+38 (050) 629-18-08 +38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua
Український культурний фонд / Часті Питання

Часті Питання

Чи можна подавати на заявку фундаментальні дослідження?

УКФ на конкурсній основі підтримує проекти. За визначенням, проект - це діяльність, що передбачає реалізацію чітко визначених цілей в межах визначеного кошторису та у межах чітко визначеного строку реалізації (див. Порядок проведення конкурсного відбору проектів). У 2019 р. максимальний термін на реалізацію проекту в рамках програми “Український культурний монітор” може бути 6 місяців (травень-жовтень). У ці строки малоймовірно провести якісне фундаментальне дослідження - саме розпочати і завершити, а не підготувати до друку вже готові матеріали. Саме тому акцент програми УКМ зроблений на прикладних дослідженнях, які можуть бути реалізовані (проведені та фіналізовані на етапі отриманих результатів) у строки, передбачені конкурсною програмою.

Чи можуть дослідження стосуватися інших форм, а не тільки культури людини?

Програма «Український культурний монітор» спрямована на дослідження стану культурних, креативних та аудіовізуальних секторів України. В УКФ є 8 секторів культури і мистецтв і кожен проект повинен відповідати одному пріоритетному сектору. Напрям досліджень - гуманітарні науки.

Є два проекти: перший – перфоманс, другий – соціальне дослідження цього перфомансу, чи можна подати ці дві заявки?

За умовами одна особа може бути заявником тільки одного конкурсу, тому другий проект можливо подавати лише у якості партнера. Питання щодо ризиків проекту, яке виникає у цій ситуації: чи відбудеться другий проект, якщо перший не отримує фінансування? Варто подумати про альтернативні джерела фінансування для першого проекту або об’єднати в один проект з кількома етапами.

Чи можуть бути підтримані археологічні роботи в рамках дослідження?

Є три види (етапи) археологічних досліджень:

1) Польові дослідження (розкопки);

2) Камеральні дослідження (первинне опрацювання - миють, клеють, описують, каталогізують, оцифровують, створюють плани, карти);

3) Інтерпретація та систематизація.

В рамках грантової програми “Український культурний монітор” можуть бути підтримані інтерпретація та систематизація, тобто третій етап археологічних досліджень

Чи можна використовувати результати дослідницьких проектів УКФ 2018 року в рамках реалізації власного проекту, метою якого є дослідження?

Відповідь:Так, з відповідними посиланнями на першоджерела.

Якщо ви не знайшли відповідь на своє питання, ви можете нашим співробітникам