06 February 2025, 14:02

Український культурний фонд відіграє ключову роль у підтримці та фінансуванні культурних проєктів, навіть в умовах війни та обмеженого бюджету. Попри виклики, УКФ продовжує створювати можливості для митців та діячів культури, сприяючи розвитку культурного середовища, збереженню національної ідентичності та посиленню міжнародної присутності української культури. 

Про це розповіла голова Наглядової ради УКФ Наталія Кривда в інтерв’ю автору «Ukraine. The Best. Культурний простір від А до Я» Юрію Комелькову

📰 Читайте також: Анастасія Образцова розкрила подробиці нового конкурсу «Англомовна адаптація аудіовізуального контенту»

«Недооцінювати той факт, що під час війни УКФ продовжив працювати, як і значна кількість інших інституцій, не можна. Після повномасштабного вторгнення Фонд змушений був адаптувати свої завдання до нових реалій і обсягів фінансування. Колеги іноді називають УКФ "Фондом надії". Коли всі можливі джерела фінансування вичерпані, коли проєкт балансує на межі існування, саме тоді багато хто звертається до держави, і бере на себе відповідальність за ефективну реалізацію та звітність щодо ініціативи», – сказала Наталія Кривда.

Голова Фонду зазначила, що затвердження бюджету УКФ на 2025 рік стало можливим завдяки консолідованій позиції. Спільна робота фахівців, підтримка громадськості та наполегливі аргументи на користь збереження фінансування дозволили відстояти цей важливий ресурс для розвитку української культури у складний час.

«Це диво стало результатом об’єднання зусиль: громадськість, команда УКФ і Наглядова рада, яка проявила свідому, відверту, активну позицію, депутати Верховної Ради, які працюють в Комітеті з гуманітарної політики, і новообраний Міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький. Ми з різних сторін формували громадську думку і певним чином тиснули на рішення депутатів в сесійній залі, тож гроші виділили. Навіть трішки більше ніж ми очікували. Така командна робота має стати хорошою практикою», – додала Наталія Кривда

Вона наголосила, що фінансування культури залежить не тільки від затвердженого бюджету, але й від своєчасного та ефективного розподілу коштів. І саме профільні структури у сфері держфінансів є ключовими учасниками цього процесу. Вони визначають, як швидко та за яких умов ресурси будуть направлені до Фонду. Це, своєю чергою, безпосередньо впливає на здатність грантоотримувачів УКФ за графіком втілювати проєкти. 

Повне інтерв’ю голови Наглядової ради УКФ дивіться і слухайте за посиланням.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.

Категорія: Статті