Реєстр програми Культурна спадщина

#
ID
Назва проекту
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
# 1.
ID: 7CUH11-00190
Назва проекту: Українські народні казки з елементами доповненої реальності та авторською музикою М. Чембержі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 980632.00
Запитувана сума від УКФ: 980632.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВОЛЯ- ГРОМАДА-КОЗАЦТВО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Розробка мобільного додатку для iOS/ANDROID та випуск книги українських народних казок. За допомогою мобільного додатка можна оживити ілюстрації, взаємодіяти з героями казки і дивитись 3D сцени, наводячи камеру смартфону на ілюстрації у книгах та слухати текст казки у виконанні українських артистів та у супроводі авторської музики М. Чембержі.
# 2.
ID: 7CUH11-00339
Назва проекту: "Одеса у VR: Преображенський Собор"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1051671
Запитувана сума від УКФ: 990671
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Полікашкін Андрій Віталійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська обл. Одеса, Одеська обл.,
Опис проекту: "Проект 'Одеса у VR: Преображенський Собор' – це створення контенту, який зосереджує увагу на візуалізації минулого та сьогодення Спасо-Преображенського Собору в Одесі. Проект передбачає створення віртуального туру, VR-фільму та інформаційного веб-сайту, які забезпечують доступ до культурної спадщини для широкої аудиторії. Очікуваними результатами є збільшення обізнаності про значення собору, його відновлення та акцентування уваги на необхідності збереження історичних пам'яток."
# 3.
ID: 7CUH11-00359
Назва проекту: Створення електронного каталогу видань журналу "Малятко" (1960-2020 роки)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 915159
Запитувана сума від УКФ: 915159
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Колективне підприємство «Редакція журналу «Малятко»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення електронних версій журналу «Малятко» – каталогу – за 1960-2020 роки з метою задоволення попиту серед внутрішньо переміщених осіб та сімей-біженців з України з дітьми в широкому асортименті україномовних дитячих періодичних видань у відкритому доступі
# 4.
ID: 7CUH11-00399
Назва проекту: Оцифрована географія: створення відкритого архіву наукової спадщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 856191
Запитувана сума від УКФ: 831191
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут географії Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає диджиталізацію картографічних та текстових матеріалів з фондів Інституту географії Національної академії наук України (тут і далі – ІГНАНУ), що характеризують розвиток суспільства та природи України у ХХ ст., та формування на цій основі геоінформаційної бази даних. Успішне втілення проєкту призведе до збереження наукової культурної спадщини ІГНАНУ, забезпечить вільний доступ до цифрового контенту для дослідників і всіх зацікавлених користувачів через електронний каталог на базі веб-сайту Інституту.
# 5.
ID: 7CUH11-00482
Назва проекту: Цифрова історія Львівського театру ляльок
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1066000.00
Запитувана сума від УКФ: 1000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КЗ ЛОР Львівський академічний обласний театр ляльок
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Основною метою проєкту є дослідження історії Львівського театру ляльок та створення вебсайту із наукових і публіцистичними статтями по основних етапах розвитку театру та аудіовізуальними матеріалами з архіву. Проєкт реалізовується до вісімдесятиріччя Львівського театру ляльок з ціллю створення цифрового архіву, що розкриватиме культурний спадок театру та сприятиме громадській обізнаності і збереженню культурної спадщини
# 6.
ID: 7CUH11-00539
Назва проекту: Диджиталізація колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 813245
Запитувана сума від УКФ: 813245
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська оргаінзація "Інститут українського модернізму"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: У рамках проекту буде активізовано процес оцифрування важливих колекцій Рівненського обласного краєзнавчого музею (колекція стародруків, негативів, живопису) та створено багатофункціональну цифрову платформу для зберігання та демонстрації оцифрованих експонатів.
# 7.
ID: 7CUH11-00892
Назва проекту: Весь Франко: читай, слухай, дивись
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1099653
Запитувана сума від УКФ: 989653.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Вся Україна і світ (через онлайн-доступ до цифрових продуктів),
Опис проекту: Проєкт «Весь Франко: читай, слухай, дивись» має на меті створити, удоступнити онлайн та інтегрувати в музейну експозицію комплексний цифровий культурно-освітній продукт, який представляє оцифровану книжкову спадщину Івана Франка в текстовому, аудіяльному та відеоформаті задля її збереження, популяризації та розширення цільової аудиторії завдяки впровадженню сучасних digital- і multimedia-технологій в музейні та науково-освітні практики. Результати проєкту: 1) повне цифрове зібрання всіх окремих прижиттєвих видань творів Івана Франка; 2) цифрова аудіоантологія «Весь Франко за 60 хвилин»; 3) цифровий медіаконтент «Весь Франко від А до Я» для інтерактивної експозиції «Світи малого Мирона»; 4) мобільна інтерактивна експозиція «Весь Франко. Кінотека»; 5) супровідна культурно-освітня програма.
# 8.
ID: 7CUH11-00934
Назва проекту: Диджиталізація результатів проведення авторських культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на захист культурної спадщини України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 550000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Молодь та діти за самоврядування"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Мукачево, місто Київ,
Опис проекту: Диджиталізація результатів виконання авторських культурно-мистецьких проектів "Артвізитівка Києва", "Артпогляд на архітектурну спадщину Закарпатт" та "Артвізитівка Мукачева" передбачає структурування інформації, отриманої під час реалізації цих проектів , і подача її в різних мобільних застосунках. та на різних інтернет-платформах.
# 9.
ID: 7CUH11-01140
Назва проекту: Цифровий фотоархів Миколаєва
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 645908.00
Запитувана сума від УКФ: 645908.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “РУМ” (Платформа MY ART)
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції унікальних фотоматеріалів з фондів Миколаївського обласного краєзнавчого музею та Миколаївського музею суднобудування та флоту. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 500 унікальних фотографічних матеріалів (оригінальні негативи з натури і перші фотовідбитки); створено нові розділи на веб-ресурі, що дозволить користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії; надрукувано 100 факсимільних фото для оновлення експозиції двох музеїв; реалізовано освітню програму з діджиталізації музейних фондів; надруковано серію поштових листівок з оцифрованих фото з QR кодом для переходу на сайт для популяризації проекту.
# 10.
ID: 7CUH11-01165
Назва проекту: Цифрова колекція музею: Графіка
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 972711.00
Запитувана сума від УКФ: 972711.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа Миколаївськоі ̈ міськоі ̈ ради “Агенція розвитку Миколаєва”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Миколаїв,
Опис проекту: Створення цифрової колекції графічних творів другої половини XX ст., що зберігаються у фондах Миколаївського художнього музею та Миколаївського краєзнавчого музею. Ці твори демонструють надбання власне української культури в радянський період та раніше не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проекту буде: оцифровано, оброблено, досліджено та каталогізовано 400 графічних робіт з 2 музеїв (гравюра, малюнок, акварель, пастель, офорт, літографія); створено нову вкладку на веб-ресурі, що дозволить користувачам у зручному форматі переглядати та скачувати електронні копії графіки; видано ілюстрований каталог графіки (150 екземлярів); створена віртуальна галерея спільної музейної зали, створено 2 анімовані роботи («живі картини»); реалізовано освітньо-практичну програму з діджиталізації музейних фондів.
# 11.
ID: 7CUH11-01824
Назва проекту: Українські ірмолої як складова світової/національної спадщини (електронна колекція ХДНБ ім. В. Г. Короленка)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 664553
Запитувана сума від УКФ: 649554
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Мета: створення та збереження у вигляді електронної колекції (з попереднім частковим реставруванням оригіналів низки унікальних документів національного та світового значення, введення до наукового обігу якомога повнішої візуальної інформації про ірмолої, їх змістові та формальні характеристики. Результат: розпочато створення електронної колекції ірмолоїв з фондів ХДНБ – основа для активізації, розширення та поглиблення сучасних досліджень з історії давньої української музики та літургійних піснеспівів. Буде створено електронні копії 8 книжкових пам’яток (1384 арк.), відреставровано приблизно 200 аркушів пошкоджених документів.
# 12.
ID: 7CUH11-02052
Назва проекту: Розширення цифрової представленості книжкової спадщини в Музеї книги та друкарства м. Острог
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 979755.00
Запитувана сума від УКФ: 954755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Братство імені князів Острозьких"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати постійний, рівний та безперешкодний доступ до книжкової спадщини України, яка зберігається в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога. Продовжуючи успіх попереднього проєкту "Оцифрування та Каталогізація кириличних стародруків", нова ініціатива спрямована на імплементацію його результатів у вигляді інтерактивної експозиції. 40 оцифрованих стародруків, що були створені під час минулого проєкту, стануть доступні для відвідувачів у формі інтерактивної експозиції. Відвідувачі матимуть змогу переглядати електронні версії книг, перебуваючи біля оригінального експонату. До основних елементів нової експозиції відноситься інтерактивна книга. Додатково буде оцифровано ще 40 книг з колекції музею для розширення цифрового представлення друкарської спадщини та поглиблення інтересу громадськості.
# 13.
ID: 7CUH11-02056
Назва проекту: Петро Могила. Вдячність
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 867212
Запитувана сума від УКФ: 867212
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Громадське Радіо»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ та Київська область, Донецька область, Миколаївська область, Дніпропетровська область, Херсон та Херсонська область, Чернігів та Чернігівська область, Суми та Сумська область,
Опис проекту: Мультимедійний проєкт покликаний вшанувати пам’ять видатного українського культурного, освітнього й релігійного діяча Петра Могили. Громадське радіо виготовить повну аудіоверсію збірки текстів Софронія Почаського “Євхаристиріон, або Вдячність”, видану 1632 р. у Києві.
# 14.
ID: 7CUH11-02222
Назва проекту: Автограф українського дворянства - Наталіївська Спаська церква
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 850400
Запитувана сума від УКФ: 850400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Пазич Микола Миколайович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Володимирівка,
Опис проекту: Через загрозу пошкодження архітектурної пам’ятки Свято-преображенської церкви в с. Володимирівка в прифронтовій зоні, планується створення її 3D модель з та інтегрування її як цифрового експонату на сайт Харківського художнього музею, що сприяє розширенню віртуальних можливостей для аудиторії знайомитися з історією про українське дворянство кінця 19 початку 20 століття на Слобожанщині, пов’язаної з родиною відомого підприємця Івана Харитоненка. Це деталізований цифровий експонат з анотаціями як приклад стилю модерну початку 20 ст. Реалізація проекту є етапом продовженням місцевої ініціативи на Харківщині, над створенням віртуальних експонатів Харитонівської спадщини з вільним онлайн доступом.
# 15.
ID: 7CUH11-02577
Назва проекту: Документування міста. Створення онлайн архіву міського повсякдення Львова
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1033760.00
Запитувана сума від УКФ: 998760.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд “Фонд розвитку Музею Міста у Львові”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проект передбачає створення онлайн архіву міського повсякдення Львова для фіксації, збереження, популяризації культури та антропології сучасного міста. Пілотною темою наповнення онлайн архіву обрано комплекс житлових будинків на вул. Стрийській, який був пошкоджений в результаті ракетної атаки. Зібрані фото і відео допоможуть зафіксувати руйнування та відновлення пам’ятки архітектури Львова з фокусом на людей, що стали свідками та учасниками події. Створення онлайн архіву започаткує нову для України сталу практику документування міського повсякдення.
# 16.
ID: 7CUH11-02711
Назва проекту: Збереження та удоступнення картотеки «Історичного словника українського язика»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 756066
Запитувана сума від УКФ: 756066
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проєкту є оцифрувати і ввести до наукового обігу унікальну картотеку староукраїнської мови, створену в 1919–1929 роках на основі писемних пам’яток ХІІІ–XVIII ст. колективом мовознавців під керівництвом професора Євгена Тимченка. Цю справу назавжди перервала репресивна радянська система: опубліковано перший том Історичного словника, решта матеріалу залишилася на картках. Створення цифрової копії картотеки збереже її як доказ неперервного розвитку української мови та як спадщину науковців початку XX століття, дивом уцілілу від знищення. Широкий доступ науковців в Україні та за кордоном до цифрової копії картотеки створить умови для об’єктивного дослідження історії української мови, відкриє для українського суспільства можливість осягнути розвиток рідної мови впродовж століть, дасть змогу протистояти пропагандистським наративам тривалої інформаційної війни.
# 17.
ID: 7CUH11-03159
Назва проекту: Оцифрування кіноархіву ДП «Національна кінематека України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999700
Запитувана сума від УКФ: 999700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Кнорозок Любов Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект полягає в оцифруванні кінематографічної cпадщини одного з ключових явищ в історії українського кіно: архіву кінофільмів, знятих на плівку 35мм на кіностудії “Національна кінематека України” за часів Незалежності України, та у створенні загальнодоступної вибірки кіноматеріалів, що репрезентують цю спадщину. Пропонований проект є частиною довготермінової та сталої стратегії роботи з архівом фільмів, що зберігаються на ДП “Національна кінематека України”, розробленої авторами проекту спільно з колективом кіностудії. Цей архів, каталогізований командою проекту 2021-го року за підтримки Українського культурного фонду, налічує 11 167 одиниць зберігання кіноплівки 35мм. З-поміж них 3848 одиниць зберігання створено за часів Незалежності України, що становить найбільшу суспільну та культурну цінність сьогодні. Серед цих матеріалів було виявлено велику кількість унікальних матеріалів з історії українського суспільства, науки та мистецтва доби Незалежності України, що були зняті на кіноплівку 35мм та відсутні в будь-яких інших українських та світових архівах. Систематична диджиталізація вибірки фільмів, створених на “Національній кінематеці України” за часів Незалежності (1990ті-2000 роки), дозволить повернути фаховій спільності та українському суспільству загалом доступ до унікальних взірців вітчизняного кінематографу.
# 18.
ID: 7CUH11-03217
Назва проекту: «Створення та популяризація цифрової бібліотеки нот скрипкової музики українських композиторів на сайті Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси» (коротка назва: "Бібліотека українських скрипкових нот")
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 957330.00
Запитувана сума від УКФ: 866330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МИСТЕЦЬКЕ ОБ'ЄДНАННЯ "СВІТ КЛАСИЧНОЇ МУЗИКИ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Створення та популяризація цифрової бібліотеки нот скрипкової музики українських композиторів на сайті Міжнародного конкурсу скрипалів Олега Криси. В результаті реалізації проєкту буде створено унікальну цифрову нотну біліотеку, що налічуватиме більше кількох десятків творів. Міжнародний конкурс скрипалів Олега Криси започатковано 2013 року. Олег Криса - всесвітньо відомий скрипаль, уродженець Львова, професор Істменської школи музики в Рочестері (США). Перший та Другий та Третій конкурси успішно відбулися у 2013, 2016, 2019-му роках у Львові. У кожному конкурсі взяли участь понад 60 конкурсантів віком 15 – 29 років з 15 країн світу. Обов'язковою умовою є виконання творів українських композиторів.
# 19.
ID: 7CUH11-03254-2
Назва проекту: Подкаст ЛітАІ: театр в смартфоні
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 989588
Запитувана сума від УКФ: 989588
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Коротка Анастасія Василівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Спеціальний проєкт подкасту ЛітАІ: "Театр в смартфоні", що має на меті створення 4-х аудіовистав класичної української драматургії із залученням українських професійних акторів
# 20.
ID: 7CUH11-05291
Назва проекту: Лівий берег: витоки
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 883402.68
Запитувана сума від УКФ: 596057.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури “Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Диджиталізація, впорядкування та каталогізація наявних фондів архівних матеріалів Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра з забезпеченням вільного доступу онлайн на базі створеного веб-сайту
# 21.
ID: 7CUH11-05644
Назва проекту: Диджиталізація найбільшої в світі колекції Едіакарського періоду музею "Венд-Едіакарій України" - елемент порятунку, захисту та збереження культурної спадщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 759800
Запитувана сума від УКФ: 759800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство "С і Макс-Агро"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, с.Трипілля, с.Хотянівка,
Опис проекту: Проект включає: 1.Діджиталізація музейних об'єктів. 2.Оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини, створення інструментів та платформ для їхньої презентації та популяризації в Україні та за кордоном. Це грунтується на тому, що ми більше 15 років рятуємо культурну спадщину людства в Україні. Провели 88 рятувальних експедицій власним коштом. Колекція була зареєстрована в 2023 році, як найбільша в світі за кількістю експонатів та едіакарських видів.
# 22.
ID: 7CUH11-05714
Назва проекту: Диджиталізація "Музичної школи майбутнього": цифрова колекція (спадщина українських композиторів у фондах бібіліотеки ХДМЛ)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 994924.90
Запитувана сума від УКФ: 994924.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківський державний музичний ліцей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Харків, Харківська область, Харків, М.Харків,
Опис проекту: Запропонований проект передбачає створення електронного каталогу бібліотеки та цифрової колекції нотних видань українських композиторів, що зберігаються в Харківському державному музичному ліцеї. А також створення фонотечних записів, які дозволять почути найцікавіші з цих творів у виконанні учнів ХДМЛ. Сьогодні у нас є велика потреба у виявленні, оприлюдненні та пропагуванні національної спадщини. Адже нав’язаний нам зі сторони держави-агресора комплекс меншовартості змусив забути багато цінного, що ми мали в скарбниці української музичної культури. Підняти цей пласт спадщини українських композиторів і дати можливість усьому світу почути українську музику – наша важлива місія сьогодні.
# 23.
ID: 7CUH11-05777
Назва проекту: Мультимедійна онлайн—платформа творчих можливостей “Симаргл”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 905930
Запитувана сума від УКФ: 875930
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Культурно-мистецька агенція "Брама"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Мультимедійна онлайн—платформа "Симаргл" — це мультимедійна онлайн—платформа для видавництва, поширення та промоції творів українських композиторів—класиків та сучасних авторів у жанрі академічної музики. Мета проєкту — створення на платформі онлайн—бібліотеки нотних надбань минулого та сучасності, які будуть доступні для ознайомлення та некомерційного використання. Для промоції музичних творів організатори проєкту вже провели понад 30 тематичних концертів. Концертна діяльність відбувається на постійній основі і буде тривати також під час реалізації проєкту для реалізації інформаційного супроводу проєкту. Для створення якісного українського контенту та доступності матеріалів для широкого загалу, відбувається відеозйомка концертів з публікацією на Ютубі та в соцмережах. В результаті вже на першому етапі реалізації на платформі буде розміщено тисяча творів українських композиторів.
# 24.
ID: 7CUH11-05935
Назва проекту: Культурна спадщина Сатанова. 3D-loading
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 971904.38
Запитувана сума від УКФ: 951904.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр розвитку ініціатив "ІнСорс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт Сатанів Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на оцифрування об'єктів матеріальної культурної спадщини історичного містечка Сатанів Хмельницької області шляхом створення 3 (трьох) цифрових моделей пам'яток архітектури та їх популяризація через якісний медіаконтент. В межах проєкту буде створено цифрові 3D моделі сучасного вигляду споруд з доповненням напівпрозорого каркаса зруйнованих їх частин, які будуть елементами інтерактивної мапи місцевості п’ятьма пам'ятками архітектури (Міська брама XV-XVIII ст., Сатанівський замок XV-XVIII ст., Свято-Троїцький монастир 1654 р.) та 3D AR поштівок "Sataniv post cards", які увійдуть до застосунку "PocketCityAR". Окрім цього, передбачається промокампанія зі створення серії відеороликів про пам'ятки архітектури та проведення тематичних заходів.
# 25.
ID: 7CUH11-06269
Назва проекту: Створення та популяризація цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 993061.9
Запитувана сума від УКФ: 993061.9
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласноїради «Львівський музей історії релігії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Львів,
Опис проекту: Проєктом створюється музейний портал для оприлюднення цифрового архіву фондових колекцій Львівського музею історії релігії, що зберігатиме цифрові копії пам’яток та наукову інформацію про них, що відповідає міжнародним стандартам обміну музейними даними. Оцифрування колекцій музею покликане сприяти збереженню, популяризації та вивченню культурної спадщини, забезпеченню доступу до неї та посилення інтересу громадськості та наукової спільноти. Проєкт уможливлює вільний доступ усім без обмеження зацікавленим в ознайомленні та дослідженні культурної спадщини, задля міждисциплінарних потреб та для популяризації цінностей свободи слова та віросповідання, толерантності.
# 26.
ID: 7CUH11-06402
Назва проекту: Віртуальний музей дитячої книги як надбання національної культурної спадщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 742647
Запитувана сума від УКФ: 707647
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд розвитку Національної бібліотеки України для дітей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, вся Україна,
Опис проекту: Оцифрування колекції рідкісних та цінних видань для дітей. Створення віртуального, інноваційного контенту як конкурентоспроможного культурного продукту для користувачів бібліотек; відродження культурної спадщини шляхом реновації української старовинної дитячої книжки; відновлення традицій родинного читання.
# 27.
ID: 7CUH11-06586
Назва проекту: Цифрове відродження українських творів в прифронтових бібліотеках за допомогою штучного інтелекту.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 718198
Запитувана сума від УКФ: 700198
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кудрицька Тамара Анатоліївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсон, Запоріжжя, Дніпро, Харків,
Опис проекту: Проект має на меті диджиталізувати та зберегти українську літературну спадщину, яка наразі зберігається у друкованому форматі. Використовуючи передові технології штучного інтелекту, проєкт передбачає сканування, текстуалізацію та ілюстрування важливих літературних творів, а також їхнє перетворення в аудіоформат. Це не тільки забезпечить збереження культурної спадщини, але й зробить її доступною для ширшої аудиторії.
# 28.
ID: 7CUH11-06919
Назва проекту: Диджиталізація та відновлення анімаційного фільму "Бобе Майсес"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 740189.80
Запитувана сума від УКФ: 740189.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кінокомпанія "МАГІКА-ФІЛЬМ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, Харків,
Опис проекту: Минулого року виповнилося 30-ти річчя з дати створення художнього анімаційного фільму «Бобе Майсес» (Бабусіни казки). Це був перший і єдиний до сьогодні в Україні анімаційний фільм за мотивами єврейського фольклору. Знятий в найкращих традиціях української школи художньої анімації, фільм об’єднав в команду найкращих митців, серед яких: співавтор сценарію та художник-постановник фільму - класик української анімації Едуард Кірич, композитор Вадим Храпачов і багато інших яскравих імен. Для співавторки сценарію Олени Касавіной цей фільм став її блискучим режисерським дебютом. Знятий на аналогову кіноплівку, сьогодні цей унікальний мистецький твір має ризик повного знищення. Наш проєкт передбачає диджиталізацію аудіовізуальних матеріалів фільму, його відновлення, передачу в архіви, які опікуються аудіовізуальною культурною спадщиною для подальшого зберігання та популяризації, а також розміщення онлайн для вільного доступу користувачів з усього світу.
# 29.
ID: 7CUH11-07029
Назва проекту: Фуд-гід "Полісся- страви з поля та лісу"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 909065
Запитувана сума від УКФ: 894065
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Освітній центр "Перспектива"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: регіон -Північне Полісся Житомирської обл.,
Опис проекту: Фуд-гід «Полісся- страви з поля та лісу» - це унікальний проект про збереження нематеріальної культурної, а саме гастрономічної спадщини поліщуків. Він базується на збиранні, опрацюванні та формуванні цифрового ілюстрованого каталогу страв поліської кухні з етнографічними описами особливостей приготування та ритуалів споживання на території північного Полісся. Це проєкт про розбиття стереотипів про традиційну українську їжу північного Полісся, яка начебто втратила свою популярність та загубилась серед маси іноземних продуктів та чужих, не притаманних регіону, страв. І тим самим зберегти та популяризувати страви та повязані із ними традиції, які важливі для ідентифікації регіональної кухні на мапі України.
# 30.
ID: 7CUH11-17338
Назва проекту: «Артефакти козацької доби»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 961900
Запитувана сума від УКФ: 912000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт «Артефакти козацької доби» дає можливість долучитися до історичної спадщини, підкреслює велике історичне значення козацтва в боротьбі за утвердження української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення. Передбачається фотограмметричне оцифрування експонатів, що представляють добу козацтва, створення їх 3D-моделей, файлів адвомовного аудіосупроводу про історію експоната, друк інтерактивної поліграфічної продукції (поштівок), створення AR-додатку з двомовним аудіосупроводом та його розміщення на WEB-ресурсі музею. Будуть проведені заходи до 375-річчя битви під Зборовом і підписання Зборівського договору для реалізації інформаційного супроводу проєкту. Все це значно посилить імідж музею та приверне увагу відвідувачів до всебічного пізнання історії нашого краю.
# 31.
ID: 7CUH11-23254
Назва проекту: Таємниця буття від покоління до покоління: традиційний побут українського села
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 611900.00
Запитувана сума від УКФ: 579900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ПРИВАТНИЙ ЗАКЛАД "ІСТОРИКО-ЕТНОГРАФІЧНИЙ МУЗЕЙ "УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО",
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Бузова, Бучанський р-н, Київська обл.,
Опис проекту: Проект “Таємниця буття від покоління до покоління: традиційний побут українського села” має на меті підготовку та оцифрування інформації в форматі текстових та аудіо-файлів 100 музейних експонатів 9-ма мовами: українською, англійською, німецькою, французькою, італійською, польською, японською, іспанською та китайською. Розміщення даного матеріалу на сайті музею для постійного вільного он-лайн доступу дасть можливість широкій українській аудиторії та іноземцям ознайомитись з культурою історико-етнографічних регіонів України кінця ХІХ сторіччя, особливостями сільського побуту українців, традиціями та звичаями, використовувати матеріал в освітніх, дослідницьких цілях. Описова частина також включатиме матеріали про функціонування та виживання музею “Українське село” під час окупації Київщини російськими військами у березні 2022р.
