Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
У понеділок, 28 жовтня, на 67-му Міжнародному фестивалі документального й анімаційного кіно в Лейпцигу (DOK Leipzig) представлять кінокартину «Квіти України» українсько-польського виробництва, створеного за підтримки УКФ. Це єдина українська стрічка в міжнародному документальному конкурсі фестивалю. Загалом за перемогу змагаються близько 20 картин з різних країн світу.
Національна прем’єра дебютного фільму Аделіни Борець відбудеться на Київському міжнародному кінофестивалі «Молодість» в межах документального конкурсу, куди зазвичай обирають найцікавіші перші фільми кіномитців з усього світу. Нещодавно стрічка здобула спеціальну відзнаку журі на 34-му Міжнародному кінофестивалі Człowiek w zagrożeniu (Людина в небезпеці) у польському Лодзі.
«"Квіти України" для мене – це символ. Ми його початково взяли з архітектурної памʼятки на Січових Стрільців, коли ту намагались знести. Там я провів своє дитинство, а ще ми знімали одну з перших сцен. Вона не увійшла у фільм, але задала тон для нас, для самої команди. Здається, це був липень 2021-го, було дуже спекотно, асфальт в місті плавився, я тоді зрозумів, що ми робимо історичну справу – документуємо сьогодення мого рідного неповторного Києва», – розповів продюсер стрічки Гліб Лук’янець.
Хоч назва «Квіти України» знайома киянам завдяки історії про однойменну будівлю, яку відстоюють від забудовників жителі міста, у фільмі йтиметься про 67-річну Наталю.
«Вона протистоїть тому ж самому супротивнику – нечистим на руку забудовникам. Героїня фільму – сильна та незалежна жінка, з гострим почуттям гумору. Вона сповнена рішучості захистити власну землю попри всі перешкоди. Боротьба приватна згодом перетворюється на боротьбу національну, коли Росія розпочинає повномасштабне вторгнення в Україну. Фільм "Квіти України" змальовує портрет жінки, яка відмовляється відступати, і надсилає глядачам потужне послання спротиву та надії», – зазначили в команді кінопроєкту.
До фільму увійшли найпопулярніші композиції українського гурту «ДахаБраха», які задали настрій всій стрічці. Трейлер картини доступний за посиланням.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті