+38 (044) 504-22-66 info@ucf.in.ua

Реєстр програми Інклюзивне мистецтво

#
ID
Назва проекту
Лот
Загальний бюджет проекту
Запитувана сума від УКФ
# 1.
ID: 4INC11-00123
Назва проекту: Доступність фестивалю «Respublica» для митців з інвалідністю
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699160.00
Запитувана сума від УКФ: 699160.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Хмельницьке Обласне Молодіжне Громадське Об'єднання "Територія"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, м.Кам'янець-Подільський, Кам'янець-Подільський,
Опис проекту: Адаптація фестивалю Республіка для інклюзивних завдань, надання майданчиків фестивалю для виступу митців з інвалідністю в рамках фестивалю, підвищення доступності фестивалю для людей з інвалідністю. Проведення в рамках проєкту всеукраїнського конкурсу для митців з інвалідністю, з наданням переможцям сцен фестивалю «Respublica» для виступу. Метою проєкту є забезпечення умов для безперешкодної участі людей з інвалідністю у громадському і культурному житті. Результатами проєкту стануть створення для них можливостей для розвитку та показу на широкий загал мистецької та інтелектуальної творчості, доступу до надбань культури і мистецтва та поширення серед громади соціальної моделі, згідно якої люди з інвалідністю є повноправними членами суспільства.
# 2.
ID: 4INC11-00644
Назва проекту: Ляльковий театр із залученням митців з інвалідністю
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 215000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Відділ культури і туризму Конотопської міської ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Конотоп,
Опис проекту: Виявлення та розкриття творчого потенціалу дітей, молоді та дорослих людей з різними формами інвалідності, з вадами здоров’я; їх інтеграція та активна участь у культурному житті громади. Шляхом створення та функціонування аматорського інтерактивного лялькового театру на базі МБК "Зоряний"
# 3.
ID: 4INC11-00711
Назва проекту: «Особливі історії особливих»
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 550444.80
Запитувана сума від УКФ: 550444.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Мале приватне підприємство "БУКРЕК"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Чернівці (макетування, дизайн, верстка, створення електронної книги; друк та видання книги; проведення презентаційних заходів), Дніпро (підготовка та упорядкування матеріалів; фотофіксація робіт; відео; презентаційні заходи),
Опис проекту: Інноваційне поліформатне видання «Особливі історії особливих» містить розповіді 50 дітей з порушеннями інтелектуального розвитку, які навчаються у Спеціальній школі «ШАНС» міста Дніпро. Учні на сторінках книги напишуть історію про себе, про своє життя у школі та за її межами, захоплення та хобі, поділяться зразками творчих робіт, які виконують самостійно та з допомогою дорослих. Під QR-кодами будуть заховані посилання на відео за участю кожної дитини, у якому він чи вона розкажуть особисто про свої будні, навчання та успіхи. Письмові розповіді дітей будуть доповнені знімками їхніх творчих робіт, як-то малюнки, вишивка, вироби з деревини та інші поробки.
# 4.
ID: 4INC11-01215
Назва проекту: Кіношкола "Тріумф"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 696281.88
Запитувана сума від УКФ: 696281.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Десятерик Максим Валентинович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: вся Україна,
Опис проекту: Мистецький, якісний інноваційний інклюзивний проект, у якому митець з порушенням опорно-рухового апарату є консультантом з розвитку. Проект передбачає створення культурного освітнього продукту в кіновиробництві, що сприяє профорієнтації дітей віком 12-17 років з порушенням опорно-рухового апарату. Допомагає інтегрувати людей з порушеннями опорно-рухового апарату у процес створення культурних продуктів в кіноіндустрії на тому ж рівні що беруть участь люди без інвалідності. Збільшує присутність людей з інвалідністю у публічних мистецьких та інформаційних просторах, допомагає їх соціалізації. Проект впроваджує інклюзивність у виробничі процеси кіноіндустрії через залучення людей з порушенням опорно-рухового апарату у якості виконавців та стимулює збільшення кількості доступних культурних просторів для інклюзивної спільноти.
# 5.
ID: 4INC11-01738
Назва проекту: Інклюзивна моновистава «#НЕЗЛАМНИЙ»
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 695840.00
Запитувана сума від УКФ: 695840.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Патріотичний театр "Арт-Фронт"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: ГО “Патріотичний театр “Арт-Фронт” створить інклюзивну моновиставу «#НЕЗЛАМНИЙ» за книгою добровольця, десантника 79 бригади Олександра Терещенка “Життя після 16:30”, котрий брав участь в обороні Донецького аеропорту і втратив кінцівки рук. Він написав книгу, аби показати людям, що повернення до повноцінного життя після отримання інвалідності можливе. Проект покликаний сприяти залученню до культурного життя та соціалізації людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС Дніпра і Дніпропетровської області. Проектом передбачено 5 показів моновистави (прем’єра транслюватиметься онлайн) з громадськими обговореннями та 6 арт-терапевтичних заходів для людей з інвалідністю, учасників АТО/ООС. Також буде створено відеоверсію вистави як альтернативного варіанту проведення показів за умови посилення карантинних обмежень.
# 6.
ID: 4INC11-01769
Назва проекту: Фестиваль творчості людей з інвалідністю "На крилах мрій"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 356563.00
Запитувана сума від УКФ: 356563.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Запорізький міський центр народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна, Запорізька область, м.Запоріжжя,
Опис проекту: Фестиваль творчості для осіб з інвалідністю стане дієвою платформою для реалізації творчого потенціалу талановитої молоді з інвалідністю. Мета - інтеграція людей з інвалідністю у суспільство, шляхом створення майданчику для безперешкодної реалізації творчих здібностей талановитої молоді, її мотивації та активізації у рекреаційній та дозвіллєвій діяльності міста; створення сприятливого психо-емоційного середовища засобами спілкування та культури дозвілля. Проект доповнить локальні та місцеві програми з підтримки розвитку та соціальної активності населення з інвалідністю. Сприятиме зацікавленості нових донорів та волонтерських рухів для створення відповідних умов для творчої самореалізації людей з обмеженими можливостями, слугуватиме соціальній адаптації та творчого самовираження цієї категорії населення. І як наслідок – зростання толерантності суспільства до проблеми інвалідності.
# 7.
ID: 4INC11-02661
Назва проекту: МАСКА
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 496058.80
Запитувана сума від УКФ: 496058.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ліфер Тетяна Миколаївна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Миолаївська обл, сел. Луч,
Опис проекту: «МАСКА» - це кіносценарій на основі повісті про молоду людину з особливими потребами (з ДЦП), яка незважаючи на складності добивається багато чого в житті, але сімейне щастя їй здається недоступним. І ось одного разу всі погляди перевертаються догори дригом…. Мета проекту – створення якісного, інноваційного кіносценарію автором з інвалідністю, підтримка митців з інвалідністю, привернення уваги суспільства до проблем, з якими стикаються люди с ДЦП у повсякденному житті, руйнування стереотипів про людей з інвалідністю та згодом, створення фільму на основі кіносценарію. Результатом проекту стане створення кіносценарію автором з інвалідністю.
# 8.
ID: 4INC11-03004
Назва проекту: AUталанти – митціUA
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 691755
Запитувана сума від УКФ: 691755
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Яскрава Країна»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Дніпро, Україна,
Опис проекту: Пошук художньо обдарованих особистостей серед людей з аутизмом та розладами аутистичного спектру, які мають потяг до художньої творчості, але комунікативні проблеми задля створення додаткових можливостей для їх розвитку та самореалізації. Проект передбачає офлайн та онлайн формати, діджталізацію: організацію серії мистецьких студій від художників-педагогів та психологів для фокус-групи дітей та молоді в Дніпрі, а також створення серії онлайн заходів для інших регіонів України. Студії відбудуться в знакових культурних просторах: музеях, концертних залах, архітектурних пам’ятках, історичних місцях, ландшафтних парках. Результатом проекту стане Всеукраїнська художня виставка робіт митців з аутизмом та робіт учасників студій проекту, фотовиставка про перебіг проекту, навчальні фільми, методичні матеріали
# 9.
ID: 4INC11-03545
Назва проекту: Створення інклюзивної команди плейбек – театру.
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699380
Запитувана сума від УКФ: 699380
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійне товариство допомоги  особам з інвалідністю в наслідок інтелектуальних порушень „Джерела”
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення інклюзивної команди плейбек-театру за участі людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти, студентів ВНЗ та представників української спільноти акторів плейбек-театру. З метою створення інклюзивної команди плейбек-театру буде проведено серію інклюзивних тренінгів, в тому числі і виїзних, з підготовки акторів плейбек-театру для гри в офлайн и онлайн форматі за участі провідних тренерів Української школи плейбек-театру. Після підготовки інклюзивної команди плейбек-театру буде проведена серія тематичних офлайн и онлайн плейбек-перформансів та обговорень з метою дослідження проблем інклюзії через особисті історії глядачів, представників спільноти людей з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, їхніх батьків\опікунів, а також фахівців у сфері інклюзивної та спеціальної освіти та студентської молоді. Планується розробка методичних рекомендацій, щодо створення інклюзивної команди плейбек-театру. Планується також зйомка та монтаж відео-ролику «Мій шлях у театрі», де люди з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень, учасники соціально-інтерактивного театру БТ «Джерела» розповідатимуть про свої досягнення та труднощі за час діяльності театру та участі у проекті. Розповсюдження відеоролику та методичних рекомендацій на сайті організації, у соціальних мережах, серед 116 організацій-партнерів (членів ВГО «Коаліція») та вищих навчальних закладів, зокрема факультетів профільних спеціальностей.
# 10.
ID: 4INC11-03566
Назва проекту: «Маленький Круасан у великому світі».
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699620.00
Запитувана сума від УКФ: 699620.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Рівне, територія України (розсилка книг та перегляд відео територія України),
Опис проекту: За проєктом буде видано серію з сими інклюзивних навчально-пізнавальних видань «Маленький Круасан у великому світі» та виготовлено до них сім відео, пластилінової анімації. У цю серію увійдуть такі книги: «Круасан-спортсмен»; «Круасан-пішохід»; «Круасан-офіціант»; «Круасан-лікар»; «Круасан-рятувальник»; «Круасан-модник»; «Круасан-чепурун». Авторами цих книг будуть дві авторки, одна з них особа з інвалідністю. Команда проєкту складається з трьох осіб, двоє з яких є особами з інвалідністю першої групи зі зору. Книги будуть виготовленні із застосуванням універсального дизайну, повнокольровий офсетний друк великим кеглем з малюнками та дублювання шрифтом Брайля і адаптованими тактильними малюнками для незрячих. Пластилінова анімація буде виготовлена також із застосуванням універсального дизайну з аудіодескрипцією для незрячих та дублюванням жестовою мовою для нечуючих.
# 11.
ID: 4INC11-03592
Назва проекту: Тиша! Камера! Ми!
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 673172
Запитувана сума від УКФ: 673172
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Зростаймо Здорові
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Місто Київ,
Опис проекту: Інклюзивна кіногрупа, до складу котрої увійдуть як митці з інвалідністю по слуху, так і професійні кінематографісти, знімуть документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!» (45 хвилин) про особливих акторів – людей з втратою слуху. У 2021 році за підтримки Держкіно буде знято ігровий кінофільм «Скажи Україна», в котрому одну з головних ролей та ряд ролей другого плану виконають діти та дорослі, що втратили слух. Саме про них – про їх досвід кінозйомок, внутрішній світ та особливості життя серед чуючих людей – і буде створено документальний фільм «Тиша! Камера! Ми!». Унікальна особливість цього проекту – інклюзивна кіногрупа. Таким чином, люди з втратою слуху створять фільм про людей з втратою слуху.
# 12.
ID: 4INC11-03607
Назва проекту: ніким***НЕ***керовані
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 578284
Запитувана сума від УКФ: 578284
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Чернігівський молодіжний театр" Чернігівської обласної ради
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Чернігів,
Опис проекту: Метою проекту є розвиток творчого потенціалу митців з інвалідністю, популяризація інклюзивного культурного продукту, формування партнерських взаємовідносин з громадськими об'єднаннями для подальшої співпраці людей з інвалідністю з культурними інституціями.
# 13.
ID: 4INC11-03614
Назва проекту: АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 694048
Запитувана сума від УКФ: 694048
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ПІДПРИЄМСТВО ОБ’ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН «СОЦІАЛЬНО-КУЛЬТУРНИЙ ПР0ЕКТ «БЕЗ МЕЖ» ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ГРОМАДСЬКОГО ОБ’ЄДНАННЯ «НАЦІОНАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «АКАДЕМІЯ БЕЗМЕЖ» це он-лайн школа та оф-лайн репетиції, з акторської майстерності, сучасної хореографії напрямку Contemporary dance, пластики та пантоміми, які мають формат інклюзивного майстер-класу і поєднують в собі теоретичні та практичні елементи. Мета - продовжити виконання стратегічних цілей «Соціально-культурного проекту «БЕЗ МЕЖ»: створювати якісні та інноваційні культурні продукти за участю людей з інвалідністю, сприяти інклюзивності в культурному секторі, демонструвати досягнення митців з інвалідністю з метою поліпшення сприйняття самої ідеї інклюзивності громадськістю, долати стереотипи та стимулювати суспільну зацікавленість до інклюзивного мистецтва.
# 14.
ID: 4INC11-04510
Назва проекту: "За межами своєї кімнати"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 570342.00
Запитувана сума від УКФ: 570342.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Житомирський обласний фонд соціального захисту інвалідів»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Жтомир, Житомирська область,
Опис проекту: Проектом заплановано: -Розширити діяльність клубу нашої організації «Freedom», запровадивши в ньому активності пов’язані з акторською майстерністю для людей з інвалідністю та без інвалідності; -За участі психологів та заслуженого артиста України написати сценарій вистави-перформансу; -Проводити терапевтичні групи «Психодрама»; - Поставити інклюзивну виставу-перформанс «За межами своєї кімнати»; -Відзняти документальний соціальний відеоролик про діяльність проекту «За межами своєї кімнати», розповсюдити його для популяризації реабілітації та соціальної адаптації людей з інвалідністю шляхом інтеграції людей з інвалідністю у культуру та мистецтво; -Відзняти та розповсюдити відеоролик про інтеграцію людей з інвалідністю в спорт та туризм (опираючись на існуючий досвід організації та наявну матеріально-технічну базу: байдарки, квадроцикли, наявна локація-база відпочинку); З метою презентації результатів діяльності буде проведено Інклюзивний Мистецький Концерт, де буде презентовано виставу-перформанс, два відеоролики та творчі номери існуючих колективів людей з інвалідністю міста Житомир; - Виїзди до п'яти населених пунктів Житомирського району з показами вистави-перформансу; -Написати та розповсюдити методичні матеріали «Регуляція та стабілізація емоційного стану через зміну соціальних ролей під час участі в театральних постановках».
# 15.
ID: 4INC11-04611
Назва проекту: Створення співаної книги "EX LIBRIS квітня"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 575640.00
Запитувана сума від УКФ: 575640.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Приватне підприємство "О.Т.В. Студія"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Територія України де існує доступ до мережі Інтернет.,
Опис проекту: Проект передбачає створення співаної книги "EX LIBRIS квітня", до якої увійдуть 15 співаних поезій Світлани Луцкової, композитором та виконавцем яких є особа з інвалідністю Люліч Валентина Анатоліївна. Проект передбачає аудіо запис поезій і їх тиражування у вигляді брошури з CD диском, та вільним доступом до цього матеріалу online в мережі Інтернет.
# 16.
ID: 4INC11-04706
Назва проекту: Цикл інтерв'ю "Без обмежень"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699012.88
Запитувана сума від УКФ: 699012.88
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "МАНІФЕСТО18"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Цикл інтерв'ю "Без обмежень" має на меті зруйнувати безліч стереотипів, які віками складалися у суспільстві, щодо людей з певними особливостями. Ми прагнемо показати, що кожен з нас, має право на щасливе життя, наша мета - допомогти людям з особливостями повірити в себе та надихнути їх на здійснення своїх цілей та мрій.
# 17.
ID: 4INC11-05365
Назва проекту: Арт-марафон «Джерело талантів»
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 278391
Запитувана сума від УКФ: 278391
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Джерело» Запорізької обласної ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ,
Опис проекту: Арт-марафон «Джерело талантів» передбачає проведення онлайн конкурсу мистецьких робіт (формат А5 – А2) за напрямками: живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, графіка для дітей з психофізичними порушеннями. Роботи учасників конкурсу планується розмістити у віртуальній галереї (сайт). Твори, відзначені експертним журі конкурсу, увійдуть до складу художньої виставки, яку буде організовано та представлено почергово у містах Запорізького регіону (Запоріжжя, Енергодар, Мелітополь, Бердянськ). Одночасно з відкриттям виставок у містах Запорізької області, педагоги, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами за мистецькими напрямками, проведуть майстер-класи з живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, hand-made для дітей з інвалідністю. Заплановано зйомку та монтаж відео майстер-класів з метою подальшого застосування під час навчання.
# 18.
ID: 4INC11-05958
Назва проекту: INCLUSIVE FASHION SHOW
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 176210.00
Запитувана сума від УКФ: 176210.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Одеський тиждень моди"
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Inclusive Fashion Show – це інклюзивний модний показ за участю людей з обмеженими можливостями, який проходить під гаслом «I am Inclusive». Головною метою проекту є соціалізація людей з інвалідністю та долучення їх до світу моди, розвиток і реалізація їх творчого потенціалу, надання рівних можливостей для їх творчої реалізації у якості дизайнерів та представити в рамках Odessa Fashion Week свої колекції одягу, так і у якості інклюзивних моделей, презентуючи дизайнерські колекції на подіуму.
# 19.
ID: 4INC11-06028
Назва проекту: CONCERT-FILM: "Моя особлива історія"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 374000
Запитувана сума від УКФ: 374000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Палац культури "Молодіжний"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Запорізька область, м.Запоріжжя,
Опис проекту: Проєкт покликаний привернути увагу до людей з інклюзивним статусом. Донести до суспільства, їх прогляди та закликати бути тактовними й вихованими у своєму до них ставленні. Також проєкт дає змогу людям з інвалідністю відчути себе зірками, взяти участь у зйомках і продемонструвати свої здібності.
# 20.
ID: 4INC11-06281
Назва проекту: Музична вистава "У чужому пір'ї"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 636940
Запитувана сума від УКФ: 636940
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інклюзивні студії"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: "У чужому пір'ї" – інклюзивний театральний проєкт спрямований на залучення дітей з інвалідністю (а саме з синдромом Дауна) до створення музичної вистави за мотивами п'єси Марійки Підгірянки. Основне завдання – залучити дітей з інвалідністю до безпосередньої участі в підготовці вистави (це акторські, музичні, танцювальні заняття), а також посприяти їх спілкуванню з іншими дітьми. Проєкт має на меті показати приклад залучення дітей з інвалідністю до творення культурних продуктів, а також інклюзію в дії. Надзвичайно важливою реалізація проєкту є для людей, які будуть глядачами чи опосередкованими спостерігачами, адже з попереднього досвіду можна сказати, що саме такі кейси змінюють ставлення до людей з інвалідністю й до їх ролі в суспільстві.
# 21.
ID: 4INC11-06746
Назва проекту: серія освітніх відео «8 кроків для працевлаштування людей з ментальною інвалідністю»
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699890
Запитувана сума від УКФ: 699890
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КИЇВСЬКА МІСЬКА АСОЦІАЦІЯ "СІМ`Я УСПІХУ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Вісім освітніх відео з підготовки щодо працевлаштування людей з ментальною інвалідністю відображають шлях до працевлаштування, методи вирішення конфліктів, подолання стереотипів. Кожне відео відображає окрему мету та послідовні кроки її досягнення: тренувальний процес людини з ментальною інвалідністю, підтримку сім`ї, взаємодію з роботодавцем в реальному житті в супроводі асистентів. Послідовність кроків: Психологічний супровід та підготовка сімей. Орієнтування в професії та написання резюме. Пошук вакансій і підбір асистентів. Підготовка до співбесіди. Співбесіда. Ознайомлення з робочим місцем та колективом. Стажування та адаптація. Робота. Асистенти, батьки, роботодавці побачать, як думають та реагують люди з ментальною інвалідністю на стресову ситуацію та зрозуміють ким вони можуть працювати.
# 22.
ID: 4INC11-06992
Назва проекту: "Інклюзивна кав'ярня "Старе місто"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 418610
Запитувана сума від УКФ: 418610
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Соціальне підприємство "Інклюзивна кав'ярня "Старе місто"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Луцьк, Луцьк,
Опис проекту: Інклюзивний мистецький простір "Арт-кав'ярня "Старе місто" спрямований на реалізацію творчого потенціалу людей з ментальною та іншими видами інвалідностю та створення мистецького продукту разом з професійними митцями. Ідея полягає в тому, щоб в цьому креативному просторі молодь з інвалідністю разом зі своїми ровесниками могли займатися живописом, ліпкою, представляти свої твори на літературних, музичних, творчих вечорах. Оскільки локація, де знаходиться інклюзивна кав'ярня має історичне і культурне значення, проект передбачає реалізацію мистецьких інновацій та проведення театралізованої екскурсії для інклюзивної аудиторії а також за участі людей з інвалідністю. Результатами проекту будуть: виставка- ярмарок виготовлених картин та інших виробів, фотовиставка, художні твори переможців літературного конкурсу, театралізована екскурсія по Луцькому замку, відеофільм театралізованої екскурсії.
# 23.
ID: 4INC11-07090
Назва проекту: музичний альбом пісень Сергія Летучого
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 699714
Запитувана сума від УКФ: 699714
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Тягнирядно Сергій Сергійович
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Музичний альбом пісень Сергія Летучого в якому Сергій Летучий з командою створить коцептуальний альбом заснований на його піснях.
# 24.
ID: 4INC11-07252
Назва проекту: «3032»: інклюзивна вистава
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 698169.16
Запитувана сума від УКФ: 698169.16
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Запорізький благодійний фонд «Єврейський Общинний центр «Мазаль Тов»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Запоріжжя,
Опис проекту: 22 актора інклюзивної театральної трупи «Рівні можливості», 9 з яких - люди з інвалідністю, маломобільні, на інвалідних візках, за підтримки та участі фахівців та волонтерів візьмуть участь у культурній та суспільній діяльності, шляхом створення культурно-мистецького проекту – театральної вистави «3032», що презентує таланти акторів з інвалідністю та відео-версії вистави, яку зможе переглянути аудиторія, що не має змоги фізично бути присутньою на прем’єрі. Під час реалізації проекту, у колективній творчості, театральна сцена стане місцем для розвитку творчого потенціалу людей з інвалідністю, їх соціальної адаптації та самовираження, що поліпшить сприйняття громадськістю, подолає стереотипи та стимулює суспільну цікавість до інклюзивного мистецтва.
# 25.
ID: 4INC11-26926
Назва проекту: Ми бачимо світ на дотик . Not wrong, just different
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 689963.00
Запитувана сума від УКФ: 689963.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Черкаський обласний осередок національної спілки майстрів України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Черкаси,
Опис проекту: Мета проекту Ми бачимо світ на дотик. Not wrong, just different. - зробити мистецтво доступнішим для людей з інвалідністю і залучити до мистецької спільноти, надати творчу професію і навички з декоративно-прикладного мистецтва. У людей з інвалідністю, в тому числі незрячих і з порушенням зору, часто звичайні речі, у своїй сукупності, стають на заваді залученості в творчий процес. Проект передбачає залучення людей з інвалідністю у інклюзивні мистецькі програми в якості учасників і виконавців, долучає до процеса створення культурних продуктів на рівні людей без інвалідності і дає нову професію. Виставки на дотик, майстер-класи та арт-терапія, збільшення кількості доступних культурних просторів стануть впровадженням інклюзивності у виробничі процеси Спілки майстрів народного мистецтва. Митцем може стати кожен хто хоче і має що сказати суспільству.
# 26.
ID: 4INC11-27052
Назва проекту: Інклюзивна телепередача "Всі рівні"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 618810
Запитувана сума від УКФ: 618810
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Телерадіокомпанія "Даніо"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: Реальний стан справ показує, що суспільство загалом не дуже орієнтується у дійсній ситуації людей, що мають особливі потреби. Це породжує необхідність інформування широкого загалу про проблеми і потреби, що замовчуюються - проблеми і потреби таких самих членів суспільства, котрі мають ідентичні права та суспільну цінність як і всі. Телепередача "Всі рівні" стане плацдармом у висвітленні реального стану справ спільноти людей з особливими потребами у регіоні.
# 27.
ID: 4INC11-27468
Назва проекту: Вокзал Козятин ХІХ-21
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 381110
Запитувана сума від УКФ: 381110
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Козятинське районне громадське товариство батьків інвалідів «ДОМ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м.Козятин, Вінницька обл., м.Київ, м.Одеса,
Опис проекту: Проект «Вокзал Козятин ХІХ-21» присвячений унікальній споруді - залізничному вокзалу на станції Козятин, який побудований у 1888-89 рр. і є пам’ятником архітектури ХІХ ст. (рішення Вінницької обласної ради за 1987р.). Проект включає в себе: • видання книги-фотоальбому формату В-5 (17х25 см) тиражем 1000 примірників, • фотозйомку збережених будівель архітекторів В.І.Куликовського та О.В. Кобелєва у різних містах України • реалізацію 100ліття-challenge – точного відтворення фото світлини поч.ХХст. • пересувні виставки-презентації найкращих фото проєкту та фотоальбому Направлений на збереження культурної, історичної, архітектурної спадщини, на творчу та професійну реалізацію людей з інвалідністю в малих містах, на впровадження і розвиток місцевого туризму.
# 28.
ID: 4INC11-27831
Назва проекту: Інклюзивний АРТ ТАБІР
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 698419.08
Запитувана сума від УКФ: 681420
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Міжнародний центр "Світ очима дітей"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Арабатська стрелка, Генічеськ, Арабатська стрілка,
Опис проекту: Створення Інклюзивного АРТ ТАБОРУ 16-22 серпня 2021 для опанування навичок та розвиток свого таланту, шляхом майстер класів та тренінгів від провідних спеціалістів України у профільних сферах.
# 29.
ID: 4INC11-27840
Назва проекту: Радість життя
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 687718.00
Запитувана сума від УКФ: 687718.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кузьменко Ярослава Василівна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Львів,
Опис проекту: «Радість життя» – документальна стрічка хронометражем 25 хвилин. У фільмі буде декілька героїв та сюжетних ліній. Тетяна Фурманова від народження немає правиці нижче ліктя, але намагається жити повноцінним життям та отримувати радість від кожної миті. Початок фільму – її прихід на тренування з флорболу. Вада нашої героїні - серйозний недолік для такої гри як флорбол, адже ключку треба міцно тримати обома руками. Ми будемо спостерігати за нею під час першого тренування, завітаємо до неї в гості, де вона власноруч зварить борщ, побачимо картини, які вона малює, поспілкуємось з її рідними. Ми побуваємо на наступних тренуваннях Тетяни та на полі під час вирішальної гри команди, де вона гратиме. Зі знімальною групою Тетяна поїде до Західної України, завітає до дітей з особливими потребами, подивиться на їхню карнавальну гру у флорбол. Діти з синдромом Дауна та діагнозом ДЦП в яскравих костюмах будуть емоційно грати в командну гру. Тетяна візьме участь у майстер-класі з виготовлення свічок від цих дітей та влаштує їм свій майстер-клас з малювання. Кожна особлива людина неповторна в своїй особливості. І дітям з ДЦП буде легше та приємніше навчити чомусь особливу жінку без руки та повчитися чомусь у неї.
# 30.
ID: 4INC11-28363
Назва проекту: Мистецтво подолання
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 685500
Запитувана сума від УКФ: 685500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Лозова Ірина Юріївна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проект «Мистецтво подолання» допоможе людям з інвалідністю інтегруватися в сучасному суспільстві , освоїти прибуткову творчу професію - фотографа, сприятиме їх активному залученню у культурне життя, через популяризацію фотографії як мистецтва. За допомогою виставки випускних робіт учнів з інвалідністю, ми плануємо звернути уваги суспільства на глибокий внутрішній світ особи з інвалідністю, її внутрішні переживання та сприйняття оточуючої дійсності, а також розкрити її потенціал та надати можливість для професійної і творчої реалізації.
# 31.
ID: 4INC11-28444
Назва проекту: Я МОЖУ...
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 181680
Запитувана сума від УКФ: 181680
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "Святий Юрій"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: виставка "Я МОЖУ..." Андріани Чухній художниці з Синдромом Дауна  є явним прикладом творчих здобутків і мотивацією не лише для людей з інвалідністю
# 32.
ID: 4INC11-28722
Назва проекту: Перший фільм
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 687060.00
Запитувана сума від УКФ: 687060.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Кошман Сергій Миколайович
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Кривий Ріг, Дніпропетровська область, Миколаїв, Миколаївська область,
Опис проекту: Метою проекту "Перший фільм" є залучення глухих людей до створення фільмів жестовою мовою. Результатом проекту буде створений спільно з глухими людьми художній фільм, який приурочений до 70-ти річчя Міжнародного дня глухих.
# 33.
ID: 4INC11-28888
Назва проекту: Die Zauberflöte
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 698300
Запитувана сума від УКФ: 698300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Всеукраїнський інклюзивний симфонічний оркестр та хор»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Одеса, Україна,
Опис проекту: Метою проекту є участь колективу «Всеукраїнський інклюзивний симфонічний оркестр та хор» у постановці опери В.-А. Моцарта «Чарівна флейта» та продовження активної творчої діяльності. Проєкт є частиною унікальної оперної ко-продукції Одеського академічного обласного театру ляльок з незалежним творчим колективом «Всеукраїнський інклюзивний симфонічний оркестр та хор», яка передбачає поєднання опери, драматичного та лялькового театру, що започаткує новий напрям театрального мистецтва в Україні та сприятиме промоції оперного мистецтва серед молоді. Результатом проєкту стане створення костюмів для оркестрантів та співаків «Всеукраїнський інклюзивний симфонічний оркестр та хор» задля участі у постановці опери В.-А. Моцарта «Чарівна флейта» на сцені Одеського академічного обласного театру ляльок.
# 34.
ID: 4INC11-28916
Назва проекту: Грай та розмовляй
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 279550
Запитувана сума від УКФ: 279550
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Лісовий І.А.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Білгород-Дністровський, Білгород-Дністровський,
Опис проекту: Мета – створити умови для творчої діяльності людини із інвалідність щодо створення умов інтелектуально-мовленевого та культурного розвитку дітей із особливими освітніми потребами.
# 35.
ID: 4INC11-29021
Назва проекту: Створення та промоція інклюзивної колекції одягу «NaSHi»
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 799976.85
Запитувана сума від УКФ: 699976.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Інноваційні соціальні рішення»
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: місто Миколаїв та Миколаївська область,
Опис проекту: Інклюзивна колекція одягу «NaSHi» - це колекція жіночого (She) та чоловічого (He) одягу, що створений молодими майстрами з інвалідністю під керівництвом українських дизайнерів – Катерини Сільченко, Олени Капцової та Наталії Царенко. 100 креативних молодих людей з інвалідністю з Миколаївської області пройдуть поглиблений дистанційних курс «Дизайн та мода», в рамках якого матимуть можливість навчитися працювати над розробкою ескізів. Автори 20 найкращих ескізів під менторством дизайнерів створять власні моделі колекції прет-а-порте. В рамках проєкту учасники пройдуть бізнес-курси щодо започаткування та заснування власного бренду, опанують основи ведення ательє, промоції та продажу бренду одягу на сторінках Instagram. В рамках програми підтримки малого підприємництва Миколаївської області молоді дизайнери з інвалідністю за персональні гранти у розмірі 50 тис грн на відкриття власної справи.
# 36.
ID: 4INC11-29075
Назва проекту: ART-студія "Будинок вікнами до серця"
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 407571.00
Запитувана сума від УКФ: 407571.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад освіти "Криворізька спеціальна школа "Перлина" Дніпропетровської обласної ради"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область,
Опис проекту: Втілення проекту відкриває можливість для здійснення культурної діяльності, творіння, що сприяє розвитку соціалізації в культурній галузі через розширення доступу дітей з інвалідністю до участі в культурній, трудовій та суспільній діяльності. Розвиває творчий потенціал митців з інвалідністю та сприяє їх професіоналізації. Проект передбачає: - оснащення та укомплектування приміщення студії сучасним обладнанням; - надання якісних трудових, корекційно-реабілітаційних послуг дітям з особливими потребами, дітям з інвалідністю, дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування; - впровадження сучасних технологій на заняттях; - створення оптимальних умов для пошиття сценічних костюмів, виробів з підручних матеріалів, одягу для дійових осіб лялькового театру, виготовлення емблем з українською символікою, вишивки для пошиття українського одягу, рушників, виготовлення сценографії. У ході реалізації проекту планується створити культурну, творчу атмосферу, як засіб самовираження особистості у традиціях
# 37.
ID: 4INC11-29308
Назва проекту: «Відчинилося життя»: 30 років Незалежності України».
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 700000.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Фонд реабілітації незрячих».
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Львів, м. Київ, м. Краматорськ, м. Дніпро,
Опис проекту: Мета проекту – підтримка інклюзії у сфері культури, розвиток митців з інвалідністю, у т.ч. – дітей, налагодження культурного діалогу між регіонами, зміна негативних стереотипів про інвалідність. Проект передбачає проведення з нагоди 30-річчя Незалежності України 3-х інтегрованих концертів «Відчинилося життя» у мм.Київ, Краматорськ, Дніпро за участі незрячих виконавців з різних куточків України, які виступатимуть у супроводі оркестру Національного театру ім. М.Заньковецької – єдиного в Україні колективу музикантів, що співпрацює з незрячими солістами.
# 38.
ID: 4INC11-29715
Назва проекту: Інклюзивне мистецтво людей з порушеннями слуху на Волині
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 560440
Запитувана сума від УКФ: 528628
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Волинська обласна організація Українського товариства глухих
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Луцьк, Волинська область, смт. Любомль, Волинська область, м. Володимир-Волинський, Волинська область,
Опис проекту: Даний проєкт передбачає інформування про діяльність талановитих митців Волині з порушенням слуху. Проведення з ними низки заходів, які спрямовані на виявлення творчих здібностей у людей, які приймуть участь, задля їх повноційної інтеграції у суспільство.
# 39.
ID: 4INC12-06249
Назва проекту: Батики (Батьки)
Лот: ЛОТ 1. Підтримка митців з інвалідністю
Загальний бюджет проекту: 697185.50
Запитувана сума від УКФ: 697185.50
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: МИСТЕЦЬКЕ КОЛО
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Кам'янець-Подільський, Одеса,
Опис проекту: Театральна постановка "Батики" за п'єсою Алли Повх "ЗІЗНАННЯ". П'єсу присвячено покійним батькам автора.
# 40.
ID: 4INC21-00790
Назва проекту: IV Інклюзивний показ мод
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 207320
Запитувана сума від УКФ: 207320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр сприяння дітям з синдромом Дауна "Бебіко""
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: Проєкт має на меті підготовка та проведення показу модних колекцій одягу та прикрас тернопільських дизайнерів/виробників. Моделі - молодь з інвалідністю в супроводі учасників соціальної ініціативи "Єднання поколінь" (це люди поважного віку м. Терноподя)
# 41.
ID: 4INC21-00922
Назва проекту: Тактильна екскурсія
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 648710.00
Запитувана сума від УКФ: 648710.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація 17
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Жовква, с. Підгірці, с. Олесько,
Опис проекту: Розвиток інклюзивної складової, та запровадження тактильних екскурсій. Популяризація історії та спадщини України з чотирьох локацій загідного регіону. Результатом буде створення мобільних тактильних експозицій з анотаціями шрифтом Брайля, а саме зменшених копії архітектурних обєктів, які перебувають на балансі ЛНГМ імені Б. Г. Возницького і які є важливою складовою культурної спадщини України у світовому контексті.
# 42.
ID: 4INC21-00925
Назва проекту: Інклюзивний хаб: креативний простір без меж
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 567063.00
Запитувана сума від УКФ: 567063.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Еммаус"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Проєкт «Інклюзивний хаб: креативний простір без меж» має на меті створити міждисциплінарну інклюзивну освітню програму у сфері культури та мистецьких практик (на базі Інклюзивного Хабу ГО «Еммаус», Харків), спрямовану на підвищення рівня соціальної адаптації та розвиток професійних компетенцій молоді з інвалідністю у Харкові. В рамках проєкту будуть створені та запущені лабораторії з художньої та акторської майстерності, дизайну та пошиття текстильних аксесуарів, програма з арт-терапії для молоді з інвалідністю та серія он-лайн лекцій від кураторів інклюзивних художніх майстерень для операторів культурного та соціального секторів. Головними учасниками проєкту стануть молоді люди з ментальною та фізичною інвалідністю віком від 18 до 30 років
# 43.
ID: 4INC21-00953
Назва проекту: Culture Up – освітня інклюзивна програма
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699100
Запитувана сума від УКФ: 699100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація «Мистецько-терапевтичний центр «Непротоптана стежина»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Харків, Одеса, Вінниця,
Опис проекту: Метою проєкту є розвиток рівня якості інклюзивного мистецтва в Україні шляхом створення художньо-освітньої інклюзивної навчальної програми для професійних митців із галузі перформативного мистецтва, проведення практичних тренінгів для працівників закладів культури та організації інклюзивного мистецького форуму за участю людей без та з інвалідністю.
# 44.
ID: 4INC21-01169
Назва проекту: Український анімаційний фільм «Віктро_Робот»: розбудова аудиторії серед людей з порушенням слуху та зору, адаптація та промоція
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 265457.8
Запитувана сума від УКФ: 265457.8
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ “ТРАФІК ФІЛМЗ”
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київська область, Вінниця, Вінницька обл., Дніпро, Дніпропетровська обл., Львів, Львівська обл., Одеса, Одеська обл., Маріуполь, Донецька обл., Херсон, Херсонська область, Житомир, Житомирська обл., Тернопіль, Тернопільська обл., Луцьк, Волинська обл.,
Опис проекту: Метою даного проекту є адаптація українського анімаційного фільму “Віктор_Робот” режисера Анатолія Лавренішина для потреб людей з порушеннями зору та слуху, а саме виготовлення адаптованої аудіодоріжки та розширених субтитрів, а також проведення широкої рекламної кампанії - з однієї сторони для інформування даної аудиторії глядачів про можливість перегляду картини в національному кінотеатральному прокаті, а згодом і на онлайн платформах, а з іншої - ознайомити широку аудиторію кіноглядачів у потребах людей з інвалідністю.
# 45.
ID: 4INC21-01207
Назва проекту: Бібліотечка для слабозорих: книжки шрифтом Брайля та шрифтом з 18 кеглем. Колекція дитячої, класичної та сучасної літератури
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699958
Запитувана сума від УКФ: 699958
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавництво Фоліо»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Україна, м. Харків,
Опис проекту: Планується укласти, підготувати та видати колекцію книг для людей з вадами зору. Підготовлена колекція надасть можливість людям з вадами зору долучитися до читання без обмежень у виборі літератури.
# 46.
ID: 4INC21-01291
Назва проекту: Інклюзивна арт лабораторія
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 843005.00
Запитувана сума від УКФ: 691755.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "МІЖНАРОДНИЙ ДИТЯЧИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬ КІДСМУВІФЕСТ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна, Львівська обл. ПГТ. Славське., Україна, м. Київ,
Опис проекту: Інклюзивний, творчий, соціальний проект «Inclusive art lab». Це 14-денний творчо-соціальний кінотабір в Карпатах. Учасники: підлітки з порушенням слуху, підлітки із соціально незабезпечених родин та учні Київської кіношколи "Kids Movie". 40 дітей (14-16 років) зберуться в гарному Карпатському готелі та весь час будуть навчатися, спілкуватися та знімати кіно. Унікальність проекту в тому, що за всіма заняттями та навчальними процесами будуть спостерігати та приймати участь онлайн приблизно 500 бажаючих підлітків, в тому числі з вадами слуху. Спільне творче навчання підлітків та створення ними кіно на актуальну для цього віку тему, об'єднає дітей та змусить знайти нові креативні форми спілкування.
# 47.
ID: 4INC21-01811
Назва проекту: Перформанс «Сім нот» за творами Л.Українки з залученням до реалізації люди з інвалідністю.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 658395.00
Запитувана сума від УКФ: 658395.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Ві»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Запоріжжя та Запорізька обл.,
Опис проекту: Створення інклюзивного контенту, який покликаний використовувати мистецькі практики, як інструмент соціальної адаптації, спонукає до професіоналізації людей з інвалідністю та стимулює збільшення кількості доступних інклюзивних просторів міста. На базі Запорізького муніципального театру-лабораторії «Ві» створюється перформанс «Сім нот», учасниками якого є люди з інвалідністю, на вірші і листування Лесі Українки. Під час реалізації проекту і публічного благодійного показу перформансу «Сім нот» проводиться телевізійна зйомка для створення окремої програми «Сім нот» ( 20-30 хв.), яка буде висвітлювати процес реалізації проекту та показ телеверсії на муніципальному телеканалі «Z». Під час реалізації проекту з учасниками проводяться майстер-класи: акторської майстерності, пластики, художнього слова, вокалу.
# 48.
ID: 4INC21-01872
Назва проекту: «Біблія, що говорить»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 696980.00
Запитувана сума від УКФ: 696980.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Прем'єр-Медіа"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Біблія, що говорить» - просвітницько-пізнавальний інклюзивний відеконтент, що складається із коротких відеоепізодів, кожний з яких у свій унікальний спосіб реконструюватиме біблейні сюжети.
# 49.
ID: 4INC21-01964
Назва проекту: Інтерактивна збірка народних казок із шрифтом Брайля та звуком
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 574215.00
Запитувана сума від УКФ: 574215.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю Фастбінд Україна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ, Київська область,
Опис проекту: Проект “Інтерактивна збірка українських народних казок із шрифтом Брайля та звуком" має на меті створення інноваційної, унікальної книги для інклюзивних груп населення, а саме людей із порушеннями зору ( із частковим зором або сліпих людей). Результати: Створення 550 примірників книг Розсилка книг по Інклюзивно-ресурсним центрам м. Києва і києвськох області, благодійним фондам (ВГО «Союз допомоги незрячим в Україні»ГО «Незрячих людей активних і незалежних», ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ) управліннях освіти( а вони розповсюдять у спеціалізовані шкільні заклади для дітей з порушеннями зору, дитячі садочки, дитячі будинки, де навчаються діти з порушенням зору). Презентація книги в управліннях освіти м. Києва та в УТОС (Українське товариство сліпих),Центральна спеціалізована бібліотека для сліпих ім. М. Островського.
# 50.
ID: 4INC21-02106
Назва проекту: Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 593786.00
Запитувана сума від УКФ: 593786.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чортківський міський комунальний центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю "Дорога в життя" з відділенням денного перебування м.Чорткова Тернопільської обл.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Чортків, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів,
Опис проекту: Проект "Постановка драми-феєрії "Лісова пісня" в ракурсі соціальної адаптації дітей з особливими потребами" покликаний створити інклюзивний культурний продукт, який сприятиме інтеграції дітей та молоді з особливими потребами в соціум та покращення їхньої якості життя. В виставі планується задіяти 35 осіб, 10 з них діти та молодь з особливими потребами. Проект передбачає спільні репетиції, дозвілля, виступи, які допоможуть дітям з інвалідністю стати більш впевненими в собі, розширити коло спілкування, спробувати себе в ролі акторів. Початково планується чотири вистави в Чорткові, Івано-Франківську, Тернополі, Львові з залученням максимальної кількості глядачів. Також вистава буде доступна "наживо" на ФБ сторінці та у запису на ютуб-каналі. Перед початком проекту та вкінці буде проводитись анкетування всіх учасників вистави та опитування глядачів в соцмережах та методом інтерв"ю.
# 51.
ID: 4INC21-02227
Назва проекту: Равлики
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 698380
Запитувана сума від УКФ: 698380
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Маркус Фільм"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Діти з особливими потребами потребують особливого контенту. На сьогодні в Україні практично не існує книжок та інших витворів мистецтва, які створенні спеціально для дітей із особливими потребами та несуть собою корекційну та терапевтичну дії. Ми чітко усвідомили цю проблему, бо маємо власну дитину із особливими потребами. То ж за допомогою провідних спеціалістів (психологів, дефектологів, логопедів) та маючи власний досвід виховання, ми плануємо створити чотири спеціалізовані книжки, які будуть доповнювати одна одну. Дві книги корекційні, інтерактивні для хлопчиків і дівчаток. До них у комплекті йде альбом із завданнями. І ще одна книга - терапевтична казка. Ми плануємо розповсюдити книжки серед ІРЦ та спільнот батьків. Також наші книжки стануть в нагоді батькам нормотипових дітей із певними психологічними проблемами.
# 52.
ID: 4INC21-02353
Назва проекту: Образ воїна
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699538
Запитувана сума від УКФ: 699538
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ДОКНОУТФІЛМС"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Львів, Дніпро, Миколаїв,
Опис проекту: Образ воїна – це мультидиспиплінарний інклюзивний арт проект, що передбачає на першому етапі проведення серії художніх майстер-класів відомого художника та волонтера Лева Скопа для воїнів АТО/ООС, що отримали інвалідність внаслідок участі в захисті держави. Майстер-класи у формі арт-терапії проводитимуться в у культурних та ветеранських осередках Києва, Львова, Дніпра та Миколаєва. На другому етапі передбачено проведення комбінованої виставки наживо у залах Київської фортеці та онлайн, на якій будуть представлені найкращі роботи воїнів з інвалідністю та створена паралельно добірка соціальних відео, що на прикладі проекту стимулюватимуть людей з інвалідністю бути відкритими світу, бути готовими братися за щось нове навіть після отримання інвалідності. Водночас, для ширшої аудиторії відео популяризуватимуть волонтерство та цивільну допомогу військовим з інвалідністю та ПТСР.
# 53.
ID: 4INC21-02419
Назва проекту: Інклюзивна онлайн-платформа дитячих авторських казок "magiya-kazok.com.ua"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699466
Запитувана сума від УКФ: 699466
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Простір Розвитку Особистості Бібліофан"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: УКРАЇНА, амваиапи,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для творчого та культурного розвитку; якісного, корисного та цікавого дозвілля для дітей 6-15 років із адаптацією до особливих потреб дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні шляхом розробки унікальної інклюзивної онлайн-платформи, яка буде наповнена казками талановитих дітей-авторів України в форматі аудіо-записів дитячими голосами, а також анімованими дитячими ілюстраціями з субтитрами до цих казок. Результатом проекту буде розробка доступної онлайн платформи “magiya-kazok.com.ua” з авторським аудіо/відео контентом для слабозорих/незрячих дітей та дітей з порушенням слуху; стимулювання творчих здібностей школярів, розвиток їхніх уявлень про письменництво, ілюстрацію та ораторську майстерність; розширення можливостей інкультурації та соціалізації дітей з особливими потребами та їх родин. Онлайн платформа стане єдиним в Україні інклюзивним майданчиком для якісної взаємодії талановитих дітей та дітей з порушенням зору та слуху по всій Україні.
# 54.
ID: 4INC21-02488
Назва проекту: "Почути колір - побачити звук"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 519170
Запитувана сума від УКФ: 519170
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Ковтунець Олена Олександрівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Рівне,
Опис проекту: «Почути колір - побачити звук» – це інтенсивна творчо-навчальна майстерня зі створення дитячої книжки у двох форматах - друкованої та аудіо з візуалізацією для Youtube. Учасники майстерні - інтегрована група творчих дітей - діти з інвалідністю та здорові діти, які працюватимуть над створенням спільного культурного продукту - книжки у двох форматах. Головна мета – проекту «Почути колір - побачити звук» – дати можливість дітям з інвалідністю відчути себе повноцінними членами творчої дитячої спільноти та у такий спосіб дати поштовх іншим дітям з інвалідністю до творчого розвитку та самореалізації.
# 55.
ID: 4INC21-02570
Назва проекту: Інклюзивне літературно-художнє видання “Казки Закарпаття. Легка мова”
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 638110.00
Запитувана сума від УКФ: 638110.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Центр культурних ініціатив "Фортеця Унг"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Ужгород,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення нового інклюзивного культурного продукту. Мета проєкту — сприяння включенню осіб з інвалідністю у культурно-мистецьке життя, покращення доступності творів літератури та книжок особам з інтелектуальними порушеннями шляхом створення та поширення серед цільової аудиторії інклюзивного літературно-художнього інноваційного продукту. Кінцевий продукт проєкту: інклюзивне друковане літературно-художнє видання у форматі легкого читання — «Казки Закарпаття. Легка мова», серія з п’яти книг. До створення текстів та ілюстрацій інклюзивного літературно-художнього видання будуть залучені особи з інтелектуальними порушеннями. Інноваційне інклюзивне видання буде безоплатно поширено з-поміж мережі громадських об’єднань, державних, комунальних закладів, де проживають або навчаються особи з інтелектуальною інвалідністю, бібліотек у різних регіонах України.
# 56.
ID: 4INC21-02580
Назва проекту: Інклюзивний монтаж
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 604500
Запитувана сума від УКФ: 604500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: СПІЛКА ТВОРЧОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ "ЛІГА АРТІС"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Це курс з основ монтажу для людей з інвалідністю, розрахований на 2 місяці навчання. Він допоможе їм прокачати навичку монтажу до належного рівня та вивчити основи роботи у відповідних програмах (наприклад, Adobe Premiere Pro), аби мати змогу після завершення курсу знайти роботу й працювати незалежно. Навчальна програма буде розроблена та адаптована відповідно до потреб людей з інвалідністю. Навчання відбуватиметься у форматі офлайн з належним дотриманням всіх заходів, аби запобігти передачі COVID-19 (фізична дистанція, провітрювання, носіння маски (якщо це можливо). Основні цілі курсу: навчання практичної навички та подолання професійного бар'єра серед людей з інвалідністю.
# 57.
ID: 4INC21-03010
Назва проекту: Інклюзивний проєкт "Рідна колисанка. Народи світу"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 675705
Запитувана сума від УКФ: 631635
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Вулик ідей"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт передбачає друк книжки з народними колисковими різних народів, ілюстрації до яких створено на інклюзивних культурологічних заняттях по вивченню культури цих народів. Крім того, проєкт передбачає створення нотного додатку з колисковими, додатковий тираж шрифтом Брайля, запис колискових представниками нацспільнот, а також створення мобільного додатку з колисковими та культурологічною інформацією
# 58.
ID: 4INC21-03335
Назва проекту: Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 693920
Запитувана сума від УКФ: 693920
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Студія «Золоте Руно»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Ізюм, Харківська область, місто Богодухів, Харківська область, місто Лозова, Харківська область, місто Красноград, Харківська область, місто Куп'янськ, Харківська область, місто Чугуїв, Харківська область, місто Мукачево, Закарпатська область, місто Хуст, Закарпатська область, місто Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: «Інклюзивна адаптація військової драми "Мати Апостолів". Потреба, доступність, розвиток та промоція культурних подій для людей з інвалідністю. Кіно як засіб національно-патріотичного виховання.» Доступність культурних подій, потреба у мистецтві, є однією із базових потреб людини. Чи може людина з інвалідністю без проблем подивитися кіно? На жаль ні. Доступність кіно для незрячих та не чуючих людей - забаганка чи невід’ємне право людини? В Україні кіно для інклюзивного перегляду дуже мало. Фільм «Мати Апостолів» — унікальний за своєю сценарною формою та дуже сильний емоційно. Трагізм війни показано через історію однієї людини — МАТЕРІ. Показ фільму для аудиторії не зрячих та не чуючих людей у кількох регіонів України посилить єдність всіх українців, а також емоційно закріпить образ сильної духом української жінки та вплине на національно-патріотичний погляд та формування об’єднаної української ідентичності.
# 59.
ID: 4INC21-03492
Назва проекту: Міжнародний благодійний анімаційний воркшоп-фестиваль "Муля"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699180
Запитувана сума від УКФ: 699180
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "А-ФОР"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Муля» - один з унікальних дитячий анімаційних фестивалів у світі. Це новий шлях для спілкування дітей мовою серця і мультфільмів. Обдаровані творці анімації (до 18 років) мають змогу донести світлі ідеї до хворих українських діток і тих, хто потребує підтримки. Завдяки необмеженій уяві, діти, підтримані дорослими, можуть творити дива для інших. Протягом 5-ти років у фестивалі взяли участь юні аніматори із України, Росії, Хорватії, Сербії, Литви, Ізраїлю, Італії. Роботи учасників побачили діти-інваліди, діти учасників АТО, чорнобильців, діти з притулків etc. Слоган фестивалю: «Якщо хочеш робити дива, почни зі створення мультфільмів!». Ці слова надихнули і глядачів, тому «Муля» стає фестивалем-воркшопом.
# 60.
ID: 4INC21-03518
Назва проекту: «Створення документального фільму про звичайне життя незвичайних дітей»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 455885.00
Запитувана сума від УКФ: 375930.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з інвалідністю та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Херсон, м. Київ, м. Вінниця, м. Одеса, м. Луцьк, м. Олешки,
Опис проекту: В рамках проекту буде створено документальний фільм, що поєднує сім історій дітей з інвалідністю з різних міст України, з метою показати, як приймати і любити, підтримувати та допомагати, розвиватися та перемагати. Знімальні майданчики - пологовий будинок, школа, танцювальні студії тощо. Команда проекту - це креативна знімальна група, досвідчені менеджери та волонтери. Мотиваційний фільм підтримає батьків новонароджених, надихне сім'ї школярів, стане прикладом для тих, хто мріє бути успішним і щасливим, та сприятиме вихованню поваги до прав осіб з інвалідністю в суспільстві.
# 61.
ID: 4INC21-03553
Назва проекту: «Такі як усі»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699830.00
Запитувана сума від УКФ: 699830.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Львівський обласний осередок всеукраїнської громадської організації «Українська спілка інвалідів – УСІ»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Львів, Кінцевий продукт -для всіх регіонів України,
Опис проекту: Проект передбачає адаптацію книжок і фільмів для дітей з порушенням зору: публікацію 3 рельєфно-крапкових видань накладом 560 примірників, озвучення у ролях 3 аудіокниг за участі незрячих дітей і відомих артистів, створення аудіодискрипції до 2 аудіовізуальних творів. Готовим культурним продуктом зможуть скористатися діти з порушенням зору незалежно від регіону проживання. Мета проекту – інтегрувати осіб з інвалідністю у процес створення інклюзивного культурного контенту з акцентом на його якості, а також привабливості для умовно здорових людей.
# 62.
ID: 4INC21-03619
Назва проекту: Доступний театр: аудіоопис вистав для незрячих та слабозорих глядачів
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 391350
Запитувана сума від УКФ: 355350
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Покотило Л.І.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт забезпечує доступ до перформативного та сценічного мистецтва для незрячих та слабозорих глядачів у Київському національному академічному молодому театрі, Київському академічному театрі на Печерську, Київському муніципальному академічному театрі опери і балету для дітей та юнацтва. У співпраці акторів, режисерів та незрячих і слабозорих учасників проекту буде підготовано аудіоопис 6 різнопланових театральних постановок, проведено 12 інклюзивних показів у супроводі аудіоопису, започатковано проведення екскурсій на дотик за лаштунки театрів. Колективи театрів проаналізують наявні бар’єри, розроблять інформаційні матеріали у доступних форматах, пройдуть інструктаж та розвинуть навички надання послуг незрячим та слабозорим людям, що дозволить підвищити інформаційну доступність театрів та розширити глядацьку аудиторію.
