+380 (44) 506 22 66 [email protected]
26 Листопада 2024, 11:11

З 25 листопада Український культурний фонд розпочав приймати заявки на другу конкурсну програму восьмого грантового сезону «Стійкість суспільства через культуру». Кінцевий термін подачі – 31 січня, 18:00. Загальний бюджет програми – 40 млн грн. 

Цілі програми «Стійкість суспільства через культуру»: 

  • сприяти створенню інклюзивного культурно-мистецького продукту. 
  • сприяти залученню до культурно-мистецького життя України маломобільних груп населення, людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни, через розширення доступу до культурного продукту - творів культури, телевізійних програм, фільмів, театру та інших культурних заходів у доступних форматах.
  • інтегрувати інклюзивні та травмо-інформовані культурні практики для ментального відновлення в культурне середовище України. 
  • сприяти створенню безперешкодного життєвого середовища у соціальній, культурній та освітній сферах для маломобільних груп, людей третього віку 50+, родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю. 
  • промотувати принципи безбар’єрного суспільства в українській спільноті, формування та впровадження культури сприйняття людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення через подолання упередженого, стереотипного або дискримінаційного ставлення до них; виховання в суспільстві поваги до їхніх прав через підтримку культурно-мистецького продукту, який актуалізує тему інклюзії.
  • сприяти збереженню, розвитку та репрезентації культурної спадщини корінних народів України.
  • стимулювати розвиток кроссекторальних партнерств та підтримку конкурентоспроможних проєктів, потенційно привабливих для залучення недержавних інвестицій та здатних до сталого розвитку.

Програма складається з трьох ЛОТів:

  • ЛОТ №1. «Підтримка митців з інвалідністю» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням).
  • ЛОТ №2. «Безбар’єрне суспільство» (пріоритети підтримки та інструкція – за посиланням). 
  • ЛОТ №3. «Культура корінних народів України» (подача заявок розпочнеться пізніше). 

Хто може подаватися:

  • заявником ЛОТу №1 «Підтримка митців з інвалідністю» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, яка зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 3 місяці на дату оголошення конкурсу, за винятком тимчасово окупованих територій.
  • заявником ЛОТу №2 «Безбар’єрне суспільство» може бути юридична особа всіх форм власності або фізична особа-підприємець, яка зареєстрована на території України відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за 1 рік на дату оголошення конкурсу, за винятком тимчасово окупованих територій.

Який розмір фінансування можна отримати:

  • ЛОТ №1 «Підтримка митців з інвалідністю»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 300 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 800 тис. грн.
  • ЛОТ №2 «Безбар’єрне суспільство»: мінімальна сума гранту (не може бути зменшена) – 500 тис. грн, максимальна сума гранту (не може бути збільшена) – 1 млн грн.   

Які проєкти можна реалізувати: 

  • ЛОТ №1 «Підтримка митців з інвалідністю»: інклюзивні видання, виставка, відеоконтент, радіоконтент, телепередача, колекція/показ (мода), створення артоб'єкта. 
  • ЛОТ №2 «Безбар’єрне суспільство»: інклюзивний культурно-мистецький проєкт (проєкти з ментального відновлення через культури). 

Як взяти участь:

  1. Ознайомитись з Інструкціями для заявників, де зазначені календар та процедура відбору заявок, а також відповіді на всі можливі питання.
  2. Зареєструватись на сайті УКФ як заявник.
  3. Обрати програму «Стійкість суспільства через культуру», відповідний ЛОТ та тип конкурсу, заповнити заявку та підписати її ЕЦП. Покрокова інструкція «Як подати заявку?» – за посиланням. 

Маєте ідею культурного проєкту? Реалізуйте її за підтримки УКФ! 💛

Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.


Категорія: Статті