Стипендія

Заявки, подані на програму 206

Про програму «Стипендія»

Війна кардинально трансформувала наше щоденне життя. Виклики, перед якими постало українське суспільство, змінили наші життєві пріоритети, цінності та уявлення про світ. Нові культурні сенси та практики наразі спрямовані на єднання та взаєморозуміння українського соціуму, створення нових культурних продуктів про збройну агресію російської федерації проти України та героїчну боротьбу українського народу. Водночас війна суттєво вплинула на діяльність митців та діячів культури, які змушені були згорнути або й зовсім припинити свою діяльність через обмеження фінансових ресурсів, що об'єктивно спрямовуються на підтримку Збройних Сил України. Враховуючи це, Фонд започаткував у 2022 році Стипендії для відновлення культурно-мистецької діяльності митців, до фінансування яких у 2023 році долучилося Міністерство культури Великого герцогства Люксембург. 

Мета програми - підтримати індивідуальну творчу діяльність митців та діячів культури, які залишилися і продовжують свою діяльність на території України. Сприяти відновленню індивідуальної культурно-мистецької діяльності тих, хто втратив таку можливість через збройну агресію росії. Сприяти створенню нових індивідуальних культурно-мистецьких продуктів та сенсів, спрямованих на культурний спротив російській агресії та підняття бойового духу українців.

Цілі програми «Стипендія»:

  • Сприяти відновленню індивідуальної культурно-мистецької діяльності митців та діячів культури, які змушені були згорнути або й зовсім припинити свою діяльність, шляхом підтримки створення культурно-мистецького продукту.
  • Підтримати митців, в тому числі осіб з інвалідністю та ветеранів, які постраждали внаслідок воєнних дій російської федерації та надати їм можливості для здійснення культурно-мистецької діяльності.
  • Сприяти діяльності митців та діячів культури, які здійснюють культурно-мистецьку діяльність, спрямовану на протидію інформаційній та культурній складовій російської військової агресії, та охоплюють воєнну тематику, зокрема, меморіалізацію героїчної боротьби українського народу; проблематику тимчасово окупованих територій України, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок бойових дій та тимчасової окупації територій України. 

Бюджет програми на 2024 рік – 5 млн грн.* 

У рамках конкурсної програми «Стипендія» запропоновано ЛОТ:

  • ЛОТ 1. «Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності».

Терміни подачі заявки та реалізації стипендіального проєкту

Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 08.12.2023 – 15.01.2024 (до 18.00 за київським часом).

Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 16.01.2024 – 12.02.2024.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.04.2024 р.) до 15.10.2024.

Контакти: [email protected]


* Звертаємо увагу, що бюджет програми може змінитися як у сторону збільшення, так і в сторону зменшення, після затвердження Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»

Реєстри програми

Дати програми: 08 Грудня 2023 — 15 Жовтня 2024

Лоти програми

Програма відбувається: 08 Грудня 2023 — 15 Жовтня 2024