# 32.
ID: 7CUH11-25856
Назва проекту: Цифрова Пам'ять Тернопільської області
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 573579.57
Запитувана сума від УКФ: 535433.18
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільське обласне відділення Всеукраїнської громадської організації "Українська бібліотечна асоціація"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, Тернопіль, Тернопільська область,
Опис проекту: Проєкт "Цифрова пам'ять Тернопільської області" спрямований на оцифрування та збереження архівних колекцій цінних і рідкісних, діаспорних, краєзнавчих видань з фондів Тернопільської обласної та публічних бібліотек області, обласних і районних газет з метою створення віртуального архіву друку Тернопільської області. З початку російсько-української війни, ці видання є важливим джерелом документування подій і меморіалізації пам’яті учасників війни, що є головним завданням бібліотеки як одного з найбільших обласних документних краєзнавчих депозитаріїв. Внаслідок, війни, роздержавлення засобів масової інформації та адміністративної реформи станом на січень 2024 року працюють редакції лише 2 районних і 5 обласних газет, інші закрились, архіви втрачені. Лише у фонді нашої бібліотеки залишись комплекти видань, що надходили як обов’язковий примірник. Зокрема, фонд періодичних видань Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки налічує 17 назв щорічних комплектів районних газет, 15 щорічних комплектів обласних газет, починаючи з 1946 року. Сканування цих матеріалів допоможе зберегти історико-культурне надбання регіону, запобігти їхньому зносу часом і розширити аудиторію та географію дослідників, які цікавляться ними. Крім того, проєкт спрямований на розвиток партнерств та зміцнення відносин із редакційними командами районних газет та публічними бібліотеками громад області. Спільними зусиллями ми прагнемо забезпечити онлайн доступ до історичних ресурсів та просувати культурне надбання Тернопільщини.
# 33.
ID: 7CUH11-26368
Назва проекту: Ukrainian Digital Ballet
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1029900
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство "Національний академічний театр опери та балету України імені Т. Г. Шевченка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: “Ukrainian Digital Ballet” – проєкт, покликаний зберегти нематеріальну культурну спадщину Аніко Рехвіашвілі шляхом створення цифрового зібрання її балетних вистав. Балети, які завдяки їй з’явилися в репертуарі, є ексклюзивним творчим контентом та мають статусну номінацію «Світова прем’єра». Аніко Рехвіашвілі належить до видатних українських балетмейстерів і хореографів XX-XXI століть, її творчому здобутку властиві осучаснення класичних форм балетної вистави, пошук цікавих і неординарних інтерпретацій музики видатних композиторів у контексті часу, моральних координат сучасного життєвого простору, її вистави цікаві, глибокі за емоційною наповненістю, яскравістю форм.
# 34.
ID: 7CUH11-26443
Назва проекту: «Віртуальний інфоSpace Музею мистецтв»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 912223.25
Запитувана сума від УКФ: 912223.25
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Кропивницький, Кіровоградська область, Україна, Кіровоградська область, м.Кропивницький, вул.Велика Перспективна, буд.60, Кропив,
Опис проекту: Комплексне рішення щодо оновлення інформаційного простору з допомогою диджиталізації, що включає створення вебсайту з доступом до віртуальних екскурсій у форматі 3-D туру з мультимедійним аудіогідом та сенсорний інформаційний кіоск
# 35.
ID: 7CUH11-26834
Назва проекту: «Сільська промислова архітектура Українського Полісся 19-20 ст.»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 893560.00
Запитувана сума від УКФ: 893560.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Котлярчук Андрій Сергійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, географічна територія Українського Полісся.,
Опис проекту: Проєкт «Сільська промислова архітектура Українського Полісся 19-20 ст.» має на меті за допомогою фотомистецтва показати архітектурні споруди та побутові конструкції для виробничих потреб. Проєкт є відповіддю на загрозу знищення об'єктів матеріальної культурної спадщини у зв'язку зі збройною агресією Російської Федерації. Фотоальбом, реалізований у цифровому та друкованому форматах, фіксує промислові споруди 19-20 століть, що швидко зникають під впливом сучасної цивілізації. Проект спрямований на збереження унікальної матеріальної спадщини через відкритий доступ до двомовного фотоальбому, дозволяючи широкому колу людей вивчати промислову культуру та історію Полісся. Альбом, як спосіб "зупинити час", залишає фотографії споруд, які щодня зникають, створюючи історичний спадковий знак для майбутніх поколінь.
# 36.
ID: 7CUH11-27900
Назва проекту: Цифрова колекція українських народних танцювальних сценічних костюмів усіх регіонів України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 597465.96
Запитувана сума від УКФ: 589465.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кіровоградський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Кропивницький, місто Кропивницький Кіровоградська область Україна,
Опис проекту: Проект має на меті оцифрувати унікальну колекцію сценічних танцювальних костюмів усіх регіонів України, яка зберігається у єдиному у світі Музеї історії українського хореографічного мистецтва, з метою її збереження та популяризації в Україні і у світі. У результаті втілення проекту буде створено веб платформу для показу колекції у 3Д форматі з анотаціями українською і англійською мовами на сайті музею та інтерактивний простір у експозиції музею, шляхом створення “віртуальної примірочної” за допомогою технології Kinect та аудіосупроводу
# 37.
ID: 7CUH11-27962
Назва проекту: Незламна спадщина Запоріжжя
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1034166.96
Запитувана сума від УКФ: 998166.96
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини" Запорізької обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Запорізька область (за винятком тимчасово окупованих територій),
Опис проекту: Проект спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини Запорізької області, яка перебуває у зоні ризику у зв’язку з воєнними діями, викликаними агресією російської федерації проти України. Метою проекту є створення веб-сайту, який містив би контент у вигляді 3D-моделей пам’яток культурної спадщини та іншої супутньої інформації.
# 38.
ID: 7CUH11-28005
Назва проекту: Віртуальна мандрівка "ЛьвівСтародавній: дорогами століть"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 995854
Запитувана сума від УКФ: 995854
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Музей "Львів Стародавній"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Віртуальна мандрівка “Львів Стародавній: дорогами століть” - проєкт, що передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі музею “Львів Стародавній”, який доповнить експозиції музею використанням АR- та 3D- технологій та інноваційних методів. Передбачається виконання системи заходів з оцифрування унікальних артефактів та їхнього онлайн експонування, 3D-моделювання, реконструкцій втрачених архітектурних та археологічних пам’яток, репрезентація віртуальних шаф з артефактами та будівель міста, що не збереглись, оновлення підлогових карт для нанесення 3D-маркерів та інформаційна кампанія з метою популяризації створеного продукту. Реалізація проєкту дозволить відвідувачам у доступній формі візуалізувати та познайомитись із середньовічними надбаннями Львова, втраченими спорудами та рідкісними археологічними знахідками за допомогою цифрових технологій у форматі 3D-, VR- та AR-технологій та онлайн-платформ.
# 39.
ID: 7CUH11-28895
Назва проекту: Не втрачай зв'язок у збереженні пам'яток
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 521609
Запитувана сума від УКФ: 521609
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСТАРТ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Остріг, Корець, Березне,
Опис проекту: Проєкт передбачає забезпечення комунікації між орендарями та пам’яткоохоронними структурами, які відповідають за збереження пам’яток архітектури в Україні шляхом диджиталізації. Для цього буде створений веб-сайт з інтерактивною мапою, де будуть позначені всі об’єкти пам’яток архітектури національного та місцевого значення Рівненського району Рівненської області (250), а згодом і всієї України. Родзинкою проєкту стане чат, що забезпечить можливість безпосереднього донесення інформації громадянами до керівників управлінь культури та архітектури про незаконні дії на об’єктах культурної спадщини та швидкого реагування на це. Це забезпечить право людини на вільний доступ до культурних здобутків та їх користування.
# 40.
ID: 7CUH11-29248
Назва проекту: 3D екскурсія Острогом XVI століття
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 731100
Запитувана сума від УКФ: 642100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог Рівненська обл.,
Опис проекту: У рамках проекту буде створено віртуальну екскурсію містом Острог XVI століття, історичний вигляд якого буде реконструйований за допомогою цифрових технологій. Проект сприятиме збереженнб та попкрядризації культурної спадщини Острога, розвитку туристичного потенціалу міста та, завдяки онлайн формату, буде популярний серед широкої аудиторії як в Україні, так і закордоном. Екскурсія буде розміщена на сайті «Віртуального музею спадщини князів Острозьких» та стане логічним продовженням ряду ініціатив з популяризації важливої сторінки української історії та культури. Для промоції та підсилення основного культурного продукту буде розроблено анімаційний ролик про Острог XVI століття, що матиме пізнавальні та освітні функції.
# 41.
ID: 7CUH11-29273
Назва проекту: Оцифрування культурної спадщини міста Житомира
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1024100
Запитувана сума від УКФ: 920888
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Агенція розвитку міста" Житомирської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: Метою проєкту є збереження пам’яток культурної спадщини XIX-початок XX століття Житомирської міської територіальної громади від впливу війни з росією, природних катаклізмів та інших негативних впливів. В рамках проекту планується завдяки фотограмметричним знімкам створити 3D-моделі будівель, що надасть в подальшому можливість реставрації та відбудови цих пам’яток культури у разі їх руйнування. Обрані 15 об’єктів культурної спадщини є туристичними магнітами міста, що мають історичну та культурну цінність для міста Житомира та всього українського народу. Просування їх відповідних цифрових знімків через соціальні мережі, засоби зовнішньої реклами сприятиме підвищенню інтересу до цих об’єктів та зміцненню сучасної української ідентичності.
# 42.
ID: 7CUH11-29382
Назва проекту: "Людкевич. Спадщина - Том 2"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998038.80
Запитувана сума від УКФ: 998038.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької у Львові
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Людкевич. Спадщина - Том 2» - це оцифрування усіх фортепіанних творів Станіслава Людкевича для сольного виконання та дуетів із залученням фахової редакторської колегії з метою збереження рукописів авторських творів та популяризації музичної спадщини українського композитора-класика. В рамках теперішнього проєкту передбачено створити: 1) другий том «Повне зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями» (ноти) в оцифрованому та друкованому форматах, який складатиметься з 2-х частин: частина 1. фортепіанні сольні твори (40 творів); частина 2. фортепіанні твори для дуетів (6 творів); 2) студійний звуко- та відеозапис оцифрованих фортепіанних творів для дуетів для завантаження на стримінгові платформи. Запропонований проєкт продовжує створення цифрового архіву музичної спадщини Станіслава Людкевича, який музей розпочав минулого року за підтримки УКФ та представив у публічний доступ перший том майбутнього повного зібрання творів Станіслава Людкевича з анотаціями: Станіслав Людкевич. Симфонічні твори. Львів: «Растр – 7», 2023. Т.1.: Симфонічні твори пізнього періоду творчості (1940 - 1979 рр.). 472 с., у цифровому (pdf файл) та друкованому виданнях.
# 43.
ID: 7CUH11-29478
Назва проекту: Родова скриня
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 873600
Запитувана сума від УКФ: 873600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Модна ініціатива"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення онлайн платформу, де вінтажні родинні вишиванки з різних куточків України будуть представлені у вигляді цифрових моделей. Кожна робота супроводжуватиметеся докладним описом матеріалу, техніки та регіону походження, а також особистими спогадами власників про її створення та носіння. Ця ініціатива сприятиме збереженню та популяризації української культурної спадщини, використовуючи сучасні технології й важливою в умовах російської агресії, коли українські цінності та пам'ятки щодня знищуються.
# 44.
ID: 7CUH11-29555
Назва проекту: DzygaMDB - он-лайн база української кіноіндустрії
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 661140
Запитувана сума від УКФ: 640340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Український кінофестиваль"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: DzygaMDB (https://dzygamdb.com/uk) — онлайн-ресурс із базою даних аудівізуального сектору України. Ідея, розробка та підтримка онлайн-ресурсу належать Одеському міжнародному кінофестивалю (ТОВ “Український кінофестиваль”). DzygaMDB має україномовну та англомовну версії сайту. Платформа працює з 2019 року і включає інформацію про 5853 українських та копродукційних кіно-, телефільмів і телесеріалів, телевізійних проєктів тощо; на ресурсі зареєстровано 3192 кінопарофесіоналі, доступна нформація про 2140 компаній та організацій. Доступ до платформи є безкоштовним. За 3 квартал 2023 року базу даних відвідало 89 тисяч користувачів, щомісячно сайт відвідує 29 тисяч користувачів, із яких 18 тисяч унікальних. Наш проєкт полягає в технічному оновленні та удосконаленні ресурсу. Наразі ресурс ведеться командою проєкту на волонтерських засадах, але є потреба в залученні технічних професіоналів для удосконалення коду системи відповідно до нових технічних вимог та запитів та розширення розділів ресурсу.
# 45.
ID: 7CUH11-29692
Назва проекту: Багатоголосся українського народного мовлення: діалектний та мікротопонімний виміри
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1030438.00
Запитувана сума від УКФ: 998438.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Лабораторія ідей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: “Багатоголосся українського народного мовлення: діалектний та мікротопонімний виміри” – це проєкт про збереження, дослідження, поширення діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу. База оцифрованих аудіо- та відеоматеріалів сприятиме збереженню нематеріальної культурної спадщини українського народу - мікротопонімів та зразків діалектного мовлення з усіх регіонів поширення українских говорів. Мета проєкту – зробити доступним й увести в науковий обіг український діалектний матеріал, а також мікротопоніми, зібрані й зафіксовані у фоно- та/або відеозаписах з усієї території України впродовж 2011-2023 років. Основні результати проєкту: Створено вебпортал для розміщення уже зібраних діалектно-ономастичних матеріалів для широкого загалу; Створено електронне сховище аудіо/відеозаписів діалектного матеріалу; Створена інтерактивна картотека аудіо- та відеозаписів діалектного мовлення та мікротопонімів; Створено інтерактивну карту українських діалектів і мікротопонімів.
# 46.
ID: 7CUH11-29808
Назва проекту: Дім Є.А.Кібріка
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 650000
Запитувана сума від УКФ: 650000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вознесенський художній музей Є.А.Кібрік
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вознесенськ,
Опис проекту: Єдиний музей графіки в Україні розташований у місті Вознесенськ Миколаївської області. Музей був споруджений за малюнками Є.А. Кібріка, які він створив під час візиту до музею Ф. Леже, музей, який Є.А. Кібрік мріяв побачити за свого життя, але не встиг – Вознесенський Художній музей Є.А. Кібріка був відкритий у 1985 році, художня колекція, архівні документи, меморіальна кімната була передана дружиною Євгена Адольфовича, Іриною, за для збереження та популяризації творчості Є.А. Кібріка, нашої культурної спадщини. В рамках проєкту буде розпочато оцифрування частини художньої колекції музею яка надасть можливість побачити невідомі аспекти творчості майстра, а саме, 300 маловідомих художніх робіт майстра, створення власного вебсайту, придбано технічне забезпечення для оцифрування, сенсорний інформаційний кіоск. Всі ці завдання є основними цілями проєкту. Оцифрування робіт (300 одиниць) надасть можливість зберегти нашу культурну спадщину, дозволить створення мультимедійного контенту, поширення на інтернет платформах, онлайн галерея, дослідження, формування нового погляду, сучасної інтерпретації робіт та життя майстра.
# 47.
ID: 7CUH11-30130
Назва проекту: Створення віртуальної екскурсії “Цифрова історія”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1066540
Запитувана сума від УКФ: 938.200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хотинська міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Хотин,
Опис проекту: У межах реалізації проєкту “Створення віртуальної екскурсії “Цифрова історія” планується 3D-сканування об’єктів архітектурної спадщини старого міста, створення їх 3D-моделей та віртуальних екскурсій діджиталізованими об’єктами та самим містом. Така діяльність насамперед сприятиме збереженню, захисту та промоції культурної матеріальної спадщини міста, зміцнить соціальну ідентичності, а також надасть можливості для навчання та досліджень. Метою проєкту є збереження, захист та промоція культурної спадщини міста Хотин, створення умов для дослідження та вивчення, шляхом використання цифрових технологій, створення віртуальних екскурсій, які будуть знаходитися у вільному доступі для споживання культурного продукту.
# 48.
ID: 7CUH11-30204
Назва проекту: Створення туристичного маршруту «Втрачена історія Ніжина»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 973932.00
Запитувана сума від УКФ: 973932.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Ніжинський краєзнавчий музей імені Івана Спаського Ніжинської міської ради Чернігівської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Ніжин, Ніжинська міська територіальна громада, Чернігівська обл.,
Опис проекту: Створення нового туристичного маршруту у місті з віковою спадщиною - це спроба відчути дихання втраченої історії, усвідомити значущість втраченого для ще більшого цінування збереженого. Метою є ефективне використання туристичних можливостей для популяризації об’єктів культурного надбання міста. Туристичний маршрут буде представлений 10 інформативними табличками (розмір 1 м на 1, 5 м, з прозорого стійкого матеріалу), які міститимуть 3-D зображення втраченої пам’ятки, коротку довідку та QR-код з відповідним посиланням. Територія навколо таблички буде облаштована оглядовою територією. Результатом проекту стане візуальне відтворення 10 втрачених об’єктів історико-культурної спадщини міста, які визначали важливі періоди його культурного розквіту, та відтворення цілісного архітектурного ансамблю історичного центру міста.
# 49.
ID: 7CUH11-30381
Назва проекту: Спадок Данила Даниловича Лідера і його учнів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1013570.35
Запитувана сума від УКФ: 999570.35
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Поляков Антон Павлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Оцифровка мистецьких творів та робочих матеріалів художника-сценографа, народного художника, академіка, професора Данила Даниловича Лідера та його учнів. Збереження мистецького українського надбання, яке увійшло в історію театрального мистецтва і були подіями в культурному театральному житті України.
# 50.
ID: 7CUH11-31280
Назва проекту: Сакральна Долинщина
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 850576
Запитувана сума від УКФ: 590000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Краєзнавчий музей "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Долинська ТГ,
Опис проекту: Проект «Сакральна Долинщина» спрямований на поглиблене дослідження та вивчення сакральних споруд Долини та Долинщини з метою збереження та популяризації бойківської сакральної спадщини в Україні та за її межами. Результатом проекту будуть церковні споруди у мініатюрі, виготовлені за новітніми технологіями об'ємного 3-Д друку, що стануть основою сакральної експозиції в приміщенні музею «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів, які дадуть можливість особам з вадами зору тактильно взаємодіяти з ними.
# 51.
ID: 7CUH11-31338
Назва проекту: KALUSH@LIB – твоя бібліотека у зручному форматі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 862471
Запитувана сума від УКФ: 812471
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: УПРАВЛІННЯ КУЛЬТУРИ, НАЦІОНАЛЬНОСТЕЙ ТА РЕЛІГІЙ КАЛУСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Калуш, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Цифровізація ресурсів і послуг бібліотек Калуської міської територіальної громади шляхом впровадження в бібліотеках автоматизованих бібліотечних інформаційних систем (АБІС), які підтримують міжнародні стандарти є важливою складовою підвищення якості сучасного бібліотечного обслуговування, в тому числі й можливостей скоординованого дистанційного обслуговування користувачів на рівні вимог сучасного інформаційного суспільства, особливо під час воєнного стану. Результатом стане онлайновий доступ до електронного каталогу, бібліотечних баз даних, електронне замовлення документів, зв’язок між відділами та філіями бібліотек Калуської територіальної громади, створення вебсайту.
# 52.
ID: 7CUH11-31416
Назва проекту: Невидимі мури. 3D візуалізація зниклої козацької фортеці
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1125419.50
Запитувана сума від УКФ: 992404.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Метою проєкту є посилення української складової в історичній пам’яті міста Дніпра шляхом актуалізації та візуалізації знань про унікальний зразок козацької фортифікації – фортеці Нового Кодаку. В рамках проєкту планується провести архівну евристику, а також попереднє історико-архітектурне та археологічне дослідження зовнішнього вигляду фортеці Новий Кодак (проведення археологічної розвідки), створення 3D-моделі фортеці на основі історичних свідчень, археологічних знахідок, архітектурних реконструкцій та ескізів. На основі 3D-моделі планується створення історико-пізнавального фільму про історію фортеці, який буде демонструватися в експозиції та на ютуб-каналі музею. В рамках популяризаційної роботи має бути створена брошура «Один день в Новому Кодаку», яка буде розповсюджуватися в школах та бібліотеках міста. Всі етапи проєкту повинні активно висвітлюватися в соціальних мережах, на сайті музею та ЗМІ. Результати проєкту будуть доступні для науковців та мають стимулювати появу нових досліджень з історії міста-фортеці Новий Кодак та сприяти покращенню охоронного статусу пам’ятки.
# 53.
ID: 7CUH11-31673
Назва проекту: «Замки Закарпаття: Цифрова майстерня історії»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1019000
Запитувана сума від УКФ: 999.000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Простір молоді"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Вишково, Хустського району - Вишківський замок, Закарпатська область, с. Бронька, Хустського району - Бронецький замок, Закарпатська область, м. Виноградів, Виноградівський район – Виноградівський замок (Замок Канків), Закарпатська область, Закарпатська область, м. Ужгород, Ужгородський район, Закарпатська область,
Опис проекту: Мета проєкту «Замки Закарпаття: Цифрова майстерня історії» - це популяризація та підтримка розвитку замків і палаців Закарпаття, шляхом їх дослідження, створення цифрових 3D-моделей відео-реконструкції втрачених замків (Вишківського (1), Бронецького (2), та Виноградівського (3), а також розробки багатофункціональної web-платформи «Замки Закарпаття: Цифрова майстерня історії» яка міститиме інформацію про 12 діючих та 3 зруйнованих (втрачених) твердинь. Результати проєкту 1. Розроблено три 3D віртуальні відео-реконструкції з відтвореними замками, які були зруйновані (в тому числі мультимедійний аудіогід та 3D-тур) Вишківського, Бронецького та Виноградівського замків Закарпаття. Результат проєкту 2. Розроблено багатофункціональну web-платформу «Замки Закарпаття: Цифрова майстерня історії» українською та англійською мовами, на якій буде оцифровано та розміщено інформацію про 12 діючих замків та палаців Закарпаття, а також 3D віртуальні відео-реконструкції 3-х втрачених та забутих замків. Результат проєкту 3. Проведено ефективну кампанію з популяризації замків Закарпаття, підвищено їх впізнаваність серед туристів та місцевого населення, підвищено зацікавлення до дослідження та збереження культурної матеріальної спадщини Закарпаття.
# 54.
ID: 7CUH11-32320
Назва проекту: «Великі трансформації» – архівна онлайн платформа
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1114500.00
Запитувана сума від УКФ: 966900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр дослідження усної історії та культури»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт «Великі трансформації» створює двомовну онлайн платформу архіву нематеріальної культурної спадщини, що зібрана, записана, зафотодокументована в 1990-ті роки дослідниками ГО «Центр досліджень усної історії та культури” (Україна) під керівництвом д-ра етномузикології Вільяма Нолла (США). Основні розділи платформи: трансформації традиційних музичних практик кобзарів і лірників, інструментальної етно музики та зміни традиційної структури української селянської культури 1920–1930-х років й витворення «паралельної» радянської внаслідок колективізації та Голодомору.
# 55.
ID: 7CUH11-32686
Назва проекту: Книжкова спадщина Закарпаття: збереження, оцифрування, популяризація колекції інкунабул Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 847359.90
Запитувана сума від УКФ: 647359.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний вищий навчальний заклад "Ужгородський національний університет"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Основна мета проєкту – через створення за допомогою сучасних технологій певних культурних продуктів (цифрова колекція, каталог, віртуальна екскурсія) та надання до них відкритого доступу, популяризацію колекції інкунабул та результатів проєкту у ЗМІ привернути увагу до культурної спадщини та її збереження, поширити знання серед цільової та широкої аудиторії в Україні та за кордоном про ті культурні надбання, які зберігаються у найзахіднішому регіоні нашої держави, який географічно, історично та культурно був пов’язаний з європейськими державами, досі зберігає часточку світової культурної спадщини, невелику частину європейської культурної спадщини, частину національного культурного надбання, та є унікальним культурним об’єктом на території Закарпаття.
