+38 (099) 638-52-73 info@ucf.in.ua⠀press@ucf.in.ua

Реєстр програми Відновлення культурно-мистецької діяльності

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 2. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності
1.
ID: 5RCA21-33882
Назва проекту: Хустина
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 51161.50
Запитувана сума від УКФ: 51161.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Луцьк Волинська область,
Опис проекту: Мета проекту виконати дванадцять творів і представити їх у виставці. Усі праці об‘єднають хустини, які служитимуть тлом для експозиції і означатимуть покров, оберіг.
2.
ID: 5RCA21-32384
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності шляхом продовження колекції "Зерно Життя". Коваль Талісман
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 198592
Запитувана сума від УКФ: 198592
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності та доповнення колекції бронзових скульптур "Зерно Життя" трьома новими скульптурами та одній великого розміру, завдяки отриманню нових навичок з 3д скульптингу та поглибленому вивченню процесів та технологій художнього литва металів, наших предків. Колекція "Зерно Життя" є культурно-мистецьким продуктом з широкою культурно-просвітницькою складовою з сучасної тематики війни з російською федерацією. Колекція сприятиме зміцненню морального духу українців, посилення ментальної стійкості, єдності української нації та скульптури будуть транслювати ідеї повоєнної відбудови держави. "Зерно Життя" - формуватиме нові культурні сенси та практики, спрямовані на взаєморозуміння українського соціуму та єднанню світової спільноти проти російського агресора.
3.
ID: 5RCA21-33830
Назва проекту: Народні іграшки зраненої землі
Рейтинг: 264
Загальний бюджет проекту: 82677
Запитувана сума від УКФ: 82677
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Княгининок,
Опис проекту: Відтворення колекції народних іграшок та предметів дитячого побуту з регіонів, які наближені до країни-агресора та найбільше постраждали під час повномасштабного вторгнення російської федерації в 2022 році. В рамках стипендіальної діяльності будуть виготовлені іграшки, знаряддя народних ігор, речі які були в побуті маленьких українців у XIX - початку XX ст. Робота буде вестися на основі етнографічних джерел, зібраних видатними дослідниками, репресованих радянським режимом Ніною Загладою та Марком Грушевським. Також будуть використовуватися зразки з музейних та приватних колекцій, старовинні фотографії. Значна частина матеріалів раніше не публікувалася і зібрана від носіїв традиції - жителів даних регіонів, які пережили окупацію.
4.
ID: 5RCA21-03163-2
Назва проекту: Квадробалет "Незламні"
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 56673
Запитувана сума від УКФ: 56673
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Бровари, Київська область,
Опис проекту: Квадробалет "Незламні" - це новий культурний продукт у галузі національного балету. Мета проекту змінити ситуацію із висвітленням подій війни в українському та світовому балеті. Результатом стане репертуарна мобільна балетна вистава на 4 виконавці. Дана вистава може бути гастрольним проектом і доносити події війни в Україні до міжнародної аудиторії мовою танцю, яка є універсальною.
5.
ID: 5RCA21-06220
Назва проекту: “Сувій життя”
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 194544.76
Запитувана сума від УКФ: 194544.76
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: село Займище, Київська область, м. Київ,
Опис проекту: “Сувій життя” – дослідницький культурно-мистецький проєкт створення масштабного арт-об’єкта у вигляді керамічного панно як творчої інтерпретації та мотивуючої візуалізація життя українців. Загорнуті кінці сувою символізують минуле та майбутнє, а основна частина призначена сьогоденню, в якому виділені позитивні та сильні сторони сучасної людини, важливі та актуальні цінності. Панно стане результатом проведення унікального авторського дослідження з залученням до його етапів представників різних аудиторій задля транслювання їм тематики проєкту та розширення кордонів її авторського осмислення та інтерпретації.
6.
ID: 5RCA21-33337
Назва проекту: Піднімаючись до прекрасного
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 57140.00
Запитувана сума від УКФ: 57140.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область, смт Опішня,
Опис проекту: Проєкт має на меті апробацію власних творчих сил у створенні великих ажурних дерев’яних панно на основі орнаментики Василя Григоровича Кричевського, які будуть використані для оздоблення міжповерхової зони Музею мистецької родини Кричевських. Це прекрасна нагода зміцнити свою мистецьку спроможність і водночас зробити важливий внесок у розвиток музею. В результаті реалізації проєкту між двома виставковими поверхами утвориться новий естетичний простір,який об’єднає музей у цілісну структуру .
7.
ID: 5RCA21-33828
Назва проекту: Некрополь
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 199845.73
Запитувана сума від УКФ: 199845.73
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проект присвячений трагічним подіям, які сталися з містом Маріуполь та особистим, моральним та будь-яким іншим втратам, яких зазнали його мешканці під час активних бойових дій, з метою привернення уваги суспільства до актуальних проблем внутрішньо переміщених осіб та їх причини.
8.
ID: 5RCA21-26834
Назва проекту: Полісся. Міфологія сучасності
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 199842
Запитувана сума від УКФ: 199842
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Міждисциплінарні дослідження феномену язичницьких обрядів та маскарадної культури українського Полісся торкаються його етнології, міфології, психології, мистецтва та історичних процесів сьогодення. Як змінилися язичницькі обряди після початку повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ, коли досвід пам’яті на військові події майже зник? Відродження обрядів розмов з духами лісу, господарями рік. Нові практики посилення зв’язків з рідною землею, природою. Рефлексії на військові дії, на тимчасову окупацію, на ворожу армію. Реакція на колони розбитої ворожої техніки, на масові трофеї, розбиті будинки, спілкування з ворогом. Нові враження від бомбардувань сіл 500 кг бомбами та РСЗО. Все це відбилося у обрядах та сказалося на поведінці жителів лісу.
9.
ID: 5RCA21-28339
Назва проекту: Подкаст «Будинок Слово»
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 122200
Запитувана сума від УКФ: 122200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна, Луцьк, Волинська область,
Опис проекту: Подкаст про мешканців будинку «Слово» у Харкові, спеціально зведеного для українських письменників у 30-х роках. Митців поселили під одним дахом, щоб прослуховувати та відстежувати. Хвиля репресій зачепила 40 квартир із 66. Серед мешканців – Микола Хвильовий, Лесь Курбас, Микола Куліш, Іван Багряний, Остап Вишня. Будинок «Слово» відображає трагедію цілого літературного покоління «розстріляного відродження». В аудіоподкасті буде 15 серій хронометражем до 15 хвилин кожна.
10.
ID: 5RCA21-33193
Назва проекту: Відносна безпека
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 63410
Запитувана сума від УКФ: 63410
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект “Відносна безпека” присвячений реаліям війни, що розгорнула Росія на території України. У візуальних образах беру спробу опрацювання травми, яку переживаємо сьогодні. Своєчасне осмислення травматичної події веде до зцілення та конструктивних перетворень у перспективі - процесів, яких ми були позбавлені у минулому. Роботи являються і документацією змін у розумінні поняття безпеки сьогодні. Спільне опрацювання нового уявлення базової потреби безпеки допоможе формувати міцний спільний знаменник для моделювання майбутнього в так зміненій реальності. Така самоактуалізація є кроком до формування нових наративів в історичній пам’яті українців.
11.
ID: 5RCA21-01851
Назва проекту: Чарівний світ української міфології - відеоблог. Другий сезон
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 196600
Запитувана сума від УКФ: 196600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Другий сезон YouTube-шоу про українську міфологію та її місце в сучасній світовій культурі. Українська міфологія — дуже давня і надзвичайно багата. Вона проявляється в різних сферах життя та формує світогляд суспільства, вона зберігає культурні коди, та підкреслює національну ідентичність. Наша міфологія — це унікальний культурний пласт, який сьогодні допомагає нам підтримувати патріотичний дух, а в майбутньому стане вагомим елементом популяризації української культури в світі. Мета другого сезону шоу «Чарівний світ української міфології» — сприяти зміцненню морального духу українців, продовживши у цікавій та сучасній формі розкривати нові сторінки української міфології від давнини до сучасності. Проєкт створюється українською та англійською мовами, що допоможе привернути до нашої міфології увагу іноземної аудиторії, та сприятиме просуванню українського культурного продукту за кордоном.
12.
ID: 5RCA21-30595
Назва проекту: Сценарій повнометражного фільму "Двір нашого будинку"
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 91931.10
Запитувана сума від УКФ: 91931.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Сценарій повнометражного фільму "Двір нашого будинку", що буде розказувати про емоційну сторону українців, а точніше киян в період березень-липень 2022 року. Проєкт передбачає створення презентаційного пакету майбутнього фільму "Двір нашого будинку" - постер, презентація у форматі pdf українською і англійською мовами. З метою подальшого пошуку і залучення фінансування на створення повнометражного ігрового фільму-дебюту.
13.
ID: 5RCA21-33291
Назва проекту: Архітектура у війні: майбутні архітектори про власний досвід осмислення втрат і руйнувань
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 163985.7
Запитувана сума від УКФ: 163985.7
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає відновлення кураторської практики Ірини Мацевко шляхом створення та реалізації кураторського виставкового проєкту "Архітектура у війні: майбутні архітектори про власний досвід осмислення втрат і руйнувань" та публічної програми до нього
14.
ID: 5RCA21-02551
Назва проекту: HOLUB ART HUB
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 63180.50
Запитувана сума від УКФ: 63180.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Концепція HOLUB ART HUB – це авторський проєкт безбар’єрності інклюзивного мистецтва. Розрахований на створення художнього осередку у КЗ ЛОР "Львівська спеціальна школа Марії Покрови І-ІІІ ступенів" та підтримки індивідуальної культурно-мистецької діяльності учнівської молоді з порушенням слуху. Метою проєкту є проведення комплексу майстер класів за сучасними видами живопису, пластики і декорування, адаптованими під особливі потреби учасників проєкту. Результатом мистецьких заходів буде серія унікальних культурно-мистецьких виробів для відтворення сталої позиції і донесення культурно-просвітницької складової сучасної тематики війни, розв’язаною країною терористом - рф. За підсумками творчості пройде арт виставка у Палаці мистецтв, електронний каталог, а також благодійний марафон на підтримку фонду «Повернись живим».
15.
ID: 5RCA21-33891
Назва проекту: Межа
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 104729.76
Запитувана сума від УКФ: 104729.76
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська обл.,
Опис проекту: Проєкт має на меті показати боротьбу українського народу проти російської збройної агресії, згуртованість, єдність, непохитність та силу духу, якою славляться українці з древніх часів. Проєкт передбачає створення композиції із 10 глиняних скульптур, постатей, які стоятимуть пліч-о-пліч та утворять стіну, межу між тим, проти кого борються, і тим, що захищають. Всі постаті знаходяться в русі, адже вони готові прийняти бій з гідністю та честю навіть тоді, коли у них немає зброї в руках. Проєкт є інтерактивним. Оскільки він буде експонуватись просто неба на території Національного музею-заповідника українського гончарства, кожен, хто забажає, зможе приєднатись до гурту незламних та відчути єдність з ними.
16.
ID: 5RCA21-33827
Назва проекту: Горянська вієлла: Реконструкція середньовічного струнно-смичкового музичного інструменту віелла (vielle )з фрески 14 ст. пам'ятки національного значення Горянська ротонда ( м. Ужгород Закарпатської області)
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 114755.00
Запитувана сума від УКФ: 114755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Ужгород,
Опис проекту: Метою унікального авторського проєкту є привернення уваги до історії музично-інструментальної культури України, культурним зв’язкам Закарпаття з Західною Європою та сприяння популяризації виготовлення музичних інструментів як одного з виду креативних індустрій через реалізацію проєкту по реконструкції музичного інструменту , зображеного на фресці 14 ст. Горянської ротонди( м. Ужгород,Закарпатська область) за традиційною історичною технологією виготовлення струнних музичних інструменті та з використанням натуральних екологічних матеріалів.Результат проєкту - культурно-мистецький продукт - якісний струнний музичний інструмент вієлла зі смичком буде використовуватися у концертній практиці в Україні . Буде проводитися фото-,відео фіксація усіх етапів та процесів виготовлення музичного інструменту для подальшого поширення в інформаційному просторі серед зацікавленої аудиторі
17.
ID: 5RCA21-30031
Назва проекту: Спрага
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 195000
Запитувана сума від УКФ: 195000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Херсон, Івано-Франківськ, Ужгород, Харків,
Опис проекту: Ідея проєкту виникла зовсім нещодавно як рефлексія митців на тему війни та її впливу на різні аспекти нашого життя: від психо-емоційного прожиття до адаптаційних патернів побутового виживання. Поняття “спраги” у цьому контексті набуває різних конотацій - від спраги фізичної (нестачі води, світла, тепла,знеморення) до спраги духовної, що у свою чергу володіє різними відтінками (спрага загарблення, помсти, насильства, сексуального задоволення, реваншу, мистецького виявлення, жалю, розуміння). Мета проєкту - за допомогою мистецької події, результатами якої стають різноманітні артоб’єкти, висвітлити різнорівневе сприйняття поняття “спраги”, порефлексувати над сприйняттям поняття різними людьми в існуючих реаліях та створити простір самостійного переосмислення теми та формування висновків. Проєкт стане майданчиком для розвитку українського сучасного монументального мистецтва, покликаного налагоджувати комунікацію між представниками різних середовищ та сприйяти діалогу та взаємодії між різних акторами культурного середовища країни. У результаті реалізації проєкту буде підготовлено та відкрито повноцінну виставку мистецьких робіт, інспірованих артефактами старовинних церков із заходу України, з місцевості, де велись бойові дії на Сході України, із землі Кримського каналу на Півночі та інших частин країни. Таким чином виставка зможе передати національне розуміння поняття “спраги” та його варіативність, відповідно до обставин, які впливали на формування його розуміння кожним із предсталених учасників. До фізичних результатів ініціативи також увійдуть мультмедійні короткі відеоролики про етапи створення проєкту, буде проведено публчну презентацію із залученням сучасних відеотехнологій та засобів відеовізуального мистецтва.
18.
ID: 5RCA21-32765-2
Назва проекту: Кривий Ріг мистецький
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 88968.7
Запитувана сума від УКФ: 88968.7
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Кривий Ріг,
Опис проекту: Проект присвячений відновленню індивідуальної культурно-мистецької діяльності кураторки сучасного мистецтва Левченко Катерини шляхом підготовки виставкового проєкту в Кривому Розі
19.
ID: 5RCA21-33945
Назва проекту: Роман-хроніка "Окупація" та поетичний відеоблог "Моя особиста хроніка війни"
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 173830.00
Запитувана сума від УКФ: 173830.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Херсон, Одеса, Миколаїв, Кропивницький, Київ, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт створений задля документування досвіду життя в окупації та виїзду на підконтрольну територію, основаного на реальних подіях; опису злочинів росії проти українського народу, викликів, з якими стикаються внутрішньо переміщені особи та люди, які постраждали внаслідок тимчасової окупації території України на прикладі Херсона та Херсонської області; порушення проблематики тимчасово окупованих територій України. Проєкт спрямований на протидію інформаційній та культурній пропаганді країни-агресора, меморіалізацію героїчної боротьби українського народу, обмін досвідом всередині України та поза її межами, об’єднання світової спільноти проти росії, поширення та популяризації українського творчого продукту, українського письменства, популяризація української мови. Проєкт є яскравим прикладом досвіду артреабіліції і рефлексії на виклики та процеси, які відбуваються в суспільстві.
20.
ID: 5RCA21-33652
Назва проекту: Українські барокові партеси: забуті композитори.
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 92470
Запитувана сума від УКФ: 92470
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Луцьк (Волинська область),
Опис проекту: Відкриття давніх українських композиторів та відтворення партесів - унікального явища європейського музичного бароко. Тлумачення для широкого загалу значення слова – партес. Відновлення мистецької спроможності стипендіата, підвищення виконавського рівня хорового колективу. Пропонований культурно-мистецький продукт слугуватиме в повоєнному становленні потужним джерелом знань про національні корені та зміцнення національної свідомості; виявлятиме особливе місце українського хорового мистецтва в парадигмі європейської духовної спадщини. Результати: Створення 3х відео-подкастів про життя і творчість забутих українських композиторів, зйомка відеороликів до 2 музичних зразків партесів, а також презентація виконання партесів.
21.
ID: 5RCA21-33511
Назва проекту: Кіноклубний фестиваль українського кіно у всеукраїнській мережі кіноклубів kinoklub.org.ua
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 94295.58
Запитувана сума від УКФ: 94295.58
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна, окрім територій, які окуповані,
Опис проекту: Кіноклубний фестиваль українського кіно – це проєкт з відновлення діяльності всеукраїнської мережі кіноклубів kinoklub.org.ua, започаткованої у 2018 році. У межах фестивалю відбудуться некомерційні покази 17 визначних арт-фільмів України – у військових частинах, в бібліотеках, будинках культури,бомбосховищах, культурних просторах. Фестиваль спрямований на промоцію найкращих зразків українського кіно, популяризацію української культури та створення осередків громадянського суспільства через відновлення кіноклубного руху. У військовий час культура має особливу роль: підняття морального духу українців, відіграє важливу у роль у національній ідентифікації та боротьбі з пропагандою.
22.
ID: 5RCA21-31090
Назва проекту: Моя 19-річна Ба
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 198220
Запитувана сума від УКФ: 198220
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: Написання поепізодного плану до чотирьох серій, сценарію до першої та другої серії, хронометражем по 45 хвилин кожна, зняття відеоролика-інтервʼю до 2-х годин до чотирисерійного мінісеріалу “Моя 19-річна Ба”, репортажне фотознімання до 150 фотографій, та створення трейлеру з відзнятого матеріалу (3 хвилини) для подачі на воркшопи, гранти, пітчинги. Мінісеріал, заснований на реальних подіях, перенесе глядача в осередок львівських хіпі 70-х, що боролися проти московської диктатури та відстоювали право бути собою. Він сприятиме розвитку сучасної української культури, адже впливає на самоідентифікацію і формування позитивного іміджу українців, як нації, яка прагне демократії, гуманізму та свободи.
23.
ID: 5RCA21-07915
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 67049.00
Запитувана сума від УКФ: 67049.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проект "Я не боюсь" - це короткометражний сценарій про події сьогодення в Україні. Це історія дівчини з Київської області, яка живе з постійним страхом. Ракетні атаки України не припиняються і її страх переростає в панічні атаки. Та одного дня вона каже сама собі: я більше не боюсь. Це проєкт про те, як варто цінити кожен день і жити повноцінним життям, навіть у воєнний час. Це можливо, українці кожного дня доводять це світові. А зробити з цього маленьке соціальне кіно, де не просто розказати історію героя, а дати напрямки боротьбі з панічними атаками - це для мене є також соціальним проєктом. Я планую за допомогою книг і курсів підтягти свої знання з драматургії і вдосконалити свої професійні навички, і в якості результату цих навичок написати сценарій "Я не боюсь", базуючись на власному досвіді переживання цієї війни.
24.
ID: 5RCA21-27882-2
Назва проекту: Коло єдності ВулБа
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 181683
Запитувана сума від УКФ: 181683
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Житомир,
Опис проекту: "Коло єдності ВулБа" - це групові заняття з гри на перкусіїта електронних перкусійних і ударних інструментах для дітей та підлітків, що відбуваютьсяу форматі барабанного кола. Фіналом програми буде проведення п’ятнадцятогощорічного фестивалю ритму "ВулБа", що проходить в Житомирі та його околицях, іоб’єднує професійних музикантів та аматорів у єдине барабанне коло, що триває декількаднів поспіль.
25.
ID: 5RCA21-34106
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності Скибін Р.В.
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 178393.38
Запитувана сума від УКФ: 178393.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Львів, Ужгород,
Опис проекту: В проекті будуть створені декоративні керамічні панно у формі «Щитів», декоровані рослинним орнаментом, як символом відродження, спротиву несправедливості, збереження та продовження життя. Для образу обрано один з видів мистецтва – «Військовий щит», який слугує для захисту Воїна та Держави у широкому розумінні. Документування часу «1-н Щит – 1-н Місяць Оборони України, починаючи з 24 лютого 2022». Стипендія УКФ стане початком колекції з 12 «Щитів» (діаметр 40 см), з подальшим продовженням тематичної колекції до завершення війни, за кількістю місяців.
26.
ID: 5RCA21-03436
Назва проекту: Сила підтримки
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 180807
Запитувана сума від УКФ: 180807
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Вінyиця, Херсон та область,
Опис проекту: Серія з 5 відеороликів, які розповідають про феномен українського волонтерського руху. На тлі робочого процесу – від визначення потреб до фактичної доставки допомоги на фронт – розгортається розповідь про те, що мотивує волонтерів і чому український волонтерський рух є унікальним у світі. Разом з героями проєкту ми пройдемо увесь шлях формування та доставки допомоги на фронт. Ми дізнаємось від них, що таке бути волонтером і що мотивує їх безкорисно працювати та ризикувати своїм життям. Проєкт цікавий українським глядачам своїми практичними порадами. Та закордонним – психологічно-емоційною атмосферою волонтерського руху. Проєкт розміщується у соціальних мережах та національному телеефірі.
27.
ID: 5RCA21-33674
Назва проекту: Стипендія на запис музичного альбому
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 192000
Запитувана сума від УКФ: 192000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк, Україна,
Опис проекту: Запис та видання авторського музичного альбому урізноманітнить плейлисти українців на стрімінгових платформах та в ефірах радіостанцій, поповнить цю скарбничку 11 якісними та змістовними україномовними треками. За змістом треки – рефлексії на тему сучасної війни з державою-агресором та зміцнення морального духу українців. Підтримка проєкту дозволить стимулювати розвиток аудіального мистецтва загалом та митців, що творять вітчизняний музичний продукт.
28.
ID: 5RCA21-33226
Назва проекту: Наукове мистецтво для миру
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 150000.00
Запитувана сума від УКФ: 150000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт «Наукове мисстецтво для миру» спрямовано на виготовлення картин в жанрі наукового мистецтва. Сюжети картин будуть спрямовані на боротьбу України за свою незалежність та припинення війни. Створюваний креативний продукт Наноарт планується транслювати в онлайн-форматі. Виготовлені постери будуть розповсюджуватися по бібліотеках та музеях з метою збереження української мистецької спадщини та розвитку напрямку наукового мистецтва. У проєкті я хочу показати незламність українського народу, жагу до свободи та національної автентичності. Також символізмом Наноарт я закликаю про необхідність підтримки України, особливо діячів мистецтва та науки – ці інституції найбільш вразливі під час війни.
