ЛОТ 1. Диджиталізація

Інструкція для заявників ЛОТ 1

Загальний бюджет ЛОТу – 12 млн. грн* 

Мінімальна сума гранту (не може бути зменшена): 500 тис. грн 

Максимальна сума гранту (не може бути збільшена): 1 млн. грн

У рамках ЛОТу підтримується тільки сектор культури та креативних індустрій   “Культурна спадщина”.

Пріоритети підтримки ЛОТу: 

  • створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують, з використанням нових підходів та нових технологій (із залученням технологій VR, доповненої реальності, 3D моделювання, 360°, мультимедійна голограма) у архівах, бібліотеках та музеях всіх видів та різних форм власності;
  • диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток;
  • оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини пошкоджених в ході російської агресії чи перебуває у загрозі, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном;  
  • реставрація архівних, бібліотечних та музейних предметів із подальшим їх оцифрування та представленням онлайн;  
  • розробка та впровадження ІТ-засобів віддаленого доступу користувачів до архівів, бібліотек, музеїв.

Основний продукт ЛОТу:

  • експозиція / реекспозиція (онлайн); 
  • віртуальна екскурсія (в тому числі мультимедійний аудіогід, 3D-тур);
  • цифровий експонат (3D-модель, мультимедійна голограма);
  • цифровий опис, каталог, фонд, колекція, зібрання.

Обов'язковою умовою ЛОТу є створення винятково цифрових продуктів та постійний онлайн доступ зовнішніх користувачів до них упродовж щонайменше 3-ох років. 

У ЛОТі 1. «Диджиталізація» не підтримуються наживо створення основних продуктів та проведення будь-яких активностей (виставки, наукові симпозіуми, конференції, пленери, резиденції, екскурсії, виставки тощо), за винятком заходів необхідних для реалізації інформаційного супроводу проєкту.


* Фонд залишає за собою право не витрачати всі кошти, передбачені цим ЛОТом. Звертаємо увагу, що бюджет ЛОТу може змінитися як у сторону збільшення, так і у сторону зменшення у разі внесення змін до відповідних нормативно-правових актів.

Заявником ЛОТу може бути: юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, що зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору  за виключенням тимчасово окупованих територій України** та має відповідний досвід діяльності у сфері культури.


** Відповідно до актуальних Змін до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22 грудня 2022 року N 309.

Терміни подачі заявки та реалізації проєкту

Подача аплікаційних пакетів на конкурс: 04.12.2023 – 31.01.2024 (до 18.00 за київським часом).

Відбір проєктів на відповідність технічним критеріям: 01.02.2024 – 19.02.2024.

Реалізація проєктів включно з поданням звітності: з дати підписання Договору про надання гранту Фондом (але не раніше 15.04.2024 р.) до 31.10.2024.

Lot open calls

Program dates: 04 December 2023 — 31 October 2024