових стрільців актуалізується проблема висвітлення їх місця і ролі в історії та сучасному суспільно-культурному просторі України. Пропонований Проєкт має на меті збереження та популяризацію писемних, зображальних, речових пам’яток, пов’язаних із звитягами та просвітницькою діяльністю Легіону УСС, шляхом створення цифрового каталогу та інтерактивного виставкового проєкту у Львівському історичному музеї. У ході Проєкту буде: оцифровано 610 музейних предметів; створено 610 наукових каталожних описів; здійснено консервацію 70 музейних предметів; сформовано цифровий каталог, структурований за типологічними ознаками; створено інтерактивний виставковий проєкт із залученням артефактів та цифрових копій історичних джерел
# 103.
ID: 6CUH11-34587
Назва проекту: Доступний простір подорожей
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1023020.00
Запитувана сума від УКФ: 998020.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Романенко Олена Михайлівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Харків та Харківська область,
Опис проекту: Проєкт «Доступний простір подорожей» - це онлайн платформа в якісно новій формі з віртуальними маршрутами в форматі 360, яка презентуватиме основні туристичні об’єкти Харківщини з елементами культурної спадщини в інноваційному способі подачі матеріалу. Створені віртуальні маршрути з оцифруванням об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії, створення інструментів та платформи для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном залучатиме різні вікові аудиторії. Сторінки сайту на англійській, польській, німецькій, французькій, турецькій мовах з віртуальними екскурсіями дозволить залучити до регіону і іноземну аудиторію. Віртуальні маршрути сприятимуть збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини Харківщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства
# 104.
ID: 6CUH11-34595
Назва проекту: Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 783000
Запитувана сума від УКФ: 768000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інноваційні обрії України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodКультурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast – сучасна онлайн-платформа з аудіо контентом, що дозволить наблизитись до розуміння українцями унікальності культурної спадщини України. Короткі аудіотексти досить швидко можуть поширюватись в мережі Інтернет, тим самим щоденно збільшуючи аудиторію їх прослуховування та знайомства з онлайн-платформою, де вони будуть розміщені. Таким чином буде відбуватись популяризація культурної спадщини та неопосередковане вивчення української мови, оскільки вся інформація, що буде виконуватись в межах проєкту викладена виключно українською мовою, оскільки в команді є фахівці з дипломами філологів. Метою проєкту є популяризація культурних пам’яток засобами створених аудіо PodСastів, що дозволить привернути увагу українську та міжнародну спільноту, тим самим долучивши їх до промоції культури України. У результаті матимемо: сучасний погляд на культурні пам’ятки у вигляді тексту та цикл аудіо подкастів цікавих культурних об’єктів України. У якості результату вбачаємо такі показники:  запис 50 аудіо подкастів українською мовою про культурні пам’ятки України;  підготовка 50 текстових файлів з короткою інформацією про об’єкти, що будуть відтворені на онлайн-платформі;  підготовка 50 текстових файлів із детальною інформацією про кожен об’єкт, що належить до культурної спадщини України та був зруйнований або пошкоджений у період воєнного стану в Україні або знаходиться на тимчасово окупованій території;  підбір 50 фотографій, що відповідають представленим культурним пам’яткам України;  пошук 50 сайтів культурних об’єктів, що заплановано для висвітлення на онлайн-платформі тощо. Основним результатом проєкту «Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast» є популяризація культурних пам’яток України та їх промоція.Сast – сучасна онлайн-платформа з аудіо контентом, що дозволить наблизитись до розуміння українцями унікальності культурної спадщини України. Короткі аудіотексти досить швидко можуть поширюватись в мережі Інтернет, тим самим щоденно збільшуючи аудиторію їх прослуховування та знайомства з онлайн-платформою, де вони будуть розміщені. Таким чином буде відбуватись популяризація культурної спадщини та неопосередковане вивчення української мови, оскільки вся інформація, що буде виконуватись в межах проєкту викладена виключно українською мовою, оскільки в команді є фахівці з дипломами філологів. Метою проєкту є збереження культурних пам’яток шляхом їх популяризації серед широкого кола слухачів. Проєкт дозволить привернути увагу міжнародну спільноту, тим самим долучивши їх до промоції культури України. У межах проєкту плануємо створити цикл подкастів про культурні пам’ятки України. Здебільшого, у якості культурних пам’яток будуть братись до уваги ті, які постраждали в наслідок руйнувань після 24 лютого 2022 року, або наразі знаходяться під тимчасовою окупацією. Буде створена онлайн-платформа, де відповідно до зробленого заздалегідь текстового документу-шаблону, відтворюватиметься інформація про культурні пам’ятки України, включаючи фото та унікальний контент інформаційного змісту (короткий варіант). Під коротким варіантом інформації буде розміщено аудіофайл (PodCast) із інформацією про конкретну культурну пам’ятку України, що записано виконавцями. PodCast можна прослухати без обмежень у кількісних показниках, а також буде надана можливість вільного завантаження, аби його можна було послухати у будь-який інший час, знаходячись не біля комп’ютера. Подкасти будуть записані українською мовою та міститимуть цікаву інформацію. Орієнтовно буде створено більше 50 подкастів, що дозволить користувачам вільно зорієнтуватися в найцікавіших культурних пам’ятках України. При натисканні на об’єкт культурної пам’ятки, буде представлена детальна інформація про нього, а також в нижній частині інформаційного поля буде представлено аудіо подкаст. У результаті матимемо: сучасний погляд на культурні пам’ятки у вигляді тексту та цикл аудіо подкастів цікавих культурних об’єктів України. У якості результату вбачаємо такі показники:  запис 50 аудіо подкастів українською мовою про культурні пам’ятки України;  підготовка 50 текстових файлів з короткою інформацією про об’єкти, що будуть відтворені на онлайн-платформі;  підбір 50 фотографій, що відповідають представленим культурним пам’яткам України;  пошук 50 сайтів культурних об’єктів, що заплановано для висвітлення на онлайн-платформі тощо. Основним результатом проєкту "Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast" є популяризація культурних пам’яток України та їх промоція.
# 105.
ID: 6CUH11-34621
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської сільської громади Кропивницького району, Кіровоградської області
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 667600.00
Запитувана сума від УКФ: 612600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури, молоді, спорту та туризму Соколівської сільської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Соколівське, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Іванівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Карлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Нова Павлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, селище Шостаківка Кропивницький район, Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади є популяризація туристичних магнітів громади, розвиток локального туризму. У наш час, в умовах воєнного стану, виникла загроза життю та здоров'ю жителів, а проблема задоволення культурно-дозвіллєвих потреб не зменшилась. Завдяки сучасним технологіям можна відвідати привабливі туристичні місця не виходячи з дому, тому було прийнято рішення про створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади. Це дозволить розвивати локальний туризм та популяризувати громаду в Україні та за її межами.
# 106.
ID: 6CUH11-34626
Назва проекту: Портал культурних цінностей Пасічнянської територіальної громади
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 540000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Пасічнянська сільська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Пасічна, Івано-Франківська область, село Постоята, Івано-Франківська область, село Букове, Івано-Франківська область, селище Битків, Івано-Франківська область, село Пнів, Івано-Франківська область, село Білозорина, Івано-Франківська область, село Зелена, Івано-Франківська область, село Максимець, Івано-Франківська область, село Черник, Івано-Франківська область, село Соколовиця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Мета: створення унікального, доступного для нинішніх і майбутніх поколінь, інтернет-порталу, в якому представлено оцифровану інформацію про культурні цінності (об’єкти матеріальної і духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове значення) Пасічнянської територіальної громади, віртуальні екскурсії, цифрові описи бібліотечних фондів і музейних експонатів.
# 107.
ID: 6CUH11-34627
Назва проекту: Стародавньому Кам’янцю - цифровий архів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 642455.0
Запитувана сума від УКФ: 642455.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Виконавчий комітет Кам'янець-Подільської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кам'янець-Подільська міська територіальна громада (місто Кам'янець-Подільський та 12 сіл),
Опис проекту: Проект передбачає проведення діджиталізації архівних документів, що зберігаються в Кам’янець-Подільському міському архіві. Це документи Національного архівного фонду – 46314 справ, культурного фонду – 7630 справ, документи підприємств, установ, організацій з кадрових питань – 70631 справ. З початком військової агресій росії проти України міським архівом проводиться збір матеріалів про загиблих героїв. Оцифрування архівних документів та створення електронних каталогів суттєво удосконалить роботу архіву. Оскільки міський архів володіє численним культурним фондом, то активне використання таких матеріалів сприятиме культурному розвитку громади, зацікавленості мешканців до своєї історії та увіковічнення культурної спадщини для нащадків.
# 108.
ID: 6CUH11-34638
Назва проекту: «Fastivhistory»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 793200
Запитувана сума від УКФ: 768200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Фастівської міської ради "Фастівський державний краєзнавчий музей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київська область, м. Фастів,
Опис проекту: Проект «Fastivhistory» — новий музейно-інформаційний проект, основою якого є мультимедійна книга. Цей проект є поєднанням класичного книжкового формату з новими технологіями. Має пізнавальний, пізнавальний та вражаючий ефект, адже відвідувачі мають можливість погортати справжні, цікаві сторінки та переглянути на сторінках повноцінну анімацію з давньої історії Фастівщини. Використання мультимедійної книги стане яскравою технологічною інсталяцією для Фастівського державного краєзнавчого музею, точкою тяжіння для відвідувачів, цікавим і корисним доповненням до тематичних екскурсій та лекцій!
# 109.
ID: 6CUH11-34639
Назва проекту: Еутерпа
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 566700
Запитувана сума від УКФ: 522500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Іформаційне агентство "Дивись.Інфо"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Проєкт покликаний через автентичні аудіозаписи, які були створені у 90-х роках, розповісти про українську народну творчість, а також осучаснити звучання колискових, балад, гаївок, ладканок і колядок, аби зацікавити не лише професіоналів-музикантів, але й молодь
# 110.
ID: 6CUH11-34644
Назва проекту: Електронна бібліотека
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 500000.000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Фастівської міської ради "Фастівська міська бібілотека"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Фастів,
Опис проекту: забезпечення рівного доступу громадян до інформаційних послуг через мережу Інтернет , сприяння впровадженню сучасних цифрових технологій, сприяння дотриманню культурних прав, доступу до споживання (використання) культурного продукту. Результатом стане впровадження в роботу бібліотеки спеціалізованої бібліотечної програми, електронного каталогу ( як для користувачів, так і для працівників).
# 111.
ID: 6CUH11-34647
Назва проекту: Реставрація та оцифрування гербарної колекції Кам'янець-Подільського ботанічного саду
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 274229.08
Запитувана сума від УКФ: 274229.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Дребет Михайло Васильович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, Хмельницька область,
Опис проекту: Гербарні колекції — одна з найважливіших складових дослідження біотичної різноманітності рослинного світу. В Україні існує, щонайменше, 80-85 гербарних колекцій, у яких зберігається понад 3,3 млн. гербарних зразків. Серед цих колекції представлений гербарій Кам'янець-Подільського ботанічного саду (PDH**), який містить 3,3 тис. зразків. Мета проекту – створити цифрову колекцію гербарію Кам'янець-Подільського ботанічного саду (PDH**) та забезпечити онлайн доступ до роботи з ним. Завдяки створенню цифрової гербарної колекції ботанічний сад зможе забезпечити збереження гербарного фонду, підвищити рівень наукової роботи, посилити взаємозв’язки та комунікацію, розвинути просвітницьку, еколого-освітню діяльність
# 112.
ID: 6CUH11-34656
Назва проекту: Діджиталізація фондів Національного музею "Київська картинна галерея"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 996230
Запитувана сума від УКФ: 996230
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Токовенко Владислав Васильович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті оцифрувати кращі зразки колекції Національного музею «Київська картинна галерея», що належить до Музейного фонду України, та надати онлайн-користувачам доступ до них на окремому веб-ресурсі.
