+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua
Ukrainian Cultural Foundation / FAQ

FAQ

Якщо місто має населення 250 тис, воно може подаватися на ЛОТ “Мала культурна столиця”?

Ні, відповідно до програми “Культурні столиці україни” на ЛОТ “Мала культурна столиця” можуть подаватися територіальні громади з населенням - від 0 до 100 000, на ЛОТ “Велика культурна столиця” - від 100 001 до безкінечності.

Скільки проектів потрібно реалізувати протягом року в статусі Культурної столиці України?

У рамках програми використовується поняття “портфель ініціатив” для позначення річної програми подій. Портфель ініціатив розуміється як один проект від територіальної громади, об’єднаний однією тематичною концепцією, проте складається з різних типів культурно-мистецьких продуктів (у рамках програми використовується поняття культурно-мистецькі ініціативи).

У залежності від ЛОТу різниться мінімальна кількість ініціатив:

  • для Великої культурної столиці - мінімальна кількість 8 ініціатив;
  • для Малої культурної столиці - мінімальна кількість 4 ініціатив.

Які є вимоги до проведення публічних обговорень?

Публічні обговорення проводяться у довільній формі, проте важливою складовою обговорень є участь якомога більшої кількості стейкхолдерів задля забезпечення балансу інтересів під час формування портфелю ініціатив. Відповідно у звіті про проведення публічних обговорень, що є обов’язковим додатком, необхідно висвітлити позиції зацікавлених сторін (місцевої влади, громадськості, бізнесу, наукового середовища, культурних інституцій, ЗМІ тощо).

Що означає статус "Книжкова столиця України"?

Це один з трьох почесних річних статусів Культурної столиці України, який може бути присвоєний територіальній громаді зі спроможністю реалізувати річну програму культурно-мистецьких проектів (портфель ініціатив) спрямовану на промоцію читання та купівлю книжок серед різних вікових груп, розкриття потенціалу локацій для проведення літературних заходів, формування попиту на літературні продукти, підтримку професійного розвитку акторів галузі літератури, книговидання та книгорозповсюдження.