ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини

Інструкція для заявників ЛОТ 2

Загальний бюджет ЛОТу – 18 млн. грн* 

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 тис. грн 

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 2 млн. грн 

У рамках ЛОТу підтримується тільки сектор “Культурна спадщина”.

Пріоритети підтримки ЛОТу: 

  • Дослідження культурної спадщини, зокрема пошкодженої чи знищеної в ході російської агресії чи перебуває у загрозі, та популяризація її серед широкої аудиторії, в тому числі шляхом створення цифрових платформ та продуктів: нових веб-сайтів (оновлення вже існуючих), мобільних додатків, інтерактивних мап, розробка ігор, онлайн квестів, 3D екскурсій тощо.      
  • Вивчення, збереження та популяризація нематеріальної культурної спадщини через нові форми та підходи. 
  • Використання кроссекторального підходу, запровадження інновацій та новітніх практик до вивчення, збереження та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини             
  • Створення інтерактивних бібліотечних та музейних просторів, впровадження архівних, бібліотечних та музейних послуг доступних онлайн, зокрема цифровий квиток, віртуальний тур, квест онлайн, мобільних додатків для інтерактивної взаємодії архівів, бібліотек та музеїв з відвідувачами, створення широкого спектру активностей наживо та онлайн для маломобільних (інклюзивних) категорій населення, впровадження імерсивних технологій.    

Основний продукт ЛОТу:

  • кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини.

Проєкт може включати у себе дослідження, використання інноваційних кросекторальних інструментів для збереження та популяризації матеріальної та нематеріальної спадщини.


* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору  за виключенням тимчасово окупованих територій України** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.


** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

Терміни подачі заявки та реалізації проєкту

Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 04.12.2023 – 31.01.2024 (до 18.00 за київським часом).

Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 01.02.2024 – 19.02.2024.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.04.2024 р.) до 31.10.2024.

Конкурси лоту

Програма відбувається: 04 Грудня 2023 — 31 Жовтня 2024