+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua

Реєстр програми Стипендії

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Заявник
Запитувана сума від УКФ
Стипендії
1.
ID: 3SCH1-8673-2
Назва проекту: "Музика як спадщина: від традиції до продукту». Стипендія для участі в освітньому онлайн курсі для музикантів «Music as Heritage: From Tradition to Product» («Музика як спадщина: від традиції до продукту») Літнього університету Центрально-Європейського університету (Будапешт, Угорщина)
Рейтинг: 464
Чернета Тетяна Олександрівна
Запитувана сума від УКФ: 6464
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8673-2
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна, онлайн з Будапешту, Угорщина,
Опис проекту: Проект «Музика як спадщина: від традиції до продукту» створений з метою отримати стипендію на дистанційне навчання його автора за програмою онлайн курсу «Музика як спадщина: від традиції до продукту», розробленого для музикантів Літнім Університетом Центрально-Європейського університету. Авторка проекту – професійний музикант, науковець-культуролог, кандидат мистецтвознавства, викладач, що прагне постійного підвищення власної кваліфікації, самоосвіти та поглиблення знань про музичну культуру європейських народів. Знаннями, які будуть отримані під час дистанційного навчання, авторка проекту планує поділитися з молодими українськими музикантами у процесі викладання в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Крім того, набутий під час навчання досвід буде висвітлено у доповіді (з публікацією тез) на мистецькій науково-практичній конференції. Це надасть змогу ознайомитись з ним широкій аудиторії теоретиків і практиків аудіального мистецтва.
2.
ID: 3SCH1-8119
Назва проекту: Стипендія для участі в освітньому курсі у Флоренції для дослідників старовинного текстилю «Plain and weave-patterned cloth. Recognition, analysis and cataloguing» (Тканий текстиль. Розпізнавання, аналіз та каталогізація)
Рейтинг: 456
Гоцало Катерина Віталіївна
Запитувана сума від УКФ: 20770
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8119
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Італія, Флоренція,
Опис проекту: Мета відвідання курсу у Флоренції – підвищення кваліфікації в контексті дослідження колекції старовинного європейського та азійського текстилю Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Технологічний аспект виготовлення тканин – найбільш складний для осмислення. Курс, що відбуватиметься у відомій інституції з вивчення тканин «Arte della Seta Lisio Foundation», дасть можливість ознайомитися з особливостями атрибуції тканого текстилю. Результат проходження професійного курсу – атрибуція великої кількості старовинних тканин, що зберігаються в Україні, їх якісне експонування на тематичних виставках Музею Ханенків та в інших культурних установах. Відвідання курсу також допоможе у покращенні умов зберігання давнього текстилю у фондах та експозиції приміщень Музею Ханенків, у відповідності до європейських музейних стандартів.
3.
ID: 3SCH1-6586
Назва проекту: Стипендія для проходження онлайн навчання від міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions
Рейтинг: 446
Шиян Віктор Олександрович
Запитувана сума від УКФ: 8000
Завантажити грантову угоду 3SCH1-6586
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Київська область,
Опис проекту: Проект полягає у проходженні освітнього онлайн курсу від міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Курс складається із чотирьох модулів: Маркетинг стратегія, Сторітейлінг, Поведінкова наука для брендів, Креативність для бізнесу. Результатом проходження курсу буде імплементація отриманих знань у навчальні програми дисциплін «Теорія реклами», «Основи реклами», «Технології виробництва та просування контенту» та їх викладання студентам Київського університету імені Бориса Грінченка, де автор проекту працює старшим викладачем кафедри реклами та зв’язків з громадськістю. Також результатом проекту буде створення відкритої відеолекції та PowerPoint презентації з врахуванням отриманих знань для студентів всіх ВНЗ України.
4.
ID: 3SCH1-8276
Назва проекту: Стипендія для дослідження та фіксації способів виготовлення українських ударних традиційних музичних інструментів
Рейтинг: 440
Левченко Андрій Андрійович
Запитувана сума від УКФ: 26720
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8276
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Мельники, Чигиринського району, Черкаської області, с. Василева Гута, Чернігівського району, Чернігівської області,
Опис проекту: Дослідження та фіксація способів виготовлення українських традиційних музичних ударних інструментів, що стане запорукою продовження унікального ремесла, яке було поширене по всій Україні ще 50 років тому, а зараз стоїть на порозі зникнення. Результатами стипендії стануть два навчальні відеоролики тривалістю 10 хв кожен, а також цифровий методичний покроковий посібник зі створення інструментів, що міститиме детальні креслення та фото, інформацію про матеріали, технологію виготовлення, обробку кожного виду матеріалів. Всі матеріали будуть опубліковані у вільному доступі, що дасть змогу навчитися виготовляти музичні інструменти власноруч музикантам та усім охочим та врятувати унікальне ремесло від забуття.
5.
ID: 3SCH1-0542
Назва проекту: Стипендія для підвищення кваліфікації через проходження онлайн майстер-практикуму з візуалізації концептуального оперного театру .
Рейтинг: 436
Журавкова Юлія Олександрівна
Запитувана сума від УКФ: 67700
Завантажити грантову угоду 3SCH1-0542
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проекту є підвищення кваліфікації молодого українського оперного режисера та сценографа через проходження онлайн майстер-практикуму у одного з провідних театральних діячів світової оперної сцени. Результатами дистанційного двокомпонентного теоретично- практичного тренінгу буде поглиблення знань в області сучасного оперного мистецтва, опанування навичок залучення новітніх сценічних технологій, ознайомлення зі світовими тенденціями оперної сцени. В рамках трьохмісячного інтенсиву заявником буде опановано програму курсу та виконано лабораторні роботи із застосуванням здобутих знань в області сучасної театральної образності.
6.
ID: 3SCH1-6023-2
Назва проекту: Дослідження в рамках роботи над PHd дисертацією "Постправда та гібридні фейк-структури як художня стратегія у візуальному мистецтвів ХХ-ХХI ст."
Рейтинг: 432
Сушинський Олександр Павлович
Запитувана сума від УКФ: 46635
Завантажити грантову угоду 3SCH1-6023-2
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Лодзь, Люблін, Варшава,
Опис проекту: Поїздка має на меті дослідження польського мистецтва, окремі представники якого (Ю.Рабоковські, З.Лібера, А.Баумгарт тощо ) працюють з темою фейк(ології), постправди і містифікації та використовують це як художню стратегію в своїх проєктах. Польща є однією з найцікавіших країн Європи в цьому сенсі, адже ще в 60-х роках з’явились художники як-то група «Zero-61», які займались фейк(ологією). Актуальність дослідження полягає в наступному: існує безліч досліджень феномену постправди і фейк(ології) в сферах політики, соціальному полі та медіакомунікацій, натомість наша робота стосуватиметься аналізу західного, зокрема польського та українського візуального мистецтва в даній сфері із застосування психоаналітичної оптики та сучасного апарату філософії.їздка має на меті дослідження польського мистецтва, окремі представники якого (Ю.Рабоковські, З.Лібера, А.Баумгарт тощо ) працюють з темою фейк(ології), постправди і містифікації та використовують це як художню стратегію в своїх проєктах. Польща є однією з найцікавіших країн Європи в цьому сенсі, адже ще в 60-х роках з’явились художники як-то група «Zero-61», які займались фейк(ологією). Актуальність дослідження полягає в наступному: існує безліч досліджень феномену постправди і фейк(ології) в сферах політики, соціальному полі та медіакомунікацій, натомість наша робота стосуватиметься аналізу західного, зокрема польського та українського візуального мистецтва в даній сфері із застосування психоаналітичної оптики та сучасного апарату філософії.
7.
ID: 3SCH1-8116-2
Назва проекту: Стипендія для участі в онлайн-майстеркласі з Варгою Габором
Рейтинг: 429
Булига Стефан Вікторович
Запитувана сума від УКФ: 16440
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8116-2
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Рівне, Київ,
Опис проекту: Фінансування онлайн-майстеркласу відомого музиканта та викладача Варги Габора, який складається з 6 занять. Метою проєкту є реалізація заходів, направлених на особистісний професійний розвиток заявника, підвищення його кваліфікації та вдосконалення ключових навичок, потрібних для подальшого навчання, а також формування позитивного іміджу України та національної кларнетової школи. Також успішними результатами проєкту буде індивідуальне мережування, яке сприятиме обміну інформацією та професійними секретами між людьми та групами, які мають спільні інтереси та отримання інформації усіма зацікавленими особами про програму УКФ "Стипендії", про даний проєкт і про одного з найкращих музикантів та викладачів Європи та його спосіб і методику викладання на онлайн-майстеркласі й, звісно, успішне проходження самих заходів, які стануть етапом підготовки до вступу заявника до консерваторії.
8.
ID: 3SCH1-0618
Назва проекту: Стипендія для участі в резиденції ZK/U для митців-дослідників “міста” і реалізації проекту “Колайдер” у Берліні.
Рейтинг: 429
Чепелик Оксана Вікторівна
Запитувана сума від УКФ: 99570
Завантажити грантову угоду 3SCH1-0618
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Берлін, Німеччина,
Опис проекту: Участь в резиденції ZK/U для митців-дослідників “міста” і реалізація проекту “Колайдер” у Берліні. Проведення зйомок в знакових місцях Берліну. Пошук в кіно-медіа архіві Берліну історичних хронікальних матеріалів подій в публічних просторах. З цього матеріалу створити дигітальне імерсивне середовище “Колайдер: Берлін case study”. Презентація проекту “Колайдер” в ZK/U з фокусом на містах України, таких як Київ, Одеса, Слов’янськ і Краматорськ. Дослідження практик взаємодії в Німеччині і залучення проектів до Міжнародного фестивалю соціальної скульптури в Києві. На основі проведеного дослідження щодо зміни парадигми функціонування публічних просторів після пандемії, написання розділу докторської дисертації “Сучасне мистецтво, архітектурні простори і новітні технології в парадигмі взаємодії”.
9.
ID: 3SCH1-4827
Назва проекту: Підвищення режисерської кваліфікації в Литовському національному театрі Драми у Вільнюсі та знайомство з театрами Каунаса, Клайпеди та Паневежису
Рейтинг: 429
Гусаков Дмитро Сергійович
Запитувана сума від УКФ: 33215.00
Завантажити грантову угоду 3SCH1-4827
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Вільнюс; Литва, Каунас; Литва, Клайпеда; Литва, Паневежис; Литва,
Опис проекту: Даний проєкт проводиться з метою: - Відвідування та долучення заявника до репетиційного процесу театру; - Знайомство з кращими театральними виставами країни; - Спілкування з визначними литовськими театральними діячами; - Налагодження співпраці між театральними інституціями Литви та тими які представляє заявник. Результатами проєкту є: - Завдяки відвідуванню та долученню заявника до репетиційного процесу театру, знайомству з кращими театральними виставами та спілкуванню з визначними литовськими театральними діячами має відбутися неодмінне зростання режисерської кваліфікації заявника; - В перспективі, завдяки налагодженню співпраці між театральними інституціями обох країн мають відбутися нові театральні проєкти, режисерський та фестивальний обмін інституцій.
10.
ID: 3SCH1-9056
Назва проекту: Участь у лабораторії з ресорчу та девелопменту від центру документальних мистецтв ЮніонДокс у Нью-Йорку, США з документальним кінопроектом "Сльози Апача"
Рейтинг: 428
Мозговий Семен Андрійович
Запитувана сума від УКФ: 98906
Завантажити грантову угоду 3SCH1-9056
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Літня документальна лабораторія ЮніонДокс організована таким чином, щоб бути дуже стуктурованою середою, в якій обрана група кінематографістів з США та інших країн може надихнутись та пропрацювати кожен аспект своєї майбутньої роботи. Базируючись в одному з найзахоплюючих районів Нью-Йорку,Брукліні, лабораторія досліджує сучасні методи створення документального фільму, пропонуючи глибоке розуміння найкращих практик та способів кіновиробництва, щоб допомогти кінематографістам створити міцну основу для майбутнього незалежного проекту. Завдяки щоденним показам, дискусіям під час семінарів, заняттям з підвищення кваліфікації та щотижневим візитами до індустрійних організацій лабораторія знайомить учасників з різноманітними світовими видами та практиками креативної документалістики.
11.
ID: 3SCH1-6640-2
Назва проекту: Стипендія для участі у стажуванні у "New media advocacy project" для виробників документальних фільмів у Нью-Йорку
Рейтинг: 421
Божко Ольга Миколаївна
Запитувана сума від УКФ: 50404
Завантажити грантову угоду 3SCH1-6640-2
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Це буде двотижневе стажування в організацїї професійних фільммейкерів - NMAP. Мета стажування: оволодіти практичними інструментами та сучасними техніками візуального сторітелінгу під керівництвом досвідчених документалістів. Стажування покращить мої навички у створенні документальних фільмів та соціальних роликів на захист прав людини. Результатом стане створення циклу короткометражних документальних фільмів на підтримку молоді, яка переїхала з окупованих територій Донбасу - для показів в українських вузах та на українському ТБ. Я дізнаюся більше про всі етапи створення високоякісного візуального контенту і навчусь стратегії створення нових наративів, які нестимуть позитивні соціальні зміни.
12.
ID: 3SCH1-7843
Назва проекту: Стажування у головного хормейстера Одеського Національного Академічного театру Опери та Балету.
Рейтинг: 421
Тарасенко Назарій Олександрович
Запитувана сума від УКФ: 33295.00
Завантажити грантову угоду 3SCH1-7843
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Одеса,
Опис проекту: Стипендіальна програма Фонду для мене поодинока можливість отримати професійний досвід в організації творчого процесу професійного колективу — хору Одеського національного академічного театру опери та балету. Під керівництвом головного хормейстера театру маю намір з`ясувати та опанувати питання, а саме: генезис оперного хору, його специфіку, спільний підготовчий період постановників, яким чином вибудовується єдина художня концепція майбутньої вистави, технологічний аспект закулісних хорів, тощо. Очікую від стажування предметних уявлень про цей аспект диригентсько-хорової діяльності та в майбутньому на практиці застосовувати набуті вміння та навички.
13.
ID: 3SCH1-0186
Назва проекту: Стипендія на навчання на курсі зі створення VR/АР проєктів для режисерів в рамках Beldocs Academy на фестивалі BelDocs у Белграді та відвідування фестивалю BelDocs.
Рейтинг: 419
Сигарева Оксана Вікторівна
Запитувана сума від УКФ: 36620.00
Завантажити грантову угоду 3SCH1-0186
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Белград, Сербія,
Опис проекту: Навчання режисерки на лабораторії Beldocs Academy на міжнародному фестивалі документальних фільмів Beldocs з метою створення VR фільму "Up in the air" (Куди поїхав цирк?) про дитячу циркову студію. Навчання включає розробку ідеї фільму та знайдення технічного рішення втілення VR фільму "Up in the air" з метою презентації його на міжнародних фестивалях та пітчингах. Результатом навчання повинна стати розробка пакету документів фільму: логлайн, синопсис, трітмент, фінансовий план, маркетинг план, мудборд для VR фільму "Up in the air". Друга ціль навчання - створення в Україні VR/AR лабораторії для кіновиробників у співпраці з міжнародними колегами та пошук партнерів для її проведення.
14.
ID: 3SCH1-6519
Назва проекту: Стипендія для проведення стажування в Українському інституті Америки.
Рейтинг: 418
Кульчинська Леся Миколаївна
Запитувана сума від УКФ: 91836
Завантажити грантову угоду 3SCH1-6519
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Метою проекту є стажування в Українському інституті Америки (УІА). Я вважаю цю інституцію стратегічно дуже важливою для промоції української культури в світі. Під час стажування хочу глибоко познайомитися з її командою, структурою та принципами роботи, з метою налагодження довгострокової співпраці, а також організувати виставку: “Суспільство, що докорінно відрізнятиметься. Українське відео мистецтво 2015-2020 років”, що представить міжнародній аудиторії провідних українських молодих художників та їх візії українського суспільства в драматичний період історії: після революції та під час війни. Керівництво УІА виявило інтерес до запропонованої ідеї виставки, та погодилося посприяти в її реалізації за умови мого стажування.
15.
ID: 3SCH1-8408
Назва проекту: Дослідження для написання книжки "Українка в Нью-Йорку"
Рейтинг: 416
Бабкіна Катерина Богданівна
Запитувана сума від УКФ: 14400
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8408
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Дослідження біографії та творчості американської театральної режисерки Вірляни Ткач. Мета: написання книжки "Українка в Нью Йорку" і висвітлення на основі її біографії та діяльності історію кількох поколінь української еміграції в США та особливої привабливості культурного набутку, що виникає завдяки перетину національних ідентичностей. Результат поїздки: основна канва книжки (оповідь про життя і творчість) та план подальшого ширшого дослідження. Для читачів незмінно привабливим буде тло подій книжки – Нью-Йорк 70х-90х та мистецькі процеси, що формувалися там, а для України та світу великою несподіванкою буде те, як багато доданої вартості в цих процесах від українців та української культури. Стилістичний референс – “Просто діти” Патті Смітт.
16.
ID: 3SCH1-5856
Назва проекту: Стажування у кіношколі А. Вайди у Варшаві.
Рейтинг: 415
Робський Владислав Олександрович
Запитувана сума від УКФ: 57048
Завантажити грантову угоду 3SCH1-5856
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Варшава, Польща (онлайн),
Опис проекту: Школа Вайди запрошують і просять сприяння в отриманні стипендії Гранту режисера і сценариста , Владислав Робський який є її випускником сценарного курсу, для проходження на базі Школи та Студії А. Вайди стажування. Під час стажування Владислав отримає консультації під опікою наших викладачів щодо вдосконалення і фіналізації сценарію «Повернення», який він розробив і почав писати під опікою викладачів Мачея Собіесчанського і Філіпа Марчевського в рамках сценарної резиденції BYDGOSKA TOŻSAMOŚĆ FILMOWA: STYPENDIUM SCENARIUSZOWE, CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY в Бидшоші, Полщі, у грудні 2018 року. Консультації будуть надані від наших кращих викладачів Школи Вайди: Мачея Собіесчанского, Філіпа Марчевського, Войцеха Марчевського, Іоанни Краузе і Павла Павліковського.
17.
ID: 3SCH1-3362
Назва проекту: Економіка арт-ринку. Онлайн курс Christie's Education.
Рейтинг: 410
Гай Катерина Сергіївна
Запитувана сума від УКФ: 44200
Завантажити грантову угоду 3SCH1-3362
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: онлайн,
Опис проекту: Art Market Economics - це інтенсивний і поглиблений курс, розроблений для ознайомлення з основними рисами сучасного ринку мистецтв. Протягом шести тижнів курс спрямовано на ознайомлення з розвитком та структурою арт-ринків у ключових регіонах; основи економічної теорії для розуміння ринку; фінансів мистецтва; регулювання; та економічного впливу арт-ринку. Освіта Christie's Education повністю належить аукціонному дому Christie's, дозволяє отримати унікальний досвід навчання в сфері арт – ринку.
18.
ID: 3SCH1-9152
Назва проекту: Мистецька лабораторія для створення та показу інсталяції “РоздІловІ. Remember nothing”
Рейтинг: 409
Михайлюк Ольга Миколаївна
Запитувана сума від УКФ: 40375
Завантажити грантову угоду 3SCH1-9152
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Село Бабин, Косівський р-н, Івано-Франківська обл., Івано-Франківськ,
Опис проекту: Під час резиденції Олі Михайлюк в Хаті-Майстерні передбачається створення інсталяції разом з куратором простору, художником Олександром Московчуком. Проєкт “РоздІловІ”, що поєднує візуалізацію, музику й поезію, протягом кількох років існував як сценічне дійство. Зараз його режисерка й авторка візуалізації Оля Михайлюк знайшла іншу форму твору й спілкування з аудиторією. Візуальні роботи, створені під час виступів, будуть зібрані в інсталяції. Нові сполучення й тривимірність запропонують нові сенси постійній аудиторії та приваблять нову. Інсталяція буде задокументована у відкритому просторі Карпат та виставковому просторі в Івано-Франківську. Надалі вона існуватиме в онлайн і в офлайн форматах, продовжуючи дискусію про кроссекторальність.
19.
ID: 3SCH1-8630
Назва проекту: Стипендія для проведення досліджень сучасного стану експозицій з історії запорозького козацтва у музеях України
Рейтинг: 404
Третяченко Олександр Сергійович
Запитувана сума від УКФ: 8909.94
Завантажити грантову угоду 3SCH1-8630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, м. Черкаси, м.Новомосковськ (Дніпропетровська обл.), м.Чигирин (Черкаська обл.), м.Одеса, м.Херсон, м.Дніпро,
Опис проекту: Дослідницький проект в межах стипендіальної програми спрямований на посилення ролі культури у розвитку суспільства, зокрема музеїв, як важливих соціокультурних інститутів, через розробку відповідних рекомендацій на основі аналізу вже існуючих експозицій та можливостей використання кращих інноваційних українських та світових практик у цій сфері. В рамках проекту буде здійснено оцінку стану існуючих експозиційно-художніх рішень та потенціалу їх осучаснення у представленні історії запорозького козацтва музеями України. Результати досліджень стануть складовою частиною концепції нового Музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця» та будуть використані під час сучасного музейного проектування в контексті його реекспозиції та створення конкурентно-спроможного інноваційного експозиційного продукту.