Реєстр програми Дослідження. Освіта. Резиденції. Стипендії

#
ID
Назва проекту
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
# 1.
ID: 5DORS11-00580
Назва проекту: Розробка методики обчислення економічних показників концертної організації (філармонії) в контексті стратегічного управління
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 846822.00
Запитувана сума від УКФ: 826822.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ МАРКЕТИНГУ"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Житомир, Житомирська область, Ужгород, Закарпатська область, Львів, Львівська область,
Опис проекту: Метою проєкту «Розробка методики обчислення економічних показників концертної організації (філармонії) в контексті стратегічного управління» є розробка системи індикаторів, що дозволить формулювати планові/звітні показники діяльності, котрі стимулюють організацію досягати стратегічних цілей, та адекватно відображати стан організації. Для цього буде сформульовано стратегічне бачення розвитку філармонії, на підставі аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища, ключових факторів успіху, можливостей комерціалізації діяльності. Основний результат проекту — Методика обчислення економічних показників буде надрукована у паперовій формі і запропонована стейкхолдерам для впровадження. Проєктом передбачена апробація Методики на прикладі Рівненської філармонії. Основні та проміжні результати проєкту, в т.ч. аналіз ринкового середовища, будуть також розміщені у відкритому доступі на веб-ресурсах.
# 2.
ID: 5DORS11-00923
Назва проекту: Нейро-КІНОмаркетинг
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 998087.20
Запитувана сума від УКФ: 998087.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Грачова Надія Сергіївна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мета проєкту “Нейро-КІНОмаркетинг”- шляхом проведення нейро-дослідження дослідити та проаналізувати емоційну залученість та підсвідому реакцію українского глядача на промоматеріали художніх фільмів (тизери та постери). Завдяки цьому буде виявлено, що спонукає глядачів вибрати фільм для перегляду та стає тригером для покупки квитка. Результати нейродослідження будуть сформовані у дорожню карту з використанням прикладних методів, яка допоможе продюсерам та дистриб'юторам краще зрозуміти поведінку українського глядача, покращити якість промоційного пакету своїх фільмів і тим самим сприяти збільшенню кількості глядачів українського контенту.
# 3.
ID: 5DORS11-01190
Назва проекту: Право держави на археологічну спадщину в контексті захисту та повернення культурних цінностей України
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 689438.00
Запитувана сума від УКФ: 669438.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Спілка археологів України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення ґрунтовних юридичних підвалин для підвищення ефективності захисту та повернення матеріальних культурних цінностей, зокрема археологічної спадщини, оскільки на сьогодні правове регулювання цієї сфери потребує суттєвого удосконалення. Це передусім розробка концепції щодо прав держави на археологічну спадщину та законодавчих пропозицій щодо юридичного оформлення відповідних прав. На основі аналізу зарубіжного досвіду та міжнародно-правової бази у сфері захисту та повернення матеріальних культурних цінностей передбачається обґрунтування прав України на свою археологічну спадщину як через законодавчі інструменти, так і доктринальні підходи. Результатом проєкту має бути аналітичний звіт з розробленою доктринальною концепцією щодо прав держави на археологічну спадщину та конкретними законодавчими пропозиціями щодо юридичного оформлення відповідних прав, спрямованими на підвищення ефективності захисту матеріальних культурних цінностей та їх повернення в Україну.
# 4.
ID: 5DORS11-02139
Назва проекту: Вплив креативних індустрій на сталий розвиток України
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 978380
Запитувана сума від УКФ: 978380
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Кашпур Андрій Олександрович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Дніпро, Львів, Хмельницький, Суми, Черкаси,
Опис проекту: Світові тренди свідчать, культура та креативні індустрії - важлива складова національних економік. У стратегії розвитку УКФ визначено необхідність збільшення рівня вимірюванюваності впливу культури, креативних індустрій, на розвиток України. Виникає необхідність аналізу поточного ландшафту креативної економіки України: зв'язку між креативними індустріями та культурою і мистецтвом; місця та ролі креативних індустрій в економіці; ролі та впливу креативних індустрій на розвиток громад та України. Треба визначити перспективні сценарії розвитку креативних індустрій в культурно-креативному секторі економіки. Розробити практичні рекомендації застосування інструментів розвитку культурно-креативної сфери діяльності/сектору економіки для державних органів влади та місцевого самоврядування.
# 5.
ID: 5DORS11-03085
Назва проекту: Нішеві проєкти у сфері культури: можливості довгострокового моніторингу результатів
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 729400
Запитувана сума від УКФ: 710900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ ГАЛИЦЬКОГО РАЙОНУ М.ЛЬВОВА "ВІРМЕНСЬКА-ТРИДЦЯТЬ П'ЯТЬ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті напрацювати методологію та практичні рекомендації моніторингу довготермінових результатів нішевих культурних проєктів для локальних незалежних організацій та органів місцевої влади
# 6.
ID: 5DORS11-03317
Назва проекту: Дослідження ринку подкастів в Україні
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1019914.10
Запитувана сума від УКФ: 999914.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Львівський медіафорум"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Проект передбачає проведення глибинного дослідження потреб та вподобань слухачів подкастів, яке допоможе не лише створити портрет слухача подкастів в Україні, але й визначити його регіональні особливості та вибудувати ефективні шляхи монетизації таких продуктів, незалежно від державних інвестицій. В рамках реалізації проєкту Львівський медіафорум у співпраці з провідними подкаст-студіями України розробить унікальну методологію для формування портрету аудиторії подкастів. Відтак, закладені підходи до реалізації проєкту дозволяють очікувати повноцінного продукту, котрий не лише посилить українські медіа, а й дозволить створити якісно інший рівень взаємодії з аудиторіями. У результаті дослідження будуть згенеровані аналітичні дані, які повинні у перспективі стати підґрунтям для вироблення культурних політик на національному, регіональному та місцевому рівнях; будуть отримані нові знання про стан розвитку ринку культури та креативних індустрій.
# 7.
ID: 5DORS11-03362
Назва проекту: Артринок в Україні: екосистема та модель розвитку
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 982884
Запитувана сума від УКФ: 982884
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "АРТ ІН"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Львів, Дніпро, Харків, Луцьк та ін. міста України,
Опис проекту: Міждисциплінарне аналітичне дослідження актуального стану арт-ринку в Україні. Напрацювання моделі розвитку арт-ринку шляхом проведення наукового дослідження, фахової науково-практичної конференції та аналізу отриманих результатів. Проект передбачає видання повної версії аналітичного звіту, теоретичних та практичних рекомендацій згідно результатів проведеного дослідження.
# 8.
ID: 5DORS11-03370
Назва проекту: Green production protocol UA
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 965840
Запитувана сума від УКФ: 965840
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ФЕМІЛІ СІНЕМА"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Коротка інформація про проект, яка включає мету та результати (до 100 слів) В рамках проекту будуть проаналізовані перспективи впровадження в Україні екологічно чистого кіновиробництва та розроблені відповідні рекомендації - «Green production protocol UA». Проект реалізуватиметься шляхом аналізу вітчизняних та закордонних практик, що регламентують екологічно ефективне створення контенту, та їх впровадження у виробництво на базі мейджерного українського продакшену. Додатково проект міститиме порівняльну характеристику з фінансовими розрахунками здійснення продакшену на стандартних умовах та по принципу Green production. Довгостроковою перспективою проекту є запровадження у вітчизняних продакшенах низки елементів екологічного кіновиробництва та збільшення привабливості України, як сервісної країни для кіновиробництва.
# 9.
ID: 5DORS11-03565
Назва проекту: Довідник з доступності музеїв та виставкових просторів
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 416899.97
Запитувана сума від УКФ: 416900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БФ "Єврейсько-українська соціальна ініціатива"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає розробку, укладання та публікацію «Довідника з доступності музеїв та виставкових просторів» - ілюстрованої збірки рекомендацій щодо підвищення інклюзивності музейних та виставкових просторів. Метою проєкту є створення простого, практичного та наочного інструменту для впровадження стандартів безбар’єрності в музейних та інших виставкових просторах. Довідник, розрахований на широке коло зацікавлених осіб, спиратиметься на чинні державні норми та міжнародні стандарти, що випливають з кращих світових практик музейної інклюзії. Окрім принципів організації архітектурної доступності простору, Довідник міститиме рекомендації щодо інклюзивного формування експозицій. Ефективність Довідника посилюється долученням до його створення експертів-консультантів – представників профільних громадських організацій, які мають цінний досвід промоції безбар’єрності у культурно-мистецькій сфері.
# 10.
ID: 5DORS11-03626
Назва проекту: Музей, дружній до дитини
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 406800
Запитувана сума від УКФ: 406800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Ясеновська Марія Едуардівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт має на меті підвищити якість надання культурних послуг для дітей та сімей з дітьми в музеях через розробку універсальних стандартів, критеріїв та індикаторів надання таких послуг на основі кращих міжнародних та українських практик. Продуктом проєкту є аналітичний звіт, який буде представлений під час фінальної прес-конференції за результатами проєкту.
# 11.
ID: 5DORS11-03919
Назва проекту: Культурний туризм в Україні: визначення впливу культурного продукту на індустрію гостинності
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 985000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська спілка “ВІЗІТ ЮКРЕЙН”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Київ, м. Львів, Львівська область, м. Херсон, Херсонська область, м. Одеса, Одеська область, м. Запоріжжя, Запорізька область, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, Міжнародний аеропорт “Бориспіль” (KBP), Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького (LWO), Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” (OZH),
Опис проекту: Дослідження “Культурний туризм в Україні: визначення впливу культурного продукту на індустрію гостинності” має на меті з’ясувати ступінь впливу існуючого культурного продукту, у тому числі результатів роботи інституцій та проєктів, що отримують державну підтримку в будь-якій формі (грантова підтримка, фінансове забезпечення) на індустрію гостинності. Наявні на сьогодні дані не дозволяють сформувати доказову політику у сферах культури, креативних індустрій та туризму. Саме тому існує потреба організувати дослідження, що буде проведено на основі кількісного соціологічного дослідження шляхом проведення face-to-face опитувань у ключових для туристів локаціях, та подальшої оцінки впливу культурного продукту на формування туристичної пропозиції. Довгостроковий результат - вироблення ефективних стратегій розвитку культурного туризму.
# 12.
ID: 5DORS11-04511
Назва проекту: Гончарство Давньої Русі: інтенції минулого у сучасності
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 693736.21
Запитувана сума від УКФ: 693736.21
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вишгородський історико-культурний заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Вишгород Вишгородського району Київської області, місто Київ, Україна, місто Житомир Житомирського району Житомирської області, місто Чернігів Чернігівського району Чернігівської області,
Опис проекту: Мета дослідження Розкрити та презентувати потенціал теми давньоруського гончарства, як унікального культурно-історичного феномену та визначити перспективи його використання у музейно-туристичній, науковій та навчальній діяльності в Україні.
# 13.
ID: 5DORS11-04625
Назва проекту: Дослідження впливу державного фінансування через грантову підтримку на державні і комунальні заклади культури
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Центр дослідження суспільства”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації:
Опис проекту: Проект передбачає проведення дослідження для оцінки впливу державного грантового фінансування на діяльність державних та комунальних закладів культури та перспектив цього фінансування з огляду на спроможності закладів подавати заявки на отримання грантового фінансування та реалізовувати проєкти, на прикладі Українського культурного фонду. В результаті буде розроблено критерії для оцінки впливу державного грантового фінансування на діяльність державних та комунальних закладів культури; опубліковано дослідження, що міститиме аналіз впливу фінансування від Українського культурного фонду на діяльність державних та комунальних закладів культури, які отримували таке фінансування у 2018-2021 роках. Також буде розроблено рекомендації для вдосконалення державних політик щодо грантового фінансування у сфері культури.
# 14.
ID: 5DORS11-04970
Назва проекту: Дослідження креативних хабів Європи
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 929500.00
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Культура Медіальна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Дніпро, Київ, інші міста Європи,
Опис проекту: «Дослідження креативних хабів Європи» — це проєкт, націлений на вивчення досвіду створення та розвитку європейських та, зокрема, українських креативних хабів. Метою проєкту є розробка методичних рекомендацій/посібника для низових ініціатив та організацій, які прагнуть відкрити креативний хаб в Україні, але не знають з чого почати.
# 15.
ID: 5DORS11-05305
Назва проекту: Креативні хаби: становлення та оновлення
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 994700
Запитувана сума від УКФ: 966700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Воробей Володимир Георгійович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Протягом останнього десятиліття креативні хаби стали осередками культурних практик та центрами розвитку креативних індустрій. Пандемія COVID-19 змінила динаміку - хаби закривались, переформатовувались, не відкривались, аудиторія стала гібридною. Трансформація практик, моделей та форматів креативних хабів у (пост)пандемічний період вимагає вивчення та осмислення. Проектом передбачається розробка методичних та практичних рекомендацій для різних типів цільових аудиторій щодо пріоритетних функціональних напрямків з урахуванням потреби в інклюзивності. Методологія передбачає використання співтворення (co-creation) - рекомендації розроблятимуться практиками для практиків. Проект врахує досвід принаймні 30 хабів в ЄС та 50 - в Україні. Окрім звіту, рекомендації буде викладено у форматі навігатора. Комунікаційне охоплення проекту складе понад 12.000 користувачів.
# 16.
ID: 5DORS11-06158
Назва проекту: Культурний ландшафт-краєвид Львівського Опілля: методичні та практичні рекомендації для територіальних громад
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 889142.00
Запитувана сума від УКФ: 889142.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЕКОЛОГО-ГЕОГРАФІЧНИЙ ФОНД"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів, с. Вовків, Сільські населені пункти Львівського Опілля,
Опис проекту: Проект спрямований на створення методичних та практичних рекомендацій збереження, регулювання та планування культурних ландшафтів-краєвидів і їх залучення у розвиток туризму, охорони культурної спадщини та навколишнього середовища. Культурні ландшафти Львівського Опілля – унікальне та естетичне поєднання горбистих та лісистих краєвидів на південь від Львові, місцевої народної архітектури та сільського господарства. Завдяки використанню переконливих ілюстрацій – фотографій, картосхем та скетчів буде представлено способи збереження та відновлення естетики місцевих краєвидів. Рекомендації орієнтовані на представників/иць місцевого самоврядування, музейної справи, архітектури, освіти та туризму. Проект є наступним етапом та практичним застосуванням міждисциплінарного дослідження ландшафтів-краєвидів Галичини підтриманого УКФ у 2020 році та впровадження принципів Європейської ландшафтної конвенції.
# 17.
ID: 5DORS11-06249
Назва проекту: ArtKolo
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 850710
Запитувана сума від УКФ: 850710
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МИСТЕЦЬКЕ КОЛО"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: ArtKolo - прикладний аналітичний проект, що покликаний актуалізувати інформацію про реальну ситуацію на ринку праці в сфері культури в Україні.
# 18.
ID: 5DORS11-06399
Назва проекту: Світове дослідження інновацій та інвестиційних трендів в індустрії моди
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 924822.42
Запитувана сума від УКФ: 924822.42
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Нью Фешн Зон
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна, світ,
Опис проекту: Основна мета проєкту “Світове дослідження інновацій та інвестиційних трендів в індустрії моди” - розширити можливості інвестування в інноваційні проекти сфери фешн в Україні завдяки аналітичним дослідженням у світовій практиці за останні 5 роки. Це створить умови для: виокремлення інновацій для сфери моди як таких, що є перспективними для інвестування, що прискорить впровадження інновацій; генерування інноваційних ідей, що будуть затребувані на ринку та реалізовані. Результатом проєкту буде двомовний аналітичний звіт із статистичними даними світової практики щодо фінансування інноваційних проєктів сфери, описом ключових інноваційних трендів, стратегічними рекомендаціями, які допоможуть збільшити інвестиції в українські проєкти.
# 19.
ID: 5DORS11-06429
Назва проекту: Бібліоіндикація
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 999668
Запитувана сума від УКФ: 969668
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українська асоціація культурологів - Львів"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Бібліоіндикація – дослідницький проєкт ГО «Українська асоціація культурологів – Львів » у партнерстві із КУ Інститут стратегії культури Львова та Централізованою бібліотечною системою для дорослих м. Львова, який має на меті Розробити пропозиції нових методів обчислення та запропонувати нові індикатори вимірювання ефективності роботи бібліотек через дослідження політик у сфері бібліотечної справи, міжнародних практик вимірювання роботи бібліотек та актуальних принципів функціонування бібліотек на прикладі Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Львова. Розроблена методологія також міститиме пропозиції щодо кроків імплементації запропонованого методу у роботу бібліотек.
# 20.
ID: 5DORS11-06672
Назва проекту: Комплексне соціологічне дослідження музейної галузі України
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 996660
Запитувана сума від УКФ: 981660
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Демократичні ініціативи молоді"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород, Миколаїв, Одеса, Херсон, Полтава, Суми, Харків, Чернігів, Маріуполь, Київська, Дніпропетровська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Донецька, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області.,
Опис проекту: Метою проекту є комплексне соціологічне дослідження стану і проблем музейної галузі в Україні, популярності музейних практик і попиту на них серед різних категорій населення та розробка відповідних рекомендацій для вдосконалення політики держави в даній галузі на центральному та регіональному рівні. Досягається мета вирішенням ряду поетапних завдань. Так на першому етапі проводиться анкетне опитування відповідної аудиторії та фокус-групові дискусії з мешканцями ключових макрорегіонів з метою визначення основних драйверів, бар’єрів і особливостей відвідування музейних закладів. На наступних етапах шляхом експертного опитування (методом глибинного інтерв’ю) топ-працівників музейної сфери України, експертів та дослідників в даній галузі ми визначаємо ключові тенденції і проблеми розвитку як вітчизняної музейної галузі загалом так і регіональну її специфіку. Проаналізовані результати знайдуть відображення у підсумковому аналітичному звіті. Будуть надані рекомендації бенефіціарам - центральним та регіональним (міським та обласним) органам виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо покращення стану справ у музейній галузі.
# 21.
ID: 5DORS11-07053
Назва проекту: Роль креативних індустрій у розвитку сільської місцевості
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 668461.02
Запитувана сума від УКФ: 643461.02
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Закарпатський регіональний центр соціально-економічних і гуманітарних досліджень НАН України
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Закарпатська область,
Опис проекту: Мета проєкту - формування політик розвитку креативних індустрій на рівні сільської місцевості на основі актуального, різнобічного та об'єктивного дослідження стану сектору на таких територіях. Дослідження базується на змішаному дизайні, що включатиме збір, обробку та аналіз кількісних даних (числові дані, рейтинги) та якісних даних (інтерв’ю, спостереження, документи). За результатами проєкту буде: підготовлено розгорнутий аналітичний звіт дослідження з аналізом сфери креативних індустрій у сільській місцевості; розроблено рекомендації для розвитку сфери креативних індустрій у сільських громадах; проведено заходи з актуалізації обговорень питань реалізації творчого, інтелектуального і креативного потенціалу мешканців сільських територій.
# 22.
ID: 5DORS11-07110
Назва проекту: “Інклюзивна культурна політика міста: безбар'єрний Львів”
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 935850
Запитувана сума від УКФ: 935850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Боротьба за права"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт “ Інклюзивна культурна політика міста: безбар'єрний Львів” направлений на розробку першої в Україні локальної інклюзивної політики у Львові в сфері культури у партнерстві з Львівською міською радою та Інститутом міста та створення стратегії масштабування політики на інші населені пункти/регіони країни задля виконання Національної стратегії зі створення безбарєрного простору в Україні.
# 23.
ID: 5DORS11-07275
Назва проекту: Дослідження книговидавництва 1.0
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 933500
Запитувана сума від УКФ: 933500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Соціологічна агенція “Фама”
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Львів, Харків,
Опис проекту: Проєкт має на меті реалізувати дослідження за методикою комплексного аналізу ландшафту сектору видавництва книг та обчислення економічних показників у містах Львів, Харків, Київ. Проєкт застосовуватиме різні інструменти для збору та аналізу даних: методи кабінетного аналізу, соціологічного дослідження та економічного аналізу, що дозволить отримати валідні, репрезентативні та унікальні показники. За результатами реалізації дослідження буде сформовано перелік активних книговидавництв, здійснено профілювання активних книговидавничих компанії за такими характеристиками: кількість виданих назв, річна виручка, ринки збуту, обсяги експорту та імпорту, наявність представництв по Україні та за кордоном, форма власності, жанровий репертуар, мови видавництва, типи основних замовників (зокрема, частка державних замовлень), форми залучення іноземного капіталу, динаміка доходів видавництв; здійснено оцінку загальної кількості працівників активних книговидавництв та їхнє профілювання, буде з’ясовано особливості функціонування ринку та здійснено аналіз податкових надходжень у сферу видавництва книг, підраховано економічний ефект від діяльності сфери видавництва книг у регіонах (для великих видавничих hub - Київ, Львів, Харків) та визначено частку у структурі ВРП.
# 24.
ID: 5DORS11-07337
Назва проекту: Художньо-крафтова містечкова культура України (на моделі м. Ніжина Чернігівської обл.)
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 534158.72
Запитувана сума від УКФ: 504158.72
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Місто Ніжин Чернігівської області, Україна,
Опис проекту: Розвиток ремесел (крафтів) є одним із пріоритетних напрямків культурної політики країн Євросоюзу, на яку зорієнтована Україна. Культурна різноманітність є частиною системи цінностей ЄС. Проте в працях вітчизняних науковців регіональним ремеслам, їхній структурі, функціям та ролі у формуванні культурної специфіки регіону приділено недостатньо уваги. Вивчення сучасних ремесел створює наукову основу для програми підтримки їхнього збереження та розвитку. Наведені чинники зумовлюють актуальність пропонованого дослідження. Його метою є інтегративний аналіз традиційних й інноваційних крафтів міста Ніжина з огляду на перспективи культурного, економічного та туристичного розвитку міста. Результатом дослідження стане створення вебресурсу, а також онлайн мапи, які містять характеристику ніжинських ремесел та їхній лексикон.
# 25.
ID: 5DORS11-07398
Назва проекту: Дослідження напрямів дозвілевих практик у промисловому регіоні
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 124700.00
Запитувана сума від УКФ: 124700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КП "Інститут розвитку міста Кривого Рогу"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Кривий Ріг,
Опис проекту: Дослідження напрямів дозвілевих практик у промисловому регіоні
# 26.
ID: 5DORS11-07847
Назва проекту: Культура і економіка – від нуля до одиниці. Дослідження взаємних очікувань представників бізнесу і культурно-мистецького середовища
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 884139.00
Запитувана сума від УКФ: 862139.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-плприємець Скиба Микола Володимирович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Мета проекту: дослідити взаємні очікування і потреби, уявлення та упередження представників культурно-мистецького і бізнес середовищ. Стратегічне бачення. Ми розраховуємо закласти основу для продуктивного партнерства двох згаданих спільнот. Завдяки кращому розумінню та зростанню довіри культура стає основою економічного процвітання, а підприємництво та інноваційність - складовою культурного коду сучасного українця. Дослідження складатиметься із опитування, серії глибинних інтерв’ю, фокус-групи за участі дієвців згаданих середовищ, семантичного аналізу отриманих наративів а також крос-дисциплінарних експертних обговорень результатів та підсумкової стратегічної сесії. Ці кроки покликані дати необхідні дані для ухвалення стратегічних рішень та сформувати солідарний порядок денний у лідерів згаданих середовищ.
# 27.
ID: 5DORS11-27992
Назва проекту: Оцінка обсягів та причин споживання мешканцями Півдня України російської розважальної медіа-продукції
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 971470.00
Запитувана сума від УКФ: 971470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЕКСПЕРТНО - АНАЛІТИЧНА АГЕНЦІЯ "ГРУПА 2 ТРАВНЯ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Одеська область: Одеса та ті районні центри, села та селища, які будуть визначені на етапі формування стратифікованої багатоступінчастої випадкової вибірки, Миколаївська область: Миколаїв та ті районні центри, села та селища, які будуть визначені на етапі формування стратифікованої багатоступінчастої випадкової вибірки, Херсонська область: Херсон та ті районні центри, села та селища, які будуть визначені на етапі формування стратифікованої багатоступінчастої випадкової вибірки,
Опис проекту: Популярність російського розважального медіаконтенту на Півдні України, незважаючи на 8 років війни, все ще велика, що формує єдиний «російсько-український» культурний пострадянський світ, де на ментальному рівні заперечується чи стирається українська ідентичність, прояви національного духу, нав'язуються російські цінності, норми та мова. Мета нашого проєкту - розробити методику та провести соціологічне дослідження, яке дозволить оцінити обсяги та причини споживання мешканцями Півдня України російської розважальної медіа-продукції. Проєкт приверне увагу до проблеми компетентних фахівців, що керують формуванням культурної та інформаційної політики, та надасть їм ефективний інструмент для зміни ситуації
# 28.
ID: 5DORS11-28025
Назва проекту: Дослідження маркетингових комунікацій садиб сільського туризму Карпатського регіону Львівської області для сталого розвитку
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 967500
Запитувана сума від УКФ: 967500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Фітель Оксана Іванівна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львівська область, Самбірський, Стрийський, Дрогобицький р-ни,
Опис проекту: Мета проекту — розширити можливості власників садиб сільського туризму та забезпечити сталий розвиток сільських територій через підвищення ефективності маркетингових комунікацій. Результатом проекту буде Аналітичний звіт. У ході дослідження відбудеться систематизація різновидів садиб сільського туризму, вивчення зарубіжних та місцевих практик маркетингових комунікацій садиб сільського туризму в контексті забезпечення сталого розвитку, виявлення ключових перешкод в маркетингових комунікаціях садиб сільського туризму. Окрема увага буде приділена ролі культурної спадщини у формуванні сервісів та продуктів власниками садиб та їх просуванню. Практична цінність проєкту полягатиме в розробці рекомендацій для власників садиб сільського туризму та інших зацікавлених сторін (органи влади/самоврядування, туроператори) щодо підвищення ефективності маркетингових комунікацій для забезпечення сталого розвитку.
# 29.
ID: 5DORS11-28670
Назва проекту: Розробка та апробація методики обчислення економічних показників сектору книговидання
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 707572.64
Запитувана сума від УКФ: 692572.64
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний університет "Чернігівська політехніка"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Чернігів, м. Одеса, м. Ніжин, Чернігівська область,
Опис проекту: Метою проєкту є розробка системи економічних показників оцінки діяльності книговидавництв шляхом формування ефективних механізмів управління витратами та доходами з урахуванням специфіки книговидавничого бізнесу, застосування якої дозволить оцінити ефективність діяльності та підвищити інвестиційну привабливість у секторі книговидання. У результаті розробки методики обчислення економічних показників оцінки діяльності книговидавництв будуть сформовані внутрішні стандарти для організації обліку доходів та управління ними, методичні рекомендації з формування вартості (ціни) видавничих послуг та кінцевого продукту книговидання та запропонована конкретна формула їх розрахунку. За результатами дослідження буде розроблено алгоритм складання та шаблон бюджету доходів та бюджету руху грошових коштів як найважливіших інструментів управління доходами та витратами книговидавництв.
# 30.
ID: 5DORS11-29081
Назва проекту: Комплексне дослідження відвідувачів найбільших музичний подій в Україні
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 991000
Запитувана сума від УКФ: 966000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Український центр досліджень та громадянського представництва"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Скадовськ, Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Комплексне дослідження відвідувачів найбільших музичних подій має на меті дослідити кількісні та якісні характеристики аудиторії музичних подій в Україні. Зокрема, соціально-демографічні показники та культурні практики аудиторії, фінансову спроможність глядачів та вплив пандемії на відвідуваність музичних подій тощо. Платформою для проведення дослідження стануть найбільші музичні фестивалі та концерти різних напрямків: ATLAS WEEKEND, UNDERHILL, Faine Misto, Respublica fest, Бандерштат, Чорноморські ігри, концерти гуртів Imagine Dragons, Океан Ельзи, Антитіла, The Hardkiss. Результати дослідження дозволяють описати аудиторію музичних подій в Україні, стануть складовою обчислення економічних показників сектору концертної та музичної індустрії, продемонструють музичні вподобання та ціннісні орієнтири у різних регіонах України тощо.
# 31.
ID: 5DORS11-29142-2
Назва проекту: Оцінка комунікаційної ефективності мистецьких проєктів: методичні рекомендації
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 497081.78
Запитувана сума від УКФ: 467081.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «МЕДІАТЕКА»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати організаторам мистецьких проєктів чіткі методичні рекомендації для оцінювання комунікаційної ефективності на основі розробок західних учених, а також досвіду найкращих вітчизняних фахівців-практиків.
# 32.
ID: 5DORS11-29203
Назва проекту: Жінки в кіноіндустрії
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 999871
Запитувана сума від УКФ: 999871
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Іванців Оксана Корнелівна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект спрямований на комплексний аналіз (культурологічний та соціологічний) ситуації з гендерною рівністю в кіноіндустрії, представленість “жіночих поглядів”, образів та наративів у кінопроектах, які отримують державну підтримку, а також в рейтингових українських фільмах та кіно серіалах нової хвилі післямайданного періоду. В дослідженні буде проаналізовано як світові емансипативні процеси впливають на український кінематограф, конструювання жіночого погляду в кінематографі, репрезентативності жіночого досвіду, а також сприйняття широкою аудиторією егалітарних жіночих образів. Дослідження допоможе експертам, які приймають рішення щодо державного фінансування кінопроектів, продюсерам, режисерам та професіоналам кіноіндустрії сформувати гендерний фокус.
# 33.
ID: 5DORS11-30968
Назва проекту: Експедиція в громади "Вперед в минуле"
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 647844.00
Запитувана сума від УКФ: 602204.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Агенція Розвитку Південного регіону"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Миколаївська область, Миколаївська область,
Опис проекту: Організація та проведення експедиційних поїздок до територіальних громад Миколаївської області, з залученням експертів та відомих фахівців в сфері культури, туризму та креативних технологій для проведення групових інтерв'ю, спостережень та анкетування, що стануть підґрунтям для розробки культурних, туристичних та інноваційних політик на місцевому, регіональному та національному рівнях. Практичним результатом проекту буде: друк та поширення: "Методичного посібника з розробки регіонального мультикультурного атласу", створена база актуальних проєктних ідей у сфері smart та креативних технологій на основі культурної спадщини та особливостей Миколаївщини. Для повноцінної реалізації проекту заплановано проведення круглих столів, семінарів, тренінгів, розробка практичних кейсів.
# 34.
ID: 5DORS11-31415
Назва проекту: Аналітичний звіт: "YouTube як найбільш переспективніший канал просування культурних діячів та митців України: алгоритми, успішні практики, рекомендації"
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 864000
Запитувана сума від УКФ: 864000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "ЗМІСТ ПОЛТАВА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтава,
Опис проекту: В рамках реалізації проекту планується підготовка аналітичного звіту, у якому буде досліджено культурний та мистецький контент в мережі YouTube та розроблено рекомендації щодо найбільш ефективного формату подачі та просування контенту про українських митців в різних видах мистецтва з метою цільового позиціонування культурних діячів, та донесення правдивої інформації про їх життєвий шлях, досягнення та роль в українській історії, розповсюдження інформації про культурні продукти. Дане дослідження та розроблені в рамках нього рекомендації, мають на меті зменшити вплив російської експансії в український сегмент YouTube та збільшення ефективності донесення правдивої точки зору на діяльність та історичний вплив Українських митців, різних часів а також допомогти українським митцям ефективно просувати свій продукт та інформацію про нього у You Tube.
# 35.
ID: 5DORS11-31554
Назва проекту: Соціокультурне дослідження «Україна. Вчора. Сьогодні. Завтра»
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 970126
Запитувана сума від УКФ: 950126
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Запорізька обласна громадська організація “Об’єднання психологів та психоаналітиків “Взаємодія”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків, Маріуполь,, Дніпро, Суми, Сєвєродонецьк, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв, Одеса, Полтава, Черкаси, Кропивницький, Київ, Чернігів, Житомир, Вінниця, Чернівці, Хмельницький, Закарпаття, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Рівне,
Опис проекту: Метою проєкту є вироблення рекомендацій для формування ефективних культурних політик на національному, регіональному та місцевих рівнях. В основі рекомендацій результати вивчення відносин між різними соціокультурними, професійними та регіональними групами, усвідомлення можливих внутрішньо групових і міжгрупових конфліктів та об’єднуючих чинників. Метод дослідження - соціодрама, яка дозволяє глибоко та ретельно дослідити зазначені питання, та є способом вирішення групових проблем. Зібрана та проаналізована інформація та рекомендації будуть відображені у комплексному аналітичному звіті. Для широкого розповсюдження звіту передбачена комунікаційна стратегія, яка грунтується на принципах адресності, широкій охопленості та зворотньому зв’язку.
# 36.
ID: 5DORS11-31607
Назва проекту: Медіааналітика регіональної брендингової кaмпанії «Щедрик» як ключовий інструмент для розвитку і просування культурних індустрій Вінницького регіону на національному та міжнародному рівнях
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1041722
Запитувана сума від УКФ: 869340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Установа «Агенція регіонального розвитку Вінницької області»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Вінниця, Вінницька область,
Опис проекту: Проєкт направлено на виявлення точок росту для просування у медіапросторі культурного бренду Вінницької області «Щедрик – Мелодія Вінниччини», а також визначення перспективних секторів «креативних індустрій» та потенційних учасників для їх майбутньої кооперації. За результатами досліджень будуть надані рекомендації до стратегічних та програмних документів Вінницької ОДА, щоб сформувати ефективну регіональну політику для підтримки креативних індустрій. Дослідження включатимуть ретроспективний контент-аналіз медіапростору та соціальних мереж щодо висвітлення тем та культурних проєктів, пов’язаних із популяризацією твору «Щедрик», серію опитувань та фокус-груп із представниками креативних індустрій області, а також кабінетні дослідження щодо наявних у регіоні статистичних даних та інструментів на їх підтримку.
# 37.
ID: 5DORS11-31695
Назва проекту: Дослідження мотивів і бар'єрів під час вибору мови у культурних практиках
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 971900.00
Запитувана сума від УКФ: 971900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МЕДІА 8"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна і світ,
Опис проекту: Дослідження мовних звичок, мотивів і бар'єрів населення України (включно з тимчасово окупованими територіями Криму, Донецької і Луганської областей) і української діаспори (Канада, Польща, Молдова, США, Бразилія, Португалія) під час вибору мови у культурних практиках. Провідними експертами буде розроблена методологія та відповідні методики, інструментарій, згідно якого будуть проведені якісні й кількісні дослідження, зібрані статистичні дані, зроблено аналітику та створено методичні і практичні рекомендації щодо підходів до створення культурних продуктів цікавих і затребуваних для обраних цільових аудиторій, вироблення і впровадження культурної політики, що сприятиме підтримці й розвитку української мови. Результати проєкту будуть корисними для профільних державних установ і культурних операторів.
# 38.
ID: 5DORS11-31860
Назва проекту: Тестова інформація для зразку
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 110000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тестова інформація для зразку
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тестова інформація для зразку,
Опис проекту: Тестова інформація для зразку
# 39.
ID: 5DORS11-31996
Назва проекту: Cистема керування креативними практиками студентів регіональних закладів художньої освіти
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 421443.00
Запитувана сума від УКФ: 421443.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська Державна Академія Дизайну та Мистецтв
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків, Харків,
Опис проекту: Мета проекту - розробити систему керування креативними практиками студентів, що здобувають освіту в галузі знань «02 Культура і мистецтво» Результатами проекту буде - формулювання рекомендацій щодо організації структури системи керування креативними практиками студентів, як елементу набуття творчого досвіду, які може відбуватися у креативному хабі начального закладу. Проведення цього дослідження наддасть змогу покращити та удосконалити майбутнє працевлаштування випускників ЗВО творчих напрямків. Це дослідження може бути корисним студентськім мистецьким спільнотам, представникам ЗВО творчих напрямків та креативного бізнесу, що в свою чергу покращить якість культурних ініціатив та буде сприяти розвитку міста та регіону. Проведення цього дослідження наддасть змогу трансформувати практичні та творчі навички студентів, в міцну базу для майбутнього працевлаштування, після закінчення ЗВО.
# 40.
ID: 5DORS11-32059
Назва проекту: Креативні індустрії як драйвер економічного розвитку міста Ужгород
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 989824
Запитувана сума від УКФ: 969824
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО “Простір молоді”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Мета - на основі комплексного аналізу стану креативних індустрій у місті Ужгород, факторів впливу на сектор та потреб його представників надати рекомендації щодо активізації його розвитку. Результат 1. Досліджено стан розвитку сектору креативних індустрій в м.Ужгород, з’ясовано запит та проблеми представників КІ Результат 2. Розроблено концепцію створення центру креативних індустрій Результат 3. Здійснено популяризацію та промоцію результатів дослідження
# 41.
ID: 5DORS11-32107
Назва проекту: «Відкритий ДОТИК»
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 518220
Запитувана сума від УКФ: 518220
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “НАШЕ МІСТО”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Численні спроби адаптувати музейні експонати візуального мистецтва для осіб з порушеннями зору в Україні не досягли належного результату через брак систематизованих норм, рекомендацій та методик, які б визначали засади такої адаптації. Науковці у галузі тифлопедагогіки і люди з порушенням зору вказують на необхідність розробки єдиних методичних підходів до визначення тактильної інформації, яка найкраще передає візуальні ефекти (колір, етикетаж, розмір, контрастність, форма, текстура, фактура). Команда проєкту у партнерстві з музеями, закладами освіти і науковими консультантами, за допомогою експертних сесій і фокус-груп з бенефіціарами проєкту (люди з порушенням зору, музейні працівники) підготує методичний ПОСІБНИК щодо створення безбар’єрних експозицій шляхом адаптації музейних скарбів національної спадшини у інклюзивні мистецькі продукти. У такий спосіб об’єкти візуального мистецтва стануть доступними для людей з порушеннями зору.
# 42.
ID: 5DORS11-32469
Назва проекту: Закарпатський туристичний магніт у секторі креативних індустрій: аналіз ресурсів, дорожня карта
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 883235
Запитувана сума від УКФ: 863235
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КАРПАТСЬКИЙ АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Ужгород, Середнє Водяне, Ясіня, Рахів, Хуст, Перечин, Верхня Грабівниця, Синевирська Поляна, Великі Лази,
Опис проекту: Комплексне дослідження стану і використання об'єктів культури - пам'яток, їх інфраструктури на сталий розвиток громад Закарпаття. Розробка рекомендацій та дорожніх карт використання креативних індустрій для підвищення привабливості цих об'єктів та збільшення впливу на формування доходів до місцевих бюджетів територіальних громад, де вони розташовані.
# 43.
ID: 5DORS11-32612
Назва проекту: Державне фінансування сфери культури через грантову підтримку: Підсумки та перспективи
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 998920
Запитувана сума від УКФ: 998920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Молодіжний центр з проблем трансформації соціальної сфери СОЦІУМ-ХХІ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Державне фінансування сфери культури та культурних проєктів є сталою практикою як провідних країн, так і країн, які розвиваються. В Україні це питання є особливо актуальним у контексті децентралізації та модернізації державного управління. З метою збільшення ефективності державної підтримки виникає необхідність аналізу поточної структури та взаємодії державних інституцій, які надають грантову підтримку проєктам у сфері культури та їх результатів 2018-2021 років; оцінки рівня споживання українцями культурно-мистецьких продуктів та їх впливу на якість життя. Також важливим є аналіз поточних та перспективних моделей державної підтримки культурно-мистецьких проєктів та розробка практичних рекомендацій застосування цих моделей для державних органів влади та місцевого самоврядування.
# 44.
ID: 5DORS11-32721
Назва проекту: КриптоМистецтво
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1148200.00
Запитувана сума від УКФ: 1128200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лаккі Лойерс Партнерс"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Кожного дня все більше і більше творів мистецтва створюють у доповненій реальності. В сьогоднішньому світі токенізувати можна все: музику, книги, програми, навіть картини, адже саме візуальний контент є популярним. Токенізоване цифрове мистецтво стає на один рівень з мистецтвом традиційним на зарубіжному ринку. Метою цього проекту є створення методичних та практичних рекомендацій, за допомогою яких можна отримати відповіді на питання: що таке NFT, токен та як на цьому заробляють? За допомогою проекту ми розберемо методику створення мистецтва за допомогою цифрових технологій, дослідимо стан розвитку цифрових технологій в сфері мистецтва в України та надамо практичні рекомендації митцям.
# 45.
ID: 5DORS11-32762
Назва проекту: Креативний хаб: перспективи розвитку в малих містах України на прикладі громади Ужгорода
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 937403.00
Запитувана сума від УКФ: 907403.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: громадська організація “Фундація розвитку громадянського суспільства”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Аналітичний звіт на основі вивчення закордонного та українського досвіду, потенціалу та перспектив розвитку креативних індустрій громади буде сформовано з метою визначення шляхів підтримки розвитку креативної сфери Ужгорода. Результати проєкту стануть фактичним підґрунтям для розробки проєктів у сфері креативних індустрій міста, побудові стратегій розвитку, підтримки локального бізнесу, врахування навчальними закладами під час формування навчальних програм, розробці транскордонних проєктів, що безперечно підвищить конкурентоспроможність громади.
# 46.
ID: 5DORS11-32855
Назва проекту: Комплексне дослідження міських та обласних програм, спрямованих на підтримку та розвиток культурної сфери Південно-Східних регіонів України та аналіз соціометричних показників персональних складів комісій з питань культури міських та обласних рад у Південно-Східних регіонах України.
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 942500
Запитувана сума від УКФ: 942500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "РОЗВИТОК СУСПІЛЬСТВА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Південно-Східні області України (Харківська, Полтавська, Сумська, Дніпропетровська, Одеська, Херсонська, Миколаївська),
Опис проекту: Проєкт покликаний здійснити всебічне детальне дослідження міських та обласних комплексних програм у галузі культури в Південно-Східних регіонах України. Основною метою проєкту є аналіз рівня та якості реалізації соціального замовлення у сфері культури через оцінку якості роботи та впливу профільних комісій міських та обласних рад Південно-Східних областей України на рішення у сфері підтримки та розвитку культури, способом моніторингу та узагальнення соціометричних показників. Результати дослідження стануть неупередженим фактологічним підгрунтям для прийняття та реалізації рішень про способи суспільного контролю та впливу на формування регіональної культурної політики та про розбудову і подальший розвиток креативних індустрій у відповідних регіонах.
# 47.
ID: 5DORS11-32867
Назва проекту: Виявлення чинників формування потенціалу сталого розвитку дестинації «Ужгородський замок»
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 644060.00
Запитувана сума від УКФ: 644060.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Установа "Агенція регіонального розвитку Закарпатської області"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Реалізація проекту дозволить виявити бар’єри та чинники підвищення спроможності місцевої громади, пов’язані з функціонуванням закладів та пам’яток культури, культурними подіями та заходами. Проект реалізовуватиметься в рамках наступних стратегічних напрямків діяльності Закладу: - сприяння охороні культурної спадщини та природи історико-культурних Закарпаття та Ужгорода; - налагодження діалогу, обміну інформацією та співпраці між міжурядовими та громадськими організаціями, державними органами та інститутами громадянського суспільства; - розвиток і популяризація історії, культури, мови, літератури та релігії, фольклору, традицій та обрядів.
# 48.
ID: 5DORS12-26926
Назва проекту: Доступний сайт – доступний музей
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 830380.40
Запитувана сума від УКФ: 795880.40
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Благодійна Організація «Благодійний Фонд «Родина ЛГ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Черкаси,
Опис проекту: Проведення аналізу стану доступності вебсайтів музеїв та історико-культурних заповідників України та розробка методичних і практичних рекомендацій з метою розширення можливостей їх використання особами з інвалідністю для формування безбар’єрного середовища в закладах культури.
# 49.
ID: 5DORS12-27714
Назва проекту: Креативні Політики для малих та середніх міст Харківщини та Рівненщини
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1060950
Запитувана сума від УКФ: 980950
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Інститут креативного міста
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Рівне, Рівненьська область, Харків, Харківська область,
Опис проекту: Сприяти розвитку креативних індустрій в малих та середніх містах через розробку рекомендацій та консультації стейкхолдерів на прикладі міст Харківщини та Рівненщини
# 50.
ID: 5DORS12-28814
Назва проекту: Резиденційний Дім у Львові: напрацювання комплексної моделі
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 1070992.00
Запитувана сума від УКФ: 921692.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Комунальна установа «Інститут стратегії культури»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті напрацювання моделі міського Резиденційного Дому для Львова як сталої платформи для розвитку мистецтва та міждисциплінарної співпраці митців, менеджерів, кураторів з України та з-за кордону, мешканців(ок) Львова. Робота базуватиметься на залученні зацікавлених представників(ниць) культурних інституцій. Модель стане кроком до створення Резиденційного Дому — програми резиденцій та простору для арт-резиденцій, що діятиме у Львові на постійній основі та об’єднуватиме культурно-креативні середовища. Резиденційний Дім стане майданчиком для втілення оригінальних арт-ідей, появи нових проєктів та партнерств, посилення культурного потенціалу та іміджу Львова у світі. Напрацьована модель може бути корисна для створення аналогічних осередків / програм в інших містах.
# 51.
ID: 5DORS12-29350
Назва проекту: Дослідження та формування стратегії створення креативних ArtTech хабів в Україні на базі європейського досвіду
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 872.500
Запитувана сума від УКФ: 872.500
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна (у форматі онлайн), Київська область, Київ, Харківська область, Харків, Львівська область, Львів, інші країни у форматі онлайн,
Опис проекту: «Формування стратегії створення креативних ArtTech хабів в Україні на базі європейського досвіду» - це дослідження, яке проводиться Інститутом проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України у партнерстві з платформою V-Art та європейськими експертами і має на меті вивчити основні засади та методологічні аспекти функціонування та організації креативних хабів , що функціонують у сфері візуального та аудіовізуального мистецтва в країнах Європи. Проект спрямований на вивчення та розвиток креативного поля традиційного та цифрового мистецтва, фасилітацію творчих колаборацій та розширення можливостей для реалізації молодих талантів та міжкультурного діалогу. Результатом проекту стануть: а) систематично викладені результати узагальнення теорії та досвіду функціонування креативних хабів у Європі; б) проведення низки панельних дискусій; в) сформульовані методологічні рекомендації щодо створення та функціонування креативних хабів в Україні; г) whitepaper, що міститеме дорожню карту для створення хабу у сфері візуального та аудіовізуального мистецтва.
# 52.
ID: 5DORS12-31593
Назва проекту: Культурна спадщина Волинського Полісся
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 987267.00
Запитувана сума від УКФ: 987267.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Обласний науково-методичний центр культури
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Волинська область,
Опис проекту: Зберегти зразки народних ремесел (декоративно-ужиткове мистецтво), які ще зберігаються як сімейні реліквії у багатьох родинах, адже з плином часу є загроза їх повної втрати; зберегти родовідну пам’ять і передати молодому поколінню аби в сучасному глобальному світі не втратити свою ідентичність; дослідити, вивчити, облікувати, описати та популяризувати кращі зразки народних промислів Волині.
# 53.
ID: 5DORS13-02080
Назва проекту: Наукометричний аналіз та мапування наукових досліджень у сфері креативних індустрій
Лот: ЛОТ 1. Дослідження в сфері культури
Загальний бюджет проекту: 400000
Запитувана сума від УКФ: 400000
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Київський університет імені Бориса Грінченка
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Всеукраїнський проєкт,
Опис проекту: Створення конкурентоспроможної креативної економіки — одна з головних стратегічних цілей “Національної економічної стратегії України до 2030 року”. Процес розбудови цього нового сектору економіки повинен базуватися на наукових дослідженнях, доказових даних та враховувати успішний досвід інших країн. Аналіз та мапування результатів наукових досліджень дозволить виявити тенденції розвитку креативних індустрій, а також перспективні вітчизняні установи, які володіють потенційними можливостями для того, щоб стати центрами концентрації проривних наукових досліджень та розробок у цій галузі. Результати цього дослідження допоможуть подолати розімкненість вітчизняного інноваційного циклу, що сприятиме росту доходів від державних інвестицій в людський капітал, створенню інноваційних культурних продуктів та зростанню конкурентоспроможності національної економіки.
# 54.
ID: 5DORS21-00506
Назва проекту: Видання книги про практичні основи кіновиробництва короткометражних фільмів: Короткий метр як початок кінокар'єри: від виникнення ідеї до фестивальної прем'єри. Автор — кінорежисер та продюсер Сергій Пудіч.
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 499080
Запитувана сума від УКФ: 499080
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Пудіч Ольга Євгенівна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна, Київ, Одеса, Львів, Харків, Рівне, Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Видання українською мовою книги-посібника з виробництва короткометражних фільмів від виникнення ідеї до постпродакшену та подальшого просування на українських та міжнародних кінофестивалях. Дебютну книгу створюватиме Сергій Пудіч — автор 9 художніх жанрових короткометражних фільмів, які брали участь у більш ніж 300 кінофестивалях по всьому світу та отримали численні нагороди. Ментором написання книги виступить німецький автор, режисер, журналіст, тренер та політичний консультант Крістіан Шталь, засновник компаній Stahlmedien та European Leadership and Debate Academy. Проєкт допоможе молодим українським режисерам, продюсерам та іншим кіномитцям реалізувати свої творчі ідеї без залучення великих бюджетів, зрозуміти логіку процесу кіновиробництва, уникнути типових помилок, підняти свої роботи на вищий професійний та структурний рівень, донести їх до ширшого кола глядачів на міжнародній кіноарені та сприяти створенню позитивного іміджу України у міжнародній кіноспільноті та серед глядачів інших країн.
# 55.
ID: 5DORS21-00534
Назва проекту: Навчально-практична програма «Цифрові технології в експозиційній практиці»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 997481.00
Запитувана сума від УКФ: 997481.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Освітній проект «Цифрові технології в експозиційній практиці» передбачає навчання - застосування цифрових технологій в музейному просторі в для громад зі спадщиною, музеїв і заповідників Рівненщини. Курс обсягом 80 годин розроблений кроссекторальною командою – Фондом Рівненського краєзнавчого музею та спецами з доповненої реальності, маппінгу, медіа арту, віджеінгу, 3D друку, програмованої електроніки. Курс має формат хакатону та включає лекції, майстер-класи, воркшопи, пітчинги ідей та менторські сесії, під час яких учасники розробляють концепт та технічне завдання до експозиційної інсталяції. Результатом колаборації технічних спеців з музейно-культурною спільнотою стане поступова модернізація експозицій, стимуляція проектної діяльність зі створення інноваційних продуктів в галузі. В подальшому планується реалізація навчання як сталого освітнього продукту в інших областях України.
