+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua

Реєстр програми Стипендії

#
ID
Назва проекту
Заявник
Технічний відбір
Запитувана сума від УКФ
1.
ID: 3SCH1-0186
Назва проекту: Стипендія на навчання на курсі зі створення VR/АР проєктів для режисерів в рамках Beldocs Academy на фестивалі BelDocs у Белграді та відвідування фестивалю BelDocs.
Сигарева Оксана Вікторівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 36620.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Белград, Сербія,
Опис проекту: Навчання режисерки на лабораторії Beldocs Academy на міжнародному фестивалі документальних фільмів Beldocs з метою створення VR фільму "Up in the air" (Куди поїхав цирк?) про дитячу циркову студію. Навчання включає розробку ідеї фільму та знайдення технічного рішення втілення VR фільму "Up in the air" з метою презентації його на міжнародних фестивалях та пітчингах. Результатом навчання повинна стати розробка пакету документів фільму: логлайн, синопсис, трітмент, фінансовий план, маркетинг план, мудборд для VR фільму "Up in the air". Друга ціль навчання - створення в Україні VR/AR лабораторії для кіновиробників у співпраці з міжнародними колегами та пошук партнерів для її проведення.
2.
ID: 3SCH1-0274
Назва проекту: Стипендія для участі в навчальній програмі «Школа стратегічного архітектора» KMBS
Бесхмельниціна Ольга Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 99000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Навчальна програма “Школа стратегічного архітектора” KMBS створена для трансформаційних лідерів з різних сфер, що мають великий вплив на системи і створюють правила гри. Під час програми учасники знайдуть потужні рішення для посилення "своїх" систем через співпрацю з "іншими". Однією з ключових особливостей програми є відбір учасників, і я щаслива бути відібраною до цієї престижної програми. Учасниками попередніх років є змінотворці, міністри та реформатори країни. Результатом мого навчання може стати впровадження кількісних та якісних змін у системи роботи культурної сфери, збільшення залученності аудиторій до моїх проектів, використання комерційно ефективних стратегій, створення нових міждисциплінарних колаборіацій, міжнародні нагороди.
3.
ID: 3SCH1-0343
Назва проекту: Архів ДЕНЕДЕ
Моляр Євгенія Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 40000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення онлайн-архіву діяльності ініціативи ДЕ НЕ ДЕ у 2015-2020 рр. Що включатиме описи проектів, експедицій, супровідних текстів, фото та відео матеріалів, інформацію про учасників та учасниць. Ініціатива ДЕ НЕ ДЕ стала важливою складовою сучасного культурного процесу, що неодноразово відзначалося широким колом фахівців. Архів ДЕ НЕ ДЕ дасть змогу комплексно представити явище для подальшого вивчення та збереження, імплементації та поширення набутих досвідів.
4.
ID: 3SCH1-0542
Назва проекту: Стипендія для підвищення кваліфікації через проходження онлайн майстер-практикуму з візуалізації концептуального оперного театру .
Журавкова Юлія Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 67700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проекту є підвищення кваліфікації молодого українського оперного режисера та сценографа через проходження онлайн майстер-практикуму у одного з провідних театральних діячів світової оперної сцени. Результатами дистанційного двокомпонентного теоретично- практичного тренінгу буде поглиблення знань в області сучасного оперного мистецтва, опанування навичок залучення новітніх сценічних технологій, ознайомлення зі світовими тенденціями оперної сцени. В рамках трьохмісячного інтенсиву заявником буде опановано програму курсу та виконано лабораторні роботи із застосуванням здобутих знань в області сучасної театральної образності.
5.
ID: 3SCH1-0618
Назва проекту: Стипендія для участі в резиденції ZK/U для митців-дослідників “міста” і реалізації проекту “Колайдер” у Берліні.
Чепелик Оксана Вікторівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Берлін, Німеччина,
Опис проекту: Участь в резиденції ZK/U для митців-дослідників “міста” і реалізація проекту “Колайдер” у Берліні. Проведення зйомок в знакових місцях Берліну. Пошук в кіно-медіа архіві Берліну історичних хронікальних матеріалів подій в публічних просторах. З цього матеріалу створити дигітальне імерсивне середовище “Колайдер: Берлін case study”. Презентація проекту “Колайдер” в ZK/U з фокусом на містах України, таких як Київ, Одеса, Слов’янськ і Краматорськ. Дослідження практик взаємодії в Німеччині і залучення проектів до Міжнародного фестивалю соціальної скульптури в Києві. На основі проведеного дослідження щодо зміни парадигми функціонування публічних просторів після пандемії, написання розділу докторської дисертації “Сучасне мистецтво, архітектурні простори і новітні технології в парадигмі взаємодії”.
6.
ID: 3SCH1-0627
Назва проекту: Стипендія для участі в мистецькій лабораторії MIDPOINT Feature Launch 2020
Костіна Олександра Георгіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 36453.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Прага, Чеська Республіка,
Опис проекту: MIDPOINT Feature Launch - це унікальна навчальна платформа для перспективних митців, спрямована на пошук найталановитіших режисерів та продюсерів майбутнього, які розробляють проекти своїх перших або других повнометражних фільмів. Основна увага приділяється творчим командам Центральної та Східної Європи. Щороку програма вибирає команди лише 9-ти художніх кінопроектів. Результатом програми є девелопмент проектів та створення сценаріїв, що відбувається в межах трьох воркшопів-резиденцій та івенту де презентується досягнутий результат проектів. Найкращий проект програми отримує нагороду на розвиток в розмірі 10 000 EUR. Програма реалізується за підтримки програми Creative Europe.
7.
ID: 3SCH1-0883
Назва проекту: Економіка спадщина: дослідження інвестицій, витрат, доходів та їх вплив на економіку малих громад України
Гринішак Володимир Юрійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 32340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Київська, Одеська та Запорізька області,
Опис проекту: Мета проєкту вперше в Україні провести якісні дослідження стану фінансування об’єктів культурної спадщини та визначити їх вплив на економіку громад. Децентралізація в Україні спонукає громади шукати нові шляхи активізації місцевого економічного розвитку. Тому звернення до культурної спадщини й виявлення її економічного потенціалу може стати новим ресурсом для зростання приватних і муніципальних доходів. Разом з тим, аналіз поточного стану свідчить про відсутність розуміння органами влади, операторами та інвесторами не лише можливостей зростання ринкової ціни пам’яток, а й доданої вартості, яку вони можуть створювати для економіки. В результаті проєкту буде проведено дослідження економіки 50 об’єктів спадщини та проаналізовано їх вплив на економіку малих громад України. Дані дослідження будуть надруковані, опубліковані та презентовані у вигляді мануалу, відео та інфографіки для громад України.
8.
ID: 3SCH1-1046
Назва проекту: Стипендія для пошукової роботи у бібліотеці Українського Національного об’єднання (УНО) в Монреалі (Канада)
Антоненко Анетта Леонідівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 39000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Монреаль (Канада),
Опис проекту: Познайомити українського читача з українською канадською літературою 20-го сторіччя. Дати сучасному читачу в Україні змогу краще зрозуміти життя української громади Канади й познайомитися з творчістю українських канадських письменників, твори яких ніколи не видавалися в Україні. Видання маловідомих широкому загалу творів українських канадських письменників в Україні.
9.
ID: 3SCH1-1905
Назва проекту: Стипендія для дослідження рукопису "Молитовник князя Володимира, який 999 року Русь хрестив", що знаходиться у Нью-Йоркській публічній бібліотеці.
Горобець Ганна Сергіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 47725
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Видавництво «Горобець» в рамках програми зі збереження культурної спадщини віднаходить, досліджує та розповсюджує давньоруські рукописи, що є важливими елементами для сучасного розуміння спільної американської та української історії і культури. У рамках даного проекту йдеться про відтворення і наукове дослідження з використанням інноваційних методик рукопису походженням з України: Молитовник-служебник XIV ст. (молитовник князя Володимира, який Русь хрестив, 999 року), оригінал якого зберігається в Нью-Йоркській публічній бібліотеці. В результаті проекту древній рукопис буде повернено світовій громадськості та науковій спільноті через створення та розповсюдження факсимільних копій із науковим коментарем.
10.
ID: 3SCH1-2339
Назва проекту: Кіноосвіта_від рамкових умов до інноваційних освітніх практик.
Штика Елла Іллівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 14490
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Таллінн, Естонія,
Опис проекту: Кіноосвіта_від рамкових умов до інноваційних освітніх практик. Метою проєкту є розширення розуміння термінів "медіа" та кіноосвіта", а також напрацювання рекомендацій освітнім ініціативам України щодо інноваційних практик медіа- та кіноосвіти, а також вивчення різних предметів за допомогою кіно. Я планую проаналізувати презентовані рамкові умови існування неформальної освіти в країнах-учасницях конференції та включити їх аналіз до рекомендацій колегам в Україні. Одним з результатів стипендії є обговорення з колегами з ЄС та країн Східного партнерства дворічного проєкту з неформальної медіа та кіноосвіти для підлітків країн Східного Партнерства. Ідея проєкту буде обговорена та модифікована в колі колег. Довгостроковими результатами стипендії є довгострокова співпраця між декількома інституціями неформальної освіти в сфері медіа, обговорення в професійних колах інноваційних освітніх практик та аналіз існуючих в Україні рамкових умов для неформальної освіти.
11.
ID: 3SCH1-2417
Назва проекту: Стипендія для навчання у практичній школі комунікацій Bazilik у Києві
Дума Оксана Сергіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 19500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Упродовж наступних 3 років планую запустити стартапи: “Картини, заради яких варто приїхати до Києва” – серія статей, подкаст та квест. Назви ще немає. Полегшить усім студентам-мистецтвознавцям процес вивчення міфологій різних країн. Для грамотної їх реалізації знадобляться навички, які я планую отримати у Bazilik: стратегічне планування, моделі комунікації в діджитал, робота з різними цільовими аудиторіями, креативні інструменти для її залучення й утримання – використовуватиму для планування стартапів та грамотного залучення цільової аудиторії; оптимізація SEO, підбір ключових слів, метрики, налагодження трафіку за допомогою UTM-розмітки, постановка цілей та аналіз конверсій через Google Analytics – використовуватиму для контролю підрядників та коректної постановки технічних завдань
12.
ID: 3SCH1-2621
Назва проекту: Інтродукція річкового чортика уздовж узбережжя Азовського моря
Галкін Данило Олегович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 100000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Шпіцберген, Маріуполь,
Опис проекту: Шпіцберген - це великий полярний архіпелаг, розташований в Північному Льодовитому океані, в самій північній частині Норвегії. Значну, за арктичними мірками, господарську діяльність на архіпелазі крім Норвегії (згідно особливого статусу архіпелагу), здійснює тільки Росія, що має на острові Західний Шпіцберген російський населений пункт - селище Баренцбург, а також законсервовані селища Піраміда і Грумант, що викликають особливий інтерес у туристів, в першу чергу через недоторкану архітектуру радянського періоду. Цей факт частково стане предметом мого дослідження, який наочно покаже як із селища зі збереженими артефактами комуністичного минулого можна зробити туристичне місце. А в контексті практик знищення в Україні радянських мозаїк, скульптур, пам'ятників і цілих архітектурних споруд, даний матеріал був би вкрай актуальним. Крім цього архіпелаг офіційно є демілітаризованою зоною, що робить простір острова бездоганним місцем для проведення виставки «Iнтродукція річкового чортіка уздовж Узбережжя Приазов'я», який розповість норвежцям, росіянам та туристам острова про політичну ситуацію в Україні та військові дії на сході України, ініційовані Російською Федерацією. Також розташування на острові «Бункера судного дня» або «Всесвітнього сховища насіння», концептуально продовжує моє художнє висловлювання і є його невід'ємною частиною. У зв'язку з цим дослідження острова і реалізація мистецького проєкту в рамках наданої резиденції без сумніву надасть значний вплив на мою художню практику, а також стане важливою міжнаціональною подією для культурного середовища архіпелагу.
13.
ID: 3SCH1-2641
Назва проекту: Фундація Школа Вайди курс Док Про
Максименко Аліна Анатоліївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 61018.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Варшава, Польща, Варшава, Польща,
Опис проекту: Під час навчання на відділенні Док Про у школі Вайди у Варшаві, під кураторським наглядом трьох викладовців: пані Віти Желаскевічуте; пана Марцеля Лозінского, пана Мачея Кушки, має бути реалізован наступний пакет: Написання сценарного плану до власного фільму тривалістю 30 хв ; написання експлікації; написання тритменту до фільму; чорновий монтаж фільму за планом сценарію; монтаж, фінальний монтаж тизеру до фільму; фінальна корекція звуку, корекція кольору, монтаж титрів для тизеру фільму; написання та редактура титрів до фільму; переклад титрів до фільму; представлення фінальної версії тизеру; Представлення робочої версії власного фільму Ptitsa у форматі rough cut.
14.
ID: 3SCH1-3006
Назва проекту: Стипендія для проведення пошуково-підготовчої дослідницької роботи до написання книги
Добрянська Олена Павлівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 14000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Проект передбачає підтримку мисткині-дебютантки, представниці молдавської національної меншини України з сільської місцевості, шляхом надання можливості здійснити поїздку з метою проведення дослідницької роботи в двох бібліотеках України – ДНПБ України ім. В.Сухомлинського та Бібліотеці Київського університету ім.Б.Грінченка. Ресурс цих бібліотек допоможе зібрати найповніший матеріал на тему дослідження «Підходи та методики видатних педагогів у навчанні та вихованні дітей». Дослідження стане основою для книги про особистісно-зорієнтований підхід у сучасній освіті. Таким чином, проект сприятиме покращенню професійних компетенцій дослідниці та стане важливим кроком на шляху професійного становлення педагогині та письменниці.
15.
ID: 3SCH1-3153
Назва проекту: Культура в смартфоні (?)
Скакун Ірина Володимирівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 45000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті проведення журналістського дослідження та створення низки матеріалів щодо реального стану, проблем та перспектив діджиталізації культурної спадщини та ведення електронного обліку в українських музеях, фондах та архівах, задля детального аналізу питання та актуалізації цієї теми на загал.
16.
ID: 3SCH1-3362
Назва проекту: Економіка арт-ринку. Онлайн курс Christie's Education.
Гай Катерина Сергіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 44200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: онлайн,
Опис проекту: Art Market Economics - це інтенсивний і поглиблений курс, розроблений для ознайомлення з основними рисами сучасного ринку мистецтв. Протягом шести тижнів курс спрямовано на ознайомлення з розвитком та структурою арт-ринків у ключових регіонах; основи економічної теорії для розуміння ринку; фінансів мистецтва; регулювання; та економічного впливу арт-ринку. Освіта Christie's Education повністю належить аукціонному дому Christie's, дозволяє отримати унікальний досвід навчання в сфері арт – ринку.
17.
ID: 3SCH1-3952
Назва проекту: Участь у 26-й міжнародній конференції Міжнародних перформативних студій (PSі)
Кожевніков Віктор Олегович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 45500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Рієка, Хорватія,
Опис проекту: Проект передбачає: участь Кожевнікова В.О., голови правління ГО "Креативна Україна", в щорічній міжнародній конференції Міжнародних перформативних студій (PSі) яка відбудеться в м. Рійєка/Rijeka (Хорватія) 7-11 липня 2020 р. в рамках заходів програми «Рійекка –європейська столиця культури».
18.
ID: 3SCH1-4453
Назва проекту: Стипендія для проходження стажування проектною менеджеркою театральної програми міжнародного фестивалю сучасного мистецтва "ГогольFest"
Данилова Аліна Євгенівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 91985.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Маріуполь, Дніпро, Вінниця, Полтава, Одеса,
Опис проекту: Проект призначений для розширення та поглиблення професійних компетентностей, як ознак продюсера для входження в професійну діяльність. Після стажування проектною менеджеркою театральної програми міжнародного мультидисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва “ГогольFest” будуть розширені та поглиблені навички PR-комунікацій, веб-дизайну, промоції культурних проектів. Отриманий протягом стажування досвід реалізується в майбутньому в створенні нових мистецьких проектів в українській культурній площині, участь у промоції сучасного мистецтва. Завдяки практичному досвіду реалізуються знання з проектного менеджменту, навички формування комунікаційних стратегій. Проект спрямовано на створення власного позитивного іміджу як кураторки культурних проектів, налагодження зв’язків з українськими та міжнародними театральними спільнотами, та створення перспектив участі в міжнародних резиденціях, проектах, участі у грантових програмах УКФ.
19.
ID: 3SCH1-4702-3
Назва проекту: Стипендія для проведення дослідження мережі закладів культури України в межах магістерської роботи
Ігнатенко Діана Анатоліївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 16530.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл., м. Київ,Київська обл., м. Полтава, Полтавська обл., м. Запоріжжя, Запорізька обл., м. Одеса, Одеська обл.,
Опис проекту: Проєкт передбачає емпіричне дослідження в межах магістерської роботи стипендіатки – «Креативність як ключова компетенція менеджера культури у ХХІ столітті"». Метою проєкту є проведення вибіркового дослідження мережі закладів культури України (комунальної та іншої власності), зокрема у Києві, Полтаві, Запоріжжі, Одесі та Львові. В межах дослідження буде ґрунтовно проаналізовано діяльність закладів та використання креативних методів та підходів у робочому процесі. Результати дослідження будуть включені до магістерської роботи. Також, вийде 6 статей, де 5 буде присвячено окремому закладу, а 1 загальній рефлексії та рекомендаціям
20.
ID: 3SCH1-4827
Назва проекту: Підвищення режисерської кваліфікації в Литовському національному театрі Драми у Вільнюсі та знайомство з театрами Каунаса, Клайпеди та Паневежису
Гусаков Дмитро Сергійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 37000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Вільнюс; Литва, Каунас; Литва, Клайпеда; Литва, Паневежис; Литва,
Опис проекту: Даний проєкт проводиться з метою: - Відвідування та долучення заявника до репетиційного процесу театру; - Знайомство з кращими театральними виставами країни; - Спілкування з визначними литовськими театральними діячами; - Налагодження співпраці між театральними інституціями Литви та тими які представляє заявник. Результатами проєкту є: - Завдяки відвідуванню та долученню заявника до репетиційного процесу театру, знайомству з кращими театральними виставами та спілкуванню з визначними литовськими театральними діячами має відбутися неодмінне зростання режисерської кваліфікації заявника; - В перспективі, завдяки налагодженню співпраці між театральними інституціями обох країн мають відбутися нові театральні проєкти, режисерський та фестивальний обмін інституцій.
21.
ID: 3SCH1-4832
Назва проекту: Стипендія для публікації дитячої книги "У пошуках Бунтівників"
Кравченко (Лісовська) Роксолана Ігорівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 63294
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мета проєкту — створити пригодницьку книгу для дітей, яка покаже переваги та недоліки діджиталізації суспільства, а також навчатиме дружбі, відданості і любові. Твір розкриватиме взаємини здорової родити, а також покаже, що таке справжня дружба, попри відмінності у поглядах. У результаті за 3 місяці планується написати, проілюструвати і видати книгу обсягом близько ста сторінок.
22.
ID: 3SCH1-5155
Назва проекту: Стипендія з метою стажування та набуття навичок та досвіду театрального менеджменту у Центрі Сучасного Мистецтва "ДАХ" у місті Києві
Федорів Вікторія Іванівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 82205.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Вінниця, Маруіполь,
Опис проекту: Стажування у Центрі Сучасного Мистецтва "ДАХ" - це можливість застосувати теоретичні знання з основ менеджменту на практиці, набратися практичного досвіду, спільно попрацювати з провідним режисером в Україні – Владиславом Троїцьким та акторським складом театру в рамках проектів та вистав. Координування процесів та участь як менеджера, допоможе мені підвищити свої вміння і навички та отримати новий досвід в сфері театрального менеджменту.
23.
ID: 3SCH1-5619
Назва проекту: Стипендія для участі в курсі "Стратегічний менеджмент" для розробки стратегії неприбуткової культурної організації, літня школа Гарвардського університету
Бєдарєва Світлана Віталіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 88920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Кембрідж, Массачусетс, США,
Опис проекту: Стипендія для участі у курсі "Стратегічний менеджмент" літньої школи Гарвардського університету надасть можливість подальшого розвитку неприбуткової громадської організації "Міжнародне об'єднання підтримки сучасного візуального і сценічного мистецтва "Один і три". Заявник є керівником цієї організації, яка вже має достатній досвід реалізаціі кураторських і аудіовізуальних проєктів міжнародного співробітництва у Мексиці, Литві, Канаді, тощо. Втім, організація є молодою, створеною у 2019 році, і потребує подальшої розробки стратегії діяльності для ефективного мережування і створення та підтримки культурних проєктів в Україні і за її межами. Курс стратегічного менеджменту, запропонований Гарвардським університетом, є спеціалізованим для розвитку неприбуткових організацій, і допоможе професійному розвитку керівника та становленню організації.
24.
ID: 3SCH1-5856
Назва проекту: Стажування у кіношколі А. Вайди у Варшаві.
Робський Владислав Олександрович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 64700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Варшава, Польща (онлайн),
Опис проекту: Школа Вайди запрошують і просять сприяння в отриманні стипендії Гранту режисера і сценариста , Владислав Робський який є її випускником сценарного курсу, для проходження на базі Школи та Студії А. Вайди стажування. Під час стажування Владислав отримає консультації під опікою наших викладачів щодо вдосконалення і фіналізації сценарію «Повернення», який він розробив і почав писати під опікою викладачів Мачея Собіесчанського і Філіпа Марчевського в рамках сценарної резиденції BYDGOSKA TOŻSAMOŚĆ FILMOWA: STYPENDIUM SCENARIUSZOWE, CENTRUM KULTURY W BYDGOSZCZY в Бидшоші, Полщі, у грудні 2018 року. Консультації будуть надані від наших кращих викладачів Школи Вайди: Мачея Собіесчанского, Філіпа Марчевського, Войцеха Марчевського, Іоанни Краузе і Павла Павліковського.
25.
ID: 3SCH1-5865
Назва проекту: Велосипед у повсякденні малих поселень України
Мартинюк Ольга Володимирівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 59970
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків, Краматорськ, Нова Каховка, Світловодськ, Радехів, Львів, Мукачево, Бобровиця,
Опис проекту: Проект націлений на вивчення культури велосипедної мобільності в малих містах і селах України протягом 1960-1990х років. Велосипед був і подекуди залишається основним засобом індивідуального руху в місцевостях з мало розвинутим громадським транспортом. До того ж, приватні автомобілі упродовж ХХ століття залишалися для більшості населення недоступною розкішшю. Для роботи чи відпочинку, велосипед уможливлював радянську та пост-соціалістичну моделі економіки на рівні окремих домогосподарств. Вперше вивчатиметься соціальний профіль, простір взаємодії та культура співкористування велосипедом в Україні. Дослідження передбачає архівний/бібліотечний пошук та проведення усних інтерв’ю. Він є частиною ширшого книжкового проекту «Історія велосипедної мобільності з української перспективи (1890-1990)».
26.
ID: 3SCH1-6023-2
Назва проекту: Дослідження в рамках роботи над PHd дисертацією "Постправда та гібридні фейк-структури як художня стратегія у візуальному мистецтвів ХХ-ХХI ст."
Сушинський Олександр Павлович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 47490
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Лодзь, Люблін, Варшава,
Опис проекту: Поїздка має на меті дослідження польського мистецтва, окремі представники якого (Ю.Рабоковські, З.Лібера, А.Баумгарт тощо ) працюють з темою фейк(ології), постправди і містифікації та використовують це як художню стратегію в своїх проєктах. Польща є однією з найцікавіших країн Європи в цьому сенсі, адже ще в 60-х роках з’явились художники як-то група «Zero-61», які займались фейк(ологією). Актуальність дослідження полягає в наступному: існує безліч досліджень феномену постправди і фейк(ології) в сферах політики, соціальному полі та медіакомунікацій, натомість наша робота стосуватиметься аналізу західного, зокрема польського та українського візуального мистецтва в даній сфері із застосування психоаналітичної оптики та сучасного апарату філософії.їздка має на меті дослідження польського мистецтва, окремі представники якого (Ю.Рабоковські, З.Лібера, А.Баумгарт тощо ) працюють з темою фейк(ології), постправди і містифікації та використовують це як художню стратегію в своїх проєктах. Польща є однією з найцікавіших країн Європи в цьому сенсі, адже ще в 60-х роках з’явились художники як-то група «Zero-61», які займались фейк(ологією). Актуальність дослідження полягає в наступному: існує безліч досліджень феномену постправди і фейк(ології) в сферах політики, соціальному полі та медіакомунікацій, натомість наша робота стосуватиметься аналізу західного, зокрема польського та українського візуального мистецтва в даній сфері із застосування психоаналітичної оптики та сучасного апарату філософії.
27.
ID: 3SCH1-6519
Назва проекту: Стипендія для проведення стажування в Українському інституті Америки.
Кульчинська Леся Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 94540
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Метою проекту є стажування в Українському інституті Америки (УІА). Я вважаю цю інституцію стратегічно дуже важливою для промоції української культури в світі. Під час стажування хочу глибоко познайомитися з її командою, структурою та принципами роботи, з метою налагодження довгострокової співпраці, а також організувати виставку: “Суспільство, що докорінно відрізнятиметься. Українське відео мистецтво 2015-2020 років”, що представить міжнародній аудиторії провідних українських молодих художників та їх візії українського суспільства в драматичний період історії: після революції та під час війни. Керівництво УІА виявило інтерес до запропонованої ідеї виставки, та погодилося посприяти в її реалізації за умови мого стажування.
28.
ID: 3SCH1-6586
Назва проекту: Стипендія для проходження онлайн навчання від міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions
Шиян Віктор Олександрович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 8000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Київська область,
Опис проекту: Проект полягає у проходженні освітнього онлайн курсу від міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions. Курс складається із чотирьох модулів: Маркетинг стратегія, Сторітейлінг, Поведінкова наука для брендів, Креативність для бізнесу. Результатом проходження курсу буде імплементація отриманих знань у навчальні програми дисциплін «Теорія реклами», «Основи реклами», «Технології виробництва та просування контенту» та їх викладання студентам Київського університету імені Бориса Грінченка, де автор проекту працює старшим викладачем кафедри реклами та зв’язків з громадськістю. Також результатом проекту буде створення відкритої відеолекції та PowerPoint презентації з врахуванням отриманих знань для студентів всіх ВНЗ України.
29.
ID: 3SCH1-6640-2
Назва проекту: Стипендія для участі у стажуванні у "New media advocacy project" для виробників документальних фільмів у Нью-Йорку
Божко Ольга Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 50404
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Це буде двотижневе стажування в організацїї професійних фільммейкерів - NMAP. Мета стажування: оволодіти практичними інструментами та сучасними техніками візуального сторітелінгу під керівництвом досвідчених документалістів. Стажування покращить мої навички у створенні документальних фільмів та соціальних роликів на захист прав людини. Результатом стане створення циклу короткометражних документальних фільмів на підтримку молоді, яка переїхала з окупованих територій Донбасу - для показів в українських вузах та на українському ТБ. Я дізнаюся більше про всі етапи створення високоякісного візуального контенту і навчусь стратегії створення нових наративів, які нестимуть позитивні соціальні зміни.
30.
ID: 3SCH1-6896
Назва проекту: Григорій Гавриленко: реконструкція біографії та аналіз робіт з колекції Сумського художнього музею
Балашова Ольга Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 78272.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Сумська область: місто Суми, місто Глухів, селище Перемога.,
Опис проекту: В рамках комплексного дослідження, яке стане підмурком майбутньої монографії про художника-шістдесятника Григорія Гавриленка (видавництво IST Publishing, 2021 р.) ми прагнемо оприявнити зв’язок його життя та творчої практики з локальним контекстом Сумщини, де він народився, провів значну частину життя та де нині зберігається одна з найрепрезентативніших колекцій його творів (Сумський та Лебединський музеї). Мета: через реконструкцію біографії Гавриленка сформулювати складніше та глибше уявлення про художнє життя шістдесятих поза усталеними києвоцентричним виміром. Результатом стане публічна презентація: науково-популярний текст (публікація у виданні “Антиквар” або YourArt), медіа-контент (відео-блог про подорож) та zoom-дискусія представниками Сумського художнього музею.
31.
ID: 3SCH1-6950
Назва проекту: Стипендія для участі у вситавці - фестивалі "Design Festival" у Таліні
Соболенко Лідія Борисівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 51909
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Естонія,
Опис проекту: Участь у виставці в рамках дизайн-фестивалю "Design Festival" у Талінні для промоції українського сталого бренду одягу "Una Terra" за межами України та набуття іноземного досвіду для подальшого розвитку креативного сектору. Участь у фестивалі є наступним кроком по завершенню навчання на курсі "Creative Export START" від "Офіс з просування експорту"
32.
ID: 3SCH1-7211
Назва проекту: Стипендія для навчання в Київській Академії Медіа Мистецтв
Забудська Ганна Сергіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 36360
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Метою проекту є підвищення кваліфікації мистецької спеціалізації, вивчення вузькопрофільного курсу "Стратегія" Київської Академії Медія Мистецтв, для майбутньої реалізації творчого потенціалу Заявника
33.
ID: 3SCH1-7299
Назва проекту: Стипендія для дослідження невідомих/маловідомих фото і графічних творів (малюнки, плакати, карикатура) епохи Голодомору.
