Реєстр програми Культура без бар'єрів

#
ID
Назва проекту
Рейтинг
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
1.
ID: 5INC11-07252
Назва проекту: «Світло в темряві»: інклюзивна вистава
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 785903.22
Запитувана сума від УКФ: 785903.22
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов»
Міста реалізації: м. Запоріжжя,
Опис проекту: 22 актора інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості», 9 з яких - люди з інвалідністю, маломобільні, на інвалідних візках, за підтримки та участі фахівців та волонтерів візьмуть участь у культурній та суспільній діяльності, шляхом створення культурно-мистецького продукту – відео версії театральної вистави «Світло в темряві» з сурдоперекладом та англійськими субтитрами, що презентує таланти акторів з інвалідністю та, яку можна переглянути у відкритому доступі в Інтернеті. "Світло у темряві" - це сильна драма про жителів одного двору. Життєва ситуація кожного з них зачіпає такі соціальні теми, як: насильство в сім'ї, самотність підлітків, алкогольна та наркотична залежність, евтаназії. Головна героїня Діана - дівчина на інвалідному візку, яка наймає собі в помічники харизматичного Кирила. Початковий розбрат між героями переростає в дружбу і далі в щось більше. Всі герої п'єси знаходять шляхи для реалізації своїх бажань і прав, виходячи з мороку свого життя на світло. Під час реалізації проєкту, у колективній творчості, театральна сцена стане місцем для розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю, їх соціальної адаптації та самовираження, що поліпшить сприйняття громадськістю, подолає стереотипи та стимулює суспільну цікавість до інклюзивного мистецтва.
2.
ID: 5INC11-27724
Назва проекту: Вистава без бар'єрів «ПОЛОН»
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 797275
Запитувана сума від УКФ: 797275
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Патріотичний театр "Арт-Фронт
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Громадською організацією “Патріотичний театр “Арт-Фронт”, заснованою відповідно до Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», буде створена вистава без бар’єрів “ПОЛОН” за книгою “ФУГА “119”, автора Ігоря Михайлишина, добровольця батальйону “Донбас”, який після “Іловайського котла” 119 днів провів у ворожому полоні. Вистава в інноваційному жанрі “без бар’єрів” передбачає інтерактивний простір, де глядачі будуть не пасивними спостерігачами, а безпосередніми учасниками дійства. Проектом передбачено 5 показів вистави, що супроводжуватимуться трансформаційними тренінгами з елементами “форум-театру”. Виконавцем однієї із головних ролей у виставі та керівником проекту виступить голова ГО “Патріотичний театр “Арт-Фронт”, особа з інвалідністю внаслідок війни - Ігор Кирильчатенко.
3.
ID: 5INC11-06992
Назва проекту: Створення інклюзивного мистецького простору "Арт-кав'ярні "Старе місто"
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 590900
Запитувана сума від УКФ: 570900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Соціальне підприємство "Інклюзивна кав'ярня "Старе місто".
Міста реалізації: Луцьк, Луцьк,
Опис проекту: Метою інклюзивного арт-простору «Арт-кафе «Старе місто» є реалізація творчого потенціалу людей з ментальною та іншими видами інвалідностю та створення мистецького продукту разом з професійними митцями. Ідея полягає в тому, щоб в цьому креативному просторі молодь з інвалідністю разом зі своїми ровесниками могли займатися живописом, ліпкою, представляти свої твори на літературних, музичних, творчих вечорах. Оскільки локація, де знаходиться інклюзивна кав'ярня має історичне і культурне значення, проект передбачає реалізацію мистецьких інновацій та проведення театралізованої екскурсії для інклюзивної аудиторії а також за участі людей з інвалідністю. Результатами проекту будуть: виставка- ярмарок виготовлених картин та інших виробів, фотовиставка, художні твори переможців літературного конкурсу, театралізована екскурсія по Луцькому замку, відеофільм театралізованої екскурсії.
4.
ID: 5INC11-06580
Назва проекту: Колекція одягу "Емпатія" - меседж для суспільства від підлітків з вадами слуху
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 644364
Запитувана сума від УКФ: 644364
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Петренко Ірина Вікторівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Колекція одягу «Емпатія» - це відверта «розмова» про проблеми сучасних підлітків з інвалідністю: секс, кохання, дружбу, пошук себе, насилля та булінг. За допомогою кравецької майстерності та розроблених принтів, за підтримки професіональних фахівців та менторів, нечуючи підлітки створять колекцію сучасного одягу із змістом (10 образів / 20 одиниць одягу). Колекція стане дієвим засобом для привернення уваги суспільства до соціально важливих тем і проблем. Попри відчутні зміни у ставленні до людей з інвалідністю та переосмислення потенціалу їхніх творчих здібностей та прагнень, в Україні досі помітний брак освітніх проектів та творчих платформ, які б домотали втілювати мрії та актуалізували інтереси нечуючих підлітків в царині моди та дизайну. Ми ставимо за мету: • надати підліткам з втратою слуху конкурентні знання у напрямку моду та дизайну одягу; • продовжувати руйнувати комунікативні бар’єри; • надати учасникам необхідні базові навички для самостійного просування власних творчих ініціатив на рівні людей без інвалідності; • створити якісне підґрунтя для можливості отримання ними азів професії, професійної освіти та подальшої творчої реалізації у власному бізнесі. В межах проєкту «Емпатія», який вже має свою передісторію, учасники стануть авторами та безпосередніми виконавцями, які створять та відшиють спільну соціально-значущу капсульну колекцію одягу, що транслюватиме суспільству важливі меседжі. Актуальний культурний продукт дозволить наочно продемонструвати, що втрата слуху не перепона для втілення найсміливіших задумів та стане прецедентом для презентації та широкої промоції створеної колекції одягу зі змістом в рамках масштабної модної події ODESSA FASHION DAY.
5.
ID: 5INC11-26926
Назва проекту: Митцем може стати кожен хто хоче і має що сказати суспільству.
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 791847.00
Запитувана сума від УКФ: 787747.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Спілка батьків молоді з інвалідністю «Перспектива»
Міста реалізації: місто Черкаси,
Опис проекту: Проєкт «Митцем може стати кожен, хто хоче і має, що сказати суспільству» залучає 20 членів аматорського театрального колективу «Рампа», в тому числі 14 осіб з інвалідністю, до інклюзивної мистецької освітньої програми, надає можливість отримати знання і навички з акторської майстерності, хореографії та вокалу у справжніх фахівців. Проект передбачає залучення людей з інвалідністю в якості учасників і виконавців, долучає до процесу творення культурного продукту на рівні людей без інвалідності і дає уявлення про творчу професію актора. Творчим та інтелектуальним результатом проєкту буде вистава на сцені театру, що має розкрити таланти акторів, та відео-версія вистави, з перекладом українською жестовою мовою.
6.
ID: 5INC11-32022
Назва проекту: Домалюй промінчик зірочці
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 517506
Запитувана сума від УКФ: 515906
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Фізична особа-підпримець Медведєва Олена Анатоліївна
Міста реалізації: м. Рівне та Рівненська область,
Опис проекту: "Домалюй промінчик зірочці" – інклюзивний проект спрямований на залучення дітей з інвалідністю до створення культурно-мистецьких продуктів: книги, каталогу малюнків, пластилінової відео анімації та виставки художніх робіт у форматі творчого опікунства. Де творчими опікунами виступають відомі митці Рівненщини. Проект має на меті подати приклад залучення дітей з інвалідністю до творення культурних продуктів, їх творче зростання під менторством професійних митців, а також продемонструвати інклюзію в дії. Надзвичайно важливою реалізація проекту є для людей, які будуть опосередкованими спостерігачами, адже з нашого попереднього досвіду ми помітили, що саме такі практики змінюють ставлення до людей з інвалідністю і до їх ролі в суспільстві
7.
ID: 5INC11-02353
Назва проекту: Образ воїна
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 814974
Запитувана сума від УКФ: 796974
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДОКНОУТФІЛМС"
Міста реалізації: Київ, Львів, Дніпро, Миколаїв,
Опис проекту: Образ воїна – це мультидиспиплінарний інклюзивний арт проєкт, що передбачає на першому етапі проведення серії художніх майстер-класів відомого художника та волонтера Лева Скопа для воїнів АТО/ООС, що отримали інвалідність внаслідок участі в захисті держави. Майстер-класи у формі арт-терапії проводитимуться у культурних та ветеранських осередках Києва, Львова, Дніпра та Миколаєва. На другому етапі передбачено проведення комбінованої виставки наживо у залах Київської фортеці та онлайн, на якій будуть представлені найкращі роботи воїнів з інвалідністю та створена паралельно добірка соціальних відео, що на прикладі проєкту стимулюватимуть людей з інвалідністю бути відкритими світу, бути готовими братися за щось нове навіть після отримання інвалідності. Водночас, для ширшої аудиторії відео популяризуватимуть волонтерство та цивільну допомогу військовим з інвалідністю та ПТСР.
8.
ID: 5INC11-03592
Назва проекту: Я так бачу
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 795120
Запитувана сума від УКФ: 795120
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: «Зростаймо здорові»
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: «Я так бачу» - збірка анімаційних фільмів створена дітьми з інвалідністю на вірші сучасних українських поетів та поеток. Створити фільми дітям допомагає професійна команда на чолі з режисером анімації Анатолієм Лавренішиним та художницею Альоною Науменко.
9.
ID: 5INC11-06568
Назва проекту: Короткометражний фільм "Спліт сердець"
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 799467
Запитувана сума від УКФ: 799467
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Оніщенко Ксенія Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає створення, розповсюдження та адаптацію для інклюзивної аудиторії короткометражного фільму "Спліт сердець" (хронометраж 25 хв.) - першого українського фільму, де головні ролі виконають зразу двоє акторів з інвалідністю - Григорій Гришкан та Оксана Кононець. Фільм розкриє тему кохання, вибору та замкненості світу людей з інвалідністю, в який часто буває важко потрапити людям без інвалідності.
10.
ID: 5INC11-01025
Назва проекту: "Меж не існує!"
Рейтинг: 252
Загальний бюджет проекту: 799532
Запитувана сума від УКФ: 783532
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша
Міста реалізації: Херсон, Кропивницький, Черкаси, Полтава, Дніпро, Кам'янське,
Опис проекту: «Меж не існує!» - проєкт, у межах якого планується гастрольний тур містами України (6 міст) унікальної вистави ХОАМДТ ім. М. Куліша «Каліка з острова Інішмаан» за п’єсою М. МакДонаха, в якій виконавцем головної ролі є актор з інвалідністю Віталій Пронько, виставка робіт художника з інвалідністю Армена Казаряна та «живі» творчі зустрічі головних героїв проєкту з глядачами. Головна мета Проєкту на прикладі двох реальних історій успіху людей із інвалідністю пропагувати широкому загалу месенджу, що меж не існує, ми створюємо їх самі!
11.
ID: 5INC11-31606
Назва проекту: Інклюзивна вистава «Маленькі принци»
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 388519.00
Запитувана сума від УКФ: 388519.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Комунальна бюджетна установа "Культурно- мистецький центр імені Івана Миколайчука"
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Інклюзивний перформанс «Маленькі принци» передбачає синтез засобів виразності притаманних театральній постановці та виставці-інсталяції у виконанні акторами-студійцями «Особливого театру». У проєкті візьмуть участь 22 учасника, з них 8 нормотипових та 14 дітей та молоді з інвалідністю. Завдяки інтерактивній формі виконавці та команда постановників мають на меті створення сприятливих умов для взаємодії та співтворення в інклюзивному мистецькому просторі. Завдяки репетиційному процесу та виступам учасники освоять особливості перформативного дійства, мистецтво пісочної анімації, ляльководіння, а головне – соціалізуються.
12.
ID: 5INC11-03492
Назва проекту: Міжнародний анімаційний воркшоп-фестиваль "Муля"
Рейтинг: 246
Загальний бюджет проекту: 789548
Запитувана сума від УКФ: 789548
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Шевченко Тамара Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Воркшоп-фестиваль “Муля” реалізує на практиці ідею про те, що завдяки мистецтву анімації можливості дітей з інвалідністю стають необмеженими. Мета - створити у Києві міжнародну платформу для спілкування і демонстрації умінь молодих аніматорів з усього світу, професіоналів і початківців із п’яти спеціалізованих закладів для дітей та молоді з інвалідністю. Для останніх режисери-мультиплікатори проведуть 3-денні майстер-класи. Готові роботи будуть оцінювати журі разом із надісланими роботами українських та іноземних анімаційних студій із Сербії, Ізраїлю, Хорватії, Італії etc. Переможці отримають нагороди, а учасники - унікальну можливість відвідати професійні зйомки мультфільму: на місці проведення фестивалю буде розташована знімальна станція, подібна на ту, що використовував Дісней. Як результат - 50 дітей з інвалідністю візьмуть участь у майстер-класах з анімації, відвідають культурну подію у Києві, представлять свої роботи на фестивалі, матимуть змогу опановувати професію аніматора протягом року.
13.
ID: 5INC11-28339
Назва проекту: Радіопрограма/подкаст «Генерація успішних людей»
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 666000
Запитувана сума від УКФ: 666000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Денисевич Ігор Петрович
Міста реалізації: Луцьк, Волинська область, Україна,
Опис проекту: Щотижнева радіопрограма на СіД FM, що включає також версією на найпопулярніших подкаст-платформах та відеоверсії у Facebook і Youtube. Автором та ведучим проєкту є людина з інвалідністю (незрячий), який буде запрошувати цікавих гостей з культурно-мистецької сфери або людей, які нею опікуються. Загалом у сезоні планується 20 таких інтерв’ю хронометражем до 60 хвилин кожне. Основними спікерами програм будуть знакові для Луцька та Волині постаті, що формують позитивний імідж нашого регіону для України. Проєкт наслідуватиме сучасні тренди якісного україномовного контенту, що вже став частиною нашої культури та ідентичності, паралельно підкреслюючи важливість залучення людей з інвалідністю до активного суспільного та культурного життя. Проєкт, завдяки його незрячому ведучому, покликаний зруйнувати сформовані в суспільстві стереотипи щодо людей з інвалідністю та подарувати їм можливість вибору, що зробить їх життя комфортнішим та більш незалежним.
14.
ID: 5INC11-02661
Назва проекту: "Розробка презентаційного пакету, зйомка тизеру та масштабна промокампанія ігрового фільму "МАСКА" та митців з інвалідністю"
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 824790
Запитувана сума від УКФ: 789790
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ліфер Тетяна Миколаївна
Міста реалізації: м. Київ, Україна, Київська область,
Опис проекту: "Розробка презентаційного пакету, зйомка тизеру та масштабна промокампанія ігрового фільму "МАСКА" та митців з інвалідністю"- проєкт, спрямований на підготовку до зйомок та популяризацію ігрового фільму «МАСКА» про неймовірну історію кохання попри фізичні вади, автором сценарію та виконавцем головної ролі якого є митці з ДЦП. Проєкт промотує позитивні приклади для наслідування та досягнення інклюзивного мистецтва в Україні, сприяє професіоналізації митців з інвалідністю та вихованню і повазі до їх прав і свобод у суспільства. В межах проєкту будуть проведені підготовчі роботи до зйомок, створені складно-постановочний тизер, презентаційний пакет фільму та мотивуючи промоматеріали і проведена масштабна промокампанія фільму та митців з інвалідністю.
15.
ID: 5INC11-05929
Назва проекту: Інклюзивно-культурний мистецький пленер «Твори без обмежень»
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 799138.0
Запитувана сума від УКФ: 783538.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Уманське міське товариство дружби із зарубіжними країнами
Міста реалізації: місто Умань, Черкаська область,
Опис проекту: Інклюзивно-культурний мистецький пленер «Твори без обмежень» - проект, який створить умови для рівної участі, рівного доступу та можливостей для культурного самовираження всіх художників, в тому числі осіб з інвалідністю. Шляхом співпраці з визначними митцями вони матимуть можливість презентувати свої таланти, отримали цінні уроки, відкрити рекреаційну силу регіону і прославляти Україну за її межами, презентуючи свої роботи під час виставок та у збірнику-виданні. Метою проекту є промоція інклюзивного мистецтва в українському суспільстві, розвиток інклюзивного туризму, розвиток потенціалу митців з інвалідністю, активне впровадження інклюзивного підходу до реалізації культурно-освітніх завдань, висвітлення краси Уманської МТГ через засоби образотворчого мистецтва, формування іміджу міста як культурно-освітнього, соціального, туристичного центру для всіх без обмежень.
16.
ID: 5INC11-01728
Назва проекту: ЗАСТИГЛІ СНИ
Рейтинг: 240
Загальний бюджет проекту: 793855
Запитувана сума від УКФ: 793855
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець ГРИНИШИН ГАЛИНА АНТОНІВНА
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Богородчани,
Опис проекту: Інклюзивна театральна вистава «ЗАСТИГЛІ СНИ» за мотивами снів людей з інвалідністю.
17.
ID: 5INC11-29021
Назва проекту: Підтримка молодих митців з інвалідністю у створенні інноваційної інклюзивної фотовиставки «Power of life»
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 989400.00
Запитувана сума від УКФ: 799400.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Інноваційні соціальні рішення»
Міста реалізації: м. Київ та Київська область, вся Україна,
Опис проекту: Інноваційна інклюзивна фотовиставка «Power of life» стане першим та поки єдиним в Україні інклюзивним культурним продуктом, який створено молоддю з інвалідністю у творчій синергії з митцями-менторами, які стануть викладачами професійних курсів з фотографії, графічного дизайну та ретушування фото. Головний меседж виставки до глядача полягає в тому, що сила до життя людини формується не лише завдяки, але й всупереч усім обставинам, завдячуючи лише силі та непокірності перешкодам людського духу. Кожну фотороботу буде супроводжувати наратив сили до життя героя фото – це певні афоризми та рецепти успіху, які кожного разу допомагають йти до нових перемог. Символічно, що авторами фото стануть люди з інвалідністю, яким не просто жити у сучасному світі, але, які силою свого таланту доводять, що мистецтво не має меж. У рамках проєкту щонайменше 60 творчих молодих людей з інвалідністю пройдуть навчання та напрацюють власні портфоліо на професійних курсах з «Художньої фотографії», «Графічного дизайну», «Художньої обробки та ретушування фото», які будуть адаптовані під освітні потреби людей з інвалідністю. Навчання та сертифікація в рамках проєкту сприятиме самозайнятості молодих митців з інвалідністю, у тому числі у сфері креативних індустрій, зокрема, на позиціях фотографів, графічних дизайнерів, ретушерів. Участь трендсетерерів українського культурного життя у якості моделей для фоторобіт сприятиме підтримці культурних продуктів, які актуалізують тему інклюзії та промотуватимуть безбар’єрне суспільство в українській спільноті.
18.
ID: 5INC11-29233
Назва проекту: "Претензія на виставу "СВОБОДА ВИБОРУ СВОБОДИ"
Рейтинг: 236
Загальний бюджет проекту: 896661
Запитувана сума від УКФ: 896661
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Спілка матерів дітей та дорослих осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних та фізичних порушень м. Києва «Сонячний промінь»»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Ідея проекту була запропонована актором Народного аматорського театру-студії «Паростки», який має синдромом Дауна, - під керівництвом висококваліфікованої мультидисциплінарної команди (драматург, художник, хореограф, композитор, музикант, вокаліст, режисер, дизайнер, костюмер і т.д.) та з використанням сучасних мультимедійних технологій на основі власних ідеї та ідеї своїх колег створити драматургію та реалізувати виставу. Це є фаховий підхід в реалізації мистецького продукту за участі особливих акторів, на основі їх думок та світобачення, де не професійні люди використовують особливих митців, а особливі митці, задля своєї реалізації використовують професіоналів
19.
ID: 5INC11-28826
Назва проекту: "Інклюзивний трамплін"
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 812244
Запитувана сума від УКФ: 799940
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець Кочкаров Юрій Володимирович
Міста реалізації: Дніпропетровщина, Одещина, Полтавщина, Київщина, Чернігівщина, Миколаївщина, Львівщина, Житомирщина, Черкащина, Вінниччина, Тернопільщина, Кіровоградщина, Рівненщина, Хмельниччина, Донеччина, та Чернівецька область.,
Опис проекту: «Інклюзивний трамплін» - це проект, який ставить за мету дати потужний поштовх для митців з інвалідністю, які тільки почали творити або ж які мали значну перерву у творчості через стан здоров’я, через те що виконували військовий обов’язок і не могли творити, через інші причини. Для таких митців ми допоможемо поставити перші виставки, презентації, прем’єри з півночі до півдня, зі сходу до заходу країни і закарбуємо все це у 16-ти документальних веб-фільмах, які опублікуємо на медіаплатформах, безкоштовно будемо розповсюджувати телекомпаніям і на спеціально створеній медіаплатформі для митців з інвалідністю www.disabilityarts.com.ua Ця платформа була створена нашою командою в 2021 році в рамках проекту «Особливі митці від териконів до Карпат» і незважаючи на завершення проекту, майданчик продовжує успішно функціонувати, що говорить про сталість ідеї, розвитку мистецтва людей з інвалідністю. На цій платформі митці з інвалідністю можуть безкоштовно створити акаунт, завантажити свої твори і просувати їх. Завдяки цим інструментам митцями з інвалідністю зацікавлюються заклади культури і ЗМІ, адже їх починають запрошувати на культурні заходи, на радіо, телебачення і пишуть про них у газетах. Звітне відео минулорічного проекту https://youtu.be/9znhA2MnLhM
20.
ID: 5INC11-05894
Назва проекту: Цикл програм про людей з інвалідністю "Культурний талант Карпат".
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 756366
Запитувана сума від УКФ: 726366
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Закарпатський Фонд Підтримки Підприємництва "ТЕС Фонд"
Міста реалізації: м. Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: Представлений проект порушує питання наявних проблем у культурному житті інвалідів та способів мінімізації їх впливів, у тому числі, за безпосередньої участі самих інвалідів. Головною метою проєкту є створення умов для самореалізації творчого потенціалу людей з інвалідністю та підняття питання про безбар'єрність у культурі. Результатами проєкту є: проведення фестивалю людей з інвалідністю та обрання переможців, з якими буде створено відеоконтент про конкурс «Культурний талант Карпат», круглий стіл «безбар’єрність у культурі» присвячений підвищенню уваги органів державної влади та громадськості до проблемних питань та потреб людей з інвалідністю.
21.