29.
ID: 5RCA21-34177
Назва проекту: Дзен по-українськи
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 61406
Запитувана сума від УКФ: 61406
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: «Дзен по-українськи» — збірка художніх репортажів про українців та Україну після подій 24 лютого, створена з метою фіксації визначних та буденних подій воєнного часу, відтворення сили духу українського народу. Про нашу націю, її незламність, єдність, рішучість, в та жагу до перемоги. Про дітей і дорослих, про воїнів і волонтерів, про кожного — як ми навчилися жити, а не виживати в умовах російського вторгнення. І як ми щодня наближаємо перемогу. Кожен на своєму фронті заради спільної мети! В рамках проєкту передбачається доопрацювання авторського рукопису, створення ілюстрацій до нього, верстка та друк 20 примірників видання. Презентація книги на локаціях пунктів незламності у Харківському метро.
30.
ID: 5RCA21-00511
Назва проекту: Музейна освіта в Україні: дослідження, мережування, партнерства.
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 78474.00
Запитувана сума від УКФ: 78474.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів, Одеса, Київ, Харків, Вінниця, Ужгород, Херсон,
Опис проекту: Мета проекту налагодити комунікацію між музейними освітянами з різних регіонів. Дослідити актуальні проблеми, які постали перед музейною сферою в цілому і визначити потенціал взаємодії з аудиторіями в період війни. Проект спрямований на проведення прикладного дослідження музейної освіти для формування доказової політики в разі реформування галузі. Кінцевий продукт – створення мережі працівників музейної освіти в Україні, а саме запуск відкритої групи у соціальній мережі фейсбук, проведення двох онлайн-зустрічей, де учасники поділяться досвідом з організації освітніх програм, проектами на майбутнє, а також матимуть можливість створити нові партнерства. Підсумком роботи стане підготовка статті в Journal of Museum Education з метою висвітлення кращих практик музейної освіти серед міжнародного професійного кола.
31.
ID: 5RCA21-34243
Назва проекту: Створення просвітнього музичного фільму "Звуки Чорнобиля - Звуки України"
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 197950
Запитувана сума від УКФ: 197950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Чорнобиль, Припʼять, Славутич, Київ, Гостомель, Горенка, Берлін,
Опис проекту: Створення просвітньої музичної документальної стрічки Звуки Чорнобиля, що буде презентована у інтернеті на одному з відомих ютуб каналів країни. Ми розкажемо про перебіг цього соціального проєкту о 2021-му році і його нових учасників, а також, як на проєкт вплинула війна. Деякі музиканти пішли на фронт, хтось мешкав у Гостомелі та його будинок було знищено, також знищено будинок батьків деяких музикантів, а хтось має гостролі у прифронтових містах. Життя перевернулось, але соціальна позиція музикантів залишилась. Колись вони працювали над соціальним проєктом про Чорнобиль, а зараз працюють заради України та перемоги! Також ми розкажемо про захоплення ЧАЕС окупантами у лютому 2022 та про те, як працівники станції будули у заручниках пока російськи загарбники рили окопи у Рудому Лісі!
32.
ID: 5RCA21-02051
Назва проекту: Бандерштатівські гутірки
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проекту - зміцнити моральний дух українців, які незалежно від соціального статусу та місця основного чи тимчасового проживання, шляхом власних можливостей і ресурсів протидіють російському агресору. Результатом проекту стане якісний та змістовний україномовний відеоконтент з широкою культурно-просвітницькою складовою на тематику сучасної боротьби українського народу з російським агресором.
33.
ID: 5RCA21-33442
Назва проекту: Створення ілюстрацій до казки "Як рятували країну Мережи́ну"
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 99588
Запитувана сума від УКФ: 99588
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення ілюстрацій до казки "Як рятували країну Мережи́ну" в авторській змішаній техніці. За допомогою онлайн-уроків, створити разом дітьми їх ілюстрації. Поєднати це в єдиний навчально-творчий процес та спільну виставку робіт.
34.
ID: 5RCA21-34136
Назва проекту: Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності Аблаєв Б.А.
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 55000
Запитувана сума від УКФ: 52384
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Львів, Харків,
Опис проекту: Відновлення повноцінного курсу з історико-культуної спадшини кримськотатарського народу для дітей з родин вимушених переселенців з Криму та інших тимчасово окупованих територій України шляхом проведення спеціальних занять, історичних олімпіад і вікторин.
35.
ID: 5RCA21-01246
Назва проекту: "Писульки від мамульки"
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 97000
Запитувана сума від УКФ: 97000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект "Писульки від мамульки" спрямований на національно-патріотичне виховання дітей в родині. В межах проекту планується видання авторських оповідань та казок для дітей і їх батьків. Автор є багатодітною мамою, співачкою, педагогом, волонтером і водночас громадською діячкою, тому проект передбачає також запис альбому аудіоказок у виконанні автора та її дітей, а також концертну презентацію проекту.
36.
ID: 5RCA21-06486
Назва проекту: Виставковий проєкт "Гальшка. Українська Єлена"
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 104930.00
Запитувана сума від УКФ: 104930.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєктом створюються умови для кураторської діяльності, що має на меті творче переосмислення історичної постаті Гальшки Острозької та створення мистецької виставки задля популяризації української історії, культури всередині країни і в світі. Проєкт пропонує глядачу вступити в діалог щодо змін в уявленні суспільства про роль жінки як протягом останніх століть, так і зараз, в українських реаліях війни росії проти України.
37.
ID: 5RCA21-08066
Назва проекту: Пісня - Стіна
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 77600.00
Запитувана сума від УКФ: 77600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Запис пісні Стіна, що написана на вірш відомого українського музиканта, радіо ведучого, поета Романа Коляди. Стилістика пісні наближена до кіно музики з притаманною їй виразністю в аранжуванні та динаміці. Мелодика пісні пов’язана з загальноєвропейськими традиціями, що має ввести її у контекст подібних героїко-епічних пісень народів Європи. Планується фото та відео фіксація процесу створення запису пісні для подальшої її популяризації за допомогою соцмереж.
38.
ID: 5RCA21-03180
Назва проекту: Як ти?
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 91133
Запитувана сума від УКФ: 91133
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Харків,
Опис проекту: Завершення повнометражного документального фільму про будні звичайних громадян, дітей, які зустріли війну у своїх домівках
39.
ID: 5RCA21-33268
Назва проекту: "Літай високо"
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 151428
Запитувана сума від УКФ: 151428
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Я працюю над розробкою кінопроєкту повнометражного документального фільму про родину українського військового пілота, який загинув у повітряному бою захищаючи Україну. Документальний кінопроєкт розповість особисту історію з життя молодої сім'ї, які були щасливими та будували плани на майбутнє, але війна забрала у них щасливе спільне життя. Проєкт покликаний створити надихаючу історію про важливість продовження життя після втрати на війні близької людини.
40.
