Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
У Сумському національному театрі ім. Миколи Щепкіна відбулася вистава з тифлокоментуванням «Карнавал тварин». Діти з порушенням зору змогли переглянути її завдяки додатковому голосовому опису візуальної інформації через персональні навушники.
Це не перша подібна вистава, поставлена там в межах проєкту «Відчути театр», що реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Мета ініціативи – зробити театральне мистецтво доступним для людей з порушенням зору. За словами генерального директора театру Сергія Дорофєєва, наразі такі вистави відвідали понад 500 глядачів.
«Ми прагнемо зробити наш театр доступним і безбар’єрним для всіх, хто бажає сюди прийти. Приміщення театру обладнане пандусами, спеціальним ліфтом для зручного відвідування вистав. А з 7 вересня минулого року вперше на сцені театру пройшла вистава з додатковим тифлокоментуванням для людей з вадами зору, в якій глядачі цієї категорії отримують додатковий голосовий опис недоступної для них візуальної інформації через персональні навушники», – зазначив він.
З тифлокоментуванням у Сумському національному театрі ім. Миколи Щепкіна можна переглянути 10 вистав: «Карнавал тварин», «Легені», «Борщ», «АРТ» «Оркестр», «Гендель.Гайдн.Моцарт», «Звідки беруться діти», «Мама.10 км.», «Quartetto» та «Хлібне перемир’я».
«Цього року ми продовжуємо процес створення безбар’єрного простору в театрі. Тепер адаптуватимемо вистави для людей з порушеннями слуху. За підтримки Українського культурного фонду придбаємо відповідне обладнання, щоб люди з порушеннями слуху могли насолоджуватися виставами без бар’єрів», – додав Сергій Дорофєєв.
З 19 по 25 травня в Україні триває Національний тиждень безбар’єрності. Ініціатива проводиться в межах стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, ухваленої на період до 2030 року з ініціативи першої леді Олени Зеленської. УКФ продовжив загальнонаціональне опитування з питань безбар’єрності у культурі «Досвід впровадження безбар'єрних практик у культурно-мистецьких проєктах», ініційоване спільно з Українським центром культурних досліджень за сприяння Міністерства культури та стратегічних комунікацій.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж восьми років своєї діяльності Фонд профінансував 2951 проєкт. Сума інвестованих коштів у них становить понад 2 млрд грн, а кількість охопленої аудиторії – 56 млн осіб.
Категорія: Статті