# 56.
ID: 7CUH11-32900
Назва проекту: Розвиток музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею з використанням мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 816805
Запитувана сума від УКФ: 696285
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури та туризму Подільської міської ради Подільського району Одеської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Подільськ, Одеська область,
Опис проекту: Мета проєкту - підвищити якість музейної справи та туризму Подільської міської територіальної громади за допомогою диджиталізації друкованих, аудіовізуальних матеріалів, архівних документів Подільського міського краєзнавчого музею шляхом встановлення 2 (двох) мультимедійних інформаційних сенсорних кіосків у період з 01.06.2024 до 31.10.2024. У результаті реалізації проекту на території громади буде встановлено 2 (два) мультимедійні інформаційні сенсорні кіоски, які будуть наповнені оцифрованими матеріалами Подільського міського краєзнавчого музею, презентацією туристичних об’єктів громади, віртуальними туристичними маршрутами, а також віртуальною Книгою пам’яті загиблих подільчан - Захисників та Захисниць України. Завдяки реалізації цього проєкту вдасться зберегти, захистити від можливого пошкодження у результаті російської агресії, популяризувати українську культурну спадщину.
# 57.
ID: 7CUH11-33646
Назва проекту: «Стежками мандрівного філософа»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997910.37
Запитувана сума від УКФ: 997910.37
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Обласний комунальний заклад «Харківський організаційно - методичний центр туризму»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Харків та Харківська область,
Опис проекту: На сторінках сайту ОКЗ «ХОМЦТ» http://tourcenter.kh.ua зібрано понад 40 віртуальних екскурсій, а завдяки реалізації проєкту «Стежками мандрівного філософа» цю роботу буде посилено та масштабовано для нових потенційних аудиторій. Адже проєкт спрямовано на створення нового віртуального культурно-пізнавального маршруту у форматі 360°, який представлятиме туристичні об'єкти, що пов'язані з життям та діяльністю видатного українського філософа, байкаря і поета Григорія Савича Сковороди. Діджитал-покращення сприятиме залученню різних цільових аудиторій: від дітей і молоді до людей похилого віку, включаючи осіб з інвалідністю, соціально незахищених громадян та інших широких верств населення. А переклад на англійську мову дозволить залучити до регіону також іноземну аудиторію.
# 58.
ID: 7CUH11-33746
Назва проекту: "Тисмениччина віртуальна" - інтерактивна віртуальна експозиція в музеї історії міста Тисмениця імені Степана Гаврилюка як інструмент збереження, захисту та популяризації історико-культурної спадщини Тисмениччини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 990000
Запитувана сума від УКФ: 890500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тисменицька міська рада Івано-Франківської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тисмениця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Метою проекту є збереження, захист та популяризація історико-культурної спадщини Тисмениччини шляхом створення віртуальної інтерактивної експозиції в музеї історії міста Тисмениця імені Степана Гаврилюка. Виконання проєкту забезпечить досягнення трьох основних завдань: 1) Покращення матеріально-технічного стану музею шляхом створення віртуальної інтерактивної експозиції; 2) Підвищення якості проведення культурно-мистецьких заходів в музеї шляхом створення комфортних умов для відвідування виставок; 3) Підвищення ефективності просування туристичного потенціалу Тисмениччини, зокрема музейного туризм. Цільовими групами проекту є місцеве населення та туристи, які будуть користуватись можливістю відвідати музей, в тому числі його віртуальну інтерактивну експозицію.
# 59.
ID: 7CUH11-34021
Назва проекту: «Digi-fossils» - віртуальна навчальна палеонтологічна колекція. Палеонтологічний музей Львівського національного університету імені Івана Франка. Назва проекту англійською мовою
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 804000.00
Запитувана сума від УКФ: 774000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський національний університет імені Івана Франка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: сучасних цифрових технологій, які сприяють отриманню якісних і детальних зображень об’єктів фосилій, що є невід’ємною частиною навчального й науково-дослідного процесів. Палеонтологічний музей зберігає унікальні природні об’єкти – рештки організмів різного систематичного складу, які отримали статус національного надбання. Така колекція буде мати широке застосування як на національному так і на міжнародному рівні. Створення такого веб-ресурсу сприятиме використанню у навчальному процесі не лише студентами ЗВО України та світу, але й учнями шкіл, які безпосередньо в класах чи в умовах дистанційного навчання будуть мати змогу використовувати матеріал. Також вона буде доступна широкому загалу, кого цікавить наука палеонтологія і слугуватиме інструментом для самоосвіти. Віртуальна колекція буде мати текстовий супровід з зазначенням видових назв, та усіх термінологічних назв елементів скелетів.
# 60.
ID: 7CUH11-34323
Назва проекту: Збереження культурної спадщини надбань Пантелеймона Куліша в умовах війни
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 612525.90
Запитувана сума від УКФ: 428436.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Шосткинської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Шостка, Сумська область, Шосткинська міська територіальна програма,
Опис проекту: Музей Пантелеймона Куліша, який діє в бібліотеці Шостки , проводить велику просвітницьку й культурну роботу, висвітлюючи діяльність земляка - визначного українського письменника. Дошки підлоги садиби Огієвських також доповнили експозицію шосткинського музею Пантелеймона Куліша. За задумом, її атмосфера кімнати має перенести відвідувачів у часи, коли ще жив наш славетний земляк, його дружина Ганна Барвінок та друг Тарас Шевченко.
# 61.
ID: 7CUH11-34422
Назва проекту: Chornobyl memory - оцифрування архівів краєзнавчого музея міста Славутича та Чорнобильській АЕС
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1059826.00
Запитувана сума від УКФ: 952826.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Європейський Інститут Чорнобиля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Славутич, Чорнобиль,
Опис проекту: Ініціатива полягає у цифровій трансформації історичних ресурсів та архівів Славутицького краєзнавчого музею та Чорнобильської АЕС. Наша мета - створити доступний онлайн ресурс, включаючи недоступні раніше архівні матеріали. Особливу увагу ми приділяємо збору та цифровій обробці особистих розповідей тих, хто брав участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, а також працівників ЧАЕС. Наш проект спрямований на відтворення, збереження та активізацію інтересу до унікальної історії Чорнобильської трагедії, а також на залучення уваги відвідувачів зони відчуження Чорнобиля, особливо тих, хто через обмеження військового стану не може відвідати її особисто. Ми прагнемо використати силу цифрових технологій для створення нового формату доступу до історичної спадщини, забезпечуючи ефективне збереження та поширення цінних знань і розповідей.
# 62.
ID: 7CUH11-34432
Назва проекту: "НТШ - НТШ (Наукове товариство ім. Шевченка - Новітні технології шерінгу)"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 806129.00
Запитувана сума від УКФ: 776129.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Друзі Львівського історичного музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: НТШ (Наукове товариство імені Шевченка) як академічна організація у Львівському осередку є доволі традиційною, хоч і потужною інтелектуальною інституцією. Від 1939 року одним з правонаступників колекції пам’яток товариства став Львівський історичний музей. Початок повномасштабного вторгнення акумулював музейників до збереження та евакуації фондових збірок. Проте, за 2 роки нищівної війни, будь-яка культурна установа може стати черговою ціллю, і наш Музей не виключення. 1 січня 2024 року ми вже втратили один з відділів. Безпечних місць і міст не залишилось, тому своїм проектом «НТШ-НТШ» хочемо зберегти і перемогти на культурному фронті.
# 63.
ID: 7CUH11-34493
Назва проекту: Цифрова Колекція
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 667550.95
Запитувана сума від УКФ: 570394.05
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Київської обласної ради "Ржиіщвський археолого - краєзнавчий музей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київська область,
Опис проекту: Цифрова колекція - репрезентація часткової музейної колекції, шляхом доповненої реальності та цифровізації
# 64.
ID: 7CUH11-34497
Назва проекту: Проект "Територія історії" щодо створення VR візуалізації музею просто неба пам’ятки археології національного значення античного городища «ТІРА- БІЛГОРОД»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 906023
Запитувана сума від УКФ: 806023
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Акермантурінвест"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Білгород-Дністровський, Одеська область,
Опис проекту: На при кінці 2021 року наше підприємство отримало розроблений робочий проект щодо реставрації та музеєфікації будівельних залишків античного городища- пам’ятки археології національного значення ГОРОДИЩЕ «ТІРА- БІЛГОРОД». Ми вважаємо, що наступний важливий крок для його для його втілення в життя саме створення докладної 3Д моделі музею під відкритим небом, яким його в майбутньому побачать численні відвідувачі та гості міста, а якісна та видовищна 3х мірна модель головної експозиції,- відреставрованого центрального розкопу античного городища, допоможе залучити потенційних інвесторів, стане наочною складовою частиною технічного завдання для виконавця робіт, дозволить вже зараз проводити рекламну та інформаційну компанію щодо найцікавішої та єдиної в країні пам’ятки археології подібного роду.
# 65.
ID: 7CUH11-34522
Назва проекту: Вітчизняна педагогічна спадщина в документах з фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на збереження та популяризування вітчизняної педагогічної спадщини, її вивчення, узагальнення, критичне переосмислення та надання доступу до виняткових документів із фахових питань, які мають велике наукове, історичне та культурне значення. Це сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та формуванню спільних цінностей українського суспільства.
# 66.
ID: 7CUH11-34595
Назва проекту: Стійкість та незламність України: цикл аудіо PodСast культурних пам'яток
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 869795
Запитувана сума від УКФ: 859795
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інноваційні обрії України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Стійкість та незламність України: цикл аудіо PodСast культурних пам'яток - проєкт, направлений на збереження культурної спадщини України під час війни. Культурні пам’ятки незламної України: цикл аудіо PodСast – сучасна онлайн-платформа з аудіо контентом, що дозволить наблизитись до розуміння українцями унікальності культурної спадщини України. Короткі аудіотексти досить швидко можуть поширюватись в мережі Інтернет, тим самим щоденно збільшуючи аудиторію їх прослуховування та знайомства з онлайн-платформою, де вони будуть розміщені. Таким чином буде відбуватись популяризація культурної спадщини та неопосередковане вивчення української мови, оскільки вся інформація, що буде виконуватись в межах проєкту викладена виключно українською мовою, так як в команді є фахівці з базовою освітою україністики.
# 67.
ID: 7CUH11-34626
Назва проекту: Портал культурних цінностей Пасічнянської територіальної громади
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 600000.00
Запитувана сума від УКФ: 540000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Пасічнянська сільська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Пасічна, Івано-Франківська область, село Постоята, Івано-Франківська область, село Букове, Івано-Франківська область, селище Битків, Івано-Франківська область, село Пнів, Івано-Франківська область, село Білозорина, Івано-Франківська область, село Зелена, Івано-Франківська область, село Максимець, Івано-Франківська область, село Черник, Івано-Франківська область, село Соколовиця, Івано-Франківська область,
Опис проекту: Мета: створення унікального, доступного для нинішніх і майбутніх поколінь, інтернет-порталу, в якому представлено оцифровану інформацію про культурні цінності (об’єкти матеріальної і духовної культури, що мають художнє, історичне, етнографічне, наукове значення) Пасічнянської територіальної громади, віртуальні екскурсії, цифрові описи бібліотечних фондів і музейних експонатів. Результати: - діджиталізація інформації про культурні цінності громади, - створення інтернет-порталу і його «наповнення» для забезпечення онлайн доступу до інформації всім охочим бенефіціарам, для нинішніх і майбутніх поколінь, - створення віртуальних екскурсій, цифрових описів бібліотечних фондів і музейних експонатів, - збереження, захист, популяризація культурної спадщини, - підвищення туристичного потенціалу, - покращення ефективності управління культурною спадщиною на місцевому рівні.
# 68.
ID: 7CUH11-34653
Назва проекту: Віртуальні екскурсії об'єктами культурної спадщини національного значення старовинної Глухівщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 797544.5
Запитувана сума від УКФ: 797544.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Глухів, Вороніж, Гамаліївка, Пирогівка,
Опис проекту: Створення віртуальних екскурсій (3-D турів та моделювання 360°) існуючими об'єктами культурної спадщини національного значення та втраченими історичними спорудами старовинної Глухівщини на території Сумської області. Віртуальне знайомство із існуючими та втраченими церквами, закладами освіти, брамами та їх оточенням, що розташовані у цьому малодослідженому регіоні стародавнього краю
# 69.
ID: 7CUH11-34723
Назва проекту: Оцифровка музейної колекції комунального закладу «Глухівський міський краєзнавчий музей» Глухівської міської ради
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 740938.20
Запитувана сума від УКФ: 740938.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури Глухівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Глухів,
Опис проекту: Метою проєкту є сприяння збереженню унікальних 57 предметів музейної колекції з інвентарної групи «Нумізматика» музейного фонду комунального закладу «Глухівський міський краєзнавчий музей» Глухівської міської ради, що знаходиться у Глухівській міській територіальній громаді та розташований у 12-кілометровій зоні від кордону з країною-агресоркою, від загроз військової агресії та знищення шляхом оцифрування та збереження для наступних поколінь
# 70.
ID: 7CUH11-34747
Назва проекту: Українська писанка в європейському культурному просторі
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1029083
Запитувана сума від УКФ: 999083
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Піджарий Олексій Віталійович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета – диджиталізація і популяризація українських писанок як частини національного надбання України з фондів Музею етнографії та художного промислу Інституту народознавства НАН України шляхом оцифрування, наукового опрацювання, створення 3D-моделей обраних пам’яток та висвітлення їх у форматі вебкаталогу. Результати: 1) П'ятдесят цифрових 3D-моделей обраних писанок; 2) вебсайт, що містить вебкаталог з зображеннями та інформацією про 250 писанок музею, їхні генезу, символіку та регіональне розмаїття; 3) промоція проєкту на різних етапах його реалізації з висвітленням створених продуктів у національному та регіональному медійному й науковому просторі.
# 71.
ID: 7CUH11-34766
Назва проекту: Щедроти рідного краю
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000.00
Запитувана сума від УКФ: 500000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр розвитку культури та туризму" Роменської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Ромни,
Опис проекту: Збір елементів нематеріально культурної спадщини на електронні носії для подальшого використанні її в заходах, проєктах та в культурно-мистецьких івентах
# 72.
ID: 7CUH11-34782
Назва проекту: Електронна колекція українських видань з таборів переміщених осіб (1945-1952)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 731995
Запитувана сума від УКФ: 731995
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Міжнародний Благодійний Фонд відродження Острозької Академії
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог Рівненської обл., США, Німеччина,
Опис проекту: В межах проєкту планується створення електронної колекції рідкісних видань т.зв. Ді-Пі або таборового періоду (1945-1952) української еміграції в Європі. За період червня-вересня 2024 року буде оцифровано, оброблено та виставлено на сайті 44 книжкових видання (загальною кількістю 3091 с.), а також 20 випусків рідкісних журналів «Мій приятель» (7 випусків), «На чужині» (13 випусків), загальною кількістю 254 с., відреставровано 357 пошкоджених сторінок. Буде внесено зміни в структуру та зміст сайту НДЦ «Інститут досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара» НаУОА, де буде розміщено колекцію оцифрованих видань, що стане важливим ресурсом для дослідників української та світової літератури, історії, історіографії, педагогіки.
# 73.
ID: 7CUH11-34796
Назва проекту: Віртуальний портал Ясінянського історико-краєзнавчого музею
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 550000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Ясінянська селищна рада Рахівського району Закарпатської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Ясіня,
Опис проекту: «Віртуальний портал Ясінянського історико-краєзнавчого музею» - веб-сайт музею з інтегруванням віртуальної 3D екскурсії по музею, що дозволить віртуальним відвідувачам поринути в багатовікову історію Гуцульського краю та ознайомить їх з унікальними культурними цінностями самобутньої культури та традицій місцевого колориту Гуцульщини, з метою збереження, захисту та популяризації української культурної спадщини, що сприятиме зміцненню сучасної української ідентичності та формуванню спільних цінностей українського суспільства. Віртуальний музей буде розміщено у відкритому доступі, що сприятиме підвищенню обізнаності та інтересу до самобутньої гуцульської культури, зміцненню сучасної української ідентичності та багатовікової історії культурної спадщини України. Відвідувачі віртуальної 3D екскурсії знайдуть на віртуальному порталі цікаві музейні експонати та зможуть поринути у багатовікову історію.
# 74.
ID: 7CUH11-34827
Назва проекту: Від ганку до танку – збереження історико-архітектурної спадщини Зміївщини
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 997208.00
Запитувана сума від УКФ: 997208.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Зміївський краєзнавчий музей» Зміївської міської ради Чугуївського району Харківської обл.
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Зміїв,
Опис проекту: До сьогодні в деяких селах Зміївської міської ради Чугуївського району збереглися будинки, побудовані в ХІХ – на поч. ХХ ст. Такі будови демонструють унікальний Центрально-український лівобережний лісостеповий зональний тип (слобожанський підтип) народного житла. На жаль, людська байдужість до національної культурної спадщини, недостатня увага культурно-історичних фондів за минулі десятиріччя, та трагічна ситуації в сьогоденній Україні зробили свою «чорну справу», тому більшість із таких будинків знаходиться в занедбаному стані, а кількість їх із кожним роком критично зменшується. Проєкт «Від ганку до танку – збереження історико-архітектурної спадщини Зміївщини» передбачає: 1. Зберегти для нащадків один із таких унікальних будинків шляхом перенесення із села Артюхівка до м. Змієва і встановленняйого в автентичному вигляді на площі 0,033 га, яка належить Зміївському краєзнавчому музею. 2. Шляхом проведення ремонтно-реставраційних робіт будинку, створити підґрунтя для подальшого створення етнографічно-архітектурного музею, аналогів якому сьогодні немає на Харківщині. 3. Популяризація та збереження етнографічних музейних експонатів, нематеріальної культурної та духовної спадщини Зміївщини тощо.
# 75.
ID: 7CUH11-34887
Назва проекту: Створення цифрової колекції рідкісних книг та марок з фондів Бібліотеки української діаспори імені сенатора Джона Маккейна
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 696620
Запитувана сума від УКФ: 666620
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад культури «Дніпровські міські публічні бібліотеки» Дніпровської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Мета проєкту - збереження, раціональна доступність, представлення широкій аудиторії рідкісних книг та марок з фондів Бібліотеки української діаспори імені сенатора Джона Маккейна. Створення цифрової колекції 100 найцінніших книг і 100 марок сприятиме збереженню колекцій пам’яток друку, української марки та впровадженню інноваційних форм популяризації книги й читання. Колекцію буде розміщено у вигляді окремого розділу на офіційному вебсайті бібліотеки. Планується створення віртуальної експозиції колекції (3D) з презентацією 10 унікальних книг та 10 марок. Важливою складовою проєкту стане створення аудіо гіду до віртуальної експозиції, що забезпечить рівні умови, права і можливості в освіті, самореалізації, дозвіллі та розвитку для всіх суспільних груп, зокрема, для людей з вадами зору.
# 76.
ID: 7CUH11-35037
Назва проекту: Краєзнавчий віртуальний ресурс – портал «Мистецька плеяда Миколаївщини»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 532452
Запитувана сума від УКФ: 505987
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Миколаїв, Миколаївська область,
Опис проекту: Портал «Мистецька плеяда Миколаївщини» представить у віртуальному просторі систематизовану інформацію про 15 лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка, які народилися або проживали на території Миколаївської області, отримали національне визнання та відомі у світі. Структура порталу будуватиметься за номінаціями премії: «Література», «Музичне мистецтво», «Візуальні мистецтва». Портал надаватиме доступ до бібліографічної, фактографічної, образотворчої та аудіовізуальної інформації та забезпечуватиме освітні, наукові, культурні потреби широкої аудиторії. Для підготовки контенту передбачається оцифровування документів, озвучування текстів, підготовка біобібліографічних та інформаційних матеріалів. Інформаційний супровід передбачає проведення презентацій, висвітлення у медіа, поширення друкованої продукції.
# 77.
ID: 7CUH11-35158
Назва проекту: Диджиталізація культурної спадщини Прикарпаття
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 900000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Приходько Микола Миколайович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківська область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення високоякісної інформаційної продукції для 20 об'єктів культурної спадщини Прикарпаття. Застосовуючи передові технології (лазерне 3D-сканування, віртуальні 3D-тури та промоційні відеоролики), ми прагнемо не лише зберегти історичну спадщину регіону, але й зробити її доступною для широкої аудиторії через інформаційний вебсайт. Проєкт сприятиме популяризації та вивченню культурних цінностей Прикарпаття, забезпечуючи довготривалу доступність та інтерактивність.
# 78.
ID: 7CUH11-35274
Назва проекту: ЦИФРОВІЗАЦІЯ ПОГОСПОДАРСЬКИХ КНИГ ДЕРЖАВНОГО АРХІВУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Донецький національний університет імені Василя Стуса
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінниця, Полтава, Київ,
Опис проекту: Мета проєкту полягає у трансформації документної інформації з сімейної історії (погосподарські книги) обласних архівів України з паперового носія до цифрових архівних баз даних. Диджиталізація друкованих документів (погосподарських книг) архіву Полтавської області, з метою їх збирання, організації зберігання, систематизації, облікування та описування, надання доступу широкому колу користувачів (зацікавленим особам, дослідникам, генеологам, історикам).
# 79.
ID: 7CUH11-35351
Назва проекту: Поділля: спадок, що живе
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1000000
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Департамент гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Проєкт з оцифрування нематеріальної культурної спадщини - пісенного надбання Поділля має на меті записати та зберегти живу пісенну традицію України, як унікальний елемент нематеріальної культурної спадщини та представити її в Україні та світі, використовуючи новітні технології та сучасні мистецькі форми. Проект включає дві частини: перша - дослідження, запис, наукове опрацювання та архівування традиційних подільських пісень; друга - створення веб-порталу для презентації та прослуховування зібраних матеріалів. Зібрана колекція нематеріальної культурної спадщини буде представлена у відкритому для всіх доступі.
# 80.
ID: 7CUH11-35371
Назва проекту: Повернення давнього іконопису у культурний простір
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 780000.00
Запитувана сума від УКФ: 780000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кременецько-Почаївський державний історико-архітектурний заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Кременець, Кременець, Тернопільська обл.,
Опис проекту: "Повернення давнього іконопису у культурний простір" передбачає збереження, відновлення, оприлюднення маловідомого сакрального спадку Францисканського монастиря у Кременці, що є надбанням країни. Команда проєкту має на меті реставрувати, оцифрувати унікальний іконопис українських майстрів. Результатом даного проєкту є повернення широкому загалу і науковому товариству пам`яток XVIII-XIX ст. їх автентичного вигляду. Безперечно, вони стануть предметом естетичного, культурного виміру, а також – наукових досліджень. Надважливим є відреставрувати, вжити заходів консервації пам`яток та надати нового змісту не лише як предметам культу, а й музейним експонатам. В центрі нашого задуму – три давні ікони станкового живопису, дві ікони писані у срібних окладах, різьблений дерев`яний барельєф св. Онуфрія, про які довгий час замовчувалося.
# 81.
ID: 7CUH11-35435
Назва проекту: Медіаархів промислової історії Волині (на прикладі Рівненської області)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 994900
Запитувана сума від УКФ: 994900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Рівненського краєзнавчого музею"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Смига, Рівненська область, Оржів, Рівненська область, Костопіль, Рівненська область, Моквин, Рівненська область,
Опис проекту: створення медіаархіву з оцифрованих та створених у цифрових форматах візуальних, аудіовізуальних й аудіоресурсів, які показують історію підприємств деревообробної промисловості Рівненської області в їх розвитку від другої половини 19 ст. і до нині.
# 82.
ID: 7CUH11-35516
Назва проекту: Археологічний БібліоЛандшафт
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Інститут археології Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний розширити доступ до інформації про культурно-історичну спадщину України для різних аудиторій. Метою проєкту є оприявлення масиву інформації про публікації з археології та давньої історії через створення відкритої платформи з доступом до баз даних та ресурсів найбільшої спеціалізованої бібліотеки – Наукової бібліотеки Інституту археології НАН України. Онлайн-платформа, створена у результаті виконання проєкту, міститиме як інформаційно-бібліографічний ресурс з археології та давньої історії, так і матеріали про історію установ в галузі гуманітаристики, біографічну та бібліографічну інформацією про дослідників історико-археологічної спадщини, тематичні бібліографічні матеріали тощо.
# 83.
ID: 7CUH11-35559
Назва проекту: Цифровий світ народних розписів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 944905.00
Запитувана сума від УКФ: 944905.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Уманський краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто, м. Умань,
Опис проекту: “Цифровий світ народних розписів ” - культурно-мистецький проект, основною метою якого є створення експозиції з використанням сучасних технологій. Проєкт передбачає систему заходів онлайн-репрезентації фондових колекцій картин сестер Гоменюк, задля подальшого використання в музейній і науково-дослідній діяльності та популяризації творчої спадщини Уманщини через інтерактивний сенсорний кіоск, який ілюструватиме оновлений доповнений цифровий каталог, у супроводі тримовного (українська, англійська, польська мови) аудіогіду та відеопоказ картин з елементами доповненої реальності (AR). Функція доповненої реальності буде активуватися за допомогою QR-кодів, розміщених на обрамлених картинах. Проект підвищить спроможність місцевого розвитку культури, дозволить побачити старе українське народне мистецтво через цифрові технології широкому загалу, зокрема, і маломобільним групам.
# 84.
ID: 7CUH11-35606
Назва проекту: RE:Ukraine Villages
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 3421456.43
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД БАЛБЕК БЮРО
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Всі області України.,
Опис проекту: Проєктне рішення з відбудови сільських будинків RE:Ukraine Villages. Проєктне рішення RE:Ukraine Villages допоможе спростити відбудову зруйнованих і пошкоджених будинків із повагою до локального контексту. Наша мета – поєднати практики digital-архітектури з дизайн-кодом українського села: зберегти сформований органічний образ та не дати стерти його типовою котеджною забудовою. Для цього команда вирушила в експедицію деокупованими селищами Київщини. Результати дослідження ляжуть в основу простого онлайн-конструктора, який допоможе людям відновити будинок або спроєктувати новий. Оскільки ресурси й побажання кожної сім'ї різняться, система буде гнучкою та передбачатиме кастомізацію. Ми пропонуємо систему, яку легко впроваджувати на державному, волонтерському, персональному рівні. Після проходження всіх кроків користувач зможе отримати готову інструкцію у вигляді pdf з ізометрією, планами, розгортками фасадів і технічним описом.
# 85.
ID: 7CUH11-35606-2
Назва проекту: RE:Ukraine Villages (Житомирська та Кіровоградська області)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 3421456.43
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД БАЛБЕК БЮРО
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Житомирська та Кіровоградська області,
Опис проекту: Проєктне рішення з відбудови сільських будинків RE:Ukraine Villages. Проєктне рішення RE:Ukraine Villages допоможе спростити відбудову зруйнованих і пошкоджених будинків із повагою до локального контексту. Наша мета – поєднати практики digital-архітектури з дизайн-кодом українського села: зберегти сформований органічний образ та не дати стерти його типовою котеджною забудовою. Для цього команда вирушила в експедицію деокупованими селищами Київщини. Результати дослідження ляжуть в основу простого онлайн-конструктора, який допоможе людям відновити будинок або спроєктувати новий. Оскільки ресурси й побажання кожної сім'ї різняться, система буде гнучкою та передбачатиме кастомізацію. Ми пропонуємо систему, яку легко впроваджувати на державному, волонтерському, персональному рівні. Після проходження всіх кроків користувач зможе отримати готову інструкцію у вигляді pdf з ізометрією, планами, розгортками фасадів і технічним описом.
# 86.
ID: 7CUH11-35618
Назва проекту: Віртуальна подорож архітектурними перлинами Чернігова
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 710670.10
Запитувана сума від УКФ: 700670.10
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний архітектурно-історичний заповідник "Чернігів стародавній"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Мета проєкта: створення необхідних умов для дистанційного, безпечного та якісного ознайомлення з архітектурними пам’ятками Чернігова, які складають частину національного культурного надбання; забезпечення в умовах воєнного стану та у повоєнний період доступності світовій спільноті вікових культурних надбань українців; створення віртуальних екскурсій у культових спорудах, які тривалий час перебували у використанні церкви, а також 3D моделі храму. Результат: створення інформативного та пізнавального 3-D туру пам’ятками архітектури національного значення Чернігова – Спасо-Преображенським собором ХІ ст. та Троїцьким собором ХVІІ ст. та 3D моделі Спасо-Преображенського собору.
# 87.
ID: 7CUH11-35636
Назва проекту: (Не)втрачені голоси Донеччини: фольклорна колекція Степана Мишанича
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 998036
Запитувана сума від УКФ: 973036
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Шевченківський гай"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт покликаний порятувати, зберегти й удоступнити фольклорну спадщину Донеччини шляхом створення цифрового архіву, публікацією його на онлайн-платформі. Єдина у своєму роді та найбільша за кількістю колекція С.Мишанича налічує 249 папок з касетами із записами фольклору з теренів Донеччини, доповненими рукописними матеріалами (паспортами, стенограмами сеансів та культурологічною інформацією). Крім пісенних матеріалів, тут містяться численні спогади місцевих мешканців про нав’язування радянської ідеології, а також про насильницькі методи культурної, соціальної та політичної русифікації регіону. У результаті реалізації проєкту з’явиться можливість відкрити для загалу фольклорну традицію Донеччини, а після повернення окупованих територій забезпечити подальший сталий розвиток регіону з акцентом на українському контенті.
# 88.
ID: 7CUH11-35720
Назва проекту: Віртуалізація культурно-релігійних постатей на території Національного заповідника Києво-Печерської лаври
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1019806
Запитувана сума від УКФ: 999806
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Фріджен Груп"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Через історичний та культурний спадок, що зберігає Києво-Печерської лавра, та уособленням якого вона є сама, проєкт має на меті актуалізувати її сприйняття як «МІСЦЯ СИЛИ ДУХУ УКРАЇНЦІВ», що зберігає історичну пам’ять та культурний код української нації. Використовуючи сучасні технології та інноваційні рішення для збереження та промоції надбання лаври, проєкт сформує унікальний мультимедійний та інтерактивний цифровий продукт, національний та туристичний магніт, що залучатиме аудиторії як в інтернеті, так і в фізичних межах заповідника. Орієнтований в першу чергу на молодь, проєкт сприятиме підвищенню серед українців усвідомленості про цінність історичної культурної спадщини в контексті воєнного і післявоєнного періодів, формуванню спільних цінностей та відчуття єдності, що підтримуватиме позитивний імідж України також у широкому європейському та світовому контексті.
# 89.
ID: 7CUH11-35746
Назва проекту: ПРОЄКТ «ВСЕСВІТ 360. НАВЧАННЯ У ВСІ БОКИ»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1215000
Запитувана сума від УКФ: 791000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: «ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ЦЕНТР ТВОРЧОСТІ ДІТЕЙ ТА ЮНАЦТВА ОЛЕКСАНДРІВСЬКОГО РАЙОНУ» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт «ВСЕСВІТ 360. Навчання у всі боки» - це віртуальний, інтерактивний освітній 3D простір, метою якого є покращення знань дітей та молоді м. Запоріжжя через імерсивний досвід навчання. Завдяки даному проєкту відвідувачі будуть мати можливість віртуально подорожувати історичними, культурними подіями, екскурсіями, містами, країнами тощо, знаходячись у безпечному освітньому середовищі (облаштованому укритті з обладнанням).
# 90.
ID: 7CUH11-35768
Назва проекту: Цифрова колекція сакральної дерев'яної скульптури XVІІІ-ХІХ ст. з фондів Національного заповідника "Замки Тернопілля"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 937480.00
Запитувана сума від УКФ: 937480.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Збараж,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення віртуальної колекції дерев’яної сакральної скульптури ХVIII - ХІХ ст. з фондів Національного заповідника «Замки Тернопілля» та проведення попередніх консерваційно-реставраційних заходів 5 найбільш пошкоджених одиниць даної колекції, які мають велику мистецьку і культурну цінність, проте ніколи не були експоновані для широкої аудиторії. В рамках проєкту планується оцифрувати 40 скульптур, які будуть розміщені на уже існуючих інтернет-платформах, забезпечивши віддалений онлайн-доступ широкого кола користувачів. Буде створено 15 3D-моделей скульптур із залученням новітніх технологій та інтерактивних підходів до подачі інформації, які демонструватимуть віртуальну реальність огляду даних скульптур, та розроблено застосунок з підтримкою доповненої реальності.
# 91.
ID: 7CUH11-35791
Назва проекту: Створення віртуальної експозиції залів Гайворонського краєзнавчого музею
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Гайворонський краєзнавчиймузей музей" Гайворонської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Гайворон, Голованівський район, Кіровоградська область,
Опис проекту: Суть проукту полягає встворенні віртуальної експозиції одного з виставкових залів Гайворонського краєзнавчого музею. Іншою метою є створення 3d моделейекспонатів виставкової зали заслуженого майстра народної творчості Пилипишена Григорія Григоровича.
# 92.
ID: 7CUH11-35830
Назва проекту: Історія України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 963408.00
Запитувана сума від УКФ: 963408.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "ІСКА+"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна і світ,
Опис проекту: Доброго дня! проект додатку «Історія України» для iOS та Android. Наша місія – відродження та збереження нашої історичної спадщини, просування освітніх ініціатив в Україні та за її межами. Ми прагнемо популяризувати Україну в усьому світі та відновити забуті та зруйновані пам’ятки. Потенційною аудиторією проекту «Історія України» є громадяни України віком 12-70 років, студенти, викладачі, туристи, науковці, політичні діячі, активісти, мистецька спільнота, українська діаспора та громадяни інших країн. Ми прагнемо забезпечити доступ широкій аудиторії до цінної інформації про нашу історію.
# 93.
ID: 7CUH11-35833
Назва проекту: Диджиталізація і популяризація кінематографічної спадщини режисера студії "Київнаукфільм" Альмара Серебренікова.
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999964.84
Запитувана сума від УКФ: 999964.84
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Серебреніков Євгеній Альмарович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Упорядкування, дослідження, оцифрування найбільш цікавих, актуальних і сьогодні матеріалів та фільмів творчої спадщини Альмара Серебренікова - яскравого представника київської школи науково-популярного кіно легендарної української студії Київнаукфільм.
# 94.
ID: 7CUH11-35834
Назва проекту: Старослов’янсько-український онлайн-словник
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 831504
Запитувана сума від УКФ: 831504
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Ільницька Соломія Юріївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Перший в світі старослов’янсько-український та українсько-старослов’янський онлайн-словник, покликаний спростити для українців читання та розуміння української літературної спадщини попередніх століть, написаної старослов’янською мовою. Публічна презентація словника та промокампанія з метою поінформування широких кіл потенційно зацікавленої авдиторії.
# 95.
ID: 7CUH11-35842
Назва проекту: Диджиталізація ботанічної збірки першої половини 19 століття з Галичини і Буковини австрійського лікаря і вченого Ф. Гербіха за матеріалами Гербаріїв LW, CHER
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 990000
Запитувана сума від УКФ: 990000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський національний університет імені Івана Франка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Львівська область, Чернівці, Чернівецька область,
Опис проекту: У Гербаріях Львівського національного університету імені Івана Франка (LW) та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (CHER) зберігаються збори одного з перших дослідників флори Галичини і Буковини – австрійського ботаніка, лікаря Франца Гербіха (1791-1865), які можуть бути знищені у зв’язку з російсько-Українською війною. Серед зборів є типові зразки, важливі для світової науки, історії і культури. Мета – виокремити з фондів гербарію LW (220 тис. гербарних зразків) та CHER (120 тис.) збори Ф. Гербіха оцифрувати їх на HerbScan, що дозволить створити іменну історичну колекцію, запевнити краще збереження, доступність на он-лайн ресурсах (електронний атлас), експонувати в рамках виставкової частини Гербарію LW, підготувати проморолик.
# 96.
ID: 7CUH11-35853
Назва проекту: Діджиталізація творчої спадщини Параски Плитки-Горицвіт
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 700000
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЦЕНТР «КРИВОРІВНЯ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Криворівня,
Опис проекту: Метою проєкту є розробка та створення веб-ресурсу на якому будуть розміщені попередньо оцифровані роботи гуцульської мисткині Параски Плитки-Горицвіт. Також на сайті буде можливість подивитись онлайн екскурсію. Зважаючи на те, що більша частина творчого спадку мисткині знаходиться у сховку, даний проєкт допоможе показати світові більшу частину творчого надбання Плитки-Горицвіт. Окрім того, у онлайн сувенірній крамниці відвідувачі сайту матимуть змогу придбати за донат продукцію із мерчами з робіт мисткині, отримані кошти будуть спрямовані на ремонт другого поверху Музею-виставкової зали, де б можна було розширити експозицію та зробити доступними для огляду відвідувачами ще більше робіт Параски-Плитки Горицвіт.
# 97.
ID: 7CUH11-35854
Назва проекту: Понад віками - поза межами (Spadok 4.5.0)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 973200
Запитувана сума від УКФ: 1000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД РОДИНИ ДЕМКУР"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: Збереження культурної спадщини країни/регіону великою мірою оберігає націю від забуття, формує історичну ідентичність та приналежність, дозволяє підтримувати цінності, формувати загальну свідомість та єдність, розвивати особисту культуру як кожної окремої особистості, так цілого народу, з можливістю мультиплікації її за межами держави. З початку неспровокованого повномасштабного вторгнення рф на територію України через обстріли зазнають постійних руйнувань не тільки інфраструктурні об’єкти великих та малих міст, сіл та селищ ,а й важливі пам’ятки культури. Таке цілеспрямоване знищення українців та їхньої історії уже призвело до знищення більше 35 музеїв по всій території країни.  Разом з ними часто зникають чи зазнають пошкоджень музейні цінності. Через війну існує загроза безслідно втратити унікальні національні надбання,виокремлені століттями. Зарадити цьому дозволить застосування сучасних ІТ рішень,в основі яких знаходиться оцифрування експонатів.
# 98.
ID: 7CUH11-35879
Назва проекту: Весна 2022 року
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 59319.00
Запитувана сума від УКФ: 59319.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр" Чернігівської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Мньов Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівської обл., смт Михайло-Коцюбинське Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівської обл., село Пакуль Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівської обл., село Дніпровське Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівської обл., село Іванівка Іванівської ТГ,
Опис проекту: Проєкт передбачає інтерв’ювання осіб, які перебували на окупованій російською армією у 2022 р. територіях. Опитувані – мешканці населених пунктів Михайло-Коцюбинської, Іванівської громад Чернігівського району Чернігівської області. Результатом роботи команди є створення та публікація відеоінтерв’ю, на окремому YouTube-каналі.
# 99.
ID: 7CUH11-35881
Назва проекту: Цифрова LiDAR модель Стільського археологічного комплексу
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 926051.60
Запитувана сума від УКФ: 896051.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Стільське городище"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Стільсько, Стрийський район, Львівська область,
Опис проекту: Основною метою реалізації Проєкту є отримання детальної тривимірної моделі рельєфу території пам’ятки археології національного значення – "Городище ІХ – ХІ ст." (охор. №130019-Н) та її найближчого довкілля в с. Стільсько Стрийського району Львівської області за допомогою системи лазерного сканування LiDAR. Отримана модель дозволить з надзвичайно високою точністю встановити місцезнаходження залишків земляних укріплень пам’ятки (валів і ровів), слідів поселенської структури пам’ятки у вигляді решток заглиблених частин ранньосередньовічних жител, а також дозволить виявити нові об’єкти культурної спадщини на території чи поблизу городища, які внаслідок різноманітних чинників чи важкодоступності деяких ділянок пам’ятки для обстеження, не простежуються візуально на ландшафті.
# 100.
ID: 7CUH11-35883
Назва проекту: Добромиль туристичний: нові технології для популяризації старих пам'яток
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 877800.00
Запитувана сума від УКФ: 784800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Асоціація органів місцевого самоврядування "Єврорегіон Карпати Україна - Карпатська агенція регіональого розвитку"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дорбромильська міська громада Самбірського району Львівської області,
Опис проекту: Мета - формування передумов для розвитку туризму на території Добромильської громади Львівської області шляхом популяризації пам'яток матеріальної спадщини з використанням сучасних цифрових технологій та створення комфортного туристичного середовища. Заплановано: - створення віртуальних 3D-турів та панорамних фото 11 найвизначніших пам'яток Добромильщини, їх розміщення на Інтернет-ресурсах, доступних інтерактивних стендах. Заплановано публічну апробацію 3D-туру у поєднанні з поїздкою до відзнятих пам'яток; - ознакування пам'яток QR-кодами з посиланнями на віртуальний тур і інформаційну довідку; - підтримка запуску в роботу туристичного осередку шляхом закупівлі цифрових гаджетів; - створення ряду промоційних гаджетів та проведення інформаційної кампанії.
# 101.
ID: 7CUH11-35891
Назва проекту: Музейна справжність - відкриття історії для кожного
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 300000
Запитувана сума від УКФ: 300000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад культури "Історико-культурний центр-музей "Старий Костянтинів" Старокостянтинівської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Старокостянтинів,
Опис проекту: Основна мета - впровадження аудіогідів, які автоматично активуються при наближені до експонатів в Центрі-музеї "Старий Костянтинів" для створення доступного та інклюзивного простору для осіб з обмеженими фізичними можливостями.
# 102.
ID: 7CUH11-35899
Назва проекту: Укрінформ Фотоархів
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 766950
Запитувана сума від УКФ: 766950
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Українське національне інформаційне агентство "Укрінформ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київ, Київ,
Опис проекту: З метою збереження культурної спадщини, а саме: унікального історичного фотоархіву, Українське національне інформаційне агентство «Укрінформ» прагне оцифрувати архівні фото, для чого потребує сучасну техніку. Історичний фотоархів Укрінформу відображає історію України від 1944 року. Його унікальність та цінність у тому, що фотокореспонденти агентства в часи обмеженого доступу до інформації про важливі соціально-політичні події були чи не єдиними, хто фіксував ключові моменти на шляху становлення Української держави: від боротьби за незалежність до роззброєння та техногенних катастроф, від збереження культурних традицій до спортивних досягнень українців. Оцифрування негативів, які з плином часу руйнуються, допоможе не втратити їх назавжди та відкриє доступ широкому загалу.
# 103.
ID: 7CUH11-35904
Назва проекту: Модернізація експозиційно-подієвого простору музею родини Косачів-Драгоманових міста Звягеля
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 612515.30
Запитувана сума від УКФ: 598066.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури і туризму Звягельської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Звягель, Житомирська область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на сприяння підвищенню культурного розвитку населення Звягельської територіальної громади, збереженню та популяризації культурної спадщини громади, посиленню культурного спротиву російській агресії та підняття бойового духу населення громади через створення актуального інноваційного культурного продукту, шляхом облаштування експозиційно-подієвого простору музею родини Косачів-Драгоманових новітніми цифровими технологіями, з використанням VR, доповненої реальності, мультимедійних голограмам, розроблених цифрових продуктів.
# 104.
ID: 7CUH11-35906
Назва проекту: Комплексна система інформатизації Центрального державного аудіовізуального та електронного архіву
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1552470.08
Запитувана сума від УКФ: 1552470.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центральний державний аудіовізуальний та електронний архів
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Метою проєкту є створення інформаційно-пошукової системи з доступом в онлайн режимі 24/7 до аудіовізуальних ресурсів (цифрових копій кіно-, фото-, фоно-, відеодокументів та інформації про них), що зберігаються в Центральному державному аудіовізуальному та електронному архіві та є невід’ємною складовою національної культурної спадщини. Електронний ресурс, створений на базі комплексної інформаційної системи «Архіум», дозволить активізувати цифрову трансформацію сектору аудіовізуальної спадщини та сприятиме розвитку творчої економіки суспільства. Проєкт покликаний задовольнити в одному програмному продукті інтереси всіх стейкхолдерів – архівістів, представників медійної індустрії та наднаціональної аудиторії користувачів ретроспективної архівної інформації.
# 105.
ID: 7CUH11-35927
Назва проекту: «Музей 3D патріотичного виховання до 500-ї річниці першої письмової згадки українського козацького війська в Європі»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 995931.00
Запитувана сума від УКФ: 985931.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ЧАРІВНА СКРИНЬКА»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Нова віртуальна експозиція, запланована до реалізації за грантом присвячена 500-ї річниці першої письмової згадки українського козацького війська в Європі та буде розміщена на платформі Google Arts & Culture, в розділі проєкту «Україна поруч» (Ukraine is Here) . Компонетами стануть експонати, відібрані комісією на чолі з членом команди - професором Запорізького національного університету. Компоненти будуть представляти собою мультимедійні об`єкти (фотографії, відео та зображення в 3d). Кожному медіафайлу буде задано масштаб, а також добавлено текст та звукове супроводження. Головну участь в диджиталізації експонатів приймуть учні та викладачі Закладу позашкільної освіти "Міський палац дитячої та юнацької творчості" Запорізької міської ради. Буде проведено презентацію результатів проєкту
# 106.
ID: 7CUH11-35930
Назва проекту: Оцифрування особливо цінних стародруків у бібліотеці Державного природознавчого музею НАН України у час війни
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 727290
Запитувана сума від УКФ: 727290
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний природознавчий музей Національної академії наук України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів,
Опис проекту: Проєкт має на меті зберегти (через оцифрування) та популяризувати унікальну частину стародруків наукової бібліотеки Державного природознавчого музею, заснованої у ХІХ столітті. Для оцифрування буде відібрано 50 книжкових видань, видані з 1548 до 1830 рр. та дві серії рукописного блок-карткового каталогу. Цифрові копії стародруків та електронні видання каталогів будуть представлені для онлайн перегляду на сайті http://lib.smnh.org/ (розміщений в Україні) і на дзеркальному сайті з хостингом в Німеччині. Буде впроваджена трьохрівнева система зберігання цифрових копій стародруків на додаткових серверах, хмарних середовищах та фізичних носіях. Результати проекту будуть висвітлені у освітніх відео, зустрічі з цільовою аудиторією, публікаціях на сайтах, соцмережах музею та бібліотеки.
# 107.
ID: 7CUH11-35944
Назва проекту: Горянська ротонда. Цифровий вимір
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 843321.92
Запитувана сума від УКФ: 843321.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особо-підприємець Ілько Іван Михайлович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: “Горянська ротонда. Цифровий вимір” – комплексний діджитал продукт, створений за використанням сучасних високоточних професійних технологій, що включає низку цифрових продуктів, а саме: деталізовану 3D модель оцифрованої пам’ятки архітектури національного значення, розгортки настінного живопису з високоточною передачею кольору, віртуальний 360° тур та художні візуальні матеріали з детальним текстовим супроводом. Інтегрований на веб-ресурсі фінальний продукт пропонує новий досвід цифрової взаємодії споживачам з культурною та історичною спадщиною.
# 108.
ID: 7CUH11-35948
Назва проекту: Повернуті скарби Криму
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 909965.00
Запитувана сума від УКФ: 909965.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД РОЗВИТКУ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт “Повернуті скарби Криму” є актуальним та суспільно значущим. Колекція кримських музеїв була об’єктом десятирічної судової тяганини і перемога в судовому процесі проти Російської Федерації та повернення цінного музейного зібрання є першим, але дуже важливим прецедентом в історії судової практики. Ба більше, це чергова перемога України. Завдання проєкту - познайомити якомога більшу авдиторію із раніше маловідомим цінним зібранням та цифровізувати його.
# 109.
ID: 7CUH11-35959
Назва проекту: Віртуальний музей "Гоголівський культурний простір"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 505000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Полтавської обласної ради національний музей-заповідник М.В.Гоголя
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Полтавська область, Миргородський район, село Гоголеве,
Опис проекту: Віртуальний музей - це інноваційний проєкт, що створює захоплюючий онлайн-досвід, який імітує реальне відвідування музею. Гоголівський культурний прості сприятиме поширенню інформації серед широкої публіки і являє собою фундаментальне доповнення до справжнього музею, заснованого на ідеї збереження, реставрації та популяризації музейних колекцій.
# 110.
ID: 7CUH11-35967-2
Назва проекту: "Віртуальний тур (360*) Палацом родини Катериничів"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 575864
Запитувана сума від УКФ: 575864
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець "Хорошавіна Оксана Олексіївна"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бобровиця, м.Бобровиця, Чернігівська обл.,
Опис проекту: Об'єкт культурної спадщини Чернігівської обл. №8029 "Садиба родини Катериничів" є яскравим прикладом садибної архітектури початка ХХ ст. Наразі будівля перебуває в стані повільної руйнації, коштів на її відновлення не має. Створення "Віртуального туру Палацом родини Катериничів" відновить та збереже автентичний вигляд садиби у цифровому форматі, підвищить обізнаність про історію Чернігівщини, популяризує ідею збереження та відновлення культурної спадщини. 3Д модель садиби буде слугувати підгрунтям для початку реставраційних робіт.
# 111.
ID: 7CUH11-35971
Назва проекту: Віртуальний музей ім. О. О. Шовкуненка
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 960000
Запитувана сума від УКФ: 960000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Сидоряка. О. В.
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: 73000. м. Xepcoн, вул. Соборна 34,
Опис проекту: Створення віртуального музею за допомогою VR технологій.  Сканування простору музею який залишився після обстрілу та розграбування. Запис інтервʼю працівників або свідків жахливих подій у VR форматі. Фільмування залишків збереженої експозиції музею з подальшим розташуванням обʼєктів на сайті. Створення музею у вигляді документальної історії.
# 112.
ID: 7CUH11-35987
Назва проекту: Інтерактивна платформа “Запит на справедливість”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1043760.00
Запитувана сума від УКФ: 1043760.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Я-Маріуполь"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Реалізація проєкту направлена на збереження архітектоніку та культурно-історичного спадку Маріуполя в різні періоди, створення візуального архіву фактично знищених об’єктів, пам’яток у тому числі тих, що підтверджують українську ідентичність Маріуполя та Приазов’я, шляхом досліджень наявних даних, що не були знищені внаслідок окупації міста, їх систематизація, збору та розміщення на створеній в рамках реалізації цього проєкту цифрової платформи «Запит на справедливість».
# 113.
ID: 7CUH11-35988
Назва проекту: "Інноваційні технології, як засіб збереження культурної спадщини України"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 611149
Запитувана сума від УКФ: 591149
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Тростянецької міської ради «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Тростянець, Охтирський район, Сумська область,
Опис проекту: Проект «Інноваційні технології як засіб збереження культурної спадщини» спрямований на проведення процедур оцифрування, створення сайту «Музейно-виставковий центр "Тростянецький», розробку каталогів за групами музейних предметів та запису онлайн екскурсії в експозиції "Музей шоколаду та кави". Створюючи безпечне та зручне музейне середовище в онлайн-форматі, ми забезпечимо збереження культурної спадщини та подальший розвиток закладу.