ID: 5RCA21-02178
Назва проекту: За Світлом
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 198550
Запитувана сума від УКФ: 198550
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Сила духу українського народу наче світло. І це світло настільки яскраве, що здатне провести нас крізь темряву блек-аутів, знесилень та смерті, до світла, до життя, до відродження, як паросток, який здатен пробивати асфальт та каміння, що тягнеться до сонця. З початком повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ - 24.02.2022, тільки сліпий міг не побачити грандіозної консолідації духу українського народу всіх соціальних прошарків, без виключень. Проект «За Світлом» має за мету мистецьке дослідження цього Українського феномену світла-духу засобами живопису з контентом відео- та аудіо- рядів.
41.
ID: 5RCA21-05981
Назва проекту: Культурно-інноваційний туристичний центр м. Запоріжжя з найбільшим у Європі годинником Єднання та музеєм боротьби за незалежність - архітектурний 3д макет площі та будівлі центру
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 199450
Запитувана сума від УКФ: 199450
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Запоріжжя,
Опис проекту: Головна проблема Людства – розрізненість: культурна, расова, економічна. Центр з годинником Єднання (Соборності) – місто зустрічі, дозвілля, навчання людей, яких поєднує інтерес – любов, пісня, танець, мистецтво, спорт. За проектом, все сконцентровано у будівлі, що повинен розташуватися на місці пам’ятника радянських часів відповідно до декомунізації площі Запорізької м. Запоріжжя. Ще рік потому Проект ввібрав у себе слова, які після сумних дат 2014 р. та 2022 р. стали актуальні в Україні, як ніколи: Єднання, Соборність, Час, Єдність берегів, людей, регіонів, відродження. Проект Центру доповнюється музеєм символів Боротьби за Незалежність та меморіалом захисників всієї України, бо немає чужої родини, села, міста, навіть країни та планети.
42.
ID: 5RCA21-34165
Назва проекту: Створення умов для продовження авторської культурної діяльності
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 145617
Запитувана сума від УКФ: 150000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Харківська область, місто Лозова,
Опис проекту: Відновлення діяльності по створенню та популяризації Української поп-рок музики.
43.
ID: 5RCA21-33421
Назва проекту: Мурал "Діти війни"
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 148400.00
Запитувана сума від УКФ: 148400.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Дніпро,
Опис проекту: Об’єктом проекту є функціонуюча котельня (стіна 10*12 метрів). Адміністрація міста дала дозвіл на створення муралу. Котельня знаходиться поряд з центральним військкоматом (200 м) , дитячим садком (100м) та военним госпіталем (950 м). Концепція муралу полягає в тому, що ЗСУ захищає Україну, як дитину - наше майбутнє. На основному плані - Захисник, що обіймає маленьку україночку. Він дає впевненість у безпеку, посилює віру в перемогу, в майбутнє. На задньому фоні прапор України, символіка та дитячі іграшки. Метою та результатом проекту стане популяризація українського арт мистецтва, зміцнення морального духу українців, особисто дітей, які формують свій внутрішній світ яскравими картинками.
44.
ID: 5RCA21-26701
Назва проекту: Створення та популяризація альбому авторських пісень співачки Таня Доля "Доля моїх пісень"
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 172500
Запитувана сума від УКФ: 172500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення та запис альбому авторських пісень співачки Таня Доля. Всього 5 пісень.
45.
ID: 5RCA21-31833
Назва проекту: Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності для фінансування окремих видатків, пов’язаних зі створенням документального фільму.
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 130751
Запитувана сума від УКФ: 130751
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Рівне, Чернівці,
Опис проекту: Стипендія для відновлення культурно-мистецької діяльності і створення культурно-мистецького продукту. Фільму про людину, яка незважаючи на випробування, які випали на її долю не зламалася і не опустила руки, а впевнено йде до мети. Її сила духу і характеру проявилися ще з більшою силою з початком війни росії проти України.
46.
ID: 5RCA21-06133
Назва проекту: Дитяча Майстерня «САД»
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 199895
Запитувана сума від УКФ: 199895
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Дитяча Майстерня «САД» як ідея визріла за останні роки, та особливо гостро зазвучала з початком повномасштабної війни Росії в Україні. В Театральному Центрі «Слово і голос», який я очолюю, була створена Театральна школа співу для дітей переселенців, яка була для них безкоштовною. Під час першого етапу проекту «САД Божественних Пісень. Сковорода», що здійснювався за підтримки Стипендії УКФ, ідея дитячої школи переросла в ідею Майстерні, що буде об’єднувати три напрямки навчання дітей: спів, слово і танець. Заняття за цими напрямками відбуватимуться за моєю авторською театральною методологією, яка базується на законах Традиції, традиційному і класичному матеріалі, ідеях і принципах Єжи Гротовського, на понятті «гри», як вона розроблена і передана нам в народних ритуальних іграх, забавлянках, танцях і співаних дійствах.
47.
ID: 5RCA21-33997
Назва проекту: Створення вистави "Урок" Є.Йонеско
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 198500.00
Запитувана сума від УКФ: 198500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Основною метою проекту є створення вистави "Урок" за п'єсою Є.Йонеско на базі Львівського академічного духовного театру "Воскресіння" в сучасному європейському стилі не сюжетного театру, де глядачеві дається можливість зрозуміти щось більше ніж написано в тексті. П'єса написана після II Світової війни, де в образі вчителя ми бачимо фашистський режим Гітлера. І ось тепер ми проходимо наступний урок, де знову йде боротьба добра зі злом. В контексті війни, яку розпочала Росія проти України, ця п'єса набуває нового значення. Проект має на меті через мистецтво сприяти зміцненню морального духу українців та підняти важливі питання у зв'язку із повномаштабним вторгненням російської федерації на територію України та разом знайти на них відповіді.
48.
ID: 5RCA21-33071
Назва проекту: Візуальний щоденник війни
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 66020
Запитувана сума від УКФ: 66020
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мій проєкт - це інтерактивний артбук з ілюстраціями про кожен день війни та згадками українців про цей день. Інтерактивна сторона артбуку - елемент доповненої реальності на кожній сторінці. До ілюстрації та тексту додано відео, інтерв‘ю автора згадок чи фото, які характеризують той день, які можна побачити через додаток AR на смартфоні, навівши камеру на ілюстрацію на сторінці. Цей артбук про щодення війни. Про окупацію, депортацію та біженство. Про цивільних, військових та волонтерів. Про тих, хто пережив найстрашніше, та тих, хто не пережив. Мета цього проєкту - розповісти світові про щодення війни та мемореалізувати боротьбу українського народу з російськими загарбниками.
49.
ID: 5RCA21-27310
Назва проекту: Вишиванка
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 51970
Запитувана сума від УКФ: 51970
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: «Вишиванка» - повнометражний художній фільм для широкої глядацької аудиторії. За сюжетом, який відбувається під час опору збройній агресії, нерішучий хлопець Тарас знаходить старовинну вишиванку, вдягнувши яку він набуває козацького духу та над можливість отримувати будь яку річ, яку зможе собі уявити. Парубок відправляється на окуповану територію, щоб врятувати із полону своє кохання. Мета проєкту- створення (виготовлення) презентаційного пакету повнометражного фільму "Вишиванка" хронометражем не меньше 90 хвилин для подальшого пошуку джерел фінансування проєкту та висування на конкурсні програми від Держкино. Результатом проєкту стане створення презентаційного пакету, а саме: логлайн, синопсис, біблія персонажів.
50.
ID: 5RCA21-33078
Назва проекту: «Читка п'єси "Зерносховище», групова дискусія на тему: "Голодомор 1932–1933 років в Україні" та лекція по Міжнародному праву.»
Рейтинг: 212
Загальний бюджет проекту: 56845
Запитувана сума від УКФ: 56845
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Україна, місто Дніпро,
Опис проекту: Мета: організувати чітку п'єси "Зерносховище" української сучасної авторки Наталки Ворожбит для глядачів з громади ВПО з Донецької області, а також глядачів з найбільш уразливих груп населення (ВПО, молодь, безробітні, люди з інвалідністю). Після читки організувати обговорення п'єси разом з глядачами, групову дискусію на якій глядачі зможуть задавати питання, висловлювати свою думку. Результат: підвищення обізнаності громадян про Голодомор, про Закон «Про Голодомор 1932–1933 років в Україні», Конвенцію ООН 1948 року про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, Міжнародний пакт 1966-го про громадянські та політичні права, Конвенцію 1968-го про незастосування терміну давності до військових злочинів та злочинів проти людяності.
51.
ID: 5RCA21-08239
Назва проекту: Матеріальна спадщина кримських татар XIV-XVII ст.: Поділля і Волинь
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 193225
Запитувана сума від УКФ: 193225
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, Меджибіж, Острог, Берестечно, Дубно,
Опис проекту: Проєкт стосується матеріальної спадщини кримськотатарського народу на теренах Волині та Поділля у період XIV–XVIIст. Його метою є дослідження історії кримців та виявлення предметів матеріальної культури, віднайдених під час археологічних розкопок. Відповідно до цього завданнями дослідження є: 1) опрацювання предметів матеріальної культури (за результатами археологічних розкопок), які є доступними у музейних колекціях та фондосховищах; 2) написання історичного нарису по темі проєкту; 3) підготовка та друк аналітичного каталогу за результатами проєкту (500 екз., які будуть розіслані по основним бібліотекам України); 4) презентація результатів проєкту у ЗМІ, інтернет ресурсах наукових та музейних установ, міжнародних наукових конференціях, відкритих уроках.
52.
ID: 5RCA21-34140
Назва проекту: Відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності
Рейтинг: 209
Загальний бюджет проекту: 172610.00
Запитувана сума від УКФ: 172610.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Черкаси,
Опис проекту: Проєкт спрямований на відновлення культурно-мистецької діяльності в умовах широкомасштабної воєнної агресії рф проти України. Отримана в межах цієї грантової програми стипендія дасть мені можливість продуктивно працювати протягом 5 місяців у межах реалізації своїх творчих задумів. Зокрема я маю бажання розробити концепцію і почати працювати над практичним втіленням живописного творчого проєкту з робочою назвою "Генезис", що стосується війни в Україні і її впливу на зміни геополітичної, культурної і гуманітарної ситуації в світі.
53.
ID: 5RCA21-00934
Назва проекту: Продовження реалізації авторських проєктів "Люблю тебе, моя країно...", ""Артвізитівка Києва", тощо
Рейтинг: 206
Загальний бюджет проекту: 110000
Запитувана сума від УКФ: 110000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Мукачево Закарпатська область, місто Київ,
Опис проекту: Вже багато років я займаюсь реалізацією своїх авторських іміджевих культурно-мистецьких проєктів, кожен з етапів їх реалізації супроводжується створенням культурно-мистецьких продуктів: організацією серій виставок, випуском поліграфічної продукції, створенням аудіовізуального продукту тощо. так з червня по жовтень 2023 року заплановані випуски поліграфічної продукції у формі каталогів робіт учасників проєкту "Люблю тебе, моя країно...", створення однойменного аудіовізуального культурного продукту та подальше просування його результатів через інтернет-можливості - онлайн-виставки в різних форматах тощо, при подальшій реалізації проєкту "Артвізитівка Києва" передбачається друк каталогу робіт за 2022 рік,створення онлайн-виставки за попередніми етапами його реалізації за 2017-2020 роки (180 картин) та за 2022 рік - 80 картин ,подальше просування проєкту в Україні та за її межами, тощо
54.
ID: 5RCA21-33449
Назва проекту: Відеозапис концерту піаніста та композитора Романа Шутка
Рейтинг: 203
Загальний бюджет проекту: 100000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Відео запис концерту піаніста та композитора Романа Шутка, на якому він виконуватиме як свої твори з попередній альбомів, так і нові твори.
55.
ID: 5RCA21-31758
Назва проекту: Дослідження польових умов створення та діяльності операторів культури в формі неурядових організацій
Рейтинг: 200
Загальний бюджет проекту: 156134.00
Запитувана сума від УКФ: 156134.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Дослідити та представити польові умови, практики та досвід створення та діяльності операторів культури в формі неурядових організацій із різноманітних куточків України, зокрема, в умовах воєнного стану
56.
ID: 5RCA21-34222
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності Комурджи Д.
Рейтинг: 196
Загальний бюджет проекту: 58583.00
Запитувана сума від УКФ: 58583.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Відновлення повноцінного курсу музичних занять для дітей з родин вимушених переселенців з Криму та інших тимчасово окупованих територій України, підготовка музичних композицій та аранжування кримськотатарської музики.
57.
ID: 5RCA21-33320
Назва проекту: Витоки
Рейтинг: 196
Загальний бюджет проекту: 169.5
Запитувана сума від УКФ: 169.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Охтирка, Сумська область,
Опис проекту: Відновлення роботи Співочої майстерні "Калина-Етно" з метою продовження справи по самоідентифікаціїї громади як нації, через збереження та поширення національної спадщини - витоків народного мистецтва: пісенних та танцювальних традицій, обрядів, традицій національного вбрання, задля зміцнення морального духу українців, утвердження відчуття себе частиною великої української нації, та як протиотруту від російської агресії.
58.
ID: 5RCA21-34228
Назва проекту: Земля
Рейтинг: 195
Загальний бюджет проекту: 196695.00
Запитувана сума від УКФ: 196695.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: В проекті «Земля» я повертаюся до теми піксельного камуфляжу ЗСУ (мій мистецький проект 2014-2019), який для мене, як для вимушеного мігранта-митця, набуває іншого, більш глибинного сенсу. Піксель - це вже не дизайнерське узагальнення і стилізація ландшафту місцевості. Новими очима я дивлюсь на рідну землю - це погляд ніби зсередини. Краєвиди перестають бути планіметричними, начебто набувають додаткового об’єму і глибини. Тепер я люблю її по справжньому! Після усвідомлення її можливої втрати! Знаю - більшість з нас повернеться! Повернеться кращими та вдосконаленими! Бо ми маємо бути тут і зараз – в місці, де пишеться новітня історія. Наша та цілого світу!
59.
ID: 5RCA21-33486
Назва проекту: Міні-альбом "Ой, не світи, місяченьку"
Рейтинг: 195
Загальний бюджет проекту: 67762.00
Запитувана сума від УКФ: 67762.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мініальбом "Ой, не світи, місяченьку" складатиметься з авторських електронних аранжувань дуже відомих та незнайомих широкому загалу українських народних пісень. Цей мініальбом має на меті популяризацію українського фольклору на сучасній локальній та зарубіжній електронних сценах та його просування у рейв-спільнотах як у наймасивніших пластах молодіжних субкультур. Міні-альбом включатиме 5 треки.
60.
ID: 5RCA21-34240
Назва проекту: Найсмачніші страви з подорожей!
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 199500
Запитувана сума від УКФ: 199500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Завдяки підтримці УКФ, маючи більше 20-ти років операторського досвіду, розпочну індивідуальну мистецьку діяльність. Планується відзняти низку відеоматеріалів, з яких можна сформувати принаймні одну кулінарну програму (про регіональну кухню України), що буде запропонована для трансляції українським та міжнародних телеканалам. Решта відеоматеріалів у подальшому буде виставлена як футажі, які зможуть увійти до інших аудіовізуальних творів.
61.
ID: 5RCA21-24904
Назва проекту: "Як розкопали "Великий льох"?" Вистава-містерія за пророчими творами Тараса Шевченка та сучасних поетів.
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Місто Запоріжжя, місто Київ, місто Одеса, місто Харків, місто Дніпро, місто Львів, місто Полтава, місто Івано-Франківськ, місто Тернопіль, місто Вінниця,
Опис проекту: Буде створена вистава-містерія "Як розкопали "Великий льох"?", яка буде показана в 10 обласних центрах України.
62.
ID: 5RCA21-33919
Назва проекту: Ідентичність в українських національних символах
Рейтинг: 186
Загальний бюджет проекту: 58620.15
Запитувана сума від УКФ: 58620.15
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Моє завдання зробити проект «Ідентифікація в українських національних символах». Це серія картин із використанням українських символів, орнаментів та літер алфавіту. Починаючи з Берегіні та коловороту, проходячи через орнаменти національної вишивки і закінчуючи рутенією (алфавітом, розробленим В.Чебаником). Я хочу показати, що українці – це не лише «садок вишневий коло хати», а й потужна давня культура, що йде корінням від Трипілля та стародавньої Київської Русі. Результат проекту - відновлення спроможності вести живописну діяльність та виставка картин з описами розшивки символів та інформаційний сайт, який докладно, з використанням історичних джерел, описує значення орнаментів та символів нашої спадщини. Культурно-мистецький продукт - виставка/експозиція «Ідентифікація в українських національних символах» . Це важливо як для самоідентифікації самих українців, так і для представлення України у світовій спільноті. Зрозумійте МИНУЛЕ, щоб винайти МАЙБУТНЄ. Стипендію я планую використовувати для закупівлі матеріалів (полотна, фарби),проведенню виставки, розробки сайту проекту та реклами його в соцмережах.
63.
ID: 5RCA21-33187
Назва проекту: Шутко Шоу
Рейтинг: 181
Загальний бюджет проекту: 100000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів, Київ, Харків, Полтава, Дніпро, Нікополь, Ужгород, Суми, Херсон,
Опис проекту: Створення програм Шутко Шоу в тому числі із залученням запрошених гостей, переклад програм на англійську, викладення в Ютуб і як результат вихід на ширшу аудиторію
64.
ID: 5RCA21-34195
Назва проекту: Соборність: країна волонтерів
Рейтинг: 181
Загальний бюджет проекту: 124717.04
Запитувана сума від УКФ: 124717.04
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Запоріжжя, Мізочі (Рівненська область), Харків, Кам'янець-Подільський, Черкаси, Львів,
Опис проекту: Документальний фільм про волонтерів з різних куточків України. Кожеш з них робить займається різною діяльністю і робить свій великий вклад у нашу перемогу у російсько-українській війні.
65.
ID: 5RCA21-34217
Назва проекту: 100 тижнів до рок зірки
Рейтинг: 180
Загальний бюджет проекту: 181850
Запитувана сума від УКФ: 181850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Житомир,
Опис проекту: 100 тижнів до рок зірки - проект у якому я хочу досягти своєї підліткової мрії - зібрати гурт, створити музику та виступати на великій сцені. Для цього в мене є 100 тижнів. Кожного тижня я буду показувати, що я зробив для втілення своєї мрії на ютюб каналі "100 тижнів до рок зірки" .
66.
ID: 5RCA21-34242
Назва проекту: Фанфіки баби Палажки
Рейтинг: 175
Загальний бюджет проекту: 70000
Запитувана сума від УКФ: 60000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Калуш, Львів, Дніпро,
Опис проекту: Подкаст присвячений просвітницькій діяльності у сфері сучасного українського фанфікшену як одного з провідних репрезентантів суспільних та культурних настроїв серед творців-аматорів та професійних авторів.
67.
ID: 5RCA21-28906
Назва проекту: Мистецька АРТ-Лаболаторія "Квітка полонини"
Рейтинг: 174
Загальний бюджет проекту: 192000
Запитувана сума від УКФ: 192000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Солочин,
Опис проекту: Проект спрямовано на відновлення культурно-мистецької діяльності творчої молоді, що постраждала внаслідок російської агресії в Україну та втратила можливість творити. Моя місія - надати унікальне місце для творіння - творчу лаболаторію, де буде забезпечена робота молодих митців у одному з найбільш безпечних регіонів країни, та в місці, де забезпечене комфортне перебування - санаторій "Квітка полонини". В результаті роботи митців, які перебуватимуть на локації - буде проведено виставку робіт та створено унікальний аудіовізуальний продук, який нестиме мотиваційний контент для захисників України та населення вцілому. Через який транслюватиметься потяг до перемоги, збереження та відновлення нашої країни. Результатом роботи стане унікальна експозиція нових робіт студентів творчного навчального закладу та досвідчених художників, та за допомогою цифровізації даних робіт буде створено унікальний мотиваціний ролик.
68.
ID: 5RCA21-05840
Назва проекту: Життя по максимуму з картма́ксимумами
Рейтинг: 173
Загальний бюджет проекту: 76732
Запитувана сума від УКФ: 76732
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Одеса, Київ, Львів,
Опис проекту: Йдучи назустріч побажанням колекціонерів, створити максимум елементів, які можна об'єднати разом: культурним та креативним інституціями України відправити 140 листів з поштовою продукцією з персональним дизайном та зображеннями штучного інтелекту, календарним штемпелем АТ "Укрпошта", й вмістом з каліграфічно підписаними картмаксимумами й листами-поясненнями, виконати онлайн адаптацію в соціальних мережах, блозі та влогу.
69.
ID: 5RCA21-34058
Назва проекту: Моно-вистава "OTVETKA@UA"
Рейтинг: 172
Загальний бюджет проекту: 171934.00
Запитувана сума від УКФ: 171934.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Славута, Хмельницька обл.,
Опис проекту: Моно-вистава "OTVETKA@UA" за мотивами п'єси сучасної української драматургині Неди Нежданої. Присвячена талановитому українському співакові, який загинув на Доннечині загинув 29 червня 2016 року, захищаючи Україну в російсько-українській війні.
70.
ID: 5RCA21-34010
Назва проекту: Метаморфози з хохлами
Рейтинг: 170
Загальний бюджет проекту: 92652.00
Запитувана сума від УКФ: 92652.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернівці, Київ,
Опис проекту: Метою даного проекту є створення модерного мистецького продукту з яскраво вираженою українською ґенезою за формою виразу та на актуальну тематику, яка виникла в умовах російсько-української війни в Україні. Результатом проекту має стати створення в матеріалі арт об’єкта у формі інсталяції, яка символізуватиме перетворення українського суспільства від рабів-хохлів до національно свідомих воїнів, які боряться за українську ідентичність. Суспільна цінність нашого проекту в тому, що в сучасному мистецтві ще ніхто з такою прямотою не говорив мовою мистецтва про найбільшу українську проблему – це проблема ментального рабства українського соціуму. Як твір мистецтва він може стати експонатом музею сучасного мистецтва.
71.
ID: 5RCA21-34082
Назва проекту: Evacuation Train (робоча назва)
Рейтинг: 162
Загальний бюджет проекту: 72399.00
Запитувана сума від УКФ: 72399.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Музичний альбом у стилі сучасного джазу, що створені під враженням подій російсько-української війни. 5 авторських тем, просякнутих відповідними настроями й станами.
72.
ID: 5RCA21-30703
Назва проекту: Калина пам’яті
Рейтинг: 158
Загальний бюджет проекту: 191500.00
Запитувана сума від УКФ: 191500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Дрогобич, Стрий,
Опис проекту: Калина пам'яті - серія концертів духової музики у двох відділах. Перший відділ - українська маршева музика. Другий - легка "паркова" музика. Концерти відбудуться за участі музикантів Львівської філармоній у Львові, Дрогобичі та Стрию для аудиторії українських переселенців.
73.
ID: 5RCA21-34084
Назва проекту: Концерти-леції Ольги Шутко в школах України
Рейтинг: 157
Загальний бюджет проекту: 100000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів-Луцьк-Рівне-Хмельницький-Вінниця-Київ-Дніпро-Запоріжжя-Полтава-Кременчук-Кропивницький-Одеса-Кривий Ріг-Тернопіль-Івано-Франківськ-Чернівці-Ужгород,
Опис проекту: Концерти-лекції віолончелістки Ольги Шутко які будуть відбуватися у школах України для популяризації віолончелі та класичної музики
74.
ID: 5RCA21-33810
Назва проекту: Жіночність
Рейтинг: 148
Загальний бюджет проекту: 129700
Запитувана сума від УКФ: 129700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Цей проєкт — продовження серії «Жіночність» започаткованої в 2018 р. Кожна картина відображала певний стан або емоцію жінки в широкому спектрі. В суспільстві прийнятий стереотип подання жінки через радість, сексуальність, ніжність. Та попри це я не хочу обмежуватись тільки цими проявами. Кожна жінка може проявляти інші стани, а також бути незалежною від суспільних очікувань. Зображення жінок носять символічний характер, фантазійні елементи, символічне ню як прояв відкритості своїх емоцій і проживання життя через тіло. Результатом першого етапу проєкту стала персональна виставка. Частина картин знаходиться вже в приватних колекціях. 
75.
ID: 5RCA21-29327
Назва проекту: Ведель - відомий та невідомий (Світова прем’єра літургії С-dur Артемія Веделя)
Рейтинг: 144
Загальний бюджет проекту: 193400.00
Запитувана сума від УКФ: 193400.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Попри недовге життя, переслідування та ув’язнення, він творив загадкову музику і став одним з найславетніших українських композиторів. Артемій Ведель писав духовну музику, хоча вона й була заборонена. Творчість А. Веделя активно досліджують та виконують. Проте літургія св.Іоанна Златоуста С-dur Артемія Веделя в повному обсязі буде виконана вперше.
76.
ID: 5RCA21-34131
Назва проекту: "Вільні" ютюб канал KOSTYLOVE
Рейтинг: 143
Загальний бюджет проекту: 197.000
Запитувана сума від УКФ: 197.000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Київ, вся Україна,
Опис проекту: Що таке воля? Це дія та сила, потрібна кожному українцю в час війни. Програма «Вільні» — це серія інтерв’ю з людьми, що знайшли в собі силу волі продовжити свою справу, своїм життям наближаючи перемогу.
77.
ID: 5RCA21-33340
Назва проекту: Вистава театру ляльок «Дідо-Всевідо»
Рейтинг: 137
Загальний бюджет проекту: 168882
Запитувана сума від УКФ: 168882
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Житомир, Житомирська область, смт. Черняхів, Житомирська область,
Опис проекту: Метою отримання гранту є створення у 2023 року колективом театру ляльок, який діє на базі Черняхівського будинку культури вистави театру ляльок «Дідо-Всевідо» та показ її в гастрольному варіанті не менш 30 разів перед цивільними глядачами, перед внутрішньо-переміщеними особами в населених пунктах Житомирської області та перед військовими, які дислоковані також на території Житомирщини. Завданням, яке ставить перед собою грантоотримувач є через популяризацію української культурної спадщини зміцнення морального духу українців та єднання світової спільноти проти російського агресора, підвищення морального стану. Все зазначене є метою та завданням даного проєкту.
78.
ID: 5RCA21-34159-2
Назва проекту: Військово-польовий АРТ
Рейтинг: 137
Загальний бюджет проекту: 190048
Запитувана сума від УКФ: 179048
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Ізмаїл, Болград, Умань, Вінниця, Нетішин, Острог, Славута, Шепетівка, Ніжин,
Опис проекту: З 2015 року в Україні активно діяв проект «Військово-польовий АРТ». У ньому взяли участь більше 200 майстрів декоративно-прикладного мистецтва, з усіх регіонів України, які з елементів військової амуніції, залишків від снарядів, частин боєприпасів, завдяки нанесенню традиційного українського символу, що закладений у розписі, різьбленні, ткацтві, гончарстві, соломкарстві та інших видах зображувального мистецтва, створили унікальні мистецькі твори. В експозиції домінувало п’ять напрямів: «Дитяча іграшка», «Текстиль», «Сакральне мистецтво», «Музичні інструменти», «Народне малярство». Виставка побувала у 30–ти містах України, організовано понад 200 майстер-класів для дітей та молоді. Головний посил виставки – життя перемагає смерть.
79.
ID: 5RCA21-34154
Назва проекту: інсталяція для заданого простору "Колона"
Рейтинг: 137
Загальний бюджет проекту: 221000
Запитувана сума від УКФ: 199151
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Предметно-орієнтована інсталяція для заданого простіру "Колона" присвячена досвідам адаптації до умов фронту, тилу і вимушеного біженства під час військової агресії Росії проти України
80.
ID: 5RCA21-33472
Назва проекту: Підтримай Бучу, Вільна Україна
Рейтинг: 131
Загальний бюджет проекту: 145262.00
Запитувана сума від УКФ: 145262.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Буча, Київська область, Буча,
Опис проекту: Куратор Валерія Велика планує організувати безкоштовні майстер-класи для дітей з Бучі, Київської області та пленери для художників України, реалізувати художній проект «Підтримай Бучу, Вільна Україна». Проект планується проводитись в місті Буча, Київської області. До проекту долучаються 25-30 українських митців з усієї України. Написані роботи будуть присвячені довоєнній та воєнній Бучі, її архітектурі, пам’яткам та спадщині. Мета виставки – познайомити людей з містом Бучею, яке дуже сильно постраждало під час війни. На картинах ми поєднуємо мирний час та війну. На уламках старого світу ми побудуємо новий світ, де Україна стане незалежною та ще сильнішою державою, яку будуть поважати в усьому світі. Мета: арт-терапія і безкоштовні майстер класи для дітей міста Буча. Просування творчості українських митців, виставка-продаж картин на фонд гуманітарної допомоги, підтримка психологічного стану митців.
81.
ID: 5RCA21-34083
Назва проекту: Відкрити Україну в собі
Рейтинг: 128
Загальний бюджет проекту: 192500
Запитувана сума від УКФ: 142500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Київська область м. Богуслав, Київська область м. Богуслав,
Опис проекту: Створення серії картин про Україну, ідея якої виникла на підставі власного досвіту та переживань під час обстрілів в Харкові, евакуації та проживання в маленькому містечку на Київщині. Проведення виставок та видання каталогу картин та думок на цю тему
82.
ID: 5RCA21-34173
Назва проекту: Українське наївне малярство
Рейтинг: 126
Загальний бюджет проекту: 67882.00
Запитувана сума від УКФ: 67882.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проекту: продовження створення художніх робіт в стилі українського наїву. Частина робіт має бути створена фарбою на полотні, частина робіт буде створена за допомогою компютерного графічного редактора. Пізніше роботи будуть виставлені на Всесвітній виставці наївного малярства в Польщі (м. Катовіце).