Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
Грантові програми Українського культурного фонду загалом задовольняють запит культурної сфери. Про це свідчать результати дослідження «Потреби культурної сфери України», проведеного УКФ у період з 1 вересня по 21 вересня 2023 року.
Опитані представники державних організацій культурного осередку, які були заявниками УКФ, достатньо високо оцінюють актуальність пропонованих програм. Приміром, 80,8% вважають їх актуальними. Серед грантоотримувачів цей показник становить 87,3%. З-поміж представників недержавних організацій та фізичних осіб-підприємців, близько 70% як заявників, так й грантоотримувачів УКФ називають програми Фонду в цілому актуальними. Однак понад 45% з обох категорій респондентів зазначають, що програм небагато.
Згідно з результатами опитування, представники державного та недержавного секторів культури по-різному бачать пріоритетні напрямки діяльності у сфері культури, які наразі потребують найбільшої підтримки. Так, для працівників державних та комунальних організацій найбільш гостро стоїть питання збереження та захисту об’єктів культурної спадщини – 65,7%. Тоді як на думку 75,4% опитаних з недержавного сектору, пріоритетним напрямком діяльності у сфері культури є створення якісного українського культурного продукту для внутрішніх і закордонних споживачів.
Більшість представників як державного (85%), так і недержавного (75,4%) секторів вважають, що саме центральні органи влади мають першочергово фінансово підтримувати сферу культури. Запит на підтримку від місцевих органів влади частіше відзначається серед представників державного сектору (84,2%). Серед недержавного – 67,6%. Натомість представники недержавного сектору частіше розраховують на підтримку сфери культури з боку міжнародних організацій та бізнесу (71% і 54,1% відповідно). Серед респондентів з державного – таких 51,3% та 43,5% відповідно.
Докладно з результатами дослідження від УКФ «Потреби культурної сфери України» можна ознайомитися за посиланням.
Категорія: Статті