Реєстр програми Стипендія

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності
1.
ID: 7SCH11-35587
Назва проекту: Театр, що допомагає
Рейтинг: 283
Загальний бюджет проекту: 67785.00
Запитувана сума від УКФ: 67785.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернігів, Вся Україна,
Опис проекту: Із-за війни, багато українців знаходиться в стресі, психологічній напрузі та розгубленості. Метою проекту є - створення українського відео-контенту на Ютюб, де буде розповідатися про акторські методики, і про те, як можна собі практично допомагати різними театральними техніками. Будуть показуватись вправи, за допомогою яких, людина може покращити свій психологічний та фізичний стан, звільнятись від затисків та повернутись до внутрішнього балансу. Це сприятиме зміцненню морального духу українців та допоможе єднанню проти російського агресора. Відео - контент буде безкоштовний та у вільному доступі. В рамках стипендії я планую зняти відео-курс з 12 роликів, але, маю на меті не зупинятись після закінчення стипендії.
2.
ID: 7SCH11-35595
Назва проекту: Стипендія на підтримку концертного туру "ВірШоу!"
Рейтинг: 280
Загальний бюджет проекту: 93326.00
Запитувана сума від УКФ: 93326.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Рівне, Чернівці, Тернопіль, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Концертна програма "ВірШоу!" та її реалізація у визначених проєктом містах України у вигляді ліричного музично-поетичного стендапу Андрія Пермякова. Мета проєкту - сприяти створенню нового індивідуального оригінального культурно-мистецького продукту, спрямованого на культурний спротив російській агресії та підняття бойового духу українців.
3.
ID: 7SCH11-35433
Назва проекту: Фотографічна документація війни
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 154518.96
Запитувана сума від УКФ: 154518.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення нового блоку робіт, що документують наслідки військової агресії росії проти України. Він є продовженням серії «Документація війни», що була розпочата навесні 2022 року. Хроніка зафіксує як життя на постраждалих територіях, так і історії, пов’язані з військовими, що борються за майбутнє України. Відхиляючись від традиційної «швидкої» репортажної фотографії, в проєкті буде використана аналогова зйомка, що поєднає як документальний, так і естетичний аспект осмислення історичних подій, свідками яких ми є.
4.
ID: 7SCH11-35735
Назва проекту: Азовсталь. Заручники війни.
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 199782.95
Запитувана сума від УКФ: 199782.95
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: "Азовсталь. Заручники війни" – виставка, що розкриває страшну реальність полонення військових під час російського вторгнення в Україну. Це не лише історія тих, хто опинився там, але й повідомлення про те, як воєнні події торкнулися їхніх сімей, що перебувають в тилу. Перед глядачами розгортається історія виживання та солідарності в умовах військового конфлікту. . Цієї зими я мала виставку своїх робіт "Маріуполь. Бестіарій війни ". Одного разу її відвідала група жінок. Це були дружини захисників «Азовсталі» і матері з синами в полоні. Вони досить довго оглядали полотна з увагою до кожної деталі, до обличчя, до світла й тіні. На великому полотні був портрет пари, яка зустрілася, заручилася і була вбита в підвалах «Азовсталі», як я знала. Мені заперечили: ні, вбили його, і ця жінка вийшла з полону. Вони, здається, знали долю кожного на картині... Їхні очі як гладили портрети командирів «Азова»... А потім одна жінка запитала мене: "Можете намалювати військовополонених? Нам потрібен розголос. Схоже, вони забуті ". Я сказала «так». Я буду. Люди, зазвичай, забувають або не хочуть пам'ятати. Це нечесно. Вояки захищали нас, і тепер ми повинні захистити їх. Принаймні спробувати.... Цей грант буде підтримувати створення серії зображень про тих, хто ще в неволі, і допоможе виставляти ці роботи. Планую створити п'ять полотн розміром 2 метри на 2 метри - це 20 квадратних метри олійного живопису. Можливо створення портретів-образів в техніці графіки, буклету та інсталяцій, що мають підтримати тему. P.S. Полотна про захисників «Азовсталі» намальовані у квітні - травні 2022 року в Празі. Це була моя відповідь на публічний дискурс «вибачте, ми не можемо вас врятувати».
5.
ID: 7SCH11-28339
Назва проекту: «Українізейшн: (за)боронити мову»
Рейтинг: 275
Загальний бюджет проекту: 129000
Запитувана сума від УКФ: 129000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: «Українізейшн: (за)боронити мову» – подкаст про те, як понад 4 століття в українців намагалися відібрати мову: законами, анафемами, указами, державними актами. Через історичне підґрунтя розмовляти українською стало питанням самоідентифікації. 10 випусків подкасту (аудіо на подкаст-платформах і відео в TikTok та Instagram) розкажуть про свідомі репресії та русифікацію, яких зазнала наша мова. Проєкт зачіпає проблему відродження національної свідомості та приналежності українців до своєї нації.
6.
ID: 7SCH11-29248
Назва проекту: Цикл відеолекцій "Інновації та технології для розвитку культурних та креативних індустрій України"
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 107800
Запитувана сума від УКФ: 107800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Острог Рівненська обл.,
Опис проекту: У рамках проекту буде розроблено та записано цикл з 10 відеолекцій на тему застосування інноваційних технологій та прийомів в сфері культурних та креативних індустрій в Україні. Відеолекції матимуть інтерактивний формат з елементами анімації та інфографіки.Проект буде актуальний для студентів, що вивчають культурні студії та для професійних культурних менеджерів, які планують активніше інтегрувати інновації у свою діяльність.
7.
ID: 7SCH11-31206-2
Назва проекту: Моновистава "Колишні. Монолог із бомбосховища"
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 136983.14
Запитувана сума від УКФ: 136983.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проект «Моновистава «Колишні. Монолог із бомбосховища» – передбачає створення імерсивної моновистави за мотивами моєї новели «Колишні». Вистава відбуватиметься в укриттях (бомбосховищах). Буде створено мобільну декорацію, закуплено світлове та звукове обладнання, яке має функцію автономного живлення та дозволяє прилаштуватися до особливостей будь-яких локацій та найнесприятливіших умов. Творчий задум передбачає, що світловою та звуковою апаратурою керуватиме сам актор. До деяких функцій пов’язаних з творенням дійства залучатимуться глядачі. Такий творчий хід продиктований сюжетом, контекстом, і буде сприйматися, як логічна й органічна частина моновистави. Текст новели являє собою монолог польського пекаря Роберта Новака. Дія твору відбувається пізньої осені 2022 р. у одному з харківських бомбосховищ. Фрагмент синопсису: Шістдесятирічний Роберт жив у тихому польському містечку. З приятелем Якубом випікав хліб. Особисте життя Роберта обернулося драматичною історією. Дружина загинула, з дітьми не склалися стосунки, вияви сучасного світу йому чужі й, часом, нестерпні. Переглядаючи на польському телебаченні новини про зруйнований обстрілами район Харкова, Роберт впізнав у одній із жінок Катю, з якою (за часів юності), його зводила доля. Роберт вирішив приїхати в Україну та розшукати жінку, в яку колись був закоханим. Найважливіша частина сюжету цієї пронизливої історії знаходить своє продовження в прифронтовому Харкові, де Роберт, як і у себе вдома випікає хліб. У виставі хліб буде не просто їжею – а метафорою життя, що попри все триває. Ідеї закладені в творі допоможуть відрефлексувати психологічні травми спричинені війною та зміцнити поле консолідації українського і польського суспільств, як частини великої європейської родини, що підтримала українців у надскладний час російської агресії. По завершенні показів глядачі матимуть змогу долучитися до обговорення тем, які піднімаються у виставі, вступити одні з одними в діалог, поділитися емоційним досвідом, висловити свої думки і враження. До участі в таких обговореннях будуть запрошені професійні психологи.
8.
ID: 7SCH11-26834
Назва проекту: “ТАТУ воїн”
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 199970
Запитувана сума від УКФ: 199970
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Тату воїн” - мультидисциплінарне арт-дослідження татуювань у ЗСУ, що висвітлює силу, красу та міць української армії через мистецтво татуювання. Мета проєкту - створення фотоальбому зі світлин 120 воїнів та виставки 25 художніх фоторобіт із зображенням військових з тату; аналіз нових тенденцій та популярних символів мистецтва татуювання в основі яких відображаються образи язичництва та християнства; посилення культурного спротиву російської агресії, підняття бойового духу українців та емоційне відновлення воїнів.
9.
ID: 7SCH11-35613
Назва проекту: «Україна – східний щит Європи»
Рейтинг: 272
Загальний бюджет проекту: 61806.10
Запитувана сума від УКФ: 61806.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ, місто Київ,
Опис проекту: Мистецький проєкт «Україна – східний щит Європи» присвячений звитяжним сторінкам України, віддаючи велику шану українцям, що у різні часи незламно боролися за нашу землю, свободу та незалежність. Представлені герої сюжетів своєю жертовністю, сміливістю, відвагою прославляють Україну у віках, надаючи приклад, як треба любити Батьківщину та боронити її. Впродовж усього свого багатовікового існування, Україна не лише героїчно боронила свої землі, але й була фортецею, яка захищала європейську цивілізацію від знищення варварами. Сьогодні історія повторюється і на превеликий жаль, у ХХІ столітті український народ знову стоїть на захисті миру та демократії у всій Європі. З нами стали пліч-о-пліч десятки народів. Новітня історія ще не знала випадку такого єднання довкола однієї країни, одного народу, який, борючись за свою даною Богом землю, захищає весь демократичний світ. Зараз російська орда не просто руйнує українські міста і села, а систематично знищує багатовікову культурну спадщину України. І тепер, як і сотні років тому, українські воїни героїчно боронять нашу країну та надійно тримають щит Європи. Проєкт передбачає: створення серії сюжетних картин, у форматі історико-батального жанру висвітлюючи найважливіші події з минулого та сьогодення, об'єднаних історичним та смисловим змістом. Мистецький проект буде створенно в рамках живописного циклу «Героїчний літопис України».
10.
ID: 7SCH11-33827
Назва проекту: Лютня в Україні
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 126719.00
Запитувана сума від УКФ: 126719.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Ужгород, м. Львів,
Опис проекту: Метою проєкту є відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності та створення нового культурного продукту шляхом реалізації комплексного культурно-мистецького дослідницького проєкту: виготовлення якісного струнно-щипкового музичного інструменту - лютні за історичними технологіями й зразками, транскрипція, відтворення музичних творів з унікального рукопису 16 ст. - ”Львівська лютнева табулатура” та проведення презентацій дослідницьких, практичних та мистецьких результатів у форматі лекції-концерту онлайн та офлайн. Проєкт також сприяє зміцненню морального духу українців та єднанню світової спільноти проти російського агресора через промоцію музичної культурної спадщини як інструменту комунікації та об’єднання навколо спільних цінностей . Протягом проєкту та під час презентацій результатів наголошуватиметься на існуванні єдиного культурного простору та давніх культурних взаємозв’язків України з європейськими державами ,поширюватимуться маловідомі історичні факти та відомості про участь українських музикантів (привласнених російською імперією) у європейському музичному просторі. Проєкт популяризує лютню як історичний та сучасний професійний музичний інструмент у культурному просторі України , сприяє глибшому пізнанню історичних джерел давньої музики в Україні .
11.
ID: 7SCH11-02202
Назва проекту: "На вушко": аудіоказки голосами українських ветеранів
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 172170.00
Запитувана сума від УКФ: 172170.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.),
Опис проекту: В рамках проєкту буде створено аудіоальбом «На вушко» із 15 українських народних казок, записаних голосами ветеранів російсько-української війни. Культурно-мистецький продукт буде поширюватися онлайн у соціальних мережах, міжнародних стрімінгових музичних платформах та радіо, підсилюючи інтерес у світі до українського контенту. Реалізований проєкт сприятиме формуванню позитивного образу ветерана як людини, що здатна тонко відчувати мистецтво, не лише воїна, а й митця, батька, дідуся, брата.
12.
ID: 7SCH11-02178
Назва проекту: ЗЕМЛЯ
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 198595
Запитувана сума від УКФ: 198595
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: В проекті «Земля» я повертаюся до теми піксельного камуфляжу ЗСУ (мій мистецький проект 2014-2019), який після 24 лютого 2022 для мене набуває іншого, більш глибинного значення. Піксель втратив минуле дизайнерське узагальнення і стилізацію ландшафту місцевості. Новими очима я дивлюсь на рідну землю - це погляд ніби зсередини. Краєвиди перестають бути планіметричними, начебто набувають додаткового об’єму і глибини. Після усвідомлення її можливої втрати – багато хто з нас, українців, полюбив її по справжньому! Знаю – багато хто з нас вже не повернеться чи повернеться з іншими можливостями! Решта повернеться загартованими та вдосконаленими подіями, що пишуть новітню історію! Бо ми маємо встояти і повернутися, це не виключно Наша історія – ми пишемо історію цілого Світу!
13.
ID: 7SCH11-35545
Назва проекту: Викорчовані
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 127515
Запитувана сума від УКФ: 127515
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, вся Україна,
Опис проекту: Проєкт “Викорчовані” – це сценарій документального анімаційного фільму, який розкриває жахливі реалії війни та викриває злочини, скоєні росіянами, через особисті історії українських дітей. Проєкт передбачає створення презентаційного пакету та презентаційного анімаційного відео задля подальшого пошуку і залучення фінансування на створення фільму. Майбутній фільм складатиметься з аудіозаписів розмов, нарисів, малюнків дітей, та має вкотре привернути увагу світової спільноти до проблеми їх захисту і закликати всіх бути не байдужими до подій в Україні. Адже злочини росіян, скоєні проти дітей за час повномасштабної війни, є ознаками геноциду українського народу через українських дітей (згідно статистиці, на сьогодні, розслідується 3440 воєнних злочинів проти дітей).
14.
ID: 7SCH11-35733
Назва проекту: Мистецький проєкт "Непереможне сонце"
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 198751
Запитувана сума від УКФ: 198751
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: с. Куземин Охтирського району Сумської області, м. Харків,
Опис проекту: Проєкт «Непереможне сонце» має на меті сприяти відновленню української ідентичності та привертає увагу до збереження культурної спадщини. Проєкт передбачає створення робіт в жанрі живопису та мозаїчної скульптури на тематику різдвяних традицій, що панують в Україні з прадавніх часів. Створені роботи буде представлено на виставці з однойменною назвою, яка відбудеться в Харкові в Художній галереї імені Г. Семирадського (галерея Каразінського університету). Мозаїчні скульптури буде встановлено і презентовано в публічному просторі села Куземин Охтирського району Сумської області. Робота над проєктом триватиме в мистецькій резиденції Арт Куземин. Буде створено фото та відео документацію проекту. Інформацію про перебіг, підготовку та виставку буде поширено на власних соцмережах, мережах галереї, резиденції Арт Куземин та Каразінського університету.
15.
ID: 7SCH11-34316
Назва проекту: "Режисерський тренінг" навчальний курс Романа Барабаша для дітей та підлітків
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 89799.00
Запитувана сума від УКФ: 89799.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: "Режисерський тренінг" - авторський навчальний курс Романа Барабаша для дітей та підлітків, які прагнуть опанувати акторську професію. В рамках стипендіальної програми буде створено десять відеороликів тривалістю 5-7 хвилин кожен (загальним хронометражем до 60 хвилин), які розповідають про ключові аспекти акторської майстерності від українського режисера. Кожен відеоролик буде присвячений окремій темі підготовки акторів до зйомок. Відеороліки будуть у вільному доступі онлайн.
16.
ID: 7SCH11-35654
Назва проекту: Як звучить сучасна українська музика?
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 74200
Запитувана сума від УКФ: 74200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Україна, Країни Європейського Союзу,
Опис проекту: Це серія розмов з успішними українськими композиторами нового покоління. Ми будемо досліджувати їхню творчість, розкривати сенси нової музики у сучасному світі, а також шукати відповідь на питання: у чому унікальність сучасного звучання України?
17.
ID: 7SCH11-35730
Назва проекту: Ми проростемо квітами
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 116267
Запитувана сума від УКФ: 116267
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Серія соціальних відеороликів, які включатимуть теми повернення ветеранів до цивільного життя, рефлексії на травматичний досвід військового, а також важливість суспільної підтримки тих, хто втратив близьку людину на війні. Стиль відео - це поєднання історії, хореографічних постановок і візуальних ефектів.
18.
ID: 7SCH11-01851
Назва проекту: Чарівний світ української міфології - відеоблог. Третій сезон
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 197872
Запитувана сума від УКФ: 197872
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Продовження відеоблогу про українську міфологію та її місце в сучасній світовій культурі, випуски якого вже отримали понад 1 мільйон переглядів. Українська міфологія — дуже давня і надзвичайно багата. Вона проявляється в різних сферах життя та формує світогляд суспільства, вона зберігає культурні коди, та підкреслює національну ідентичність. Наша міфологія — це унікальний культурний пласт, який сьогодні допомагає нам підтримувати патріотичний дух, а в майбутньому стане вагомим елементом популяризації української культури в світі. Мета третього сезону шоу «Чарівний світ української міфології» — сприяти зміцненню морального духу українців, продовживши у цікавій та сучасній формі розкривати нові сторінки української міфології від давнини до сучасності. Проєкт створюється українською та англійською мовами, що допоможе привернути до нашої культури увагу іноземної аудиторії, та сприятиме просуванню українського культурного продукту за кордоном.
19.
ID: 7SCH11-08230
Назва проекту: Підготовка та реалізація виставкового проєкту "Qirim. 10 років надії" до 10 - ої річниці окупації Криму
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 97285.00
Запитувана сума від УКФ: 97285.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Дніпро,
Опис проекту: Планується створення 14 картин з інтегрованими текстами кримськотатарських пісень з музичного альбому Джамали "Qirim", що продовжать серію з 40 вже існуючих картин однойменного культурологічного проєкту "Qirim", який було розпочато 2013 року художником Сергієм Бурбело. Презентація проєкту в Національному музей декоративного мистецтва України (м. Київ) та Дніпровському художньому музеї (м. Дніпро).
20.
ID: 7SCH11-31862
Назва проекту: Подкаст «Луцьк, вулиця Перейменована»
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 65300
Запитувана сума від УКФ: 65300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк, Волинська область,
Опис проекту: «Луцьк, вулиця Перейменована» – подкаст про вулиці обласного центру Волині, що змінили свою назву. Таким чином місто приєдналося до масштабного процесу дерусифікації, деколонізації та декомунізації по всій країні. 15 епізодів аудіопроєкту донесуть до місцевого слухача історичні факти про знакових діячів, на честь яких були перейменовані вулиці, а також розкажуть правду про їх попередніх «власників».
21.
ID: 7SCH11-34136
Назва проекту: Тематичний історичний цикл "Крим - це Україна"
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 62000
Запитувана сума від УКФ: 56850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Харків, Одеса, Львів, Біла Церква, Дніпро, Миколаїв,
Опис проекту: Організація тематичного циклу «Крим – це Україна» з історії Криму та українсько-кримськотатарських відносин шляхом проведення лекційних занять та практичних інтерактивних семінарів для громадян України з соціально-вразливих верств населення (дітей вимушених переселенців з тимчасово окупованих територій, дітей українських військовослужбовців, дітей з особливими потребами тощо).
22.
ID: 7SCH11-01613
Назва проекту: Пісні під гітару. Фолк. Простий супровід. Чумацькі пісні
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 190248.00
Запитувана сума від УКФ: 190248.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вінниця,
Опис проекту: Запис 10 відеоуроків виконання українських народних пісень під гітару у простому аранжуванні з метою поширення української пісні.
23.
ID: 7SCH11-35667
Назва проекту: Антологія українських колискових
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 125668
Запитувана сума від УКФ: 125668
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення, запис та публікацію на широку аудиторію циклу з 18 українських колискових, тематично обʼєднаних у 3 категорії для дітей різного віку. Батьки та матері можуть як вмикати колискові своїм діткам, так і навчитися їх співати самостійно, встановлюючи з дитиною тісніший емоційний контакт. Колискові записані акапельно, що спрощує процес самостійного засвоєння матерями та батьками. Публікація передбачена як в аудіо-форматі, так і у супроводі відео з текстами колискових, що сприятиме кращому запамʼятовуванню. Передбачається, що проєкт охопить понад 100 000 осіб.
24.
ID: 7SCH11-05856
Назва проекту: Розвиток проєкту докуметального фільму "НеВтомлена"
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 151937.00
Запитувана сума від УКФ: 151937.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєктом розвитку документального фільму «НеВтомлена» передбачено створити презентаційний пакет фільму для презентацій, участі у пітчингах і подачі до кіно інституцій для пошуку фінансування. Це фільм про Каріну Малкєвіч, 40 річну одиноку польку з марокканськими коренями, яка від початку повномасштабного вторгнення приїхала в Україну з гуманітарною допомогою, поселилася у селі на Київщині та записалася до місцевої Територіальної оборони. Зараз дівчина регулярно їздить на Схід допомагати військовим, проходить курси з тактичної медицини і мріє потрапити до іноземного легіону. Але на заваді цього стоять мовний бар’єр, захворювання нервової системи, через яке вона може раптово втрачати свідомість і опіка над старенькими українськими «татом і мамою» дівчини, які замінили їй рідних батьків.
25.
ID: 7SCH11-35172
Назва проекту: Моя Україна. Наслідки російського вторгнення на навколишнє середовище та екологію
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 199650
Запитувана сума від УКФ: 199650
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Димер, Чернигів, Суми, Харків, Куп'янськ, Лиман, Запоріжжя, Миколаїв, Херсон, Одеса,
Опис проекту: Документально-мистецький фото проект. Формування повної картини наслідків російського вторгнення для українського природного середовища очима професійних фотографів. Професійна фотографія має підкреслити трагічні наслідки війни для українського суспільства та екології. Створення Інтернет-порталу проекту, має бути корисним для Інформування Українського та Європейського суспільства про масштаб наслідків російського вторгнення на екологію та інфраструктуру України. Портал, на якому Західні ЗМІ, медійні агенції, науковці-екологи - зможуть знайти аудіо-візуальний матеріал для статей, новин, тощо… Проведення інформативних фото виставок в Україні під патронажем Національної Спілки Фотохудожників України
26.
ID: 7SCH11-33290
Назва проекту: Створення сценарію ігрового повнометражного фільму для дитячої аудиторії "Код доступу "Palyanytsya".
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Написання сценарію пригодницького повнометражного ігрового фільму для дитячої аудиторії "Код доступу "Palyanytsya", що розповідає про силу духу, патріотичність та боротьбу українських дітей в часи протистояння України агресії рф. Проєкт також включатиме написання логлайну, синопсису, режисерського бачення, презентації (українською та англійською мовами), розробку постера. Це забезпечить можливість залучення фінансування для подальшого створення фільму за рахунок міжнародних і національних інвесторів, зокрема від Державного агентства України з питань кіно. Отримані в ході проекту матеріали стануть основою для пітчингу на українських та міжнародних кінофестивалях та кіноринках і допоможуть в пошуку співпродюсерів з України, Європи, Канади та Сполучених Штатів Америки.
27.
ID: 7SCH11-32664
Назва проекту: Створення партитури багаточастинного твору “Рефлексії” для невеликого ансамблю та електроніки із подальшим записом для публічного доступу
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 121059
Запитувана сума від УКФ: 121059
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Від початку повномасштабного вторгнення відбувся ряд драматичних змін у сфері української культури. Багато творчих людей, які служать в ЗСУ, майже два роки не мають можливості участі в активних творчих процесах, а багато митців і композиторів обмежили свою творчість до невеликих форм. Проєкт має на меті подолання цієї тенденції до невеликих форм у моїй власній творчості, а подальший запис створеної партитури спрямований на реінтеграцію до активного музичного життя ряду моїх друзів музикантів, які зараз служать в ЗСУ із публікацією запису для привернення уваги громадськості. Результати: створення нової партитури масштабної багаточастинної композиції (бл.45хв.), запис із відеодокументацією та його публікація на YouTube
28.
ID: 7SCH11-00625
Назва проекту: П'ять історій, п'ять героїв
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 186598
Запитувана сума від УКФ: 146598
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Львів,
Опис проекту: Розробка наочного матеріалу для освітньої програми з анімації, яка поєднує різні техніки виконання (лялькова, перекладна, мальована, колажна, пластилінова) шляхом створення одного анімаційного короткометражного фільму з доповнюючими сюжетними вставками або п'ять окремих анімаційних відеороликів, поєднаних п'ятьма персонажами.
29.
ID: 7SCH11-34140
Назва проекту: Микола Бабак. Художник, колекціонер.
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 112171.00
Запитувана сума від УКФ: 112171.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Черкаси,
Опис проекту: Проєкт присвячено висвітленню мистецько-культурної діяльності Народного художника України, лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Миколи Бабака, який у 2024 році відзначає 70-літній ювілей. Проєкт складається з декількох частин: персональної ретроспективної виставки, серії сучасних живописних робіт, спецпроєкту "Ціна свободи" та виставки світлин Григорія Шевченка (внучатого небожа Тараса Шевченка) з власної колекції М. Бабака.
30.
ID: 7SCH11-00012
Назва проекту: Сценарій повнометражного фільму "Украдені"
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 148523
Запитувана сума від УКФ: 148523
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Ужгород, Мукачево,
Опис проекту: Метою проєкту є створення сценарію повнометражного ігрового фільму «Украдені», який включатиме презентаційні матеріали, за однойменною повістю Валентини Попелюшки, який буде використано для пошуку інвестиційних коштів на виробництво фільму, в тому числі іноземних. Проєкт сприятиме збільшенню кількості якісного україномовного, конкурентоспроможного аудіовізуального контенту для підліткової аудиторії.
31.
ID: 7SCH11-27941
Назва проекту: "БІЛИМ ПО БІЛОМУ"
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 189250.00
Запитувана сума від УКФ: 189250.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтава, Луцьк,
Опис проекту: Метою проєкту є створення культурно-мистецького продукту у вигляді серії світлових інсталяцій (20 одиниць) та авторського альбому (100 примірників, науково-аналітичне дослідження, фото документація та стаття). Планується створення 10 примірників альбому з авторською текстильною обкладинкою та презентація світлових інсталяцій та альбому в Полтаві та Луцьку. Темою проєкту є переосмислення вишивки білими нитками по білому полотну, що здавна називалася «полтавською» і займала особливе місце в українському етносі. Авторські роботи в техніці акрилайт та друк альбому проєкту «Білим по білому» мають на меті підняти важливу тему культурної спадщини, української ідентичності та сенсів, спрямованих на спротив російській агресії та підняття бойового духу українців.
32.
ID: 7SCH11-28114
Назва проекту: Інвітро
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 74836
Запитувана сума від УКФ: 74836
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «IN VITRO» - це експериментальний проєкт, у якому досліджується зміна форми, структури і сприйняття керамічної скульптури під впливом вологи та органіки. Експонується у вигляді інсталяції з керамічних жіночих фігур, які частково занурені у скляні колби з водою, та обростають мохом . Тема жіноцтва обрана, бо авторці з зовнішньою зміною скульптури цікаво паралельно дослідити і зміну власної чуттєвості під впливом сьогоднішнього середовища. Вперше цей образ був створений у період переходу від дівоцтва до жіноцтва художниці, і був пов'язаний із дослідженням власної сексуальності. Наразі виникла потреба знову звернутися до цього образу, який терапевтично зможе повернути відчуття внутрішньої чуттєвості та захищеності, які були втрачені після стресу пов’язаного з досвідом війни.
33.
ID: 7SCH11-35619
Назва проекту: Межигір’я - портал тисячолітньої історії України
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 198948.00
Запитувана сума від УКФ: 198948.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Створення виставки – віртуальної подорожі крізь тисячолітню історію однією з найвизначніших пам’яток України – Межигір’ям на основі диджиталізації приватної колекції Дмитра Піркла. Інтерактивна виставка з аудіовізуальним контентом буде існувати у віртуальній версії та мобільній банерній. Проєкт буде сприяти відновленню багаторічної діяльності стипендіата у дослідженні та популяризації цієї теми. А також буде сприяти популяризації пам’ятки, яка з 2023 року набула статусу Національного парку та визнана пам’яткою загальнодержавного значення. В різні часи там існували легендарні та унікальні осередки духовності, культури, мистецтва та освіти, зокрема перший чоловічий козацький монастир, знаменита фаянсова фабрика, малював Тарас Шевченко та ставили п’єси Лесь Курбас та Микола Куліш.
34.
ID: 7SCH11-33511
Назва проекту: Кіноклубний фестиваль українського кіно у всеукраїнській мережі кіноклубів kinoklub.org.ua
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 98551.92
Запитувана сума від УКФ: 98551.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: вся Україна, окрім окупованих територій,
Опис проекту: Кіноклубний фестиваль українського кіно – це проєкт з відновлення діяльності всеукраїнської мережі кіноклубів kinoklub.org.ua, започаткованої у 2018 році. У межах фестивалю відбудуться некомерційні покази 18 визначних арт-фільмів України – у військових частинах, в бібліотеках, будинках культури,бомбосховищах, культурних просторах. Фестиваль спрямований на промоцію найкращих зразків українського кіно, популяризацію української культури та створення осередків громадянського суспільства через відновлення кіноклубного руху. У військовий час культура має особливу роль: підняття морального духу українців, відіграє важливу у роль у національній ідентифікації та боротьбі з пропагандою.
35.
ID: 7SCH11-35372
Назва проекту: Видимі книги
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 75665
Запитувана сума від УКФ: 75665
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт «Видимі книги» спрямований на популяризацію української мови та літератури в умовах війни. Його ідея полягає в тому, щоб за допомогою візуального контенту заохотити українців більше дізнаватися про українських авторів та їх книжки, а також сформувати в них відчуття залученості до українського культурного простору. В межа проєкту «Видимі книги» я підготую та розміщу на онлайн-платформі візуальний контент ( ілюстрації та інфографіку) до 12 книг українських авторів. Для проєкту оберу книги українських письменників, що досі залишаються недооціненими через радянську та російську пропаганду, а також твори сучасних авторів, в яких висвітлюється війна в Україні, подвиги наших воїнів, медиків, волонтерів.
36.
ID: 7SCH11-34016
Назва проекту: Проєкт : "Повернемось додому"
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 199962
Запитувана сума від УКФ: 199962
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Створення авторського музичного альбому та кліпу, що символізують відновлення музичної культури під час війни в Україні. Моя особиста переживаність евакуації з рідного міста на Луганщині надає альбому аутентичність, сприяючи підняттю морального духу та відтворенню історій переселенців. Результатом буде альбом “Повернемось додому” із 7 пісень. Кліп на пісню "Повернемось додому". Які виражають важливі виклики та висвітлюють роль культурної відповіді на війну. Промоція альбому та кліпу “Повернемось додому” буде сприяти привертанню уваги до важливості теми, забезпечуючи максимальний культурний вплив та участь аудиторії.
37.
ID: 7SCH11-26701
Назва проекту: Запис трьох авторських пісень, створених під час великої війни в Україні
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 193200.00
Запитувана сума від УКФ: 193200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Запис трьох авторських пісень, які належать до жанру української популярної ліричної музики. Створення до них відеоконтенту - у форматі лірик-відео.
38.
ID: 7SCH11-33533-2
Назва проекту: Відгомони степу - альбом Валентини Левченко
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 189200
Запитувана сума від УКФ: 189200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Дніпро,
Опис проекту: Альбом "Відгомони степу" Валентини Левченко пропонує унікальне музичне дослідження, яке включатиме переосмислення традиційних пісень степу та Слобожанщини, зібраних під час особистих досліджень у регіонах походження її родини. Альбом обіцяє гармонійне поєднання давніх і сучасних інструментів, створюючи звучання, яке одночасно відображає силу та сучасне прочитання. Концепція "української сили" в альбомі розкриватиметься через зв'язок з землею, предками та воїнами, що підкреслює глибокі коріння та культурну спадщину України.
39.
ID: 7SCH11-35514
Назва проекту: Експериментальна вистава Ангедонія
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 134600
Запитувана сума від УКФ: 134600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Експериментальна вистава Ангедонія представляє собою сюрреалістичні мініатюри у виконанні акторів театру ім. Франца Кафки, Назарія Боденка та Германа Гошкадора. Вистава розповість про життя звичайної людини під час війни. Емоційні гойдалки героїв будуть передані через сучасну хореогрфію, звуки авангардного джазу у виконанні піаністки Наталії Гуцул та відео-арту.
40.
ID: 7SCH11-33921
Назва проекту: Інтерактивна відео-вистава "Мова дельфінів"
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 145500
Запитувана сума від УКФ: 145500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: "Мова дельфінів" - це інтерактивна відео-вистава, буде створена за сучасною українською п'єсою Ольги Анненко "Ця бісова гірка правда", яка виграла конкурс International Monodrama Batumi Festival у 2021 році. Сюжет ґрунтується на зізнанні головного героя, що занурюється у світ брехні, і, намагаючись утриматися між реальністю та фантазією, він розповідає глядачам правду про своє життя. Вистава буде побудована на взаємодії актора з відео проєкцією в режимі реального часу, та на інтерактивному зануренні глядач в сюжет історії. Вистава буде записана на відео, а проєкт включатиме трансляції в онлайн-режимі через соціальні мережі та участь у міжнародних театральних фестивалях.
41.
ID: 7SCH11-35475
Назва проекту: Виставковий проект "Столітня боротьба з російською імперією. Південні рубежі"
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 113975
Запитувана сума від УКФ: 113975
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: селище міського типу Казанка Баштанський район Миколаївська область,
Опис проекту: Проект націлений на формування національної свідомості та ідентичності шляхом відновлення спільної історичної пам’яті та духовних цінностей, десакралізацію міфів про радянський період, суспільне визнання героїчної боротьби захисників України, підняття бойового духу українців та мотивація до боротьби проти російських окупантів. Буде створено постійно діючу музейну виставку з експозиціями визвольної боротьби мешканців півдня проти російських окупантів в першій половині 20 століття та останнього десятиріччя нинішнього століття. Задля ширшого охоплення аудиторії, проект та його результати поширюватимуться за допомогою інтернет-ресурсів та проведення виїзних екскурсій в населених пунктах Казанківської громади.
42.
ID: 7SCH11-04906
Назва проекту: Експозиція Спротиву (девелопінг)
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 172160
Запитувана сума від УКФ: 172160
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення концепції вражаючої виставки, присвяченої героїчному спротиву України проти російської агресії 2022-2024 років. Девелопінг проєкту, ідея якого полягає в тому, щоб за допомогою артефактів війни (безпечних залишків снарядів, зруйнованих цивільних предметів) та інформаційних стендів, розповісти світові про відсіч українців та акцентувати на важливості міжнародної підтримки. Проект включає графічний дизайн, брендбук, детальний план, два примірні стенди з високоінтерактивними експонатами з їх історією та відеопрезентацію проєкту. Інформаційні стенди мають бути мобільними, щоб зїх допомогою можна було швидко розгорнути виставку будь де в Україні або в ЄС, і завдяки такій мобільності потенційні партнери погодились б її взяти для експонування.
43.
ID: 7SCH11-30581
Назва проекту: Підготовка та проведення виставки акварелей Дар'ї Паламарчук "Парость"
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 199083.20
Запитувана сума від УКФ: 199083.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вінниця,
Опис проекту: Метою проєкту є мистецьке вираження ідеї відродження післявоєнної України через культурний код нації (писанку), підкреслення національної єдності та гідності, загальнолюдських цінностей, важливості збереження свого коріння. Мети проєкту буде досягнуто шляхом: 1) створення серії картин та аудіороликів; 2) підготовки й проведення виставки; 3) видання каталогу картин. Протягом реалізації проєкту художниця створить 22 акварельні картини, 24 вірші та 24 аудіозаписи. Це продовження вже розпочатої роботи над цієї серією – 2 картини створені раніше. Результатом проєкту стане проведення персональної виставки акварелей протягом 21 дня, видання і розповсюдження каталогу картин «Парость», запис і розповсюдження відео майстер-класів з акварелі
44.
ID: 7SCH11-33113
Назва проекту: Проєкт "Анімація традицій"
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 55560
Запитувана сума від УКФ: 55560
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає відновлення індивідуальної культурно-мистецької діяльності з пісочної анімації та проведення концертів з пісочної анімації для внутрішньо-переміщених осіб (впо) Харкова у супроводі розповідей про українські традиційні свята. Все це сприятиме поліпшенню фізичного та психологічного стану впо, їх соціальному та емоційному благополуччю в умовах щоденних стресів, викликаних збройною агресією російської федерації проти України. Окрім цього, проєкт популяризуватиме українську культурну спадщину (свята та звичаї) в умовах викликів війни російської федерації проти України.
45.
ID: 7SCH11-30526
Назва проекту: Гірська лихоманка
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 142318.00
Запитувана сума від УКФ: 142318.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Яремче, Івано- Франківська область, місто Косів, Івано- Франківська область, село Микуличин, Івано- Франківська область, селище Ворохта, Івано- Франківська область,
Опис проекту: Розробка документального короткометражного проекту «Гірська лихоманка» - фільму, котрий розповість як за два роки війни змінилися невеликі містечка та селища в Карпатах після переселення туди внутрішньо переміщених осіб. В рамках проекту ми будемо досліджувати як змінилися поведінка, побут, звички, вподобання та мова спілкування місцевих мешканців та ВПС при взаємних контактах. В рамках стипендії також планується розробка розширеного трітменту для, в подальшому, реалізації цього проєкту в повнометражному кіно.
46.
ID: 7SCH11-35775
Назва проекту: Дочка
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 185000
Запитувана сума від УКФ: 185000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: ПРОЄКТ є фінальною стадією пост-продакшн работ для повнометражного фільму “Дочка”, який заснований на реальних подіях та розповідає історію дівчини підлітка, яка разом із родиною опинилась в заручниках у російських солдат під час перших днів російського вторгнення. Метою ПРОЄКТУ є донесення через форму кіно правдивої інформації до іноземної аудиторії про події, які трапились в Україні під час вторгнення російських окупантів, а також протидія культурній складовій російської військової агресії. Результатом ПРОЄКТУ є повна фіналізація Фільму, включно зі створенням фінальних кіно-копій з англомовною версією субтитрів.
47.
ID: 7SCH11-00009
Назва проекту: Зранені війною
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 161288
Запитувана сума від УКФ: 161288
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київькоа область,
Опис проекту: Метою проєкту є створення культурно-мистецького продукту з широкою культурно-просвітницькою складовою з сучасної тематики війни з російською федерацією шляхом відновлення роботи над короткометражним документальним фільмом «Зранені війною», хронометражем 20 хв., та його оприлюднення.
48.
ID: 7SCH11-35781
Назва проекту: «Сплети Україну»
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 88200
Запитувана сума від УКФ: 88200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: «Сплети Україну» – онлайн-курси з бісероплетіння, спрямовані на відтворення орнаментів етнорегіонів України та вдосконалення технік бісероплетіння. Учасники матимуть змогу поглибити знання про історію традиційних українських прикрас і сприяти поширенню культурного коду. Проєкт допоможе його учасникам, зокрема вимушено переселеним особам, полегшити переживання через війну та надасть їм нових навичок, які ті згодом зможуть навіть монетизувати.
49.
ID: 7SCH11-35506
Назва проекту: Соломія. Паралельні голоси
Рейтинг: 231
Загальний бюджет проекту: 864000.00
Запитувана сума від УКФ: 186512.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Львів, м. Кропивницький, м.Київ,
Опис проекту: Створення документальної вистави про видатну українську оперну співачку світової слави Соломію Крушельницьку. За основу вистави взято листування, архівні документи та свідчення артистки та її сучасників. Вистава носить фантасмагоричний характер: одночасно поєднані три часові та ігрові простори - Соломія свідчить на допиті в НКВС в радянський період свого життя, дає майстер-клас студентам в Польщі та інтерв'ю в Італії. Важливим контрастом вистави є всесвітня слава української оперної зірки та цинічна й жорстока поведінка з артисткою совєцької влади в особі двох НКВС-ників. Є письмове підтвердження від дирекції театру Корифеїв в м.Кропивницькому готовності надати базу театру та ресурси для постановки та прем'єрного показу вистави.
50.
ID: 7SCH11-07340
Назва проекту: Хустина Вероніки: пісні бою і спротиву
Рейтинг: 231
Загальний бюджет проекту: 199900
Запитувана сума від УКФ: 199900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає підтримку української глибокої музики і створення нового музичного продукту гурту музикантів під орудою Юрія Йосифовича. Юрій Йосифович розробляє концертну програму з рок-гуртом, в основі якої є матеріал сольного етноелектронного проєкту «НОВА АВТЕНТИКА» та нові твори. Проєкт орієнтований на запис та створення відеокліпів трьох знакових пісень авторства Юрія Йосифовича часу війни: «За горами гори», «Вероніка» та «Бий». Це дуже важливі пісні для підтримки духу народу і рефлексії про війну. 3 пісні і 3 відеокліпи стануть першою презентацією аудиторії нового гурту Йосифовича, а релізи вийдуть з комплексною професійною підтримкою. Проєкт буде запрезентований на благодійному концерті гурту у Львові, з онлайн-трансляцією.
51.
ID: 7SCH11-35068
Назва проекту: Міні-альбом авторських композицій "Емоції війни"
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 115000
Запитувана сума від УКФ: 115000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Під час проекту мною буде створено музику і тексти до 5 авторських пісень, головний зміст яких передаватиме ключові емоції суспільства, яке перебуває в стані повномасштабної війни. Як результат, буде написано і видано міні-альбом “Емоції війни”
52.
ID: 7SCH11-33313
Назва проекту: "Сила згуртованості: Імунна підтримка у воєнний час"
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 61340.00
Запитувана сума від УКФ: 61340.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Опис Проекту: Мій фотопроект покликаний підняти обізнаність і надати погляд зсередини на боротьбу з імунними захворюваннями в умовах війни. Серія автопортретів, зроблених мною в лікарні під час лікування тиреотоксикозу, слугуватиме джерелом натхнення та підтримки для інших людей, які стикаються з подібними проблемами.
53.
ID: 7SCH11-08239
Назва проекту: Культурний шлях Гедиміновичів: матеріальна спадщина Литви XIV-XVI ст. на теренах України
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 149050.70
Запитувана сума від УКФ: 149050.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька обл., с. Меджибіж, Хмельницька обл., м. Луцьк, Волинська обл., м. Мукачево, Закарпатська обл., м. Кропивницький, Кіровоградська обл., с. Торговиця, Новоархангельська селищна громада, Голованівський р-н Кіровоградської обл., м. Кременець, Тернопільська обл., м. Володимир, Волинської обл., м. Острог, Рівненська обл.,
Опис проекту: У 1362 р. внаслідок переможної Синьоводської битви над ординцями українські землі увійшли до складу Великого князівства Литовського. Ця подія вплинула на подальшу долю не лише України та Литви, а й усього Балто-Чорноморського регіону. За період близько двохсот років через шлюбні зв’язки представники династії Гедиміновичів створили нову політичну еліту. За цей час на теренах українських земель будуються нові замки, міста, упроваджується магдебурзьке право, закладаються основи парламентаризму та демократії, прокладаються нові торгові шляхи тощо. Це відобразилось у матеріальній культурі, що у сучасній Україні практично не вивчено. Тому метою проєкту є дослідження саме артефактів матеріальної культури XIV–XVI ст., пов'язаних із Литвою, із музеїв України та їх опрацювання. Результатом стане видання відповідного аналітичного каталогу.
54.
ID: 7SCH11-35423
Назва проекту: Фотовиставка "Тіні війни"
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 192709
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Привіт. Планую організувати фотовиставку воїнів ЗСУ з короткими текстовими і аудіо інтерв'ю, де висвітлю історії їхнього становлення як бійців і як громадян. Метою заходу є популяризація культу захисника в суспільстві, мотивація громадян ставати до лав ЗСУ. Результатом буде як проведення офлайн виставки в м.Львів, так і онлайн висвітлення в ЗМІ аудіо і фото контенту.
55.
ID: 7SCH11-27268
Назва проекту: Дрон-Сіті
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 179200
Запитувана сума від УКФ: 179200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Kиїв,
Опис проекту: "Анімаційний серіал для дітей від 7 до 10 років про родину дронів. У недалекому майбутньому дрони виконують для людей різні роботи. Двоє дітей дізнаються, що їхні дрони насправді живі та мислячі. Разом вони пройдуть чергу пригод, допомагатимуть іншим людям та дронам, рятуватимуть місто і навіть світ, боротимуться зі злими роботами. Протягом серіалу діти також дізнаються про внесок дронів у перемогу над технічними пристроями, які покращують життя, та розвиватимуть інтерес до технологій. Мета проекту - виконати частину робіт підготовчого періоду виробництва анімаційного серіалу. Результатом будуть сценарії для 8 епізодів та біблія проекту з персонажами.
56.
ID: 7SCH11-35713
Назва проекту: "Майстерня літургійного і традиційного співу"
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 96000
Запитувана сума від УКФ: 96000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Пісні допомагають відтворити не лише історичні події, але і національну культуру певного періоду. В українській історії спів є і був однією з рушійних сил національно-культурного розвитку нашої держави. Проект «Майстерня літургійного і традиційного співу» має стати місцем дослідження, збереження та відтворення релігійних і традиційних народних пісень під час війни в Україні. Залучаючи до цього проекту людей різного віку та статі, які не є професійними музикантами, ми зможемо популяризувати культурну спадщину у сфері літургійного і традиційного співу серед широких верств населення.
57.
ID: 7SCH11-35642
Назва проекту: Ритміка орнаменту Василя Кричевського, увічнена в металі: ковальські рефлексії.
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 139953.00
Запитувана сума від УКФ: 139953.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: сел. Опішня, Полтавська область, сел. Диканька, Полтавська обл.,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення великої кованої композиції з використанням орнаментики Василя Кричевського для привернення уваги до його постаті на хвилі святкувань 150-ої річниці від дня народження та української національної культури вцілому. Композиція буде встановлена в одному з важливих культурних центрів України- Музеї мистецької родини Кричевських в сел. Опішня, який є структурним підрозділом Національного музею-заповідника українського гончарства. Захопившись орнаментами Василя Кричевського, хочу спробувати втілити їх в металі та отримати унікальний досвід з виготовлення модульної композиції. 
58.
ID: 7SCH11-35107
Назва проекту: Одного разу у Гастінгсі
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 199510.00
Запитувана сума від УКФ: 199510.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Вінниця (Вінницька обл.), Хмільник (Вінницька обл.),
Опис проекту: Підготовка нової вистави Барського міського художнього аматорського театру «Одного разу у Гастінгсі» за мотивами маловідомого детективу Агати Крісті, участь у якій візьмуть, зокрема, актори-аматори з числа ветеранів та членів їхніх родин; підняття морального духу та сприяння покращенню ментального здоров’я українських захисників через покази вистави у військово-реабілітаційних медичних закладах Вінниччини.
59.