# 63.
ID: 4INC21-03624
Назва проекту: Казкове мистецтво особливих людей
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 695238
Запитувана сума від УКФ: 695238
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Асоціація економічного, соціального та культурного розвитку "Відродження"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Луцьк, Волинська обл., м. Луцьк,
Опис проекту: Проект пропонує альтернативне рішення щодо включення людей з інвалідністю у мистецьке життя. В ході проекту передбачається синергія арт-терапевтичних технік з неформальним професійним навчанням образотворчому та декоративно-прикладному мистецтву, що сприятиме соціальній адаптації дітей з інвалідністю та суттєво поглибить їх творчі навички для вже професійного використання в майбутньому. У фіналі, в залі Музею сучасного мистецтва Корсаків, буде представлено 3 культурні продукти: ексклюзивна виставка робіт учасників; опублікована унікальна книга; створена інноваційна інтернет-платформа для юних митців. Промоція проекту буде спрямована на приділення уваги до вразливих верств населення.
# 64.
ID: 4INC21-03626
Назва проекту: Крокуємо інклюзією
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 658075.00
Запитувана сума від УКФ: 658075.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська обласна фундація "Громадська Альтернатива"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Створення в Харківському художньому музеї арт об' єктів для вивчення на дотик (об' ємні відомі картини, скульптури, графічні роботи), що виконані у різній техніці. Розробка методичних рекомендацій по їх використанню. Створення концепції інклюзивної навігації, виготовлення та розміщення навігаційних табличок. Широке інформування громадськості про нові послуги, що надаються музеєм.
# 65.
ID: 4INC21-03654
Назва проекту: Доступний телесеріал
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 697760
Запитувана сума від УКФ: 697760
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Львівська академія прав людини"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Мета проєкту “Доступний телесеріал” — надати незрячим та нечуючим людям можливість повноцінно приєднатися до інших телеглядачів/-ок за переглядом топового українського серіалу 2021 року. До кожної серії ми створимо звукоописи, завантажити які можна буде в безкоштовному мобільному додатку Earcatch, та розгорнуті субтитри, які транслюватимуться на екрані телевізора. У результаті тисячі українців/-ок із порушеннями зору та слуху не тільки зможуть переглянути серіал, а й дізнаються про можливість будь-де та будь-коли дивитися доступні фільми за допомогою смартфонів.
# 66.
ID: 4INC21-04513
Назва проекту: «Творчість лікує!» - цикл інклюзивних еко-арт-терапевтичних програм Центру ремесел «Дунстан»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 637834
Запитувана сума від УКФ: 637834
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Євроконсалтинг-Фінанс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Опис проекту: Мета проєкту - створення циклу еко-арт-терапевтичних програм для дітей з особливими освітніми потребами, шляхом адаптації діючих програм та майстер-класів Центру ремесел «Дунстан» з використанням інновацій та авторських практик еко-арт-терапії. В результаті проєкту буде розроблено й проведено апробацію 6-ти програм для 192 дітей та створено методичний посібник з використання практик еко-арт-терапії, який буде розповсюджено серед загальноосвітніх шкіл та інклюзивних закладів Вінницької області.
# 67.
ID: 4INC21-04704
Назва проекту: Національний музей медицини України: інклюзивна адаптація музейного простору та експозиції
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 372055
Запитувана сума від УКФ: 372055
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей медицини України
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: київ,
Опис проекту: Створення доступного середовища і послуг – невід’ємна умова для реалізації прав і свобод людей з інвалідністю. Люди з особливими потребами мають право нарівні з іншими брати участь у культурному житті і мати доступ до творів культури в доступних форматах. Ми ставимо на меті адаптувати існуючу експозицію для незрячих людей. Це дасть можливість їм ознайомитися з історією медицини, дізнатися про видатних лікарів, отримати знання з анатомії, фізіології, здорового способу життя, екологічного мислення. Водночас це дасть можливість розширити коло відвідувачів, види активностей та напрямки діяльності музею. Оновлена експозиція ознайомить дітей і молодь з засобами, за допомогою яких незрячі люди пізнають світ навколо себе.
# 68.
ID: 4INC21-04825
Назва проекту: Школа жестової мови: почуй культуру.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 629288
Запитувана сума від УКФ: 629288
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Центральне медіа”
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: М.Львів,
Опис проекту: Проект “Почуй культуру” орієнтований підвищити доступність музейних експозицій для осіб з вадами слуху. Проект передбачає розробку та адаптацію жестовою мовою трьох екскурсій постійними експозиціями на базі трьох львівських музеїв. Заплановано навчання представників закладів культури та волонтерів жестової мови для підвищення доступності сприйняття музейної експозиції людьми з вадами слуху шляхом впровадження адаптованих екскурсій. Програма включає курс жестової мови адаптованої до мистецько-культурної тематики, засвоєння з практичним закріпленням екскурсійного матеріалу жестовою мовою та формування відеолекцій освітнього курсу “Почуй культуру”. Реалізація проекту органічно доповнить існуючі програми в сфері культури та музейництва в контексті інклюзивних мистецьких практик.
# 69.
ID: 4INC21-04902
Назва проекту: Ляльковий театр за участю дітей з фізичними вадами "Кришталева мрія"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 198210
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Славутський міський Палац культури"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Місто Славута,
Опис проекту: Проект пропонує створити клубне формування, для дітей з фізичними вадами
# 70.
ID: 4INC21-05187
Назва проекту: «Зроби цей світ кращим»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 692129.00
Запитувана сума від УКФ: 692129.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр соціально-культурного розвитку «Креативна громада»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Кропивницький,
Опис проекту: Реалізація проекту «Зроби цей світ кращим» дасть позитивний вплив на розвиток інклюзії у сфері культури через розширення доступу дітей і молоді з інвалідністю до участі у творчій діяльності, що сприятиме їх соціалізації. Проєкт направлений на створення цікавих інклюзивних продуктів шляхом проведення різнопланових творчих заходів, мистецьких майстер-класів, арт-терапевтичних занять, показів мод, психологічних тренінгів із залученням дітей і молоді з інвалідністю та їх батьків, які проведуть досвдчені педагоги, психологи та діти-волонтери. Поектом буде створено короткометражний фільм «Право на щастя» на основі проведених мистецьких заходів, що розкриють важливу роль мистецтва в житті людей з інвалідністю. Проведеені заходи позитивно вплинуть на формування толерантного ставлення до людей з інвалідністю
# 71.
ID: 4INC21-05660
Назва проекту: Незрячі, які змінили світ
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 483932
Запитувана сума від УКФ: 483932
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Підприємство об’єднання громадян «Об’єднана редакція періодичних видань Українського товариства сліпих «Заклик»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації:
Опис проекту: Метою проекту є поширення інформації про можливості незрячих у різних сферах життя людства на прикладі видатних незрячих, які досягли успіху і визнання у всьому світі, зробивши вагомий внесок у розвиток освіти, науки, культури чи мистецтва. Проект передбачає видання книги у трьох форматах (плоскодрукованому, рельєфно-крапковому шрифтом Брайля та в уадіоформаті), яка міститиме зібрані історії про відомих незрячих людей різних епох та країн. Це дасть можливість громадськості більше дізнатись про незламну силу духу і можливості незрячих особистостей, а незрячим людям більше повірити у свій потенціал, надихнувшись позитивними прикладами.
# 72.
ID: 4INC21-05843
Назва проекту: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” для дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку з особливими освітніми потребами та їх родин.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Полтавська обласна філармонія"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Полтава, Миргород, Полтавська область, Лубни, Полтавська область, Гадяч, Полтавська область,
Опис проекту: Інтерактивно-мистецький проєкт “Безмежний світ” створено за участі Комунального закладу "Полтавська обласна філармонія" з метою соціалізації осіб з інвалідністю засобами музичного, образотворчого, та прикладного мистецтва з елементами спеціальних розвиваючих вправ. Заплановано реалізувати низку виїзних мистецьких зустрічей із сім’ями які виховують осіб з інвалідністю, де діти зможуть доторкнутися до синтезу світової музики та сенситивного прикладного мистецтва, зокрема планується створення та реалізація розвиваючої соціалізуючої музичної програми “Казка про маленького Моцарта”, інтерактивно-адаптивних мистецьких вправ за участю тріо бандуристок “Вишиванка” та камерного оркестру ім. Дмитра Ахшарумова та семінару-тренінгу для батьків дітей з інвалідністю «Підтримай себе-підтримай дитину».
# 73.
ID: 4INC21-05981
Назва проекту: Інклюзивний культурний продукт - інноваційна освіта - викладання курсу робототехніки в інклюзивному просторі.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 700000
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація «Школа робототехніки «Вперед у майбутнє»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Запоріжжя, м. Київ, Вся Україна (передача учбових матеріалів у всі області України),
Опис проекту: Впровадження інноваційної шкільної дисципліни - STEM освіти - курс Робототехніка. Перші кроки викладання курсу в інклюзивному просторі. Адаптація курсу до інклюзивного суспільства - дітей з обмеженними можливостями та затримками психічного розвитку (ЗПР) Впровадження не тільки програмування, а і збірки та випробування різних моделей конструкторів, учбових роботів та мікроконтролерів. Паралельна перепідготовка викладачів різних спеціальностей до роботи з новою дисципліною та водночас з інклюзивними митцями. Сумісна робота викладачів чотирьох шкіл м. Запоріжжя: загальноосвітніх шкіл з класами дітей з діагнозом ЗПР, школи для дітей з обмеженими можливостями, та инновационной школи робототехніки. Надання усім дітям рівних можливостей розвитку та пошук ключа для відкриття їх талантів. Набагато відповідальніше ставлення до процессу. Парадокс: діти будуть вчити, як їх навчати.
# 74.
ID: 4INC21-06035
Назва проекту: Гончарна майстерня - інклюзивний культурний продукт для соціальної адаптації і професіоналізації людей з інвалідністю
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 450000
Запитувана сума від УКФ: 400000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська молодіжна громадська організація студентів - інвалідів "Гаудеамус"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Київ, м. Вінниця, м. Тернопіль, м. Дубно, м. Полтава, м. Кропивницький,
Опис проекту: Мета - популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю як інклюзивного культурного продукту для їх соціальної адаптації і професіоналізації з залученням до культурно-мистецьких практик. Короткострокові результати: залучення людей з інвалідністю до гончарних мистецьких практик та їх соціалізація і професіоналізація за допомогою арт-терапії. Довгострокові результати: популяризація гончарного мистецтва для людей з інвалідністю та вплив арт-терапії на розвиток інклюзивного суспільства в Україні.
# 75.
ID: 4INC21-06059
Назва проекту: Мистецько-інклюзивний проект ”БЕЗМЕЖНІ”
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 697099
Запитувана сума від УКФ: 530739
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Українська Галицька Фундація"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львівська область,
Опис проекту: Мета проекту: через створення інклюзивної театральної вистави за участю осіб з інвалідністю із двох будинків-інтернатів Львівщини та створення й поширення аудіоподкастів про різні види інвалідності, інклюзивність, права людини і т.д., сприяти формуванню у суспільстві цінностей недискримінації, прийняття та залучення людей з інвалідністю до суспільних процесів та до культурно-мистецьких зокрема. Також прагнемо, через участь у виставі, відвідування різних культурних заходів та проведення ряду арт-терапевтичних занять, допомогти у соціалізації та розвитку особистих навичок людей з інвалідністю, що все життя прожили в ізольованих закладах - будинках-інтернатах та підготувати їх до виходу із закладу. Водночас працюватимемо над створення інклюзивної ніші в театральному мистецтві
# 76.
ID: 4INC21-06084
Назва проекту: Доступний простір: одеський художній музей для людей з порушенням зору та слуху.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699884
Запитувана сума від УКФ: 699884
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа «Одеський художній музей»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Одеса,
Опис проекту: Музей — важливий медіум та джерело інформації, через експозиційні та освітні проєкти він транслює сенси, знання та стає простором для діалогу. Сьогодні експозиція та освітні проєкти Одеського художнього музею недоступні для людей з порушенням зору та слуху. Ці групи виключені із культурного простору, що порушує їх права на освіту та повноцінну участь у житті суспільства. Мета проєкту — зробити експозиційний простір та освітні програми Одеського художнього музею доступними для людей з порушеннями зору та слуху. Адаптувати наявний та створити новий онлайн та офлайн контент, що дозволить людям с порушеннями зору та слуху знайомитися з історією мистецтва, музею та міста у зручний та доступний для себе спосіб.
# 77.
ID: 4INC21-06175
Назва проекту: Інклюзивна мистецька літня школа
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 694877.87
Запитувана сума від УКФ: 694877.87
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Волинський національний університет імені Лесі Українки
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – уможливити соціальну адаптацію молодих людей з інвалідністю з Волинської, Рівненської та Житомирської областей засобами сценічного та образотворчого мистецтва через участь в Інклюзивній мистецькій літній школі. Результатом реалізації проєкту є створення унікального культурного продукту – Інклюзивне видання та Інклюзивної мистецької освітньої програму для професіоналізації людей з інвалідністю.
# 78.
ID: 4INC21-06242
Назва проекту: Інклюзивні мистецькі вікенди “Простір дії”
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 680655
Запитувана сума від УКФ: 680655
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд Ігоря Палиці "Тільки разом""
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Мета проекту – створити сприятливі умови для соціалізації дітей/ молодих людей з інвалідністю з м. Луцька і та 3 областей (Волинської, Рівненської та Житомирської) шляхом розширення їм доступу до культурних ресурсів та культурного розвитку через участь у інклюзивному мистецькому геппенінгу (мистецьких вікендах). Результатом реалізації нашого проекту є створення унікального культурного продукту – 4 інклюзивних мистецьких перформансів (вистав), відео версія яких буде розміщена на сторінці проєкту в соц мережах.
# 79.
ID: 4INC21-06269
Назва проекту: Інклюзивний сайт Комунального закладу Львівської обласної ради "Львівський музей історії релігії".
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 471880.00
Запитувана сума від УКФ: 471880.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад Львівської обласної ради «Львівський музей історії релігії»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Львів, львів,
Опис проекту: Сайт Львівського музею історії релігії створено на початку 2000-их, він був одним з перших музейних сайтів Львова. Зараз він потребує адаптації, яка б надала доступ до інформації про музей якомога більшій кількості груп, задоволенню їх культурних потреб. Результатом проекту стане сайт, що відповідає стандартам веб-доступності (WCAG 2.1). Дублювання основної інформації англійською та кримськотатарськими мовами удоступнить надбання музею міжнародній аудиторії, а також громадянам України, що проживають в окупованому Криму.
# 80.
ID: 4INC21-06285
Назва проекту: "Шосте чуття. Вистава театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 650906.60
Запитувана сума від УКФ: 650906.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Івано-Франківський академічний обласний театр ляльок ім.Марійки Підгірянки
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт обумовлює створення вистави театру відчуттів з урахуванням сприйняття незрячих та слабозорих глядачів за твором Катерини Міхаліциної «Хто росте в саду?». Проєкт дозволить незрячим та слабозорим дітям за допомогою звуків, запахів, смаків, дотиків відчути красу природи та познайомитися з мешканцями саду. Театр в подальшому матиме можливість показувати вистави для незрячих та слабозорих глядачів, що покращить сприйняття театру особливими дітьми нашого регіону.
# 81.
ID: 4INC21-06584
Назва проекту: Володарі традицій
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 663406.90
Запитувана сума від УКФ: 663406.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Творчо-виробниче підприємство Національної спілки кінематографістів України "Просвітницьке кіно України"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ, смт. Петриківка Дніпровського району Дніпропетровської області, м. Підгородне Дніпровського району Дніпропетровської області, м. Чигирин Черкаської області, м. Чернігів,
Опис проекту: Мета: шляхом створення інклюзивного культурного контенту та залучення аудиторії людей з інвалідністю, сприяти стимулюванню збільшення кількості доступних культурних просторів, збереження та поширення сучасними технічними засобами унікальних практик і технологій українського народного мистецтва. Результат проєкту: через вивчення, фіксування унікальних практик і технологій майстрів українського народного мистецтва буде створено 5 інклюзивних курсів навчальних фільмів з опанування технік різних видів народного мистецтва (орієнтовно, загальною кількістю 20 навчальних фільмів-уроків) як інструмент соціальної адаптації людей з інвалідністю. Здійснюватиметься промоція проєкту.
# 82.
ID: 4INC21-06630
Назва проекту: Особлива Будова
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 1211300
Запитувана сума від УКФ: 630300
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДЯНСЬКА ПЛАТФОРМА "НОВА КРАЇНА"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мотиваційний контент и комунікаційна екосистема, спрямована на підвищення РАС-толерантність суспілства Офіційна і неофіційна статистика масштабу ситуації з РАС в Україні сильно відрізняється. Центри-шарлатани, які заробляють на «модною» темою, не маючи знань і компетенцій. Буллінг, в тому числі «сімейний». Порушують законодавство сади / школи і батьки «нормальних» дітей, що витісняють «Не таких» за межі соціуму. Корупція в офіційній медицині (включаючи зйомки прихованою камерою) з вимаганням у батьків грошей за будь-який чих. Бажання напхати дитину ноотропами тут і зараз. Готовність батьків отримати слухняний овоч, а не боротьба за результат. Розвалюються сім’ї. Батьки, зіткнувшись з РАС, сприймають ситуацію, як трагедію для себе і дитини, відчувають провину.
# 83.
ID: 4INC21-06651
Назва проекту: Інклюзивна інтеграційна вистава на основі української міфологеми "Одвічне прагнення щастя"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 585740.00
Запитувана сума від УКФ: 585740.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Червоноградська міська громадська організація неповносправної молоді "Ніка"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Червоноград Львівської області,
Опис проекту: Метою проєкту - є виявлення та розкриття творчого потенціалу людей з інвалідністю, підсилиння їх комунікації з творчою молоддю, вивчання української мифології завдяки підготовці та презентації вистави для популярізації самобутнього мистецтва та інтеграції їх в суспільство. Результат. - В процесі створення культурного продукту митці зберегуть і розвинуть творчу самобутність людини з інвалідністю - 15 людей з інвалідністю реалізують себе як митці під час підготовкі вистави на основі української мифології, отримають гідну оцінку глядацької аудиторії; - 40 волонтерів отримають досвід роботи з цільвою групою; - предстаники різних творчих колективів долучаться до інклюзивної вистави та використають набутий досвід в подальшої творчої діяльності.