# 113.
ID: 6CUH11-34674
Назва проекту: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 709085.00
Запитувана сума від УКФ: 709085.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
# 114.
ID: 6CUH11-34678
Назва проекту: Львів - новий дім для ВПО
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 790000
Запитувана сума від УКФ: 710000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Дзюдзя Микола Миколайович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації:
Опис проекту: Понад 1,7 мільйонів українців були змушені переїхати зі Східної в Західну Україну під час повномасштабного вторгнення Росії. Їм важко адаптуватися до нових реалій, мовних і культурних відмінностей, моделей поведінки. Нашою ініціативою є аудіоперетворення 19 книг львівського письменника та історика Ілька Лемка, який понад 20 років присвятив вивченню історії полікультурного Львова, що понад шість століть перебував у європейському духовному, культурному та економічному просторі. Аудіоверсії цих книжок, окрім просвітницької місії, дозволять ВПО розширити кругозір, заповнити душевну порожнечу та змістовно наповнити своє дозвілля.
# 115.
ID: 6CUH11-34694
Назва проекту: "Оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Музею історії міста Києва"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 942573
Запитувана сума від УКФ: 942573
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП ПРОЕКТ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Основною метою проєкту є оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Національного Заповіднику «СОФІЯ КИЇВСЬКА»"
# 116.
ID: 6CUH11-34695
Назва проекту: Актуалізації автоматизованої бібліотечної інформаційної системи з модулем «Цифрова бібліотека»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1303319.18
Запитувана сума від УКФ: 990000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтава, Полтавська область,
Опис проекту: Реалізація комплексного рішення по актуалізації автоматизованої бібліотечної інформаційної системи (АБІС) із можливістю доступу через електронний каталог працювати з електронними повнотекстовими документами / диджиталізованими матеріалами («Цифрова бібліотека»). Після аналізу доступного ринку по розробці та впровадженню АБІС, було прийнято рішення по впровадженню АБІС “Koha”, яка являється системою з відкритим кодом та являється безкоштовною, але потребує залучення ІТ спеціалістів та технологів по розгортанню, налаштуванню та навчанню. Впровадження АБІС має надати нові можливості в обслуговуванні користувачів, забезпечення доступності фонду, збереження каталогів, вивільнення співробітників від паперової рутинної роботи з організації каталогів та картотек, видань, списків, замовлень, листів, підготовки звітної документації тощо. АБІС надасть користувачам Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського якісно новий рівень послуг.
# 117.
ID: 6CUH11-34696
Назва проекту: АРХІВАЦІЯ
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 5000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ'АБК'ПОРТАЛ-21'
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Харківська область,
Опис проекту: Інтерактивна діджітал платформа- архів з фунцією фандрейзингу та 3D-галереї
# 118.
ID: 6CUH11-34697
Назва проекту: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999900.00
Запитувана сума від УКФ: 999900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
# 119.
ID: 6CUH11-34701
Назва проекту: Створення проекту реекспозиції Меморіального музею Зелений будиночок
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 974106.00
Запитувана сума від УКФ: 884106.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кам'янський державний історико-культурний заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Черкаська область, м.Кам'янка,
Опис проекту: У 1937 р. у м.Кам’янка, Черкаської області було засновано музей Пушкіна і Чайковського. Після початку повномасштабного російського вторгнення наукові співробітники ініціювали перейменування закладу на Меморіальний музей Зелений будиночок. Відповідно назріла потреба наповнити його новим змістом. Ідеологічна та світоглядна концепція Меморіального музею вже давно застаріла і потребує оновлення. Це дасть можливість втілити ідею створення музею європейського типу з українським національним змістом. Нова експозиція покликана висвітлити події Кам’янського краю крізь призму історії мистецтва й видатних особистостей, які жили і творили на цій землі, та відіграють визначне значення для України і світу. Новий проект експозиції музею продовжить культурне життя громади, підтримає дух боротьби України за свободу і незалежність.
# 120.
ID: 6CUH11-34706
Назва проекту: Музейний простір: доступно, креативно, комунікативно
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 784000
Запитувана сума від УКФ: 423000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури Лозівської міської ради Харківської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Лозова, Харківська область, м. Лозова, Харківська область,
Опис проекту: Мета:сприяння збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам'яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства; - сприяння впровадженню сучасних цифрових технологій; - сприяння дотриманню культурних прав, безбар’єрного доступу до споживання і створення культурного продукту, забезпеченню рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для громадян громади. Результати: Реалізація проєкту сприятиме збільшенню кількості відвідувачів, популяризуватиме культурний фонд Харківщини серед мешканців як області так і інших регіонів України, реалізовуватиме культурні права людей з особливими потребами.
# 121.
ID: 6CUH11-34711
Назва проекту: Незламні стіни
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Харківський регіональний інженерно-консультаційний центр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків та область,
Опис проекту: Проєкт створено з метою збереження культурної спадщини, знищеної або пошкодженої внаслідок військової агресії РФ. 3D сканування – це окремий етап науково-проєктних робіт, що надає можливість встановити ступінь руйнації та показати шляхи відновлення кожної окремої пошкодженої будівлі. Дана робота дозволяє прискорити процес відновлення пам’яток архітектури та надає можливість світовій спільноті побачити в деталях ступінь руйнації та пошкодженя постраждалих пам’яток архітектури. Наша найважливіша задача, не дивлячись на продовження обстрілів - сберегти культурну спадщину для наступних поколінь.
# 122.
ID: 6CUH11-34741
Назва проекту: Технологічна та методична підтримка процесів документування пам'яток архітектури з використанням лазерного сканування та 3d моделювання.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 822360
Запитувана сума від УКФ: 822360
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КМС»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська область, Україна,
Опис проекту: Лазерне сканування - це найшвидший і найбезпечніший спосіб зберегти об'єкти культурної спадщини для майбутніх поколінь. 3D лазерне сканування в Україні вже досить розповсюджена технологія. Воно широко використовуватися для створення моделей споруд або креслень відновлення споруд, а також для переведення всіх цих вимірів у тривимірний простір для подальшого їх опрацювання. 3D лазерне сканування фасадів і споруд допомагає в короткі терміни з точністю до міліметрів відтворити будь-які архітектурні елементи будівель, споруд, скульптур. З цією метою найчастіше використовуються високоточні наземні сканери. В необхідних випадках використовують авіаційні сканери. Попереднім результатом сканування є хмара точок, яка візуально нагадує цифрову 3D-модель. У подальшому її використовують для побудови реалістичних моделей і створення креслень. Насамперед варто відсканувати пам’ятки, які ще не були пошкоджені. Їх можна дослідити і зсередини, і ззовні. Вивчаючи об'єкт, лідари отримують мільйони даних, зокрема про точний розмір і текстуру, що дасть змогу відтворити споруду до деталей, якщо вона буде пошкоджена. Другий випадок - сканування частково пошкоджених пам’яток. Воно допоможе визначити, які елементи можна зберегти, а які зруйновані остаточно. Крім того, сканери дають можливість вивчати об’єкти на відстані, без необхідності заходити в зруйновані приміщення, оскільки це може бути небезпечно, а дрони можуть робити сканування з повітря. Проте, наразі відсутні єдині вимоги до організації робіт з лазерного сканування та вимоги до точності, детальності отриманих даних та вимоги до кінцевих продуктів. Дані лазерного сканування можуть бути використані для створення H-BIM (інформаційних моделей історичних будівель) та 3D різного рівня детальності. В проекті пропонується розробити методичне керівництво документування об’єктів нерухомої культурної спадщини та опробувати її на пам’ятках Національного заповідника «Софія Київська». Іншим результатом робіт є відновлення функціонування віртуального каталогу творів монументального мистецтва Софійського собору з використанням сучасних програмних технологій.
# 123.
ID: 6CUH11-34742
Назва проекту: Бібліотека платформа для зберігання культурної спадщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 515300
Запитувана сума від УКФ: 515300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Крижопіль, Вінницька область,
Опис проекту: Насправді ж технологічні зміни розмивають межі між професіями і змушують бібліотеки активно включатися у створення своїх електронних ресурсів шляхом оцифрування власних фондів, поповнення фондів комплектування передплаченими електронними виданнями, оновлення бібліотечних сайтів. Особливо це стосується спогадів про голодомор жителів Крижопільщини, підшивок періодичних видання (в яких друкувались статті з історії нашого краю, видатних постатей та митців нашого регіону ) з 1960 року, фото архітектурних пам’яток, книги з історії сіл територіальної громади, які взагалі існують у бібліотеці в єдиному примірнику. Тут ще виконується завдання збереження культурної спадщини нашої територіальної громади, дуже багато документів уже втратили свої властивості, їх просто не можна видавати читачам. А після оцифрування є можливість опрацювати текст, відновити «згасаючі» написи, пошкоджені місця, в результаті отримати повноцінне видання в електронному вигляді й надати його користувачу.
# 124.
ID: 6CUH11-34749-3
Назва проекту: Львівщина: реставрація замкових руїн на склі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 912430.00
Запитувана сума від УКФ: 715110.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Асоціація сприяння розвитку молодіжного туризму”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Белз, м.Броди, м.Добромиль, м.Львів, с. Старе Село,
Опис проекту: Проект експозиції біля замкових руїн Львівщини з використанням доповненої реальності є інноваційним підходом до презентації культурної спадщини. Це дозволить відвідувачам побачити візуалізацію збережених та втрачених частин архітектурних пам’яток на склі, яка буде супроводжуватись аудіогідом на трьох мовах - українській, англійській та польській. Мета проекту полягає в створенні інноваційного інформаційного культурного продукту, який допоможе продемонструвати вигляд архітектурних пам’яток до стану руйнації. Це сприятиме промоції культурної спадщини, допоможе підняти імідж місцевості та залучити туристів.
# 125.
ID: 6CUH11-34752
Назва проекту: ДИДЖИТАЛІЗАЦІЯ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ АРХІВІВ УКРАЇНИ (Державний архів Полтавської області)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Донецький національний університет імені Василя Стуса
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінниця, Полтава,
Опис проекту: Мета проєкту полягає у трансформації документної інформації з сімейної історії (погосподарські книги) обласних архівів України з паперового носія до цифрових архівних баз даних. Диджиталізація друкованих документів (погосподарських книг) архіву Полтавської області, з метою їх збирання, організації зберігання, систематизації, облікування та описування, надання доступу широкому колу користувачів (зацікавленим особам, дослідникам, генеологам, історикам).
# 126.
ID: 6CUH11-34754
Назва проекту: Мультимедійний виставковий проєкт «Міста князів: культура та побут часів середньовіччя»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1049635.00
Запитувана сума від УКФ: 999635.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Центр дослідження та збереження культурної спадщини”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Звенигород Давидівської ОТГ Львівської області,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення сучасної мультимедійної виставки, та на її основі онлайн платформи, що презентуватимуть виняткову спадщину культури середньовічних столичних міст на території України. Виставка базуватиметься на комплексних дослідженнях особливостей міської культури міст княжих часів в Україні, репрезентує спільність традицій та спадщини різних куточків України та близькість культурного життя українських та європейських міст того часу. Це дозволить по-новому якісно презентувати історію середньовіччя. Промоційна кампанія виставки та онлайн платформи в Україні, а також за кордоном дасть можливість зацікавити українською історією та культурною спадщиною широку аудиторію.
# 127.
ID: 6CUH11-34765
Назва проекту: Археологічний музей Львівського університету: віртуальна подорож скарбами підземного архіву України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 841661.00
Запитувана сума від УКФ: 841661.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СТУДІЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО МЕНЕДЖМЕНТУ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Результатом реалізації проєкту передбачається створення віртуального 3D-туру по новій експозиції Археологічного музею ЛНУ імені Івана Франка (відкрита 31.10.2022 р. після капітального ремонту та реекспозиції 2019-2022 рр.), оцифрування 30 найатракційніших музейних експонатів і створення їхніх AR-моделей, які будуть адаптовані в віртуальний 3D-тур, а 15 – з них (по 5 із кожної зали музею) – розміщені на спеціальних листівках.
