+380 (44) 506 22 66 [email protected]
02 Січня 2025, 12:01

Український культурний фонд продовжує працювати над розвитком безбар'єрності в культурному просторі України та готовий підтримати проєкти, що передбачають створення інклюзивних видань.

Книги, зокрема видані шрифтом Брайля, відповідають одному з Пріоритетних напрямів діяльності УКФ «Інклюзивність культури». У восьмому грантовому сезоні Фонду цей напрямок підтримки закладений в програму «Стійкість суспільства через культуру», яка вже відкрита для подачі конкурсних заявок.  

«На 2025 рік Наглядова рада УКФ затвердила п’ять Пріоритетних напрямів. Один із них має назву "Інклюзивність культури" й передбачає створення безбар’єрного доступу до культурних практик, підтримку ментального відновлення, створення культурних продуктів для дітей і молоді, а також інклюзивні умови праці в секторі культури. Підтримка видань, які враховують потреби різних аудиторій, зокрема людей з порушеннями зору, є важливою частиною цього напряму», – розповіла виконавча директорка УКФ Анастасія Образцова.

Програма «Стійкість суспільства через культуру» містить декілька ЛОТів:

  • гранти на створення інклюзивних видання, виставки, відеоконтенту, радіоконтенту, телепередачі, колекції/показу мод або артоб'єкту можна отримати в межах ЛОТу «Підтримка митців з інвалідністю» (запланований розмір фінансування на проєкт від 300 000 до 800 000 ₴),
  • натомість створення інклюзивного культурно-мистецького проєкту, включно з інклюзивним виданням, що передбачає ментальне відновлення через культуру можливе в межах ЛОТу «Безбар’єрне суспільство» (запланований розмір фінансування на проєкт від 500 000 до 1 000 000 ₴). 

Прийом заявок на програму «Стійкість суспільства через культуру» триватиме до 31 січня, 18:00. Докладна інформація про програму та інструкції до ЛОТів з можливістю подати заявку доступні на сайті Фонду.

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.






Категорія: Статті