Program registery Cultural heritage

#
ID
Project name
Rating
General budget
The requested amount from the UCF
ЛОТ 1. Диджиталізація
1.
ID: 6CUH11-04808
Project name: Цифровізація мистецьких колекцій Музею історії Національного університету "Острозька академія"
Rating: 285
General budget: 722257
The requested amount from the UCF: 722257
Download grant agreement 6CUH11-04808
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Cities of implementation: Острог, Рівненська область,
Project description: Проект передбачає створення 3 віртуальних колекцій шляхом оцифрування 108 експонатів (скульптура та живопис) із 3 мистецьких зібрань Музею історії НаУОА, які будуть каталогізовані та розміщені у форматі онлайн галереї на сайті музею та супроводжуватимуться науковим описом. Цифровізація колекцій має на меті застосування провідних технологій диджиталізації музейних об’єктів для їх збереження в умовах воєнного стану, а також актуалізації та популяризації творчості відомих українських митців, в тому чисті з діаспори, як невід'ємної частини української культурної спадщини ХХ ст. Колекції будуть розміщені у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню інтересу та обізнаності суспільства у сфері культурної спадщини в Україні та за її межами.
2.
ID: 6CUH11-29382
Project name: Людкевич. Спадщина
Rating: 282
General budget: 999782.80
The requested amount from the UCF: 999782.80
Download grant agreement 6CUH11-29382
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Cities of implementation: Львів,
Project description: Проєкт «Людкевич. Спадщина» передбачає оцифруванян рукописних творів (симфонічної партитури та оркестрові поголосники) Станіслава Людкевича із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. Реалізація проєкту започатковує створення цифрового архіву музичної спадщини Людкевича із такими складовими: 1) перший том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» в оцифрованому та друкованому форматах; 2) концертний звукозапис оцифрованих творів в Концертному залі ім. С. Людкевича Львівської національної філармонії за участю Академічного симфонічного оркестру філармонії; 3) промоційний відеоролик «За лаштунками – як працювати з музичною спадщиною Людкевича».
3.
ID: 6CUH11-34422
Project name: Диджиталізація експонатів Національного Музею Чорнобиль та презентація їх у форматі віртуальної екскурсії у VR шоломах
Rating: 282
General budget: 985493.50
The requested amount from the UCF: 833093.5
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт диджиталізації фондів Національного Музею Чорнобиль та створення онлайн колекції, з доступом до раніше закритих фондових матеріалів, та представлення оцифрованих артефактів Чорнобиля у форматі VR екскурсії для шоломів віртуальної реальності, з метою дослідження, збереження, відновлення, захисту та популяризації української культурної спадщини Чорнобиля, популяризації діяльності Музея та залучення аудиторію турістів Чорнобильської зони відчуження, які зараз не можуть відвідати її через обмеження військового стану.
4.
ID: 6CUH12-05154
Project name: Музейна цифрова спільнота - освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій
Rating: 279
General budget: 983077.47
The requested amount from the UCF: 963077.47
Download grant agreement 6CUH12-05154
Competition type: National
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад культури "Хмельницький обласний художній музей"
Cities of implementation: м. Хмельницький, Хмельницька область, м. Слов'янськ, Донецька область, м. Краматорськ, Донецька область, м. Бахмут, Донецька область, м. Покровськ, Донецька область,
Project description: Проєкт національної співпраці «Музейна цифрова спільнота – освітньо-практичний проєкт з оцифрування музейних колекцій» має на меті оцифрування музейних об’єктів та облікової документації, розробку та впровадження цифрових фондів для фахових користувачів музейних збірок. Співробітники 2 художніх і 3 краєзнавчих музеїв з Хмельницького та Донеччини візьмуть участь в міжнародній освітній програмі з музейної диджиталізації із залученням досвідчених українських та європейських спеціалістів та під їх керівництвом оцифрують репрезентативні групи музейних предметів на базі Хмельницького обласного художнього музею. В результаті до цифрових фондів буде внесено візуальну й текстову інформацію щодо першої 1000 музейних предметів 5 музеїв – цифрові серії фотографій та повні дані відповідно до науково уніфікованих паспортів. Таким чином музеї здійснять підготовку до інтегрування до електронної системи реєстру Музейного фонду України, що наразі у розробці на державному рівні.
5.
ID: 6CUH11-00892
Project name: FrankoData: відкритий цифровий музей
Rating: 275
General budget: 873260
The requested amount from the UCF: 873260
Download grant agreement 6CUH11-00892
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Cities of implementation: Львів,
Project description: «FrankoData: відкритий цифровий музей» – комплексний проєкт Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка у співпраці з Інститутом франкознавства Львівського національного університету імені Івана Франка, що передбачає систему заходів з реставрації, оцифрування та онлайн-репрезентації фондових колекцій обох інституцій-партнерів задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Франка в Україні і світі з використанням сучасних технологій. В ході проєкту буде відреставровано 116 музейних предметів, оцифровано 1200 одиниць зберігання й удоступнено онлайн у цифровій базі даних на оновленому вебпорталі Музею та у форматі виставкового проєкту й друкованого каталогу, а також зреалізовано програму супровідних науково-освітніх та інформаційних заходів.
6.
ID: 6CUH11-21033
Project name: Україна декоративна
Rating: 272
General budget: 794020
The requested amount from the UCF: 794020
Download grant agreement 6CUH11-21033
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «В-Арт»
Cities of implementation: Київ, Київська область, Онлайн, Харків,
Project description: "Україна декоративна" - проєкт із диджиталізації колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, з метою збереження культурної спадщини та надання публічного доступу для широкої аудиторії як в Україні, так і по всьому світу. Створений віртуальний простір для постійних та тимчасових експозицій фонду музею буде поєднанням народного мистецтва та перлин нашої спадщини з сучасними цифровими технологіями (360 панорам, 3D, AR, VR). Результатом проєкту буде повне оновлення сайту музею, створення постійного інтерактивного музейного простору із повним спектром музейних послуг онлайн, презентація першої постійної віртуальної музейної експозиції у Києві та онлайн для всього світу.
7.
ID: 6CUH11-01165
Project name: Цифрова колекція музею: Мариністика
Rating: 267
General budget: 925789.36
The requested amount from the UCF: 925789.36
Download grant agreement 6CUH11-01165
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальна установа Миколаївської міської ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Cities of implementation: Миколаїв,
Project description: Створення цифрової колекції мариністичних творів (живопис та графіка XIX – XX ст.), що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею Верещагіна та Музею суднобудування і флоту (м. Миколаїв), а також евакуйованої колекції Музею мариністичного живопису Судковського (м. Очаків). Ці твори демонструють надбання української та європейської культури та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 творів; створено цифровий каталог на сайті з постійним онлайн доступом, що дозволить зовнішнім користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії робіт; видано ілюстрований каталог мариністики (250 екземплярів); створено три 3D-моделі найвизначніших робіт в AR та надрукувано серію поштівок для відповідного зчитування зображень
8.
ID: 6CUH11-07418
Project name: Terra Dignitas AR: музеєфікація пам’яток Майдану
Rating: 267
General budget: 1112164.79
The requested amount from the UCF: 927000.00
Download grant agreement 6CUH11-07418
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Cities of implementation: Київ, Україна.,
Project description: Мета – збереження пам’яті про Майдан, презентація пам’яток історії, пов’язаних з Революцією Гідності, забезпечення доступності складної історії для широкого кола громадян і формування культури пам’яті. Проєкт стане складовою музеєфікації основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме наданню або підвищенню їх охоронного статусу. Він має на меті відтворити втрачені об’єкти у історичному просторі на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Результати: відтворення у доповненій реальності 10 об’єктів історико-культурної спадщини: ключових барикад, частини наметового містечка, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан”; створення супровідних історичних та культурологічних довідок, можливість перегляду документальних світлин; можливість відвідувачу/користувачу залишати персональні рефлексії; встановлення у знакових історичних локаціях інформаційних стендів із QR-кодами, через які відбувається перегляд об’єктів доповненої реальності, а також автономне інформування про ключові події Революції Гідності та значення у них конкретної локації; онлайн-платформа (українською і англійською мовами) з розміщеними тривимірними моделями для можливості їх перегляду дистанційно; оцифрування і представлення у форматі 3D 20 знакових предметів майданівського побуту та засобів захисту – як додаткового ілюстративного матеріалу для онлайн-платформи та програми доповненої реальності; середмістя Києва набуває нових ненав’язливих форм комеморації, фіксації історичної пам’яті в динамічному змінному просторі міста. Майдан, як ключова подія історії України стає легкодоступною для представлення під час екскурсій та для індивідуального ознайомлення.
9.
ID: 6CUH11-34128
Project name: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини та Полтавщини: "Розкажіть, а як ви святкували...?"
Rating: 265
General budget: 735279.00
The requested amount from the UCF: 735279.00
Download grant agreement 6CUH11-34128
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Коновалова Світлана Петрівна
Cities of implementation: Харків,
Project description: Цифровий архів етнографічних матеріалів Слобожанщини і Полтавщини - це інтернет-зібрання матеріалів етнографічних експедицій, здійснених харківськими фольклористами у 1988- 2019 роках. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення цінних документів (експедиційних зошитів та аудіоносіїв) у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Архів містить цінні матеріали з культури та традицій українців, які допоможуть зберегти унікальну історію регіону: інформацію про вірування, звичаї, обряди, побут. Вільний доступ до матеріалів проєкту дасть можливість широкому колу людей ознайомитися з культурою та історією Слобожанщини і Полтавщини з дослідницькою, освітньою чи розважальною метою.
10.
ID: 6CUH11-02052
Project name: Оцифрування і каталогізація кириличних стародруків колекції Державного історико-культурного заповідника м. Острог
Rating: 264
General budget: 580160.00
The requested amount from the UCF: 560160.00
Download grant agreement 6CUH11-02052
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Cities of implementation: Острог,
Project description: Проєкт покликаний надати рівний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога (ДІКЗО). В рамках проєкту буде створено каталог цифрових копій 40 найцінніших кириличних стародруків з колекції установи - видань Острозької, Львівської, Почаївської та Київської друкарень XVI-XVIII ст., які демонструють самобутність українського книжкового мистецтва та багатогранність духовної культури українців. Створення цифрового каталогу сприятиме збереженню та популяризації книжкової спадщини України, її інтеграції в європейський культурний простір, забезпеченню освітніх, пізнавальних та культурних потреб користувачів. Його буде розміщено у вигляді додатку до офіційного сайту ДІКЗО, що забезпечить його доступність в режимі 24/7 в усьому світі.
11.
ID: 6CUH11-34697
Project name: Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка (1874–1913): цифрова колекція
Rating: 263
General budget: 999900.00
The requested amount from the UCF: 999900.00
Download grant agreement 6CUH11-34697
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника
Cities of implementation: м.Львів,
Project description: Пропонований проєкт передбачає формування цифрової колекції виданих упродовж 1874–1913 років книжкових видань Наукового товариства імені Шевченка з фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника (далі - ЛННБ України ім. В. Стефаника). НТШ – найстарша українська громадська наукова інституція, яка свого часу спричинила істотний поштовх у розвитку національної культури, науки і книговидання. Підсумком успішної реалізації запланованого обсягу роботи стане: по-перше, збереження книжкової спадщини НТШ, адже передбачено виготовлення страхових цифрових копій оригіналів його видань за окреслений період, які є цінними джерелами до історії української культури й науки; по-друге, забезпечення пошукових можливостей та вільного доступу до оцифрованого матеріалу дослідників і всіх зацікавлених споживачів через електронний каталог ЛННБ України ім. В. Стефаника. Проєкт приурочений до 150-літнього ювілею НТШ і покликаний привернути увагу українського соціуму до політематичного доробку Товариства та подвижницької діяльності його членів.
12.
ID: 6CUH11-27041
Project name: Віртуальні 3-D тури унікальними оборонними пам'ятками Тернопільщини
Rating: 260
General budget: 635390
The requested amount from the UCF: 635390
Download grant agreement 6CUH11-27041
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Тернопільський обласний центр охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини
Cities of implementation: Тернопільська область,
Project description: Створення віртуальних 3-D турів (360°) унікальними маловідомими оборонними пам'ятками Тернопільщини. Віртуальне знайомство із замками, церквами, костелами оборонного типу та їх оточенням, що розташовані у різних малодосліджених регіонах нашого краю
13.
ID: 6CUH11-34429
Project name: Затоплена спадщина: цифровий архів втрачених археологічних пам'яток долини Дністра
Rating: 259
General budget: 870758
The requested amount from the UCF: 870758
Download grant agreement 6CUH11-34429
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича Національної академії наук України
Cities of implementation: Івано-Франківська область, Чернівецька область, м. Львів,
Project description: Мета проєкту - створення та популяризація цифрового архіву фото- та відеоматеріалів з рятівних археологічних досліджень в долині Дністра, здійснених впродовж 1950-1970-х років, перед її затопленням. В центрі уваги всесвітньовідомі пам'ятки. У результаті виконання проєкту передбачається реставрація та оцифрування фото- і відеоматеріалів, ідентифікація та систематизація, наукова атрибуція даних цифрового сховища для створення інформаційної платформи - сайту. Популяризація результатів проєкту також відбуватиметься офлайн через публічні лекції та показ фільму.
14.
ID: 6CUH11-34674
Project name: Диджиталізація історичної колекції метеликів Івана Верхратського
Rating: 259
General budget: 637715.00
The requested amount from the UCF: 637715.00
Download grant agreement 6CUH11-34674
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Cities of implementation: Львів, Львівська область,
Project description: Метою проекту є актуалізація, збереження та популяризація наукової природничої спадщини видатного українського натураліста, педагога, мовознавця, письменника, громадського діяча, дослідника мови та фольклору лемків Івана Верхратського. Забезпечення доступності цифрових даних (фотографій метеликів та етикеток із зазначеним місцем та датою збору) зібрання автора для різних цільових аудиторій (діти з глибшим інтересом до наукової складової музею, педагоги зі школярами, студенти біологи та музеєзнавці, активні дорослі, науковці, люди з інвалідністю, туристи та всі інші зацікавлені особи).
15.
ID: 6CUH11-03186
Project name: Віртуальний портал Музею книги і друкарства України
Rating: 259
General budget: 892076
The requested amount from the UCF: 892076
Download grant agreement 6CUH11-03186
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Музей книги і друкарства України
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт «Віртуальний портал Музею книги і друкарства України» передбачає: діджиталізацію найбільш цінної частини музейної колекції (4 рукописні книги, 120 стародруків, 1000 одиниць графіки) із розміщенням на сайті музею у розділі «Колекція онлайн»; оцифрування архіву музею; створення QR-кодів музейних експонатів; створення електронного видання книги «Каталог рукописних книг і стародруків Музею книги і друкарства України» (обсяг 1100 с.); підготовку віртуальної виставки «Музейна магія чисел» у 3D форматі до 50-річчя музею; створення циклу відеолекцій (3). Проект є мультидисциплінарним, кроссекторальним та інноваційним.
16.
ID: 6CUH11-34124
Project name: Віртуальний музей Володимира Скуратовського
Rating: 256
General budget: 564200.00
The requested amount from the UCF: 532200.00
Download grant agreement 6CUH11-34124
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Реалізації ідей"
Cities of implementation: Дніпро, Дніпропетровська область. Україна,
Project description: Віртуальний Музей Володимира Скуратовського – це онлайн скринька спадку українського заслуженого діяча мистецтв, відомого дніпровського музиканта, композитора, науковця, педагога. Проєкт відповідає потребам української та світової спільноти в пізнанні нової культури України. Формат інтерактивного віртуального музею з 3D екскурсією дозволить будь-кому глибинно поринути у світ В. Скуратовського, відкрити нові барви української музичної та музикознавчої культурної спадщини. Проєкт буде відкритим для світу завдяки двомовній версії сайту та екскурсії, цікавим та сучасним завдяки анімаційним, графічним та іншим ІТ технологіям та буде інтегрувати українську культуру в світовий простір.
ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
1.
ID: 6CUH21-34721
Project name: “Тепле Поділля” - скарб України”
Rating: 281
General budget: 1187867.00
The requested amount from the UCF: 1172167.00
Download grant agreement 6CUH21-34721
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація “Молодіжна організація “Молодь - майбутнє України”
Cities of implementation: Тернопільська область,
Project description: Проєкт спрямований на оцифрування понад півсотні об’єктів культурної спадщини і малих музеїв регіону “Тепле Поділля”, розробку на їх основі професійних віртуальних 3D турів з аудіосупроводом. Друга частина проєкту стосується створення інформаційно-промоційного сайту про туристичну дестинацію “Тепле Поділля”, де буде розміщено інтерактивну карту, інформацію про більшість об’єктів спадщини регіону, всі оцифровані в рамках даного проєкту об’єкти культурної спадщини, розроблені віртуальні 3D тури, а також надано практичну інформацію для відвідувачів і туристів, яка допоможе їм спланувати подорож. Фінальна частина – проведення виставкових та презентаційних заходів для популяризації культурної спадщини “Теплого Поділля”, привернення уваги до стану її збереження, передача досвіду та напрацювань для зацікавлених.
2.
ID: 6CUH21-34326
Project name: Інтерактивний музейний простір «Лоцмани дніпрових порогів»
Rating: 279
General budget: 2029274.12
The requested amount from the UCF: 1997274.12
Download grant agreement 6CUH21-34326
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ФОП Сігарьов Віталій Костянтинович
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Проєкт полягає у зміцненні української локальної ідентичності за допомогою музейної виставки, яка популяризує унікальну історичне явище – професію лоцманів дніпрових порогів та допомагає зберегти пов’язану з ними культурну спадщину. В рамках проєкту буде створено виставковий простір з використанням сучасного обладнання та історичних експонатів; музейний мобільний застосунок із грою в доповненій реальності, гру у VR. В рамках проєкту також будуть виготовлені репліки окремих експонатів, частига експонатів буде відреставровано, також буде насичено інформацією інфо-панелі. Мешканці громади Лоцманської Кам’янки переконаються у турботливому ставленні до їхнього минулого. Відвідувачі ознайомляться з історією та культурою лоцманів Дніпрових порогів не тільки під час екскурусій, але й лекцій та майстер-класів.
3.
ID: 6CUH21-34093
Project name: Богдан Хмельницький.(Не)розказана історія
Rating: 278
General budget: 801479
The requested amount from the UCF: 781479
Download grant agreement 6CUH21-34093
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Благодійний фонд соціального розвитку Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»
Cities of implementation: м.Чигирин, Черкаської обл.,
Project description: Проєкт «Богдан Хмельницький. (Не)розказана історія» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею Богдана Хмельницького (м.Чигирин) через оновлення постійної експозиції музею шляхом використання сучасних технологій, (сенсорних кіосків та мультимедійної книги). Це дозволить у доступній формі візуалізувати інформацію про Українську козацьку державу, її вплив на хід європейської історії, розкрити образ гетьмана Богдана Хмельницького, позбавивши від стереотипів, нав'язаних імперською ідеологією.
4.
ID: 6CUH21-34747
Project name: Дорогами мистецтва: інтерактивна мапа сакральної спадщини Львівщини
Rating: 278
General budget: 878680
The requested amount from the UCF: 858680
Download grant agreement 6CUH21-34747
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Cities of implementation: міста Львів, Дрогобич, Золочів, Самбір, Стрий, Червоноград, Яворів,
Project description: Проект передбачає створення інтерактивної мапи (українською та англійською мовами) та веб-каталогу архітектурних об’єктів, які належать до спадщини сакрального мистецтва Львівщини. Цифровий продукт міститиме туристичну інформацію, мистецтвознавчу характеристику і якісні фотографії церков та творів живопису, декоративного різьблення та прикладного мистецтва, які у них зберігаються. Особливістю цифрового продукту, що вирізнятиме його серед аналогів, буде наукове опрацювання творів різних видів українського мистецтва за сучасною методологією та інтерактивна взаємодія зі споживачем. В проекті закладено як мистецьку, так і просвітницьку місію. Важливим акцентом буде демонстрація спадкоємності українського мистецтва, що посилить почуття гордості за власну спадщину та відповідальності за її збереження.
5.
ID: 6CUH21-27063
Project name: Віртуальний музей української діаспори
Rating: 276
General budget: 1408111.50
The requested amount from the UCF: 1408111.50
Download grant agreement 6CUH21-27063
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД СВІТОВИХ УКРАЇНЦІВ "ДІАСПОРА"
Cities of implementation: Київ,
Project description: Віртуальний музей української діаспори – веб-платформа Музею української діаспори для розміщення оцифрованої колекції музею та його партнерів, інформування широкого загалу про діяльність єдиного в Україні музейного закладу, який досліджує та представляє історію й культурну спадщину світових українців. У віртуальному музеї висвітлюватимуться різноманітні аспекти історії та культури світового українства, розповідатиметься про видатних особистостей українського походження та українські світові інституції, публікуватимуться наукові статті. Віртуальний ресурс відкриє доступ до джерел та спадку діаспори; сприятиме глибшому розумінню української історії, зокрема, історії масової еміграції з України внаслідок війн та геноциду українців Росією; слугуватиме об’єднанню українців світу у війні за незалежність України проти Росії; захистить фонди музею.
6.
ID: 6CUH23-05701
Project name: Крихка спадщина: Портал архітектурного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України
Rating: 276
General budget: 868031
The requested amount from the UCF: 808031
Download grant agreement 6CUH23-05701
Competition type: International
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Cities of implementation: м. Запоріжжя, Україна, м. Київ, Україна, м. Веймар, ФРН,
Project description: Метою проєкту є вивчення, популяризація та збереження спадщини архітектурного модернізму 1950-х – 80-х рр. прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька, Луганська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Херсонська області та АР Крим. Результатом проєкту стануть тематичний веб-сайт «Крихка спадщина», цифровий архів оригінальних матеріалів з історії вітчизняного модернізму та альбом-каталог з оригінальними зразками українського модернізму, що перебуває під загрозою через російську збройну агресію.
7.
ID: 6CUH21-01892
Project name: Віртуальне Рівне: подорож у часі центральною вулицею міста
Rating: 274
General budget: 714010
The requested amount from the UCF: 684010
Download grant agreement 6CUH21-01892
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Державний архів Рівненської області
Cities of implementation: місто Рівне, Рівненська область,
Project description: Проєкт сприяє збереженню, підвищенню рівня доступності та активного використання архівних документів. Проєктом передбачається оцифрування історичних документів (карти, плани, схеми, проєкти будинків та інші) та фотодокументів з дослідження простору міста Рівне міжвоєнного періоду. На основі цих документів будуть створені цифрові продукти, які передбачають віртуальну мандрівку центральною вулицею міста у вигляді, який вона мала 100 років тому. В рамках проєкту буде здійснено цифрову реконструкцію автентичного вигляду 8 збережених історичних будівель та 82 втрачених, створено 90 3D-сцен будинків, споруд культурної спадщини, створено панорамний тур, оффлайн екскурсію та відеоекскурсію. Усі оцифровані документи стануть в основі цифрового архіву, до якого буде надана можливість віддаленого доступу.
8.
ID: 6CUH21-00922
Project name: Цифровий архів ЛНГМ
Rating: 274
General budget: 1822080
The requested amount from the UCF: 1782080
Download grant agreement 6CUH21-00922
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація "17"
Cities of implementation: Львів, с. Олесько, м. Жовква,
Project description: Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи «Цифровий архів ЛНГМ» шляхом дослідження, оцифрування недоступних для широкого загалу творів мистецтва та архівних фотоматеріалів зі збірок ЛНГМ. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини, які перебувають у фондосховищах. Підняти освітній рівень музейників, відвідувачів та студентів профільних навчальних закладів. Створити новий розділ з архівними фотоматеріалами на онлайн платформі. Популяризувати жанр фотографії та надати йому більшої значущості у якості медіуму та документу. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій, можливостях використання цих напрацювань та популяризувати використання імерсивних технологій у збереженні, консервації та репрезентації культурної спадщини. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та архівного фотоматеріалу загальною кількість 1150 одиниць, на оновленій веб платформі.
9.
ID: 6CUH21-06269
Project name: Музей «Староскварявський іконостас XVI-XVIII ст.»: оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції
Rating: 272
General budget: 699532.80
The requested amount from the UCF: 699532.80
Download grant agreement 6CUH21-06269
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Cities of implementation: село Стара Скварява Львівської області,
Project description: Проєкт створює віртуальну 3D модель храму Святого Архистратига Михаїла, (Музей “Старосварявський іконостас XVI-XVIII ст.,” філія Львівського музею історії релігії), найдавнішої датованої дерев’яної церкви України (1508 р.), віртуальну 3D модель іконостасу XVI-XVIII ст., який є пам’яткою in citu, а також сучасну інклюзивну музейну експозицію, що враховує потреби різних цільових аудиторій. Разом зі створенням віртуального туру та проведенням освітньої програми проєкт служить збереженню та популяризації української культурної спадщини.
10.
ID: 6CUH21-27196
Project name: Храми під вогнем
Rating: 272
General budget: 971903.50
The requested amount from the UCF: 971903.50
Download grant agreement 6CUH21-27196
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Cities of implementation: Донецька область: м. Адіївка, м. Курахове, м. Святогітськ, с. Богородичне, м. Лиман, с. Долина, с. Велика Новосілка тощо, Хархівська область: м.Харків, м. Ізюм, м.Куп'янськ, с. Яцківка, м. Старий Салтів тощо,
Project description: «Храми під вогнем» - цифрова платформа (веб-сайт), що досліджує українські храми (церкви, культові споруди), які зазнали пошкоджень чи руйнувань та перебувають в зоні підвищеної небезпеки через бойові дії. Команда проєкту, що складається з науковців, журналістів, фотографів та операторів, працює в зоні, наближеній до лінії фронту та проводить фото-, відео фіксацію пошкоджених храмів та збирає свідчення щодо них. Зібрані матеріали будуть розміщені на цифровій платформі «Храми під вогнем», яка має місію розказати світовій спільноті про наслідки російської військової агресії та сприяти відновленню пошкоджених храмів у майбутньому.
11.
ID: 6CUH21-05624
Project name: ViRтуальність забутих предків: імерсивний світ шаманського поховання бронзової доби
Rating: 271
General budget: 2134351.00
The requested amount from the UCF: 1889999.00
Download grant agreement 6CUH21-05624
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальний заклад "Центр охорони та досліджень пам'яток археології" Полтавської обласної ради
Cities of implementation: Полтава, Полтавська область, Україна,
Project description: Проєкт має на меті популяризувати історико-культурну спадщину України та Полтавщини на прикладі унікального археологічного комплексу — поховання справжньої шаманки доби ранньої бронзи, а також захоронень, що розміщувалися поруч в одному кургані і були частково соплемінниками шаманки. У ході проєкту будуть створені креативні DIGITAL продукти: XR-інтерактивна експозиція з елементами квесту, що включає VR, WEB-AR та WEBGL- реконструкції поховального склепу служительниці культу із артефактами, знайденими археологами біля неї; 3D-експонати й цифровий каталог на сайті для представлення їх; влаштовані просвітницькі офлайн заходи та активності із застосуванням імерсивних технологій та інтерактивної взаємодії з ними аудиторій. Засобом широкоформатної комунікаційної кампанії ми збираємося актуалізувати для аудиторій місцеві археологічні реліквії у контексті національної історичної пам’яті, розповісти про цивільний та духовний світ і традиції наших предків, посилити усвідомлення потреби в збереженні археологічних пам’яток, їхнього культурного, творчого, рекреаційного та туристичного потенціалу для місцевих територій.
12.
ID: 6CUH21-34760
Project name: Місця пам’яті про УПА: каталог пам’яток історії на Рівненщині
Rating: 270
General budget: 611200.00
The requested amount from the UCF: 591200.00
Download grant agreement 6CUH21-34760
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація "Рівненська Горинь"
Cities of implementation: Рівне, Дубно, Сарни, Березне, Острог,
Project description: Проект має на меті зібрати та систематизувати локальні комеморативні практики про діяльність УПА в Рівненській області, представити ці дані у вигляді електронного каталогу, а також скласти розгорнутий опис про низові ініціативи історичної пам’яті, стан пам’яток та перспективу їх включення в реєстр культурної спадщини. Також проектом передбачено експедицію задля фото та відеофіксації пам’яток, зйомки топографії їх розміщення та опис їх актуального стану. Продукт проекту — цифровий продукт (інтерактивна мапа). Створений цифровий продукту матиме постійний онлайн доступ зовнішніх користувачів упродовж щонайменше 3 років.
13.
ID: 6CUH21-07004
Project name: мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою”
Rating: 269
General budget: 1037560
The requested amount from the UCF: 1037560
Download grant agreement 6CUH21-07004
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація "Ковчег Україна"
Cities of implementation: Львів, Київ,
Project description: Мультидисциплінарний кроссекторальний проєкт “Шедеври українського мистецтва від княжої доби до авангарду [живопис, графіка, скульптура]: віртуальна картинна галерея з інтерактивними іграми та науково-аналітичною довідкою” передбачає створення онлайн експозиції шедеврів українського професійного мистецтва з понад 500 творів із музейних і приватних колекцій: ікони ХІV-XVII ст., живописні полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, Олени Кульчицької, Маргіт і Романа Сельських, Миколи Пимоненка, Федора Кричевського, Леопольда Левицького, Миколи Глущенка, скульптури Пінзеля, Архипенка і генія сучасності Романа Петрука та багатьох інших; створення супроводжуючих новітніх ІТ продуктів з метою популяризації шедерів українського малярства серед широкої аудиторії через створення інтерактивних ігор, квестів, вікторин, анімованих полотен, стікерів для месенджерів на основі картинної галереї шедеврів; створення каталогу апропріованих росією скарбів української культурної спадщини від княжої доби до сьогодення з науковим обгрунтуванням; створення розгорнутої потужної рекламної кампанії у соцмережах з популяризації шедеврів українського живопису, а також протидії російській культурній експансії, яка складатиметься з великих розгорнутих матеріалів (аналітичні статті, великі широкоформатні інтерв’ю) у провідних медіа-виданнях LB, НВ, УП, УТ, відео-лекції, відео-інтерв’ю, відео-дискусія з публічними інтелектуалами України про культурну політику і культурну дипломатію України.
14.
ID: 6CUH21-03403
Project name: Фіджитальна трансформація Тустані: доступна спадщина у цифрі й на місцевості
Rating: 269
General budget: 1940528.00
The requested amount from the UCF: 1660528.00
Download grant agreement 6CUH21-03403
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Львівська обласна громадська організація Тустань
Cities of implementation: с.Урич, Львівська область,
Project description: Покращення досвіду пізнання культурної спадщини дестинації Тустань через підвищення її доступності й привабливості у цифрі й на місцевості. Результатами проєкту будуть: розробка плану інтерпретації культурної спадщини дестинації Тустань різними засобами для різних аудиторій; створення ключових наративів спадщини Тустані; створення мобільної платформи як точки входу до цифрової екосистеми Тустані, музейних і туристичних сервісів дестинації; облаштування на місцевості культурних маршрутів дестинації Тустань; створення інтерактивного музейного простору для дітей
15.
ID: 6CUH21-34772
Project name: Повалені ідоли - "Парк МЕМІВ"
Rating: 268
General budget: 7584450.00
The requested amount from the UCF: 1999610.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Комунальне підприємство "Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені Вадима Сідура" Дніпровської міської ради
Cities of implementation: м. Дніпро,
Project description: Мета проєкту – збереження та інтерпретація монументальної скульптури м. Дніпро, яку включено до переліку об'єктів культурної спадщини, що взято на державний облік. Результатом проєкту має бути створення нової музейної мистецької локації – парка монументальної скульптури під відкритим небом на території внутрішнього подвір'я Дніпровського художнього музею. В процесі реалізації проєкту буде проведено наукове мистецтвознавче дослідження скульптури радянської та імперської доби у результаті якого будуть підготовлені матеріали для екскурсії-лекції «Повалені ідоли колоніальної доби»; буде підготовлено діджитал продукт «Парк МЕМІВ», в якому за допомогою сучасних цифрових технологій та соціальних медіа буде подано сатиричну трактовку сприйняття демонтованої монументальної міської скульптури означеного періоду.
16.
ID: 6CUH21-00540
Project name: За кулісами театральної історії
Rating: 266
General budget: 990745.52
The requested amount from the UCF: 955745.52
Download grant agreement 6CUH21-00540
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Сумський національний академічний театр драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна
Cities of implementation: місто Суми, Сумська область,
Project description: Проект ставить за мету в повній мірі розкрити історію становлення театрального мистецтва міста Суми, а також продемонструвати, що сценічне мистецтво знаходиться на підйомі і має всі передумови для подальшого розквіту. Через переосмислення та використання нових підходів проект дозволяє жителям та гостям міста стати свідками виникнення театру, ознайомитися з найбільш важливими етапами його становлення та здобутими надбаннями, зазирнути за лаштунки та на власні очі побачити, що собою представляє даний вид перформативного мистецтва сьогодні. Проект зав’язаний навколо історії Сумського національного театру ім. Щепкіна, як вагомого об’єкту культурної спадщини, культурного осередку міста та цікавої туристичної дестинації регіону. Його результатами стане створення унікальної культурно-мистецької екскурсії, а також ряду цифрових продуктів, які нададуть можливість зберегти історію театру (розробка 3D-екскурсії музеєм театру) та зробити театральне мистецтво більш доступним для всіх, хто бажає до нього доторкнутися (створення мобільного додатку театру та онлайн-квесту).
ЛОТ 3. Дослідження історико-культурної спадщини України
1.
ID: 6CUH31-34735
Project name: Незламність традиції: дослідження унікального іконостаса з Черепина
Rating: 265
General budget: 534400
The requested amount from the UCF: 516400
Download grant agreement 6CUH31-34735
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: ФОП Карпів Василь Євгенійович
Cities of implementation: місто Львів, село Черепин, Львівський р-н, Львівська обл,
Project description: Проект передбачає здійснення комплексного наукового дослідження унікального іконостаса середини XVIII ст., розміщеного в пам’ятці архітектури національного значення – церкві Стрітення Господнього у с. Черепин Львівського р-ну Львівської обл. Застосування сучасних прогресивних методів міждисциплінарних досліджень дозволить всебічно й об’єктивно висвітлити історію створення, особливості іконографічної програми та малярства іконостаса, цінного етапного твору історії розвитку українського мистецтва. Програма поширення проекту та виготовлення інтерактивної картосхеми іконографічної програми іконостаса орієнтовані на молодь, внутрішньо переміщених осіб, туристів та освітян і покликані на прикладі цього іконостаса продемонструвати стійке збереження давніх традицій української культури, що є важливим об’єднуючим фактором сучасної української ідентичності.
2.
ID: 6CUH31-29089
Project name: “Досьє Шухевича”: пропаганда, стереотипи, дезінформація
Rating: 259
General budget: 799490
The requested amount from the UCF: 799490
Download grant agreement 6CUH31-29089
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація “Центр досліджень визвольного руху”
Cities of implementation: Вся Україна,
Project description: “Досьє Шухевича” — комплексний проєкт відновлення недеформованого пропагандою погляду на історію опору тоталітаризму та його лідера Романа Шухевича. Передбачено джерелознавче дослідження, соціологічне опитування, створення виставки та комунікаційну кампанію. Об’єднуючим елементом для всіх складових проєкту є аналіз негативних стереотипів, механізмів їх відтворення та деконструкція. Команда збере, проаналізує, систематизує історію тривалого замовчування, дифамації та інформаційної війни проти українського визвольного руху в Україні, серед західних академічних кіл та в медіа. Сконцентрується на стереотипах у дослідженнях, публіцистиці та причинах їхньої тривкості. Дослідить суспільні уявлення шляхом соціологічного опитування. Підготує рекомендації із протидії дезінформації та інструменталізації Росією історії. Виставка та широке громадське обговорення сприятиме поширенню знань та зміцненню ідентичності.
3.
ID: 6CUH31-06672
Project name: Комплексне соціологічне дослідження зміни культурних практик населення України в умовах війни
Rating: 249
General budget: 675466.40
The requested amount from the UCF: 660466.40
Download grant agreement 6CUH31-06672
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація "Демократичні ініціативи молоді"
Cities of implementation: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Миколаїв, Одеса, Херсон, Полтава, Суми, Харків, Чернігів, Маріуполь, Київська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Донецька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.,
Project description: В умовах повномасштабної війні Росії проти Української держави дуже важливо підтримувати сферу культури та історичної пам’яті, які сприяють формуванню спільних цінностей українського суспільства. За таких умов вкрай необхідно фіксувати зміну пріоритетів та особливості трансформацій культурних практик, оскільки культура є одним із ключових чинників збереження національної ідентичності, подолання залежності від «російського міру» (одного з головних чинників повномасштабної агресії) і основою м’якої сили країни, що виборює свою незалежність. Метою дослідження є аналіз кількісних та якісних характеристик культурних практик населення України під час війни. Буде здійснено порівняльний аналіз культурних практик у мирний час та під час війни, здійснено порівняння запитів на культурний контент регіонів по різному уражених війною. За результатами буде підготовлений підсумковий звіт та запропоновані рекомендації для органів місцевого самоврядування, районних, обласних адміністрацій, відповідних структурних підрозділів Міністерства культури та інформаційної політики щодо оптимізації культурної політики як на центральному так і на регіональних рівнях.
4.
ID: 6CUH32-29350-2
Project name: Дослідження культурної спадщини українського художника Леоніда Тоцького
Rating: 249
General budget: 784188.26
The requested amount from the UCF: 769188.26
Download grant agreement 6CUH32-29350-2
Competition type: National
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Інститут проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України (ІПСМ НАМ України)
Cities of implementation: місто Київ, м. Полтава,
Project description: Неупереджені дослідження творчості вітчизняних митців складного й трагічного ХХ століття стали можливими в Україні після проголошення незалежності. Зусиллями багатьох дослідників з небуття повертаються імена художників, чия творчість є національним надбанням. Серед них — Леонід Тоцький (12.02.1932–05.02.2022), художник, реставратор, майстер мозаїки, який здійснив чималий внесок у відродження й розвиток українського мистецтва. Він залишив по собі величезний, ще не досліджений творчий доробок, який потребує ґрунтовного студіювання з метою введення у науковий обіг, у загальноєвропейський культурний простір. Введення у науковий обіг імен та творчої спадщини митців, котрі у часи випробувань, що випали на долю українського народу у ХХ столітті, транслювали принципи й засади українського мистецтва і залишили у спадок наступним поколінням, має важливе стратегічне значення у подальшій розбудові України як незалежної європейської держави.
5.
ID: 6CUH31-06098
Project name: До друку! Знакові видавничі осередки України
Rating: 247
General budget: 749495.80
The requested amount from the UCF: 731495.80
Download grant agreement 6CUH31-06098
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization: Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Cities of implementation: Україна,
Project description: Проєкт спрямований на вивчення знакових видавничих осередків, які працювали на території України з початку зародження книговидавництва й до доби незалежності, або діяли в діаспорі. У межах проєкту буде підготовлений аналітичний звіт, що окреслить передумови зародження книговидання на території України, спростує багаторічні пропагандистські наративи про спільну історію друку «трьох братніх народів», натомість покаже формування світогляду українських читачів у багатоконфесійному, мультикультурному середовищі, за міжнародної співпраці. Важливою складовою проєкту є підготовка 20 науково-популярних лонгрідів про історію і контент видавничих осередків, що об'єднає українських книгознавців, істориків у перепрочитанні історії видавничої справи України, водночас для широкої аудиторії будуть підготовлені ролики-дисклеймери, що популяризуватимуть історію українського книговидання.