ID: 5INC11-31391
Назва проекту: Орфей і Еврідіка
Рейтинг: 228
Загальний бюджет проекту: 874980
Запитувана сума від УКФ: 799980
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ГО “Перформативний простір”
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Переосмислення давньогрецького міфу «Орфей і Еврідіка» засобами перформативного мистецтва та інклюзивного театру. Звертаючись до античного міфу «Орфей і Еврідіка» ми намагаємося наблизитися до кращого розуміння сучасності через більш глибокий розгляд вічних цінностей та константи буття. Ми використовуємо орфічний сюжет для осмислення проблем інтеграції людей з інвалідністю та виявлення рішень для їх подолання. Орфей знайомиться з Еврідікою, в зовсім протилежних від романтичних, обставинах. Автомобіль, за кермом якого знаходиться Орфей, виїжджає на пішохідну зону та ініціює дорожню аварію. На щастя, постраждалих в цій аварії не багато, лише дівчина на ім`я Еврідіка. Розгублений та наляканий Орфей відвозить дівчину в лікарню, де виявляється що вона незряча. Так підземне царство, де Орфей шукав свою Еврідіку, перетворюється на звичайну міську лікарню, в стінах якої зароджується стосунки між незрячою Еврідікою та Орфеєм, який намагається віднайти спокуту. Та чи зможе Орфей втриматися від спокуси та не обернутися до Еврідіки, яку він везе додому? Чи зможе він втриматися та не відволіктися від дороги, коли він везе незрячу людину?
22.
ID: 5INC11-00912
Назва проекту: Відеоконцерт Лайоша Молнара «Ой зійшла зоря»
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 730389.00
Запитувана сума від УКФ: 730389.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Ханас Володимир Васильович
Міста реалізації: Львів, Луцьк, Тернопіль, Кременець, Збараж, Тернопіль, Теребовля, Чортків, Ланівці,
Опис проекту: Сприяти дотриманню культурних прав людей з інвалідністю та забезпечення їх участі у відродженні традиційного українського мистецтва – лірництва – шляхом створення та запису у 9 різних локаціях тематичного відеоконцерту «Ой зійшла зоря» з 15 пісень у виконанні українського незрячого лірника Лайоша Молнара. Відеоконцерт буде присвячено історії українського лірництва від зародження до сьогодення та оприлюднено в мережі Інтернет.
23.
ID: 5INC12-31035
Назва проекту: Твори без обмежень!
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 795100
Запитувана сума від УКФ: 775580
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Центр мистецтв «Світ молодим»
Міста реалізації: Київ, Ізмаїл, Рівне, Житомир,
Опис проекту: Проект спрямовано на розвиток творчого потенціалу молодих митців з інвалідністю задля розширення їх можливостей для створення нового інклюзивного культурного продукту, промоцію свободного доступу людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в Україні та вихованню поваги до прав людей з інвалідністю в українському суспільстві
24.
ID: 5INC11-03566
Назва проекту: Незрячі, які змінили світ
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 584500
Запитувана сума від УКФ: 584500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Міста реалізації:
Опис проекту: Метою проекту є поширення інформації про можливості незрячих у різних сферах життя людства на прикладі видатних незрячих, які досягли успіху і визнання у всьому світі, зробивши вагомий внесок у розвиток освіти, науки, культури чи мистецтва. Проект передбачає видання комбінованої книги у трьох форматах (плоскодрукованому, рельєфно-крапковому шрифтом Брайля та в уадіоформаті), яка міститиме зібрані історії про відомих незрячих людей різних епох та країн. Це дасть можливість громадськості більше дізнатись про незламну силу духу і можливості незрячих особистостей, а незрячим людям більше повірити у свій потенціал, надихнувшись позитивними прикладами.
25.
ID: 5INC11-06679
Назва проекту: Ток-шоу "Мистецтво без меж"
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 595280
Запитувана сума від УКФ: 595280
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Інформаційне агентство "МЕДІА-ІНФОРМ"
Міста реалізації: Одеса та Одеська область, Україна,
Опис проекту: Автором і ведучою телепередачі буде Анна Нівня, єдина в Україні і друга в Європі незряча телеведуча, кандидат філософських наук. Ток-шоу з участю людей з інвалідністю (музикантів, художників, письменників і под.) та експертів (психологів, культурологів). В ході програми буде відбуватися: - презентація та просування продуктів творчості митців з інвалідністю; - обговорення проблем, з якими митці з інвалідністю зтикаються в ході своєї творчої та професійної діяльності; - Висвітлення особливостей світосприйняття людей з інвалідністю та впливу цих особливостей на їх творчість; Обговорення питань самооцінки та мотивації; Порушення тем емпатії та толерантного діалогу. хронометраж 45 хв. Разом планується створити 8 програм.
26.
ID: 5INC11-05365
Назва проекту: Всеукраїнський фестиваль «Співочі руки»
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 498300.00
Запитувана сума від УКФ: 478300.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: «Співочі руки» - всеукраїнський фестиваль, присвячений Міжнародному дню жестової мови. Реалізація проекту із залученням юних виконавців з порушеннями слуху з різних куточків України – крок до створення відкритого мистецького простору. Проект сприятиме розвитку гармонійного та толерантного суспільства в інтересах не лише громади індустріального міста Запоріжжя, а й України. Захід забезпечить реалізацію права громадян на свободу творчості. Фестиваль – це майданчик для спілкування творчих особистостей, обміну думками, ідеями, а також розвитку дітей та молоді з порушеннями слуху й іншими особливостями розвитку.
27.
ID: 5INC11-31730
Назва проекту: Шлях до любові
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 751770
Запитувана сума від УКФ: 721770
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Житомирський державний університет імені Івана Франка
Міста реалізації: місто Житомир,
Опис проекту: Інноваційне видання "Шлях до любові" з використанням технологій доповненої реальності міститиме твори студентів з інвалідністю Житомирського державного університету імені Івана Франка, зокрема: "Євангеліє у віршах", "Ціна душі людини" та інші. Презентацією книги слугуватиме інклюзивна вистава-перформанс, до якої будуть залучені студенти з інвалідністю. Реалізація проекту сприятиме соціалізації та професіоналізації учасників, продемонструє образ інклюзивного "суспільства для всіх" і слугуватиме прикладом мистецької самореалізації молоді з інвалідністю. Очікуваним результатом проекту є створення друкованого, електронного та аудіоваріантів книги, що міститимуть QR-коди з посиланнями на аудіо- та відеоматеріали презентації.
28.
ID: 5INC11-02227
Назва проекту: Сезон яблук
Рейтинг: 207
Загальний бюджет проекту: 799170
Запитувана сума від УКФ: 799170
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Замрій Оксана Миколаївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Сезон яблук – це мотиваційний короткометражний анімаційний фільм для сімейного перегляду в казковій стилістиці. Ідея фільму полягає в тому, що не треба чекати на своє щастя, а треба брати долю в свої руки. Оксана Замрій – авторка фільму – є втіленням цього принципу. Оксана має інвалідність 2 групи, при цьому живе повноцінним життям. Вона має сім’ю, є мамою. Оксана є режисеркою-аніматоркою і на рівних конкурує на ринку праці. Єдине, за довгі роки праці виконавицею-аніматоркою над чужими проектами, Оксана так і не отримала змоги зняти власний авторський анімаційний фільм. Хоча виношувала ідею фільму «Сезон яблук» вже дуже давно. Програма Культура без бар’єрів – це шанс для Оксани Замрій створити авторське кіно, що має фестивальний потенціал і зможе просунути Україну в світі, та заявити про себе як про самобутню авторку та режисерку анімаційних фільмів.
29.
ID: 5INC11-26438
Назва проекту: Старовинні українські традиційні обряди у сучасному інклюзивному художньому мистецтві та сьогоденні
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 7878485.00
Запитувана сума від УКФ: 787485.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Київська організація людей з інвалідністю, учасників АТО з інвалідністю "СОТИ"
Міста реалізації: м. Київ, смт. Бабинці, Бородянський район Київської області,
Опис проекту: Проєкт «Старовинні українські традиційні обряди у сучасному інклюзивному художньому мистецтві та сьогоденні» - це створена художником з інвалідністю інклюзивна експозиція із дванадцяти картин, написаних олією на полотні на тему старовинних українських обрядів, а також його бачення застосування цих обрядів у сучасному житті. Експозиція буде створена також в електронному вигляді з перекладом на українську жестову мову та субтитрами українською та англійською мовою. Крім того, буде створено опис картин більш простою мовою для розуміння людей з ментальною інвалідністю. Також буде надруковано брошуру-альбом із написаними художником з інвалідністю дванадцятьма картинами, у тому числі шрифтом Брайля для можливості використання людей із вадами зору. Паралельно зі створенням картин буде розроблений комплекс інклюзивних відео занять художнього профорієнтаційного спрямування для осіб, в тому числі осіб з інвалідністю, які хотіли б придбати професію, пов'язану з мистецтвом і творчістю і тепер мають можливість освоєння базового курсу з такого виду мистецтва як художня творчість та спробувати власні сили, отримати основи знань та базових умінь для сучасної професії в області мистецтва. Відео заняття також будуть адаптовані для людей з обмеженими можливостями; передбачено переклад на українську жестову мову відео занять та субтитри на української та англійської мовах. А для набуття практичних навичок передбачено виготовлення атрибутики обрядів, адаптоване для людей з інвалідністю.
30.
ID: 5INC11-07090
Назва проекту: Відео-альбом пісень Сергія Летучого
Рейтинг: 184
Загальний бюджет проекту: 796900
Запитувана сума від УКФ: 796900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Тягнирядно Сергій Сергійович
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Відео-альбом пісень Сергія Летучого в якому Сергій Летучий з командою створить коцептуальний альбом заснований на його піснях. Кожна пісня буде мати студійне музичне відео.
31.
ID: 5INC11-03017
Назва проекту: Жити на рівних
Рейтинг: 171
Загальний бюджет проекту: 642000.00
Запитувана сума від УКФ: 599000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Підприємство "ІнтролігаТОР" Черкаська обласна організація "Громадська організація людей з обмеженими можливостями"День"
Міста реалізації: місто Черкаси,
Опис проекту: Кожна людина особлива, а люди з обмеженими можливостями не обмежені в прагненні творити, мислити, досягати успіхів в різних галузях людської діяльності. Багато, що залежить від волі й віри в себе. Наявність інвалідності не повинна бути причиною нерівності та ізоляції від суспільства. Підтримка якісних інноваційних проектів, у яких митці з інвалідністю є авторами, учасниками культурно-мистецьких проектів, що дає можливість бути інтегрованими у процесі створення культурних продуктів на рівні людей без інвалідності.
32.
ID: 5INC11-30296
Назва проекту: Український Рубаят
Рейтинг: 107
Загальний бюджет проекту: 440300
Запитувана сума від УКФ: 440300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Вінницька обласна друкарня, Вернигора Сергій Дмитрович, Вернигора Михайло Дмитрович
Міста реалізації: Вінниця, Київ,Черкаси, Чернігів, Суми, Полтава, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв,Одеса, Кропивницький, Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Чернівці., Вінниця, Київ,Черкаси, Чернігів, Суми, Полтава, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь, Запоріжжя, Херсон, Миколаїв,Одеса, Кропивницький, Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Чернівці., Черкаси, Чернігів, Суми, Полтава, Харків, Дніпро, Кривий Ріг, Маріуполь,Запоріжжя, Херсон, Миколаїв,Одеса, Кропивницький, Житомир, Хмельницький, Тернопіль, Рівне, Луцьк, Львів, Ужгород, Івано-Франківськ, Чернівці.,
Опис проекту: Мета проекту: показати, що митці з інвалідністю створюють духовні цінності і являються повноправними учасниками мистецького процесу в Україні.
ЛОТ 2. Мистецтво без бар’єрів
1.
ID: 5INC21-02170
Назва проекту: Тактильна адаптація вистав для глядачів Національної оперети України
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 899957.70
Запитувана сума від УКФ: 899957.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури "Київський національний академічний театр оперети"
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Проєкт «Тактильна адаптація вистав для глядачів Національної оперети України» базується на чотирирічному досвіді роботи з аудиторією, яка має порушення зору. Мета проєкту вдосконалити вже існуючу в театрі безкоштовну послугу «квиток з аудіодискрипцією» та зробити її ще зручнішою для цільової аудиторії. Для цього заплановано обрати п’ять різножанрових вистав театру та підготувати до цих вистав: аудіодискрипцію, тактильні книжки, які представлять декорації та костюми вистави, театральні програмки надруковані шрифтом Брайля та описовий тур до двадцяти вистав театру. Весь проєкт, який реалізовується протягом п’яти місяців, дозволить надавати послугу для глядачів з повним/частковим порушенням зору максимально комфортно, значна частина репертуару Національної оперети України стане доступнішою.
2.
ID: 5INC21-05824
Назва проекту: Торкатись дозволено
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 896352.5
Запитувана сума від УКФ: 896352.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний музей українського народного декоративного мистецтва
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мета проєкту “Торкатись дозволено” – зробити доступнішою для людей з порушеннями зору одну з найкращих колекцій творів декоративного мистецтва в Україні, яка зберігається в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва. Проєкт не тільки забезпечить фізичну та інформаційну доступність музею для цільової аудиторії, а й стане гарним корекційним елементом у реабілітаційній роботі тифлопедагогів. Музейники та залучені спеціалісти розроблять та апробують 5 тематичних освітніх програм, створять тактильні альбоми, встановлять у музеї 5 інтерактивних зон. Також, буде проведено тренінги з формування інклюзивних компетенцій у персоналу музею, а для забезпечення сталості, результати проєкту буде зафіксовано у методичному посібнику та поширено під час семінару.
3.
ID: 5INC21-06084
Назва проекту: Доступний музей онлайн: безбар'єрна колекція
Рейтинг: 279
Загальний бюджет проекту: 896130.00
Запитувана сума від УКФ: 896130.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальна установа «Одеський художній музей»
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Мета проєкту “Доступний музей онлайн: безбар'єрна колекція” створити інклюзивну медіа платформу, доступну для людей з порушенням зору та слуху. У результаті проєкту розробити та опублікувати у вільному доступі комплексну освітню програму для людей з інвалідністю зору та слуху, що складається з відео та аудіо матеріалів: лекцій жестовою мовою, аудіодискрипцій, мистецького словника жестів. Через комунікаційну стратегію популяризувати серед широкої аудиторії цінності толерантності та інклюзії. Підтримувати та розширити усталені міжінституційні зв'язки та партнерства, що склалися за роки співпраці. Через освітні проєкти для освітян підвищувати рівень обізнаності у сучасних методах інклюзивної освіти серед одеських музейників, підсилювати міжмузейну взаємодію.
4.
ID: 5INC21-00918
Назва проекту: Книга "Змінотворці: Історія руху людей з інвалідністю в Украні"
Рейтинг: 278
Загальний бюджет проекту: 898000
Запитувана сума від УКФ: 898000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ФОП Сачук Юлія Миколаївна
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Проект направлений на підвищення обізнаності людей з інвалідністю та без про історію розвитку українського руху спільноти з інвалідністю за свої права та важливість побудови безбар'єрного простору в країні через видання книги у доступних форматах про розвиток правозахисного руху людей з інвалідністю. Як результат проєкт допоможе формувати у людей з інвалідністю почуття приналежності до спільноти, гідності та мотивувати відстоювати невід'ємні права людей з інвалідністю. Результатом проєкту стане якісний інклюзивний культурний продукт, авторами якого є самі люди з інвалідністю.
5.
ID: 5INC21-07069
Назва проекту: Інклюзивна художня виставка світових та українських митців "Картини, що оживають"
Рейтинг: 277
Загальний бюджет проекту: 899720
Запитувана сума від УКФ: 899720
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Що, якби картина вийшла за рамку і стала скульптурою? Саме так зроблять 10 відомих світових і українських картин різних художніх напрямків на нашій виставці, де можна буде в буквальному сенсі доторкнутись до посмішки Мони Лізи. В результаті буде створено серію доступних для незрячих картин: тактильна картина, 3д-макет головного об'єкту/героя картини та звукове супроводження для передачі атмосфери. Завдяки цьому у незрячих буде сформовано найбільш повне уявлення про вигляд об'єктів, композицію картини та різницю основних художніх напрямків. Екскурсії будуть проводити незрячі гіди, а експозиція буде доступна для вільного ознайомлення в новому філіалі музею в темряві "Третя після опівночі" у Львові.
6.
ID: 5INC21-00856
Назва проекту: Інклюзивна імерсійна лялькова вистава «Сліпці»
Рейтинг: 275
Загальний бюджет проекту: 899587.80
Запитувана сума від УКФ: 899587.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ХАРКІВСЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧИЙ ЦЕНТР "ПУБЛІЦИСТ"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт «Сліпці» передбачає написання п’єси за мотивами п’єси Моріса Метерлінка «Сліпі» в сучасному перекладі, поеми Миколи Бажана «Сліпці», творчості та біографій поетів Розстріляного відродження, створення ляльок та власне постановки інклюзивної імерсійної лялькової вистави, доступної для незрячого глядача. Заплановано 4 покази вистави в місті Харків.
7.
ID: 5INC21-00922
Назва проекту: Чутлива спадщина
Рейтинг: 275
Загальний бюджет проекту: 898600
Запитувана сума від УКФ: 898600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "17"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Створити інклюзивну складову в оновленій експозиції Палацу Лозинського, який є основною виставковою філією ЛНГМ ім. Б.Г. Возницького, та представляє одне з найбільших та найвагоміших зібрань європейського мистецтва ХІХ–ХХІ ст. в Україні. Популяризувати колекцію музею серед нової аудиторії. Змінити загальноприйняте уявлення людей з інвалідністю про недоступність музеїв. Поділитись досвідом, мережею партнерів та запровадити сучасні методи розвитку інклюзії в музейному середовищі, підняти рівень обізнаності музейників, науковців та відвідувачів. Результатом стане адаптація виставкового простору Палацу Лозинського, шляхом створення тактильної експозиції за принципами доступності та універсального дизайну з супровідною інформацією та анотаціями шрифтом Брайля. Підвищення рівня освіти серед цільової аудиторії. Поява нової доступної локації на культурній мапі.
8.
ID: 5INC21-29248
Назва проекту: Інклюзивний маршрут культурною спадщиною Рівного
Рейтинг: 275
Загальний бюджет проекту: 804300
Запитувана сума від УКФ: 761300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Міста реалізації: Рівне,
Опис проекту: Проект покликаний надати доступ людям з порушеннями зору та слуху до української культурної спадщини через інклюзивний культурний маршрут в місті Рівне. Для створення інклюзивного маршруту буде використано інноваційні інструменти – 3D оцифрування, 3D моделювання, 3D друк макетів та розробка інформаційних матеріалів з шрифтом Брайля та жестовою мовою . В рамках проекту буде оцифровано сучасний стан важливих архітектурних пам’яток Рівного та створено візуалізації зруйнованих культурних об'єктів, що допоможе привернути увагу до збереження та популяризації локальної спадщини. Проект сприятиме підтримці культури інклюзії.
9.
ID: 5INC21-03095
Назва проекту: Документальна повість Олега Іваненка «С5: Неможливе – можливе!»
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 822680.00
Запитувана сума від УКФ: 807680.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю " Світ Успіху"
Міста реалізації: м.Бровари, м.Київ, Київська область, Україна,
Опис проекту: Документальна повість Олега Іваненка «С5: Неможливе – можливе!», людини з обмеженою мобільністю – історія подолання трагічних обставин життя з підліткового віку. Мета проєкту - показати, що у найскладніших обставинах людина може розвиватися, добиватися високих цілей і цікаво жити. Олег - успішний нотаріус, засновник ГО «Прагнення», голова ГО «Київська обласна асамблея інвалідів», депутат Київської обласної ради.   О.Іваненко - член Національної параолімпійської збірної з плавання. Встановив рекорд із тріатлону «Ironman», подолав протоку Босфор. У 2019 -  володар премії «Гордість України», підкоривши  Ла-Манш. Своєю книгою привертає увагу громадян до проблем людей  з інвалідністю, прагне активізувати діяльність громадських організацій, які імплементують інклюзію в життя українського суспільства.
10.
ID: 5INC21-05896
Назва проекту: Створення мотивуючої документальної вистави "Ти потрібен" для підлітків з інвалідністю, гастролі з цією виставою в містами України
Рейтинг: 271
Загальний бюджет проекту: 916944.71
Запитувана сума від УКФ: 899944.71
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Хмельницький обласний академічний музично-драматичний театр імені М. Старицького
Міста реалізації: місто Хмельницький та райони - Дунаївці, Кам'янець-Подільський., місто Івано-Франківськ, місто Чернівці, місто Львів, Місто Житомир, місто Миколаїв,
Опис проекту: Основна мета проєкту - створення Мотивуючої документальної вистави "Ти потрібен" для підлітків з інвалідністю, показ цієї вистави для підлітків з інвалідністю в різних районних та обласних центрах (конкретика є в детальному описі). Важливим етапом проекту є те, що на етапі створення вистави постійно відбуватимуться творчі зустрічі з підлітками з інвалідністю, таким чином, що підлітки стануть співтворцями отриманої вистави. Надалі, після кожної вистави (враховуючи і вистави на запланованих гастролях) відбуватиметься обговорення її з глядачами та психологом - членом команди проекту. Заради закріплення результатів від перегляду матеріалу прямою цільовою аудиторією проекту. Та заради моніторингу результатів проекту , для можливості внесення необхідних корективів та покращення вистави. В результатах ми очікуємо допомогти соціальній адаптації підлітків з інвалідністю за допомогою театрального мистецтва.
11.
ID: 5INC21-31475
Назва проекту: Дорога до мистецтва
Рейтинг: 270
Загальний бюджет проекту: 630490.74
Запитувана сума від УКФ: 630490.74
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація бібліотекарів Закарпаття"
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Основною метою проекту „Дорога до мистецтва” є створення інклюзивної освітньої програми зі створення сучасного аудіовізуального контенту для молоді з інвалідністю в м. Ужгород Закарпатської обл., що надасть можливість дітям та молоді з фізичними та ментальними захворюваннями розвивати та реалізовувати свої можливості, повністю або частково інтегруватися в суспільне життя. Результатами проекту стануть електронна адаптована методична інструкція зі створення сучасного аудіовізуального контенту для людей з інвалідністю, міні-мультстудія для людей з інвалідністю та їх соціальних працівників, мультфільм до 3-х хв. (Stop motion - створено з фотографій, глини, фарби , аплікації, декорації з картону та інших природніх матеріалів), комікс-розмальовка за мотивами мультфільму, а також вебрусурс - сайт "Way2Art"
12.
ID: 5INC21-06242
Назва проекту: Інклюзивна мистецька резиденція «Інклюзивний хаб у Луцьку»
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 927195.00
Запитувана сума від УКФ: 897195.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для включення дітей/ молодих людей з інвалідністю і без до культурних ресурсів через участь у інклюзивному мистецькому перформансі та навчити спеціалістів працювати з інклюзивними аудиторіями, використовуючи зарубіжний та український досвід . В рамках проекту буде організовано Мистецьку резиденцію на базі Інклюзивного Хабу «Простір дії» та проведено тренінги для спеціалістів з інклюзивних методик навчання музики, хореографії та театрального мистецтва; буде проведено Школу волонтера; буде проведено серію інклюзивних музичних та театральних занять, занять з рухової пластики, арт-терапевтичних занять, де спеціалісти зможуть апробувати теоретичний матеріал, а молоді люди з інвалідністю та без матимуть змогу одержати нові знання та навички, які вони застосують, створюючи музично-театральний інклюзивний перформанс. За матеріалами тренінгів буде створено дистанційний курс, який буде розміщений на сайті Інклюзивного хабу у вільному доступі. Діяльність інклюзивної мистецької резиденції передбачає такі напрями роботи як: апробація та впровадження нових та ефективних інклюзивних практик (закордонних та українських) в освітньо-мистецьке професійне середовище; створення сприятливих умов для соціалізації дітей та молодих людей з інвалідністю, шляхом розширення їх доступу до культурних ресурсів через участь у заняттях та інклюзивному мистецькому перформансі; створення навчального дистанційного курсу для підвищення кваліфікації працівників культурно-освітньої сфери.
13.
ID: 5INC21-31581
Назва проекту: 5D театр. Лісова пісня
Рейтинг: 268
Загальний бюджет проекту: 729684.92
Запитувана сума від УКФ: 729684.92
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Театрально-видовищний заклад культури "Київський академічний театр юного глядача на Липках"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект "5D театр. Лісова пісня" - це реалізація театральної інклюзивної вистави з урахуванням сприйняття незрячих, слабозорих глядачів та нормотипових реципієнтів за мотивами драми – феєрії Лесі Українки «Лісова пісня». Проект має на меті створити паритетний простір та надати рівні можливості відвідування театру, реалізувавши виставу формату театру відчуттів, в якому для передачі історії задіяна майже уся сенсорна система людини, окрім зору, тобто – слух, смак, нюх та тактильні відчуття.
14.
ID: 5INC21-31861
Назва проекту: Через творчість про біль
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 896520
Запитувана сума від УКФ: 871520
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ОБЛАСНА ВЕТЕРАНСЬКА СПІЛКА УЧАСНИКІВ АТО РІВНЕНЩИНИ"
Міста реалізації: м.Рівне, м.Львів, м.Житомир, смт.Клевань, Рівненська область, смт.,
Опис проекту: Проєкт «Через творчість про біль» має на меті створити умови для творчості учасників бойових дій з інвалідністю, з допомогою арт – терапії вивести їх з кризового психоемоційного стану, допомогти у формуванні життєво важливих умінь. В результаті реалізації проєкту з використанням розробленої методики, буде проведено 28 групових занять з арт-терапії для учасників бойових дій з інвалідністю, а рівень знань та навичок підвищать психологи та арт-терапевти, які надалі працюватимуть з ветеранами. Виставка допоможе привернути увагу суспільства до проблеми ветеранів війни, що є наслідком бойових дій, отриманих травм. Рекламна кампанія проєкту покликана популяризувати інклюзивне мистецтво, як засіб інтеграції людей з інвалідністю.
15.
ID: 5INC21-03621
Назва проекту: Fashion Inclusia 2.0
Рейтинг: 263
Загальний бюджет проекту: 884040
Запитувана сума від УКФ: 884040
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: FASHION INCLUSIA 2.0 - наступний етап унікальної програми сектору моди, завдяки якій учасники з інвалідністю отримають теоретичні знання і практичні навички в ключових професіях індустрії: візажист, стиліст, фотограф на бекстейджі Ukrainian Fashion Week. Завданням програми є не тільки теоретичний курс, в якому провідні фахівці в галузі та випускники попередньої програми проведуть лекції і семінари-практикуми з учасниками, але й практичний курс, що дозволить підготуватися до реальної роботи з підготовки моделей для показу, роботи в командах дизайнерів, зйомки подіумних фоторепортажів в рамках UFW. Програма стане поштовхом до професійного зростання, адже серед команди присутні ментори, які продовжать передавати знання в майбутніх проєктах.
16.
ID: 5INC21-31804
Назва проекту: Доступний театр. Казки
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 899619
Запитувана сума від УКФ: 899619
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Обласний комунальний заклад «Харківський театр для дітей та юнацтва»
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Проєкт «Доступний театр. Казки» — це низка заходів, що розширюють інклюзивну роботу Харківського театру для дітей та юнацтва шляхом: - створення інклюзивної вистави "Мандрівка Колобка" для дітей з віком розвитку 2-5 років, враховуючи дітей з інвалідністю, - адаптація та покази вже існуючих вистав театру дітям з інвалідністю, - навчання за темами «Віковий розвиток дитини та особливі потреби» для творчого складу театру, батьків, викладачів та митців міста та області Мета проєкту: розбудова інклюзивного суспільства, підтримка глядачів з інвалідністю та їх родин, виховання поваги та розуміння людей з інвалідністю. Цей проєкт є новим оптимізованим етапом проєкту «Доступний театр», що був розпочатий театром у 2021 році за підтримки УКФ. Головне гасло «Інклюзія – це для всіх» передбачає, що кожна дитина може долучитися до театрального мистецтва, бо фахівці театру враховують різні особливості сприйняття, коли створюють виставу.
17.
ID: 5INC21-21497
Назва проекту: Етноосвіта без бар’єрів
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 820898.51
Запитувана сума від УКФ: 802898.51
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад «Рівненський обласний центр народної творчості» Рівненської обласної ради
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Клевань, Рівненська область, Дубно, Рівненська область,
Опис проекту: Освітній курс для митців, що хочуть покращити/сформувати свої навички роботи з людьми з інвалідністю у контексті передачі знань з традиційного українського народного мистецтва. В ході проєкту передбачається: - створення освітньої програми, апробація її з 20 митцями з усієї України, що працюють вчителями середньої загальної та мистецьких шкіл за напрямками народний театр, фольклорний спів, декоративно-ужиткове та образотворче мистецтво (в формі дистанційного та очного навчання на базі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти), а також практичне втілення отриманих знань під час проведення практичних занять адаптивно-розважального табору соціального партнерства “Фенікс” із 18 дітьми 10-15 років з розладами аутичного спектру на базі на базі КЗ "Клеванська спеціальна школа № 2 І-ІІ ступенів" Рівненської обласної ради із фінальним гала-вечором презентації спільної творчості учасників, ознайомчі подорожі митців для переймання передового досвіду інклюзивних навчальних осередків Рівненщини (ПЗ "Дубенська гімназія "Премудрість") - проведення інформаційної кампанії з метою формування позитивного сприйняття спільної творчості з людьми з інвалідністю, в ході якої заплановано створення циклу соціально-просвітницьких відео про роботу з людьми з інвалідністю, розробка інформаційного роздаткового матеріалу для розповсюдження в осередках інклюзивної та мистецької освіти, загальноосвітніх закладах з метою інформування педагогів та батьків про методику навчання людей з інвалідністю, а також проведення соціально-мистецької фотовиставки митців та дітей. Результатами втілення проєкту комадна планує поділитись під час проведення онлайн конференції із залученням Інститутів післядипломної педагогічної освіти України та імплементувати результати програми у освітній процес з підвищення кваліфікації фахівців мистецької галузі з впровадження НУШ у базову освіту (залучення інститутів післядипломної педагогічної освіти з усієї України).
18.
ID: 5INC21-04513
Назва проекту: «Творчість лікує 2» - Цикл еко-арт-терапевтичних програм підтримки родин дітей з інвалідністю в екопросторі Центру ремесел «Дунстан»
Рейтинг: 261
Загальний бюджет проекту: 898581.5
Запитувана сума від УКФ: 898581.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЄВРОКОНСАЛТИНГ ФІНАНС"
Міста реалізації: Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення циклу еко-арт-терапевтичних програм підтримки родин, в яких виховуються діти з інвалідністю до 6 років, шляхом адаптації програм та майстер-класів Центру ремесел «Дунстан» з використанням інновацій та авторських практик арт-терапії. Під час реалізації проєкту, буде розроблено й проведено апробацію 6-ти унікальних родиноцентрованих програм, в яких приймуть участь 110 родин (близько 440 людей). Результати проєкту буде використано для створення методичного посібника «Арт-терапевтичні техніки в психокорекційній роботі з сім’єю, яка виховує дитину з інвалідністю». Посібник буде розповсюджено серед організацій та громадських об’єднань, що займаються підтримкою родин та раннім розвитком дітей з інвалідністю.
19.
ID: 5INC21-03564
Назва проекту: Відкриті двері в культурне життя
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 876593.57
Запитувана сума від УКФ: 876593.57
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "Креавита"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт спрямований на розширення доступу людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в Харківському регіоні шляхом створення нових та адаптації вже існоючих культурних продуктів. Буде адаптовано чотири вистави театрів, створено аудіо та відео гіди по двом музеям з перекладом на жестову мову та аудіодискрипцією, запущено розділ «Культура» на інформаційному youtube каналі Deaf Харків Новини. У співпраці з колективами культурних інституцій, експертів з доступності та людей з інвалідністю буде проаналізовано наявні бар’єри, розроблені рекомендації щодо створення інклюзивного простору, підготовлені інформаційні матеріали у доступних форматах, проведено тренінги з етичної взаємодії з людьми з інвалідністю.
20.
ID: 5INC21-30372
Назва проекту: "Available opera Lviv"
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 871760
Запитувана сума від УКФ: 871760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "ПІДКОВАарт".
Міста реалізації: м.Львів, Львівська область,
Опис проекту: Проект "Available opera Lviv" розпочинає маштабну інклюзивну практику з адаптації оперного мистецтва до потреб людей із вадами зору, спрямований на зміну ставлення до них у суспільстві, кращу інтеграцію у нього, забезпечення потреб духовного та особистісного розвитку кращими світовими та українськими творами мистецтва, шляхом створення аудіодескрипції до трьох опер та перекладу шрифтом Брайля з англійської та української мови 15 театральних програмок.
21.
ID: 5INC21-02145
Назва проекту: «Бібліотечка для людей з вадами зору: книжки шрифтом Брайля та шрифтом з 18 кеглем. Колекція дитячої, класичної та сучасної літератури»
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 899242.00
Запитувана сума від УКФ: 899242.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "ВИДАВНИЦТВО ФОЛІО"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Планується укласти, підготувати та видати колекцію книг для людей з вадами зору: книжки Брайля для незрячих та книжки зі шрифтом 18 кеглем для слабозорих. Підготовлена колекція надасть можливість людям з вадами зору долучитися до читання без обмежень у виборі літератури.
22.
ID: 5INC21-31597
Назва проекту: "Книгамандрівка. Україна" - найдивовижніші факти про Україну для слабозорих та незрячих дітей
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 833850.00
Запитувана сума від УКФ: 833850.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма "Антологія"
Міста реалізації: Київ, вся територія України (розвезення книг до бібліотек),
Опис проекту: Адаптація та виготовлення видання «Книга-мандрівка. Україна», із застосуванням універсального дизайну. Повнокольровий офсетний друк великим кеглем з малюнками та дублювання шрифтом Брайля для незрячих та слабозорих людей. Кожен розділ книги містить QR-код для перегляду мультфільмів у відповідності з розділами книги. В комплекті з книгою буде настільна гра-вікторина. Книга складатиметься із 10 частин, кожна з яких присвячена окремим областям України. Завдяки підтримці УКФ цікаві факти про Україну та українців стануть доступними для осіб з вадами зору. Для виконання проекту залучена особа з інвалідністю, а саме редактор з вадами зору. Доставка книг до бібліотек та інклюзивно-ресурсних центрів. Проведення презентацій в бібліотеках на спеціалізованих навчальний закладах.
23.
ID: 5INC21-31976
Назва проекту: "Вишивані крила України" в універсальному дизайні зі шрифтом Брайля
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 733340
Запитувана сума від УКФ: 733340
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ЗДОРОВ'Я МАЙБУТНЬОГО"
Міста реалізації: Київ, вся територія України (розвезення книг до бібліотек),
Опис проекту: Видання присвячено українському рушнику як явищу народної культури. Ця книга – своєрідний путівник, що поведе читачів стежками пізнання вишиваних знаків та символів. У книзі описуються зображення: вишивка як така й окремі її елементи; тому текст адаптовано для його найкращого сприйняття незрячими дітьми, які потребують специфічного викладення матеріалу. У книзі багато ілюстрацій, які виконані на спеціальному обладнанні рельєфно-крапковим методом, що сприймається на дотик: саме малюнки геометричних фігур, орнаментів, стилізованих рослин та тварин є прекрасним матеріалом для ознайомлення з ними дітей з вадами зору. Рельєфно-крапкові малюнки допоможуть уявити дитині, якою насправді є українська вишивка. Книга складається із 2х частин. Тираж 70 примірників кожної частини. Загалом 112 сторінок. Розвезення книг до бібліотек та інклюзивно-ресурсних центрів по Україні та проведення презентацій книг в бібліотеках для цільової аудиторії.
24.
ID: 5INC21-31788
Назва проекту: "Я чую мистецтво"
Рейтинг: 258
Загальний бюджет проекту: 750809
Запитувана сума від УКФ: 693809
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв
Міста реалізації: м.Косів Івано-Франківської області,
Опис проекту: «Я чую мистецтво» – це спеціалізована майстерня, обладнана для реалізації творчих задатків дітей із вадами слуху. Метою проєкту є соціальна адаптація дітей-інвалідів, яка відбуватиметься у процесі навчання та творення художніх зразків. Результатами реалізації проєкту стане спеціально облаштоване навчальне середовище, розроблені методичні матеріали, навчальні відеоуроки із сурдоперекладом; виставка-презентація художніх робіт, виконаних у техніках художнього текстилю дітьми з вадами слуху.
25.
ID: 5INC21-06951
Назва проекту: Інклюзивний проєкт "Правдиві музичні історії про піратів"
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 899075
Запитувана сума від УКФ: 899075
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація "КУЛЬТУРНИЙ ПЛАЙ"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Проєкт «Правдиві музичні історії про піратів» передбачає створення якісного культурного контенту у формі аудіокниги як інклюзивної адаптації для дітей з вадами зору вже створеного культурного продукту – книги Жак Жаб'є "Правдиві історії про піратів" (В-во «Асса»: Харків 2022) із аудіальним додатком у формі альбому дитячих пісень гурту Ot Vinta, задля популяризації процесу читання, творчості сучасних україномовних авторів та колективів, сприяння зміцненню спільної ідентичності українців з усіх куточків України.
26.
ID: 5INC21-01291
Назва проекту: Інклюзивна лабораторія кіно
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 820157.00
Запитувана сума від УКФ: 750557.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ КІДСМУВІФЕСТ"
Міста реалізації: с. Зарічани, Житомирська обл., Україна, Смт. Казанка Миколаївської області, с. Саксагань П’ятихатського району, Дніпропетровської обл.,, Смт. Теребовля, Тернопільської області, с. Іванівка, Охтирський р-н, Сумська обл.,
Опис проекту: Проєкт "ІНКЛЮЗИВНА ЛАБОРАТОРІЯ КІНО" це сучасний двотижневий кінотабір для сільської молоді з чотирьох областей України. 32 старшокласники, по вісім юнаків з кожної області, половина з яких, мають порушення слуху, - пройдуть курс фільммейкерства. Юні мешканці 4 сільських громад, будуть обрані за допомогою конкурсу (анкетувань та співбесід) в співпраці із соцробітниками громад. Команда проекту створить унікальний простір для повного заглиблення учасників в процес кіновиробництва. Досвідченні викладачі реалізують інклюзивну, творчо-освітню програму з кіновиробництва. В результаті, юнаки опанують сучасну професію – фільммейкера; створять особистий YouTube канал; засвоять на практиці всі етапи продакшена від ідеї до монтажу. Цикл соціальних відео на тему протидії домашньому насильству та психологічному булінгу стане спільним інклюзивним продуктом учасників проєкту.
27.
ID: 5INC21-31759
Назва проекту: Мультимедійний інклюзивний проект «Книжка-театр «Літо в долонях»
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 1042896.32
Запитувана сума від УКФ: 898891.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ГО "Театральна спілка для дітей з інвалідністю"
Міста реалізації: Вишгород, Львів, Дніпро, Словʼянськ,
Опис проекту: Мета мультимедійного інклюзивного проекту «Книга-театр «Літо у долонях» допомогти дітям стати більш толерантними до індивідуальних особливостей через створення інклюзивного інтерактивного продукту на перетині театральної та літературної дисциплін. В проєкті буде видано інтерактивну книгу-театр накладом 300 примірників з презентацією через однойменну театральну постанову Дітячого інклюзивного театру Perfeco in Kilaba за участі дітей з інвалідністю у 4х містах України. В рамках проекту ми плануємо поширити авторську методику «Про-інклюзивний метод роботи з альтернативним актором у інклюзивному театральному просторі» та практику дистанційної мистецької інклюзивної платформи KI LA BA. В результаті проекту хочемо познайомити з темою інклюзивного театру близько 1500 осіб.
28.
ID: 5INC21-00711
Назва проекту: Особливі історії: 7 несумних книжок
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 889613.84
Запитувана сума від УКФ: 889613.84
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Міста реалізації: Чернівці (макетування, дизайн, верстка, створення електронних та аудіокниг; друк та видання книги; проведення презентаційних заходів), Дніпро (підготовка та упорядкування матеріалів; створення відеокниг мовою жестів; здійснення аудіозапису серії книг; презентаційні заходи), Київ (проведення презентаційних заходів спільно з ДНУ "Інститут модернізації змісту освіти" та з інклюзивно-ресурсними центрами),
Опис проекту: Інноваційний поліформатний проєкт «Особливі історії: 7 несумних книжок» передбачає видання семи книг — метафоричних і не зовсім історій про життя з усіма його викликами та перешкодами, які виникають на шляху дітей з інвалідністю. Прототипами героїв книг є діти, їхні рідні та вчителі зі Спеціальної школи «Шанс» у місті Дніпро. На сторінках ілюстрованих книг читач знайде казкові історії, які будуть цікавими як нормотиповим дітям та дорослим, так і дітям з інтелектуальними й фізичними порушеннями. Під QR-кодами будуть заховані посилання на аудіозапис історій у форматі DAISY, призначеному для людей з порушеннями зору та дислексією, та відео, на якому історії будуть розказані жестовою мовою.
29.
ID: 5INC21-31692
Назва проекту: “АРТ-ПРОЕКТ "БЕЗМЕЖНІСТЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДУШІ"
Рейтинг: 255
Загальний бюджет проекту: 851970
Запитувана сума від УКФ: 851970
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець ДАЦЕНКО ГАННА ІЛЛІВНА
Міста реалізації: Київ, Миколаїв, Харків, Полтава, Запоріжжя,
Опис проекту: АРТ-ПРОЕКТ "БЕЗМЕЖНІСТЬ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДУШІ" доведе наскільки люди з інвалідністю можуть бути сильні Духом та безмежні Душею. У межах ПРОЕКТУ відбудеться тур містами України - Київ, Запоріжжя, Миколаїв, Полтава, Харків, з культурною, мотиваційною та арт-терапевтичною програмою. У програмі : “Жива розмова” з Олександром Терещенком - легендарним кіборгом, Народним Героєм України, екс-заступником Міністра у справах ветеранів України (2019-2021 р.), інвалідом війни 1 групи, що втратив кінцівки обох рук. Показ моновистави «#НЕЗЛАМНИЙ» за книгою Олександра. Виконавець головної ролі Ігор Кирильчатенко, ветеран АТО, інвалід війни 3 групи. Арт-терапевтична програма “Спілкування без меж”, з психологинею Оленою Трегубенко, яка є учасницею бойових дій в зоні АТО.
30.
ID: 5INC21-26424
Назва проекту: "ІНКЛЮЗИВНА МОДА"
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 914697
Запитувана сума від УКФ: 899697
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ФОП КАКУРІНА Олександра Володимирівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний створити якісні інклюзивні культурні продукти, які орієнтовані на потреби людей з інвалідністю в секторі моди. В рамках проєкту сучасна українська дизайнерка Ядвіга Нетикша зі своїм авторським брендом одягу Netyksha розробить та створить чоловічу колекцію для людей з інвалідністю, а саме тих, які використовують протези. Однією з основних ідей проєкту є розробка елегантного одягу, щоб люди з інвалідністю мали змогу одягати не тільки спортивний одяг, який вважається більш зручним, але й більш класичний. Демонстрація даної колекції одягу буде відбуватись з залученням людей з інвалідністю (в тому числі ветеранів АТО), які використовують протези, та професійних моделей-манекенників, щоб продемонструвати, що одяг підходить як одним, так і іншим, та не виокремлювати людей з інвалідністю.
31.
ID: 5INC21-28029
Назва проекту: Мова Фотографії
Рейтинг: 250
Загальний бюджет проекту: 847704.00
Запитувана сума від УКФ: 847704.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФОТОГРАФІВ" (ГО "УАПФ")
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Мова Фотографії — інклюзивний освітній проект для людей з порушеннями слуху та мовлення. Він включає: створення адаптованого освітнього курсу з фотографії, глосарію та проведення виставки студентських робіт. Курс є інноваційним і не має аналогів в Україні. Він допоможе взаємоінтеграції та обміну суспільним досвідом у сфері інклюзивної освіти. Програма курсу складена професійними фотографами і формує у студентів базу, достатню для початку професійної діяльності. Курс триватиме 3 місяці та включатиме лекції з портрету, студійної зйомки, репортажу. Разом з профільною організацією, для проекту буде створено унікальний глосарій професійної термінології жестовою мовою. Наразі такого глосарію не існує, і після завершення проекту, його буде викладено у вільний доступ.
32.
ID: 5INC21-31995
Назва проекту: Інклюзивна гончарна майстерня
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 846090.0
Запитувана сума від УКФ: 800840.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Діяльність Інклюзивної гончарної майстерні спрямована на: використання мистецьких практик як інструменту соціальної адаптації людей з інвалідністю; професіоналізацію людей з інвалідністю, а також навчання для митців, що прагнуть працювати з людьми з інвалідністю
33.
ID: 5INC21-29549
Назва проекту: Моя інклюзивна громада - через ігрофіковане навчання до впровадження реальних змін
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 928840
Запитувана сума від УКФ: 898840
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут політико-інформаційних досліджень"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Суть проекту полягатиме у приверненні уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, ствердженні інклюзії як базової цінності розвитку громад шляхом виховання суспільно активних мешканців громад методами ігрофікації, а саме завдяки створенню ігрофікованого он-лайн курсу "Моя інклюзивна громада" та настільної симуляційної гри "Моя інклюзивна громада"
34.
ID: 5INC22-01656
Назва проекту: Музеї, дружні до людей з аутизмом
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 898799.00
Запитувана сума від УКФ: 888799.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»
Міста реалізації: Київ, м.Дубно Рівненської області, м.Кременець Тернопільської області,
Опис проекту: Проєкт «Музеї, дружні до людей з аутизмом» вперше фокусується на проблемі бар'єрів доступу людей з аутизмом до музеїв, викликаних їхніми особливостями комунікації та сприйняття сенсорних стимулів. Буде розроблено і поширено методику розроблення комплексу заходів: (1) спеціального часового режиму для особливого візиту, (2) інформаційного пакету з великою кількістю ілюстрацій та у форматі легкого читання для попереднього ознайомлення відвідувача з музеєм та людьми, яких відвідувач зустріне в музеї, (3) розроблення карти сенсорних стимуляцій у приміщенні музею (зорових, слухових, тактильних, нюхальних). Залучення відвідувачів з аутизмом передбачено спільними зусиллями музею та партнерської профільної НДО, яка забезпечить фаховий супровід і тестування людьми з аутизмом.