Гриневич Людмила Володимирівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 37117.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, Київська область, м. Дніпро, м. Харків, Харківська область,
Опис проекту: Стипендія для дослідження в архівах, бібліотеках, історичних, художніх, краєзнавчих музеях невідомих/маловідомих фото і графічних творів (малюнки, плакати, карикатури) епохи Голодомору в Україні (кінець 1920-х – 1930-ті рр.). Результатами роботи стануть виявлення, виготовлення щонайменше 1500 цифрових копій, розробка рекомендацій для опису, каталогізація раніше невідомих/маловідомих фото і графічних творів, які складатимуть основу бази даних Аудіовізуального архіву епохи Голодомору – історико-культурного проекту, ініційованого у межах діяльності ГО «Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору» з метою збирання, збереження і надання найширшій аудиторії вільного доступу до аудіовізуальних документів як частини культурної спадщини України та цінних історичних джерел про історію та наслідки Голодомору – геноциду українського народу.
34.
ID: 3SCH1-7357
Назва проекту: Women's wear Design Course
Євдокименко Юлія Сергієвна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 96844
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Мілан,
Опис проекту: Короткий курс навчання в сфері фешн-дизайну, в одному з провідних італійських ВУЗів в результаті якого я створю власну колекцію одягу, навчусь усім етапам розробки колекції - підбору матеріалів, створенню ексізів та технічних ексізів, плануванню ассортиментної матриці, ціноутворенню під наглядом та з коментарями професіоналів індустрії
35.
ID: 3SCH1-7818
Назва проекту: Стипендія для участі в майстер-класі для акторів "Behind the Mask: Bali Project" на Балі
Богданович Аліна Валеріївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Балі, Індонезія,
Опис проекту: Участь у міжнародній навчальній програмі "Behind the Mask: Bali Project" яка передбачає тренінги на роботу з маскою, виготовлення традиційної маски та навчання балійським народним танцям. Що дасть змогу отримати нові знання та навички і можливість асиміляції досвіду із поєднання сучасного мистецтва та традиційної культури.
36.
ID: 3SCH1-7843
Назва проекту: Стажування у головного хормейстера Одеського Національного Академічного театру Опери та Балету.
Тарасенко Назарій Олександрович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 35880.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Одеса,
Опис проекту: Стипендіальна програма Фонду для мене поодинока можливість отримати професійний досвід в організації творчого процесу професійного колективу — хору Одеського національного академічного театру опери та балету. Під керівництвом головного хормейстера театру маю намір з`ясувати та опанувати питання, а саме: генезис оперного хору, його специфіку, спільний підготовчий період постановників, яким чином вибудовується єдина художня концепція майбутньої вистави, технологічний аспект закулісних хорів, тощо. Очікую від стажування предметних уявлень про цей аспект диригентсько-хорової діяльності та в майбутньому на практиці застосовувати набуті вміння та навички.
37.
ID: 3SCH1-7858
Назва проекту: Стипендія на участь керівника фольк гурту "Kyiv Ethno Trio"(KET) Володимира Пономарьова у складі фольк гурту "Kyiv Ethno Trio" у фестивалі-шоукейсі "Tallinn Music Week"(TMW)
Пономарьов Володимир Володимирович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 63130
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Таллінн, Естонія.,
Опис проекту: Tallinn Music Week (TMW) – це один з найвідоміших шоукейс-фестивалів музичної індустрії Європи та головне місце зустрічей творчих спільнот і гравців світового музичного ринку. Це тижневе свято таланту, творчості, свободи та рівності. Мета стипендії: участь у знаковій європейській події, можливість виступу на фестивалі у складі гурту "Kyiv Ethno Trio", участь у конференції, присвяченій розвитку музичної індустрії в Європі, гідна презентація української музики європейській спільноті та розповсюдження інформації про традиційну українську музику. Крім того, розвиток кар’єрних можливостей як менеджера та музиканта, розбудова професійних міжнародних зв’язків, отримання знань про музичні ринки в регіонах Європи та підвищення цінності гурту "Kyiv Ethno Trio» (KET) як бренду.
38.
ID: 3SCH1-7863
Назва проекту: Культурно-історична спадщина, як вектор консолідації співпраці та підґрунтя для обміну досвідом з подальшим застосуванням у розбудові Музейно-культурного центру на базі Зарічнянського археологічного комплексу
Медведєв Ігор Анатолійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 28543.68
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Зарічне, Тростянецького району Сумської області, м. Кернаве, Литовська республика, м. Тракай, Литовська республіка, м. Вільнюс, Литовська республіка,
Опис проекту: Мета проекту: інтеграція України до світового культурного простору та поглиблення партнерства з країнами-побратимами через відновлення спільної історичної пам’ять. Повноцінне дослідження, всебічне вивчення, відтворення та висвітлення на широкий загал замовчуваних десятиліттями історично значимих на світовій арені фактів, подій епохи ХIІI ст. Формування наукового підґрунтя для створення в с. Зарічне Сумської області музейно-туристичного комплексу присвяченого культурі народів Європи за часів Великого князівства Литовського. Завданнями проекту є: 1. робота з архівами, першоджерелами та науковими матеріалами, формування матеріальної бази; 2. вивчення досвіду створення експозиції та музею європейського рівня; 3. вивчення організаційної інфраструктури литовських музеїв; 4. встановлення партнерських стосунків із науковцями Литви з метою проведення спільних наукових досліджень з подальшою публікацією; 5. випуск монографій присвячених культурі народів які проживали на території Великого князівства литовського. Результати проекту: 1. Набутий досвід та розуміння методики створення музейного комплексу, механізму популяризації історичної спадщини; 2. Тісні дружні партнерські відносини та плідна співпраця, базована на реалізації спільних проектів; 3. Спільна наукова робота та публікації робіт, результати досліджень; 4. Популяризація цілого історичного періоду; 5. Підґрунтя для створення міжнародного історичного фестивалю «Сторінками історії "Середьовіччя"»; 6. Розвиток туристичного кластеру Тростянецької громади; 7. Економічне зростання громади.
39.
ID: 3SCH1-7919
Назва проекту: Стипендія для участі в літній навчальній програмі для хореографів "Summer Intensive" у Португалії
Бакало Марія Григорівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 73012.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Місто Торріш Ведраш, Португалія (Torres Vedras, Portugal),
Опис проекту: Участь в освітній програмі "Summer Intensive" передбачає навчання у провідних європейських хореографів, запозичення їхнього досвіду, а також його практичну реалізацію, завдяки запланованій презентації перформансів на завершення навчання. Завдяки зануренню в міжнародний мистецький контекст, проект має на меті формування нового рівня розуміння проблем, потужностей і задач сучасного танцю; опанування технік, недоступних українським танцівникам у локальному вжитку; створення сприятливої бази соціальних контактів у межах професійної спільноти з фокусом на майбутню співпрацю. Результати проекту охоплюють розв’язання проблеми обмеженої доступності передових напрацювань у сфері сучасного мистецтва, зокрема сучасного танцю в Україні. Серед іншого запровадження нових методів у викладанні танцю та хореографічній діяльності.
40.
ID: 3SCH1-7981
Назва проекту: Стипендія для участі в стажуванні на фірмі WBM Polska у сфері проектного менеджменту
Падалка Ольга Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 100000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: WBM Polska – Вармнісько-Мазурське воєводство, місцевість Йонково, повіт Ольштинський, Республіка Польща.,
Опис проекту: Проєкт являє собою стажування в Польщі з метою отримання фахових знань та вмінь у галузі управління міжнародними культурними проєктами, закріплення отриманих теоретичних знань завдяки безпосередній участі у реалізації 3-х міжнародних культурних проєктів обміну молоддю, налагодження міжнародного діалогу з партнерськими організаціями. В результаті реалізації проєкту будуть відпрацьовані навички проєктного менеджменту у соціокультурній сфері, розроблені концепції власних культурних проєктів за участі закордонних партнерів, надано допомогу в організації та проведення 3-х міжнародних культурних проєктів обміну молоддю. Отриманий досвід буде мультипліковано на рівні Сумського державного університету – з навчальницько-науковою ціллю (майстер-класи для викладачів і студентів, підготовка відповідних наукових статей) та як приклад академічної мобільності серед студентства.
41.
ID: 3SCH1-8033
Назва проекту: Стипендія для проведення майстер-класів на тему: «Бандура харківського способу гри та її виконавські можливості: традиції, сучасність, перспективи».
Губ'як Дмитро Васильович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 53826
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Тернопіль, м. Теребовля, Тернопільської обл., с. Олександрія, Рівненської обл, м. Львів, м. Кременець, м. Бережани, Тернопільської обл, м. Монастириськ Тернопільської обл, м. Золочів, Львівської обл, м. Дніпро, м. Чернігів,
Опис проекту: Метою проекту є відродження, поширення та популяризація в Україні традиції харківського способу гри та бандури харківського типу (з 40-х років і до кінця ХХ століття були втрачені і не вживалися на території України) серед творчої молоді, викладачів та студентів закладів мистецької освіти в Україні. Планується досягти наступних результатів: • проведення майстер-класів в мистецьких закладах освіти в Україні та в Тернопільській області зокрема; • запис промо відеоролика для популяризації проекту; • видання збірника репертуару для бандури харківського типу; • апробація прототипу сучасної бандури харківського типу, яку розробив автор проекту; • поширення відеозаписів проведених майстер-класів.
42.
ID: 3SCH1-8070
Назва проекту: Стипендія для створення картин у техніці "батик"
Ізотова Єлизавета Євгеніївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 29000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Запоріжжя,
Опис проекту: За допомогою цієї стипендії, я мала б змогу придбати всі необхідні матеріали для роботи в техніці «батик» , після чого зробити виставку робіт в міській галереї.
43.
