+380 (44) 506 22 66 [email protected]
23 May 2025, 12:05

У Сумському національному театрі ім. Миколи Щепкіна відбулася вистава з тифлокоментуванням «Карнавал тварин». Діти з порушенням зору змогли переглянути її завдяки додатковому голосовому опису візуальної інформації через персональні навушники.

Це не перша подібна вистава, поставлена там в межах проєкту «Відчути театр», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Мета ініціативи – зробити театральне мистецтво доступним для людей з порушенням зору. За словами генерального директора театру Сергія Дорофєєва, наразі такі вистави відвідали понад 500 глядачів.

«Ми прагнемо зробити наш театр доступним і безбар’єрним для всіх, хто бажає сюди прийти. Приміщення театру обладнане пандусами, спеціальним ліфтом для зручного відвідування вистав. А з 7 вересня минулого року вперше на сцені театру пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням для людей з вадами зору, в якій глядачі цієї категорії отримують додатковий голосовий опис недоступної для них візуальної інформації через персональні навушники», – зазначив він.

З тифлокоментуванням у Сумському національному театрі ім. Миколи Щепкіна можна переглянути 10 вистав: «Карнавал тварин», «Легені», «Борщ», «АРТ» «Оркестр», «Гендель.Гайдн.Моцарт», «Звідки беруться діти», «Мама.10 км.», «Quartetto» та «Хлібне перемир’я».

«Цього року ми продовжуємо процес створення безбар’єрного простору в театрі. Тепер адаптуватимемо вистави для людей з порушеннями слуху. За підтримки Українського культурного фонду придбаємо відповідне обладнання, щоб люди з порушеннями слуху могли насолоджуватися виставами без бар’єрів», – додав Сергій Дорофєєв

З 19 по 25 травня в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності. Ініціатива проводиться в межах стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, ухваленої на період до 2030 року з ініціативи першої леді Олени Зеленської. УКФ продовжив загальнонаціональне опитування з питань безбар’єрності у культурі «Досвід впровадження безбар'єрних практик у культурно-мистецьких проєктах», ініційоване спільно з Українським центром культурних досліджень за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій. 

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.

Категорія: Статті