35.
ID: 5INC21-03010
Назва проекту: Інклюзивний проєкт "Рідна колисанка. Народи світу"
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 683025
Запитувана сума від УКФ: 635295
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Громадська організація "Вулик ідей"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає друк книжки з народними колисковими різних народів, ілюстрації до яких створено на інклюзивних культурологічних заняттях по вивченню культури цих народів. Крім того, проєкт передбачає створення нотного додатку з колисковими, додатковий тираж шрифтом Брайля, запис колискових представниками нацспільнот, а також створення мобільного додатку з колисковими та культурологічною інформацією
36.
ID: 5INC21-28613
Назва проекту: «Побач. Пишайся!»
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 899870.00
Запитувана сума від УКФ: 899870.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «МУЗЕЙ ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Інклюзивний проєкт “Побач. Пишайся!” - це подолання основних перешкод, що стоять на шляху у відвідувачів з вадами слуху у відвідуванні Музею "Становлення української нації". Застосовуючи інструменти, які допоможуть їх подолати й залучити до музею нову аудиторію - це створення якісних конкурентних інклюзивних культурних продуктів - медіа гід та освітній курс з історії України для молодого покоління. Результати проєкту: - прищепити культуру відвідування музею, особливо у молодого покоління; - збільшення кількості відвідувачів в музеї, зруйнувати у стереотип, що музей – це не цікаво; - звернути увагу громадськості до даної тематики; - саморозвиток осіб з порушенням слуху.
37.
ID: 5INC21-29259
Назва проекту: Доступне кіно: Голлівуд
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 613704.4
Запитувана сума від УКФ: 613704.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Демчук Андрій Богданович
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мета проєкту — сприяти в розкритті глядацького потенціалу незрячих та нечуючих українців_ок. Створивши звукоописи та розгорнуті субтитри до п’яти голлівудських фільмів, ми забезпечимо людям із порушеннями зору або слуху постійний доступ до них в одному з найбільших онлайн-кінотеатрів України — Sweet.tv.
38.
ID: 5INC21-07895
Назва проекту: РІВНОЧАСНІСТЬ
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 592732.24
Запитувана сума від УКФ: 597732.24
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну ім. В.Сідура" Дніпровської Міської Ради
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Мета - надати‌ ‌можливість‌ ‌людям‌ ‌з‌ ‌вадами‌ ‌зору‌ долучитися до історії українського іконопису ‌у‌ ‌м.‌ ‌Дніпро. Для цього буде створено тактильну репліку на основі копії-реконструкції з оригінальної напів-зруйнованої ікони Святого Миколая з колекції Дніпропетровського художнього музею. У залі іконопису в Музеї , поряд з тактильною реплікою буде розташована табличка з описом шрифтом Брайля, на якій буде знаходитись QR-код, що буде відкривати інклюзивний мобільний аудіододаток, щоб люди з вадами зору могли самостійно дізнаватись інформацію про об’єкт. Люди з вадами зору, які проживають у м.Дніпро, були поінформовані та відвідали новий інклюзивний об’єкт.
39.
ID: 5INC21-32107
Назва проекту: “Безбар'єрна Спадщина”
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 770700
Запитувана сума від УКФ: 755700
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ “НАШЕ МІСТО”
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Проєкт “Безбар”єрна спадщина” - розрахований на всіх, хто цікавиться мистецтвом, але, насамперед - це проєкт в ході якого буде адаптовано експозиційні матеріали виставки “ДНК української вишивки авангарду” для людей з інвалідністю ( порушення зору та/або слуху та порушення опорно - рухового апарату). Вишивка авангарду - результат безпрецедентного експерименту співпраці видатних митців авангарду початку 20 століття і майстрів української народної вишивки. Саме це і надихнуло створити інклюзивний культурний продукт. Цей проєкт допоможе сформувати перехід з візуального світу до Світу Мистецтва. Наша мета запустити процес інклюзивної взаємодії в суспільстві.
40.
ID: 5INC21-01336
Назва проекту: Бронзова копія Латинського катедрального собору.
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 589600
Запитувана сума від УКФ: 584600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "СКАЙРОН"
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Латинська катедра, надбання матеріальної культури Львова, є однією з найвідвідуваніших культурних пам'яток міста. Однак, поміж інших основних пам'яток, вона досі є недоступною для людей, що сприймають світ через тактильні органи чуття. Основним завдання проекту є створення тактильної моделі Латинського катедрального собору з метою забезпечення безбар'єрного доступу до пам'ятки архітектури людям з порушення зору. Поруч з копією розміщуватиметься інформаційний стенд, написи на якому дублюватимуться шрифтом Брайля. Модель Латинської катедри - один із багатьох кроків до реалізації культурних прав людей з інвалідністю і забезпечення рівного доступу до культурних ресурсів України.
41.
ID: 5INC21-31710
Назва проекту: Сучасна інклюзивна креативна Арт- студія для дітей - “Веселкові пуХНАстики”
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 851075.08
Запитувана сума від УКФ: 851075.08
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт має на меті Розробити інклюзивну програму на базі сучасної інклюзивної креативної Арт-студії для дітей “Веселкові пуХНАстики” у ПФК ХНА та створити умови для творчої діяльності дітей з інвалідністю у доступному культурному, безбар’єрному просторі, з метою створення нових партнерств і формування в Україні спільних цінностей громадянського суспільства. Сформувати у суспільстві повагу до прав людей з інвалідністю через розкриття творчого потенціалу, розвиток та навчання дітей Запоріжжя, які мають інвалідність, створення та підтримку культурних продуктів, які присвячені темі інклюзії, на базі сучасної інклюзивної креативної Арт- студії для дітей - “Веселкові пуХНАстики” у Педагогічному фаховому коледжі комунального закладу вищої освіти «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради (далі ПФК ХНА). Проєкт передбачає роботу за такими напрямками: живопис та арт-терапія, психологічні тренінги, розвиток за системою Монтессорі, індивідуальні та групові заняття дошкільної та шкільної підготовки. Ініціатива покликана допомогти людям з інвалідністю просувати свої творчі ідеї, долучатись до громадського життя громади та актуалізувати соціальні проблеми. Створена студія буде продовжувати працювати і після завершення проєкту, що забезпечить стійкість його результатів, стане базою практики для студентів педагогічного коледжу.
42.
ID: 5INC21-31545
Назва проекту: Арт-терапевтичний проект по роботі з дітьми з аутизмом " UNION FROM COLOR "
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 925774.00
Запитувана сума від УКФ: 890774.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Всеукраїнський союз культури та мистецтв інвалідів"
Міста реалізації: Київ, Переяслав-Хмельницький,
Опис проекту: Метою проекту є – реалізація «Системи соціалізації дітей з синдромом РАС на основі творчих процесів», суть якої полягає у введенні дітей з аутизмом в стан творчості на рівні головного мозку, а не лише моторики, з подальшим коригуванням комунікативного процесу дитини з оточуючим світом. Система показує, як художніми прийомами-шаблонами та правильно побудованим процесом можна створити умови для максимального заглиблення дитини в стан творчості, як цей процес спонукає роботу дитини з внутрішніми об’єктами і формує більш зрілу особистість. Головна увага звертається на процес візуалізації та емоційний стан від його результатів, останнє дає можливість зрозуміти внутрішній світ дитини, її стан і коригувати способи подальшого спілкування з нею. Проект передбачає проведення циклу арт-терапевтичних занять з дітьми з аутизмом, де задіяні професійні художники, психологи, медичні працівники та обов’язково батьки. Буде проведено роботу в двох групах дітей з аутизмом 5 дітей (Київ, на базі Національного заповідника «Софія Київська») та 16 дітей (м. Переяслав, Центр надання соціальних послуг та соціальної інтеграції Київської Обласної Державної Адміністрації) по 15 занять протягом 6 місяців. Результатами візуалізації є картини дітей, які в подальшому розшифровуються фахівцями (художники, психологи) та дають уявлення про справжній внутрішній стан дитини на тому чи іншому етапі соціалізації, що допомагає індивідуалізувати підхід до кожної особистості та коригувати подальший психосоматичний розвиток засобами арт-терапії. За результатами занять буде проведено презентацію виставки дитячих картин, яка експонуватиметься у виставковому залі на базі НЗ «Софія Київська», а також фотовиставки «Очі інших дітей» за фото- та відеоматеріалами, зробленими під час творчих процесів дітей, планується близько 40 картин (кожна дитина в середньому за Системою виконує біля 4 картин за одне заняття, яке триває два дні). Разом з роботами дітей з аутизмом, команда проекту представить результати роботи по «Системі соціалізації дітей з синдромом РАС на основі творчих процесів».
43.
ID: 5INC21-31188
Назва проекту: Рогозубрики
Рейтинг: 238
Загальний бюджет проекту: 900000
Запитувана сума від УКФ: 900000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "ЛогоКлуб"
Міста реалізації: Вінниця, Київ, Львів, Одеса, Харків, Тернопіль, Ужгород, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне,
Опис проекту: Проєкт вирішує проблему ізолювання дітей з особливостями мовленнєвого розвитку від суспільства внаслідок мовленнєвих порушень, труднощів комунікації та соціального дистанціювання, низької культури мовлення дітей та молоді, а також недостатньої включеності батьків в корекційний процес. Мета проєкту - створити діджитал-середовище для розвитку та корекції мовлення дітей, супроводу педагогів та батьків дітей з особливими мовленнєвими потребами. Мети проєкту буде досягнуто шляхом розробки мобільного додатку (за сучасними логопедичними методиками з високохудожнім авторським контентом), веб-сайту, ютуб-каналу, телеграм-бота та спеціального навчально-методичного й інформаційного супроводу, доступ до яких буде надано на некомерційній основі. Довгостроковою метою проєкту є повноцінна участь кожної дитини у житті суспільства.
44.
ID: 5INC21-28067
Назва проекту: Корифеї на дотик
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 713600
Запитувана сума від УКФ: 713600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СТРИЙСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "ГЕНЕРАЦІЯ УСПІШНОЇ ДІЇ"
Міста реалізації: місто Стрий Львівської області,
Опис проекту: Основною метою проєкту є забезпечити реалізацію права осіб з інвалідністю по зору на доступність до витвору мистецтва Меморіально-скульптурного комплексу «Будителі» в Стрию, єдиного в Україні пам’ятника-триптиха Тарасу Шевченку, Івану Франку й Лесі Українці, шляхом виготовлення бронзової зменшеної його точної копії, яка буде встановлена поруч з оригіналом і даватиме можливість незрячим людям на рівні зі зрячими пізнати пам'ятку монументального мистецтва. Проєкт передбачає 3D сканування оригіналу пам’ятника, виготовлення зменшеного 3D макету з пластику для послідуючого лиття його з бронзи, а також виготовлення таблички рельєфно-крапковим шрифтом Брайля українською і англійською мовами. Також заплановано виготовлення аудіогіда для прослуховування інформації щодо пам’ятника. Урочисте відкриття макету пам’ятника заплановано на 15 жовтня у Міжнародний день білої тростини.
45.
ID: 5INC21-06243
Назва проекту: Інклюзивний перформанс "Струмок" для дітей з особливими потребами
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 704156
Запитувана сума від УКФ: 704156
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧИЙ ДІМ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Адаптація інтерактивної вистави "Пісок і вода" у формат перформативного дійства з назвою "Струмок" для аудиторії дітей, що мають особливості фізичного та розумового розвитку, створення відеофільму для навчання митців, які хочуть дізнатися про принципи адаптування танцювальної вистави для взаємодії з дітьми особливого розвитку.
46.
ID: 5INC21-29140
Назва проекту: Мистецтво для всіх - арт-студія для людей з ментальною інвалідністю.
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 795220.00
Запитувана сума від УКФ: 795220.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійний фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами"
Міста реалізації: Золочів,
Опис проекту: Створення умов для соціалізації та самореалізації дітей та підлітків з ментальною інвалідністю. Проект передбачає створення інклюзивної арт-студії у Золочівському районі Львівської області, де навчатимуться діти з ментальною інвалідністю, проведення занять з художньої майстерності, занять з арт-терапії для дітей та молоді з інвалідністю та членів їхніх сімей, а також створення художньої виставки з відібраних творів учасників проекту
47.
ID: 5INC21-31152
Назва проекту: Аудіокнижка «Легенди Чарівнолісся» для незрячих дітей й дітлахів з вадами зору
Рейтинг: 237
Загальний бюджет проекту: 888697.00
Запитувана сума від УКФ: 888697.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Андрієнко Віктор Миколайович
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проект Аудіокнижка «Легенди Чарівнолісся» заснований на однойменній книжці Віктора Андрієнка та Олени Шульги "Легенди Чарівнолісся". Проект спрямований на те, щоб діти з дислексією, вадами зору і тотально незрячі могли долучитися до сучасної української літератури, займатися підвищенням освіти й розширювати кругозір. Не всі сліпі люди можуть читати шрифтом Брайля. У кожного свій рівень відчутності, тому аудіокнига ─ це сучасно й дуже зручно. Книгу можна слухати особисто й разом з класом в школі, або всією родиною вдома. Ми створимо об'ємний аудіо запис: з голосами відомих, професійних акторів, із смисловими аудіо-спец-ефектами, інтершумами й сучасним саундтреком. Нині не існує аналогічних форматів сучасної української дитячої літератури.
48.
ID: 5INC21-28729
Назва проекту: Слухай
Рейтинг: 235
Загальний бюджет проекту: 868000
Запитувана сума від УКФ: 848000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ВСЕУКРАЇНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗМІНИ
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: “Слухай” — це перша повністю безкоштовна онлайн-бібліотека аудіокниг українською мовою. Проект створений ще у грудні 2018 року. Зараз наша бібліотека нараховує понад 200 прозових та поетичних творів, передусім української класики зі шкільної програми, а також твори сучасних письменників, які озвучували самі автори.
49.
ID: 5INC21-03654
Назва проекту: Україна знана й (НЕ)знана
Рейтинг: 233
Загальний бюджет проекту: 899920
Запитувана сума від УКФ: 899920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Львівська академія прав людини
Міста реалізації: вся територія України та Німеччини,
Опис проекту: Проект Ukraine Known Unknown - серія показів фільмів зі звукоописами та розгорнутими субтитрами про визначних діячів України минулого та сучасності. Щомісяця ми запускаємо фільм для перегляду онлайн з англійськими субтитрами, українськими розгорнутими субтитрами та українською аудіодискрипцією, що супроводжуюється лекцією експерта/тки або режисера/рки - загалом 5 фільмів на власному сайті, що будуть доступні на території України та Німеччини (фільми "Сильвестров", "Портрет на тлі гір", "Рози. Фільм-кабаре", "Чубай.Говорити знову", "Земля Івана").
50.
ID: 5INC21-31954
Назва проекту: Паралімпійська медіашкола
Рейтинг: 230
Загальний бюджет проекту: 823000
Запитувана сума від УКФ: 823000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН "МЕДІА ЦЕНТР НКСІУ"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Паралімпійська медіашкола – відкритий освітній проєкт навчання людей з інвалідністю телевізійній майстерності телеведучими, журналістками та багаторазовами паралімпійськими чемпіонками Літніх та Зимових паралімпійських ігор Світланою Трифановою та Оленою Акопян із залученням професіоналів телевізійного ринку (редактори, журналісти, ведучі, режисери, продюсери, інженери та інші професії) на студійній базі партнера першого інклюзивного телевізійного каналу “Equalymic” з можливістю подальшого стажування та працевлаштування в Медіацентрі або телеканалі.
51.
ID: 5INC21-03278
Назва проекту: Шосте чуття
Рейтинг: 229
Загальний бюджет проекту: 820179
Запитувана сума від УКФ: 713203
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Полтавський академічний український музично - драматичний театр імені Миколи Васильовича Гоголя
Міста реалізації: м. Полтава вул. Соборності 23,
Опис проекту: Проєкт має на миті створення адаптованого сценічного простору для різного типу інклюзії на базі театру ім. Гоголя. Кінцевим результатом стане створення вистави повністю адаптованої для слабозорих людей, та людей що мають вади слуху. Вже не один рік поспіль театр співпрацює з громадськими організаціями, що опікуються людьми з обмеженими фізичними можливостями, тому наразі постало питання про створення самобутнього цілком адаптованого під потреби інклюзиву професійного сценічного простору. Саме цей простір матиме специфічне обладнання, яке відповідатиме за повноцінне сприйняття мистецького продукту людьми з різними вадами (зору, слуху та ін.).
52.
ID: 5INC21-32191
Назва проекту: Література сучасної Волині – доступна дітям усієї України
Рейтинг: 226
Загальний бюджет проекту: 511150
Запитувана сума від УКФ: 511150
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Волинський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору "Генерація успішної дії"
Міста реалізації: м. Луцьк,
Опис проекту: Проєкт "Література сучасної Волині – доступна дітям усієї України" спрямований на 1) інклюзивну адаптацію творів сучасної художньої дитячої літератури письменників Волині, вміщених у хрестоматії "Сучасна дитяча література Волині" (авторства В. В. Вітюк), яка раніше ніколи не видавалася у доступних форматах; ) видання творів дитячих письменників Волині одразу в трьох форматах, доступних для читання дітей молодшого і середнього шкільного віку з інвалідністю по зору, а також із порушеннями мовлення, зокрема, шрифтом Брайля (для незрячих дітей), збільшеним кеглем (для слабозорих дітей) та у звуковому mp3-форматі (для дітей з порушеннями зору, яким важко читати книги збільшеним кеглем чи шрифтом Брайля; Для дітей із порушеннями мовлення - розладами читання – дислексією, яким важко читати самостійно). Окремі твори видання в mp3-форматі прислужаться й для занять із дітьми більш раннього віку – старші дошкільники, які ще не вміють самостійно читати; для родинного читання з дітьми та використання у сфері інклюзивної і спеціальної освіти й надання реабілітаційних послуг зазначеним категоріям дітей. Забезпечення такого інклюзивного видання є однією з небагаьох можливостей ознайомлення дітей з інвалідністю, зокрема по зору, із різних куточків України із творами письменників Волинського краю, що дасть змогу дітям з інвалідністю, незалежно від регіону їх проживання чи умов навчання, через тексти прилучитися до творчого доробку Волинського краю, а під час презентацій видання навіть познайомитися із сучасними письменниками Волині, Це розширюватиме кругозір дітей із порушеннями зору, сприятиме їх інтелектуальному збагаченню, підвищенню рівня культурної освіченості, рівня грамотності та володіння мовленням тощо.
53.
ID: 5INC21-04706
Назва проекту: Look & See Дивитися і бачити. 2 сезон
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 884954.00
Запитувана сума від УКФ: 884954.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "МАНІФЕСТО18"
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: «Look & See Дивитися і бачити» - це другий сезон циклу інтерв'ю "Без обмежень". Цикл має на меті поглибитися в тему та продовжити руйнувати безліч стереотипів, які віками складалися у суспільстві, щодо людей з певними особливостями. Ми прагнемо показати, що кожен з нас, має право на щасливе життя, наша мета - допомогти людям з особливостями повірити в себе та надихнути їх на здійснення своїх цілей та мрій.
54.
ID: 5INC21-27359
Назва проекту: Осінній бал для надзвичайних
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 894495.00
Запитувана сума від УКФ: 864495.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку"
Міста реалізації: Волинська область, м. Луцьк,
Опис проекту: За час реалізації проєкта більше 100 людей із інвалідністю разом із партнерами з Волині, серед яких учасники АТО, представники ЗМІ та влади, створять культурні продукти (танцювальні номери), що в подальшому будуть продемонстровані під час "Осіннього балу для надзвичайних". Відтак, це створить рівні можливості для особистісного розвитку та самореалізації усіх учасників, сприятиме соціалізації та реабілітації за допомогою мистецтва людей із інвалідністю, а також забезпечить промоцію сприйняття людей із серйозними проблемами здоров’я, як повноцінних членів суспільства.
55.
ID: 5INC21-01250
Назва проекту: «Бачити серцем» - мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору
Рейтинг: 224
Загальний бюджет проекту: 787050
Запитувана сума від УКФ: 787050
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Спілка осіб з інвалідністю «Лотос»
Міста реалізації: м. Житомир, м. Житомир, м. Вінниця, м. Дніпро, м. Маріуполь,
Опис проекту: Проект спрямований на залучення незрячих людей до візуальних мистецьких акцій. Через слово, музику, емоційні враження донести до людей з інвалідністю ідеї написання художніх творів, відчуття митців їх бачення світу. Та головне – виховувати у суспільства толерантність, взаємоповагу, любов до прекрасного. Ми не можемо навчити незрячих людей бачити, але повинні зробити все, щоб навчити їх жити в цьому світі без обмежень.
56.
ID: 5INC21-01079
Назва проекту: Тиждень креативної терапії "Душа. Тіло. Гармонія"
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 512191
Запитувана сума від УКФ: 512191
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Тиждень креативної терапії «Душа. Тіло. Гармонія» - це інклюзивна програма, в рамках якої передбачається проведення серії професійних майстер-класів, в основі яких лежать різноманітні методики креативної терапії, зокрема арт-терапії та анімалотерапії. Відкриватиме Тиждень дводенна науково-практична конференція "Креативна терапія: проблеми та перспекиви розвитку в Україні", після якої бібліотеки області, а також крупні ВНЗ, які готують фахівців, які у подальшому працюватимуть в інклюзивних освітніх закладах, отримають збірник з матеріалами науково-практичної конференції.
57.
ID: 5INC21-25655
Назва проекту: Життя триває
Рейтинг: 223
Загальний бюджет проекту: 894793.40
Запитувана сума від УКФ: 894793.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Ковальова Юлія Вікторівна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мистецтво, як зброя та одночасно й зцілення під час війни. Митці-воїни мають змогу за допомогою алегорій своеї творчості розповісти про власне ставлення до ситуації та донести проблематику щодо діалогу з мирним населенням, по-друге - вони мають можливість в такий спосіб емоційно розвантажити свою психіку. Також з боку пересічних громадян важливо побачити історію людей та почуття тих, хто боронить життя українців, тому що війна - це спільна біль усіх громадян. Інклюзія інвалідів – митців з АТО, це історія про сучасний світ, в якому кожен, хто сьогодні живе гарним мирним життям, вже завтра може зустрітися сам на сам з війною та болем – моральним і фізичним. Та вже сьогодні відчуває психологічній біль та біль втрат близьких, що сінтезуеє та інтегрує усіх учасників суспільства під час війни.
58.
ID: 5INC21-00533
Назва проекту: Арт-перфоманс "Твій біль - твоя сила"
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 900000
Запитувана сума від УКФ: 900000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Городнича Катерина Миколаївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Арт-перфоманс “Мій біль - моя сила” - це 12 героїв. 6 паралімпійців-чемпіонів, які завдяки фізичному болю досягли колосального успіху, та 6 акторів, які для досягнення професійних висот працюють з власними душевними травмами. В межах підготовки до перфомансу ми записуємо 12 інтерв’ю, арт-дизайнер створює 12 індивідуальних арт-костюмів. Під час перфомансу гості та глядачі матимуть змогу передивитись відео-арт про кожного з учасників і потім побачити кульмінаційний момент щирості - герої виходять на дефіле в костюмах-арт-об’єктах, які дозволяють прийняти власний біль як силу. З отриманого відеоматеріалу і одкровень героїв буде створено музичний трек, який стане супроводом перфомансу. Це вистава-висловлювання для героїв.
59.
ID: 5INC21-32083
Назва проекту: Тифлокоментування та субтитрування кінострічок української кіноспадщини
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 935800
Запитувана сума від УКФ: 860800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Стефанчиков Василь Миколайович
Міста реалізації: Київська обл., м. Київ,
Опис проекту: Безбар’єрні кінострічки з української кіноспадщини – можливість для людей з інвалідністю (вадами зору та слуху) долучитися до рідної кінокультури, а для мене – зробити свій внесок для популяризації і поширення безбар'єрного мистецтва. В рамках проєкту ми створимо тифлокоментарі до 10-ти найвідоміших кінострічок минулого століття українського виробництва, і таким чином посприяємо збільшенню інклюзивного матеріалу, і надамо людям з інвалідністю переглядати улюблені фільми рідною мовою
60.
ID: 5INC21-31577
Назва проекту: “АртКемп”
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 887487.00
Запитувана сума від УКФ: 869487.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Рогачевська Юлія Ісааківна
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Мета проєкту: реалізація інклюзивної мистецької освітньої програми “АртКемп” для людей з інвалідністю та митців. В результаті: · Учасники табору отримали вміння по створенню творчих продуктів, повірили у себе, адаптувались у соціумі, розвинули свій творчий потенціал та побачили перспективи мистецтва, як професії. · Митці отримали досвід спільної роботи по створенню культурних продуктів. · Знайомство з творчими роботами, створеними учасниками табору посприяло подоланню стереотипів, вихованню поваги до прав людей з інвалідністю в суспільстві та актуалізувало тему інклюзії. · Культурні установи, організації людей з інвалідністю, волонтерські об'єднання, національні громади, ОТГ побачили можливості та перспективи і отримали досвід співпраці з людьми з інвалідністю.
61.
ID: 5INC22-28474
Назва проекту: «Арт-практики – інструмент для розвитку творчого потенціалу у дітей з ООП та розбудови інклюзивного мистецького простору»
Рейтинг: 215
Загальний бюджет проекту: 899261.50
Запитувана сума від УКФ: 899261.50
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти
Міста реалізації: Луцьк, Краматорськ,
Опис проекту: Проєкт полягає у створенні умов для розвитку творчого потенціалу дітей з особливими освітніми потребами та розбудові інклюзивного мистецького простору, шляхом організації показів лялькових вистав, національної онлайн-виставки малюнків, постановок музично-танцювальних композицій у виконанні дітей з ООП в 24-х інклюзивно-ресурсних центрах Волині та Донеччини й інтеграції арт-практик в роботу національної мережі ІРЦ
62.
ID: 5INC21-31017
Назва проекту: Однакові можливості-особливий підхід.Історія і сучасність.
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 807830
Запитувана сума від УКФ: 607630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Мусіна Світлана Анатоліївна
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект передбачає створення умов для безбар’єрного доступу до історичних екскурсійних програм відвідувачів з обмеженими можливостями пересування (на візках). Розробка, підготовка маршруту та три тематичні адаптовані програми для даної категорії відвідувачів по центру Києва. Проект поєднає освітньо-культурну, адаптаційну, психологічну функцію для екскурсантів та підвищення і розвиток інклюзивної екскурсійної справи. Мета максимально безпечний шлях для проходження екскурсії в інвалідних візках, з забезпеченням комфортного сприйняття екскурсійного матеріалу. Екскурсія адаптована для різних вікових груп: діти від 6 років та дорослі від 18. Результатом проекту є створення спеціалізованого сайту інклюзивних екскурсій з відкритим доступом гідів(в тому числі і для гідів з обмеженими можливостями)
63.
ID: 5INC21-32102
Назва проекту: Інклюзивне цифрове мистецтво
Рейтинг: 210
Загальний бюджет проекту: 620000.00
Запитувана сума від УКФ: 620000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут Інноваційного Врядування"
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: У світі стрімкої цифровізації всі офлайн ініціативи, в тому числі і культурні, переходять в онлайн площину. Незважаючи на численні переваги, така цифровізація супроводжує ряд цифрових нерівностей, пов'язаних з рівним доступом людей до культурних можливостей, адже більшість онлайн платфом не є адаптованими для людей з інвалідністю. Метою проєкту є навчання контент мейкерів у сфері культури створенню інклюзивного цифрового контенту, який враховуватиме критерії міжнародного веб консорціуму WCAG 2.0 з цифрової доступності. Результатами проєкту стане цілісний відео курс з питань цифрової доступності у сфері культури для контент мейкерів, журналістів, онлайн редекторів та технічних спеціалістів, які створюють контент та допомагають розробляти онлайн платформи культурних центрів, музеїв, театрів, тощо.
64.
ID: 5INC21-24938
Назва проекту: Доторкнемось до зірок
Рейтинг: 207
Загальний бюджет проекту: 844.35
Запитувана сума від УКФ: 844.35
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Херсонський планетарій імені Юрія Олексійовича Гагаріна"
Міста реалізації: Херсон, Херсон,
Опис проекту: Проект від Херсонського планетарію "Доторкнемось до зірок" рамках грантової програми від УКФ "Культура без бар'єрів" має своєю метою адаптувати культурно-освітній продукт для використання у інклюзивному арт-просторі. Втілення зазначеного проекту у життя буде сприяти розширенню меж культурного спілкування для всіх верств населення, в першу чергу людей з особливими потребами різного віку та статі, а також розвитку мистецьких засобів впливу на формування гармонійної самодостатньої особистості сучасного представника українського суспільства; тісній та ефективній взаємодії з людьми похилого віку, дітьми-сирітами.
65.
ID: 5INC22-03681
Назва проекту: «Інклюзивна адаптація культурного продукту задля створення безбар’єрного доступу до українського образотворчого мистецтва «Історії живих картин»
Рейтинг: 205
Загальний бюджет проекту: 730196.10
Запитувана сума від УКФ: 705196.10
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД", ГС "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД"
Міста реалізації: місто Київ, місто Дніпро,
Опис проекту: Проект покликаний створити інклюзивний адаптований культурний продукт та надати рівний доступ для людей з інвалідністю до візуального образотворчого мистецтва українських художників різних епох та жанрових напрямів, які представлені в художніх музеях України. Це буде комплексне інклюзивне рішення розроблене за підтримки експертної групи (тифлологів , сурдоперекладачів, мистецтвознавців, редакторів тощо) з дотриманням норм універсального (інклюзивного) дизайну, покликане забезпечити безбар’єрний доступ до візуальної культурної спадщини українського образотворчого мистецтва людям з інвалідністю. У рамках проекту планується адаптувати візуальні художні полотна 10 картин 10 українських художників (чоловіків і жінок), наповнивши їх відеоконтент за допомогою аудіодескрипції, дубляжу, інформації жестовою мовою та субтитрами англійською і українською мовами.
66.
ID: 5INC21-05588
Назва проекту: Безбар`єрна культурна освіта
Рейтинг: 205
Загальний бюджет проекту: 775334.74
Запитувана сума від УКФ: 674204.12
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Прилуцький краєзнавчий музей ім. В. І. Маслова Прилуцької міської ради
Міста реалізації: м. Прилуки, Місто Прилуки,
Опис проекту: Головний мета проєкту – створення у громаді міста Прилуки умов безбар`єрної культурної освіти, що дасть можливість забезпечити дотримання культурних прав громадян з інвалідністю, забезпечить рівні можливості їх особистісного розвитку та культурної самореалізації. Проєкт передбачає створення освітньої програми, продукти якої дадуть можливість людям з інвалідністю долучитися до історико-культурної спадщини регіону. У рамках проекту передбачено створення курсу відео-лекцій, видання книги, дитячої книги-розфарбовки, тематичних пазлів, віруального туру історичним та природничим відділом музею, а також доповнення QR кодів на історико-архітектурних пам’ятках міста написами шрифтом Брайля.
67.
ID: 5INC21-32104
Назва проекту: "Казки тернового поля для особливих дітей"
Рейтинг: 203
Загальний бюджет проекту: 979593.44
Запитувана сума від УКФ: 892092.44
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Тернопільський обласний методичний центр народної творчості
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: "Казки тернового поля для особливих дітей" – це проект, основним завданням якого є створення інклюзивно адаптованого культурного продукту. Це 19 казок, зібраних від найстаріших жителів області, перекладених мовою жестів з анімацією для дітей з вадами слуху в першому варіанті та аудіокнига відтворених казок з використанням звукових ефектів для дітей з вадами зору у другому варіанті.
68.
ID: 5INC21-31807
Назва проекту: «На хвилі Корсуня»: цікаве - кожному
Рейтинг: 195
Загальний бюджет проекту: 1051786.4
Запитувана сума від УКФ: 661984.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Телерадіоорганізація "На хвилі Корсуня" Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області
Міста реалізації: м.Корсунь-Шевченківський, смт Стеблів, м.Канів, м.Городище та навколишні села, м.Корсунь-Шевченківський,
Опис проекту: Проєкт створений для підтримки місцевого цілодобового мовника – радіо «На хвилі Корсуня» - у виробництві та поширенні якісного культурно-мистецького аудіоконтенту, орієнтованого на потреби людей з обмеженими можливостями та інвалідністю. Передбачає виробництво восьми циклів популярних радіопрограм (загалом 220), їх ротація в ефірі «На хвилі Корсуня», а також завантаження їх подкастів у мережу інтернет та просування до цільової аудиторії.
69.
ID: 5INC21-05338
Назва проекту: Театр не для всіх, а для кожного
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 538067.72
Запитувана сума від УКФ: 538067.72
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ"
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Адаптація вистав для повного сприйняття інформації для людей із вадами зору. Мета проекту забезпечити вільний доступ до театрального мистецтва та створити комфортні умови для відвідування театру людьми з інвалідністю. Результат - толерантне суспільство, доступне мистецтво, формування прикладу та напрацювань для впровадження проєкту у інших театрах.
70.
ID: 5INC21-30969
Назва проекту: "КІНОІНКЛЮЗІЯ"
Рейтинг: 189
Загальний бюджет проекту: 669329.00
Запитувана сума від УКФ: 669329.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська Організація " Особливі серед нас"
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: "КІНОІНКЛЮЗІЯ" - це проєкт спрямований на адаптацію кінопродукції для потреб людей з інвалідністю. Це включає створення платформи для дослідження й моніторингу проблем та потреб даної групи, задіяння майданчику який повністю відповідає технічним та інклюзивним вимогам, вироблення та впровадження спеціальної стратегії в використанні звукового та світлового супроводу, створення та використання сурдо-перекладу, фінальні інклюзивні покази у кінозалі. Завдяки цьому створиться інклюзивне середовище яке позитивно впливатиме на якісні зміни в процесі інтеграції людей з інвалідністю в культурно-мистецькі процеси.
71.
ID: 5INC21-06584
Назва проекту: Таємниці майстерності
Рейтинг: 186
Загальний бюджет проекту: 796558.30
Запитувана сума від УКФ: 796558.30
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Творчо-виробниче підприємство Національної спілки кінематографістів України "Просвітницьке кіно України"
Міста реалізації: м. Київ, смт. Петриківка Дніпровського району Дніпропетровської області, м. Підгородне Дніпровського району Дніпропетровської області, м. Чигирин Черкаської області, с. Мигалки Бучанського району Київської області, м. Чернігів,
Опис проекту: Мета: шляхом створення інклюзивного культурного контенту та залучення аудиторії маломобільних груп, людей третього віку (50+), родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю, сприяти стимулюванню збільшення кількості доступних культурних просторів, збереженню та поширенню сучасними технічними засобами унікальних практик і технологій українського народного мистецтва.
72.
ID: 5INC21-05094
Назва проекту: Фітодизайн. Базовий курс. Відеокурс із 20 уроків для фітодизайнерів-початківців
Рейтинг: 176
Загальний бюджет проекту: 730900
Запитувана сума від УКФ: 662300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: фізична особа - підприємець Звягінцева Ярослава Миколаївна
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Курс може стати основою для нової професії або цікавого хоббі. Курс " Фітодизайн. Базовий курс" - це 20 відео, тривалістю 40 хвилин, в яких зібрана вся найактуальніша інформація для фітодизайнерів-початківців та 20 годин практичних занять. Ми, виходячі із успішного власного 7 - річного практичного досвіду та розвитку студії екодекорів, систематизували всі трендові напрямки в інтер'єрному фітодекоруванні. Пропонуємо навчання за 2-ма напрямками: 1. Особливості роботи зі стабілізованними рослинами, мохом, сухоцвітами, сучасними штучними рослинами. В рамках курсу Створемо декори, панно та фітокомпозицій. 2. Головні теми у догляді за кімнатними рослинами - полив, освітлення, пересадка, боротьба зі шкідниками, соціологія рослин. Ознайомлення із видами вертикального озеленення.
73.
ID: 5INC21-30988
Назва проекту: Шоколадне мистецтво без бар'єрів "СhocoArt"
Рейтинг: 172
Загальний бюджет проекту: 665240
Запитувана сума від УКФ: 605600
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Данцев Микола Юрійович
Міста реалізації: м. Миколаїв,
Опис проекту: ChocoArt – це шоколадне мистецтво, яке об’єднує всіх громадян незалежно від здібностей, можливостей та вподобань. Це арт терапія з шоколаду у вигляді авторських майстер-классів, воркшопів, вебінарів, семінарів для особистісного розвитку та самореалізації жінок, які потрапили в несприятливі умови, дітей та людей похилого віку, яких об’єднує любов до творчості і шоколаду.
74.
ID: 5INC21-32020
Назва проекту: "Проліскові дивоглядки" дитячий інклюзивний театр з використанням ляльок
Рейтинг: 171
Загальний бюджет проекту: 506268.00
Запитувана сума від УКФ: 506268.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Управління праці та соціального захисту населення Уманської міської ради
Міста реалізації: місто Умань та Уманський район,
Опис проекту: Мета: соціальна адаптація дітей з інвалідністю, інклюзія, створення інклюзивного дитячого театру
75.
ID: 5INC21-00754
Назва проекту: Культурний хаб «Мистецький простір для кожного»
Рейтинг: 164
Загальний бюджет проекту: 622730.00
Запитувана сума від УКФ: 622730.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Фестиваль Кінокімерія"
Міста реалізації: м. Херсон,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення культурного хаба для залучення до сучасного мистецтва маломобільних груп населення, людей пенсійного віку, родин з дітьми, людей з інвалідністю, учасників АТО та ООС
76.
ID: 5INC21-07023
Назва проекту: Інклюзивний музико - терапевтичний табір "Радість"
Рейтинг: 150
Загальний бюджет проекту: 674799.80
Запитувана сума від УКФ: 674799.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: "Житомирська міська дитяча громадська організація "Все робимо самі"
Міста реалізації: Житомир, с. Яблуниця, Івано - Франківської обл.,
Опис проекту: Програма табору (всі уроки, тренінги, майстер-класи, репетиції, концерти) вестиметься виключно українською мовою. Програма табору включає також заповнення робочого зошиту, який теж друкуватиметься українською мовою. Робочий зошит допоможе зафіксувати ключові тригери програми, залишиться з кожним учасником табору і зможе продовжувати привертати увагу до українських цінностей навіть після закінчення табору. Важливою складовою програми табору є декілька екскурсій з метою ознайомлення з місцевими пам'ятками (Буковель, Яремче, водоспад Гук, гора Хом'як) та фольклорного дослідження краю (колискові, колядки, щедрівки, засівалки, веснянки, заклички, обрядові пісні, співанки, коломийки, лічилки тощо). Програма табору містить щоденні заняття та тренінги про важливість добрих справ, про дорослішання та відповідальність за своє життя, про повагу до батьків, про дисципліну і слухняність, про добросусідство з іншими людьми, про лицемірство та його наслідки, про комп'ютерну залежність, цінність життя, мистецтво прощати і бути собою та багато іншого
77.
ID: 5INC21-29075
Назва проекту: Майстерня особливого успіху
Рейтинг: 144
Загальний бюджет проекту: 500308.0
Запитувана сума від УКФ: 500308.0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальний заклад освіти "Криворізька спеціальна школа "Перлина" Дніпропетровської обласної ради"
Міста реалізації: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Втілення проєкту відкриває можливість для здійснення культурної діяльності, творіння, що сприяє розвитку соціалізації в культурній галузі через розширення доступу дітей з інвалідністю до участі в культурній , трудовій та суспільній діяльності. Розвиває творчий потенціал митців з інвалідністю та сприяє їх професіоналізації. Проект передбачає : - оснащення та укомплектування приміщення майстерні сучасним обладнанням ; - надання якісних трудових, корекційно - реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами, дітям з інвалідністю, дітям- сиротам та позбавленим батьківського піклування; - впровадження сучасних технологій на заняттях; - створення оптимальних умов для пошиття сценічних костюмів, виробів з підручних матеріалів, відродження традицій по виготовленню ляльок -мотанок, виготовлення емблем з українською символікою, вишивки для пошиття українського одягу, рушників, серветок, виготовлення сценографії. У ході реалізації проєкту планується створити культурну, творчу атмосферу, як засіб самовираження особистості у традиціях національної та світової художньо – прикладної культури, до культурних ремесел, традицій родинного виховання, мистецтва, збереження етничної культури українського народу.
78.
ID: 5INC21-30944
Назва проекту: Серце України
Рейтинг: 120
Загальний бюджет проекту: 687810.00
Запитувана сума від УКФ: 687810.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Благодійна організація Благодійний фонд “Ренессанс”
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: "Серце України" проєкт покликаний сфокусуватися на потребах людей з інвалідністю та підтримати їх духовний, психологічно-емоційний стан через призму творчості талановитого українського композитора Георгія Майбороди.
ЛОТ 3. Безбар'єрне суспільство
1.
ID: 5INC32-32101
Назва проекту: i-Театр
Рейтинг: 292
Загальний бюджет проекту: 899551.15
Запитувана сума від УКФ: 899551.15
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Український координаційний центр з підвищення правової освіти населення
Міста реалізації: Київ, Коломия, Одеса, Харків, Хмельницький, Чернігів,
Опис проекту: Інтерактивний інклюзивний проєкт “і-Театр” реалізується з метою створення в українських театрах безбар’єрного простору для людей з РАС. В основі проєкту - авторські методики театральних фахівців та спеціалістів по роботі з людьми з інвалідністю (аутизм). Проєкт орієнтований на залучення людей з РАС до театрів, направлений на масштабну промоцію в Україні доступності театру для людей з РАС, а також популяризацію простих методик та напрацювань по роботі з глядачами з РАС у театрально-видовищних закладах України. У проєкті використовуються партиципаторні практики та досвід запозичений у співпраці міжнародном основі прикладів діяльності Бірмінгемської опери (Великобританія).
2.
ID: 5INC31-04748
Назва проекту: Фестиваль «NEOсвітній Арсенал. Різні разом»
Рейтинг: 290
Загальний бюджет проекту: 1769850.51
Запитувана сума від УКФ: 899183.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Безбар’єрний фестиваль для дітей і підлітків «NEOсвітній Арсенал. Різні разом» — це логічне продовження проєкту, що розвивається командою Мистецького арсеналу вже шостий рік поспіль. Метою фестивалю у 2022 році є закріплення нової соціальної норми доступності та безбар’єрності в полі неформальної освіти через створення безпечного екологічного середовища, де навчання і занурення у мистецькі досвіди відбувається по-новому — через творчість і гру. Понад 50 музейних інституцій, студій, громадських організацій, фондів та гуртків, які ведуть освітню діяльність у сфері культури і не тільки, приєднаються до фестивалю, щоб презентувати свої освітні програми. Проєкт актуальний для великої кількості аудиторій — особливо для дітей та підлітків з інвалідністю і без, а також їхніх батьків та родичів, музейних педагогів та шкільних вчителів, зокрема з мистецтва.
3.
ID: 5INC31-28080
Назва проекту: Мистецтво вразливості
Рейтинг: 282
Загальний бюджет проекту: 899621
Запитувана сума від УКФ: 899621
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ПОСТДРАМА ЮЕЙ»
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: “Мистецтво вразливості” — інклюзивний мистецький та відео-документальний проєкт співпраці мистецького середовища та Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні присвячений зменшенню стигми, пов’язаної з психічними захворюваннями, соціальній адаптації пацієнтів психіатричної лікарні та розвиткові українського мистецтва ар брют, через партисипативні практики, створення медіаплатформи та циклу короткометражних документальних фільмів про волонтерський рух навколо Кульпарківської лікарні, проєкт створення на її території постійно діючої арт-галереї та популяризацію творчості українських художників ар брют
4.
ID: 5INC31-06833
Назва проекту: «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія»
Рейтинг: 282
Загальний бюджет проекту: 920330.00
Запитувана сума від УКФ: 898330.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо "Веселка ТВ"
Міста реалізації: м. Київ, м. Бровари, Київська область, м. Васильків, Київська область,
Опис проекту: «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія» – унікальний кроссекторальний проєкт із створення інклюзивного креативного простору для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання. Проєкт органічно поєднає відразу 4 сектори культури та мистецтв: культурні та креативні індустрії, аудіовізуальне, аудіальне, візуальне мистецтво із соціальною та освітньої сферами. 100 дітей-безпосередніх учасників проєкту спробують себе в ролі телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів. Буде проведено 750 годин майстер-класів, воркшопів, занять, психотренінгів. А ще зйомки, звукописи, виставки творчих дитячих робіт в оригінальних мистецьких техніках. У результаті буде створено 5 різноманітних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою: ток-шоу, телепрограма, радіопередача, мультфільм, відеоблог, що поширюватимуться засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет).
5.
ID: 5INC31-03619
Назва проекту: Запровадження послуги аудіоопису для глядачів з порушеннями зору в обласних театрах Вінниці, Хмельницького та Рівного
Рейтинг: 274
Загальний бюджет проекту: 788260
Запитувана сума від УКФ: 768260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Покотило Л.І.
Міста реалізації: Вінниця, Хмельницький, Рівне,
Опис проекту: Проєкт має на меті запровадження системної послуги аудіоопису для забезпечення доступу до перформативного та сценічного мистецтва для глядачів з порушеннями зору у Вінницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.Садовського, Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театру імені М.Старицького та Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі. В рамках проєкту буде проведене навчання фахівців театрів, закуплено обладнання та розроблена система надання послуг аудіоопису у трьох театрах. У співпраці акторів, режисерів та незрячих і слабозорих учасників проекту буде підготовано аудіоопис 6 різнопланових театральних постановок, проведено 12 інклюзивних показів у супроводі аудіоопису, започатковано проведення екскурсій на дотик за лаштунки театрів. Колективи театрів проаналізують наявні бар’єри, пройдуть інструктаж та розвинуть навички надання послуг незрячим та слабозорим людям, що дозволить підвищити інформаційну доступність театрів та розширити глядацьку аудиторію.
6.
ID: 5INC31-07425
Назва проекту: Доступний Музей історії Дніпра
Рейтинг: 273
Загальний бюджет проекту: 582972.9
Запитувана сума від УКФ: 543932.9
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Комунальне підприємство «Музей історії Дніпра» Дніпровської міської ради
Міста реалізації: м. Дніпро,
Опис проекту: Створення доступного музейного культурного простору для людей з інвалідністю, англомовних відвідувачів та всіх охочих. Створення аудіо та текстового гіду експозицією Музею історії Дніпра: загального україномовного, легкою мовою; англомовного. Інтеграція аудіо та текстового гіду у музейний додаток MyMID. Оснащення музею BLE-маячками, що дозволять автоматично змінювати аудіотреки та тексти у залежності від розташування у експозиції музею. Оснащення музею внутрішнім портативним пандусом, мнемосхемою, екскурсійними матеріалами шрифтом Брайля. Проведення тактильної виставки для людей з інвалідністю та спеціальних екскурсій толерантності та емпатії для школярів. Видання та презентація книги шрифтом Брайля про історію Дніпра.
7.
ID: 5INC31-02202
Назва проекту: Театр Рівності 2
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 90000.00
Запитувана сума від УКФ: 90000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Барський міський художній аматорський театр"
Міста реалізації: Бар (Вінницька обл.), Вінниця (Вінницька обл.), Кам'янець-Подільський (Хмельницька обл.), Львів (Львівська обл.),
Опис проекту: Проєкт «Театр Рівності 2» є продовженням однойменного проєкту, реалізованого у 2020 році, та має на меті соціалізацію і включення до культурного процесу людей з порушенням зору засобами театрального мистецтва та підвищення у суспільстві рівня прийняття людей з інвалідністю, емпатії та толерантності. Культурний продукт: театралізований колаж «Лавка» (за творами українських авторів-гумористів), де на сцені гратимуть люди з порушенням зору та інвалідністю інших нозологій. Показ вистави планується у містах, де діють потужні підприємства УТОСу: Бар, Вінниця, Кам’янець-Подільський, Львів. За підсумками реалізації проєкту буде видано альбом «Видимі» з використанням елементів друку шрифтом Брайля.
8.
ID: 5INC32-02815
Назва проекту: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід"
Рейтинг: 269
Загальний бюджет проекту: 924990
Запитувана сума від УКФ: 899990
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОН ПЛЮС ПРОДАКШН"
Міста реалізації: Херсон та Херсонська область, Рівне та Рівненська область, Миколаїв та Миколаївська область, Луцьк та Волинська область, Одеса та Одеська область, Хмельницький та Хмельницька область,
Опис проекту: Продовження успішного проєкту Інклюзивна креативна резиденція “Віртуальна майстерня “З Півдня на Захід” із розширенням географії: до Херсона, Рівного, Миколаєва та Луцька приєднаються Одеса та Хмельницький. До успішно працюючої "Віртуальної майстерні" додається й оффлайн формат - Інклюзивний креативний форум "З Півдня на Захід", який одночасно пройде в Херсоні та Рівному. В ході форуму всім учасникам та запрошеним гостям з шести областей України вдасться не лише наживо поспілкуватися, обмінятися досвідом та враженнями, а й представити свої роботи на виставці, взяти участь у майстер-класах, переглянути виставу театру сонячних дітей.
9.
ID: 5INC31-28765
Назва проекту: Inclusive Travels in Ukraine: доступність культурного туризму
Рейтинг: 266
Загальний бюджет проекту: 939920
Запитувана сума від УКФ: 899920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Савка Мар'ян Володимирович
Міста реалізації: Київ, Львів, Чернівці,
Опис проекту: Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність культурного туризму" передбачає створення онлайнового каталогу широкого спектру туристично привабливих об'єктів культури України з метою інформування людей з інвалідністю про стан безбар'єрності туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні. Результатом буде розвиток публічної та доступної медіаплатформи travels.in.ua, яка міститиме інформацію про палаци, театри, меморіали, інші культурні заклади та об'єкти в усіх регіонах України, матиме деталізований опис наявних умов і зручностей для прийому всіх відвідувачів, включаючи представників маломобільних груп, передбачатиме можливість групування об'єктів за наявністю тих чи інших зручностей і ранжування за рівнем доступності, надаватиме користувачам широкі можливості управління контентом. Цей проєкт є логічним продовженням успішно реалізованого за підтримки УКФ проєкту "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України", що забезпечить поширення його результатів на інші сфери культури.
10.
ID: 5INC31-31991
Назва проекту: Дружній музей
Рейтинг: 265
Загальний бюджет проекту: 888410
Запитувана сума від УКФ: 888410
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Міста реалізації: Збараж, Вишнівець,
Опис проекту: Проект «Дружній музей» передбачає комплексний підхід до подолання викликів, пов’язаних із наявністю проблем для різних маломобільних груп стосовно можливості повноцінного, безбар’єрного доступу до культури, у даному випадку – доступ до пам’яток культурної спадщини, що входять до складу НЗ «Замки Тернопілля». Він охоплює осіб з вадами зору та слуху. В рамках проекту буде створено мобільну інклюзивну виставку «Замки Тернопілля» та інклюзивно-доступний відео і аудіоконтент.
11.
ID: 5INC31-00953
Назва проекту: Вистава "Погляд" - популяризація успішних мистецьких практик
Рейтинг: 262
Загальний бюджет проекту: 795200
Запитувана сума від УКФ: 795200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Міста реалізації: Львів, Україна,
Опис проекту: Цей проект має на меті популяризувати успішну практику створення та життєвого циклу інклюзивного мистецького проекту Погляд з метою збільшення кількості подібних проектів в Україні. Ця мета буде реалізована через організацію гастролей у трьох містах України - Київ, Одеса та Вінниця, а також проведенням серії розвиваючих мистецьких занять для дітей та підлітків із порушенням зору.
12.
ID: 5INC32-05877
Назва проекту: Всеукраїнська соціальна інформаційна кампанія про мистецтво як можливість самореалізації та самовираження людей з особливостями інтелектуального розвитку “Мистецтво без упереджень та бар’єрів: Я так бачу”
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 922630.09
Запитувана сума від УКФ: 892630.09
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром"
Міста реалізації: Київ, Харків, всі регіони України,
Опис проекту: Мета - сприяти розвитку інклюзії в культурі, суспільстві провівши конкурс з художнього мистецтва серед дітей та юнацтва з особливостями інтелектуального розвитку, та майстер-класів, де такі діти зможуть спробувати себе як художників, гончарів та фотографів. Інформаційна кампанія є головним інструментом проекту, покликаним привернути увагу до людей з інвалідністю як учасників мистецького процесу. Представники мистецької сфери: педагоги, митці-куратори отримають доступ до відеокерівництва про основи комунікації з людьми з особливостями інтелектуального розвитку, їх сильні сторони які допомагають їм в навчанні та творчості. Це дозволить знизити рівень упередженості та наблизитись до зняття бар’єрів через які ці люди рідко мають можливість отримати навіть інклюзивну мистецьку освіту.
13.
ID: 5INC31-28941
Назва проекту: "Територія рівних можливостей"
Рейтинг: 260
Загальний бюджет проекту: 706200.00
Запитувана сума від УКФ: 706200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
Міста реалізації: м. Чернівці,
Опис проекту: Проблеми забезпечення життєдіяльності людей з інвалідністю та створення доступності до закладів культури залишаються невирішеними в м. Чернівці. На сьогодні в обласній книгозбірні відсутня доступність для осіб з інвалідністю. Для вирішення проблеми при бібліотеці планується створення комунікаційного інклюзивно-ресурсного простору (центру) «Територія рівних можливостей» для надання відкритого та безкоштовного доступу до читання, інформації, навчання та організації дозвілля особам з інвалідністю. Центр надаватиме інформаційні та сервісні послуги, доступ до інтернету, читання книг відповідних форматів для такої категорії користувачів, проведення освітніх тренінгів, заходів, презентацій, творчих майстерень, засідань літературних студій. Інклюзивний простір створюється для навчання, натхнення, зустрічей та подій.
14.
ID: 5INC31-05749
Назва проекту: Інклюзивний літературний конкурс для дітей та юнацтва імені Дмитра Ружевича
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 789679.88
Запитувана сума від УКФ: 789679.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Видавничий центр "12"
Міста реалізації: Всеукраїнський, церемонія нагородження в Краматорську, Донецької області,
Опис проекту: Мета проєкту – сприяти розвитку інклюзії засобами літературного конкурсу для дітей та юнацтва. Основа – збереження пам’яті про історію Дмитра Ружевича, хлопця з інвалідністю з донецького села Сергіївка, який завдяки силі волі та любові до читання став справжнім символом книжкової інклюзії. Проведення церемонії нагородження переможців конкурсу у Краматорську - стимулюючий фактор для регіону, оскільки познайомить мешканців з сучасними українськими письменниками та видавцями, які створюють інклюзивні книжки, а також засвідчить поступ регіону на шляху інклюзії. Приз переможцям у вигляді подарункового видання для дітей та підлітків «Мандри без обмежень» на основі повістей Євгенії Пірог, прототипом яких став Дмитро Ружевич, дозволить надовго зберегти спогади про подію.
15.
ID: 5INC31-00644
Назва проекту: Створення культурно-освітнього центру для осіб з вадами зору на базі Конотопської центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 720200
Запитувана сума від УКФ: 695200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Конотопської міської ради
Міста реалізації: місто Конотоп, Сумська область,
Опис проекту: Проєктом передбачається забезпечити підвищення рівня обізнаності та інтеграції в суспільство 215 осіб з вадами зору, які мешкають на території Конотопської міської територіальної громади, шляхом створення на території Конотопської міської територіальної громади, на базі Конотопської центральної міської бібліотеки ім.С.І.Пономарьова, культурно-освітнього центру для осіб з вадами зору та проведення на базі даного центру тематичних заходів з використанням спеціалізованого обладнання та залученням фахівців відповідного напрямку. У подальшому центр функціонуватиме для мешканців громади з вадами зору щоденно на сталій основі.
16.
ID: 5INC32-26301
Назва проекту: Курс на рівність
Рейтинг: 259
Загальний бюджет проекту: 1049165.66
Запитувана сума від УКФ: 899165.66
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Запоріжжя. Платформа Спільних Дій
Міста реалізації: Запоріжжя, Кривий Ріг, Маріуполь,
Опис проекту: «Курс на рівність» - це проєкт національної співпраці, метою якого є привернення уваги суспільства та побудови обізнаності про безбар’єрність як нову суспільну цінність, розуміння її різноманіття шляхом організації відкритих дискусійних платформ в трьох регіонах країни (Запорізька, Дніпропетровська, Донецька області) та проведення безбар’єрного фестивалю в м.Запоріжжя.
17.
ID: 5INC31-27950
Назва проекту: Доступні фестивалі - доступні міста!
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 881960.00
Запитувана сума від УКФ: 808960.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Департамент гуманітарної політики Кам'янець-Подільської міської ради
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський, Хмельницька область,
Опис проекту: Промоція інклюзивного мистецтва та доступності на трьох міжнародних фестивалях: «Форпост», «Остання столиця», «Respublica» шляхом надання митцям з інвалідністю можливості для популяризації свого культурного продукту на майданчиках цих фестивалів, а відвідувачам можливості відвідати культурні події без перешкод та бар’єрів. Промоція інклюзивного мистецтва відбудеться в офлайн та онлайн форматі завдяки діджиталізації та відеозаписам всіх митців учасників проєкту. В результаті проєкту ми інтегруємо інклюзивні мистецькі практики в культурне середовище України, підтримаємо культурні продукти, створені людьми з інвалідністю та актуалізуємо на широку аудиторію тему інклюзії та доступності, що в свою чергу посприяє вихованню поваги до прав людей з інвалідністю в суспільстві.
18.
ID: 5INC31-03565
Назва проекту: Українське мистецтво аутсайдерів: Онлайн-Експо 2022
Рейтинг: 257
Загальний бюджет проекту: 625680.00
Запитувана сума від УКФ: 625680.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: БФ "Єврейсько-українська соціальна ініціатива"
Міста реалізації: Київ, Львів, Чернівці, Одеса, Харків, Житомир, Івано-Франківськ, Суми, Черкаси, Вінниця,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення серії онлайн та офлайн заходів, спрямованих на промоцію українського мистецтва аутсайдерів та привернення суспільної уваги до викликів для інклюзії в мистецтві. Головною подією проєкту є «онлайн-експо» - створення постійно діючої онлайн-галереї творчості митців з інвалідністю та інклюзивних мистецьких колективів з різних областей України. Підготовка «онлайн-експо» стане платформою для поглиблення співпраці між осередками інклюзивного мистецтва та фахівцями з арт-терапії, розширення колекції українського арт-брют, сприяння утвердженню ідей безбар’єрності в культурі та забезпеченню доступності мистецьких практик. Проєкт має 5 складових: фото- та відео-фіксація арт-брют, сертифікований онлайн-тренінг для психологів та арт-терапевтів, творчі сесії в осередках-партнерах, промо-кампанія у соцмережах, запуск онлайн-галереї «outsiderart.in.ua».
19.
ID: 5INC31-26177
Назва проекту: Арт-платформа «INталанти-митціUA»
Рейтинг: 256
Загальний бюджет проекту: 939115
Запитувана сума від УКФ: 849115
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Приватне підприємство "Агенція "КИТ"
Міста реалізації: Дніпро та область,
Опис проекту: Проєкт «Арт-платформа «INталанти-митціUA» створений на базі минулорічного успішно реалізованого інклюзивного проєкту для дітей з аутизмом «AUталанти-митціUA». Проєкт «Арт-платформа «INталанти-митціUA» передбачає створення мистецької платформи, яка поєднує онлайн и офлайн формати заходів для творчості дітей та молоді з інвалідністю. «Арт-платформа «INталанти-митціUA» в першу чергу передбачає створення веб-ресурсу (сайту Intalantu.ua), на якому буде розміщена систематизована інформація про організації, методики, види інклюзивної творчості, досвід організацій партнерів, відеоконтент, методичні рекомендації, практичні матеріали для заняття творчістю дітей та молоді з інвалідністю. Цей веб-ресурс буде корисний для дітей та молоді з інвалідністю для та їх батьків, для пошуку відповідно зручного заняття творчістю, фахівців мистецьких студій, творчих гуртків, шкіл та інших закладів, які працюють з дітьми та молоддю з інвалідністю, або планують створювати інклюзивні групи. В рамках проєкту також заплановане проведення низки заходів (онлайн та офлайн форматів), створення і розміщення відеоконтенту на веб-ресурсі за результатами цих заходів. Таким чином цьогорічний проєкт направлений на інформаційну підтримку інклюзивної творчості: створення доступної платформи для поширення інклюзивних продуктів для задоволення культурних потреб дітей та молоді з інвалідністю; На відміну від минулорічного, передбачає також розширення кола учасників (не лише дітей молоді з аутизмом, а й з будь-якою іншою формою інвалідності), а також з розширенням видів творчості: - театральне мистецтво (сценічна мова, сценічний рух, емоційна складова як фактори розвитку і арт терапії) - музичне і вокальне мистецтво як фактор розвитку дітей з інвалідністю - образотворче і прикладне мистецтво в світосприйняття і комунікації дітей з інвалідністю. Проводимо в рамках проєкту заняття з батьками дітей та молоді з інвалідністю за темою: «Особливості батьківського піклування, взаємодії та ставлення батьків дітей з інвалідністю до творчого розвитку своїх дітей». Окрім того проєкт передбачає підвищення кваліфікації фахівців, які працюють в сфері інклюзії, а також молоді з інвалідністю. Серед онлайн заходів планується проведення zoom-конференцій та онлайн круглих столів за темами: 1. Театральне мистецтво як синтез жанрів для розвитку особистості дитини з інвалідністю. (Методики навчання, досвід роботи інклюзивних театрів, особливості репертуару та режисури) 2.Музика як фактор розвитку дитини з інвалідністю (Методики опанування музичними інструментами та вокальним мистецтвом) 3. Образотворче мистецтво як фактор формування світогляду та комунікації дітей з інвалідністю. Результатом проекту організація масштабної публічної події та соціальних інформаційних компаній, які привертають увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю через участь у підсумковому концерті (Гала-виставі) дітей та молоді з інвалідністю в святкуванні Дня міста Дніпро. Адже минулорічний досвід проведення інтерактивної циркової вистави в рамках проєкту «AUталанти-митціUA» довела важливість і зацікавленість дітей і батьків в організації подібних заходів, вони створюють святкову атмосферу, надають новий поштовх до творчості, самореалізації і прояву здібностей дітей з інвалідністю.
20.
ID: 5INC31-29199
Назва проекту: "Віртуальний музей Миколи Теліженка"
Рейтинг: 254
Загальний бюджет проекту: 922530
Запитувана сума від УКФ: 892530
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Теліженко Олеся Миколаївна
Міста реалізації: Черкаси, Черкаська, Київ, Київська,
Опис проекту: Відкрити суспільству можливість споглядати творчість Народного художника України, знаного віртуоза витинанкаря, графіка, скульптора Миколи Теліженка шляхом створення віртуального музею його творчості. Не зважаючи на те, що вже 5 років митець в інвалідному візку, він продовжує натхненно і наполегливо творити нові шедеври. Відтак мистецтво є порятунком для художника, що може стати наглядним позитивним прикладом для інших людей з інклюзією. Результатом проекту буде створений «Віртуальний музей Миколи Теліженка», який відкриє нові можливості, надасть безбар'єрний доступ для людей з інклюзією та широкому загалу суспільства поринути у світ творчості та мистецтва.
21.
ID: 5INC31-26680
Назва проекту: "Orchestra challenge"- інклюзія
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 915135
Запитувана сума від УКФ: 895135
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація «Міжнародний благодійний фонд «ВІВАТ АРТ»
Міста реалізації: Київ, Львів, Харків,
Опис проекту: "Orchestra challenge"- інклюзія, це проект який спрямований на доповнення інклюзивною складовою Всеукраїнського конкурсу інструменталістів та онлан резиденції з однойменною назвою «Orchestra challenge». Метою проекту є залучення та інтеграція інклюзивної аудиторії дітей та молоді, які навчаються грі на музичних інструментах, до конкурсу та резиденції та включення їх у спільну творчість з професійними музикантами, а також поширення досвіду професійних педагогів та фахівців, які займаються інклюзивною музичною освітою. Планується залучення інклюзивних дітей до конкурсного перегляду та до участі у онлайн оркестрі (створення спільного аудіо-відео ролика/кліпа), створення 22 відеолекцій професійних педагогів та фахівців по інклюзивному навчанню та розміщення на сайті проекту та соцмережах, випуск методичних рекомендації лекторів проекту та проведення онлайн лекцій для учасників проекту – учнів, студентів, професійних музикантів та викладачів.
22.
ID: 5INC32-31968
Назва проекту: Всеукраїнський конкурс інклюзивного образотворчого мистецтва імені Марії Примаченко
Рейтинг: 253
Загальний бюджет проекту: 900000.00
Запитувана сума від УКФ: 900000.00
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "Святий Юрій"
Міста реалізації: Вся країна,
Опис проекту: Започаткований 2021 року Всеукраїнський конкурс інклюзивного образотворчого мистецтва імені М.Примаченко став щорічним і прагне в контексті створення інклюзивних креативних просторів з універсальним дизайном для широких аудиторій, в т.ч. людей з інвалідністю 1) пропагувати позитивний приклад славетної художниці-«інвалідки» (поліомієліт, протез із 7 років) для наслідування, 2) провести низку інклюзивних виставок, які привертають увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, 3) здійснити промоцію мистецтва людей з інвалідністю, сучасних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні (живопис, графіка, скульптура, народна творчість, фотомистецтво), 4) стимулювати збільшення кількості доступних культурних просторів через створення культурного безбар’єрного контенту та простору, залучення аудиторії маломобільних груп людей.
23.
ID: 5INC31-28000
Назва проекту: Мистецтво без бар'єрів
Рейтинг: 251
Загальний бюджет проекту: 885889
Запитувана сума від УКФ: 865889
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Партнерство."
Міста реалізації: Тернопіль, Чортків Тернопільська обл., Кременець Тернопільська обл., Бережани Тернопільська обл.,
Опис проекту: Часто спостерігаємо відсутність толерантності до людей з інвалідністю.Для вирішення проблеми презентуємо проект «Мистецтво без бар’єрів». В проекті проводимо опитуваннясеред митців з інвалідністю, що потрібно робити для покращення ситуації, запускаємо мотиваційні відео всоцмережі. На основі рекомендацій організовуємо фестиваль “Файно без рамок». Це подія спрямованасприяти розвитку мистецького сектору для людей з інвалідністю та без неї. У рамках проекту митцізможуть розвинути навички співпраці, створювати і презентувати власні твори. Результати варифікуємопід час круглих столів, видаємо посібник, який вмістить в себе всі напрямні та методичні рекомендації дляпроведення подібних проектів та презентуємо його громадам. Впевненими кроками робимо суспільствоінклюзивним!
24.
ID: 5INC31-06471
Назва проекту: "Інклюзивний музей - це не лише про пандус"
Рейтинг: 249
Загальний бюджет проекту: 726700.40
Запитувана сума від УКФ: 726700.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Марущак Леонід Михайлович
Міста реалізації: Воркшоп в місті Краматорськ Донецької області за участі представни/ць/ків музеїв з усіх областей України,
Опис проекту: Майже вся культурна інфраструктура в регіонах (будинки культри, бібліотеки, музеї та ін.) дістались нам у спадок з радянського періоду. Попри чималу їх кількість, заклади культури є недоступними для більшості населення для яких вони функціонують. І тут "бар'єром" виступає не лише відсутність пандусу чи інших технічних дороговартісних засобів! Значно більшим "бар'єром" є неадаптовані розклади роботи закладів культури, застарілі форми роботи та методи взаємодії з відвідувачем. Та багато чого іншого, про що варто говорити в голос - бо тільки після цього проблеми починають вирішувати.
25.
ID: 5INC31-02502
Назва проекту: ВРАЖАЙ ТА НАДИХАЙ
Рейтинг: 248
Загальний бюджет проекту: 809970.20
Запитувана сума від УКФ: 809970.20
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: ВАРАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ІМЕНІ З.А.МАТВІЄНКО
Міста реалізації: м.Вараш, Вараський район, Рівненської області,
Опис проекту: Інклюзивний мистецький проєкт “ВРАЖАЙ та НАДИХАЙ” чітко спрямований на подолання викликів, пов’язаних із наявністю проблем для різних маломобільних груп стосовно можливості повноцінного, безбар’єрного доступу до культури, освіти та можливої зайнятості громадян, особливо малих міст та сіл. Проєктом передбачено створення нового креативного простору в м.Вараш для реалізації творчості на рівних умовах доступу, з універсальним дизайном для широких аудиторій, в т.ч. людей з інвалідністю. Креативний простір спрямований на професіоналізацію як митців з інвалідністю так і без, та акцентований на художньому мистецтві, театральному мистецтві, музиці та вокалі. В результаті проєкту “ВРАЖАЙ та НАДИХАЙ” в м.Вараш буде створено публічний відкритий креативний простір, проведено виставку робіт художників та створено інклюзивну музичну виставу (із залученням широкої аудиторії митців та публічних осіб, в т.ч. з інвалідністю) Всі заходи відбуватимуться у змішаному форматі онлайн/оффлайн, з дотриманням усіх правил карантинних обмежень та орієнтацію на максимальне онлайн-охоплення цільової аудиторії.
26.
ID: 5INC31-28007
Назва проекту: Менеджмент культури в територіальних громадах: цифровий інклюзивний розвиток
Рейтинг: 247
Загальний бюджет проекту: 822424
Запитувана сума від УКФ: 802424
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація Гендерний Клуб Дніпро
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Проект спрямований на формування культури підтримки, соціалізації та рівних можливостей, на протидію цифровій нерівності, бідності, безробіттю, надмірній урбанізації на основі технологій. Передбачене навчання для менеджерів/ок культури громад щодо принципів цифрової інклюзії, інклюзивного аудиту, цифрових інструментів для інклюзивних комунікацій, а також з управління проектами, включаючи залучення ресурсів. Учасники/ці розроблять проєкти створення креативних інклюзивних просторів та підвищення рівня цифрової інклюзії у своїх громадах, включаючи підвищення цифрової готовності, фізичної та економічної доступності до культурних послуг, творчості, навчання та інших можливостей, які створює цифрова економіка. Буде досліджено рівень цифрової інклюзії в українських громадах та отримані об’єктивні дані для вироблення політик з цифрового інклюзивного розвитку.
27.
ID: 5INC31-01049
Назва проекту: Бібліохаб для кожного
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 533990
Запитувана сума від УКФ: 508990
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Департамент культури і туризму Запорізької міської ради
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт має на меті створення інклюзивної бібліотеки у м.Запоріжжя. Культурний простір доступний для кожного сприятиме соціальній адаптації та забезпеченню доступності культурного продукту для осіб з інвалідністю (у тому числі дітей та їх батьків) та інтеграції їх у загальнокультурному просторі, надаватиме можливості самореалізації. Проєкт стимулюватиме збільшення кількості доступних культурних просторів з універсальним дизайном та змістовним контентом.
28.
ID: 5INC31-02570
Назва проекту: Інкульт. Культура безбар'єрності
Рейтинг: 245
Загальний бюджет проекту: 776365.00
Запитувана сума від УКФ: 748365.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унг"
Міста реалізації: Ужгород,
Опис проекту: Проєкт спрямований на розвиток інклюзивної культури , популяризацію ідеї безбар’єрності та доступних форматів викладення інформації як елементу безбар’єрного суспільства (зокрема, проста мова, легке читання) через проведення інклюзивної творчої лабораторії за участі людей з інвалідністю ,без інвалідності, маломобільних груп .У проєкті залучатимуться художники, письменники, журналісти, правозахисники, експерти з безбар'єрності, фахівці з інклюзивної освіти, культурні менеджери, представники місцевих органів влади та управління, які орієнтовані на співпрацю,творчій діалог, створення інклюзивного доступного культурного та інформаційного контенту. Буде укладена та безоплатно поширена з-поміж цільової аудиторії в усіх регіонах України брошура у форматі легкого читання (результати роботи творчої лабораторії)
29.
ID: 5INC31-00788
Назва проекту: МАЯК. Етап 1 - іклюзивна карта
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 976630
Запитувана сума від УКФ: 867630
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Молодіжний центр "Параграф"
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: “МАЯК. Етап 1 - іклюзивна карта” - це перший в Івано-Франківську стартап у вигляді сайту та мобільного додатку, створений для пошуку та поширення інформації про організації що працюють з інклюзією. Це перший етап створення систематизованої медіа платформи соціальної взаємодії, що надає не просто текстову інформація про організації, а створює інформаційний пакет з контактами та фото/відео матеріалами про них. Це також повноцінна карта (мапа) з координатами організацій, що працюватиме як інформаційний інструмент для допомоги в пошуку та вирішенні потреб.
30.
ID: 5INC31-05119
Назва проекту: Соціальна вечірка для всіх
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 893221.00
Запитувана сума від УКФ: 893221.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АРТДАЧА"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Соціальна вечірка для всіх - це захід, який збере людей з різними формами інвалідності і без інвалідності в повністю доступному просторі та програмою побудованою на принципі рівності всіх людей і об’єднає присутніх спільним досвідом. Мета заходу: підняти суспільний дискурс з приводу включення людей з інвалідністю у соціальний контекст, важливості універсального дизайну та поговорити про інклюзію, як норму сучасного суспільства. В результаті проведення заходу відвідувачі отримають досвід комунікації людей без інвалідності з людьми з інвалідністю, що зруйнує бар’єри у спілкуванні та стане стимулом для соціалізації і реалізації людей з інвалідністю, а також створення просторів з універсальним дизайном у місті Харків.
31.
ID: 5INC31-32079
Назва проекту: Доступно: знакові фільми в історії українського кіно
Рейтинг: 244
Загальний бюджет проекту: 898800
Запитувана сума від УКФ: 898800
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: ФОП Лучка Вікторія Ярославівна
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Проект передбачає розвиток онлайн-платформи dostupnekino.com як майданчик для перегляду фільмів в доступних форматах для незрячих та нечуючих людей. Також для платформи буде виготовлено звукоописи та розгорнуті субтитри до шести знакових фільмів українського кіно. Онлайн-показ цих доступних фільмів супроводжуватиме серія доступних інформаційно-навчальних відео, що введуть глядача у контекст українського кінематографу та підвищать обізнаність незрячих та нечуючих людей про класику української кіноіндустрії.
32.
ID: 5INC31-03541
Назва проекту: Інклюзивний хаб "Казкова країна - безбар'єрна Україна"
Рейтинг: 243
Загальний бюджет проекту: 864571.00
Запитувана сума від УКФ: 844571.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Голос батьків"
Міста реалізації: місто Чернігів, Чернігівська область,
Опис проекту: Інклюзивно-креативний хаб з залученням митців та аматорів з інвалідністю різних культурних секторів та регіонів : музика, театр, живопис, прикладне мистецтво, літературна справа та інше. Включає в себе серію майстер-класів для людей з інвалідністю з різними нозологіями; підготовка та участь у масштабному фестивалі в Одеській області "Казкове місто" задля позитивного прикладу участі людей з інвалідністю на будь якому фестивалі, залучення нових аудиторій митців. Завдяки попередньому досвіду та застосуванню інноваційних технологій створюємо унікальні інклюзивні продукти, які розкривають творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю. Що надасть можливості для їх подальшої самореалізації та вдосконалення.
33.
ID: 5INC31-31519
Назва проекту: Інклюзивна артплатформа "Магія мистецтва"
Рейтинг: 242
Загальний бюджет проекту: 783870
Запитувана сума від УКФ: 783870
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт направлений на створення умов вільного доступу усім категоріям читачів, зокрема, дітям з інвалідністю, до бібліотечних послуг, що спрямовані на творчий розвиток, соціалізацію, шляхом використання арттерапевтичних методів із застосуванням засобів різних видів мистецтва. Буде створено інклюзивну артплатформу “Магія мистецтва” Учасники цільової групи, зокрема, діти з інвалідністю, зможуть набути та розвинути творчі навички з допомогою музики, живопису, художнього слова, пісочної анімації, які позитивно вплинуть на їх адаптацію та самовираження. Планується проведення виставки творчих робіт учасників цільової групи та випуск інтерактивного художнього каталогу з репродукціями творчих робіт учасників проєкту і елементами арттерапевтичних занять на артплатформі.
34.
ID: 5INC31-03626
Назва проекту: Інклюзія крок за кроком
Рейтинг: 241
Загальний бюджет проекту: 512400
Запитувана сума від УКФ: 512400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Харківська обласна фундація "Громадська Альтернатива"
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Інклюзія крок за кроком
35.
ID: 5INC31-02865
Назва проекту: Всеукраїнський інклюзивний кінофестиваль «Зрозуміти іншого» для дитячої та підліткової аудиторії
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 502250.00
Запитувана сума від УКФ: 502250.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Мельничук Олег Миколайович
Міста реалізації: Дніпропетровська область, Донецька область, Київська область, Львівська область, Одеська область, Чернігівська область, Волинська область, Харківська область, Черкаська область, Запорізька область,
Опис проекту: Проект «Зрозуміти іншого» передбачає покази програми з 10 короткометражних фільмів, учасників міжнародних кінофестивалів, на тему інклюзивності у суспільстві для дітей віком 7-14 років та обговорення цих фільмів після показів на основі дидактичних матеріалів. Програми будуть демонструватися в не менш, ніж 100 українських школах, дитячих центрах та кіноклубах по всій країні при наявності у локацій необхідного для показів власного проекційного обладнання (проектор з екраном, телевізор тощо). Загальна аудиторія проекту складе не менше 5 тис. глядачів. Мета проекту – через емпатію до головних героїв стрічок та подальше обговорення побаченого закласти розуміння принципів інклюзивності серед широкого кола юних глядачів.
36.
ID: 5INC31-26178
Назва проекту: «Відчуй! Пишайся!»
Рейтинг: 239
Загальний бюджет проекту: 899980
Запитувана сума від УКФ: 899980
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ГАЛЕРЕЯ-МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Метою проєкту є забезпечення безбар'єрного доступу та створення культурного продукту у Музеї “Становлення української нації” для відвідувачів з вадами зору. Подолати перешкоди, які виникають у цільової аудиторії при відвідуванні музею та задовольнити їхні потреби, роблячи відвідування приємно комфортним. Результати проєкту: соціокультурна реабілітація осіб з вадами зору музейними засобами; перетворення музейного простору на доступне для цільової аудиторії; вивчення історії та дослідження минулого, привнесення знань про минуле України за допомогою музею та виховання почуття патріотизму; підвищення рівня толерантності суспільства та соціальної відповідальності.
37.
ID: 5INC31-00045
Назва проекту: Захист громадянських прав людей з інвалідністю та створення можливостей для них пізнавати унікальну культурно-мистецьку спадщину міста Львова.
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 659636.00
Запитувана сума від УКФ: 639636.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Львівська Асоціація Розвитку Туризму.
Міста реалізації: місто Львів,
Опис проекту: Львів – важливий культурний та історичний центр України та популярне туристичне місце, котре як очікується, повинне дотримуватися принципів і вимог ЄС, щодо інклюзивності. Тим не менш, проблема обслуговування людей з інвалідністю зберігається, тим більше, що музеї та архітектурні пам'ятки практично недоступні для таких осіб. Відсутність безбар’єрих експозицій та практичного досвіду у музейних працівників з обслуговування цієї категорії туристів та мешканців також є проблемою. Основна мета проекту - створити привабливий музейно-туристичний об’єкт для людей із порушеннями зору, нечуючих, користувачів крісла колісного, а також для маломобільних осіб та розширити їхні можливості для вивчення унікальної культурної та архітектурної спадщини Львова.
38.
ID: 5INC31-01697
Назва проекту: Camp-резиденція "Arts for hearts 2022"
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 1400282.60
Запитувана сума від УКФ: 1400282.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ПОЧАТКОВИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "ДИТЯЧА ШКОЛА МИСТЕЦТВ №5 ІМ. І.О.ДУНАЄВСЬКОГО", КПСМНЗ "ДШМ №5 ІМ. І.О.ДУНАЄВСЬКОГО"
Міста реалізації: Харків, Одеса,
Опис проекту: Проєкт «Camp-резиденція «Arts for hearts 2022» є логічним продовженням проекту Міжнародний педагогічний марафон “ART FOR HEARTS 2020”, який був проведений на грантові кошти УКФ. Концепція полягає у промоції успішно впроваджених практик, методик, реалізованих кейсів викладачів, що працюють з учнями з особливими освітніми потребами в рамках серпневого мистецького табору. В результаті проведених заходів буде представлений перформенс за участі нормотипових учнів та учнів з особливими освітніми потребами.
39.
ID: 5INC31-05187
Назва проекту: «Зробимо цей світ кращим»
Рейтинг: 234
Загальний бюджет проекту: 826822
Запитувана сума від УКФ: 801822
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація «Центр соціально-культурного розвитку «Креативна громада»
Міста реалізації: Місто Кропивницький, Кіровоградська область,
Опис проекту: Проєкт «Зробимо цей світ кращим» сприятиме організації безбар’єрного доступу до існуючих культурних-креативних просторів Кіровоградщини, соціалізації дітей та молоді з інвалідністю через розвиток їх творчих здібностей, створення і споживання інклюзивного культурного продукту та формуванню поваги до прав людей з інвалідністю. Проєкт передбачає проведення творчих заходів, мистецьких майстер-класів, арт-терапевтичних занять, психологічних тренінгів із залученням дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків, які проведуть досвідчені педагоги, психологи та діти-волонтери. Створений короткометражний фільм «Право на щастя» як підсумок проєкту розкриє важливу роль мистецтва в житті людей з інвалідністю та покаже тисячам глядачів, що поруч живуть люди, які чекають нашого толерантного ставлення та розуміння їх життя.
40.
ID: 5INC31-06608
Назва проекту: «Мобільна інтерактивна культурна спадщина: від автентики до розмаїття»
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 871299.00
Запитувана сума від УКФ: 859299.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МЛТ МУЗЕУМ ПЛЮС»
Міста реалізації: місто Мелітополь,
Опис проекту: В рамках проєкту «Мобільна інтерактивна культурна спадщина: від автентики до розмаїття» буде створено інтерактивний модуль в безкоштовному мобільному додатку «Melitopol Smart City». Основу модулю складатимуть екскурсійні маршрути з унікальним контентом та елементами гейміфікації, які пов’язані з темою інтеркультурності. Проєкт сприятиме підтримці культурного розмаїття, збереженню культурної спадщини, і, головне, розширенню безбар’єрності та сприянню розвитку інклюзії в культурній галузі, тому що пройти маршрути буде можливість фізично містом, і незалежно від місця знаходження, стану здоров’я, постійних чи тимчасових обмежень. Це забезпечуватиме рівний доступ до культурного ресурсу, включеність маломобільних груп, людей третього віку 50+, родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю тощо.
41.
ID: 5INC31-26229
Назва проекту: Музей#БЕЗ_ОБМЕЖЕНЬ
Рейтинг: 227
Загальний бюджет проекту: 889070.00
Запитувана сума від УКФ: 889070.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"
Міста реалізації: Переяслав, Переяслав,
Опис проекту: Метою проекту є надання вільного і рівного доступу усім споживачам культурних послуг до об’єктів національної культурної спадщини, що перебувають у структурі Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Люди з порушенням зору, слуху є споживачами таких самих послуг, як і люди без інвалідності. Проект націлений на задоволення потреб кожної людини як споживача культури, враховуючи комунікативні особливості кожного відвідувача та його фізіологічні можливості. Водночас метою проекту й є освітньо-професійна підготовка колективу музейних співробітників з питань організації роботи з відвідувачами, які мають порушення зору, слуху – проведення навчальних семінарів-тренінгів. У результаті проекту експозиції музеїв, які входять до структури НІЕЗ «Переясдав», будуть оснащені аудіо- й відеосупроводом для людей з інвалідністю, встановлені вказівні й описові таблички шрифтом Брайля, путівники шрифтом Брайля, що зробить Заповідник доступним для цих людей, їх супроводжуючих та інклюзивних груп надалі. Утілення проекту задовольнить пріоритетні потреби сучасного суспільства у створенні інклюзивного культурного продукту, приверне увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, формуючи повагу до їх прав та потреб, стверджуючи інклюзію як базову цінність для суспільного розвитку та промотуватиме безбар’єрне суспільство в українській спільноті.
42.
ID: 5INC31-02935
Назва проекту: Креативна платформа "Територія дії"
Рейтинг: 225
Загальний бюджет проекту: 528239
Запитувана сума від УКФ: 528239
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад "Міський Палац культури Світловодської міської ради"
Міста реалізації: Місто Світловодськ Олександрійського району Кіровоградської області,
Опис проекту: Проект «Креативна платформа «Територія дії» передбачає створення творчого простору для широких аудиторій, в тому числі людей з інвалідністю. Головна мета проекту включити людей з інвалідністю у культурний процес, вирішити питання їх доступу до творчого простору. Проект пропонує створити ряд мистецьких заходів: творчий тренінг за участі режисерів 30 аматорських театрів громад Кіровоградської області, інклюзивний театр, інклюзивний фестиваль «Народжена вільною», творча майстерня, а також проведення онлайн семінарів. Творчий простір буде продовжувати працювати і після завершення проекту, що забезпечить тривале використання залучених ресурсів та довгостроковість його результатів.
43.
ID: 5INC31-31906
Назва проекту: Школа радості
Рейтинг: 222
Загальний бюджет проекту: 565850
Запитувана сума від УКФ: 565850
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: СТЕБНИЦЬКА ДИТЯЧА МУЗИЧНА ШКОЛА ДРОГОБИЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Міста реалізації: м. Стебник, Дрогобицька ОТГ, Львівська область,
Опис проекту: Інклюзивний мистецький простір «Школа радості» - це можливість зробити мистецьку освіту доступною для кожного, адже доступність і безбар’єрність є однією із ознак розвитку суспільства. Реалізація проєкту «Школа радості» на базі класу образотворчого мистецтва Стебницької дитячої музичної школи дозволить створити універсальний мистецький креативний простір для людей з інвалідністю, людей третього віку (50+), батьків з дітьми (0-6 р.) та інших жителів міста. «Школа радості» це: важливий доступний інклюзивний мистецький осередок для нашого міста; універсальний простір для проведення майстер-класів з гончарства, ліплення, живопису, графіки, народних ремесел тощо; можливість для кожного стати митцем чи повчитися новому незалежно від віку та статусу. До реалізації проєкту будуть залучені працівники Стебницької дитячої музичної школи, відомі майстри образотворчого мистецтва нашого регіону та волонтери.
44.
ID: 5INC31-01811
Назва проекту: Всеукраїнський фестиваль театрів - «VIEfest/social»- 2022
Рейтинг: 221
Загальний бюджет проекту: 892672.87
Запитувана сума від УКФ: 892672.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад Запорізький муніципальний театр-лабораторія "Ві"
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: Всеукраїнський фестиваль театрів - «VIEfest/social» - 2022 Всеукраїнський фестиваль театрів - «VIEfest/social»- 2022 Єдиний театральний фестиваль Запоріжжя. З 2019 року отримав нову назву "VIEfest" (раніше «Золота Хортиця»). Мистецький захід, який проводиться з метою збереження, популяризації української культури; розвитку театрального мистецтва. Проходить з 2005 року. Кожного разу обирає новий напрямок та формат проведення. Спрямованість фестивалю визначається в обміні досвідом та пошуком інноваційних форм сценічного та театрального мистецтва. У фестивалі брали участь такі відомі діячі: В.Троїцький, В.Попов, Едзюн Єчіка, Н.Неждана, І. Борис. Місія фестивалю – розповісти публіці, що таке соціальний театр, як він розвивається у регіонах та якого художнього рівня можуть досягати постановки, створені за участю людей різного соціального статусу та з різними особливостями.
45.
ID: 5INC31-32213
Назва проекту: Доступне мистецтво: Pandora Анімаційний Хаб
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 943788
Запитувана сума від УКФ: 830384
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Приватне підприємство "Лізард філмз"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення Інклюзивного анімаційного Хабу на базі творчої фотостудії Pandora.Studio. Залучення митців з інвалідністю (ментальні розлади аутичного спектру - аутизм), надання ім обладнаних робочих місць, створення з ними колабораційних команд, просування кінцевих продуктів творчості. Надання безбар'єрного доступу до культурних продуктів та технологій у галузі анімації. РОзповсюдження досвіду створення Інклюзивніх креативних просторів та створення колабораційних творчих продуктів.
46.
ID: 5INC31-06402
Назва проекту: "Відкрий себе світу – відкрий світ у собі". Інклюзивний креативний простір для дітей.
Рейтинг: 220
Загальний бюджет проекту: 626867.8
Запитувана сума від УКФ: 591867.8
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Національна бібліотека України для дітей
Міста реалізації: Київ, Київська область,
Опис проекту: Створення сучасного комфортного, доступного та креативного простору для емоційно-психологічного розвантаження дітей та їх сімей; соціокультурної реабілітації та творчого розвитку в умовах інклюзії. Надання безкоштовних різноманітних послуг і ресурсів з урахуванням потреб кожної дитини. Діти отримають можливість читати у зручному для себе форматі, творити і навчатися новому, відвідувати майстер класи, творчі лабораторії, брати участь у виставах, благодійному ярмарку. Загалом понад 16 безкоштовних програм, заходів та психологічних тренінгів. За результатами проєкту буде виданий Альбом з творчими роботами дітей «Передай добро по колу», виставка художніх робіт «Я відчуваю серцем», залучено 260 нових користувачів, більше 1200 відвідувачів з числа громади.
47.
ID: 5INC32-03973
Назва проекту: “ДРУЖНІ до людей з деменцією”
Рейтинг: 219
Загальний бюджет проекту: 899962.39
Запитувана сума від УКФ: 899962.39
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Постмен-Україна”
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Інклюзивна онлайн-платформа "ДРУЖНІ до людей з деменцією" — це водночас просвітницька кампанія для працівників культурно-мистецької галузі й індивідуальних учасників та перша база інклюзивних закладів і подій, яка дозволить більшій кількості людей з інвалідністю (зокрема деменцією) долучитися до культурного життя в Україні. У основу платформи буде покладена спеціально розроблена в рамках проєкту методичка - “Стандарти та рекомендації зі створення дружніх до людей з деменцією просторів та заходів у сфері культурі”. Платформа розрахована на менеджерів і представників сектору культури, зацікавлених у створенні інклюзивних культурно-мистецьких заходів і розбудові безбар’єрного простору, а також волонтерів і просто зацікавлених осіб. За консультативної підтримки благодійного фонду “Незабутні”, який працює з людьми з деменцією, планується створення освітнього міні-курсу про деменцію та створення універсально доступного простору зокрема на мистецьких заходах, виховання емпатії та толерантності в суспільстві. Також на платформі передбачено інформаційну підтримку для культурних подій і закладів — експерти надаватимуть поради щодо адаптації простору для потреб людей з інвалідністю та активнішого їх залучення в культурно-мистецьке життя.
48.
ID: 5INC31-26443
Назва проекту: "Музей мистецтв без перешкод"
Рейтинг: 218
Загальний бюджет проекту: 814253.70
Запитувана сума від УКФ: 814253.70
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад "Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради"
Міста реалізації: м. Кропивницький,
Опис проекту: КЗ «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» мистецька визитівка «Степової Еллади» розташований в чотирьохповерховій будівлі пам’ятці –архітектури к. ХІХ – поч. ХХ ст. Колекція представлена в п’яти експозиційних залах (2-4 поверхи) та у відділі музею – картинній галереї Петра Оссовського «Світ і Вітчизна», який знаходиться на першому поверсі будівлі. Ознайомлення з більшою частиною експозиції музею для людей з інвалідністю (моломобільних груп) важкодоступне, а іноді і неможливе без сторонньої допомоги через відсутність спеціалізованого стаціонарного обладнання, яке б допомагало безперешкодно просуватися сходами (підйомників, ліфтів, пандусів тощо). З усієї кількості культурно-мистецьких заходів, які проводяться в нашому закладі доступні для такої категорії відвідувачів лише ті, які відбуваються в картинній галереї (пересувні виставки, майстер-класи, мистецькі вітальні, ін). Тож перед нами стоїть завдання створення рівних умов для відвідувачів різних категорій щодо безперешкодного доступу до культурного продукту, ліквідації психологічної прірви між людьми з інвалідністю та іншими відвідувачами музею, та формування справжнього безбар’єрного музейного мистецького простору. Колекція музею повинна бути доступна будь якому відвідувачу. За результатами реалізації проєкту програми безбар’єрності для мало мобільних груп населення (людей з інвалідністю, людей похилого віку, молодих батьків з дітками на візочках) плануємо встановити спеціалізоване обладнання, яке б допомагало без перешкод потрапляти до всіх експозиційних залів музею. Збільшиться кількість доступних музейних локацій та з’явиться можливість більш якісного інтегрування в культурно-мистецький простір.
49.
ID: 5INC31-03381
Назва проекту: ФАНТАСТИЧНІ ПЕРЕМОГИ
Рейтинг: 217
Загальний бюджет проекту: 912900
Запитувана сума від УКФ: 897900
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кармаліта Катерина Євгеніївна
Міста реалізації: Україна, Київ,
Опис проекту: «Фантастичні перемоги» - це масштабна інформаційна компанія про перемоги над собою митців з інвалідністю, їх досягнення, яка привертає увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю, формує повагу до їх прав та потреб, стверджує інклюзію як базову цінність для суспільного розвитку та промотує позитивні приклади для наслідування та досягнення інклюзивного мистецтва в Україні. В межах проєкту буде створено інклюзивну медіаплатформу та відеоконтент для її наповнення 10 мотивуючих відеороликів до 5 хвилин про митців з інвалідністю та їх творчі досягнення. Проєкт є спецпроєктом «Фантастичні Українці».
50.
ID: 5INC31-31843
Назва проекту: Мистецтво життя
Рейтинг: 216
Загальний бюджет проекту: 823050.00
Запитувана сума від УКФ: 823050.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Громадська організація "Арт хвиля"
Міста реалізації: Сумська область,
Опис проекту: Сьогодні існує велика кількість матеріалів, досліджень, спеціальних соціальних програм підтримки, але немає нічого на кшталт мотиваційних відео Ніка Вуйчича, де людина з інвалідністю - унікальна особистість з власною історією успіху - доводить, що житті не має бар'єрів. Співпрацюючи багато років з особливими людьми, ми усвідомлюємо, що вони завжди виборюють право бути невід’ємною, а не особливою частиною суспільства. Унікальність проекту полягає в демонстрації історій справжнього успіху творчих людей з інвалідністю, але не через історії їх боротьби за життя та власні права в суспільстві, а через позитивні мотиваційні відеоролики. Проект передбачає створення медіаплатформи для митців з інвалідністю Сумщини, яка на початковому етапі міститиме 10 мотиваційних відео про історії успіху. На медіаплатформі будуть також розміщені практичні поради працівникам медіа-сфери про уникнення стереотипів під час створення контенту про творчих особливих людей.
51.
ID: 5INC31-31648
Назва проекту: Всеукраїнський інклюзивний конкурс "DEAF Місіс Україна"
Рейтинг: 214
Загальний бюджет проекту: 660290
Запитувана сума від УКФ: 579130
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Бобирєва Олена Євгенівна
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Всеукраїнський конкурс DEAF Місіс Україна - це унікальний інклюзивний захід в масштабі України, для жінок із вадами слуху від 30 років, що присвячений Міжнародному дню глухих, який щорічно святкується в останній тиждень вересня. Мета заходу – показати красу та таланти зрілих жінок із проблемами слуху, дати їм натхнення вдосконалювати себе, а головне – об'єднати світ тих, хто чує та світ глухих, допомогти спілкуватися мовою дружби та взаєморозуміння. Вперше цей конкурс був проведений в 2021 році власними силами заявника лоту. Але за рахунок грантової програми Українського культурного фонду планується значно розширити масштаб конкурсу та його вплив на соціальну діяльність суспільства. Планується організація та проведення цього заходу в основному силами осіб з інвалідністю (з вадами слуху), а це дозволить продемонструвати суспільству можливості та таланти людей з обмеженими можливостями, дати робочі місця інвалідам, підтримати їх морально та матеріально. З іншого боку, цей конкурс є відкритим заходом, з залученням представників громадськості, місцевої влади, ЗМІ, і це дозволить значно підвищити соціальний ефект в масштабах суспільства
52.
ID: 5INC31-31113
Назва проекту: ART-HUB. Інклюзивна освітня траєкторія - простір креативних особистостей.
Рейтинг: 212
Загальний бюджет проекту: 569555.79
Запитувана сума від УКФ: 545155.79
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Міський комунальний заклад культури "Дніпровська дитяча музична школа № 11"
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Мета проекту - створити творчий креативний простір для дітей від 5-17 років, які мають особливості та інвалідність. Результатом його реалізації буде соціалізація дітей через мистецтво та вільний доступ до навчання починаючи з 5 років (мистецька навчальна платформа), творчого життя завдяки виступам на концертних площадках та розроблених фахівцями освітніх програм саме для дітей мистецьких шкіл за різними фахами та нозологіями, що дозволить навчати дітей з особливими освітніми потребами більш професійно та результативно.
53.
ID: 5INC31-31421
Назва проекту: Культурно-мистецький простір "Без бар'єрів" Красилівської міської ради
Рейтинг: 211
Загальний бюджет проекту: 1162757.30
Запитувана сума від УКФ: 887550.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Красилівська міська рада Хмельницької області
Міста реалізації: Красилів,
Опис проекту: Проєкт передбачає облаштування простору для відпочинку жителів громади, зокрема як для людей типового розвитку, так і для людей з особливими потребами. На свіжому повітрі у парку ми маємо на меті реконструювати літній майданчик під Культурно-мистецький простір «Без бар’єрів», тим самим створивши місце, яке надасть можливість для культурного і мистецького розвитку мешканців громади і в т. ч. людей з обмеженими можливостями. Організація дозвілля включає в себе проведення культурно-мистецьких масових заходів, створення любительських об’єднань за жанрами для населення різних категорій. Запропоновані елементи до облаштування простору передбачають можливість користування різними віковими групами. Локація для даного проекту буде загальноступною для всіх мешканців та гостей м. Красилів.
54.
ID: 5INC32-28576
Назва проекту: Медіаплатформа "Мова серця": Ненасильницьке спілкування для людей з порушеннями зору та слуху та курс для спеціалістів, які працюють з ними.
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 898480
Запитувана сума від УКФ: 748480
Тип конкурсу: Національний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд "Добробут України"
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Медіаплатформа - доступ для людей з порушеннями зору та слуху до адаптованих матеріалів з Ненасильницького спілкування: 10 епізодів подкастів та 10 анімованих відеороликів з жестовою мовою та субтитрами, а також з курсом від практиків, що мають досвід порушення слуху та зору для інших спеціалістів з Ненасильницьке спілкування без досвіду роботи з із зазначеними особами. Медіаплатфома - інклюзивний відкритий майданчик, а адаптованість матеріалів приведе до привернення уваги до потреб вище зазначених осіб. Проєкт допоможе формуванню внутрішньої свідомості, розвитку комунікаційних навичок, сприянню інклюзії, зменшенню кількості конфліктів між людьми з порушеннями зору та слуху та оточуючими, формуванню згуртованості та порозуміння в суспільстві.
55.
ID: 5INC31-24752
Назва проекту: Безбар’єрне буття
Рейтинг: 208
Загальний бюджет проекту: 899998.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад "Рубіжанська публічна бібліотека" Рубіжанської міської ради Луганської області
Міста реалізації: місто Рубіжне Луганської області,
Опис проекту: В рамках проєкту "Безбар'єрне буття"- створення на базі бібліотеки інклюзивного креативного простору "Svої" для соціальної адаптації та психологічної реабілітації людей, усунення комунікативних труднощів, збільшення впевненості у власних силах і підвищення життєвої активної позиції, включення їх в активне громадське життя, зміцнення почуття приналежності до спільноти, розвитку їх комунікативних можливостей та творчої самореалізації. Наш проєкт спрямований на те, щоб виявляти сильні сторони кожної людини, щоб можливості кожного до самореалізації залежали від його здібностей, а не таврувань, до яких вдається суспільство.
56.
ID: 5INC31-28529
Назва проекту: VІІІ Відкритий Інтегрований міжнародний творчий фестиваль-конкурс "Багряна осінь на Поділлі"
Рейтинг: 207
Загальний бюджет проекту: 898630.00
Запитувана сума від УКФ: 880630.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Громадська організація "Об'єднання осіб особливих потреб України"
Міста реалізації: Вінниця,
Опис проекту: Метою проекту є – створення умов для сприяння творчій активності осіб з інвалідністю, формування в Україні громадянського суспільства світового рівня, інтеграція осіб з інвалідністю у суспільство шляхом проведення відкритих, масових інтегрованих культурно-творчих заходів, фестивалів. До участі у фестивалі-конкурсі будуть запрошені особи та колективи, які виступають у таких жанрах та напрямах мистецтв: декоративно-прикладне (ужиткове) мистецтво, художнє мистецтво (живопис, графіка, скульптура, фото, інше), літературне мистецтво (поезія, проза в т.ч. гумор та сатира); театральне та циркове мистецтво; музичне мистецтво (вокал, інструментальне виконання, авторський спів, інше), хореографічне мистецтво. Проект буде реалізовано у два тури з гала-концертом: I тур – відбірковий (за анкетами претендентів на участь, запису виступу виконавців та фото матеріалів робіт майстрів); II тур – конкурсна програма у формі концертних виступів, виставок-ярмарок тощо. Для визначення переможців у різних номінаціях буде сформований склад журі, переможці та призери виступатимуть у гала-концерті фестивалю.
57.
ID: 5INC33-26529
Назва проекту: Міжнародний фестиваль творчості людей з інвалідністю “Неспокій серця”
Рейтинг: 204
Загальний бюджет проекту: 899542
Запитувана сума від УКФ: 899542
Тип конкурсу: Міжнародний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ МІЖНАРОДНИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ТВОЯ ДОБРОТА»
Міста реалізації: м. Ірпінь, київська область, м. Ірпінь, київська область,
Опис проекту: Міжародний недержавний фестиваль творчості осіб з інвалідністю «Неспокій серця» є всеукраїнським заходом, що проводиться з метою сприяння процесам самореалізації реабілітації та соціальної адаптації осіб з інвалідністю засобами культури і мистецтва, а також реалізації забезпечення рівних прав та можливостей для осіб з інвалідністю в Україні. Під час фестивалю свої творчі досягнення в сферах, що потребують натхнення, фантазії, неспокою серця і польоту душі, розкриють люди з інвадністю різних нозологій. До участі в фестивалі будуть запрошені люди з інвадністю країн Європи, які побажають, в рамках фестивалю, розділити власні творчі досягнення з українськими учасниками фестивалю.
58.
ID: 5INC31-07121
Назва проекту: Танок тиші
Рейтинг: 202
Загальний бюджет проекту: 899765
Запитувана сума від УКФ: 899765
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Туристична компанія "ВД-Тревел"
Міста реалізації: Одеса, Київ, Чернігів, Львів,
Опис проекту: «Танок тиші» - це демонстрація гідного до наслідування прикладу інклюзії людей з порушенням слуху у мистецтво хореографії. Танок споконвіку допомагав спілкуванню. Але людина, яка живе у тиші, втрачає здатність соціалізуватися не лише вербально, а і за допомогою танців. Наш проект ґрунтується на танцювальному колективі «Сенсатів» (Казахстан), який вигравав гран-прі на міжнародних фестивалях, а журі й гадки не мало, що танцюристи — люди з порушенням слуху. Демонстрація танцювальних здібностей таких людей стане одночасно публічною подією та інформаційною компанією, яка: продемонструє можливості особистісного розвитку та самореалізації людей з порушенням слуху; допоможе поширити відповідні практики у школах танців; забезпечить промоцію мистецтва людей з інвалідністю.
59.
ID: 5INC31-03518
Назва проекту: Конкурс-фестиваль кращих інклюзивних практик «Україна без кордонів»
Рейтинг: 202
Загальний бюджет проекту: 630820.00
Запитувана сума від УКФ: 566900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: громадська організація "Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей "Сонячні діти Херсонщини"
Міста реалізації: м. Скадовськ, Херсонська обл., м. Херсон, Херсонська область,
Опис проекту: Утвердження інклюзії як базової цінності для фахівців освітньої та інших сфер діяльності шляхом проведення в травні 2021 року триденного фестивалю кращих інклюзивних практик України для виховання поваги до прав осіб з інвалідністю в суспільстві, збільшення соціальної активності цільової групи, поліпшення доступу до державних та громадських установ.
60.
ID: 5INC31-31347
Назва проекту: «СВІТ ОДИН НА ВСІХ: ІНКЛЮЗІЯ В ДІЇ»
Рейтинг: 200
Загальний бюджет проекту: 500077.00
Запитувана сума від УКФ: 500077.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Роменська центральна міська бібліотека для дітей
Міста реалізації: місто Ромни, Сумська обл.,
Опис проекту: Проєкт передбачає: Створення безперешкодного життєвого середовища у публічному просторі, вільний доступ до об’єктів бібліотеки для маломобільних груп, осіб з інвалідністю тощо та надання інформаційно-бібліотечних послуг відповідно до їхніх запитів. Перетворення дитячої бібліотеки в територію якісної та корисної інформації, зміна її формату на новий доступний мультимедійний дитячий простір. Пріоритетним завданням стане створення умов для комфортного, змістовного відпочинку, розвитку, дозвілля дітей(осіб) з інвалідністю, бажаним місцем зустрічі з новою книгою, друзями, цікавими людьми.
61.
ID: 5INC31-29500
Назва проекту: Простір для людей з інвалідністю "Вільний, відкритий, доступний"
Рейтинг: 199
Загальний бюджет проекту: 775000
Запитувана сума від УКФ: 775000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Бібліотека-філія №6 для дорослих Комунального закладу "Луцька міська централізована бібліотечна система"
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Проект передбачає ремонт і реконструкцію бібліотечного приміщення для створення комфортного простору для людей з інвалідністю
62.
ID: 5INC31-31894
Назва проекту: Інклюзивний КіноХаб у бібліотеці
Рейтинг: 194
Загальний бюджет проекту: 500000
Запитувана сума від УКФ: 500000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Повна назва організації: Комунальний заклад культури “Міська бібліотека для дорослих” Криворізької міської ради
Міста реалізації: місто Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Облаштування КіноХабу в бібліотеці для осіб з інвалідністю по слуху для сприяння їхньому інтелектуальному розвитку, духовному збагаченню, можливості спілкування, залучення до бібліотеки більшої кількості людей з інвалідністю. Результати: духовний, культурний розвиток осіб з інвалідністю по слуху ; створення майданчику для обговорення переглянутих фільмів, обміну думками, спілкуванню людей з інвалідністю; створення гнучкого, креативного простору, який можна трансформувати як для роботи бібліотеки, так і для КіноХабу; запровадження нових, нетрадиційних форм популяризації бібліотеки; залучення до бібліотеки нових користувачів з інвалідністю.
63.
ID: 5INC31-01317
Назва проекту: Family Art Fest
Рейтинг: 182
Загальний бюджет проекту: 896551.40
Запитувана сума від УКФ: 896551.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "ПАРЕА"
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурно - соціальний проєкт: мистецька виставка сучасних професійних митців та мистецьких акцій на території галереї, екскурсії для дорослих і дітей, лекції щодо мистецтва, арт-терапія, майстер-класи з онлайн супроводом – прямим ефіром за допомогою конференц зв’язку ZOOM та трансляцією відеосюжетів на YouTube, офіційному сайті, соціальних мережах проєкту. Весь грантовий проєкт готується в офлайн і онлайн форматі. Даний проєкт буде проведений в повному обсязі, дотримуючись всіх санітарних норм при COVID-19 та за умови відсутності повного локдауну. Забеспечення усіх учасників і гостей захисними засобами.
64.
ID: 5INC31-07231
Назва проекту: «Культура і мистецтво України – без бар’єрів»
Рейтинг: 180
Загальний бюджет проекту: 899820.00
Запитувана сума від УКФ: 899820.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Громадська організація "Всеукраїнська громадська організація "Всеукраїнський парламент працездатних інвалідів"
Міста реалізації: Київ, Київ - Косів (Івано-Франківська область) - Черкаська область - Полтавська область - Тернопільська область - Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на створення безбар’єрного простору в культурно-мистецькому середовищі для доступності до культури і мистецтва людей з інвалідністю різних нозологій. В результаті проведення проєкту базові знання й навички в царині культури і мистецтва, в тому числі -практичні, отримають люди з інвалідністю різних нозологій. Учасники проєкту матимуть можливість дослідити культурно-мистецький простір в окремо взятих областях нашої держави. На базі отриманих практичних знань організація планує видати рактичний посібник «Міжнародні стандарти створення безбар’рного простору для впровадження в Україні», яка базується на багаторічних моніторингових дослідженнях, проведених нею як на території Європи, так і в деяких інших країнах світу.
65.
ID: 5INC31-17338
Назва проекту: Інклюзивно-пізнавальні канікули у музеї
Рейтинг: 179
Загальний бюджет проекту: 784900.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: Тернопільський обласний краєзнавчий музей
Міста реалізації: м.Тернопіль,
Опис проекту: Мета проєкту: розширити доступ дітей з інвалідністю до музейних артефактів, адаптувати музейний простір для відвідувачів з особливими потребами, надати можливість дітям відчути повноцінне соціальне життя, стерти межі між людьми, зруйнувати стереотип «неповносправності», зробити відвідування музею корисним, приємним та доступним абсолютно для всіх груп відвідувачів. Результатом стане зближення культурно-мистецького середовища до дітей з обмеженими можливостями. Це дозволяє долати бар’єри доступу людей з інвалідністю та інших уразливих груп до культури, відкривати нові можливості спілкування та взаємодії, розвивати культурні інституції як простори діалогу й просвітництва.
66.
ID: 5INC31-01584
Назва проекту: "СЯЙВО ДИТИНСТВА"
Рейтинг: 171
Загальний бюджет проекту: 839000
Запитувана сума від УКФ: 839000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Повна назва організації: Хмельницьке обласне товариство всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
Міста реалізації: Хмельницький,
Опис проекту: На виконання Стаття 30 (Участь у культурному житті, проведенні дозвілля й відпочинку та заняттях спортом) Конвенції "Про права осіб з інвалідністю", ратифікованої Законом України № 1767-VI від 16.12.2009 р., проєкт має на меті реалзацію права дітей та молоді з інвалідністю на творчий розвиток та створення культурних продуктів для подальшого творчого самовираження та самореалізації у житті.
67.
ID: 5INC31-27583
Назва проекту: Організація безбар’єрного простору в Лисичанській центральній бібліотеці - «Бібліотека для всіх і кожного»
Рейтинг: 166
Загальний бюджет проекту: 627755.00
Запитувана сума від УКФ: 567755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Повна назва організації: Комунальний заклад "Лисичанська централізована бібліотечна система"
Міста реалізації: Лисичанськ, Луганська область,
Опис проекту: Метою проєкту є організація безбар’єрного простору в Лисичанській центральній бібліотеці для забезпечення вільного доступу до культурних послуг маломобільних груп, людей третього віку 50+, родин з дітьми до 6 років, осіб з інвалідністю шляхом переобладнання внутрішнього простору бібліотеки згідно вимог ДБН «Інклюзивність будівель і споруд», а саме: ремонт дверей та підлоги, облаштування внутрішніх пандусів, нанесення тактильних та візуальних елементів доступності, переобладнання санітарно-гігієнічного приміщення. В результаті реалізації проєкту в місті буде створено першу інклюзивну бібліотеку
68.
ID: 5INC31-26488
Назва проекту: Мрії здійснюються легко
Рейтинг: 159
Загальний бюджет проекту: 621070
Запитувана сума від УКФ: 596070
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Культурна спадщина
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФЕДЕРАЦІЯ СУЧАСНОГО МЕЧЕВОГО БОЮ ТА СЕРЕДНЬОВІЧНОГО БОЮ УКРАЇНИ"
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: На базі спортивного парку X-PARK у місті Києві буде влаштований фестиваль культурно-спортивного характектеру, орієнтований на людей з інвалідністю та їх сімей. Основна думка та лозунг фестивалю є “Незалежність та свободу кожному!”, тому у рамках проекту буде реалізовано соціальне культурно-спортивне середовище, де люди вільно і без всяких обмежень змогли б реалізовувати свій творчий та спортивний потенціал завдяки різним локаціям та насиченій фестивальній програмі, яка буде включати як і майстер класи, так і різні розважальні елементи, наприклад - катання на катерах.
69.
ID: 5INC31-31016
Назва проекту: Бачити музику
Рейтинг: 136
Загальний бюджет проекту: 629400.00
Запитувана сума від УКФ: 629400.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТУРНО-ІНФОРМАЦІЙНА АГЕНЦІЯ "СОЦІАЛЬНИЙ ПОРТАЛ УКРАЇНИ"
Міста реалізації: Київ, Хмельницька область, Кам'янець-Подільский, Львівська область,
Опис проекту: Проект передбачає активне висвітлення такої інклюзивної ініціативи на музичних фестивалях, як переклад музики жестовою мовою. Подібний підхід поступово набирає популярності в Україні, стає яскравим елементом шоу, робить подібні культурні заходи доступними для нечуючих людей та популяризує інклюзивність серед молоді. Планується створення роз’яснювальних статей та відео про жестову мову в культурі, а також відвідування всіх фестивалів 2022 року, на яких буде задіяна така опція, та створення текстових та фоторепортажів, а також відеосюжетів. Інформаційна агенція “Соцпортал” мала досвід такого висвітлення минулого рок і вважає його успішним. Приклад: https://www.youtube.com/watch?v=yi7GAGKFi5w&t=6s