ID: 3SCH1-8083
Назва проекту: Стипендія для отримання освіти на факультеті "Аудіовізуальне мистецтво" за освітньою програмою "Фотомистецтво та візуальні практики" в ХДАДМ
Молокоєдова Дар'я Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 24340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Харків, Харківська область,
Опис проекту: Цей проект разрахований на те, щоб я, як стипендіатка, змогла вчитися у ХДАДМ на другому курсі спеціальності "Фотомистецтво", яка є унікальною та єдиною серед українських художніх вузів, а також націлена на сучасне мистецтво в аудіовізуальному напрямку. У результаті отримати певну низку мистецьких навичок, передбачених освітньою программою, які допоможуть мені у подальшої творчої діяльності, а також, як довгостроковий результат, стати українським сучасним митцем, тим самим збагатити українську культуру.
44.
ID: 3SCH1-8098
Назва проекту: Стипендія для навчання в Лондонському Університеті Мистецтв на бакалаврській програмі Образотворче мистецтво: живопис.
Рудник Ярина Романівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 99395.74
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: London, United Kingdom,
Опис проекту: Отримання стипендії для того, щоб реалізувати можливість навчання на бакалаврській програмі з Живопису в Camberwell Collage Лондонського університету мистецтв. Метою цього проекту є продовження здобуття грунтовної мистецької освіти, отримання всебічного досвіду, зокрема, розуміння методів роботи митців, мистецьких інституцій світового рівня, для того щоб в подальшій практиці , в тому числі і в Україні, імплементувати ці знання та навики. Також, одним з результатів отримуваної освіти є початок виставкової діяльності на новому рівні в компетентному міжнародному середовищі.
45.
ID: 3SCH1-8103
Назва проекту: Стипендія для дослідження архівних матеріалів Революції Гвоздик 1974 року та явища української еміграції в Лісабоні (Португалія) з метою набуття матеріалу для написання художньої книги з робочою назвою “Магнум”.
Макаренко Ілля Олегович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 63249
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Лісабон, Португалія,
Опис проекту: Протягом року, спілкуючись з українською діаспорою в Португалії, я опрацьовую ідею написання книги про еміграцію і життя українців за кордоном. У процесі розробки стало зрозуміло, що я маю відвідати Португалію з метою проведення ґрунтовного дослідження двох магістральних тем: 1. Порівняння української Революції Гідності з португальською Революцією Гвоздик, що має на меті дослідити питання, чи досягнуті ідеали революцій і чи дійсно постреволюційне суспільство змінює свою свідомість. 2. Явище еміграції на прикладі португальських українців, які з різних причин були змушені покинути Україну і будувати нове життя. Стипендія на 10-денну поїздку до Португалії дозволить глибше вивчити ці теми і наповнити зміст книги реалістичними подіями, історіями людей, що зробить його більш цікавим і правдивим.
46.
ID: 3SCH1-8116-2
Назва проекту: Стипендія для участі в онлайн-майстеркласі з Варгою Габором
Булига Стефан Вікторович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 16440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Рівне, Київ,
Опис проекту: Фінансування онлайн-майстеркласу відомого музиканта та викладача Варги Габора, який складається з 6 занять. Метою проєкту є реалізація заходів, направлених на особистісний професійний розвиток заявника, підвищення його кваліфікації та вдосконалення ключових навичок, потрібних для подальшого навчання, а також формування позитивного іміджу України та національної кларнетової школи. Також успішними результатами проєкту буде індивідуальне мережування, яке сприятиме обміну інформацією та професійними секретами між людьми та групами, які мають спільні інтереси та отримання інформації усіма зацікавленими особами про програму УКФ "Стипендії", про даний проєкт і про одного з найкращих музикантів та викладачів Європи та його спосіб і методику викладання на онлайн-майстеркласі й, звісно, успішне проходження самих заходів, які стануть етапом підготовки до вступу заявника до консерваторії.
47.
ID: 3SCH1-8119
Назва проекту: Стипендія для участі в освітньому курсі у Флоренції для дослідників старовинного текстилю «Plain and weave-patterned cloth. Recognition, analysis and cataloguing» (Тканий текстиль. Розпізнавання, аналіз та каталогізація)
Гоцало Катерина Віталіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 47047.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Італія, Флоренція,
Опис проекту: Мета відвідання курсу у Флоренції – підвищення кваліфікації в контексті дослідження колекції старовинного європейського та азійського текстилю Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Технологічний аспект виготовлення тканин – найбільш складний для осмислення. Курс, що відбуватиметься у відомій інституції з вивчення тканин «Arte della Seta Lisio Foundation», дасть можливість ознайомитися з особливостями атрибуції тканого текстилю. Результат проходження професійного курсу – атрибуція великої кількості старовинних тканин, що зберігаються в Україні, їх якісне експонування на тематичних виставках Музею Ханенків та в інших культурних установах. Відвідання курсу також допоможе у покращенні умов зберігання давнього текстилю у фондах та експозиції приміщень Музею Ханенків, у відповідності до європейських музейних стандартів.
48.
ID: 3SCH1-8136
Назва проекту: Стипендія для участі в мистецькій резиденції "R.A.R.O." у Буенос-Айресі
Федорова Ольга Євгенівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 97270
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Буенос-Айрес, Аргентина,
Опис проекту: Мета проекту: ознайомлення з культурним контекстом міста Буенос-Айрес та латиноамериканського регіону; презентація власної практики та загалом українського мистецтва для місцевої широкої та професійної аудиторії; мистецьке дослідження практики «споглядання птахів» у контексті унікальної екосистеми заливу Ріо-де-ла-Плата та природного заповідника Костанера Сур; збір візуального матеріалу. Результатом має стати створення відео-арт серії на тему енвайронментальних практик, її презентація під час публічної події резиденції, а також в харківському «Єрмілов Центрі» та в рамках програми міжнародного фестивалю сучасного мистецтва «Pixxelpoint» (Нова Горіца, Словенія); встановлення професійних зв’язків та домовленостей про майбутні колаборації із художниками, кураторами та арт-просторами Буенос-Айресу; ознайомлення аргентинської публіки з культурою та мистецтвом України.
49.
ID: 3SCH1-8230
Назва проекту: Стипендія для організації презентації аудіовізуального проєкту "Qirim" у Берліні (Німеччина)
Бурбело Сергій Володимирович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 98766.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Берлін (Німеччина),
Опис проекту: "Qirim" - кроссекторальний мистецько-культурний проєкт, сформований на основі однойменної серії живопису сучасного українського художника Сергія Бурбела. Проєкт поєднує в собі образотворче мистецтво із унікальною відеороботою та музичною виставою-перформансом за мотивами серії живопису "Qirim" від майстерні українського модерного театру "Ґерць". З 2014 року проєкт "Qirim" перманентно перебуває у стадії художньої розробки, презентується в різних експозиційно-перформативних вирішеннях та має на меті за допомогою художньо виразної лексики та об`ємного мистецького висловлювання привертати увагу вітчизняної та світової спільноти до проблеми культурного (а за нинішніх умов - і фізичного) виживання корінних народів Криму, зокрема кримських татар. І презентація аудіовізуального проєкту "Qirim" у Берліні 2020 року має стати наступним щаблем на шляху досягнення цієї мети.
50.
ID: 3SCH1-8239
Назва проекту: Стипендія для проведення наукового дослідження в архівах Литви на тему «Культурна спадщина ранньомодерної України в архівосховищах Литви»
Ващук Дмитро Петрович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 81100.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Вільнюс, Литва,
Опис проекту: Українські землі упродовж другої половини XIV – першої половини XV ст. перебували у політичному просторі Великого князівства Литовського. Однак культурний вплив залишався за українською елітою, котра, безумовно, не оминала своєю присутністю столицю – Вільнюс. Проект передбачає науково-пошукову роботу в архівосховищах Литви, зокрема Вільнюса. Метою є виявлення української документальної спадщини ранньомодерної доби, яка сконцентрована у Литовському державному історичному архів, відділах рукописів Бібліотеки Вільнюського університету, Бібліотеки Академії наук Литви імені Врублевських й Бібліотеки Інституту історії Литви. Окремим завданням є встановлення у зазначених установах українських стародруків. Відповідно результатом проекту стане опис та узагальнення віднайдених матеріалів у вигляді публікації.
51.
ID: 3SCH1-8276
Назва проекту: Стипендія для дослідження та фіксації способів виготовлення українських ударних традиційних музичних інструментів
Левченко Андрій Андрійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 26720
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Мельники, Чигиринського району, Черкаської області, с. Василева Гута, Чернігівського району, Чернігівської області,
Опис проекту: Дослідження та фіксація способів виготовлення українських традиційних музичних ударних інструментів, що стане запорукою продовження унікального ремесла, яке було поширене по всій Україні ще 50 років тому, а зараз стоїть на порозі зникнення. Результатами стипендії стануть два навчальні відеоролики тривалістю 10 хв кожен, а також цифровий методичний покроковий посібник зі створення інструментів, що міститиме детальні креслення та фото, інформацію про матеріали, технологію виготовлення, обробку кожного виду матеріалів. Всі матеріали будуть опубліковані у вільному доступі, що дасть змогу навчитися виготовляти музичні інструменти власноруч музикантам та усім охочим та врятувати унікальне ремесло від забуття.
52.
ID: 3SCH1-8289
Назва проекту: Стажування для дослідження креативних індустрій та підходів до вироблення мультимедійного контенту Лисичанськ-Харків
Матухно Віталій Сергійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 29047.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Лисичанськ, Харків,
Опис проекту: Візит та стажування у місті Харкові в інтерактивній агенції, що публікує портал Gwara Media для дослідження креативних індустрій та проблематику палаців Культури та культурних рухів Донбасу за використання підходів Solution Journalism
53.
ID: 3SCH1-8408
Назва проекту: Дослідження для написання книжки "Українка в Нью-Йорку"
Бабкіна Катерина Богданівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 69241
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Дослідження біографії та творчості американської театральної режисерки Вірляни Ткач. Мета: написання книжки "Українка в Нью Йорку" і висвітлення на основі її біографії та діяльності історію кількох поколінь української еміграції в США та особливої привабливості культурного набутку, що виникає завдяки перетину національних ідентичностей. Результат поїздки: основна канва книжки (оповідь про життя і творчість) та план подальшого ширшого дослідження. Для читачів незмінно привабливим буде тло подій книжки – Нью-Йорк 70х-90х та мистецькі процеси, що формувалися там, а для України та світу великою несподіванкою буде те, як багато доданої вартості в цих процесах від українців та української культури. Стилістичний референс – “Просто діти” Патті Смітт.
54.
ID: 3SCH1-8489
Назва проекту: Взаємодія НДО, представників культурного сектору та місьцевої влади - запорука сталого розвитку
Яковлева Наталія
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 35360.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв-Мигея, Миколаївська область, Мелітополь, Миколаїв,
Опис проекту: За результами мозкового штурму щодо розвитку европейськ ініціатив, збереженню культурної спадщини було прийняте рішення підтримати та розширити ініціативу “Екскурсії для своїх”, яка вже 5 років розвиває внутрішній туризм, краєзнавство, розвиток европейськіх ініціатив, знання фундаментальніх основ історії в місці, області та країні в цілому. Базова локація проведення екскурсій це малі музеї в Харківський області та історико-культурні заповідніки. Для максимального результату я пропоную вивчити досвід Миколаівщини та пристосувати його до наших реалій. Наприклад, проводити екскурсії з міжнародноі співпраці містечек та різноманітних европейских установ (дипломатів, благодійників, меценатів чи европейських інвесторів в економіку... Важливо відмітити, що участники екскурсій це не тількі місцеві мешканці. Дуже багато іноземців кожного разу долучаються до ціх проектів. Наприклад, я, як участник програми “Team Europe” постійно запрошую до співпраці "Екскурсіі для своїх" для американців, австрійців, німців тощо.
55.
ID: 3SCH1-8535
Назва проекту: Кросрегіональне стажування в медіа про креативні індустрії Gwara Media
Міронова Влада Григорівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 25000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків, Львів,
Опис проекту: Двотижневе стажування в компанії Gwara Media у Харкові для обміну досвідом, дослідження креативних індустрій та політик, практик аудіовізуального виробництва під керівництвом головного редактора з метою дослідити актуальні проблеми креативних індустрій та на виході мати серію подкастів.
56.
ID: 3SCH1-8548-3
Назва проекту: Стипендія для навчання на IV курсі у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Тумарченко Артем Олегович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 42605.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Навчання у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого на денній формі, спеціальності "Режисура ігрового кіно". Мета навчання: засвоєння академічних знань у галузі створення аудіовізуального контенту та відповідна сертифікація (диплом бакалавра).
57.
ID: 3SCH1-8588
Назва проекту: Розбудова туристичного кластеру Тростянецької ОТГ з використанням набутого досвіду Литовської республіки
Іванцова Олена Іванівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 28644.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Кернаве, Литовська Республіка, Тракай, Литовська Республіка, Лентваріс, Литовська Республіка, Каунас, Литовська Республіка, Вільнюс, Литовська Республіка,
Опис проекту: Історично так склалося, що Україна належить до країн з багатою історико-культурною спадщиною, а земля Сумщини багата на культурні пам’ятки та історичні події, тому місцева влада вбачає вектором розвитку Тростянецької громади саме через її історичний потенціал. Як країни-сусіди, яких поєднує багата спільна історична та культурна спадщина Україна і Литва мають потужний потенціал до тривалої та плідної співпраці. Для змістовної роботи в напрямку розбудови туристичного кластеру нам потрібен дієвий приклад та позитивний європейський досвід. Реалізація даного проекту покликана стати наступним поштовхом до активації туристичного потенціалу громади та розвитку економічних показників території на якій відбувались важливі події всесвітнього масштабу. Мета проекту - спираючись на досвід Литовських партнерів створити методологію та план розбудови туристичного кластеру Тростянецької громади. Завдання проекту: 1. Здобути досвід в розбудові туристичного кластеру, інфраструктури та методології залучення туристів; 2. Закріпити започатковані дружні відносини та підготувати підґрунтя для спільних майбутніх проектів, 3. Впровадити акумульований досвід на території Тростянецької ОТГ 4. Популяризація результатів проекту, передача досвіду іншим громадам. Результати проекту: 1. Набутий досвід у розбудові туристичного кластеру; 2. Механізм популяризації культурної спадщини, туристичних об’єктів, 3. Зростання рівню розвитку культурного туризму в Тростянецькій ОТГ; 4. Інтеграція України до світового культурного простору.
58.
ID: 3SCH1-8630
Назва проекту: Стипендія для проведення досліджень сучасного стану експозицій з історії запорозького козацтва у музеях України
Третяченко Олександр Сергійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 8909.94
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, м. Черкаси, м.Новомосковськ (Дніпропетровська обл.), м.Чигирин (Черкаська обл.), м.Одеса, м.Херсон, м.Дніпро,
Опис проекту: Дослідницький проект в межах стипендіальної програми спрямований на посилення ролі культури у розвитку суспільства, зокрема музеїв, як важливих соціокультурних інститутів, через розробку відповідних рекомендацій на основі аналізу вже існуючих експозицій та можливостей використання кращих інноваційних українських та світових практик у цій сфері. В рамках проекту буде здійснено оцінку стану існуючих експозиційно-художніх рішень та потенціалу їх осучаснення у представленні історії запорозького козацтва музеями України. Результати досліджень стануть складовою частиною концепції нового Музею історії запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця» та будуть використані під час сучасного музейного проектування в контексті його реекспозиції та створення конкурентно-спроможного інноваційного експозиційного продукту.
59.
ID: 3SCH1-8673-2
Назва проекту: "Музика як спадщина: від традиції до продукту». Стипендія для участі в освітньому онлайн курсі для музикантів «Music as Heritage: From Tradition to Product» («Музика як спадщина: від традиції до продукту») Літнього університету Центрально-Європейського університету (Будапешт, Угорщина)
Чернета Тетяна Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 6464
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна, онлайн з Будапешту, Угорщина,
Опис проекту: Проект «Музика як спадщина: від традиції до продукту» створений з метою отримати стипендію на дистанційне навчання його автора за програмою онлайн курсу «Музика як спадщина: від традиції до продукту», розробленого для музикантів Літнім Університетом Центрально-Європейського університету. Авторка проекту – професійний музикант, науковець-культуролог, кандидат мистецтвознавства, викладач, що прагне постійного підвищення власної кваліфікації, самоосвіти та поглиблення знань про музичну культуру європейських народів. Знаннями, які будуть отримані під час дистанційного навчання, авторка проекту планує поділитися з молодими українськими музикантами у процесі викладання в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка. Крім того, набутий під час навчання досвід буде висвітлено у доповіді (з публікацією тез) на мистецькій науково-практичній конференції. Це надасть змогу ознайомитись з ним широкій аудиторії теоретиків і практиків аудіального мистецтва.
60.
ID: 3SCH1-8777
Назва проекту: Стипендія для участі на осінньому міжнародному курсі "культура і перформанс" у Вищій школі виконавчого мистецтва у м.Сногхой, Данія в Коледжі перформативного мистецтва
Ліннік Юлія Василівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 21845.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Данія, місто Сногхой,
Опис проекту: Цей проект включає в себе навчання на 5-ти місячному курсі "культура і перформанс" і відбуватиметься з 2 серпня 2020 року по 19 грудня 2020 року. Мета- дослідження театрального мистецтва і перформансу на міжнародному рівні, розкриття власних кордонів, отримання нового досвіду в театральному мистецтві, комунікація з іншою культурою та розвиток своїх професійних якостей через пізнання нового простору. Один місяць навчання коштує 150 евро, загальна сума- 750 євро. Я маю сплатити цю суму до початку навчання, отже відзвітуюся до 30 жовтня.
61.
ID: 3SCH1-8878
Назва проекту: #адаптаціяреальності.Донеччина. 2020
Вишедська Марія Дмитрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 51656
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Лиман, Вугледар, Торецьк, Дружківка, Селидове, Новогродівка, Мірноград,
Опис проекту: Арт дослідження охопить міста й селища Донецького региону, дозволить зібрати матеріал для створення графіки в стилі урбан-скетчінгу з подальшим експонуванням в Обласному художньому музеї й інщих майданчиках. Буде відвідано 10 міст й створено не менш ніж 210 робіт в цифровому форматі й роздруковано методом УФ друку на ПВХ формату а6.
62.
ID: 3SCH1-8944
Назва проекту: PER ASPERA
Рахімова Марія Дмитрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 11553.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Варшава, Польща,
Опис проекту: Проект "PER ASPERA "буде представлений в Українському домі у Варшаві і являє собою інсталяцію, темою якої є еміграція. Проект був відібраний в рамках конкурсної програми. Інсталяція представляє собою килим з колючих рослин, таких як терен. чортополох та ін. Усім бажаючим пропонується пройтись по килиму, щоб відчути й символічно розділити долю тих кого життя завело на чужину. Метою проекту є здобуття унікального досвіду в створенні проекту подібного масштабу й налагодження дружніх зв’язків з колегами за кордоном, а також, обмін досвідом і імплементація його в свою діяльність в подальшому. Результатом проекту буде експозиція, що не просто створить діалог з глядачами, а залучить їх до процесу рефлексії на конкретну тему. А також нові знайомства в професійній сфері та презентація України на міжнародній арені.
63.
ID: 3SCH1-8987
Назва проекту: "Дослідження фотографічної спадщини Карла Звіринського"
Чабан Христина Карлівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 26000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект має на меті проведення дослідження архівних матеріалів, а саме фотографічних плівок, зазнимкованих живописцем Карлом Звіринським, який жив та творив на території сучасної України. Проєкт представить митця не лишень як неймовірного художника, викладача, мислителя, але як і фотографа, презентуючи його доробки в цьому напрямку. В ході проекту будуть проявлені (частина плівок потребують проявки) та відскановані плівки, знайдені в сімейному архіві Звіринських. Серед них будуть відібрані роботи до експозиції (у кількості 50 штук) та буде організована виставка в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького. Також планується створення онлайн ресурсу, присвяченого Звіринському, де будуть розміщені в тому числі відскановані роботи.
