Ви можете поставити питання фахівцям Українського культурного фонду і отримати на нього відповідь на той контакт, що вкажете у цій формі.
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Для участі у конкурсах ви повинні зареєструватися у нашій системі. Якщо ви вже зареєстровані - увійдіть, якщо ні - зареєструйтесь.
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете скористатися формою для відновлення паролю
Якщо ви забули ваш пароль - ви можете надіслати собі на пошту форму для його відновлення!
Переважна більшість опитаних працівників культури вважають гранти ефективним та дієвим механізмом підтримки культурної сфери. Про це свідчать результати дослідження «Досвід грантової діяльності серед діячів культурної сфери», проведеного Українським культурним фондом у період з 25 липня по 29 серпня 2024 року.
В опитуванні взяли участь понад 200 фахівців культурного сектору, з яких 59,9% представляли державні/комунальні організації, а 40,1% – недержавні організації та ФОПи. Що гранти на культурну діяльність є ефективним механізмом підтримки культури зазначили 92,6% респондентів і лише 2% вважають їх неефективними. 5,4% фахівців дали власні визначення механізму грантової підтримки.
Результати опитування підтвердили тенденцію, що гранти на культурну діяльність частіше отримують ті заявники, які подаються по кілька разів і на різні програми. Заявники, які подавалися і на міжнародні, і на українські грантові програми, частіше серед інших вигравали грант – 93,9%. Серед заявників, які подаються лише на міжнародні програми, вигравали грант 72,2%. Серед тих, хто обирає виключно українські програми, – 64,6%.
Більшість респондентів відзначили вплив отриманого гранту на їхню діяльність/діяльність організації. Здебільшого грант сприяв створенню нових культурних продуктів (75,2%) і покращенню матеріально-технічної бази (57%). При цьому для представників недержавного сектору у порівнянні з державним отримання гранту частіше сприяло збереженню/відкриттю нових робочих місць, збереженню організації як інституції, а також виходу на нові ринки за кордоном. Натомість представники державного сектору частіше відзначають покращення матеріально-технічної бази (71,9%).
62,2% респондентів зазначили, що почали частіше подавати заявки на гранти після 24 лютого 2022 року, початку повномасштабної війни в Україні. Водночас головними перешкодами для подачі на грант у культурній сфері називають брак досвіду (75,9%) і складність процедури (44,4%).
Загалом результати опитування засвідчили: не зважаючи на брак досвіду у деяких опитаних та на проблеми, що виникають при реалізації грантових проєктів, більшість респондентів надалі зацікавлені брати участь у грантових конкурсах.
Докладно з дослідженням УКФ «Досвід грантової діяльності серед діячів культурної сфери» можна ознайомитися за посиланням.
Нагадаємо, Український культурний фонд (УКФ) – державний інвестор розвитку культури та креативних індустрій України. Інституція заснована у 2017 році на підставі Закону України «Про Український культурний фонд». Підтримка індивідуальних, національних та міжнародних культурно-мистецьких проєктів здійснюється на конкурсних засадах в межах семи секторів: аудіальне мистецтво, візуальне мистецтво, аудіовізуальне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, перформативне та сценічне мистецтво, культурні та креативні індустрії. Упродовж семи років своєї діяльності Фонд профінансував 2717 проєктів. Сума інвестованих коштів у них становить понад 1,6 млрд грн, а кількість охопленої Фондом аудиторії – 53 млн осіб.
Категорія: Статті