# 84.
ID: 4INC21-06790
Назва проекту: Освітній курс "WithArt": мистецькі практики для роботи з інклюзивною аудиторією"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 495420
Запитувана сума від УКФ: 495420
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Сила Країни"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти впровадженню інноваційних мистецьких практик у роботу з інклюзивними аудиторіями в Україні шляхом організації та проведення освітнього онлайн-курсу "WithArt"» для освітян, волонтерів, психологів, соціальних працівників та інших осіб, що працюють з людьми з інвалідністю. Цілі: 1) сформувати у цільової аудиторії актуальні компетентності щодо використання мистецьких практик у своїй роботі . 2) мотивувати учасників проекту масштабувати отримані навички й провести заходи для інклюзивної аудиторії з практичним використанням інструментів, які були отримані під час навчання. 3) підвищити обізнаність українського суспільства з культурно-мистецькими практиками у роботі з інклюзивними аудиторіями.
# 85.
ID: 4INC21-07016
Назва проекту: Світ відкритий для всіх
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 689230.00
Запитувана сума від УКФ: 689230.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТВОРЧЕ ОБ'ЄДНАННЯ "АРЛЕКІНО", ДОГО "ТО "АРЛЕКІНО"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Маріуполь,
Опис проекту: Мета – Залучення дітей та підлітків з інвалідністю до доступного культурного продукту. Взаємодія дітей-артистів зі своїми однолітками, розвиток контактів і навичок при спілкуванні з особами з інвалідністю. Створення передумов для розвитку творчих здібностей, психологічної корекції, навичок соціальної поведінки дітей з обмеженими можливостями здоров'я, під час роботи над ляльковою виставою. Проект передбачає: Створення і показ інтерактивної вистави «Маленький принц» за мотивами повісті А. Екзюпері для дітей з інвалідністю на базі Маріупольського театру ляльок.
# 86.
ID: 4INC21-07069
Назва проекту: Інклюзивна виставка "Кіномистецтво на дотик"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 698574
Запитувана сума від УКФ: 698574
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АГЕНЦІЯ РОЗВИТКУ МАЙБУТНЬОГО"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: За допомогою інноваційних засобів створити тактильну експозицію скульптур героїв та елементів популярних закордонних та українських фільмів. Експозицію буде розміщено для вільного ознайомлення незрячими, слабозорими та зрячими людьми в інклюзивному музеї "Третя після опівночі" - центрі культурного діалогу, місці працевлаштування, соціальної адаптації та реалізації культурних потреб незрячих. Експозиція надасть можливість незрячим ознайомитись з відомими героями популярних закордонних та українських фільмів. Всі екскурсії проводять незрячі гіди.
# 87.
ID: 4INC21-07239
Назва проекту: Історія моєї країни
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 698532
Запитувана сума від УКФ: 698532
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Харизма Груп"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна, Київська область, м. Ірпінь, Україна, м.Київ,
Опис проекту: Соціально-мистецький інклюзивний проєкт для дітей «Історія моєї країни», у якому приймають участь діти з різних шкіл міста Києва та Київської області, діти з особливими потребами (з інвалідністю тощо)надає можливість для креативного розвитку будь-якій дитині і демонструє, що у кожної дитини є рівні права, свободи і рівні можливості для свого креативного розвитку і зросту у мистецтві незалежно від будь-яких факторів: місця проживання, статусу сім’ї, стану здоров’я та інших факторів. Тизер проекту за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/2/folders/1tu9UyLYYr42uDfi0VDZq9vb736kNLMKC
# 88.
ID: 4INC21-07895
Назва проекту: Підіймаючи завісу часу
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 625804.40
Запитувана сума від УКФ: 625804.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальне підприємство "Школа сучасного образотворчого мистецтва та дизайну імені Вадима Сідура" Дніпровської Міської Ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Мета – адаптація музейної експозиції для потреб людей з вадами зору. Розкриття унікальності та особливості розвитку сакрального мистецтва в Україні на прикладі оригінальної ікони святого Миколая з колекції Дніпропетровського художнього музею. Можливість «побачити» первинний вигляд ікони (пошкодженої полум'ям) шляхом створення копії-реконструкції. На основі реконструкції ікони – буде створена тактильна репліка. Облаштування місця у залі музею для експонування ікони, копії-реконструкції, тактильної репліки та таблички з супровідним текстом шрифтом Брайля. На табличці також буде знаходитися QR-код через який відкриватиметься інклюзивний мобільний додаток з описом, з можливістю вибору мови. В рамках проєкту буде проведено тренінги стосовно інклюзивності, створені та проведені екскурсії для цільової аудиторії.
# 89.
ID: 4INC21-08119
Назва проекту: Тактильні копії шедеврів світового мистецтва та інші засоби доступності для Музею Ханенків
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 603979
Запитувана сума від УКФ: 603979
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті зробити доступнішою для незрячих та слабозорих людей найціннішу в Україні колекцію світового мистецтва, яку зберігає Музей Ханенків. В рамках проєкту планується розробити, виготовити та упровадити в діяльність музею такі засоби доступності: 1. Дві стаціонарні тактильні копії шедеврів азійського мистецтва для постійної експозиції музею. 2. Супровідні інформаційні таблички для стаціонарних тактильних копій. 3. П’ять підставок для розміщення стаціонарних тактильних копій та мнемосхем приміщень музею. 4. Сім комплектів переносних тактильних копій творів мистецтва з колекції Музею Ханенків для освітніх музейних заходів для незрячих/слабозорих людей. 5. Дві мнемосхеми приміщень музею. Всі продукти буде розроблено згідно зі стандартами Універсального Дизайну. Результат проєкту: незрячі та слабозорі люди мають значно ширший і якісніший доступ до найціннішої колекції світового мистецтва в Україні.
# 90.
ID: 4INC21-25829
Назва проекту: Мобільна гра "Запам’ятайка"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 790300.00
Запитувана сума від УКФ: 694300.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Керея Євгеній Леонідович
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна, Канада, США,
Опис проекту: Нова версія мобільного додатку «Ерудіто» в партнерстві з вид. Ранок, яка допоможе дітям з особливими освітніми потребами навчатися легко та цікаво.
# 91.
ID: 4INC21-25920
Назва проекту: Інклюзія
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 920916
Запитувана сума від УКФ: 920916
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з Обмеженою Відповідальністю "Музей Сучасного Українського мистецтва Корсаків"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Луцьк,
Опис проекту: Збільшити інклюзивність музейного простору. Зробити відвідування МСУМКу для маломобільних людей та людей з обмеженими можливостями зручним та корисним варіантом проведення часу.
# 92.
ID: 4INC21-26246
Назва проекту: Доторкнись – Відчуй – Пізнай
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 743000
Запитувана сума від УКФ: 695000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний заповідник "Замки Тернопілля"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Збараж, Тернопільська область,
Опис проекту: Замки Тернопільщини є одним з яскравих надбань матеріальної культури, яке залишається малодоступним для людей з інвалідністю. З метою забезпечення дотримання культурних прав і рівного доступу до культурних ресурсів, для кращого сприйняття та розуміння інклюзивними туристами культурної спадщини нації, а саме архітектури і історії замку, Національний заповідник «Замки Тернопілля» задля покращення взаємодії з інклюзивною аудиторією планує встановлення тактильної моделі Збаразького замку. Поруч з нею розміщуватиметься інформаційний стенд, написи на якому дублюватимуться шрифтом Брайля. Також буде видано путівник по об'єктах заповідника, віддрукований шрифтом Брайля. Такі путівники будуть розповсюджуватися безкоштовно у бібліотеки і серед туристів з вадами зору. Замок у місті Збараж є пам’яткою архітектури XVII століття, тож його приміщення і прилеглу територію буде адаптовано для прийому відвідувачів з вадами зору та проведено підготовку персоналу для роботи з інклюзивними туристами.
# 93.
ID: 4INC21-26284
Назва проекту: Казка на долонях
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 700.00
Запитувана сума від УКФ: 700.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Гончарова-Горянська Мар'яна В'ячеславівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Харків, Київ, Івано-Франківськ, Львів, Рівно, Кропивницький, Черкаси, Краматорськ,
Опис проекту: Проект вирішуватиме низку важливих завдань: соціалізація дітей з порушеннями зору за допомоги: дотикових та аудіо-книжок українських дитячих письменників; актуалізація уваги суспільства на основних проблемах, з якими зіштовхуються дошкільнята з порушеннями зору в процесі їх соціалізації та навчання дорослих засобам вирішення цих проблем за рахунок створення освітніх короткометражних фільмів. Завдання проекту виконуватимуться завдяки: 1) передачі в подарунок 6 книжок з тактильними елементами, що вийшли друком у видавництві «Ранок» − партнера проекту, вихованцям 10 спеціалізованих дошкільних навчальних закладів (кожна дитина отримає по одній книжці в залежності від віку, загалом подарунки отримають 1500 дітей віком від 1,5 до 6 років); 2) створення аудіоверсій цих книжок з перспективою поширення у вільному доступі на сайті видавництва «Ранок» та у спеціалізованій он-лайн бібліотеці «Ліхтар» для широкого кола дітей); 3) створення п’яти освітніх короткометражних фільмів, які вирішують п’ять основних проблем дітей дошкільного віку з порушеннями зору та корелюються з темами книжок, що передаються дітям та озвучуються. Ці фільми будуть розміщені на освітній платформі для дітей, молоді, освітян та батьків Learning passport.
# 94.
ID: 4INC21-26369
Назва проекту: Арт практикум
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 693960.00
Запитувана сума від УКФ: 693960.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Центр соціальної допомоги «Дорогою добра».
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: Проєкт "Арт практикум" передбачає розробку, організацію та проведення циклу онлайн майстер-класів з живопису.
# 95.
ID: 4INC21-26438
Назва проекту: Розкрий себе
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 693470.00
Запитувана сума від УКФ: 693470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Київська організація людей з інвалідністю, учасників АТО з інвалідністю «СОТИ»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації:
Опис проекту: Проєкт "Розкрий себе" - це розроблений комплекс відео занять, художнього профорієнтаційного спрямування для осіб, які хотіли б придбати професію, пов'язану з мистецтвом і творчістю і тепер мають можливість освоєння базового курсу з таких видів мистецтва як українське ужиткове мистецтво та історія одягу та моди та спробувати власні сили, отримати основи знань та базових умінь для сучасних професій в області мистецтва. Протягом 5 місяців кожний тиждень на каналі Ютуб пропонуються комплексні заняття , які включають теоретичну частину, про витоки, техніки, здобутки визначених напрямків мистецтва. Головна перевага даної форми - в максимальному охопленні бажаючих долучитися до проєкту.
# 96.
ID: 4INC21-27094
Назва проекту: Щоденник Рік INCLUSION
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699887
Запитувана сума від УКФ: 699887
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "РАНОК-УКРАЇНА"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: «Щоденник Рік INCLUSION» — комплексний проєкт, націлений на формування у свідомості кожного більш толерантного ставлення до людей з будь-якими відмінностями від загальноприйнятої норми, у тому числі людей з інвалідністю. В основі проєкту – напівхудожня книга у форматі едьютейнмент з деякими фактами, цікавими діалогами та завданнями, роздумами та висновками щодо видового різноманіття. Короткі цікаві історії та завдання, сплетені інфографікою, розповідатимуть про унікальність та особливість абсолютно кожного з нас. Кожна сторінка, кожен день цієї унікальної книги, наче фрагменти пазлу, формуватимуть у свідомості читачів цілісне уявлення, що люди не мають бути однаковими і кожен прекрасний саме таким, яким він є. Книжка простою мовою пояснить, що таке інклюзивне суспільство, чому це добре і як сприяти його розбудові. А універсальний дизайн зробить видання доступним кожному! Планується друк 5000 екземплярів книжки та безкоштовне розповсюдження по всій Україні а також публікація видання он-лайн для забезпечення вільного доступу до нього для кожного!
# 97.
ID: 4INC21-27120
Назва проекту: Книжки про дружбу та статеве виховання для дітей з розладами аутистичного спектра (РАС) в рамках інклюзивної книжкової серії “Дитина і соціум” для розвитку навичок комунікації у дітей з аутизмом
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 569693.32
Запитувана сума від УКФ: 519739.32
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Усатенко Ганна Володимирівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації:
Опис проекту: Проєкт буде реалізовано у напрямку “Література і видавнича справа” і включатиме розробку та друк двох книг для дітей з розладами спектра аутизму (РАС) в рамках серії “Дитина і соціум”: 1. Книга про дружбу для дітей з РАС “ПРО ДРУЖБУ”. 2. Книга про статеве виховання дітей з РАС “ПРО КОХАННЯ і не тільки”. Книжки будуть розроблені та адаптовані засобами альтернативної і додаткової комунікації (АДК), а саме піктограмами, з урахуванням особливостей сприймання та розуміння, які притаманні дітям з порушеннями мовлення і комунікації, насамперед з розладами спектра аутизму (РАС).
# 98.
ID: 4INC21-27331
Назва проекту: Інклюзивне мистецтво, як засіб для арт-терапевтичної, корекційно-розвивальної роботи з дітьми з особливими потребами. Творча терапія, майстер-класи та інклюзивна виставка
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 595100
Запитувана сума від УКФ: 595100
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «PAHOK-KPEATИB»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Київ, Полтава, Кременчук, Дніпро, Львів, Житомір, Одеса, Чернигів, Маріуполь,
Опис проекту: Основною метою проекту є соціалізація дітей з особливими освітніми потребами через заняття в техніці пісочної терапії і забезпечення доступу їх до культурно-мистецьких подій, нарівні з нормотиповими дітьми. Використовуючи сучасні техніки/методи, будуть створені 6 мастер-класів з відповідними інструкціями для проведення арт-терапії. Для залучення більш широкого кола цільових груп, під керівництвом практикуючих педагогів та психологів будуть записані відео-заняття і розміщенні у вільному доступі на сайтах заявника та партнерів по проекту. Для виконання арт-терапії з піском будуть виготовлені світлові столики. Їх буде розміщено в ІРЦ, дитячих будинках, школах-інтернатах, закладах для дітей з ОП, громадських організаціях, книгарнях та бібліотеках
# 99.
ID: 4INC21-27359
Назва проекту: Осінній бал для дітей та молоді з інвалідністю - 2021
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 700000.00
Запитувана сума від УКФ: 700000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Батьків дітей з синдромом Дауна та іншими порушеннями розвитку"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Волинська область, м. Луцьк,
Опис проекту: Під час реалізації проєкту будуть створені культурні продукти (танцювальні номери) за безпосередньої участі більше 100 людей із інвалідністю з міста Луцька та Волинської області з їхньою подальшою демонстрацією під час «Осіннього балу для дітей та молоді з інвалідністю – 2021». Відтак, члени 10 організацій, котрі працюють із людьми з інвалідністю, а також учні Навчально-реабілітаційного центру міста Луцька ознайомляться з історією проведення балів, навчаться пластики танцю, розучать нові історико-побутові та бальні танці самостійно й під час майстер-класу відомих танцюристів із інвалідністю та продемонструють свої вміння й таланти під час завершального етапу проєкту.
# 100.
ID: 4INC21-27395
Назва проекту: Школа медіаграмотності для інклюзивних соціальних груп через мистецтво "МЕДІАРТ"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 686047.38
Запитувана сума від УКФ: 686047.38
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чортківська міська музична школа
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Кам'янець-Подільський, м. Чортків,
Опис проекту: Проєкт "МЕДІАРТ" у двох містах обласного значення - Кам'янець-Подільському та Чорткові ставить за мету впровадити медіаграмотність у використання інклюзивними групами населення через 10 лекцій та 10 мистецьких воркшопів, створених для переосмислення лекційної інформації в мистецький продукт. Для цього ми : навчимо 20 лекторів та митців працювати з інклюзивними групами, проведемо 20 заходів ( 10 в кожному місті ), які дадуть нам як результат 1 методичний посібник лекцій з зображеннями, створеними учасниками проєкту(також з адаптованою аудіальною версією для незрячих), а також 2 виставки мистецьких продуктів, які будуть реалізовані у містах.
# 101.
ID: 4INC21-27639
Назва проекту: «Творчість лікує!» - цикл інклюзивних еко-арт-терапевтичних програм Центру ремесел «Дунстан»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 637834
Запитувана сума від УКФ: 637834
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Євроконсалтинг-Фінанс"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Вінницька обл., Вінницький р-н, с. Стадниця,
Опис проекту: Мета проєкту - створення циклу еко-арт-терапевтичних програм для дітей з особливими освітніми потребами, шляхом адаптації діючих програм та майстер-класів Центру ремесел «Дунстан» з використанням інновацій та авторських практик еко-арт-терапії. В результаті проєкту буде розроблено й проведено апробацію 6-ти програм для 192 дітей та створено методичний посібник з використання практик еко-арт-терапії, який буде розповсюджено серед загальноосвітніх шкіл та інклюзивних закладів Вінницької області.
# 102.
ID: 4INC21-27641
Назва проекту: Окрилені талантом
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 600000
Запитувана сума від УКФ: 600000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Хотинське районне товариство інвалідів"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Місто Хотин Чернівецької області,
Опис проекту: Мета проекту: Створення інклюзивних мистецьких гуртків на базі шкіл естетичного виховання міста Хотина Чернівецької області з метою покращення доступу 10 % дітей з обмеженими фізичними можливостями району до культурного простору та забезпечення їхньої арт-терапії протягом травня - жовтня 2021 року. Результати проекту «Окрилені талантом»: Створено 2 інклюзивні мистецькі гуртки в Хотинській музичній школі Хотинської міської ради та Хотинській художній школі Хотинської міської ради. Покращено матеріально-технічне забезпечення шкіл естетичного виховання Хотинської міської ради. Збільшено на 10 % (на 32 учні) кількість дітей з особливими потребами в мистецьких закладах міста Хотина Чернівецької області. Залучено батьків, що виховують дітей з інвалідністю до освітнього процесу в інклюзивних мистецьких гуртках міста Хотина Чернівецької області. Покращено на 15 % розвиток інклюзивної мистецької освіти в місті Хотин Чернівецької області. Забезпечено фінансову сталість проекту "Окрилені талантом". Покращено психоемоційний стан дітей з інвалідністю на 15 %. Виготовлено 20 фотоальбомів напам'ять про участь в проекті "Окрилені талантом". Зайнято призові місця на районних та всеукраїнських конкурсах, фестивалях."
# 103.
ID: 4INC21-27748
Назва проекту: Інклюзивний сайт Донецького обласного краєзнавчого музею
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 505482.11
Запитувана сума від УКФ: 505482.11
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: "ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Донецька обл., М. Краматорськ., Донецька обл., Волноваський р-н, смт Графське, Донецька обл., Великоновосілківський р-н, с. Нескучне, Донецька обл., Покровський р-н, с. Сонцівка,
Опис проекту: Донецький обласний краєзнавчій музей був перереєстрований у м. Краматорську в 2016 році, і у 2019 році відкрив перші виставки на підконтрольній території. У 2019 році власними силами співробітників музею був створений веб-сайт, який дозволив розмістити у мережі Інтернет інформацію про діяльність нашого закладу. Так як для веб-сайту був використаний готовий безкоштовний шаблон, він не відповідає сучасним міжнародним стандартам доступності веб-контенту (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG 2.1). Невідповідність зазначеним стандартам робить вкрай складним доступ до нашого веб-сайту людей з інвалідністю, та людей з тимчасовим і порушеннями здоров'я. Швидкі темпи діджіталізації культурно-освітніх процесів, яки ми спостерігаймо протягом останнього десятиріччя, та ситуація яка виникла в світі у зв’язку з пандемією вірусу COVID-19 значно підвищила вимоги користувачів до доступності і якості контенту, який надають заклади культури в мережі Інтернет. В Україні біля 3000000 людей з інвалідністю різних нозологій. Значна частина з них є активним і користувачами асестівних технологій доступу до інформації. В умовах карантинних обмежень, вкрай гострим стало питання не втратити цікавість аудиторії до нашого музею. Надати відвідувачам з інвалідністю різних нозологій можливість отримувати необхідну інформацію в зручній, доступній формі, в тому числі з використанням спеціалізованих програмно-апаратних засобів Доступу до Інтернет контенту. В рамках проекту планується адаптувати веб-сайт музею у відповідності до міжнародних стандартів доступності ISO, Web Content Accessibility Guidelines 2.1. Також буде створена англомовна версія сайту, яка надасть можливість доступу до нашого контенту зацікавленій аудиторії людей з інвалідністю як в Україні так і за її межами.
# 104.
ID: 4INC21-27787-2
Назва проекту: Кольоровий світ дитинства
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 177820
Запитувана сума від УКФ: 177820
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Лубенський краєзнавчий музей імені Гната Яковича Стеллецького
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Лубни, Полтавська область,
Опис проекту: Мета проєкту «Кольоровий світ дитинства» є залучення дітей з інвалідністю нашої громади до художнього навчання, а саме: участі у майстер-класах з живопису, графіки, ліплення, вишивки, батику та використання мистецьких практик як інструменту соціальної адаптації та розвитку мистецьких здібностей дітей з інвалідністю Проєкт реалізується в галереї образотворчого мистецтва Лубенського краєзнавчого музею спільно з художниками та майстрами народної творчості. За результатами проєкту планується: виставка дитячих робіт, видання друкованого каталогу, створення відео та екскурсія учасників проєкту до Національного художнього музею України.
# 105.
ID: 4INC21-28067
Назва проекту: Корифеї на дотик
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 620000
Запитувана сума від УКФ: 620000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ТУРИСТИЧНИЙ ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЦЕНТР СТРИЯ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Стрий Львівської області,
Опис проекту: Основною метою проєкту є забезпечити реалізацію права осіб з інвалідністю по зору на доступність до витвору мистецтва Меморіально-скульптурного комплексу «Будителі» в Стрию, єдиного в Україні пам’ятника-триптиха Тарасу Шевченку, Івану Франку й Лесі Українці, шляхом виготовлення бронзової зменшеної його точної копії, яка буде встановлена поруч з оригіналом і даватиме можливість незрячим людям на рівні зі зрячими пізнати пам'ятку монументального мистецтва. Проєкт передбачає 3D сканування оригіналу пам’ятника, виготовлення зменшеного 3D макету з пластику для послідуючого лиття його з бронзи, а також виготовлення таблички рельєфно-крапковим шрифтом Брайля українською і англійською мовами. Також заплановано виготовлення аудіогіда для прослуховування інформації щодо пам’ятника. Урочисте відкриття макету пам’ятника заплановано на 15 жовтня у Міжнародний день білої тростини.
# 106.
ID: 4INC21-28079
Назва проекту: Тактильний фотоархів
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 683362
Запитувана сума від УКФ: 683362
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Культурні географії»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Харків,
Опис проекту: Проєкт направлений на інтеграцію тактильної графіки у роботу з українським архівом експериментальної фотографії для залучення до взаємодії з матеріалом людей з порушеннями зору і без, а також різних соціальних груп. Продуктом проєкту буде тактильний фотоальбом, у який увійдуть десять зображень з колекції Музею Харківської школи фотографії з коментарями до них, а також розробленою в рамках проєкту системою тактильних патернів. Альбом стане першим в Україні прикладом роботи з тактильними матеріалами для передачі враження від взаємодії з сучасною українською фотографією, що розширить інклюзивні можливості національної візуальної культури.
# 107.
ID: 4INC21-28224
Назва проекту: "Двадцять літніх історій для доні і одна для кішки": книжка для дітей про інклюзивне суспільство, зокрема про людей з інвалідністю
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 531500
Запитувана сума від УКФ: 531500
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Виртосу Ірина Григорівна
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ та вся Україна,
Опис проекту: Цей ілюстрований збірник розповідей про інклюзивне суспільство покликаний показати наймолодшим читачам та читачкам різноманіття нашого світу, зокрема, якими можуть бути різними люди з інвалідністю. Військова волонтерка, яка пів тижня зі свого життя – на діалізі, щоб підтримати роботу нирок, супермодель на візку, незряча любителька екстремальних видів спорту, успішна письменниця з інвалідністю, шоумен на візку, мама дітей з аутизмом, а також урядовиця, вчителька та багато інших людей з інвалідністю сучасної України, які робили або роблять наше життя інклюзивним та цікавим. Ці персоналії варті, щоб про них знали маленькі українці та україночки і вчилися інклюзивно сприймати світ – без стереотипів та упереджень
# 108.
ID: 4INC21-28282
Назва проекту: «Побач. Пишайся!»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699944.00
Запитувана сума від УКФ: 699944.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «МУЗЕЙ «ІСТОРІЯ СТАНОВЛЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Київ,
Опис проекту: Метою проєкту є забезпечення доступності музею для відвідувачів з вадами слуху. Подолати основні перешкоди, що стоять на шляху у відвідувачів з вадами слуху при відвідуванні музею, застосовуючи інструменти, які допоможуть їх подолати й залучити до музею нову аудиторію. Результати проєкту: - прищепити культуру відвідування музею; - збільшення кількості відвідувачів в музеї; - звернути увагу громадськості до даної тематики; - саморозвиток осіб з порушенням слуху.
# 109.
ID: 4INC21-28313
Назва проекту: Культурна спадщина для всіх
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 698470.00
Запитувана сума від УКФ: 698470.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Світ компетенцій»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Умань, Черкаська область,
Опис проекту: Культурна спадщина для всіх
# 110.
ID: 4INC21-28320
Назва проекту: Онлайн бібліотека «Аудіо-казки, які лікують»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 559910.00
Запитувана сума від УКФ: 559910.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ВИДАВНИЧА ГРУПА "ОСНОВА"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт передбачає створення аудіо-контету казок, «які лікують» для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку з порушенням зору, інших інклюзивних категорій та із соціально-незахищених сімей. Тобто для тих, хто не може сприймати друковану інформацію, значно обмежені в доступі до неї або кому просто цікаво казки саме слухати. Окрім того, казки, «які лікують» — це не метафора, а справді казки, які мають певний психологічний та терапевтичний ефекти. За допомогою них педагоги та психологи дитячих садочків, притулків чи шкіл-інтернатів допоможуть дітям упоратися з багатьма психологічними труднощами: позбутися страхів чи почуття беззахисності (або інших нав’язливих станів); знайти «ліки» від жорстокості та агресивності, панічних атак, почуття самотності тощо
# 111.
ID: 4INC21-28450
Назва проекту: Музей БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 655770
Запитувана сума від УКФ: 655770
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Національний історико-етнографічний заповідник "Переяслав"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Переяслав,
Опис проекту: Метою проекту є інклюзивна адаптація культурних об’єктів НІЄЗ «Переяслав» та надання вільного доступу людей з вадами зору та слуху до культурних скарбів Заповідника. У результаті проекту на території музеїв Заповідника будуть встановлені таблиці з шрифтом Брайля, тактильний макет Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини. Також передбачено проведення семінарів для екскурсоводів Заповідника по роботі з відвідувачами з вадами зору, навчання аудіо опису (тифлокоментар екскурсії). Після впровадження цих заходів планується проведення екскурсій для людей з вадами зору та людей, що супроводжують їх, інклюзивних груп. Робота з організаціями по захисту прав людей з інвалідністю. Для відвідувачів з вадами слуху будуть розроблені планшети з відеозаписом екскурсії жестовою мовою. Втілюючись, проект задовольняє пріоритетні потреби сучасного суспільства вільного доступу людей з інвалідністю до культурних потреб.
# 112.
ID: 4INC21-28461
Назва проекту: Мистецтво без обмежень
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 543139.66
Запитувана сума від УКФ: 543139.66
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "КУЛЬТПЛАТФОРМА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Запоріжжя,
Опис проекту: На теперішньому етапі суспільного життя інклюзивна освіта стає оптимальною моделлю й для функціонування сучасних мистецьких шкіл. Концепція інклюзивної мистецької освіти зосереджена передусім на доступі до мистецької освіти саме цієї категорії громадян. Проблема інклюзивної мистецької освіти пов’язана насамперед, з тим що чисельність дітей у Запоріжжі, які потребують корекційного навчання, неухильно зростає. Тому пошук підходів до активізації розвитку інклюзивної освіти є важливим питанням. Проблема організації інклюзивного навчання у мистецьких школах полягає у відсутності належної підготовки фахівців, які будуть працювати з учнями з інвалідністю. На сьогодні майбутні викладачі мистецьких шкіл не отримують компетенцій, необхідних в організації інклюзивного освітнього середовища у мистецькі школі, в той час як викладачі, які прагнуть отримати необхідні знання, рекомендації та допомогу, підвищують власну кваліфікацію переважно шляхом самоосвіти. Мета проекту: Збільшення кількості кваліфікованих працівників у мистецьких закладах м.Запоріжжя, що матимуть компетентності у роботі з дітьми з інвалідністю, шляхом підготовки 65 викладачів та 13 керівних кадрів мистецьких закладів м.Запоріжжя, здобуття ними необхідних знань з навчання інклюзивним мистецьким практикам, для впровадження у роботі з особами з інвалідністю. В результаті реалізації проекту «Мистецтво без обмежень» у мистецьких закладах м. Запоріжжя 9,4 % (загальна кількість кадрів - 783 особи) кадрів матимуть необхідні знання та зможуть надавати якісну освіту дітям з інвалідністю.
# 113.
ID: 4INC21-28500
Назва проекту: Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 288425
Запитувана сума від УКФ: 288425
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Український Дельфійський Комітет"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Україна, Італія, Іспанія, Казахстан, Канада, Німеччина, Португалія, Польща, США, Чехія,
Опис проекту: Проект "Містерія Гоголя "Вій". Видання для особливих людей" покликаний залучити людей з вадами зору до пізнання культурної спадщини України. Таким спадком було обрано твір Миколи Гоголя "Вій", оскільки в ньому наявні і яскрава вираженність персонажів, і вплетіння містичної фольклористики у побутовий сюжет. Видання планується друкувати у вигляді графічного роману (комікс) з використанням сучасних технологій — 3D друк.
# 114.
ID: 4INC21-28524
Назва проекту: АРТ-СІМ'Я "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 140986
Запитувана сума від УКФ: 140986
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ХМІЛЬНИЦЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗАХИСТУ ТА ДОПОМОГИ ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ "СПІЛЬНИЙ ШЛЯХ"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Хмільницька територіальна громада,
Опис проекту: Організація інклюзивної виставки творчих робіт дітей з інвалідністю(діти з інтелектуальними та ментальними порушенями,аутичними розладами),виготовлених з батьками в процесі арт-терапевтичної практики . Роботи з живопису по холсту та тканині, виготовлення виробів з тканини та полімерної глини.
# 115.
ID: 4INC21-28601
Назва проекту: Формування культури емоційного інтелекту у дітей шляхом видання книги "Новий світ" у трьох варіантах (друкований формат, шрифт Брайля, аудіокнига)
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 727640.00
Запитувана сума від УКФ: 679640.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИДАВНИЦТВО "РАНОК"»
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Харків, Харківська область, м. Вінниця, Вінницька область, м. Житомир, Житомирська область, м. Івано-Франківськ, Івано-Франківська область, м. Київ, Київська область, м. Дніпро, Дніпропетровська область, м. Львів, Львівська область, м. Миколаїв, Миколаївська область, м. Полтава, Полтавська область, м. Тернопіль, Тернопільська область,
Опис проекту: Книжка "Новий світ" – інноваційно-культурний проєкт, який націлений на таке: - розкривати важливі проблеми людей із порушеннями зору; - розвивати емоційний інтелект; - спонукати людей до емпатії. Головна героїня книжки — дівчинка 13-ти років на ім’я Ешлі — раптово втрачає зір. Результати обстеження, як і вердикт лікарів, невтішні – ішемічна оптична невропатія. А це означає, що ліків не існує, і на дівчинку чекає повна сліпота. «Новий світ» — це не просто історія однієї дівчинки й однієї сім’Ї. Це історія про відчай, зневіру, боротьбу, прийняття та переосмислення свого світу в нових умовах. Авторка сюжету — одинадцятирічна школярка Розалі Елеанор Урбаняк із Флоріди, США. У створенні книжки беруть участь дитячі психологи.
# 116.
ID: 4INC21-28640
Назва проекту: Інклюзія в бібліотеці
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 153125
Запитувана сума від УКФ: 153125
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури виконавчого комітету Славутської міської ради
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Славутська міська ТГ, Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт передбачає організацію в Славутській міській бібліотеці для дорослих (Хмельницька область) простору для інклюзивних зустрічей та проведення культурних активностей для дорослої інклюзивної аудиторії громади. Проєкт передбачає закупівлю 200 аудіокниг та 6 книг надрукованих шрифтом Брайля, комплектів ігор, необхідного реквізиту; проведення навчання працівників бібліотеки роботи з програмами для слабозорих та серії з п’яти тренінгів для людей незрячих, нечуючих, з вадами зору та слуху для тренування в них асертивної поведінки та навичок спілкування, здобуття ними емоційної підтримки. Спільна взаємодія, проведення навчальних, дозвіллєвих, культурних, інформаційних заходів об’єднає дорослих, дітей, молодь, через гру і творчість створить атмосферу, де поважають і цінують кожного, незалежно від особливостей.
# 117.
ID: 4INC21-28709
Назва проекту: Арт-терапія
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 161175.42
Запитувана сума від УКФ: 142635.42
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Федерація жінок за мир у всьому світі"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Психологічна та соціальна адаптація людей з обмеженими можливостями за допомогою арт-терапії та терапії пластелином за авторською методикою. За допомогою арт-терапії ми сприяємо розвитку логічного та просторового мислення. Зможемо діагностувати депресивні стани та сприяти їхньому видужанню. В групах є можливість спілкування та психологічної адаптації. По авторській програмі маємо індивідуальний підхід, що дасть можливість краще зрозуміти потреби та надати коректну допомогу.
# 118.
ID: 4INC21-28867
Назва проекту: Освітній проект з розвитку інклюзивного образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Прикарпаття
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 340073
Запитувана сума від УКФ: 340073
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Асоціація сталого розвитку громад»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проект передбачає створення та адаптацію існуючих навчальних програм інклюзивної освіти з навчання та набуття практичних навиків слухачів з образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, народних ремесл Прикарпатського регіону. Метою проекту є надання нового поштовху розвитку інклюзивного мистецтва Прикарпаття, надання людям з інвалідністю (в т. ч. воїнам АТО) додаткових можливостей самореалізації, соціальної адаптації, арт-терапії. Реалізація проекту дасть закладам професійно-технічної освіти, курсам підвищення кваліфікації, закладам неформальної освіти дієвий інструмент для навчання людей з інвалідністю – інклюзивні мистецькі освітні програми для їх професіоналізації, а також методики навчання для митців, що прагнуть співпрацювати з людьми з інвалідністю як серед учнівської молоді, так і серед дорослих.
# 119.
ID: 4INC21-28924
Назва проекту: Аудіальний проєкт «50 самоцвітів» для людей з вадами зору
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 618494.92
Запитувана сума від УКФ: 416740.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І. Чижевського"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: м. Кропивницький,
Опис проекту: У 1970 році на Кіровоградщині – батьківщині першого професійного українського театру, започатковано Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти». Фахівці ОУНБ ім. Д.І. Чижевського до 50-річчя фестивалю створили віртуальний просвітницький проект «50 самоцвітів», який знаходиться на веб-сайті бібліотеки. Проект об’єднав понад 50 відомих діячів української культури, які пов’язані з цим фестивалем. Мета даного проекту - адаптувати уже створений культурний продукт до аудіального формату, який репрезентує краєзнавчий, культурологічний, театрознавчий аспекти до потреб незрячих або слабозорих людей. А саме - буде озвучено 62 розповіді про представників інтелектуальної еліти, які пов’язані із фестивалем. Аудіофайл в форматі mp3 розміщуватиметься на сайті ОУНБ ім. Д.І. Чижевського у вільному доступі. Кожен бажаючий зможе завантажити файл необмежену кількість разів. Люди з порушенням зору - користувачі ОУНБ ім. Д.І. Чижевського та відвідувачі сайту бібліотеки отримають знання про Театр корифеїв, як про перший професійний український театр; про державний заповідник-музей «Хутір Надія».
# 120.
ID: 4INC21-28942
Назва проекту: Архітектура на дотик
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 434212.31
Запитувана сума від УКФ: 434212.31
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Харківська спеціальна школа ім. В.Г. Короленка" Харківської обласної ради
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: Метою проекту є ознайомити учнів із різними пам’ятками архітектури. Заохотити їх до вивчення історії створення та культурного значення цих пам’яток. Розвинути уміння спостерігати, аналізувати, виокремлювати важливі деталі. Сприяти розвитку комунікабельності. Створити онлайн-платформи із інклюзивними адаптованими матеріалами, які б знайомили незрячих із культурною спадщиною. Яких змін ми прагнемо досягти Зміни у визначеннях – проблема над якою ми працюємо стає відомою. Зміни у критичній масі – збільшується кількість людей, які мають можливість познайомитися із витворами архітектури. Зміни в організації – підвищення рівня обізнаності учнівського колективу, підвищення кваліфікації педагогічних працівників.
