Program registery Culture. Regions

#
ID
Project name
Technical assessment
LOT
General budget
The requested amount from the UCF
1.
ID: 6REG11-00349
Project name: Вистава «Із витоків древності» за поемою М.Морозенко «Княгиня Ольга»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 385950.53
The requested amount from the UCF: 346236.51
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: місто Коростень, Житомирської області,
Project description: Розвінчує головний міф споконвічних ворогів українців – московії, що Україна ніколи не була самостійною державою. Відтворюючи історичні події ІХ-Х століття на території древлян і Київського князівства, показати процеси зародження і розвитку держави Україна. Результатом даного проекту має стати пробудження генетичної пам’яті, національної свідомості українців та усвідомлення себе частиною держави з тисячолітньою історією, яка веде свій родовід від княжої України-Русі.
2.
ID: 6REG11-01188
Project name: Оцифрування та експонування Теслугівської копії (1594 рік) «Апостола» Франциска Скорини
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 660116
The requested amount from the UCF: 593916
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Радивилів, Рівненської області,
Project description: Проектом передбачено оцифрування копії визначної пам’ятки християнської писемності «Апостола» Франциска Скорини, яка була зроблена у 1593-1594 р. в селі Теслугів нинішнього Дубенського району на Волині і зараз зберігається у Харківський державній науковій бібліотеці імені В.Г. Короленка, та її експонування в музейному просторі етнорезиденції «Ладомирія». Таким чином реалізація проекту сприятиме досягненню двоєдинної мети. З однієї сторони йдеться про збереження визначної історичної пам’ятки, запобігання її знищенню через її знаходження у місті Харків, який через близькість до російського кордону перебуває перед особливою загрозою російських обстрілів. З іншої сторони проект сприятиме розвитку культурно-пізнавального туризму через залучення туристів у місцеву культуру, їх взаємодію в межах резиденції з місцевою культурою, виховання жителів Радивилова та Радивилівщини на Волині, а також гостей міста у дусі поваги до себе, свого міста та краю, популяризація місцевої та загальної української історії.
3.
ID: 6REG11-01814
Project name: Вернісаж історії Білого міста
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1100000
The requested amount from the UCF: 1000000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Департамент економіки та розвитку інфраструктури міста Білгород-Дністровської міської ради
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Білгород-Дністровський,
Project description: Проєкт передбачає створення туристичного стріт-арт маршруту з доповненою реальністю, який покликаний популяризувати та розкривати матеріальну і нематеріальну історико-культурну спадщину Білгорода-Дністровського через культуру сучасного вуличного мистецтва. Мета проєкту-підвищити рівень поінформованості про історико-культурний потенціал міста, досягнення якої забезпечить формування ідентичності української культури серед українців та її розкриття для туристів та гостей міста. А також сприятиме збільшенню терміну перебування туристів на території міста і дозволить відвідувачам різних вікових категорій брати активну участь у досліджені історико-культурної спадщини міста через стріт-арт.
4.
ID: 6REG11-02052
Project name: Острозька іконописна майстерня: віртуальний музей
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 830360.00
The requested amount from the UCF: 737360.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Острозька районна громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Острог,
Project description: Проєкт покликаний показати багатогранність розвитку українського мистецтва для широкої аудиторії, сформувати в неї розуміння процесу розвитку локальної іконописної справи в контексті української культури. Віртуальний музей демонструватиме твори Острозької іконописної майстерні, що вирізняються емоційністю зображених: усміхнені, життєрадісні та доброзичливі обличчя святих, які в науково-популярній літературі описані як «святі, що посміхаються». Роботи невідомого острозького майстра є яскравим зразком локального колориту українського бароко. Проєкт є віртуальним втіленням “Експозиції Острозька іконописна майстерня” (УКФ, 2021 р.) з розширеним переліком творів та новими технологіями інтерпретації спадщини.
5.
ID: 6REG11-02402
Project name: 3D-подорож кулінарною нематеріальною спадщиною "Смідинська капуста"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 563400
The requested amount from the UCF: 506750
Competition type: Individual
Full name of the organization: Смідинська сільська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Смідин, Волинська область,
Project description: Мета: Популяризація нематеріальної культурної спадщини, а саме Смідинської капусти, через 3D-тур місцем, де готують цю традиційну страву, а також можливістю прийняти віртуальну участь у приготуванні цієї страви. Результати: Підвищено обізнаність про традиційну їжу Смідинської громади - Смідинську капусту. Розроблено функціональний 3D-тур, що демонструє культурну спадщину Смідинської капусти із захоплюючим контентом, який доступний онлайн. Збільшення кількості залученої громадськості до цінування Смідинської капусти як нематеріальної культурної спадщини. Створення бренду - "Смідинська капуста"
6.
ID: 6REG11-04424
Project name: Опільська гончарня: відродження втраченого ремесла.
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 523886.76
The requested amount from the UCF: 453886.76
Competition type: Individual
Full name of the organization: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «РОГАТИНСЬКИЙ ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ „ОПІЛЛЯ“»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Місто Рогатин,
Project description: Місто Рогатин має власну древню історію, адже отримало Магдебурзьке право раніше від Станіславова та Києва, тут народилась легендарна Роксолана (Анастасія Лісовська), а давні архітектурні пам`ятки міста надають йому особливого шарму (дерев`яна Церква Зішестя Святого Духа, історія якої сягає XV-XVI ст., у 2013 році внесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО). Рогатин - центр історико-етнографічного регіону Опілля, який є малодослідженим. Тому, зусиллями місцевої громади та за сприяння Рогатинської міської ради 18 листопада 2018 року було відкрито комунальний Рогатинський історико-краєзнавчий музей «Опілля», який став центром дослідження та популяризації історичних та етнографічних особливостей краю. Початок зроблено, однак для удосконалення вивчення історичної спадщини минулого основною метою є акцентування уваги на окремих аспектах. Зокрема, у 2019 році при музеї було закладено перші кроки до створення Центру дослідження нематеріальної культурної спадщини Рогатинського Опілля – проекту, який був підтриманий Міністерством культури України та грантовою програмою «Малі міста – великі враження». В рамках реалізації даного проекту, на базі музею почалась робота над відкриттям культурно-мистецького простору «Опільська гончарня». Саме запуск майстерні, орієнтованої на відновлення та популяризацію давнього опільського ремесла спрямований даний Проєкт.
7.
ID: 6REG11-04489
Project name: Археологічна школа "Літописне місто Полонне"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 829160.47
The requested amount from the UCF: 677626.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури та туризму виконавчого комітету Полонської міської ради Полонської міської о’бєднаної територіальної громади
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Полонне, Хмельницька область,
Project description: Метою проекту «Археологічна школа «Літописне місто Полонне» є забезпечення умов для якісної колаборації між професійними археологами та дослідниками та місцевого краєзнавчого ком’юніті для дослідження історичного ареалу міста, його культурного та соціально-економічного клімату. Проєкт стане платформою для подібних щорічних Археологічних шкіл, важливість яких полягає у звуження контактності з російською культурою. Натомість, вивчення та якісне експонування археологічних знахідок на території Полонного у форматі виставки, матимуть змогу довести факт історичної тяглості українського народу та проживання на цій території населення з високий рівнем економічного та суспільного розвитку в усій його мультикультурності та розмаїтті.
8.
ID: 6REG11-05028
Project name: «Дзестра»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 378230.09
The requested amount from the UCF: 318930.09
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальне підприємство «Кодима-тур-фест» Кодимської міської ради Одеської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Кодима, Подільського району, Одеської області,
Project description: Центри місцевих ремесел "Дзестра", створено у межах заснованого у 2020 році культурного маршруту «Шпаків шлях», стануть осередками збереження і ревіталізації унікальної традиційної культури Кодимщини.
9.
ID: 6REG11-06803
Project name: Світ у писанках Тараса Городецького. Культурне надбання Червоноградщини
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 610060
The requested amount from the UCF: 539310
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВ "Смарт Медіа Ессетс"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Червоноград, Львівська область, м.Сокаль, Червоноградський район, Львівська обл, м.Соснівка, Червоноградський район, Львівська обл, м.Великі Мости, Червоноградський район, Львівська обл,
Project description: Даний проект має на меті створення та популяризацію писанкарства, а саме постаті відомого у всьому світі митця Тараса Городецького.Як результат проекту буде виготовлено документальний фільм про писанкарів Червоноградщини, а також відтворено багатовікову історію розвитку писанки на території громади. Мета — показати, що шахтарський край Червоноград, окрім копаль має велике культурне надбанян. Даний фільм буде презентовано для різних груп, зокрема для школярів які вивчають історію та культуру краю, викладачів та мешканців громади. Також буде проведено майстер-класи з стародавніх технік писанкарства та розроблено інформаційну кампанію для популяризації давнього ремесла.
10.
ID: 6REG11-07881
Project name: Бакота - у пошуках затопленої спадщини
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 685580.00
The requested amount from the UCF: 616580.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Культурний Клуб"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с.Гораївка, смт. Стара Ушиця, Кам'янець-Подільський район, Хмельницька обл.,
Project description: Мета проєкту - відродження та актуалізація багатовікової історичної та культурної спадщини Бакотського регіону, яка була знищена радянською владою у 1980-х роках під час будівлі Дністровської ГЕС. Результатами проєкту стануть: арт-об’єкт на тему затоплених сіл регіону, мурал на мотиви робіт місцевого репресованого художника О.Грена, віртуальна екскурсія – 3D тур по Бакотському скельному монастирю, цифровий архів/каталог (сайт, архів оцифрованих автентичних бакотських пісень, архів культурних об’єктів регіону на сайті), нова експозиція в музеї с.Чабанівка на інтерактивних планшетах на основі відцифрованих пісень, нова експозиція з археологічних артефактів, знайдених на Бакоті, а також культурно-пізнавальний маршрут по всіх культурних об'єктах регіону.
11.
ID: 6REG11-21809
Project name: БУЧА: АРТ-МАЙСТЕРНЯ ДЛЯ ПЛАСТУНІВ
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 925300
The requested amount from the UCF: 820300
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФІЗИЧНА ОСОБА-ПІДПРИЄМЕЦЬ ПЕТРИЧЕНКО ЄВГЕН ВОЛОДИМИРОВИЧ
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Буча,
Project description: Буча – це місто-фенікс, з якого почалась переможна хода українського війська. Наразі Буча активно відновлює свою інфраструктуру та вирішує складні соціально-економічні проблеми. В рамках проєкту пропонується організувати та провести три арт-майстерні для бучанських пластунів з метою відродження та розвитку культурного сектору регіону. Кожна арт-майстерня буде присвячена окремій актуальній темі (захист навколишнього середовища, захист Батьківщини, гуманне ставлення до тварин), а кожна тема буде розкриватись через різні жанри та форми (дитяча майстерка, фотовиставка, лекторій, концерт, благодійний захід).
12.
ID: 6REG11-26585
Project name: Історична подорож Вигодською вузькоколійкою
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 389812.50
The requested amount from the UCF: 350812.50
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальне підприємство Вигодської селищної ради "Центр спадщини Вигодської вузькоколійки"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт Вигода, Івано-Франківська область,
Project description: Проєкт передбачає доповнення існуючої експозиції «Подорож вузькоколійкою» інтерактивним стендом «Паровий двигун», запустивши який, відвідувачі зможуть побачити принцип його роботи. Щоб дізнатися про історію Вигодської вузьколійки на всіх етапах її розвитку планується встановлення інтерактивного дисплею. Крім цього буде нанесення на одну із стін секції повноколірний друк історичного фото Вигодської вузькоколійки та надруковано євробуклети з оновленою експозицією. Мета:сприяння збереженню історико-культурної спадщини регіону з використанням нових підходів та технологій, покращення туристичної привабливості регіону. Результати:-підвищення спроможності громади до генерування конкурентоспроможного культурного продукту націленого на місцевий розвиток в умовах збройної агресії з боку російської федерації; -покращення обізнаності та актуалізація значимості культурного спадку для суспільства.
13.
ID: 6REG11-26835
Project name: Культурно-пізнавальний маршрут "Десять причин відвідати Кролевеччину"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 653.52
The requested amount from the UCF: 588.03
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури і туризму Кролевецької міської ради
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Кролевець Конотопського району Сумської області, с.Дубовичі Конотопського району Сумської області, с.Воргол Конотопського району Сумської області, с.Камінь Конотопського району Сумської області, с.Ярославець Конотопського району Сумської області,
Project description: Проєкт спрямований на створення та промоцію культурно-пізнавального маршруту з 10 локацій різного туристичного напрямку серед яких пам'ятки історії, архітекури, об'єкти культурної спадщини, ботанічна пам'ятка, гідрологічна, теологіологічна пам'ятка . Очікувані результати: діючий культурно-пізнавальний маршрут, що складається з 10 локацій, обладнано вказівниками, інформаційними стендами з qr кодами. Створено 10 відеороликів з субтитрами та розміщено на хостингу ютуб. Виготовлено 100 наборів пазлів (з 10 шт) з зображенням локацій маршруту. 10 учасників (блогери, публічні особистості) взяли участь у тестуванні маршруту. Щонайменше 1000 туристів відвідали Кролевецьку громаду до кінця 2023 року. Розроблено та виговлено 500 промофлаєрів тощо. На офіційному сайті відділу культури і туризму Кролевецької міської ради розміщено інформацію про маршрут. У мобільному додатку googlemaps існує робочий маршрут. Створено fb сторінку Кролевеччина туристична з щонайменше 2000 підписників.
14.
ID: 6REG11-27132
Project name: Парк мультимедійних голограм «Дерев’яні церкви Дрогобиччини»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1110961.00
The requested amount from the UCF: 999411.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "РЕСПЕКТ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт. Східниця, Дрогобицького району, Львівської області,
Project description: Проєкт передбачає створення унікального Парку мультимедійних голограм «Дерев’яні церкви Дрогобиччини». Буде створено 10 цифрових експонатів - мультимедійні голограми 10 найдавніших дерев’яних церков регіону (XVII-XVIII ст.). Усі експонати будуть розміщені у тематичному культурному просторі під відкритим небом. Експонати міститимуть інформаційні таблички з описом та локалізацією на карті-схемі. Метою проєкту є заохочення збереження унікальної матеріальної культурної спадщини сакральної архітектури, просування та популяризація культурної спадщини регіону та стимулювання розвитку туризму. Результатами проєкту стануть: створення унікальних 10 цифрових експонатів (3D голографічні моделі дерев’яних церков), які будуть відтворюватися в природному інтер’єрі, інтерактивна карта з описом експонатів у вільному доступі та інформаційний буклет, промоція унікальних об’єктів культурної спадщини Дрогобиччини та курорту Східниця.
15.
ID: 6REG11-27715
Project name: Модернізація виставково-експозиційного простору Березнівського краєзнавчого музею
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 725340
The requested amount from the UCF: 652806
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад «Березнівський краєзнавчий музей» Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Березне Рівненського району Рівненської області,
Project description: Проект спрямовано на підвищення конкурентноспроможності та ефективності надання екскурсійних послуг у Березнівському краєзнавчому музеї шляхом модернізації виставкового простору під локацію для культурно-мистецьких подій. В межах проекту буде створено ряд інноваційних продуктів, що стануть частиною виставкового простору: оцифрування музейної колекціЇ, аудіогід, онлайн-платформа фотоархіву. Буде проведено активну комунікаційну стратегію для активізації місцевого населення та туристів до роботи музейного комплексу.
16.
ID: 6REG11-28262
Project name: СКАРБИ ГЛИНЯН
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1141930
The requested amount from the UCF: 983930
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація «Фонд розвитку Глинян»
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Глиняни, Львівської обл.,
Project description: Проєкт «СКАРБИ ГЛИНЯН» покликаний привернути увагу до міста Глиняни та покращити навчально-виховний процес школярів, шляхом створення інтерактивного культурно–пізнавального маршруту з елементами квесту. Тур тривалістю один день розрахований на групи школярів, як навчальна культурно-пізнавальна екскурсія - обов'язковий елемент навчально-виховного процесу учнів загальноосвітніх навчальних закладів Львівської області. В межах проєкту буде створено сценарій квесту, адаптований для трьох вікових груп, виготовлено костюми для гідів, аксесуари, реквізит. Розроблено маршрут із щонайменше 10 об’єктів історико-культурної спадщини, об’єкти описано, промарковано QR-кодами та нанесено на карту Google Maps, розміщено інформацію про культурно-пізнавальний маршрут та об’єкти історико-культурної спадщини на сайті БФ «Фонд розвитку Глинян» та в соціальних мережах. Маршрут стане візитівкою новоутвореної Глинянської міської територіальної громади Львівської області.
17.
ID: 6REG11-28494
Project name: Пісенна етно-скарбниця
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 706068
The requested amount from the UCF: 635068
Competition type: Individual
Full name of the organization: Прилуцький міський Будинок культури Прилуцької міської ради Чернігівської області
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: М. Прилуки; села Прилуцького району Чернігівської області,
Project description: Метою проекту «Пісенна етно-скарбниця» є збереження маловідомої нематеріальної культурної спадщини Прилуцького району Чернігівської області шляхом фіксації-звукозапису пісенного автентичного фольклору Прилуцького регіону у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Горлиця» та популяризація за допомогою сучасних технологій. Проект впроваджуватиме Прилуцький міський Будинок культури. У рамках проекту передбачено збір первинного автентичного матеріалу від носіїв із 14 сел Прилуцького району; облаштування кімнати для звукозапису; запис аудіо збірки - 14 автентичних пісень; друк буклету; презентація аудіо збірки та друкованого буклету; популяризація напрацювань серед шанувальників народної пісні, молодого покоління, художніх колективів , краєзнавців, викладачів Прилуцької та навколишніх громад через ютуб-канал онлайн та зустрічі з колективом «Горлиця».
18.
ID: 6REG11-29063
Project name: Моя мотокраїна: відомі українці рекомендують
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1111100
The requested amount from the UCF: 1000000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Фундація "Галичани"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Полісся, Буковина, Причорномор'я, Подніпров'я, Карпати,
Project description: Проєкт «Моя мотокраїна: відомі українці рекомендують» представить 5 туристичних мотомаршрутів різними куточками України. У рамках масштабування буде відзнято третій сезон проєкту - 5 відеороликів, мотогідами і героями яких стануть відомі українці-байкери: Олег Собчук, Олесь Санін, Дарина Трегубова, Анна Гречишкіна, Тетяна Руденька. Кожен з них разом із командою проєкту проїде улюблений мотомаршрут і розповість про найвизначніші культурні об'єкти вздовж нього. Проєкт сприятиме підвищенню культурної спроможності регіонів, зокрема тих, які постраждали внаслідок російської збройної агресії; створенню конкурентоспроможних культурних продуктів, націлених на розбудову місцевих громад в умовах війни. Реалізація проекту позитивно вплине на розвиток мотокультури в Україні, сприятиме туристичній привабливості культурно-природних пам’яток та надбань.
19.
ID: 6REG11-29248
Project name: Центр культурних креативних індустрій
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1121825
The requested amount from the UCF: 997325
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Острог Рівненська обл.,
Project description: У рамках проекту буде створено Центр культурних креативних індустрій в місті Острог Рівненської області, яке є освітнім та культурним осередком регіону. Діяльність Центру буде сприяти здобуттю неформальної освіти в різних галузях креативних індустрій серед молоді з усіх регіонів України, які планують працювати над розробкою інноваційних культурних продуктів. Завдяки роботі Центру вдасться створити нові можливості для розвитку та працевлаштування молоді, в тому числі ВПО, а також сприяти продукуванню нових культурних послуг та продуктів як для Острога, так і для інших міст та регіонів України. Центр активізує культурну сферу Острога та стане успішних прикладом можливості розвитку інноваційної сфери в невеликому місті.
20.
ID: 6REG11-29389
Project name: Городоцький шов - роду нашого код
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 517456.16
The requested amount from the UCF: 464000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Гуманітарне управління Городоцької міської ради Львівської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Городок, місто Городок, Львівська область,
Project description: Мета проєкту - забезпечити збереження та популяризацію культурної спадщини Городоцької територіальної громади Львівської області шляхом створення цифрової експозиції "Городоцький шов" впродовж липня-жовтня 2023 року. В результаті реалізації проекту буде створено цифрову колекцію виробів та елементів, виконаних городоцьким швом, зросте доступність мешканців громади до культурних надбань Городоччини. Бажаючі здобудуть навички вишивання городоцьким швом. Зросте відчуття ідентичності у місцевих мешканців.
21.
ID: 6REG11-29690
Project name: Житомирська траса смерті. Щоденники
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1110188
The requested amount from the UCF: 999188
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська Організація "ЗРОСТАЙ, УКРАЇНО!"
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: с.Шпитьки, Дмитрівської громади, Бучанського району, Київської області,
Project description: Проєкт направлений на протидію інформаційній та культурній складовій російської військової агресії, осмислення ролі України у забезпеченні безпеки Європи та світу від збройної агресії російської федерації, меморіалізація героїчної боротьби українського народу на основі культурної презентації та рефлексії трагічних подій, що відбулися у Київській області навесні 2022 року. В ході проєкту будуть зібрані та художньо опрацьовані в сценарій документальної вистави свідчення безпосередніх учасників та відеохроніка трагічних подій. Одночасно буде аранжована та записана авторська музика, що була написана під час окупації Дмитрівської громади волонтеркою, що вивозила людей. Вистава буде записана на відео та розповсюджена через мережу інтернет та презентована безпосередньо на місцях трагічних подій через розміщення рекламної продукці. Безпосередні учасники трагічних подій, учні та викладачі місцевої школи мистецтв отриають досвід створення документальної вистави, що відбувається вперше. В подальшому відеозапис документальної вистави буде подано на міжнародні конкурси та фестивалі.
22.
ID: 6REG11-29696
Project name: БойкоМандри: туристичні маршрути Стрілківської громади
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1118110
The requested amount from the UCF: 998078
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Магура"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Село Стрілки Стрілківської громади Львівської обл., Село Мшанець Стрілківської громади Львівської обл., Село Лаврів Старосамбірської громади Львівської обл., Село Ясениця-Замкова Стрілківської громади Львівської обл., Село Розлуч Турківської громади Львівської обл., Село Тур'є Стрілківської громади Львівської обл., Село Недільна Стрілківської громади Львівської обл., С. Спас Старосамбірської громади Львівської обл.,
Project description: Проєкт “БойкоМандри” передбачає створення мережі інтерактивних культурно-пізнавальних маршрутів на території Стрілківської та частково Старосамбірської і Турківської громад для підвищення туристичної привабливості гірських сіл через актуалізацію, популяризацію та наповнення новими сенсами бойківської культурної спадщини. Маршрути вестимуть до історико-культурних туристичних локацій («Вежа Пам’яті», повстанські криївки, Лаврівський монастир ХІІІ ст., витік Дністра тощо), «по дорозі» розкриваючи перед мандрівниками унікальні «кейси» локальної історії. Також в рамках проєкту буде організовану систему неформальної освіти для місцевих жителів, що зможуть бути потенційними гідами чи надавати супутні туристичні послуги. Передбачена інтеграція маршрутів «БойкоМандри» у мережу спільних україно-польських туристичних шляхів та популяризація бойківської культурної спадщини у польській спільноті.
23.
ID: 6REG11-29940
Project name: Вода та війна
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 663677.00
The requested amount from the UCF: 584677.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальне підприємство "Спутник"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Біляївка Одеської області,
Project description: В 2023 році виповнюється 150 років з дня заснування Одеського водопроводу. З 1985 року в Біляївській громаді працює музей "Чистої води" в якому зібрана цікава історія водопроводу протягом 150 років, в тому числі історія героїчної оборони станції часів другої світової війни. За рік протистояння російській агресії в громаді відбулось багато подій, які потребують фіксації та збереження для майбутніх поколінь. А саме створення нового місця пам'яті з метою меморіалізації героїчного спротиву українського народу та членів нашої громади російській військовій та культурній експансії.
24.
ID: 6REG11-29961
Project name: Гуцульська світлиця - сучасна інтерпретація культурної спадщини
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 520458.20
The requested amount from the UCF: 467708.20
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний природний парк "Гуцульщина"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Косів, Івано-Франківська область,
Project description: Проєкт передбачає створення, для відвідувачів Косівщини, концептуально нового, креативного та туристичного продукту – локального музею "Гуцульська світлиця", в якому будуть відображені давній побут, традиції та обряди гуцулів крізь сучасні інтерактивні експозиції, технологію доповненої реальності окремих експонатів, проведення майстер-класів з традиційних гуцульських ремесл, пізнавальних та виховних заходів, розважальних програм тощо. Реалізація проєкту дозволить створити новий об’єкт для культурного дозвілля дітей та дорослих, обладнаний відповідно до сучасних вимог, а сучасна інтерактивна експозиція в музеї дасть додатковий поштовх для розвитку етнографічного туризму в місті, громаді та районі, сприятиме збільшенню потоку туристів.
25.
ID: 6REG11-30006
Project name: Овруцький культурно - креативний хаб
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 147939.48
The requested amount from the UCF: 998739.48
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури і туризму Овруцької міської ради
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Овруцька громада (91 населений пункт),
Project description: Проект передбачає формування інфраструктури для культурних та креативних індустрій шляхом створення креативного простору, проведення навчань, тренінгів і майстер-класів для аудиторії митців, мейкерів – ремісників, виробників, науковців та активних мешканців громади. Метою проєкту є створення конкурентоспроможного культурно-креативного хабу - першого в Овруцькій громаді осередку культури та креативних індустрій для традиційних промислів і ремесел. За результатами проєкту почнеться перетворення простору бібліотеки у культурно - креативний хаб, визначення моделі та плану подальшої модернізації простору із залученням громади та сформована ініціативна група. Виставка дозволить відкрити простір хабу для мешканців громади, що сприяло б відкриттю місцевим населенням нових перспектив якісного реалізованого та наповненого життя.
26.
ID: 6REG11-30736
Project name: "Спадок нащадкам" - віртуальна екскурсія історико-культурною Радомишльщиною
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 632337
The requested amount from the UCF: 556077
Competition type: Individual
Full name of the organization: Радомишльська міська рада Житомирської області
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Радомишльська територіальна громада Житомирського району Житомирської області,
Project description: Проєкт передбачає збереження та популяризацію історико-культурної спадщини Радомишльської громади шляхом візуалізації та аудіоопису 17 локацій у віртуальній екскурсії "спадок нащадкам), створення онлайн ресурсу для промоцій цікавих місць регіону.
27.
ID: 6REG11-31153
Project name: Цифрова колекція етноодягу " Самобутні вишиванки Південно-Східної Волині"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 764611.62
The requested amount from the UCF: 687405.62
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культурної політики і ресурсів виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Старокостянтинів, с. Бутівці, с. Великі Мацевичі, с. Веснянка, с. Зеленці, с. Мальки, с. Половинники, с. Радківці, с. Стецьки, с. Пеньки,
Project description: Проєкт спрямований на започаткування процесу збереження та популяризації вишитого вбрання, зібраного у селах Старокостянтинівської міської територіальної громади, які розташовані на межі Волині та Поділля й увібрали традиції обох регіонів, шляхом створення інноваційної цифрової колекції етноодягу "Самобутні вишиванки Південно-Східної Волині". Цифрова колекція дозволить зберегти традиції унікальної вишивки, які з часом втрачаються, та ознайомитися з ними в будь-який час у будь-якій точці світу будь-кому, у тому числі маломобільним групам населення, через спеціально створений вебсайт
28.
ID: 6REG11-31156
Project name: Створення концепції культурного центру імені Миколи Леонтовича
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1098175
The requested amount from the UCF: 988175
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Відродження" Новотроїцької територіальної громади
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Покровськ,
Project description: В місті Покровську практично в автентичному стані збережений будинок колишнього залізничного училища Міністерства народної освіти, в якому викладав Микола Леонтович, автор всесвітньовідомої культурної візитівки України – «Щедрика». Будівля належить одному із структурних підрозділів залізниці, але існують плани в майбутньому утворити на базі нього культурний центр імені Миколи Леонтовича. Першим кроком до цієї мети є створення концепції, в якій було б відображене наповнення цього культурного центру. Для цього плануємо створення робочої групи з числа представників митців, істориків, архітекторів, краєзнавців, дизайнерів, реставраторів, музейників, діячів культури та громадських активістів. Створення цього культурного продукту після Перемоги дасть можливість представити громадськості концепцію для обговорення, подальшого формування, доповнення та пошуку шляхів впровадження.
29.
ID: 6REG11-31313
Project name: Затоплена Культура. Реабілітація українськими традиціями
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 574230
The requested amount from the UCF: 512230
Competition type: Individual
Full name of the organization: Староушицька Селищна Рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Староушицька ТГ (Кам'янець-Подільський район Хмельницької області),
Project description: Проєкт регенерації втраченого культурного пласта української Наддністрянщини. Метою є відродження локальної культури мультиетнічних сіл басейну Дністра та створення низки культурних продуктів на її базі з подальшою популяризацією та залученням широких аудиторій до цілющої сили нематеріальної культурної спадщини. Онлайн частина проєкту передбачає створення реєстру зникаючої регіональної спадщини: столітніх глиняних хат регіону, зразків килимів, рушників та вишиванок. Частина проєкту наживо передбачає створення вулиці-експозиції етно артоб’єктів традиційного дністровського розпису та першого в регіоні скансен музею гончарства і травництва. Це посилить культурну, туристичну та економічну привабливість громади, а також сприятиме зміцненню і розвитку культурного різномаїття та сучасної української ідентичності в умовах повномасштабної війни.
30.
ID: 6REG11-32440
Project name: «PFISTER ART: Бережанська спадщина»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 343495
The requested amount from the UCF: 308495
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний історико-архітектурний заповідник у м. Бережани (далі – ДІАЗ у м. Бережани)
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Тернопільська обл., м. Бережани,
Project description: Проєкт «PFISTER ART: Бережанська спадщина» спрямований на промоцію мистецької спадщини одного із найвидатніших та найталановитіших скульпторів кінця XVI – першої половини XVII ст. Іоана Пфістера, твори якого можна поставити в ряд з кращими cкульпторами у всій Центрально-Східній Європі того часу. Він працював над оздобленням Бережанському замку та Троїцького замкового костелу у 1615–1642 рр., виконав надгробки представників родини Синявських – власників замку. Саме в Бережанах завершився довгий шлях розвитку скульптора та викристалізувався його унікальний стиль. Проект приурочується 450-літтю з дня народження митця та передбачає використання мультимедійного та інтерактивного контенту, технологій 3D моделювання. Створений культурний продукт популяризуватиме особистість та мистецьку спадщину Іоана Пфістера, що загалом сприятиме промоції Комплексу замку Синявських – пам’ятки архітектури національного значення ХVІ ст. не лише в Україні, а й за кордоном. Це стане першим кроком на шляху ревіталізації замку Синявських.
31.
ID: 6REG11-32506
Project name: Культурно-пізнавальний маршрут "Бандерівський шлях"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 989904.00
The requested amount from the UCF: 890704.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління економічного розвитку міста Калуської міської ради
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Калуш, Івано-Франківська область,
Project description: Охоплення дописів про маршрут у соціальних мережах від регіональних туристичних операторів. Статистика переглядів сайту маршруту, фейсбук-сторінки маршруту. Інтернет-публікацій про цей маршрут. Підвищення обізнаності і професійної кваліфікації працівників культури і туризму Калуської міської територіальної громади.
32.
ID: 6REG11-32852
Project name: Створення культурно – туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 533240
The requested amount from the UCF: 491240
Competition type: Individual
Full name of the organization: Болехівська міська рада Івано-Франківської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Болехів,
Project description: Однією з визначних постатей, яка проживала на території Болехівської громади була талановита письменниця, перекладач, видавець Наталія Кобринська. Для Наталії Кобринської «болехівська земля» стала малою Батьківщиною, на якій вона проживала понад 30 років та прославила своєю творчістю й громадською діяльністю. Тут вона творила, переживала невдачі, вдивлялася в майбутнє України. Культурним взаєминам письменниці провінційного Болехова може позаздрити не один столичний літератор. У хаті Наталії Іванівни днями, тижнями гостювала Ольга Кобилянська і Євгенія Ярошинська, Іван Франко з родиною, Михайло Павлик. Проте, тільки одиниці знають м. Болехові жила та творила Наталія Кобринська. Тому створення культурно-туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові» із використанням новітніх цифрових технологій, допоможе донести до підростаючого покоління, населення, туристів відомості про визначну постать. Метою проекту є збереження, популяризація історико-культурної спадщини та підвищення туристичної привабливості Болехівщини, шляхом створення культурно – туристичного маршруту «Шляхами Наталії Кобринської в місті Болехові». Проект спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності, формування спільних цінностей громадянського суспільства.
33.
ID: 6REG11-33746
Project name: Культурно-пізнавальний маршрут "Життєдайне джерело віків"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 962951.00
The requested amount from the UCF: 864768.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тисменицька міська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Тисмениця, Івано-Франківська обл., с. Милування, Івано-Франківська обл., с. Старі Кривотули, Івано-Франківська обл., с. Чорнолізці, Івано-Франківська обл., с. Вільшаниця, Івано-Франківська обл., с. Нові Кривотули, Івано-Франківська обл.,
Project description: Мета: формування національної, громадянської самосвідомості жителів Тисмениччини та гостей краю засобами фольклорно-етнографічного мистецтва через дослідження, відродження, популяризацію, збереження місцевого фольклору та автентики. Результати: збільшення регіонального культурного розмаїття через відтворення найкращих зразків фольклорно-етнографічної спадщини краю; відновлення культурно-мистецького розмаїття та доступу до споживання україномовного продукту, у тому числі для емігрантів; збереження місцевого діалекту; оцифрування, централізований облік, видавництво друкованої продукції, в яких будуть описані звичаї, традиції, обряди рідного краю; створення реєстрів нематеріальної культурної спадщини населених пунктів Тисменицької територіальної громади.
34.
ID: 6REG11-33950-2
Project name: Бібліотечний контент "Спілкування мовою творчості"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 15000000
The requested amount from the UCF: 630055
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійний фонд "Українська організація по боротьбі з корупцією"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Покровськ, м. Родинське, Донецька область, м. Родинське, Донецька область,
Project description: Проєкт «Бібліотечний контент "Спілкування мовою творчості" спрямований на створення на базі двох бібліотек літературно-мистецької платформи як важливого джерела залучення громади до культурного життя країни у воєнний час, на підтримку і збереження доробків творчих особистостей, на виховання патріотизму, формування інтересу до національної культури. Організація бібліотечного простору та проведення комплексу заходів буде проходити онлайн та офлайн в форматах: - Творча лабораторія «Літературна кухня, або порадник від майстрів пера» (Майстер-класи «Магія слова для перемоги», «Турнір літературних Замальовок», експрес-дослідження «Тематичне розмаїття творів літераторів», майданчик колективної творчості «Проба пера» з написання поетичних і прозових творів різних жанрів). - Мистецький сервіс «Творчих рук майстерність» (етнографічна експозиція «Рушникова скарбничка», гурток «Вишитий оберіг», сторінка «Рушникова скарбничка» на сайті Родинської б-ф №4).
35.
ID: 6REG11-34308
Project name: Музейно-архівний дослідницький проєкт «І на оновленій землі...»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1111592.00
The requested amount from the UCF: 929592
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад Київської обласної ради "Київська обласна бібліотека для дітей"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київська область,
Project description: На початку вторгнення рф до України був знищений історико-краєзнавчий музей в Іванкові Вишгородського району. Споруда згоріла, а з нею – і 450 експонатів, які там зберігалися. Серед втрачених експонатів – роботи видатної поліської ткалі, лауреатки Державної премії імені Тараса Шевченка 1968 року Ганни Верес, котра народилася в Іванківському краї, в селі Обуховичі Київської області. У проєкті «І на оновленій землі...» заплановано знайти документальні зображення робіт Ганни Верес, які зберігалися в історико-краєзнавчому музеї Іванкова – фото, малюнки, ескізи тощо та відтворити для нащадків творче надбання мисткині; відшукати у відповідних архівних установах документи, що характеризують життєвий і творчий шлях Ганни Верес; провести дослідження творчого доробку, який ще зберігся в Обуховичах та Іванкові, здійснити документальну – фото- і відеофіксацію знайденого за підтримки та консультацій відповідних фахівців.
36.
ID: 6REG11-34311
Project name: КерамЛабораторія «Горно»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 828200
The requested amount from the UCF: 662200
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Дутка Сергій Ярославович
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Косів, Івано-Франківська обл.,
Project description: Косів – відомий центр народного мистецтва України. Косівська мальована кераміка внесена до Репрезентативного списку ЮНЕСКО нематеріальної культурної спадщини людства. Мистецький спадок регіону потребує нових підходів, задля подальшого розвитку. Мета проєкту – підтримати розвиток сучасної кераміки, що базуватиметься не тільки на традиції, а й на нових мистецьких та технологічних практиках; створення платформи для обміну досвідом між зрілими митцями та початківцями, для міжкультурних зв’язків та нових проєктів. Ідея базується на започаткованій у 2018 році традиції проведення щорічних міжнародних симпозіумів керамістів «Золоте горно». Результатом проєкту буде створення креативного простору, в форматі сучасної керамамічної майстерні-лабараторії, проведення виставкок, воркшопів та лекцій, створення постійно діючої експозиції.
37.
ID: 6REG11-34482
Project name: Інтерактивна карта Східної Бойківщини
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1154880
The requested amount from the UCF: 999880
Competition type: Individual
Full name of the organization: Брошнів-Осадська селищна рада Калуського району Івано-Франківської області
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: 18 громад Східної Бойківщини: Болехівська громада, Брошнів-Осадська громада, Верхнянська громада, Вигодська громада, Витвицька громада, Войнилівська громада, Долинська громада, Дубівська громада, Калуська громада, Новицька громада, Перегінська громада, Рожнятівська громада, Спаська громада (Івано-Франківська область, Україна),
Project description: збереження та промоція культури Східної Бойківщини на території 18 громад Івано-Франківської області шляхом створення інтерактивного цифрового рішення задля відтворення та просування багатовікового надбання бойківської культури, її ремесел та міжкультурного колориту. Очікувані кількісні та якісні результати: 1 інтерактивний цифровий ресурс; 1 меморандум про партнерство та співробітництво; 4 фокус-групові дискусії; 1 інформаційна кампанія; щонайменше 15 медіа публікацій; 2 брифінги; 1 наукова конференція; покращення обізнаності про культуру Східної Бойківщини
38.
ID: 6REG11-34655
Project name: Інтерактивний туристичний маршрут "Коростишів туристичний"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 485350
The requested amount from the UCF: 434600
Competition type: Individual
Full name of the organization: фізична особа-підприємець Гринь Анастасія Іванівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Коростишівська ОТГ,
Project description: Інтерактивний туристичний маршрут "Коростишів туристичний" – це веб-ресурс, призначений для надання інформації про туристичні, культурні та історичні місця Коростишівської ОТГ. Особливістю проекту є поєднання офлайн екскурсії та інформаційних сторінок веб-ресурсу про відвідувані точки. Інформаційні сторінки наповнені цікавим та якісним контентом, фото та відео-матеріалами. Для того, щоб перейти на інформаційну сторінку туристичної точки, туристу потрібно прибути на локацію та відскакувати QR-код.
39.
ID: 6REG11-34669
Project name: Створення креативного простору "Територія якісного звучання"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 514148
The requested amount from the UCF: 462660
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Березніський міський будинок культури" Березнівської міської ради Рівненського району Рівненської області
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Березне Рівненського району, Рівненської області,
Project description: Проєкт має на меті посилення ролі закладів клубного типу Березнівської громади та збільшення інтересу до їхньої діяльності шляхом створення на базі Березніського міського будинку культури технічно оснащеного креативного простору (студії) «Територія якісного звучання», що на постійній основі сприятиме розвитку музичного мистецтва та вокальної майстерності жителів громади, сформує стійку активну вмотивовану спільноту митців та музикантів, сприятиме фіксації, збереженню, промоції пісенної культурної спадщини регіону, дасть поштовх для створення нових якісних культурних продуктів та впровадження нових форм культурної роботи.
40.
ID: 6REG11-34700
Project name: Борислав крізь століття
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 498380.0
The requested amount from the UCF: 441380.0
Competition type: Individual
Full name of the organization: Виконавчий комітет Бориславської міської ради
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: м.Борислав, Львівська обл.,
Project description: Мета: Популяризація культурної спадщини м.Борислава шляхом створення муралу на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради. Ціль: Створення сучасного історичного, туристичного, культурно-відпочинкового громадського простору в центральній частині міста. Завдання 1: Використати сучасні художньо-візуальні практики, а саме створення муралу на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради у поєднанні з елементами локального історико-культурного надбання. Результат 1. Створено мурал площею 225 кв.м. на бічній стіні будівлі Бориславської міської ради. Результат 2. Забезпечено популяризацію історико-культурної спадщини м.Борислава та підвищено привабливість міського простору.
41.
ID: 6REG11-34708
Project name: "Віртульний спадок"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 758230.00
The requested amount from the UCF: 678230.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація Мистецькі барви
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Прилуки,
Project description: Проект «Віртуальний спадок» вирішує проблему збереження та доступності локальної спадщини в умовах воєнного стану шляхом створення віртуальної екскурсії історичним відділом Прилуцького краєзнавчого музею ім. В. І. Маслова. Основним продуктом проекту є віртуальна екскурсія з аудіо-гідом на 5 експозиційні зали та 3Д моделі 29 унікальних експонатів, що є відображенням локальної спадщини. Проект передбачає виготовлення промоційної продукції - видання листівок унікальних музейних експонатів з доповненою реальністю та рекламні флайєри. Реалізація проекту сприятиме підвищенню спроможності місцевого розвитку культури в умовах збройної агресії з боку російської федерації та генерування конкурентоспроможних культурних продуктів націлених на збереження локальної спадщини.
42.
ID: 6REG11-34806
Project name: "Художній світ ронделів Миколи Боровка: цифрова бібліотека та збірка "Музична ронделіана"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 846926.30
The requested amount from the UCF: 718465.30
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культури Бориспільської міської ради
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Бориспіль,
Project description: "Художній світ ронделів Миколи Боровка: цифрова бібліотека та збірка "Музична ронделіана" - це новий мультидисциплінарний культурно-мистецький проєкт, спрямований на популяризацію культурного надбання Бориспільщини а саме – творчості видатного поета-ронделіста Миколи Боровка та композиторів нашого краю. Реалізація проєкту передбачає відкриття вільного доступу до оцифрованих поетичних збірок Миколи Боровка, а також до електронного варіанту збірки вокальних мініатюр на слова поета у співавторстві з композиторами Бориспільщини
43.
ID: 6REG11-34808
Project name: Розробка і промоція культурно-пізнавального маршруту Голобською громадою Волинської області
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 365960.00
The requested amount from the UCF: 325960.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Голобська селищна рада Ковельського району Волинської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Селище Голоби, Волинська область,
Project description: Метою проєкту «Розробка і промоція культурно-пізнавального маршруту Голобською громадою Волинської області» є популяризація культурної та історичної спадщини громади. Голоби занесені до списку історичних населених місць України. На обліку перебуває 24 об’єкти спадщини, які можуть бути привабливими для туристів. Проте, більшість з них маловідомі. Проєктом передбачено розробку культурно-пізнавального маршруту та здійснення комплексу заходів із його промоції: - Розробка маршруту та ознакування визначних об’єктів по території маршруту. - Виготовлення туристичної карти. - Виготовлення промоційного відео-ролика про маршрут. - Проведення тренінгів для підготовки екскурсоводів. - Проведення пілотної екскурсії розробленим маршрутом. - Підготовка та розміщення публікацій у ЗМІ про маршрут і привабливість громади.
44.
ID: 6REG11-34832
Project name: Проведення мистецької виставки «МОДаНА ХУСТКА»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 505620.00
The requested amount from the UCF: 453620.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Белзької міської ради Львівської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Угнів, Львівська область,
Project description: Проєкт передбачає популяризацію та відродження автентичного головного убору «Угнівської хустки З ЧУБОМ» в рамках мистецької виставки «МОДаНА ХУСТКА». Проєкт покликаний сприяти посиленню культурної ідентичності громади, як промоція місцевої культури та популяризацію місцевого стилю хусткування.
45.
ID: 6REG11-34842
Project name: Клуб культурних менеджерів
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1115000.00
The requested amount from the UCF: 1000000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація “Агенція регіонального розвитку Прибужжя”
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Володимир, Волинська область,
Project description: «Клуб культурних менеджерів» – професійна спільнота для навчання, спілкування, обміну ідеями, розробки нових підходів до управління культурою та сприяння розвитку мистецького сектору регіону. Клуб слугуватиме мостом між культурними організаціями, митцями та іншими стейкхолдерами локальної культури для створення довгострокової співпраці та забезпечення сталого розвитку локальної культурної індустрії.
46.
ID: 6REG11-34844
Project name: Місце сили
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 799220
The requested amount from the UCF: 719220
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "ЦЕНТР РОЗВИТКУ ТА ВІДПОЧИНКУ "МОДЕРН"
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Радовель, Олевськ,
Project description: На фоні жахливого сьогодення де росія намагається переписати та стерти нашу історію ми хочемо створити перформативну виставу (_Місце сили_) в жанрі фольк опера, побудовану на місцевих міфах, легендах, традиціях та обрядах Олевського району. Матеріал за яким буде писатися сценарій до вистави, було зібрано та досліджено істориками, вчителями та краєзнавцями регіону. Також в рамках проєкту буде проведено Форум з охорони культурної спадщини Олевщини.
47.
ID: 6REG21-00339
Project name: Грецький шлях
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1871492.00
The requested amount from the UCF: 1846492.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Полікашкін Андрій Віталійович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Київська обл. Одеськая обл. Херсонська обл.,
Project description: Проект "Грецький шлях" - це віртуальний тур та документальний фільм, що присвячені культурному розмаїттю Приазов’я та Причорномор'я зокрема культурі, унікальної етнічної групи, - грекі Приазов’я та Причорномор'я. Метою проекту є дослідження, промоція та збереження історії та культури греків Приазов’я та Причорномор'я, що стали важливими культурними центрами та сприяли розвитку та обміну знаннями в межах регіону і України в цілому. Результатом проекту є віртуальний тур, що дозволить подорожувати крізь час та простір, та документальний фільм, який розповість про культурне розмаїття Приазов’я та Причорномор'я та унікальність грецької етнічної культури, що залишила свій слід в історії та культурі України.
48.
ID: 6REG21-00711
Project name: Крим. Фольклору чисте джерело
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 758853.04
The requested amount from the UCF: 758853.04
Competition type: Individual
Full name of the organization: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Чернівці, Київ, Сімферополь, Галич, Львів,
Project description: Проєкт передбачає зібрання, збереження та промоцію кращих фольклорних творів корінних народів Криму. Завдяки реалізації Проєкту вдасться оцифрувати та подати латинською графікою близько 100 зразків казок, прислів’їв, приказок, анекдотів, які ще збереглися у пам’яті представників кримськотатарського, кримчацького, караїмського етносів. Реалізувати мету Проєкту планується через створення цифрового зібрання фольклорних творів, аудіокниги, проведення чотирьох перформативних заходів. Забезпечить доступність до результатів Проєкту веб-сайт, на якому буде розміщено всі зібрані матеріали та короткий опис особливостей фольклору кожного з етносів. А переклад зібраних творів українською дасть змогу українцям познайомитися з фольклором частини корінних народів, що проживають на території нашої держави.
49.
ID: 6REG21-01190
Project name: Zincir/Ланцюг - ланки пам'яті
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2816542.80
The requested amount from the UCF: 2816542.80
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Кримський інститут стратегічних досліджень"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Київ,
Project description: Проєкт «ZINCIR/ЛАНЦЮГ - ЛАНКИ ПАМ'ЯТІ» (тізер проєкту - https://youtu.be/JebK4qSgZi4) - культурно-мистецький проєкт, що який складається з трьох частин: 1. Виставкової - буде представлений у музеї українського народного декоративного мистецтва (візуалізація - у додатку). 2. Аудіовізуальної - створення циклу з 12-ти відеороликів-історій щодо стереотипів та міфів навколо історії Криму. 3. Освітній лекторій – 9 лекцій з історії та культури Криму на 3 площадках: А) Національного музею українського народного декоративного мистецтва Б) ДП «Кримський дім». Лекторій буде супроводжуватися виставкою картин- жанрових сцен «Життя кримських татар та побутове начиння», створених в результаті реалізації цього проєкту. В) Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва ім.М.Бойчука (2-тижневий майстер-клас)
50.
ID: 6REG21-02056
Project name: Чого ми не знаємо про нас?
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 914690
The requested amount from the UCF: 770500
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Громадське радіо"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ та область, Львів та область, Донецька область, Миколаїв та область, Нікополь, Дніпропетровська область,
Project description: Мультимедійний проєкт «Чого ми не знаємо про нас?» — це подкаст та кампанія у соцмережах (з ілюстраціями та анімованими роликами), який розкриватиме культурне розмаїття Криму для широкої аудиторії. У кожному епізоді подкасту ми будемо знайомити аудиторію з різними етнічностями українського Криму, Приазов’я та Причорномор’я через найрізноманітніші культурні коди: літературу, мистецтво, кухню та традиції.
51.
ID: 6REG21-02114
Project name: Bilgi/Знання:пам’ять про культуру
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1799800
The requested amount from the UCF: 1799800
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Кримська родина"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ,
Project description: Ключова ідея проєкту “"Bilgi/Знання:пам’ять про культуру" – збереження і популяризація культурної спадщини кримськотатарського народу, викорінення поширених у суспільній свідомості стереотипів і упереджень щодо нього. Мета проєкту – сприяти усвідомленню громадянами України, що кримськотатарський народ є невід’ємною частиною української політичної нації, а його культура – органічною складовою культури сучасної України. Об’єднання різних засобів – академічних та розважальних – дозволить створити цифрові культурні продукти, що збагатять сучасний культурний ландшафт, допоможуть широкій аудиторії в Україні та світі усвідомити цінність унікального культурного надбання, формуватимуть потребу у спільній праці задля повноцінного культурного розвитку.
52.
ID: 6REG21-02880
Project name: НЕзнищені. Маріупольські греки
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 159390000
The requested amount from the UCF: 159390000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий дім "Антиквар"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ і вся Україна,
Project description: Греки Надазов’я — уруми та румеї — кілька століть проживали в Маріуполі та навколишніх селах. Вони зазнавали утисків за імперських і радянських часів, а нині повномасштабне російське вторгнення поставило під загрозу існування їхньої унікальної культури. Структура проєкту передбачає створення освітньої програми, що познайомить із різними аспектами історії, культури та побуту українських греків, відеоциклу зі свідченнями людей, що мусили евакуювався з окупованих територій, випуск спеціального видання журналу «Антиквар» із статтями представників грецької спільноти, істориків, мистецтвознавців та потужну інформаційну кампанію. Реалізація проєкту дасть змогу комплексно розглянути історичне надбання й сучасну проблематику, спонукатиме до подальших досліджень і пошуку рішень щодо збереження культури надазовських греків як невід’ємної складової української мультикультурності.
53.
ID: 6REG21-02893
Project name: МИ ДРУЗІ
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 3028096.00
The requested amount from the UCF: 2992096.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Халяпін Денис Володимирович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Україна, м. Київ та Київська область, Україна, Одеська область,
Project description: У 2014 році, коли Крим було окуповано російською федерацією, українці наче тільки - но почали своє знайомство із таким народом, як кримські татари. Але насправді, взаємовідносини між цими двома народами були сформовані дуже давно. Телепрограма «МИ ДРУЗІ» - це розповідь про історичні події, які об’єднали українців та кримських татар, зробили їх природними союзниками та визначили спільну історичну долю. За допомогою істориків-експертів, автори проєкту розкажуть, хто такі кримські татари, як склалися стосунки між українцями і кримськими татарами, та який вплив Кримське ханство і Запорізька Січ мали один на одного. Фінальна версія телепередачі буде створена в двох версіях – на українській та кримськотатарській мовах.
54.
ID: 6REG21-03120
Project name: Сполучені народи України
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1836840
The requested amount from the UCF: 1836840
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Дріз Олександр Якович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Вся Україна та за її межами,
Project description: Пакет ініціатив “Сполучені народи України” передбачає проведення інформаційної кампанії (розповсюдження аудіовізуального, фото та текстового контенту у соціальних мережах, YouTube, SoundCloud, Spotify та інших медіаплатформах), створення аудіовізуального культурно-мистецького продукту (6-серійного документального серіалу “Свої - Чужі?”), формування освітньої (проведення тематичних науково-методичних та науково-практичних конференцій) та дослідницької (створення аналітичного звіту) програм . Кінцевою метою проєкту є пропагування історії, культури, звичаїв та традицій народів українського півдня. Це дозволить зруйнувати наративи російської пропаганди щодо цього регіону та утвердити авторитет України як держави, що створює оптимальні умови для гармонійного розвитку різних етносів та культур, що важливо в контексті євроінтеграції нашої держави.
55.
ID: 6REG21-04641
Project name: Документальний фільм "У пошуках дому."
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1488910
The requested amount from the UCF: 1488910
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа підприємець Сулейманов Ібрагім Талятович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Херсонська та Миколаївська область, Туреччина, Бурса, Туреччина, Елязіг, Туреччина, Ерзінджан,
Project description: Проект передбачає створення документального фільму про трагічну долю турків-месхетинців (турків-ахиска), на прикладі історії сімей з північного Причорномор’я. Глядач побачить побут, спосіб життя та відчайдушне намагання зберегти свою ідентичність в компактних поселеннях цього народу в Херсонській області у мирні часи, та в часи російської окупації 2022-23 років. Знайти відповіді на питання, що змусило людей, в котрий раз за останні 80 років, шукати нового прихистку у Туреччині. Документальний фільм має актуалізувати проблеми збереження та розвитку культурних традицій та ідентичності цього народу і протидіяти інформаційній агресії з боку РФ.
56.
ID: 6REG21-05023
Project name: Спадщина Надазовських греків: збереження унікальної ідентичності.
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1339960.43
The requested amount from the UCF: 1157960.43
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Телерадіокомпанія «ТВ-7»
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Проєкт буде реалізовано на території України. Міста: Київ, Львів, Дніпро,
Project description: Проєкт «Спадщина Надазовських греків: збереження унікальної ідентичності» покликаний зберегти та поширити знання про унікальну етнічну групу греків, дослідити їх культуру та традиції, а також відобразити як само грецька спільнота в Україні зберігає свою ідентичність в умовах повномасштабної війни з Російською федерацією. Це культурно - просвітницький проєкт, який буде розповідати про мовні, побутові, святкові традиції, мистецтво та кухню грецької спільноти, спираючись на історично відомі довоєнні культурні аспекти та збереження культурної спадщини через призму воєнних дій та наслідків.
57.
ID: 6REG21-07160
Project name: Історичні розслідування про спадок корінних народів України у форматі тревел шоу "Miras - Спадок"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2943600
The requested amount from the UCF: 2943600
Competition type: Individual
Full name of the organization: Акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київська обл., м. Київ, Волинська обл., м. Луцьк, Харківська обл., м. Харків, Хмельницька обл., м. Хмельницький та м. Кам’янець-Подільський, Львівська обл., м. Львів, Миколаївська обл., м. Миколаїв та м. Очаків, Херсонська обл., м. Херсон, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Івано-Франківська обл., м Галич, Дніпропетровська обл., м. Дніпро. Одеська обл., м. Одеса, м. Білгород-Дністровський, м. Болград, Балта. Сумська обл., м. Суми, м. Конотоп.,
Project description: Проєкт спрямований на популяризацію культурної спадщини корінних народів кримських татар, караїмів та кримчаків як невід’ємної частини історії та сучасної України. У межах проєкту заплановано проведення історичних розслідувань у форматі тревел шоу. Унікальністю проєкту є графічне відтворення зруйнованих культових споруд кримських татар, караїмів, кримчаків. Виробництво передбачається у співпраці з продакшеном, що буде обраний шляхом Мистецького конкурсу. Шоу вийде в ефірах 24 регіональних ТВ каналів, буде адаптований та опублікований на діджитал і радіо платформах Суспільного мовлення.
58.
ID: 6REG21-22253
Project name: Колискові обереги
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 991985
The requested amount from the UCF: 991985
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Українське товариство охорони пам'яток історії та культури"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: м. Одеса та Одеська область, м. Херсон та Херсонська область, м. Маріуполь Донецька область, м.Сімферополь АР Крим, м. Київ та Київська область, м. Чернігів та Чернігівська область, м. Луганськ та Луганська область, м. Львів та Львівська область, Закарпатська область,
Project description: Мета проєкту "Колискові обереги" створити цикл з 12 традиційних колискових пісень, віднайдених та відібраних з духовної спадщини різних регіонів України з подальшою їх текстово-нотованою розшифровкою, звукозаписом, тематичною зйомкою відео, створенням підкастів та викладенням матеріалів в електронному форматі у вільний доступ на інтернет-ресурсах. До циклу увійдуть Колискові корінних народів України (кримчаків, кримських татар, караїмів, українців з різних етнорегіонів) та унікальних етнічних культур Приазов’я та Причорномор’я (надазовських греків, гагаузів, болгар). Результатом проекту стануть: 12 текстово-нотованих розшифровок колискових в електронному форматі та 100 виданих друкованих примірників, 12 звукозаписів пісень, 12 відеокліпів, 12 підкастів.
59.
ID: 6REG21-27124
Project name: Музична спадщина кримськотатарського народу
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2825495
The requested amount from the UCF: 2825495
Competition type: Individual
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД "ГЛОБАЛ ХАРМОНІ АРТ"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Проєкт спрямований на відкриття невідомих сторінок музичної культури кримськотатарського народу доби XVI-XVII століття, – зокрема, перше виконання творів кримського хана Гази Герая ІІ, нотний матеріал якого було знайдено в приватній колекції в Туреччині. Проєкт передбачає інструментування нотного матеріалу; проведення мультимедійного концерту-презентації за участі міжнаціональної команди виконавців - Артистів ЮНЕСКО в ім’я миру та молодих сучасних кримськотатарських інструменталістів з одночасним виведенням на екран відеоряду зображень кримськотатарського національного орнаменту орнек, який внесено в перелік нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. На основі концерту буде підготовлено аудіовідеоконтент для розповсюдження в медійному просторі України та світу.
60.
ID: 6REG21-29251
Project name: Лабораторія Прайзлерів: караїмська історія Луцька
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1483297.00
The requested amount from the UCF: 1483297.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Молодіжний центр інноваційної освіти "Семиярусна гора"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк,
Project description: Проєкт міждисциплінарної взаємодії поєднує урбаністику, дизайн, перформативне, візуальне мистецтво та історію. У рамках урбаністичної лабораторії міські планувальники, архітектори, історики та дизайнери досліджуватимуть соціальний та просторовий потенціал Старого міста задля меморіалізації караїмського спадку в публічному просторі вулиці Караїмської та Гостинного двору Прайзлерів. На основі результатів дослідження вони створять вуличні меблі, таблички та меморіальні артоб’єкти. Співпраця молодих резидентів, досвідчених кураторів та залучених дослідників буде представлена на історико-культурному симпозіумі та серії культурно-освітніх подій, присвячених ролі караїмів у культурному житті міста та регіону.
61.
ID: 6REG21-29448
Project name: Міжнародний хакатон "Кримське коріння України"
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2710500
The requested amount from the UCF: 2710500
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СИНХРО ПРОСТІР"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Київ та інші міста України, Столиці країн-членів ЄС,
Project description: Кримське коріння України – міжнародний хакатон, задача якого створити “банк ідей” – готових до реалізації креативних рішень просторових інтервенцій (виставок, інтерактивних стендів, фізичних та віртуальних арт-об’єктів) з метою інтеграції соціокультурної спадщини корінних народів Криму в культурний і соціальний порядок денний українського суспільства та знайомства міжнародної спільноти з культурою корінних народів Криму. Крім того, проект має другорядну, але важливу мету – протистояння російським наративам щодо культурної та історичної приналежності Криму.
62.
ID: 6REG21-30116
Project name: Голоси Криму. Історична пам’ять та репрезентації минулого
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1201994.40
The requested amount from the UCF: 1171994.40
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація Запорізьке наукове товариство ім. Я. Новицького
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Запорізька область, м.Запоріжжя,
Project description: Метою проєкту «Голоси Криму. Історична пам’ять та репрезентації минулого» є розширення знань і теоретичних уявлень про депортацію кримськотатарського народу через введення у науковий обіг матерів на базі усних свідчень представни_ць кримськотатарського народу. Архівні дані, зібрані під час кримської історико-етнографічної експедиції Запорізького наукового товариства ім. Я.Новицького та історичного факультету Запорізького національного університету, яка проходила у 2005-2006 роках, буде вперше досліджено, а також опубліковано і проілюстровано. Дослідження буде презентовано в рамках міждисциплінарної мистецької виставки в п’ятьох містах України. До роботи над експозицією буде запрошено мит_чинь, дослідни_ць, які працюють з темами травматичної історії і деколоніальними процесами.
63.
ID: 6REG21-30687
Project name: Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1738735.00
The requested amount from the UCF: 1738735.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Асоціація музеїв Івана Франка"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів, Одеса, Київ,
Project description: “Yuşan-Зілля: українсько-кримськотатарське суголосся” – це культурно-мистецький і науково-просвітницький проєкт, спрямований на збереження, вивчення та популяризацію кримськотатарської культури, передусім її пісенної творчості, музики, мови, літератури, у творчих перегуках та історичних зв’язках з українською. Реалізація проєкту включатиме комплексну програму заходів, зокрема, музично-поетичне мультимедійне дійство “Yuşan-Зілля” та супровідну культурно-просвітницьку програму “Суголосся/Aenkdeşlik. Кримськотатарська й українські традиції в культурних взаємозв'язках” у форматах творчих зустрічей-бесід, “співочих сніданків”, лекцій і влогів, об’єднаних центральною ідеєю – показати історичну єдність, мирне співіснування та глибоке взаємопроникнення культур українського та кримськотатарського народів.
64.
ID: 6REG21-31904
Project name: Світи. Народи. Історія кримських татар. Аудіокнига. Документальний фільм. Інформаційна кампанія.
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2941500
The requested amount from the UCF: 2941500
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "АСОЦІАЦІЯ НОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: Кроссекторальний проєкт на перетині літератури, медіа, документального, візуального та аудіального мистецтва є продовженням роботи над новоствореною аудіокнигою "Світи. Народи. Історія кримських татар" та передбачає, окрім перекладу українською мовою вибраних сторінок (книги В. Є. Возгріна «Історія кримських татар» у 4-х т.), запис нових розділів та її промоцію: створення аудіовізуальної частини контенту, включно з архівними фото- та відео- матеріалами; створення лонгріду з текстовою, аудіальною, ілюстративною інформацією (зокрема оживлення портретів); реалізацію документального фільму з трансляцією на телеканалі ATR та YouTube з метою популяризації. Проект спонукає до переосмислення фактів історії корінного народу України – киримли, його культури (народне мистецтво, мова, кухня, релігійне життя, архітектура та питомі топоніми тощо); долі етнічних народів Криму (Приазовʼя та Причорноморʼя). Проект впливає на формування політики глобального культурного життя.
65.
ID: 6REG21-34300
Project name: Створення документального фільму “Україна. Земля майбутнього”
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1750075
The requested amount from the UCF: 1750075
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Малихіна Ірина Юріївна
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Україна, зокрема, причорноморський регіон ( Одеська, Миколаївська, Херсонська області),
Project description: Документальний фільм про кримськотатарську національну меншину України, про збережену ними ідентичність - мову, культуру, релігію, обряди, побут. Через героїв-представників нацменшини, що захищають Україну від російських загарбників, через їхні родини, поселення та громади ми розкажемо про історію, сьогодення та виклики майбутнього для кримських татар як корінного народу Криму та один з народів української політичної нації. Окреслимо проблеми, які були, додалися чи поглибилися з російською окупацією та шляхи їх вирішення після деокупації або вже зараз.
66.
ID: 6REG21-34512
Project name: Румейська та урумська мови надазовських греків: збереження та популяризація
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1326470
The requested amount from the UCF: 1326470
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська спілка “Національна туристична організація України”
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Україна, Київ, Україна, Донецька область,
Project description: Проект спрямований на збереження, репрезентацію та популяризацію культури та мов надазовських греків (урумської та румейської) шляхом створення єдиної онлайн-платформи, на якій представлено культуру в цілому. Проєкт продовжує започатковану раніше діяльність зі збереження культури надазовських греків, яка формувалася у середньовіччі у Криму. У 18 ст. їх було переселено до Надазов’я (нинішньої Донецької області). Сьогодні територія їх компактного проживання опинилися під окупацією рф, а мови й культура - під загрозою зникнення. В проєкті буде створено: онлайн-платформу (бібліотеку), румейську відеоабетку, альбом традиційної музики надазовських греків. Проєкт націлений на збереження та розвиток культурного розмаїття греків Надазов’я, як частини загальнонаціональної культури України в Європейському контексті.
67.
ID: 6REG21-34835
Project name: Приазов’я – український історичний та етно-культурний ген Південно-Східної Європи
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1682128.86
The requested amount from the UCF: 1513878.86
Competition type: Individual
Full name of the organization: Центральна бібліотека ім. Т.Г.Шевченка для дітей м. Києва
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Харків, Житомир, Чернігів, Полтава,
Project description: Ідея проєкту полягає в руйнуванні наративів та міфів про «російськість» Приазов’я України, які багато років насаджувались радянською пропагандою та стали ідейною основою до виправдання воєнної агресії росії проти України. Проєкт популяризує художньо-мистецькими засобами матеріали про козацьке коріння Маріуполя (Домаха, Кальміуська Паланка), показуючи в чому незламність та героїзм міста і воїнів, які його боронили. За результатами передбачається: створення документально-художнього опису та видання книги про козацький період Маріуполя (на основі історичних фактів Маріупольського краєзнавчого музею та відомостей краєзнавців); проведення фотовиставки музейних експонатів «Козацька доба» (за матеріалами Маріупольського краєзнавчого музею); театралізована постановка та літературно-художнє читання на теми козацького періоду Маріуполя.
68.
ID: 6REG21-34841
Project name: IV Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО»
Technical assessment: Approved
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2995106.00
The requested amount from the UCF: 2995106.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «ОБ'ЄДНАННЯ КРЕАТИВНИХ ОСОБИСТОСТЕЙ «ОКО»
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: місто Болград, Україна, місто Софія, Болгарія,
Project description: Міжнародний етнографічний кінофестиваль «ОКО» – це щорічний фестиваль, на якому збираються тисячі однодумців аби побачити кінострічки з усього світу, що зображають культуру та життя, біль та надії різних етнічних груп та народностей, зокрема, увага прикута і до корінних народів та унікальних етнічних культур Приазов'я і Причорномор'я. Цього року фестиваль буде проводитися не тільки в місті Болград, що на Одещині, а й в Софії, в Болгарії. Це дозволить представити різні культури України та світу й ознайомити з ними широкі аудиторії, як в Україні, так і поза її межами. В конкурсній програмі фестивалю братимуть участь і фільми українського виробництва.
69.
ID: 6REG11-00543
Project name: Гуцульський Чичероне
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 700450
The requested amount from the UCF: 700450
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Парбат»
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Верховинський район,
Project description: Проєкт ''Гуцульський Чичероне'' - це серія інтерв’ю про вплив культурного надбання етнічної групи гуцулів на українців Україну. 15 записних інтерв‘ю хронометражем по 12 хвилин. Інтерв‘юйовані - кваліфіковані люди з культурної та дотичних сфер, які на конкретних прикладах розкажуть вплив культурного надбання гуцулів на їхню галузь. Це - мовознавці, історики, мандрівники, культурологи, науковці, дизайнери, майстри, музиканти, письменники, еко активісти. Крім ефірів на радіостанціях будуть відеозаписи для Youtube та подкасти.
70.
ID: 6REG11-00797-2
Project name: Шляхами Трипільської праматері
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 778210
The requested amount from the UCF: 698360
Competition type: Individual
Full name of the organization: Агенція регіонального розвитку Таврійського об'єднання територіальних громад
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Умань і громади Уманського та Звенигородського районів Черкаської області, Ямпільська та Студенянська громади Вінницької області,
Project description: Метою проєкту є актуалізація культурної спадщини української нації та посилення економіки сільських і селищних громад через розвиток внутрішнього туризму й створення мережі інтерактивних туристичних маршрутів на основі Трипілля. Результати за цілями проєкту: Із залученням наукової спільноти створено єдиний інформаційний продукт у вигляді методології створення туристичних локацій про життя і побут Трипільців. Згуртувано населення і керівництво громад та створено з ними локальні осередки й туристичні послуги, легенд, маршрути. Проведено промоційну кампанію маршрутів через створений туристичний сайт “Шляхами Трипільської Праматері” та прес-туру.
71.
ID: 6REG11-01025
Project name: Біографічна драма "Заборонений"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 989950.00
The requested amount from the UCF: 884730.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр імені Миколи Куліша
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Херсон, Кропивницький,
Project description: "Заборонений" – проєкт на два міста: Херсон, який майже дев'ять місяців був окупований росіянами і зараз перебуває під постійними обстрілами, та Кропивницький, що став прихистком для ВПО і також потерпає від обстрілів. Впевнені, що ця вистава стане рушієм відновлення культурного життя Херсона. Вона створюється задля підтримки містян, які залишились вдома, та заохочення тих, які виїхали, повернутись. Вистава про останні роки життя Василя Стуса та дисидентський рух в Україні у 60-70-х роках і боротьбу його представників із утисками всього українського, за що й зараз нам доводиться воювати!
72.
ID: 6REG11-01241
Project name: Цифрова охорона культурної спадщини Буковини
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 890000.00
The requested amount from the UCF: 890000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Сектор Інформаційної Безпеки"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Чернівці, Чернівецька область,
Project description: "Цифрова охорона культурної спадщини на Буковині»: застосування нейромереж для дослідження, збереження та доступу до друкованих матеріалів, музейних об'єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних та археологічних пам'яток. Застосування нейромереж для охорони та диджиталізації культурної спадщини. Ми плануємо застосувати найновіші методи машинного навчання та обробки даних для виявлення та аналізу різноманітних артефактів, включаючи друковані матеріали, музейні об'єкти, архівні документи, аудіовізуальні матеріали, архітектурні та археологічні пам'ятки. Створення експериментальної лабораторії та цифрового архіву в регіоні.
73.
ID: 6REG11-01924
Project name: Вінницький період в житті та творчості Михайла Коцюбинського: цифрова колекція
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 655397.81
The requested amount from the UCF: 655397.81
Competition type: Individual
Full name of the organization: Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Михайловича Коцюбинського
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вінниця,
Project description: «Вінницький період в житті та творчості Михайла Коцюбинського: цифрова колекція» – проєкт спрямований на розвиток та популяризацію української культури, знайомство світу з неординарною постаттю письменника європейського рівня шляхом проведення часткової діджиталізації фондової колекції Вінницького літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського – першого літературно-меморіального музею в Україні.
74.
ID: 6REG11-02278
Project name: П’ять кроків мужності і величі мистецтва
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1140164.3
The requested amount from the UCF: 998164.3
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури і туризму Чугуївської міської ради Харківської області
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: місто Чугуїв, Харківської області,
Project description: Сьогодні наша країна бореться за свій суверенітет і соборність, захищає свою ідентичність. Національна єдність стала основою успішного спротиву. Однак населенню країни потрібна психологічна підтримка для подолання страху та зміцнення впевненості у своїх силах, уряду, захисників країни. Саме тому, мистецтво - одним із інструментів подолання стресу. «Мистецтво – це наша зброя!». Головним завданням проєкту – відродження, розвиток, збереження національних культурних цінностей, традицій, бо це підґрунтя для формування національної ідентичності, підтримки національного духу, динамічного розвитку людства. Ретрансляція перформансу «Мистецький безмір. Перезавантаження», стане своєрідною арт-терапією, дозволить поліпшити емоційний стан, підвищити національний дух, зберегти культурне надбання, національну пам’ять народу, розвити культурне різноманіття задля зміцнення сучасної української ідентичності.
75.
ID: 6REG11-02394
Project name: Сучасне монументальне мистецтво - один із креативних способів популяризації культурної нематеріальної спадщини (ткацтво)
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 716800.00
The requested amount from the UCF: 581800.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Новоселицька міська рада Чернівецького району Чернівецької області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Новоселиця, Чернівецький район, Чернівецька область,
Project description: Проєкт має на меті завдяки новітнім інноваційним засобам інтегрувати в культурний процес різні методики популяризації культурної нематеріальної спадщини шляхом культурно-креативних індустрій. Завдяки проєкту буде досягнуто наступне завдання: сприяння збереженню, відновленню та популяризації культурної спадщини, в тому числі шляхом діджиталізованого інтструменту.
76.
ID: 6REG11-02463
Project name: Мануфактура талантів: креатив, крафт, кругова економіка
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 868954
The requested amount from the UCF: 868954
Competition type: Individual
Full name of the organization: Інститут креативного міста
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Рівне, Рівненська область, Привільненська територіальна громада, Рівненська область,
Project description: Майстерня з (від)створення, редизайну культурної спадщини з новими екоматеріалами, новими формами, функціями, застосуванням. Навчальні події та екскурсії для дітей та молоді з предметного дизайну, дизайн мислення, дизайну, натхненного природою, кругової економіки, біомімікрії для збереження і інновацій в крафтовому виробництв
77.
ID: 6REG11-02855
Project name: Креативно-терапевтична лабораторія «Safe Art»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 995000.00
The requested amount from the UCF: 891500.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фестивальний центр»
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Херсон,
Project description: Креативно-терапевтична лабораторія «Safe Art» - це платформа, де жителі Херсона, які постраждали від військової агресії російської федерації зможуть отримати психологічну допомогу та інструменти для розвитку особистості, відчути єднання з громадою через творчі події. Проєкт реалізується на території деокупованого міста, де довгий час не було доступу до якісного культурного продукту, тому одна із цілей «Safe Art» - займатися пошуком подальших напрямків розвитку культури на Херсонщині. Завдяки майстер-класам, арт-терапії, терапевтичним танцям, показам вистав, співам народних пісень, кіно та концертам, команда проєкту пропонує можливість кожному жителю міста знайти свій спосіб самовираження, розслабитися, зняти напругу та позбутися стресу, знайти однодумців та розвити креативне мислення.
78.
ID: 6REG11-03075
Project name: Регіональний ютуб-канал для дітей
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 637449.4
The requested amount from the UCF: 637449.4
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Медіа-Центр "Третя столиця"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Рівне, Рівненська область,
Project description: Проєкт передбачає створення відеоконтенту у форматі віртуальної екскурсії, який привертатиме увагу дітей до регіональної культурної спадщини. У проєкті задіяні діти, які пройдуть конкурсний відбір, навчання, отримають навички блогерів та за допомогою професійної команди візьмуть участь у своренні циклу відео для новостовореного ютуб-каналу в ролі ведучих, котрі розповідають про цікаві факти про культурні особливості регіону. До виробництва відеоконтенту будуть залучатися експерти з числа культурологів, істориків та митців.
79.
ID: 6REG11-03268
Project name: Петриківський родовід
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 999400.00
The requested amount from the UCF: 999400.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Хазан Наталія Вікторівна
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Завдання команди – створити три он-лайн експозиції робіт найвідоміших майстрів петриківського розпису: Тетяни Пати, Федіра Панко та Василя Соколенко. Ці троє не тільки зробили дуже багато для збереження та розвитку традиції петриківки, а й є неперевершеними митцями-самородками. Красою їхніх робіт захоплюються і сьогодні. Кожна з експозицій включатиме розповідь про життя і творчість, а також презентуватиме їхні роботи, які ми оживімо за допомогою сучасних анімаційних технологій. Готові роботи розмістимо на ютуб сторінці Музею петриківського розпису та народних ремесел і на сторінках у соцмережах. Також будуть проведені роботи з просування. Анімовані картини можна буде завантажити окремо, як шпалери для телефона.
80.
ID: 6REG11-03557
Project name: Дивокрай - полікультурні перлини степової України
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 992544.94
The requested amount from the UCF: 992544.94
Competition type: Individual
Full name of the organization: Запорізька обласна громадська організація "Дивосвіт"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: селище Геленджик Вільнянського району Запорізької області, м.Запоріжжя,
Project description: Проект який направлений на відтворення багатовікової історії розвитку Запорізького краю в його широкому культурному розмаїтті, шляхом створення 10 креативних арт-об’єктів у різних національних стилях, притаманних народам, що проживають у Запорізькому регіоні, для популяризації полікультурного розмаїття Запорізького краю, що є актуальним як для для Михайло - Лукашівської ОТГ, а також для всього регіону і країни в цілому.
81.
ID: 6REG11-04463
Project name: У барвах пам'яті
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 815976.00
The requested amount from the UCF: 732696.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Регіональний благодійний фонд "Резонанс"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Яремче, Івано-Франківська область,
Project description: Мета проєкту – популяризувати культурну спадщину гуцульського краю та висвітлити тему національно-визвольної боротьби у Яремчанській громаді через виставку творчих інтерпретацій 15 українських художників, підготованих в рамках 10-денної мистецької резиденції у Яремче. Митці, працюючи безпосередньо на місці минулих подій, будуть досліджувати національні, культурні та історичні контексти, рефлексувати, апелювати до різноманітних історичних тем, створювати авторські роботи, експериментуючи з матеріалами та ідеями. В рамках проєкту буде проведено серію зустрічей, презентацій та майстер-класів з графіки для місцевої громади та ВПО. Проєкт закінчиться спільною виставкою творів, буде створено каталог творчих робіт та промоційний відеоролик за результатами проєкту.
82.
ID: 6REG11-04841
Project name: DiTMICo - Digital collections of traditional musical instruments
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 999898
The requested amount from the UCF: 969898
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Культурний плай"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Громадська організація «Культурний плай», за підтримки Лабораторії музичної етнології та Кафедри музичної фольклористики Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка, а також ГО "Музична майстерня "Гурба"", спільно з етноінструментологами та іншими спеціалістами у галузі фольклору, розробили проєкт з діджиталізації колекцій народних інструментів. До реалізації проєкту також долучився Музей народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Мета проєкту – збереження та популяризація колекцій українських традиційних музичних інструментів з музеїв та приватних колекцій, зокрема тих, що перебувають під загрозою розпродажу чи знищення через військові дії або неналежне зберігання, за допомогою оцифрування.
83.
ID: 6REG11-04903
Project name: « Створення 3D моделі та віртуального туру по Цитаделі у Білгород -Дністровської фортеці в середині XVIII століття »
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1113700
The requested amount from the UCF: 998700
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальне підприємство "Акермантурінвест"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Одеська область, м Білгород-Дністровський,
Project description: Проєкт « Створення 3D моделі та віртуального туру по Цитаделі у Білгород -Дністровської фортеці в середині XVIII століття » може виступити як засіб збереження, інтерпретації та репрезентації культурної спадщини. Створена комп’ютерна 3D модель, буде побудована на основі існуючої пам’ятки, а шляхом комп'ютерної реконструкції, на основі історичних фото-документів та документальному матеріалу будуть відтворені втрачені об’єкти цитаделі. Сам віртуальний тур дозволить побачити не тільки наявне , але також вже зниклу та зруйновану спадщину й поглянути на неї зовсім по новому. 3Д модель буде завантажена на платформу Sketchfab для відкритого перегляду онлайн з додаванням інформаційних міток до 3д моделі із історичною інформацією, також буде повноцінна візуалізація із реалістичною графікою цитаделі, та її території із лиманом та навколишнім середовищем. Такий підхід до інтерпретації спадщини допоможе впровадити нові технології у сферу культурної спадщини.
84.
ID: 6REG11-05718
Project name: Мистецтво в укритті
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 468690.00
The requested amount from the UCF: 407930.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Здолбунівський центр культури і дозвілля Здолбунівської міської ради Рівненської області
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Здолбунів, місто Здолбунів,
Project description: «Мистецтво в укритті» проєкт створення Мистецької майстерні, безпечної локації в найпростішому укритті Здолбунівського ЦКД, направлений на навчання, розвиток місцевих народних ремесел лозоплетіння та соломоплетіння, посилення культурної, економічної привабливості в малих містах у надзвичайно складних умовах воєнної агресії росії. Майстерня спрямована на посилення культурної привабливості міської територіальної громади, репрезентацію продуктів народних ремесел та промислів, розбудови партнерства у сфері культурних та креативних індустрій. Простір для навчання, інтерактивних зустрічей, зустрічі з майстрами з числа внутрішньо переміщених осіб, з іншими майстрами, носіями традицій, виставковою залою. Зі зразків витворів місцевих народних ремесел будуть створені виставкові експозиції з подальшою презентацією та проведенням майстер класів в сусідніх громадах
85.
ID: 6REG11-06071
Project name: "Жива" реставраційно-технологічна лабораторія в контексті музейного простору Державного історико-культурного заповідника "Межибіж"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 400000.00
The requested amount from the UCF: 360000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Державний історико-культурний заповідник "Межибіж"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: смт. Меджибіж, Хмельницька обл.,
Project description: "Жива" реставраційно-технологічна лабораторія в контексті музейного простору буде місцем, де відвідувачі можуть спостерігати за процесами відтворення старовинних ремісничих технологій виготовлення різноманітних предметів та реставрацією давніх артефактів, а також брати участь у деяких з них через практичні заняття. У лабораторії будуть представлені колекції різних артефактів з регіону за типологією виробництва, інтерактивні дисплеї, які пояснюватимуть методи і процеси виготовлення предметів ремесла у давнину, а також сучасні інструменти та техніки, що використовуються реставраторами для вивчення й збереження артефактів. Лабораторія включатиме дискусійну зону, де відвідувачі та науковці зможуть вирішувати питання стосовно особливостей технології виготовлення, методів реставрації та консервації музейних предметів.
86.
ID: 6REG11-06555
Project name: Облаштування Музею-експозиції Книги про гуцулів і Гуцульщину та екологію Карпат
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 400000.00
The requested amount from the UCF: 360000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Верховинська селищна рада Верховинського району Івано-Франківської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Селище Верховина, Верховинський район, Івано-Франківська область,
Project description: Створення унікального історико-мистецького продукту на базі облаштованого об’єкту історико-культурної спадщини – Музею книги про гуцулів і Гуцульщину; збереження та популяризація історико-культурної, літературної спадщини, духовної культури гуцулів, гуцульського етносу, етнокультури та автентики Гуцульщини. На Верховинщині близько 10 тисяч вимушено переміщених осіб зі сходу та півдня України, тому цю культурну скарбницю відкриємо обов’язково і для них, і для всієї України. Бо це культура непереможного українського народу. У Музеї проводитимемо зустрічі з ВПО з метою соціально-психологічної, мовної, духовної адаптації, з питань історії, національно-визвольних змагань задля підтримки духу боротьби України за свободу і незалежність. У Музеї буде влаштовано два зали: оглядовий експозиційний книжковий зал, зал для читання книг про гуцулів і Гуцульщину з арт-кафе й ознайомлення з творами письменників на гуцульську тематику в аудіо-форматі. Ми влаштуємо у Музеї книжкову крамничку, тут відвідувачі зможуть придбати книги гуцульської тематики та цікаві українські видання, новинки книг сучасних українських видавців.
87.
ID: 6REG11-06769
Project name: "Лис Микита - Переможець"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1086431.7
The requested amount from the UCF: 987531.7
Competition type: Individual
Full name of the organization: Перший академічний український театр для дітей та юнацтва
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Львів, с. Мшанець Самбірський район Львівської області,
Project description: Культурно-мистецький проєкт «Лис Микита – Переможець» - крос- секторальний проєкт, спрямований на популяризацію бойківської локальної культури через створення новітнього культурного продукту у вигляді вистави «Лис Микита – Переможець» та супровідної науково-просвітницької програми “Сила Лиса: мистецтво жити, наука перемагати” з залученням спікерів - франкознавців, знавців бойківської культури, провідних митців. Задля донесення автентичності та унікальності локальної бойківської культури будуть використовуватися сучасні театральні інструменти. Проєкт має 4 складові: 1. Вистава “Лис Микита - Переможець” презентована у Першому театрі. 2. Супровідна науково-просвітницька програма “Сила Лиса: мистецтво жити, наука перемагати” .3. Екскурсії від Лиса Микити 4. Прем’єра вистави у екотаборі Мшанецькі Колиби (с. Мшанець, Самбірський р-н, Львівської обл.).
88.
ID: 6REG11-07063
Project name: Непорушна мапа України
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 720000
The requested amount from the UCF: 525000
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Жичук Микола Петрович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Луцьк, Луцьк,
Project description: Пропонований об’єкт міського середовища — це виготовлена з каменю мапа, вписана у покриття пішохідної зони, на якій показані кордони, межі областей та всі значні населені пункти України.
89.
ID: 6REG11-07604
Project name: Вечірній екскурс «Незвідана історія. Кілія»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 380751.3
The requested amount from the UCF: 334800.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури та туризму Кілійської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Одеська область, Ізмаїльський район, місто Кілія,
Project description: Розкриття історико-культурної спадщини найстародавнішого міста Кілія на теренах сучасної України шляхом створення іноваційного креативного культурного продукту.
90.
ID: 6REG11-09222
Project name: Мистецький центр відродження традицій Сокальщини
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1
The requested amount from the UCF: 1
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація «Благодійний фонд «Фундація розвитку Червонограда»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Бендюга, Червоноград, Сокаль, Велике,
Project description: Народні промисли Сокальщини є унікальним надбанням та історико-культурною спадщиною Львівщини. Набувши свого розквіту у кінці XIX століття через події війн та громадянських протистоянь, а в подальшому впливу процесу індустріалізації регіону, перебувають зараз у стані забуття. Сучасні майстри, члени громадських організацій, представники влади ставлять за мету спільно відновити прадавні традиції, привернути до них увагу громадськості, поширювати знання про елементи нашої культурної ідентичності, що в контексті сьогодення є більш ніж актуальним. Проєкт передбачає створення нового культурно-мистецького маршруту, що включить в себе створення креативного виставкового простору з тематичними експозиціями взірців сокальських народних промислів, проведення мистецьких майстер-класів, заходів з арт-терапії, туристичних екскурсій та ярмарків.
91.
ID: 6REG11-17338
Project name: Регіональний аспект краєзнавства
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 976000
The requested amount from the UCF: 878400
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Тернопіль,
Project description: Проєкт «Регіональний аспект краєзнавства» в рамках 110-річчя Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Реалізація проєкту дасть змогу краще пізнати історичне минуле, сприятиме відновленню, збереженню і популяризації культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу на протидію інформаційній та культурній складовій російської військової агресії, задля зміцнення сучасної української ідентичності. Передбачається створення науково-дослідної платформи з дослідженням історії та культурної спадщини з широкою культурно-просвітницькою складовою. Фотограмметричне оцифрування експонатів, створення їх 3D-моделей, друк інтерактивної продукції (поштівок), видання каталога з локальними зразками вишитих рушників, які зберігаються у фондах музею для популяризації унікальних пам’яток матеріальної і духовної культури та стимулюють його туристичний потенціал.
92.
ID: 6REG11-27022
Project name: Каталогізація та web-сайт публічної бібліотеки
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 365380
The requested amount from the UCF: 320380
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад «Центр розвитку, культури, дозвілля, туризму, спорту та молодіжної політики» Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Зінці, Полтавська,
Project description: Створення web-сайту бібліотеки, цифрового каталогу та електронних книг. Результат - висвітлення інформації про бібліотеку, її послуги, заходи та наявний фонд. Електронний каталог сприяє прискореному пошуку необхідної інформації за будь-якими параметрами: автор, назва, рік видання, видавництво, інвентарний номер, УДК та ін. А також детальний аналіз бібліотечного фонду та спрощення його інвентаризації. Створення електронних книг, шляхом оцифрування наявного фонду бібліотеки.
93.
ID: 6REG11-27055
Project name: Альбом пам’яті “Мистецтво в окупації”
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 920170
The requested amount from the UCF: 828100
Competition type: Individual
Full name of the organization: Бердянський державний педагогічний університет
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Запоріжжя,
Project description: Проєкт буде спрямовано на висвітлення сучасного мистецтва в умовах ізоляції. Ми відкриємо світу неймовірні історії митців та діячів культури, які проживали в окупації, а тепер є ВПО. На основі проведених інтерв’ю передбачається створення українського подкасту: альбому пам'яті «Мистецтво в окупації», який буде містити розповіді-спомини, рефлексії, а також твори митців – ВПО. Ми також хочемо привернути увагу до цієї проблеми органів влади та місцевого самоврядування задля налагодження стійкого та продуктивного діалогу між владою та культурою. Ми також маємо на меті залучити цільові ГО та Благодійні організації для напрацювання дієвих механізмів відновлення мистецької діяльності діячів культури, які є ВПО.
94.
ID: 6REG11-27151
Project name: «ВДОМА: Харків у Львові»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 780350
The requested amount from the UCF: 780350
Competition type: Individual
Full name of the organization: Центр інформаційних досліджень та ресурсних послуг «Меридіан»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Харків,
Project description: Проєкт популяризуватиме історичну спадщину Харкова, його самобутність, виявлятиме залучення в український та європейський культурний контексти, представлятиме як важливу частину культурного різноманіття країни. Виявлятиме культурну цінність Харкова через актуалізацію зруйнованих памʼяток архітектури від російської агресії; необхідності їх збереження, відновлення та захисту. Виставка важлива в архітектурному та культурному плані будівель, зруйнованих російськими бомбардуваннями, поєднана з інтерактивом та лекційним курсом, підвищити обізнаність щодо цього регіону серед львів’ян та гостей міста. Проєкт сприятиме діалогу представників різних культурних локусів та пізнанню один одного, об’єднуватиме їх через культурну сферу. Також виставка розрахована на залучення харків’ян, вимушено переміщених з рідного міста в інші регіони.
95.
ID: 6REG11-27517
Project name: Експериментальна театральна лабораторія імені Леся Курбаса
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 741449
The requested amount from the UCF: 641449
Competition type: Individual
Full name of the organization: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Тернопіль, Тернопільська область,
Project description: У зв’язку з російською агресією, та відстороненням від усього про російського, виникла гостра потреба пошуку альтернативних театральних методик. Настав час змінювати культурний простір України. Експериментальна театральна лабораторія імені Леся Курбаса надасть можливість не лише виховати нове покоління акторів, а й стане місцем відродженням творчості Леся Курбаса, саме на теренах Тернопільщини молодий митець починав свою театральну діяльність і де як не тут, ми повинні впроваджувати його методику як основу виховання сучасного українського актора у вищих навчальних закладах. Експериментальна театральна лабораторія імені Леся Курбаса – це простір, який відповідає усім театральним канонам і надасть змогу втілювати різноманітні акторські та режисерські практики у ході навчального процесу. Також даний проект розрахований як простір для зустрічей та проведення майстер класів театральними діячами з різних регіонів України для студентів та усіх зацікавлених театральним мистецтвом.
96.
ID: 6REG11-27920
Project name: Побудова інтерактивної експозиції "Дух Радзивілів" в Радивилівському історичному музеї у колаборації з майстрами народних промислів регіону
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 843126
The requested amount from the UCF: 843126
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ освіти, культури, туризму, молоді та спорту Радивилівської міської ради
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Радивилів Рівненська область,
Project description: Даний проект спрямований на відновлення культурно-мистецької діяльності музею та створення якісного інноваційного продукту, який зможе залучити нові аудиторії, зокрема маломобільні верстви населення. Разом з тим, націлений на підтримку та згуртованість громадян у важкі часи. Створення інтерактивної експозиції за участю майстрів художнього та декоративно-ужиткового мистецтва дасть успішність рекламації історичної спадщини краю, відновленню історичної справедливості та задоволення інтелектуальних та духовних потреб людини. Під час реалізації проєкту буде застосовано особливий підхід до побудови експозиції. Крім внутрішнього наповнення експозиція буде мати своє продовження і ззовні через підсвітлені оглядові вітрини, мурал з зображенням замку та облаштована прилегла територія, що дозволить відвідання експозиції у будь-яку пору доби. При потребі споживач культурного продукту може скористатися автоматичним аудіосупроводом.
97.
ID: 6REG11-28421
Project name: Котел Аріанта або спробуй смак Таврії
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 984053.00
The requested amount from the UCF: 954053.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ТАВРІЙСЬКИЙ ТУРИСТИЧНИЙ АЛЬЯНС"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Херсон,
Project description: Проект можна розглядати як своєрідний оммаж на відому легенду античності про царя скіфського Аріанта, який переплавив у гігантський котел наконечники стріл за кількістю своїх підданих у причорноморських степах. І чимало вчених порівнюють Північне Причорномор'я із плавильним котлом, у якому український козацький характер набув чимало своєрідних добавок від представників інших народів. Проект прагне підкреслити унікальності та особливості нашого міста та краю - цікавого феномену міжнаціональної взаємодії в умовах колонізації Північного Причорномор'я. Його ціллю є переосмислити та зберегти унікальність нашого міста та краю, як міжнаціонального середовища, що дала самобутню культуру Півдня України, зокрема і з точки зору кулінарної нематеріальної культурної спадщини. Проект має на меті популяризацію серед херсонців та гостей Таврії плодів взаємного впливу культур різних націй в регіоні в період від давнини до сьогодення. Для дослідження ми залучаємо професійних екскурсоводів-інтерпретаторів нематеріальної культур
98.
ID: 6REG11-28484
Project name: Культурно-пізнавальний маршрут Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 886840
The requested amount from the UCF: 793840
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Любов Андрій Іванович
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Селище міського типу Таїрове, Одеська область, Україна,
Project description: Культурно-пізнавальний тур по ННЦ "ІВіВ ім. В.Є. Таїрова” знайомить своїх гостей із тонкощами виноробного мистецтва та дає можливість покращити психофізичний стан долучившись до виробництва вина на будь-якій стадії виробництва. Метою проєкту - є стимуляція туристичного потенціалу Інституту виноградарства та виноробства, що є центром СМТ Таїрове, та збереження наукової та локальної культурної спадщини шляхом створення культурно-пізнавального маршруту. Результатами проєкту стане збільшення на 30% притоку туристів, популяризація локальної культури та збільшення уваги до місцевих виробників на 20%.
99.
ID: 6REG11-28589
Project name: Створення новітньої експозиції «Маневицький човен – моноксил 1223-1256рр.., унікальна знахідка підводної археологічної спадщини Європи».
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 495000
The requested amount from the UCF: 450000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Маневицький краєзнавчий музей
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: смт.Маневичі, смт.Колки, смт.Любешів,
Project description: Проект складається: створення експозиції та низки заходів в межах її експонування, зокрема проведенням круглого столу та міжнародної конференції, семінару для регіональних музеїв, оглядових, тематичних та кураторських екскурсій, освітньої програми учням шкільного віку, туристам. Досить ефективним способом правильного освітлення в новітній експозиції музею стануть світлодіодні стрічки, які повністю задовільнять потреби музейних працівників, створять необхідний колірний контраст з темним (після консерваційних робіт) човном. А ультракороткофокусний проектор FILMMAKER у поєднанні з новою лазерною технологією дасть нам можливість переглянути все те, про що буде написано в тематико – експозиційному плані та науковій концепції експозиції «Маневицький човен – моноксил 1223-1256рр.., унікальна знахідка підводної археологічної спадщини Європи».
100.
ID: 6REG11-29200
Project name: Гуцульщина на експорт
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 902900
The requested amount from the UCF: 902900
Competition type: Individual
Full name of the organization: Верховина квітка Карпат
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Верховинський район, Львів,
Project description: Проєкт «Гуцульщина на експорт» є культурологічним проєктом із вибудовуванням концепту, що передбачає усвідомлення та переосмислення чим є Гуцульщина у всеукраїнському культурному ландшафті. З репрезентативною частиною культурної спадщини та живої традиції народних ремесел та промислів; польових досліджень сприйняття Гуцульщини у різних регіонах України (починаючи зі Львова) та спрямований на підсилення голосу Гуцульщини у творенні автентичної української культури.
101.
ID: 6REG11-29439
Project name: Деокупована Північ: Реекспозиція музею і відновлення культурного життя
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 400000.00
The requested amount from the UCF: 260000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійна організація "Фундація Героя України, академіка П.Т.Тронька"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Веприк Ніжинського району Чернігівської області, Нівколишні села Вороньки, Козацьке, Новий Биків, Петрівка, Нова Басань, Піски, Свидовець, Міста Бобровиця та Ніжин на Чернігівщині,
Project description: Торік російські агресори окупували ту частину Чернігівщини, де в селі Веприк Ніжинського району знаходиться Музей Фундації П.Тронька, відкритий 2015 року до 100-літнього ювілею Героя України, академіка Петра Тронька. Мужніми зусиллями представників громади і волонтерів удалося зберегти й евакуювати його експонати. Після повернення їх із Львівщини, проект передбачає реекспозицію меморіальної частини музею, доповнення і розгортання нових виставок «Веприцькі богомази ХІХ-ХХ століть», «Декабристи і Ніжинщина», «Історія міст і сіл П.Тронька», «Сталінська кухня 1930-1970-х», «Пунінська орда у нашому домі». Музей продовжить роботу зі збереження та промоції місцевої культури, народних традицій і ремесел (Школа вишивання Н.Федірко, Фольклорна студія І.Каткової, Садівництво В.Діаківського, Реміснича майстерня О.Ягна).
102.
ID: 6REG11-29663
Project name: Відвідай славного Чорткавера: арт-гід Чортковом
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 855854.00
The requested amount from the UCF: 755854.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА "ЧОРТКІВСЬКА МИСТЕЦЬКА ШКОЛА" ЧОРТКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Чортків, Тернопільська область,
Project description: Мета проєкту – увиразнити урбаністичний образ м.Чортків шляхом створення екскурсійного маршруту містом у формі арт-гіда з 12 локацій, описаних у книзі “Пригоди Чорткавера” О.Барановського: 12 новел про Чорткавера (уособлення мультикультурного образу мешканця міста). Цей проєкт – логічне продовження створеного минулоріч 3D-муралу “Чортків-500: книжкова історія” на стіні бібліотеки, що став популярною туристичною локацією. Арт-гід включатиме маршрут 12 скульптурними міні-формами на 12 локаціях міста з можливістю прослухати аудіо-новели 4 мовами (українська, англійська, німецька, польська). Проєкт передбачає також видання артбуку “Пригоди Чорткавера”, створення комплексу туристичного мерчу для підтримки цілісності ідеї екскурсійного маршруту, урочистий запуск арт-гіда під час відзначення 501-річчя магдебургії у Чорткові.
103.
ID: 6REG11-29720
Project name: Творимо разом
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 309987.00
The requested amount from the UCF: 279987.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Університет Григорія Сковороди в Переяславі
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Переяслав, Київська область,
Project description: Мистецький проєкт «Творимо разом» спрямований на створення еко - культурного середовища для відродження та поширення локальної культури, підтримки талановитої молоді й митців міста та регіону, розширення культурно-освітньої співпраці між регіоном й іншими містами України, популяризації туристичного потенціалу Переяслава.
104.
ID: 6REG11-30130
Project name: Міжнародний фестиваль культури та туризму “Дністер-ріка”
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 979000
The requested amount from the UCF: 879000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Хотинська міська рада
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Місто Хотин,
Project description: Мета проекту: Підвищення культурно-туристичного потенціалу, створення позитивного іміджу Хотинської громади в України та за її межами.Актуальність проєкту “Міжнародний фестиваль культури та туризму “Дністер-ріка” для культурного контексту міста Хотин та Хотинської громади в цілому полягає у підвищенні культурного та туристичного потенціалу громади, створенні соціальної згуртованості та гордості за громаду, розширенні культурних зв’язків та вихід на міжнародну культурну сцену. Довгостроковим результатом реалізації проєкту буде розширення міжнародних культурних зв’язків, вихід на міжнародну культурну сцену та підписання нових міжнародних договорів про спільне проведення не лише даного фестивалю, але й інших культурних заходів з метою обміну досвідом, підвищення культурно-туристичного потенціалу Хотинської громади.
105.
ID: 6REG11-30219
Project name: «ПСИХОЛОГІЧНИЙ ТЕАТР «СИТУАЦІЯ»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 800000
The requested amount from the UCF: 600000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Сахань Дмитро Георгійович
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Дніпро, Новомосковськ, Кривий Ріг,
Project description: Цей унікальний концепт, що наразі немає аналогів, розроблений фахівцями сфери психологічної підтримки людини. Проєкт складатиметься з трьох частин: два театральні акти та відповіді, коментарі спеціалістів. Перша частина вистави буде складатися з відтворення конкретної складної ситуації, яка завершилась конфліктом або розлученням подружжя. Друга частина називатиметься «Все може бути інакше». Сюжетна лінія другого акту буде побудована згідно з рекомендаціями психолога, психотерапевта, психіатра, сексолога, невролога, коуча тощо. Завершиться другий акт позитивним результатом у вирішенні складного питання. Головна мета «Психологічного театру «Ситуація» – це надання терапевтичної допомоги людям через театралізовану форму, які опинилися в складній ситуації. Психологічний театр – це особлива форма впливу на людину через творчість. Театральне мистецтво здатне досконало проявляти внутрішній світ людини, змінювати стереотипи його поведінки, життєві сценарії… Саме так ми можемо дати людині можливість зробити важливі кроки на шляху до змін: оздоровлення відносин, налагодження комунікації та досягнення взаєморозуміння, розкриття внутрішнього потенціалу, гармонізація тілесних й емоційних аспектів особистості. Завершувати кожну виставу ми пропонуємо відвертою розмовою глядачів з психологом (суміжних фахівців). Цей інтерактив дозволить аудиторії закріпити здобуті знання та отримати відповіді на питання, що залишилися незрозумілими у процесі вистави. Так кожен охочий зможе віднайти в собі сили змінити власне життя на краще, записавшись на індивідуальний прийом до психолога, щоб продовжити розмову.
106.
ID: 6REG11-30361
Project name: Міжнародний симпозіум майстрів та художників “На берегах ЯЛПУГА”
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 763600.00
The requested amount from the UCF: 763600.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Криничненська сільська рада Болградського району Одеської області
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: село Криничне, Болградський район, Одеська область,
Project description: Проєкт “Міжнародний симпозіум майстрів та художників “На берегах ЯЛПУГА”” направлений на популяризацію місцевої культури, мальовничої природи Придунав'я, її різноманіття та цінностей представників національних меншин, які проживають на берегах найбільшого в Україні та другого, за величиною, у Європі прісноводного озера Ялпуг. Симпозіум має на меті показати чим живе самобутній регіон України, де мешкають болгари, молдавани, гагаузи, через твори образотворчого мистецтва та культурні заходи. Проєктом передбачено організація та проведення екскурсій, пленерів, майстер-класів, творчих зустрічей. Запрошенні до реалізації проєкту визнані майстри і художники України та зарубіжжя представлять свою творчу роботу у вигляді картин під час мистецьких виставок.
107.
ID: 6REG11-30364
Project name: Регіональні культурні майстерні “Ріка”
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 823000
The requested amount from the UCF: 823000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація “Десяте Квітня”
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Київ,Ірпінь, Гостомель, Буча,Харків, Харківська область, Полтава, Полтавська область, Вінниця, Умань, Чернівці, Одеса, Кропивницький, Миколаївська область.,
Project description: Проєкт передбачає проведення 38- ми культурних регіональних майстерень “РІКА” для дорослих та дітей в 8 регіонах України з метою формування майданчику національної самоідентифікації українського суспільства. Проєкт передбачає вивчення української мови у поєднанні з культурними майстернями та проведення фінальної толоки серед учасників заходу для пошерення отриманого досвіду в інші регіони України.
108.
ID: 6REG11-30381
Project name: Етнічні мелодії Ковельщини
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 999122
The requested amount from the UCF: 999122
Competition type: Individual
Full name of the organization: Новий Музичний Театр
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Ковель, Волинська область,
Project description: Музична вистава-реконструкція про відносини між етнічними меншинами Ковельщини - проект, що відтворює історію взаємодії етнічних груп на заході України. Реконструйовані етнічні обряди будуть проводитися між різними групами з метою створення нових форм і образів. Музика, театр та відеоінсталяції використовуватимуться як художні прийоми для показу взаємодії між етнічними меншинами.
109.
ID: 6REG11-30752
Project name: Культурно-пізнавальний маршрут "Шляхом бориславського ізмарагду"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 536992
The requested amount from the UCF: 442192
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Борислав,
Project description: На сучасному етапі Борислав маловідомий широкому загалу як цікава локація в культурно-пізнавальному плані. Хочемо реалізацією даного проекту підвищити рівень зацікавлення до культурної спадщини та культурного розмаїття Борислава. Віднайти нові підходи для популяризації архітектурних пам’яток і традиційних ремесел краю, культурного потенціалу нашого міста серед різних соціальних та вікових груп онлайн і офлайн. Результат – розробка культурно-пізнавального пішохідного та віртуального маршрутів. Пішохідний – з розробленням інформаційного путівника та таблиць, які міститимуть інформацію про надбання матеріальної та нематеріальної культурної спадщини. Онлайн – створення 3D екскурсій в зазначених об’єктах. Успішно реалізований проект стане прикладом для інших малих населених пунктів щодо якісної демонстрації та популяризації локальної культури як важливого елементу національної культури України, що вкрай важливо в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну.
110.
ID: 6REG11-31504
Project name: Нове Поріччя - нова туристична перлина Хмельниччини!
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 435700
The requested amount from the UCF: 410700
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Нове Поріччя, Городок,
Project description: Комплекс культурної та природної спадщини в с. Нове Поріччя (Городоцька ТГ, Хмельницька обл.) надзвичайно унікальний. Він складається із: добре збереженого флігеля поміщицького маєтку Скібнєвських у неготичному стилі, пам’ятки садово-паркового мистецтва, мальовничого природного каньйону біля р. Тростянка, руїн закинутої пивоварні та водяного млина, комплексу споруд (серед них каплиця), утилітарне призначення яких ще потребує ґрунтовного дослідження. Останні нетипово розтягнуті по гребеню каньйону із виглядом на палацовий парк. Також при місцевому будинку культури виділена кімната для місцевого музею ікон, які були зібрані із закинутих садиб. Подібна колекція єдина в навколишній місцевості.