# 128.
ID: 6CUH11-34767
Назва проекту: Інста-музей українського танго
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 511400
Запитувана сума від УКФ: 511400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ющук Олег Вікторович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Опис проекту: Перший інста-музей українського танго популяризує цей вид нематеріальної культурної спадщини України серед масової молодої аудиторії соцмереж, таким чином зберігши ці традиції
# 129.
ID: 6CUH11-34770
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії історико-культурним заповідником "Стільське городище"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 774522.64
Запитувана сума від УКФ: 687122.64
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради «Адміністрація історико-культурного заповідника «Стільське городище»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Стільсько, с. Ілів, с. Дуброва,
Опис проекту: Проект передбачає створення віртуальної екскурсії памятками історико-культурного заповідника "Стільське городище" - пам’ятки археології національного значення, що є рештками величезного ранньосередньовічного міста. Даний проект має на меті продемонструвати унікальний комплекс скал та печер, що репрезентують язичницьке та християнське минуле предків сучасних українців та сусідніх країн. Заповідник "Стільське городище" має потенціал стати потужною туристичною точкою, яка буде вдало рекламувати туристичний прикарпатський регіон, й українців як націю, що точно має своє, відмінне від інших, коріння.
# 130.
ID: 6CUH12-00699
Назва проекту: Повсталі з небуття: літературна спадщина єврейських письменників Ірме Друкера і Олександра Лізена
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 762631.60
Запитувана сума від УКФ: 687247.60
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд "Центр досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства"»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса, Київ,
Опис проекту: Проєкт започаткує доступний для дослідників усього світу Електронний архів єврейської спадщини України. Першим кроком стане оцифрування колекцій неординарних їдишемовних письменників Ірме Друкера й Олександра Лізена. Обираючи ці постаті, прагнемо розкрити численні зв’язки і повороти, що єднали долі українських і єврейських інтелектуалів у важкому ХХ столітті. У творах Друкера і Лізена, які пройшли радянські репресії та фронти Другої світової війни, відображено вікопомні події новітньої історії, побут, сподівання та тривоги людей в епоху екстремального насильства. Представлення онлайн і переклад з їдишу їхніх раніше не опублікованих текстів поверне в нашу культуру сторінки, майже приречені на забуття, та відкриє широке поле для подальших досліджень.
# 131.
ID: 6CUH12-05154
Назва проекту: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999423.12
Запитувана сума від УКФ: 979423.12
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Опис проекту: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
# 132.
ID: 6CUH12-07299
Назва проекту: Інтернет Архів Епохи Голодомору: етап – розвиток проекту, оцифрування, забезпечення вільного доступу до щонайменше 5 000 фото і графічних творів (малюнки, плакати, карикатури) 1920-х – 1930-х рр.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська область, Вінниця, Вінницька область, Дніпро, Дніпропетровська область, Житомир, Житомирська область, Одеса, Одеська область, Чернігів, Чернігівська область, Черкаси, Черкаська область,
Опис проекту: Оцифрування у архівах, бібліотеках, історичних, художніх, краєзнавчих музеях 7-ми областей України щонайменше 5000 фото і графічних творів (малюнки, плакати, карикатури) кінця 1920-х – 1930-х рр., розміщення колекції на платформі Інтернет Архіву Епохи Голодомору, із впровадженням модерної системи подання інформації («Віртуальний Гід»), використанням сучасних технологій (3D-моделювання та анімації, VR, AR). Втілення проекту сприятиме збереженню, наданню найширшій аудиторії вільного доступу до візуальних документів як частини культурної спадщини України та цінних історичних джерел про історію та наслідки Голодомору – геноциду Українського народу.
# 133.
ID: 6CUH12-26839
Назва проекту: Несу в душі собори вічності
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 981591.20
Запитувана сума від УКФ: 939351.20
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «РК «РАДУГА»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Борзна (Чернігівська область), м. Канів (Черкаська область), м. Київ (Київська область), Харьків (Харківська область), м. Коломия (Івано-Франківська обл.),
Опис проекту: Переведення в цифровий формат спадщини Народного художника України Олександра Ферапонтовича Саєнка, який входить до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Його унікальна технологія «Мозаїка соломою, мозаїчний набір соломою» є нематеріальною культурною спадщиною. Художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» знаходиться в Чернігівській області на деокупованій території, наразі перебуває під загрозою знищення. Для збереження буде зроблено: сайт-архів 3-D тур художньо-меморіальним музеєм «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» Оцифровано мистецьку спадщину (30 картин) Вся інформація подана українською та англійською. Це дозволить: проводити віртуальні екскурсії музеєм та цифрові виставки, вивчати унікальні технології; здійснювати інформаційну роботу з нтеграції в світовий культурний простір.
# 134.
ID: 6CUH12-26890
Назва проекту: Деокупований наїв. Народна картина Чернігівщини 20 ст.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 948881
Запитувана сума від УКФ: 849131
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Миколи Бабака"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Черкаси, Київ,
Опис проекту: Проєкт присвячено народній картині Чернігівщини 20 ст. (живопису та вишивці), що увійшла до колекції Фонду Миколи Бабака незадовго до початку широкомасштабних військових дій рф проти України. Протягом 2021 року Генеральному директору Фонду Миколі Бабаку вдалося зібрати більше 400 картин з території регіону, що у 2022 зазнав жахливих наслідків окупації. Якби ці артефакти не потрапили до колекції Фонду, вони напевно зазнали схожої долі, що вже спіткала більше тисячі об’єктів української культурної інфраструктури. Народна картина в Україні як мистецьке явище, що розглядається дослідниками в контексті загальноєвропейського і світового наївного мистецтва, зазнала свого розквіту в 20 ст. і представлена в багатьох державних колекціях. Але Миколі Бабаку протягом 30 років колекціонування предметів традиційної культури вдалося зібрати більше 600 зразків наївної творчості з північних, центральних та інших регіонів України. Аналогів цієї колекції немає в жодному державному або приватному зібранні. Мета проєкту - широка презентація Народної картини Чернігівщини 20 ст., що була врятована від загрози знищення в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України. У результаті успішної реалізації проєкту буде відцифровано 450 артефактів наївного мистецтва Чернігівщини 20 ст., серед яких відреставровано 250 і оформлено (в рами, підрамники, паспарту, скло) 150 предметів мистецтва, проведено 2 виставки (в Українському Домі та в Черкаському художньому музеї), виданий каталог проєкту, створено окрему Інтернет-сторінку проєкту в межах сайту Фонду Миколи Бабака.
# 135.
ID: 6CUH12-31328
Назва проекту: Ренесанс "білого золота" Волині (створення об"єктів доповненої реальності для виробів найстаріших порцеляново-фаянсових мануфактур України, що зберігаються в музейних колекціях)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997404
Запитувана сума від УКФ: 997404
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація Ноосфера"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Городниця, Житомирська область, Острог, Рівненська область, Рівне, Рівненська область, Житомир, Житомирська область,
Опис проекту: Метою проєкту є формування і просування історико-культурного бренду України як держави з старовинними традиціями порцелянового виробництва шляхом промоції інноваційних культурних продуктів громад, сприяння розвитку креативних індустрій, збереження і популяризації культурної спадщини українського народу. Очікувані результати: збереження унікальних колекцій найперших та найстаріших порцелянових мануфактур України, які територіально розміщувалися на Волині (корецька та городницька) завдяки створенню цифрових моделей в доповненій реальності; розробка платформи для забезпечення доступу до експонатів та створення експертної площадки для нетворкінгу; підвищення обізнаності молоді щодо можливостей інноваційної цифрової епохи для вирішення задач креативних індустрій; посилення конкурентних позицій музеїв волинських громад та збільшення туристичних потоків в регіони.
# 136.
ID: 6CUH12-33838
Назва проекту: Спадок Макклера
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 748075
Запитувана сума від УКФ: 748075
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Здолбунівський краєзнавчий музей імені Олега ТИЩЕНКА" Здолбунівської міської ради Рівненської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Здолбунів Рівненська обл., с. Мізоч Рівненська обл., м. Дубно Рівненська обл., м. Кременець Тернопільська обл.,
Опис проекту: Проєкт “Спадок Макклера” передбачає створення основ для повоєнної відбудови туристичної привабливості України та налагодження культурних і наукових зв’язків між громадами в Україні та за кордоном. Шляхом використання спадку ірландця Деніса Макклера, який у 18 столітті створив на території сучасних України та Польщі близько 50 ландшафтних парків. Що буде реалізовано завдяки створенню сучасної інноваційної платформи, на якій, у форматі коміксу, буде зібрана вся інформація про життя та напрацювання Макклера. Проєкт буде цікавий, як для наукової спільноти, так і для інших аудиторій. І сприятиме налагодженню співпраці паркових комплексів України з такими ж в Ірландії та Польщі.
# 137.
ID: 6CUH12-34727
Назва проекту: Соціально-просвітницький проєкт «Велика Волинь на перетині культур» (створення інтерактивної ілюстрованої книги “Юліуш Словацький: Балладина. Леся Українка: Лісова пісня” та організація майстерень медіакультури)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 933515
Запитувана сума від УКФ: 908515
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Ендшпіль"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Житомир, Житомирська область, Звягель, Житомирська область, Брусилів, Житомирська область, Луцьк, Волинська область, Дніпро, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Проєкт ставить за мету привернути увагу до творів української літератури та мистецтва, вписавши їх у нову систему українських цінностей, сучасний портрет та код української нації, щоб сприяти новій самоідентифікації українців в умовах трансформації суспільства та держави, а також зберегти в національної аудиторії та сформувати в міжнародної спільноти позитивні асоціативні зв'язки з культурним надбанням та історією Великої Волині за допомогою залучення інноваційних ІТ технологій та інструментів медіакультури. Результатами проєкту стане (1) збереження літературних та мистецьких артефактів та сприяння відновленню історичної пам'яті і поширенню інформації про унікальні українські культурні продукти; (2) створення експертної площадки для нетворкінгу перекладачів, культурознавців, письменників, освітян, митців, в тому числі з долученням польської сторони; (3) залучення молоді до вирішення культурних проблем громад та підвищення їх обізнаності з сучасними інноваційними цифровими технологіями шляхом організації майстерень медіакультури; (4) покращання рівня соціально-економічного розвитку Волинської та Житомирської областей, збільшення туристичних потоків у регіонах та зайнятості в громадах
# 138.
ID: 6CUH12-34746
Назва проекту: Цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1025920
Запитувана сума від УКФ: 887740
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТКУЛЬТ ФУНДАЦІЯ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Всі обласні та районні центри України, крім тимчасово окупованих територій,
Опис проекту: Проєкт цифрової бібліотеки Національної академії мистецтв України спрямований на збереження та популяризацію української культури та мистецтва. На сайті проєкту буде зібрано та збережено цифрові копії творів мистецтва, книг, періодичних видань, архівних матеріалів та інших документів, пов’язаних з історією та розвитком мистецтва в Україні. Крім того, цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України забезпечує відкритий доступ до своїх ресурсів для науковців, студентів, викладачів та широкої громадськості, що сприяє популяризації української культури та розвитку мистецтва в Україні та світі.
# 139.
ID: 6CUH13-31416
Назва проекту: У клітці. Закатована свобода України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1027710.12
Запитувана сума від УКФ: 995710.12
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро, Таллінн,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження доказів про звірства російської армії на окупованих територіях, зміцнення єдності українського народу та підтримки європейських країн шляхом поширення в Україні та закордоном розуміння того, що російська окупація – це не зміна влади, а знищення українського народу. Проєкт передбачає створення виставкового простору у підвальному приміщенні музею, документальних відеосюжетів та адаптованої для перегляду у віртуальному шоломі 3 D екскурсії англійською та українською мовами, що буде презентована у Дніпрі, Таллінні та Любліні. Результати проєкту вбачаються у зміцненні згуртованості українського народу перед ворогом, збереженні та документуванні злочинів російської армії на окупованих територіях, зростанню обізнаності європейців про злочини російської армії, зміцнення єднання української нації з європейськими країнами
# 140.
ID: 6CUH13-34389
Назва проекту: RealitiesUA
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 956670
Запитувана сума від УКФ: 956670
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Громадська організація "Українська студентська ліга"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Мадрид,
Опис проекту: Міжнародна Виставка Фотографій з метою фандрейзинга. Перша в світі гібридна виставка - оффлайн та онлайн з поєднанням технології Метавсесвіту, доповненої та віртуальної реальності та одночасне проведення оффлайн у галереях столиці, та Україні онлайн
# 141.
ID: 6CUH21-00199
Назва проекту: Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1767875.00
Запитувана сума від УКФ: 1727875.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Львівський культурний центр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект "Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району" має на меті прокомунікувати та переосмислити нематеріальну культурну спадщину району Підзамче міста Львова та створити нову традицію взаємодії на дільниці за допомогою особистих історій локальних дієвців та мешканців шляхом створення платформи взаємодії “Підзамче.Нарешті!”. Основним результатом проекту стане веб-платформа, яка висвітлюватиме історію, традиції та взаємодію через особисті історії мешканців району.
# 142.
ID: 6CUH21-00326
Назва проекту: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2013560
Запитувана сума від УКФ: 1943310
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Стратегія майбутнього"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кропивницький, Кіровоградська область,
Опис проекту: «Розробка медіа-платформи «Літературно-художня інтелігенція в українському національно-культурному відродженні (1917–1921 рр.)»
# 143.
ID: 6CUH21-00349
Назва проекту: IsКоростень
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999682.70
Запитувана сума від УКФ: 1799134.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Коростень, м.Коростень. Коростенська міська територіальна громада,
Опис проекту: Онлайнова популяризація та цифрове представлення пам’ятки археології національного значення - Городища №1 літописного міста Іскоростеня та культурної спадщини Коростенської громади; наукове дослідження пошкоджень Городища №3 літописного міста Іскоростеня внаслідок російсько-української війни; популяризація об’єктів культурної спадщини Коростенської МТГ. - запровадження заходів підвищення онлайнової, цифрової та інформаційної доступності у популяризації унікальних обєктів культурної спадщини, залучення соціальних груп населення до ознайомлення з культурним надбанням через використання сталих новітніх технологій; - активізація дослідження пам’яток археології через онлайновий доступ до 3D моделі з віртуальним 3D туром Городища №1; - наукове дослідження наслідків пошкодження пам’ятки національного значення внаслідок російсько-української війни.
# 144.
ID: 6CUH21-00399
Назва проекту: Онлайн хаб «Культурна та природна спадщина України»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 974644
Запитувана сума від УКФ: 942644
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут географії Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проєкту – популяризація української спадщини серед широкої аудиторії шляхом створення веб-сайту «Електронний атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина», а також тиражування двомовної офлайн версії Атласу (українська та англійська мови) на електронних носіях (флеш-накопичувачі) для розповсюдження в управлінських структурах держави, вищих навчальних закладах тощо. Таким чином планується формування глобального іміджу України, сприяння капіталізації її культурної та природної спадщини, підвищення рівня обізнаності населення України про цінність культурної та природної спадщини окремих регіонів, а також про втрати спадщини внаслідок російської агресії.
# 145.
ID: 6CUH21-00508
Назва проекту: Без ґрунту
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 699941.00
Запитувана сума від УКФ: 677841.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд сприяння розвитку ДНІМ ім. Д.І. Яворницького"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проект «Без ґрунту» охоплює дослідження людини в її межовому стані втрати, пошуків опори та екзистенційних сенсів. Основна джерельна база – інтерв’ю, проведені з ВПО Донецької та Луганської областей. На основі опитування буде здійснено аналіз та виокремлено портрет респондентів в межовому стані, індивідуальні методи когнітивної стабілізації, об’єкти фізичного простору, що слугуватимуть джерелом створення віртуальної виставки «Опора». Окрім того проаналізуємо значення нематеріальної культури (на прикладі календарних свят Різдва та Великодня), як фундаментальної основи духовного відродження. Практичним результатом проекту стане створення цифрової платформи – як базису для представлення результатів та майданчику міжособистісної комунікації, а також запис 10 подкастів на тему Межового стану та Адаптації.
# 146.
ID: 6CUH21-00534
Назва проекту: Майстерня іммерсивної та цифрової історії
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: створення навчально-виробничого та виставкого простору для тестування, виробництва та презентації цифрових рішень для музейної та виставкової діяльності
# 147.
ID: 6CUH21-00540
Назва проекту: За кулісами театральної історії
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1037330.00
Запитувана сума від УКФ: 1002330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Суми, Сумська область,
Опис проекту: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
# 148.
ID: 6CUH21-00644
Назва проекту: Культурно-освітня платформа в Конотопській бібліотеці
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 784876.50
Запитувана сума від УКФ: 657434.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Конотопської міської ради Cумської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Конотоп, Сумська область,
Опис проекту: Метою проєкту є створення у КЗ «Публічна бібліотека Конотопської міської ради» безпечного, безкоштовного, мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями, відпочинку, творчого розвитку, проведення курсів - тренінгів, майстер-класів, вечорів відпочинку, самостійної роботи, та групових обговорень ідей та ініціатив, місць зустрічей та інтелектуального дозвілля для відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування Конотопської міської ради та дорослого населення громади. Культурно-мистецька платформа – це комплекс окремих релакс - зон, просторів для навчання, розвитку, відпочинку та брейк – кави, які оснащені новітніми технологіями і створюють комфортні умови для відвідувачів. Проект сприятиме появі нового, сучасного, загальнодоступного культурного простору та розвитку культурної мережі для відвідувачів Територіального центру соціального обслуговування та незахищених верств населення на нульовому поверсі бібліотеки, де користувачі знаходяться у безпечному місці та користуватимуться зонами інтерактивного простору 7 днів на тиждень.
# 149.
ID: 6CUH21-00653-2
Назва проекту: 15 камерних симфоній Євгена Станковича
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1484000
Запитувана сума від УКФ: 1484000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, розповсюдження видання по всій Україні після закінчення проекту,
Опис проекту: Мультидісциплінарний проєкт, який включає видання та запис 15 камерних симфоній одного з найвидатніших українських композиторів ХХ-ХI століття – Євгена Станковича. Видання (партитури та оркестрових голосів) передбачає розповсюдження та викладення у широкому доступі партитур, синхронізованих зі звучанням. Запис буде здійснювати Національний ансамбль солістів "Київська камерата" під орудою Володимира Сіренка.
# 150.
ID: 6CUH21-00663
Назва проекту: «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1114925.00
Запитувана сума від УКФ: 1114925.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ОБОРОНА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Олика (Волинська область), м. Бердичів (Житомирська область), смт. Микулинці (Тернопільська область), м. Ржищів (Київська область), м. Лубни (Полтавська область),
Опис проекту: Проєкт «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України» має на меті стимулювати управління культурною спадщиною задля економічних, культурних, соціальних та екологічних покращень громад; посилення української ідентичності на протидію російським наративам про «спільну історію» й «один народ» та розвінчання стереотипів «непроявленої» спадщини й феномену буденної свідомості українців. В результаті реалізації проєкту буде створено віртуальний візуальний інтерактивний посібник з інтерпретаціями об’єктів культурної спадщини у публічному просторі, які будуть викладені на сайті у вільному доступі.
# 151.
ID: 6CUH21-00668
Назва проекту: Доступний сайт - відкрита бібліотека; Відкрита 24/7 Національна історична бібліотека України
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна історична бібліотека України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ,
Опис проекту: Заплановане оновлення діючого сайту бібліотеки та оформлення його мобільної версії дозволить покращити та розширити пошукові властивості сайту, що забезпечить оперативність отримання користувачами релевантної відповіді на пошукові запити. Передбачається поновому сформувати розділ «Краєзнавчі ресурси» який забезпечить доступ до інформації з баз даних: «Історія міст і сіл України», «Адміністративно-територіальний устрій: Зміни і доповнення та Історичний аспект», інших спеціалізованих баз даних та «Путівника по краєзнавчим ресурсам». Буде розроблено доступ до ресурсу «Нематеріальна культурна спадщина України в документних джерелах» на якому представлятиметься бібліографічна інформація про нематеріальну культурну спадщину українського народу. Реорганізація забезпечить стабільну роботу Електронного каталогу та цифрової бібліотеки «Історична спадщина України».
# 152.
ID: 6CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів ЛНГМ
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1969820
Запитувана сума від УКФ: 1929820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "17"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Опис проекту: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
# 153.
ID: 6CUH21-01050
Назва проекту: VR Україна
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2027867.00
Запитувана сума від УКФ: 1997867.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: NOVA FILM
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проект "VR-УКРАЇНА" покликаний зафіксувати перлини української культурної спадщини у форматі віртуальної реальності (VR-360) задля поширення в українському та міжнародному середовищі знання про глибинність коренів нашої історії. У ході реалізації проекту буде створено Інтернет-платформу, котра стане глобальним вітчизняним архівом культурної спадщини у форматі віртуальної реальності та виготовлено перші п'ять веб-фільмів, що започаткують наповнення Інтернет-платформи. Проект сприятиме об’єднанню нації та її самоідентифікації, особливо в умовах російської агресії, стане дієвим інструментом інтеграції української культури у світовий культурний простір. Також проект дасть користувачам з особливими потребами можливість безбар’єрного доступу до споживання культурного продукту з будь-якої точки України чи світу, сприяючи вирішенню проблем інклюзивності в суспільстві.
# 154.
ID: 6CUH21-01055
Назва проекту: Навчальна онлайн 3D платформа та ескпозиція "Подорож втраченими перлинами фортифікаційної архітектури України"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2268600.00
Запитувана сума від УКФ: 1999950.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Герух Вікторія Ігорівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Популяризація незвіданих фортець та замків козацької доби за допомогою навчальної платформи-гри з 3D інтерактивними моделями. РЕЗУЛЬТАТИ: У онлайні планується розробка 5 моделей зі всієї Україні, 5 лекцій від експерта, проведення 1 виставки мініатур замків восени у Києві для 200 відвідувачів, збір зворотнього зв'язку у 50 відвідувачів на оцінку проведеного заходу та визначення впливу на ріст рівня знань та зацікавленності історією.
# 155.
ID: 6CUH21-01079
Назва проекту: "Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 590137.48
Запитувана сума від УКФ: 590137.48
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Проєкт «Регіональний інформаційний портал Art-kavun: Перезавантаження» представляє собою оновлення існуючого веб-ресурсу задля того, щоб портал відповідав сучасним тенденціям та був цікавим та доступним для ще більшої кількості шанувальників локальної культури, мистецтва та туризму. Регіональний інформаційний портал Art-kavun (https://artkavun.kherson.ua/) – це великий інформаційний ресурс, який був заснований у 2006 році на базі одного з відділів КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» ХОР. Головною метою проєкту «РІП Art-kavun», в першу чергу, стало висвітлення актуальних новин культури та мистецтва Херсонщини. Крім того, «РІП Art-kavun» - це своєрідна велика база даних, яка зберігає інформацію про культурних діячів, творчість яких певним чином пов’язана з Херсонщиною, культурно-мистецькі події, організації, які працюють у сфері культури або туризму. Важливою складовою веб-ресурсу є збереження новин, які не тільки популяризують культурно-мистецьке життя регіону, але й використовуються у різноманітних наукових дослідженнях. Сьогодні команда ресурсу постійно стикається з проблемою неможливості розширювати зміст ресурсу через застаріле ПЗ та недосконалу структуру сайту. Окремою проблемою є відсутність мобільної версії ресурсу, через що портал втрачає велику кількість користувачів, особливо серед молоді. Сподіваємося, що успішна участь у програмі УКФ дозволить нам оновити ресурс, зробивши його відповідним до сучасних тенденцій в інтернеті.
# 156.
ID: 6CUH21-01155
Назва проекту: Документальне кіно України. Від Незаложності до Перемоги.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1490434
Запитувана сума від УКФ: 1490434
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Восени 2023 року виповнюється 20 річниця від дня проведення першого фестивалю документального кіно про права людини, який сьогодні відомий як Міжнародний фестиваль Docudays UA. Фактично, історія фестивалю є віддзеркаленням новітньої історії документалістики України. Протягом свого існування, фестиваль охоплює дуже цікавий етап еволюції та розвитку документального кіно країни. Сьогодні ми маємо унікальний шанс відобразити цей етап розвитку та еволюцію вітчизняної документалістики і залучити до створення цього віртуального «музею» режисерів-документалістів - представників п’яти генерацій. Проєкт передбачає створення веб-ресурсу історії документального кіно України від кінця 1980-х – першої половини 1990-х до сьогодення.
# 157.
ID: 6CUH21-01188
Назва проекту: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1931820
Запитувана сума від УКФ: 1931820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачені популяризація імерсивних технологій в збереженні, консервації та презентації музейних фондів, та запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
# 158.
ID: 6CUH21-01246
Назва проекту: Україноспів-онлайн
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 777660.00
Запитувана сума від УКФ: 777660.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр української пісні "Народна філармонія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: ПРОЕКТ "Україноспів -онлайн" спрямований на створення сайту та мобільного застосунку авторського курсу з україноспіву Р.Лоцман, що включатиме теоретично-практичні аудіолекції (17 лекцій по 10 хвилин кожна), та відеоуроки (7 занять по 20 хв.), спеціально розроблений мобільний додаткок на вивчення 100 пісень та навчальний посібник з питаннями та тестами. Реалізація проекту дозволить учасникам долучатися до вивчення культури україноспіву в дистанційному форматі та опанувати різножанровий репертуар - від фольклору до класики та естради. Актуальність проєкту зумовлена необхідністю впровадження сучасних технологій в культурно-освітній процес, важливістю збереження та вивчення україноспіву, що має древню історію та велике значення сьогодні.
# 159.
ID: 6CUH21-01699
Назва проекту: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1548262.6
Запитувана сума від УКФ: 1448312.6
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Заболотцівської сільської ради, Золочівський р-н., Львівська обл.,
Опис проекту: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, створенні мобільних додатків, де використовуватимуться елементи доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
# 160.
ID: 6CUH21-01726
Назва проекту: СЛІД
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1019040.00
Запитувана сума від УКФ: 963600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана" Чернігівської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Проєкт "Слід" – це мистецький проєкт зі створення цифрового наративу, допоміжного цифрового відеоматеріалу (у кількості 12 фільмів) для експозиційної та науково-дослідницької діяльності з вивчення та популяризації культурної спадщини, що містить дослідження «слідів», зв’язків, обставин формування музейної колекції, або її окремих мистецьких творів, та діяльності українських митців у контексті взаємовпливів нерозривного художнього процесу ХХ-ХХІ ст. для розширення цифрової бази даних за напрямами дослідження культурної спадщини.
# 161.
ID: 6CUH21-01772
Назва проекту: Збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1111000.0
Запитувана сума від УКФ: 1000000.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Опис проекту: Загальна мета проекту - збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Завдання 1 - Підвищити рівень доступності музею щонайменше вдвічі. Завдання 2 - Покращити матеріально-технічне забезпечення музею задля збереження культурної спадщини через нові форми та підходи щонайменше на 50%. Завдання 3 - Збільшити поінформованість населення про історико-культурну спадщину Буковинської Гуцульщини та потік відвідувачів музею щонайменше вдвічі.
# 162.
ID: 6CUH21-01824
Назва проекту: Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова ХХ ст.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 604393
Запитувана сума від УКФ: 604393
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Продовження проєкта «Літературно-мистецькі журнали Харкова першої третини ХХ ст.», започаткованого у 2019 р. за підтримки УКФ. Планується розширити хронологічні межі відбору часописів та урізноманітнити репертуар. У 2023 р. буде оцифровано, оброблено, каталогізовано 4 найменування періодичних видань (63 номери, близько 2500 сторінок), відреставровано 200 пошкоджених сторінок. Електронні копії планується розмістити на модернізованому однойменному сайті: актуалізовано розділи, дизайн.
# 163.
ID: 6CUH21-01851
Назва проекту: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2022417
Запитувана сума від УКФ: 1992417
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Опис проекту: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток з елементами анімаційної гри та доповненої реальності (AR), за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
# 164.
ID: 6CUH21-01892
Назва проекту: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 734010
Запитувана сума від УКФ: 704010
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний архів Рівненської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
# 165.
ID: 6CUH21-01946
Назва проекту: Інтерактивна мультиплатформа “Ожила Спадщина. Український модернізм”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1910492.00
Запитувана сума від УКФ: 1910492.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ПП «АССА» (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає розробку веб-застосунку (сайту) доданої реальності, який розміщується в інтернеті та працює як окремо, так і в поєднанні з інтерактивної друкованою книгою «Ожила Спадщина. Український модернізм». Запропонований комплекс цифрового та друкованого продуктів не має аналогів у світі та дозволяє ознайомитися з видатними українськими митцями за допомогою анімаційних роликів у форматі доданої реальності та фізичних паперових об'ємних моделей творів мистецтва. Проєкт сприяє популяризації української культурної спадщини серед широкої аудиторії в Україні та світі.
# 166.
ID: 6CUH21-02001
Назва проекту: ВЕЛИКІ ТРАНСФОРМАЦІЇ. ХХ століття. Україна
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2482900.00
Запитувана сума від УКФ: 2371900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр дослідження усної історії та культури»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті підвищити обізнаність з культурою українського села і трансформаціями, які відбулися в ньому у 20-30-х роках ХХ століття шляхом оцифрування та публікації архіву нематеріальної культурної спадщини, що був зібраний у 1990-ті роки дослідниками “Центру досліджень усної історії та культури”. На платформі будуть представлені зміни музичних практик кобзарів і лірників, інструментальної музики різних регіонів на широкому тлі драматичних трансформацій 1920–1930-х років – заміни традиційної структури української селянської культури на «паралельну» радянську внаслідок колективізації та Голодомору. Онлайн платформа буде відкритою для інших приватних архівів, записів соціокультурних та мистецьких практик ХХ століття, власники яких захочуть долучитися.
# 167.
ID: 6CUH21-02080
Назва проекту: Електронний архів і корпус текстів Бориса Грінченка “Грінченкознавство”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1995135.21
Запитувана сума від УКФ: 1935135.21
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Київський університет імені Бориса Грінченка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію науково верифікованої спадщини Бориса Грінченка в широкій українській та світовій спільноті, зокрема науковій, через створення і наповнення якісним контентом вебресурсу на єдиній платформі з відкритим доступом для збору, цифрового відтворення, збереження, упорядкування та наукової обробки творів Бориса Грінченка, документів і фотоматеріалів про нього та його добу. Створюється програмно-технологічне середовище для текстологічного та академічного опрацювання методом наукового краудсорсингу та вікі-підходів корпусу текстів. Поширення автентичних текстів української класики без пізніших редакторських втручань, ідеологічних перекручень, з науково обґрунтованим мовноправописним оформленням сприятиме творенню образу України та ідентичності її громадян.
# 168.
ID: 6CUH21-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2049700.00
Запитувана сума від УКФ: 1999700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Опис проекту: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
# 169.
ID: 6CUH21-02220
Назва проекту: Мистецькими шляхами Іоана Пінзеля. Популяризація та просвітництво визначної постаті України за допомогою сучасних технологій.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1852030
Запитувана сума від УКФ: 1852030
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Відродження історико-культурної спадщини України імені Героя України Б.Г.Возницького"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Бучач, Городенка, Годовиця, Рукомиш,
Опис проекту: За допомогою сучасних технологій популяризувати видатну особистость України – Іоана Пінзеля, а саме мандрувати містами, храмами і музеями, де він залишив слід своєї діяльності. Втілити ідею в життя допоможуть: інтерактивна мапа - яка працює в режимі двосторонньої діалогової взаємодії людини і комп'ютера та є візуальною інформаційною системою. За її допомогою ми зможемо віртуально подорожувати по визначних місцях та отримувати цікаву інформацію; веб-сайт - стає однією з найважливіших складових інформаційної культури людини. І це найкраща інформативна мережа за допомогою якої ми зможемо представити у світовому інформаційному просторі видатну постать та її неоціненний вклад в Українську культуру; Он-лайн гра – це завжди пригода. Діти та молодь багато часу проводять за цим заняттям. А ми дамо їм можливість за допомогою мобільної гри дізнатися про видатного скульптора Іоана Пінзеля, отримати знання про міста, архітектурні об’єкти, скульптури та багато іншого.
# 170.
ID: 6CUH21-02227
Назва проекту: Сезони: обрядова спадщина України
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1783388
Запитувана сума від УКФ: 1783388
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Маркус Фільм"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект розкриває витоки та надбання української самобутності. Відроджує та пропагує автентичний фольклор, стверджує неперевершену значущість українського народного мистецтва. Наші хормейстери підберуть обрядові пісні з різних куточків нашої країни. Ми створимо унікальне аранжування пісень, виконане Київським академічним духовим оркестром. До пісень будуть поставлені хореографічні номери з режисурою дійства. Номери буде зафільмовано в низькому ключі, що дасть унікальну атмосферу і емоцію моменту. Матеріал буде розміщено на сайт – віртуальну галерею, що дасть можливість використовувати, впорядковувати, зберігати, поповнювати колекцію. Наша сайт – збереже для нащадків втілені у пісні витоки української душі і буде точкою дотику для створення позитивного іміджу та підтримки України у світі.
# 171.
ID: 6CUH21-02299
Назва проекту: Від лонгхауса до замку
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 755760
Запитувана сума від УКФ: 755760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Альошечкін Олександр Анатолійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Запоріжжя, Запорізька область,
Опис проекту: Метою проєкту «ВІД ЛОНГХАУСА ДО ЗАМКУ» є підвищення обізнаності про історико-культурну спадщину шляхом створення багатофункціональних туристичних маршрутів пам’ятками менонітської архітектури, які залишились на Запоріжжі (меноніти-німецькі та голландські колоністи https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D0%BD%D0%BE%D0%BD%D1%96%D1%82%D0%B8_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96) В результаті реалізації проєкту будуть створені багатофункціональні маршрути архітектурними пам’ятниками, зручний сайт з фотоматеріалами, зняті відеоролики з описом споруд та розповіддю про їх історію. Усі матеріали будуть доступні українською, англійською та німецькими мовами. Окрім того будуть зібрані та оцифровані матеріали, а також прокладені маршрути до пам’яток менонітської архітектури, які поки, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.
# 172.
ID: 6CUH21-02363
Назва проекту: Диджиталізація етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1269910
Запитувана сума від УКФ: 1269910
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Балабай Катерина Костянтинівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Велеснів Чортківського району Тернопільської області, Харків,
Опис проекту: Проект передбачає диджиталізацію музею – створення двомовного сайту (українська та англійська мови), який міститиме віртуальну екскурсію (тур 360°) з аудіогідом по музею, цифровізацію архіву музею та створення аудіовізуальної складової сайту – фільму-збірника з робочою назвою "Гнатюкові записи" (екранізація записів зі "Знадобів до української демонології" - томів 33 та 34 "Етнографічного збірника" 1912 року).
# 173.
ID: 6CUH21-02463
Назва проекту: GuidAR: Квест-екскурсії у доповненій реальності по знаковим місцям і туристичним цікавинкам
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 886220.00
Запитувана сума від УКФ: 886220.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут креативного міста
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Додаток, який в ігровій формі дозволить розповісти про особливості регіону та через доповнену реальність спонукатиме користувача до використання застосунку через систему бонусів, яка доступна в реальному житті.