# 121.
ID: 4INC21-28964
Назва проекту: Створення інклюзивного навчального простору в Ліплявській громаді
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 100087.50
Запитувана сума від УКФ: 100087.50
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Ліплявська сільська рада Канівського району Черкаської області
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: с.Ліпляво Черкаська область., с.Келеберда Черкаська область., с.Озерище Черкаська область., с.Сушки Черкаська область., с.Прохорівка Черкаська область.,
Опис проекту: Ліплявська громада складається з 5-ти населених пунктів. На території громади діє 2 ліцеї що нараховують 320 учнів. Серед учнів є особи з особливими освітніми потребами. Навчальні заклади не мають просторів для проведення інклюзивного навчання, що ускладнює навчання даної категорії учнів та може призвести до уповільнення їхнього розвитку. Проектом передбачено виконати комплекс дій для покращення якості надання інклюзивної освіти на територіях громади, створення ресурсних кімнат при ліцеях та проведення відкритого мистецького конкурсу для дітей що знаходяться на інклюзивній формі навчання на кращий інклюзивний твір мистецтва, малюнок, скульптура, чи інший вид народного мистецтва що стимулюватиме учнів до подальшого саморозвитку.
# 122.
ID: 4INC21-28973
Назва проекту: Чую колір
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 412200.00
Запитувана сума від УКФ: 412200.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Чернівецьке об'єднання "Захист"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Чернівці,
Опис проекту: Проект спрямований на створення інклюзивних культурних продуктів (озвучення 10 літературних творів та створення тифлокоментарів до 3 фільмів), що допоможуть людям з порушеннями зору використовувати культурні продукти
# 123.
ID: 4INC21-29032
Назва проекту: Серія коміксів "Всім тут раді!"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 437900.00
Запитувана сума від УКФ: 437900.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Беднін Олег Анатолійович
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Дніпро, Львів, Хмельницький, Івано-Франківськ, Чернівці, Харків, Запоріжжя, Тернопіль,
Опис проекту: Проект передбачає видання серії з 8 коміксів, а саме стосовно тем: Інклюзія толерантності, культура згоди, людська токсичність, та інших різних інших проявів нерівності у суспільстві:, що стосуються теми інклюзивності. В інклюзивному суспільстві усі сторони повинні брати активну участь в житті соціуму і бути рівноноправними учасниками суспільного життя. В українському суспільстві достатньо великий рівень сегрегації. Тому наша команда вважає, що підняття таких тем саме серед підлітків і молоді є вкрай необхідним і на часі і сприятиме вирішенню вказаної проблематики. Метою проекту є: навчання молоді прийняттю «різності», «різноманітності» і відмінності від себе інших людей і при тому сприйняття їх рівними собі.
# 124.
ID: 4INC21-29084
Назва проекту: (Не)помітні. Створення відеоісторій про людей з особливостями
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 630034.00
Запитувана сума від УКФ: 1
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю “Видавництво “Віват”
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Україна, Харків, Україна,
Опис проекту: Створення відеоісторій та промофільму про людей з особливостями (алопеція, вітиліго, синдром Туретта, гемангіома). Порушення суспільної дискусії щодо необхідності включати у поле інклюзії й вибудовувати простір для толерантного спілкування без обмежень й упереджень. Презентація результатів проєкту на відкритих майданчиках для перегляду, широка інформаційна кампанія із залученням експертів і людей з особливостями різної етіології. Дискусія на основі історій, описаних у книзі "(не)помітні" Івана Байдака, та відеоконтенту, що передбачає зростання розуміння інклюзивного суспільства.
# 125.
ID: 4INC21-29117
Назва проекту: «Інформаційна кампанія "Батько особливої дитини: бути поруч!"»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 693570.00
Запитувана сума від УКФ: 693570.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Вінниця,
Опис проекту: Інформаційна кампанія на телебаченні та в мережі інтернет, яка у формі коротких анімаційних відеороликах розповідає широкій аудиторії з якими труднощами зіштовхуються чоловіки, які виховують дітей з порушеннями психофізичного розвитку та як вони долають ці труднощі; за допомогою яких методів та інструментів можлива підтримка батьків особливих дітей. Результатом перегляду анімаційних відеороликів буде змінення ставлення батьків особливих дітей та підвищення мотивації чоловіків залишатися в родинах та приймати активну учать у вихованні та соціалізації дітей з порушеннями психофізичного розвитку. Інформаційна кампанія складатиметься з 5 анімаційних відеороликів, які охоплять близько 1 млн осіб
# 126.
ID: 4INC21-29180
Назва проекту: «Жінки війни. Мотивація, що перевершує все»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 184410
Запитувана сума від УКФ: 184410
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФОНД РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ" (ГО "ФРІУ")
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект має на меті опублікувати шрифтом Брайля твір Євгенії Подобної "ДІВЧАТА ЗРІЗАЮТЬ КОСИ" тиражом 100 примірників і розмістити їх у найбільших бібліотеках різних регіонів України, якими користуються незрячі читачі. Нові книги матимуть сучасний дизайн, якісне виготовлення, включно з якісним шрифтом Брайля, тверду кольорову палітурку. Це все дозволить майбутнім читачам користуватися книгою протягом тривалого часу. Нові книги отримають обласні універсальні бібліотеки які обслуговують незрячих читачів, інклюзивні та спеціальні школи для дітей з порушеннями зору, спеціалізовані бібліотеки для незрячих. Електронна версія рельєфно-крапкової книги буде розміщена на інформаційних ресурсах. Це дасть можливість за необхідності швидко і без витрат на підготовку до друку роздрукувати книгу на спеціалізованому обладнанні. Ця інновація значно полегшить і значно здешевить друк майбутніх накладів або відновлення пошкоджених екземплярів вже виготовлених примірників.
# 127.
ID: 4INC21-29248
Назва проекту: «Інклюзивна виставка архітектурної спадщини Волині»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 698800.00
Запитувана сума від УКФ: 698800.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Студія розвитку туристичного іміджу малих міст"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог Рівненська обл., Клевань Рівненська обл., Дубно Рівненська обл., Олика Волинська обл., Ізяслав Хмельницька обл., Гоща Рівненська обл., Корець Рівненська обл., с.Новомалин Рівненська обл., с.Великий Загорів Волинська обл., Рівне, Рівненська обл.,
Опис проекту: Проєкт покликаний надати доступ до української культури для архітектурної спадщини Волині через інклюзивну виставку. Для створення виставкового проекту буде використано інноваційні інструменти – 3D оцифрування, 3D моделювання, 3D друк макетів. В рамках проекту буде оцифровано сучасний стан десяти важливих архітектурних пам’яток історичної Волині, які знаходяться на території трьох областей – Рівненської, Волинської та Хмельницької. Головною аудиторією проекту є незрячі. Проект сприятиме підтримці культури інклюзії.
# 128.
ID: 4INC21-29252
Назва проекту: Інклюзивний мікро-театр «Дивокрай»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 694780
Запитувана сума від УКФ: 694780
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Благодім"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: ірпінь,
Опис проекту: Мікро-театр – це унікальний культурний продукт, аналогів якого немає в Україні. У місті – супутнику, з населенням більш 60000 мешканців, відсутні пропозиції в культурному секторі. Враховуючи потреби населення на розвиток родин в галузі культури і мистецтва, пропонуємо створити в окремому приміщенні театр для мами і дитини. Вистави будуть відбуватися в інтерактивному форматі для дітей від одного року до трьох, та від чотирьох до шести, з активною участю дитини та матері у самому сценічному, казковому дійстві. Буде показано 20 безкоштовних вистав для понад 400 людей (батьків з дітьми). Пріорітет- сімям з інвалідністью.
# 129.
ID: 4INC21-29276
Назва проекту: Фестиваль сприятливого середовища "Free life" (Вільне життя)
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 249220.00
Запитувана сума від УКФ: 249220.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: Ідея передбачає створення комфортного, безбар’єрного фестивалю для таких соціальних груп, як: люди зі слабким зором чи слухом, з порушенням опорно-рухового апарата, з розумовою відсталістю, обдаровані, гіперактивні діти, люди з аутизмом, замкнуті люди, мами з маленькими дітьми, які вимушені сидіти вдома, поки маля не підросте, адже публічний простір для них обмежений тощо.
# 130.
ID: 4INC21-29281
Назва проекту: “Можливості обмежені – здібності безмежні”
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 1006180
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Тернопільський обласний методичний центр народної творчості
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Тернопіль,
Опис проекту: Культурно-мистецький онлайн-проєкт “Можливості обмежені – здібності безмежні” – спрямований на забезпечення рівних прав та можливостей для людей з інвалідністю. Метою є створення культурного проєкту, співпрацюючи з митцями краю, участь, виховання, розвиток та зайнятість творчих людей з особливими фізичними потребами, привернення уваги до проблем інвалідів, захисту їхньої гідності, прав і благополуччя, забезпечення участі в соціальному та культурному житті людей з вадами здоров’я, як реального вияву милосердя, людяності та любові до ближнього. Проведення культурно-мистецького онлайн-проєкту – це сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації людей з обмеженими фізичними можливостями, засобами: мистецтва, пошуку нових талантів, створення умов для розвитку творчого потенціалу.
# 131.
ID: 4INC21-29410
Назва проекту: Інклюзівний культурний проект Ти Зірка
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 700000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Товариство талантів Зірка
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Дніпро, Населені пункти відповідно до розташування відібраних організацій, яким будуть надсилатись запрошення на участь.,
Опис проекту: На протязі 10 років Громадська організація «Товариство підтримки талантів «ЗІРКА» проводить фестивалі та конкурси, в яких беруть участь обдаровані діти, а такох діти з різними фізичними вадами. У цей час наша організація розпочала цілеспрямовану роботу з такими участниками наших заходів. Ми вже маємо достатній досвід у цьому напрямку й кожного разу їх чисельність зростає, за підсумками журі діти з різними фізичними вадами отримують призові місця, глядачи та батьки із захопленням реагують на їх виступи. На сьогодення нам є чим пишатися, наші учасники не однократні фіналісти Дніпропетровського обласного конкурсу «Собори наших душ», а також беруть участь діти зі всієї України. У сучасному світі все більш необхідним становиться робота по культурно - просвітницькому розвитку таких дітей, а саме створенню фестивалю по визначенню особливо талановитих, музично обдарованих дітей , які на рівні зі всема учасниками фестивалів одерживають перемоги.
# 132.
ID: 4INC21-29440
Назва проекту: «Біблія, що говорить»
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 696980.00
Запитувана сума від УКФ: 696980.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ "Прем'єр-Медіа"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: «Біблія, що говорить» - проект актуалізує вплив біблійних оповідей на культурно-мистецький процес, використовуючи нові форми відтворення творчих ідей та реагуючи на виклики інклюзивного суспільства. У свій унікальний спосіб відбудеться реконструкція біблійний оповідей та сюжетів із залученням аудиторій людей з інвалідністю та використанням інструментів арт-терапії.
# 133.
ID: 4INC21-29495
Назва проекту: Документальна вистава «Люди з інвалідністю. Вибір і доля».
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699520
Запитувана сума від УКФ: 699520
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація « Всеукраїнська асоціація підприємців та працюючих людей з  інвалідністю України»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Україна м.Київ,
Опис проекту: Документальна вистава історій людей з інвалідністю з різною долею пристосування до життя. Вистава про виклики, які стають перед сім`ями, де народжуються діти з інвалідністю. Про вибір шляху людини з інвалідністю. Одні герої вистави обирають шлях боротьби, навчання, працевлаштування, досягнень, інші шлях жалю, бездіяльності, жебрацтва, надії на державу. Це не просто історії успіху, а показ про те, як той чи іншій вибір визначає долю людини. Вистава досліджує теми стереотипів та упереджень, які суспільство формує у ставленні до людей з інвалідністю та про те, як самі люди з інвалідністю і їх сім’ї формують, укріплюють та розвивають ці міфи відносно себе.
# 134.
ID: 4INC21-29518
Назва проекту: Мистецтво об’єднує
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 697569
Запитувана сума від УКФ: 697569
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Всеукраїнський союз культури та мистецтва інвалідів
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект Art to unite є подальшим розвитком арт-терапевтичної системи Попова-Кречмара по роботі з дітьми-аутистами, що використовує художні практики як основу соціальної адаптації дітей з РАС з контролем стану дитини на вході процесу та по завершенню його. На даному етапі в колаборації з ведучими науквцями-психологами буде сформована освітня програма у вигляді методичних рекомендацій як інструмент адаптації дітей з РАС та методика навчання для художників, що прагнуть співпрацювати з дітьми-аутистами. Результатом проекту також стане звітна виставка картин, створених дітьми-аутистами.
# 135.
ID: 4INC21-29579
Назва проекту: «Пробудження вібрацій : налаштуй себе на хвилю творчості!"
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 528288
Запитувана сума від УКФ: 528288
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Профспілка "Разом для кожного"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Чернівці,
Опис проекту: Мета: розширити доступ людей з інвалідністю до творення культурного продукту та культурно-мистецького життя в Україні, промоція інклюзивного мистецтва в українському суспільстві шляхом залучення до креативної активності та об’єднання навколо цього жінок з інвалідністю, які мають/мали онкологічні захворювання. Проєкт використовує студії живопису як інструменти соціальної адаптації людей з інвалідністю. Безпосередні учасниці проєкту - жінки з інвалідністю, стануть мотиваторами та яскравим прикладом для цієї цільової багаточисельної групи в Україні. Для мотивації до творчості, як шляху подолання обумовлених станом здоров’я проблем будуть створені живописи, видано календар, відзняте відео-промо ролік, проведена виставка живопису, що стануть потужним інструментом промоції інклюзивного мистецтва. Передбачено потужний медіа супровід.
# 136.
ID: 4INC22-03331
Назва проекту: РІВНЕНЩИНА ІНКЛЮЗИВНА#ТриЗначніМаршрути
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 607870
Запитувана сума від УКФ: 607870
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація “Регіональний центр розвитку “Тріада”
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Острог Рівненської області, місто Дубно Рівненської області, село Пересопниця Рівненської області,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення культурного продукту, адаптованого до потреб людей із порушенням зору та слуху. У його рамках заплановано розробити 3 туристичні маршрути Рівненщиною, доступні для цільової аудиторії, на їх основі створити спеціальний відеоконтент (3 відеоролики-«мандрівки» з аудіоскрипцією, а також дубльовані українською жестовою мовою, англійськими субтитрами (близько 30 – 40 хв), провести 3 фам-тури для екскурсоводів, вчителів та інструкторів інклюзивно-ресурсних центрів, розробити тематичну друковану продукцію для дітей із порушеннями зору/слуху (звичайні та тактильні розмальовки із зображенням туристичних об’єктів і локацій), а також інші рекламно-інформаційні матеріали, провести промо-кампанію новоствореного інклюзивного культурного продукту. Туристичні маршрути будуть побудовані навколо ТОП-об’єктів області, адаптованих до потреб людей із порушенням зору/слуху в рамках попереднього проєкту «Культурні продукти Рівненщини без обмежень» (Острозький замок, Музей книги і друкарства в м.Острог, Дубенський замок, Культурно-археологічний центр «Пересопниця», а також мандрівні локації, розташовані поблизу)
# 137.
ID: 4INC22-03681
Назва проекту: Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699450.00
Запитувана сума від УКФ: 699450.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД", ГС "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Острог, м. Дубно,
Опис проекту: Проєкт покликаний реалізувати право на інформацію та надати доступ до української культури для людей з інвалідністю, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини. Через адаптацію веб-сайтів установ у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1. Це буде комплексне інклюзивне рішення для регіону розроблене з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликана забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). У рамках проекту також планується адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.
# 138.
ID: 4INC22-06267
Назва проекту: Інклюзивні сайти історико-культурних заповідників Рівненщини WCAG 2.1
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 699740.00
Запитувана сума від УКФ: 699740.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА СПІЛКА "ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІГА ОРГАНІЗАЦІЙ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПО ЗОРУ "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД", ГС "СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Острог, Дубно,
Опис проекту: Проєкт покликаний реалізувати право на інформацію та надати доступ до української культури для людей з інвалідністю, яку презентують історико-культурні заповідники Рівненщини. Через адаптацію веб-сайтів установ у відповідності з найновішими рекомендаціями щодо веб доступності WCAG 2.1. Це буде комплексне інклюзивне рішення для регіону розроблене з дотриманням міжнародних норм Універсального (Інклюзивного) дизайну, покликана забезпечити максимальний доступ до web-контенту людям з інвалідністю (зір, слух, інтелектуальні комплексні порушення та синдром Дауна). У рамках проекту також планується адаптувати науковий ресурс установ для незрячих, відеоконтент за допомогою тифлокоментаря та дубляжу жестовою мовою.
# 139.
ID: 4INC22-27775
Назва проекту: Психокорекційний проект "Реінкарнація" з елементами театру і мультимедійного мистецтва
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 697023
Запитувана сума від УКФ: 697023
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Центр Розвитку "Камадхену"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Херсон, Херсонська область,
Опис проекту: Мультимедійний проект за участю людей як з інвалідністю, так і людей без інвалідності. Проект включає в себе Інклюзивний фільм-виставу з фантастичним сюжетом і школу розвитку особистості та акторської майстерності. Проект має на меті висвітлити основні проблеми особистості та розвінчати стереотипи суспільства через призму національної легенди. Взаємодія батьків і дітей є ключовим арт-терапевтичним об'єктом, разом з тим проект досліджує й адаптованість суспільства до викликів часу. В фільмі будуть приймати участь переважно непрофесійні актори. Проект реалізовуватиметься за участі експертів в сфері психології, інклюзії, театру та кіновиробництва. Проект передбачає створення єдиного продукту, використовуючи театр, анімацію, освітню програму, презентацію. Онлайн/офлайн школа розвитку особистості і акторської майстерності для інклюзивних акторів та показ фільму-вистави глядачам.