111.
ID: 6REG11-31617
Project name: Коло мистецьких традицій
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 400000
The requested amount from the UCF: 400000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація Туристична Ямпільщина
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна, Могигів - Подільський район, Вінницька область, місто Ямпіль,
Project description: Цілі проєкту:1.Створення простору,осередку для гуртування майстрів Подністер`я,як результат популяризація їх творчого надбання,відродження традицій,залучення молоді до оволодіння навичками художніх та народних ремесел. 2.Відкриття «Лавки майстрів».Результат активної та творчої роботи локації її наповнення та реалізації виробів-частина коштів від продажу будуть направлені на підтримку ЗСУ та забезпечення матеріалами,допомогою громадян з обмеженими можливостями та зі статусом ВПО. 3.Облаштування фасаду краєзнавчого відділу Ямпільського музею ОМ місцевим каменем пісковиком-це сприятиме популяризації історичної та культурної привабливості,розвитку регіону,що відповідає пріорітетам конкурсної програми Фонду. Проєкт«Коло мистецьких традицій»спрямований інтегрувати людей в суспільство–в довгостроковій перспективі розвитку–розвиток традицій.Мета проєкту–привернення уваги до нематеріальної культурної спадщини,відродження,збереження,популяризація місцевих традицій,ремесел,художників та майстрів.
112.
ID: 6REG11-31704
Project name: Про Житомирщину
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 776000
The requested amount from the UCF: 690000
Competition type: Individual
Full name of the organization: фізична особа-підприємець Томчук Назарій Вікторович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Житомирська область,
Project description: За хвилину про культурну пам'ятку. Популяризація історії, визначних місць, особистостей та пам’яток Житомирщини.
113.
ID: 6REG11-31793
Project name: Вдвічі більше любові
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 440000
The requested amount from the UCF: 400000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Близнюківська селищна рада Лозівського району Харківської області
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Близнюківська селищна рада Лозівського району Харківської області,
Project description: Метою проєкту «Вдвічі більше любові» є створення у центрі Близнюківської громади – селищі Близнюки муралу найвідомішого мураліста України Саши Корбана.
114.
ID: 6REG11-32006
Project name: Синергія культур: мандрівка старим Березним
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 706490
The requested amount from the UCF: 635841
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація «Березнівська БРАМА»
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Рівненська область, Березне, Рівненська обл.,
Project description: Проект спрямований на створення нового інноваційного культурно-пізнавального маршруту старими вулицями мультинаціонального міста Березне. В рамках якого буде розроблено та встановлено туристине ознакування українською, англійською мовами та шрифтом Брайля, передбачається створення ряду цифрових культурних продуктів: відеоролики з використанням архівних фото, аудіогід, 3D-тур, 3D-моделювання втрачених архітектурних пам’яток, які будуть розміщені на єдиному са. Проект зорієнтований на молодіжну аудиторію та має на меті привернути увагу молоді до історії міста, підвищити загальну обізнаність містян стосовно видатних постатей та архітектурних об’єктів.
115.
ID: 6REG11-32441
Project name: Майстерня творчості та талантів
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 379066.34
The requested amount from the UCF: 339167.34
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Світоч" Новоєлизаветівської територіальної громади
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Село Новоєлизаветівка, Покровський район, Донецька область,
Project description: Cтворення на базі клубного закладу сучасної кімнати-майстерні, оснащеної сучасними технічними засобами та необхідними ресурсами, де вихованці зможуть реалізувати власний творчий потенціал. Проведення майстер - класів з виготовлення ляльки – мотанки з залученням народної майстрині. Проєкт буде реалізований на базі КЗ «Новоєлизаветівський сільський клуб». Залучення до майстер-класу 100 і більше осіб села. Винахід універсальної ляльки-мотанки, як нематеріальної культурної спадщини села, популяризація традицій села. Формування туристичної мапи Покровської територіальної громади. Створення виставок, участь в ярмарках.
116.
ID: 6REG11-32725
Project name: OFAM CALL. Відкритий конкурс для українських художників/иць на створення об’єктно орієнтованого художнього твору для заданого простору та пов’язаного об’єкту
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 997700
The requested amount from the UCF: 997700
Competition type: Individual
Full name of the organization: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ДРУЗІ МУЗЕЮ"
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Одеса,
Project description: Проєкт присвячений деконструкції міфологеми імперської доби міста Одеси (роль у заснуванні міста Катериною ІІ; ідеологеми та практики агресивної зовнішньої політики Російської імперії кінця XVIII століття - «Грецький проєкт», колонізаторська політика українського фронтиру Північного Причорномор’я та Криму, ліквідація державності Гетьманату тощо) шляхом реалізації відкритого конкурус для українських художників/иць на створення об’єктно орієнтованого художнього твору для заданого простору (фронтонного подвір’я ОХМ) та пов’язаного об’єкту (скульптура Катерини ІІ) та публічної освітньої програми для локальної аудиторії.
117.
ID: 6REG11-32822
Project name: Центр збереження культури гуцульських троїстих музик
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 334500
The requested amount from the UCF: 300000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Вижницька міська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вижниця, м.Вижниця,
Project description: Розглядаючи давні фотографії гуцульських троїстих музик ми бачимо, що окрім традиційної скрипки та цимбал музиканти використовують такі інструменти як дуда (волинка), трембіта, ліра та дримба (варган). Нажаль у скорому часі вони можуть повністю зникнути зі вжитку у музикантів ансамблів троїстих музик та народної музики Буковини та Гуцульщини. Про їх застосування нам нагадуватимуть лише давні світлини та опис у науковій праці Володимира Шухевича «Гуцульщина». Завдяки проєкту викладачі Мистецької школи Вижницької міської ради матимуть можливість навчати учнівську молодь, а під час проведення культурно-масових заходів презентувати давні гуцульські інструменти для жителів та гостей Вижницького району.
118.
ID: 6REG11-32887
Project name: «Культурно пізнавальний маршрут «Знай свій край»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1000000
The requested amount from the UCF: 900000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Бежинець Дмитро Васильович
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Ужгород,
Project description: «Знай Свій Край» - проєкт культурно пізнавального маршруту нового формату, направлений на популяризацію в культурній сфері регіону Закарпаття та надання можливості молодому поколінню самореалізуватись в творчій сфері. Метою проєкту є: - налагодження та укріплення культурних зв’язків між різними регіонами України та іншими державами; - сприяння збереженню, відновленню, захисту та популяризації культурної спадщини, культурних цінностей та національної пам’яті українського народу задля зміцнення сучасної української ідентичності; - виявлення та підтримка талановитих митців, колективів та окремих виконавців; - розвиток творчих контактів між виконавцями та умільцями.
119.
ID: 6REG11-32900
Project name: Креативний простір у селі Липецькому як місце співіснування та інтеграції культур національних меншин Подільської міської територіальної громади
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 857550.00
The requested amount from the UCF: 817550.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Село Липецьке Подільського району Одеської області, Село Олександрівка Подільського району Одеської області, Село Казбеки Подільського району Одеської області, Місто Подільськ Подільського району Одеської області,
Project description: Мета проєкту - облаштування креативного простору у Будинку культури села Липецьке Подільського району Одеської області задля збереження, промоції та інтеграції культур національних меншин Подільської міської територіальної громади, зокрема молдаван та ромів, у період з 01 липня до 31 жовтня 2023 року. У результаті реалізації даного проєкту буде облаштовано креативний простір у Будинку культури села Липецьке Подільського району Одеської області, проведено 10 майстер-класів для 300 осіб, записано 2 відео сюжети, буде створено та наповнено профілі даного простору у соціальних мережах (Instagram, TikTok, Youtube), що пробудить інтерес жителів та гостей громади до традицій і культури представників національних меншин, які проживають на території Подільської міської територіальної громади.
120.
ID: 6REG11-33507
Project name: Кам'яні вишиванки зшивають Україну.
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 618628.97
The requested amount from the UCF: 534783.97
Competition type: Individual
Full name of the organization: Неприбуткова громадська організація "Новокаховське товариство охорони культурної спадщини"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів, Київ, Дрезден, Дубровник,
Project description: Мета проєкту - привернути увагу до унікальної спадщини окупованого міста Нова Каховка як в Україні, так і за кордоном. Проєкт передбачає реекспозицію та просування мандрівної виставки“Окупована спадщина Півдня України: кам'яні вишиванки Нової Каховки” з організацію воркшопів з техніки різьблення художника бойчукіста Г. Довженка. Під час воркшопів учасники долучаються до спільного створення художнього твору-реконструкції найяскравішого орнаменту майстра, як символу єднання і відродження. В рамках проєкту створюється цифровий каталог монументальних робіт автора в Новій Каховці з актуалізованою інформацією. Проєкт сприяє поширенню правдивої історії південних земель, об’єднанню Новокаховської громади навколо власної спадщини, як джерела самоідентифікації.
121.
ID: 6REG11-33563
Project name: Ретрит Арт Хаус: Пункт Креативної Незламності 2023
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1109655
The requested amount from the UCF: 959655
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЗВУК"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Україна, Львівська область, місто Сколе,
Project description: Проект Ретрит Арт Хаус: “Пункт Креативної Незламності 2023” має на меті створити безпечний креативний простір для людей, які працюють в креативній індустрії в Україні. Знаходячись поміж гір у Карпатах, цей простір буде забезпечувати постійне електропостачання, затишну коворкінг зону з потужним Wi-Fi. Має на території студію музичного виробництва, стрімінгову платформу для запису подкастів та кліпів. На людей чекає карпатський чай та національні страви, безліч найкрасивіших локацій для фотозйомок, туристичні маршрути, оздоровчий кемп, екстремальний відпочинок, духовні практики та екскурсії до пам’яток архітектури та музея історії. Цей проект допоможе зберегти та підвищити продуктивність людей в креативній індустрії в Україні та допоможе підтримувати цю галузь та сприяти в розвитку економіки, культури і туризму в регіоні.
122.
ID: 6REG11-33634
Project name: Мистецький проєкт "Костопільщина автентична"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1000000
The requested amount from the UCF: 1000000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Центр культурних послуг" Костопільської міської ради
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Костопіль, Костопіль,
Project description: Наш мистецький захід спрямований на збереження та популяризацію українського одягу, побутових речей, звичаїв, обрядів, традицій та пісень нашого рідного краю результатом якого є проведення мистецького вечору з фольклорним напрямом
123.
ID: 6REG11-33726
Project name: ,,Творчими стежками Корецького краю"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 310707.00
The requested amount from the UCF: 310707.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Центр культури, дозвілля, туризму, бібліотечної та музейної справи" Корецької міської ради
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Корець, Рівненська обл.,
Project description: Популяризція нематеріально - культурної спащини Кореччини шляхом видання повнотекстових збірників сіл Кореччини з піснями, нотами, усною народною творчістю, рецептами традиційних страв, що побутують там, від місцевих аматорів.
124.
ID: 6REG11-33794
Project name: Креативний простір "Чайковський Space"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 783904.00
The requested amount from the UCF: 783904.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Гришковецька селищна територіальна громада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Гальчин Гришковецької громади Житомирської області,
Project description: Мета проєкту - трансформація історико-культурної спадщини Гришковецької громади у платформу для створення та промоції локальних культурних продуктів. Результати - перетворена садиба Михайла Чайковського в креативний простір “Чайковський Space” , створена резиденція майстра, здійснена промоція місцевих митців та продуктів локальної культури, надаються нові види культурних послуг, підвищилась туристична впізнаваність громади, сформована стійка територіальна ідентичність, створений осередок розвитку локальної культури та громади в цілому.
125.
ID: 6REG11-33873
Project name: Літературні голоси на мапі Волинської області
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 607120
The requested amount from the UCF: 499900
Competition type: Individual
Full name of the organization: Товариство з обмеженою відповідальністю "Баляндраси"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Луцьк, с. Колодяжне, с. Згорани, с. Омельне,
Project description: Проєкт “Літературні голоси на мапі Волинської області” покликаний створити оригінальний маршрут “літературних голосів” Луцька та Волинської області, що репрезентуватиме літературний спадок краю та різноманіття мистецьких досвідів від барокової доби й донині та посилити туристичний потенціал області через конкретний продукт - інтерактивну мапу у вигляді друкованого продукту (з інтеграцією до неї аудіоформату). У рамках проєкту планується, зокрема, визвучення знакових історій про письменників/ць, які були пов’язані з Волинською областю та Луцьком, найбільш знакових місць краю, присутніх у літературній спадщині, а також сучасні сторінки локального літературного життя. Інтерактивна мапа поширюватиметься через мережу культурних інституцій та бізнесів Волинської області.
126.
ID: 6REG11-34316
Project name: Мапа україномовних територій. Спадок Павла Чубинського
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 777737.00
The requested amount from the UCF: 699977.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа - підприємець Барабаш Роман Михайлович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: місто Бориспіль, Київська область,
Project description: "Мапа україномовних територій. Спадок Павла Чубинського" - це індивідуальний регіональний Проєкт, за допомогою якого здійснюється віртуальна екскурсія (подорож) мапою територій, на яких у 1871 році проживали українці. Цю мапу створив автор тексту українського гімну Павло Платонович Чубинський, після завершення етнографічно-статистичної експедиції в Південно-Західному краї Росії. Проєкт розрахований на широку глядацьку аудиторію та триває до 30 хвилин, протягом яких екскурсант зможе ознайомитися з побутом і звичаями наших пращурів, а також зрозуміти, що географія україномовних територій колишньої Росії була набагато ширшою, ніж теперішні кордони України.
127.
ID: 6REG11-34329
Project name: "Стежками незламних героїв. Львівщина"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 899210
The requested amount from the UCF: 899210
Competition type: Individual
Full name of the organization: Кафедра туризму Національного університету "Львівська політехніка"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів-Трускавець, м. Трускавець,
Project description: Проект спрямований на дослідження та популяризацію маловідомих та забутих сторінок історії боротьби українського народу за волю та незалежність на території Львівщини
128.
ID: 6REG11-34406
Project name: Біломорська Голгофа німців Полісся
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 815040
The requested amount from the UCF: 733040
Competition type: Individual
Full name of the organization: Ротарчук Іван Сергійович
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Житомир, Київ, Бердичів,
Project description: Мета проекту - відкрити світові невідомі раніше та зумисне приховані росією факти про злочини проти етнічних німців України (переважно з Полісся), під час будівництва Біломор-каналу. У результаті 1) буде створено виставку на основі матеріалів фотокниги та проведеного досілдження, матеріали виставки представлені в 9 локаціях; 2) буде видано 1000 примірників фотокниги "Німецька Голгофа. Повернені з небуття" - для розповсюдження результатів проєкту; 3)розпочато процес публічного обговорення злочинів росії проти етнічних німців
129.
ID: 6REG11-34472
Project name: Традиційне вбрання жителів Прикарпаття. Музейна виставка.
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 669708
The requested amount from the UCF: 602708
Competition type: Individual
Full name of the organization: Національний заповідник "Давній Галич"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Крилос, Галицька ТГ, Івано-Франківська обл.,
Project description: Проєкт "Традиційне вбрання жителів Прикарпаття. Музейна виставка" спрямований доповнити експозицію Музею етнографії Національного заповідника "Давній Галич" виставкою традиційного вбрання жителів етнорегіонів Прикарпаття: Покуття, Гуцульщини, Бойківщини та Опілля. 12 строїв, що відображають 100-річну історію одягу. В ході проєкту планується провести тематичну екскурсію для основної аудиторії. Завершенням проєкту стане науковий семінар та презентація виставки в етно-стилі. Проєкт сприятиме формуванню критичного сприйняття відвідувачів, щоб спростувати радянський міф уніфікації української культури через принизливий образ  "шароварщини" як ідеологічного та культурного штампу для зовнішнього вигляду українця XIX-XX ст., а також посилить туристичну привабливість Музею.
130.
ID: 6REG11-34489
Project name: Цифрове мистецтво
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 864150
The requested amount from the UCF: 614150
Competition type: Individual
Full name of the organization: Охтирська дитяча художня школа імені Т. Г. Шевченка
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Охтирка, Охтирка,
Project description: Метою проєкту є забеспечення закладу сучасними ноутбуками для надання учням школи основ теоретичних і практичних знань та навичок з дисциплін мистецької школи. Також на меті маємо створення умов для ефективної та безперебійної роботи адміністрації та педагогів закладу. Результатом проєкту вбачаємо оснащення сучасними ноутбуками працівників закладу для покращення виконання посадових обовязків та надання якісної мистецької освіти.
131.
ID: 6REG11-34503
Project name: Берегометська громада. Історія.Культура. Спадщина
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 335000
The requested amount from the UCF: 304200
Competition type: Individual
Full name of the organization: Берегометська селищна рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Берегомет,
Project description: Проєкт "Берегометська громада. Історія. Культура. Спадщина" передбачає оновлення музейного простору, покращення умов зберігання експонатів, для подовження історичної цінності.
132.
ID: 6REG11-34507
Project name: Розробка культурно-пізнавального туристичного маршруту «Стежками Шишаччини» із цифровими інструментами управління маршрутом
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 850052.00
The requested amount from the UCF: 770052.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Корпорація «Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Київ, Україна, селище Шишаки, Полтавська область, Миргородський район, Україна,
Project description: Проєкт спрямовано на збереження, захист та популяризацію культурного та природного різноманіття і формування туристично привабливого іміджу території Шишацької ОТГ. Метою проєкту є організація культурно-пізнавального туристичного маршруту «Стежками Шишаччини», що є інструментом промоції локальної природи та культури і спрямований на розвиток місцевої громади. Результати вивчення природних, історико-культурних ресурсів, аналізу територіальної організації соціально-культурної і туристичної інфраструктури, веб-візуалізація даних експедиційних досліджень дозволять популяризувати особливості локальної природної та культурної спадщини, її різноманіття шляхом застосування інструментів цифрового маркетингу, зокрема, через створення освітнього Web-ресурсу. Створення цифрового супроводу культурно-пізнавального маршруту дозволить систематичне оновлення даних, забезпечить відкритий доступ до культурного та природного ресурсу території Шишацької ОТГ широкому загалу. Вивчення природної та культурної спадщини території Шишацької ОТГ і кроссекторальна співпраця в питаннях управління туристичним продуктом спрямовані на сталість розвитку як культурно-пізнавального туризму так і ОТГ.
133.
ID: 6REG11-34524
Project name: Культурний проєкт "Бабусина Хатка"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 520000.00
The requested amount from the UCF: 420000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Сухобрус Ганна Ігорівна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Канів, село Ліпляве,
Project description: «Бабусина Хатка» - це культурний проєкт про родинні зв’язки та спогади. Про наше дитинство, батьків, про бабусь та дідусів. Про красу та унікальність українського села. Про продовження українських традицій.
134.
ID: 6REG11-34530
Project name: Мандруємо Верхньодніпровщиною
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 330000
The requested amount from the UCF: 300000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Верхньодніпровська центральна міська бібліотека" Верхньодніпровської міської ради Дніпропетровської області"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: місто Верхньодніпровськ Дніпропетровської області,
Project description: Проєкт "Мандруємо Верхньодніпровщиною" - це цикл віртуальних екскурсій по природних дивах краю, архітектурних шедеврах, майстернях народних умільців, виставках мистецьких виробів; це віртуальні маршрути населеними пунктами і вулицями, пов'язаними з іменами відомих людей, наших земляків; це віртуальні подорожі разом з літературними героями зі сторінок поетичних і прозових творів місцевих письменників; це розповіді-подорожі про історичні та культурні події, метою яких є привернення уваги населення до історико-культурної спадщини Верхньодніпровщини, її вивченню і збереженню, а також і сприянню туристичного попиту, збільшенню можливості (завдяки ІТ-технологіям) підвищити інформаційний та культурний рівень сучасної людини, вирішення проблеми доступності інформації, можливості її багаторазового перегляду без матеріальних і часових витрат, а також з метою відпочинку і самовдосконалення, розширення кругозору, стимулювання пізнавальної активності населення. За умов можливості фінансування і створення бібліотечного сайту, як інформаційної платформи, проєкт буде працювати і в майбутньому, накопичуючи інформацію з історії і культури краю для прийдешніх поколінь.
135.
ID: 6REG11-34531
Project name: Мережа зелених маршрутів Подністер'я
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 910546
The requested amount from the UCF: 910546
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Майстерня щастя"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Староушицька ТГ, Хмельницька обл., Сокирянська ТГ, Чернівецька область, Біляївська ТГ, Одеської області, Біляївська ТГ, Вінницької області,
Project description: Проект передбачає активну роботу над розвитком і популяризацією культуної спадщини регіонів Подністер'я, розвитку туризму, створенням іміджу України як цікавої, різноманітної, туристично привабливої країни. Метою є розробка і популяризація трьох зелених маршрутів як єдиного туристичного продукту "Намисто легенд Подністер'я", що пов'язаного річкою Дністер. В рамках проекту буде удосконалено маршрут “Легенди Пониззя” та маршру "Дністровія" та повністю розроблено сухопутний маршрут “Легенди Північної Бессарабії” і 42-кілометровий річковий маршрут “Легенди Дністра”, який з'єднуватиме 2 громади та 2 сухопутні маршрути. Усі продукти відповідатимуть євопейським стандартам "Green Ways" та матимуть якісне представлення в онлайн просторі Це працюватиме як єдиний комплексний продукт для популяризації: історико-культурних об’єктів, природних пам’яток, фольклорної та етнографічної спадщини, народних промислів та ремесел, гастрономічної культури.
136.