# 56.
ID: 5DORS21-00638
Назва проекту: Час нових історій:студії культурної аналітики
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1026786.29
Запитувана сума від УКФ: 996786.29
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Українсько-фінське товариство розвитку інновацій та соціальних ініціатив "Київ-Тампере"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення і реалізацію освітньої програми для розвитку мистецької освіти на засадах трансдисциплінарного підходу з використанням сучасних методів навчання. Мета – формування інноваційної концепції освіти у сфері креативних індустрій, що має як основний результат здійснення дослідницьких проектів. За допомогою лекцій, менторингу, воркшопів та студій активна молодь набуватиме навичок дослідження візуального та когнітивного контенту, аналітики брендів і розробки креативних продуктів за допомогою прийомів дизайну та інструментів маркетингових комунікацій. У підсумку творчого проектування команди презентуватимуть портфоліо з айдентикою, рекомендаціями щодо оновлення бренду, сценарієм розвитку діяльності певних культурних інституцій в умовах реалізації пропозицій.
# 57.
ID: 5DORS21-00653
Назва проекту: Слово і звук. Майстер-класи академічного вокалу
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 414800
Запитувана сума від УКФ: 414800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне спеціалізоване видавництво «Музична Україна»
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Розповсюдження по всій Україні,
Опис проекту: Освітня програма "Слово та звук. Майстер-класи академічного вокалу" побудована виключно на високохудожніх зразках української пісні та романсу із застосуванням передових педагогічних принципів та досвіду відомої української оперної співачки та педагога, заслуженої артистки України, лауреатки міжнародних конкурсів Ольги Фомічової. Адресована студентам та педагогам середніх і вищих музичних навчальних закладів. Родзинкою програми стане те, що вона міститиме QR-коди та посилання на Ютуб-канал для прослуховування фрагментів майстер-класів Ольги Фомічової, в яких вона пропонує шляхи подолання труднощів розучування та виконання представлених творів. Проєкт скерований на поповнення бібліотек професійних музичних освітніх закладів по всій Україні.
# 58.
ID: 5DORS21-00663
Назва проекту: «Освітній онлайн курс - Культурна спадщина як капітал громад: технології ревіталізації»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 812620.00
Запитувана сума від УКФ: 812620.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Чаговець Олеся Владиславівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Проєкт «Освітній онлайн курс - Культурна спадщина як капітал громад: технології ревіталізації» спрямований на підвищення компетенцій представників культурного менеджменту та громадського активу ТГ у використанні інноваційних методів та інструментів інтеграції культурної спадщини в економічне та соціальне життя громад.
# 59.
ID: 5DORS21-00743
Назва проекту: Навчальний ігровий додаток з музики "Ритмічний потяг"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 917000.00
Запитувана сума від УКФ: 917000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Великоолександрівська школа мистецтв і ремесел Пристоличної сільської ради
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення навчального ігрового додатку для учнів музичних шкіл на основі правил з теорії музики, який сприяє засвоєнню гравцем особливостей ритмічної системи. Заплановано створення 2-D гри з пазловою механікою. Ігровий рушій – Unity. Стартові платформи IOS і Android. Оскільки, гра орієнтована на дитячу аудиторію молодшого та середнього віку, то для створення візуального контенту залучено художницю, ілюстраторку дитячих книг – Мар’яну Петрів, а музичне оформлення напише композитор Ігор Стецюк, який є автором музики в тому числі до анімаційних робіт для дитячої аудиторії. Авторка проєкту – викладачка музично-теоретичних дисциплін, музикознавиця Галина Дуб.
# 60.
ID: 5DORS21-00773
Назва проекту: Твій фільм побачить світ
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1017295
Запитувана сума від УКФ: 993585
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИВСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬЮ "УКРКІНО"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Цей проект створить та розповсюдить практично-орієнтовану освітню програму з міжнародної фестивальної дистрибуції короткометражних фільмів, а також можливостей монетизації короткометражних фільмів (за допомогою VOD платформ в Україні та за кордоном) для митців аудіо-візуального сектору, які створюють свої перші 3-5 короткометражних фільмів
# 61.
ID: 5DORS21-00784
Назва проекту: Кураторські майстерні
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999951.00
Запитувана сума від УКФ: 999951.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «КУЛЬТУРНИЙ КОД»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: “Кураторські майстерні” — проєкт, що пропонує новий підхід до академічної та альтернативної гуманітарної освіти. Це навчальна програма, створена за участі провідних діячів культури та мистецтв з України та світу та представників закладів вищої освіти. Вона складатиметься із трьох тематичних блоків — кураторство, менеджмент та промоція культурних проєктів. У кожному з них учасники програми перейматимуть досвід та братимуть участь у реальних кейсах від одного з 9 експертів програми. Робота у ключових культурних інституціях трьох регіонів України, навчання, побудоване на засвоєнні практичних навичок та постійна кураторська підтримка дозволять підготувати 10 професіоналів для актуального середовища культурних і креативних індустрій на першому етапі та сотні фахівців — у довгостроковій перспективі. А для всіх охочих, хто зацікавлений у поглибленні своїх навичок реалізації культурних проєктів буде створений онлайн-лекторій за участі експертів програми.
# 62.
ID: 5DORS21-01155
Назва проекту: Міжнародна майстерня документального кіно
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 984378.20
Запитувана сума від УКФ: 984378.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Міжнародна майстерня документального кіно (Майстерня) – це кіно-освітній проєкт, головною метою якого є допомога молодим режисерам та режисеркам України в реалізації власних проєктів авторської документалістики. Учасники матимуть можливість отримати творчу опіку видатних майстрів світової кінодокументалістики на будь якій стадій виробництва фільму: від формування задуму та розробки проекту, до консультування під час пошуку творчої інтонації та драматургічної структури майбутнього фільму. В рамках проекту відбудуться також відкриті лекції (майстер-класи) майстрів щодо творчих аспектів створення фільмів авторської документалістики. Відео та текстовий запис лекцій (майстер-класів) буде доступним для широкого кола користувачів.
# 63.
ID: 5DORS21-01163
Назва проекту: Освітній бізнес-курс "LAWYER INTELLECT CONSULTING" для учасників аудіовізуального ринку
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 469820.00
Запитувана сума від УКФ: 419820.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Спілка обєднань громадян "Асоціація з управління аудіовізуальними правами "АРМА-Україна"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ та м. Чернігів,
Опис проекту: Проект спрямовано на розвиток фахових компетентностей всіх осіб, що приймають участь у створенні аудіовізуального контенту. Передбачає навчання бізнес-процесам та бізнес-моделям в культурних та креативних індустріях, що повязані із створенням кінопродукту та монетизацією культурно-мистецької діяльності в аудіовізуальній сфері.
# 64.
ID: 5DORS21-01200
Назва проекту: Освітня програма TRANSLATORIUM “Інструкція до перекладацького життя”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 489400.00
Запитувана сума від УКФ: 466095.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “УКРАЇНСЬКИЙ ЛІТЕРАТУРНИЙ ЦЕНТР”
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл., м. Харків, Харківська обл., м. Острог, Рівненська обл.,
Опис проекту: Освітня програма TRANSLATORIUM «Інструкція до перекладацького життя» — це цикл освітніх заходів для студентів, які навчаються на перекладацьких спеціальностях. Планується реалізувати пілотну навчальну програму для майбутніх перекладачів і перекладачок у трьох університетах України з можливістю подальшого масштабування проєкту. У вересні-жовтні 2022 року буде проведено 5 освітніх заходів, зокрема лекції, дискусії та воркшопи. До розробки та проведення навчальних заходів будуть залучені перекладачі-практики та експерти у галузі перекладу, аби надати інформацію та навички студенству, які відповідають сучасним тенденціям та реаліям у перекладацькій справі. Навчальна програма націлена перш за все на практичний бік перекладацького фаху і покликана допомогти студентству пізнати фах з практичного боку.
# 65.
ID: 5DORS21-01246
Назва проекту: Україноспів-онлайн
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 945840.00
Запитувана сума від УКФ: 897840.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр української пісні "Народна філармонія"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Освітня програма "Україноспів -онлайн" спрямована на підвищення фахових здібностей студентів мистецьких спеціальностей ЗВО України. Метою проєкту є створення альтернативного курсу з україноспіву, що включатиме теоретично-практичні заняття в онлайн-форматі, а саме: вивчення історії та особливостей україноспіву під час прослуховування тематичних аудіолекцій (17 лекцій по 20-25 хвилин кожна), опрацювання практичних відеоуроків (7 занять по 40 хв.) та спеціально розробленого навчального посібника з питаннями та тестами. Реалізація програми відбуватиметься за допомогою веб-сайту та мобільного додатку, що дозволить учасникам долучатися до вивчення культури україноспіву в дистанційному форматі. Актуальність проєкту зумовлена необхідністю впровадження сучасних технологій в освітній процес, зокрема, через створення варіативних онлайн-курсів, здатних забезпечити методичну та теоретично-практичну підготовку фахівців мистецького профілю.
# 66.
ID: 5DORS21-01802
Назва проекту: Майстер-класи електроакустичної музики "VOX ELECTRONICA"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 816712
Запитувана сума від УКФ: 816712
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Мистецьке об'єднання "НУРТ"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Майстер-класи електроакустичної музики “VOX ELECTRONICA” мають стати основною і невід’ємною частиною одноіменного Фестивалю, спрямованою на активізацію освітніх процесів у сфері електроакустичної музики в ЛНМА імені М.В.Лисенка. Також вони мають допомогти у налагоджені ефективної творчо-педагогічної співпраці між офіційними українськими освітніми інституціями, важливими закордонними осередками та численними приватними освітніми ініціативами й неформальними мистецькими середовищами в Україні. Попередні ініціативи в рамках Фестивалю “VOX ELECTRONICA” сприяли впровадженню ряду нових дисциплін та створення Студії електроакустичної музики при ЛНМА імені М.В.Лисенка. Досвід попередніх років засвідчив необхідність відмови від окремих теоретичних лекцій запрошених музикантів на користь ширшого циклу майстеркласів, які б уможливили практичне застосування теоретичної інформації учасниками.
# 67.
ID: 5DORS21-02127
Назва проекту: Другий фестиваль-воркшоп для молодих авторів "Прописи"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999826
Запитувана сума від УКФ: 999826
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу (далі – Український ПЕН) планує проведення проєкту “Другий фестиваль-воркшоп Прописи - 2022” для молодих авторів у Івано-Франківську. 15 молодих учасників, відібраних за конкурсом, в серпні 2022 року візьмуть участь у 5-денному літературному фестивалі. Фундаментом фестивалю-воркшопу є освітня програма, яка складається із закритих і публічних лекцій, воркшопів, індивідуальних занять з менторами, серед яких будуть відомі письменники, правозахисники, культурні діячі. Основна мета проєкту — сприяння професійному розвитку молодих авторів і культурних діячів та їхня інтеграція у сучасний український літературний простір. Особливістю літературного фестивалю-воркшопу “Прописи” є спрямованість не лише на просування літератури як творчої й публічної діяльності, а й на просування правозахисних цінностей ПЕН серед молодих людей.
# 68.
ID: 5DORS21-02237
Назва проекту: Відкритий онлайн-курс менеджменту культурних проєктів для малих міст
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 856700.00
Запитувана сума від УКФ: 823700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Харківське міське громадське об’єднання "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ГРОМАД"»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Готувати для культурних інституцій малих міст засобами дистанційного онлайн-навчання тренерів із тем «Інформаційні технології та цифрова безпека в управлінні культурою», «Комунікаційна стратегія культурного оператора» і «Проєктний менеджмент для культурних інституцій» і таким чином стратегічно підсилити локальних/місцевих операторів культурних змін
# 69.
ID: 5DORS21-02359
Назва проекту: Культура і закон
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 998612.00
Запитувана сума від УКФ: 998612.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Благодійний фонд «Мистецькі надра»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Освітня програма у форматі відеоблогу з 20 роликів на Youtube каналі, яка знайомить із правовим регулюванням сфери культури. Додаткові матеріали: актуальні кейси, експертні коментарі юристів, фінансистів, податківців та інших фахівців, дотичні до теми нормативні документи є супровідним матеріалом до кожного 10-хвилинного відеоролику. Формат передбачає викладення складного спеціалізованого матеріалу у простий та зрозумілий спосіб. Проєкт підвищує правову грамотність дієвців культури: менеджерів, управлінців, митців. Актуалізує дискусію навколо змін до законодавства, які впливають на його ефективність та сприяють розвитку сфери. Напрацьований формат можна використовувати для розвитку компетентностей дієвців культури з фінансів, IT-технологій, маркетингу, комунікацій, інших дисциплін, яких бракує в мистецькій освіті.
# 70.
ID: 5DORS21-02438
Назва проекту: НАука. МИстецтво. СТудії. Освіта. Калинове НА.МИ.СТ.О. Марії Примаченко
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1021543.50
Запитувана сума від УКФ: 996543.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Бюро науково-технічної експертизи «АРТ-ЛАБ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Калинове НА.МИ.СТ.О. Марії Примаченко» — кроссекторальний освітній проєкт, метою якого є введення інновацій у дослідницьку практику та професійний розвиток діячів культури у галузі експертизи творчої спадщини Марії Примаченко. Проєкт є багатовекторним і складається з трьох етапів. Дослідницький етап, протягом якого вперше буде здійснено комплексне вивчення 24-х еталонних малюнків художниці. Освітній етап, на якому будуть представлені підходи до комплексних досліджень творів Примаченко та їхні результати для студентів закладів вищої мистецької освіти (освітній курс) та фахівців у сфері культури (науково-практичного семінар). Виставковий етап, що супроводжуватиметься лекційною програмою для поціновувачів творчості художниці. Результати проєкту будуть доступні у вигляді навчального матеріалу, методичного посібника та виставки.
# 71.
ID: 5DORS21-02571
Назва проекту: Створення онлайн- курсу “Музеї, історія, пам'ять і формування національної єдності”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 998280
Запитувана сума від УКФ: 998280
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Школа політичної аналітики”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Донецька область, Луганська область,
Опис проекту: Політика пам’яті є надважливою та необхідною складовою культурних політик кожної сучасної держави. Кожні фільм, вистава, літературний текст, музейна експозиція, які торкаються подій, що відбувалися в України чи на її історичних землях, докладаються до формування історичних образів, а отже – є елементами політики пам’яті. Наш проєкт зосереджується на ролі музеїв як агентів політики пам’яті і має на меті розширити знання музейних співробітників та всіх зацікавлених щодо політики пам’яті та її музеєфікації, основних теоретичних підходів та актуальних для України дискусій, ознайомити з успішними практиками переосмислення локальної історії за допомогою оновлення експозицій краєзнавчих музеїв областей. Результатом проєкту стане онлайн курс на платформі Prometheus.
# 72.
ID: 5DORS21-02607
Назва проекту: Літній триместр річного курсу школи міських проєктів Урбанина
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 704860
Запитувана сума від УКФ: 679860
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Батін Андрій Анатолійович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Під час літнього тримісячного курсу цьогорічної освітньої програми студенти створять проєкт ревіталізації простору Зеленого театру у Печерському районі Києва. Цей курс міського дизайну – продовження весняного курсу з міського планування, метою якого є подивитись на історичну частинку Печерського району загалом, та розробити візію розвитку цієї території. Безкоштовна освітня програма розрахована на молодих спеціалістів у сфері архітури та дизайну, міського планування, міської соціології та антропології, які зацікавлені в отриманні нових знань в сфері урбаністики та архітектури. Разом із українськими та міжнародними експертами учасники курсу створять дизайн нового комфортного та інклюзивного публічного простору у Києві. Провідна тема освітньої програми Урбанини у 2022 році – ревіталізація та повторне використання територій і будівель. Один із акцентів літнього курсу – збереження культурної спадщини та уважна робота з історичними шарами території.
# 73.
ID: 5DORS21-03180
Назва проекту: Мандри дитячої кіностудії «Кімната 16»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 216342.9
Запитувана сума від УКФ: 216342.9
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "А-ФОР"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Чернівці,
Опис проекту: Дитяча кіностудія «Кімната 16» при школі 256 м.Києва існує з 2012 року. Навчання студійцям безкоштовне, учні збираються талановиті, але частіш, з незабезпечених сімей. За цей час учні студії створили більше 40 мультфільмів, фільмів, телепередач. Фільми студії беруть участь у міжнародних фестивалях, отримують нагороди, але самі студійці не мають можливості поїхати та особисто представити роботи. В 2022 році студійці запрошені та поїдуть командою 14 учнів та керівниця представити мультфільми в Чернівці на фестивалі «Осінні барви Буковини», також обмінюватися досвідом з юними кінематографістами зі всієї України та отримувати знання на майстер класах від професіоналів, на екскурсіях по кінематографічних місцях Параджанова.
# 74.
ID: 5DORS21-03527-2
Назва проекту: Інтерактивні воркшопи "Touch the Оpera"/"Дотик"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1019000
Запитувана сума від УКФ: 999000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКА ФУНДАЦІЯ ДУША/ЮЕЙ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Інтерактивні воркшопи "Touch the Оpera"/"Дотик" - проєкт, що передбачає навчання українських педагогів для впровадження в Україні загальноєвропейської практики передвиставних оперних воркшопів, які допомагають глядачу глибше осягнути художній задум та сенси, що несе оперна вистава та залучають до оперних театрів молоду аудиторію. В рамках проєкту експерт з організації оперних воркшопів, автор методичних та наукових статей присвячених методу драматичної інтерпретації оперних творів Rainer O. Brinkmann (Німеччина) проведе для українських педагогів навчання з опанування методу та організації передвиставних інтерактивних оперних воркшопів. По завершенню навчання на базі Київської опери українськими педагогами будуть проведені воркшопи для дітей 9 - 14 років з перспективою подальшого поширення практики в роботі українських оперних театрів.
# 75.
ID: 5DORS21-03950
Назва проекту: Підготовка менеджерів у галузі культури "Культмен"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 905800
Запитувана сума від УКФ: 905800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Освітньо-аналітичний центр розвитку громад"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: Метою проекту є підвищення якості організації культурних заходів України, незалежно від суб’єкта, які їх організовують, надавши культурним менеджерам актуальні знання з кризового менеджменту, стратегічного планування, фандрейзингу, комунікації, використання сучасних IT-технологій, мережуванню, юридичних і дозвільних аспектів, оцінки ефективності проведення культурних заходів, просуванню та монетизація культурних заходів. У результаті проведення 2-х сесій та виконанню практичних завдань буде підготовлено 90 культурних менеджерів з усієї України, 90 проектів Стратегій розвитку культурного середовища громад та “Довідник з організації культурних заходів в Україні” підготовлений експертами та учасниками проекту.
# 76.
ID: 5DORS21-04628
Назва проекту: Лабораторія креативних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 678891
Запитувана сума від УКФ: 678891
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут транскордонних ініціатив"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Проєкт спрямовнаний на підвищення фахових компетенцій представників сектору креативних індустрій через розробку якісних інтерактивних освітніх онлайн курсів українською мовою й забезпечення умов для вільного доступу до них, та удосконалення існуючих навчальних програм в закладах середньої та вищої мистецької освіти, задля розвитку потенціалу креативного сектору України. Зокрема, передбачається створення навчальних курсів за напрямами менеджмент культурних проєктів ("Управління культурними проєктами"), бізнес-процеси та бізнес-моделі в культурних та креативних індустріях ("Креативне підприємництво: бізнес-моделі та процеси", "Стартап-підприємництво в креативних індустріях"), монетизація культурно-мистецької діяльності ("Фінансовий менеджмент для митців: від індивідуального до корпоративного"), а також розробка та апробація освітньої програми "Формування компетенцій сучасного фахівця у сфері креативних індустрій".
# 77.
ID: 5DORS21-04658
Назва проекту: Реалізація культурних ініціатив в епоху діджиталізації
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 640070
Запитувана сума від УКФ: 640070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Кіровоградське обласне об’єднання громадян «Інститут соціокультурного менеджменту»» (ІСКМ)
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: В Україні відбувається процес цифровізації. Держава «переходить» поступово у смартфон, і більшість з нас вже не уявляють життя без нього. Так само це стосується і культурних ініціатив, подій тощо. Але не всі представники закладів культури володіють навичками роботи в умовах 21 століття, перш за все, в сільській місцевості. Необхідно дати місцевим діячам культури діджитал-інструментарій, який дозволить їм комунікувати з цільовою аудиторією незалежно від будь-яких умов. Для цього ІСКМ розроблено навчальну програму з реалізації культурних ініціатив в епоху диджиталізації, яка дозволить, спираючись на існуючу інфраструктуру, без додаткових витрат інформаційно забезпечувати реалізацію культурних ініціатив на локальному рівні.
# 78.
ID: 5DORS21-04901
Назва проекту: Онлайн-курс "Стратегічне управління бібліотекою"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 613100
Запитувана сума від УКФ: 598100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ВГО Українська бібліотечна асоціація
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Буде створено унікальний навчальний онлайн-курс "Стратегічне управління бібліотекою" та розміщено у відкритому доступі на платформі “Відкритий Університет Майдану”. Курс орієнтований на працівників бібліотек усіх видів і відомчого підпорядкування, які прагнуть управляти бібліотекою більш ефективно. Автори курсу розкриють сутність стратегічного управління, сучасні стратегічні бізнес-концепції та їх адаптацію для бібліотек, розглянуть основні етапи стратегічного управління, поділяться інструментами стратегічного аналізу, навчать визначати візію, цінності, місію, стратегічні цілі, продукт і цінності, які створює бібліотека для клієнтів, а також розкажуть як реалізовувати та оцінювати стратегію. Онлайн-курс складатиметься із 12 тем та 22 відео. Презентація онлайн-курсу відбудеться у вересні 2022 року у форматі онлайн.
# 79.
ID: 5DORS21-05111
Назва проекту: Розвиток європейського дизайну: міжнародний навчальний курс для викладачів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1134661.28
Запитувана сума від УКФ: 999744.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КІ ФАНД"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: “Міжнародний навчальний курс «Розвиток європейського дизайну» для викладачів” – проект з розроблення методичних матеріалів навчального курсу відповідно до Стандарту вищої освіти за спеціальністю 022 Дизайн з метою подальшого впровадження їх в освітній процес та задля можливості викладачам профільного напряму підвищувати рівень своєї кваліфікації. Освітня програма буде складатися з 5 основних блоків за актуальними темами: «Циркулярна економіка», «Сталий дизайн», «Нові матеріали та технології», «Дизайн та бізнес», «Проєктний менеджмент та навички презентації».
# 80.
ID: 5DORS21-05204
Назва проекту: Розробка та імплементація експериментальної інноваційної освітньої програми підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв "Гуру".
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1133934
Запитувана сума від УКФ: 999934
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Дом Майстер Клас»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Острог (Рівненька обл), м. Київ, м. Львів, м.Луцьк, м.Харків, м.Рівне, м.Острог, м.Київ, м.Львів, м. Харків,
Опис проекту: Розробка та імплементація експериментальної інноваційної освітньої програми підвищення кваліфікації викладачів культурних і мистецьких дисциплін, зокрема, театральної справи (акторства, режисури, театральної критики, проєктного менеджменту) шляхом адаптації сертифікаційної програми МЕТАТЕАТР до сучасних вимог викладання вищої освіти.
# 81.
ID: 5DORS21-05253
Назва проекту: Skill Up 1st AD з Олексієм Смоляром
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1006000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська кіношкола»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: «Skill up 1AD з Олексієм Смоляром» — це безкоштовний навчальний курс для підготовки професійних других режисерів. Його головна мета — заповнити прогалину освіти для других режисерів в Україні і підготувати 15 спеціалістів, що оволодіють навичками, необхідними для організації виробництва фільмів на міжнародному рівні. Програма передбачає 11 офлайн-воркшопів з одним з кращих других режисерів України, Олексієм Смоляром (ментор проєкту), 2 практичні заняття на знімальному майданчику та 4 онлайн лекції з кращими іноземними експертами. Воркшопи будуть проводитися на базі сценарію реального кінопроєкту «Elvis». В результаті проєкту буде напрацьована теоретична база, яку можна буде використовувати для подальшого навчання других режисерів в Україні.
# 82.
ID: 5DORS21-05752
Назва проекту: Освітня програма “Homo Artis”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 932225
Запитувана сума від УКФ: 892225
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Шевчук Павло Дмитрович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Міждисциплінарна освітня програма “Homo Artis” спрямована на розвиток компетентностей з філософії, культурології та історії у митців, культурних операторів і споживачів культурних продуктів. Головний напрямок досліджень Homo Artis - пошук відповіді на питання про те, чим сьогодні є мистецтво: чинником прогресу, темою філософського та історичного осмислення, розважальною індустрією, специфічним способом людської комунікації та пізнання дійсності, унікальним засобом реалізації людини, неусувним елементом культурної традиції. В ході зустрічей з експертами – філософами, культурологами, мистецтвознавцями та істориками – учасники проєкту знайдуть нові ракурси сприйняття мистецтва, отримають унікальний досвід нестандартних формулювань контраверсійних питань про мистецтво та його роль у людському існуванні. У спільних пошуках несподіваних відповідей на ці питання всі учасники проєкту стають творцями власного буття, розкривають для себе царину мистецько-культурної діяльності для свого професійного та особистісного розвитку.
# 83.
ID: 5DORS21-05809
Назва проекту: Освітній курс з науково-популярної журналістики “Журналістика науки”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 581608.55
Запитувана сума від УКФ: 553368.55
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Журнал Куншт"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Навчальний курс “Журналістика науки” це освітній онлайн-курс, який включатиме 30 академічних годин онлайн-занять та 120 годин практики зі створення науково-популярних статей і подкастів. Як лекторів буде залучено міжнародних експертів, наприклад, науково-популярного журналіста Саймона Адлера чи вірусолога Вінсента Раканьєло, а також українських популяризаторів науки та наукових журналістів. Основною метою курсу є формування знань, умінь і навичок з основ створення науково-популярних текстів і подкастів та сприяння збільшенню кількості перевіреної та коректної інформації про науку та медицину в українському інформаційному просторі. Курс розрахований на науковців, журналістів та студентів (40 учасників).
# 84.
ID: 5DORS21-05893
Назва проекту: Школа кругового дизайну 2.0
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1029650
Запитувана сума від УКФ: 999650
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ ППВ Мережі знань
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проект Школа кругового дизайну 2.0 покликаний розвинути компетенції викладачів мистецьких спеціальностей закладів вищої та професійно-технічної освіти в напрямку кругового дизайну з метою наближення українських навчальних програм до іноземних аналогів. В рамках Проєкту буде апробована навчальна програма з кругового дизайну із залученням іноземного досвіду, розроблений методичний посібник для викладачів з кругового дизайну та створений майданчик для напрацювання дорожньої карти впровадження навчального курсу з кругового дизайну в мистецьких навчальних закладах.
# 85.
ID: 5DORS21-05915
Назва проекту: Трансдисциплінарна лабораторія письма
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 868329
Запитувана сума від УКФ: 868329
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бураджиєва Валерія Володимирівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Одеса, Львів, Івано-Франківськ, Донецьк, Одеса, Київ,
Опис проекту: Трансдисциплінарна лабораторія письма - це освітній онлайн-проєкт, що складається з серії майстер-класів від провідних менторів-експертів з України і світу. Проєкт надасть можливість студентам залучених ЗВО на практиці оволодіти конкретними компетенціями у сфері наукової та художньої есеїстики. Компетенції, які розвиває проєкт (добір релевантної літератури, осмислене читання текстів, принципи цитування та парафразу, техніки написання наукових та художніх есе, ефективне оперування текстовими редакторами, способи організації дослідницької і письменницької роботи) є наскрізними для різних видів письма. Практична орієнтованість майстер-класів дозволить створити сприятливий простір для неформального навчання, індивідуального розвитку, продуктивного обміну досвідом між учасниками та ефективної взаємодії аудиторії з менторами-експертами.
# 86.
ID: 5DORS21-06098
Назва проекту: Освітня програма з літературної критики “багатолітер”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 998852
Запитувана сума від УКФ: 998852
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на посилення ролі інституту літературної критики в Україні, а також сприяє підвищенню компетенцій літературних критиків, рецензентів, оглядачів, які зацікавлені у професійному зростанні. Унікальність програми полягає у її фокусі та дизайні — не лише розробленні оригінальних лекцій, воркшопів, нетворкінг-подій, а й у просторі для співдії досвідчених літературних критиків і початківців, в глибинному пропрацюванню компетентностей учасників програми під час менторського супроводу щодо написання авторських текстів, уваги до міжнародного досвіду. Найкращі критичні рецензії, статті й огляди на знакові книжки з сучасної української літератури та на свіжі видання будуть опубліковані на сайті «Читомо» та спричинять дискусії в літературних колах. Важливою складовою проєкту є розроблення брошури з методичними рекомендаціями про те, як професійно аналізувати тексти, що буде викладена у вільний доступ, імплементована в навчальні програми низки профільних освітніх закладів України.
# 87.
ID: 5DORS21-06191
Назва проекту: Перша Школа сторітелінгу від "Ukraїner"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 889700.00
Запитувана сума від УКФ: 889700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Логвиненко Богдан Анатолійович
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Перша Школа сторітелінгу від UKRAINER - це унікальна навчальна програма, що має на меті підсилити професійний розвиток та компетенції фахівців у галузі креативних індустрій щодо створення якісного інформаційного контенту на основі мультимедійного сторітеллінгу. В основу програми Школи лягли стандарти та добрі практики роботи команди UKRАINER у сфері створення інформаційного контенту, починаючи від пошуку героїв для мультимедійних історій й завершуючи випуском самих історій про відомих та успішних українців. Планується, що навчання у Школі пройдуть 5 проєктних команд, кожна з яких розпрацьовуватиме власну тему та героїв, а по завершенню навчання запрезентує повноцінну мультимедійну історію. Створені інформаційні матеріали будуть промотовані на усіх ресурсах UKRAINER’a.
# 88.
ID: 5DORS21-06246
Назва проекту: Освітня програма "Розумний Арлекін"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 996989.00
Запитувана сума від УКФ: 996989.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТЕАТР "ПОСТСКРИПТУМ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення альтернативного курсу театральної освіти, як спробу осмислення та втілення методів та принципів існування театру, сформованих Лесем Курбасом. Проєкт є практичною апробацією “системи Курбаса” при підготовці театральних фахівців на сучасному етапі розвитку театру. Програма “Розумний Арлекін” - це з одного боку етап у створенні повновісної альтернативної театральної школи, а з іншого - чи не єдина можливість безкоштовного продовження навчання для театральної молоді, що вже має рівень підготовки театрального вишу. При реалізації проєкту буде створено два культурних продукти: 1) Творча акція на основі текстів Г.С. Сковороди; 2) Вистава за п’єсою Миколи Куліша, що увійде до репертуару Харківського театру “P.S.
# 89.
ID: 5DORS21-06642
Назва проекту: Діджитал навчалка «Я фрілансер, що далі»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 845300
Запитувана сума від УКФ: 845300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Сіроткіна Анастасія Сергіївна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Діджитал проект з набором навчальних туторіалів, інструкцій, методичок для фрилансерів творчих професій — розробників, веб-дизайнерів, графічних дизайнерів, ілюстраторів, анімаційників, сценаристів тощо. Проект дає максимально практичну інформацію, для тих, хто починає працювати на фрилансі про взаємодію із своїм замовником (комунікація, сервіс, документи), організацію своєї роботи та часу, можливості для розвитку за своє спеціальністю, фінансово-юридичні процедури та особливості.
# 90.
ID: 5DORS21-06723
Назва проекту: менеджмент-інтенсив «Культ Розвій»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 676756.00
Запитувана сума від УКФ: 641756.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: комунальне підприємство "Хмельницький міський будинок культури"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Хмельницький (Україна), м. Вінниця (Україна), м. Львів (Україна),
Опис проекту: Проект «Культ Розвій» передбачає обмін між працівниками культурно-дозвіллєвих закладів, метою якого є створення сучасного методичного посібника для працівників культурного сектору. У ході культурних візитів, команда проекту познайомиться з представниками Львівського Палацу культури імені Гната Хоткевича та будинків культури Вінницької ОТГ, ознайомиться з діяльністю даних закладів у контексті культурного середовища відповідно міст. На основі отриманого досвіду та власного наукового дослідження, учасники проекту розпочнуть роботу над розділами методичного посібника. Результатом проекту стане створення унікального методичного видання, що вбере у себе новітні підходи до менеджменту соціокультурної діяльності, а також основні складові організації культурного дозвілля для молодих спеціалістів у культурному сучасному процесі.
# 91.
ID: 5DORS21-06831
Назва проекту: «Комп’ютерна графіка в мистецькій школі»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 824217
Запитувана сума від УКФ: 799217
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Запоріжжя, м. Запоріжжя,
Опис проекту: Мета проєкту — надати дітям та підліткам м. Запоріжжя можливість вивчати сучасні комп’ютерні технології у сфері візуального мистецтва, сприяти розвитку інновацій у системі культурно-мистецької освіти та удоступненню знань та навичок, що є актуальними у творчій професії. Завдяки підвищенню кваліфікації викладачів образотворчого мистецтва у сфері комп’ютерних технологій та створенню освітнього простору для навчання впровадити в освітні програми мистецьких шкіл м. Запоріжжя навчальний предмет «Комп’ютерна графіка» з метою задовольнити потреби дітей та підлітків різних верств населення в отриманні знань, пов’язаних з сучасними цифровими технологіями в образотворчому мистецтві, підвищити прагматичну складову підготовки учня до життя та майбутньої професійної зайнятості, забезпечити дітей доступними освітніми послугами.
# 92.
ID: 5DORS21-06926
Назва проекту: «Фріланс» — освітній курс для фахівців креативних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 249.070
Запитувана сума від УКФ: 203.070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Креативна Практика, онлайн-платформа для освіти та кар’єри в креативних індустріях
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Освітній курс з організації і регулювання роботи креативного фахівця, що працює на фрілансі.
# 93.
ID: 5DORS21-06929
Назва проекту: АРТІЛЬ 2022: США-Україна. Танець як спосіб міжкультурної комунікації: мистецький вимір.
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 983740.00
Запитувана сума від УКФ: 921140.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа-Підприємець Овчінніков Антон Валерійович
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Бердичів, Хартфорд, США,
Опис проекту: В рамках проєкту буде створено та апробовано освітньо-дослідницьку програму, що вивчатиме танець як спосіб міжкультурної комунікації. Програма створюватиметься двома провідними фахівцями з США та України. Для опробовування програми будуть запрошені 8 пар митців перформативного мистецтва з різних регіонів України, які працюватимуть у форматі творчої резиденції протягом 2 тижнів. Результати резиденції будуть представлені через 6 тижнів у вигляді відкритих показів за участі глядачів і мистецької спільноти та оформлені у вигляді доповідей та статей у наукових журналах та запропоновані для тестування у ВНЗ України.
# 94.
ID: 5DORS21-07081
Назва проекту: Курс "Сценарій серіалу"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1007130
Запитувана сума від УКФ: 982130
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "СТАР МЕДІА СКУЛ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київська обл., м. Київ,
Опис проекту: Курс "Сценарій серіалу" – це курс лекцій та майстер-клас з серіальної сценаристики. Основа курсу – інтенсивний лекторій викладачів (А. Бабік та Р. Бровко) та дводенний майстер-клас. Під час лекторію розглядаються основи та особливості професії, базові елементи драматургії та побудови історії, галузеві стандарти роботи. На майстер-класі студенти розроблятимуть власні сценарні заявки – перший прийнятий в індустрії документ у процесі підготовки сценарію серіалу. Для кращого та всебічного засвоєння матеріалу викладачами буде складено методичний посібник та книгу «Сценарій серіалу».
# 95.
ID: 5DORS21-07259-2
Назва проекту: NFT та цифрове мистецтво: як управляти та захищати
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 877237
Запитувана сума від УКФ: 877237
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Інститут права, технологій та інновацій”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна (в онлайн форматі), Київ, Харків (Харківська область),
Опис проекту: Проєкт спрямований на формування знань та навичок в управлінні цифровим мистецтвом як активом. Мета - підвищити рівень освіти професійної спільноти, митців і широкої аудиторії у питаннях захисту та управління цифровими арт-об’єктами. Проєкт має особливу актуальність у часи будування метавсесвіту та нової парадигми функціонування ринку мистецтва після пандемії. Результатом постане онлайн освітня програма із залученням світових експертів та керівництво з менеджменту NFT та цифрового мистецтва. Будуть розглянуті питання онлайн маркетплейсів, віртуальних галерей, використання віртуальної та доповненої реальності у фізичних просторах та оперування NFT. Довгостроковий результат - більш ефективне використання та усунення порушень у сфері інтелектуальної власності та захисту персональних даних на цифровому арт-ринку.
# 96.
ID: 5DORS21-07288
Назва проекту: Школа культурної журналістики
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 817170
Запитувана сума від УКФ: 817170
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Пахайчук Наталія Євгеніївна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Школа культурної журналістики у Луцьку – це освітній курс від досвідчених медійників для журналістів з регіонів, які починають працювати у ніші. Програма складається з чотирьох навчальних модулів від провідних медійників, участь у культурних заходах, за підсумками яких учасники готують власні матеріали під керівництвом менторів.У Школі можуть взяти участь журналісти з регіонів, які планують працювати з культурною сферою у локальних і нішевих медіа. Учасники курсу також отримають можливість безпосередньо познайомитися та попрацювати з мистецьким середовищем Луцька
# 97.
ID: 5DORS21-07433
Назва проекту: Курс "Соціальне підприємництво в сфері культури"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 388500.00
Запитувана сума від УКФ: 355500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Полтавський фаховий кооперативний коледж
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Полтава та Полтавська область,
Опис проекту: Розвиток фахових компетентностей спільноти - культурних операторів з числа молодих митців -здобувачів освіти, випускників закладів мистецької освіти м. Полтави та Полтавської області, зокрема, людей з інвалідністю, в напрямі бізнес-процесів та бізнес-моделей в культурних та креативних індустріях, монетизації культурно-мистецької діяльності шляхом розробки і реалізації освітньої програми: Курс «Соціальне підприємництво в сфері культури».
# 98.
ID: 5DORS21-07492
Назва проекту: Інтерактивний підручник «Українці за Дунаєм»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 787631.20
Запитувана сума від УКФ: 787631.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО Міжнародний центр по роботі з українцями за кордоном
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Повіт Тульча (Румунія), м.Ізмаїл, Одеська область, м.Кілія, Одеська область, м.Вилкове, Одеська область,
Опис проекту: Інтерактивний підручник українською і румунською мовами для дітей української діаспори в Північній Добруджі (Румунія), Нижнього Подунав’я (Україна) призначений для поглибленого вивчення історії і культури українців в регіоні з кінця XVIII століття. Користувачі отримають електронну версію підручника та серію аудіовізуальних творів, в яких висвітлюються питання історії переселення українців за Дунай, особливості побуту, господарської діяльності, обрядово-звичаєвої культурі. Передбачені форми контролю знань, заохочення до креативного мислення.
# 99.
ID: 5DORS21-07524
Назва проекту: Студія промоції "Амбасадори мистецтва"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 954855
Запитувана сума від УКФ: 954855
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ РЕГІОНУ" (ГО "ІСПР")
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт “Студії промоції "Амбасадори мистецтва" створений, щоб навчити митців якісно популяризовувати в соціальних мережах свої культурні продукти, тим самим актуалізувати персоналізоване мистецтво Харківщини. Навчальна програма «Амбасадори мистецтва» складається з 29 годин теоретичних та практичних занять, адаптована з урахуванням необхідності розвитку компетенцій митців у сфері інформаційних технологій культурно-креативних індустрій, з метою посилити культурні зв'язки між ними та їх потенційними шанувальниками. Результатами проєкту є вдосконалений та популяризований відео-курс на YouTube у відкритому доступі, проведення 3 навчальних студій у форматі онлайн та офлайн по 20 осіб в кожній, а також 3-х зустрічей по закінченню навчання для мережування митців.
# 100.
ID: 5DORS21-07616
Назва проекту: Шануймося. Продовження
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 739256
Запитувана сума від УКФ: 739256
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Всеукраїнське Громадське об'єднання "Рушійна Сила"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ, м. Чернігів,
Опис проекту: Посилити взаємодію музеїв і закладів мистецької освіти та підвищити кваліфікацію педагогічного складу закладів мистецької освіти шляхом створення та публікації у вільному доступі освітньої програми, яка складатиметься з 8 уроків, присвячених окремим питанням історії української культури та мистецтва. Уроки будуть створені на базі музеїв м. Києва та Чернігова у формі відеоролика та методичної розробки до нього. Інформація про програму буде поширена серед педагогів.
# 101.
ID: 5DORS21-07805
Назва проекту: Літня, авторська, мистецька «Школа виконавської майстерності і технологій перформативного мистецтва»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 508286.00
Запитувана сума від УКФ: 508286.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Гава Олександр Васильович
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Смт. Малинівка, Чугуївського р-ну, Харківської обл., Смт. Малинівка, Чугуївський р-н. Харківська обл.,
Опис проекту: Мета, авторської мистецької школи – освоєння теоретичних і практичних основ інноваційної, авторської програми, для творення креативного мистецького продукту. В результаті напрацювання, створити новий навчальний матеріал у вигляді відео лекцій, що дасть можливість, ефективніше втілювати досвід школи, у освітніх програмах.
# 102.
ID: 5DORS21-25655
Назва проекту: Програма Бізнес Ази для Митців - БАМ
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 979430.00
Запитувана сума від УКФ: 979430.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Ковальова Юлія Вікторівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Сучасний світ розвивається супер швидкими темпами. Мистецька галузь також значно змінилась у 21 столітті, а також прийоми ведення бізнесу, тенденції у комерційному секторі арту, маркетингу та самопрезентації, онлайн банкінгу. Надсучасними технологіями, такими як NFT, користуються найбільші арт-компанії сучасності. Усі галузі економіки, та в тому числі і мистецька – переходять в онлайн формат завдяки пандемії та сучасних економічних викликів, а також розвитку технологій. Щоб митці почувалися себе впевнено в бізнес-процесах та співпраці з маркет-плейсами сучасного мистецтва та могли пристосуватися до нових онлайн реалій, ми пропонуємо їм освоїти освітню програму та тренінг з базових основ бізнесу, маркетингу та основ онлайн-банкінгу у розрізі користувачів. Прикладні тренування в рамках освітньої програми допоможуть митцям зрозуміти нові прогресивні методи впровадження методики сучасного онлайн-маркетинга, що допоможуть само просуванню та самопрезентації а також активації їх арт-бізнесів в інтернет мережі. Такі знання значно активують український арт-ринок та створять на ньому конкурентні умови з європейськими арт ринками. Навички отримані від навчання допоможуть митцям вирішити ряд комерційних питань, утворять комунікації, необхідні для просування власної творчості митців.
# 103.
ID: 5DORS21-26178
Назва проекту: Програма "Museum Education" (Museum-Ed)
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 719917
Запитувана сума від УКФ: 719917
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЛЕРЕЯ-МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Музей «Становлення української нації» у 2021 році запустив освітню програму обміну досвідом - «Museum Education», метою якої є обмін досвідом та успішними кейсами для розвитку музейної галузі в Україні. Цього року тематика освітньої програми – створення сучасних та інноваційних експозицій та виставок за останніми вимогами сучасності. Розуміння їх специфіки, як інструмент монетизації та залучення більшої аудиторії до відвідування. Програма побудована на виступах вітчизняних та іноземних фахівців у цій галузі та створенні відео курсу цієї програми. Результати програми: - Отримання учасниками необхідних знань для створення власних експозицій та виставок на базі своїх музеїв; - Вміння аналізувати та інтегрувати успішні кейси на власну специфіку закладу; - Налагодження комунікації та партнерства зі спікерами програми для подальшої співпраці у спільних проєктах та розбудови; - Розуміння відкритості співпраці між колегами музейних закладів для спільного розвитку та професійного зростання.
# 104.
ID: 5DORS21-26347
Назва проекту: Освітній семінар по роботі з глядачами в Одеському оперному театрі
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 867848.08
Запитувана сума від УКФ: 837848.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Одеський національний академічний театр опери та балету
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: У рамках Програми розвитку ОДЕСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АКАДЕМІЧНОГО ТЕАТРУ ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ, яка затверджена Міністерством культури та інформаційної політики України та базується на основних засадах Конституції України, Законів України «Про культуру» та «Про театри і театральну справу», а також Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ, що схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 лютого 2016 р. № 119-р. щодо створення умов для сприяння творчій активності громадянина і формування в Україні громадянського суспільства європейського рівня та передбачає забезпечення реалізації політичних, громадянських, економічних, соціальних і культурних прав громадян, засвоєння та використання новітніх знань і технологій, збереження неоціненної культурно-духовної спадщини України заплановано проведення першого в Україні Освітнього Семінару по роботі з глядачами для співробітників театрів України (директорів, адміністраторів, завідувачів літературною частиною театрів), а також керівників театральних студій, завідувачів з навчальної роботи міських шкіл – учасників Сімейного клубу, фахівці музеїв та бібліотек, представники ЗМІ та ін. за підтримки Департаменту культури та туризму й Департаменту освіти та науки Одеської міської ради.
# 105.
ID: 5DORS21-26762
Назва проекту: Навчальний курс «Американська система виробництва кіно: теорія та практика»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1113752
Запитувана сума від УКФ: 996622
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Продакшн№1"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проведення серії теоретичних та практичних занять про американську систему виробництва відеоконтенту для викладачів КНУТКТ ім. Карпенко-Карого, студентів старших курсів ВУЗу, професійних діючих продюсерів, 1AD і, як наслідок - підвищення кваліфікації українських продюсерів, впровадження у навчальний план КНУТКТ ім. Карпенко-Карого актуальних знань щодо американської системи виробництва аудіовізуального контенту, а в перспективі 1-2 років залучення нових міжнародних проєктів в Україну та розвиток конкурентних спроможностей національної індустрії.
# 106.
ID: 5DORS21-26892
Назва проекту: Музейне проектування або Як створити музей?
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1001520.00
Запитувана сума від УКФ: 966520.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «АМУЗЕУМ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Київ із залучення учасників з всієї України,
Опис проекту: Освітня програма передбачає курс лекцій, семінарів та практикумів про створення та менеджмент музеїв, виставкових та культурних проектів. Формат проекту передбачає онлайн та офлайн заняття, а також створення циклу навчальних відео, які будуть у вільному доступі та сприятимуть каскадному поширенню знань серед цільової аудиторії. Передбачається залучення спікерів із Польщі, США, Німеччини та інших країн. Основна тематика курсу: - Створення та менеджмент культурних проектів - Інформаційні технології в культурі та мистецтві - Інклюзивність у сучасному культурному проекті - Музейне проектування: сценографія музейних та культурних проектів - Створення музею: від ідеї до реалізації - Створення тимчасових та постійних виставок в уже наявному музейному просторі
# 107.
ID: 5DORS21-27303
Назва проекту: Освітня програма «Інтернет-інфраструктура та цифровий маркетинг в музеї»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 589100
Запитувана сума від УКФ: 559100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Івченко Галина Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Донецька область, Рівненська область, Хмельницька область,
Опис проекту: Перша комплексна освітня програма для закладів культурної спадщини, направлена на підвищення фахових компетенцій в напрямах цифрової комунікації, розбудови аудиторії та збільшення відвідуваності. Головний результат проєкту - навчальний посібник «Інтернет-інфраструктура та цифровий маркетинг в музеї», виданий під ліцензією Creative Common та розповсюджений серед фахівців музейної галузі України. Посібник доповнюється програмним рішенням, яке дозволяє музеям безкоштовно створити та розвивати власний сучасний сайт. Програмне рішення буде апробоване в трьох партнерських закладах. Довгострокову доступність результатів проєкту забезпечує онлайн-портал - інтеграційний елемент.
# 108.
ID: 5DORS21-27660
Назва проекту: Організація державно-приватного партнерства культурних проектів в громадах «Культурні інвестиції в Артцентри ДПП»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 699402
Запитувана сума від УКФ: 699402
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ТЕХЕКОНОМОПТИМ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Кременчуг та сусідні громади, Миколаївської сільської ради, Дніпровського району, Дніпропетровської області, Широківська сільська громада Запорізького району Запорізької області,
Опис проекту: Проект передбачає проведення практичних тренінгів для ОТГ з приводу організації державно-приватного партнерства культурних проектів «Культурні місцеві інвестиції в Артцентри ДПП» консорціумом консультантів. Метою проекту є «дорожня карта» створення культурних підприємств, шляхом об’єднання місцевих ініціатив та приватних інвестицій в межах державно-приватного партнерства. Результатами проекту є: збільшення прибуткових культурних підприємств, підвищення кваліфікації менеджерів культурних проектів, залучення приватного капіталу у відновлення інфраструктури громад з метою їх культурного розвитку. 12 червня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв 24 розпорядження щодо визначення адміністративних центрів та затвердження територій громад областей. В результаті в країні створено 1469 територіальних громад (в т.ч. 31 тергромада на непідконтрольній території в межах Донецької та Луганської областей). Ми плануємо провести онлайн-курс з ДПП культурних проектів (5 лекций по 30 хвилин) через анкетування відібрати 3 громади для створення ДПП. Провести офлайн навчання та стратегічні сесії для 3-х громад (3 години щотиждня протягом 5 тижнів). Супровід щодо розробки 3-х бизнес планів для створення ДПП, а решта ОТГ отримають безкоштовний онлайн доступ до тренінгів. В ході стратегічних сесій в 3 громадах буде проведено всі етапи організації культурних ДПП та продемонстровано 15 онлайн тренінгів з управління, відбору культурних проектів, пошуку інвесторів та організації ДПП, які онлайн відвідають щонайменше 100 громад. Після завершення Проекту буде запропоновано «коробкові» рішення 3-х типових проектів Артцентрів ДПП на базі: клубу, бібліотеки, музею.
