Відновлення культурно-мистецької діяльності

Applications submitted for the program 662

Про програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності»

Війна кардинально трансформувала наше щоденне життя. Виклики, перед якими постало українське суспільство, змінили наші життєві пріоритети, цінності та уявлення про світ. Нові культурні сенси та практики наразі спрямовані на єднання та взаєморозуміння українського соціуму, створення нових культурних продуктів про збройну агресію російської федерації проти України. Водночас війна суттєво вплинула на діяльність митців та культурних інституцій, які змушені були згорнути або й зовсім припинили свою діяльність через обмеження фінансових ресурсів, які об'єктивно спрямовуються на підтримку Збройних Сил України. Враховуючи це, підчас повномасштабного російського вторгнення, Український культурний фонд започаткував нову програму «Відновлення культурно-мистецької діяльності».

Мета програми - підтримати відновлення культурно-мистецької діяльності митців та інституцій сфери культури України, сприяти створенню нових актуальних культурно-мистецьких проєктів, як унікальних “інструментів”, завдяки яким українське суспільство здатне не лише максимально застосувати культуротворчий потенціал під час війни, але й стати основою повоєнної відбудови держави.

Бюджет програми на 2024 рік – 60 млн грн.*

Цілі програми «Відновлення культурно-мистецької діяльності»:

  • Сприяти відновленню культурно-мистецької діяльності шляхом підтримки актуальних культурно-мистецьких проєктів, результатом яких є створення культурно-мистецького продукту.
  • Підтримати культурно-мистецькі проєкти спрямовані на підняття морального духу Захисників та Захисниць України, підтримки героїчної боротьби українського народу проти російської агресії.
  • Сприяти реалізації культурно-мистецьких проєктів, що спрямовані на протидію інформаційній та культурній складовій російської військової агресії та охоплюють воєнну тематику, проблематику тимчасово окупованих територій України, внутрішньо переміщених осіб та інших осіб, які постраждали внаслідок бойових дій та тимчасової окупації територій України. 

У рамках конкурсної програми  «Відновлення культурно-мистецької діяльності» на 2024 рік запропоновано ЛОТи:

  1. ЛОТ 1.  «Відновлення культурно-мистецької діяльності (культурно-мистецькі проєкти)».

Терміни подачі заявки та реалізації проєкту

Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 20.12.2023 – 19.02.2024 (до 18.00 за київським часом).

Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 20.02.2024 – 29.02.2024.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.04.2024 р.) до 31.10.2024.

Контакти: [email protected] 


* Звертаємо увагу, що бюджет програми може змінитися як у сторону збільшення, так і в сторону зменшення, після затвердження Верховною Радою України Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік»

Program registeries

Program dates: 20 December 2023 — 31 October 2024

Program lots

Program dates: 20 December 2023 — 31 October 2024