# 174.
ID: 6CUH21-02680
Назва проекту: Українська родина. Історія у фотографіях
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1413950
Запитувана сума від УКФ: 1370450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРФЕКТНА АРТ ГРУПА
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Соціокультурний, дослідницький, етнографічний проект, «Українська родина. Історія у фотографіях» - перш за все направлений на дослідження родоводу української родини, що втілено у його назві. Вивчення історії української родини, її розвитку та часової трансформації, викликаної цивілізаційним прогресом, війнами, суспільними та політичними потрясіннями, є дослідженням найціннішої нашої культурної спадщини – нашого Роду, родини, того, що є первісним в житті кожної людини. Дослідницьким матеріалом для цієї роботи мають стати архівні сімейні світлини українських родин в ретроспективному форматі: від збережених фотоматеріалів перших українських фотографій середини 19 століття до теперішнього часу, розповість про напівзабуті обряди, які були пов’язані з культом родини підносячи його до рівню культурної спадщини
# 175.
ID: 6CUH21-02911
Назва проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2294613.00
Запитувана сума від УКФ: 1990347.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Всесвітній день вишиванки"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Львів, Дніпро,
Опис проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)» - це частина великого трирічного проєкту зі створення Музею Вишиванки в Чернівцях (відкриття заплановано на 2024 рік). Музей діятиме в самому центрі міста неподалік університету, де було засновано легендарне свято - Всесвітній День Вишиванки, котре щороку третього четверга травня відзначають у понад 100 країнах світу. У 2022 році Всесвітній День Вишиванки здобув відразу дві перемоги в найпрестижнішому європейському конкурсі культурної спадшини Europa Nostra (лауреат номінації «Залучення громадськості та підвищення суспільної обізнаності» та Приз глядацьких симпатій з премією 10 000 євро, яка буде частиною співфінансування в даній заявці). День вишиванки став невід’ємною частиною культурної дипломатії нашої країни та одним із найвпізнаваніших туристично-культурних брендів міста, тому створення сучасного інтерактивного музею є закономірним логічним процесом розвитку як свята, так і місцевої інфраструктури навіть у стані війни. Наразі музей вже приймає на тимчасове чи тривале збереження релоковані колекції із зони бойових дій. В рамках гранту УКФ заплановано створити 2 експозиційні зони із 6, а саме: «Єдність різноманіття», «Вишита сорочка - вбрання мудрих» та сайт музею.
# 176.
ID: 6CUH21-02943
Назва проекту: «Експозиція «Коломия. Від найдавніших часів до першої літописної згадки» в Музеї історії міста Коломиї»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1384174.00
Запитувана сума від УКФ: 1359174.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коваленко Анжела Олегівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Коломия,
Опис проекту: Коломия – місто з багатющою історією, адже вперше інформація про неї згадується в Галицько-Волинському літописі у 1241 році. Та людські поселення існували на території Коломийщини вже від доби пізнього палеоліту, свідченням чого є археологічні дослідження. Саме для поінформованості мешканців Коломийської громади та гостей регіону Музей історії міста Коломиї має намір створити експозиційний зал, присвячений найдавнішим часам – від археологічних знахідок різних періодів до першої літописної згадки про місто й існування його у складі Галицько-Волинського князівства.Експозицію, яка наявно покаже, що український код нації на Галичині вбирався з молоком матері і має прадавні корені. В експозиції будуть представлені викопні артефакти з Коломийщини, що вже є у фондах музею та 3D голограми тих, які зберігаються у Львівському історичному музеї. Для відтворення Коломиї періоду Галицько-Волинського князівства буде застосовано рухома 3D голограма з аудіосупроводом. Карта-схема давніх українських земель з зазначенням торговельно-сольових шляхів,де Коломия буде представлена як один із центрів видобутку солі (Крим-Бахмут-Дрогобич-Коломия тощо) на сучасній території України. Анімаційне відтворення стародавнього способу виварювання солі, ілюстрації, карти.
# 177.
ID: 6CUH21-03082
Назва проекту: “Княжий прийом у Софії Київській: 1000 років тому”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1910640
Запитувана сума від УКФ: 1910640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета - сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнівської молоді та широкого кола зацікавлених осіб до вивчення тисячолітньої історії Української державності шляхом віртуального відтворення давньокиївських подій, які зображені на значимих мозаїчних та фрескових сюжетах в Софійському соборі м. Києва, методом створення інтерактивного віртуального музейного простору (веб-сайту). Основною складовою віртуального музейного простору є онлайн-екскурсія Національного заповідника “Софія Київська”, яка сприятиме вивченню та популяризації культурної спадщини серед цільової аудиторії, а саме отримання об'єктивних знань про Софію Київську та історію України, усвідомлення основ національного державотворення та впровадження в сучасне суспільство фундаментальних знань з історії та культури княжої Русі-України доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.
# 178.
ID: 6CUH21-03095
Назва проекту: Віртуальний музей мистецьких робіт Леоніда Гопанчука
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1237874
Запитувана сума від УКФ: 1237874
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Світ Успіху"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проекту є збереження та поширення творчості самобутнього українського художника Л.А. Гопанчука (1955 – 2013), заслуженого художника України шляхом створення віртуального музею, що сприятиме збору кошів на створення художнього музею у Броварах. Проект дасть можливість широкому загалу в Україні і світі ознайомитися з мистецьким доробком художника, який спонукає до збереження культурних пам’яток та ідентичності українського народу, створив масштабний мистецький проект історичного живопису «Святині України-Руси», у якому увіковічнив історичні та архітектурні пам’ятки України, її духовні пуповини – Кам’яну Могилу, Хортицю, Чигирин, Суботів та інш. Маестро належить до кращих портретистів Європи – автор портретів багатьох відомих українців. Роботи художника знаходяться в понад 20-ти країнах світу.
# 179.
ID: 6CUH21-03403
Назва проекту: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2279968.00
Запитувана сума від УКФ: 1999968.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська обласна громадська організація Тустань
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Урич, Львівська область,
Опис проекту: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
# 180.
ID: 6CUH21-03416
Назва проекту: Веб-ресурс “Цифрова інфраструктура Харківського ЛітМузею
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1996500
Запитувана сума від УКФ: 1996500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Задуманий веб-ресурс – інклюзивна, двомовна, сучасна цифрова інфраструктура Харківського літературного музею з цілим рядом можливостей, що розширить його аудиторію, сприятиме популяризації та включенню локального слобожанського літературного процесу в національний та світовий культурний контекст. Легкий доступ до колекції, навіть в умовах її евакуації, забезпечить розділ “Фонди”, де будуть викладені оцифровані експонати. Сторінки про меморіальні простори – квартири мовознавця Юрія Шевельова та Петра Лісового в будинку “Слово”, де зараз містяться мистецькі резиденції, – будуть наповнені популяризайційно-освітнім контентом про їх мешканців та про будинок “Слово”, а 3D-тури меморіальними просторами дозволять зафіксувати памʼять, що важливо в умовах щоденної загроженості Харкова.
# 181.
ID: 6CUH21-03973
Назва проекту: ‎Графіті Софії Київської
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2144080.92
Запитувана сума від УКФ: 1644080.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Постмен-Україна”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Онлайн-музей «‎Графіті Софії Київської» (sophiagraffiti.org) — платформа вивчення й популяризації графіті Софійського Собору (Київ), який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Проєкт передбачає оцифрування написів і малюнків (графіті) на стінах Собору та створення онлайн-платформи зі зручною пошуковою навігацією. Мета проєкту — ввести в обіг графіті Софії як найдавніші писемні джерела й приклади наївного мистецтва, зробивши їх невід’ємною та широковідомою частиною культурної спадщини України. За обмежених збережених писемних джерел, стіни Собору стають важливою пам’яткою давньоєвропейської писемності, візуального мистецтва й культури світового масштабу. Зараз опрацьова но майже 7500 написів XI - XVIII ст. «Корпус графіті Софії Київської‎» В’ячеслава Корнієнка — єдине масштабне дослідження цього феномена. Онлайн-платформа дозволить популяризувати культурну спадщину серед широкої аудиторії та стане першоджерелом унікального й обширного культурного пласту. Колаборації з креативними індустріями, митцями, брендами та партнерство з освітніми установами дадуть потужний поштовх популяризації спадку українців і збагатять візуальне та культурне середовище автентичними символами. В подальшому платформа стане основою для представлення графіті зі стін інших давніх соборів України.
# 182.
ID: 6CUH21-04463
Назва проекту: Історія спротиву: Інтерактивна мапа пам’яток рухам спротиву в Україні
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 692351.00
Запитувана сума від УКФ: 692351.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Регіональний благодійний фонд "Резонанс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект має на меті сприяти популяризації культурного ресурсу України, пов'язаного із правами людини, дисидентством та рухами спротиву через збір матеріалу про відповідні об'єкти культурної спадщини та нанесення їх на інтерактивну мапу. Проект передбачає створення вебсайту інформаційно-просвітницького напряму, центральним елементом якого буде інтерактивна мапа, що відображатиме місця розташування щонайменше 100 об'єктів культурної спадщини пов'язаних із рухами спротиву, правозахисними та дисидентськими рухами в Україні. Відображення пам'яток буде фільтруватись за персоналіями, місцями, подіями та датами. Кожен маркер на мапі буде прив'язаний до бібліотеки сайту, де міститиметься короткий опис та фотографія об'єкта, який він позначає. Результати проекту будуть презентовані онлайн широкому колу зацікавлених сторін.
# 183.
ID: 6CUH21-04590
Назва проекту: Креативний ХАБ "Кобзар – крізь століття"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2010600
Запитувана сума від УКФ: 1994600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Усович Ганна Миколаївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Чернігів, смт Седнів, Чернігівського району, Чернігівської області,
Опис проекту: З того самого моменту як існують держави та кордони, між державами точиться перманентна боротьба за наявність у нації національних лідерів у мистецтві , могутність нації, безперечно, вимірюються у наявності таких велетів, які є символами незалежності нації. Безсуперечним українським символом боротьби і гордості нашого народу є Т.Г. Шевченко. Основна мета проекту є актуалізація проблематики та переосмислення творчої спадщини Т.Шевченка, як національного символу боротьби України проти імперського наративу Росії, починаючи з минулих років і по наш час, як одного із засобів протидії в інформаційній війні Росії з Україною. Висвітлення творчості Шевченка, як символу вільної України, яку протиставимо загарбницькому та імперському наративу Росії . Його поезія надихнула український народ на революцію гідності, а потім на боротьбу з агресією Росії щодо України. Творчість Шевченка піднімає проблематику ролі митця в долі народу: чи повинен митець бути воїном на культурному фронті, що надихає народ виборювати силою гідність і незалежність та спонукає українських поетів і митців на створення нових творів, які формують культурний код незалежної Української нації . Проект стверджує ідею, що митець повинен бути завжди з народом під час важких випробувань, що доведено особистим досвідом авторів проекту, частина з них приймала участь в революції гідності, тому ми переконані в цьому, що ми вчасно реалізуємо промоцію даної мети.
# 184.
ID: 6CUH21-04818
Назва проекту: Культурна спадщина України на сторінках закордонного паспорта
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 798361.60
Запитувана сума від УКФ: 778361.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Субоч Борис Михайлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження культурної спадщини та її популяризацію серед широкої аудиторії. Українське суспільство, на жаль, все ще недостатньо обізнане зі своєю історією, зокрема з окремими об’єктами та артефактами які її репрезентують. Тому поширення інформації про предмети культурної спадщини, що містяться на сторінках закордонного паспорта, який на сьогодні мають понад 16 млн. українців, буде сприяти її широкій промоції. Продуктом проєкту буде якісний науково-популярний цифровий відеоконтент - короткі відеосюжети про кожен об’єкт/артефакт зі сторінок закордонного паспорта, які супроводжуватимуться оригінальними двомовними текстами (українською та англійською). А також буклет, доступний для завантаження. Таким чином, інформація про ці об’єкти та артефакти стане відомою широкому колу зацікавлених громадян, сприятиме розширенню їх знань про українську історію та культуру.