64.
ID: 3SCH1-8992
Назва проекту: експедиція для проекту "Українські Пам'ятки Архітектури. Спадщина."
Рітус Максим Костянтинович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 28000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації:
Опис проекту: Проект "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина" не є комерційним. Його запущено для збереження інформації про архітектурні пам'ятки, документальної фото-фіксації того, що найчастіше знаходяться на межі зникнення та знищення. Так само в ньому висвітлюються відновлюємі та відновлені пам'ятники архітектури, культові споруди та інші історичні пам'ятки, що знаходяться на території України. Об'єкти які фотографуються, частіше за все є зникаючими та ті що руйнуються, тому фотографія, це єдине, що може відобразити їх для можливої подальшої відновлювальної роботи і нашої з Вами пам'яті ...
65.
ID: 3SCH1-8998
Назва проекту: Навчання у Києво-Могилянській бізнес-школі
Кравченко Марія Вікторівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 62980
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Навчання на програмах Києво-Могилянської бізнес-школи [kmbs] «Стратегічне мислення. Стратегічна ідея в бізнесі» та «Базові навички медіатора» для підвищення компетентності. Навчання на сприятиме розвитку спроможності генерувати нові рішення у розробці стартегій, рекомендацій до бізнес-систем та медіації у сфері культурної спадщини.
66.
ID: 3SCH1-8999
Назва проекту: Стипендія для стажування у відео агенції "AND ACTION"
Квітка Микита Андрійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 6900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Львів,
Опис проекту: Під час стажування планую вивчати методи роботи режисера у відео агенції "AND ACTION", менеджмент процесу фільмування, використання професійного обладнання, послідовність етапів у створенні короткометражних фільмів/відео роликів.
67.
ID: 3SCH1-9000
Назва проекту: Стипендія для проведення дослідження та публікації книги на тему українського мурал-арту
Гаврилюк Борис Анатолійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 51600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Львів, Київ, Харків, Льівів, Київ, Харків,
Опис проекту: Основною метою є дослідити та провести аналіз українського мурал-арту на прикладах робіт провідних стріт-арт художників України. На основі цього матеріалу планується сформувати та надрукувати мистецтвознавчу наукову працю, книгу. У Львові, Києві та Харкові планується провести фото- та відеозйомку кращих муралів. Фото будуть використані для ілюстративного матеріалу. Провівши наративний та порівняльний аналіз, сформувавши текст, редагувавши, виконавши оригінальний дизайн, опублікується книга тиражем 30 екземплярів. Як результат, праця буде презентована на паралельно організованій виставці стріт-арт художників.
68.
ID: 3SCH1-9011
Назва проекту: Стипендія для участі у резиденції хористів (молодіжному обміні) “VOICES-2020: power of love
Онищенко Діана Сергіївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 12120
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: місто Гамбург , Німеччина, місто Житомир, Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає участь в роботі молодіжного міжнародного хору під керівництвом досвідченого хормейстра. Метою моєї участі є отримання нових знань та підвищення рівня професійних навичок. Результатами проєкту стане проведення семиденних репетицій у Німеччині та Україні та 2 концертів: по одному для мешканців Гамбурга та Житомира. Нові знання та навички у сфері хорового мистецтва, набуті під час проєкту, будуть застосовуватись під час роботи у жіночій капеллі «Red Sound» Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова та в подальшій професійній діяльності. Налагодження міжкультурного діалогу дасть поштовх для створення нових проектів у сфері музичного мистецтва. В кошторис включено виключно ті статті витрат, що не покриваються співфінансуванням.
69.
ID: 3SCH1-9055
Назва проекту: Стипендія для роботи в архіві в Кропивницькому
Гриценко Оксана Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 7100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: місто Кропивницький, м. Кропивницький,
Опис проекту: Вона вчила Нестора Махна анархізму і вигадала легендарну тачанку. Її звали Марія Нікіфорова, хоча в народі її досі згадують як “отаманшу Марусю”. Її життя було оповите міфами, а її реальна біографія досі мало досліджена. Історія цієї жінки відображає хаос і жорстокість громадянської війни в Україні початку XX століття. Вона також показує війну з точки зору жінки, чого так бракує сучасній історіографії. Я хочу дослідити її історію в архіві Кропивницького, де точно є матеріали, але ще не велося грунтовних пошуків про Нікіфорову. На основі цього я хочу підготувати журналістську статтю про неї, а також написати п’єсу.
70.
ID: 3SCH1-9056
Назва проекту: Участь у лабораторії з ресорчу та девелопменту від центру документальних мистецтв ЮніонДокс у Нью-Йорку, США з документальним кінопроектом "Сльози Апача"
Мозговий Семен Андрійович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 98906
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Літня документальна лабораторія ЮніонДокс організована таким чином, щоб бути дуже стуктурованою середою, в якій обрана група кінематографістів з США та інших країн може надихнутись та пропрацювати кожен аспект своєї майбутньої роботи. Базируючись в одному з найзахоплюючих районів Нью-Йорку,Брукліні, лабораторія досліджує сучасні методи створення документального фільму, пропонуючи глибоке розуміння найкращих практик та способів кіновиробництва, щоб допомогти кінематографістам створити міцну основу для майбутнього незалежного проекту. Завдяки щоденним показам, дискусіям під час семінарів, заняттям з підвищення кваліфікації та щотижневим візитами до індустрійних організацій лабораторія знайомить учасників з різноманітними світовими видами та практиками креативної документалістики.
71.
ID: 3SCH1-9137
Назва проекту: Стипендія для навчальних курсів підвищення кваліфікації ілюстраторів "Illustration Professium" у Києві.
Мамчур Катерина Ігорівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 67590.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Українська навчальна програма, що дає фундаментальну освіту з експериментальної та комерційної ілюстрації. Це річний курс, який було розпочато у вересні 2019 року. Він поділений на 2 семестри по 5,5 місяців. Програма побудована за принципом різних поглядів на професію ілюстратора. Мета курсу - надати знання та досвід використання ілюстрації в сферах креативних індустрій. Результатами навчання на другому семестрі є розробка реальних проектів: створення прототипу дитячої книжки з власною історією та ілюстраціями; створення авторського анімаційного ролику; використання ілюстрації як висловлювання у сучасному мистецтві; дипломна робота та можливість отримання сертифікату.
72.
ID: 3SCH1-9152
Назва проекту: Мистецька лабораторія для створення та показу інсталяції “РоздІловІ. Remember nothing”
Михайлюк Ольга Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 40396
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Село Бабин, Косівський р-н, Івано-Франківська обл., Івано-Франківськ,
Опис проекту: Під час резиденції Олі Михайлюк в Хаті-Майстерні передбачається створення інсталяції разом з куратором простору, художником Олександром Московчуком. Проєкт “РоздІловІ”, що поєднує візуалізацію, музику й поезію, протягом кількох років існував як сценічне дійство. Зараз його режисерка й авторка візуалізації Оля Михайлюк знайшла іншу форму твору й спілкування з аудиторією. Візуальні роботи, створені під час виступів, будуть зібрані в інсталяції. Нові сполучення й тривимірність запропонують нові сенси постійній аудиторії та приваблять нову. Інсталяція буде задокументована у відкритому просторі Карпат та виставковому просторі в Івано-Франківську. Надалі вона існуватиме в онлайн і в офлайн форматах, продовжуючи дискусію про кроссекторальність.
73.
ID: 3SCH1-9157
Назва проекту: Стипендія для індивідуальної інклюзивної мистецької практики: літературний пленер у селі Розлуч (Львівщина) та місті Львів.
Смола Оксана Миколаївна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 32600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: 2. Місто Львів., 1. Село Розлуч, Турківський район, Львівська область,
Опис проекту: Інклюзивна літературна практика з організацією індивідуальних літніх резиденцій у Львові та селі Розлуч (Львівська область) має на меті працю над літературними замальовками (пейзажні етюди, міські краєвиди, діалоги та ін.) до творів великої жанрової форми: «Terra incognita» (робоча назва) і «Сонце, яке ніколи не заходить…» – сюжет будується на дослідженні реального життя людей з інвалідністю в глибокому психологічному зрізі (подолання бар’єрів, пошуки, відчай, зневіра, перемога). Сюжетні лінії романів (праця вже на завершальному етапі) переплітаються зі Львовом, природою Прикарпаття, Тернопільщиною, Вінницею, півднем України. Короткостроковим результатом практики мають бути етюди, написані на пленері, як самодостатні художні мініатюри. Проект включає також презентації та мережування.
74.
ID: 3SCH1-9172
Назва проекту: Стипендія для проходження стажування для проектного менеджера та куратора у цифровій лабораторії «Gogolfest_Laboratory for Solution in Digital» на базі громадської організації «Фестиваль сучасного мистецтва «ГогольFest»».
Яковенко Марія Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 85270.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Україна, Вінниця, Україна, Дніпро, Україна, Маріуполь, Україна,
Опис проекту: Стажування у цифровій лабораторії «Gogolfest_Laboratory for Solution in Digital» не тільки дає можливість вивчати роботу та тонкощі створення фестивалів, а й допомагає зрозуміти весь генезис культури та дигитальних технологій. Я зможу перетворити свої теоретичні знання на практичні, зрозуміти як відбувається адаптація культурного продукту під зовсім інший формат. Саме в цей час ми зрозуміли, наскільки хиткий світ і що зможуть продовжити своє існування тільки ті, хто вміє швидко приймати і знаходити нові рішення. Стажування у такій лабораторії допоможе мені стати більш гнучкою, навчить бачити те, що не бачать інші, та підвищить мої навички та вміння.
75.
ID: 3SCH1-9174
Назва проекту: Стипендія для вивчення архівів Українського Вільного Університету (Мюнхен)
Годік Катерина Олександрівна
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 47530.8
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Німеччина, Мюнхен,
Опис проекту: Вивчення архівів дозволить провести зіставний аналіз художніх та публіцистичних творів, присвячених тоталітарному режиму. Мета проекту: дослідити таборові видання Літопис українського політв’язня” (1946-1947, Ч. 1-11), “Політв’язень: Бюлетень ліги українських політичних в’язнів” (1946, Ч. 4), “Інформації Головної управи товариства Українських політичних в’язнів” (1946, № 2-3) для її подальшого компаративного аналізу (зіставлення з творами О. Солженіцина, Івана Багряного, Б. Антоненка-Давидовича). Очікувані результати проекту: створення наукової статті обсягом в 1 др. ар. для подальшої публікації у фаховому виданні.
76.
ID: 3SCH1-9219
Назва проекту: Стипендія для навчання на магістратурі "Social Design Arts as Urban Innovation" у Віденському університеті прикладних мистецтв
Яремчук Орест Ігорович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Відень,
Опис проекту: Великою метою даної стипендії є здобуття ступеня магістра у Віденському університеті прикладних мистецтв за програмою "Social Design Arts as Urban Innovation". Ця освіта дозволить на якісно новому рівні продовжувати займатись професійною та науковою практикою в Україні. Кошти стипендії насамперед потрібні аби частково покрити витрати на проживання, а також щоб засвідчити фінансову спроможність на етапі оформлення документів у посольстві.
77.
ID: 3SCH1-9222
Назва проекту: Історичні мандрівки околицями Кристинополя (Червонограда)
Гринів Юрій Ярославович
Технічний відбір: Схвалено
Запитувана сума від УКФ: 20000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Червоноград, Новий витків, Сокаль, Великі Мости, Варяж, Тартаків,
Опис проекту: Серія статтей про місцевості, пов'язані з історією Кристинополя та відеоматеріали
78.
ID: 3SCH1-1203
Назва проекту: Повернення з небуття. Велич і трагедія родини Певних.
Шульга Зеновія Михайлівна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 100000.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Львів, Ужгород, Полтава, Луцьк, Ужгород,
Опис проекту: Проект «Повернення з небуття. Велич і трагедія родини Певних» має на меті подальше опрацювання архівних матеріалів видатної української актриси Ніни Певної, яка у 1941 р. була депортована в село Перегрьобноє Тюменської обл. в РФ, прожила там до смерті і де похована у 1985 р. Також, в проміжку 1937-1941 рр. безпідставно були репресовані та знищені її найближчі родичі – чоловік, актор і режисер Микола Певний, його брати - Олександр і Григорій, їх дружини. Планується випуск наукового видання: Шульга З. Повернення з небуття. Велич і трагедія родини Певних, Том 1.; Шульга З. Родина Певних. Каталог архівних документів, фотографій, вибраних рецензій, статей, Том 2.
79.
ID: 3SCH1-6023
Назва проекту: Дослідження в рамках роботи над PHd дисертацією "Постправда та гібридні фейк-структури як художня стратегія у візуальному мистецтвів ХХ-ХХI ст."
Сушинський Олександр Павлович
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 38130
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Лодзь, Люблін, Варшава,
Опис проекту: Поїздка має на меті дослідження польського мистецтва, окремі представники якого (Ю.Рабоковські, З.Лібера, А.Баумгарт тощо ) працюють з темою фейк(ології), постправди і містифікації та використовують це як художню стратегію в своїх проєктах. Польща є однією з найцікавіших країн Європи в цьому сенсі, адже ще в 60-х роках з’явились художники як-то група «Zero-61», які займались фейк(ологією). Актуальність дослідження полягає в наступному: існує безліч досліджень феномену постправди і фейк(ології) в сферах політики, соціальному полі та медіакомунікацій, натомість наша робота стосуватиметься аналізу західного, зокрема польського та українського візуального мистецтва в даній сфері із застосування психоаналітичної оптики та сучасного апарату філософії.
80.
ID: 3SCH1-6640
Назва проекту: Стипендія для участі у стажуванні у "New media advocacy project" для виробників документальних фільмів у Нью-Йорку
Божко Ольга Миколаївна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 50404
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Нью-Йорк, США,
Опис проекту: Це буде двотижневе стажування в організацїї професійних фільммейкерів - NMAP. Мета стажування: оволодіти практичними інструментами та сучасними техніками візуального сторітелінгу під керівництвом досвідчених документалістів. Стажування покращить мої навички у створенні документальних фільмів та соціальних роликів на захист прав людини. Результатом стане створення циклу соціальних роликів на підтримку молоді, яка переїхала з окупованих територій Донбасу - для показів в українських вузах та ТБ. Я дізнаюся більше про всі етапи створення високоякісного візуального контенту і навчусь стратегії створення нових наративів, які нестимуть позитивні соціальні зміни.
81.
ID: 3SCH1-7864
Назва проекту: Стажування у FIPRESCI
Рубашевська Олена Олегівна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 59000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна, Мішкольц, Угорщина,
Опис проекту: Стажування у Міжнародній федерації кінокритиків сприяння роботі сайту організації та набуття досвіду у культурному менеджменті, напрямок «Кінокритика», а також редакторського досвіду, пов’язаного із журналістикою у секторі «Кіномистецтво».
82.
ID: 3SCH1-7915
Назва проекту: Сценарна резиденція "The Write Retreat"
Артеменко Оксана Сергіївна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Майорка, Іспанія, Майорка, Іспанія,
Опис проекту: "The Write Retreat" - 10-денна сценарна резиденція в Іспанії, основною ціллю якої є доопрацювання сценарію для реалізації.
83.
ID: 3SCH1-8115
Назва проекту: Стипендія для участі у Міжнародному Дунайському фестивалі – 2020 у Німеччині (м. Ульм / м. Новий Ульм)
Завальнюк Ольга Петрівна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 45500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Ульм / м. Новий Ульм. Німеччина,
Опис проекту: Міжнародний Дунайський фестиваль є одночасним місцем зустрічі унікальних культур десяти країн Дунайського регіону протягом десяти днів. Основною метою поїздки є представлення і популяризація мистецтва писанкарства, як одного з видів стародавнього українського народного мистецтва, властивого зокрема для Дунайського регіону України (крайній південний захід країни). Технікою створення писанок є традиційна воскова техніка (батик). На Фестивалі автором презентуватимуться бессарабські писанки, а також власні авторські. В ході відвідування заходу планується проведення серії майстер класів зі створення писанки.
84.
ID: 3SCH1-8116
Назва проекту: Стипендія для участі у прослуховуванні у ВШМКС
Булига Стефан Вікторович
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 25800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Мадрид (Іспанія), Київ, Рівне,
Опис проекту: Фінансування проєкту, пов'язаного з прослуховуванням до ВШМКС і заходами до його підготовки та реалізації усіх етапів заявки. Метою проєкту є особистісний професійний розвиток заявника, підвищення його кваліфікації та вдосконалення ключових навичок, потрібних для подальшого навчання, а також формування позитивного іміджу України закордоном, національної кларнетової школи і по приїзду поширення набутого позитивного досвіду й інформації про усі етапи та результати проєкту.
85.
ID: 3SCH1-8624
Назва проекту: Спадщина Фастівщини
Харченко Олександр Володимирович
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 29950.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Скригалівка, Веприк, М.Снітинка, М.Офірна, В.Офірна,
Опис проекту: Вело експедиції по селам Фастівського р-ну з метою дослідження культури та побуту села, потенціалу, архітектурної аутентики, історичних ландшафтів, стану археологічний пам'яток та деструктивного впливу людської діяльності на них.
86.
ID: 3SCH1-9224
Назва проекту: Проведення тренінгів з основ ділового протоколу та етикету
Марцинюк Марина Петрівна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 60000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Все, що відбуватиметься на тренінгах, змушуватиме аудиторію задуматись і усвідомити своє ставлення до власного і чужого смаку та загального уявлення про культуру. Під час занять учасникам навчання будуть представлені узагальнені і систематизовані сучасні і ретроспективні матеріали та надані рекомендації щодо застосування основних правил ділового протоколу та етикету. Тренінг дозволить школярам отримати рекомендації а також вивчити норми і правила поведінки ділових людей за різних обставин, а також обумовити необхідність поважати, пам’ятати та дотримуватись культурних традицій різних народів. Учасники здобудуть практичні навички ділового спілкування, а також інструменти для вирішення питань, що можуть виникати в процесі кроскультурної комунікації, щоденної роботи, пов’язаної з бізнесом, діловими стосунками з вітчизняними та зарубіжними партнерами.
87.
ID: 3SCH1-9224-2
Назва проекту: Навчання у Літній міграційній школі (Палермо 7-11 вересня 2020 року)
Марцинюк Марина Петрівна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 23250
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Італія, Палермо,
Опис проекту: Літня школа - це міжнародний захід, спрямований на науковців, практиків, студентів-магістрів та професіоналів, які працюють у галузі вимушеної міграції, людської мобільності, біженців та ромських студій.
88.
ID: 3SCH1-9228
Назва проекту: Стипендія для участі в інтенсивному навчальному курсі з проектного менеджменту «Управління проектами» від Києво-Могилянської Бізнес-Школи
Сіліна Альона Анатоліївна
Технічний відбір: Відхилено
Запитувана сума від УКФ: 12975
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Мета навчання – привнесення у роботу комплексного бачення діяльності та подальше успішне управління проектами. До очікуваних результатів відносяться вміння виділяти чіткі рамки проекту; виявляти очікувані результати та забезпечувати необхідні дії щодо створення таких результатів завдяки ретельній підготовці проекту; розуміння та визначення критичних для проекту процесів, вміння їх відстежувати, аналізувати та налагоджувати; застосування набутих навичок у креативній індустрії в найближчі 3 роки.