ЛОТ 1. Відновлення культурно-мистецької діяльності
Інструкція для заявників ЛОТ 1
Метою ЛОТу 1 «Відновлення культурно-мистецької діяльності» є відновлення сфери культури та мистецтв через підтримку культурних проєктів, завдяки яким українське суспільство здатне не лише максимально застосувати культуротворчий потенціал під час війни, але й стати основою повоєнної відбудови держави. Підтримати актуальні проєкти які необхідні для боротьби українського народу проти російської агресії.
Загальний бюджет ЛОТу – 50 млн грн*
Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 400 тис. грн
Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн грн
У рамках ЛОТу підтримуються наступні сектори культури та креативних індустрій:
- аудіовізуальне мистецтво;
- візуальне мистецтво;
- аудіальне мистецтво;
- перформативне та сценічне мистецтво;
- літературна справа;
- культурні та креативні індустрії.
Звертаємо увагу, що ЛОТом 1 не підтримуються проєкти спрямовані на збереження культурної спадщини, її відновлення, захист та популяризацію. Для таких проєктів Фондом відкрито конкурсну програму «Культурна спадщина» (2-а ЛОТи). Також, програмою (ЛОТом) не підтримуються проєкти, що спрямовані на ментальне відновлення через мистецтво осіб, постраждалих від війни. Для цих проєктів Фондом відкрито конкурсну програму «Культура без бар’єрів».
Основний продукт ЛОТу:
Культурно-мистецький продукт (арт-об'єкт, аудіозапис (синглу/альбому), виставка/експозиція, відеоконтент — відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, радіоконтент — подкаст, радіопередача, сценарій, вистава, п'єса, партитура, перфоманс, мурали/графіті, цифрові продукти, концерт, вироби народних промислів та ремесел тощо).
* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.
Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору (за виключенням тимчасово окупованих територій України)** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.
** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.
Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 20.12.2023 – 19.02.2024 (до 18.00 за київським часом).
Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 20.02.2024 – 29.02.2024.
Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.04.2024 р.) до 31.10.2024.