08 April 2025, 10:04

Для відбору концепцій проєктів у межах конкурсу «Культурний штурм» сформовано Творчу раду з п’яти представників Збройних Сил України, які мають значний професійний досвід у сфері культури та креативних індустрій.

📰 Читайте також: УКФ та 3 ОШБр оголосили про запуск спільного конкурсу «Культурний штурм»

Творча рада буде залучена на першому етапі конкурсного відбору. Далі заявники відібраних ідей пройдуть навчальні тренінги. На фінальному етапі сформовані повноцінні проєкти необхідно буде подати через особистий кабінет на сайті УКФ та пройти відбір за відповідною методикою Фонду.  

«Відбір проєктів у цьому конкурсі відрізнятиметься від стандартної процедури за іншими програмами УКФ. Оскільки конкурс створений для військових і за їхньої участі, саме вони визначатимуть актуальні запити та пріоритети. Для цього ми сформували творчу раду з представників Збройних Сил України», – розповіла Анастасія Образцова, виконавча директорка УКФ, під час презентації конкурсу.

До складу Творчої ради увійшли представники Третьої окремої штурмової бригади Збройних сил України, армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ та Головного управління розвідки Міністерства оборони України: 

  • Олександр Бородін, пресофіцер, замком медіа 3 ОШБр. Учасник Революції Гідності. Брав участь у розвитку нових незалежних ЗМІ з 2014 року. Продюсер й оператор документального та ігрового кіно.
  • Кирило Жоров, керівник фронтової групи документалістів 3 ОШБр. Оператор документального та ігрового кіно. За час російського вторгнення в Україну зняв на фронті найзнаковіші документальні роботи бригади. Нагороджений медаллю «За військову службу Україні». 
  • Владислав Кулик, представник креативної сфери з 2011 року. Активно співпрацював з українськими та світовими IT-компаніями, зокрема у побудові внутрішніх корпоративних медіа та продуктів для employer-brand, b2b комунікацій. З 2022 року приєднався до медіа відділу ССО «Азов», де брав участь у створенні медіастратегії підрозділу, відділу рекрутингу та медійних продуктів 3 ОШБр. Співавтор проєктів «Двіж», «Епоха» та рекрутингових кампаній бригади. Захоплюється філософією, займається розвитком власних проєктів, зокрема прифронтовим військовим хабом RESPAWN.
  • Андрій Гурнік, меценат, військовослужбовець найлегендарнішої 18-ї бригади армійської авіації. Опікується бібліотекою-філіалом № 4 в Полтаві.  
  • Юрій Грузінов, представник Департаменту активних дій ГУР МО, український кінорежисер, монтажер та оператор. Учасник бойових дій російсько-української війни. Нагороджений відзнаками ГУР МО. У березні 2014 року був викрадений російськими бойовиками Криму і провів кілька днів у полоні. За спеціальністю – журналіст. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (2018 рік), премії Docudays UA, Національної Спілки кінематографістів України (2014), PassionForFreedom (2015). 

Нагадаємо, до 7 квітня УКФ та 3 ОШБр приймали заявки на ЛОТ «Культурний штурм». Мета конкурсу – створення культурно-мистецького продукту, що відображає невід’ємність мілітарної свідомості в житті українців. Запуск «Культурного штурму» став одним із ключових кроків у межах підписаного Меморандуму про співпрацю між УКФ і 3 окремою штурмовою бригадою. 

Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.

Третя окрема штурмова бригада (3 ОШБр) – добровольчий підрозділ, сформований у перші дні повномасштабного вторгнення на тих самих принципах, на яких стоїть легендарний «Азов» та весь Азовський рух. Базові світоглядні засади азовських підрозділів – україноцентризм, традиціоналізм, ієрархія й відповідальність. Кістяком добровольчого загону ТрО, створеного 24 лютого 2022 року, з якого починається історія бригади, стали ветерани ОЗСП «Азов» НГУ та представники Азовського руху. 9 березня загін був розширений до ОПСП «Азов» у складі Збройних Сил України, а згодом реформований в окремий підрозділ ССО «Азов» ЗСУ. У січні 2023 року ССО «Азов» перейшов до складу Сухопутних військ ЗСУ та був розширений до бригади.

Категорія: Статті