ID: 6REG11-34562
Project name: Яструбецьке весілля: етнографічне дійство
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 644149.00
The requested amount from the UCF: 578225.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Бойко Марія Миколаївна
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Яструбичі,
Project description: Мета проекту: підтримати, мотивувати, показати гарний приклад розвитку туристичної локації в зовсім нетуристичному північному регіоні Львівщини. Проект розповідає про автентику культурної традиції регіону в сучасній інтерактивній формі. Наповнення маршруту: 1. Відвідання дерев’яного храму святого Архистратига Михаїла, ознайомлення з церковними записами шлюбів, особливостями вінчання. 2. Виготовлення та ознайомлення з банером-фотоальбомом, в основі котрого лежатимуть весільні світлини місцевих пар, зроблені на початку 20 століття; 3. Проведення інтерактивної гри-знайомства з весільними атрибутами. 4. Власне етнографічне дійство-вистава, метою котрого є відтворення локального весілля Результат Проекту – створення повноцінного туристичного самодостатнього пізнавального маршруту.
137.
ID: 6REG11-34578
Project name: Видання книги, що розкриває життя і творчість Петра Петровича Верни — українського різьбяра по дереву
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 361600
The requested amount from the UCF: 336600
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління гуманітарного розвитку Гірської сільської ради Бориспільського району Київської області
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: село Гора,
Project description: Видання книги, що розкриває життя і творчість Петра Петровича Верни — українського різьбяра по дереву, Заслуженого майстра народної творчості із Бориспільщини, який залишив для нащадків велику кількість унікальних скульптур на теми селянського життя XX століття. Це перше велике дослідження життєвого шляху талановитиго творця дерев’яних шедеврів. Петро Верна був в Україні зіркою першої величини в одному з найскладніших видів народного мистецтва — різьбі по дереву. В ХХ столітті він був єдиним майстром народної творчості, що створив унікальну колекцію дерев’яних ілюстрацій до багатьох творів Тараса Шевченка, яка збагатила скарбницю не лише української, а й світової культури.
138.
ID: 6REG11-34595
Project name: Місця щасливих (незламних/вільних) людей: регіональні пам’ятки України (чат-бот 100 регіональних пам'яток України)
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 764480
The requested amount from the UCF: 764480
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Інноваційні обрії України"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Вся Україна, Європа, інші країни світу із домтупом до Інтернету,
Project description: Розроблений перелік інструментів та методика для відбору культурних та природних пам’яток у Півдня, Півночі, Сходу та Заходу України, що дозволить розкрити їх особливість та привернути увагу якомога більшої кількості відвідувачів. Створення шаблонів PRO-файлів дозволить в одному стилі відтворити у чат-боті інформацію про регіональні культурні та природні пам’ятки. Завдяки наявності необхідної інформації в чат-боті значно спрощеною буде процедура організації відпочинку й екскурсійної діяльності, що впливатиме на відновлення туристичної сфери, особливо на територіях, що були деокуповані або відроджуються після бойових дій. Постійне оновлення даних забезпечить наповнення чат-боту актуальним контентом, що зробить його зручним джерелом отримання необхідної інформації про пам’ятки України та можливості їх відвідування. У процесі роботи над проєктом нами буде представлено таку продукцію: 1. Чат-бот зі 100 культурними та природними пам’ятками по 25 з чотирьох регіонів України (Захід, Схід, Північ, Південь). 2. Перелік інструментів для відбору по 25 пам’яток України окремо в її південному, східному, північному та західному регіонах. 3. Методика опису культурних та природних пам’яток у різних регіонах України та подання необхідної інформації для організації відвідування. 4. 100 PRO-файлів культурних пам’яток. 5. Створення контенту про 100 культурних пам’яток України для подальшого інформаційного супроводу. 6. Візуальні елементи для кращого сприйняття інформації у чат-боті. 7. Тестування чат-боту, презентація готового продукту, представлення функціональних можливостей чат-боту. 8. Аналітичний звіт. 9. Звітна документація. Здійснити такі показники за короткий термін роботи (5 міс.) є можливим, оскільки маємо потужну спрацьовану команду, яка має досвід та неодноразово долучається до спільної гуртової роботи.
139.
ID: 6REG11-34598
Project name: Моя громада стежками предків
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 986720
The requested amount from the UCF: 877320
Competition type: Individual
Full name of the organization: Лозуватська сільська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпропетровська область, Криворізький район, село Лозуватка,
Project description: Проект "Моя громада стежками предків" має на меті створення конкурентоздатного туристичного продукту у Лозуватській громаді. Результатом реалізації проекту стануть: - Започаткування туристичного центру «Моя громада - Стежками предків», через модель соціального підприємництва; - Створення нових робочих місць; - Реалізацію розробленого культурно-туристичного маршруту на територіїї села Лозуватка; - Утворення коаліції між органами місцевого самоврядування та місцевими підприємцями, для розвитку культурно-туристичного напрямку у громаді.
140.
ID: 6REG11-34612
Project name: Креативний простір "Музей Шептицького"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 989918
The requested amount from the UCF: 890000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Благодійний фонд «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької церкви»
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Львів,
Project description: Креативний простір "музей Шептицького" - простір, метою якого є реконструкція будівлі "народної лічниці" яка є історичним надбанням для створення в ній креативного простору для поширення ідей Андрея Шептицького. Результатом даного простору має стати інтерактивний простір, де кожна людина зможе поглибитися в історію Митрополита та старої лічниці у форматі відео та створення експозиції на базі лічниці.
141.
ID: 6REG11-34629
Project name: Місто муралів
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 3700000
The requested amount from the UCF: 1000000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Теплодарська міська рада Одеського району Одеської області
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: м. Теплодар, Одеський район Одеська область,
Project description: «Місто муралів» у місті Теплодар – створити велику кількість якісних муралів у громадських місцях по всьому місту. Проект має на меті перетворити міський ландшафт на мистецьку галерею під відкритим небом, яка демонструє творчість місцевих та міжнародних художників, а також підвищує естетичну привабливість міста. Завдання проекту «Місто муралів» у Теплодарі – створити тривалий спадок публічного мистецтва, який відзначає культурну спадщину міста, підвищує його візуальну привабливість, а також сприяє розвитку туризму та економіки.
142.
ID: 6REG11-34670
Project name: Створення студії аудіо/відеозапису
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 996844
The requested amount from the UCF: 897161
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ культури, туризму, молоді та спорту виконавчого комітету Оржицької селищної ради
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Оржиця Полтавська область,
Project description: Даний проєкт покликаний розширити культурний потенціал громади та дозволить створювати сучасний аудіо/відео контент для місцевих колективів; залучити жителів громади до культурного життя громади; популяризувати музику, пісню та поезію; створювати відео презентаційні матеріли для реклами громади; навчати дітей звукозапису та аранжуванню; просувати в мережі Інтернет відеокліпи місцевих виконавців.
143.
ID: 6REG11-34699
Project name: Культурні мости: Порівняння традицій та звичаїв українців та німців України. Найбільші свята
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 449520
The requested amount from the UCF: 404520
Competition type: Individual
Full name of the organization: Молодіжна громадська організація Німецький молодіжний культурний центр "Німецьке джерело" м. Києва
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: м. Київ,
Project description: Проєкт має на меті зберегти унікальні культурні традиції українських німців, продемонструвати культурну синергію німецького етносу в Україні та етнічних українців (взаємне проникнення культурних звичаїв у традиційні свята обох народів). Зміст проєкту - продемонструвати культурне наповнення найбільших традиційних свят українських німців Різдво, Паска, Трійця (Майфест) та Свято Врожаю та також їх відповідників в українській традиційній культурі, із поясненням спільних рис та відмінностей. В результаті буде створено цифровий архів із 8-ми відеофільмів, 4 з яких будуть описувати німецькі культурні традиції при святкуванні 4-х свят (Різдво, Паска, Трійця (Майфест) та Свято Врожаю, що включатиме традиційний одяг, кухню, обряди; і 4 відеофільми будуть описувати вже українські традиції під час святкування цих свят (Різдво, Паска, Трійця та Свято Врожаю), із розповідями про схожості та відмінності в культурних традиціях обох етносів.
144.
ID: 6REG11-34702
Project name: Без сорочки
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 453490
The requested amount from the UCF: 403490
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Культурно-просвітницьке товариство "Джерело""
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Щербанівська громада Полтавська область, Горішні Плавні Полтавська область, Кременчук Полтавська область,
Project description: Проєкт має на меті сприяти використанню нових підходів і нових технологій у регіональних сценічних ініціативах у поєднанні з елементами локальних культурних традицій через: 1. есеїстичне осмислення життєвих історій мешканців малих громад, зокрема внутрішньо переміщених осіб у місцях компактного перебування на території малих громад Полтавської області; 2. постановку міждисциплінарної вистави «Без сорочки» за есеями; 3. рефлексію акторів і глядачів.
145.
ID: 6REG11-34762-2
Project name: Креативний простір " Smart kids" в бібліотеці
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 478580
The requested amount from the UCF: 423580
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Центр розвитку культури,дозвілля,туризму,спорту та молодіжної політики"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Терешки, с.Терешки ,Полтавська область,
Project description: Модернізація Терешківської центральної публічної бібліотеки,перетворення її в сучасний соціокультурний центр в інтересах дітей,їх батьків та громади загалом.Бібліотека-це місце,де дитина повинна безпечно,цікаво,творчо проводити своє дозвілля,навчання,займатися розвитком та самоосвітою.Назріла нагальна проблема оновлення та поповнення обладнання для креативної ,розвиваючої,цікавої,плідної роботи бібліотеки.Створення креативного простору в бібліотеці ,наповненого мульмедійними,сучасними інформаційними ресурсами для розвитку,навчання,відпочинку дитини. у
146.
ID: 6REG11-34774
Project name: Поліська вишиванка - українським захисникам
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 414465.00
The requested amount from the UCF: 370506.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Малолюбашанська сільська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: с. Мала Любаша, с. Борщівка, с. Лісопіль, с. Маща, с. Мирне, с. Кам'яна Гора, с. Новий Берестовець, с. Глажева, с. Тихе, с. Данчиміст,
Project description: Метою проекту "Поліська вишиванка - українським захисникам" є збереження та популяризація автентичної поліської вишивки народними майстринями Малолюбашанської громади. В результаті реалізації проекту передбачається пошиття 150 вишиванок для українських захисників - мешканців Малолюбашанської громади.
147.
ID: 6REG11-34776
Project name: Історико-культурний проект «Витоки регіону»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 949400
The requested amount from the UCF: 799800
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "СТРАТЕГЕМ"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: «Витоки регіону» - це історико-культурний проект, предметною областю якого історія як пізнання історичних процесів і явищ в їх відображенні в історичних джерелах та соціокультурних, політичних, економічних вимірах. Який буде розроблено та опубліковано у декількох форматах: електронному ( сайт, соціальні мережі) та паперовому з прикріпленими QR-кодами для перегляду відео формату. Змонтовані відеоролики будуть викладені на YouTude каналі та інтегровані до сайту. Крім того щоб ширше охопити аудиторію та туристів на сайті будемо використовувати послуги онлайн та офлайн екскурсій.
148.
ID: 6REG11-34777
Project name: Майстерня та виставковий зал з виготовлення ляльки мотанки
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 600000
The requested amount from the UCF: 540000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Сектор культури, молоді та спорту
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Драбів,
Project description: Мета Проєкту є збереження та відновлення культурної спадщини. Актуальність Проєкту обумовлена відродженням української національності, культури, народних ремесел. Тому, доцільним є створення майстерні та виставкового залу з виготовлення ляльок мотанок. Ми пропонуємо, на території Центру культури і дозвілля в смт Драбів, впровадити Проєкт щодо створення майстерні та виставкового залу з виготовлення ляльок мотанок, який дозволять забезпечити потреби відвідувачів. Пропонується облаштувати майстерні та виставкового залу з виготовлення ляльок мотанок: - меблями та стелажами; - матеріалами для виготовлення ляльок мотанок; - наочним матеріалом ; - проведення презентацій, майстер-класів— проєктором, екраном, музичним обладнанням; - бібліотека із потрібною літературою; - вай-фай зоною доступу до Інтернету; - віртуальні екскурсії (відеокамера, фотоапарат, комп’ютер)
149.
ID: 6REG11-34777-2
Project name: креативний простір для молоді
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1000000
The requested amount from the UCF: 900000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Сектор культури, молоді та спорту
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Драбів,
Project description: На території Драбівської територіальної громади відсутня спеціально обладнана сучасна зона молодіжного та громадського відпочинку. В сучасному світі все важче і важче відірвати молодь від негативних звичок, проведення їх вільного часу в мобільних телефонах, тому існує потреба організувати для молоді комфортне і креативне місце відпочинку, де б вони мали змогу відпочити та цікаво провести час. Наш Проєкт спрямований на облаштування зони для комфортного дозвілля молоді та гостей селища шляхом облаштування відпочинкових зон для забезпечення різних потреб: ігрова зона (приставки), карооке, настільні ігри (шахи, шахмати, нарди, дженга, уно, монополія та інші), тематичні ігри, міні кінотеатр, літературні вечори, настільний футбол.
150.
ID: 6REG11-34792
Project name: Простір для дітей
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 330000
The requested amount from the UCF: 300000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Андрушівська міська бібліотека
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м. Андрушівка , Бердичівський район, Житомирська область., м. Андрушівка, Житомирська обл.,
Project description: Під час перебування у дитячому просторі у співпраці з досвідченими педагогами, майстрами, компетентними фахівцями дитина робить безліч цікавих та корисних речей, спрямованих на розкриття власного потенціалу: випробовує різноманітні арт-техніки, веде проектно-пошукову діяльність, експериментує та досліджує Світ, вчиться спілкуватися англійською, розвиває вміння мислити нетипово та дивитися на проблеми, як на відкриті задачі, фантазує та втілює результати своєї уяви, конструює не тільки з конструкторів, а й також із вторинної сировини та природних матеріалів.
151.
ID: 6REG11-34794
Project name: Культурно-туристичний простір «Travel Andrushivshchyna»
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 300000
The requested amount from the UCF: 270000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Андрушівський міський Будинок культури
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м.Андрушівка, Житомирська область, с.Мостове, Бердичівський район, Житомирська область,
Project description: Мета проекту: Створення вільного, креативного простору, з метою інвестиційної привабливості, підвищення формування конкурентоспроможної туристичної сфери та розвитку соціально–економічного потенціалу громади. Результати: -створення культурно-туристичного простору на території громади; - духовне збагачення різних верств населення; - налагодження тісних зв’язків між різними регіонами держави та іншими країнами у сфері культури та мистецтв; - формування, розширення, поглиблення та систематизація знань про історію рідного краю, астрономію, елементів НКС; - популяризація об’єктів культурної спадщини громади; - поштовх для розвитку туристичної сфери та отримання додаткових фінансових ресурсів в місцевий бюджет; - євроінтегрування через культурне середовище; - простір для взаємовигідної співпраці з підприємцями, керівниками бізнесу та владою.
152.
ID: 6REG11-34795
Project name: Голографічний ренесанс Корецької порцеляни
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 310513
The requested amount from the UCF: 300000
Competition type: Individual
Full name of the organization: КЗ "Центр культури, дозвілля, туризму, бібліотечної та музейної справи" Корецької міської ради
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: м. Корець,
Project description: Демонстрація голографічних зображень порцелянових виробів Корецької порцелянової фабрики
153.
ID: 6REG11-34796
Project name: Осучаснення Ясінянського історико-краєзнавчого музею
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 893736.00
The requested amount from the UCF: 893736.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Ясінянська селищна рада
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Ясінянський історико-краєзнавчий музей, вул. Грушевського, 21, смт Ясіня, Рахівський район, Закарпатська область,
Project description: Метою проекту є сучасність та створення унікального гуцульського бренду історико-краєзнавчого музею через поєднання, взаємодію та відтворення культурної спадщини, народних ремеслів, мистецтва живопису та місцевого гірського продукту для формування незабутніх вражень про історичні особливості та туристичні можливості малого українського селища Ясіня.
154.
ID: 6REG11-34800
Project name: Етнографічний музей-хаб
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 631000
The requested amount from the UCF: 516000
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "Орелі"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Слобідка Маліївецька, Дунаївецький район, Хмельницька область,
Project description: Створення «живого» музей- майстерні, в якому зберігатимуться автентичні зразки народного побуту та культури, проводитимуться освітні майстер- класи та есперименти, по відтворенню зразків народної культури та промислу. До них належать: ткацтво, свічникарство, народна кухня. Буде створяватися аудіо- візуальний продукт з матеріалів відзнятих в попередніх етнографічних еспедиціях та тих, які ще будуть, для освітньо – пізнавальнього відео ряду, що буде викладено в мережу інтернет, з вільним доступом та транслюватиметься на наших подіях. Результатом форми роботи музею буде те що всі ремесла, матеріали та зразки будуть відтворюватися відвідувачами на постійно діючій основі.
155.
ID: 6REG11-34804-2
Project name: Місця сили Степанецької громади: ВІДНАЙДЕННЯ МАРТИНІВСЬКОГО СКАРБУ
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1000000.00
The requested amount from the UCF: 900000.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Фонд розвитку "Шевченків край"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Степанці, Мартинівка,
Project description: В 1907 році в селах Мартинівка та Малий Ржавець (нині це села Степанецької громади, Черкащина) був знайдений селянами скарб срібних прикрас з позолотою (ймовірно для одягу людей, збруї чи оздоблення для зброї) який отримав назву Мартинівського скарбу. Фігурки із цього скарбу стали візитівкою доби 6-8 століття (як доба антів народу ранніх словян) Зберігається в музеях Лондона та Києва та має суперечливу та не до кінця досліджену історію походження. Метою проєкту є популяризація цієї знахідки як культурної спадщини, створення арт-обєкту та виготовлення інформаційних матеріалів та сувенірної продукції для популяризації цього місця сили Степанецької ТГ.
156.
ID: 6REG11-34809
Project name: Креативний простір "Скриня"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 600000
The requested amount from the UCF: 540000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад "Будинок культури "Залізничник"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Сарни , Рівненської області, місто Сарни, Рівненська область,
Project description: В умовах воєнного стану та протидії російській агресії, як ніколи гостро постає питання популяризації української культурної спадщини, як важливого елементу нашої національної ідентичності. Разом з тим широкого розповсюдження серед мешканців громади набувають вміння та навички виготовлення власноруч креативних, індивідуальних виробів. В рамках проєкту споживачі культурних послуг не лише ознайомляться з традиційними ремеслами та промислами, а й зможуть власноруч виготовити вироби. Така діяльність сприятиме відродженню культурного продукту та матиме позитивний вплив на психоемоційний стан кожного учасника майстер класів.
157.
ID: 6REG11-34811
Project name: Креативний простір "Музична майстерня"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 682050
The requested amount from the UCF: 682050
Competition type: Individual
Full name of the organization: ВІДДІЛ КУЛЬТУРИ,ТУРИЗМУ ТА ОХОРОНИ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ КРИЖОПІЛЬСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: смт Крижопіль, Крижопіль,
Project description: Створення культурного простору та підвищення рівня комфортності для цілеспрямованого систематичного розвитку учнів школи та майбутніх учнів Крижопільської школи мистецт як суб’єктів діяльності, особистості, індивідуальності через осучаснення та модернізацію матеріально-технічної бази школи. Демонстрація ефективного використання сучасного комплекту апаратури, що істотно вплине на підвищення якості культурного життя школи та громади. Облаштування музичного класу музичними інструментами та мультимедійною апаратурою: демонстраційне, проекційне та звукове обладнання. Забезпечення естетичних та комфортних умов, що сприятимуть створенню сучасного простору для реалізації проектів (концертів, тематичних заходів та проведення уроків, репетицій тощо.)
158.
ID: 6REG11-34814
Project name: Слідами гуцулів Білої Тиси
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 454113.46
The requested amount from the UCF: 408697.30
Competition type: Individual
Full name of the organization: Богданська сільська рада
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: село Луги, Закарпатська область, село Богдан, Закарпатська область, село Видричка, Закарпатська область, село Розтоки, Закарпатська область,
Project description: Метою проєкту "Слідами гуцулів Білої Тиси" є збереження усної та матеріальної культурної спадщини гуцулів, які населяли долину річки Біла Тиса, або Богданську долину, як її називають зараз, а саме: співанки, легенди, говірку, опис історичних подій (зокрема 1939 року), опис традиційних обрядів, фотоархів традиційних виробів через створення цифрового аудіо-візуального архіву. Очікувані результати: 1. Цифровий архів усної творчості гуцулів Білої Тиси: фото, відео, аудіо. 2. Відеовізитівка (коротке, до 3 хв. презентаційне відео). 3. Публікація вибраних пісень, оповідок, легенд гуцулів Білої Тиси (30 с.). 4. Фотоархів традиційних виробів гуцулів Білої Тиси. 5. Відновлення зустрічей-вечорниць. 6. Публічна презентація результатів проєкту.
159.
ID: 6REG11-34817
Project name: Казки баби Гавришихи. Аудіоверсія.
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 997100.00
The requested amount from the UCF: 997100.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець Дворський Дмитро Олександрович
Cultural sector: Аудіальне мистецтво
Cities of implementation: Дніпро,
Project description: Ідея творчої групи - зробити професійну аудіоверсію першої та другої збірки культової книги "Казки баби Гавришихи". Автор - український казкар з міста Дніпро Олег Гавріш. Це українське містично-філософське фолк-фентезі. Історії, які розповідають пошепки у темряві, про відьом, мерців, домовиків та перевертнів. Страшні і лагідні одночасно. Баба Гавришиха розповідає онукам містичні казки, історії, що утворюють, пробуджують код нації. Зв'язок поколінь, який не можна перервати. На сто відсотків наше, українське коріння, минуле і сучасне, родинне. Книжка, що стала символом стійкості, незламності України! Книжка, яку палила русня в Маріуполі. Яку читали в бомбосховищах під обстрілами. Вона зцілює, повертає бажання жити, лікує наші душі.
160.
ID: 6REG11-34822
Project name: Соснівщина туристична
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 300000
The requested amount from the UCF: 300000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад " Центр культури, дозвілля та туризму"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Соснове - Губків - Більчаки - Маринин - Соснове,
Project description: Пропагування туристичного продукту - регіональний ландшафтний парк"Надслучучанський".Заохотити широкий загал туристів для відвідування і ознайомлення з історичною і культурною спадщиною Соснівщини.
161.
ID: 6REG11-34824
Project name: Від Желді до Жовнине
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 526436
The requested amount from the UCF: 491436
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВ "Хлібодар"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Жовнине Черскаської області,
Project description: Метою проєкту є реекспозиція Музею історії села Жовнине та ребрендинг музею для промоції локального музейного закладу культури на широку цільову аудиторію. В рамках проєкту планується залучення експертів та сільської молоді до етнографічної експедиції задля створення зали стародавньої традиційної культури і сучасності “Від Желді до Жовнине”, а також нової експозиції “Музею землеробства” в старовинному млині на краю села. Буде вироблено серію фото і відеоматеріалів, онлайн ресурс для закарбування історичного побуту села, як частини старовинного Посулля. Результатами проєкту стане підтримка та промоція Музею в регіоні, створення культурно-пізнавального маршруту і довідника донього, і, як наслідок, збільшення туристичної привабливості та популяризації регіональної культурно-історичної спадщини.
162.
ID: 6REG11-34827
Project name: Від ганку до танку – збереження історико-архітектурної спадщини Зміївщини
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 998208
The requested amount from the UCF: 998208
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальний заклад «Зміївський краєзнавчий музей» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської обл.
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: м. Зміїв, Харківська обл.,
Project description: До сьогодні частково збереглися будинки, побудовані в ХІХ – на поч. ХХ ст., які демонструють унікальний Центрально-український лівобережний лісостеповий зональний тип народного житла. На жаль стан збереження цієї національної культурної спадщини критичний. Проєкт передбачає: 1. Збереження одного з таких унікальних будинків шляхом перенесення із с. Артюхівка Зміївської територіальної громади до м. Змієва та встановлення в автентичному вигляді на площі 0,033 га (територія Зміївського краєзнавчого музею). 2. Шляхом проведення ремонтно-реставраційних робіт будинку, створити підґрунтя для подальшого створення етнографічно-архітектурного музею, аналогів якому сьогодні немає на Харківщині. 3. Популяризація та збереження етнографічних музейних експонатів, розвиток народних промислів, нематеріальної культурної та духовної спадщини Зміївщини тощо.
163.
ID: 6REG11-34828
Project name: Забуті імена відомих митців
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 743170.00
The requested amount from the UCF: 743170.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Львівське комунальне підприємство «Львівське радіо»
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Львів,
Project description: Забуті імена відомих митців - дослідження спадщини бойчукізму, як культурно-мистецького явища в історії українського мистецтва, а також вплив репресій на розвиток тенденцій розвитку українського мистецтва. В результаті проєкту буде записано 10 відеоподкастів, а також проведено виставку про бойчукістів участі студентів та школярів Львівської області.
164.
ID: 6REG11-34830
Project name: Креативний простір бібліотеки майбутнього
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 1000000
The requested amount from the UCF: 900000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Хорольська центральна публічна бібліотека
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: м. Хорол Полтавської області,
Project description: Хорольська центральна публічна бібліотека - головна бібліотека Хорольської міської територіальної громади, яка о'бєднує 33 бібліотеки-філії, публічну бібліотеку для дітей та бібліотеку для дорослих. Головне завдання проекту перетворити простір бібліотеки в сучасний, здійснити переоснащення абонементів бібліотеки новітньою бібліотечною технікою, стелажами для книг та періодики, створити кінозал для дітей, підготувати нові експозиції, виставки книг, презентувати творчість місцевих авторів та залучити нових читачів до бібліотеки.
165.
ID: 6REG11-34838
Project name: Креативний простір як платформа соціально-культурного розвитку громади
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 779818.40
The requested amount from the UCF: 698418.40
Competition type: Individual
Full name of the organization: Холмківська сільська рада Ужгородського району Закарпатської області
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Холмківська сільська територіальна громада, Закарпатська область, Холмківська територіальна громада,
Project description: Мета проєкту - створення креативного простору в Холмківській сільській територіальній громаді та формування концепції його функціонування на основі актуального та об'єктивного дослідження стану сектору громаді. За результатами проєкту буде: підготовлено аналітичний звіт з результатами дослідження сфери креативних індустрій у Холмківській сільській територіальній громаді та розроблено на основі них концепцію функціонування креативного простору; створено креативний простір в Холмківській сільській територіальній громаді для реалізації творчого, інтелектуального і креативного потенціалу її мешканців.
166.
ID: 6REG11-34839
Project name: Постійно діюча виставка в приміщенні Великобичківського будинку культури
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 1. Local culture
General budget: 614171.20
The requested amount from the UCF: 552698.28
Competition type: Individual
Full name of the organization: Відділ освіти, культури, молоді та спорту Великобичківської селищної ради
Cultural sector: Візуальне мистецтво
Cities of implementation: Великий Бичків,
Project description: Метою проекту є створення постійної виставки робіт митців громади в Будинку культури, представлення їх робіт на веб-сайті з метою популяризації творчих досягнень та збереження культурної спадщини. Очікуваними результатами проекту є: постійно діюча виставка робіт митців громади, яка буде презентована в Будинку культури, що сприятиме збереженню та просуванню культурної спадщини Великобичківської громади; створення веб-сайту, на якому будуть представлені роботи кожного митця з детальним описом та фотографіями, що дозволить широкому колу користувачів ознайомитися з творчістю митців громади; підвищення культурного рівня жителів та гостей громади через доступність до творчих досягнень місцевих митців.
167.
ID: 6REG21-02821
Project name: МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЄКТ “ТІНІ ВЕЛИКОГО СТЕПУ”
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1469653
The requested amount from the UCF: 1469653
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "Фундація Тамари Коломієць "Новотвір""
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: Київ, Україна,
Project description: ТІНІ ВЕЛИКОГО СТЕПУ – це мистецький історико-культурний проєкт, який розповідає драматичну історію колонізації українського Півдня. В основі розповіді художній твір про мандрівку валки чумаків, які зустрічають на своїй дорозі історичних та етнічних персонажів, які «населяють» Таврію. Саме вони постають як метафоричне відображення «тіней Великого Степу». Складові проєкту – віртуальна виставка моделей історичних персонажів , створених з допомогою Штучного інтелекту, арт-бук, в якому розповідається історія драматичної мандрівки та можна побачити 3d персонажів, перформанс-презентація у стилі пластичних етюдів та наукове дослідження.
168.
ID: 6REG21-05996
Project name: (Не)почуті
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1935670
The requested amount from the UCF: 1935670
Competition type: Individual
Full name of the organization: ГО "Свідомі медіа"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: вся територія України, території де проживають українськи біженці, а також українська діаспора,
Project description: Проєкт має на меті популяризувати культуру та історію корінних народів та спільнот, що проживають на території України (греків Приазов'я, гагаузів, болгарів, албанців, турків-месхетинців, кримчаків, караїмів та кримських татар) через створення ілюстративного навчального відео-сералу та курсу до нього, збору та публікації особистих історій сімей, що належать до цих спільнот та поширення цих історій на сторінках незалежного медіа “Свідомі”. Ідея буде реалізовуватись спільно з “Дія.Цифрова освіта” із залученням істориків, дослідників та громадських активістів для консультації та коментарів. Отримані ресурси будуть активно промутуватись по всій території України та закордоном із інтеграцією серіалу в школи через інфлюєнсерів, активістів та представників вище зазначених спільнот, а також за допомогою освітніх організацій.
169.
ID: 6REG21-06026
Project name: Діти миру. Загублена цивілізація
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 990000
The requested amount from the UCF: 990000
Competition type: Individual
Full name of the organization: Фізична особа-підприємець КАШИН ОЛЕКСІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: м.Запоріжжя. Запорізька область,
Project description: Наш проєкт присвячений історії та культурі однієї з унікальних етнорелігійній групі, що жила понад 250 років на теренах українського Приазов'я та Причорномор'я. Мова йде про переселенців-менонітів (німці та голландці). Вихідці з Європи, вони були новаторами у сільському господарстві, машинобудуванні, авіації, легкій промисловості, будівництві, медицині, освіті. Будучи глибокими гуманістами і пацифістами, меноніти ще ХІХ столітті відкрили школи, у яких вчителі мали зважати на думку і бажаннями учнів. Результати втілення проєкту- 1. Документальний фільм (аудіовізуальне мистецтво), 2. Запис диску автентичних пісень переселенців (аудіальне мистецтво), 3.виставка присвячена культурі менонітів. 4. розробка сайту, на якому будуть викладені ці матеріали.
170.
ID: 6REG21-19513
Project name: Таємниці скіфських курганів в Маріуполі
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2000200
The requested amount from the UCF: 2000200
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВ "АРС МАГНА ПРОДАКШН"
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Маріуполь, Донецька область, Приазовʼя, Україна,
Project description: Проєкт «Таємниці скіфських курганів в Маріуполі» - це унікальний формат на межі документального, науково-пізнавального фільму, адже переплітатимуться наукова історична та містична лінії. Проєктом заплановано виробницво 2 серій, хронометражем 51 хв. кожна. І це буде старт циклу «Код нації. Нарешті ПРАВДА» Ми розпочнемо з 2 серій, що охоплять недооцінену історичну спадщину Приазовʼя, що зараз на межі знищення та нанесення непоправної втрати для світової історії. Ми відвідаємо Донеччину, розкажемо про досі невідомі факти, про які має дізнатися світ, а українці почнуть не лише відчувати гордість, але багато хто, напевно, вперше дізнається про це! Ми покажемо історію та перспективи майбутнього. Ми залучимо науковців, істориків, археологів, практиків-містиків і не тільки.
171.
ID: 6REG21-26911
Project name: ЛАНКА. Південь
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1846400
The requested amount from the UCF: 1809400
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська організація "Центр громадський ініціатив "Східна Брама"
Cultural sector: Література та видавнича справа
Cities of implementation: Київ, Львів, Одеса,
Project description: Коротка інформація про проект ЛАНКА. Південь – культурний проєкт-дослідження, що покликаний ознайомити авдиторію з унікальними народами півдня України. Результатом дослідження стане друкована інтерактивна збірка інтерв’ю з представниками етнічних спільнот, які формують колорит історико-географічних регіонів. До книги також увійде історіографічне дослідження обраних народів. Основою крос-медійної книги стануть реальні історії поколінь жителів півдня України, що збиратимуться в ході етнографічної експедиції. Додатково планується сформувати цифровий архів особистих історій, а також серію відео-інтерв’ю та звукові доріжки “Звуки Півдня”. Книга, архів, відео мають бути оприлюднені на презентаціях в Києві, Львові та Одесі. Після заходів планується запустити промоцію для постійного поповнення архіву на сайті Науково-дослідного інституту історичної урбаністики, що буде свідчити про сталість проєкту.
172.
ID: 6REG21-28772
Project name: Популяризація нематеріальної культурної спадщини корінних народів України
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 44599770
The requested amount from the UCF: 44599770
Competition type: Individual
Full name of the organization: Громадська Організація "Кримськотатарський Ресурсний Центр"
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Київ, Львів,
Project description: Проект спрямований на ознайомлення українського суспільства з нематеріальною культурною спадщиною корінних народів України шляхом створення 3-х відеороликів за сюжетами 3-х казок корінних народів України, проведення інформаційної кампанії щодо історичної топоніміки Криму та проведення 12 майстер-класів з приготування традиційних страв корінних народів. Продукти будуть створені мовами корінних народів з україномовним дубляжем. Відеоролики будуть презентовані в 2 містах України та розміщені у вільному доступі в інтернеті. Цільовою аудиторією є школярі, молодь, представники національних спільнот України, етнографи, культурологи, ВПО з Криму, соціально-активні громадяни України. Результатами буде протидія інформаційному впливу росії, сприяння мультикультурному діалогу та збереження нематеріальної культурної спадщини корінних народів.
173.
ID: 6REG21-32400
Project name: Культурно мистецький проект: Корінні народи України у 3D
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 8975930.00
The requested amount from the UCF: 2924680.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ІНПРАЙМЕКС ЛАБ
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: Україна та Світ,
Project description: Корінні народи України у 3D - це інноваційний культурний продукт та культурно мистецький проект в рамках якого пройде освітня кампанія серед українців з залученням іноземної аудиторії для промоції регіональної культури, культурного розмаїття й цінностей національних меншин та етносів в Україні. А також пройде запуск технологічної платформи, яка допомагатиме підтримувати різні соціальні ініціативи в цих та інших соціальних сферах життя українців для підтримки, збереження та розвитку в майбутньому.
174.
ID: 6REG21-32916
Project name: Кисень нації
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2994407
The requested amount from the UCF: 2994407
Competition type: Individual
Full name of the organization: Приватне підприємство “ЦИФРОВА ПЛАТФОРМА”
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ,
Project description: “Кисень нації” – це міждисциплінарний виставково-мистецький проект, метою якого є репрезентувати феномен нескореності кримських татар як у ретроспективі, так і в перспективі. Наскрізна ідея проекту – метафоричне представлення суспільно-історичних та культурних явищ для самостійного осмислення та встановлення зв'язку між образом та значенням. Експозиційно проект складатиметься з двох блоків: інформативного та мистецького, які зі свого боку включатимуть створення трьох сучасних мистецьких інсталяцій: аудіовізуальну, просторову та світлову.
175.
ID: 6REG21-34188
Project name: MÜTEŞEM QIRIM.ONE OF A KIND. 미리내 - Величний Кирим. Єдиний у своєму роді. Місячний Шлях - є багатоетапним аудіовізуальним і виставковиof a kind. 미리내" (미리내 м проєктом, який в оригінальній формі, через просторові та динамічні інсталяції, у супроводі проекційного відеоряду, познайомить аудиторію з маловідомими фактами історії, культурними, просвітницькими, соціальними та політичними аспектами існування Кириму у минулому та сьогоденні. Проект буде представлено у багатьох країнах. Подорожуючи експозиція розширюватиметься, додаючи тематичні об'єкти з урахуванням країни, де презентується, наголошуючи на історичних та культурних зв'язках між народами Криму, Європи та Азії. Планується, що у 2023 році виставкова подія відбудеться в Україні (пілотна демонстрація проводилася у Кримському домі з 5 по 10 січня цього року), а також експозиція відвідає Польщу, Канаду, Корею, є домовленість щодо організації виставки в інших країнах - Бельгія, Швейцарія, Казахстан.
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1310000
The requested amount from the UCF: 880000
Competition type: Individual
Full name of the organization: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ ЕВ ЛЕНІЄ'
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Київ, Львів, Варшава, Торонто ( Канада), Сеул або їнше місто Кореї,
Project description: "Müteşem Qırım. One of a kind. 미리내" (미리내 корейською MIRINAE - Місячний шлях) є багатоетапним аудіовізуальним і виставковим проєктом, що в оригінальній формі має познайомити аудиторію з маловідомими фактами історії, культурними, просвітницькими, соціальними й політичними аспектами існування Криму в минулому та сьогоденні. Проєкт буде представлений у багатьох країнах. Подорожуючи, експозиція розширюватиметься, додаючи тематичні об'єкти з огляду на країну, де презентується, акцентуючи на історичному та культурному зв'язку між народами Криму, Європи та Азії. Планується, що 2023 року експозиція відвідає Польщу та Канаду, тривають переговори щодо організації виставки в інших країнах, важливо, щоб відкриття проєкту відбулося саме в Україні.
176.
ID: 6REG21-34338
Project name: Вільні квіти України
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1544980
The requested amount from the UCF: 1544980
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління культури, молоді та туризму виконавчого комітету Фастівської міської ради
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Фастів,
Project description: Перформативна мистецька акція, в якій відображені історичні події корінних народів Приазов'я та Причорномор'я від становлення до окупації. Складовою культурно-мистецької акції буде створення навчального посібника для реконструкції історичних подій в регіонах та поза межами України.
177.
ID: 6REG21-34497
Project name: Арт- об'єкт "Монети- зберігачі історії"
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 1475112
The requested amount from the UCF: 1327612
Competition type: Individual
Full name of the organization: Комунальне підприємство "Акермантурінвест"
Cultural sector: Культурні та креативні індустрії
Cities of implementation: місто Білгород-Дністровський, Місто Білгород-Дністровський,
Project description: Наш проект "Монети -зберігачі історії" передбачає створення вражаючого арт-об'єкту у вигляді п’яти метрових металевих монет, макетних копій нумізматичних раритетів народів північного Причорномор'я. Макети монет та оригінальні кріплення будуть виготовлені міськими майстрами ковальської справи та встановлені на спеціально підготовленому майданчику, як ще одна історико-пізнавальна локація в історичній частині міста, біля унікального комплексу пам'яток «Тіра – Білгород (Аккерман)» , що поєднує залишки античного міста з видатною середньовічною фортифікаційною спорудою. Наш арт-об'єкт – своєрідна інтерпретація історії найдавнішого міста України – Білгорода, яке за всіх часів, починаючи від свого античного народження, було найбільшим багатонаціональним торговим центром та портом у Північно-Західному Причорномор'ї. У період найвищого розквіту тут влаштувалися і процвітали грецька, вірменська, генуезька громади, які і сьогодні є зберігачами своїх унікальних етнічних культур.
178.
ID: 6REG21-34541
Project name: Ромська казка про неймовірну дівчинку Раду (лялькова вистава)
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 837680
The requested amount from the UCF: 837680
Competition type: Individual
Full name of the organization: Міжнародна громадська організація ромів «КЕТАНЕ»
Cultural sector: Перформативне та сценічне мистецтво
Cities of implementation: Херсонська область,
Project description: Ромська лялькова вистава «про Неймовірну дівчинку Раду» для дітей дошкільного віку сприятиме формуванню їхньої толерантної свідомості й поведінки щодо ромської спільноти та подолання негативних етнічних стереотипів в майбутньому. Проблемою на сьогодні є і прояви "антициганізму", що мають вираз не тільки на побутовому, але й на державному рівні. На сьогоднішньому етапі у цей процес необхідно широко залучити нові форми перезавантаження спільноти до позитивного ставлення до ромів, одна з таких форм - це постановка дитячої лялькової ромської вистави для дітей «Неймовірна дівчинка Рада». В культурології театральна постановка розглядається як одна з форм нематеріальної культурної спадщини, в театрознавстві вивчається як художня структура і форма спілкування з глядачем. Феномен у тому, що цього в Україні ще ніхто не робив. Лялькова вистава надає театральній постановці нову ознаку, а саме – соціокультурної інституції, які тісно взаємодіють з суспільством і дають уявлення про багатий світ ромської культури. Саме можливість реалізації театром інноваційних і суспільних програм забезпечують йому сталий розвиток та виконання найважливішої соціокультурної місії.
179.
ID: 6REG21-34816
Project name: Шляхи незламності очима греків -румеїв Приазов'я
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 178861.00
The requested amount from the UCF: 1575705.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: Управління з гуманітарних питань Сартанської селищної військово-цивільної адміністрації Маріупольського району Донецької області
Cultural sector: Культурна спадщина
Cities of implementation: селище Сартана Сартанської селищної ТГ Маріупольського району Донецької області,
Project description: Проєкт спрямований на збереження, розвиток та репрезентацію культурного розмаїття культурної спадщини унікальної етнічної культури греків - румеїв Приазов'я, яка наразі перебуває в загрозливому стані у зв’язку із тимчасовою окупацією громади шляхом оснащення мультимедійною технікою і новим обладнанням (меблями) виставкових залів єдиного та унікального в своєму роді культурного закладу Сартанської громади Маріупольського району Донецької області - Музею історії та етнографії греків Приазов'я.
180.
ID: 6REG21-34826
Project name: Код Маріуполя
Technical assessment: Declined
LOT : LOT 2. Culture of indigenous peoples and unique ethnic cultures of the Azov and Black Sea regions
General budget: 2138754.00
The requested amount from the UCF: 2035554.00
Competition type: Individual
Full name of the organization: ФОП Стамбула Геннадій Станіславович
Cultural sector: Аудіовізуальне мистецтво
Cities of implementation: Маріуполь, Київ,
Project description: Документальний проект - це історії українців - греків-переселенців Приазов’я, які попри тривалий час змогли зберегти культуру, традиції свого народу. А зараз, під час широкомасштабного наступу Росії на Україну, вимушені покинути свої домівки в Маріуполі та прилеглих населених пунктах та жити в інших містах, країнах. Через історії людей, інтерв’ю істориків, правозахисників, мистецтвознавців, громадських діячів завдання проекту показати, як вдалося зберегти та розвивати народне мистецтво, мову, кухню, релігійне життя греків Приазов’я у сучасному світі та навіть передавати свої традиції іншим народом.