Ask a question to UCF and get an answer to the email adress which you provided.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
Please, register in our system to be able to participate in our contests. If you’re already registered, please, log in, if no — please, register.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form.
If you forgot your password, please, fill in this recovery form to get your password my e-mail.
У Національній опереті України презентували інклюзивний проєкт із використанням новітніх технологій, створений командою театру за підтримки Українського культурного фонду у співпраці з ГО «Доступне кіно».
Вперше в Україні, за допомогою застосунків Subcatch та Earcatch, які завантажуються в телефон, глядачі з порушеннями зору та слуху зможуть відкрити для себе чарівний світ театру оперети. Під час пресконференції розробники додатків продемонстрували, як працює система, а також висловили готовність покращувати налаштування застосунків з урахуванням побажань людей із порушеннями зору і слуху.
«Це дійсно важлива подія, коли ми розробляємо певні адаптації, які допоможуть людям відчути самостійність та незалежність, попри будь-які порушення. Це для нас важливий крок, тому що ми, як країна, якій під час війни треба розробляти й безбар’єрні маршрути, і створювати доступні умови, і адаптувати всі послуги, включаючи культуру, щоб наші громадяни, які постраждали від військових подій змогли також насолоджуватися мистецтвом», – зазначила радник-уповноважений Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна під час пресконференції.
За словами комерційної директорки Національної оперети України, театр сповідує цінності рівних можливостей та став першим закладом у Києві, який реалізував доступні вистави для відвідувачів із порушенням зору.
«І сьогодні інклюзивність у театрі створює середовище, де мистецтво стає доступним для кожного, сприяючи інтеграції та підвищуючи якість життя людей з інвалідністю. Це не лише дозволяє їм стати частиною культурного простору, а й збагачує сам театр новими ідеями та перспективами», – зауважила Оксана Когут.
Презентацію проєкту відвідали й ті, для кого була створена інклюзивна ініціатива. Завдяки використанню новітніх технологій стало можливим (по)бачити й (по)чути те, що було недоступно українцям з особливими потребами.
Наразі у Національній опереті України три вистави адаптовані для глядачів з порушеннями зору та слуху: «Летюча миша», «За двома зайцями» та «Звана вечеря з італійцями».
У 2023 році Національна оперета України за підтримки УКФ вже адаптовувала свої вистави для глядачів з порушеннями зору. Для цього обрали п’ять різножанрових вистав театру («Доріан Грей», «За двома зайцями», «Сімейка Адамсів», «Тигролови», «Sugar, або в джазі тільки дівчата») та підготували до них: аудіодескрипцію, тактильні книжки, які представлять декорації та костюми вистави, театральні програмки надруковані шрифтом Брайля та описовий тур до двадцяти вистав театру. Метою проєкту стало вдосконалення вже наявної в театрі безкоштовної послуги «квиток з аудіодескрипцією», зробивши її ще зручнішою для цільової аудиторії.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний оператор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі відповідного Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурна та креативні індустрії.
Упродовж семи років своєї діяльності УКФ профінансував 2717 культурно-мистецьких проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті