Full name of the organization:Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Cities of implementation:
Острог Рівненська область,
Project description: У рамках проекту завдяки інноваційним технологіям буде реконструйовано вигляд найважливіших культурних пам'яток Острога - замок князів Острозьких, Кругла та Луцька вежа, та Богоявленський собор на Замковій горі - станом на XVI століття.
2.
ID:7REG11-06486
Project name:
IN HOC SIGNO VINCES/Сим знаком переможеш (робоча назва)
Full name of the organization:Громадська організація «Екологія. Культура. Мистецтво»
Cities of implementation:
місто Жовква Львівської області,
село Стара Скварява Львівської обл.,
село Воля Висоцька Львівської області,
село Крехів Львівської області,
село Потелич Львівськї області,
Project description: Проект скерований на посилення культурної привабливості містечка Жовкви та околиць шляхом промоції культурної спадщини з використанням сучасних мистецьких практик. Його завданням є організація мистецької резиденції, що має на меті дослідження жовківської іконописної традиції і створення сучасних ікон, залучення дітей та молоді до вивчення основ іконопису задля збереження та розвитку культурної спадщини в локальній громаді. Це досягається шляхом публікації каталогу, створенням промоційного фільму та проведенням підсумкової виставки, що демонструє результати роботи мистецької резиденції та Літньої іконописної школи для широкої аудиторії.
3.
ID:7REG11-36230
Project name:
«МАНДРИ РОЗДІЛЬСЬКІ»: Мережа туристичних маршрутів субрегіоном Розділля
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець Гаврилів Ганна Мирославівна
Cities of implementation:
Львівська обл. Стрийський район, Новороздільська МТГ, а також сусідні громади - Розвадівська, Тростянецька, Миколаївська та Жидачівська,
Львівська обл. Миколаївський район,
Project description: Проєкт передбачає дослідження та актуалізацію культурної та природної спадщини географічного субрегіону Розділля на Львівщині з центром у історичному місті Розділ шляхом створення 6 туристичних маршрутів з наступним ознакуванням ключових об’єктів спадщини, а також активну комунікаційну кампанію з метою забезпечення системного та сталого розвитку культурно-туристичного потенціалу Новороздільської та прилеглих громад.
Full name of the organization:Громадська організація "Конгрес українських керамологів"
Cities of implementation:
сел. Опішня, Полтавська область,
Project description: Проєкт спрямований на популяризацію основних форм гончарного зооморфного посуду та скульптури, характерних для опішнянського гончарного осередку, через формування експозиції у садибі одного з найвидатніших його представників - відомого на всю Україну гончаря, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Омеляненка. Результатом реалізації Проєкту стане збільшення впізнаваності форм та пластики опішнянської кераміки та посилення туристичної привабливості селища. Для розширення впливу результатів Проєкту буде створено розділ про опішнянський зооморфний посуд на офіційному сайті Національного музею-заповідника українського гончарства та видано альбом-каталог, що репрезентує творчість майстра.
5.
ID:7REG11-34472
Project name:
Вбрані в історію : середньовічний одяг княжого Галича
Full name of the organization:Національний заповідник "Давній Галич"
Cities of implementation:
с. Крилос, Галицька територіальна громада, Івано-Франківська обл.,
Project description: “Вбрані в історію : середньовічний одяг княжого Галича” - проєкт-колаборація науковців Національного заповідника “Давній Галич” та клубу історичної реконструкції “Чорна Галич”, націлений на реекспозицію Музею історії для підвищення культурних впливів та туристичної привабливості закладу. Виставка середньовічного одягу ХІІ-ХІІІ ст. включатиме інтерактивну складову для максимальної взаємодії відвідувача з експонатами. Для інформаційної підтримки проєкту буде проведено одноденний табір живої історії “Ремісничий двір княжого Галича”. Одним із головних повідомлень проєкту є “Музей береже історії людей”, тут хочемо наголосити на ролі музею у формуванні історичного суспільства, його значення для збереження культурної спадщини та її транслювання.
6.
ID:7REG11-00432
Project name:
Створення постійно-діючої пересувної виставки "Слава Героям!"
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець Хіцінська Іванна Миколаївна
Cities of implementation:
Старокостянтинів,
Самчики,
Старий Остропіль,
Project description: Проект "Слава Героям!" в Старокостянтинові орієнтований на вшанування та збереження історії Захисників, які борються або віддали своє життя за свободу країни. В рамках Проєкту планується створення постійної пересувної виставки, що складатиметься з 36 портретів військових-захисників, що будуть супроводжені літературними есе або віршами про них, а також проведення художнього пленеру, що розкриє історичний спадок міста, його культурну велич та особливості локальної культури на прикладі самчиківського розпису. До проєкту будуть залучені учні дитячної художньої школи, обдарована молодь ОТГ та місцеві художники.
Full name of the organization:Чигиринська районна благодійна організація «Фонд розвитку Чигиринщини»
Cities of implementation:
c.Мельники Черкаського р-ну Черкаської області,
с.Грушківка Черкаського р-ну Черкаської області,
Project description: Проєкт «Холодний Яр: шляхом хоробрих» передбачає створення VR туру, який включатиме найвизначніші пам’ятки та об’єкти заповідного урочища Холодний Яр, та облаштування туристичних культурно-пізнавальних авто- та веломаршрутів на території урочища впродовж червня-жовтня 2024 р. (сс.Мельники-Грушківка Черкаського р-ну Черкаської області)
Full name of the organization:Староушицька Селищна Рада
Cities of implementation:
Староушицька ТГ (Кам'янець-Подільський район Хмельницької області),
Project description: Проєкт відродження втраченого пласта культури українського Подністров’я та його столиці Бакоти, яка цього року відзначає своє 1000-ліття. Результатом проєкту стане створення низки культурних продуктів, таких як: креативний простір майстерні коровайництва, експозиція дністровського розпису просто неба, етнорезиденція митців та волонтерів з відновленням дністровських весільних традицій і ремесел, створення патріотичної фотозони та муралу, а також галереї старожитностей української шляхти. Низка цифрових продуктів включатиме 11 пізнавальних відео роликів про традиції і ремесла та регіональний культурний веб портал зі збірками і медіа галереями зразків культурної спадщини. Все це неодмінно посилить культурну і туристичну привабливість регіону та сприятиме популяризації локальної дністровської культури.
Full name of the organization:Комунальний заклад «Сарненський історико-етнографічний музей» Сарненської міської ради
Cities of implementation:
м.Сарни Рівненська область,
Project description: У рамках проекту пропонується створити етноцентр "Полісся" на базі Сарненського історико-етнографічного музею. Нова культурна локація функціонуватиме для збереження та популяризації етнографії поліського регіону.
10.
ID:7REG11-29696
Project name:
БойкоМандри 2.0: Музичний парк і Мандрівна школа
Full name of the organization:Громадська організація "Магура"
Cities of implementation:
Село Стрілки Львівської області,
Село Поляниця Івано-Франківської області,
Село Кваси Закарпатської області,
Село Дешичі Львівської області,
Село Іза Закарпатської області,
Село Дземброня Івано-Франківської області,
Село Басівка Львівської області,
Село Косів Івано-Франківської області,
Project description: “БойкоМандри 2.0” – це культурно-освітній проект у сфері креативного туризму. З одного боку він зосереджується на організації виїзних тренінгів-вишколів для жителів сіл ("Мандрівна школа"), завдяки чому вони зможуть надавати оригінальні туристичні послуги, базовані на переомисленні бойківської культурної спадщини. А з іншого – проект передбачає популяризацію історії єдності українського народу через створення у селі Стрілки креативного простору – музичного парку з арт-об’єктами та вуличними музичними інструментами, присвяченого автору музики до Державного гімну України, творцю хорового стилю в Галичині та популяризатору гри на гітарі о. Михайлу Вербицькому, який служив у Стрілках у 1853-56 роках. Парк стане епіцентром мережі культурно-пізнавальних маршрутів "БойкоМандри", створених у 2023 році.
11.
ID:7REG11-33838
Project name:
Створення експозиції “Колишня В’язниця”
Rating:255
General budget:
695028.00
The requested amount from the UCF:
585028.00
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization:ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ПРО ТЕБЕ і УКРАЇНУ"
Cities of implementation:
м. Здолбунів Рівненська обл.,
Project description: Метою проєкту є: Підвищити спроможність Здолбунівської громади через створення конкурентоспроможного культурного продукту націленого на місцевий розвиток, який популяризує культурну спадщину регіону та стимулює його туристичний потенціал шляхом використання нових підходів і технологій у регіональних ініціативах в поєднанні з елементами локального культурного надбання. В результаті проєкту буде створено інтерактивну меморіальну експозицію в підземеллях Здолбунівського краєзнавчого музею, що розкриватиме історію терору та репресій на Здолбунівщині в першій половині XX століття та стане важливим центром освіти і рефлексії про терор та репресії в регіоні. Сприятиме підвищенню рівня обізнаності містян та туристів про трагічні події минулого та їх вплив на сьогодення.
12.
ID:7REG11-35908
Project name:
"Садиби творчості й добра"
Rating:254
General budget:
673822.11
The requested amount from the UCF:
590874.11
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Культурна спадщина
Full name of the organization:Громадська організація "Прилучани особливі"
Cities of implementation:
місто Прилуки,
Project description: Проєкт «Садиби творчості й добра» вирішує проблему збереження, доступності та промоції в цифровому форматі сільських та містечкових садиб на території Прилуцького району Чернігівської області, як архітектурного, національного, просвітницького та історико-культурного феномену в історичному просторі ХІХ ст. Лівобережної України шляхом використання нових підходів та нових технологій у регіональних ініціативах в поєднанні з елементами локального культурного надбання. Основним продуктом проєктом має стати 11 3Д турів 10 садиб. 3Д тур матиме: 3-Д модель з україно-англійським аудіогідом, цифрову колекцію світлин предметів, інтер’єрів, власників, побуту садиби. Кожна садиба буде ознакована інформативним антивандальним стендом з QR-посиланням на 3Д тур. Для промоції проєкту буде виготовлено рекламний флаєр.
ЛОТ 2. Культура корінних народів України
1.
ID:7REG21-02114
Project name:
Bilgi ve medeniyet – halqnıñ hazinesi. Знання та культура - скарбниця народу
Full name of the organization:Громадська організація "Кримська родина"
Cities of implementation:
Київ,
Project description: Проєкт “Bilgi ve medeniyet – halqnıñ hazinesi. Знання та культура - скарбниця народу” спрямований на популяризацію тематики Криму та кримських татар в українському інформаційному та культурному просторі, винищення стереотипів, розвінчання міфів та викорінення всіх упереджень щодо корінного кримськотатарського народу в Україні. Метою проєкту є сприяння усвідомлення українцями того, що кримські татари є невід’ємною частиною української політичної націй та складовою громадянського суспільства. Синтез мультикультурних варіативних продуктів в рамках проєкту (науково-практичних та розважальних) надасть потрібний імпульс для популяризації та збереження спадщини корінного народу України, а підготовлені цифрові продукти стануть запорукою динамічного та повноцінного культурного розвитку.
2.
ID:7REG21-00711
Project name:
Крим. Золота колиска / Qırım. Altın beşik
Full name of the organization:Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Cities of implementation:
Чернівці,
Київ,
Львів,
Галич,
Сімферополь,
Project description: Проєкт передбачає зібрання, збереження та промоцію кращих фольклорних творів корінних народів Криму. Завдяки реалізації Проєкту вдасться оцифрувати та подати латинською графікою близько 80 зразків казок, прислів’їв, приказок, анекдотів, які ще збереглися у пам’яті представників кримськотатарського, кримчацького, караїмського етносів. Реалізувати мету Проєкту планується через створення цифрового зібрання фольклорних творів, аудіокниги, проведення чотирьох перформативних заходів. Забезпечить доступність до результатів Проєкту веб-сайт, на якому буде розміщено всі зібрані матеріали та короткий опис особливостей фольклору кожного з етносів. А переклад зібраних творів українською дасть змогу громадянам України познайомитися з фольклором частини корінних народів, що проживають на території нашої держави.
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець Ісідорова Оксана Миколаївна
Cities of implementation:
Україна, м. Київ,
Project description: Автори проєкту «За Перекопом. Держава» мають на меті ознайомити найширше коло українців із тим, як була облаштована і як ефективно функціонувала свого часу близька до України незалежна держава. Це дасть розуміння, чому агресивна росія кілька століть намагалася маргіналізувати все, пов`язане з Кримом та його розвитком. Подібне розуміння допоможе краще усвідомити причини російської агресії як проти України, так і проти інших самостійних та самобутніх національних держав. Глибше занурення в устрій наших одвічних сусідів допоможе краще зрозуміти кримських татар, які сьогодні внаслідок російської агресії вчергове позбавлені Батьківщини. А отже, підтвердити наявність спільного ворога та потребу в спільній культурно-просвітницькій роботі задля перемоги.
Full name of the organization:Громадська організація "Асоціація музеїв Івана Франка"
Cities of implementation:
Львів,
Одеса,
Київ,
Project description: “Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся” – це культурно-мистецький і науково-просвітницький проєкт, спрямований на збереження, вивчення та популяризацію кримськотатарської культури, передусім її пісенної творчості, музики, мови, літератури, у творчих перегуках та історичних зв’язках з українською. Реалізація проєкту включатиме комплексну програму заходів, зокрема, музично-поетичне мультимедійне дійство “Yuşan-Зілля” та супровідну культурно-просвітницьку програму “Суголосся/Aenkdeşlik. Кримськотатарська й українські традиції в культурних взаємозв'язках” у форматах творчих зустрічей-бесід, “співочих сніданків”, лекцій і влогів, об’єднаних центральною ідеєю – показати історичну єдність, мирне співіснування та глибоке взаємопроникнення культур українського та кримськотатарського народів.
5.
ID:7REG21-36213
Project name:
«Книга-мандрівка. Крим – це Україна»
Full name of the organization:ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГРІН ПІНГВІН МЕДІА»
Cities of implementation:
м. Київ, Україна,
Project description: В рамках проєкту «Книга-мандрівка. Крим – це Україна» буде створено 10 хвилинний анімаційний фільм про культурне минуле та формування візії майбутнього образу українського Криму, а також ілюстрована виставка «Абетка Криму», що дозволить розповісти про культурне різноманіття й цінності корінних народів Криму на всеукраїнську аудиторію. Метою проєкту є висвітлення, збереження та розвиток унікальної культурної спадщини корінних народів Криму. Проєкт спрямований підвищити увагу до тимчасово окупованого півострова, зберегти історичну пам’ять, підтримати місцеву громаду та вимушених ВПО. Всі матеріали проєкту будуть перекладені кримськотатарською мовою.
ЛОТ 3. Реінтеграція культурою (Проєкти для прифронтових та деокупованих територій)
Full name of the organization:Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Cities of implementation:
Дніпро,
Project description: Проєкт передбачає створення на території Музею історії Дніпра Меморіального комплексу «Пам’ятаємо», націленого на вшанування пам’яті загиблих дніпрян періоду повномасштабної війни. Метою проєкту є меморіалізація героїчної боротьби українських захисників, укріплення єдності та стійкості українського суспільства у боротьбі з ворогом шляхом вшанування українських захисників та підтримки постраждалих від війни мешканців громади. Реалізація проєкту забезпечить задовольнити культурний та соціальний запит військових та їх рідних у приверненні уваги до їх героїчного подвигу, сприятиме зростанню залученості громади до пізнання та осмислення подій повномасштабної війни, надасть наочне розуміння ціни, якою зберігається мирне життя у прифронтовому регіоні, сприятиме зміцненню єдності світової спільноти проти російської військової та культурної експансії
2.
ID:7REG31-03004
Project name:
Фестиваль українського народно танцю " Cлавутич-Дніпро.Фест" ім. Георгія Клокова
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization:Громадська організація «Яскрава Країна»
Cities of implementation:
Дніпро,
Project description: Проєкт націлений на зміцнення української ідентичності, єднання української нації шляхом вивчення, систематизації та популяризації хореографічної спадщини Придніпров’я, створення простору для обміну досвідом, методиками і практиками мистецтва хореографії фахівцям галузі з різних регіонів України. У рамках проєкту передбачено проведення онлайн-конкурсу серед аматорських колективів народної хореографії прифронтових та деокупованих областей та проведення дводенної резиденції серед фіналістів, присвяченої унікальній культурній спадщині видатного хореографа Г. Клокова, створення відеоверсії конкурсного концерту з метою поширення та популяризації на загальнонаціональному рівні.
3.
ID:7REG31-27741
Project name:
Написання опери «ТГШ. Подорож у часі»
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization:Громадська організація "Агентство міжнародного співробітництва"
Cities of implementation:
Харків,
Project description: Написання опери "ТГШ. Подорож у часі", присвяченої 210-й річниці від дня народження великого поета, пророка, борця за Україну Т.Г. Шевченка, стане відзначенням та вшануванням його спадщини. Основою синопсису цієї опери-кабаре стане твір, представника "Розстріляного відродження" талановитого письменника Гео Шкурупія. Композитор –Золтан Алмаші. Результати проекту включають створення новаторського музичного твору, який збагатить репертуар української оперної сцени та активізує інтерес до постаті видатного поета. Це буде опера про іншого Шевченка, людини, яка поринула у свіцьке життя, людини, популярність якої розлетілася по всій панській України. Цей твір буде сприяти оживленню культурного та мистецького життя на територіях, що пережили окупацію, що допоможе протистояти страшним воєнним викликам сучасних часів.
4.
ID:7REG31-36289
Project name:
Сковородинівський путівник українськими маєтками
Project description: Культурно-мистецький проєкт спрямований на культурну реінтеграцію прифронтових селищ Слобожанщини, де населення тривалий час піддавалося зросійщенню та спробам нівелювати у пам’яті людей згадки про їхнє історичне минуле. Місією проєкту стане створення та поширення “Слобожанського путівника” із інтерактивною мапою, унікальною архівною інформацією про маєтки, де перебував чи які зустрічав на своєму шляху Григорій Сковорода.
5.
ID:7REG31-36284
Project name:
Приазов’я – історичний форпост української культури
Full name of the organization:БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ІРИНИ ЄВТУШЕНКО "ФЕНІКС"
Cities of implementation:
Запоріжжя,
Харків,
Чернігів,
Project description: Ідея проєкту полягає в руйнуванні наративів та міфів про «російськість» Приазов’я України, які багато років насаджувались радянською пропагандою та стали ідейною основою до виправдання воєнної агресії росії проти України. На сьогодні очевидно, що процес реінтеграції таких територій, які були повністю або частково окуповані рф, буде складним та тривалим, тому його необхідно актуалізовувати вже зараз. Зокрема, через процеси культурної реінтеграції, які можуть бути спрямовані на зміцнення культурної спільноти, відновлення культурно-мистецьких зв'язків і сприяння їх збереженню в майбутньому. Проєкт популяризує художньо-мистецькими засобами матеріали про козацьке коріння Маріуполя (Домаха, Кальміуська Паланка), показуючи в чому незламність та героїзм міста і воїнів, які його боронили. За результатами передбачається: проведення фотовиставки музейних експонатів «Козацька доба» (за матеріалами Маріупольського краєзнавчого музею) з елементами театралізованої постановки на теми козацького періоду Маріуполя; створення веб-поталу відкритого доступу, що популяризує українські етно-культурні та історичні корені Приазов’я, акумулює візуальний та мультимедійний контент про українську ідентичність регіону, його місце і і роль в загальноєвропейському історичному контексті.
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization:БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ГРОМАДИ ХАРКОВА "ТОЛОКА"
Cities of implementation:
Харків,
вся Україна,
Project description: Кроссекторальний мистецький проєкт Maydan Story приурочено до 10ї річниці Майдану. Його ідея — через художню репрезентацію розповісти правдиву історію боротьби українців за свободу волевиявлення, демократичні цінності, трансформовану в унікальний культурно-мистецький продукт та відтворену на сцені у прифронтовому місті Харків. Мета проєкту - створення кроссекторального мистецького проєкту, спрямованого на укріплення в свідомості громадян ідеї цінності Революції Гідності для України, протидію російській відкритій та прихованій пропаганді у відношенні подій Євромайдану, та підтримку культурно-мистецького життя у прифронтовому Харкові. Вистава, що є унікальним поєднанням драматичного мистецтва, музики (хорового мистецтва), літератури, публіцистики та документального театру, та її відеоверсія для більшого поширення у культурно-інформаційному просторі, сприятимуть усвідомленню цінності Революції Гідності для України серед широкої аудиторії не тільки в Україні, а й у світі, розвінчуватимуть російські міфи про події Майдану та пов’язані з ними негативні упередження, формуватимуть потребу у подальшому розвитку громадянського суспільства.
7.
ID:7REG31-02855
Project name:
Цикл музичних терапевтичних програм "КОЛО ЖИТТЯ"
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Full name of the organization:Товариство з обмеженою відповідальністю «Фестивальний центр»
Cities of implementation:
місто Херсон,
Project description: Музична терапія "КОЛО ЖИТТЯ" - інноваційний проєкт-серія інтерактивних концертів, що об'єднує професійних музикантів та глядачів. Проєкт створюється задля сприяння культурній реінтеграції та заради підтримки жителів Херсонської області, створення терапевтичного простору та позитивного впливу на емоційний стан жителів в умовах постійних обстрілів. "КОЛО ЖИТТЯ" стане важливою культурною подією у Херсоні, терапевтичним процесом, який об'єднає людей через магію музики. Проєкт допоможе відновити діяльність професіоналів в сфері культури, які постійно проживають на території Херсонщини та виконає просвітницьку функцію – поглибить знання жителів міста про українські традиційні народні пісні, твори відомих композиторів (Шамо, Леонтович, Лисенко), сучасні популярні музичні композиції.
Full name of the organization:ФОП Пазич Микола миколайович
Cities of implementation:
Краснокутськ,
Project description: Запис та презентація музичного альбому “Де земля тремтить” від осередку “Яри” з метою посилення запитів на місцеві медіапродукти серед мешканців і ВПО в Краснокутській та сусідніх громадах Харківщини. Музика буде створена на основі вже існуючих пісень, серед яких є авторські та обробки народних, які останні 5 років користуються попитом у існуючої аудиторії колективу. Назва альбому символізує прифронтову локацію, де не зважаючи на постійний гуркіт від прильотів/вильотів, є доступ до музики яка занурює в атмосферу мелодійного андеграунду, акцентуючи прості, але в той час важливі цінності для людей які відкривають для себе Україну на своїй малій батьківщині у буремні часи.
9.
ID:7REG31-01769
Project name:
Козацький звичай "Спас" - бойова культура українців
Full name of the organization:Запорізький міський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім»
Cities of implementation:
Запоріжжя,
Project description: Проєкт «Козацький звичай Спас — бойова культура українців» — комплексний проєкт, націлений на формування бойового характеру українців, популяризацію національної бойової культури та військово-патріотичного руху. Проєкт включає в себе: створення пересувної виставки, що буде супроводжуватися відеорядом про застосування козацького звичаю Спас у сучасному житті; організацію та проведення круглого столу «Українські національні види спорту: сучасність та перспективи»; проведення представниками Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська федерація «Спас» відкритого тренування з козацького бойового мистецтва; проведення низки екскурсій експозицією та тематичних лекцій. По завершенню проєкту виставка експонуватиметься в Музеї Феноменальної Сили м. Запоріжжя, а також на різних майданчиках в інших регіонах України та містах світу.
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець Коновалова Олена Григорівна
Cities of implementation:
Дніпро,
Project description: Проект спрямований на підтримку та відновлення українських волонтерів у дніпровській громаді. Він об'єднує культурні заходи, психологічну підтримку для волонтерів, які надають допомогу військовим, ВПО, вразливим групам, тваринам. З метою привернення уваги суспільства до роботи волонтерів, зростання поваги та вдячності до волонтерських ініціатив передбачено створення низки відеосюжетів волонтерів та їх особисті історії волонтерства. Проєкт надасть можливість волонтерам відновити свої сили та продовжити допомагати громаді, сприятиме зміцненню волонтерського руху та підвищенню його впливу на розвиток громади.
11.
ID:7REG31-07263
Project name:
ДУША НАРОДУ. 100 років української народної пісні на поштовій листівці
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець Акмен Інна Робертівна
Cities of implementation:
Харківська, Сумська, Донецька, Запорізька, Херсонська області,
Project description: Культурно-мистецький проєкт має місію масово популяризувати традиційну українську народну пісню на матеріалі поштових листівок, виданих 100 років тому завдяки діяльності Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка. Кожна із таких листівок містить тематичний малюнок та підпис у вигляді кількох нотних рядків із текстом. Проєкт має на меті відновити повний текст та нотний запис пісень за цитатами на листівках і зробити їх доступними широкому загалу на теренах України та за кордоном.
Full name of the organization:КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Cities of implementation:
Запоріжжя, Запорізька область,
Project description: Створення шести вуличних виставок "Плакати воєнного часу", з використанням робіт, художників, які почали створювати свої постери з першого дня повномасштабного вторгнення росії на територію України, задля боротьби з пропагандою зі сторони країни-агресора, підтримки бойового духу та були зафіксовані у книзі “Плакати воєнного часу”, за допомогою фінансування Українського Культурного Фонду та за ініціативи Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради й Міжнародного симпозіуму сучасного мистецтва BIRUCHIY."
13.
ID:7REG31-32468
Project name:
Переосмислення культурно-історичної спадщини Миколаївщини в Козацьку добу: традиції козацького суднобудування та його вплив на розвиток регіону в XV – XVIII ст.
Full name of the organization:Громадська організація "Центр навчання і освіти дорослих "Південь""
Cities of implementation:
Миколаїв,
Project description: Проект спрямований на переосмислення минулого; дослідження та популяризацію культурно-історичної спадщини Миколаївщини козацької епохи як основи для розвінчання хибного уявлення про початок освоєння нашого краю лише після захоплення Північного Причорномор’я російською імперією; протистояння історико-ідеологічному інформаційному впливу, боротьбу з російською пропагандою щодо історичних зазіхань на українські землі; відродження національної свідомості, зміцнення історичної регіональної ідентичності. Завдяки реалізації проекту буде розроблено та проведено цикл освітніх інтерактивних заходів про козацьке минуле нашого краю, розширено знання в галузі козацького суднобудування ХV- ХІХ ст., також випущено низку друкованої продукції. Реалізація даного проекту стане підґрунтям для більш глибокого вивчення, дослідження та популяризації козацтва на Миколаївщині.
Full name of the organization:Фізична особа-підприємець ПІНЧУК ДМИТРО МИКОЛАЙОВИЧ
Cities of implementation:
Чернігів,
Дніпро,
Запоріжжя,
Миколаїв,
Project description: Це проєкт-візуалізація сили спротиву українського народу російській збройній агресії. Від початку повномасштабного вторгнення інформаційний простір наповнився великою кількістю історій, пов’язаних з тваринами. Окремі з них є продуктом абсурдно-фантазійної російської пропаганди, гумористично переосмисленим українцями. Метою проєкту є візуалізація наративів, пов’язаних з тваринами, що на асоціативному рівні сприймаються як символи спротиву у війні, розв’язаній росією проти України, через створення експозиції робіт майстрів декоративного розпису. У культурному контексті проєкт сприятиме популяризації української культурної спадщини та творчому осмисленню подій війни через через традиційну форму українського народного мистецтва - декоративний розпис.
Full name of the organization:Громадська організація "Агенція "Креативна Сумщина"
Cities of implementation:
Сумська область, територія аудиторії - необмежена,
Project description: Проєкт «Шляхами Павла Гнідича» покликаний фіналізувати дослідження, яке було розпочате Павлом Гнідичем ще 110 років тому на Роменщині, створивши, завдяки сучасним інформаційним технологіям та каналам розповсюдження контенту, повноцінний культурно-мистецький продукт, а саме відшукати, повернути з забуття та оприявнити традиційні обрядові пісні, тексти яких свого часу записав знаний етнограф Павло Гнідич, а мелодії так і залишилися непочутими. Проєкт покликаний відновити історичну справедливість та довести, що складні повороти на шляху розвитку нашої країни не зможуть знищити культурну спадщину, яку ми зобов’язані зберегти для нащадків.
Full name of the organization:Громадська організація “РУМ” (Платформа MY ART)
Cities of implementation:
Миколаїв,
Project description: «Історичний влог «ПроЩо: Миколаїв» - створення серії з 3 відеороликів з використанням motion (анімаційної) графіки, розміщених на платформі YouTube та у соціальних мережах. Відеоролики сприятимуть відновленню і переосмисленню української історії південного регіону, популяризації її серед зацікавленої аудиторії та формування позитивного іміджу України в світі, так як буде представлено інформацію про незнайоме минуле Миколаєва та українського Півдня, про його наукові та культурні зв’язки з іншими країнами Європи, які залишили тут спільну культурну спадщину. Проект буде представлений українською, англійською, німецькою та польською мовами.
17.
ID:7REG31-01079
Project name:
Документальна експозиція "Бібліотеки Херсонщини: злочини росії проти культури України"
Rating:237
General budget:
498975
The requested amount from the UCF:
498975
Грантова угода: Відсутня
Competition type: Individual
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Full name of the organization:Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Cities of implementation:
Херсон,
Project description: Документальна експозиція "Бібліотеки Херсонщини: злочини росії проти культури України" містить документні матеріали про злочини окупантів проти української культури, зокрема бібліотек, на Херсонщині. Основне завдання проєкту - документувати та демонструвати світові докази культурного геноциду та знищення української ідентичності рф на території Херсонської області. Основна увага буде зосереджена на знищенні та руйнуванні бібліотек Херсонщини як прояву культурного геноциду та викриття наративів імперської росії щодо української культури під час повномасштабної війни, фактах інформаційної війни на теренах окупованої частини області. Результатом проєкту стане документальна експозиція, яка буде постійно розміщувати на тимчасовому місці дислокації бібліотеки. Можливо представлення матеріалів експозиції в бібліотеках країни. Віртуальна вепсія експозиції буде представлена на сайті бібліотеки в українській та англійській версії, що дозволить поширити документальну інформації про злочини росії не тільки в Україні, але й для зарубіжних країн. , яка містить експонати- артефакти, фотодокази, свідчення очевидців - про руйнування бібліотек області, знищення україномовної літератури та української символіки, викривлення історичної пам’яті через пропаганду, поширення імперських наративів росії тощо. Передбачається, що віртуальна експозиція буде мати англо - та німецькомовну версію, буде доповнена субтитрами та мати аудіодискрипцію, що дозволить розширити коло віртуальних відвідувачів виставки, у тому числі серед глядачів, що мають вади зору або слуху.