# 185.
ID: 6CUH21-04864
Назва проекту: Культура приватного колекціонування. Дослідження, мережування та популяризація феномену приватних колекцій на прикладі роботи з колекцією Івана Гречка
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1635260
Запитувана сума від УКФ: 1448280
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "А7 ХОЛДИНГ АРХІТЕКТУРНИХ БЮРО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Приватне колекціонерство є невід’ємною складовою формування культурного капіталу і має велике значення для збереження та популяризації культурної спадщини. Проєкт має на меті створити передумови для розвитку культури взаємодії інституцій з приватними колекціями на прикладі комплексного підходу до колекції Івана Гречка, використовуючи дослідницькі, освітні, промоційні та цифрові інструменти. В рамках проєкту плануємо таку діяльність та заходи: круглий стіл з львівськими колекціонерами (мережування), комплексне дослідження колекції Івана Гречка та створення цифрової галереї (дослідницька складова), лекторій на тему колекціонерства, серію екскурсій та відкриту майстерню з реставрації (освітня складова), організувати виставку колекції та мистецькі майстер класи для дітей, молоді та дорослих (популяризаторська складова).
# 186.
ID: 6CUH21-04903
Назва проекту: "Акерманська фортеця- перезавантаження»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1227499
Запитувана сума від УКФ: 1227499
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО " ФОРТЕЦЯ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Одеська область, місто Білгород-Дністровський, вул Ушакова 2-В,
Опис проекту: Проєкт – «Акерманська фортеця- перезавантаження» - вдихне нове життя у стародавню фортецю і допоможе поглянути на неї по-новому. Білгород-Дністровський, вважається найдавнішим містом України та поряд з Римом та Афінами входить до десятки найстародавніших міст світу, але для численних туристів він привабливий насамперед своєю головною пам'яткою – Білгород-Дністровською (Аккерманською) фортецею. Нажаль, наразі у фортеці, є відсутність конкурентоспроможного на внутрішньому та світовому ринках комплексного туристичного продукту. Основними причинами цього є хаотичне, невпорядковане, неповне і нераціональне використання існуючих туристичних об’єктів та відсутність у туристів чіткого сприйняття фортеці, як туристичного центру, слабке поширення інформації про наявний туристичний потенціал. Реалізація проєкту дозволить отримати фірмовий стиль , який допоможе ідентифікувати імідж фортеці, що є частиною фундаменту, який формує візуальну репутацію та є важливим елементом брендінгу, розробити сайт та мобільний додаток. Також ,проєкт передбачає розробку екскурсій у форматі 360+ Аеропанорама 360 значно більш оглядових та інформативних, які допоможуть потенційним клієнтам чи відвідувачам за короткий час отримати інформацію щодо об’єкта презентацій без необхідності особистого візиту на об’єкт. Особливо ефективні вони при використанні в окулярах віртуальної реальності. Окрім візуального навантаження презентаційний набір мати текстовий супровід. Насамперед буде поєднання усного мовлення ( екскурсія , аудіогід) , письмового ( текстова складова) та аеропонорма 360.
# 187.
ID: 6CUH21-05371
Назва проекту: Культурна спадщина в українській гривні
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 700645
Запитувана сума від УКФ: 700645
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Банківська академія”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Суми, +,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інформаційного порталу українською та англійською мовами, який представить українську грошову одиницю як культурний феномен, в якому поєднано матеріальні та духовні надбання українського народу. Портал міститиме зразки національної валюти, які будуть супроводжуватися текстовою інформацією та аудіовізуальним рядом. Елементи художнього оформлення української гривні за допомогою імерсивних технологій висвітлюватимуть історію та культурну спадщину України: архітектурні пам’ятки, історичні місця, предмети побуту, постаті видатних українців. Основою для створення порталу стане музейний простір історії грошей Сумського державного університету. Результатом проєкту буде підвищення рівня обізнаності щодо державотворення, історичної пам’яті та культурної спадщини України. Промоція проєкту відбуватиметься через інтернет-середовище та офлайн презентації в музейному просторі.
# 188.
ID: 6CUH21-05624
Назва проекту: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2221803.00
Запитувана сума від УКФ: 1981955.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтава, Полтавська область, Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
# 189.
ID: 6CUH21-05652
Назва проекту: Трахтемирів. Ідентифікація
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1280000
Запитувана сума від УКФ: 1250000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Канівський літературно-мистецький Благодійний фонд Володимира Затуливітра
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Село Трахтемирів, Черкаська обл, Село Бучак, Черкаська область, Село Бобриця, Черкаська область, Село Григорівка, Черкаська область,
Опис проекту: Проведення дослідження культурної спадщини (історії, етнографічних особливостей, топоніміки) Трахтемирівщини як мікрорегіону правобережжя Середньої Наддніпрянщини, розробка пропозицій з використання спадщини для посилення української культурної ідентичності та розвитку місцевої громади, створення на основі отриманих результатів сайту (цифрової платформи) про історію та спадщину Трахтемирівщини, що сприятиме формуванню уявлень про неї як про національно значущу історико-культурну та природну пам'ятку, допоможе у її вивченні та популяризації.
# 190.
ID: 6CUH21-05981
Назва проекту: Віртуальний музейний простір: 3D-VR. Вітряний млин 1888 р. Німців Менонітів. Підготовка до відновлення та створення діючого музею.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2030000.00
Запитувана сума від УКФ: 2000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Запоріжжя, с. Грушівка, Молочанський район Запорізької області, Вся Україна та Світ (віртуальний 3D VR музейний простір),
Опис проекту: Країна, яка не поважає свою справжню історію не має майбутнього. Відновлення культурної спадщини Повітряного млина 1888 р. Німців Менонітів в Запорізькій області (зараз в окупації), підготовка попередніх конструкторських та архітектурних креслень та створення 3D VR віртуального музейного простору для подальшого фактичного відновлення споруди та відкриття діючого музею, підготовка до подання на фінансування за програмами "Велика Реставрація" та інших програм, у контексті відновлення України після російської військової агресії 2014 та 2022 рр., створення масштабного діючих макетів 5 м та 50 см, проектування та 3Д друк маленьких макетів з молоддю у школі робототехніки, міжнародна співпраця з млинарями – це далеко не весь перелік активностей за проектом, поштовх якому дав нашій команді грант Європейського Союзу – Креативна Європа на відвідування регіону музею Юнеско повітряних млинів Киндердейк у Нідерландах влітку 2021 р. https://www.kinderdijk.com Млин та Україна знов розправлять свої крила!
# 191.
ID: 6CUH21-06269
Назва проекту: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 726410.80
Запитувана сума від УКФ: 726410.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Стара Скварява Львівської області,
Опис проекту: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
# 192.
ID: 6CUH21-06281
Назва проекту: Мистецький проєкт "Світорух"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 804590
Запитувана сума від УКФ: 804590
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Доманська Алла Григорівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Волинська область,
Опис проекту: Мистецький проєкт "Світорух" - це презентація 16-ти народних ремесел, що побутують на Волині, у супроводі регіональних народних пісень. Проєкт передбачає створення веб-сайту з описом ремесел, які подаватимуться за обрядовим календарем і супроводжуватимуться відповідною порі року піснею. Рух сонця, рух землі, рух людини, рух праці, рух дозвілля, рух роду, рух народу - неспинний, бо це все - Світорух.
# 193.
ID: 6CUH21-06405
Назва проекту: Скарби Павла Полуботка
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 693010.10
Запитувана сума від УКФ: 668010.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Історико-археологічний музейний комплекс "Древній Любеч"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Любеч,
Опис проекту: Створення віртуальної 3D-експозиції та архітектурних об’єктів Історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч» (місто знаходиться на самому кордоні з білоруссю) , та проведення Всеукраїнської наукової конференції присвяченої 400-річчю гетьманування Павла Полуботка (1722-1724), який за своє прагнення незалежності Гетьманської України був заарештований за наказом Петра І та помер в ув’язненні. Одним із ключових об’єктів любецького музею є Кам’яниця Полуботка, пам’ятка архітектури національного значення.
# 194.
ID: 6CUH21-06429
Назва проекту: SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1398710.00
Запитувана сума від УКФ: 1363710.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Українська асоціація культурологів - Львів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: “SOmodern: післявоєнний модернізм у Львові” - проєкт, покликаний привернути увагу до теми післявоєнної архітектурної спадщини у Львові та Україні, яка має мистецьку цінність як частина української та європейської культури. Для цього буде проведено конференцію за участі архітекторів, мистецтвознавців, культурологів, істориків, урбаністів, які експертно зможуть задекларувати та обґрунтувати їх цінність. Для 5 з них буде розроблено облікову документацію для внесення до переліку об'єктів культурної спадщини. Також буде створена інтернет-платформа для популяризації зразків післявоєнного модернізму. На ній планується розмістити каталог цінних об’єктів, їх мапінг, дорожню карту для збереження таких об’єктів, науково-популярні матеріали, записи відеолекцій з подій та 5 промоційних відеороликів.
# 195.
ID: 6CUH21-06552
Назва проекту: Літературний фронт: поезія регіонів України
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1031547.76
Запитувана сума від УКФ: 1001502.68
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури "Київський національний академічний Молодий театр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Проєкт буде реалізовано онлайн та на території України,
Опис проекту: Проєкт «Літературний фронт: поезія регіонів України» - має на меті об‘єднати українців з кожного куточку країни та показати наскільки важливою є участь кожного регіону у творені унікального культурного коду нашої нації. Проєкт сприяє укріпленню національної ідентичності, розширенню знань про свою культуру та єднанню нації.
# 196.
ID: 6CUH21-06642
Назва проекту: Онлайн квест - каталог «Магічний ярмарок»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1770200
Запитувана сума від УКФ: 1770200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Сіроткіна Анастасія Сергіївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Онлайн-квест відбувається на магічному українському ринку під назвою «Магічний ярмарок». Наш геймер – мисливець на українські артефакти і його місія – за допомогою свого інтелекту знайти, викупити та зберегти українські скарби. Щоб не купити підробку, гравцям доведеться паралельно «гуглити» та перевіряти інформацію у каталозі, занурюватися у тему глибше. Мета проекту – навчити новому розважаючи, дати можливість провести вільний час із користю. Результат проекту – візуально красива освітня гра, що об’єднає різні епохи та сфери життя України. Ми хочемо, щоб геймери відчули цінність артефактів, на які вони полюють.
# 197.
ID: 6CUH21-07004
Назва проекту: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1688300
Запитувана сума від УКФ: 1688300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Ковчег Україна"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
# 198.
ID: 6CUH21-07061
Назва проекту: Етнокультурні скарби Надсяння
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1492303.21
Запитувана сума від УКФ: 1467303.21
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Львів та Львівська область, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та області (онлайн), місто Перемишль та села біля Перемишля Підкарпатського воєводства, Польща, міста Любачів, Радруж, Ланцут, Сянік Підкарпатського воєводства, Польща,
Опис проекту: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і диджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено веб-сайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронній та друкованій формі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
# 199.
ID: 6CUH21-07093
Назва проекту: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «Купала» та «Покрова»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2101155.00
Запитувана сума від УКФ: 1884795.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення двох блоків: «Купала» та «Покрова» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 26 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 10 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ.
# 200.
ID: 6CUH21-07154
Назва проекту: Етношкола для дітей "Рукомесло"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 506318
Запитувана сума від УКФ: 506318
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чернігівська міська комунальна централізована бібліотечна система
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Метою проекту є вивчення, збереження та популяризація культурної спадщини серед широкої аудиторії, шляхом створення дитячої етнографічної школи, реального та онлайн простору для спільного творчого процесу. Це дасть змогу майстрам та знавцям українських традицій передати свої знання, вміння та досвід, познайомити відвідувачів з етнічними особливостями України та свого регіону (від задуму до проведення офлайн та онлайн виставки). Проект направлений на популяризацію українських традицій, зокрема шляхом оновлення веб-сайту, сприяння створенню українського культурного продукту та популяризацію культурної спадщини. Результатом проекту є створення кінцевого культурного продукту (виготовлення дітьми мистецьких виробів) та проведення офлайн та онлайн виставки. Довгостроковим результатом буде відкриття мистецького потенціалу дітей, збереження та поширеннями ними традиційного культурного продукту.
