Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
Поки липи наповнюють простір таким знайомим і рідним ароматом, ми наповнюємо новий місяць спогадами про минулий. Бо пригадати справді є що: події, ініціативи, партнерські конкурси – усе, чим жив Український культурний фонд у червні, зібрали у традиційному дайджесті. Бо навіть посеред літа культура не йде у відпустку. Як і ми разом з нею;)
Не секрет, що наша культура зростатиме завтра завдяки тим, хто її підтримує сьогодні. І експерти УКФ – серед них. Уже наприкінці липня оголосимо конкурс із добору експертів, які оцінюватимуть проєкти заявників у 2026-2027 роках. А в червні поставили фінальну крапку експертного оцінювання 2025, провівши підсумкову зустріч з тими, хто опрацьовував заявки аплікантів у восьмому грантовому сезоні.
Під час події підбили підсумки роботи семи експертних рад, до складу яких увійшли 196 першокласних фахівців і фахівчинь. Говорили про результати, відповідали на запитання і, звісно, дискутували. УКФ вийшов за межі звичного і вперше зібрав на одному майданчику експертів та заявників. Щоб чесно поговорити про найчутливіше: довіру, оцінювання і зворотний зв’язок. Без пафосу, зате з глибиною.
До дискусії долучилися генеральна директорка Мистецького Арсеналу, заявниця УКФ у 2025 році Олеся Островська-Люта, менеджерка проєктів аудіовізуального мистецтва, заявниця УКФ у 2025 році Олена Охріменко, експерт УКФ з 2020 року Євген Гомонюк, експерт УКФ з 2021 року Станіслав Литвинов та виконавча директорка Українського ветеранського фонду Каріна Дорошенко. Модерувала розмову – голова Наглядової ради УКФ Наталія Кривда.
І, якщо підсумкова зустріч експертів була центром нашої уваги в червні, то Perform Ukraine 2025 тримав не менш потужний фокус. Інша сфера, інший формат, але та сама важливість. Під час заходу, організованого Бюром програми ЄС «Креативна Європа» в Україні у партнерстві з Фондом, виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова представила результати нашої діяльності у секторі перформативного та сценічного мистецтва.
«У 2018–2024 роках УКФ підтримав 253 проєкти. Загальний обсяг інвестицій – 184,7 мільйона гривень. 47 проєктів були інклюзивними. Відкритість сцени для всіх без винятку – принципове бачення команди Фонду. У тісній співпраці митців та глядачів із порушеннями зору або слуху ми адаптовували вистави, створювали дотикові екскурсії, верстали тактильні альбоми з костюмами вистав або театральні програми шрифтом Брайля», – розповіла Анастасія Образцова.
У червні разом із Запорізькою обласною військовою адміністрацією та Запорізькою міською радою провели вебінар для тих, хто збирався подаватися на ЛОТ «Запоріжжя: культурний форпост». Бо УКФ завжди поруч, щоб підказати, пояснити й відповісти на всі запитання. До слова, 28 заявок злетіли на конкурсну орбіту УКФ в межах згаданого ЛОТу. Усі вже пройшли перевірку на відповідність технічним вимогам. Реєстр технічного відбору також маємо за ЛОТом «Культурний штурм».
Та наразі у нас – фінальний конкурс восьмого грантового сезону УКФ. Ідеться про ЛОТ «Згуртованість через культуру», який реалізуємо у партнерстві з Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. Сума гранту – від 350 тис. до 500 тис. грн. Подаватися можуть юридичні особи та ФОПи, зареєстровані у Вінницькій, Волинській, Одеській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях.
Минулого місяця Наталія Кривда та Анастасія Образцова стали гостями програми Українського радіо «На часі». Відверто і змістовно – про бачення культури в умовах війни, стратегічні виклики, європейські орієнтири й визначення сенсів. У фокусі інтерв'ю – питання реалізації Фондом Стратегії розвитку культури до 2023 року.
У червні разом з ініціативою «Заправка» та глобальною мережею Res Artis запрошували вас на шоукейс «How to Inhabit Instability?». 1 липня п’ятеро митців поділилися особистим досвідом перебування в українських резиденціях під час війни. Говорили про те, як нестабільність впливає на мистецтво, які виклики постають перед резиденціями й де в усьому цьому простір для можливостей.
А от на що ще встигаєте податися – це фестиваль «Арсенал ідей. Різні разом». Він відбудеться 19–21 вересня в Києві й буде присвячений пізнанню через гру, творчість та дослідження. Подія реалізується у партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» за підтримки УКФ у межах програми «Стійкість суспільства через культуру».
Цього червня, як і минуло, ми додали до стрічки трохи веселки – з любов’ю до культури і до права людини бути собою. Бо Український культурний фонд – за культуру рівності. За любов, яка об’єднує. За право жити – без страху, осуду, упереджень чи дискримінації.
Ми щиро сподіваємося, що ваше літо минає саме так, як ви і планували. А наше? Ми працюємо далі – з тією ж самою повагою до справи, довірою до людей і вірою у культуру. Нехай липень залишиться з вами не лише в ароматах, а й у добрих спогадах. До читання – у серпневому дайджесті.
Мирного, спокійного та переможного 31-го дня!
Категорія: Статті