# 109.
ID: 5DORS21-28210
Назва проекту: Бізнес-інтенсив для креативних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 740116
Запитувана сума від УКФ: 740116
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вищий навчальний заклад Укоопспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Полтава/Полтавська область,
Опис проекту: Мета проекту полягає у створенні та пілотуванні освітньої програми “Бізнес-інтенсив для креативних індустрій”, що спрямована на здобуття особистісних та бізнес-компетенцій для представників сфери креативних індустрій. В результаті пілотування програми працівники сфери культурних і креативних індустрій розвинуть особистісні та бізнес-компетентності, здобудуть практичні навички розробки бізнес-моделей, бізнес-планів, опанують основи маркетингу та фандрайзингу, фінансів, вивчать досвід монетизації культурних продуктів та можливості виходу на міжнародні ринки та матимуть можливість отримати індивідуальні бізнес-консультації від експертів проекту. Впродовж навчання учасники проекту відвідають успішне підприємство креативних індустрій та поспілкуються з креативними підприємцями з метою обміну досвіду.
# 110.
ID: 5DORS21-28276
Назва проекту: Оцифрована спадщина
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999624.00
Запитувана сума від УКФ: 999624.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СКАЙДАЙВФІЛЬМ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створити навчальну онлайн-платформу “Оцифрована спадщина” на базі вебсайту skydivefilm.com та записати на неї 14 лекцій з провідними метрами української режисури, що стануть в нагоді абітурієнтам творчих ВНЗ, студентам перших курсів творчих ВНЗ , а також людям, які цікавляться цими напрямками.
# 111.
ID: 5DORS21-28431
Назва проекту: Консультаційний центр з питань культурного менеджменту
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 632000
Запитувана сума від УКФ: 608000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Гільдія незалежних театрів України"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Житомир, Дніпро, Чернігів, Харків,
Опис проекту: Проект передбачає створення і функціонування консультаційного центру з питань культурного менеджменту для керівників культурних проектів: • Проведення консультацій з юридичних, фінансових питань, питань комунікацій • Навчання з питань написання грантових заявок • Навчання з питань захисту авторських прав у театральній галузі • Навчання з питань захисту трудових прав працівників у театральній галузі • Навчання з питань маркетингу та комунікації, піар-кампаній для розширення глядацької аудиторії. Проект передбачає надання консультацій з питань, що вказано вище, членам ГО Гільдія незалежних театрів України (створено в 2019), інших професійних мереж театральних діячів, зокрема НСТДУ та Асоціації Український незалежний театр та іншим зацікавленим особам.
# 112.
ID: 5DORS21-28596
Назва проекту: Духовно-культурний гарт у Збройних силах України
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 372525
Запитувана сума від УКФ: 330535
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Херсонський державний університет
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Херсон, смт Чорнобаївка, м. Олешки, м. Нова Каховка, смт Антонівка,
Опис проекту: Херсонський державний університет протягом тривало часу активно співпрацює, у тому числі в контексті культурної кооперації, з українською армією. Освітня програма «Духовно-культурний гарт у Збройних силах України» являє собою комплексний культурно-просвітницький проєкт, що включає низку лекцій для військовослужбовців Збройних Сил України з української культури, показуючи її унікальність та європейськість, розвиваючи почуття гордості та патріотизму за власну історію та культуру, висвітлюючи ціннісні та естетико-культурні орієнтири українців, виховуючи любов до української мови, до традицій народу, розкриваючи особливості соціокультурного розвитку Півдня України. Також проєктом передбачено проведення майстер-класу – приготування української традиційної страви та вокально-концертна програма. Реалізація освітньої програми відбувається у військових частинах Херсонської області
# 113.
ID: 5DORS21-28753
Назва проекту: Мистецтво ауфтакту – освітня програма та відеопосібник з техніки оркестрового дириґування для учнів, студентів та викладачів мистецьких навчальних закладів.
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999850
Запитувана сума від УКФ: 999850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Фіщук Олексій Олексійович
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ та Україна,
Опис проекту: Мистецтво ауфтакту - проект, який передбачає створення освітньої програми та супутнього унікального відеопосібника з техніки оркестрового дириґування, що буде складатися з лекцій та практичних відеоуроків. Основна мета: сприяти розвитку освіти в цій галузі, та надати можливість учням, студентам і педагогам профільних мистецьких освітніх закладів доступно та безкоштовно здобути або вдосконалити свої знання за авторською методикою навчання, та розвинути свої вміння і навички в дириґуванні.
# 114.
ID: 5DORS21-28784
Назва проекту: Цифровий Оркестр | Перезавантаження
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 300000
Запитувана сума від УКФ: 300000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Мовчан Олександр Юрійович
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Створення універсальної освітньої програми для діяльності оркестрів народних інструментів України, змішаних за складом оркестрів а також симфонічних, зі значним репертуаром сучасних обробок, аранжувань, стилізацій творів українських композиторів, а також композиторів інших країн переважно західноєвропейського простору. Створення цифрових партитур, відео-лекцій, відео-майстеркласів.
# 115.
ID: 5DORS21-28937
Назва проекту: Музейний ZOOM
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 786675.00
Запитувана сума від УКФ: 786675.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Гончар Ольга Олександрівна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект "Музейний ZOOM" має на меті підвищити компетенції музейних працівників Луганської та Донецької області а також сприяння мережуванню та обміном досвіду музеїв сходу України та Львова шляхом впровадження тематичного навчання проектного менеджменту та організації підсумкової зустрічі у Львові. Результатами проекту стануть: 1) організовано 12 онлайн лекцій від практиків культури 2) проведено 5-тиденний навчальний візит представників музеїв Луганської та Донецької областей у Львові 3) надано по 3 індивідуальних консультацій для кожного музею із підготовки проектної завки.
# 116.
ID: 5DORS21-29271
Назва проекту: Сучасний менеджмент культурних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 993990
Запитувана сума від УКФ: 993990
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Водотика Тетяна Сергіївна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проекту - освітньої програми - підвищення кваліфікації науково-викладацького складу академічних та позаакадемічних освітніх програм з підготовки фахівців з галузі менеджменту культури. Результати проекту: 1. вдосконалення фахових компетентностей викладацької спільноти закладів освіти з підготовки фахівців спеціальностей в галузі культури та мистецтва, зокрема за напрямом менеджменту культурних проектів, комунікативних технології в культурі та мистецтві, навчанні бізнес-процесам в культурних та креативних індустріях, стратегіям управління культурними інституціями; 2. розробки інноваційних навчальних програм чи практикумів з курсів, що викладаються/викладатимуться на освітніх програмах з підготовки фахівців галузі знань 02 “Культура та мистецтво”; 3. тематична збірка есеїв журналу “Місто: історія, культура, суспільство”.
# 117.
ID: 5DORS21-29334
Назва проекту: BAZA - освітня програма для музикантів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1018800
Запитувана сума від УКФ: 998800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ТВІЙ НАЙКРАЩИЙ ФЕСТИВАЛЬ
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Освітня програма від BAZA покликана дати набір теоретичних та практичних навичок для представників музичної індустрії, в першу чергу музикантів, задля подолання актуальних проблем та розвитку музичного сектору в Україні. В рамках освітньої програми будуть реалізовані такі теми для навчання, які не доступні в жодному іншому закладі формальної та неформальної освіти музичного сектору. Будуть розглянуті актуальні теми, зроблено онлайн трансляцію кожної з подій та викладено у вільний доступ для абсолютно всіх бажаючих представників музичної індустрії.
# 118.
ID: 5DORS21-29380
Назва проекту: Проектування супутників CanSAT. Від технологій до мистецтва!
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 716612
Запитувана сума від УКФ: 716612
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Шевченко Олексій Станіславович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Запоріжжя, Дніпро, Київ, Харків,
Опис проекту: Проект направлений на популяризацію напрямку створення навчальних супутників формату CanSAT. Це популярна дисципліна в Європі, але Україна не є авторизованим в Европейському космічному агентстві, тому не може повноцінно приймати участь у ній. Проектування супутнику CanSAT більше схоже на мистецтво в інжиніринговому напрямку ніж на суто технічну дисципліну. Кожен супутник повинен бути індивідуально виражений командою митців.
# 119.
ID: 5DORS21-29408
Назва проекту: Серія освітніх майстер класів для молоді «Я створюю мультфільми»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 969200
Запитувана сума від УКФ: 969200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП "Шульженко Олена Сергіївна"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Серія освітніх майстер-класів для молоді «Я створюю мультфільми» від професіоналів сфери мультиплікації та ютуб проектів. В рамках проекту аудиторія зможе познайомитися з усім розмаїттям професій — від продюсера та сценариста, звукорежисера та ілюстратора (та інш.), надихнутися і свідомо вибрати напрямок вищої освіти та професії у майбутньому або напрям для свого творчого розвитку. Ми плануємо створити онлайн платформу/веб сайт, де будь-хто охочий зможе безкоштовно реєструватися, вибрати будь-яку професію або ознайомитися з усіма. За бажання виконати завдання і отримати від кураторів зворотний зв'язок
# 120.
ID: 5DORS21-29435
Назва проекту: Освітня програма Премія Андрія Бокотея для молодих художників-склярів 2022
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1104980
Запитувана сума від УКФ: 999980
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Бокотей Михайло Андрійович
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Премія Андрія Бокотея - щорічний інструмент підтримки молодих художників-склярів віком до 35 років. Цьогоріч проєкт відбувається у формі освітньої програми, яка проходитиме на базі Львівської національної академії мистецтв і складатиметься з двох компонент: освітнього курсу та створення культурного продукту. Освітня програма передбачає формування програмних результатів з проєктування художнього скла, філософії мистецтва, менеджменту мистецтва. Лекторами та інструкторами стануть провідні педагоги з п’яти різних кафедр ЛНАМ. Проєкт передбачає створення формату інноваційної універсальної платформи неформальної освіти для розвитку фахових і скерованих на монетизацію мистецької діяльності компетентностей здобувачів мистецької освіти та професіоналів.
# 121.
ID: 5DORS21-29478
Назва проекту: Освітня програма «Виробництво фішн-тізеру: від задуму до реалізації»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 708120
Запитувана сума від УКФ: 708120
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Модна ініціатива»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Кроскультурній освітній проект для молодих українських дизайнерів, режисерів та операторів. Спрямований на колаборацію дизайнерів та фахівців аудіовізуального мистецтва задля створення спільного медіапродукту – фешн-тізера. Програма передбачає проведення лекцій та майстер-класів від експертів аудіовізуального мистецтва та фешн-аналітиків; передбачені практичні та тімбілдінгові заняття (у закритих групах) під керівництвом менторів. Важливою складовою програми є фінансова та організаційна підтримка виробництва трьох фешн-тізерів, обраних під час міні-пітчингу з числа проектів, розроблених групами під час навчання на проекті.
# 122.
ID: 5DORS21-29694-2
Назва проекту: Настольна гра з арт-менеджменту “Ukrainian art”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1143561
Запитувана сума від УКФ: 930011
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ІНСТИТУТ СУЧАСНИХ ОСВІТНІХ ТЕХНОЛОГІЙ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації:
Опис проекту: Проект передбачає розробку курсу з Арт-менеджменту на основі технології гейміфікації навчальних процесів та створення і видання настільної гри з репродукціями українських художників, яка сприятиме розвитку менеджерських навичок та компетенцій, а також популяризації сучасного українського образотворчого мистецтва серед широкого загалу. У рамках проекту будуть розроблені навчальна гра та методичні матеріали, проведено три лекції з арт-менеджменту та галерейної справи, а також грально-навчальні сесії, створено сайт з роботами художників, які будуть використані. Примірники гри будуть відправлені до арт-просторів Києва та України, профільних та загальних навчальних закладів, кілька примірників будуть передані до Міністерства культури та інформаційної політики, Українського культурного фонду.
# 123.
ID: 5DORS21-30630
Назва проекту: Сонячне місто
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 998050
Запитувана сума від УКФ: 998050
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Назустріч Сонцю”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Вінниця, Миколаїв, Хмельницький, Черкаси,
Опис проекту: Чи не у кожному місті країни наш проєкт знає успішні культурні проєкти, які змінили простір та взаємини у громаді. Всіма цими проєктами ми «заселяємо» віртуальне Сонячне місто: сайт з описом проєктів та докладними інструкціями, як їх було втілено. Сайт стає своєрідним каталогом для кожної громади: які проєкти і як саме можна втілити. Та практичною школою культурних менеджерів, які дізнаються, як планувати й керувати проєктами та інституціями, будувати сталу бізнес-модель культурного проєкту, монетизувати культурну діяльність. Цей досвід вони отримують з відеоматеріалів сайту, зі спілкування з авторами розміщених там проєктів, з практичного досвіду втілення проєкту під наставництвом автора аналогічного успішного проєкту.
# 124.
ID: 5DORS21-31017
Назва проекту: Культура і безпека в Інтернет-мережі
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 954880
Запитувана сума від УКФ: 756880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Мусіна Світлана Анатоліївна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Проект передбачає створення 5 освітніх програм, адаптованих до 5 вікових груп,що формують навички безпечної взаємодії в інтернет-мережі,та дотриманням норм культури в цій діяльності. ми розуміємо що маємо справу з новим соціальним феноменом – культура інтернет- спілкування, інтернет-життя, інтернет-взаємодії. и розуміємо що маємо справу з новим соціальним феноменом – культура інтернет- спілкування, інтернет-життя, інтернет-взаємодії. У співпраці з авторами провідної програми, розробленої в Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії для школярів, учнів коледжів та студентів початкових курсів «Safety Net» ми розробимо програму, яка сприяє не тільки вихованню та формуванню культури використання та спілкування в інтернеті, а й розвитку інтелектуальних компетенцій та емоційного інтелекту у всіх слухачів.
# 125.
ID: 5DORS21-31120
Назва проекту: Школа гідів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 506275
Запитувана сума від УКФ: 456275
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР" ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, КУ "ТІЦ" ЗМР
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Мета проєкту – опанування слухачами практичних навичок проведення екскурсій, поглиблення теоретичних знань, умінь, а також формування загальних та фахових компетентностей, що передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти і кар’єрного зростання. Можливість отримати незабутній досвід і дієві методики роботи, які допоможуть в подальшій адаптації до нових вимог сучасності.
# 126.
ID: 5DORS21-31201
Назва проекту: UCulture
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1166650.00
Запитувана сума від УКФ: 843700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА «ЄВРОПЕЙСЬКА МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК» (ГС "ЄВРОМАН")
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації:
Опис проекту: Проект «UCulture» покликаний створити комплексну академічну інноваційну освітню програму з історії української культури, що представлятиме різні погляди провідних українських і світових дослідників гуманітарних і суспільних наук на аспекти історії та сучасного стану української культури й фундаментальні питання взаємозв’язку культурних, соціальних, політичних і економічних процесів у минулому України та її сьогоденні. У результаті реалізації проекту будуть розроблені, записані й опубліковані на відкритій онлайн-платформі 14 академічних лекцій з історії української культури із супровідними аудіо- і текстовими матеріалами за змістом лекцій. Освітню програму онлайн-курсу буде імплементовано в контексті освітніх практик із залученням широких кіл українських і міжнародних діячів культурного і наукового сектору.
# 127.
ID: 5DORS21-31284
Назва проекту: Жінки в світі мистецтва на українських землях: погляд крізь віки
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 390522
Запитувана сума від УКФ: 365522
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Житомирський державний університет імені Івана Франка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Житомир,
Опис проекту: Мета проєкту – розробка та впровадження освітнього курсу для програм освітнього ступеня "бакалавр" та "магістр" ЗВО. Курс висвітлює роль жінки в суспільстві, її внесок у розвиток мистецтва, формування поваги до культурних цінностей українського народу, його історико-культурних надбань, традицій; сприяння у підготовці працівників сфери культури. В результаті проєкту буде охарактеризовано історичний розвиток мистецтва на українських землях в різні історичні періоди, визначено роль українок в цих процесах. Отримана інформація сприятиме генеруванню нових ідей, створенню авторських інновацій. Удосконалено вміння використовувати інформаційно-комунікаційні технології для подання, редагування, збереження та перетворення текстової, числової, графічної, звукової інформації під час занять. Курс включає шість освітніх модулів: 22 лекції та 18 практичних.
# 128.
ID: 5DORS21-31497
Назва проекту: Crafting Business Camp - бізнес-навчання для представників творчих професій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 998070
Запитувана сума від УКФ: 998070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “КО-Імпакт”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Полтава/Полтавська область, Івано-Франківськ/Івано-Франківська область,
Опис проекту: Проведення бізнес-навчання для ремісників, власників ремісничої справи, мейкерів та майстрів народних художніх промислів України з метою отримання ефективних інструментів побудови бізнесу. В результаті реалізації проекту буде створено освітню програму та проведено навчальні бізнес-табори для ремісників, власників ремісничої справи, мейкерів та майстрів народних художніх промислів у Полтаві та Івано-Франківську. В результаті навчання учасники підвищили власні бізнес-компетенції та освоїли ефективні інструменти ведення бізнесу, ознайомилися з досвідом успішних підприємців. В результаті інформаційної кампанії проекту, орієнтованої на цільову аудиторію, представники творчих професій здобули мотивацію для навчання, ознайомилися з перспективами ведення підприємницької діяльності та дізналися про наявні освітні продукти та програми підтримки.
# 129.
ID: 5DORS21-31515
Назва проекту: Академія культурних менеджерів (АКМ)
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1058160
Запитувана сума від УКФ: 973160
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД РОЗВИТКУ МАРІУПОЛЯ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Маріуполь,
Опис проекту: Проєкт передбачає започаткування у Маріуполі “Академії культурних менеджерів” - освітньої програми для підготовки управлінських кадрів та фахівців у сфері культури та креативних індустрій, запровадження нових практик, розширення кола культурних операторів. Програма включає проведення навчальних курсів щодо створення сучасного культурного продукту відповідно до запитів містян, практичне відпрацювання навичок та налагодження контактів з кураторами виставок, перфомансів, співзасновниками, менеджерами креативних локацій через навчальні візити. В межах проєкту буде сформовано банк ідей культурних заходів, подій, арт-об’єктів задля розвитку культури міста та креативних індустрій, які будуть запропоновані міській раді для фінансування за бюджетні кошти.
# 130.
ID: 5DORS21-31549
Назва проекту: KINOKO Debut Lab — менторська майстерня для 5-ти кінооператорів-дебютантів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 980911
Запитувана сума від УКФ: 980911
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "ФЕСТИВАЛЬ КІНООПЕРАТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА "КІНОКО"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: KINOKO Debut Lab — менторська майстерня для 5-ти кінооператорів-дебютантів, менторами в якій стануть топові українські кінооператори та експерти міжнародного рівня. Мета ініціативи — почати розвінчувати індустрійний стереотип про те що молодий кінооператор не здатен якісно впоратись зі зйомкою повнометражного проєкту, а також підтримати дискурс про те що професія кінооператора заслуговує на підтримку та/чи дебютне квотування від державних культурних інституцій, таких як Держкіно. У рамках проєкту буде проведено глибокий кваліфікований менторинг (обсягом щонайменше 28 годин на кожного з 5-ти учасників) з покращення візуального бачення 5-ти візуальних розробок фільмів, проведено 5 відкритих лекцій на актуальні теми, а також презентовано якісні результати менторингу перед відкритою індустрійною аудиторію унікального українського кінофестивалю КІНОКО. Проєкт доведе широкий кінематографічній спільноті необхідність давати молодим талановитим кінооператорам шанс на дебютування у повнометражному кіно, адже саме за ними — майбутнє та сталий розвиток всесвітньовідомої української операторської школи.
# 131.
ID: 5DORS21-31620
Назва проекту: ВКОЛО
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 637194.60
Запитувана сума від УКФ: 557194.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Малашина Олексій Васильович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Стільсько, Львівська обл.,
Опис проекту: Ми - об’єднання небайдужих українців, які прагнуть щоб кожна дитина знала, що має перспективи розвитку на рідній землі! Прагнемо показати молоді, у віддалених куточках, які є можливості для розвитку в Україні, допомогти із профорієнтацією, познайомити з інформацією, які професії бувають та які кроки потрібні для їх опанування. Як приклад проектної командної роботи - створюємо з дітьми сайт промоції їх регіону, маючи на меті ознайомити із основами It, журналістики, фотографії та проектного менеджменту. Навчання проходитиме 2 тижні в форматі денного табору.
# 132.
ID: 5DORS21-31671
Назва проекту: Факультет Кіноремесел
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 986160
Запитувана сума від УКФ: 946160
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП ЛИТВИНОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Розробка та запуск освітньої програми дубляжу і озвучки фільмів в Харківській Державній Академії Культури та Харківської Державної Академії Дизайну та Мистецтв за допомогою розвитку державно-приватного партнерства – залучення Студії 12-12, Асоціації Продюсерів України. До консультантів проєкту долучаться видатні мовознавці, актори сценічного мистецтва та дубляжу Олександр Завальський та В'ячеслав Гіндін. Освітня програма буде інтегрована в магістерські навчальні програми пілотних університетів і здатна до масштабування на інші ВНЗ України.
# 133.
ID: 5DORS21-31882
Назва проекту: МСУМК Art Forum "Музей без нафталіну або як створити стратегію сучасної музейної інституції"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 333060
Запитувана сума від УКФ: 333060
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ПРИВАТНЕ ПІДПРИЄМСТВО "БІЗНЕС АКАДЕМІЯ ПРАКТИЧНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Луцьк, Україна, Волинська область, місто Луцьк,
Опис проекту: Мета проєкту - створити освітній, постійно діючий комунікаційний майданчик-лабораторію, в рамках якого відпрацьовуються живі процеси, навички, методики , стратегії та програми розвитку. Проєкт має на меті запросити з експертного мистецького середовища активних учасників подій, проєктів і репрезентацій сучасного українського мистецтва за 30 років Незалежності України, до розмови про потенціал, виклики, досвід. МСУМК Art Forum - це платформа для обговорення актуальних питань, формування стратегій розвитку та розширення аудиторії, міжнародної співпраці, захисту прав інтелектуальної власності та авторського права, пошуку нових можливостей фінансування тощо. Цей проєкт буде корисним для широкої аудиторії художників, майстрів, представників засобів масової інформації, представників галерейного бізнесу, працівників музеїв різних форматів та концепцій, співробітників вищої школи, керівників різних підрозділів організацій культури та освіти як з погляду профорієнтаційної роботи, так і щодо наукового обміну з колегами з різних регіонів.
# 134.
ID: 5DORS21-32027
Назва проекту: "Мистецтво без обмежень"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1062150.50
Запитувана сума від УКФ: 995550.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кіровоградська обласна філармонія
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Кіровоградська область, м.Кропивницький,
Опис проекту: Освітній проєкт "Мистецтво без обмежень" має на меті надати можливість працівникам закладів мистецької освіти Кіровоградської області отримати доступ до навчально-освітнього контенту в режимі онлайн
# 135.
ID: 5DORS21-32163
Назва проекту: Арлекіно
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 690500
Запитувана сума від УКФ: 670500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Театр Маскам Рад"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає організацію та проведення тренінгу-воркшопу з отримання українськими акторами та режисерами знань та навичок школи традиційної італійської комедії Дель Арте. В тренінгу візьмуть участь до 25 акторів та режисерів, викладачів та студентів профільних ВНЗ з різних регіонів України, які мають передати отримані знання та навички іншим представникам фахової спільноти у себе в регіонах і ВНЗ. Тренінг проводить італійський викладач, актор, режиссер і драматург Крістіан Іццо, тобто безпосередньо носій культури Комедії Дель Арте. Як підсумок тренінгу, буде показано виставу за участю Крістіана Іццо, в якій використано навички школи Комедї Дель Арте.
# 136.
ID: 5DORS21-32188
Назва проекту: Music Law - навчальна програма про юридичні та фінансові аспекти музичного ринку
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 984250
Запитувана сума від УКФ: 984250
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Music Law - це проект скерований на розвиток обізнаності серед музикантів про юридичні та фінансові аспекти музичного ринку в Україні та загалом зміцнення та легалізації музичного бізнесу в Україні. В рамках проекту буде створений навчальний онлайн курс українською мовою, який міститиме відео лекції, практичні рекомендації щодо документообігу, зразки документів, чек листи з порадами, практичні поради щодо фінансової звітності та специфіки укладення договірних відносин з різними партнерами. До створення курсу буде залучено фахівців та практиків з України та з-за кордону.
# 137.
ID: 5DORS21-32213
Назва проекту: Літня школа АДФ: Менеджмент культурних проектів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1027545
Запитувана сума від УКФ: 992545
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "АДФ Консалтинг"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Організація та реалізація освітньої програми з менеджменту проектів - «Літня школа "Менеджмент проектів: Культура". Цільова аудиторія: робітники культурних закладів державного сектору в регіонах. Тривалість курсу - 3 місяці. Загальна кількість модулей навчання - 9. Кількість годин викладання - 80 академічних годин. Викладачі - практикуючи професіонали. Продукт проекту: освітній курс наживо та відеокурс для самостійного вивчення матеріалу (48 навчальних епізодів по 20 хвилин).
# 138.
ID: 5DORS21-32303
Назва проекту: Онлайн курс “Ресурс”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 911610
Запитувана сума від УКФ: 911610
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП МРИГА АНДРІЙ ПЕТРОВИЧ
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Творча діяльність стає набагато ефективною, якщо автору (особистості) – вдається приборкати психологічні бар’єри, які супроводжують цю діяльність. Творча діяльність, породжує нові матеріальні й духовні цінності. Очевидними рисами творчої діяльності є неповторність, оригінальність і суспільно-історична значущість. Творчість у широкому сенсі розкриває потребу особистості в самовираженні, самоактуалізації й розширенні своїх творчих можливостей. У творчості виражається глибокий особистісний початок, без якого немислимий предмет творчості. Саме тому, від того наскільки добре почувається автор твору залежать якість твору та цінності які він транслює, а на перспективу – загальний фонд культурної спадщини країни. Такі глибокі, часто не популярні питання надихнули нас організувати та створити онлайн курс “Ресурс”.
# 139.
ID: 5DORS21-32315
Назва проекту: Restart Culture (проєктний менеджмент у сфері культури)
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 785302
Запитувана сума від УКФ: 770802
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець Прокопенко Олена Володимирівна
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проєкт дозволяє розвинути фахові компетентності представників інституцій культури, креативних індустрій та митців із створення, реалізації та моніторингу проєктів. Основними інструментами реалізації проєкту є дводенні тренінги-інтенсиви, індивідуальні консультації та онлайн курс. Унікальність проєкту: інтерактивність співпраці та сталі комунікації учасників та тренерів проєкту, поєднання практичного досвіду та знань експертів у сфері культурного менеджменту, застосування найуспішніших світових кейсів, авторські інноваційні технології навчання. Проєкт сприятиме досягненню довготермінових ефектів для представників цільової аудиторії, а також для всієї сфери культурних та креативних індустрій: побудова потужних впізнаваних українських брендів, застосування міжнародних стандартів, посилення фінансової спроможності інституцій та митців, зростання кількості успішних проєктів, розширення кількості доступних та якісних культурних послуг.
# 140.
ID: 5DORS21-32399
Назва проекту: Освітня програма “Управління та адміністрування в сфері культури і мистецтва”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 997418.00
Запитувана сума від УКФ: 997418.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення освітньо-професійної програми «Управління та адміністрування в сфері культури і мистецтва” за другим магістерським рівнем вищої освіти за спеціальністю 028 “Менеджмент соціокультурної діяльності” для імплементації в Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. Освітня програма буде розроблена експертами: внутрішніми - викладачами університету, і зовнішніми - викладачами інших ЗВО та авторами освітніх програм MBA, роботодавцями на основі актуальних аналітичних досліджень щодо освіти для менеджерів культури, успішних міжнародних кейсів.
# 141.
ID: 5DORS21-32468
Назва проекту: Таврійський розпис як культурна спадщина Миколаївщини: формування плеяди митців
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 780000.00
Запитувана сума від УКФ: 750000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр навчання і освіти дорослих "Південь""
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Миколаїв, місто Баштанка, місто Вознесенськ, місто Первомайськ, Миколаївська область в цілому,
Опис проекту: Проєкт направлений на вивчення і популяризацію таврійського розпису як культурно-етнічного надбання Миколаївщини, особливого джерела ідентичності, унікальності, а також на формування плеяди митців-носіїв розпису шляхом розробки і впровадження освітньої програми для зацікавлених представників педагогічного складу закладів середньої й мистецької освіти, пов'язаних із творчістю. Завдяки його реалізації в регіоні на 100 осіб збільшиться кількість митців - носіїв розпису, які понесуть отриманні знання у свою професійну діяльність та матимуть змогу навчати інших. Додатково буде створено навчальний сайт із методичними та іншими матеріалами, щоб кожен бажаючий із будь-якого куточка світу міг долучити до вивчення таврійського розпису
# 142.
ID: 5DORS21-32530
Назва проекту: Digital-школа для культурних осередків
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 843000
Запитувана сума від УКФ: 843000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Рекламна агенція SVITLO AGENCY
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Богуслав, Вся Україна,
Опис проекту: Школа Digital-маркетингу для проектів у сфері культури. Мета проекту – навчити працівників культурних осередків ключовим інструментам просування в інтернеті та залучати аудиторію через популярні цифрові канали комунікації, при обмежених бюджетах. У Digital-школі навчають та допомагають працівникам культурних осередків презентувати свої проекти в онлайні та підвищити ефективність комунікації з аудиторією, використовуючи сучасні методи просування в інтернеті. Результатом школи будуть Digital-стратегії для 8-ми культурних осередків, створені учасниками школи(співробітниками музеїв) під час курсу; розроблені та викладені у публічний доступ освітні матеріали: курс відео-лекцій (мін 20 лекцій), чек-листи та туторіали по кожній темі лекцій, освітні та експертні матеріали до кожного уроку (не менше 30-ти pdf-матеріалів, завантажені на гугл-диск); створено та запущено нове медіа про digital-маркетингу для проектів у сфері культури (соцмережі проєкту з розробленою контент-страгією). Програма курсу та матеріали для медіа розроблені спеціалістами з digital маркетингу з успішним досвідом просування культурних осередків та проєктів у ціфровому просторі. За кожним з учасників будуть закріплені куратори, які допомагатимуть і направлятимуть під час всього циклу навчання. Загальнонаціональна інформаційна кампанія проекту орієнтована на працівників культури населення України, але кінцевим споживачем результатів школи все одно є потенційні відвідувачі цих культурних осередків, а отже більшість населення України та туристи. Перша частина з циклу програм школи спрямована на культурні осередки – музеї та галереї. Надалі планується розширювати коло потенційних учасників та проводити школи Digital-маркетингу для бібліотек, будинків культури та інших осередків.
# 143.
ID: 5DORS21-32563
Назва проекту: Видавничо-виставковий освітній проєкт «Школа рисунку Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 993391
Запитувана сума від УКФ: 993391
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА І АРХІТЕКТУРИ, НАОМА
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ, м.Ужгород, м.Львів, м.Харків,
Опис проекту: «Школа рисунку Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури» є видавничо-виставковим освітнім проєктом, в рамках якого буде створений унікальний альбом «Рисунок: колекція навчально-методичних фондів кафедри рисунка Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури» українською та англійською мовами. Альбом буде презентований на виставці академічного рисунка “Методфонд” у п'яти провідних мистецьких академіях України, а також в рамках проєкту буде організована Всеукраїнська науково-практична онлайн конференція “Рисунок: Проблеми теорії, історії практики та методики викладання”. Це проєкт про значущість такої фундаментальної мистецької дисципліни як рисунок та створення нового актуального освітнього продукту для художніх академій України.
# 144.
ID: 5DORS21-32619
Назва проекту: PART
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 972945
Запитувана сума від УКФ: 972945
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Зайцев Олексій Вікторович
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: PART – це освітня програма, що складається з серії воркшопів, публічних лекцій, artist-talk, спрямованих на глибинне вивчення мистецтва перформансу. Проєкт має на меті активізацію діяльності представників локальних осередків мистецтва перформансу по всій території України, а також розвиток індивідуальних мистецьких голосів та поліфонічного середовища. Проєкт сприяє підвищенню рівня освіти у галузі мистецтва перформансу в Україні, менеджменту перформативних проєктів та налагодженню діалогу між митцями, представниками органів місцевої влади та культурних інституцій; обміну знаннями та досвідом між українськими та закордонними митцями.
# 145.
ID: 5DORS21-32701
Назва проекту: Програма дистанційного навчання для мистецьких занять "NAVIдстані"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 948745.30
Запитувана сума від УКФ: 648745.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури Житомирської міської ради
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Житомир,
Опис проекту: В період пандемії, стало гостре запитання, як підтримувати освітній рівень учнів. Тому ми запровадили програму з дистанційної підтримки навчання «NAVIдстані». Яка допомагає дистанційно проводити навчання з теоріі та виконання домашніх завдань. Головне, ви повинні зрозуміти, що «Навідстані» - це не альтернатива звичній освіті, а доповнення її у вимушених, непередбачуваних ситуаціях.
# 146.
ID: 5DORS21-32734
Назва проекту: «Інклюзія та Орф-театр. Від практики до теорії»
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 839620
Запитувана сума від УКФ: 839620
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія змін"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Луцьк Волинська обл,
Опис проекту: Проект направлений на впровадження Орф-підходу та digital інструментів навчання музики в освітнє середовище України; навчання музичних педагогів через тренінги та апробацію зарубіжних альтернативних методик розвитку музичних та творчих здібностей дітей та дорослих з інвалідністю та без.
# 147.
ID: 5DORS21-32741
Назва проекту: Розробка іноваційної освітньої програми «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» для започаткування у Комунальному закладі "Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури" Дніпропетровської облассної ради"
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1029960
Запитувана сума від УКФ: 999960
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури" Дніпропетровської обласної ради"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Місто Дніпро, Дніпропетровська область, Місто Дніпро,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інноваційної, відповідної міжнародним зразкам, навчальної програми «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» на базі Комунального закладу «Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури» Дніпропетровської обласної ради» (надалі - КЗ «ДФМХКК» ДОР». Протягом реалізації проєкту планується розробка навчального плану та методичних матеріалів, обмін досвідом із навчальними закладами в Україні та за кордоном, пошук українських та міжнародних партнерів. Програма погоджуватиметься згідно зі стандартами Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури та інформаційної політики України, з подальшим ліцензуванням і відкриттям спеціальності 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво».
# 148.
ID: 5DORS21-32755
Назва проекту: Практичне соціальне підприємництво для митців: від монетизації ідеї до розвитку соціуму
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 400000
Запитувана сума від УКФ: 400000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР МАЙБУТНЬОГО"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів та Львівська обл, Суми та Сумська обл, Черкаси та Черкаська обл, Донецька обл, Луганська обл, Запоріжська обл, Івано-Франківська обл, Закарпатська обл, Тернопільська обл,
Опис проекту: Мета проєкту — формування комплексу теоретичних знань і практичних вмінь, навичок щодо організації та функціонування власного соціального підприємства, задля ефективнішої монетизації ідей та інновацій в цих сферах, що сприятиме розвитку галузі культурних та мистецьких індустрій, їхнього впливу на соціум на державному й світовому рівні. Основні результати проєкту: 1. 30 учасників очно та до 30 учасників онлайн пройдуть навчання щодо основ монетизації ідей шляхом створення соціальних підприємств та застосування психологічних аспектів ведення бізнесу; 2. Створення та розміщення в загальному доступі електронної брошури з методичними рекомендаціями, матеріалів для 7 лекцій та 6 воркшопів (у форматі .pdf), 7 навчальних відео по 15 хвилин кожне
# 149.
ID: 5DORS21-32758
Назва проекту: Магістерська програма “Менеджмент культурних проєктів”: воркшопи для викладачів
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 676307.2
Запитувана сума від УКФ: 676307.2
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародний благодійний фонд відродження «Острозької академії»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Острог,
Опис проекту: Проєкт «Магістерська програма “Менеджмент культурних проєктів”: воркшопи для викладачів» покликаний стати методологічною платформою у реформуванні культурологічної освіти, її переорієнтації в міждисциплінарне русло, де першим кроком стане підвищення кваліфікації педагогічного складу ОП. Комплекс інтенсивних воркшопів у форматі формальної та неформальної освіти сформує для групи викладачів коректне бачення запитів сучасного ринку праці; сприятиме логічному структуруванню робочих програм до навчальних дисциплін; закриє питання нестачі практичного досвіду викладачів окремих дисциплін; сформує у педагогів єдине бачення навчального процесу магістрів.Реалізований Проєкт стане хорошим досвідом для інших ЗВО, які декларують підготовку менеджерів культури.
# 150.
ID: 5DORS21-32802
Назва проекту: Інноваційна освітня програма з маркетингу закладів культури та сфери креативних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 972614
Запитувана сума від УКФ: 972614
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Двіжона Павло Васильович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Ми об’єднуємо представників із секторів освіти, культури, маркетингу та бізнесу задля розробки сучасної освітньої програми з маркетингу у сфері культурних та креативних індустрій. Програма включатиме в себе курс з лекціями та практичними вправами у текстовому форматі, презентацію та серію відеолекцій. Освітню програму буде імплементовано у ВНЗ України, запропоновано для самостійного використання закладам культури та сфери креативних індустрій з метою їхньої популяризації та фахівцям, які планують розвивати соціально-культурні проєкти.
# 151.
ID: 5DORS22-00557
Назва проекту: "Професія творити моду" (продовження проєкту)
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999343.00
Запитувана сума від УКФ: 946843.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська Спілка «Національне галузеве партнерство в легкій промисловості України «ФЕШН ГЛОБУС ЮКРЕЙН"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Суми, Чернігів, Чернівці, Запоріжжя, Рівне,
Опис проекту: Цей проект є продовженням програми, підтриманної УКФ в 2020 р із створення е- посібників "Професія творити моду", яке полягає в розширенні асортименту одягу та створенні розділів «Технології пошиву чоловічого, дитячого, верхнього та спіднього одягу"- https://ucf.in.ua/archive/6075aaa0d4f991709a4693f3 Професійна освіта України в fashion галузі високо оцінила першу частину проекту як сучасний матеріал для викладачів та здобувачів освіти. Брак коштів в МОН України на створення і друк підручників та всесвітня пандемія підтверджують актуальність нашого он-лайн проєкту. Він оснований на синергії досвіду освіти та бізнесу - теорії та практики. На зручному сайті https://posibnyk.fashionglobusukraine.com/ всі матеріали розташовані у вільному доступі із використанням відео контенту світових та українських fashion досягнень. Наша мета – якісна та сучасна освіта в галузі легкої промисловості та fashion індустрії.
# 152.
ID: 5DORS22-02508
Назва проекту: Освітня програма з підвищення квалифікації викладачів сценарної і режисерської майстерності в галузі документального кіно.
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 425000
Запитувана сума від УКФ: 405000
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ФОП Харкевич-Гончарова Інна Михайлівна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Харків,
Опис проекту: Проект передбачає реалізацію освітньої програми з підвищення квалифікації викладачів сценарної і режисерської майстерності в галузі документального кіно, зокрема з метою створення напрацювань зі створення альтернативних освітніх курсів для програм рівня «бакалавр» та «магістр» у закладах вищої мистецької освіти.
# 153.
ID: 5DORS22-07162
Назва проекту: Створення освітньої програми “Локейшен менеджмент в Україні: кращі світові практики”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 880868
Запитувана сума від УКФ: 880868
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація кіновиробників Львівщини"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Львівська область, Київ,
Опис проекту: Створення освітньої програми “Локейшен менеджмент в Україні: кращі світові практики” Мета проекту: розвиток галузі локейшен сервісу в Україні, адаптація та впровадження на український ринок кіновиробництва найкращих світових практик. Завдання: розробити для українських локейшен компаній та індивідуальних локейшен-менеджерів практичний освітній курс, в результаті якого будуть адаптовані для українського ринку такі робочі документи як “Біблія локейшен-менеджера”, зразки договорів між локейшен – менеджером та продакшенами і представниками локацій, посадова інтрукція Локейшен Менеджера. Ці документи також стануть стануть підгрунтям для подальшої діяльності створеної у 2021 році ГО “Гільдія локейшен менеджерів України”
# 154.
ID: 5DORS22-28474
Назва проекту: Освітньо-мистецька колоборація - інструмент розвитку культури в громадах
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 956460
Запитувана сума від УКФ: 956460
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк, Херсон,
Опис проекту: Проєкт полягає у розробці освітньої програми «Інструменти розвитку культури в громадах», яка буде впроваджуватися через інститути національної мережі ППО на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів середньої мистецької освіти. Вона сприятиме набуттю фахових компетентностей за напрямками: використання ІКТ-технологій та медіа простору, бізнес-процеси та бізнес-моделі в культурних та креативних індустріях, організаційний менеджмент культурних заходів, монетизація культурно-мистецької діяльності, стратегії управління культурними інституціями. Також, передбачається проведення серії хакатонів для педагогічних працівників закладів мистецької освіти, під час яких відбудеться тестування нової освітньої програми, а їх учасники спільно проведуть «Всеукраїнський онлайн вернісаж ідей», щодо створення мистецько-освітніх продуктів спрямованих на розвиток культури в громадах
# 155.
ID: 5DORS22-31245
Назва проекту: Мовленнєве прогнозування для викладачів закладів передвищої та вищої мистецької освіти
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 5000000
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Чорноморський національний університет імені Петра Могили
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Миколаїв, Старобільськ Луганської області,
Опис проекту: Мета: всебічний розвиток української мови як однієї з найважливіших складових національної ідентичності українського народу; компетентнісний підхід до професійної підготовки фахівців закладів передвищої та вищої мистецької освіти, що включає не лише комунікативний, а й широкий соціокультурний дискурс. Результат діяльності курсів вбачаємо у формуванні розвинутого і функціонального мовного середовища та культурного простору у закладах передвищої та вищої мистецької освіти через посередництво викладача.
# 156.
ID: 5DORS22-32281
Назва проекту: Школа культурного менеджменту 2022
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 1021286.80
Запитувана сума від УКФ: 996886.80
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Управління культури та туризму Коломийської міської ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Коломия, Бердичів,
Опис проекту: Мета проекту: створити неформальну освітню програму для підвищення компетентностей з проектного менеджменту 120 учасників зі сфери перформативного та сценічного мистецтва з Прикарпатського та Подільського регіонів шляхом проведення «Школи культурного менеджменту». Результатами проекту будуть: 120 учасників зі сфери перформативного та сценічного мистецтва з Прикарпатського та Подільського регіонів які пройдуть 4-ох денний тренінг з культурного менеджменту та отримають компетенції з грантрайтингу та інших видів фандрайзингу, розпочнуть роботу над 25 концепціями індивідуальних або національної співпраці проектів для подання заявок на грантовий сезон УКФ 2023. По завершенню шкіл 40 вмотивованих учасників відвідають нетворкінгову подію з 5 успішними представниками сфери, щоб створити спільні проекти.
# 157.
ID: 5DORS22-32537
Назва проекту: BusinessMaker у часи кризи: створення серії коміксів та освітнього курсу для підлітків щодо ведення бізнесу в сфері креативних індустрій
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 925340
Запитувана сума від УКФ: 925340
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР ПРОЕКТНИХ ІНІЦІАТИВ «ДІРЕКТ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Одеса, Харків,
Опис проекту: Проєктом передбачається інноваційна для сучасного освітнього процесу форма подачі матеріалу про заснування та розвиток власної справи – не лише через лекції та заняття, які не завжди сприймаються підлітками, а через зрозумілі їм короткі історії, де позитивний герой, з яким юний читач себе асоціює, перемагає зло (у нашому випадку - невігластво щодо започаткування та ведення бізнесу). Ми використовуємо міждисциплінарний підхід для вирішення проблеми освіти підлітків, використовуємо художні засоби для збільшення інтересу до піднятої проблематики формування підприємницької культури серед сучасної молоді.
# 158.
ID: 5DORS22-32708
Назва проекту: Кейс-стаді кемп для побудови міжсекторального партнерства у сфері збереження та популяризації культурної спадщини “Поговоримо про спадщину!”
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 999950
Запитувана сума від УКФ: 999950
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська Організація “Карпати.Тревел”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місце реалізаці - Львівська область (м. Львів, Карпатський регіон Львівської області), охоплення учасників - вся Україна.,
Опис проекту: Кейс-стаді кемп “Поговоримо про спадщину!” являє собою одночасно навчальний курс, комунікаційну платформу та базу знань, що спрямовані на представників інституцій культури, органів управління культурою, самоврядування та інших сфер життя, дотичних до культурної спадщини та управління нею. У центрі проекту – ефективні стратегії управління інституціями культури та обмін реальними успішними досвідами вирішення управлінських викликів у сфері культурної спадщини. У ході проекту буде розроблено сучасну навчальну програму неформальної освіти для підвищення ефективності управління інституціями культури, проведено апробаційний навчальний курс для 25 практиків культури та представників суміжних до неї сфер, започатковано онлайн-платформу обміну знаннями, розпочато міжсекторальний діалог для порозуміння, збереження та популяризації культурної спадщини.
# 159.
ID: 5DORS23-32700
Назва проекту: Майстерня Молодих Кінокритиків: UA - DE
Лот: ЛОТ 2. Освітні програми
Загальний бюджет проекту: 582230.85
Запитувана сума від УКФ: 567230.85
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Громадська організація "Культпрожектор"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Запоріжжя та Берлін, Україна і Німеччина (онлайн),
Опис проекту: 10 молодих людей з Німеччини та України візьмуть участь у воркшопі “Майстерня Молодих Кінокритиків” та опублікують рецензії до українських фільмів, представлених на щорічному Українському кінофестивалі в Берліні у рамках воркшопу. Актуальність проєкту полягає у формуванні суспільного запиту на сучасне українське авторське кіно серед українців та іноземних громадян. Результати проєкту: публікація мінімум 5 матеріалів учасниками воркшопів у німецькій та українській пресі (зокрема у партнерських ЗМІ - Gel[:b]lau/ Ukraineverstehen.de та в Moviegram/Vertigo), проведені лекції, дискусії та сесії запитань-відповідей за участю експертів та режисерів фільмів, а також матеріали воркшопу які будуть опубліковані онлайн та практичний досвід учасників в сфері кінокритики.
# 160.
ID: 5DORS31-00101
Назва проекту: "Резиденція ∀" для менеджерів культури
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1136700
Запитувана сума від УКФ: 1106700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Культурна агенціа А"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: харків,
Опис проекту: "Резиденція ∀" - проєкт для менеджерів культури, в якому учасники з менторською підтримкою пройдуть весь шлях арт-менеджера, від розробки ідеї до реалізації проєкту. Під час резиденції учасник отримує теоретичну базу, прокачує м'які навички, отримує широке коло контактів з творчої спільноти Харкова й України, досвід організації івентів та власний івент, який можна додати до портфоліо. Резиденція складатиметься з двох частин: теоретичної (онлайн) і практичної (офлайн). Теоретична частина - це лекції від практикуючих експертів, а під час практичної частини учасники резиденції будуть працювати командами над розробкою та реалізацією своїх проектів. Підсумком резиденції буде організація учасниками культурних заходів для аудиторії Харкова.
# 161.
ID: 5DORS31-00102
Назва проекту: Мистецька резиденція в рамках третього сезону "Кіношколи у Рівному"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 811568
Запитувана сума від УКФ: 811568
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Бараш Вячеслав Олександрович
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Простір, до якого запрошуються молоді митці різних кінематографічних професій з усієї України, для обміну досвідом, міжкультурного діалогу та реалізації спільного проєкту.
# 162.
ID: 5DORS31-00113
Назва проекту: LINOLEUM: Анімаційна Резиденція
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1525000
Запитувана сума від УКФ: 1500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Анімаград»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ, вся Україна – залучення учасників резиденцій з усієї території України,
Опис проекту: LINOLEUM: Анімаційна Резиденція – перша в Україні анімаційна резиденція для різних вікових груп. Професійні режисери-аніматори 18+ років матимуть змогу доопрацювати та знайти нові вектори розвитку власних проєктів, підготувати пітчі для міжнародних майданчиків та опанувати основи продюсування. Підлітки 14-17 років, які мають мрію професійного зростання в анімації, дізнаються про усі етапи та процеси створення анімаційного контенту у техніці стоп моушн, і колективно створять анімаційний ролик хронометражем 1,5-2 хв. Менторами та лекторами запрошено визнаних професіоналів анімаційної індустрії України та світу. Протягом двох тижнів учасники будуть аналізувати та вивчати власні та проєкти один одного, працювати індивідуально та у групах, відвідувати додаткові лекції та анімаційні студії.
# 163.
ID: 5DORS31-00123
Назва проекту: II Мистецька резиденція ім.В.Гагенмейстера на Бакоті
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 857290.00
Запитувана сума від УКФ: 857290.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: с.Гораївка, Староушицька ТГ, Хмельницька обл.,
Опис проекту: Масштабування мистецької резиденції в сільській місцевості на Бакоті та перетворення її на сталу інноваційну кроссекторальну дослідницьку резиденцію. Метою проєкту є створення умов та надання часу, місця та ресурсу представникам аудіального та візуального сектору для індивідуального та колективного створення культурних продуктів як для професійного розвитку та обміну досвідом митців різних секторів, так і для подолання культурної ізоляції регіону Бакотської затоки. Результатами проєкту стануть 20 індивідуальних та 10 спільних робіт резидентів, 2 виставки робіт візуального сектору, 3 мультимедійних виставки робіт візуального та аудіального сектору, концерт представників аудіального сектору на Бакоті, презентація робіт резидентів на міжнародному фестивалі "Respublica" та онлайн на сайті резиденції.
# 164.
ID: 5DORS31-00204
Назва проекту: M.I.S.T: постковідна хорова резеденція
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1028480.00
Запитувана сума від УКФ: 1028480.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Всеукраїнський благодійний фонд "Зірки та Зіроньки"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Яремче (Івано-Франківська обл), м. Надвірна (Івано-Франківська обл), м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Організація та проведення першої в Україні онлайн/офлайн хорової резиденції з залученням чотирьох менторів світового рівня, на меті якої є активізація та інституалізація хорової резиденції як відкритого простору для комунікації експертів різних рівнів, визначення нагальних проблем галузі постковідного періоду, колективне створення та презентація інноваційних культурних продуктів таких як: онлайн/освітня програма, офлайн/концертна програма хору резиденції, що буде презентована в містах Яремче, Надвірна, Івано-Франківськ.
# 165.
ID: 5DORS31-00205
Назва проекту: Мистецька дослідницька резиденція “Резиденти Всесвіту”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 696100.00
Запитувана сума від УКФ: 676100.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "АСОЦІАЦІЯ ВИПУСКНИКІВ, ВИКЛАДАЧІВ І ДРУЗІВ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМ.В.Н.КАРАЗІНА"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт мистецької резиденції ЄрміловЦентра у співпраці з ХНУ ім.Каразіна. Програма резиденції включає дослідницьку і проєктну діяльність українських митців у структурних підрозділах Університету в Харкові. Результатом резиденції стануть 7 мистецьких проєктів, створених у співпраці з музеями Університету: музеєм природи, археології, астрономії, музеєм історії Університету, ботанічничним садом і архітектурним ансамблем Університету. Ми пропонуємо митцям обрати цікавий для них підрозділ та протягом місяця працювати з їхніми контентом та простором. Під час резиденції “ЄрміловЦентр” та Асоціація супроводжують митців в дослідженні колекцій. Мета резиденції - підтримати розвиток міждисциплінарних проєктів і інституційні зв'язки всередині Університету, збагачуючи їх новими сенсами і заохочувати нові аудиторії до колекцій Університету.
# 166.
ID: 5DORS31-00283-2
Назва проекту: Іноваційна інклюзивна мистецька резиденція «ПЕТ-АРТ-терапія»
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1097370.00
Запитувана сума від УКФ: 1072370.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ ІНВАЛІДІВ, ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ (АТО) «СТРУНИ СЕРЦЯ»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Кременчук, село Новий Ковалин Бориспільський район Київської області,
Опис проекту: Комплексно продовжити дію, розширити та розвинути іноваційну інклюзивну програму резиденцій для осіб з особливими потребами по поєднанню арт-терапії та пет-терапії, поширивши її дію через власні філії по Україні, підготувавши для цього 25 нових спеціалістів, які створять культурні продукти та долучаться до роботи проекту задля розвитку можливостей як тренерів, так і учасників та працевлаштування осіб з інвалідністю, покращити через проведення курсів реабілітації стан 60 осіб з різних областей України.
# 167.
ID: 5DORS31-00432
Назва проекту: Навчально-практична резиденція «Монтажна лабораторія» в Україні
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1376165
Запитувана сума від УКФ: 1356165
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська спілка “Асоціація кіноіндустрії України”
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна, Одеса, Україна,
Опис проекту: Навчально-практична резиденція «Монтажна лабораторія» в Україні - це міжнародна резиденція із лабораторією кіно-монтажу, що проводиться First Cut Lab, заснована Метью Даррасом та Бенджаміном Мірґу. До участі у резиденції наставниками та експертами залучаються впливові кіно-професіонали, серед яких режисери монтажу та режисери- постановники, арт-директори та відбірники фестивалів класу «А», дистриб'ютори, міжнародні сейлзагенти з продажу та продюсери. Участь фільму у резиденції такого рівня стає запорукою подальшої успішної фестивальної, дистрибуційної та прокатної історії як для самого фільму-учаснику, так і для нових проєктів учасників програми. В Україні Резиденція буде проходити наживо в Одесі та з базою її координації та управління в Києві для обраних на конкурсній основі команд 3-х українських фільмів.
# 168.
ID: 5DORS31-00467
Назва проекту: Драматургічна резиденція “ЛітоРатура”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 868232.52
Запитувана сума від УКФ: 843232.52
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва" Закарпатської обласної ради
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Українці є нащадками прадавніх культурних традицій і тому сьогодні дуже важливим є питання формування культурного національного “коду”. Сучасна українська молодь цінує свою історію і прагне до вивчення та популяризації свого культурного національного “коду”. Звертаючись до літератури, молодь «виходить» за межі свого буденного життя, має можливість вдосконалювати свою власну картину світу. Створення та реалізація проекту “Драматургічна резиденція “ЛітоРатура” пропонує цікаве та альтернативне рішення в контексті залучення молоді до читання. Проект об’єднає творчу молодь та підлітків до створення сучасного літературного продукту, а саме п'єс та сценаріїв, на основі творчості закарпатських письменників та фольклору Закарпаття.
# 169.
ID: 5DORS31-00481
Назва проекту: Резиденція на Одеському СРЗ-2
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 879600
Запитувана сума від УКФ: 879600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа-підприємець Кононок Владислав Олегович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Одеса, Київ,
Опис проекту: Проєкт зосереджений навколо феномену самоорганізованих мистецьких майстерень на території Одеського судноремонтного заводу №2 (ОСРЗ-2), які останні декілька років приваблюють увагу мистецької спільноти. Щоб усебічно дослідити історію, фактори становлення та місце СРЗ на ментальній мапі Одеси, ми реалізуємо проєкт у два етапи: ‘академічний’ та художній. Під час першого відбудеться архівна робота, інтерв’ювання культурних носіїв, дотичних до СРЗ у різні періоди, та вивчення міфології місцевості. Під час другого ми запросимо десять художників із різних куточків України на десятиденну резиденцію, під час якої вони отримають безпосередній чуттєво-просторовий досвід взаємодії з СРЗ і, ґрунтуючись на матеріалах дослідження, створять мистецькі роботи. За результатами проєкту ми опублікуємо зін та проведемо художню виставку.
# 170.
ID: 5DORS31-00482
Назва проекту: Драматургічна резиденція "Театр ляльок проти сексуального насильства над дітьми""
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 295408.92
Запитувана сума від УКФ: 215408.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради Львівський академічний обласний театр ляльок
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Драматургічна резиденція-лабораторія має зібрати 5 сучасних українських драматургів в межах спільного робочого простору задля написання оригінальних п’єс (для театру ляльок), що висвітлюють проблему сексуального насильства над дітьми. Праця відбуватиметься у кілька етапів - ознайомлення учасників із темою та подальше написання драматургічних творів. Драматурги матимуть змогу зануритися у контекст проблеми, прослухати доповіді лекторів, поспілкуватися із людьми, що професійно займаються питанням. Також, резиденція передбачатиме внутрішні дискусії-семінари та спілкування учасників-драматургів із представниками театральної спільноти для обговорення актуальних форм співпраці драматурга та театру. Результатом резиденції має стати електронна збірка п’єс, написаних учасниками. Ця збірка буде поширюватися серед театрів ляльок України, п’єси будуть популяризуватися як постановочний матеріал та як приклад важливого соціально-відповідального підходу в театрі. Тексти учасників будуть також оприлюднені у форматі сценічної читки (офлайн та онлайн), а також на відомій драматургічній платформі УкрДрамаХаб.
# 171.
ID: 5DORS31-00626
Назва проекту: Харківська резиденція «Слово» для дитячих письменників: дитячі книги на складні теми
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 876416.00
Запитувана сума від УКФ: 876416.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБ'ЄДНАННЯ "ЛІТЕРА"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків, Харківська область,
Опис проекту: Харківська резиденція «Слово» як продовження діяльності Харківської літературної резиденції (2018–2021) у 2022 році запрошує чотирьох українських дитячих письменників/-ць; забезпечує проживання в письменницькому будинку «Слово» для роботи над власними творами, популяризації читання серед дітей, формування читацької аудиторії, культурного обміну, промоції культури Харкова, участі у творчих лабораторіях з виготовлення нового культурного продукту на основі їхніх творів. Фокус-тема резиденції – «Як у дитячих книжках говорити на складні теми». Плануються творчі зустрічі з дитячою аудиторією, батьками, 8 виступів у малих містах Слобожанщини, написання та публікація 4 есеїв від резидентів, буклет, 5 матеріалів про дитячу літературу від українських авторок, що мешкають за кордоном.
# 172.
ID: 5DORS31-00673
Назва проекту: Лабораторія театрального перекладу НСТДУ
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 899220.00
Запитувана сума від УКФ: 879220.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна спілка театральних діячів України
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації:
Опис проекту: Лабораторія театрального перекладу НСТДУ матиме три етапи: дві резиденції та перформативні читки. Резиденції поєднуватимуть теоретичні та практичні воркшопи, співпрацю з режисерами і акторами, роботу над перекладом драматургічних текстів. Результатом Лабораторії стануть перформативні читки перекладених творів із запрошенням представників театрів (режисери, завліти, художні керівники). Перекладені твори будуть надіслані українським театрам. Запит на проведення Лабораторії є як від театрів, які потребують якісних прямих перекладів драматургічних текстів, так і від перекладачів, які мають необхідність покращити навички перекладу п’єс. Метою Лабораторії є збільшення кількості якісних перекладів драматургічних текстів, налагодження співпраці між театрами та перекладачами, стимулювання перекладачів до роботи над драматургічними текстами, а театрів – до постановок прямих перекладів.
# 173.
ID: 5DORS31-00687
Назва проекту: Terrarium Резиденція 2022
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 950323.00
Запитувана сума від УКФ: 950323.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська оранізація «Кінозона»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: село Виженка Чернівецької області,
Опис проекту: Резиденція — це одна з п’яти програм на платформі Terrarium орієнтована на сценаристів, які працюють над повнометражним фільмом і потребують творчої ізоляції. Мета проекту — допомогти сценаристам розвинути, вдосконалити та завершити власний сценарій. Найбільш продуктивною формою роботи зі сценаристом є індивідуальний підхід, тому Резиденція - дієвий спосіб розробити сценарій. Проект орієнтований на професійне середовище сценаристів та драматургів України. Завдання проекту - знайти сценарії з потенціалом для екранізації, допомогти сценаристам розвинути свої ідеї, створити умови для написання та розвитку проекту в Резиденції. Очікувані результати проекту — допомогти сценаристам створити сценарії, які в майбутньому стануть фільмами і матимуть широкий прокат та європейський фестивальний успіх.
# 174.
ID: 5DORS31-00782
Назва проекту: Резиденція "Школа вуличного театру"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1525543
Запитувана сума від УКФ: 1490543
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська обласна громадська організація "Театр на Жуках"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Україна,
Опис проекту: Школа вуличного театру Створення в Харкові резиденції «Школа вуличного театру», в рамках якої будуть проведені майстер-класи від потужних європейських режисерів-коучів та поставлені три вуличні вистави у різних жанрах, які в межах проекту будуть показані десятки разів. Наша мета – створити умови для відродження та розвитку вуличного театру в Україні. Резиденція дозволить перейняти у практичних формах сучасний досвід європейської театральної традиції вуличного перформативного мистецтва, «підсадити» її на наш грунт і зробити прийнятним і цікавим новим явищем міської культури. Руйнуючи таким чином наявний бар’єр між театром та вулицею і повертаючи театральному мистецтву статус живого соціокультурного явища, що відгукується на сьогодення та знаходиться у постійному діалозі із глядачем.
# 175.
ID: 5DORS31-00959
Назва проекту: Програма резиденцій галереї Артсвіт
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1499940.00
Запитувана сума від УКФ: 1499940.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд підтримки мистецтва "Галерея Артсвіт"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Дніпро, Дніпропетровська обл.,
Опис проекту: Програма резиденцій галереї Артсвіт створює можливості для розвитку митців, що працюють з різними медіа та молодих кураторів, а також локальної спільноти міста Дніпра. Обраний формат - індивідуальні резиденції Лесі Хоменко, кураторського тандему Катерини Радченко та Антона Фоменка; групова резиденція напрямку мистецтво перформансу за участю іноземних учасників; паралельна публічна програма, яка складається 2-ох виставок, 2-денного фестивалю мистецтва перформансу, публічної програми, artist talks, лекцій, кураторської екскурсії в офлайн і онлайн форматах. У фокусі програми - дослідження міста Дніпро, аналіз та критика його соціокультурних явищ, культурно-історичної спадщини та сьогодення через художні практики.
# 176.
ID: 5DORS31-00970
Назва проекту: Резиденція "RECOVER the World"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 803885
Запитувана сума від УКФ: 803885
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Платформа взаємодій "Простір"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Резиденція "RECOVER the World" об’єднає митців та місцевих науковців та активістів з Рівненщини та України, щоб привернути увагу до проблем надмірного споживання та переробки в моді, дизайні, мистецтві, меблях, іграшках та архітектурі та об’єднати митців, дизайнерів, екологів та науковців із спец. підхід до сучасного мистецтва через призму екології, циркулярності та повторного використання текстилю та природних матеріалів. У 2022 році резиденція на 21 день буде зосереджена на круговій обробці та використанні текстилю. Під час резиденції учасники створять спільноту для обміну та спільної творчості у сферах, що виражаються в трьох лабораторіях: мода та арт, дизайн та інтер'єр, наука та екологія. Результати резиденції будуть представлені у публічному просторі Рівного та будуть доступні для всіх бажаючих.
# 177.
ID: 5DORS31-01061
Назва проекту: Музична резиденція «Музика мого народу»
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1510630
Запитувана сума від УКФ: 1485630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Матейко Любомир Михайлович
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Житомир, Рівне, Луцьк, Львів, Дрогобич, Івано-Франківськ, Вінниця, Черкаси, Чернігів, Кропивницький,
Опис проекту: Мистецька резиденція «Музика мого народу» - це серія мистецько-освітніх заходів у 12 музичних коледжах (коледжах культури) України за участі Київського академічного ансамблю української музики "Дніпро", яка має на меті реалізацію ідеї вільного доступу до слухання живого концертного виконання професійних колективів, поглиблення музичної освіти студентів музичних коледжів (коледжів культури) на основі української традиційної культури, вивчення професійної музики крізь призму її фольклорних джерел, збагачення музичного досвіду підлітків та молоді, заохочення до виконання народних творів, розширення аудиторії через залучення різних вікових та соціальних груп. В рамках проекту буде охоплено 12 музичних коледжів(коледжів культури), в яких відбудеться концертна програма, майстер-класи, спільне музикування кращих студентів коледжу та ансамблю «Дніпро», вручення комплекту сопілок та нотного матеріалу (партитур та по голосників) для подальшого вивчення народних та авторських редакцій творів з репертуару Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро». Етапи проведення проекту - концертно-освітня програма Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро»; майстер-класи, спільне музикування, вручення комплекту сопілок та нотного матеріалу для поповнення бібліотечних фондів коледжів.
# 178.
ID: 5DORS31-01302
Назва проекту: Постійні Дуже Цифрові Резиденції від GWARA MEDIA
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1504566
Запитувана сума від УКФ: 1404566
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЦЕНТР СУБКУЛЬТУРНИХ ІНІЦІАТИВ "УРБАН Х"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Розвиток постійних Дуже Цифрових Резиденцій у Харкові на базі медіаплатформи Gwara Media через розбудови креативної спільноти та креативної екосистеми навколо та надання можливості резиденції трьом митцям (2+1) з закордоння та України
# 179.
ID: 5DORS31-01681
Назва проекту: Мистецька резиденція "Шаркрафт, 2022"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 974286.00
Запитувана сума від УКФ: 974286.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Шаргород – Рафінад»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Шаргород,
Опис проекту: Проект передбачає створення на колишньому цукровому заводі великої, постійно діючої , кроссекторальної мистецької резиденції , яка надасть можливість митцям, культурологам , кураторам, іншій мистецькій спільноті та мешканцям міста співпрацювати один з одним та видатними майстрами живопису , скульптури та стріт арту у взаємодії з автентичним етнокультурним та полірелігійним середовищем. Мистецька резиденція надасть низку можливостей митцям презентувати себе широкій аудиторії. За час проекту прогнозується провести три сесії по 2 неділі кожна. Основна тема резиденції яка пропонуються митцям та майстрам на 2022 рік : Відродження культурної спадщини мистецькими засобами (живопис , мурали, дерев’яна та глиняна скульптура, скульптура стріт арт)
# 180.
ID: 5DORS31-01728
Назва проекту: Повномасштабний полігональний проект "Кобзарський стан"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1388020
Запитувана сума від УКФ: 1388020
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Гринишин Галина Антонівна
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Повномасштабний полігонально-синкретичний ренесансно-культурний проект
# 181.
ID: 5DORS31-01762
Назва проекту: “Садиба на дністрі” - освітньо-культурна екологічна арт-резиденція
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 607156.00
Запитувана сума від УКФ: 607156.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЗАХІДНО-УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ІСТОРИЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: село Непоротове у Сокирянській міській громаді Дністровського району Чернівецької області,
Опис проекту: “Садиба на Дністрі” — арт-резиденція у селі Непоротово націлена на творчу взаємодію дітей із сіл Непоротово та мале місто Сокиряни й митців, які працюють із природними матеріалами і створюють об’єкти ленд-арту. Діти-учасники проекту в супроводі менторів (професійних художників-педагогів) пройдуть навчальні практики з лендрату, лозоплетіння, травоплетіння, художнє оброблення каменю, дерева та почують розповідь про те, чим є сучасне мистецтво взаємодії з простором, яке місце воно займає в світі та яким чином оточуючий ландшафт стає його об’єктом та, водночас, інструментом. Результати проєкту: створення ленд-арт об’єктів, творів традиційного візуального мистецтва, мистецьких колаборацій та інспірація молодих авторів, на пошук методів художнього висловлювання, творчої самореалізації; привернення їхньої уваги до природного простору в якому вони живуть і який, в силу звички, не помічають.
# 182.
ID: 5DORS31-01800
Назва проекту: “IN-BETWEEN” Міжнародна програма мистецьких резиденцій для молодих митців Україна-Німеччина-Словаччина - NVAIR 2022
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 815028.00
Запитувана сума від УКФ: 815028.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Конгрес Активістів Культури"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: с.Травневе, Збаразький р-н, Тернопільська область, м.Тернопіль, м.Львів,
Опис проекту: Міжнародна програма мистецьких резиденцій у сільській місцевості з публічною програмою презентацій, дискусій та виставок для промоції досвіду програми та молодих митців з України, Словаччини та Німеччини у Тернополі та Львові. Головною темою мистецької програми є переосмислення глобальних змін у невизначеному переіоді спровокованому глобальною пандемією рефлексуючи на контекст громади малого села.
# 183.
ID: 5DORS31-02052
Назва проекту: Резиденція скульпторів в Острозькому замку
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 726530.00
Запитувана сума від УКФ: 726530.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Мистецька резиденція базуватиметься на принципі мультидисциппінаоності, має на меті об'єднати та сучасні мистецька складові, питання збереження культурної спадщини та сталого розвитку. Митці працюватимуть у середовищі, будуть досліджувати культурні та історичні контексти, рефлексуватимуть, експерементують з матеріалами. Резиденція створює комфортне місце для творчості, буде надано можливість взаємодіяти з локацією та громадою. Резиденція реалізується в малому місті (15700 осіб). Представлення результатів резиденції відбудеться на Замковій горі м. Острог, де скульптури будуть доступні для огляду наділі для громади та туристів.
# 184.
ID: 5DORS31-02170
Назва проекту: Резиденція пластичного театру Маттео Сп’яцці
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1499156.00
Запитувана сума від УКФ: 1499156.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури "Київський національний академічний театр оперети"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Проєкт полягає в створенні резиденції міжнародної співпраці у сфері пластичного театру (за методикою італійського режисера Маттео Сп’яцці) для акторів усіх жанрів з України віком 18-35 років. Керівником резиденції є Маттео Сп’яцці - театральний режисер, педагог з практик фізичного театру й комедії дель арте. Перший етап резиденції – це освітній блок для підвищення кваліфікації професійних акторів усіх жанрів і напрямів. За допомогою анкетування та відео для участі на першому етапі буде відібрано близько 20-30 акторів з України, серед них рівна кількість чоловіків і жінок віком від 18 до 35 років. Навчальний процес резиденції буде відцифрований та розміщений на веб-платформі www.authenticmusic.org, яка була створена у 2021 році за підтримки УКФ. Другий етап резиденції полягає в створенні вистави, яка увійде до репертуару Київського національного академічного театру оперети. На другому етапі буде відібрано 10-15 акторів, які будуть залучені до створення пластичної вистави під назвою «Важкий легкий вік». Актори висвітлять актуальну нині проблему булінгу, жорстокості, насильства серед дітей. Пластичний театр більше орієнтований на рухи й пластику, ніж на слова й костюми. Мова рухів і танцю зрозуміла кожному. Музичний матеріал пластичного шоу поєднає в собі роботу діджея та камерного оркестру Національної оперети України. В основу сюжету вистави увійдуть реальні історії учнів, які будуть розказані мовою рухів акторами Резиденції. Після перегляду вистави відбудеться відкрита дискусія за участю режисера-постановника, дітей та їхніх батьків.
# 185.
ID: 5DORS31-02196
Назва проекту: Step
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1527620
Запитувана сума від УКФ: 1497620
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФІЗИЧНА ОСОБА - ПІДПРИЄМЕЦЬ БАЗАКА ЮРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: c. Олександрівка Херсонської області, м. Київ, онлайн,
Опис проекту: Step - серія трьох резиденцій для музикантів\ок у мистецькому центрі YOUKH в селі Олександрівка на Херсонщині, під кураторством досвідчених менторів\ок, метою якою є створення нових можливостей для розвитку незалежної музичної сцени України. Результати роботи резидентів\ок будуть презентовані у вигляді відео живих виступів на мальовничих локаціях Олександрівки та опубліковані на медіаплатформах, а також в рамках публічної події в Києві.
# 186.
ID: 5DORS31-02212
Назва проекту: Курбас.Технології 2022
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1500000
Запитувана сума від УКФ: 1500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Платформа Театральних Ініціатив"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Освітній мистецький фестиваль «Курбас.Технології» — комунікаційний, навчальний та оглядовий простір, покликаний розкривати важливі професійні теми, необхідні фахівцю для підвищення кваліфікації й отримання особливих знань в галузі сучасного театрального мистецтва. Цього року виповнюється 100 років з заснування Мистецького об’єднання «Березіль», тому головною темою фестивалю стає зв’язок між курбасівським спадком і сучасним театром. Бо для розвитку українського театру важливо розуміти та приймати спадок власних авангардистів, попри втрати радянських часів, усвідомити позиції сучасного європейського та світового театру, а також активно йти своїм шляхом, відгукуючись на суспільний і політичний контекст. Таким чином «Курбас.Технології 2022» передбачає: 1) освітня частина - низка лекцій про сучасний театр та спадок «Березолю», наживо й онлайн, 2) творча частина - створення та показ трьох мінівистав, які є сучасним переосмисленням творів періоду українського авангардного театру, 3) виступи музикантів, які є сучасним українським авангардом.
# 187.
ID: 5DORS31-02223
Назва проекту: Стипендія Шептицького 2022
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1498770
Запитувана сума від УКФ: 1498770
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт інспірований культурною діяльністю митрополита Андрея Шептицького та прагне підкреслити важливість підтримки культурно-мистецьких ініціатив. Ми ставимо за мету актуалізувати важливість меценатської підтримки та продовжити традиції підтримки талановитих українців через стипендії. Для цього ми організуємо 4 резиденції для 3 митців і 1 дослідника та надамо їм “Стипендії Шептицького” на створення культурних продуктів у сферах літератури, живопису, музичної композиції та на створення популярного навчального відео-курсу. Цілісність та комплексність проєкту буде забезпечена просвітницькою складовою. Буде створено та презентовано: новий літературний твір, онлайн та офлайн художню виставку, музичний твір для камерного оркестру, розроблено та відзнято курс відео-лекцій.
# 188.
ID: 5DORS31-02404
Назва проекту: Резиденція “Театр ТУТ”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1620498
Запитувана сума від УКФ: 1491998
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Васильєва Ксенія Федорівна
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, смт. Покровське (Дніпропетровська область),
Опис проекту: Театр ТУТ - це мультидисциплінарний проект, що створюється групою майстрів перформативного та сценічного мистецтва спільно з творчою молоддю Покровської селищної громади Дніпропетровської області, розташованої лише у 70 кілометрах від зони ООС. Шляхом побудови діалогу, спільної рефлексії та дослідження культурного, соціального та історичного контексту конкретної громади, учасники резиденції за 10 днів створять виставу. В основі драматургічного твору будуть документальні історії місцевих жителів, а представники Покровського мистецького осередку виступлять рівнозначними співавторами на всіх етапах створення вистави та безпосередніми виконавцями ролей, що дозволить залишити виставу в репертуарі Олександрівського народного аматорського театру Покровської ОТГ. Написана п’єса буде надрукована у вигляді книжки, участь в дизайні якої також візьмуть учасники резиденції. Творчий процес роботи над виставою ляже в основу документального серіалу, а готова вистава буде трансформована у відео виставу.
# 189.
ID: 5DORS31-02453
Назва проекту: Мультидисциплінарна арт-лабораторія vol. 2
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 968461.37
Запитувана сума від УКФ: 968461.37
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Коваль Надія Василівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Дніпро, м. Київ,
Опис проекту: Це продовження резиденції, яка вперше була проведена у Ksi Prostir минулого року для молодих митців з Дніпропетровщини. Проект має на меті створити локальну мистецьку спільноту, що працює із не класичним мистецтвом, яке поєднує інженерію, науку та арт практики. Частина резиденції пройде у Києві. Там митці будуть працювати над своїми проєктами у майстерні Hacklab, де зможуть навчитись новим технікам для роботи, переймати досвід та взаємодіяти з неформальною науково-технічною спільнотою. До проєкту будуть також залучені експерти з science art та media art, дослідники та практики сучасного українського мистецтва. За результатом резиденції, буде створено виставку у м. Дніпро.
# 190.
ID: 5DORS31-02491
Назва проекту: Композиторсько-виконавська резиденція "Чути Класику"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1464200
Запитувана сума від УКФ: 1464200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Данченко Мар'яна Анатоліївна
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Композиторсько-виконавська резиденція "Чути Класику" ініційована учасниками Молодіжного симфонічного оркестру України має на меті набуття широкого спектру навичок у сфері сучасної електроної та електро-акустичної музики. Ця сфера є недостатньо висвітленою в укарїнській сучасній професійній музичній освіті. Учасники резиденції отримають уявлення про історію, теорію та естетику комп’ютерної музики. Це дасть їм можливість критично обміркувати свої композиторські і виконавські практики та вільно позиціонувати себе в різних художніх течіях музики, отримати уявлення про сучасні методи художнього дослідження у музиці. Майстеркласи проводитимуть визнані в світі провідні укараїнські композитори.
# 191.
ID: 5DORS31-02502
Назва проекту: Освітня резиденція вуличних культур “StreetDancePerformance”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1099850
Запитувана сума від УКФ: 1069850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Агенція сталого розвитку міста"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Рівне,
Опис проекту: Освітня резиденція вуличних культур “StreetDancePerformance” - проєкт, що має на меті створення мультидисциплінарного танцювального простору, для колаборації, пошуку нових сенсів, обміну досвідом та отримання нових знань між молодими митцями України, що працюють у напрямках хіп-хопу, брейк дансу та паркуру. Двотижневе навчання у Рівному на базі “Центру вуличних культур” для 30 учасників за принципом: “Вчитися новому / Навчити інших/ Створити разом”. Результатом резиденції стане Танцювальна вистава-перформанс, міський флешмоб та освітній онлайн-курс.
# 192.
ID: 5DORS31-02504
Назва проекту: Арт-резиденція у Кмитові
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1315455.84
Запитувана сума від УКФ: 1315455.84
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Кмитіський музей образотворчого мистецтва імені. Йосипа Дмитровича Буханчука" Житомирської обласної ради
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Кмитів, Житомирська область,
Опис проекту: Короткий опис проекту: Проект присвячений створенню на базі  Кмитівського музею образотворчого мистецтва імені Йосипа Дмитровича Буханчука міжнародної арт-резиденції з метою популяризації колекції музею. дослідження постаті Буханчука Й.Д. та розвитку Користишівського краю. До участі у резиденції будуть запрошені 14 митців з України, Ізраїлю, Німеччини, Литви, Латвії, Грузії та Білорусі за кураторством Дмитра Гольця. Вибірка країн побудована таким чином, щоб отримати якісний зріз та незалежний погляд. За результатами заплановано 2 виставкових проекти у Кмитові та Києві та мистецтвознавчі наукові статті.
# 193.
ID: 5DORS31-02513
Назва проекту: "Open Object" — інституалізація дуже "цифрової резиденції в Одесі" від Піксельованих Реальностей
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1594390
Запитувана сума від УКФ: 1498391
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Пікселейтід Реалітіз"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Open Object – це перехід до створення постійної «дуже цифрової резиденції в Одесі». Її перша версія відбулася у 2020 році за підтримки УКФ в Одесі та Харкові. У 2022 році команда має на меті оновити технічну базу та процедури постійної програми резиденції художників в Одесі, а також запустити відкритий конкурс з новою темою, використовуючи медіамистецтво замість цифрового виробництва. Кураторська програма OPEN OBJECT зосереджується на темі симулякру – існування /цифрової/ копії об’єкта, якого більше не існує або ніколи не існувало, особливо в контексті втраченої культурної спадщини, та досліджуватиме його реінкарнацію, що розгортається у метавсесвіті. Використовуючи 3D-сканування, моделювання, розробку ігор та XR-технології, 10 резидентів за підтримки кураторів та технічних консультантів розроблять 3 локації цифрового мистецтва, які будуть оприлюднені як продукт резиденції.
# 194.
ID: 5DORS31-02558
Назва проекту: Кінорезиденція “15 хвилин”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1427571
Запитувана сума від УКФ: 1427571
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна Організація "Творча лабораторія"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Краматорськ,
Опис проекту: Кінорезиденція “15 хвилин” – форма мистецької мобільності для документалістів, що пройде у місті Краматорськ. Аби продемонструвати відзняті матеріали, обговорити кращі варіанти монтажу своїх фільмів та вдосконалити їх під час резиденції, будуть відібрані команди 6 проєктів з усієї України. До складу кожної команди входитимуть – режисер, продюсер та режисер монтажу.
Основною метою кінорезиденції є допомога творцям авторської документалістики у пошуці найкращого монтажного рішення проєкту, підвищення професійного рівня володіння кіномонтажем, а також розробка маркетингової стратегії проєктів, у чому учасникам допоможуть запрошені провідні міжнародні фахівці у сфері кіновиробництва, зокрема – видатна монтажерка кіно з Франції – Агнес Бракерт, котра стане менторкою кінорезиденції “15 хвилин”.
# 195.
ID: 5DORS31-02564
Назва проекту: Міждисциплінарна, мультижанрова резиденція "Art Sapiens"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1499600
Запитувана сума від УКФ: 1499600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Кримськотатарський культурний центр «Кримський Дім у Львові»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Львів, Львівська область, с. Довголука, Стрийський район, Львівська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення міждисциплінарної, мультижанрової резиденції для українських митців та мисткинь початківців, реалізацію арт-інсталяції в публічному просторі Львова та проведення публічної дискусійної події за її результатами. Проєкт фокусується на питанні діалектики мистецької практики та соціальних збурень сучасності, сприятиме розвитку арт-проектів у відповідь на виклики сучасті в Україні, та становленню митців та мисткинь початківців. Резиденція матиме міксований формат та поєднуватиме навчання, дискусійно-рефлексивні заходи, мистецькі воркшопи, паралельне дослідження психологом мистецьких практик учасників резиденції. Учасниками будуть одночасно представники та представниці різних видів та жанрів мистецтва. Куратор резиденції - відомий львівський художник, перформер Влодко Кауфман.
# 196.
ID: 5DORS31-02568
Назва проекту: Перша Акордеонна Резиденція
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1495461.00
Запитувана сума від УКФ: 1495461.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КОЛЕҐІУМ МУЗІКУМ"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Вся Україна,
Опис проекту: Перша Акордеонна Резиденція - це відкрита платформа для обміну виконавським і методичним досвідом гри на акордеоні. Резиденція має на меті задати якісно новий тон в професійному акордеонному мистецтві України, даючи потужний поштовх для розвитку молодих музикантів та створення нової оригінальної музики. Резиденція об'єднає відомих світових акордеоністів та молодих українських музикантів.
# 197.
ID: 5DORS31-02570
Назва проекту: Музика крізь часи і кордони
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1021610.00
Запитувана сума від УКФ: 1001610.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр культурних ініціатив «Фортеця Унг»
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м.Ужгород, м. Мукачево,
Опис проекту: Проект спрямований на створення спільного простору та умов для творчої співпраці музикантів з різних регіонів України. У форматі резиденції учасники будуть працювати над музичним матеріалом з регіональних історичних джерел, досліджувати культурно-історичні особливості краю. Проєкт сприяє інтернаціональному обміну , культурному взаєморозумінню, побудові партнерських відношень задля взаємного розвитку та професійного росту учасників, привертає увагу до особливостей регіонального культурного контексту.Результатом спільної творчої роботи стане унікальна музична програма, яка у форматі відеороліку буде поширена у вільному доступі в мережі Інтернет, на популярних ресурсах.
# 198.
ID: 5DORS31-02638
Назва проекту: Професійна паркова резиденція “Зелена спадщина Поморянcького замку”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1379468.00
Запитувана сума від УКФ: 1364468.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Софос"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Поморяни, Золочівського району, Львівської області,
Опис проекту: Проектом передбачено влаштування професійної практично-освітньої резиденції за участю 35+ осіб, дотичних до паркової спадщини, задля отримання необхідних теоретичних знань та практичних навичок щодо ревіталізації та управління об’єктами культурної спадщини та садово-паркового мистецтва у своїх громадах шляхом безпосереднього “занурення” в процеси та в середовище, а також прослуховування низки лекцій та тренінгів на прикладі памятки садово-парковго мистецтва «Парк ХІХ століття» довкола Поморянського на Львівщині
# 199.
ID: 5DORS31-02781
Назва проекту: Арт резиденція «KnATO»
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 722340
Запитувана сума від УКФ: 722340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КНЯГИНАТО"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Луцьк, Волинська обл., м. Володимир, Волинська обл. (військовий полігон),
Опис проекту: Проєкт націлений на започаткування діяльності локальної Арт-Резиденції що буде сприяти: культурному взаєморозумінню, обміну досвідом і мистецьким починанням; розвитку освітніх ініціатив, підвищенню креативних вмінь та розвитку творчого потенціалу; створенню конкурентоспроможного аудіовізуального продукту, розвитку молодих митців, відкриттю нових імен; сприяти культурному та сталому розвитку регіону. На першому етапі передбачається створення медіа школи та започаткування діяльності медіа студії. Результатом цієї діяльності стане підготовка двох творчих груп по 5 чоловік і випуск ними двох короткометражних фільмів (26 хвилин) про історичну правду війни.
# 200.
ID: 5DORS31-02960
Назва проекту: Оркестрова резиденція в оперно-балетному напрямі “Ars longa”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1052080.00
Запитувана сума від УКФ: 1052080.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНА АСОЦІАЦІЯ МИСТЦІВ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: “Ars longa” - міжнародна оркестрова резиденція в оперно-балетному напрямі для підготовки молодих музикантів оркестру. Для реалізації проєкту залучаються оркестрові групи віком до 32 років, а також запрошені досвідчені українські та зарубіжні коучі, котрі працюватимуть поряд з молодими музикантами, передаючи свій практичний досвід у відповідній сфері. З усіх виконавців компетентне зіркове журі відбере кращих виконавців. Усі вони виступлять на гала-концерті. Резиденція та гала концерт відбудуться відкрито з вільним доступом і наживо.
# 201.
ID: 5DORS31-02985
Назва проекту: ІІ Міжнародна резиденція "European Glass Education"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1486848
Запитувана сума від УКФ: 1486848
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська національна академія мистецтв
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: ІІ Міжнародна резиденція «European Glass Education» – міждисциплінарна відкрита платформа обміну мистецьким досвідом, співтворення авторських композицій молодими й досвідченими митцями і вироблення механізмів удосконалення освітнього процесу на єдиній в Україні кафедрі художнього скла Львівської національної академії мистецтв. Учасники резиденції – студенти різних спеціалізацій – упродовж семи днів працюватимуть у майстернях з групою відомих у світі художників склярів з 5 країн і педагогами ЛНАМ. У рамках програми відбудуться лекції, майстер-класи, онлайн-конференції з академіями мистецтв у Китаї, Словаччині, Франції, США. Продукти діяльності резиденції: колекція авторських творів з художнього скла, науково-методичні напрацювання, відео-лекції. Резиденція є продовженням проєкту, організованого у 2020 р. за підтримки УКФ.
# 202.
ID: 5DORS31-03045
Назва проекту: Мистецтво бачити: еко-арт лабораторія в Карпатах
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 705540.00
Запитувана сума від УКФ: 705540.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Серденько"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: село Верхній Ясенів Верховинського району Івано-Франківської області,
Опис проекту: Еко-арт лабораторія в Карпатах — резиденція у селі Верхній Ясенів для 16 дітей віком 14-17 років із вразливих соціальних груп з Івано-Франківської області, які прагнуть розвивати свої творчі й креативні навички і переймаються питаннями екології. Учасники лабораторії у супроводі менторів (професійних художників-педагогів, вченого-еколога) пройдуть навчальні практики з лендрату, ресайклінг-арту, традиційного візуального мистецтва (композиція, скетчінг, пленерний живопис, графіка) та збереження сталості клімату. Результати проєкту: створення ленд-арт і ресайклінг-арт об’єктів, творів традиційного візуального мистецтва, мистецьких колаборацій та інспірація молодих авторів, які раніше не мали такого рівня досвіду мистецьких практик на пошук методів художнього висловлювання; привернення їхньої уваги до свідомого ставлення до екології і самореалізації в культурній, креативній сфері.
# 203.
ID: 5DORS31-03476
Назва проекту: Резиденція "Драматургія в ігровому та VR-середовищах"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1498566
Запитувана сума від УКФ: 1498566
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Черепушко Ярослав Васильович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Харків, Львів, Берлін (онлайн),
Опис проекту: Ідея проекту полягає у створенні міжнародної міждисциплінарної резиденції, де учасники та ментори з різних індустрій спільно працюватимуть над власними проектами на перетині ігрової та креативних індустрій.
# 204.
ID: 5DORS31-03654
Назва проекту: ДоступноART
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 740960
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Львівська академія прав людини»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: с. Славське, Львівська область,
Опис проекту: Проект передбачає створення в Україні першої міжнародної резиденції, спрямованої на отримання знань і навичок із забезпечення доступу до культурних продуктів для людей з інвалідністю. 15 представниць/ків культурних та креативних індустрій разом з експертками/-ами з Великобританії та України зберуться в карпатському селищі, щоб дізнатися про найкращі міжнародні практики в забезпеченні доступності культурних продуктів і просторів для людей з інвалідністю, обмінятися досвідом та розробити гайд із практичними порадами та прикладами.
# 205.
ID: 5DORS31-03952
Назва проекту: Арт-резиденція композиторів і виконавців в маєтку фон Мекк в с. Копилів Київської області
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 986150
Запитувана сума від УКФ: 966150
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Креативна Україна"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: с. Копилів Макарівського району Київської області,
Опис проекту: Проект передбачає організацію літньої арт-резиденції композиторів та виконавців нової академічної музики в с. Копилів Київської області на териториї маєтку баронеси фон Мекк, в якій бував композитор Петро Чайковський
# 206.
ID: 5DORS31-03968
Назва проекту: Opera UA 2022
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1044270
Запитувана сума від УКФ: 1044270
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Культура. Інновації. Майбутнє.»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті сприяти промоції оперного театрального мистецтва в Україні та залученню представників даного культурного сектора до професійного діалогу, співпраці та обміну досвідом. Результатом проєкту стане проведення Всеукраїнського оперного форуму “Opera UA 2022” за участі дієвців сектору оперного мистецтва – представників оперних/музичних театрів України, професійного та експертного середовища, галузевих медіа, молодих митців, тощо. У рамках Форуму відбудуться панельні дискусії, буде проведено творчу Лабораторію театральних критиків та презентацію оперних стартапів українських митців. Проведення Форуму «Opera UA 2022» сприятиме налагодженню сталої професійної комунікації, розбудові міжрегіональних партнерств та промоції оперного мистецтва в Україні. Тривалість Форуму – 3 дні. Захід буде проведено із дотриманням всіх карантинних вимог.
# 207.
ID: 5DORS31-04489
Назва проекту: Керамічна Резиденція «Рorcelain creative hub»
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1002525.59
Запитувана сума від УКФ: 935065.59
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради Полонської міської о’бєднаної територіальної громади
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Полонне,
Опис проекту: Місто Полонне - одне з малих міст України, яке мало статус ідеального міста та славилося виробництвом порцеляни. Після закриття порцелянового заводу у 2008 році майстри порцелянової справи продовжують створювати керамічні вироби у малих майстернях розрізнено. Проблемою міста є відсутність громадського простору, який би об’єднав митців керамістів та порцелянових майстріврення умов для розвитку ма задля збереження ремесла та його відродження у новому смислі. Метою проекту є створення умов для розвитку майстерності художників, керамістів та майстрів порцелянового ремесла України, формування творчої спільноти, здатної розвивати культуру порцелянової скульптури, облаштовувати унікальні арт-простори у малих містах України. Ціль1. Створити новий громадський простір для керамістів та майстрів порцеляни України. Результат 1. Створено постійно діючий «Рorcelain creative hub» на базі приміщення Дитячої художньої щколи м. Полонного. Результат 2. Активовано майстрів та учнів керамічної та порцелянової справи для обміну досвідом, практиками та техніками у спільноті Хабу. Ціль 2. Провести першу резиденцію «Рorcelain creative hub» Результат 3.Учасники резиденції, мешканці громади, поглибили свої знання, навички та культурні інтереси в мистецтві виготовлення кераміки та порцеляни, презентували власну творчість і свій регіон, поглибили власні професійні знання та налагодили зв’язки у культурній царині. Результат 4. Руками учасників резиденції відбулось креативне перевтілення урбаністичного простору навколо Дитячої художньої школи, де створено арт-обєкт – інсталяцію «Art-galery «Idealе City» з унікальної керамічної плитки, виготовленої під час роботи Резиденції, кінетичні арт об’єкти з глини. Такий досвід творчого переосмислення територій дозволяє історичному місту Полонне набути статусу популярного туристичного маршруту, а завдяки реноваціям і пожвавленню культурного життя ставати суспільно-привабливим.
# 208.
ID: 5DORS31-04712
Назва проекту: TRSHCHN platform. Простір на реконструкції/ Переосмислення феномену спального району.
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1499605
Запитувана сума від УКФ: 1499605
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Арт Метерс Україна"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Простір на реконструкції/ Переосмислення феномену спального району - це проєкт мультидисциплінарної резиденції та соціально-просторового дослідження, метою якого є аналіз й переосмислення феномену сучасного спального району Троєщина, з огляду на вакуумне соціокультурне середовище житлового масиву.
# 209.
ID: 5DORS31-05128
Назва проекту: Резиденція "Півострів"
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1110848
Запитувана сума від УКФ: 1054848
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "КУЛЬТ ПРО СВІТ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: с. Григорівка, Черкаська Область, місто Канів, Черкаська область, місто Черкаси, Черкаська область, м. Сміла, Черкаська область, місто Київ, Київська область, м. Брюгге, Бельгія, ЄС,
Опис проекту: Проєкт реалізується цьогоріч з метою створення простору для художників з усієї України, котрі досліджуватимуть та творчо осмислюватимуть засобами синтезу різних видів мистецтва систему унікального рельєфу Трахтемирівського півострова, як великого природного арт-обєкту. Через арт-практики учасники резиденції активно втручатимуться в приховане життя грандіозного природного об’єкта, досліджуватимуть традиційне життя корінних мешканців та його особливості, фіксуватимуть красу ландшафту та наслідки безжального людського господарювання. Результатом навчання, обміну досвідом та співтворчості будуть твори художників, індивідуальні проєкти, об’єднані спільною концепцією, представлені на звітних виставках, а також зафіксовані у каталозі. Для проєкту є важливим залучення громадян до активного споживання мистецького продукту та донесення його головних меседжів через об’єднання зусиль митців з різних секторів, для цього організовується вільний доступ до відповідних подій резиденції, проводяться майстер-класи та воркшопи, лекції, виготовляється друкована продукція, залучаються волонтери та розробляється рекламна кампанія, забезпечується вільний вхід на відповідні події резиденції та спілкування з митцями
# 210.
ID: 5DORS31-05245
Назва проекту: Творча резиденція "Дім на кордоні"(перформанс та круглий стіл)
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1499283.15
Запитувана сума від УКФ: 1499283.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Донбаські Ворота»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Маріуполь,
Опис проекту: Мета проєкту -організація містецького простору для колективного створення спектаклю, присвяченого темі кордонів в українському суспільстві, особливо серед мешканців вздовж "лінії зіткнення" Резиденція розташована в Маріуполі – поблизу лінії розмежування з метою обміну мистецьким досвідом та навчання молодих представників креативних індустрій Донецької області. Продукт сприятиме формуванню української ідентичності та створенню позитивного іміджу України та українців у світі. Результати: 1.Постановка та показ спектаклю "Дім на кордоні" за участю творчої молоді Донеччини. В тому числі-резидентів недержавного театру Донеччини "Терра Інкогніта"(Маріуполь) та студентів Луганської Державної академії культури і мистецтв (Київ) 2. Проведення круглого столу з обговоренням питань, що порушуються у виставі та їхньому місці у сьогоднішньому суспільстві біля "лінії розмежування"
# 211.
ID: 5DORS31-05358
Назва проекту: Джазова не школа. "Ukraine. Ethnic Jazz Time". Друга резиденція першого всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду.
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1266780.00
Запитувана сума від УКФ: 1236780.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут культурної політики"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: місто Вінниця, Вінницька область, Житомир, Житомирська область, Рівно, Рівненська область,
Опис проекту: «Джазова НЕ школа» - це музична резиденція в сфері неформальної мистецької освіти в стилі «Джаз», яка відбуватиметься з метою продовження роботи Першого всеукраїнського сесійного молодіжного джазового бенду та підготовки презентації першої в Україні концертної програми для оркестру за темою "Ukraine. Ethnic Jazz Time" , що презентуватиме етно музику регіонів України в джазовій обробці у виконанні молодіжного джазового бенду, що сприятиме розумінню визначення «Український джазовий стандарт» Завдання: формування аудиторії шляхом залучення молоді до джазового мистецтва; обмін досвідом зірок світового джазу з молодим поколінням з метою створення вітчизняного джазового продукту для презентації України на престижних світових джазових фестивалях. Довгостроковий результат: Надання поштовху для розвитку фестивалю джазової музики в Україні, що створить передумови для впровадження нових джазових проектів; збільшення мистецьких ініціатив у джазових обласних центрах та малих містах України.
# 212.
ID: 5DORS31-05369
Назва проекту: Резиденція "V Живописний пленер ім. Володимира Патика” в с. Мельники Волинської обл.
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 899995
Запитувана сума від УКФ: 899995
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Тислюк Надія Олегівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: с. Мельники (Шацький район, Волинська обл.), Львів,
Опис проекту: “V Живописний пленер ім. Володимира Патика” - ювілейний проєкт, що передбачає резиденцію митців для спільного творення живописних робіт на території Шацького національного природного парку, що має на меті мистецьку комунікацію та обмін досвідом між художниками різних поколінь та напрямків. Передбачено виконання резидентами живописних тематичних серій, проведення презентацій, дискусій та майстер-класів, підсумкова виставка у Львові, каталог та круглий стіл присвячений пленерному руху в Україні. Це той формат мистецької комунікації, колективної творчості та взаємодії художників, теоретиків та менеджерів, який сприяє розвитку пленерного живопису як окремого явища українського мистецтва та актуалізує культуротворчі процеси на локальному, регіональному та державному рівні.
# 213.
ID: 5DORS31-05378
Назва проекту: Лабораторія операторської майстерності
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Кришталович Олександр Петрович
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення дослідницької лабораторії з операторського мистецтва, що має доповнювати академічну освіту практичною роботою за участі передових розробок Української та світової інженерії.
# 214.
ID: 5DORS31-05437
Назва проекту: “Soft_Skills_Lab” Прокачка для майбутніх митців
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 974986
Запитувана сума від УКФ: 974986
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Бортник Арсеній Миколайович
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київська область та місто Київ,
Опис проекту: Майбутні режисери, актори театру і кіно та композитори об’єднаються в команди під час резиденції для прокачки “м’яких навичок”, створюючи продукти у галузі перформативного та сценічного мистецтва. В межах резиденції учасники здобувають навички ефективного спілкування та взаємодії, роботи в команді, критичного мислення, цілепокладання, емпатії, неупередженого ставлення та толерантності. По завершенню резиденції учасники презентуватимуть створені мистецькі продукти - сценічні перформанси на тему “Україна. Воля - найвища цінність” на підсумковому форумі, а також отримують продюсерське супроводження від команди проєкту для публічних показів протягом 2022-2023 років.
# 215.
ID: 5DORS31-05896
Назва проекту: Всеукраїнська лабораторія «С.Т.Р.У.М.» Диджитал
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1504010.58
Запитувана сума від УКФ: 1484010.58
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Старицького
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Хмельницький,
Опис проекту: Мета проєкту – проведення лабораторії, під час якої скооперуються молоді театральні режисери з медіа митцями та разом пройдуть курс онлайн лекцій від менторів (провідних режисерів, театральних менеджерів та театрознавців з України, Німеччини, Франції). В рамках цих онлайн лекцій відбудуться теоретичні обговорення з метою подальшого практичного використання набутих навиків, що надасть змогу фіналістам лабораторії, в творчих тандемах створити повноцінні диджиталізовані ескізи в спеціально облаштованій інтерактивній мультимедійній інсталяції. Усі створені фіналістами ескізи об'єднаються в основний фінальний продукт лабораторії – диджиталізовану виставу альманах.
# 216.
ID: 5DORS31-06220
Назва проекту: “Вогонь всередині ”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 1573766
Запитувана сума від УКФ: 1498766
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Гуденок Вячеслав Олегович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: с. Займище, м. Київ, м. Одеса, с. Дударків, м. Мелітополь, м. Слов’янськ, смт. Кути, с. Стольне,
Опис проекту: «Вогонь всередині» - проект розвитку та розширення діяльності керамічної резиденції Gudenky шляхом проведення пілотної версії адаптивної резиденції вогняної скульптури, що залучить у реалізацію варіативні та мобільні формати резиденції, а також принцип каскадного мережування її тематики та техніки роботи. Резиденція об'єднає керамістів з невеликих міст та селищ різних частин країни, надасть можливість здобути нові знання та навички в роботі з обраною технікою, створить умови для творчого розвитку митців та обміну досвідом між ними, а головне - надасть ресурс презентувати набуті навички в роботі з дітьми в локальній громаді (вже в якості кураторів у своїх містечках). Співтворення та промоція культурних продуктів проекту покликані не тільки розвивати взаємозв’язки між митцями, але й залучати широкі кола українців до мистецтва задля популяризації кераміки як потужної художньої стихії сучасності.
# 217.
ID: 5DORS31-06300
Назва проекту: Кроссекторальна артрезиденція “Замки Львівщини: архітектура, машини, фортифікації”
Лот: ЛОТ 3. Резиденції
Загальний бюджет проекту: 803680.00
Запитувана сума від УКФ: 803680.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Підприємство “Архітектурний клуб” громадського об'єднання “Львівська обласна організація Національної спілки а