# 201.
ID: 6CUH21-07231
Назва проекту: «Реабілітація засобами культури»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1654188.00
Запитувана сума від УКФ: 1654188.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, місто Жовква, Львівська область, місто Переяслав Київської області, місто Яготин Київської області, місто Львів, село Легедзине Черкаської області,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на сприяння популяризації культурної спадщини та національної пам’яті українського народу задля зміцнення української ідентичності та психологічну реабілітацію членів українського суспільства, що постраждали внаслідок широкомасштабного вторгнення (учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи, особи з інвалідністю) засобами культури і мистецтва. Наслідком реалізації проєкту стане формування передумов для створення безбар’єрного простору в сфері культурно-мистецької спадщини. В підсумку роботи над проєктом буде створено ютуб-канал, доступний для всіх категорій населення, глядачі якого зможуть переглянути лекції на культурно-мистецьку тематику та видана збірка цих лекцій, підготовлених під час роботи над проєктом і презентованих всім зацікавленим особам під час заходів, що проводимуться наживо для перелічених вище категорій населення України. В свою чергу, проведення таких лекцій сприятиме популяризації української культурної спадщини та самоідентифікації членів українського суспільства.
# 202.
ID: 6CUH21-07255
Назва проекту: Віртуальний музей "Українське коноплярство"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 765351.88
Запитувана сума від УКФ: 705551.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "ЗМІСТ ЮА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Суми і Сумська область,
Опис проекту: Зібрання та збереження культурної спадщини пов'язаної з вирощування конопель та їх переробкою.
# 203.
ID: 6CUH21-07604
Назва проекту: Інтерактивний бібліотечний простір "PUZZLE"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 682576
Запитувана сума від УКФ: 631984
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури та туризму Кілійської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеська область, Ізмаїльський район, село Шевченкове, Одеська область, Ізмаїльський район, село Червоний Яр, Одеська область, Ізмаїльський район, село Василівка, Одеська область, Ізмаїльський район, село Новоселівка, Одеська область, Ізмаїльський район, село Фурманівка, Одеська область, Ізмаїльський район, село Трудове, Одеська область, Ізмаїльський район, село Дмитрівка, Одеська область, Ізмаїльський район, село Ліски,
Опис проекту: Даний проєкт - це оригінальний пазл, який складається з різних напрямів діяльності: інтерактивної, культурно-просвітницької, інформаційної, дозвільної, інтелектуальної, комунікативної, і — це своєрідні фрагменти образу сучасної, креативної, відкритої сільської бібліотеки для різних верств населення сільської місцевості Кілійської громади.
# 204.
ID: 6CUH21-09174
Назва проекту: Лабораторія українського фольклорного анімаційного фільму
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1067512.00
Запитувана сума від УКФ: 1021512.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Скакун Ірина Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Лабораторія українського анімаційного фільму» передбачає створення онлайн-курсу «Анімація українського фольклору» на 24 години (включно із теоретичною та практичною частинами), в межах якого 10 дітей (вік 13-17 років) пройдуть змішане навчання з основ дослідження народної творчості та анімації. Протягом курсу кожен учасник пройде шлях створення фільму від ідеї до монтажу.
# 205.
ID: 6CUH21-26210
Назва проекту: НАДАНЕ
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1096892.00
Запитувана сума від УКФ: 1096892.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Гараж 127"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Цей проєкт має на меті дослідження історії самоорганізації в мистецтві України в 1990 та 2000 років, зосереджуючись на досвіді художників та кураторів, які були активними учасниками цього процесу. Проєкт передбачає проведення 10 інтерв'ю з цими художниками та кураторами та створення спеціального сайту, де ці інтерв'ю будуть доступні у вигляді відео та текстів. Метою проєкту є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини України, зокрема, в контексті розвитку самоорганізації в мистецтві. Цей проєкт має значний потенціал для залучення не тільки широкої аудиторії, але й професійної спільноти, зокрема, митців, кураторів та фахівців сфери, які зможуть використовувати цю інформацію в своїй роботі. Результати проєкту, а саме, інтерв'ю з художниками та кураторами, будуть представлені на спеціальному сайті, який забезпечить простий доступ до інформації про історію сучасного мистецтва незалежної України. Цей проєкт допоможе задовольнити потреби та інтереси аудиторії, яка цікавиться історією українського мистецтва та культурною спадщиною країни.
# 206.
ID: 6CUH21-26253
Назва проекту: Хроніка. UA
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1993320
Запитувана сума від УКФ: 1993320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство "Українська студія хронікально-документальних фільмів"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Слов'янськ, Миколаїв, Херсон, Київ,
Опис проекту: Сворення відеохронікальної платформи з вільним доступом до відеоконтенту від 1940-х років дотепер, що має історичну цінність. Проєкт базується на сучасних практиках та спирається на 90-річний досвід студії «Укркінохроніка». На платформі розміщуються хронікальні відео “Укркінохроніки”, відзняті впродовж 90 років, відео від національних виробників та спеціально відзняті проєктом відео: інтерв’ю командирів і бійців - учасників бойових дій 2022-2023. Ці люди вже є частиною історії України. Стартовий етап: розробка і наповнення сайту, презентація його виробникам відеопродуктів та знімальна експедиція, під час якої буде відзнято 27 пакетів відео-контенту в 4 областях України, де йдуть бої.
# 207.
ID: 6CUH21-26258
Назва проекту: Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1938470.00
Запитувана сума від УКФ: 1938470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Харків,
Опис проекту: “Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни” - проєкт, що передбачає атрибутацію архівних матеріалів, каталогізацію та створення цифрового архіву щодо історії ХНАТОБ; створення віртуальної галереї онлайн та проведення низки лекцій щодо можливостей розвитку галузі через залучення сучасних цифрових технологій та альтернативних державному способів фінансування для професійної спільноти - робітників театрів, музеїв, бібліотек, архівів тощо. Проєкт продовжує стратегії розвитку Схід ОПЕРА як європейського центру розвитку української музично-театральної культури, вдосконалення української мистецької неформальної освіти, поєднує можливості державної культурної інституції, творчий потенціал молодих та знаних в Україні митців, напрацьовує технології та досвід співтворчості.
# 208.
ID: 6CUH21-26498
Назва проекту: Коло геноциду
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1997264.4
Запитувана сума від УКФ: 1997264.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Коло геноциду” - кроссекторальний проєкт, покликаний сприяти засудженню геноциду проти українців. Він складається із 3х частин: 4 імерсивних відео у форматі 360°, що репрезентують паралелі між Голодомором - геноцидом українців 1932-33 та 2022-23 років та будуть представлені в основній експозиції Зали Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду, доповненого цифрового архіву російської пропаганди “Пропаганда, що вбиває”, а також доповненого цифрового архіву свідчень очевидців Голодомору. У ході реалізації команда працюватиме над оцифруванням та використанням для створення культурних продуктів нових, досі не представлених для широкої аудиторії, артефактів української культурної матеріальної та не матеріальної спадщини, що знаходяться в архівах, бібліотеках, фондах українських музеїв та Музею Голодомору.
# 209.
ID: 6CUH21-26519
Назва проекту: Окупована душа
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1887920
Запитувана сума від УКФ: 1887920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Місто-сад"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна (з акцентом на збір інформації з відкритих джерел щодо стану справ на територіяї, які були, або залишаються під окупацією),
Опис проекту: Культурна спадщина – це головний елемент ідентифікації української нації. Війна сьогодні ведеться проти українства і особливо важливо усвідомлювати, що українська нація єдина, незважаючи на внутрішню різноманітність. І, що втрата локальних елементів української культурної спадщини загрожує втратою унікальності для всієї європейської культури. Проєкт “Окупована душа” присвячений збору, систематизації та переосмисленню інформації про елементи НКС та спрямований на напрацювання практичних рішень для охорони живої спадщини в умовах війни, просування інформації про елементи НКС України, які знаходяться / знаходилися на території, де проводяться бойові дії. Планується створення платформи, яка міститиме сучасну та актуальну інформацію про елементи НКС та продукування контенту, який сприятиме формуванню ідентичності та підвищенню рівня згуртованості українців навколо ідеї збереження культурної спадщини.
# 210.
ID: 6CUH21-26549
Назва проекту: UKRAINIAN CUISINE | УКРАЇНСЬКА КУХНЯ. Спадщина предків
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1945946
Запитувана сума від УКФ: 1945946
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКА КОНСАЛТИНГОВА ТА МЕДІА ГРУПА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Ки,
Опис проекту: Наш проєкт – мультимедійний продукт, який має на меті дослідження, збереження та популяризацію культурної спадщини України. Результатом буде видання яскравої книги великого формату «UKRAINIAN CUISINE | Heritage of Ancestors», а також створення цифрової платформи – веб-сайту, на якому буде інформація та історії українських шефів, їх рецепти з дикоросами. В тому числі буде створена інтерактивна онлайн-мапа рослин та грибів України, які використовували наші предки, а також молоді українські шефи у своїх проєктах, та будуть відображені у книзі. Ігор Мезенцев – ідеолог і творець унікального проекту TOPOT, фотографії якого, створені відомим українським фотографом Дмитром Бахтою, увійдуть до книги. З 2019 року Ігор збирає команду з близько 10 українських шеф-кухарів, які вирушають у різні куточки України, щоб випробувати свої сили в умовах дикої природи. Головна мета проєкту – повернення до витоків, до коріння української гастрономії, вивчення кулінарної спадщини. Учасники проводять 5 днів у лісі, горах та спускаються до річки. Вони готують індивідуальні страви за українськими традиційними рецептами, абсолютно в польових умовах, використовуючи місцеві інгредієнти, які вони можуть взяти з природи. У 2020 році на четверту зустріч, яка відбулася у Карпатах, організатори вирішили запросити також іноземних кухарів і присвятити її зв’язкам між культурами, досвіду, яким вони готові ділитися. Цей проєкт про вивчення та збереження українських традицій та любов до них, про дику природу Карпат, про ліси та гори, про кулінарні традиції та їх витоки, про натхнення та покликання українських молодих кухарів.
# 211.
ID: 6CUH21-26633
Назва проекту: "Перлини Карпат"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999028.00
Запитувана сума від УКФ: 1999028.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Калиновський Сергій Валентинович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення та розміщення в Інтернеті (також споріднених сторінках у соціальних мереж) веб-сайту під назвою «Перлини Карпат» на якому буде представлено в Україні та світі оригінальні самобутні вироби народно-прикладного традиційного мистецтва та предметів високохудожнього побутового вжитку: різьблення по дереву та камінню, писанкарство, мосяжництво (художня обробка металу), іконографія і живопис по дереву та склу, кушнірство, гончарство, ткацтво, художня вишивка, килимарство, бондарство та інші. Виготовлення повнометражного науково-документально фільму «Перлини Карпат» про майстрів самобутнього мистецтва Гуцульщини та Покуття, який буде невід’ємною частиною проєкту (візитівкою веб-сайту). У фільмі буде представлена розгорнута розповідь та дослідження основних традиційних напрямків культури Гуцульщини та Покуття через відео фіксацію процесу їх виготовлення від початку створення і до його завершення. Історичний екскурс виникнення художніх напрямків створення предметів домашнього вжитку на різноманітних інформаційних платформах України та світу. Представлення даного фільму на численних міжнародних кінофестивалях (активна реклама українського народного мистецтва). Проведення виставок і ярмарок з показом відео ряду напрацьованого матеріалу під час зйомок даного фільму.
# 212.
ID: 6CUH21-26658
Назва проекту: Інтерактивний онлайн путівник Ukraine-Heritage.com
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1629017.98
Запитувана сума від УКФ: