Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Диджиталізація
1.
ID: 6CUH11-04808
Назва проекту: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Рейтинг: 285
Загальний бюджет проекту: 727257
Запитувана сума від УКФ: 727257
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Міста реалізації: Острог, Рівненська область,
Опис проекту: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
2.
ID: 6CUH11-34422
Назва проекту: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Рейтинг: 282
Загальний бюджет проекту: 1137663.50
Запитувана сума від УКФ: 984263.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
3.
ID: 6CUH11-29382
Назва проекту: Людкевич. Спадщина
Рейтинг: 282
Загальний бюджет проекту: 999782.80
Запитувана сума від УКФ: 999782.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
4.
ID: 6CUH12-05154
Назва проекту: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 999423.12
Запитувана сума від УКФ: 979423.12
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Опис проекту: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
5.
ID: 6CUH11-00892
Назва проекту: FrankoData: відкритий цифровий музей
Рейтинг: 275
Загальний бюджет проекту: 995145
Запитувана сума від УКФ: 995145
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
6.
ID: 6CUH11-21033
Назва проекту: Україна декоративна
Рейтинг: 272
Загальний бюджет проекту: 841870
Запитувана сума від УКФ: 841870
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Міста реалізації: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Опис проекту: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
7.
ID: 6CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Мариністика
Рейтинг: 267
Загальний бюджет проекту: 998698.60
Запитувана сума від УКФ: 998698.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
8.
ID: 6CUH11-07418
Назва проекту: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Рейтинг: 267
Загальний бюджет проекту: 1033798.21
Запитувана сума від УКФ: 927000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Міста реалізації: Київ, Україна.,
Опис проекту: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
9.
ID: 6CUH11-34128
Назва проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 979295.25
Запитувана сума від УКФ: 979295.25
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
10.
ID: 6CUH11-02052
Назва проекту: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 741160.00
Запитувана сума від УКФ: 741160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
11.
ID: 6CUH11-34697
Назва проекту: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 999900.00
Запитувана сума від УКФ: 999900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
12.
ID: 6CUH11-27041
Назва проекту: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 998570
Запитувана сума від УКФ: 998570
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
13.
ID: 6CUH11-03186
Назва проекту: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 998036
Запитувана сума від УКФ: 998036
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Музей книги і друкарства України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
14.
ID: 6CUH11-34429
Назва проекту: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 987338
Запитувана сума від УКФ: 987338
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Міста реалізації: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Опис проекту: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
15.
ID: 6CUH11-34674
Назва проекту: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 709085.00
Запитувана сума від УКФ: 709085.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Міста реалізації: Львів, Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
16.
ID: 6CUH11-34124
Назва проекту: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 622417.46
Запитувана сума від УКФ: 590471.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Міста реалізації: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Опис проекту: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
17.
ID: 6CUH11-30580
Назва проекту: ДУМА (Дигітальний Український Музичний Архів)
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 978019.00
Запитувана сума від УКФ: 978019.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бардецький Віталій Ярославович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого інтерактивного вебсайту з найбільш повною базою даних українських аудіо-релізів, виданих на матеріальних носіях протягом 20-21-го століть. Ресурс також містить інформацію про виконавців, авторів, видавців тощо. Сайт також містить інформаційний блог та синхронізовані ресурси з аудіо та відеокастами.
18.
ID: 6CUH11-34553
Назва проекту: "Ой у лузі червона калина..." Оцифрування спадщини Українських січових стрільців
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 867266.71
Запитувана сума від УКФ: 837938.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Друзі Львівського історичного музею"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Напередодні 110-ї річниці від створення Легіону Українських січових стрільців актуалізується проблема висвітлення їх місця і ролі в історії та сучасному суспільно-культурному просторі України. Пропонований Проєкт має на меті збереження та популяризацію писемних, зображальних, речових пам’яток, пов’язаних із звитягами та просвітницькою діяльністю Легіону УСС, шляхом створення цифрового каталогу та інтерактивного виставкового проєкту у Львівському історичному музеї. У ході Проєкту буде: оцифровано 610 музейних предметів; створено 610 наукових каталожних описів; здійснено консервацію 70 музейних предметів; сформовано цифровий каталог, структурований за типологічними ознаками; створено інтерактивний виставковий проєкт із залученням артефактів та цифрових копій історичних джерел
19.
ID: 6CUH11-34587
Назва проекту: Доступний простір подорожей
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 1023020.00
Запитувана сума від УКФ: 998020.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Романенко Олена Михайлівна
Міста реалізації: м. Харків та Харківська область,
Опис проекту: Проєкт «Доступний простір подорожей» - це онлайн платформа в якісно новій формі з віртуальними маршрутами в форматі 360, яка презентуватиме основні туристичні об’єкти Харківщини з елементами культурної спадщини в інноваційному способі подачі матеріалу. Створені віртуальні маршрути з оцифруванням об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, зокрема пошкодженої в ході російської агресії, створення інструментів та платформи для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном залучатиме різні вікові аудиторії. Сторінки сайту на англійській, польській, німецькій, французькій, турецькій мовах з віртуальними екскурсіями дозволить залучити до регіону і іноземну аудиторію. Віртуальні маршрути сприятимуть збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини Харківщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства
20.
ID: 6CUH11-27523
Назва проекту: Літери в місті
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 996330
Запитувана сума від УКФ: 906330
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Ровинська Тетяна Володимирівна
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проєкт “Літери в місті” — створення сайту-каталогу об’єктів публічного середовища Одеси ХІХ – ХХ ст. (вивіски, афіші, оголошення, вказівники тощо) та аналіз зібраного матеріалу, з метою розвінчування міфу про суто російський бекграунд міста.
21.
ID: 6CUH11-04970
Назва проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 639700
Запитувана сума від УКФ: 619700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація Культура Медіальна
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: 3Д-екскурсія будівлями Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури — це проєкт цифровізації трьох будівель, що розташовуються у середмісті Дніпра та мають статус пам’яток культурної спадщини національного та місцевого значення. 3Д-екскурсія включатиме моделювання, зйомку 360, запис та публікацію історій, що пов'язані з будівлями коледжу, його відомими працівниками, студентами. Завдяки цьому проєкту планується привернути увагу місцевої спільноти до архітектурної та культурної значущості об’єктів, а також зберегти їх у цифровому вигляді, що є дуже необхідним в умовах воєнного стану, зважаючи на постійну загрозу знищення будівель. Метою проєкту є документація та збереження у цифровому форматі архітектурних особливостей, історії будівель Дніпровського мистецько-художнього коледжу культури.
22.
ID: 6CUH11-03089
Назва проекту: Онлайн Музей російської окупації Бородянської громади
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1012767
Запитувана сума від УКФ: 982767
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО Соціальний Капітал
Міста реалізації: Бородянка,
Опис проекту: Мета – збереження історичної пам’яті про події широкомасштабного етапу російської агресії проти України в лютому – березні 2022 року. Основою експозиції онлайн Музею стануть розповіді місцевих мешканців про особисті трагедії та історичні факти під час російської окупації Бородянської громади, зібрані та опубліковані членами команди проекту Ольгою Фещенко та Валентином Мойсеєнко (книги "Живі історії війни" http://surl.li/fboww та «Історії знищення, порятунку та виживання. Бородянка: 24.02.2022 – 31.03.2022», http://surl.li/fbowg). Ці та інші матеріали: свідчення, документи, фото, відео, аудіозаписи будуть впорядковані, оцифровані, перекладені на англійську, французьку, німецьку та іспанську мови та викладені на спеціально створений сайт. Результат - онлайн музей доступний всім користувачам мережі інтернет 24/7 п’ятьма європейськими мовами.
23.
ID: 6CUH11-04864
Назва проекту: “Цифрова бібліотека УКУ. Нове життя унікальним стародрукам”
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 991003.15
Запитувана сума від УКФ: 991003.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Оцифрування та онлайн-доступ є невід’ємними складовими діяльності сучасних бібліотек. Особливого значення це набуло під час воєнних дій, коли під загрозою перебуває буквально кожна частина України. Мета проєкту - збереження та поширення друкованої культурної спадщини через розробку інструментарію цифрової бібліотеки (створення онлайн-платформи Бібліотеки УКУ) та популяризація методів оцифрування серед бібліотечного середовища в Україні. В рамках проєкту плануємо таку діяльність: створити комплексну онлайн-платформу; налагодити діалог між бібліотеками України щодо процесу оцифрування та можливості користуватися платформою для розміщення своїх матеріалів. оцифруватиі надати доступ до матеріали, про духовно-культурне життя в Україні у XIX-поч. XX ст.; удоступнити матеріали для наукових, мистецьких досліджень, української та закордонної громадськості.
24.
ID: 6CUH11-29692
Назва проекту: Цифровий простір “Лабораторії діалектологічних та ономастичних студій”
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 1022155
Запитувана сума від УКФ: 983115
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Цифровізація мовного фонду “Лабораторія діалектологічних та ономастичних студій” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. Оцифрування друкованих, аудіо- та відеоматеріалів, уже зібраних методом анкетування, сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення; Створено інтерактивну картку українських діалектів і мікротопонімів.
25.
ID: 6CUH11-28895
Назва проекту: Віртуальна еволюція Острозького замку
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 862500
Запитувана сума від УКФ: 862500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО "ОстАрт"
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт «Віртуальна еволюція Острозького замку» передбачає створення атмосфери перенесення в часі для відвідувача виставки в Арт-Кластері Острозької академії. На основі оцифрованого архіву дослідниці архітектури князів Острозьких О. Годованюк будуть створені п’ять 3d моделей Острозького замку, на основі яких буде зроблений відеомапінг, що показуватиме розвиток замку від ХІІ до сер. XVII ст. Одна 3d модель періоду найвищого розквіту князівства Острозьких – поч. XVII ст. буде роздрукована на 3d принтері та розміщена в експозиційному просторі. Це дозволить глядачам роздивитися найдрібніші архітектурні деталі замку. Оцифрований архів буде доступний для вільного користування. На його основі буде видана монографія О. Годованюк з авторськими рецензіями науковців.
26.
ID: 6CUH11-26713
Назва проекту: Аудіо архів ДП “Національна кінематека України”/Київська кіностудія науково-популярних фільмів
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 989500
Запитувана сума від УКФ: 989500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Обод Андрій Іванович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження аудіоархіву кіностудії "Національна кінематека України" (колишній "Київнаукфільм"), включаючи дослідження, каталогізацію та оцифрування. У минулому, "Київнаукфільм" була широко відома як виробник наукових документальних фільмів, але останні три десятиліття студія занепадає, її аудіоархіви не впорядковані та не відповідають стандартам зберігання. Відновлення аудіоархіву дозволить зберегти історико-культурну спадщину України та стане джерелом дослідження різних соціальних та наукових питань. Також це дасть українцям доступ до рідкісних звукових матеріалів, які можуть допомогти розширити знання та розуміння спільної історичної пам'яті України.
27.
ID: 6CUH11-07082
Назва проекту: Цифрова платформа. Мистецька династія Кричевських
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 982695.31
Запитувана сума від УКФ: 982695.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей-заповідник українського гончарства
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область, м. Суми, м.Київ, м. Лебедин, Сумська область, м. Полтава,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення цифрової платформи мистецької родини Кричевських, яка об'єднає розпорошену по численних музеях, друкованих виданнях та електронних ресурсах творчу спадщину представників династії, архівні матеріали та невичерпний масив інформації, дасть можливість широкого, вільного й системного доступу до неї. Цифрова платформа повинна стати центральним інструментом накопичення, перевірки, обміну та поширення інформації про мистецьку династію Кричевських, творча діяльність якої обіймає понад століття, дороговказом для всіх музейних, культурних, наукових, художніх установ і персоналій, які ведуть свої прикладні дослідження в даному напрямку.
28.
ID: 6CUH11-27882
Назва проекту: Діджифолк
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 1027333
Запитувана сума від УКФ: 997333
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Житомирська обласна молодіжна громадська організація "Цілком природно"
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: В ході проєкту ми плануємо оцифрувати архівні записи фольклорних колективів та носіїв нематеріальної спадщини, зроблені у 70 - 90х роках ХХ століття на магнітну плівку в ході етнографічних експедицій, які зберігаються в Житомирському обласному краєзнавчому музеї та та інших мистецьких установах Житомирської області. Після діджиталізації творів, найцікавіші з них буде розшифровано та створено сучасне аранжування. Після цього ці твори буде відтворено та записано за участі місцевих музикантів. За результатами проєкту буде створено добірку відновлених оригінальних фольклорних творів, музичний альбом з сучасним їх виконанням та збірку нот для навчальних хорових колективів.
29.
ID: 6CUH11-03159
Назва проекту: Оцифровка архіву ДП «Національна кінематека України
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 994800
Запитувана сума від УКФ: 994800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіноплівки “Національна кінематека України” (правонаступниці кіностудії “Київнаукфільм”), а також у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової сталої стратегії роботи зі спадщиною кіностудії “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з її колективом. Даний проект включатиме диджиталізацію та публікацію онлайн вибраних візуальних матеріалів на кіноплівці 35мм із архіву студії . Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. Серед них було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва. Систематична диджиталізація цього архіву дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
30.
ID: 6CUH11-34301
Назва проекту: Єдина база української музики 1991 - 2023
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1204628.00
Запитувана сума від УКФ: 963800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “МЗГ”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення першого цифрового каталогу української музики 1991–2023 років. Такий цифровий каталог дозволить зібрати в одному місці всю інформацію про українських виконавців та музикантів. Забезпечить цифрове збереження інформації, яка є культурною спадщиною новітньої історії України. Дозволить надати доступ до такого каталогу широкій аудиторії. Проект має високий потенціал мультиплікативного ефекту. Такий каталог дозволить краще обчислювати музичний ринок, пошук молодих виконавців, популяризації української музики в Україні та за кордоном. В майбутньому буде відчутний економічний ефект – збільшення прослуховувань української музики та зменшення долі впливу контенту російських виконавців.
31.
ID: 6CUH11-33757
Назва проекту: Віртуальний 3D тур музеєм порцеляни
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 586918.00
Запитувана сума від УКФ: 556918.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа "Агенція місцевого органічного розвитку - АМОР" Баранівської міської ради
Міста реалізації: Баранівка,
Опис проекту: Метою є створення віртуального ЗД-туру музеєм порцеляни, що передбачає знайомство з рідкісними експонатами порцеляни ручного розпису не виходячи з дому. Чому саме рідкісного, так як музей було засновано в 1952 році в честь 150- річчя з дня заснування заводу. Завод займався виробництвом фарфору та порцелянового посуду аж з 1804 року. Традиційно основною продукцією фарфорового заводу були столові, чайні та кавові сервізи з фарфору. Але вироблялись і інші цікаві порцелянові вироби. У музейній колекції зберігаються перші тарілки, виготовлені на фабриці у 1805 році за часів Михайла Мезера, який є засновником порцелянового заводу. У 1825 році фабрика отримала право позначати свої вироби імперським державним гербом, що було своєрідним знаком якості. А вже у 1850 – х роках Баранівський завод став найкращим підприємством по виготовленню фарфору в Південно – західному краї і мав значні обсяги виробництва і збуту продукції. В 1895 році після купівлі заводу відомим меценатом Миколою Гріпарі на виробництві працювали відомі іноземні майстри. Вироби за часів Гріпарі представлені в музею окремим стендом. Всього в музеї три досить великі зали, площею понад 300 кв. метрів в яких експонуються столові, чайні та кавові сервізи, набори тарілок і різноманітні вази. На особливу увагу заслуговують візерунки та орнаменти, що прикрашають вироби, створенням яких займалися кращі художники-декоратівісти другої половини 20 століття. Музей зберігається понад 8000 тисяч експонатів. Триметрові вази, чайні та кавові сервізи. Є тут і скульптури Тараса Шевченка, Івана Франка, Миколи Гоголя. На одному із кубків можна побачити чіткий портрет Богдана Хмельницького. Особливо вражає висока порцелянова ваза, на якій зображена Леся Українка. Просто заворожує гарнітур форми «Олена» з ручним розписом на 70 одиниць посуду, що займає аж 2 полиці. На вітринах зустрічаються декоративні тарілки, оздоблені ніби живими квітами. І вони дійсно справжні. Їх піддавали спеціальній обробці, завдяки чому вони зберігали свою форму. Не менше уваги в музеї привертають порцелянові речі, яких зараз просто так не знайдеш. Зокрема, набір для шашликів, солдатські фляги, настільні лампи, ароматниці, сервіз для чаю з електричним самоваром. Наразі, у зв'язку з російською агресією, Баранівський музей порцеляни тимчасово закритий, а історично цінні експонати ретельно запаковано та переміщено до більш безпечного місця. Тому створення такого туру - не просто потреба, а й необхідність. Задля збереження історичних цінностей музейних експонатів. Завдяки сучасним технологіям створюється ефект присутності в музеї. Деякі зразки можна буде розглянути в 3Д-форматі з технологією оцифрування та ознайомитись з короткою характеристикою українською мовою. Віртуальний тур включатиме онлайн екскурсії, що в епоху диджиталізації є перспективним напрямом роботи музейних закладів, адже ознайомлення з експонатами цифровою мовою, зрозуміліше сучасній молоді.
32.
ID: 6CUH11-26566
Назва проекту: Театр "Воскресіння" - цифрова платформа
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 892490.00
Запитувана сума від УКФ: 892490.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівський академічний духовний театр "Воскресіння"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проекту є створення сучасного електронного веб.ресурсу інтегрованого і під мобільну версію Львівського академічного театру Воскресіння на якому буде зібрана вся архівна і поточна інформація про історію та діяльність театру «Воскресіння». Даний веб. ресурс буде платформою для спілкування з глядачами онлайн, а також для професійної комунікації з міжнародними партнерами та проведення онлайн переговорів, зустрічей, майстер-класів, вебінарів з чітким графіком. Дана платформа має забезпечувати можливість учасникам реєструватись через особистий кабінет, переглядати всю інформацію про театр Воскресіння, переглядати відео трансляції в певні години, записатись на зустріч та діалог з улюбленими акторами, а також переглядати архівні файли театру, які зараз є тільки в паперовій версії, яка вже близька до знищення.
33.
ID: 6CUH11-34656
Назва проекту: Діджиталізація фондів Національного музею "Київська картинна галерея"
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 996230
Запитувана сума від УКФ: 996230
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Токовенко Владислав Васильович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті оцифрувати кращі зразки колекції Національного музею «Київська картинна галерея», що належить до Музейного фонду України, та надати онлайн-користувачам доступ до них на окремому веб-ресурсі.
34.
ID: 6CUH11-06402
Назва проекту: Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 817709
Запитувана сума від УКФ: 782709
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національна бібліотека України для дітей
Міста реалізації: Вся Україна і світ,
Опис проекту: Оцифрування колекції рідкісних та цінних видань для дітей. Створення віртуального, інноваційного контенту як конкурентоспроможного культурного продукту для користувачів бібтек; відродження культурної спадщини шляхом реновації української старовинної дитячої книжки; відновлення традицій родинного читання. Проєкт "Відродження української прадавньої казки: родинні інтерактивні читання" – новий безкоштовний інноваційний інтерактивний ресурс, який збереже унікальну колекцію, зацікавить відвідувачів, згуртує сім’ї, забезпечить психотерапевтичну підтримку дітей і дорослих, відродить давню книжкову традицію формування національної ідентичності. Понад 5000 відвідувачів бібліотеки зможуть скористатися ресурсом та щонайменше 150000 дітей та дорослих у світі дізнаються про нього. Проєкт має на меті оцифрувати, впорядкувати та (каталогізувати) 246 україномовних рідкісних та цінних видань для дітей із фонду Національної бібліотеки України для дітей, створити на базі п’яти (5) найдавніших видань з ілюстраціями анімаційний застосунок та занурити користувачів у віртуальний світ книжкової культурної спадщини.
35.
ID: 6CUH13-31416
Назва проекту: У клітці. Закатована свобода України
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 1027710.12
Запитувана сума від УКФ: 995710.12
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Міста реалізації: Дніпро, Таллінн,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження доказів про звірства російської армії на окупованих територіях, зміцнення єдності українського народу та підтримки європейських країн шляхом поширення в Україні та закордоном розуміння того, що російська окупація – це не зміна влади, а знищення українського народу. Проєкт передбачає створення виставкового простору у підвальному приміщенні музею, документальних відеосюжетів та адаптованої для перегляду у віртуальному шоломі 3 D екскурсії англійською та українською мовами, що буде презентована у Дніпрі, Таллінні та Любліні. Результати проєкту вбачаються у зміцненні згуртованості українського народу перед ворогом, збереженні та документуванні злочинів російської армії на окупованих територіях, зростанню обізнаності європейців про злочини російської армії, зміцнення єднання української нації з європейськими країнами
36.
ID: 6CUH11-27303
Назва проекту: Музейна інформаційна система: електронний облік фондів в регіональних музеях
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 740600
Запитувана сума від УКФ: 664600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Івченко Галина Володимирівна
Міста реалізації: Київ, Чернігівська область, Херсонська область, Хмельницька область,
Опис проекту: Мета проекту – створити інформаційну систему для збереження результатів оцифрування музейних фондів, ведення обліку музейних предметів в електронній формі та представлення музейних колекцій у вільному доступі онлайн. Система орієнтована на потреби і особливості роботи регіональних музеїв, а саме: не вимагає наявності в штаті кваліфікованих ІТ-спеціалістів, придбання спеціального обладнання та розвиненої мережевої інфраструктури в музеї. Результат проекту – створення та впровадження інформаційної системи в роботу щонайменше п’яти закладів культурної спадщини України та забезпечення вільного доступу до оцифрованих колекцій широкій аудиторії, в тому числі закордонній та інклюзивній.
37.
ID: 6CUH11-04514
Назва проекту: Межиріцька палеолітична стоянка. Візуальна реконструкція житлового простіру мисливців на мамонта.
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 971796
Запитувана сума від УКФ: 971796
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр палеоетнологічних досліджень"
Міста реалізації: с. Межиріч Канівського району Черкаської області,
Опис проекту: Мета проекту – актуалізація та популяризація палеолітичної спадщини України шляхом створення мультимедійного продукту, що на сучасному науковому рівні відтворює умови життя первісних мисливців на базі Межиріцької стоянки. Результати в науковій галузі – проведення археологічних та реставраційних робіт, що дозволять з’ясувати структуру об’єкта, особливості матеріальної та поведінкової культури мешканців, характер адаптації мисливської групи до прильодовикових умов. В пам’яткоохоронній галузі – створення мультимедійного продукту актуалізує археологічну спадщину, дозволить привернути увагу широкої громадськості до справи збереження пам’яток первісності, популяризує визначний археологічний об’єкт – Межиріцьку стоянку мисливців на мамонтів, що дасть змогу залучити цю пам’ятку до програм місцевого розвитку, туристичних маршрутів, розробки проекту музею на цій території.
38.
ID: 6CUH11-02279
Назва проекту: Фортеця інтерактивна
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 599111.50
Запитувана сума від УКФ: 575376.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію української культурної спадщини та розвиток культурних потреб широких верств населення України. Під час оновлення експозиції «Історія фортифікації на теренах України» в НІАМ «Київська фортеця», виникла проблема недостатньої експозиційної площі, яка обмежена приміщенням історико-архітектурної пам’ятки національного значення Капонір 2-го полігону Госпітального укріплення для створення цільової, якісної музейної експозиції з поглибленим контентом, в основі якого напрацьований роками науковий матеріал, до якого необхідно забезпечити вільний доступ для всіх груп населення. Вирішити цю проблему можливо шляхом впровадження інформаційних технологій в експозиційний простір Музею.
39.
ID: 6CUH11-26347
Назва проекту: Динамічний музей «Open Opera Odesa»
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 1016205
Запитувана сума від УКФ: 900955
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Одеський національний академічний театр опери та балету
Міста реалізації: Одеса, Одеса,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення музею Одеської опери на підставі реновації та диджиталізації музейної колекції, адаптації контенту до викликів сучасності, впровадження музейних інновацій та інтерактивних аспектів задля залучення до театру нових відвідувачів, фінансових ресурсів та підвищення конкурентоздатності на ринку культурно-мистецьких послуг. Майбутня музейна експозиція включатиме два структурні вектори: експозиційно-виставковий (відділ виставково-експозиційних проєктів) та обліку й зберігання музейних предметів (відділ збереження фондів). На підставі нового художнього концепту оформлення музею, що розроблений головним художником театру, музей буде трансформовано в сучасний театрально-виставковий простір. Наступним етапом стане оновлення експозиції музею, поповнення новими матеріалами та експонатами, зокрема присвяченим діяльності театру у часи україно-російської війни. Пріоритетним напрямком проєкту є диджиталізація музейних ресурсів - оцифрування колекції, створення цифрового контенту. По закінченні оцифрування, – запровадження диджитал-обліку музейних предметів та експонатів на підставі створення електронного каталогу, а також створення безбар’єрного інклюзивного простору для людей з інвалідністю, забезпечення рівних можливостей та умов всіх громадян і спільнот. Особливістю проєкту є те, що він стане частиною плану стратегічного розвитку Одеської опери, зокрема осучаснення театрального простору і триватиме після завершення грантового періоду.
40.
ID: 6CUH11-32651
Назва проекту: Барський замок. Відродження
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 870950
Запитувана сума від УКФ: 850950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Барський замок. Відродження"
Міста реалізації: місто Бар, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження та популяризацію пам’ятки архітектури національного значення – Барського замку XVI ст. – яка сьогодні знаходиться в зруйнованому стані. Шляхом формування цифрового архіву документів про замок та відображенням історичного вигляду укріплення інструментами 3D-моделювання буде створено потужний онлайн-ресурс для подальшого вивчення та відродження Барського замку зокрема та міста Бара як стратегічного центру з королівським арсеналом Речі Посполитої загалом.
41.
ID: 6CUH11-02222
Назва проекту: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 885400
Запитувана сума від УКФ: 885400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Пазич Микола миколайович
Міста реалізації: с. Володимирівка,
Опис проекту: Створення 3D моделі Спаської церкви (свято-преображенський храм) в с. Наталівці (сучасне с. Володимирівка), яка відкриває маловивчену сторінку української історії про її українське дворянство кінця 19 поч. 20 століття на прикладі родини Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. посеред лісу. Реалізація проекту є етапом продовженням ініціативи над створенням віртуальних продуктів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом та перспективою для розробки 3D туру.
42.
ID: 6CUH11-00715
Назва проекту: Реституція українських культурних цінностей за Мюнхенською картотекою власності мистецьких об’єктів (1945–1952)
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 999879.98
Запитувана сума від УКФ: 999880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурні цінності, вивезені нацистами з окупованих країн, у т.ч. України, були зосереджені після війни у Мюнхенському центральному збірному пункті, створеному американцями для подальшої реституції. На кожний об'єкт (предмет/ящик) складалася ідентифікаційна картка. Вони утворили Картотеку власності мистецьких об'єктів, яка є важливим джерелом з реституції українських культурних цінностей. Мета проєкту: зробити онлайн доступними для широкого загалу картки розділу «СРСР» (5152 картки), де українська частка становить 2/3. Результат проєкту: 1) створення електронної бази даних «Мюнхенська картотека власності мистецьких об’єктів (СРСР). 1945–1952», де будуть оцифровані, перекладені і, по можливості, прокоментовані картки, 2) створення для бази даних вебсайту «Культурні цінності України: переміщені, реститовані, втрачені».
43.
ID: 6CUH11-27900
Назва проекту: Революція Гідності - регіональний вимір
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 798401.45
Запитувана сума від УКФ: 758401.45
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Міста реалізації: Кропивницький,
Опис проекту: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей планує реалізувати проект, присвячений 10 річчю Революції Гідності «Революція Гідності – регіональний вимір». У рамках проекту планується створення віртуальної інтерактивної виставки на сайті музею з відеоконтентом спогадів учасників Революції Гідності та мобільну фотодокументальну виставку на 10 банерах, презентацію якої проводити з використанням сучасних технічних засобів – окулярів віртуальної реальності, Qr-кодів, відеопроектора; провести круглий стіл, присвячений проблемам дослідження та вшанування вказаних подій на території Кіровоградської області.
44.
ID: 6CUH11-32123
Назва проекту: Цифровий мультимедійний архів Одеського художнього музею
Рейтинг: 231
Загальний бюджет проекту: 997430
Запитувана сума від УКФ: 997430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МЮЗЕЮМ ФОР ЧЕНДЖ",
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Оцифрування, дослідження та каталогізація 16 музейних фондів, які ще не були доступні для відвідувачів, науковців та музейників для відкритого двомовного цифрового архіву для збереження, популяризації та подальшого вивчення фондів Одеського художнього музею.
45.
ID: 6CUH11-30984
Назва проекту: Мандрівка підземеллями древнього Городка
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 837000
Запитувана сума від УКФ: 750000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Городоцька міська рада Львівської області
Міста реалізації: місто Городок Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: збереження та популяризація культурної спадщини міста Городка, шляхом вивчення місць пролягання підземель методом геофізичної розвідки, з подальшим створення віртуального 3D туру підземеллями міста Городка впродовж липня-жовтня 2023 року. Результати реалізації Проєкту: досліджено нові елементи історико-культурної спадщини міста Городка – підземелля; створено карту підземель центральної частини міста Городка (в електронному та паперовому); створено цифровий продукт - 3D тур на сайті міста, 3D модель підземель; створено передумови для проведення археологічно-розвідувальних робіт виявлених підземель; Зросла обізнаність мешканців та гостей громади про історико-культурну спадщину міста Городка; збільшилась кількість інформаційних повідомлень про місто Городок у інформаційному просторі.
46.
ID: 6CUH11-03061
Назва проекту: VR-МУЗЕЙ “ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ”
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 987283.00
Запитувана сума від УКФ: 987283.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа підприємець АНГЕЛОВ АНГЕЛ АНГЕЛОВИЧ
Міста реалізації: Україна, Світ,
Опис проекту: VR-музей ДІТИ ПРОТИ ВІЙНИ - це віртуальний простір, який зберігає пам’ять українських дітей про війну, втілює мрії про мир та надихає творити. Колекції унікальних експонатів розміщуються в імерсивних середовищах, які відтворюють документальні місця творчості дітей. Три тематичні зали відображають кожну з цих ідей - меморіальна МЕМОРІАРІУМ, зала творчості АРТИСТЕРІУМ і територія мрій ДРІМАРІУМ. Кожна зала містить експонати, аудіогід та серію надихаючих майстер-класів. Експозиція розміщена на двомовному українсько-англійському сайті, який відтворює стилістику віртуальної реальності. З сайту можна перейти на популярні ігрові платформи- UNITY та SPATIAL , на яких будуть розміщені зали. На сайті ці колекції можна буде побачити також в аналоговому варіанті без спеціального vr-обладнання та використання діджитальних додатків.
47.
ID: 6CUH11-01108
Назва проекту: «З Україною в серці» - створення онлайн ресурсу за темою «Україніка» з колекції джерел, подарованих в 2000 році Канадським Товариством Приятелів України (м.Торонто) Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 640303.85
Запитувана сума від УКФ: 587098.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КЗК "Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов'янських Кирила і Мефодія"
Міста реалізації: м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження та популяризація друкованих матеріалів, що мають історико-культурну цінність, створення електронного повнотекстового ресурсу у вільному доступі - цифрової колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України за темою «Україніка», які являють собою важливий об’єкт подальшого вивчення та дослідження. Результатом проєкту стане новий розділ сайту ДОУНБ "З Україною в серці", на якому будуть розміщені у вільному доступі з посторінковим переглядом повні тексти колекції джерел, переданих в дар Канадським Товариством Приятелів України. Виданий науково-рекомендаційний бібліографічний покажчик "З Україною в серці". Організовані цикли онлайн лекцій. Проведена PR-кампанія з популяризації створеного ресурсу.
48.
ID: 6CUH11-34749-3
Назва проекту: Львівщина: реставрація замкових руїн на склі
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 912430.00
Запитувана сума від УКФ: 715110.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Асоціація сприяння розвитку молодіжного туризму”
Міста реалізації: м.Белз, м.Броди, м.Добромиль, м.Львів, с. Старе Село,
Опис проекту: Проект експозиції біля замкових руїн Львівщини з використанням доповненої реальності є інноваційним підходом до презентації культурної спадщини. Це дозволить відвідувачам побачити візуалізацію збережених та втрачених частин архітектурних пам’яток на склі, яка буде супроводжуватись аудіогідом на трьох мовах - українській, англійській та польській. Мета проекту полягає в створенні інноваційного інформаційного культурного продукту, який допоможе продемонструвати вигляд архітектурних пам’яток до стану руйнації. Це сприятиме промоції культурної спадщини, допоможе підняти імідж місцевості та залучити туристів.
49.
ID: 6CUH12-26839
Назва проекту: Несу в душі собори вічності
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 981591.20
Запитувана сума від УКФ: 939351.20
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «РК «РАДУГА»
Міста реалізації: Місто Борзна (Чернігівська область), м. Канів (Черкаська область), м. Київ (Київська область), Харьків (Харківська область), м. Коломия (Івано-Франківська обл.),
Опис проекту: Переведення в цифровий формат спадщини Народного художника України Олександра Ферапонтовича Саєнка, який входить до списку видатних діячів світової культури ЮНЕСКО. Його унікальна технологія «Мозаїка соломою, мозаїчний набір соломою» є нематеріальною культурною спадщиною. Художньо-меморіальний музей «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» знаходиться в Чернігівській області на деокупованій території, наразі перебуває під загрозою знищення. Для збереження буде зроблено: сайт-архів 3-D тур художньо-меморіальним музеєм «Садиба народного художника України Олександра Саєнка» Оцифровано мистецьку спадщину (30 картин) Вся інформація подана українською та англійською. Це дозволить: проводити віртуальні екскурсії музеєм та цифрові виставки, вивчати унікальні технології; здійснювати інформаційну роботу з нтеграції в світовий культурний простір.
50.
ID: 6CUH11-32443
Назва проекту: Реконструкція минулого
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 955093.15
Запитувана сума від УКФ: 955093.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Релоад»
Міста реалізації: с. Гопчиця, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження місцевих культових пам'яток села Гопчиця на Вінниччині — розписів Свято-Троїцької церкви, яка була знищена більшовиками у 30-х роках ХХ ст., а також скульптури Богородиці, яка зберігається у місцевій каплиці. Завдяки технологіям планується їх оцифрування та створення віртуальної експозиції про них у музеї історії села.
51.
ID: 6CUH11-32440
Назва проекту: Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 529652.00
Запитувана сума від УКФ: 504652.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Міста реалізації: м. Бережани, Тернопільська обл.,
Опис проекту: Проєкт «Комплекс замку Синявських у Бережанах: ребрендинг та реновація експозиційного простору» спрямований на розроблення впізнаваного логотипу та брендування Комплексу замку Синявських у місті Бережани Тернопільської області та реновацію експозиційного простору першого поверху пам’ятки із використанням мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт розширить цільову музейну аудиторію, сприятиме промоції пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Загалом це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
52.
ID: 6CUH11-24331
Назва проекту: Мобільна імерсивна експозиція «МАЛЕВИЧ. Я - українець»
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 996292.00
Запитувана сума від УКФ: 996292.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "435 ФІЛМС"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мобільна імерсивна експозиція, присвячена творчості українського художника-авангардиста Казимира Малевича. Офлайн художня експозиція, яка складається з восьми інсталяцій – інтерактивних арт-об’єктів, які виступають експлікацією творчості Малевича та розповідають про його біографію і тісний зв'язок з Україною. Фізичні та цифрові інсталяції в композиті з реактивною та звуковою процедурною графікою, програмовані датчики, розробки VR, які надають можливість повністю зануритись у світ Малевича. Експозиція охоплює як період супрематизму, так і пізнішу творчість художника, присвячену Голодомору. Можливість адаптувати експозицію під умови виставкового приміщення. Подальша онлайн конвертація з доступ зовнішніх користувачів до оцифрованих продуктів упродовж 3 років.
53.
ID: 6CUH11-31172
Назва проекту: Cтворення публічного on-line каталогу та диджиталізація аудіо-відео архіву “Берви. Традиційна музична культура України”.
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 990286.00
Запитувана сума від УКФ: 990286.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ" (ГО "АРТ ЕКЗИСТЕНЦІЯ")
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: Мета проєкту - створення каталогу/web-ресурсу традиційної музичної культури України та диджиталізація унікального, одного з найцінніших фольлорних архівів. Очікувані результати: - Буде оцифровано інформацію з аналогових носіїв (150 годин). - Буде врятовано 2100 годин архівних матеріалів (2100) Audio-CD шляхом конвертації в цифровий формат (WAV), для тривалого зберігання на хард-дисках без втрати якості. - Буде створено електроний архів-каталог з науковою систематизацією та каталогізацією наявних архівних матеріалів. - Буде відкрито публічний Web-ресурс аудіо/відео-записів, з можливістю пошуку і прослуховування найкращих зразків традиційної музики, з усіх регіонів України.
54.
ID: 6CUH11-29159
Назва проекту: Культурна спадщина Покровська в цифровому форматі
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 678195.00
Запитувана сума від УКФ: 648195.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Патріоти Українського Донбасу»
Міста реалізації: м.Покровськ Донецької обл.,
Опис проекту: Створення 3D моделей та подальше формування 3D туру культурними об’єктами міста, які датуються кін. ХІХ – поч. ХХ ст., період коли відбувалося зародження та інтенсивна забудова пристанційного селища Гришине (сучасне місто Покровськ). Кожен із об’єктів зберігся майже в автентичному стані, тому важливо прийняти первентивні заходи, спрямовані на їх збереження або відновлення. Зараз, коли існує пряма загроза їх руйнування чи повного знищення, їх оцифрування надає можливість фіксації їх зовнішнього та внутрішнього стану для подальшого дослідження та надання рекомендацій щодо реставраційних робіт, чому буде сприяти залучення фахівців. Також планується створення інтерактивної платформи (мапи) з використанням цифрових технологій, включаючи 3D тур культурними об’єктами, для створення віртуальної екскурсії пам’ятними місцями міста Покровськ.
55.
ID: 6CUH11-00830
Назва проекту: Марко Черемшина. Зібрання творів
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 958960
Запитувана сума від УКФ: 958960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Дискурсус"
Міста реалізації: Снятин, Чернівці, Івано-Франківськ, Брустури, Кобаки,
Опис проекту: Проєкт полягає в опрацюванні і упорядкуванні творчої спадщини Марка Черемшини та створенні онлайн-платформи для її представлення. У 2024 році відзначатимемо 150-літній ювілей цього класика української літератури. Востаннє його твори виходили ще у 80-х роках минулого століття, і то зазнали суттєвого радянського цензурування. Ті ж твори, які можна віднайти нині у онлайн-доступі, опубліковані з серйозними технічними та змістологічними помилками. Тому диджиталізаційний проєкт «Марко Черемшина. Зібрання творів» має всеукраїнське значення і нагальну потребу у його втіленні. Він покликаний максимально зберегти авторську лексику та стилістику Марка Черемшини і познайомити з нею широку аудиторію. Додатково буде створено паперове видання і розповсюджено по бібліотеках та культурних установах, а також під час презентацій проєкту.
56.
ID: 6CUH11-32507
Назва проекту: Збереження культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 687770.00
Запитувана сума від УКФ: 667770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Міста реалізації: Тернопіль, Велеснів,
Опис проекту: Проєкт присвячений збереженню і диджиталізації культурно-наукової спадщини академіка Володимира Гнатюка. Мета  актуалізація постаті та духовного спадку академіка Володимира Гнатюка в сучасному українському культурно-науковому просторі. Результатами реалізації проєкту буде: створення імерсивної 3D-екскурсії експозиційними кімнатами Обласного комунального Етнографічно-меморіального музею Володимира Гнатюка у с. Велеснів Чортківського району Тернопільської області; зацифрування 40 знакових документів, пов’язаних із діяльністю Володимира Гнатюка; укладання цифрового каталогу артефактів та документів експозицій Музею; розміщення цих об’єктів на цифровій інформаційній платформі на базі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
57.
ID: 6CUH11-34452
Назва проекту: СТВОРЕННЯ ЦЕНТРУ ОЦИФРОВУВАННЯ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ РІДНОГО КРАЮ
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 574554
Запитувана сума від УКФ: 574554
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Приватне підприємство «Новинар» Захарівського району Одеської області
Міста реалізації: смт Захарівка Роздільнянський район Одеська область,
Опис проекту: У всьому світі друковані засоби масової інформації та історико-краєзнавчі музеї є одним з важливих ланцюгів збереження культурної спадщини. Адже, втілюючи цінності різних поколінь українців, вони відтворюють історію розвитку нашого суспільства та надають стале відчуття приналежності до національної спільноти. Створення Центру оцифровування на базі приватного підприємства «Новинар» та оцифровування архівів місцевої газети «НовинаР» і експонатів Захарівського історико-краєзнавчого музею, які перебувають під загрозою через близькість до кордону з Придністров’ям, допоможе зберегти їх. При цьому отримані цифрові копії, будуть придатні для страхового зберігання, якісного розпізнавання тексту і використання документів в інформаційних системах, для їхньої подальшої презентації та популяризації в Україні та за кордоном.
58.
ID: 6CUH11-31153
Назва проекту: «Дерев'яні святині Південно-Східної Волині»
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 942934.86
Запитувана сума від УКФ: 912434.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Міста реалізації: с. Веснянка (Веснянський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Волиця-Керекешина (Волице-Керекешинський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Стецьки (Стецьківський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Огіївці (Огіївський старостинський округ) Старокостянтинівської міської територіальної громади, с. Берегелі (Немиринецький старостинський округ) Миролюбненської сільської територіальної громади, м. Старокостянтинів,
Опис проекту: Мета – за допомогою інноваційних технологій створити платформу з постійним онлайн-доступом для популяризації та збереження в оцифрованому вигляді цінних надбань дерев’яної архітектурної спадщини Старокостянтинівської міської територіальної громади. Зберегти візуальний вигляд архітектурної культурної спадщини під час війни в Україні, коли існує велика загроза її пошкодження та знищення. Надати можливість для широкої аудиторії подорожувати віртуально, особливо – для маломобільних груп населення. Результати: - синтезовано та розміщено інформацію про знищені та збережені дерев’яні храми на окремому вебсайті; - поширено інформацію про об’єкти дерев’яної архітектури в друкованій продукції; - локації дерев’яних храмів пов’язані за допомогою віртуальної екскурсії, яка включає: 3D-тури по існуючих храмах, 3D-моделі знищених дерев’яних храмів, аудіогіди.
59.
ID: 6CUH11-28247
Назва проекту: +1 цифровий документ - читацький квиток
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 999500
Запитувана сума від УКФ: 999500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Івано-Франківська міська централізована бібліотечна система
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Основною метою цього проєкту є створення єдиної системи електронного бібліотечного каталогу, яка покращить доступ користувачів бібліотеки до книжкового фонду. Електронний каталог дозволить користувачам шукати книги, переглядати їх наявність та резервувати, а також перевіряти особистий електронний читацький квиток. Система також включатиме електронний бібліотечний обліковий запис для кожного користувача, де в будь-який момент він буде мати можливість переглядати власну історію користування та резервування книг. Буде включена функція написання відгуків про прочитані книги та створення для користувачів простору онлайн-консультацій з бібліотекарями. Крім того, бібліотекарі зможуть використовувати систему для управління інвентарем бібліотеки, відстеження книговидачі та створення звітів. Загалом, цей проєкт спрямований на створення більш ефективного та зручного бібліотечного сервісу для користувачів шляхом інтеграції технологій у традиційну бібліотечну модель.
60.
ID: 6CUH12-26890
Назва проекту: Деокупований наїв. Народна картина Чернігівщини 20 ст.
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 948881
Запитувана сума від УКФ: 849131
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Миколи Бабака"
Міста реалізації: Черкаси, Київ,
Опис проекту: Проєкт присвячено народній картині Чернігівщини 20 ст. (живопису та вишивці), що увійшла до колекції Фонду Миколи Бабака незадовго до початку широкомасштабних військових дій рф проти України. Протягом 2021 року Генеральному директору Фонду Миколі Бабаку вдалося зібрати більше 400 картин з території регіону, що у 2022 зазнав жахливих наслідків окупації. Якби ці артефакти не потрапили до колекції Фонду, вони напевно зазнали схожої долі, що вже спіткала більше тисячі об’єктів української культурної інфраструктури. Народна картина в Україні як мистецьке явище, що розглядається дослідниками в контексті загальноєвропейського і світового наївного мистецтва, зазнала свого розквіту в 20 ст. і представлена в багатьох державних колекціях. Але Миколі Бабаку протягом 30 років колекціонування предметів традиційної культури вдалося зібрати більше 600 зразків наївної творчості з північних, центральних та інших регіонів України. Аналогів цієї колекції немає в жодному державному або приватному зібранні. Мета проєкту - широка презентація Народної картини Чернігівщини 20 ст., що була врятована від загрози знищення в умовах широкомасштабної військової агресії рф проти України. У результаті успішної реалізації проєкту буде відцифровано 450 артефактів наївного мистецтва Чернігівщини 20 ст., серед яких відреставровано 250 і оформлено (в рами, підрамники, паспарту, скло) 150 предметів мистецтва, проведено 2 виставки (в Українському Домі та в Черкаському художньому музеї), виданий каталог проєкту, створено окрему Інтернет-сторінку проєкту в межах сайту Фонду Миколи Бабака.
61.
ID: 6CUH11-34486
Назва проекту: Національний газетний фонд України (Частина 1)
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 863954.09
Запитувана сума від УКФ: 813954.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає формування максимально повного національного, територіально розподіленого фонду друкованих оригіналів газетних видань України, довідково-пошукового апарату (зведеного електронного каталогу) до нього та цифрового фонду з відкритим інтернет-доступом до електронного каталогу та електронних копій видань через веб-портал Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. За основу для досягнення мети проєкту взято фонд газетних видань Державного архіву друку Книжкової палати України, який є найповнішим зібранням усіх видів видань, випущених в Україні, починаючи з 1917 року. Деякі видання є єдиним примірником, що зберігся в країні. Враховуючи колосальні масштаби всього проєкту, вбачається за доцільне розділити весь обсяг робіт на частини, тому у рамках гранту планується реалізувати його частину 1, а саме здійснити оцифрування найціннішої, найзатребуванішої з боку користувачів частини фонду, яка також найбільше знаходиться в зоні ризику повного втрачення під впливом часу - газетних видань 1917-1940 років (блізько 1 133 010 друк. од). За результатами проєкту у відкритий доступ буде представлено цифрові копії газет 1917-1940 років, що дасть змогу науковцям та іншим дослідникам безперешкодно та з будь-якої точки світу аналізувати весь спектр радянської періодики, виданої в Україні та максимально вичерпно досліджувати всі аспекти впливу радянської системи на формування українського суспільства та держави в цілому.
62.
ID: 6CUH11-01845
Назва проекту: Жовто-блакитний щит. Банк цифрових копій культурних об’єктів.
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 986600.00
Запитувана сума від УКФ: 961600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Романенко Сергій Вікторович
Міста реалізації: Харківська область,
Опис проекту: Мета проєкту - захист, збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини України. Поінформованість світової спільноти про  масштаби руйнувань культурних об’єктів внаслідок збройної російської агресії є однією з цілей проєкту «Жовто - блакитний щит». Виконуємо місію по музеєфікації національної пам’яті українського народу. Результатами проєкту стане цифровий банк культурних об’єктів Харківської області. Використання новітніх технологій - фотограмметрії та 3D моделей, віртуальної реальності (віртуальні екскурсії  у VR окулярах), використання додатка для смартфонів, де будуть розташовані цифрові матеріали проєкту. Збільшення кількості туристів, що відвідають культурні об’єкти Харківщини. Залучення уваги до політики  збереження культурної спадщини.  Підвищення рівня захисту культурної спадщини.
63.
ID: 6CUH12-31328
Назва проекту: Ренесанс "білого золота" Волині (створення об"єктів доповненої реальності для виробів найстаріших порцеляново-фаянсових мануфактур України, що зберігаються в музейних колекціях)
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 997404
Запитувана сума від УКФ: 997404
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація Ноосфера"
Міста реалізації: Городниця, Житомирська область, Острог, Рівненська область, Рівне, Рівненська область, Житомир, Житомирська область,
Опис проекту: Метою проєкту є формування і просування історико-культурного бренду України як держави з старовинними традиціями порцелянового виробництва шляхом промоції інноваційних культурних продуктів громад, сприяння розвитку креативних індустрій, збереження і популяризації культурної спадщини українського народу. Очікувані результати: збереження унікальних колекцій найперших та найстаріших порцелянових мануфактур України, які територіально розміщувалися на Волині (корецька та городницька) завдяки створенню цифрових моделей в доповненій реальності; розробка платформи для забезпечення доступу до експонатів та створення експертної площадки для нетворкінгу; підвищення обізнаності молоді щодо можливостей інноваційної цифрової епохи для вирішення задач креативних індустрій; посилення конкурентних позицій музеїв волинських громад та збільшення туристичних потоків в регіони.
64.
ID: 6CUH11-01790
Назва проекту: Голоси незабутих предків
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 671178
Запитувана сума від УКФ: 671178
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Міста реалізації: Ужгородський район, Берегівський район, Мукачівський район, Тячівський район, Хустський район, Рахівський район,
Опис проекту: Проєкт націлений на збереження та популяризацію пісенної та музичної традиції Закарпаття. В рамках проєкту буде здійснено 14 експедицій в межах Закарпатської області, записано на сучасні цифрові носії аудіо та відео матеріали, створено цифровий архів живої традиції.
65.
ID: 6CUH11-22253-2
Назва проекту: СвоєРідне - в 3D
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 998579.99
Запитувана сума від УКФ: 998580
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Міста реалізації: Київська область село Перемога та село Синява, Сумська область смт Тростянець,
Опис проекту: : Проєкт "СвоєРідне в 3D" - це створення цифрових 3D-моделей трьох знаних об’єктів історичної спадщини України з віртуальними турами по них. Проєкт має на меті сприяння оперативному збереженню культурної спадщини України – неперевершених пам’яток архітектури, шляхом моделювання їх цифрових копій та розміщення на сайті УТОПІК для привернення уваги суспільства до питання збереження культурних надбань. Результатом пілотного проєкту "СвоєРідне в 3D" будуть цифрові 3D-моделі та віртуальні тури трьох унікальних об’єктів архітектури, розміщення їх на сайті в започаткованому проєктом цифровому архіві - «3D–скарбниці України», де користувачі матимуть можливість досліджувати архітектуру та декоративні елементи пам’яток, вивчати їх історію та пізнавати культурну спадщину.
66.
ID: 6CUH11-31228
Назва проекту: «Український рушник: символи та обереги»
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 924376.64
Запитувана сума від УКФ: 899376.64
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ОКУ "Буковинський центр культури і мистецтва" ЧОР
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Коломия, Івано-Франківськ, Вінниця,
Опис проекту: Проект передбачає залучення різних соціальних груп, творчих і молодіжних спільнот та їх об’єднання довкола народного мистецтва. Інтеграції студентської молоді, внутрішньо переміщених осіб та інших громадян в український культурний простір. Цьому сприятимуть безкоштовні пересувні виставки-презентації колекції тканих і вишитих рушників з мистецькими етностудіями з метою пізнання найдавніших орнаментів – українського полотняного літопису з різних етнографічних регіонів. Віртуальна експозиція рушників дасть змогу познайомитися з найкращими зразками нематеріальної культурної спадщини. Передбачено видання 600 примірників двомовного (українською та англійською мовами) артбуку «Український рушник: символи та обереги», де буде вміщено близько 250 експонатів, які демонструватимуть різні техніки вишивки, багатство орнаментів та створення електронної версії видання, для розміщення та вільного доступу у мережі Інтернет.
67.
ID: 6CUH11-07388
Назва проекту: Віртуальний музей нематеріальної культурної спадщини - діджиталізація живих традицій України
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 762000.00
Запитувана сума від УКФ: 722000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ДУ "Український центр культурних досліджень"
Міста реалізації: Всеукраїнський,
Опис проекту: Проєкт передбачає продовження ініціативи, що була започаткована у 20218 році. Віртуальний музей НКС - є яскравою демонстрацією унікальної живої спадщини України. Підвищення обізнаності про елементи нкс, що внесені до Національного переліку елементів нематеріальної спадщини України є одним з дієвих інструментів охорони української ідентичності, особливо в часи військової агресії росії.
68.
ID: 6CUH11-34355
Назва проекту: Деокупація свідомості
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 1019440
Запитувана сума від УКФ: 999440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гефтер Вадим Яковлевич
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт має на меті здійснити внесок в захист культурної спадщини та посилення ефективності процесів декомунізації та українізації в м. Дніпро, через візуалізацію проблеми зміни урбаністичного обличчя міста (перейменування вулиць) в формі сучасного актуального культурного продукту, а саме віртуальної екскурсії у формі циклу з десяти п’ятихвилинних відео, та максимальну популяризацію створеного продукту на регіональному рівні. Результати: 1. Створення віртуальної екскурсії (циклу із десяти п’ятихвилинних відео). Сюжети та діалоги, побудовані на антитезі «актуальності – неактуальності» героїв, забезпечать сатиричну інтерпретацію постатей минулого та популяризацію імен та персонажів, які є або можуть стати новими героями сучасності, в незалежності від епохи, до якої вони належать. 2. В дискусії, викликаній появою культурного продукту, створеного в рамках проєкту, взяли участь мін. 10 200 осіб, які відвідали віртуальну екскурсію.
69.
ID: 6CUH12-34727
Назва проекту: Соціально-просвітницький проєкт «Велика Волинь на перетині культур» (створення інтерактивної ілюстрованої книги “Юліуш Словацький: Балладина. Леся Українка: Лісова пісня” та організація майстерень медіакультури)
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 933515
Запитувана сума від УКФ: 908515
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Ендшпіль"
Міста реалізації: Житомир, Житомирська область, Звягель, Житомирська область, Брусилів, Житомирська область, Луцьк, Волинська область, Дніпро, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Проєкт ставить за мету привернути увагу до творів української літератури та мистецтва, вписавши їх у нову систему українських цінностей, сучасний портрет та код української нації, щоб сприяти новій самоідентифікації українців в умовах трансформації суспільства та держави, а також зберегти в національної аудиторії та сформувати в міжнародної спільноти позитивні асоціативні зв'язки з культурним надбанням та історією Великої Волині за допомогою залучення інноваційних ІТ технологій та інструментів медіакультури. Результатами проєкту стане (1) збереження літературних та мистецьких артефактів та сприяння відновленню історичної пам'яті і поширенню інформації про унікальні українські культурні продукти; (2) створення експертної площадки для нетворкінгу перекладачів, культурознавців, письменників, освітян, митців, в тому числі з долученням польської сторони; (3) залучення молоді до вирішення культурних проблем громад та підвищення їх обізнаності з сучасними інноваційними цифровими технологіями шляхом організації майстерень медіакультури; (4) покращання рівня соціально-економічного розвитку Волинської та Житомирської областей, збільшення туристичних потоків у регіонах та зайнятості в громадах
70.
ID: 6CUH11-01037
Назва проекту: "Врятувати скарб". Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
Рейтинг: 212
Загальний бюджет проекту: 944479.70
Запитувана сума від УКФ: 909479.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільський обласний художній музей
Міста реалізації: Тернопіль, с.Кордишів, Кременецького р-ну Тернопільської області.,
Опис проекту: Реставрація та оцифрування ікони "Святий Пророк Предтеча і Хреститель Господній Іоанн", ХІХ ст. зі збірки Тернопільського обласного художнього музею.
71.
ID: 6CUH11-03130
Назва проекту: Архів ДП"Українська студія телевізійних фільмів"
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВ «Бачу ТБ»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті збереження та переосмислення одного з ключових явищ в історії української індустрії кіно: архіву кіностудії ДП «Українська студія телевізійних фільмів» («Укртелефільм»). Проект включатиме дослідження, каталогізацію та часткове оцифрування кіноархіву студії, що надасть доступ до роботи з цим архівом професійній спільноті. Укртелефільм — єдина серед вітчизняних студій майже в повному обсязі фіксувала «живих» літераторів, які перед камерою читали свої найкращі твори, композиторів, музикантів, вокалістів світового рівня, що виконували як свої твори, так і шедеври української та світової класики. За роки існування студії створено понад 3 тис. телевізійних фільмів. Із величезного доробку — більше 1200 назв документальних, понад 200 — художніх і фільмів-вистав за участю корифеїв вітчизняної сцени, майже 1,5 тисячі музичних стрічок. Протягом трьох останніх десятиліть кіностудія перебувала в занепаді, її кіноархіви не впорядковані та зберігаються в непридатних умовах. Відновлення архіву кіностудії сприятиме не лише розвитку вітчизняного кіно, але й створенню сучасного продукту на екранах.
72.
ID: 6CUH11-34767
Назва проекту: Інста-музей українського танго
Рейтинг: 206
Загальний бюджет проекту: 511400
Запитувана сума від УКФ: 511400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ющук Олег Вікторович
Міста реалізації: Луцьк, Україна, Вся Україна,
Опис проекту: Перший інста-музей українського танго популяризує цей вид нематеріальної культурної спадщини України серед масової молодої аудиторії соцмереж, таким чином зберігши ці традиції
73.
ID: 6CUH11-32900
Назва проекту: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Рейтинг: 203
Загальний бюджет проекту: 663232.00
Запитувана сума від УКФ: 623232.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Міста реалізації: місто Подільськ, Місто Подільськ Подільського району Одеської області,
Опис проекту: Підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 3 (трьох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01 липня 2023 року до 31 жовтня 2023 року. У результаті реалізації проекту на території Подільської міської територіальної громади буде встановлено 3 (три) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованою експозицією Подільського міського краєзнавчого музею, архівними матеріалами, а також презентацією туристичних об’єктів громади.
74.
ID: 6CUH11-30006
Назва проекту: Полісся: страви з поля та лісу
Рейтинг: 202
Загальний бюджет проекту: 814999
Запитувана сума від УКФ: 814999
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Овруцька громада/Овруцька міська рада
Міста реалізації: регіон Північне Полісся, Житомирська область,
Опис проекту: Створення цифрового опису із гастрономічними рецептами північного Полісся Житомирської обл. Сформувати новий образ поліської кухні, зібрати та оцифрувати локальні етнографічні рецепти, притаманні даному регіону. Відкрити світу надзвичайно багату та різноманітну кулінарну історію Полісся, познайомити внутрішнього та зовнішнього туриста із унікальними рецептурами приготування традиційних національних страв, відтворити давно забуті та зберегти для наступних поколінь через проведення гастрономічно - етнографічних експедицій.
75.
ID: 6CUH11-29508
Назва проекту: Музей як навчальна платформа
Рейтинг: 202
Загальний бюджет проекту: 638291.29
Запитувана сума від УКФ: 584121.28
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Бережанський краєзнавчий музей Бережанської міської ради Тернопільської обл.
Міста реалізації: Бережани,
Опис проекту: Метою Проєкту є оцифрування музейних колекцій для більш широкої популяризації не тільки в музеї, а й далеко за його межами. Створення культурно-мистецького продукту для збереження, популяризації українських традицій та ремесел. Демонстрація різнобарв'я української культури шляхом проведення майстер-класів, уроків, презентацій, зустрічей з майстрами народної творчості. Видання буклетів, брошур, пересувних виставок, створення відеороликів про вишивку, різьбу, писанкарство, кераміку, фотографії, вишиті сорочки та художників сприятиме промоції народних ремесел, традицій та музейного продукту. Облаштування нової експозиції "Декоративно-прикладне мистецтво", як майданчика для постійної популяризації музейного продукту.
76.
ID: 6CUH11-34292
Назва проекту: Програмний комплекс для інформатизації Державного архіву Кіровоградської області
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 541632.00
Запитувана сума від УКФ: 541632.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний архів Кіровоградської області
Міста реалізації: м.Кропивницький Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою проєкту є створення, управління та презентація контенту у цифровому форматі, автоматизація діяльності Державного архіву Кіровоградської області. Проєкт покликаний задовольнити потреби усіх зацікавлених осіб – архівістів та різноманітної аудиторії користувачів ретроспективної архівної інформації. Реалізація проєкту дозволить: створити єдиний інформаційний простір архіву; презентувати оцифровані документи в режимі онлайн; здійснювати повнотекстовий пошук інформації; замовляти не оцифровані документи до читальних залів онлайн.
77.
ID: 6CUH11-03218
Назва проекту: Своя доля. Візуальна історія України
Рейтинг: 191
Загальний бюджет проекту: 999925
Запитувана сума від УКФ: 999925
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Малахов Ігор Михайлович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Безліч документальних матеріалів кінохронік України початку ХХ ст. існували поза культурним обігом та контекстом. Більшість з них були приховані радянським режимом. Багато кінохроніки знаходилося у РГАКФД у м. Красногорськ (Росія). У 1994 році Ігор Малахов (кінодокументаліст) придбав контратип більше 2 000 кінокадрів для використання у проекті "Своя Доля" (Кінофільм, книга, рекламні, друковані та інші інші просвітницькі матеріали). Передбачається сторення інтернет-платформи – сайту, на якому зберігатимуться відцифровані фотокіноматеріали з детальним описом зображень. Історики з команди проекту ретельно дослідять ці плівки, ідентифікуючи історичні події, місцевості, осіб та створять історичну довідку. Викладуть на сайт. Таким чином фото- та відеоматеріали стануть доступні широкому загалу споживачів, в Україні та закордоном, доповнять прогалини в історії України, будуть захищені від безповоротної втрати.
78.
ID: 6CUH11-28924
Назва проекту: Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара»
Рейтинг: 189
Загальний бюджет проекту: 1180520
Запитувана сума від УКФ: 662960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Дмитра Івановича Чижевського»
Міста реалізації: м.Кропивницький,
Опис проекту: Проєкт Цифрова колекція з історії Центру та Півдня України «Архів Анатолія Пивовара» передбачає збереження та дослідження, відновлення, захист та популяризацію української історико-культурної спадщини, що надалі сприятиме зміцненню сучасної української самоідентичності та формуванню цінностей суспільства. Новітні технології надають можливість гідно репрезентувати власну історичну спадщину. Цифрова доба відкрила значно ширші можливості для науковців. Вже сьогодні збереження інформації, зокрема текстової, навіть у великих обсягах вирішено навіть на рівні пересічного користувача. Перехід до новітніх технологій – цілеспрямована політика, яка допомога науці бути конкурентоспроможною та сприяє дослідженню, збереженню, відновленню, захисту та популяризації української історичної спадщини.
79.
ID: 6CUH11-34639
Назва проекту: Еутерпа
Рейтинг: 184
Загальний бюджет проекту: 566700
Запитувана сума від УКФ: 522500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Іформаційне агентство "Дивись.Інфо"
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Проєкт покликаний через автентичні аудіозаписи, які були створені у 90-х роках, розповісти про українську народну творчість, а також осучаснити звучання колискових, балад, гаївок, ладканок і колядок, аби зацікавити не лише професіоналів-музикантів, але й молодь
80.
ID: 6CUH11-34626
Назва проекту: Портал культурних цінностей Пасічнянської територіальної громади
Рейтинг: 184
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 540000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Пасічнянська сільська рада
Міста реалізації: село Пасічна, Івано-Франківська область, село Постоята, Івано-Франківська область, село Букове, Івано-Франківська область, селище Битків, Івано-Франківська область, село Пнів, Івано-Франківська область, село Білозорина, Івано-Франківська область, село Зелена, Івано-Франківська область, село Максимець, Івано-Франківська область, село Черник, Івано-Франківська область, село Соколовиця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Мета: створення унікального, доступного для нинішніх і майбутніх поколінь, інтернет-порталу, в якому представлено оцифровану інформацію про культурні цінності (об’єкти матеріальної і духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове значення) Пасічнянської територіальної громади, віртуальні екскурсії, цифрові описи бібліотечних фондів і музейних експонатів.
81.
ID: 6CUH11-30130
Назва проекту: Цифрова історія
Рейтинг: 179
Загальний бюджет проекту: 850430
Запитувана сума від УКФ: 850430
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Хотинська міська рада
Міста реалізації: Місто Хотин,
Опис проекту: В межах реалізації проекту буде створено мультимедійне голограмне шоу, яка висвітлюватиме різні історичні події, пов’язані з будівлею театру та будуть стилізовані відповідно до зображеного історичного періоду. Голограма буде анімованою та транслюватиметься на будівлі театру за допомогою вуличних проекторів. Використання таких цифрових технологій дасть можливість “оживити” історію, зануритись та прожити її. Мета проекту: промоція матеріальної культурної спадщини міста Хотин шляхом створення та транслювання мультимедійної голограми з використанням інноваційних цифрових технологій. Довгостроковими результатами проекту буде промоція матеріальної культурної спадщини та інноваційних цифрових технологій, збільшення гостей центральної частини міста, задоволення культурних потреб жителів міста та внутрішньо переміщених осіб, які тут проживають.
82.
ID: 6CUH11-05644
Назва проекту: Диджиталізація найбільшої в світі колекції музею "Венд-Едіакарій України" - елемент порятунку культурної спадщини людства.
Рейтинг: 178
Загальний бюджет проекту: 999988.00
Запитувана сума від УКФ: 899988.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Приватне підприємство "С і Макс-Агро"
Міста реалізації: Київ, Ірпінь, Вишгород, Немирів Вінницької області,
Опис проекту: Проект включає: 1.Створення нової унікальної експозиції, з використанням нових підходів та нових технологій в нашому приватному музеї. 2.Діджиталізація музейних об'єктів. 3.Оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном. Це грунтується на тому, що ми більше 10 років рятуємо культурну спадщину людства в Україні. Провели більше 80 рятувальних експедицій власним коштом. Колекція була зареєстрована в 2018 році, як рекорд України. На сьогодні вона фактично є найбільшою колекцією в світі.
83.
ID: 6CUH11-30381
Назва проекту: Український культурний спадок Данила Лідера
Рейтинг: 167
Загальний бюджет проекту: 998838
Запитувана сума від УКФ: 998838
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Новий Музичний Театр
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення цифрової версії творів народного художника, академіка, професора Данила Лідера. Систематизація та цифрова фіксація персоналій митців з їх доробком, які були учнями Д.Лідера, фіксація їх тврів які увійшли в історію театрального мистецтва, стали подіями в культурному театральному житті України.
84.
ID: 6CUH11-34621
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської сільської громади Кропивницького району, Кіровоградської області
Рейтинг: 166
Загальний бюджет проекту: 667600.00
Запитувана сума від УКФ: 612600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Відділ культури, молоді, спорту та туризму Соколівської сільської ради
Міста реалізації: с. Соколівське, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Іванівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Карлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, с. Нова Павлівка, Кропивницький район, Кіровоградська область, селище Шостаківка Кропивницький район, Кіровоградська область,
Опис проекту: Метою створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади є популяризація туристичних магнітів громади, розвиток локального туризму. У наш час, в умовах воєнного стану, виникла загроза життю та здоров'ю жителів, а проблема задоволення культурно-дозвіллєвих потреб не зменшилась. Завдяки сучасним технологіям можна відвідати привабливі туристичні місця не виходячи з дому, тому було прийнято рішення про створення віртуальної екскурсії туристичними магнітами Соколівської громади. Це дозволить розвивати локальний туризм та популяризувати громаду в Україні та за її межами.
85.
ID: 6CUH11-34104
Назва проекту: UA360
Рейтинг: 164
Загальний бюджет проекту: 1047530.09
Запитувана сума від УКФ: 997530.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА – ПІДПРИЄМЕЦЬ КАРПЕНКО АРТЕМ АНДРІЙОВИЧ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Станом на 3 серпня 2022 року Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 500 епізодів воєнних злочинів росії проти української культурної спадщини. Проєкт UA360 покликаний зберегти архітектурну та культурну спадщину України в digital просторі та показати світові, за що ми боремося, шляхом створення вільнодоступної бібліотеки 3D-сканів та панорам архітектурних пам'яток, а також формування сучасної спільноти, обʼєднаної навколо бажання отримати досвід створення інноваційного україноцентричного контенту.
86.
ID: 6CUH11-34742
Назва проекту: Бібліотека платформа для зберігання культурної спадщини
Рейтинг: 159
Загальний бюджет проекту: 515300
Запитувана сума від УКФ: 515300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Публічна бібліотека Крижопільської селищної ради"
Міста реалізації: смт Крижопіль, Вінницька область,
Опис проекту: Насправді ж технологічні зміни розмивають межі між професіями і змушують бібліотеки активно включатися у створення своїх електронних ресурсів шляхом оцифрування власних фондів, поповнення фондів комплектування передплаченими електронними виданнями, оновлення бібліотечних сайтів. Особливо це стосується спогадів про голодомор жителів Крижопільщини, підшивок періодичних видання (в яких друкувались статті з історії нашого краю, видатних постатей та митців нашого регіону ) з 1960 року, фото архітектурних пам’яток, книги з історії сіл територіальної громади, які взагалі існують у бібліотеці в єдиному примірнику. Тут ще виконується завдання збереження культурної спадщини нашої територіальної громади, дуже багато документів уже втратили свої властивості, їх просто не можна видавати читачам. А після оцифрування є можливість опрацювати текст, відновити «згасаючі» написи, пошкоджені місця, в результаті отримати повноцінне видання в електронному вигляді й надати його користувачу.
87.
ID: 6CUH11-34694
Назва проекту: "Оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Музею історії міста Києва"
Рейтинг: 144
Загальний бюджет проекту: 942573
Запитувана сума від УКФ: 942573
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП ПРОЕКТ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Основною метою проєкту є оцифрування музейних експонатів, віртуальна екскурсія та створення веб-сайту з можливістю відтворення експонатів в доповненій реальності Національного Заповіднику «СОФІЯ КИЇВСЬКА»"
ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
1.
ID: 6CUH21-34721
Назва проекту: “Тепле Поділля” - скарб України”
Рейтинг: 281
Загальний бюджет проекту: 1866743.12
Запитувана сума від УКФ: 1773743.12
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Молодіжна організація “Молодь - майбутнє України”
Міста реалізації: Тернопільська область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на оцифрування понад півсотні об’єктів культурної спадщини і малих музеїв регіону “Тепле Поділля”, розробку на їх основі професійних віртуальних 3D турів з аудіосупроводом. Друга частина проєкту стосується створення інформаційно-промоційного сайту про туристичну дестинацію “Тепле Поділля”, де буде розміщено інтерактивну карту, інформацію про більшість об’єктів спадщини регіону, всі оцифровані в рамках даного проєкту об’єкти культурної спадщини, розроблені віртуальні 3D тури, а також надано практичну інформацію для відвідувачів і туристів, яка допоможе їм спланувати подорож. Фінальна частина – проведення виставкових та презентаційних заходів для популяризації культурної спадщини “Теплого Поділля”, привернення уваги до стану її збереження, передача досвіду та напрацювань для зацікавлених.
2.
ID: 6CUH21-34326
Назва проекту: Інтерактивний музейний простір «Лоцмани дніпрових порогів»
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 2029841.12
Запитувана сума від УКФ: 1997841.12
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Проєкт полягає у зміцненні української локальної ідентичності за допомогою музейної виставки, яка популяризує унікальну історичне явище – професію лоцманів дніпрових порогів та допомагає зберегти пов’язану з ними культурну спадщину. В рамках проєкту буде створено виставковий простір з використанням сучасного обладнання та історичних експонатів; музейний мобільний застосунок із грою в доповненій реальності, гру у VR. В рамках проєкту також будуть виготовлені репліки окремих експонатів, частига експонатів буде відреставровано, також буде насичено інформацією інфо-панелі. Мешканці громади Лоцманської Кам’янки переконаються у турботливому ставленні до їхнього минулого. Відвідувачі ознайомляться з історією та культурою лоцманів Дніпрових порогів не тільки під час екскурусій, але й лекцій та майстер-класів.
3.
ID: 6CUH21-34093
Назва проекту: Богдан Хмельницький.(Не)розказана історія
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 879708
Запитувана сума від УКФ: 859708
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Міста реалізації: м.Чигирин, Черкаської обл.,
Опис проекту: Проєкт «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею Богдана Хмельницького (м.Чигирин) через оновлення постійної експозиції музею шляхом використання сучасних технологій, (сенсорних кіосків та мультимедійної книги). Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією.
4.
ID: 6CUH21-34747
Назва проекту: Дорогами мистецтва: інтерактивна мапа сакральної спадщини Львівщини
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 1018470
Запитувана сума від УКФ: 998470
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Міста реалізації: міста Львів, Дрогобич, Золочів, Самбір, Стрий, Червоноград, Яворів,
Опис проекту: Проект передбачає створення інтерактивної мапи (українською та англійською мовами) та веб-каталогу архітектурних об’єктів, які належать до спадщини сакрального мистецтва Львівщини. Цифровий продукт міститиме туристичну інформацію, мистецтвознавчу характеристику і якісні фотографії церков та творів живопису, декоративного різьблення та прикладного мистецтва, які у них зберігаються. Особливістю цифрового продукту, що вирізнятиме його серед аналогів, буде наукове опрацювання творів різних видів українського мистецтва за сучасною методологією та інтерактивна взаємодія зі споживачем. В проекті закладено як мистецьку, так і просвітницьку місію. Важливим акцентом буде демонстрація спадкоємності українського мистецтва, що посилить почуття гордості за власну спадщину та відповідальності за її збереження.
5.
ID: 6CUH23-05701
Назва проекту: Крихка спадщина: Портал архітектурного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України
Рейтинг: 276
Загальний бюджет проекту: 928931
Запитувана сума від УКФ: 898931
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Міста реалізації: м. Запоріжжя, Україна, м. Київ, Україна, м. Веймар, ФРН,
Опис проекту: Метою проєкту є вивчення, популяризація та збереження спадщини архітектурного модернізму 1950-х – 80-х рр. прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська області та АР Крим. Результатом проєкту стануть тематичний веб-сайт «Крихка спадщина», цифровий архів оригінальних матеріалів з історії вітчизняного модернізму та альбом-каталог з оригінальними зразками українського модернізму, що перебуває під загрозою через російську збройну агресію.
6.
ID: 6CUH21-27063
Назва проекту: Віртуальний музей української діаспори
Рейтинг: 276
Загальний бюджет проекту: 1883237.50
Запитувана сума від УКФ: 1883237.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Віртуальний музей української діаспори – веб-платформа Музею української діаспори для розміщення оцифрованої колекції музею та його партнерів, інформування широкого загалу про діяльність єдиного в Україні музейного закладу, який досліджує та представляє історію й культурну спадщину світових українців. У віртуальному музеї висвітлюватимуться різноманітні аспекти історії та культури світового українства, розповідатиметься про видатних особистостей українського походження та українські світові інституції, публікуватимуться наукові статті. Віртуальний ресурс відкриє доступ до джерел та спадку діаспори; сприятиме глибшому розумінню української історії, зокрема, історії масової еміграції з України внаслідок війн та геноциду українців Росією; слугуватиме об’єднанню українців світу у війні за незалежність України проти Росії; захистить фонди музею.
7.
ID: 6CUH21-01892
Назва проекту: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 734010
Запитувана сума від УКФ: 704010
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державний архів Рівненської області
Міста реалізації: місто Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
8.
ID: 6CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів ЛНГМ
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 1969820
Запитувана сума від УКФ: 1929820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "17"
Міста реалізації: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Опис проекту: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
9.
ID: 6CUH21-06269
Назва проекту: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Рейтинг: 272
Загальний бюджет проекту: 726410.80
Запитувана сума від УКФ: 726410.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Міста реалізації: село Стара Скварява Львівської області,
Опис проекту: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
10.
ID: 6CUH21-27196
Назва проекту: Храми під вогнем
Рейтинг: 272
Загальний бюджет проекту: 1042900
Запитувана сума від УКФ: 1042900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Міста реалізації: Донецька область: м. Адіївка, м. Курахове, м. Святогітськ, с. Богородичне, м. Лиман, с. Долина, с. Велика Новосілка тощо, Хархівська область: м.Харків, м. Ізюм, м.Куп'янськ, с. Яцківка, м. Старий Салтів тощо,
Опис проекту: «Храми під вогнем» - цифрова платформа (веб-сайт), що досліджує українські храми (церкви, культові споруди), які зазнали пошкоджень чи руйнувань та перебувають в зоні підвищеної небезпеки через бойові дії. Команда проєкту, що складається з науковців, журналістів, фотографів та операторів, працює в зоні, наближеній до лінії фронту та проводить фото-, відео фіксацію пошкоджених храмів та збирає свідчення щодо них. Зібрані матеріали будуть розміщені на цифровій платформі «Храми під вогнем», яка має місію розказати світовій спільноті про наслідки російської військової агресії та сприяти відновленню пошкоджених храмів у майбутньому.
11.
ID: 6CUH21-01946
Назва проекту: Інтерактивна мультиплатформа “Ожила Спадщина. Український модернізм”
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 1910492.00
Запитувана сума від УКФ: 1910492.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ПП «АССА» (Агенція Сучасних Спеціалістів та Авторів)
Міста реалізації: Харків, Київ, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає розробку веб-застосунку (сайту) доданої реальності, який розміщується в інтернеті та працює як окремо, так і в поєднанні з інтерактивної друкованою книгою «Ожила Спадщина. Український модернізм». Запропонований комплекс цифрового та друкованого продуктів не має аналогів у світі та дозволяє ознайомитися з видатними українськими митцями за допомогою анімаційних роликів у форматі доданої реальності та фізичних паперових об'ємних моделей творів мистецтва. Проєкт сприяє популяризації української культурної спадщини серед широкої аудиторії в Україні та світі.
12.
ID: 6CUH21-05624
Назва проекту: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 2221803.00
Запитувана сума від УКФ: 1981955.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Міста реалізації: Полтава, Полтавська область, Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
13.
ID: 6CUH21-34760
Назва проекту: Місця пам’яті про УПА: каталог пам’яток історії на Рівненщині
Рейтинг: 270
Загальний бюджет проекту: 842200.00
Запитувана сума від УКФ: 842200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Рівненська Горинь"
Міста реалізації: Рівне, Дубно, Сарни, Березне, Острог,
Опис проекту: Проект має на меті зібрати та систематизувати локальні комеморативні практики про діяльність УПА в Рівненській області, представити ці дані у вигляді електронного каталогу, а також скласти розгорнутий опис про низові ініціативи історичної пам’яті, стан пам’яток та перспективу їх включення в реєстр культурної спадщини. Також проектом передбачено експедицію задля фото та відеофіксації пам’яток, зйомки топографії їх розміщення та опис їх актуального стану. Продукт проекту — цифровий продукт (інтерактивна мапа). Створений цифровий продукту матиме постійний онлайн доступ зовнішніх користувачів упродовж щонайменше 3 років.
14.
ID: 6CUH21-07004
Назва проекту: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 1688300
Запитувана сума від УКФ: 1688300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Ковчег Україна"
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
15.
ID: 6CUH21-03403
Назва проекту: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 2279968.00
Запитувана сума від УКФ: 1999968.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська обласна громадська організація Тустань
Міста реалізації: с.Урич, Львівська область,
Опис проекту: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
16.
ID: 6CUH21-34772
Назва проекту: Повалені ідоли - "Парк МЕМІВ"
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 7584450.00
Запитувана сума від УКФ: 1999610.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені Вадима Сідура" Дніпровської міської ради
Міста реалізації: м. Дніпро,
Опис проекту: Мета проєкту – збереження та інтерпретація монументальної скульптури м. Дніпро, яку включено до переліку об'єктів культурної спадщини, що взято на державний облік. Результатом проєкту має бути створення нової музейної мистецької локації – парка монументальної скульптури під відкритим небом на території внутрішнього подвір'я Дніпровського художнього музею. В процесі реалізації проєкту буде проведено наукове мистецтвознавче дослідження скульптури радянської та імперської доби у результаті якого будуть підготовлені матеріали для екскурсії-лекції «Повалені ідоли колоніальної доби»; буде підготовлено діджитал продукт «Парк МЕМІВ», в якому за допомогою сучасних цифрових технологій та соціальних медіа буде подано сатиричну трактовку сприйняття демонтованої монументальної міської скульптури означеного періоду.
17.
ID: 6CUH21-00540
Назва проекту: За кулісами театральної історії
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 1037330.00
Запитувана сума від УКФ: 1002330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Міста реалізації: місто Суми, Сумська область,
Опис проекту: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
18.
ID: 6CUH21-01699
Назва проекту: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 1548262.6
Запитувана сума від УКФ: 1448312.6
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Міста реалізації: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Заболотцівської сільської ради, Золочівський р-н., Львівська обл.,
Опис проекту: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, створенні мобільних додатків, де використовуватимуться елементи доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
19.
ID: 6CUH21-26498
Назва проекту: Коло геноциду
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 1997264.4
Запитувана сума від УКФ: 1997264.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей Голодомору-геноциду
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Коло геноциду” - кроссекторальний проєкт, покликаний сприяти засудженню геноциду проти українців. Він складається із 3х частин: 4 імерсивних відео у форматі 360°, що репрезентують паралелі між Голодомором - геноцидом українців 1932-33 та 2022-23 років та будуть представлені в основній експозиції Зали Пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду, доповненого цифрового архіву російської пропаганди “Пропаганда, що вбиває”, а також доповненого цифрового архіву свідчень очевидців Голодомору. У ході реалізації команда працюватиме над оцифруванням та використанням для створення культурних продуктів нових, досі не представлених для широкої аудиторії, артефактів української культурної матеріальної та не матеріальної спадщини, що знаходяться в архівах, бібліотеках, фондах українських музеїв та Музею Голодомору.
20.
ID: 6CUH21-32586
Назва проекту: "Горюни відкриті світу" - веб-сайт Музею горюнської культури
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 1345200
Запитувана сума від УКФ: 1325200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ткачов Максим Сергійович
Міста реалізації: Сумська область, територія аудиторії - необмежена,
Опис проекту: Веб-сайт "Горюни відкриті світу" - інформаційний Інтернет-ресурс для широкої аудиторії користувачів, який у доступній формі, об'єднавши результати багаторічних фольклорно-етнографічних, дослідницьких проєктів Сумщини та сучасні інформаційні технологічні рішення, презентуватиме цілісний пласт культурної спадщини субетносу горюнів. Реалізацією цього проєкту ми хочемо раз і назавжди довести фейковість інформації, яка системно нав'язується засобами масової інформації країни-агресора, щодо приналежності горюнів до етнічно російських груп. Ми відкриємо світу горюнів, створивши веб-платформу, де будуть представлені історія та побут субетносу, унікальні записи пісенного фольклору, неповторна горюнська говірка, самобутній одяг та взуття, традиції гостинності та гастродива, звичаї, обряди, традиції - все, що робить цей субетнос самобутнім.
21.
ID: 6CUH21-32687
Назва проекту: Віртуальний музей науки і техніки
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 1981527.00
Запитувана сума від УКФ: 1981527.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний університет "Львівська політехніка"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті зберегти технічні артефакти та стимулювати зростання інтересу до історії науки і техніки серед широкого кола інтернет-користувачів різного віку та рівня технічної підготовки шляхом створення та промоції Віртуального музею історії науки і техніки на основі доповненої експозиції дослідної машинної зали НУ "Львівська політехніка". В рамках проєкту планується підготовка експозиції з 50 3D-експонатів віртуального музею, доповненої віртуальними екскурсіями для трьох різних цільових груп (школярі, технічні спеціалісти, особи без спеціальної технічної освіти (широка аудиторія)), аудіогідами та відеофайлами. Результати та продукт проєкту будуть поширені через ЗМІ та соціальні мережі.
22.
ID: 6CUH21-34350
Назва проекту: Веб-сайт Міжнародного Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях"
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 2159089
Запитувана сума від УКФ: 1959089
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО "ЦЕНТР КРЕАТИВНИХ ІНДУСТРІЙ ТА ТЕХНОЛОГІЧНИХ ІННОВАЦІЙ"
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Веб-сайт Міжнародного Різдвяного фестивалю "Коляда на Майзлях" - це двомовний (українсько-англійський) онлайн-ресурс однойменного фестивалю, що був внесений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Веб-сайт вміщуватиме історію фестивалю, фото та відео архів, інформацію про понад 290 колективів-учасників фестивалю (2010-2023 рр.) з України та світу, унікальні відеозаписи їхніх виступів; ноти колядок та щедрівок, довідки про авторів; етнографічну мапу різдвяних традицій України, Різдвяні авторські аудіо історії, відео-блог про традиції колядування, щедрування та віншування.
23.
ID: 6CUH21-07061
Назва проекту: Етнокультурні скарби Надсяння
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 1492303.21
Запитувана сума від УКФ: 1467303.21
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Міста реалізації: місто Львів та Львівська область, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Рівне, Київ та області (онлайн), місто Перемишль та села біля Перемишля Підкарпатського воєводства, Польща, міста Любачів, Радруж, Ланцут, Сянік Підкарпатського воєводства, Польща,
Опис проекту: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і диджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено веб-сайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронній та друкованій формі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
24.
ID: 6CUH21-26258
Назва проекту: Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 1938470.00
Запитувана сума від УКФ: 1938470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка»
Міста реалізації: місто Харків,
Опис проекту: “Молодіжний Музичний Хаб Схід ОПЕРА. Збереження культурної спадщини під час війни” - проєкт, що передбачає атрибутацію архівних матеріалів, каталогізацію та створення цифрового архіву щодо історії ХНАТОБ; створення віртуальної галереї онлайн та проведення низки лекцій щодо можливостей розвитку галузі через залучення сучасних цифрових технологій та альтернативних державному способів фінансування для професійної спільноти - робітників театрів, музеїв, бібліотек, архівів тощо. Проєкт продовжує стратегії розвитку Схід ОПЕРА як європейського центру розвитку української музично-театральної культури, вдосконалення української мистецької неформальної освіти, поєднує можливості державної культурної інституції, творчий потенціал молодих та знаних в Україні митців, напрацьовує технології та досвід співтворчості.
25.
ID: 6CUH21-34782
Назва проекту: Електронна колекція українських видань з таборів переміщених осіб (1945-1952)
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 678416
Запитувана сума від УКФ: 678416
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Острозька міськрайонна благодійна організація «Острозька академія»
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: В межах проєкту планується створення електронної колекції рідкісних видань т.зв. Ді-Пі або таборового періоду (1945-1952) української еміграції в Європі. За період червня-вересня 2023 року буде оцифровано, оброблено та виставлено на сайті 44 книжкових видання (загальною кількістю 3091 с.), а також 20 випусків рідкісних журналів «Мій приятель» (7 випусків), «На чужині» (13 випусків), загальною кількістю 254 с., відреставровано 357 пошкоджених сторінок. Буде внесено зміни в структуру та зміст сайту НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» НаУОА, де буде розміщено колекцію оцифрованих видань, що стане важливим ресурсом для дослідників української та світової літератури, історії, історіографії, педагогіки.
26.
ID: 6CUH23-28369
Назва проекту: Віртуальний музей "Гастрономічна вітрина України"
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 1819782
Запитувана сума від УКФ: 1859782
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГО "ІМАГО КУЛЬТУРИ"
Міста реалізації: м. Ужгород, Закарпатська область, Україна, м. Свидник, Свидницький округ, Пряшівський край, Словацька Республіка, м. Київ, Україна, м.Кропивницький, Кіровоградська обл., Україна,
Опис проекту: В рамках реалізації проєкту планується створення музею-депозитарію гастрономічної спадщини України, що висвітлює процес збору та опрацювання інформації про традиційну їжу та обрядовість її приготування, що побутувала по два боки кордону (українського і словацького), з метою збереження та популяризації локальних традицій, культурного єднання українців незалежно від місця проживання через аналіз та дослідження спільності і особливостей традицій із партнерами зі Словаччини. Покращення якості освіти у сфері культури та знань про гастрономічну спадщину, як результат співробітництва з освітніми та культурними установами в Словаччині та Україні а також промоція української їжі як культурного коду в інших країнах.
27.
ID: 6CUH21-34427
Назва проекту: Остаточно та безповоротно. Прощання з російським кіно
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 1010310.00
Запитувана сума від УКФ: 1010310.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Вірніна Лариса Віленівна
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Створення веб-сайту для демонстрації світу руйнівної сутності російської розважальної медіапродукції. Сайт стане зброєю у смертельній битві двох антагоністичних систем, нашим внеском до інформаційної безпеки України. Контент складатиметься з двох модулів, що присвячені одній темі, але орієнтовані на різні аудиторії: 1.Серія міні-фільмів по результатам нашого дослідження для широких кол споживачів та 2.Результати соціологічного дослідження та експертна аналітика для спеціалістів, які формують інформаційну політику. Ідея проєкту виникла тому, що незважаючи на страшні втрати, які принесла російська повномасштабна агресія, українці продовжують вживати російський розважальний медіаконтент, який по своїй сутності є багаторічним механізмом деструктивного впливу на свідомість українських громадян
28.
ID: 6CUH21-34191
Назва проекту: Експозиція «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання»
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 672.420
Запитувана сума від УКФ: 598.640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Соціальна перспектива»
Міста реалізації: Вінницька область – наживо та онлайн, Вся Україна (крім регіонів, де відбуваються бойові дії) - онлайн, Каунас, Литва (онлайн),
Опис проекту: Мета проєкту – посилення національно-патріотичної свідомості та зацікавленості молодого покоління до збереження пам’яток культурної спадщини, шляхом демонстрації фотографій пошкоджених/зруйнованих війною об’єктів, у поєднанні з візуалізацією зразків російської військової техніки, якою було уражено ці об’єкти. Продуктами проєкту є: цифрова платформа «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», анімаційна презентація, відеоролики для TikTok та YouTube. Цифрова платформа та анімаційна презентація є складовими експозиції «Війна і культурна спадщина: втрачені та збережені надбання», яка буде проведена у 20 школах Вінницької області, навчальних підрозділах Університету «Україна», в залах Вінницького краєзнавчого музею, Військового музею ім. Вітовта Великого (м. Каунас, Литва).
29.
ID: 6CUH21-33808
Назва проекту: Експозиційний простір під відкритим небом «Древній Жидичин»
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 1213535.0
Запитувана сума від УКФ: 1213535.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Спільна справа+»
Міста реалізації: смт. Жидичин Луцької міської ради Волинської обл., м. Харків, Харківської обл.,
Опис проекту: Проект посилює туристичну привабливість села Жидичин шляхом створення експозиційного простору, що актуалізує «невидиму» археологічну спадщину древнього місця. Підземний простір буде відскановано георадаром, цифрові дані перетворені на 3D-модель, доступну у віртуальному просторі. На основі 3D-моделі створено скульптурний макет підземного простору Жидичина, встановленого в публічному просторі села. Унікальний інформаційний потенціал «невидимої» спадщини розкриємо за допомогою експозиційних локацій, що створять експозиційний рух, самостійну взаємодію зі спадщиною та подарують відвідувачам унікальні враження. Експозиційний простір стане результатом кроссекторальної колаборації науковців (геофізики), ІТ-фахівців (програмісти та оператори ЧПК-верстатів) та митців (скульпторів і дизайнерів), що продемонструє сучасні підходи до управління археологічною спадщиною громад.
30.
ID: 6CUH23-31614
Назва проекту: Український всесвіт. Віртуальний музей світового українства
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 2241386.00
Запитувана сума від УКФ: 1766886.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Міжнародний інститут освіти, культури та зв'язків з діаспорою"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: «Український всесвіт. Віртуальний музей світового українства» – перший культурно-просвітницький веб-портал про українську діаспору, її історію, здобутки, сучасну діяльність, який покликаний стати відкритим віртуальним простором, що постійно оновлюється. Проєкт реалізується в контексті світової культурної практики щодо створення віртуальних музеїв найбільших світових діаспор, таких як єврейська, вірменська, африканська та ін. У ньому, завдяки сучасним технологіям (віртуальним експозиціям, 3D-екскурсіям, доповненій реальності), користувачі зможуть доступно та цікаво дізнаватися про історію світового українства та його організацій, хвилі еміграції та формування громад в усьому світі, культурну спадщину діаспори, знайомитися з історіями успіху відомих українців, а також мандрувати інтерактивною мапою світового українства.
31.
ID: 6CUH21-34325
Назва проекту: На нулі. Харків
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 997875.99
Запитувана сума від УКФ: 997875.99
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “ПРОКІНО”
Міста реалізації: Україна та світ,
Опис проекту: Усе місто Харків, яке зазнало нещадних руйнувань після повномасштабного вторнення, можна вважати цілісним об'єктом культурної спадщини України. Місто із багатовіковою історією буквально зберігало у своїх стінах памʼятки доби козаччини - козацьке бароко, приклади арнуво, модерну, неокласицизму та радянського конструктивізму. У сухому залишку стіни Харкова – це практично підручник з історії України. Навіть спальний район Салтівка – важливий історичний об'єкт, оскільки донедавна він був найбільш густонаселеним спальним районом Європи, представляючи важливий соціокультурний урбаністичний феномен. Після повномасштабного вторгнення Харків зазнав чи не найзначніших руйнувань через постійні обстріли з боку Росії та авіабомбардування. Наш проект спрямований на збереження унікальної культурної спадщини Харкова за допомогою VR-технологій. Ми плануємо документувати ключові архітектурні об'єкти міста. Шляхом документування цих об'єктів, ми забезпечимо їх меморіалізацію та архівацію для наступних поколінь. З іншого боку, наш проект також фіксуватиме злочини Росії практично у реальному часі. А імерсивна складова VR-технології стане інструментом для поширення української прифронтової дійсності навіть для тих, хто ніколи не був в Україні.
32.
ID: 6CUH21-26792
Назва проекту: (Не) втрачена культурна спадщина Донеччини
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 1999477.16
Запитувана сума від УКФ: 1999477.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "МУЗЕЙНИЙ ПІДРЯД"
Міста реалізації: Донецька область, місто Київ,
Опис проекту: Внаслідок російської агресії, Донеччина втратила понад сімдесят об’єктів культурної спадщини, це створює умови для втілення культурної складової російської військової агресії. Тому, команда проєкту, формулює таку мету: Створити умови для популяризації культурної спадщини Донеччини та дослідження проблеми руйнування/збереження об’єктів культурної спадщини під час війни, шляхом формування цифрового архіву "(Не)втрачена культурна спадщина Донеччини", який буде презентовано в ході роботи інтерактивного музейно-мистецького простору, що надалі позитивно вплине на зміцнення сучасної української ідентичності та формування спільних цінностей українського суспільства, а в майбутньому, надасть можливість зробити об’єкти культурної спадщини Донеччини стати основою повоєнної відбудови регіону.
33.
ID: 6CUH23-03158
Назва проекту: «Музичний архів Українського вільного університету»
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 1628535
Запитувана сума від УКФ: 1417043
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Науковий парк "Прикарпатський університет"
Міста реалізації: Мюнхен (Німеччина), Івано-Франківськ (Україна), Результати проєкту будуть онлайн доступними без географічної конкретизації,
Опис проекту: Метою Проєкту є створення цифрового музичного архіву Українського Вільного Університету на основі унікальних записів концертів, інтерв’ю, заходів митців української діаспори кінця 50-тих – початку 90-тих рр. ХХ ст. Проєкт передбачає оцифрування записів з аналогових аудіо-носіїв (бобін та касет), їх систематизацію, каталогізацію, ідентифікацію (композиторську та виконавську), жанрово-тематичне упорядкування та наукове осмислення. Музичний архів та наукові результати його опрацювання будуть представлені на сторінці УВУ та відображені на сторінці організації-заявника – Наукового парку «Прикарпатський університет».
34.
ID: 6CUH21-34641
Назва проекту: Подільська перлина європейських монархів
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 1801368.15
Запитувана сума від УКФ: 1801368.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Панькова Алла Степанівна
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Друга половина XIV ст. для Кам’янця-Подільського – це період становлення та потужного розвитку. Містом, як і усім Подільським князівством, управляли представники литовської династії Гедиміновичів – князі Коріатовичі. Кам’янець розбудовується за європейським зразком, поступово стає центром розвитку ремесла, внутрішньої та зовнішньої торгівлі, духовного й культурного життя. Враховуючи статус князівської резиденції, Коріатовичі значно посилюють оборонну міць Кам’янця, вдало поєднуючи природній скельний рельєф з інженерними оборонними спорудами. Відповідно метою проєкту є визначення та вивчення історичних пам’яток міста цієї епохи. Результатами проєкту буде створення сайту пам’яток українською й англійською мовами та публікація аналітичного звіту у вигляді туристичного путівника.
35.
ID: 6CUH21-03973
Назва проекту: ‎Графіті Софії Київської
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 2144080.92
Запитувана сума від УКФ: 1644080.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Постмен-Україна”
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Онлайн-музей «‎Графіті Софії Київської» (sophiagraffiti.org) — платформа вивчення й популяризації графіті Софійського Собору (Київ), який є об’єктом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Проєкт передбачає оцифрування написів і малюнків (графіті) на стінах Собору та створення онлайн-платформи зі зручною пошуковою навігацією. Мета проєкту — ввести в обіг графіті Софії як найдавніші писемні джерела й приклади наївного мистецтва, зробивши їх невід’ємною та широковідомою частиною культурної спадщини України. За обмежених збережених писемних джерел, стіни Собору стають важливою пам’яткою давньоєвропейської писемності, візуального мистецтва й культури світового масштабу. Зараз опрацьова но майже 7500 написів XI - XVIII ст. «Корпус графіті Софії Київської‎» В’ячеслава Корнієнка — єдине масштабне дослідження цього феномена. Онлайн-платформа дозволить популяризувати культурну спадщину серед широкої аудиторії та стане першоджерелом унікального й обширного культурного пласту. Колаборації з креативними індустріями, митцями, брендами та партнерство з освітніми установами дадуть потужний поштовх популяризації спадку українців і збагатять візуальне та культурне середовище автентичними символами. В подальшому платформа стане основою для представлення графіті зі стін інших давніх соборів України.
36.
ID: 6CUH21-28123
Назва проекту: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національною бібліотекою України імені Ярослава Мудрого
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 1049067
Запитувана сума від УКФ: 1009067
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Польова Вікторія Олегівна
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Віртуальна інтерактивна 3D-екскурсія Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого відкриває всьому світові приміщення бібліотеки, як пам’ятки архітектури історико-культурного значення. Після того як COVID-19 закрив доступ до приміщень, а потім повномасштабне вторгнення рф загалом поставило під загрозу подальше повноцінне функціонування Бібліотеки, не всі мають можливість в повній мірі ознайомитись з цінними надбаннями її фондів, а, враховуючи віроломне нищення культурних цінностей окупантами, національна пам’ятка може бути назавжди втрачена. Віртуальна інтерактивна 3d-екскурсія національною бібліотекою дає можливість пройтись читальними залами, зазирнути до книгосховищ, отримати цікаві факти з історії бібліотеки у супроводі аудіогіда - і все це з різних куточків світу. Користувач має можливість порівняти два приміщення бібліотеки, оскільки з 2011 р. було побудовано нове приміщення із читальними залами за адресою вул. Набережно-Хрещатицька, 1. До всеукраїнського дня бібліотек буде представлено фото-виставку «Перша публічна бібліотека Києва: в історію крізь сучасність», де відбудеться презентація проєкту за участі відомих діячів культури та мистецтва, науковців і фахівців бібліотечної справи.
37.
ID: 6CUH21-29248
Назва проекту: (Не)втрачена спадщина
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 911210
Запитувана сума від УКФ: 819310
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Міста реалізації: Рівне, Острог Рівненська область, Корець Рівненська область, Березне Рівненська область, Клевань Рівненська область,
Опис проекту: Завдяки реалізації проекту буде створено інтерактивну карту пам’яток архітектури Волині та наповнено її інноваційних контентом - 3D моделями збережених пам’яток архітектури, 3D візуалізаціями зруйнованої архітектури, 3D панорамами, аудіогідом та супровідними текстами української та англійською мовами. Для популяризації основного культурного продукту буде створено друкований альбом архітектруної спадщини Волині з елементами AR та інформаційні таблички.
38.
ID: 6CUH21-31351
Назва проекту: Реекспозиція виставки «Трипільська культура. Поселеня Бодаки»
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 1035389
Запитувана сума від УКФ: 1035389
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Міста реалізації: м. Збараж,
Опис проекту: Метою проекту є реекспозиція археологічної виставки Трипільської культури з використанням новітніх технологій та інтерактивних підходів до подачі інформації. Зокрема, передбачається облаштування «інтерактивної локації», оцифрувавння археологічних матеріалів, створення 3Д-моделей найяскравіших артефактів експозиції та розміщення їх на уже існуючих інтернет-платформах, забезпечивши віддалений онлайн-доступ широкого кола користувачів. Для реекспозиції використовуватимуться артефакти, знайдені у ході археологічних досліджень унікального трипільського поселення Бодаки, які зберігаються у фондах Національного заповідника «Замки Тернопілля». В контексті даних матеріалів буде відображено матеріальну та духовну культуру трипільців.
39.
ID: 6CUH21-00663
Назва проекту: «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України»
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 1114925.00
Запитувана сума від УКФ: 1114925.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АРТ ОБОРОНА"
Міста реалізації: м. Олика (Волинська область), м. Бердичів (Житомирська область), смт. Микулинці (Тернопільська область), м. Ржищів (Київська область), м. Лубни (Полтавська область),
Опис проекту: Проєкт «Візуальна ідентифікація спадщини: віртуальна презентація публічних просторів історичних міст України» має на меті стимулювати управління культурною спадщиною задля економічних, культурних, соціальних та екологічних покращень громад; посилення української ідентичності на протидію російським наративам про «спільну історію» й «один народ» та розвінчання стереотипів «непроявленої» спадщини й феномену буденної свідомості українців. В результаті реалізації проєкту буде створено віртуальний візуальний інтерактивний посібник з інтерпретаціями об’єктів культурної спадщини у публічному просторі, які будуть викладені на сайті у вільному доступі.
40.
ID: 6CUH21-28005
Назва проекту: Львів Стародавній: дорогами століть
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 1928400
Запитувана сума від УКФ: 1928400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей "Львів Стародавній"
Міста реалізації: Львів, Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інтерактивного музейного простору з використанням віртуального гіда, 3D моделювання, реконструкцій архітектурних та археологічних пам’яток, в т.ч. втрачених, AR-технологій, у форматі віртуальних екскурсії та квесту. Мета проєкту – стимулювати зростання інтересу серед ЦА до сфери культури та історії Королівства Русь і Львова, показати етапи розвитку національної ідеї та пам’яті українського народу в мультикультурній мозаїці цих терен, підкреслити зв’язки з іншими регіонами сучасної України, продемонструвати тяглість історичних та державотворних процесів від періоду Русі і до закінчення існування Речі Посполитої та Воєводства Руського у її складі, підвищити інтерес до матеріальної спадщини України, стимулювати відвідувачів пишатися багатою на події історією України.
41.
ID: 6CUH21-34582
Назва проекту: Українські Палаци у 3D: історія через архітектуру
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 2136000
Запитувана сума від УКФ: 1981000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГАЛІМОВ АКІМ АЛЬФАДОВИЧ
Міста реалізації: м. Київ, м. Львів, Львівська область, м. Рівне, Рівненська область, м. Луцьк, Волинська область, с. Суботів, Черкаська область, с. Хомутець, Полтавська область, с. Нирків, Тернопільська область, с. Леськове, Черкаська область, с. Дениші, Житомирська область,
Опис проекту: Проєкт «Українські Палаци у 3D: історія через архітектуру» має на меті популяризувати історію України та українську культурну спадщину зокрема за допомогою сучасних цифрових технологій. Ми хочемо розказати про основні періоди української історії через призму архітектурних пам’яток, а саме через визначні палаци, що були збудовані на території України, починаючи з часів Русі. В результаті проєкту будуть створені 3D-моделі десяти повністю або частково зруйнованих українських палаців та запущений інноваційний веб-сайт, на якому будуть розміщені ці моделі. Через кожен палац ми розкриємо інформацію про окремий архітектурний стиль, що є відображенням певного історичного періоду, який впливав на формування сучасної України.
42.
ID: 6CUH22-06063
Назва проекту: ЛЬВІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ТЕАТРУ (ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ)
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 2145000
Запитувана сума від УКФ: 2000000
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство "Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької"
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Культурний центр заходу України – Львів – до сьогодні не має театрального музею. Національний театр ім. Марії Заньковецької є носієм унікальної, більше ніж столітньої історії, і може стати базою для появи такої нової творчої та музейної одиниці. Основою для цього стануть власні фонди. Історія театру імені Марії Заньковецької, коріння якої сягає перетину традиції театру корифеїв та авангардних пошуків митців 1920-х років, пам’ятає імена Панаса Саксаганського, Марії Заньковецької, Леся Курбаса, Бориса Тягна, Богдана Ступки, Сергія Данченка – і це лише малий перелік митців, які були дотичні до творчості колективу й творчість яких має бути висвітлена в Музеї у локальному та в загальноукраїнському контекстах. Впродовж 1980-1990-х років в приміщенні Театру діяв громадський музей. Сьогодні Адміністрацією проведена робота з архівування та збереження наявних архівних матеріалів. Цим Проєктом передбачено створення нового інтерактивного музейного простору, оцифрування наявної архівної бази, написання наукового матеріалу, присвяченого одному з історичних періодів театру.
43.
ID: 6CUH21-07093
Назва проекту: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «Купала» та «Покрова»
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 2101155.00
Запитувана сума від УКФ: 1884795.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Міста реалізації: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення двох блоків: «Купала» та «Покрова» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 26 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 10 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ.
44.
ID: 6CUH21-28357
Назва проекту: ТРОП. Онлайн-експозиція художнього дерева Українських Карпат
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 1998056.00
Запитувана сума від УКФ: 1998056.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація “Культурна платформа Закарпаття”
Міста реалізації: Закарпатська область,
Опис проекту: ТРОП має на меті створити першу в Україні онлайн-експозицію, присвячену комплексному представленню явища декоративно-прикладного мистецтва Закарпаття як невід'ємної складової соціокультурної приналежності до української держави задля збереження, передачі, поширення унікальних знань виробничих технологій і художніх технік виготовлення виробів народних художніх промислів. В результаті проєкту буде створено онлайн-експозицію з представленням близько 40-ка об’єктів художнього дерева знакових закарпатських митців. Онлайн експозиція міститиме оцифровані об’єкти художнього дерева з інтеграцією доповненої реальності (webAR). В рамках проєкту також пройдуть відкриті лекції та науково-практична конференція задля підвищення репутаційної спроможності сфери народних художніх промислів.
45.
ID: 6CUH21-34750-2
Назва проекту: Енциклопедія української анімації
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 1780085.72
Запитувана сума від УКФ: 1544004.68
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство «Національний центр Олександра Довженка»
Міста реалізації: Весь світ,
Опис проекту: Довженко-Центр є хранителем і дослідником цілісної колекції української кінематографічної спадщини. Її важливу частину становлять твори української анімації, серед яких – власне мультфільми, документи про їх створення, малюнки, декорації тощо. Енциклопедія української анімації – мультимедійний проект, що має на меті створення повної фільмографії українського анімаційного кіно від 1927 року до сучасності та відкриття доступу до цієї частини колекції українській і міжнародній аудиторіям. «Енциклопедія» існуватиме у вигляді онлайн-каталогу української анімації, доповненого кінознавчими описами, біографічними довідками, матеріалами про створення, інтерв’ю тощо. У майбутньому передбачається її постійне поповнення та використання як платформи для живого дослідження анімації. Проєкт дозволить задовольнити культурні, освітні, науково-дослідні запити користувачів в Україні й за кордоном, сприятиме інтеграції української кіноспадщини до світового культурного контексту.
46.
ID: 6CUH21-28895
Назва проекту: Комунікація задля збереження пам’яток
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 751552
Запитувана сума від УКФ: 751552
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ ФОНД РЕСТАВРАТОРІВ УКРАЇНИ
Міста реалізації: Рівне, Дубно, Вараш, Сарни,
Опис проекту: Проєкт передбачає систематизацію інформації про архітектурні пам’ятки Рівненської області шляхом створення сайту з інтерактивною мапою, де будуть позначені всі об’єкти національного та місцевого значення. Це забезпечить можливість комунікації між пам’яткокористувачами та пам’яткоохоронними структурами, а також дозволить в онлайн режимі адміністраціям територіальних громад бачити зони, в яких будівництво заборонене без спеціальних дозволів Міністерства культури та інформаційної політики. В проєкті також буде підготовлена методичка «Посібник пам’яткокористувача», в якій буде зібрана вся інформація про те, як поводитися з пам’ятками в юридичній та реставраційно-консерваційній площині. Примірники методички будуть роздані усім пам’яткоутримувачам у Рівненській області.
47.
ID: 6CUH21-02911
Назва проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 2294613.00
Запитувана сума від УКФ: 1990347.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Всесвітній день вишиванки"
Міста реалізації: Чернівці, Київ, Львів, Дніпро,
Опис проекту: Створення диджитал-експозицій для Музею Вишиванки (музею реліквій та технологій)» - це частина великого трирічного проєкту зі створення Музею Вишиванки в Чернівцях (відкриття заплановано на 2024 рік). Музей діятиме в самому центрі міста неподалік університету, де було засновано легендарне свято - Всесвітній День Вишиванки, котре щороку третього четверга травня відзначають у понад 100 країнах світу. У 2022 році Всесвітній День Вишиванки здобув відразу дві перемоги в найпрестижнішому європейському конкурсі культурної спадшини Europa Nostra (лауреат номінації «Залучення громадськості та підвищення суспільної обізнаності» та Приз глядацьких симпатій з премією 10 000 євро, яка буде частиною співфінансування в даній заявці). День вишиванки став невід’ємною частиною культурної дипломатії нашої країни та одним із найвпізнаваніших туристично-культурних брендів міста, тому створення сучасного інтерактивного музею є закономірним логічним процесом розвитку як свята, так і місцевої інфраструктури навіть у стані війни. Наразі музей вже приймає на тимчасове чи тривале збереження релоковані колекції із зони бойових дій. В рамках гранту УКФ заплановано створити 2 експозиційні зони із 6, а саме: «Єдність різноманіття», «Вишита сорочка - вбрання мудрих» та сайт музею.
48.
ID: 6CUH21-00534
Назва проекту: Майстерня іммерсивної та цифрової історії
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: створення навчально-виробничого та виставкого простору для тестування, виробництва та презентації цифрових рішень для музейної та виставкової діяльності
49.
ID: 6CUH21-03082
Назва проекту: “Княжий прийом у Софії Київській: 1000 років тому”
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1910640
Запитувана сума від УКФ: 1910640
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Міжнародний продюсерський центр «Фор-Пост»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета - сприяти формуванню та розвитку пізнавального інтересу учнівської молоді та широкого кола зацікавлених осіб до вивчення тисячолітньої історії Української державності шляхом віртуального відтворення давньокиївських подій, які зображені на значимих мозаїчних та фрескових сюжетах в Софійському соборі м. Києва, методом створення інтерактивного віртуального музейного простору (веб-сайту). Основною складовою віртуального музейного простору є онлайн-екскурсія Національного заповідника “Софія Київська”, яка сприятиме вивченню та популяризації культурної спадщини серед цільової аудиторії, а саме отримання об'єктивних знань про Софію Київську та історію України, усвідомлення основ національного державотворення та впровадження в сучасне суспільство фундаментальних знань з історії та культури княжої Русі-України доби Володимира Великого і Ярослава Мудрого.
50.
ID: 6CUH21-00349
Назва проекту: IsКоростень
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 1999682.70
Запитувана сума від УКФ: 1799134.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Міста реалізації: м.Коростень, м.Коростень. Коростенська міська територіальна громада,
Опис проекту: Онлайнова популяризація та цифрове представлення пам’ятки археології національного значення - Городища №1 літописного міста Іскоростеня та культурної спадщини Коростенської громади; наукове дослідження пошкоджень Городища №3 літописного міста Іскоростеня внаслідок російсько-української війни; популяризація об’єктів культурної спадщини Коростенської МТГ. - запровадження заходів підвищення онлайнової, цифрової та інформаційної доступності у популяризації унікальних обєктів культурної спадщини, залучення соціальних груп населення до ознайомлення з культурним надбанням через використання сталих новітніх технологій; - активізація дослідження пам’яток археології через онлайновий доступ до 3D моделі з віртуальним 3D туром Городища №1; - наукове дослідження наслідків пошкодження пам’ятки національного значення внаслідок російсько-української війни.
51.
ID: 6CUH21-29511
Назва проекту: Музей просто неба: цифрова еволюція
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 1999932.40
Запитувана сума від УКФ: 1999932.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ НАРОДНОЇ АРХІТЕКТУРИ ТА ПОБУТУ УКРАЇНИ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний культурно-просвітницький проєкт "Музей просто неба: цифрова еволюція", покликаний масштабувати місію музею – збереження та популяризація автентичної культурної спадщини України. Основні складові проєкту: • створення брендбуку на основі дослідженнь української культури; • запис аудіогіда (українською та англійською); • розробка та створення цифрової платформи, що поєднає культурно-просвітницьку (блог, попурялизаційні відео та фото, анонси подій, квести, доповнену реальність), наукову (статті, музейні видання, каталоги, 3D моделі певних експонатів), освітню (лекції, майстер-класи, екскурсії), туристичну (описи експозицій, довідки про наявні архітектурні об'єкти) діяльності музею; • виготовлення та встановлення інтерактивної навігації з мапами та анотаціями до садиб, qr-кодом на аудіогід, скороченими анотаціями шрифтом Брайля.
52.
ID: 6CUH23-28428
Назва проекту: Імерсивна виставка Марії Примаченко «Людям на радість: мудра сила України»
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 2667510
Запитувана сума від УКФ: 1902510
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація «Перший благодійний театральний фонд»
Міста реалізації: Україна, Канада (Торонто),
Опис проекту: Провідна ідея проєкту полягає у тому, щоб поєднавши українські традиції, культурну спадщину та найсучасніші інновації подати творчість відомої української художниці Марії Оксентіївни Примаченко у новій, цікавій широкому глядачу формі. Мета проєкту – актуалізувати творчий спадок відомої української художниці Марії Примаченко у сьогоденні та завдяки інноваційним технологіям імерсивної виставки познайомити мешканців міста Торонто, представників української діаспори у Канаді та світову спільноту з її творчістю. Створення віртуального туру виставкою та веб-сайту дозволить віртуально відвідати виставку з будь якого куточку світу, що розширить аудиторію української імерсивної виставки за межі кордонів України та Канади і сприятиме формуванню об’єднаної української ідентичності. Інформаційний супровід проєкту дозволить широкому глядачу дізнатись більше про творчість української майстрині і буде спрямований на популяризацію створеного веб-сайту та концепту за для демонстрації імерсивної виставки офлайн в інших містах і країнах. Реалізація проєкту сприятиме популяризації культурної спадщини України серед широкої аудиторії, та просуванню іміджу України у світовому мистецтві як інноваційної країни, яка має культурні цінності світового рівня та успішно опановує інноваційні цифрові формати їх презентації. Кроссектрральність проєкту полягає в створенні імерсивної виставки, її презентації і показу офлайн у Торонто(Канада), у створенні віртуального туру та веб-ресурсу виставки українською та англійськими мовами та проведенні інформаційної компанії. Очікувані результати: близько 10 000 людей побачать виставку офлайн в Торонто, а перегляд віртуального туру на веб-сайті стоновитиме близько 100 000 людей в Канаді , Україні та по всьому світі.
53.
ID: 6CUH21-04818
Назва проекту: Культурна спадщина України на сторінках закордонного паспорта
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 798361.60
Запитувана сума від УКФ: 778361.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Субоч Борис Михайлович
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямований на дослідження культурної спадщини та її популяризацію серед широкої аудиторії. Українське суспільство, на жаль, все ще недостатньо обізнане зі своєю історією, зокрема з окремими об’єктами та артефактами які її репрезентують. Тому поширення інформації про предмети культурної спадщини, що містяться на сторінках закордонного паспорта, який на сьогодні мають понад 16 млн. українців, буде сприяти її широкій промоції. Продуктом проєкту буде якісний науково-популярний цифровий відеоконтент - короткі відеосюжети про кожен об’єкт/артефакт зі сторінок закордонного паспорта, які супроводжуватимуться оригінальними двомовними текстами (українською та англійською). А також буклет, доступний для завантаження. Таким чином, інформація про ці об’єкти та артефакти стане відомою широкому колу зацікавлених громадян, сприятиме розширенню їх знань про українську історію та культуру.
54.
ID: 6CUH21-01851
Назва проекту: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 2022417
Запитувана сума від УКФ: 1992417
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Міста реалізації: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Опис проекту: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток з елементами анімаційної гри та доповненої реальності (AR), за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
55.
ID: 6CUH21-02680
Назва проекту: Українська родина. Історія у фотографіях
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 1413950
Запитувана сума від УКФ: 1370450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ПЕРФЕКТНА АРТ ГРУПА
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Соціокультурний, дослідницький, етнографічний проект, «Українська родина. Історія у фотографіях» - перш за все направлений на дослідження родоводу української родини, що втілено у його назві. Вивчення історії української родини, її розвитку та часової трансформації, викликаної цивілізаційним прогресом, війнами, суспільними та політичними потрясіннями, є дослідженням найціннішої нашої культурної спадщини – нашого Роду, родини, того, що є первісним в житті кожної людини. Дослідницьким матеріалом для цієї роботи мають стати архівні сімейні світлини українських родин в ретроспективному форматі: від збережених фотоматеріалів перших українських фотографій середини 19 століття до теперішнього часу, розповість про напівзабуті обряди, які були пов’язані з культом родини підносячи його до рівню культурної спадщини
56.
ID: 6CUH21-31487
Назва проекту: "Всесвіт Земляка"
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 755672.00
Запитувана сума від УКФ: 717804.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Дивосвіт»
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: Проект ставить за мету презентувати для широкого доступу цифровий культурний продукт, створений на фундаменті бібліотечного музейного простору «ЗемлякOPEN» разом із засобами кіномистецтва і художньої літератури - творчої спадщини Василя Земляка. В результаті буде створено інтерактивний простір «Всесвіт Земляка», доступний в офлайн і онлайн форматах, зокрема для підлітків та молоді, що стало можливим завдяки використанню сучасних цифрових технологій (онлайн–платформа, веб-сайт, інтерактивна мапа «Всесвіт Земляка») та технічних засобів (інтерактивний дисплей, сенсорний кіоск).
57.
ID: 6CUH21-01155
Назва проекту: Документальне кіно України. Від Незаложності до Перемоги.
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 1490434
Запитувана сума від УКФ: 1490434
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Восени 2023 року виповнюється 20 річниця від дня проведення першого фестивалю документального кіно про права людини, який сьогодні відомий як Міжнародний фестиваль Docudays UA. Фактично, історія фестивалю є віддзеркаленням новітньої історії документалістики України. Протягом свого існування, фестиваль охоплює дуже цікавий етап еволюції та розвитку документального кіно країни. Сьогодні ми маємо унікальний шанс відобразити цей етап розвитку та еволюцію вітчизняної документалістики і залучити до створення цього віртуального «музею» режисерів-документалістів - представників п’яти генерацій. Проєкт передбачає створення веб-ресурсу історії документального кіно України від кінця 1980-х – першої половини 1990-х до сьогодення.
58.
ID: 6CUH21-32606
Назва проекту: Галицьке Музичне Товариство: LIVE
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 1997743.00
Запитувана сума від УКФ: 1997743.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ГАЛИЦЬКЕ МУЗИЧНЕ ТОВАРИСТВО"
Міста реалізації: Львів, Вся Україна,
Опис проекту: Проект “Галицьке Музичне Товариство: live” спрямований на створення цифрової платформи з оцифрованими історичними документами Галицького Музичного Товариства (1838-1939), чия багатофункційна діяльність зафіксована в об’ємному архіві, врятованому від знищення в роки радянського режиму. Відтак оцифрування архівних матеріалів, їх опрацювання та виставлення у вільний доступ на сайті відновленого Галицького Музичного Товариства (2019) дозволить створити надійну джерельну базу для популяризації маловідомих та забутих імен видатних музикантів і культурних діячів та їх творчих здобутків в українському та міжнародному просторі. Забезпечення відкритого доступу до архівів Галицького Музичного Товариства передбачає ряд заходів - презентації, видання книжки, концерти, наукові та експозиційні заходи.
59.
ID: 6CUH21-34708
Назва проекту: «Доступна спадщина»
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 844687.60
Запитувана сума від УКФ: 784687.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація "Мистецькі барви"
Міста реалізації: місто Прилуки, Чернігівська область,
Опис проекту: Метою проекту «Доступна спадщина» є створення 3Д екскурсії історичним відділом Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова за для підвищення рівня доступності маломобільного (інклюзивного) населення міста Прилуки до локальної спадщини. Проектом передбачено створення цифрового продукту - 3Д екскурсії історичним відділом Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова, що є основним продуктом, та допоміжних - тактильних копій музейних експонатів, інформативного буклету. Реалізація проекту покликана забезпечити доступність та надати можливість для саморозвитку осіб з особливими потребами в питанні вивчення та дослідження локальної спадщини. Проект має послугувати прикладом в адаптації соціально-споживаних продуктів до потреб інклюзивних категорій громадян.
60.
ID: 6CUH22-27748
Назва проекту: Інклюзивні сайти Донецького Обласного Краєзнавчого Музею і Донецького Обласного Художнього Музею
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 1144240
Запитувана сума від УКФ: 1144240
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Міста реалізації: Київ, Краматорськ,
Опис проекту: Для музеїв Донеччини вкрай актуальним є питання пошуку інноваційних форм презентації та популяризації культурної спадщини. Запобігання втрати знань про події української історії, збереження національної ідентичності, протидії псевдонауковим культурно-історичним концепціям, які поширює російська пропаганда. Всі ці питання неможливо вирішувати без сучасних цифрових платформ, за допомогою яких музеї можуть поширювати інформацію про свої колекції, науково-дослідницьку роботу, просувати культурно-освітні програми. Донецькій обласний художній музей після відновлення своєї діяльності не мав можливості створити власний веб-ресурс. У Донецькому обласному краєзнавчому музеї силами співробітників був створений веб-сайт на основі застарілого та технічно недосконалого безкоштовного шаблону, який не дозволяє розміщувати сучасний цифровий контент. Відсутня можливість надання послуг таких як: розповсюдження цифрових квитків, запису на екскурсії, майстер-класи, доступу до інших сервісів, які надають відвідувачам сучасні музеї за допомогою своїх веб-ресурсів. Особливо важливою є також проблема невідповідності веб-сайту діючим міжнародним стандартам доступності (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1). Невідповідність зазначеним стандартам робить вкрай складним доступ до вебресурсу людей з інвалідністю та тимчасовими порушеннями здоров'я. В рамках проєкту планується створити сучасні та доступні веб-сайти українською та англійською мовами, для Донецького обласного краєзнавчого та Донецького обласного художнього музеїв, які будуть відповідати міжнародним стандартам доступності ISO, Web Content Accessibility Guidelines 2.1.
61.
ID: 6CUH21-34588
Назва проекту: «Культура-Центр»: інтерактивна мапа локацій історико-культурної спадщини Центральноукраїнського регіону
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 1997900.50
Запитувана сума від УКФ: 1997900.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ВИННИЧЕНКА
Міста реалізації: Кіровоградська область,
Опис проекту: Створення інтерактивної мапи історико-культурних об’єктів Центральноукраїнського регіону, формування візуального історико-культурного образу краю та його популяризація в Україні
62.
ID: 6CUH21-27721
Назва проекту: Родинний альбом. Харків
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 930722
Запитувана сума від УКФ: 930722
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Звиняцьківська Зоя Романівна
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Метою проєкту «Родинний альбом. Харків» є створення на сайті Центру міської історії Центрально-Східної Європи цифрового архіва світлин з приватних родинних альбомів, на яких зображені пересічні люди, що мешкали в Харкові, починаючи з 1900 року і до сьогодення. Колекція покликана дати уявлення про зовнішній вигляд та одяг представників різних часів та соціальних прошарків мешканців міста. Колекція розглядається як матеріал для досліджень з історії України, соціальної історії, соціальної антропології, культурології тощо. Проект є продовженням і розвитком пілотного проєкту «Родинний альбом» (2021)
63.
ID: 6CUH21-28245
Назва проекту: Відроджена історія. Віртуальна реконструкція Конотопської битви та фортеці.
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 1115586.79
Запитувана сума від УКФ: 1105586.79
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кубраков Сергій Григорович (Школа архітектури та дизайну)
Міста реалізації: Місто Суми, Місто Конотоп, Сумська область.,
Опис проекту: Мета : сприяння розвитку внутрішнього локального та всеукраїнського культурно-пізнавального туризму. Дослідження та популяризація фактів про визначну історичну подію - Конотопську битву, зараз актуально, як ніколи, бо повністю спростовує твердження ворожої пропаганди про "споконвічне прагнення українців до союзу з Росією". Наш проєкт об’єднує дослідження фактичних матеріалів сучасної української історіографії про Конотопську битву, подання узагальненого матеріалу у формі 3D візуалізації Конотопської фортеці та 3D анімації Конотопської битви з AR і VR додатками. Така форма викладення історичних фактів легко сприймається, має позитивний емоційний вплив та актуалізує м.Конотоп, як привабливий туристичний об’єкт.
64.
ID: 6CUH21-01188
Назва проекту: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 1931820
Запитувана сума від УКФ: 1931820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачені популяризація імерсивних технологій в збереженні, консервації та презентації музейних фондів, та запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
65.
ID: 6CUH21-34783
Назва проекту: Інтерактивна галерея лицарства
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 2098260.00
Запитувана сума від УКФ: 1998260.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ЛУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Міста реалізації: місто Луцьк,
Опис проекту: Ми створимо постійну інтерактивну галерею лицарства для Музею-майстерні лицарства та середньовічних часів, яка демонструватиме історично автентичні копії військового спорядження п’яти родів військ, характерних для Волині XIII-XVI ст. Експонати будуть представлені через віртуальний світ інтерактивних анімованих лазерних проекцій, що створюватимуть індивідуальне антуражне середовище для кожного обладунку, відображатимуть довідкову інформацію, дозволятимуть дистанційно взаємодіяти з контентом. Для підсилення реалістичності воїнів обличчя манекенів створюватимуть ілюзію живих людей за допомогою технології відеомапінгу.
66.
ID: 6CUH21-34061
Назва проекту: Онлайн музей української спадщини: Опішнянська та Косівська кераміка
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 1998222
Запитувана сума від УКФ: 1998222
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Джем Девелопмент”
Міста реалізації: Київ, Опішня, Полтавська область, Косів, Івано-Франківська область, Базель, Швейцарія,
Опис проекту: Онлайн музей української спадщини – це кроссекторальний проєкт, який має на меті збільшити кількість оцифрованих об’єктів української культурної спадщини для їх збереження та популяризації. В рамках проєкту буде створено цифрову платформу і наповнено її шістдесятьма 3D-копіями найвидатніших експонатів з колекцій Косівського та Опішнянського музеїв. Важливою є і офлайнова частина проєкту: виставка та паралельна програма до неї, що включає освітні заходи від провідних гончарів про традиції виготовлення опішнянської та косівської кераміки. Ці заходи сприятимуть збереженню нематеріальної культурної спадщини у довгостроковій перспективі, та переосмисленню класичних сюжетів мальованої кераміки сучасними митцями.
67.
ID: 6CUH21-32727
Назва проекту: Музейний електронний квиток
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 590900
Запитувана сума від УКФ: 560900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інститут моделювання розвитку територій"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Музейний Електронний Квиток» - єдиний в Україні безкоштовний сервіс, який надає музеям, заповідникам та закладам музейного типу можливість продавати свої квитки онлайн та приймати оплату картою єПідтримки. З 2020 року сервісом користуються понад 60 закладів культурної спадщини в 15 областях України. Ми прагнемо розширити можливості сервісу відповідно до потреб музеїв-партнерів та залучити до співпраці нові заклади. Веб-сайт проекту - www.e-museum.org.ua.
68.
ID: 6CUH21-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 2049700.00
Запитувана сума від УКФ: 1999700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Опис проекту: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
69.
ID: 6CUH23-26970
Назва проекту: Віртуальний музей німців Причорномор'я
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 823209
Запитувана сума від УКФ: 771759
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ТОВАРИСТВО РОЗВИТКУ"
Міста реалізації: Проєкт поширюється на територію північного Причорномор'я України.,
Опис проекту: Дослідження культурної спадщини німців Причорномор'я та популяризація її серед широкої аудиторії шляхом створення німецько-української цифрової платформи - Віртуального музею німців Причорномор'я, на якій будуть зібрані для вивчення та збереження унікальні матеріали з архівів, бібліотек, музеїв та зокрема зникаючих колишніх німецьких колоній з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
70.
ID: 6CUH21-33652
Назва проекту: Українські парте́си: унікальна музична спадщина європейського бароко
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 1999547.00
Запитувана сума від УКФ: 1999547.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Аматорське хорове об'єднання "Кредо"
Міста реалізації: місто Луцьк (Волинська область), село Зимне (Волинська область, Володимирський район), місто Володимир (Волинська область), смт Олика (Волинська область, Луцький район), село Старий Чорторийськ (Волинська область, Камінь-Каширський район),
Опис проекту: Відкриття для суспільства давнього виду української музики – парте́с, який є вагомою частиною європейської музичної барокової спадщини. Виконня давньої хорової музики в інтер’єрі пам’яток сакральної архітектури Волинської області. Дослідження партесів та епохи раньомодерної доби, для формування доказової наукової бази щодо приналежності композиторів до українського культурного поля, що надалі сприятиме утвердженню української ідентичності. Зміна усталених стереотипів про хор, просування хорового мистецтва на рівень популярного і доступного для широких верств населення. Результатами стане створення інноваційно-культурних продуктів: відео-кліпи – виконання партесів; проведення наукової конференції, оцифрування виступів доповідачів; проведення майстер-класу від провідного хормейстера України, з оцифруванням активності; створення інтерактивного друкованого та електронного альманаху проекту; проведення концерту-презентації.
71.
ID: 6CUH21-34737
Назва проекту: Віртуальний музей АРВМ
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1470300
Запитувана сума від УКФ: 1470300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ФОНД ЗБЕРЕЖЕННЯ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ АДИ РИБАЧУК ТА ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНІЧЕНКА»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: В рамках проєкту буде створено віртуальний простір, який є точним відображенням основної експозиційної зали реального музею-майстерні АРВМ. Створений простір буде представлений на сайті музею та надасть можливість відвідувачам віртуально походити залою, оглянути живописні картини, графічні роботи, представлені в просторі, якнайбільше дізнатися про ці твори, а також (і це головна перлина проєкту) побачити унікальні скульптури, створені Адою Рибачук та Володимиром Мельніченком в форматі 3Д, що дозволить роздивитися їх з будь-якого ракурсу, а також дізнатися про техніку їхнього створення та історію, що супроводжувала появу цього шедевру.
72.
ID: 6CUH21-28813
Назва проекту: Язичницькі скульптури Хмельниччини в 3 D
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 679779.80
Запитувана сума від УКФ: 634479.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Кам'янець-Подільський державний історичний музей-заповідник
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, с. Самчики Хмельницького району Хмельницької області,
Опис проекту: Мета проекту: зберегти колекцію кам'яних ідолів в цифровій формі, зробити її більш доступною для громадськості, привернути увагу наукової спільноти до проблем збереження язичницьких ідолів. В результаті реалізації проекту планується оцифрувати 15 кам'яних ідолів (створити 3 D моделі) розмістити їх на онлайн платформі з можливістю перегляду та скачування цифрових копій експонатів. Також буде видруковано ілюстрований каталог кам'яних скульптур з 3D моделями ідолів виконаних за технологією АR. Планується розробити таблички (15 шт.) та стенди присвячені дохристиянським віруванням (8 шт). провести презентацію каталогу та круглий стіл "Проблеми та перспективи дослідження та збереження кам'яних ідолів Хмельниччини" з виробленням плану дій щодо подальшого збереження кам'яних статуй.
73.
ID: 6CUH21-34399
Назва проекту: Назарій Яремчук «Незрівнянний світ краси»
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1600548
Запитувана сума від УКФ: 1600548
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд «Оберіг надії»
Міста реалізації: Львів, Україна, Вся Україна,
Опис проекту: Результатом проєкту стане цифровий продукт у вигляді документального фільму «Яремчук: Незрівнянний світ краси». Назва стрічки відсилає до одного з альбомів музиканта. Під час виробництва вдасться оцифрувати архівні кадри з життя Яремчука, творчість якого стала нематеріальною культурною спадщиною України. Документалка про Назарія Яремчука – це історія про життя людини, яка була близьким другом цілого покоління. Історія про кароокого сором’язливого підлітка з Карпат, який за кілька років став секс-символом у країні, де не було сексу. Музиканта, який попри залізну завісу створював актуальну музику, що відповідала світовим трендам. Чоловіка, що мав унікальну харизму і талант, при цьому завжди залишався гідною людиною. Артиста, що поєднував у своїй творчості традиційну українську культуру та сучасний шоубізнес. Людину, яка після турів Канадою, США і Бразилією радо виступала для жителів рідного краю.
74.
ID: 6CUH21-00199
Назва проекту: Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 1767875.00
Запитувана сума від УКФ: 1727875.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Львівський культурний центр"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект "Підзамче.Нарешті! - мультимедійна платформа нематеріальної культурної спадщини району" має на меті прокомунікувати та переосмислити нематеріальну культурну спадщину району Підзамче міста Львова та створити нову традицію взаємодії на дільниці за допомогою особистих історій локальних дієвців та мешканців шляхом створення платформи взаємодії “Підзамче.Нарешті!”. Основним результатом проекту стане веб-платформа, яка висвітлюватиме історію, традиції та взаємодію через особисті історії мешканців району.
75.
ID: 6CUH21-01824
Назва проекту: Електронна колекція літературно-мистецьких журналів Харкова ХХ ст.
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 604393
Запитувана сума від УКФ: 604393
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Продовження проєкта «Літературно-мистецькі журнали Харкова першої третини ХХ ст.», започаткованого у 2019 р. за підтримки УКФ. Планується розширити хронологічні межі відбору часописів та урізноманітнити репертуар. У 2023 р. буде оцифровано, оброблено, каталогізовано 4 найменування періодичних видань (63 номери, близько 2500 сторінок), відреставровано 200 пошкоджених сторінок. Електронні копії планується розмістити на модернізованому однойменному сайті: актуалізовано розділи, дизайн.
76.
ID: 6CUH21-34757
Назва проекту: "Укорінені", вебплатформа
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 2226211.00
Запитувана сума від УКФ: 1999211.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "АВЕ УКРАЇНА"
Міста реалізації: Куповате, Теремці, Чорнобиль, Ладижичі, Паришів,
Опис проекту: Проєкт «Урорінені» - це вебплатформа адаптована до міжнародних стандартів вебдоступності WCAG, де буде зібрано напрацювання 2016-2023 років (відео, фото, аудіо матеріали) які презентуватимуть широким авдиторіям інформацію про культурну спадщину «самопоселенців», які є останніми автохтонними мешканцями території Чорнобильської Зони Відчуження. Проєкт «Укорінені» своєрідний духовний пам’ятник «самопоселенців», який зберігає закодовану в текстах, відео, фото та аудіо матеріалах ментальність мешканців цього унікального регіону та їхню матеріальну і духовну культуру. Зібрані матеріали представлені в цьому проєкті, укотре підкреслять неповторність та унікальність культури поліщуків.
77.
ID: 6CUH21-29251
Назва проекту: Інвестиційна платформа Гостинного двору Прайзлерів
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 150000000
Запитувана сума від УКФ: 150000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Молодіжний центр інноваційної освіти "Семиярусна гора"
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Цифрова платформа стане продуктом кроссекторальної діяльності у сфері досліджень, комунікації та культурного менеджменту проєкту реставрації Гостинного двору Прайзлерів (ГДП). Веб-сайт міститиме історію, віртуальний тур, мінісеріал, результати соціологічного та просторового дослідження, інвестиційну презентацію, бізнес-план та продукти культурної резиденції задля популяризації ГДП серед широкої авдиторії, залучення інвестицій та реставрації Гостинного двору Прайзлерів.
78.
ID: 6CUH21-33874
Назва проекту: Місто козацької слави
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 2049340
Запитувана сума від УКФ: 1998490
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ « ЖОВТА РІЧКА»
Міста реалізації: місто Жовті Води, Жовті Води,
Опис проекту: Мультиформатний культурно-освітній та меморіальний проект, що складається з трилогії документально-дослідницьких фільмів, повнометражного фільму, меморіального муралу, веб-сайту, ютюб каналу + сторінок в соцмережах, та курсу лекцій, направлених на переосмислення та популяризацію героїв Визвольної війни 17 століття. Починаючи проект з відомих козацьких полковників: Богдана Хмельницького, Івана Богуна, Максима Кривоноса, ми проведемо світоглядні, військові і навіть візуальні паралелі між героями козаччини та сучасними мешканцями Жовтих Вод на Дніпропетровщині, які віддали свої життя за волю України. Проект незалежно та в інноваційному форматі дослідить найбільш надихаючих, харизматичних та яскравих особистостей Запорізької Січі, їхні погляди, політику та військову стратегію, а також вплив цих історичних діячів на сучасних героїв-захисників України. Проект дослідить і продовжить зв'язок між поколіннями українців.
79.
ID: 6CUH21-34021
Назва проекту: Інформаційна система музейної діяльності "UAmuseum"
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 1530678
Запитувана сума від УКФ: 1494078
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівський національний університет імені Івана Франка
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: творення інформаційної системи підтримки музейної діяльності (програмного забезпечення), для представлення в цифровому вигляді інвентарних книг, створення мультимедійного контенту експонатів (фото, аудіо, відео) та формування на їх основі бази даних музеїв з можливістю зручного їх представлення та перегляду у глобальному вебпросторі, на вебсайтах музеїв. Основою інформаційної системи стане програмне забезпечення з відкритим кодом , яке максимально розкриває та оптимізує роботу з великими базами даних музеїв. Проєкт забезпечує музейних працівників інструментом для створення цифрового архіву та управління колекціями в частині письмової, фото- і відеофіксації релевантних відомостей про експонати. Адаптоване ПЗ і цифровий архів дозволять музеям впровадити послуги онлайн, що сприятиме доступу до колекцій маломобільним групам населення, розширює аудиторію відвідувачів у глобальному вебпросторі, уможливлює впровадження активностей поза приміщенням музеїв. Проєкт буде розгорнутий, налаштований та апробований на базі даних Зоологічного музею Львівського національного музею імені Івана Франка та створить можливості для координованого розширення проєкту для всіх музеїв університету та України.
80.
ID: 6CUH21-34435
Назва проекту: «Гадяцька сорочка» – локальна культурна спадщина національного значення
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 1671583.00
Запитувана сума від УКФ: 1671583.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа "Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи" Полтавської обласної ради
Міста реалізації: місто Гадяч Миргородського району Полтавської області,
Опис проекту: Проєкт «Гадяцька сорочка» спрямований на актуалізацію нематеріальної культурної спадщини, відродження, збереження та популяризацію традиції вишивки на Гадяччині як унікальної культурної спадщини мистецтва вишивки, що є своєрідний символом Українського народу, його національною сакральною спадщиною. Проєктом передбачається ґрунтовний кроссекторальний підхід до пізнання, дослідження, збереження та інформування про традицію, колористику, технологію та техніки вишивки гадяцької жіночої сорочки, яка є окрасою колекційних фондів музеїв народного строю України.
81.
ID: 6CUH21-27248
Назва проекту: «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ»
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 1831055
Запитувана сума від УКФ: 1777555
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «КУЛЬТУРНА АСАМБЛЕЯ»
Міста реалізації: м. Київ, Республіка Польща (попередній перелік: Варшава, Вроцлав, Краків, Люблін, Ґданськ, Щецин, Катовіце, Познань),
Опис проекту: Проект «ВІДЧУЙ УКРАЇНУ МОВОЮ СЕРЦЯ» - є промоцією української літературної культурної спадщини серед польської аудиторії через її альтернативну презентацію в новій поетично-музичній формі та зрозумілою для них мовою, з метою допомогти польському народу ще глибше розуміти сучасних українців через їх історію. Спільний погляд на речі, в свою чергу, сприятиме поглибленню взаєморозуміння між українським та польським народами, формуванню спільних цінностей та відчуття єдності між ними.
82.
ID: 6CUH21-33820
Назва проекту: UAScenography
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 1094260
Запитувана сума від УКФ: 1059260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТЕАТРАЛЬНІ ПРОСТОРИ"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: UAScenography - це комплексний проект, робота над яким почалася ще 2020 року під час ковіду і продовжилася під час воєнного стану. Метою проекту є створення Віртуального музею української сценографії, роботу над яким розпочато самостійно без фінансування. Другою складовою проекту є регулярне проведення виставок української сценографії, які забезпечують мережування театральних художників. У співпраці з Музеєм М. Заньковецької створено проект "Простори", де презентовано виставки "Простори Лесі", 2021, "Віват, Віктюк", 2022. І головне у співпраці з Інститутом проблем сучасного мистецтва проведено Форум під час війни UAScenography 2022 з виставковим проектом та Міжнародною онлайн конференцією без фінансування. Також було знято серію відео програм "Теревені про сценографію" разом з Львівьською галереєю сценографії. І презентовано пілот відеопрограми #Майстерня_сценографа. Утім, ми потребуємо відновити і завершити роботу над двомовним Віртуальним музеєм сценографії та видати паперовий презентаційний каталог проекту UAScenography. Оскільки проект потребує фінансової підтримки для успішного подальшого існування.
83.
ID: 6CUH21-00399
Назва проекту: Онлайн хаб «Культурна та природна спадщина України»
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 974644
Запитувана сума від УКФ: 942644
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Інститут географії Національної академії наук України
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проєкту – популяризація української спадщини серед широкої аудиторії шляхом створення веб-сайту «Електронний атлас «Населення України та його природна і культурна спадщина», а також тиражування двомовної офлайн версії Атласу (українська та англійська мови) на електронних носіях (флеш-накопичувачі) для розповсюдження в управлінських структурах держави, вищих навчальних закладах тощо. Таким чином планується формування глобального іміджу України, сприяння капіталізації її культурної та природної спадщини, підвищення рівня обізнаності населення України про цінність культурної та природної спадщини окремих регіонів, а також про втрати спадщини внаслідок російської агресії.
84.
ID: 6CUH21-31604
Назва проекту: Культурний код України
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 1996675
Запитувана сума від УКФ: 1996675
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ФОП Горпинюк Іван Валентинович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Нашою командою в Національному центрі Олександра Довженка знайдено архів діафільмів виробництва ДП Української студії хронікально-документальних фільмів в кількості близько 600 найменувань у вигляді макетів діафільмів, які являють собою набори оригінальних малюнків художників з написаним текстом твору, що відповідають один одному і розташовані відповідно. З них українською мовою 250 творів — близько 50-ти українських народних казок, біля 30-ти творів українських письменників і поетів, як класичних: І. Франко, Л. Українка, М. Вовчок; так і більш сучасних: Д. Павличко, Н. Забіла, М. Стельмах та інші. На наш погляд ці макети являють собою об'єкти культурної спадщини, що зберегли свою автентичність і представляють культурну цінність, поєднуючи у собі матеріальну культурну спадщину - малюнки українських художників другої половини 20 сторіччя, та нематеріальну культурну спадщину — насамперед українські народні казки, що є основоположною складовою українського культурного коду, фундаментом української ідентичності. Саме тому у нас народилася ідея створення кроссекторального Проекту , що сприятиме збереженню, захисту та популяризації (насамперед серед дітей) культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам'яті українського народу, підтримки розвитку та функціонуванню української мови серед наймолодших українців, закладання в них з самого початку життя українського культурного коду, як основи української ідентичності. Кроссекторальність Проекту виражатиметеся завдяки синергії різних секторів культури та мистецтва — як то образотворче, літературне, музичне та театральне мистецтва (акторське озвучення для більш комфортного сприйняття художнього контенту, щоб маленькі діти, які ще не вміють читати вже долучалися до української культурної спадщини та використанні української мови). А також у поєднанні культурного надбання минулого та сучасних цифрових технологій для його збереження шляхом диджиталізації — оцифровування наявних матеріалів; та інноваціністі та технологічності його популяризації шляхом створення цифрової платформи у вигляді інтернет сайту та youtube каналу з контентом, що представлятимуть ролики, кожен з котрих буде складатися з: - оцифрованих малюнків, які змінюватимуться по черзі, згідно з контекстом, від початку і до кінця; - звуковим супроводом: - професійним акторським озвученням в ролях; - музикою, написаною за українськими народними мотивами; - саунд-дизайном: звуковими ефектами, що підкреслюють перебіг подій у творі. Протягом 2023 року планується зробити перші 12 роликів з українськими народними казками та розмістити їх на сайті та youtube каналі Проекту, цо матимуть культурно-просвітницьке спрямування з постійно діючими вільним доступом до всього контенту.
85.
ID: 6CUH21-30729
Назва проекту: Історією моди таврійського розпису: від першого малюнку до сучасного дизайну
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 1019720
Запитувана сума від УКФ: 989720
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "МІФАРТ"
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Метою проєкту є відродження та популяризація серед українок і українців таврійського розпису, як унікальної маловідомої нематеріальної культурної спадщини Півдня України. Мета буде досягнена шляхом створення нової експозиції «Історією моди таврійського розпису», яка відбуватиметься в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї та стане результатом проведеного навчання з таврійського розпису, розробленої колекції одягу, прикрас та ляльок з елементами розпису. Ключовим етапом проєкту стане створення першого онлайн 3D музею «Історія моди таврійського розпису». Відвідати який зможе будь-яка людина, маючи телефон, планшет або комп’ютер. Навігація музеєм буде українською та англійською мовою, що дає змогу популяризувати таврійський розпис не тільки в Україні, а і за її межами.
86.
ID: 6CUH21-34763
Назва проекту: Відродити (не)ЗАБУТЕ: 7 унікальних пам’яток Волині
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 1225940
Запитувана сума від УКФ: 1225940
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Клуб екологічного туризму"
Міста реалізації: Волинська область, Україна, Рівненська область,
Опис проекту: 3D-візуалізація унікальних пам’яток Волині, які значною мірою втрачені часом. Використовуючи поєднання історичних архівів і сучасних технологій, проєкт повертає ці пам’ятки до життя у віртуальному просторі на сайті unforgotten.volynnews.com. Відвідувачі матимуть змогу оглянути 7 пам’яток з різних сторін в автентичному вигляді, дізнатися про їх історію та глибше оцінити культурну спадщину Волині.
87.
ID: 6CUH21-28000
Назва проекту: Олесь іде в музей
Рейтинг: 232
Загальний бюджет проекту: 1310235.20
Запитувана сума від УКФ: 1328235.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Партнерство."
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: “Олесь іде в музей” - це проект з впровадження і розвитку в Музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини сучасних інформаційних технологій і діджиталізації, донесення до споживача інформації про унікальні музейні експонати, зміна іміджу від закритого закладу на сучасну привабливу локацію для молоді, жителів Тернопільщини, туристів. Створення веб-сайту, наповнення його оновленими експозиціями з використанням AR-технологій, запровадження системи обслуговування відвідувачів за допомогою аудіогідів українською та англійською мовами, підвищення кваліфікації працівників музею - як спосіб передачі історії, знань у більш доступній формі для іноземних відвідувачів та молоді. Нові технології, впроваджені завдяки реалізації проєкту, збільшують потік відвідувачів у музей та сприяють розвитку місцевого туризму.
88.
ID: 6CUH21-26253
Назва проекту: Хроніка. UA
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1993320
Запитувана сума від УКФ: 1993320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство "Українська студія хронікально-документальних фільмів"
Міста реалізації: Харків, Слов'янськ, Миколаїв, Херсон, Київ,
Опис проекту: Сворення відеохронікальної платформи з вільним доступом до відеоконтенту від 1940-х років дотепер, що має історичну цінність. Проєкт базується на сучасних практиках та спирається на 90-річний досвід студії «Укркінохроніка». На платформі розміщуються хронікальні відео “Укркінохроніки”, відзняті впродовж 90 років, відео від національних виробників та спеціально відзняті проєктом відео: інтерв’ю командирів і бійців - учасників бойових дій 2022-2023. Ці люди вже є частиною історії України. Стартовий етап: розробка і наповнення сайту, презентація його виробникам відеопродуктів та знімальна експедиція, під час якої буде відзнято 27 пакетів відео-контенту в 4 областях України, де йдуть бої.
89.
ID: 6CUH21-28870
Назва проекту: Відео-арт 3D-мапінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля»
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 1549918
Запитувана сума від УКФ: 1549918
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна Організація Благодійний Фонд "Інститут Громадської Дипломатії"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєктом передбачено створення цифрового продукту у форматі відео-арт 3D-маппінг - вистава «Слідами віднайденого Трипілля». Проєктом заплановано задіяти залишки трипільського поселення в Україні, предмети побуту та прикраси (їх 3D-моделювання), відтворення життєвих епізодів мешканців трипільського міста, артефактів трипільсько-кукутенської культури. Презентація цифрового культурного продукту відбудеться в Україні та Польщіі. Надалі проєкт буде доступним широкому загалу глядачів по всьому світу. Відео-арт 3D-маппінг вистава «Слідами віднайденого Трипілля» дасть імпульс просуванню українського культурного продукту за кордоном.
90.
ID: 6CUH23-34436
Назва проекту: Bukovyna:Open
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 1852713
Запитувана сума від УКФ: 1666713
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Департамент соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради
Міста реалізації: Чернівці, Сучава, Хотин, Сучевіца,
Опис проекту: Інтерактивний інформаційний ресурс (сайт) буде включати інформацію про найвизначніші культурні пам’ятки Чернівецької області України та Сучавського повіту Румунії: ·Інтерактивний путівник найвизначнішими культурними, історичними, архітектурними та туристичними пам’ятками та місцями. ·3D тур до найвизначніших локацій в Чернівецькій області та Сучавському повіті (на зразок my.matterport.com/show/?m=XxDnKGZfXJG). ·Опис до кожної локації (історія, культурна та історична цінність, інша інформація). ·Фотографії кожної локації в цілому та її найважливіших (в культурному та історичному аспекті) окремих елементів. ·Аудіогід до кожної локації (повноцінні аудіо екскурсії) румунською, українською та англійською мовами.
91.
ID: 6CUH21-34507
Назва проекту: Розробка освітньо-пізнавального WEB -ресурсу «Географічні назви України»
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 1030860
Запитувана сума від УКФ: 1030860
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Корпорація «Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка»
Міста реалізації: місто Київ, Україна,
Опис проекту: Проект спрямовано на вивчення назв географічних об’єктів (топонімів), як мовних пам’яток і складової культурної спадщини українського народу. Проект включає вивчення регіональних особливостей системи топонімів України. Технології вивчення топонімів, як культурного ресурсу, включає ГІС-аналіз та картографічний метод дослідження територіальної організації географічних назв, ГІС та ВЕБ візуалізації результатів науково-обґрунтованого дослідження у вигляді картосхем та оприлюднення на веб-ресурсі. Створення відкритого Web-ресурсу «Географічні назви України», що міститиме тематичний контент освітнього та пізнавального характеру і набір статичних візуалізацій, дозволить постійне оновлення даних і забезпечить доступ до культурного ресурсу мовних пам’яток широкого загалу. Проект передбачає публічні презентації для популяризації унікальності і цілісність українського топонімічного простору в різних спільнотах нашого суспільства.
92.
ID: 6CUH23-01000
Назва проекту: Meta Museum - комплексне IT рішення для диджиталізації культурних інституцій
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 2200000.00
Запитувана сума від УКФ: 1999993.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «ЕНАЗЕРЛЕНД»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Meta Museum - комплексне IT рішення, веб платформа та додаток з XR технологією, що дозволяє системно зберігати, управляти цифровими колекціями та ефектно їх презентувати через додаток технологією доданої реальності, створюючи нові XR експозиції та оновлюючи ті, що вже існують сучасними іммерсивними технологіями, що буде сприяти вивченю, збереженю нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи, та призведе до осучаснення та популяризації української культурної спадщини, побудову нових комунікаційних та бізнес-моделей взаємодії між культурними інституціями та відвідувачами, та подальшого розширення аудиторії та доступу для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, а також англомовної аудиторії та європейських партнерів.
93.
ID: 6CUH22-02150
Назва проекту: "Талант". Хроніки одного вбивства
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 1251400
Запитувана сума від УКФ: 1231400
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Народна допомога Україна"
Міста реалізації: Дніпро, Чернівці,
Опис проекту: Метою проєкту є внесок в процес актуалізації та захисту культурної спадщини, а саме збереження освітніх та виховних традицій та підтримки виконавських талантів української молоді, а також актуалізації забутих голосів української культури минулого задля розвитку суспільства майбутнього, в якому таланти не будуть забуті, але будуть підтримані, шляхом створення цифрового продукту – аудіовистави за однойменною повістю С. Васильченка «Талант», та комунікації із широкою аудиторією через проведення форумів-обговорень та створення супровідного культурного продукту – театральної версії вистави. Результати: мін. 5 000 осіб прослухають створений цифровий продукт в рамках виконання проєкту та протягом 6 місяців після його завершення, мін. 900 глядачів побачать виставу «Талант» Дніпровського театру «Віримо!» в Дніпрі та Чернівцях, мін. 600 осіб братимуть участь в форумах – обговореннях.
94.
ID: 6CUH21-28002
Назва проекту: Доповнення та промоція платформи Ukrainian. Photographies
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 741070
Запитувана сума від УКФ: 716070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Українська фотографія"
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Ukrainain.Photographies - англомовна онлайн-платформа присвячена українській фотографії та візуальній культурі, створена навесні 2022 року у партнерстві з європейськими культурними інституціями. Проєкт, що пропонується до підтримки УКФ, має на меті створення україномовної версії сайту Ukrainian. Photographies, розробку нових аналітичних матеріалів з дослідження спадщини української фотографії, а також реалізацію широкої комунікаційної кампанії з метою популяризації видатних постатей української фотографії та феноменів української культури в Україні та закордоном.
95.
ID: 6CUH21-32819
Назва проекту: Відродження фольклорних традицій Кам’янеччини
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 1537204.00
Запитувана сума від УКФ: 1537204.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гарбар Сергій Анатолійович
Міста реалізації: Кам’янець-Подільський, Оринин, Привороття, Гуменці, Ніверка, Вербка, Добровілля, Шустівці, Чорнокозинці, Жванець,
Опис проекту: Мета культурницького проєкту: виявлення, фіксація, збереження, системне дослідження, популяризація фольклору Кам’янеччини, який є органічною і невід’ємною складовою світоглядності, звичаєвої обрядовості, громадських, морально-етичних та суспільних засад місцевого соціуму. Результатом проєкту стане формування бази, наукове вивчення та інтерпретація фольклору Кам’янеччини, створення сайту «Фольклор Кам’янеччини», популяризація української уснооповідної творчості.
96.
ID: 6CUH23-34542
Назва проекту: Genius loci. Архітектурна пам’ять місця
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 1172191.00
Запитувана сума від УКФ: 969101.00
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ПРОСТІР ІННОВАЦІЙНИХ КРЕАЦІЙ "ПАЛАЦ"
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Мета. Дослідження минулого задля формування майбутнього. Впровадження методики інтегрованого дослідження, збереження й охорони спадщини для відновлення втраченого зв'язку між нематеріальною (ідентичність) та матеріальною (автентичність) спадщиною місця, яка охоплює усі аспекти взаємодії в часовому вимірі між людьми та Палацом, найдавнішою у місті Івано-Франківську цивільною спорудою. Результати. Адаптований для потреб України інструментарій дослідження матеріальної спадщини через вивчення її нематеріальної складової в контексті інтегрованої методики дослідження. Створена і поширена інтерактивна віртуальна 3D екскурсія територією комплексу палацу Потоцьких та будівлею Палацу (зведений та змонтований файл інтерактивної віртуальної 3D екскурсії палацу)
97.
ID: 6CUH21-34497
Назва проекту: VR-тур "Віртуальна подорож у напівпідземну Вірменську церкву Св. Успіння Богородиці XIV-XV ст."
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 2258140
Запитувана сума від УКФ: 1998140
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Акермантурінвест"
Міста реалізації: Одеська область , м . Білгород-Дністровський,
Опис проекту: Наш проект VR-туру присвячений шедевру культурного надбання України церкві Успіння Пресвятої Богородиці (Вірменська церква) XIV-XVII ст. Створена комп’ютерна 3D модель, буде побудована на основі існуючої пам’ятки, а шляхом комп'ютерної реконструкції, на основі історичних фото-документів та документальному матеріалу, відтворені втрачені об’єкти храму. А цікава та пізнавальна віртуальна подорож у реально діючий, напівпідземний храм, та унікальну стародавню пам’ятку вірменської культури, продемонструє архітектуру церкви у вигляді хреста,- унікальну і не характерну для традицій вірменського середньовічного зодчества, покаже та розповість про відновлені фрески, які датуються не пізніше XVII ст., техніка розпису яких унікальна за своєю іконографією та свідки старовини,- хачкари (різблені хрести) вмуровані в стіни с посвячувальними написами та надгробні що датуються XIV-XVII ст. і не зустрічається ніде в Україні.
98.
ID: 6CUH21-00668
Назва проекту: Доступний сайт - відкрита бібліотека; Відкрита 24/7 Національна історична бібліотека України
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національна історична бібліотека України
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ,
Опис проекту: Заплановане оновлення діючого сайту бібліотеки та оформлення його мобільної версії дозволить покращити та розширити пошукові властивості сайту, що забезпечить оперативність отримання користувачами релевантної відповіді на пошукові запити. Передбачається поновому сформувати розділ «Краєзнавчі ресурси» який забезпечить доступ до інформації з баз даних: «Історія міст і сіл України», «Адміністративно-територіальний устрій: Зміни і доповнення та Історичний аспект», інших спеціалізованих баз даних та «Путівника по краєзнавчим ресурсам». Буде розроблено доступ до ресурсу «Нематеріальна культурна спадщина України в документних джерелах» на якому представлятиметься бібліографічна інформація про нематеріальну культурну спадщину українського народу. Реорганізація забезпечить стабільну роботу Електронного каталогу та цифрової бібліотеки «Історична спадщина України».
99.
ID: 6CUH21-01050
Назва проекту: VR Україна
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 2027867.00
Запитувана сума від УКФ: 1997867.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: NOVA FILM
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проект "VR-УКРАЇНА" покликаний зафіксувати перлини української культурної спадщини у форматі віртуальної реальності (VR-360) задля поширення в українському та міжнародному середовищі знання про глибинність коренів нашої історії. У ході реалізації проекту буде створено Інтернет-платформу, котра стане глобальним вітчизняним архівом культурної спадщини у форматі віртуальної реальності та виготовлено перші п'ять веб-фільмів, що започаткують наповнення Інтернет-платформи. Проект сприятиме об’єднанню нації та її самоідентифікації, особливо в умовах російської агресії, стане дієвим інструментом інтеграції української культури у світовий культурний простір. Також проект дасть користувачам з особливими потребами можливість безбар’єрного доступу до споживання культурного продукту з будь-якої точки України чи світу, сприяючи вирішенню проблем інклюзивності в суспільстві.
100.
ID: 6CUH21-03416
Назва проекту: Веб-ресурс “Цифрова інфраструктура Харківського ЛітМузею
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 1996500
Запитувана сума від УКФ: 1996500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Задуманий веб-ресурс – інклюзивна, двомовна, сучасна цифрова інфраструктура Харківського літературного музею з цілим рядом можливостей, що розширить його аудиторію, сприятиме популяризації та включенню локального слобожанського літературного процесу в національний та світовий культурний контекст. Легкий доступ до колекції, навіть в умовах її евакуації, забезпечить розділ “Фонди”, де будуть викладені оцифровані експонати. Сторінки про меморіальні простори – квартири мовознавця Юрія Шевельова та Петра Лісового в будинку “Слово”, де зараз містяться мистецькі резиденції, – будуть наповнені популяризайційно-освітнім контентом про їх мешканців та про будинок “Слово”, а 3D-тури меморіальними просторами дозволять зафіксувати памʼять, що важливо в умовах щоденної загроженості Харкова.
101.
ID: 6CUH21-01055
Назва проекту: Навчальна онлайн 3D платформа та ескпозиція "Подорож втраченими перлинами фортифікаційної архітектури України"
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 2268600.00
Запитувана сума від УКФ: 1999950.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Герух Вікторія Ігорівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Популяризація незвіданих фортець та замків козацької доби за допомогою навчальної платформи-гри з 3D інтерактивними моделями. РЕЗУЛЬТАТИ: У онлайні планується розробка 5 моделей зі всієї Україні, 5 лекцій від експерта, проведення 1 виставки мініатур замків восени у Києві для 200 відвідувачів, збір зворотнього зв'язку у 50 відвідувачів на оцінку проведеного заходу та визначення впливу на ріст рівня знань та зацікавленності історією.
102.
ID: 6CUH21-34484
Назва проекту: Пісні Волині
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1050000
Запитувана сума від УКФ: 1020000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ НОВА ПЕРСПЕКТИВА
Міста реалізації: Луцьк, Волинська область,
Опис проекту: Музичний фольклор є однією з основ ідентифікації українського народу, української нації. Тому його збереження та популяризація є надважливою справою. Волинь є краєм древньої історії і культури. Фольклористи, науковці, культурні діячі в різні часи зберегли багато волинського пісенного фольклору. Зберегли, але пісня живе, поки вона звучить! Тому створення сайту "Пісні Волині" важливий інструмент достойної широкої презентації та популяризації музичної культурної спадщини не тільки у Волинському краї, а й цілій Україні. Він збере в собі унікальний пісенний фольклорний матеріал з Волині, який протягом тривалого часу систематизувався та був опрацьований співачкою, культурною діячкою Тетяною Ціхоцькою. Сайт "Пісні Волині" вміщуватиме чотири тематичних аудіо альбоми з додатковими тематичними текстовими, нотними, відео матеріалами. Основними критеріями сайту будуть цифрова якість, оригінальність матеріалу, наукова та історична цінність.
103.
ID: 6CUH21-05981
Назва проекту: Віртуальний музейний простір: 3D-VR. Вітряний млин 1888 р. Німців Менонітів. Підготовка до відновлення та створення діючого музею.
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 2030000.00
Запитувана сума від УКФ: 2000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Міста реалізації: м. Запоріжжя, с. Грушівка, Молочанський район Запорізької області, Вся Україна та Світ (віртуальний 3D VR музейний простір),
Опис проекту: Країна, яка не поважає свою справжню історію не має майбутнього. Відновлення культурної спадщини Повітряного млина 1888 р. Німців Менонітів в Запорізькій області (зараз в окупації), підготовка попередніх конструкторських та архітектурних креслень та створення 3D VR віртуального музейного простору для подальшого фактичного відновлення споруди та відкриття діючого музею, підготовка до подання на фінансування за програмами "Велика Реставрація" та інших програм, у контексті відновлення України після російської військової агресії 2014 та 2022 рр., створення масштабного діючих макетів 5 м та 50 см, проектування та 3Д друк маленьких макетів з молоддю у школі робототехніки, міжнародна співпраця з млинарями – це далеко не весь перелік активностей за проектом, поштовх якому дав нашій команді грант Європейського Союзу – Креативна Європа на відвідування регіону музею Юнеско повітряних млинів Киндердейк у Нідерландах влітку 2021 р. https://www.kinderdijk.com Млин та Україна знов розправлять свої крила!
104.
ID: 6CUH21-26210
Назва проекту: НАДАНЕ
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 1096892.00
Запитувана сума від УКФ: 1096892.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Гараж 127"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Цей проєкт має на меті дослідження історії самоорганізації в мистецтві України в 1990 та 2000 років, зосереджуючись на досвіді художників та кураторів, які були активними учасниками цього процесу. Проєкт передбачає проведення 10 інтерв'ю з цими художниками та кураторами та створення спеціального сайту, де ці інтерв'ю будуть доступні у вигляді відео та текстів. Метою проєкту є збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини України, зокрема, в контексті розвитку самоорганізації в мистецтві. Цей проєкт має значний потенціал для залучення не тільки широкої аудиторії, але й професійної спільноти, зокрема, митців, кураторів та фахівців сфери, які зможуть використовувати цю інформацію в своїй роботі. Результати проєкту, а саме, інтерв'ю з художниками та кураторами, будуть представлені на спеціальному сайті, який забезпечить простий доступ до інформації про історію сучасного мистецтва незалежної України. Цей проєкт допоможе задовольнити потреби та інтереси аудиторії, яка цікавиться історією українського мистецтва та культурною спадщиною країни.
105.
ID: 6CUH21-34289
Назва проекту: Композиторська творчість як найважливіший фактор в сучасному мистецькому навчанні
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 882999
Запитувана сума від УКФ: 850999
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Міський комунальний заклад культури «Дніпровська дитяча музична школа № 12»
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Збірка творів видатних українських композиторів класиків та сучасних митців (18-20 століття та сучасність) для зацікавлення сучасних дітей ще більше вивчати українську музику та самостійно виконувати її на різних музичних інструментах. Збірка буде розрахована як на соліста (будь-якого інструменту) так і на інструментальний колектив. Основною збірки стануть твори Дніпровських композиторів, аби популяризувати місто Дніпро та область на всеукраїнському рівні. Видання збірки планується в декількох видах. Тобто це не тільки друкований матеріал. Це і матеріал, який можна отримати за вільним доступом в електронному вигляді. А ще!! Це відеоуроки! Покрокові відеоуроки для різної вікової категорії, різних інструментів та окремих колективів. Це все буде оприлюднено на окремо створеним сайті, друковані матеріали розподілятимуться по музичним школам Дніпра, області та України.
106.
ID: 6CUH21-34736
Назва проекту: «SkarbMap – культурна спадщина України в смартфоні»
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 1863240.00
Запитувана сума від УКФ: 1863240.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація «Національний центр реабілітації учасників АТО та бойових дій»
Міста реалізації: м. Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проєктом передбачається створення цифрової платформи «SkarbMap», який включає: web-сервер та Web-додаток для мобільних з метою дослідження, збереження, відновлення та популяризації культурної спадщини України, застосування технологій віртуальної та доповненої реальності для збереження, відновлення та промоції культурної спадщини ОТГ України, створення нових конкурентоспроможних продуктів для відтворення, збереження культурної спадщини в об’єднаних територіальних громадах регіонів України, а в перспективі післявоєнного розвитку культурного туризму. Поєднання природних локацій з об’єктами культурної спадщини та елементами нематеріальної культурної спадщини з якісною візуалізацією, аудіо та відео супроводом, серією навчальних семінарів та проведення широкої промоційної кампанія.
107.
ID: 6CUH21-04463
Назва проекту: Історія спротиву: Інтерактивна мапа пам’яток рухам спротиву в Україні
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 692351.00
Запитувана сума від УКФ: 692351.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Регіональний благодійний фонд "Резонанс"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект має на меті сприяти популяризації культурного ресурсу України, пов'язаного із правами людини, дисидентством та рухами спротиву через збір матеріалу про відповідні об'єкти культурної спадщини та нанесення їх на інтерактивну мапу. Проект передбачає створення вебсайту інформаційно-просвітницького напряму, центральним елементом якого буде інтерактивна мапа, що відображатиме місця розташування щонайменше 100 об'єктів культурної спадщини пов'язаних із рухами спротиву, правозахисними та дисидентськими рухами в Україні. Відображення пам'яток буде фільтруватись за персоналіями, місцями, подіями та датами. Кожен маркер на мапі буде прив'язаний до бібліотеки сайту, де міститиметься короткий опис та фотографія об'єкта, який він позначає. Результати проекту будуть презентовані онлайн широкому колу зацікавлених сторін.
108.
ID: 6CUH21-01726
Назва проекту: СЛІД
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 1019040.00
Запитувана сума від УКФ: 963600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад "Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана" Чернігівської обласної ради
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Проєкт "Слід" – це мистецький проєкт зі створення цифрового наративу, допоміжного цифрового відеоматеріалу (у кількості 12 фільмів) для експозиційної та науково-дослідницької діяльності з вивчення та популяризації культурної спадщини, що містить дослідження «слідів», зв’язків, обставин формування музейної колекції, або її окремих мистецьких творів, та діяльності українських митців у контексті взаємовпливів нерозривного художнього процесу ХХ-ХХІ ст. для розширення цифрової бази даних за напрямами дослідження культурної спадщини.
109.
ID: 6CUH21-28353
Назва проекту: Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 1222600
Запитувана сума від УКФ: 1202600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Волинська обласна бібліотека для юнацтва
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: «Волинська витинанка: скарби минулого у спадок майбутньому» - культурно-мистецький проєкт, метою якого є відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження унікальної для регіону техніки витинання, оцифрування мистецьких робіт-витинанок та створення веб-сайту «Волинська витинанка» задля збереження та популяризації національного культурного надбання в Україні та закордоном. Результати проєкту включають: 1. Дослідження та популяризацію творчості унікальної майстрині-витинальниці з метою підвищення інтересу громадськості до збереження культурної спадщини. 2. Відродження культурної спадщини через пізнання та дослідження техніки витинання за допомогою залучення молоді до навчальних мистецьких воркшопів. 3. Збереження та поширення національного культурного надбання через оцифрування мистецьких робіт, створення веб-сайту, та проведення інформаційно-промоційної кампанії.
110.
ID: 6CUH21-01772
Назва проекту: Збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 1111000.0
Запитувана сума від УКФ: 1000000.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Міста реалізації: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Опис проекту: Загальна мета проекту - збереження та популяризація історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Завдання 1 - Підвищити рівень доступності музею щонайменше вдвічі. Завдання 2 - Покращити матеріально-технічне забезпечення музею задля збереження культурної спадщини через нові форми та підходи щонайменше на 50%. Завдання 3 - Збільшити поінформованість населення про історико-культурну спадщину Буковинської Гуцульщини та потік відвідувачів музею щонайменше вдвічі.
111.
ID: 6CUH21-01246
Назва проекту: Україноспів-онлайн
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 777660.00
Запитувана сума від УКФ: 777660.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Центр української пісні "Наро