Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
Автори проєкту «Гра долі» за підтримки Українського культурного фонду випустили перший в Україні цикл відеоподкастів «Тарас бентежний», присвячений 210-річчю від дня народження поета. У ньому докладно розповідається про життєпис Тараса Шевченка: від Моринців – до Чернечої гори у Каневі.
Відеоподкасти зняті у стилістиці телевізійного серіалу про приватне життя видатних українців «Гра долі» який створюється з 2005 року. Ведучими подкастів стали українська телеведуча Наталка Сопіт та автор-режисер серіалу Василь Вітер.
Як зазначили автори проєкту, Тараса Шевченка «часто сприймають як застиглу статую чи німий портрет, що заважає зрозуміти справжній смисл його життя і творчості».
«Ми прагнули показати постать Шевченка через призму сучасності. Без бронзи і закам’янілості. Його вірші, його листи, його щоденник і його малюнки. Майже нічого від себе. Шевченка просто треба читати й слухати. Його поезії, прозу, його листи, і спогади сучасників, які були з ним знайомі зблизька. І тоді відкриється його Слово і стане зрозумілою не тільки його поезія і проза, не тільки твори художника, але й все те, що робить його таким сучасним для усіх поколінь українців. Тому що моральний дух і твердість його переконань сьогодні особливо важливі й для тих, хто боронить Україну на фронті, і для тих, хто забезпечує це в тилу», – розповіла продюсерка проєкту Галина Криворчук.
Перші 18 відеоподкастів вже доступні для перегляду на ютуб-каналі проєкту за посиланням. Публікація ще 10 запланована до кінця листопада.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті