26 December 2024, 12:12

Український культурний фонд наразі стикається з двома найбільшими викликами – репутаційним і фінансовим й намагається успішно долати їх. Репутаційний виклик полягає у відновленні та збереженні довіри до діяльності установи як прозорої, ефективної та орієнтованої на реальні потреби культурно-мистецької спільноти. Фінансовий виклик стосується необхідності забезпечення стабільного та достатнього ресурсу для реалізації мети, цілей й завдань інституції. 

Про це розповіла виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова в інтерв'ю ведучому програми «Радіо Культура» Вадиму Карп’яку

«Ми мали й успішно долаємо два найбільших виклики – це репутаційний і фінансовий. Саме з обранням нової Наглядової ради УКФ і почались зміни у сприйнятті загалом Українського культурного фонду. Завдання моє вже поставити це на операційні рейки, всю діяльність, цінності й переосмислення, яке закладалося. Ми державна установа з людським обличчям. Маю надію, що певна бюрократія слугуватиме нам виключно імунітетом, а не запобіжником для впровадження всього нового і потрібного», – сказала Анастасія Образцова

Вона нагадала, що в держбюджеті-2025 на потреби УКФ передбачено 256,6 млн грн, з яких орієнтовно 200 млн спрямовуються на грантову підтримку. Водночас решту коштів, необхідних для підтримки більшої кількості проєктів, Фонд намагається знайти зовні. 

«Не тільки ці кошти з держбюджету будуть спрямовані на гранти. Бо задача, наприклад, української культурної спільноти – це дійсно подавати якісні проєкти, а задача УКФ – створювати ту суму і збільшувати кількість підтриманих проєктів. Як я вже казала, ми вже маємо певних партнерів, які долучаються до цієї суми», – додала Анастасія Образцова. Повна версія інтерв’ю доступна за посиланням.

📰 Читайте також: УКФ та Благодійний фонд «МХП-Громаді» уклали Меморандум про співпрацю та партнерство

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.


Категорія: Статті