+380 (44) 506 22 66 [email protected]
04 Червня 2025, 13:06

Український культурний фонд найближчим часом оголосить конкурс із добору експертів, які оцінюватимуть проєкти заявників у 2026-2027 роках. Про це розповіли голова Наглядової ради УКФ Наталія Кривда та виконавча дирекорка УКФ Анастасія Образцова у програмі Українського радіо «На часі».

📰 Читайте також: Спільні орієнтири до 2030 року: як УКФ реалізовуватиме національну Стратегію розвитку культури

«Ми розуміємо, що в культурному середовищі час від часу з’являються питання до експертів. І це нормально, адже процес оцінки завжди викликає увагу. Саме тому важливо, щоб нове коло експертів було ще сильнішим, ще професійнішим і ще відповідальнішим», – сказала Наталія Кривда.

Вона зауважила, що подати свою кандидатуру у майбутньому доборі зможуть лише ті, хто не порушував методику експертного оцінювання в попередні роки та виважено розглядав проєкти на відповідність меті та завданням тієї чи іншої грантової програми.

«Бути експертом УКФ насправді дуже складно і відповідально. Це вимагає мати державницьку оптику, адже маєш оцінити поданий проєкт з погляду цінності саме для держави, а не лише індивідуального запиту чи потреби митця», – додала голова Наглядової ради УКФ. 

Анастасія Образцова акцентувала, що інформація про старт конкурсного добору буде оприлюднена на каналах комунікацій Фонду після завершення експертного оцінювання у поточному грантовому сезоні. 

«Експерт Фонду – складний, але надзвичайно цікавий досвід, який дає реальний вплив на розвиток культури в країні. Висновки експертів – хоч і анонімні – є публічними, тому заявники мають змогу вчитися й зростати. Водночас ця роль вимагає часу та відповідальності. У процесі роботи експертів завжди підтримує команда УКФ, надаючи роз’яснення та супровід за потреби», – зазначила виконавча директорка УКФ. 

Наталія Кривда пригадала, що і сама понад п’ять років була в ролі експертки УКФ, тож знає про особливості експертного оцінювання зсередини.  

«Піти в експерти Фонду було свідомим рішенням з інвестицією у власний розвиток. Адже ти бачиш загальну картину розвитку культури: які проєкти подаються, з яких регіонів, якими митцями. Дуже цікаво як думають заявники в Одесі, Чернігові чи Тернополі. Тоді розумієш яке багатство, різноманіття і важливість дарують такі проєкти. Також працюємо із ветеранами війни, внутрішньо переміщеними особами та тими, хто повернувся з полону. Культура вже відіграє роль середовища соціальної адаптації. Звісно, що експерт УКФ має якісно оцінити ці потреби», – підсумувала вона.

Повна версія інтерв’ю доступна за посиланням.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.

Категорія: Статті