+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua
07 Травня 2022, 09:05

Україна вшановує пам'ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв Другої світової війни, яка стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства, забравши від 50 до 85 мільйонів життів по всьому світу.  

Під час цієї війни ми – українці – відзначилися героїзмом, хоробрістю та самопожертвою на всіх фронтах та в усіх арміях Антигітлерівської коаліції та зробтлт значний внесок у перемогу над нацизмом, а Україна була одним із основних полів битви, на якому ми втратили вісім мільйонів співвітчизників та представників інших народів, які проживали на нашій землі і боролися за неї.

Перемога – плід титанічних зусиль десятків держав та сотень народів. Кожна нація, яка зробила свій внесок у перемогу над нацизмом, має моральне право пишатися цією шляхетною справою, однак ні одна країна не може претендувати на одноосібне привласнення собі статусу країни переможниці і тим більше заявляти, що в світовій війні могли перемогти без допомоги інших.  

Сьогодні, як і у середині минулого століття, ми знову захищаємо свою Вітчизну від агресора-окупанта.  

Ми ніколи не були загарбниками як нацисти чи рашисти, тому правда і сила на нашому боці. Натомість росія, яка за три десятки років брала участь у ряді війн та військових конфліктів як країна-агресор та як союзник диктаторських режимів, вже вчинила величезну кількість воєнних злочинів та злочинів проти людства. У діях російських збройних сил є щонайменше ознаки геноциду проти українців.  

Як наслідок, росія втратила будь-яке моральне право апелювати до спадщини перемоги над нацизмом, адже своїми діями вона де-факто повторює нацистські злодіяння і паплюжить пам'ять про подвиги ветеранів та учасників Другої світової війни.

У зв'язку з цим, ми:

  • заявляємо про неприпустимість монополізації російською федерацією перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, яка стала спільним досягненням Антигітлерівської коаліції та визвольних рухів, а сама війна – спільною трагедією народів світу;
  • наголошуємо, що злочини російської федерації в Україні, мають бути зупинені, а російський путінський режим – засуджений, і переможений спільними зусиллями усього цивілізованого світу;
  • переконані, що після перемоги у російсько-українській війні, наша держава та Український народ гідно вшановуватиме нове державне свято перемоги над сучасним нацизмом, що об'єднає усе суспільство. 

Перемогли нацизм - переможемо і рашизм!

Слава Україні!
Категорія: Статті