Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
Закон України «Про Український культурний фонд» потребує суттєвих змін, адже нинішня його редакція не враховує багатьох викликів, з якими зіштовхується сфера культури й креативних індустрій в умовах повномасштабної війни. Наразі є три ключові проблеми, які потребують першочергового вирішення.
Про це 28 березня розповіла виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова ведучому Вадиму Карп’яку в ефірі телемарафону «Єдині новини».
📰 Читайте також: Довгострокові проєкти та фінансування на рівні 0,1% річного бюджету країни: які зміни необхідно внести до ЗУ «Про УКФ»
«З моменту ухвалення Закону "Про УКФ" до нього вносилися зміни, проте вони були лише точковими. Ми ж прагнемо комплексного перегляду, але вже зараз є три найболючіші проблеми. Головна з них – закріплення фінансування на рівні 0,1% від загального бюджету України. Це принципове питання, на якому ми з командою продовжуємо наполягати, адже завдяки його імплементації сфера культури матиме зрозуміле, визначене та стале фінансування», – сказала Анастасія Образцова.
Вона пояснила, що закріплення фінансування УКФ на рівні 0,1% дозволить уникнути щорічних дискусій про важливість культури в період ухвалення державного бюджету. Навпаки, це зробить її підтримку незмінним пріоритетом держави на законодавчому рівні.
«Але просто збільшити бюджет недостатньо. Без інших змін це може порушити баланс і не дати потрібної ефективності. Тому друга важлива ініціатива УКФ – впровадження довгострокових грантів. Зараз, як державна установа, ми працюємо в межах річного бюджетного періоду. Можливість подовженої підтримки дозволила б інвестувати в сталіші та масштабніші проєкти», – додала Анастасія Образцова.
Також Фонд пропонує перенести гранти УКФ до другої черги бюджетних платежів, що дасть змогу забезпечити стабільне фінансування креативного сектору та не зупиняти розпочату реалізацію важливих проєктів.
«Говорячи про ефективність, ми завжди орієнтуємося на потреби наших заявників, адже саме вони допомагають нам ставати кращими. Проте в умовах війни ми неодноразово стикалися із суспільним невдоволенням: через постанову №590 не могли вчасно виконати свої фінансові зобов’язання перед заявниками. Це створює негативне сприйняття Фонду, хоча сама установа не має можливості змінити цю ситуацію без системного рішення», – підсумувала виконавча директорка УКФ.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.
Категорія: Статті