З 27 травня Український культурний фонд розпочав приймати заявки на ЛОТ «Запоріжжя: культурний форпост», розроблений у партнерстві із Запорізькою обласною державною (військовою) адміністрацією та Запорізькою міською радою. Кінцевий термін подачі – 16 червня, 18:00. Загальний бюджет ЛОТу – 4 млн грн (на умовах співфінансування по 2 мільйони від УКФ та ЗОВА).
ЛОТ «Запоріжжя: культурний форпост» став частиною шостої конкурсної програми УКФ «Партнерство задля розвитку», що увійшла до восьмого грантового сезону. Її мета – підтримати міжрегіональну співпрацю, посилити роль культури як інструменту згуртування, відновлення та створення нового конкурентоспроможного культурно-мистецького продукту.

📰 Читайте також: УКФ, Запорізька ОДА та Запорізька міська рада уклали Меморандум про співпрацю
Цілі ЛОТу «Запоріжжя: культурний форпост»:
- підтримка якісних інноваційних культурно-мистецьких проєктів, що реалізуються на території Запорізької області, поширюють знання про розвиток культурного середовища та культурного розмаїття прифронтового регіону, зокрема в умовах війни;
- підтримка нових локальних культурних продуктів, які популяризують культурну спадщину Запорізької області, націлені на її збереження, розвиток та репрезентацію для українського та міжнародного споживача;
- використання нових підходів та технологій в поєднанні з елементами локального культурного надбання, зокрема диджиталізація друкованих матеріалів, музейних об’єктів, архівних документів, аудіовізуальних матеріалів, архітектурних й археологічних пам’яток;
- оцифрування об’єктів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, пошкоджених під час російської агресії чи тих, що перебувають під загрозою; створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном; створення нових експозицій та оновлення тих, що вже існують з використанням нових технологій в архівах, бібліотеках та музеях всіх видів та різних форм власності;
- сприяння створенню безбар’єрного доступу для маломобільних груп населення та облаштуванню вже наявного для проведення культурно-мистецьких, культурно-просвітницьких, інформаційних, комунікативних заходів, що ставлять за мету активізацію процесу розвитку української культури.
Хто може подаватися:
- заявником може бути юридична особа всіх форм власності та фізична особа-підприємець, кожна з яких зареєстрована на території Запорізької області (за винятком тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії), не менше ніж за 1 рік на дату початку конкурсного відбору та має відповідний досвід у сфері культури.
Який розмір фінансування можна отримати:
- мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 500 тис. грн.
Які проєкти можна реалізувати:
- артоб'єкт; аудіозапис (синглу/альбому, віртуальний саунд-арт); видання (спеціалізоване/професійне у сфері культури та креативних індустрій); вироби народних промислів та ремесел тощо; вистава – документальна театральна постановка, п'єса, перфоманс; виставка, експозиція, реекспозиція; відеоконтент – відеоролик, вебфільм, відеоблог, телепередача, відеоарт, диджитал-арт; екскурсія (віртуальна екскурсія), в тому числі мультимедійний аудіогід, 3D-тур; креативний простір (експериментальна лабораторія, майстерня тощо); культурно-пізнавальний маршрут; інклюзивний культурно-мистецький продукт; освітні та освітньо-аналітичні проєкти у сфері культури та креативних індустрій, радіоконтент – подкаст, радіопередача; цифровий продукт (архів, опис, каталог, фонд, колекція, зібрання; 3D-модель, мультимедійна голограма).
Як взяти участь:
- Ознайомитись з Інструкціями для заявників, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.
- Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.
- Обрати програму «Партнерство задля розвитку», відповідний ЛОТ та тип конкурсу, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. Покрокова інструкція «Як подати заявку?» – за посиланням.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.