Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
Цьогорічна грантова програма Українського культурного фонду «Культурна спадщина» зосереджена на одному з найважливіших викликів сучасності – збереженні культурної спадщини в умовах війни. Особливий акцент зроблено на диджиталізації об’єктів, розташованих у прифронтових та деокупованих територіях України.
Про це розповіла виконавча директорка Українського культурного фонду Анастасія Образцова в інтерв'ю телеканалу «Рада».
Вона зазначила, що процес диджиталізації передбачає, зокрема, створення 3D-моделей як матеріальної, так і нематеріальної спадщини. За допомогою сучасних технологій грантоотримувачі програми можуть фіксувати архітектурні пам’ятки, мистецькі артефакти, етнографічні об’єкти, а також зразки народної творчості, обряди та традиції.
«Цифрова форма дозволяє зберегти точні копії цих цінностей для майбутніх поколінь, навіть якщо вони будуть пошкоджені чи знищені через воєнні дії. Подібний підхід вже довів свою ефективність у світі. Наприклад, технологія 3D-моделювання була ключовою під час реставрації Собору Паризької Богоматері після пожежі. Завдяки цифровій копії архітектори змогли повернути собору автентичність, відтворивши кожну деталь», – сказала Анастасія Образцова.
Вона підкреслила, що створені 3D-моделі можуть стати основою для подальшого відновлення пам’яток у разі їхньої втрати й в Україні. З допомогою новітніх технологій реставраторам та архітекторам вдасться відтворити найдрібніші деталі оригінальних об’єктів, зберігши їхню історичну цінність.
«Є певний об’єкт і заявник Фонду може податися з певним проєктом щодо його оцифрування. Це дуже корисно для держави, тому що ми точно матимемо інформацію у цифровому вигляді, який вигляд об'єкт мав всередині чи ззовні. Проєкти за підтримки УКФ можуть стати основою для відбудови об'єктів культурної спадщини України», – підсумувала Анастасія Образцова.
Прийом заявок на грантову програму «Культурна спадщина» триватиме до 18:00 17 лютого. Докладніше про умови участі в конкурсі – за посиланням.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті