Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
Поки липи наповнюють простір таким знайомим і рідним ароматом, ми наповнюємо новий місяць спогадами про минулий. Бо пригадати справді є що: події, ініціативи, партнерські конкурси – усе, чим жив Український культурний фонд у червні, зібрали у традиційному дайджесті. Бо навіть посеред літа культура не йде у відпустку. Як і ми разом з нею;)
Не секрет, що наша культура зростатиме завтра завдяки тим, хто її підтримує сьогодні. І експерти УКФ – серед них. Уже наприкінці липня оголосимо конкурс із добору експертів, які оцінюватимуть проєкти заявників у 2026-2027 роках. А в червні поставили фінальну крапку експертного оцінювання 2025, провівши підсумкову зустріч з тими, хто опрацьовував заявки аплікантів у восьмому грантовому сезоні.
Під час події підбили підсумки роботи семи експертних рад, до складу яких увійшли 196 першокласних фахівців і фахівчинь. Говорили про результати, відповідали на запитання і, звісно, дискутували. УКФ вийшов за межі звичного і вперше зібрав на одному майданчику експертів та заявників. Щоб чесно поговорити про найчутливіше: довіру, оцінювання і зворотний зв’язок. Без пафосу, зате з глибиною.
До дискусії долучилися генеральна директорка Мистецького Арсеналу, заявниця УКФ у 2025 році Олеся Островська-Люта, менеджерка проєктів аудіовізуального мистецтва, заявниця УКФ у 2025 році Олена Охріменко, експерт УКФ з 2020 року Євген Гомонюк, експерт УКФ з 2021 року Станіслав Литвинов та виконавча директорка Українського ветеранського фонду Каріна Дорошенко. Модерувала розмову – голова Наглядової ради УКФ Наталія Кривда.
І, якщо підсумкова зустріч експертів була центром нашої уваги в червні, то Perform Ukraine 2025 тримав не менш потужний фокус. Інша сфера, інший формат, але та сама важливість. Під час заходу, організованого Бюром програми ЄС «Креативна Європа» в Україні у партнерстві з Фондом, виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова представила результати нашої діяльності у секторі перформативного та сценічного мистецтва.
«У 2018–2024 роках УКФ підтримав 253 проєкти. Загальний обсяг інвестицій – 184,7 мільйона гривень. 47 проєктів були інклюзивними. Відкритість сцени для всіх без винятку – принципове бачення команди Фонду. У тісній співпраці митців та глядачів із порушеннями зору або слуху ми адаптовували вистави, створювали дотикові екскурсії, верстали тактильні альбоми з костюмами вистав або театральні програми шрифтом Брайля», – розповіла Анастасія Образцова.
У червні разом із Запорізькою обласною військовою адміністрацією та Запорізькою міською радою провели вебінар для тих, хто збирався подаватися на ЛОТ «Запоріжжя: культурний форпост». Бо УКФ завжди поруч, щоб підказати, пояснити й відповісти на всі запитання. До слова, 28 заявок злетіли на конкурсну орбіту УКФ в межах згаданого ЛОТу. Усі вже пройшли перевірку на відповідність технічним вимогам. Реєстр технічного відбору також маємо за ЛОТом «Культурний штурм».
Та наразі у нас – фінальний конкурс восьмого грантового сезону УКФ. Ідеться про ЛОТ «Згуртованість через культуру», який реалізуємо у партнерстві з Швейцарсько-українським проєктом «Згуртованість та регіональний розвиток України» UCORD. Сума гранту – від 350 тис. до 500 тис. грн. Подаватися можуть юридичні особи та ФОПи, зареєстровані у Вінницькій, Волинській, Одеській, Сумській, Тернопільській та Хмельницькій областях.
Минулого місяця Наталія Кривда та Анастасія Образцова стали гостями програми Українського радіо «На часі». Відверто і змістовно – про бачення культури в умовах війни, стратегічні виклики, європейські орієнтири й визначення сенсів. У фокусі інтерв'ю – питання реалізації Фондом Стратегії розвитку культури до 2023 року.
У червні разом з ініціативою «Заправка» та глобальною мережею Res Artis запрошували вас на шоукейс «How to Inhabit Instability?». 1 липня п’ятеро митців поділилися особистим досвідом перебування в українських резиденціях під час війни. Говорили про те, як нестабільність впливає на мистецтво, які виклики постають перед резиденціями й де в усьому цьому простір для можливостей.
А от на що ще встигаєте податися – це фестиваль «Арсенал ідей. Різні разом». Він відбудеться 19–21 вересня в Києві й буде присвячений пізнанню через гру, творчість та дослідження. Подія реалізується у партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» за підтримки УКФ у межах програми «Стійкість суспільства через культуру».
Цього червня, як і минулого, ми додали до стрічки трохи веселки – з любов’ю до культури і до права людини бути собою. Бо Український культурний фонд – за культуру рівності. За любов, яка об’єднує. За право жити – без страху, осуду, упереджень чи дискримінації.
Ми щиро сподіваємося, що ваше літо минає саме так, як ви і планували. А наше? Ми працюємо далі – з тією ж самою повагою до справи, довірою до людей і вірою у культуру. Нехай липень залишиться з вами не лише в ароматах, а й у добрих спогадах. До читання – у серпневому дайджесті.
Мирного, спокійного та переможного 31-го дня!
Категорія: Статті