+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua
Український культурний фонд / Часті Питання

Часті Питання

Хто може бути заявником програми “Культура. Туризм. Регіони”?

Органи місцевого самоврядування, в тому числі управління/департаменти культури і туризму, культурні та туристичні інституції, туристичні оператори, туристично-інформаційні центри  та інші юридичні особи, які мають відповідний досвід діяльності у сфері культури чи туризму.

Чи може ФОП бути заявником програми?

Так, заявником програми може бути фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України, крім реєстрації в столиці та обласних центрах, відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та має відповідний досвід діяльності у сфері культури чи туризму.

Хто може виступати партнером проекту?

За бажанням заявника на етапі реалізації проекту може бути залучений партнер для підсилення сталості результатів та встановлення кроссекторальних зв’язків. Партнером може бути орган місцевого самоврядування (без обмежень щодо строку реєстрації), що зареєстрований на території України, юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України або поза межами України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та має відповідний досвід діяльності у сфері культури та/або розвитку культурно-пізнавального туризму.

Проте, партнер не можу бути основним реалізатором проекту. В робочому плані має бути детально розписано розподіл обов’язків заявника та партнера.

Де можна завантажити повний (розширений) витяг з ЄДР, щоб пройти технічний відбір?

Повний (розширений) витяг з ЄДР має бути сформований на момент подання аплікаційного пакета (документ у форматі PDF). Замовити витяг можна на сайті Міністерства юстиції України (витяг платний, для замовлення витягу потрібен електронний цифровий підпис особи, яка створює запит).


Чи може загальний бюджет проекту бути більшим 1 млн грн?

Так, але максимальна сума співфінансування від Українського культурного фонду - 1 млн грн. 

Звертаємо увагу, що бюджет програми може змінитися як у сторону збільшення, так і в сторону зменшення, після затвердження ВРУ Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік». Які продукти підтримуються програмою “Культура. Туризм. Регіони”?

В ЛОТі “Культурно-туристичний маршрут” підтримується продукт - культурний маршрут, в ЛОТі “Локальний музей” - експозиція/реекспозиція, в ЛОТІ “Локальний фестиваль” - локальний фестиваль. 

Зверніть увагу, екскурсії (в тому числі з аудіогідами) підтримуються в програмі Інноваційний культурний продукт, ЛОТ 5- Культурна спадщина.


Віртуальний музей (в тому числі 3D-тур); цифровий архів/каталог;  3D-модель підтримуються в програмі Інноваційний культурний продукт, ЛОТ 5- Культурна спадщина.

Масштабні події підтримуються в програмі Знакові події.


Чи може культурний маршрут поєднувати декілька регіонів?

Так може, проте основна діяльність проекту має відбуватись там, де юридично зареєстрований заявник.


Які формати локальних фестивалей можливі на 2021 рік?

Фонд пропонує наступні можливості форматів реалізації проектів:

  • наживо (за умови дотримання  рекомендацій МОЗ України щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19);
  • онлайн формат;
  • змішаний формат (передбачає проведення в рамках одного проекту як діяльність наживо, так і онлайн).

Заявники мають можливість самостійно визначати формат проекту.

Чи обов’язкове співфінансування в рамках програми?

Співфінансування виключно в грошовій формі з інших джерел, не заборонених законодавством, що не є грантовими коштами Фонду і які використовуються заявником та партнерами для реалізації цілей і досягнення результатів проекту не є обов’язковим в 1 і 2 ЛОТах.

Співфінансування в рамках ЛОТ-у «Локальні фестивалі» є обов’язковим і складає мінімум 40% від гранту УКФ. 

Грант УКФ (60%) + співфінансування (40%) = бюджет проекту (100%).

наприклад, для залучення максимальної суми гранту від УКФ 1 млн грн співфінансування має становити не менше 400 тис. грн. 


Хто має бути учасником освітньої частини?

Онлайн курси з проектного менеджменту та з формування бізнес-моделей для подальшої сталості проекту спрямовані для підвищення спроможності заявника написати проектну заявку. Ви можете пройти курс як і на запропонованих нами платформах, так і на інших.