# 114.
ID: 7CUH11-35993
Назва проекту: Е-Подоліка (Архів оцифрованих газет)
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 398880.00
Запитувана сума від УКФ: 398880.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Валентина Отамановського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінниця,
Опис проекту: Збереження культурної спадщини в умовах війни є вельми критичним завданням. Мета: збереження та надання доступу до унікальних раритетних краєзнавчих періодичних видань кінця ХІХ початку ХХ ст., що зберігаються у відділі краєзнавства Вінницької ОУНБ ім. В. Отамановського Результати • збереження періодики – унікальної складової документної спадщини України; • формування цифрових архівів періодики для забезпечення зручного доступу користувачів та задоволення їхніх інформаційних потреб; • збереження навколишнього середовища; • можливості подальшої співпраці із закордонними бібліотеками та участь у їхніх проєктах, оскільки документна спадщина України є знаною частиною світової спадщини, що значно збагатить інформаційний простір світу.
# 115.
ID: 7CUH11-36005
Назва проекту: Електронний каталог Фонду Культури Львова "Цифрова спадщина"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1123760
Запитувана сума від УКФ: 993760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Фонд Культури Львова"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Створення публічного електронного каталогу матеріальної культурної спадщини Львова Фонду Культури Львова “Цифрова спадщина”. Він стане уніфікованою культурною веб-платформою міста й зберігатиме музейні об’єкти, архітектурні пам’ятки, друковані й аудіовізуальні матеріали у цифровому форматі. Каталог функціонуватиме за рахунок збору вже оцифрованої спадщини Львова, а також постійної роботи з її подальшої діджиталізації (воркшопи з оцифрування для працівників музеїв). Для роботи електронного каталогу буде створено сайт Фонду культури Львова, де також буде розміщено інформацію про діяльність Фонду й культурне життя Львова. Для популяризації оцифрованих об’єктів будуть створюватися інформаційні матеріали. Електронний каталог зробить об’єкти спадщини доступними у форматі високоякісних фото, сканів та 3D-моделей, а також відповідних описів і метаданих. Усі експонати структуруватимуться за рубриками.
# 116.
ID: 7CUH12-01924
Назва проекту: Kotsybinsky: відкритий цифровий музей
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 999765.21
Запитувана сума від УКФ: 999765.21
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Вінницький літературно-меморіальний музей М.М.Коцюбинського
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінниця, Чернігів,
Опис проекту: «Kotsybinsky: відкритий цифровий музей» – проєкт спрямований на розвиток та популяризацію української культури, знайомство світу з неординарною постаттю письменника європейського рівня шляхом проведення часткової цифровізації фондової колекції Вінницького літературно-меморіального музею М.М.Коцюбинського – першого літературно-меморіального музею в Україні та Чернігвського літературно-меморіального музею-заповідника Михайла Коцюбинського. В процесі реалізації проєкту заплановано реставрувати 44 одиниці збереження, 1000 оцифрувати, а також створити 3D моделі меморіальних будівель.
# 117.
ID: 7CUH12-04514
Назва проекту: Наочна первісність: Оцифрування української археологічної спадщини для захисту, поширення та освітньої роботи
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1019711.00
Запитувана сума від УКФ: 999711
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр палеоетнологічних досліджень"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, с. Межиріч, Канівська ОТГ,
Опис проекту: Мета — актуалізація та популяризація найдавнішої спадщини України шляхом створення мультимедійного продукту, та подальше використання оцифрованого матеріалу в наукових та освітніх цілях. Основним продуктом проєкту будуть оцифровані об’єкти матеріальної культурної спадщини первісної історії України — від палеоліту до доби бронзи на базі наукових фондів Археологічного музею Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Даний проєкт закриватиме відразу кілька актуальних питань на сьогодні: памʼяткоохоронна діяльність та сфера освіти під час війни. Це дозволить привернути увагу широкої громадськості до справи збереження пам’яток первісної археології, як найбільш ранніх об’єктів вітчизняної історії; адаптує навчальний процес до змішаної форми навчання, яка є найбільш оптимальною під час воєнного стану.
# 118.
ID: 7CUH12-27819
Назва проекту: Твоя цифрова майстерня "Пісенна спадщина"
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Творчість. Ініціатива. Енергія."
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: смт. Приютівка, Кіровоградська область, с. Протопопівка, Кіровоградська область, с. Новоселівка, Кіровоградська область,
Опис проекту: Проєкт "Твоя цифрова майстерня "Пісенна спадщина" має на меті збір, збереження та популяризацію нематеріальної пісенної спадщини Олександрійщини через використання цифрових технологій, освітніх практикумів та створення електронного каталогу в Ютубі з відеосюжетів, репортажів та інформаційних довідок про місцевий автентичний культурний продукт. Це важливо саме в час війни зберігати і популяризувати, показувати національні культурні традиції, які демонструють українську державність, ідентичність, унікальність, і можуть вирізнити нас з поміж інших культур та народів.
# 119.
ID: 7CUH12-31851
Назва проекту: “У кожній хаті свій КРЕДЕНС або як згуртуватися навколо “ЦИФРИ”
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1198565
Запитувана сума від УКФ: 998565
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Горохівська міська рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Горохів, Рожище, Рожнятів,
Опис проекту: КРЕДЕНС* (дерев'яний гарнітур, типовий предмет українського побуту ХХ століття) і ЦИФРА (як символ автоматизації різних процесів) - два слова-символи із різних епох, які за допомогою цього проекту трансформуються у єдиний цифровий продукт - інтернет-платформу, що об'єднає книги, унікальні україномовні видання, пісенний фольклор, ретро-фотоколекції, стародавні рецепти україно-польсько-єврейської кухонь із двох регіонів нашої України: Волині та Франківщини, та зробить його доступним у використанні та наповненні через мобільний застосунок та синхронізованість із іншими платформами української цифрової індустрії. Ідея реалізувати цей проект народилась незадовго після того, як одна із цифрових розробок місцевого вчителя інформатики “SMART школа” у 2020 році стала чи не єдиною в Україні, для організації та управління освітнім процесом, що рекомендована Міністерством до впровадження у школах під час дистанційного навчання. Після успішного досвіду Горохівська громада активно впроваджує цифрові рішення і ділиться напрацюваннями з партнерськими громадами в рамках Договорів співробітництва громад. Під час війни, дуже важливо зберегти усі надбання держави, і зокрема, громад, тому міська рада має на меті зібрати і оцифрувати елементи нематеріальної культурної спадщини, адже оцифровано - збережено - доступно. Чи не найважливішим завданням проекту - реалізувати в практиці міжмуніципальне співробітництво українських громад через підтримку розробки власне українського цифрового продукту “KREDENZA” вчителем та його учнями, унікального у своєму роді інтернет ресурсу, що дасть змогу не лише перевести місцеві публічні бібліотеки трьох партнерських громад в електронні, але й оцифрувати та наповнити інтернет платформу елементами культурної спадщини кожного із представлених у проекті регіонів нашої країни Волині та Івано-Франківщини. КРЕДЕНС* (з італ. kredenza - віра, довір’я) - діалектично слово, що поширене в західних областях України та вживається в розумінні дерев'яного буфету (серванту) із скляними дверцятами для зберігання, посуду, книг, усякого дрібного хатнього пожитку.
# 120.
ID: 7CUH12-34433
Назва проекту: Збирання, осмислення та популяризація спадщини українського дисидентського руху
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 897240.20
Запитувана сума від УКФ: 699400.20
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Науково-видавниче об`єднання "Дух і Літера" в Шевченківському районі м. Києва
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Львів, Житомир, Чернігів, Ірпінь,
Опис проекту: Науково-видавниче об’єднання “Дух і Літера” ініціювало та проводить роботу зі створення цифрового архіву українських дисидентів (збирання, опис і діджиталізація) та його популяризації (представлення в медіа, інформування дослідників, розробка методичних дидактичних матеріалів для освітян). Ця робота спрямована на порятунок і зберігання цінної спадщини новітньої історії України з подальшою відкритістю її широкому загалу. На жаль, на сьогодні відсутній алгоритм збирання та збереження архівної спадщини українського дисидентського руху. Ці матеріали значною мірою знаходяться у приватних руках (родичів, друзів, збирачів-аматорів), зберігаються в неналежних умовах, а цифрових копій цих матеріалів практично не існує. До того ж усі матеріали, наявні в Україні, нині є під загрозою фізичного знищення під час атак на цивільну інфраструктуру. Головною метою проєкту є розвиток архівного цифрового ресурсу, який буде доступний онлайн для дослідників та всіх зацікавлених, а також популяризація дисидентської спадщини. Проєкт передбачає збір документів, їхній опис, систематизацію, діджиталізацію, оприлюднення на сайті та популяризацію контенту, зокрема через розробку дидактичних навчальних матеріалів на базі архівних документів, для використання освітянами гуманітарного профілю.
# 121.
ID: 7CUH12-35100
Назва проекту: VR-горизонти: мости до традицій
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 987480
Запитувана сума від УКФ: 987480
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Комунальний заклад Київської обласної ради "Київська обласна бібліотека для дітей"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Бородянка, Макарів, Гостомель, Буча,
Опис проекту: Проект "VR-горизонти: мости до традицій" спрямований на відновлення національної ідентичності в українських містах і селах, постраждалих від війни, за допомогою віртуальної реальності у бібліотеках. Він включає в себе освітні, культурні, технологічні, соціальні та психологічні аспекти, передбачаючи розробку VR-контенту, модернізацію інфраструктури бібліотек, навчання персоналу та збір зворотного зв'язку. Ефективність проекту буде оцінюватися за кількістю учасників VR-сесій та зростанням відвідуваності бібліотек.
# 122.
ID: 7CUH12-35174
Назва проекту: Вчора -Батурин, сьогодні-Буча
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 822640.00
Запитувана сума від УКФ: 822640.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Батурин, Чернігівська область, м. Київ, м.Чернігів,
Опис проекту: Проєкт «Вчора – Батурин, сьогодні – Буча» передбачає створення інтерактивного музейного простору на базі Музею археології Батурина та крипти храму Воскресіння Господнього на території Цитаделі Батуринської фортеці, через оновлення експозицій шляхом використання сучасних технологій та створення онлайн виставки проєкту на сайті НІКЗ «Гетьманська столиця» та VR музею «Війна впритул». Це дозволить візуалізувати інформацію про злочини росії 300 років тому й сьогодні, провести історичні паралелі, зберегти археологічне зібрання Музейного фонду України в умовах війни та меморіалізувати події російсько-української війни.
# 123.
ID: 7CUH12-35725
Назва проекту: Цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 941000
Запитувана сума від УКФ: 803600
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "Арткульт фундація"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Електронна бібліотека збирає та зберігає цифрові копії творів мистецтва, книг, періодичних видань, архівних матеріалів та інших документів, пов’язаних з історією та розвитком українського мистецтва. Цифрова бібліотека Національної академії мистецтв України надає відкритий доступ до своїх ресурсів для дослідників, студентів, викладачів та широкої громадськості, що сприяє популяризації української культури та розвитку мистецтва в Україні та світі.
# 124.
ID: 7CUH13-01905
Назва проекту: Дослідження і електронне видання Туровського Євангелія XI ст. та База даних українських рукописних книг ХІ–ХVI ст. в рамках проєкту «Повертаємо в Україну культурну спадщину»
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 959240
Запитувана сума від УКФ: 829540
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавництво "Горобець"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна, Вільнюс, Литва, Франкфурт-на-Майні, Німеччина,
Опис проекту: Метою проєкту є дослідження і створення електронної копії рукопису – Туровського Євангелія ХІ ст., створення Бази даних рукописів ХІ– XVI ст. Важливим завданням сучасної науки є всебічне повернення української історико-культурної спадщини, що перебуває за межами України. Наріжним є обґрунтування київського (не білоруського!) походження Туровського Євангелія ХІ ст. Здійснити таке завдання можливо шляхом ґрунтовного наукового дослідження цієї пам’ятки, яка нині зберігається у Бібліотеці Академії наук Литви ім. Врублевських у Вільнюсі. Рукопис Туровського Євангелія є малодоступним для вчених і широкого загалу української спільноти. Також немає електронної копії рукопису у вільному доступі в Інтернеті. Результати досліджень будуть представлені на сайті «Українська рукописна книга».
# 125.
ID: 7CUH13-26970
Назва проекту: Віртуальний музей німців Причорномор'я
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 819269
Запитувана сума від УКФ: 772439
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ТОВАРИСТВО РОЗВИТКУ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Проєкт поширюється на територію північного Причорномор'я України.,
Опис проекту: Дослідження культурної спадщини німців Причорномор'я та популяризація її серед широкої аудиторії шляхом створення німецько-української цифрової платформи - Віртуального музею німців Причорномор'я, на якій будуть зібрані для вивчення та збереження унікальні матеріали з архівів, бібліотек, музеїв та зокрема зникаючих колишніх німецьких колоній з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
# 126.
ID: 7CUH13-35259
Назва проекту: МІФ
Лот: ЛОТ 1. Диджиталізація
Загальний бюджет проекту: 1441000
Запитувана сума від УКФ: 996200
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ДЖЕРЕЛО ВОЛІ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, м. Барселона (Іспанія),
Опис проекту: Наша команда хоче створити анімаційну казку на основі народних оповідей і сучасних технологій. Метою проекту є популяризація скарбів української літератури та історії, окрім цього промоція української анімації, яка віддавна відповідає всім світовим стандартам. Результатами проекту є створення освітнього контенту-мультсеріалу для школярів та інших осіб, котрі бажають дослідити українську культуру протягом різних періодів часу.
# 127.
ID: 7CUH21-00123
Назва проекту: Культурна спадщина Поділля в об'єктиві сучасності
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1439375.00
Запитувана сума від УКФ: 1397375.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Кам'янець-Подільський, смт Меджибіж, с.Вищеольчедаїв, с.Грушка, с.Кудринці,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт з вивчення, збереження та популяризації культурної спадщини Поділля, результатом якого стануть 5 відеокліпів 5 популярних подільських гуртів у 5 пам’ятках культурної спадщини (замки, палаци, музеї), які дозволять звернути увагу нової аудиторії до важливості збереження та вивчення культурної спадщини України під час війни. В рамках проєкту будуть досліджені нові інноваційні форми роботи з культурною спадщиною, які будуть поширені на широку цільову аудиторію, а також створено цифровий веб-сайт з оцифрованими пам'ятками культурної спадщини Поділля, який міститиме оцифровані матеріальні та нематеріальні об'єкти культурної спадщини (3D-тури, панорами, оцифровані експонати музеїв, палаців, фортець, подільські пісні та обряди).
# 128.
ID: 7CUH21-00174
Назва проекту: Курс українця від проєкту “Єдині”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2172800.00
Запитувана сума від УКФ: 1962800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Українська гуманітарна платформа”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: “Курс українця від «Єдиних» має на меті допомогти пізнати українцям спільну ідентичність, надаючи знання з історії, культури, української мови. Наша мета - встановлення зв’язку між мовною поведінкою та україноцентричною свідомістю; об’єднання українців у спільному культурно-інтелектуальному полі. Унікальність підходу: розкрити правду про дивовижних українців, що змінюють світ, дати знання через розваги, використання “запружинених" текстів - максимальний зміст через мінімум слів, більшість відео озвучені українськими зірками.
# 129.
ID: 7CUH21-00539
Назва проекту: Інноваційний виставковий проект "Спадщина князів Любомирських у Рівному"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1052983.30
Запитувана сума від УКФ: 1052983.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "РІВНЕНСЬКА ОБЛАСНА ФІЛАРМОНІЯ" РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Проект покликаний активізувати процес вивчення та популяризації культурної спадщини князів Любомирських у місті Рівне шляхом створення інноваційного виставкового проекту у мистецькому цоколі Рівненської обласної філармонії.
# 130.
ID: 7CUH21-00623
Назва проекту: ОБОРОНЦІ
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2041930.00
Запитувана сума від УКФ: 1971930.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Яковлева Наталія Вікторівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ та область, Конотоп, Чугуїв, Золотоноша, Дачне, Очаків, Первомайськ, Кропивницький, Калинів, Старокостянтинів,
Опис проекту: Проект в жанрі інфотейнмент, перший сезон якого складається з 10 епізодів, кожен з яких присвячений одному видатному полководцю, його війську, подвигам і ролі в історії та одній сучасній військовій бригаді ЗСУ, названій на його честь. Кожен епізод буде засновано на розповідях різних військових з однієї бригади про певну історичну особу (гетьмана, отамана, князя чи видатного військового науковця), ім’я якої вона носить. Кожен боєць має змогу додати щось своє до цього збірного портрета: як інформаційно, так і особисто – розповідаючи не тільки про події давнини, а й про сучасні подвиги свої та побратимів. Інноваційна розробка-програма ШІ допоможе створити нам цифровий аватар цього героя на основі зафіксованої нами інформації, як фактажної - так і особистої.
# 131.
ID: 7CUH21-00653
Назва проекту: Сайт-архів видавництва "Музична Україна"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 852500
Запитувана сума від УКФ: 852500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне спеціалізоване видавництво "Музична Україна"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ та уся Україна,
Опис проекту: Створення веб-сайту, де будуть представлені оцифровані видання, випущені Державним спеціалізованим видавництвом "Музична Україна". Сайт двомовний (українська та англійська), буде також містити посилання на виконання творів (за наявності), представлених у виданнях.
# 132.
ID: 7CUH21-00672
Назва проекту: Кулінарне Дністров'я: промоція Біляївської рибної юшки від минулого до сьогодення
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1281800
Запитувана сума від УКФ: 1087300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Центр культурних послуг" Біляївської міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Біляївка, Одеська область, Мирне, Одеська область, Градениці, Одеська область,
Опис проекту: мета проєкту - об'єднати суспільство, що цінує культуру, історію та спадщину рідного краю та створити туристичний продукт на межі культури минулого та сьогодення
# 133.
ID: 7CUH21-00704
Назва проекту: Кобзарський тур по Україні
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1551120.00
Запитувана сума від УКФ: 1551120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національна спілка кобзарів України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів, Суми, Луцьк, Рівне, Полтава, Харків,
Опис проекту: Проект "Кобзарський тур по Україні" спрямований на збереження та популяризацію матеріальної та нематеріальної культурної спадщини українського етносу, унікального явища європейської культури - кобзарського мистецтва в його автентично-традиційному вигляді. Проект передбачає виступи переважно молодих кобзарів перед молодіжною аудиторією 6 обласних центрів. Ознайомлення слухачів з традиційним кобзарським репертуаром у супроводі автентичних музичних інструментів - кобзою, старосвітською бандурою, лірою, торбаном (панська бандура), харківською бандурою, кобзою Вересая. Виступи кобзарів будуть супроводжуватися коментарями щодо походження репертуару, особливостях музичних інструментів заслуженим діячем мистецтв України В. Г. Кушпетом. Проектом передбачається розповсюдження популярно-просвітницької літератури, проведення практичних майстер-класів та запрошення бажаючих у майбутню Кобзарську школу.
# 134.
ID: 7CUH21-00922
Назва проекту: Цифровий архів. Доступна спадщина
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2021900
Запитувана сума від УКФ: 1981900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "17"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів, Львівська область, с. Олесько, Львівська область, м. Жовква, Львівська область, м. Золочів, Львівська область,
Опис проекту: Популяризувати українську музейну культурну спадщину. Продовжити розвиток дослідницько-архівної та науково-популярної платформи ЛНГМ «Цифровий архів» шляхом наукового дослідження та оцифрування творів мистецтва, документації та публікації їх онлайн. Створити умови для безбар’єрного доступу до об'єктів матеріальної культурної спадщини. Наголосити на важливості оцифрування музейних колекцій та можливостях використання цих напрацювань, що особливо актуально в часі війни. Результатом стане відібраний, досліджений, оцифрований, описаний та опублікований масив унікальних творів мистецтва та документації на оновленій веб платформі, який матиме вагомий вплив на історію та дасть поштовх для досліджень і відкриттів.
# 135.
ID: 7CUH21-01050
Назва проекту: Аутентична Україна - VR
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1612196
Запитувана сума від УКФ: 1537696
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НОВА ФІЛЬМ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Київська обл.,
Опис проекту: Проект "Аутентична Україна" націлений на створення VR 360 документального фільму та інтерактивного VR туру, що демонструють культурне розмаїття України через призму Національного музею народної архітектури та побуту України. Мета - показати унікальність українських регіонів та сприяти збереженню культурної спадщини. Результати включають високоякісний VR контент для широкої аудиторії та освітніх інституцій, забезпечуючи глибоке занурення в традиції та побут різних регіонів України.
# 136.
ID: 7CUH21-01188
Назва проекту: Створення об’єднаного інтерактивного музейного простору історичної Волині на базі онлайн-платформи «Ладомирія»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1880340
Запитувана сума від УКФ: 1760340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр дослідження і відродження Волині"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Радивилів, Рівненської області,
Опис проекту: Проектом передбачено створення на базі онлайн-платформи «Ладомирія» об’єднаного інтерактивного музейного простору у якому будуть представлені оцифровані експонати стародавнього традиційного одягу жителів історичної Волині із фондів державних та приватних колекцій, що презентуватиметься за допомогою цифрових технологій та інноваційних інструментів та стане інтерактивним майданчиком для дослідження, вивчення та передачі культурної спадщини для різних зацікавлених аудиторій. Проектом також передбачено запровадження цифрових механізмів забезпечення безперешкодного доступу до фондів і науково-довідкового апарату колекцій стародавнього одягу. На сучасному етапі проєкт також є засобом збереження культурних цінностей від втрати та знищення в результаті здійснення воєнних дій, що їх веде агресор на території України.
# 137.
ID: 7CUH21-01699
Назва проекту: Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1837953.4
Запитувана сума від УКФ: 1698003.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради "Адміністрація історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Підгірці (територія історико-культурного заповідника "Давній Пліснеськ"), Золочівський р-н., Львівська обл.,
Опис проекту: Проект “Коли минуле оживає: віртуальна мандрівка Давнім Пліснеськом” покликаний розкрити таємниці середньовічної культури й історії одного з найбільших і найдавніших міст Східної Європи шляхом діджиталізації археологічної спадщини та її використанні в екскурсійній роботі заповідника. Основна мета проекту полягає у напрацюванні візуального туру історичним ландшафтом Пліснеська, розробці та імплементації AR - фільтрів, для візуалізації елементів доповненої реальності. Результатом буде інноваційний культурний продукт - комплексна мандрівка реальною місцевістю, де візуалізуватимуться численні давні об'єкти житлового, господарського, виробничого і оборонного призначення. Загалом, проект виступить сполучною ланкою між раніше реалізованим проектом «3-D модель Давнього Пліснеська» і майбутнім спорудженням археологічного скансену.
# 138.
ID: 7CUH21-01726
Назва проекту: Часова капсула: Відкриваючи архітектурне минуле Чернігівщини
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1018440
Запитувана сума від УКФ: 998440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МОЛОДІЖНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР "АМАТЕА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігівська область,
Опис проекту: Проєкт "Часова капсула: Відкриваючи архітектурне минуле Чернігівщини" – це проєкт оцифрування близько 1500 історичних фотографій архітектурних пам'яток Чернігівської області та створення єдиної бази даних, у вигляді інтерактивного веб-порталу для користувачів, зокрема краєзнавців, істориків, студентів, архітекторів, реставраторів та просто зацікавлених громадян з метою збереження та поширення в умовах війни інформації про культурну спадщину регіону. Реалізація проєкту дасть змогу українським та закордонним користувачам мати вільний доступ до вивчення культурної спадщини регіону і ознайомлення з історією та культурою Чернігівщини 1914-1980 років.
# 139.
ID: 7CUH21-01735
Назва проекту: (НЕ)Зруйнова пам'ять.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 611875
Запитувана сума від УКФ: 594075
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Херсонський обласний краєзнавчий музей
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсонська область, Херсон,
Опис проекту: Проект "(НЕ)Зруйнова пам'ять" має на меті документування пошкодженних та знищених об'єкти культурної та природної спадщини Херсонщини й забезпечить доступ до інформації щоування пошкоджених історичних та природничих об'єктів після військового вторгнення РФ. Ідея передбачає створення інтерактивної мапи, яка візуалізує пошкоджені та знищені пам'ятки культурної та природної спадщини Херсощини до їхнього стану та історії. Грантовий проект спрямований на збереження культурних та природничих об'єктів в умовах військового конфлікту та підвищення усвідомлення громадськості і привернення уваги міжнародної спільноти до завданих втрат культурі, історії та екосистемі України в результаті воєнних дій російської армії.
# 140.
ID: 7CUH21-01772
Назва проекту: Зміцнення сучасної української ідентичності, через збереження та популяризація культурної спадщини буковинських гуцулів
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 966507.0
Запитувана сума від УКФ: 921467.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Вижницький фаховий коледж мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Вижниця Вижницький район Чернівецька область,
Опис проекту: Мета проекту - Сприяння покращенню якості життя в гірській місцевості та психоемоційного стану осіб, які постраждали від війни, шляхом збереження та популяризації історико-культурної спадщини Буковинської Гуцульщини й створення умов для безбар'єрного доступу до культури всіх громадян задля зміцнення ідентифікації української нації в світі. Результати проекту направлені на створення умов для безбар'єрного доступу до музейних експозицій для маломобільних груп населення, осіб з порушеннями зору та слуху, шляхом впровадження інформаційних та імерсивних технологій, для духовного й бойового підйому населення та відновлення ментального здоров'я в період війни та післявоєнного часу, через участь в різноманітних мистецьких заходах, що проходитимуть в облаштованому просторі.
# 141.
ID: 7CUH21-01786
Назва проекту: Культурна спадщина в один клік
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1890500.00
Запитувана сума від УКФ: 1855500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Міжнародний фонд Івана Франка»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Уся територія України,
Опис проекту: Це інноваційна авторська розробка, яка допомагатиме культурним менеджерам залучати до заходів зацікавлених відвідувачів. Проєкт визрів під час реалізації культурно-мистецьких заходів Організацією – заявником протягом 8 років діяльності і покликаний агрегувати та популяризувати інформацію про культурно-мистецькі активності на об’єктах культурної спадщини в Україні за допомогою новітніх цифрових технологій. Продуктом проєкту буде кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини у вигляді цифрової платформи (вебсайт) з нетиповим чат-ботом у Телеграм з технологією WebApp, через які популяризуватиметься культурна спадщина. Основна мета проекту полягає у створенні інноваційної кроссекторальної культурологічної цифрової платформи, яка поєднає веб сайт та мобільний додаток (багатоплатформовий клауд-месенджер) (чат-бот) з елементами RSS-агрегатора, що сприятиме взаємодії об’єктів культурної спадщини з відвідувачами з урахуванням їх інтересів та запитів. Результат: В Україні з’явиться зручний україномовний онлайн-сервіс, який дозволить ефективно популяризувати культурну спадщину та культурно-мистецьке життя по всій країні. Для культурних менеджерів це - ефективний таргетований канал комунікації з потенційними відвідувачами заходів, а для споживачів – джерело оперативної інформації про культурні події, які вони хотіли б відвідати.
# 142.
ID: 7CUH21-01851
Назва проекту: Чарівний світ.UA 2.0 - проєкт збереження та популяризації української міфології
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2019767
Запитувана сума від УКФ: 1989767
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «КОНТЕНТ-МАРКЕТИНГ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Львів, Територія представлення результатів проєкту та комунікації - вся Україна.,
Опис проекту: Чарівний світ.UA – кроссекторальний інноваційний проєкт, який починаючи з 2020 року, за підтримки Українського культурного фонду, втілює нові форми та підходи до збереження та популяризації української міфології, як важливої частини нематеріальної культурної спадщини. Основою проєкту є цифрова платформа — мобільний додаток за допомогою якого діти та підлітки в сучасній інтерактивній формі знайомляться з українськими міфічними героями. Від моменту запуску проєкт отримав значну кількість позитивних відгуків від батьків та вчителів, а також дав поштовх появі нових ініціатив та колаборацій. Мета проєкту Чарівний світ.UA 2.0 — подальша популяризація української міфології, серед дитячої, молодіжної та сімейної аудиторії, в тому числі на міжнародному рівні — серед діаспори та іноземців, включення українських міфічних героїв в сучасний культурний контекст. Завдяки створенню оновленої, розширеної, двомовної цифрової платформи, результатом реалізації проєкту стане збільшення інтересу дітей та молоді до нематеріальної культурної спадщини, збільшення доступу до культурної спадщини усіх категорій населення, в тому числі за кордоном, а в довгостроковому періоді — сприяння самоідентифікації молоді, як української нації, з давньою та славною історією і культурою та виведення української міфології на міжнародний рівень знання.
# 143.
ID: 7CUH21-02049
Назва проекту: Антологія "Розстріляне Відродження"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 3000000.00
Запитувана сума від УКФ: 1900000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство "Видавничий дім журналу "Пам'ятки України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Міжвоєнні території УРСР,
Опис проекту: У ході недавніх досліджень ми виявили, що частина митців періоду "розстріляного відродження" і досі невідома широкому загалу, а їхня творчість ігнорується сучасними видавцями. Таким, зокрема, є Антін Дикий, твори якого востаннє публікувалися в 1920-1930-ті роки. І подібних прикладів безліч. Тому за ціль проекту ставиться друк як давно та безліч разів перевиданих авторів, так і тих, кого не торкалась рука нинішнього читача. Але основний акцент ставитиметься на ексклюзивному матеріалі – унікальних літературних шедеврах, не пошируваних опісля сталінських репресій і навіть – Незалежності України.
# 144.
ID: 7CUH21-02108
Назва проекту: Імерсивна виставка Михайла Біласа
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1989086.00
Запитувана сума від УКФ: 1989086.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури Трускавецької міської ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Трускавецька ТГ + онлайн Віртуальний музей Михайла Біласа, Коломия,
Опис проекту: “Імерсивна виставка Михайла Біласа” є найкращим способом ознайомлення із творчістю видатного народного художника України на сучасному рівні цифрової візуалізації до 100-річного ювілею митця. В умовах війни неможливо презентувати оригінали, тому розглядається напрямок візуалізації творчості іншими методами. З урахуванням новітньої художньої концепції відображення творів, стає можливою демонстрація робіт Михайла Біласа для відвідувачів різних категорій та інклюзивної групи. Також, з імерсивною виставкою можна ознайомитися на окремій сторінці Віртуального музею Михайла Біласа - bilas.art.
# 145.
ID: 7CUH21-02202
Назва проекту: Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1754420.00
Запитувана сума від УКФ: 1704420.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Київ (Київська обл.), Львів (Львівська обл.), Полтава (Полтавська обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Могилів-Подільський (Вінницька обл.), Шаргород (Вінницька обл.), Коболчин (Черкаська обл.),
Опис проекту: «Відродження традицій Барської кераміки v. 3.0» є продовженням однойменного проєкту, підтриманого Українським культурним фондом у 2018 та 2021 роках. Цьогоріч, попри виклики воєнного часу, ми плануємо поглибити дослідження історико-художніх особливостей Барської кераміки через продовження науково-пошукових експедицій Вінниччиною, Хмельниччиною, Черкащиною і музеями Києва, Львова, Полтави та проведення порівняльного хімічного аналізу зразків кераміки Поділля; вдосконалити створений у 2021 р. Віртуальний музей Барської кераміки, відтворивши цифрову колекцію сайту у 3-D моделях; продовжити збір фольклорних матеріалів та спогадів про Барську кераміку як елемент нематеріальної культурної спадщини; популяризувати Барську кераміку як перспективний напрямок для роботи сучасних майстрів через випуск друкованої продукції та проведення інформаційної кампанії
# 146.
ID: 7CUH21-02855
Назва проекту: Етнографічна експедиція деокупованою Херсонщиною - ряд наукових, дослідницьких, творчих експедицій деокупованими населеними пунктами Херсонської області
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1983990.00
Запитувана сума від УКФ: 1958990.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Фестивальний центр»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Херсонська область,
Опис проекту: Етнографічна експедиція деокупованою Херсонщиною - ряд наукових, дослідницьких, творчих експедицій деокупованими населеними пунктами Херсонської області з метою пошуку і збору етнографічних цінностей, що збереглися після окупації рф, підриву Каховської ГЕС і ще вціліли під постійними обстрілами ворога. Створення нової експозиції в херсонському краєзнавчому музеї з привезених із експедицій артефактів. Випуск друкованого видання і створення digital продукту з одноіменною назвою.
# 147.
ID: 7CUH21-03004
Назва проекту: Анімаційний проєкт «Легенди Дніпровських порогів»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1756950
Запитувана сума від УКФ: 1661900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Яскрава Країна»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: «Легенди Дніпровських порогів» - це анімційний проєкт, що включає в себе: 1) серію короткометражних анімаційних роликів (7 роликів до 5 хв. кожен), об’єднаних спільним сюжетом, які в казково-історичній формі розповідь про історичні події, що відбуваються на тлі реальних історичних подій на Дніпропетровщині у період Х-ХХІ століть; 2) інтерактивний онлайн-квест по закінченню кожного з анімаційних роликів, створений за сюжетом переглянутої серії (всього 7 онлайн-квестів, до 10 питань у кожному). Проект поєднує 2D-анімацію із насиченими, яскравими візуальними образами, сповнену колоритом Центральної України, сучасною авторською музикою на перетині фолку та електроніки, мелесом козацьких пісень, що занесені до нематеріальної спадщини ЮНЕСКО та сучасні комп’ютерні онлайн-технології, завдяки яким проєкт має інтерактивну складову для кращого запам’ятовування матеріалу. Серіал озвучують українські актори та музиканти і супроводжується він англійськими субтитрами.
# 148.
ID: 7CUH21-03212
Назва проекту: Реставрація та цикл показів українського німого фільму «Нічний візник» Георгія Тасіна 1928 року виробництва з оригінальним музичним саундтреком
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1990068.08
Запитувана сума від УКФ: 1990068.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Кіновир"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна - Київ, Львів, Івано-Франківськ та інші, Італія - Болонья,
Опис проекту: Проект передбачає реставрацію італійською лабораторією L'Immagine Ritrovata українського німого фільму «Нічний візник» Георгія Тасіна, виробництва ВУФКУ 1928 року, а також, як результат, серію показів в містах України з живим музичним виконанням спеціально створеної до цього фільму оригінальної фортепіанної партитури європейським кінокомпозитором Люком Коррадайном.
# 149.
ID: 7CUH21-03488
Назва проекту: Цифрове сховище пам'яті. Архів Віктора Петрова (Домонтовича)
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 996411.00
Запитувана сума від УКФ: 980411.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бузько Олександра Вікторівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Документи видатного українського письменника, інтелектуала Віктора Петрова (Домонтовича) зберігаються в різних архівах України та світу. У центрі нашого проєкту – документи не настільки широко відомого Петрова-вченого (археолога, лінгвіста, етнографа і літературознавця), які збережені у Науковому архіві Інституту археології НАН України. Ми плануємо створити сайт для розміщення документів фонду у вільному доступі. Перші два проєкти циклу «Цифрове сховище пам’яті» були присвячені археологу Сергію Гамченку (2020) та етнографу, антропологу і археологу Хведору Вовку (2023). Наразі цикл продовжиться створенням веб-ресурсу для Віктора Петрова (Домонтовича), чий 130-річний ювілей відзначатимуть в Україні цього року.
# 150.
ID: 7CUH21-04220
Назва проекту: Традиційні ігри Західної Одещини на "І-мапа"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 792890
Запитувана сума від УКФ: 792890
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець Онищенко Юрій Борисович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Одеса, Одеський район, Одеська область, м.Ізмаїл, Одеська область, м.Болград, Одеська область, с.Котловина, Одеська область,
Опис проекту: Мета - зберегти та презентувати культурну спадщину та культурні цінності створивши інтерактивну мапу традиційних ігор Західної Одещини. Результати проєкту: додані на вже наявну онлайн платформу з інтерактивною мапою “І-мапа” пункти з ігровими традиціями, з письмовим та відео описом. Цифрове рішення: Три узагальнювальні аудіовізуальні твори про найцікавіші та важливі ігри регіону для вільного доступу у відеоблозі та YouTube каналі “І-мапа TV”. Проєкт передбачає збільшення рівня дослідження, вивчення, збереження та популяризації нематеріальної культурної спадщини, шляхом використання кроссекторального підходу, інновацій та новітніх практик, а саме - створення цифрової платформи та продуктів, для запровадження інновацій та новітніх практик.  
# 151.
ID: 7CUH21-04701
Назва проекту: «Україною в пошуках світу їдіш»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1764870.00
Запитувана сума від УКФ: 1582730.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Саратський Дмитро Олександрович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Одеса, Чернівці, Бердичів, Біла Церква, Львів, Житомир, Умань,
Опис проекту: Українці та євреї жили поруч багато століть поспіль: наші культури, наші мови, наш побут та наші традиції споріднені набагато більше, ніж прийнято вважати сьогодні. На жаль, страшні трагедії, що спіткали обидва народи, позбавили нас величезного корпусу знань, та, що найголовніше, памʼяті про взаємозвʼязок українського та єврейського народів. Величезний пласт єврейської культури, що згодом став надбанням усього світу - бере свій початок саме з території сучасної України: літератори, музиканти, вчені, релігійні діячі - левова частина єврейських емігрантів США та інші країни були вихідцями саме з України. Метою даного проєкту є створення серії документальних фільмів про міста та містечка України, що повʼязані з історією, мовою та культурою євреїв. Розповіді про визначних постатей, що походили з цих територій та їх суттєвий вплив на світовий культурний та науковий контекст.
# 152.
ID: 7CUH21-04864
Назва проекту: Бієнале Шептицького 2024: культурно-освітній фестиваль
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1694990
Запитувана сума від УКФ: 1694990
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад вищої освіти «Український католицький університет»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Метою проєкту є реактуалізація постаті Андрея Шептицького та привернення уваги громадськості до засадничих принципів і цінностей його ідей в контексті формації «національної резильєнтності» в часі війни. Формою реалізації є фестиваль-форум «Бієнале Шептицький 2024», який забезпечить максимальний пізнавальний, навчальний, культурний вплив ідей Шептицького на різні авдиторії. Результатом проєкту стане ряд культурно-освітніх продуктів: 1) фіджитал мапа цінностей, присвячена життю та філософії митрополита Шептицького з мультимедія контентом; 2) Open Call конкурсу плакатів образу Шептицького; 3) організація виставкової експозиції «159: динамічна ідентичність»; 4) спеціальне видання соціального мальопису «Світоч духу. Андрей Шептицький»; 5) експертний лекторій з 11 лекцій; 6) цикл подкастів; 7) промо-кампанія у Facebook.
# 153.
ID: 7CUH21-04906
Назва проекту: Історія ЗСУ: Шлях становлення сили
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1789770.00
Запитувана сума від УКФ: 1729770.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр інноваційних комунікацій"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Національний військово-історичний музей України є унікальним зберігачем фотоматеріалів, документів та експонатів, присвячених Збройним Силам України 1990-х років. У жодному закладі культури України немає такого обсягу паперових носіїв та предметів матеріальної історії на цю тему. Мета проєкту – створити багатовекторний електронний ресурс, присвячений історії створення та становлення Збройних Сил України у 1990-2000 рр. на тлі Українського Державотворення того часу. Він буде наповнений електронними зображеннями, 3D-моделями, відео- та аудіо-інтерв’ю з учасниками становлення Української армії у 1990-і рр.
# 154.
ID: 7CUH21-05147
Назва проекту: Театр ляльок - мистецтво спротиву
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 850326.00
Запитувана сума від УКФ: 835276.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР МІЖНАРОДНОЇ СПІЛКИ ДІЯЧІВ ТЕАТРУ ЛЯЛЬОК "УНІМА-УКРАЇНА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Івано-Франківськ, Львів, Вінниця, Луцьк, Ужгород, Тернопіль, Чернівці, Хмельницький,
Опис проекту: Проєкт присвячений одній зі сторінок української культури, що і дотепер є terra incognita - театру ляльок. Головними продуктами проєкту мають стати освітній курс лекцій, упорядкований на інтерактивній освітній платформі та однойменна монографія. Дослідження культурної спадщини театру ляльок України хронологічно концентруватиметься на періоді радянського панування в українському театральному процесі (від 1920-х до 1990-х років). Найголовнішим вектором дослідження має стати вивчення історії придушення та цілеспрямованого забуття такого унікального різновиду театру ляльок України як Різдвяний вертеп. Проєкт має на меті зібрати матеріали, які демонструють як українські лялькарі боролися із заборонами та цензурою, звертаючись до мистецтва вертепної ляльки та запроваджуючи її до своєї креативної діяльності.
# 155.
ID: 7CUH21-05371
Назва проекту: Культурна спадщина в українській гривні
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 700645
Запитувана сума від УКФ: 700645
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Банківська академія”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Суми,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення інформаційного порталу українською та англійською мовами, який представить українську грошову одиницю як культурний феномен, в якому поєднано матеріальні та духовні надбання українського народу. Портал міститиме зразки національної валюти, які будуть супроводжуватися текстовою інформацією та аудіовізуальним рядом. Елементи художнього оформлення української гривні за допомогою імерсивних технологій висвітлюватимуть історію та культурну спадщину України: архітектурні пам’ятки, історичні місця, предмети побуту, постаті видатних українців. Основою для створення порталу стане музейний простір історії грошей Сумського державного університету. Результатом проєкту буде підвищення рівня обізнаності щодо державотворення, історичної пам’яті та культурної спадщини України. Промоція проєкту відбуватиметься через інтернет-середовище та офлайн презентації в музейному просторі.
# 156.
ID: 7CUH21-05381
Назва проекту: Смак традицій, дух інновацій в музеї гуцульської бриндзі в Рахові
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 927829.20
Запитувана сума від УКФ: 927829.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Шкуро Ольга Андріївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Рахів Закарпатської області, чаиапт,
Опис проекту: Мета проекту - збереження елементу нематеріальної культурної спадщини України – гуцульської бриндзі Рахівщини – шляхом впровадження інновацій в музеї гуцульської бриндзі. Результати проекту. Музей поповнився трьома новими експонатами доповненої реальності. Завдяки комунікаційній кампанії, зроблено п’ятдесят повідомлень в Інтернет-мережі. Через проведення мистецько-інтелектуального змагу "Бриндзіада" залучено 100 учнів до інформаційної кампанії з популяризації гуцульської бриндзі. Школи, бібліотеки, музеї Рахівщини отримали 50 комплектів настільної гри «Гуцульська бриндзя» та фільм «Бриндзіада». Музей став інклюзивним для іноземців через придбання електронного перекладача. Громада ідентифікує гуцульську бриндзю як місцевий колорит та предмет гордості. Музей є самоокупним за рахунок екскурсій, дегустацій. «Розумні екоторбинки» заохочують до придбання гуцульської бриндзі
# 157.
ID: 7CUH21-05981
Назва проекту: Збереження культурної спадщини - вітряний млин 1888 р. Три кроссекторальні проєкти: віртуальний музейний простір 3D-360-VR, архітектурний виставковий макет, освітній курс.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2050000
Запитувана сума від УКФ: 2000000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Запоріжжя - реалізація проєкту, Україна - участь у виставковких заходах з макетом,
Опис проекту: Країна, яка не пишається своєю історією - не має майбутнього. Україна відома світу як «Житниця». Саме тому кольори її прапору символізують жовті безкраї поля жита та голубе ясне мирне небо. Вітряний млин - це невід’ємна складова процесу переробки зерна, а отже культури буття працьовитого українського народу. Забутий символ України. Головна мета проєкту - збереження та популяризація матеріальної культурної спадщини України. Реалізація проєкту - частина підготовчої роботи з майбутньої реконструкції справжнього вітряного млина – відкриття діючого музею в Запорізькій області, питанням якого команда переймається з 2020 р. Три крос-секторальні проєкти передбачають використання: 1. Засобів цифровізації та імерсивних технологій - створення віртуального музейного простору 3D-VR-360, сайту. 2. Новітніх практик популяризації проєктів – створення унікального діючого архітектурного виставкового макету комплексу музею для участі у культурних та міжнародних заходах з відновлення України, в тому числі із залучення міжнародного фінансування. 3. Інноваційної освітньої практики – проведення культурно-освітницького курсу з школярами та студентами у рамках роботи школи робототехніки зі створення цифрового проєкту, архітектурного макету млина: уроки української історії, малювання, 3D проектування, 3D друку, збірки електротехніки та програмування електроніки, та багато інших активностей. Девіз проєкту - вітряний млин та Україна знов розправлять свої крила!
# 158.
ID: 7CUH21-06098
Назва проекту: До друку! Знакові видавничі осередки України. Частина ІІ
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 946200
Запитувана сума від УКФ: 926200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація культурно видавничий проект «Читомо»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: всеукраїнський\Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямований на продовження вивчення і систематизацію знакових видавничих осередків, які працювали на території України у ХVI-XX століттях, або діяли в діаспорі. У межах кроссекторального проєкту буде створено 5 пояснювальних відеороликів, 10 науково-популярних публікацій та друкований каталог, що окреслить передумови зародження книговидання на території України, спростує багаторічні пропагандистські наративи про спільну історію друку «трьох братніх народів», покаже формування світогляду українських читачів у багатоконфесійному, мультикультурному середовищі, за міжнародної співпраці. Важливою складовою проєкту є дистрибуція каталогу серед бібліотек, а також відео серед партнерів (музеї, телебачення, транспортна компанія Інтерсіті) що об'єднає українських книгознавців, істориків у перепрочитанні історії видавничої справи, водночас для широкої аудиторії ролики-дисклеймери популяризуватимуть історію українських книг.
# 159.
ID: 7CUH21-06135
Назва проекту: Музей проїзного квитка
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 5724680
Запитувана сума від УКФ: 5307.440
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Набокова Анна Сергіївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Створити музей проїзного квитка на базі Комунального підприємства "Електроавтотранс" в місті Івано-Франківськ. Музей транспортного квитка - це унікальна спеціалізована інституція, яка зберігає та демонструє колекцію проїзних квитків міста Івано-Франківська та більш ніж 100 країн світу, показує їх різноманітність, розвиток та вдосконалення. Також в музеї будуть виставкові стенди з обладнанням для компостування та валідації проїзних документів і електронних носіїв, касові апарати водіїв, обладнання для контролю оплати проїзду, зокрема старовинні компостери та сучасні способи реєстрації проїзду. Також буде створений "музей онлайн" в якому будуть представлені всі експонати з аудіо гідом.
# 160.
ID: 7CUH21-06285
Назва проекту: Перший в Україні інтерактивний музей театру ляльок (до 80-річчя Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок імені Марійки Підгірянки)
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1773676.16
Запитувана сума від УКФ: 1713676.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт присвячений знаменній для театральної культури Прикарпаття даті - вісімдесятиріччя Івано-Франківського академічного обласного театру ляльок. Створення, точніше капітальне оновлення музею, оснащення його сучасними технологіями, цифровими інструментами стане важливою культурною подією для театральної спільноти міста, регіону, країни. Проєкт позиціюється як перший інтерактивний музей театру ляльок України. Подібних закладів культури, які одночасно виконували б освітню і розважальну функції для різних цільових категорій відвідувачів вкрай мало, а серед українських театрів ляльок - жодного. Музей в інтерактивній формі (інтерактивні музейні експонати, механічні, шумові, світлові ефекти, мультимедійна екскурсія) представлятиме у широкому спектрі культурну спадщину одного з найстаріших професійних театрів ляльок України та специфіку роботи мистецтва театру ляльок.
# 161.
ID: 7CUH21-06287
Назва проекту: Онлайн платформа "Інтерактивна мапа історії України" з можливістю подорожувати в часі до кам'яної доби
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2162495.60
Запитувана сума від УКФ: 1998375.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Лугова Ольга Миколаївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Початкова версія “Інтерактивної мапи історії України” створена як волонтерський проєкт і розміщена на сайті http://protoukraine.com. Нині тут, завдяки відображенню археологічних даних, користувачі можуть подорожувати теренами України аж від архантропів до завершення доби бронзи. В таких мандрах легко дізнатися, як саме жили пращури, вибудовуючі в уяві живу картину історії України. Нині маємо на меті розвивати проєкт і познайомити з ним широкий загал. Для цього плануємо: додати в період нашої “машини часу” Залізну добу; створити англомовну версію; відображати, як змінювалось населення праУкраїни та звідки з’являлись різні культури. Також маємо забезпечити промоцію проєкту, щоб презентувати його в Україні та за кордоном.
# 162.
ID: 7CUH21-06439
Назва проекту: 33 роки незалежності. Незалежні мистецькі ініціативи Тернополя 1991-2024 рр.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1330423.00
Запитувана сума від УКФ: 1150823.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільська міська громадська організація "Мистецьке об'єднання "Коза"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, Львів,
Опис проекту: Мета проєкту – дослідження, збереження та популяризація мистецької спадщини неформального культурного середовища Тернополя 1991-2024 років завдяки створенню інтерактивного відкритого веб-архіву. Війна за незалежність України з росією спричиняє еміграцію, мобілізацію та загибель культурних діячів України. Людські втрати супроводжуються втратами цінних відомостей про культурний процес доби незалежності, який не був належним чином задокументованим через швидкі зміни носіїв інформації, відсутність спеціалізованих інституцій, що вивчали б неформальне мистецтво. Комплексні наукові дослідження щодо неформального мистецького середовища Тернополя визначеного періоду відсутні. Команда здійснить дослідження, збере мультимедійні матеріали (фото, відео, аудіозаписи, тексти), що висвітлюють неофіційні культурні процеси доби незалежності у нашому місті, та оприлюднить їх на інтерактивному веб-архіві.
# 163.
ID: 7CUH21-06486
Назва проекту: АЛЬТАНА ПОСЕРЕД РАЮ. УКРАЇНСЬКИЙ СВІТ МАРТІНА ГРУНЕВЕГА
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 875227.30
Запитувана сума від УКФ: 875227.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Екологія. Культура. Мистецтво»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєктом створюється музейна експозиція, що через призму “Щоденника” Мартіна Груневега (1562 – після 1606) розкриває історію, мультирелігійність, культурне багатство і поліетнічне різноманіття середньовічного Львова на переломі XVI-XVII століть в історичному контексті Європи. Тематика важлива для розуміння європейськості України, показаної через оптику іноземця - купця, мандрівника, монаха. Реалізація проєкту започаткує реекспозицію Львівського музею історії релігії.
# 164.
ID: 7CUH21-06550
Назва проекту: Міжнародний реставраційний форум «Реставрація творів мистецтва в Україні: проблематика воєнного часу»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2028627
Запитувана сума від УКФ: 1999137
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Фундація підтримки мистецьких ініціатив «Візія»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт передбачає організацію та проведення триденного форуму на базі кафедри реставрації творів мистецтва Львівської академії мистецтв за участю фахових реставраторів, фахівців у сфері охорони пам’яток і реставраційної спеціалізованої освіти України та країн Європи, надавши в межах форуму майданчик для наукових виступів і доповідей, обміну думками та практичним напрацюваннями, панельних дискусій, нетворкінгу у середовищі фахівців національного та міжнародного значення, круглих столів та брейнстормінгу у контексті обговорення й напрацювання підходів до викликів щодо вивчення і збереження культурної спадщини в умовах війни та у післявоєнний період, забезпечивши відповідне медійне висвітлення і комунікаційну складову.
# 165.
ID: 7CUH21-06671
Назва проекту: Дубенське Євангеліє: відродження
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 672713.18
Запитувана сума від УКФ: 642713.18
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний історико-культурний заповідник м. Дубно
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дубно,
Опис проекту: Проект спрямований на реалізацію факсимільного видання Дубенського Євангелія в контексті відзначення 450-річчя з часу створення пам’ятки. Передбачає: по-перше повернення світовій громадськості і науковій спільноті цінної пам’ятки української писемності – Дубенського Євангелія XVI ст. через створення і некомерційне розповсюдження його факсимільної копії. Паралельно з цифровою копією, некомерційне поширення передбачається також для цифрової копії. По-друге, популяризацію ролі пам’ятки писемності – Дубенського Євангелія в українській історії.
# 166.
ID: 7CUH21-07061
Назва проекту: Етнокультурні скарби Надсяння
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1328833.46
Запитувана сума від УКФ: 1298833.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння”
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Львів та Львівська область, Україна, міста Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ; Україна (онлайн), місто Перемишль та Перемиський повіт Підкарпатського воєводства, Республіка Польща,
Опис проекту: Мета проєкту “Етнокультурні скарби Надсяння” - сприяння збереженню та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини етнорегіону Надсяння завдяки застосуванню новітніх технологій і діджиталізації елементів матеріальної та нематеріальної культурної спадщини, залучення молодого покоління до вивчення історії та промоції України на міжнародному рівні. Після проведеного дослідження традиційної культури та побуту одного з найменш вивчених етнорегіонів України - Надсяння буде створено вебсайт "Надсяння - онлайн світлиця" з оцифрованими зразками етнокультури Надсяння, аналітичними матеріалами за підсумками досліджень та архівними світлинами надсянців, видано книгу-альбом "Етнокультура Надсяння” в електронному та друкованому форматі з технологією доповненого контенту та створено онлайн гру-квест “Скарби Надсяння” для дітей та молоді.
# 167.
ID: 7CUH21-07093
Назва проекту: Онлайн-курс про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Блоки курсу «КУПАЛА» та «ПОКРОВА».
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2101155.00
Запитувана сума від УКФ: 1884795.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "КОЛО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вся Україна та вільний доступ онлайн,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення двох блоків: «КУПАЛА» та «ПОКРОВА» в рамках онлайн-курсу про традиційну українську культуру «Знай свою Україну». Мета проєкту – комплексно показати та розкрити в актуальний спосіб значення обрядів народних свят Купала та Покрови, дати розуміння їх історичного контексту, популяризувати фольклорну складову та зробити онлайн-курс доступним широкій аудиторії. Унікальний інтерактивний контент блоків курсу, буде розміщено у відкритому доступі на цифровій платформі. Блоки складатимуться з 19 відео-лекцій, 6 блоків інфографіки, 11 відео майстер-класів, 2 віртуальних 3D турів у Майнкрафт, 2 інформаційних модулів для вчителів та додаткових матеріалів. Онлайн-курс розрахований на дітей шкільного віку, батьків, педагогів навчальних закладів та установ, українську діаспору.
# 168.
ID: 7CUH21-07154
Назва проекту: Етношкола для дітей "Рукомесло"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 506318
Запитувана сума від УКФ: 506318
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чернігівська міська комунальна централізована бібліотечна система
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Метою проекту є вивчення, збереження та популяризація культурної спадщини серед широкої аудиторії, шляхом створення дитячої етнографічної школи, реального та онлайн простору для спільного творчого процесу. Це дасть змогу майстрам та знавцям українських традицій передати свої знання, вміння та досвід, познайомити відвідувачів з етнічними особливостями України та свого регіону (від задуму до проведення офлайн та онлайн виставки). Проект направлений на популяризацію українських традицій, зокрема шляхом оновлення веб-сайту, сприяння створенню українського культурного продукту та популяризацію культурної спадщини. Результатом проекту є створення кінцевого культурного продукту (виготовлення дітьми мистецьких виробів) та проведення офлайн та онлайн виставки. Довгостроковим результатом буде відкриття мистецького потенціалу дітей, збереження та поширеннями ними традиційного культурного продукту.
# 169.
ID: 7CUH21-07162
Назва проекту: „Heritage Moments”. Програма підтримки створення та міжнародної промоції українських колекцій одягу, інспірованих культурною спадщиною
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1762518
Запитувана сума від УКФ: 1730368
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація кіновиробників Львівщини"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт, який має на меті підтримку у створенні та промоцію трьох відібраних на конкурсній основі колекцій українських брендів, які передбачають у своїй інспірації переосмислення та використання елементів/мотивів об’єктів, цінностей чи проявів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини. Проєкт орієнтований на комунікацію з українськими та міжнародними авдиторіями і передбачає створення і реалізацію для кожної з обраних колекцій: 1). лукбуку, промо-ролика та відеоінтерв’ю з дизайнерами; 2). висвітлення об’єктів, цінностей чи проявів матеріальної і нематеріальної культурної спадщини як інспірації колекції; 3). професійну діджитал промоцію (популяризацію); 4). сайту-візитки проєкту для презентації колекцій та брендів-творців.
# 170.
ID: 7CUH21-07418
Назва проекту: Майдан: архітектура простору солідарності і взаємодії
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1336583.95
Запитувана сума від УКФ: 1130000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: Мета проєкту - наступний крок у збереженні пам’яті про Майдан та презентації пам’яток історії, об'єктів культурної спадщини та цінних територій пов’язаних з Революцією Гідності. Проєкт доповнить роботу по відтворенню основних історичних об'єктів і локацій Революції Гідності в середмісті Києва, сприятиме розширенню охоронних територій . Він має на меті відтворити у масштабі неіснуючі нині в публічному просторі історичні об'єкти Революції Гідності на основі документальних матеріалів й актуалізувати Майдан у попередньому та подальшому контекстах історії міста та України. Проєкт є продовженням системної роботи Музею щодо меморіалізації подій Майдану. Результати: створення 3Д моделі всієї Території Гідності та відтворення у фізичній реальності (3Д друк) макету міста із ключовими об’єктами - наметовим містечком, всіма барикадами, навколишніми будинками, які також відігравали свою роль у революційних подіях, конструкції “йолки”, арт-простору “Мистецький Барбакан” тощо. Маштабний макет (2х3м) планується розташовувати у наявних у музею виставкових приміщеннях та у теплий період року використовувати для експонування під відкритим небом.
# 171.
ID: 7CUH21-07480
Назва проекту: Музей втрачених цінностей
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1573900
Запитувана сума від УКФ: 1553900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Іршавщина"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Закарпатська область, Сумська область,
Опис проекту: Цей проект має за мету не лише відтворити культурну спадщину Східної України, але й зробити її доступною та цікавою для широкої аудиторії через інтерактивність та інноваційний підхід до відображення експонатів. Жителі Закарпатської області отримають можливість дізнатися більше про традиції, звичаї та історію Сумської області через інтерактивний формат, який включає використання проекторів для відображення зображень експонату, а також додатково для кожного експонату буде створено відповідний QR-код, що буде містити коротку інформацію про нього. Адже інтеграція різних культурних традицій сприяє збереженню та розширенню культурного розмаїття країни. Жителі Західної України можуть відкривати для себе нові аспекти культури, що допомагає зберегти та відновити цінні традиції.
# 172.
ID: 7CUH21-21497
Назва проекту: Дім із традицій
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1139415.16
Запитувана сума від УКФ: 1119415.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Рівне, смт Гоща, Рівненська область, м. Березне, Рівненська область, м. Сарни, Рівненська область, м. Дубровиця, Рівненська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає вивчення традицій, як інструменту єдності, взаєморозуміння, злагодження, уникнення упередженості і стереотипів для подальшого процесу соціального, економічного, культурного розвитку громад Рівненщини, в яких проживають ВПО. Така ініціатива є передумовою створення при громадах дружніх просторів розвитку полікультурності через охорону, збереження, розвиток та промоцію нематеріальної культурно культурності спадщини Рівненщини та регіонів, представники яких проживають в громадах Рівненської області - Запоріжжя, Харківщина, Херсонщина, Донеччина, Луганщина. Засобами створення методики до організації та роботи таких просторів є кроссекторальний підхід, якай включає в себе сім різних напрямків діяльності: навчальний, дослідницький, інтерактивний аспекти, а також діджиталізацію усіх доробків в межах проєкту, висвітлену через мистецьку та ігрову форму - арт-інсталяцію “Дім із традицій” - 10 інтерактивних кубів із традиціями усіх регіонів-учасниць проєкту для “побудови” групами із числа ВПО та корінних мешканців громад затишного будинку, де всім буде комфортно, затишно, з відчуттям єдності.
# 173.
ID: 7CUH21-24321
Назва проекту: Решетилівська ручна вишивки "білим по білому" та технології XXI сторіччя.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1963626.00
Запитувана сума від УКФ: 1733806.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Колінченко Сергій Олександрович (SOLOMIA Resherylivka Craft Studio).
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Решетилівка Полтавський район, Полтавська область.,
Опис проекту: Збереження елементів Решетилівської ручної вишивки "білим по білому" шляхом створення електронних файлів вишивки для сучасних вишивальних машин. Створення онлайн конструктора вишивки. Користувачі цього ресурсу зможуть створювати свої композиції вишивки онлайн, використовуючи вже існуючий каталог елементів. Зможуть комбінувати їх, та створювати свої елементи вишивки самостійно. Таким чином, ми осучаснюємо, спрощуємо і пришвидшуємо процес створення нових композицій вишивок. В результаті, ми отримаємо зручний онлайн ресурс для створення і розповсюдження вишуканої вишивки "білим по білому", яким можуть користуватися сучасні та майбутні покоління українців. «Придумала людина – зробила машина».
# 174.
ID: 7CUH21-26240
Назва проекту: Бережанська миска
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1158759.20
Запитувана сума від УКФ: 1133599.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організаця "Не святі горшки ліплять"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Тернопіль, м. Бережани, Тернопільська обл., м. Червоноград, Львівська обл., м. Вінниця, м. Косів Івано-Франківська обл., с. Хотів Київська обл.,
Опис проекту: Проект популяризує традиційний розпис кераміки через взаємодію мистецтва, неформальної освіти, інновацій, дослідження культурної спадщини. Проектом передбачено проведення локального дослідження гончарства учнями Бережанської ОТГ. Практична частина проекту - керамічний пленер для учасників з регіонів України, які відтворюватимуть зразки розпису кераміки Тернопільщини, що майже втрачений, на основі більш відомих традиційних розписів. Досвід проекту представить практикум для використання в мистецьких, освітніх музейних середовищах. Презентація-виставка створених зразків у п’яти регіонах сприятиме поширенню результатів проекту. Фільм розкриває тему повернення з війни гончара, який прагне відновитись у професії, відродити розпис кераміки Тернопільщини, що демонструє важливість ремесла, мистецтва для психологічного відновлення ветеранів, також для збереження історії, культурної спадщини.
# 175.
ID: 7CUH21-26299
Назва проекту: Майстерня квестів
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 767780
Запитувана сума від УКФ: 742780
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Клуб історичної реконструкції "Оствиця"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Рівне,
Опис проекту: "Майстерня квестів" - це кроссекторальний культурний проєкт, середовище для творчого та пізнавального сприйняття історії, культурної спадщини та цінностей. Проєкт передбачає розробку вебзастосунку, який стане не лише засобом створення, проходження та адміністрування історико-культурних квестів, а й інструментом інтерактивного спілкування та активної взаємодії дітей та молоді з нашою культурною спадщиною, історією, давніми ремеслами та промислами завдяки використанню гейміфікації та сучасних вебтехнологій на території Парку історичної реконструкції "Оствиця".
# 176.
ID: 7CUH21-26443-2
Назва проекту: Музейний екскурс з розробкою Веб-сайту музею
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 793280.90
Запитувана сума від УКФ: 793280.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Кропивницький, Кіровоградська область, Україна, вул. Велика Перспективна, буд. 60, Кіровоградська обл., м. Кропивницький,
Опис проекту: Створення віртуальних турів по будівлі музею, екскурсійним маршрутам м. Кропивницького та створення веб-сайту для розміщення даних цифрових продуктів
# 177.
ID: 7CUH21-26496
Назва проекту: Горище
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1894155
Запитувана сума від УКФ: 1526185
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Філончук Ольга Леонідівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Бережниця, Верховинська громада, Івано-Франківська область, Київ, Харків,
Опис проекту: Антропологічно-мистецька експедиція у віддалене карпатське село Бережниця з метою відновлення, збереження та мистецького переосмислення родинних історій представників громади
# 178.
ID: 7CUH21-26549
Назва проекту: Сучасне сакральне мистецтво
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1255400
Запитувана сума від УКФ: 1255400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "УКРАЇНСЬКА КОНСАЛТИНГОВА ТА МЕДІА ГРУПА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Сучасне сакральне мистецтво» – кроссекторальний проєкт зі збереження культурної спадщини у галузі сакрального мистецтва і популяризації цього мистецького напрямку серед широкої аудиторії завдяки використанню нових форм і підходів. Проєкт поза часом та кордонами, без географічних, статевих та вікових меж. Поєднання релігії, культури, духовного та земного, традицій та абсолютно вражаючого сучасного мистецтва. У результаті будуть створені яскраве видання – перша книга про сучасне сакральне мистецтво в Україні з аналітично-дослідницькою складовою, а також онлайн-галерея робіт молодих художників.
# 179.
ID: 7CUH21-26658
Назва проекту: Інтерактивний онлайн путівник Ukraine-Heritage.com
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 999500
Запитувана сума від УКФ: 999500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "АРКТУР"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Украіна,
Опис проекту: Метою проекту є створення багатомовної WEB-платформи, що дозволить українському та іноземному споживачу знайомитися з пам’ятками матеріальної історико-культурної спадщини України, як існуючими, так і пошкодженими чи зруйнованими агресором, використовуючи інтерактивну мапу з вбудованою системою оптимізації для самостійного планування маршруту в залежності від обраних локацій та тематики з можливістю віртуального відвідування цих локацій . За бажанням, cпоживач одержить інформацію щодо наближчих до локації готелів з можливістю їх бронювання онлайн. Для цілей цього проекту обрані Київщина та Одещина.
# 180.
ID: 7CUH21-26701
Назва проекту: "Святкові страви від Дарії Цвєк". Створення сайту, альбому та їх презентація.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1877120.00
Запитувана сума від УКФ: 1877120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Долішна Тетяна Анатоліївна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Тернопіль, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт передбачає збереження в цифровому вигляді нематеріальної культурної спадщини, а саме рецептів, зібраних Дарією Цвєк. Продуктом проєкту буде сайт та книга-альбом.
# 181.
ID: 7CUH21-26787-2
Назва проекту: Забезпечення захисту та збереження пам'ятки матеріальної культурної спадщини Зелений будиночок
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 833602.44
Запитувана сума від УКФ: 751602.44
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Кам'янський державний історико-культурний заповідник
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Кам'янка Черкаської обл.,
Опис проекту: Мета проєкту - збереження Зеленого будиночку, пам'ятки історії й архітектури, внесеної до Державного реєстру Національного культурного надбання України, де в 1937 році було відкрито меморіальний музей. Архітектурні форми Зеленого будиночка навіяні заміськими садибами епохи класицизму з використанням елементів народного зодчества. Російська війна проти України поставила Зелений будиночок перед загрозою знищення, коли накопичені фактори порушення температурно-вологісного режиму посилилися перебоями з електричним постачанням і опалюванням пам'ятки, викликані атакою росії на українські об’єкти критичної інфраструктури. Протягом другого року війни технічний стан споруди значно погіршився, для оцінки були організовані консультації з фахівцями. Після отриманих рекомендацій було розроблено проєкт порятунку пам'ятки за допомогою прогресивної системи швейцарської фірми BioDry. Завдяки їй вже були врятовані тисячі об’єктів культурної спадщини в усьому світі. Тож проект спрямований на порятунок Зеленого будиночка, пам’ятки Національного значення, саме за допомогою даної новітньої технології.
# 182.
ID: 7CUH21-26792
Назва проекту: Науково-аналітичне дослідження щодо збереження та розвиток Меморіального музею-садиби В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа в контексті війни та повоєнного відновлення
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 841321.9
Запитувана сума від УКФ: 841321.9
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "МУЗЕЙНИЙ ПІДРЯД"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с.Нескучне, Волноваський район, Донецька область,
Опис проекту: Фізична втрата будівлі Меморіального музею-садиби В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа, який постраждав під час війни, загрожує знищенню об'єкта національної спадщини і знищення місця пам’яті. Це створить сприятливі умови для культивування й поширенню російської пропаганди та колоніальних міфів і стереотипів. Мета проєкту: Створити умови для збереження, відновлення, захисту пам’ятки національного значення 050002-Н, шляхом науково-аналітичного дослідження, що надалі сприятиме популяризації музею та зміцненню сучасної української ідентичності, протидії російській пропаганді та колоніальним міфам і стереотипам про власників садиби та формуванню спільних цінностей українського суспільства. Науково-аналітичне дослідження, включатиме стратегію розвитку та концепцію меморіального музею-садиби й тематико-експозиційний план.
# 183.
ID: 7CUH21-26892
Назва проекту: Україна в серцях Європи
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2030929
Запитувана сума від УКФ: 1995929
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: АМУЗЕУМ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: За ініціативи Національного військового музею Королівства Нідерландів та при підтримці Центру дослідження воєнної історії ЗСУ та Національного військово-історичного музею Україні планується створення кроссекторального виставкового проекту про війну в Україні. Проект складатиметься із фоторобіт відомого шведського фотографа Едді ван Вассела, робіт українських військових фотографів, експонування артефактів війни та особливих відео зон, в яких буде показаний діалог сімей, розділених війною. Ця виставка також про любов між людьми, яка є універсальною та довговічною, але найкраще їй служить возз’єднання, яке у випадку України може стати можливим лише через перемогу. Проект одночасно відкриється у кількох військових/військових музеях Європи та у Києві. Серед іншого проект покликаний стимулювати діалог та формувати резонанс навколо соціогуманітарного аспекту російсько-української війни.
# 184.
ID: 7CUH21-26909
Назва проекту: Новітні напрями збереження та діджитальної актуалізації творчої спадщини українського композитора ВІТАЛІЯ КИРЕЙКА
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1328940
Запитувана сума від УКФ: 1297400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація КУЛЬТУРНА АСАМБЛЕЯ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проекту – познайомити широкі маси з творчістю геніального українського композитора Віталія Кирейка, багатожанрова музична спадщина якого разом із науково-аналітичним доробком стала помітним надбанням скарбниці української національної культури ХХ-ХХІ ст. Ціль – зібрання, дослідження, та оцифрування авторських нотних рукописів для їхнього подальшого збереження, створення промоційного сайту композитора, розробка нових підходів до вивчення та виконавської актуалізації творчої спадщини митця, концертне відтворення різножанрових опусів митця та їх популяризація.
# 185.
ID: 7CUH21-26998
Назва проекту: Український календар
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1385180
Запитувана сума від УКФ: 1350180
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Максимець Світлана Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: «Український календар» міститиме перелік українських свят, памʼятних дат, історичних подій, дні народження митців, діячів культури, науковців, визначних особистостей, згадки про події, повʼязані з історичними памʼятками та нематеріальною спадщиною, а також неофіційні та жартівливі свята. Головна мета проєкту — створити популярний український цифровий календар для зміцнення української сучасної ідентичності. Навіть поверхневий моніторинг показує: українці користуються календарями, переповненими російськими святами та визначними датами. Так продовжують знаходитися в російському інформаційному полі, їм бракує доступного інструменту, де вони зможуть побачити, яке сьогодні свято. Результатом стане створення українського сучасного верифікованого цифрового календаря на окремій платформі, трьох повноцінних сторінок в соціальних мережах: «інста-календар», «фейсбук-календар», «твіттер-календар», друк щоденного відривного календаря.
# 186.
ID: 7CUH21-27058
Назва проекту: Невідомий український архітектурний модерн
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1597790.00
Запитувана сума від УКФ: 1536290.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “УКРАЇНА ІНКОГНІТА
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: с. Степок, Білоцерківський р-н, Київська область, с. Пархомівка, Білоцерківський р-н, Київська область, с. Косівка, Білоцерківський р-н, Київська область, с. Горошків, Білоцерківський р-н, Київська область, с. П'ятигори, Білоцерківський р-н, Київська область, м. Біла Церква, Київська область,
Опис проекту: Білоцерківський район та м. Біла Церква Київської області має значну кількість об’єктів спадщини в стилі український архітектурний модерн на своїй території. Саме цей стиль сформував українську ідентичність через призму архітектури. Тому важливо сьогодні зберегти та дослідити будівлі,що створені у цьому стилі. Метою проекту є популяризація шести об’єктів за допомогою візуалізації цифрових тривимірних моделей та історичної довідки про них, що буде розміщена на окремому веб-сайті. Вільний доступ до цієї інформації зменшить кількість білих плям на архітектурній мапі України.
# 187.
ID: 7CUH21-27108
Назва проекту: MetaKurbas: розширення та популяризація цифрової платформи
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1918904.00
Запитувана сума від УКФ: 1918904.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний глобалізувати вплив сайту Open Kurbas шляхом розширення цифрової колекції, посилення освітньої та дослідницької складової сайту, щоб акумулювати на основі найбільшої оцифрованої збірки онлайн інформацію та пам'ятки про життя і творчість Леся Курбаса, що зберігаються в інших архівах та інституціях для вільного та безбар'єрного онлайн-доступу широкого кола українських та закордонних користувачів. Робота передбачає розширення можливостей цифрової платформи, оцифрування масиву рукописів березільців з колекції Театрального музею та включенння до цифрової колекції, дослідження та пам'яток, що пов’язані зі спадщиною Леся Курбаса та зберігаються в інших інституціях та архівах, а також поглиблення наукової та освітньої складової шляхом проведення дискусій, запису відеолекцій та залучення закордонних дослідників, осучаснення простору та диджиталізація виставки «Людина, яка була театром».
# 188.
ID: 7CUH21-27124
Назва проекту: Дмитро Бортнянський: деокупація української культури від росії (друге народження втраченої першої опери - диджиталізація, концерт-презентація, предпродакшн)
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1999790.00
Запитувана сума від УКФ: 1999790.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД "ГЛОБАЛ ХАРМОНІ АРТ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Підчас повномасштабної війни надважливим завданням постає деокупація української культури від росії, повернення Україні її всесвітньознаних митців. Дмитро Бортнянський, як один з фундаторів української музики, в джерелах агресора визначається «російським композитором партесних концертів». Наш проєкт спрямований на розвінчання хибних наративів і повернення Д.Бортнянського на Батьківщину - як українського оперного композитора європейського рівня, творчість якого була широкознана в Європі 18 століття. Після прем’єри першої опери «Креонт» (1886) у Венеції вона була "назавжди" загублена. Партитура опери – справжній неоцінений скарб – була знайдена в архівах бібліотеки однієї європейської країни. Диджиталізація нот, концерт-презентація фрагментів, предпродакшн майбутньої сценічної постановки повернуть до життя оперу «Креонт».
# 189.
ID: 7CUH21-27176
Назва проекту: РетроПерспектива
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1721080.00
Запитувана сума від УКФ: 1721080.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Мібчуані Олена Зелімханівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт, присвячений одному із перших українських музичних відроджень — періоду, який прийнято називати українським фанком (1960–70рр). Проєкт включає запис легендарних хітів у новому звучанні, запуск онлайн-бібліотеки персоналій і виготовлення музичного фільму із неочікуваними дуетами та історіями очевидців того періоду.