ID: 7SCH11-35778
Назва проекту: Сценарій телевізійної вистави “Антігона”
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 11014850
Запитувана сума від УКФ: 11014850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проєкт має на меті створити сценарій телевізійного спектаклю за мотивами давньогрецької трагедії Софокла “Антігона”. Проєкт передбачає створення сценарію телевізійної вистави, синопсису, розширеного синопсису, режисерської експлікації, поепізодний план, “біблія” персонажів (психологічні портрети персонажів) з метою подальшого пошуку та залучення міжнародного фінансування.
60.
ID: 7SCH11-33337
Назва проекту: Сонце нашої надії
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 116322
Запитувана сума від УКФ: 116322
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: смт Опішня, Полтавська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення монументальної дерев'яної скульптури "Сонце нашої надії" (3,5 м) на тему патріотизму й віри в найближчу перемогу та встановлення її в парку Національного музею-заповідника українського гончарства для залучення значної кількості поціновувачів українського мистецтва та привернення їхньої уваги до найгостріших тем нашого сьогодення. Дана робота стане продовженням циклу дерев’яних скульптур на тему боротьби українського народу з російськими окупантами, започаткованого стипендіатом за підтримки УКФ ще 2022 року, разом з тим сприяючи його подальшому професійному розвитку.
61.
ID: 7SCH11-35729
Назва проекту: Милі картинки з України попри війну
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 123238
Запитувана сума від УКФ: 123238
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Київ, Дніпро, Вінниця, Полтава,
Опис проекту: Виставка фотографій природи, зроблених мною під час моєї служби в ЗСУ, зокрема із зони бойових дій у Донецькій області та під час відряджень у міста України. Будучи у війську, я вибрав фотографувати квіти і природу, аби не сфотографувати нічого зайвого, і я намагався передати відчуття війни через ті фотографії. Ці знимки можуть бути милими, якщо сприймати їх безпосередньо, і навпаки — можуть бути драматичними, якщо згадати, якою є реальність поза кадром. Мета: дослідити символізоване проживання війни і представити його в публічному просторі та налагодити контакт між місцевими громадами і військовими через мистецтво. Результати: фотовиставка, фотоальбом у бібліотеках місцевих громад
62.
ID: 7SCH11-35600
Назва проекту: Створення і популяризація відеорубрики "PROчитати" за участі військових письменників.
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 64786
Запитувана сума від УКФ: 64786
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Рівне,
Опис проекту: Метою проєкту є популяризація військової літератури з метою протидії смисловій війні рф проти України, збереження історичної пам’яті та популяризація військових письменників серед молодіжної аудиторії. Всі відеоролики будуть публікуватись на сайті та соціальних мережах Рівненської обласної бібліотеки для молоді.Результатом проєкту буде створення 4 відеороликів з промоцією книг військових письменників з охопленням аудиторії в соціальних мережах не менше 5000.
63.
ID: 7SCH11-35747
Назва проекту: Стипендія на запис студійного міні-альбому власних аранжувань українських народних пісень та інструментальних композицій для акордеонного ансамблю.
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 115000
Запитувана сума від УКФ: 115000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Під час проекту мною буде створено 5 унікальних авторських аранжувань українських народних пісень чи інструментальних композицій на акордеонне тріо. У співпраці зі студійними аранжувальниками буде створено 5 плейбеків до моїх аранжувань. Як результат, будезаписано і видано міні альбом в сучасних популярних музичних стилях.
64.
ID: 7SCH11-34763
Назва проекту: «В боротьбі за Україну: від УПА до ЗСУ»
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 64000
Запитувана сума від УКФ: 64000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Волинська область,
Опис проекту: Серія мультимедійних лонгрідів з елементами репортажів та інтерв’ю про історичні локації УПА на Волині, передані пліч-о-пліч з історіями бійців нинішньої війни за незалежність України. Актуальною проблемою ми вважаємо те, що місцевий читач знає про повстанців небагато фактів, зазвичай цей пласт історії вивчається побіжно. 8 лонгрідів будуть опубліковані на сторінках найпопулярнішого інтернет-видання Волині для залучення широкої місцевої аудиторії.
65.
ID: 7SCH11-35572
Назва проекту: "Подорожній , коли ти прийдеш... "
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 195600
Запитувана сума від УКФ: 195600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Полонне,
Опис проекту: Вебфільм "Подорожній, коли ти прийдеш..." , складається з 40 короткометражних серій, з субтитрами англійською мовою, про загиблих в російсько-українській війні героїв Полонщини, що на Хмельниччині, його презентація, як відео-книгу пам'яті. Лейтмотив фільму - історія військовослужбовця Едуарда Сафронова, жителя Полонного, учасника війни, який дивом вижив після поранення, хоча шансів на життя було 2%. Едуард живе місією не дати людям забути про жертовний подвиг військових, які загинули. Він їде до рідних загиблих, щоб розказати, наскільки важливими стали для долі України їхні рідні. Зафільмованими історіями, він прагне увічнити в цифровому полі інформацію про звичайних людей, які стали героями, бо не злякавшись смерті, пішли воювати за свободу та незалежність своєї країни і віддали життя за життя.
66.
ID: 7SCH11-06324
Назва проекту: Просвітницький виставковий проєкт "Чорнобиль: без строку давності"
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 189550
Запитувана сума від УКФ: 189550
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Київ,
Опис проекту: Просвітницький виставковий проєкт "Чорнобиль: без строку давності" передбачає створення нової інтерактивної музейної експозиції у Національному музеї «Чорнобиль» (м.Київ) для актуалізації теми Чорнобильської катастрофи та її наслідків. Нова експозиція буде присвячена висвітленню подій, пов’язаних із історією та аварією на Чорнобильській АЕС, мужності і жертовності ліквідаторів, які ціною героїчних зусиль зупинили всепланетну катастрофу, сприятиме усвідомленню відвідувачами наслідків найбільшої ядерної катастрофи світу та трансформації ставлення до Чорнобильської катастрофи і ядерної безпеки.
67.
ID: 7SCH11-35523
Назва проекту: Жити будемо ми
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 190.000
Запитувана сума від УКФ: 190.000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Авторські пісні на воєнну тематику композитора Володимира Трача та поета Івана Коваля. Проект передбачає запис пісень в акустичному форматі та відеозйрмка програми, що скаладається з семи пісень.
68.
ID: 7SCH11-28997
Назва проекту: Рік українського традиційного дитинства
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 86106
Запитувана сума від УКФ: 86106
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Княгининок,
Опис проекту: Проект "Рік українського традиційного дитинства" - це серія графічних робіт на склі, що висвітлює забави і побут малих українців минулих і позаминулих століть впродовж календарного року. Сюжети створені на основі розповідей від людей старших поколінь, етнографічної літератури та старих фотографій, в тому числі і з територій України, що були, або є на сьогоднішній день в окупації російської федерації. Проект передбачає висвітлення цих сюжетів у нових художніх формах і подальшу популяризацію якнайширшій аудиторії.
69.
ID: 7SCH11-33945
Назва проекту: Музичний альбом "Дім/Дим: щоденник війни" про Херсон та область після початку повномасштабного вторгнення
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 199534.70
Запитувана сума від УКФ: 199534.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Херсон, Миколаїв, Одеса, Київ, Львів,
Опис проекту: Створення музичного альбому із 12 пісень про Херсон та область після початку повномасштабного вторгнення. Пісні створені на основі авторських віршів стипендіатки та текстів вокаліста. Охоплюють теми: початок повномасштабного вторгнення; життя в окупації; героїзм херсонських пожежних-рятувальників, які до 1 вересня працювали в окупації під українським прапором; неймовірні подвиги воїнів Збройних Сил України, завдяки яким ми можемо творити; вибір: лишатися в окупованому місті чи виїжджати; долю ВПО; обстріли Херсона й області після звільнення; досі окупований лівий берег. Концерти-презентації альбому наживо в містах України: Херсон, Миколаїв, Одеса, Київ, Львів, а також онлайн для жителів Польщі, США та Німеччини.
70.
ID: 7SCH11-07915
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 160014.00
Запитувана сума від УКФ: 160014.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Проєкт "Провідник" - це ігровий серіал, що складається з 6 серій. Перші 3 серії було створено в рамках грантової програми від Української кіноакадемії за підтримки Netflix. Наразі 3 серії готові, і ми шукаємо фінансування на наступні 3 серії, щоб завершити написання і розробку повністю 1 сезону. "Провідник" - це історія про студента Женю, який влаштовується на роботу нічним санітаром в морг, раптом його колега – Ігор Іванович починає вести себе дивно і просить провести його. Наступного дня Женя дізнається, що Ігор Іванович помер 2 дні тому і Женя став провідником. Його місія – проводити душі мертвих, але він не готовий… і будь-яким чином намагається уникнути свого покликання. Тим часом, душ, які його оточують стає все більше і більше… І кожна з них чогось хоче… Жені вкрай необхідно вияснити чому саме він став провідником…
71.
ID: 7SCH11-30595
Назва проекту: Лекції з аудіовізуального мистецтва
Рейтинг: 213
Загальний бюджет проекту: 94115
Запитувана сума від УКФ: 94115
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: 3 лекції, засновані на досвіді міжнародних професіоналів з аудіовізуальної сфери для студентів, майбутніх студентів, діючих і майбутніх кіномитців з метою отримання актуальних знань і практичних навичок.
72.
ID: 7SCH11-35661
Назва проекту: Мальовничі укриття в Авангардівській громаді: мистецьке серце для маленьких українців
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 189000
Запитувана сума від УКФ: 189000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: смт Авангард, с. Прилиманське, с. Нова Долина, смт Хлібодарське,
Опис проекту: Метою проєкту є прикрасити унікальними малюнками стіни 5 укриттів закладів освіти - дитячих садочків та шкіл Авангардівської громади, а саме в смт Авангард, смт Хлібодарське, с. Прилиманське та с. Нова Долина. Ідея полягає в тому, щоб створити для дітей затишне середовище під час повітряної тривоги, перетворюючи звичайні стіни укриттів на витвори мистецтва. Це не лише підтримає моральний дух маленьких українців, але й заспокоїть їх, зробивши цей час менш напруженим, діти зможуть продовжити гратися чи вивчати предмети у комфортних стінах, які не нагадують стіни типового укриття чи підвалу. Відповідні укриття є власністю Авангардівської селищної ради, що виступає на підтримку цієї ініціативи.
73.
ID: 7SCH11-35520
Назва проекту: Проєкт "Петриківська Квітка розквітає" перлина української культури. Відеоблог. Перший сезон
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 195884.00
Запитувана сума від УКФ: 195884.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна, м. Дніпро,
Опис проекту: Перший сезон YouTube шоу про перлину української культури Петриківкський розпис. Проєкт сприяє зміцненню морального духу українців, надає через вивчення петриківського розпису, розуміння автентичності української культури. Проєкт має на меті не тільки створити культурно-мистецький продукт, а ще привернути увагу іноземної аудиторії, та розкрити потенціал для сучасної світової культури. Для цього створено відеоблог українською мовою з англійськими субтитрами.
74.
ID: 7SCH11-35703
Назва проекту: Cерія живописних парадних портретів «Наречені Героїв»
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 20000
Запитувана сума від УКФ: 180372.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Стипендія на відновлення культурно-мистецької діяльності. На створення серії "Наречені Героїв" в стилі парадних портретів. Живописні твори розміром 190х100см та 120х70 см будуть виконані олійними та акриловими фарбами на полотні з колажними вставками стилізованих орнаментальних елементів. Весілля під час війни - це сакральний ритуал перемоги життя над смертю, любові над злом, запорука збереження та продовження роду. Автор зобразить портрети Наречених Героїв – дівчат, які чекають, вірять, підтримують і мотивують наших Захисників на подвиг. Для досягнення переконливої образності вони будуть вбрані в ошатні весільні строї шляхетних образів козацької доби. В проєкті буде досліджено традиція героїзації воїна- захисника, та зв’язок генетичного коду українського лицарства. Проєкт має на меті показати зв'язок поколінь, духовну єдність культурних традицій українського народу, фундаментальні цінності життя в часи скрут і визвольних війн за власну ідентичність та незалежність.
75.
ID: 7SCH11-01753
Назва проекту: Золота доба українського хорового класицизму
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 132957
Запитувана сума від УКФ: 132957
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Протягом чотирьох століть українська національна культура потерпає від репресій північно-східного ворога. Знищення творчості, примусове повернення до Санкт-Петербурга, переслідування та ув'язнення, заборона співати в церквах духовно-хорові концерти. Зрештою загальна антипатія до духовності Павла I а пізніше Олександра I вкрай нищила розвиток української духовної музики. Метою проєкту є створення професійного відеозапису концертного виконання хором "Воскресіння", що з міста Івано-Франківська кращих шедеврів золотої доби класицизму до якої входять композитори Березовський, Бортнянський, Ведель та Дегтяревський. Символічно загарбницька рука царської росії в різний спосіб доклалася до життєвого шляху кожного з цих композиторів. Вкрай необхідно сьогодні в час війни голосно на цілий світ говорити про те, що ці композитори є українцями, писали українську музику і ніколи їй не зраджували.
76.
ID: 7SCH11-35759
Назва проекту: #моресексизму
Рейтинг: 201
Загальний бюджет проекту: 200000.00
Запитувана сума від УКФ: 200000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: #моресексизму – це відновлення доповномасштабного відеоблогу на YouTube (стара назва #шопосексизму), у якому авторка аналізуватиме медіаконтент, кіно, літературу та українську публічну політику на гендерні упередження. Мета проєкту – підвищити обізнаність суспільства щодо сексизму, який на різних рівнях шкодить жінкам. Зокрема, й побутовий сексизм в армії стає на перешкоді мобілізації жінок, які не готові боротися з упередженнями. Армія – це відображення суспільства, а отже починати працювати потрібно на усіх напрямках. YouTube-формат робить цю просвітницьку роботу ближчим до людей та легшим до сприйняття. Попередній проєкт вже мав сформовану авдиторію, але, на жаль, повномасштабне вторгнення Росії стало на заваді його розвитку.
77.
ID: 7SCH11-02497
Назва проекту: Дмитро ЯВОРНИЦЬКИЙ та КОЗАЦТВО очима дітей
Рейтинг: 197
Загальний бюджет проекту: 197340.00
Запитувана сума від УКФ: 197340.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро, Харків, Україна,
Опис проекту: Популяризація серед дітей та юнацтва постаті всеукраїнського значення - легендарного історика козацтва, видатного культурного та громадського діяча України Дмитра Яворницького та історії козацтва через видання інтерактивної книжки, написаної дітьми – учасниками творчих дитячих конкурсів 2015, 2020, 2024 років. Книжка -каталог буде створена у друкованому форматі, як E-book у трьох форматах з диджиталізованними літературними, художніми творами, відео та комп’ютерними презентаціями, які будуть зчитуватись через кюар-коди. Проведення серії презентацій книжки онлайн та офлайн в Дніпрі й Харкові, а також художньо-мультимедійної виставки дитячих робіт в м. Дніпро. Відновлення кураторської діяльності стипендіатки.
78.
ID: 7SCH11-27310
Назва проекту: Косачки
Рейтинг: 197
Загальний бюджет проекту: 53655.78
Запитувана сума від УКФ: 53655.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Косачки» - пластично-драматична вистава. Сюжет розгортається в причорноморських степах VII ст. до н.е. де на терені стародавньої України утворилося неповторне явище в людській історії – вольниця українського жіноцтва, відомих в світі як амазонки. Це історія про войовничих жінок з довгими косами як ознака незалежності, нескореності чоловічій зверхності (тому їх так і називали в народі — Косачки) які мають захищати свою державу від ворогів та шукати любов там, де любов не на часі. Мета проекту – створення (виготовлення) сценарію пластично-драматичної вистави «Косачки» для пропозиції втілення на сцені Київського національного академічного Молодого Театру. Результатом проекту стане сценарій пластично-драматичної вистави.
79.
ID: 7SCH11-35538
Назва проекту: ПОСТ МОСТ 6
Рейтинг: 196
Загальний бюджет проекту: 101156.96
Запитувана сума від УКФ: 101156.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Кам'янське, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Метою художнього проєкту ПОСТ МОСТ 6 є створення серії живописних картин, що об'єднані єдиною темою - самобутністю та специфікою індустріальних міст України. Результатом будуть створені 10 картин індустріальної тематики, інсталяція на тему "індустрія та людина", проведена виставка робіт у вересні 2024 року у Музеї історії міста Кам'янське.
80.
ID: 7SCH11-05947-2
Назва проекту: Мотиваційна поезія "Мируй небо миром". Відновлення індивідуальної творчої діяльності поетки Іванни Самчук
Рейтинг: 196
Загальний бюджет проекту: 199998
Запитувана сума від УКФ: 199998
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: місто Рівне, Рівненська область, виключно територія України (окрім тимчасово окупованих територій України).,
Опис проекту: Мотиваційна поезія "Мируй небо миром". Відновлення індивідуальної творчої діяльності поетки Іванни Самчук. Проект спрямований на підтримку індивідуальної творчої діяльності поетки Іванни Самчук, яка залишилася і продовжує свою діяльність на території України. Водночас даний проект сприяє відновленню індивідуальної творчої діяльності авторки, оскільки більшість авторів втратили таку можливість через збройну агресію росії. За результатом реалізації проекту, буде створено новий індивідуальний творчий культурно-мистецький продукт "Мируй небо миром" та сенс, спрямований на культурний спротив російській агресії та підняття бойового духу українців.
81.
ID: 7SCH11-35698
Назва проекту: Я впорядку
Рейтинг: 193
Загальний бюджет проекту: 87415
Запитувана сума від УКФ: 87415
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає створення серії з 10 гіпсових скульптур, де за допомогою синтезу художніх форм ми прагнемо порушити питання феномену стійкості людської особистості в особливо лихі часи. В кожній скульптурі ми хочемо втілити стан внутрішнього світу людини, яка існує в нових реаліях. Після реалізації передбачається проведення виставки з перфомансом (для якого буде створена додаткова 11 скультура) під час її відкриття. В результаті ми хочемо щоб кожен глядач, який вивчить експозицію як поверхнево, так і більш глибоко, зможе в повній мірі осягнути важливість порушеної теми, переосмислить ідею через власні переживання і в перспективі почне краще дбати про своє ментальне здоров'я.
82.
ID: 7SCH11-35563
Назва проекту: UNAKK
Рейтинг: 192
Загальний бюджет проекту: 155688
Запитувана сума від УКФ: 160000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Київ, м. Полтава,
Опис проекту: Проєкт спрямований на підвищення популярності українського музичного контенту (зокрема, репу, хіп-хопу) шляхом розвитку власного бренду та пісень виконавця. Музична діяльність передбачає розкриття тем буденного життя українців в умовах війни. Заплановані результати: PR-компонент: PR-стратегія затверджена; бренд артиста оновлений; контент-план релізу пісень затверджений та розпочався. Проведено аналіз української музичної сцени; проведено SWOT-аналіз артиста та його музики; визначено бюджет на музичні релізи. Розширення мережі (контактів) передбачає налагодження контактів артиста з міжнародними та національними ЗМІ.
83.
ID: 7SCH11-35192
Назва проекту: "мій прадід був волхвом"
Рейтинг: 192
Загальний бюджет проекту: 228400
Запитувана сума від УКФ: 128400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Запоріжжя,
Опис проекту: Створення відеозапису вистави з метою подальшої репрезентації. Вистава "мій прадід був волхвом" про глибинний зв’язок з родовою системою, як однією з визначальних складових самоідентифікації людини. Символічна, міфічна, напівдокументальна драма, про пошуки призначення та віднайдення зв’язку із корінням. Пам'ять поколінь - не щось міфічне чи езотеричне. Це пам'ять тіла, код матерії, усвідомлюючи які, рід стає не абстрактним сюжетом, а потужним надійним тилом й надцінним досвідом. За допомогою танцю, живої музики й етнічних співів, символічних образів, архаїчних історій та відео - ми спробуємо розкрити важливість та проблематику відносин людини з родом, висвітлити спробу знищення української традиції та культури й подарувати глядачеві надію на світле майбутнє.
84.
ID: 7SCH11-35453
Назва проекту: Створення інтерактивної карти «Жива історія Холодного Яру»
Рейтинг: 192
Загальний бюджет проекту: 149240
Запитувана сума від УКФ: 149240
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Медведівка Черкаського р-ну Черкаської обл.,
Опис проекту: Створення інтерактивної карти Холодного Яру з відеосупроводом, яка висвітлюватиме історію, пам’ятки та природні особливості краю – місця значимого для становлення української незалежності, в динамічному розвитку від найдавніших часів до сьогодення. Карту буде використано для доповнення експозиції «Холодний Яр – земля вільних» (Медведівський краєзнавчий музей, с.Медведівка Черкаського р-ну Черкаської обл.), створеної у 2021, 2023 р. за підтримки УКФ
85.
ID: 7SCH11-35568
Назва проекту: UKRAINE wARTime
Рейтинг: 190
Загальний бюджет проекту: 200
Запитувана сума від УКФ: 200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт «UKRAINE wARTime» представляє особисті свідчення митців. Завдяки широкому спектру засобів, він об’єктивно та об’ємно показує війну. Тож справедливість може бути встановлена ​​якомога швидше! Об'ємний ефект досягається за рахунок широкого діапазону практик. Експозиція включає як традиційні жанри – живопис, графіку, скульптуру та гобелен, так і сучасні медіа, зокрема колаж, інсталяцію та відеоарт. Метою куратора є розвиток виставкового проєкту в музейному форматі, віртуальному та реальному, для реалізації в усьому світі. Перша виставка проєкту відбулася у липні 2022 року поблизу Стамбула (Туреччина) після резиденції українських митців. Друга й третя – в Польщі (Варшава). Наразі експозиція налічує понад 50 робіт 14 українських художників. У межах стипендії планується вперше показати повну виставку проєкту в Україні та книгу-каталог.
86.
ID: 7SCH11-02486
Назва проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності в сфері кіновиробництва, Світлана Полікашкіна
Рейтинг: 189
Загальний бюджет проекту: 157010
Запитувана сума від УКФ: 157010
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Відновлення культурно-мистецької діяльності у сфері кіновиробництва, зокрема придбання витратних матеріалів та обладнання, необхідних для подальшої роботи у сфері виробництва відеоконтенту (відновлення творчої спроможності стипендіата).
87.
ID: 7SCH11-35608
Назва проекту: Історії незламної нації
Рейтинг: 188
Загальний бюджет проекту: 193800
Запитувана сума від УКФ: 193800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Фотовиставка «Історії незламної нації» складається зі світлин та інтерв'ю героїв сьогодення. Героїв російсько-української війни. Здебільшого це звичайні люди, які у лютому 2022-го добровільно пішли захищати свою країну або ветерани АТО які знов пішли на фронт. Але також це історії цивільних, простих українців, які не схотіли лишити свою країну у біді.
88.
ID: 7SCH11-35728
Назва проекту: Вокальний альбом "ЕТНОФОРМАЦІЯ"
Рейтинг: 188
Загальний бюджет проекту: 196000
Запитувана сума від УКФ: 196000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: місто Івано-Франківськ,
Опис проекту: Слова та магічні дії з давніх давен допомагали відобразити емоції та світ довкола, ритмізуючи їх в слова та пісні. Вони постали у вигляді унікальних духовно-естетичних систем, відомих як фольклор або народна творчість. У вокальному проекті «ЕТНОФОРМАЦІЯ» Ксенії Пранничук та Галини Баранкевич розкривається неймовірна палітру українського фольклору в його оригінальних духовних та естетичних джерелах, у словах що втратились та забулись внаслідок російської експансії. Сьогодні вони проявляються у власній інтерпретації мистецького досвіду, фокусуючись на оригінальних лемківських народних піснях воєнної, ректрутської, любовної, світлої та трагічно-забороненої тематики, у комплексі відображаючи традиції та культуру лемків – етнічної групи українців, що відстоюють єдність з українським народом.
89.
ID: 7SCH11-09125
Назва проекту: “Червона РУТА” виставка арт-об’єктів з використанням авторської техніки вишиття.
Рейтинг: 185
Загальний бюджет проекту: 199169.00
Запитувана сума від УКФ: 199169.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Символізм і знаковість притаманні українській культурі. Одним з маркерів-символів для українців стала пісня-шедевр славетного буковинця Володимира Івасюка - “Червона рута”. Мій проект - пошук розширення візуальних варіантів цього символу через авторську техніку вишивки та можливостей застосування створених зразків в елементах декору, одязі, арт-об'єктах… Проект передбачає створення колекції сучасних дизайнів зразків-узорів авторської техніки вишиття "тайстринка" за мотивами основних композиційних прийомів традиційної української вишивки та за авторськими розробками , створення з їх використанням елементів декору, текстильних виробів і арт-обєктів. Результатом роботи над проектом буде виставка - презентація візуалізації символу “Червона РУТА” , присвячена 75-річному ювілею автора чарівної квітки - Володимира Івасюка.
90.
ID: 7SCH11-35320
Назва проекту: Вистава "Копи проти Равликів"
Рейтинг: 183
Загальний бюджет проекту: 105222.00
Запитувана сума від УКФ: 105222.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Створення вистави "Копи проти равликів" за п'єсою сучасної української драматургині Ніни Захоженко та виготовлення декорації до неї. Проєкт буде здійснено режисером Робом Фельдманом, переможцем театрального фестивалю “Митниця. Нова режисура” на базі Театру на лівому березі Дніпра в кооперації з художницями Sestry Feldman.
91.
ID: 7SCH11-35614
Назва проекту: Створення музичного альбому "Reanimated"
Рейтинг: 180
Загальний бюджет проекту: 148800
Запитувана сума від УКФ: 148800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Ужгород, Ужгород,
Опис проекту: Наразі ми працюємо над автентично-індустріальним проєктом “Progressive Station”,плануємо записати альбом - Реанімейтед з 8 тематичних композицій в якому використовуються саморобні музичні інструменти (пружини натяжіння, трубофон, ватерфон, термінвокс) та наукові футуристичні прилади (Труба Рубенса, Трансформатор Тесла, Драбина Іакова). Основною метою цього проєкту є об’єднання давнього українського фольклору з нетрадиційним для нього звучанням, використовуючи всі вищевказані інструменти. Результатом цього проєкту буде створено автентично- індустріальний альбом, котрий зможе розширити погляд на українську музичну індустрію, та бути конкурентно спроможним серед європейських альбомів подібного жанру.
92.
ID: 7SCH11-35677
Назва проекту: Спадковість
Рейтинг: 177
Загальний бюджет проекту: 164612
Запитувана сума від УКФ: 164612
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Проект «Спадковість» присвячений розкриттю української культурної спадщини через виставку картин про міста України у сучасній інтерпретації модернізму. Його мета - відновлення та меморіалізація культурної спадщини, а також реінтерпретація творчості авангардних художників. аби повертати українським авангардистам українське обличчя, викрадене колоніальним минулим. Відновлювати тяглість від авангардних 1920-х,– і до наших 2020-х. Результати включають створення нового культурного наративу, підтримку митців та привертання уваги до деокупованих міст, що сприятиме розквіту культурно-мистецького простору в Україні.
93.
ID: 7SCH11-03687
Назва проекту: Тіні
Рейтинг: 177
Загальний бюджет проекту: 5120000
Запитувана сума від УКФ: 150000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ та Київська область, Дніпро та Дніпропетровська область, Чернігів та Чернігівська область,
Опис проекту: У 2020 році я почала роботу над фільмом про фотографа, який робив проєкт про бездомних. Це мав бути другий фільм із трилогії про аутсайдерів у суспільстві. Але 2022 все змінив. Тепер бездомність не є чимось абстрактним, а стосується кожного українця. Це якась нескінченна жахлива лотерея. І наш фільм став страшною казкою про те, як знайти дім і себе.
94.
ID: 7SCH11-05981
Назва проекту: Культурно-інноваційний туристичний центр м. Запоріжжя з найбільшим у Європі годинником Єднання, музеєм Символів Боротьби та Меморіалом Захисників Незалежності України - архітектурний 3д макет нової будівлі та реконструкції площі м. Запоріжжя
Рейтинг: 174
Загальний бюджет проекту: 199990.00
Запитувана сума від УКФ: 199990.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Запоріжжя, значення для України в цілому та Міжнародної спільноти,
Опис проекту: Головною проблемою людства є різноманітність: культурна, расова, економічна, політична, географічна, релігійна та інші. Основна мета проекту в цілому – реконструкція відповідно до закону про декомунізацію Запоріжжя з будівництвом унікального в Україні та світі культурно-соціального проекту: Культурно-туристичного центру з найбільшим у Європі годинником Єднання. Це місто майстрів, місто зустрічей, дозвілля, виховання людей, яких поєднує будь-що - любов, пісня, танець, мистецтво, спорт, освіта, культура. Метою саме грантової заявки є створення унікального живого архітектурного макету будівлі Центру та проекту реконструкції площі з подальшим представленням проекту на обговорення громаді Запоріжжя, Запорізької області, України, участь з макетом у міжнародних виставках та програмах відновлення України, презентація іноземним гостям та організаціям, які підтримують Україну. Ще три довгих роки потому, філософія Проєкту увібрала в себе слова, значення яких, особливо після сумних дат 2014 і 2022 років у новітній історії України, стали як ніколи значущими в Україні: Єдність, Соборність, Час, Єдність берегів, людей, регіонів, культурне відродження та відновлення України. Проект Центру, кажу це з гіркотою в серці, доповнюють музей сучасної символіки боротьби та Меморіал Захисникам Незалежності України. Основа існування світу - Єдність. Це стосується і підтримки. Немає чужої родини, села, міста, навіть країни і планети. Але, на жаль, не всі це розуміють, особливо у Світі. Тому потрібні такі проекти, які знову привернуть увагу, в тому числі до військової агресії, сприятимуть допомозі через інші сфери впливу на внутрішнє та міжнародне суспільство. Проект був представлений у ЗМІ разом з іншим проектами оборонної допомоги країні, але, згідно з редакційними завданнями, він не на часі, як і культура та освіта загалом. Всі говорять тільки про війну. Але, якщо постійно говорити про війну, війна не зупиниться. (Цей проект не про смак пирога в 100 словах, вибачте).
95.
ID: 7SCH11-06467
Назва проекту: Підтримка діяльності художньої студії та організація дитячої художньої виставки в дитячому психолого-педагогічному центрі "РозУмійко"
Рейтинг: 174
Загальний бюджет проекту: 149800
Запитувана сума від УКФ: 149800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Відновлення та підтримка роботи дитячої художньої студії в психолого - педагогічному центрі "РозУмійко" м.Києва, діяльність якої буде сприяти пропрацюванню посттравматичного синдрома у дітей, який викликаний війною. Як результат: створення виставки дитячих робіт на тему війни з російською федерацією з відображенням героїчної боротьби українського народу, як момент рефлексії та зміцнення почуття вдячності, поваги та любові до наших героїчних захисників.
96.
ID: 7SCH11-33919
Назва проекту: Відновлення проведення занять з живопису
Рейтинг: 174
Загальний бюджет проекту: 85993
Запитувана сума від УКФ: 85993
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає проведення серії з 10 майстер-класів з живопису для жінок та дітей, які є внутрішньо переміщеними особами та постраждалими від війни. Кожен майстер-клас розрахований на групи від 6 до 10 осіб. Заняття будуть використовуватися як засіб арт-терапії для психологічної підтримки та відновлення морального духу учасників. Фінансування зі стипендії буде витрачатися на: Закупівлю Матеріалів: Придбання якісних художніх матеріалів (фарб, пензлів, полотен тощо) для учасників майстер-класів. Організація Виставки: Закінчення серії майстер-класів планується проведенням виставки, де будуть представлені створені роботи. Витрати включатимуть оренду простору, оформлення експозиції та рекламні матеріали. Підготовка та Проведення Занять: Фінансові ресурси будуть спрямовані на організаційні аспекти, такі як планування та координація занять, розробка навчальних планів та референсів, які допомагатимуть у проведенні майстер-класів. Кінцевою метою проекту є не лише надання психологічної підтримки учасникам через арт-терапію, але й підкреслення значення культурної спадщини України та її ролі в піднятті морального духу нації в умовах війни. Виставка живопису стане своєрідним відображенням емоційного стану учасників та їхнього відчуття національної ідентичності в цей критичний період.
97.
ID: 7SCH11-00539
Назва проекту: Українське хорове мистецтво крізь призму творчості композитора та диригента Федора Гощука
Рейтинг: 173
Загальний бюджет проекту: 185750
Запитувана сума від УКФ: 185750
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Березне Рівненська область,
Опис проекту: Проект присвячений висвітленню теми життя та творчості українського композитора та диригента Федора Гощука в контексті розвитку українського народного хорового мистецтва кінця ХХ-початку ХХІ століття. У рамках проекту буде видано двотомне видання, яке складатиметься з книги спогадів українських музикантів про життєвий шлях та музичну діяльність Федора Гощука, та книги невиданих досі авторських нот композитора, а також організовано тематичну виставку, яка присвячена історії розвитку українського хорового мистецтва через призму творчості Федора Гощука.
98.
ID: 7SCH11-35511
Назва проекту: Дослідження українських народних розписів
Рейтинг: 173
Загальний бюджет проекту: 61094.91
Запитувана сума від УКФ: 61094.91
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Самчиківка, Косів, Яворів,
Опис проекту: Проєкт стосується українських декоративних розписів, зокрема самчиківського, яворівського та косівського. Метою є їх популяризація та зруйнування міфів радянського періоду про українську культуру та декоративно-ужиткове мистецтво. Задля цього буде проведене наукове дослідження з виїзними експедиціями та створено каталог робіт даних розписів. Також будуть створені власні роботи для подальшого використання отриманих навичок з розпису у просвітницькій діяльності в Україні та закордоном. Створений каталог дозволить систематизувати знання про українські народні розписи, зацікавить українців використовувати автентичні приклади культури, а також зміцнить моральний дух у російсько-українській війні шляхом пізнання власної культурної спадщини.
99.
ID: 7SCH11-35246
Назва проекту: "Писати історію. Творити культуру"
Рейтинг: 171
Загальний бюджет проекту: 134.240
Запитувана сума від УКФ: 134.240
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Підготовка до видання, друк і розповсюдження (у твердій та цифровій версіях) збірника наукових і науково-популярних праць про культуру пам'яті й політику пам'яті в Україні у контексті посткомуністичної трансформації Європи.
100.
ID: 7SCH11-26733
Назва проекту: Юдита - душа України
Рейтинг: 171
Загальний бюджет проекту: 319361.36
Запитувана сума від УКФ: 199361.36
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Умань,
Опис проекту: Створення лінійки капсульної колекції одягу-трансформеру для сучасної жінки. В основу розробки лягли традиціїні елементи українського однострою.
101.
ID: 7SCH11-00919
Назва проекту: Чума
Рейтинг: 166
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Павлоград, Київ,
Опис проекту: Міні вистава за мотивами оповідання Пʼєра Буля «Загадковий святий»
102.