# 190.
ID: 7CUH21-27196
Назва проекту: ЮАарт
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1998558.00
Запитувана сума від УКФ: 1998558.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Євдокімова Тетяна Володимирівна
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна, Страсбург, Франція,
Опис проекту: UAart - це віртуальна гра-галерея картин видатних художників українського походження. Кожна картина - захоплюючий об`єкт інтерактивного мистецтва, поєднання класичного живопису із сучасними технологіями. Перша колекція має назву «Окупована спадщина» і складається з 10 робіт українських художників, відомих світові, як російські митці. Проте час змінити ці наративи настав.
# 191.
ID: 7CUH21-27954
Назва проекту: Заліщицька скриня нородної спадщини
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1161355.86
Запитувана сума від УКФ: 1101355.86
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заліщицька міська рада Чортківського району Тернопільської області
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Заліщики, село Голігради, село Синьків, село Касперівці, село Добрівляни,
Опис проекту: Створення сучасного вебресурсу з інтерактивною картою та зручним інтерфейсом, який адаптовано до різних мобільних пристроїв. Його відвідувачі, не виходячи з власних домівок, зможуть ознайомитися з найяскравішими елементами нематеріальної культурної спадщиниЙого мета – збереження й популяризація традиційної народної культури регіону. Основним завданням проекту стало залучення молодого покоління до продовження живої традиції, переосмислення її цінності, розкриття прихованого потенціалу, що стане, крім усього іншого, й економічним важелем для розвитку громади
# 192.
ID: 7CUH21-27991
Назва проекту: Скриня
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 493530.00
Запитувана сума від УКФ: 493530.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ВІННИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР КВАДРАТ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінницька область,
Опис проекту: В межах проєкту "Скриня" передбачається провести воркшопи зі створення національно-патріотичних ігор для різновікових категорій осіб (молодший шкільних вік, підлітки 13 - 18 років та молодь 18-35 років), що є відвідувачами молодіжного центру "Квадрат" з вивченням, збереженням та популяризацією нематеріальної культурної спадщини Вінницької області із використанням кроссекторального підходу і запровадження інновацій та нових освітніх практик до вивчення, збереження та популяризації матеріальної та нематеріальної культурної спадщини Вінницької області.
# 193.
ID: 7CUH21-28245
Назва проекту: Конотопські битви за право бути українцями
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1523189.26
Запитувана сума від УКФ: 1508189.26
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кубраков Сергій Григорович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Суми, м.Конотоп, Канотоп,
Опис проекту: Метою віртульної експозиції "Конотопські битви за право бути українцями є мотивація до самопізнання й самоідентифікації через вивчення локальної історії. Проєкт не лише покликаний зберегти й поширювати інформацію про історичну й культурну спадщину, а і зробити її доступною, незважаючи на військові загрози.
# 194.
ID: 7CUH21-28353
Назва проекту: Інтерактивна бібліотека
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1990803.00
Запитувана сума від УКФ: 1970803.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Проект «"Волинь моя, краса моя!": віртуальна подорож у часі об'єктами культурної спадщини» має на меті збереження та популяризацію культурної спадщини Волинської області через створення унікальних інтерактивних 3D-турів по недостатньо дослідженим історичним пам'яткам регіону, включаючи замки, монастирі, палаци та садиби, а також створення інтерактивної карти. Облаштування бібліотечних просторів з VR-технологіями відкриє нові можливості для віртуального дослідження культурної спадщини, надаючи відвідувачам унікальний досвід занурення в історію та культуру Волинської області. Завдяки використанню VR технологій, проєкт відкриває нові освітні можливості, організовуючи інтерактивні VR заходи у бібліотеках Луцької громади. Це стимулює залучення молоді, сприяючи розвитку інтересу до культурної спадщини, а також зміцнюючи культурну ідентичність.
# 195.
ID: 7CUH21-28509
Назва проекту: Гід по класичній музиці KharkivMusicFest. Версія 2.0. Українська культурна спадщина.
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 721470.00
Запитувана сума від УКФ: 691470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ГРОМАДИ ХАРКОВА "ТОЛОКА"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт “Гід по класичній музиці KharkivMusicFest. Сезон 2. Українська культурна спадщина” передбачає створення аудіовізуального продукту, який є другим циклом освітніх відеороликів — серії пізнавальних анімованих відеороликів про українську класичну музику для широкого загалу. Кожен епізод присвячений визначним композиторам та виконавцям, українським музичним шедеврам, та історії розвитку української музичної традиції. Метою проєкту є популяризація української класичної музики і музичної традиції, зокрема тієї, що перебуває під загрозою внаслідок російської агресії, а також висвітлення тем, що пов’язані з актуальними викликами культури - деколонізації, утвердження української ідентичності, консолідації українського суспільства. Проєкт в інноваційній формі ед’ютейнмент-контенту поєднує класичну музику та сучасні методи і канали комунікації (Youtube, Facebook, Instagram).
# 196.
ID: 7CUH21-28554-2
Назва проекту: Національний музей: (ре)візія історії
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1429100.00
Запитувана сума від УКФ: 1429100.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Національного художнього музею України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт є першим комплексним дослідженням колекції Національного художнього музею України з точки зору репрезентації історії українського мистецтва. Він складається з двох частин – ґрунтовного вивчення досвіду науковців музею ХХ століття, з іншого, формування засад переосмисної експозиції музею, спираючись на попередні й актуальні дослідження, залучаючи новітні технології та способи презентації, комунікуючи з експертним середовищем та аудиторіями. Відтворена у форматі 3D туру виставка "Український портрет ХУІІ – ХХ ст.» (1925) зробить доступною інформацію про колекцію, критерії українського мистецтва та долю музею у ХХ ст. Разом з публікацією про історію змін постійних експозицій впродовж ХХ ст., вона стане підґрунтям для відкритих дискусій навколо нової експозиції.
# 197.
ID: 7CUH21-28661
Назва проекту: UA WISE
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1760200
Запитувана сума від УКФ: 995200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Ефект Маркетинг"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Забезпечити формування в Україні спільних цінностей громадянського суспільства шляхом системного дослідження і збереження культурної спадщини - мудрості найвидатніших українців всіх часів, перекладу її в сучасний кліповий відео-вигляд із використанням імерсивних технологій, та проактивне просування цього суспільно значущого контенту діджитальними і офлайн каналами як в Україні так і за її межами, із рівним доступом для всіх, в т.ч. і інклюзивних, верств населення. Боротьба із інформаційною російською агресією, масштабування української мови.
# 198.
ID: 7CUH21-28772
Назва проекту: Збереження культурної спадщини в умовах загрози знищення
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1995600
Запитувана сума від УКФ: 1995600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Кримськотатарський Ресурсний Центр"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт спрямований на збереження та популяризацію культурної спадщини кримськотатарського народу, як частини української культурної спадщини, шляхом створення онлайн меморіалу геноциду кримськотатарського народу, випуску 6 подкастів про досвід збереження культурної спадщини кримських татар в умовах депортації та триваючої російської агресії та проведення форуму для пошуку механізмів збереження культурної спадщини в умовах російської агресії. Онлайн меморіал буде українською, кримськотатарською та англійською мовами. Продукти проєкту будуть розміщені у вільному доступі в інтернеті. Цільовою аудиторією є експерти, дослідники, науковці та активісти у галузі культурної спадщини, соціально-активні громадяни України. Результатом буде систематизація інформації про депортацію, сприяння мультикультурному діалогу та популяризація культурної спадщини кримськотатарського народу.
# 199.
ID: 7CUH21-29063
Назва проекту: Оповім ти дашто
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1488900.00
Запитувана сума від УКФ: 1468900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівська молодіжна громадська організація "Молода Лемківщина"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київщина, Івано-Франківщина, Тернопільщина, Львівщина, Житомирщина, Закарпаття,
Опис проекту: Проєкт «Оповім ти дашто» (українською літературною мовою - «Розповім тобі дещо») представить в інноваційному форматі лемківську казку, як частину фольклорно-літературної спадщини українського народу. Проєкт об’єднає унікальну лемківську говірку і забуті казки із якісним дизайном, анімованим відеосупроводом і мелодикою автентичних інструментів. Вперше в Україні буде створено збірник лемківських аудіоказок, які прочитають корінні носії говірок, а такожвідомі українці з лемківським корінням. Це збереже народну культуру від зникнення, відтворить і популяризує справжні лемківські говірки, які наразі відходять разом із їх корінними носіями. Проєкт розширить і поглибить знання про лемківську культуру в українській культурній спадщині серед широких цільових аудиторій, зокрема дитячої.
# 200.
ID: 7CUH21-29145
Назва проекту: Хмільник: відроджуємо історію рідного міста
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1409841
Запитувана сума від УКФ: 1307441
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмільницька районна громадська організація "ПРАВО"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Місто Хмільник Вінницької області,
Опис проекту: Проєкт має на меті створити умови для збереження та популяризації історичної та культурної спадщини міста Хмільника Вінницької області. В результаті його реалізації буде зібрано та проаналізовано архівні матеріали, що стосуються історії Хмільника в різні історичні періоди, починаючи з першої згадки про місто і закінчуючи 1991 роком, написано оновлену історію міста, яка буде позбавлена російських імперських штампів щодо подій, які відбувалися в місті, створено сайт Хмільницького музею, який міститиме 3D-моделі, архівні матеріали (метричні книги, історичні документи, старовинні фотографії, друковані видання, старовинні мапи тощо.
# 201.
ID: 7CUH21-29200
Назва проекту: Форум Via Carpatia “Українські етнорегіони - гуцульський досвід для культурного відродження”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1995320.00
Запитувана сума від УКФ: 1995320.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Верховина - квітка Карпат"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Верховина та Криворівня Івано-Франківської області, онлайн - вся Україна,
Опис проекту: Форум Via Carpatia “Українські етнорегіони: гуцульський досвід для культурного відродження”– мистецько-інтелектуальний форум з дискусійним майданчиком та театральною прем’єрою. У Криворівні та Верховині на Гуцульщині, відомій як “літня культурна столиця”, ми бачимо простір для діалогу, осмислення та фахового обговорення викликів культурного відродження українських етнорегіонів, представлення та аналізу корисного прикладу Гуцульщини у збереженні, практикуванні та промоції локальної спадщини на національному та міжнародному рівні. Запланована дводенна конференція наживо, яка буде доступна онлайн та в телетрансляції, що охопить аудиторію близько 2 млн українців. Мистецька програма не тільки зверне увагу на кращі зразки синергії класичної та народної культур, а й втілить прем’єрний театральний проєкт open air від команди Івано-Франківського драмтеатру.
# 202.
ID: 7CUH21-29323
Назва проекту: Кроссекторальний проєкт «ВАСИЛЬ ЄРМИЛОВ 130»
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1870680
Запитувана сума від УКФ: 1819880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "ЄРМІЛОВЦЕНТР.АРТЛАБОРАТОРІЯ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт присвячений 130 річчю з дня народження видатного представника українського авангарду, генія художнього конструювання Василя Єрмилова. Проєкт передбачає низку активностей: мистецькі інтервенції в публічний простір Харкова, дослідження шрифтотворення в контексті проблематики українського авангарду, підготовку видання “Харківський конструктивізм”, театральний перформанс про культурне життя Харкова 1920-1930 рр., лекції з історії українського авангарду та воркшопи для дітей зі створення архітектурного об’єкту в публічному просторі. Проєкт привертає увагу до культурної спадщини через сучасні мистецькі практики. Маємо на меті популяризувати українську культурну спадщину заради формування спільних цінностей та сучасної української ідентичності.
# 203.
ID: 7CUH21-29360
Назва проекту: Старожитності Запорізького краю під ударом
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 566281.00
Запитувана сума від УКФ: 566281.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Запорізький обласний центр охорони культурної спадщини" Запорізької обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Запоріжжя, Запорізька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на популяризацію об'єктів археологічної спадщини Запорізької області, які перебувають під загрозою внаслідок російської агресії, шляхом створення відповідної інформаційно-просвітницької платформи та оцифрування наукових відомостей щодо них
# 204.
ID: 7CUH21-29366
Назва проекту: VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1990186.20
Запитувана сума від УКФ: 1970186.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Творча спадщина родини Марії Примаченко"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, Україна,
Опис проекту: VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO” - це діджитальний імерсивний музейний простір, в основі якого лежить віртуалізований мистецький доробок Марії Примаченко, сформований на базі оцифрованих унікальних експонатів державної колекції Національного музею декоративного мистецтва України та приватної колекції Фонду родини Примаченко. VR-музей передбачає створення архіву майстер-копій та цифрового фонду, розробку віртуальної візуалізації музею, web-версії та інтерактивних VR-додатків, адаптованих під різні види гаджетів. Таким чином, VR-музей “VSESVIT PRYMACHENKO” вперше презентуватиме творчий спадок Марії Примаченко, що досі не демонструвався на широку аудиторію, засобами новітніх інтерактивних технологій.
# 205.
ID: 7CUH21-29385
Назва проекту: Історичні пам'ятки. Фортеці і замки України
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2025300
Запитувана сума від УКФ: 1995300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий дім «Портал»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає збереження та популяризацію 46 фортець та замків України (від найзнаменитіших і найкраще збережених до маловідомих чи майже зруйнованих, шляхом використання інновацій та новітніх практик до вивчення і відтворення. Результати проєкту: (1) ілюстрована книжка-мандрівка українськими твердинями “Фортеці та замки України” з яскравим зображенням збережених та пергаментными прозорими листами для реконструкцій зруйнованих замків, а також QR кодами з посиланням на аудіогіди та опис твердинь на web-платформі; (2) унікальний комплексний Аудіогід з 46 розділами під кожен замок та фортецю окремо за участю провідних українських істориків. (3) унікальна “Мапа українських замків”; (4) web-платформа “Історичні пам’ятки”.
# 206.
ID: 7CUH21-29439
Назва проекту: Пісенна душа України. Шестидесятник Леопольд Ященко (1928-2016) та його етнографічний хор "Гомін"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2100000
Запитувана сума від УКФ: 1700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фундація Героя України, академіка П.Т.Тронька"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Дослідження, збереження, увічнення, популяризація культурної спадщини лауреата Шевченківської премії, видатного громадського діяча-шістдесятника, композитора, вченого-фольклориста, диригента Леопольда Ященка (1928-2016), його легендарного Етнографічного хору «Гомін» – справа національної ваги, як і підтримка, плекання любові нових поколінь українців до рідної пісні. Академічний науковий підхід до збору, фіксації, архівування, поширення інформації у проекті поєднується із використанням сучасних ІТ-методик і нових форм популяризації нематеріальної культурної спадщини. Будуть створені два книжкових науково-популярні видання (колективна монографія і Фронтовий пісенник) та потужна цифрова інтернет-платформа з онлайн-світлицею (віртуальними архівом, аудіобібліотекою). Також передбачається проведення активностей наживо, насамперед для інклюзивних категорій населення, а також бійців ЗСУ, що перебувають на лікуванні, реабілітації.
# 207.
ID: 7CUH21-29506
Назва проекту: Український співаник: джерела живої спадщини
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1530809.00
Запитувана сума від УКФ: 1530809.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Одеська національна наукова бібліотека
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Проєкт поєднає різні сфери креативних індустрій, зокрема бібліотечну справу, аудіовізуальне мистецтво, концертну діяльність, нові медіа, а також наукову сферу з метою презентації культурної, історичної та естетичної цінності української народної музичної спадщини, стимулювання її дослідження та популяризації серед широкої аудиторії. Змістом проєкту є творче опрацювання раритетного видання “Український співаник: 100 пісень з нотами”, виданого відомою одеською друкарнею Юхима Фесенка в 1904 році, примірник якого зберігається у фондах Одеської національної наукової бібліотеки як частина приватної книгозбірні видатного українського бібліографа, лексикографа, етнографа, громадського діяча Михайла Комарова (1844-1913), 180-річчя від дня народження якого відначається в 2024 році на загальнодержавному рівні.
# 208.
ID: 7CUH21-30023
Назва проекту: “КульТурУм”
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 692850.00
Запитувана сума від УКФ: 692850.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Світ компетенцій»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Умань,
Опис проекту: «КульТурУм» – кроссекторальний проєкт з вивчення та популяризації культурної спадщини Уманщини. «КульТурУм» – скорочення від «культура і туризм Умані». Проєкт передбачає створення та реалізацію комплексу просвітницьких заходів для мешканців Уманської громади різних вікових категорій (в тому числі ВПО), які спрямовані на вивчення історії, культурної спадщини, туристичних принад громади, підвищення зацікавленості до історії рідного краю, а також закладення основ для подальшого створення мережі амбасадорів міста. В межах проєкту заплановано широкий спектр різноманітних активностей – лекторії, екскурсії, квести, майстеркласи тощо. Також для ширшого охоплення аудиторії буде розроблено цифровий продукт – двомовна онлайн екскурсія.
# 209.
ID: 7CUH21-30125
Назва проекту: Інформаційно-бібліотечний простір при музеї Федоровича та літературний сад Дарії Віконської
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 1901510
Запитувана сума від УКФ: 1861510
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Гримайлівська селищна рада
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Вікно Тернопільська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає трансформацію кімнат сільської бібліотеки, яка зазнала матеріальних втрат у зв'язку з утилізацією російськомовної та пропагандистської літератури (¾ фонду) після повномасштабного вторгнення Росії, в сучасний інформаційно-бібліотечний простір. Створити для простору доступ до інтернету, оснащені для роботи місця, базовий фонд електронних книг, ігрову зону та власний сайт, що міститиме твори родини Федоровичів та інших суспільно-політичних діячів, пов’язаних із с. Вікно; історичну, мистецтвознавчу літературу про килимарство у Вікні з фотографіями виробів, та ботанічний Літературний сад Дарії Віконської з можливістю імерсивної мандрівки садом.
# 210.
ID: 7CUH21-30301
Назва проекту: Іконописна школа Помонят: збереження традицій та культурний розвиток громади
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 751556
Запитувана сума від УКФ: 713556
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Ти - Медіа»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: село Помонята, Івано-Франківська область, Львів,
Опис проекту: Сьогодні суспільство потребує згуртованості, усвідомлення своєї національної ідентичності. Вивчення історії, сакральної спадщини предків допоможе осягнути велич української нації. До духовної спадщини українців належить іконопис. В кожному регіоні іконопис мав свою особливість. Для жителів села Помонят тема іконопису є важливою частиної їхньої історії. Мета проекту – відновлення іконопису у селі, популяризація та ознайомлення громади з історіє рідного краю, національною духовною спадщиною. Під час реалізації проекту планується: відновлення школи іконопису, проведення майстер-класів, лекцій, дослідження історії іконопису у селі Помонята та в регіоні, виставка ікон місцевих іконописців та робіт учнів Центру іконопису, створення циклу подкастів «Іконопис як частина сакрального мистецтва України» (20 подкастів).
# 211.
ID: 7CUH21-30687
Назва проекту: HUTSULIA ФРАНКА. 3D ВИМІР
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2048000.00
Запитувана сума від УКФ: 2000000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ АСОЦІАЦІЯ МУЗЕЇВ ІВАНА ФРАНКА
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів, Львівська обл., с. Криворівня, Верховинський р-н., Івано-Франківська обл.,
Опис проекту: “HUTSULIA ФРАНКА. 3D ВИМІР” - це інноваційний проєкт промоції культурної спадщини Гуцульщини та літературного спадку Івана Франка. Вперше в Україні на прозові тексти “Гуцульського триптиху” Франка ми створюємо унікальний цифровий продукт – серію аудіофільмів з технологіями 3D звуку. Ці оповідання ніколи не були драматизовані – «Терен у нозі», «Гуцульський король» та «Як Юра Шикманюк брів Черемош» стануть у 100-річчя аудіодрами, яке відзначає світ в 2024 році – сьогодні, в час війни, важливими меседжами української ідентичності, які показують шлях перемоги Світла над темрявою. Аудіофільм “Терен у нозі” презентуємо в “Планеті кіно” у форматі 3D звуку до дня народження Івана Франка. Цифрові імерсивні продукти (лендінг-сторінка, друковане видання) будуть взаємодіяти з просторами музеїв Франка (Криворівня та Львів) та позитивно впливатимуть на аудіальний, освітній, туристичний та літературний сектори.
# 212.
ID: 7CUH21-30695
Назва проекту: Епічний геній та патріот України Панас Мирний
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2172453.19
Запитувана сума від УКФ: 1938981.19
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Сорочинський ярмарок»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Полтава, Полтавська область,
Опис проекту: Проєкт «Епічний геній та патріот України Панас Мирний» присвячений 175-й річниці від дня народження письменника, багата творча спадщина якого нині потребує сучасних підходів до збереження і популяризації та є актуальною в часи повномасштабного вторгнення росії в Україну. Метою проєкту є бажання привернути увагу до патріотичних наративів у творчості Панаса Мирного, його любові до рідної мови, його життєвого шляху як прикладу доброчесного служіння та сімейних цінностей. Результатом проєкту стане відеофільм про Панаса Мирного, ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена ювілею, та постановка акторами Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.В. Гоголя вистави за однією з кращих п’єс письменника – «Лимерівна».
# 213.
ID: 7CUH21-30741
Назва проекту: Олена Пчілка - мати українського націоналізму
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 2016120.00
Запитувана сума від УКФ: 1976120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: У проєкті ми прагнемо показати позбавлену міфів та совєцьких штампів історію України, розкривши біографію жінки, яка в часи, коли Україна була позбавлена державності, творила її незалежність. Хочемо відкрити широкій аудиторії багатогранну постать Олени Пчілки і показати її як відому культурну та громадсько-політичну діячку, феміністку, маму, законодавицю моди, письменницю, перекладачку, етнографку, першу жінку-академіка. Постать, яку ми знаємо лише за характеристиками «мама Лесі Українки» та «дитяча письменниця», була однією з головних діячів в нашій історії ХІХ- поч.. ХХ ст., і належала до числа тих, хто стояв у витоків державотворення. Така «некласична» презентація Пчілки є важливою складовою у формуванні національної свідомості та підтримці українського жіночого руху, а форма, яку ми обрали (мультимедійна експозиція, купольна багатокутова проекція) створить ефект занурення і привабить молоде покоління.
# 214.
ID: 7CUH21-30830
Назва проекту: "Райський сад Ганни Собачко-Шостак"
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 938534.00
Запитувана сума від УКФ: 938534.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «СПАДЩИНА.ЮА»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Кроссекторальний проєкт народжується на перетині освіти і мистецтва. Команда пропонує «Пізнавальну розмальовку для всієї родини» і залучення учасників проєкту та мешканців Києва до роботи над масштабним, життєствердним стінописом у публічному просторі - як нові і дуже ефективні способи дізнатись про творчість Ганни Собачко-Шостак, орієнтовані на представників різних аудиторій. Вперше питання популяризації акцентовано на підлітках ВПО зі східних областей України, які довгий час перебували під впливом культурних наративів російської пропаганди, і в умовах гібридної війни потребують усвідомлення приналежності до української культури. 12 учасників фокусгрупи віком від 11 до 20 років, серед яких бенефіціари Краматорського та Нижньодуванського хабів для ВПО, а також ВПО підопічні ОХМАТДИТ – відвідають екскурсії, проведуть власні міні-виставки, стануть учасниками майстеркласів, під час яких зануряться у фантазійну творчість народної художниці, доробок якої визнано унікальним явищем в історії світового мистецтва. Мета проєкту підсилена створенням тематичного інтернет-ресурсу та анімованого ролика. Довгострокові результати проєкту передбачають подальшу популяризацію знань про Ганну Собачко-Шостак та інших народних майстрів авангарду та модерну 20 ст., шляхом розповсюдження «Пізнавальної розмальовки для всієї родини» за кордоном, а також, поширення отриманих під час реалізації проєкту узагальнених практик та методів роботи просвітницької платформи ГО Спадщина ЮА- серед загальноосвітніх навчальних закладів усіх ступенів, закладів позашкільної та початкової мистецької освіти.
# 215.
ID: 7CUH21-31156
Назва проекту: Створення концепції культурного центру імені Миколи Леонтовича
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 803547
Запитувана сума від УКФ: 803547
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Відродження" Новотроїцької територіальної громади
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Покровськ,
Опис проекту: В місті Покровську практично в автентичному стані збережений будинок колишнього залізничного училища Міністерства народної освіти, в якому викладав Микола Леонтович, автор всесвітньовідомої культурної візитівки України – «Щедрика». Будівля належить одному із структурних підрозділів залізниці, але існують плани в майбутньому утворити на базі нього культурний центр імені Миколи Леонтовича. Першим кроком до цієї мети є створення концепції, в якій було б відображене наповнення цього культурного центру. Для цього плануємо створення робочої групи з числа представників архітекторів, краєзнавців, дизайнера, музейників, культурологів, діячів культури та громадських активістів. Створення цього культурного продукту дасть можливість представити громадськості у відкритому доступі концепцію для обговорення, подальшого формування, можливого доповнення та уточнення, а після Перемоги - для пошуку шляхів впровадження. Також плануємо створити 3-Д модель будівлі та проморолік з субтитруванням декількома мовами.
# 216.
ID: 7CUH21-31351
Назва проекту: Етнолаболаторії
Лот: ЛОТ 2. Кроссекторальні проєкти зі збереження культурної спадщини
Загальний бюджет проекту: 887106.00
Запитувана сума від УКФ: 887106.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Фонд культурної спадщини "Оберіг"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Збараж, Тернопільська область,