ID: 7SCH11-33667
Назва проекту: Збірка досліджень сучасної французької філософії «Fatigue académique»
Рейтинг: 166
Загальний бюджет проекту: 55000
Запитувана сума від УКФ: 55000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Славута,
Опис проекту: Проєкт «Fatigue académique» — це збірка досліджень, що досліджує сучасну французьку філософію і відповідає на питання про академічне виснаження. Мета проєкту полягає в аналізі впливу академічної праці на філософське співтовариство та його інтелектуальний розвиток. Результати досліджень розкривають нові підходи до вивчення французької філософії, розглядаючи виклики, з якими стикаються академічні співтовариства в сучасному світі – як культурологічно та політично, так і психоемоційно. Проєкт «Fatigue académique» фокусується на аналізі філософського середовища з урахуванням впливу навантаження, інтелектуальної напруги та суспільних очікувань на креативні дослідження, нові філософські ідеї та їхню імплементацію. Дана збірка надає унікальний інсайт в проблематику сучасної філософії в контексті академічного середовища.
103.
ID: 7SCH11-35484
Назва проекту: Пісня, як символ незламності українського народу!
Рейтинг: 164
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 124924
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Рівне, Рівненська область,
Опис проекту: Проект "Пісня, як символ незламності українського народу!" направлений на створення та популяризацію української пісні по всій Україні. Метою нашого проекту є створення української пісні та її розповсюдження на всіх музичних платформах та соціальних мережах для підняття морального та бойового духу українського народу. Результатом даного проекту буде не менше 5 пісень з супроводжуючим відеоконтентом.
104.
ID: 7SCH11-33440
Назва проекту: Подільські скам'янілі корали: мистецький засіб розкриття природи
Рейтинг: 163
Загальний бюджет проекту: 189363
Запитувана сума від УКФ: 189363
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, Львів, Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт спрямований на підтримку комплексного об'єкта культурно-природної спадщини, а саме: популяризацію та брендинг декоративно-сувенірних виробів із автентичних місцевих ресурсів. Передбачає розкриття естетичних властивостей скам'янілих коралів шляхом створення еталонних виробів, їх експозицію та інтерактивне залучення відвідувачів до їх виготовлення. Механізм - інтерпретація культурно-природної спадщини через зрозумілий привабливий образ (декоративний виріб, прикраса), що спонукає до її пізнання, розуміння та збереження. Результати: удосконалення та просування інноваційного регіонального бренду; популяризація культурної спадщини мистецько-просвітницькими засобами і експериментальне підтвердження художньої та комерційної цінності пропонованого бренду; фахова публікація.
105.
ID: 7SCH11-33562
Назва проекту: Пошматоване
Рейтинг: 163
Загальний бюджет проекту: 55485
Запитувана сума від УКФ: 55485
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Бородянка, Ірпінь,
Опис проекту: Створення серії експресійних живописних робіт та відеоарту про руйнування та біль які завдали війська рф на території міст Ірпінь та Бородянка під час повномаштабного вторгнення в 2022 році з метою меморалізації героїчної боротьби та мужнього спротиву українського народу
106.
ID: 7SCH11-33419
Назва проекту: «Клавір з творів кримськотатарського композитора 16 століття Гази ІІ Герай хана»
Рейтинг: 161
Загальний бюджет проекту: 148500
Запитувана сума від УКФ: 148500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Клавір з творів кримськотатарського композитора 16 століття Гази ІІ Герай хана” - проєкт, який має на меті повернути до життя і поширити кримськотатарську музичну спадщину 500-річної давнини, утвердивши її українське коріння, і, тим самим, затвердивши витоки кримськотатарської культури за багато віків до її окупації росією. Реалізація проєкту передбачає створення клавіру для фортепіано з флейтою 17 творів Гази ІІ Герай хану. Ці матеріали в електронному вигляді будуть поширені серед потенційно зацікавлених осіб з метою подальшої популяризації творчості видатного кримськотатарського митця. В довгостроковій перспективі даний клавір буде надруковано і поширено у музичні бібліотеки освітніх та концертних закладів.
107.
ID: 7SCH11-35403
Назва проекту: Український культурний простір
Рейтинг: 160
Загальний бюджет проекту: 168400
Запитувана сума від УКФ: 168400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: c. Щербані, Полтавський район, Полтавська область,
Опис проекту: Мета проєкту - облаштування smart-локації в Щербанівському ліцеї задля збагачення та вдосконалення знань учасників освітнього процесу щодо української культурної спадщини шляхом створення інноваційних та інтерактивних форм навчання. Метою проєкту є висвітлення краси та глибини українського мистецтва в умовах аргесії з боку рф через проведення просвітницьких заходів та ініціатив, популяризація народного мистецтва, стимулювання творчої діяльності та виховання естетичних смаків у молоді. Також ціллю даного проєкту є досягнення та визнання української культури на світовому рівні та посідання нею гідного місця в європейському просторі. Результатом проєкту буде популяризація серед громадськості українського мистецтва, підтримка та розвиток творчих починань, збільшення обсягу та різноманітності культурних подій.
108.
ID: 7SCH11-35416
Назва проекту: Пташка на крилах Мрії
Рейтинг: 159
Загальний бюджет проекту: 50000
Запитувана сума від УКФ: 50000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: «Пташка на крилах Мрії»: Створення графічної серії, де зображена Пташка з «Азовсталі» (Поліщук Катерина Олександрівна), що співала у підземеллях «Азовсталі» під час боїв за Маріуполь, та літака «Мрія», який був найбільшим та найпотужнішим літаком у світі. Проєкт зображуватиме Пташку, яка літає на спині літака «Мрія» над землею, де відбуваються бої. Я прагну використовувати різні матеріали, такі як олівці, маркери, лінери, щоб створити свій власний стиль та атмосферу. Цей проєкт підкреслює, що Пташка і літак «Мрія» є виразниками української національної ідентичності, культури, гордості та незламності. Пташка має сміливість, талант та креативність, які дозволяють їй підкорювати небо і серця людей.
109.
ID: 7SCH11-35308
Назва проекту: Диджиталізація кінематографічної спадщини режсера студії "Київнаукфільм" Альмара Серебренікова.
Рейтинг: 151
Загальний бюджет проекту: 85105.78
Запитувана сума від УКФ: 85105.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ (Україна),
Опис проекту: Упорядкування, дослідження, оцифрування найбільш цікавих і актуальних сьогодні матеріалів та фільмів творчої спадщини Альмара Серебренікова - яскравого представника київської школи науково-популярного кіно легендарної української студії "Київнаукфільм".
110.
ID: 7SCH11-35640
Назва проекту: Творю для Вас, я серцем і душею
Рейтинг: 150
Загальний бюджет проекту: 191300
Запитувана сума від УКФ: 191300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Бердичів, Житомир, Київ, Вінниця,
Опис проекту: Суть проекту: проводити благодійні виставки (зі зборами коштів для ЗСУ) по різним містам України, хочу ділитись своєю творчістю (власні картини). Хочу дарувати свою творчість людям,наближаючи Перемогу у війні! Нехай живе мистецтво і радує наші душі.
111.
ID: 7SCH11-35509
Назва проекту: Відтворення вишитих сорочок Чернігівщини
Рейтинг: 146
Загальний бюджет проекту: 74246
Запитувана сума від УКФ: 74246
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Липівка, Київська область, Розльоти, Коропський район, Чернігівська область,
Опис проекту: Мета мого проєкту спрямована на відновлення та збереження традицій народного ремесла вишивання сорочок, якому загрожує зникнення. У селі мого дідуся є вишиті сорочки, які просто складені у скринях і останні 20 років ніхто до них не дивився, не зберігав, не відтворював. Результатом мого проєкту стане збереження старовинної сорочки (їй понад сто років), створення схеми для вишивання, а також я зроблю деталізові фотознімки для поширення в інтернет-ресурсах і відтворю таку ж саму вишиту сорочку у декількох екземплярах. Також я планую розвивати вишивальництво у своїй громаді, де зараз проживаю та провести низку майстер-класів, презентацій по вишиванню.
112.
ID: 7SCH11-33914
Назва проекту: Чорноморськ - це Україна
Рейтинг: 137
Загальний бюджет проекту: 140000
Запитувана сума від УКФ: 140000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Чорноморськ, с. Малодолинське, с. Бурлача Балка, с. Олекасндрівка,
Опис проекту: "Чорноморськ - це Україна" - це культурний проєкт, мета якого полягає у проведенні серії культурно-просвітницьких заходів для поширення та популяризації культурної спадщини регіону. "
113.
ID: 7SCH11-07919
Назва проекту: Тілесна полі- та аналітика: онлайн лабораторія з дослідження сучасної української тілесності
Рейтинг: 131
Загальний бюджет проекту: 3
Запитувана сума від УКФ: 3
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Проект передбачає проведення онлайн лабораторії довкола теми сучасної тілесності українців. Коло запропонованих питань охоплює проблематику успадкованих і нав'язаних тілесних норм, накопичених викликів з доступності та інклюзії, еротику та гендерну політику, расові питання, проблему зміни образу колективного тіла, внаслідок спротиву військовій агресії росії. Дискусійна та практична складові лабораторії зосереджують увагу на -можливо- наявні у наших тілах пластах тілесності, спровокованих посттоталітарним, патріархальним, релігійним культурними чинниками. Ми будемо мати час на розмову, на вдумливе спостереження, і на рух як основні елементи пошукового процесу. Цінність проекту полягає в створенні умов для розвитку аналітики тілесності в сьогоденній політичній та культурній рутині українців.
114.
ID: 7SCH11-35390
Назва проекту: Створення 3D - музею Таємниці Золотої долини. Скривджена історія
Рейтинг: 131
Загальний бюджет проекту: 146930
Запитувана сума від УКФ: 146930
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Китайгород, Рогізна, Вихватнівці, Теремці, Колодіївка, Патринці,
Опис проекту: "Білі плями" стають серйозною проблемою, що вимагає докладного вивчення історії кожного куточка України. Студениця, Теремці, Бакота, Вільямівка, Нижні Патринці, Китайгородська долина – це села Китайгородщини, які втратили своє місце на карті України назавжди. Проект "Таємниці Золотої долини. Скривджена історія" розкриває загадкові сторінки минулого, сплітаючи їх із легендами про затоплені села під хвилями річки Дністер. Затоплені руїни та артефакти творять особливий археологічний ландшафт, який привертає увагу дослідників та прихильників історії. Наше завдання – зберегти пам'ять про ці села, із їхньою унікальною культурою та історією, шляхом створення музею для вивчення історії, розширення краєзнавства та популяризації
115.
ID: 7SCH11-05644
Назва проекту: "Відновлення культурно-мистецької діяльності шляхом розширення експозицій "Старт Життя - Finkoella"
Рейтинг: 125
Загальний бюджет проекту: 198000
Запитувана сума від УКФ: 198000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Трипілля Київська область, м.Київ, м.Вишгород,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти відновленню індивідуальної культурно-мистецької діяльності митця та діяча культури Фінька Сергія Володимировича - власника найбільшої в світі колекції, який змушений був згорнути й тимчасово зовсім припинити свою діяльність. Результатом реалізації проекту буде створення культурно-мистецького продукту - унікальних музейних експозицій.
116.
ID: 7SCH11-35625
Назва проекту: Барельєф "Ікона Пам'яті загиблим Героям України"
Рейтинг: 112
Загальний бюджет проекту: 96340.00
Запитувана сума від УКФ: 96340.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Дніпро,
Опис проекту: Відновлення та підтримка діяльності Майстерні «Січеслав» у м. Дніпро, створення шестидесяти іменних художніх барельєфів зі скульптурного гіпсу «Ікона пам'яті загиблим за незалежність України» для вшанування пам’яті загиблих Героїв та патріотичного виховання широких верств населення
117.
ID: 7SCH11-35139
Назва проекту: Стіл спогадів
Рейтинг: 108
Загальний бюджет проекту: 128969.5
Запитувана сума від УКФ: 128969.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Полтавщина, Київщина, Одещина, Закарпаття,
Опис проекту: Створення мистецького продукту, а саме живопису, спрямованого на збереження нашої культурної ідентичності. Серію полотен присвячену культурі частувань в певних регіонах України, а також їхній природі та людям. Провести дослідження минулих традицій та сучасних.