# 140.
ID: 4INC22-28384
Назва проекту: “SeeByTouch: двомовна книга поезій Володимира Тимчука шрифтом Брайля”
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 465940
Запитувана сума від УКФ: 465940
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Всеукраїнська наукова творча спільнота “Січневі ГІСи”
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Львів, Житомир, Київ,
Опис проекту: створення інформаційного інклюзивного продукту – двомовного (українською та англійською) літературно-художнього видання вибраних мотиваційних поезій Володимира Тимчука у вигляді традиційного видання та книги шрифтом Брайля з ілюстраціями, з наступною їх презентацією у бібліотеках України із залученням для інтерактивної участі людей з порушенням зору, в цілях подолання ними інформаційних бар’єрів, а також створення передумов для міжнародної співпраці та формування позитивного іміджу України в світі
# 141.
ID: 4INC22-29085
Назва проекту: Розвиток інклюзивного мистецтва, як збереження історично-культурної спадщини та поширення традицій місцевого ремісництва в Запорізької області.
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 537995.00
Запитувана сума від УКФ: 537995.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ВЧЕНИХ
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Мелітополь,
Опис проекту: В Українській культурі є багато оберегів, які уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь. Одним із таких є Українська лялька-мотанка, яка з давніх-давен була оберегом нашого народу. Давні українці вірили, що саме мотанка є посередником між поколіннями. Але головне призначення ляльки-мотанки – бути оберегом дому, родини. Ще одним оберегом для українського народу були прикраси з бісеру для оздоблення народного одягу. Відродження мистецтва створення давніх родових оберегів українців (лялки-мотанки) та створення автентичних виробів з бісеру є важливим осередком збереження традицій місцевого ремісництва, традиції у стилі національного мистецтва, що сприяє формуванню ремесла самобутніх ознак, що відображає життя та смак українського народу, української культури. Запропонований проект спрямований на збереження історично-культурної спадщини та поширення традиції місцевого ремісництва в Запорізької області. На розвиток потенціалу митців з інвалідністю та активне залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в м. Мелітополь. Саме залучення митців з особливими потребами дозволять сформувати конкурентоспроможній культурний продукт, що базуються на поширені та популяризації ляльки - мотанки і аутенчнх прикрас з бісеру.
# 142.
ID: 4INC23-26495
Назва проекту: Музика, мистецтво та каністерапія - душевні терапевти інклюзивного суспільства
Лот: ЛОТ 2. Інклюзивний культурний продукт
Загальний бюджет проекту: 651960
Запитувана сума від УКФ: 691960
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Громадська організація "Джем ШМ"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Чернівці, Україна, Варшава,Польща,
Опис проекту: Організація заходів з забезпечення доступності до музики, музичної освіти для дітей, які потребують соціальної реабілітації та інтеграції. Передбачається проведення літньої школи із залученням іноземних партнерських організацій для дітей з інвалідністю (віком 10-18 років)та їх звичайних однолітків які цікавляться музикою з неформальним навчанням музики та залученням різних додаткових методик для мотивації в навчанні таких як арт-терапія, собако терапія, танці, інші напрямки мистецтва. В процесі навчання формуватимуться команди з 2-х дітей (1 дитина з інвалідністю та здорова дитина) які разом готуватимуть спільні виступи та демонструватимуть їх на публіку. Буде створений відеопроект з відеокліпами «Музика доступна для всіх» для поширення на телебаченні та в інтернеті, організовано великий концерт та 3 музичні пікніки в парку для виступу перед місцевими жителями
# 143.
ID: 4INC31-01079
Назва проекту: "Пізнай мене через творчість" - інклюзивний креативний майданчик
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 251463
Запитувана сума від УКФ: 251463
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" Херсонської обласної ради
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Херсон,
Опис проекту: Інклюзивний креативний майданчик «Пізнай мене через творчість» - проєкт, що передбачає створення в бібліотеці інклюзивної студії для створення фото та відео, де усі користувачі книгозбірні мали б змогу не тільки користуватися обладнанням для створення власних аудіовізуальних продуктів, але й могли опановувати професійні навички роботи фотографа, мистецтво створювати кіно, навички акторської майстерності, секрети мультиплікації тощо. Актуальність проєкту полягає в тому, що сьогодні у місті відсутній інклюзивний простір, де б містяни, зокрема діти з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, могли б не тільки реалізувати свої творчі здібності, але й опановувати нові професійні вміння, покращити комунікативні навички та навички соціальної адаптації, знайти друзів та однодумців, отримати інтелектуальне спілкування.
# 144.
ID: 4INC31-01317
Назва проекту: Family Art Fest
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999751.40
Запитувана сума від УКФ: 999751.40
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Міжнародний благодійний фонд "ПАРЕА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Культурно - соціальний проєкт: мистецька виставка сучасних професійних митців та мистецьких акцій на території галереї, екскурсії для дорослих і дітей, лекції щодо мистецтва, арт-терапія, майстер-класи з онлайн супроводом – прямим ефіром за допомогою конференц зв’язку ZOOM та трансляцією відеосюжетів на YouTube, офіційному сайті, соціальних мережах проєкту. Весь грантовий проєкт готується в офлайн і онлайн форматі. Даний проєкт буде проведений в повному обсязі, дотримуючись всіх санітарних норм при COVID-19 та за умови відсутності повного локдауну. Забеспечення усіх учасників і гостей захисними засобами.
# 145.
ID: 4INC31-01584
Назва проекту: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999375
Запитувана сума від УКФ: 999375
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмельницьке обласне товариство всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Хмельницький, м.Кам'янець-Подільський, Хмельницької області, смт.Меджибіж, Хмельницької області, м.Старокостянтинів, Хмельницької області,
Опис проекту: Соціально-мистецький проєкт "НАТХНЕННЯ" відповідає покликанням ЛОТу 3 «Інклюзивне суспільство» програми «Інклюзивне мистецтво». Ідею передбачається реалізувати у форматі проведення унікальними майстрами художнього та декоративно-прикладного мистецтва, які мають інвалідність, майстер-класів для творчо обдарованих дітей, молоді та людей середнього віку, які теж мають різні нозологічні форми інвалідності. Резюмуючою частиною майстер-класів передбачається організація виставки створених учасниками робіт та сценічні виступи виконавців пісень, прози, поезії, хореографічних композицій та театралізованого обрядового сюжету . Мета проєкту – промоціювати мистецтво творчо обдарованих людей з інвалідністю, їх історії мистецьких досягнень та життєвого успіху, позитивних прикладів для наслідування та нових здобутків інклюзивного мистецтва в Україні через масштабну публічну подію та соціально орієнтовану інформаційну кампанію.
# 146.
ID: 4INC31-01728
Назва проекту: ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 877368
Запитувана сума від УКФ: 877368
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа - підприємець ГРИНИШИН ГАЛИНА АНТОНІВНА
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Івано-Франківськ, Львів, Богородчани,
Опис проекту: Інклюзивний культурологічний проект «ТОТАЛЬНА АРТ-ТЕРАПІЯ» за мотивами снів дітей з інвалідністю. Метою проекту є створення мистецької платформи-простору, заснованої на сталій лікувальній терапії для її постійної дієвості та розвитку.
# 147.
ID: 4INC31-02223
Назва проекту: Поширення знань про аутизм для формування толерантного учнівського середовища
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 338638.5
Запитувана сума від УКФ: 338638.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Заклад вищої освіти "Український католицький університет"
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: м. Львів та Львівська область,
Опис проекту: Метою проекту є доступними методами поширювати знання про людей з аутизмом серед молоді підліткового віку та установ, що безпосередньо працюють зі школярами та студентами та\або людьми з інвалідністю. В результаті проекту заплановано: - Здійснити переклад книги коміксів Мігеля Гаярдо «Марія і я» про дівчину-підлітка з аутизмом. - Провести презентації книги в середовищі батьків дітей з аутизмом, педагогічних працівників та інших зацікавлених осіб. - Провести низку просвітницьких зустрічей в учнівському середовищі про життя і особливості людей з аутизмом.
# 148.
ID: 4INC31-02246
Назва проекту: ЛісЕкоФест-2021. Інклюзивний фестиваль
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 200000
Запитувана сума від УКФ: 200000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Особливе життя"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ , Деснянський район, парк Кіото,
Опис проекту: Проєкт має на меті об'єднати дітей з інвалідністю та дітей без інвалідності за спільними іграми, мастер-класами, заняттями заради руйнування стереотипів щодо дітей з інвалідністю та розвитку інклюзивного суспільства .
# 149.
ID: 4INC31-02397
Назва проекту: «4 кольори єднання»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 285228.00
Запитувана сума від УКФ: 285228.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ «ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА БІБЛІОТЕКА ДЛЯ ДІТЕЙ»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Маріуполь, Донецька область, смт. Мангуш, Донецька область, смт. Олександрівка, Донецька область, м. Авдіївка, Донецька область, м. Лиман, Донецька область,
Опис проекту: Комунальний заклад культури «Донецька обласна бібліотека для дітей» має на меті впровадити у діяльність проєкт «4 кольори єднання», спрямований на створення інклюзивно-креативного простору та популяризацію життя у суспільстві без обмежень. Планується робота стаціонарного та мобільного руму, які включатимуть у себе простір безпеки (смт. Мангуш - Центральна районна бібліотека), простір терапії (м. Лиман- Лиманська міська бібліотека), простір дружби (м. Авдіївка - Центральна міська бібліотека) та простір творчості (смт. Олександрівка - Олександрівська публічна бібліотека). Результат- формування ефективної інклюзивної політики на Донеччині, створення унікального спільного майданчику, діяльність якого спрямована на адаптацію дітей з інвалідністю та виховання культури толерантності.
# 150.
ID: 4INC31-02433
Назва проекту: Інклюзивний ART-HUB
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 615660
Запитувана сума від УКФ: 615660
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків,
Опис проекту: В університеті буде створено креативний художньо-мистецький ХАБ для 75 студентів та викладачів з особливими потребами. Окреме приміщення буде розділено на зони творчості, коворкінгу, психологічного розвантаження, HandeMade. Зони будуть обладнані зручними місцями для творчої роботи осіб з обмеженими можливостями за різними напрямами мистецтва (гончарство, монотипія, музика, живопис, ручна праця, пісочна анімація). Фахівці проведуть 13 майстер-класів, які будуть записані на відео, що забезпечить вільний доступ до них. Одночасно у хабі зможуть працювати до 20 осіб. Через місяць діяльності хабу буде організовано виставку творчих робіт його учасників. Інклюзивний хаб функціонуватиме постійно, що сприятиме соціалізації та творчій самореалізації студентів з різними видами нозології.
# 151.
ID: 4INC31-02502
Назва проекту: ВРАЖАЙ ТА НАДИХАЙ
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 870445.46
Запитувана сума від УКФ: 868445.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ВАРАСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКСНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ІМЕНІ З.А.МАТВІЄНКО
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м.Вараш, Вараський район, Рівненська область, Україна,
Опис проекту: Інклюзивний мистецький проєкт “ВРАЖАЙ та НАДИХАЙ” чітко націлений сприяти розвитку інклюзивного суспільства через подолання стереотипів та демонстрацію високих досягнень митців з інвалідністю, а також створювати нові платформи творчості на рівних умовах доступу, в першу чергу - для підсилення мистецького потенціалу інклюзивних митців. Шляхом інтеграції в культурне та творче життя громади проєкт підсилює можливості рівного доступу для культурного самовираження всіх громадян та спільнот. Проєкт передбачає створення мистецького навчального простору на базі Центр реабілітації в м.Вараш для задоволення потреб інклюзивних митців художнього мистецтва, аудіального мистецтва (вокал та гра на музичних інструментах). В результаті 5 місяців навчання та підготовки буде створено нові культурні продукти - вулична міська виставка про визначних митців регіону з інвалідністю, виставка нових художніх робіт інклюзивних митців (від 20 творів) та музична театралізована вистава про інклюзивного художника (за участю акторів з інвалідністю). Всі заходи відбуватимуться у змішаному форматі онлайн/оффлайн, з дотриманням усіх правил карантинних обмежень та орієнтацію на максимальне онлайн-охоплення цільової аудиторії. Головний зміст - формування нового почуття рівності та прав у мистецтві, культури толерантності та подолання стереотипів і обмежень.
# 152.
ID: 4INC31-02551
Назва проекту: "Форма відчуття"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 490059.80
Запитувана сума від УКФ: 490059.80
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державний навчальний заклад "Львівське вище професійне художнє училище"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Львів,
Опис проекту: Мета: формування креативної мистецької платформи та арт-простору для реалізації художнього потенціалу людей з інклюзивними потребами. Суть проекту полягає у створенні креативного простору з універсальним дизайном, публічної та доступної мистецької платформи для виготовлення інклюзивних продуктів задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. Промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва. Презентація Арт-простору та відкриття капсульної виставки арт-об'єктів для громадськості.
# 153.
ID: 4INC31-03124
Назва проекту: Diversity YOU 2021
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 997014
Запитувана сума від УКФ: 997014
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Львівський тиждень моди»
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Львів, Київ, Миколаїв, Дніпро, Харків, Вінниця, учасники проєкту – будь-які українські великі, середні, малі ОТГ, містечка, села.,
Опис проекту: Спецпроєкт ГО«Львівський тиждень моди» покликаний привернути увагу суспільства до 15% населення планети - людей з інвалідністю (в Україні 2,7 мільйони осіб), впровадити інклюзію в усі сфери життєдіяльності, зокрема у індустрію моди, ліквідувати соціальну ізольованість людей з інвалідністю, мінімізувати нерозуміння, несприйняття, несвідоме ставлення до потреб та досягнень осіб з видимою і невидимою/ прихованою, вродженою і набутою інвалідністю через масштабну загальноукраїнську інформаційну кампанію і презентацію результатів професійної фешн-фотосесії, презентаційних відео та розширених інтерв’ю з десятьма, обраними репрезентативно, учасниками. Герої презентуватимуть різні професійні, соціальні, вікові, гендерні, етнічні кластери, географічну приналежність, розмір громади, формуючи, таким чином, збірний образ – портрет людей з інвалідністю в Україні.
# 154.
ID: 4INC31-03435
Назва проекту: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 952710
Запитувана сума від УКФ: 952710
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Гриша К. В.
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: місто Київ, Україна, Україна,
Опис проекту: Фестиваль - конкурс театральних студій "Postnormality Kyiv Fest" - це перший національний проєкт який на своєму майданчику об'єднає усі театральні студії країни та в новому для театру онлайн форматі представить українському глядачеві драматичні етюди.
# 155.
ID: 4INC31-03470
Назва проекту: Соціально-мистецький проєкт «Особливий театр в театрі»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 000
Запитувана сума від УКФ: 000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Центр розвитку творчості "Лілея"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Київ,
Опис проекту: Проєкт має на меті інтеграцію інклюзивних театральних колективів у професійні театральні інституції на умовах тривалої співпраці, забезпечення реалізації творчих здібностей у дітей і підлітків з інвалідністю на професійному рівні із залученням провідних діячів культури і мистецтв, педагогів, психологів тощо, сприяння процесу реабілітації і соціальної адаптації засобами мистецтва. Створення дієвої онлайн та офлайн платформи для удосконалення професійної майстерності театрів людей з інвалідністю, на прикладі напрацювань з 3-ма провідними українськими театрами, привернення уваги до інклюзивних творчих колективів та інтеграції в повноцінне театральне життя міст України. Етапи проведення проєкту: - репетиції інтермедії, створення костюмів та декорацій, відео зйомка, тематичні відео конференції, підготовка фото виставки; - прем’єра інтермедії, відкриття фотовиставки, онлайн і наживо.
# 156.
ID: 4INC31-03541
Назва проекту: Інклюзивний креативний хаб «Зачарована Десна»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 1012750
Запитувана сума від УКФ: 992750.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Голос батьків»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Чернігів, село Клочків, Чернігівського району, Чернігівської області, Santa Susanna, провінція Barcelona (Іспанія),
Опис проекту: Культурно-креативний хаб з залученням митців з інвалідністю різних культурних секторів та регіонів, в тому числі з Європи. : музика, театр, живопис, літературна справа та інше. Хаб включає в себе:- серію майстеркласів для людей з інвалідністю; підготовку та проведення фестивалів інклюзивного мистецтва «Зачарована Десна». Завдяки застосуванню інноваційних технологій створюємо унікальний інклюзивний продукт, який розкриває творчий та креативний потенціал митців з інвалідністю, спираючись на виствітлювання теми збереження еко системи.
# 157.
ID: 4INC31-03556
Назва проекту: Практичний посібник з організації доступних масових заходів у громадах України "ДоступNO/YES"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 639000
Запитувана сума від УКФ: 639000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація “Фестиваль “Файне місто”
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Тернопіль,
Опис проекту: На прикладі доступності на фестивалі “Файне місто” розробити електронний, друкований та відео-посібники з організації доступних масових заходів для організаторів в громадах України. З метою організації більш інклюзивних заходів у громадах України - розповсюдити посібники серед муніципалітетів України. Популяризувати доступність на масових заходах, незалежно від масштабу та юридичної особи, яка їх проводить. Сприяти забезпеченню рівного доступу до культурних ресурсів і рівних можливостей для особистісного розвитку та самореалізації для всіх громадян та спільнот, незалежно від місця проживання.
# 158.
ID: 4INC31-03564
Назва проекту: Всеукраїнська премія "Подолання"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 1085576.90
Запитувана сума від УКФ: 995576.90
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація інвалідів "КРЕАВИТА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: Проєкт спрямовано на формування позитивного ставлення суспільства до осіб з інвалідністю шляхом підвищення свідомості громадян стосовно досягнень осіб з інвалідністю та промоції їх мистецтва. В рамках проєкту буде проводитися перша всеукраїнська премія «Подолання», яка визначає та вшановує досягнення осіб з інвалідністю в різних сферах життєдіяльності. Для урочистої церемонії нагородження буде підготовлена інклюзивна культурна програма, в якій приймуть участь митці з інвалідністю та професійні діячі з різних культурних секторів. Ця подія буде мати великий резонанс та стане унікальним інструментом інформування суспільства про досягнення і внесок людей з інвалідністю в розвиток країни, а також безпосередньо буде впливати на розвиток інклюзії в Україні.
# 159.
ID: 4INC31-03565
Назва проекту: Музейно-театральний онлайн-марафон "100 днів українського мистецтва аутсайдерів"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 556079.00
Запитувана сума від УКФ: 549879.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Єврейсько-українська соціальна ініціатива"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ, Львів, Чернівці, Одеса, Харків, Житомир, Івано-Франківськ,
Опис проекту: Проєкт передбачає проведення культурно-освітнього онлайн-марафону, присвяченого актуалізації, популяризації та промоції українського мистецтва аутсайдерів. Спільно з осередками інклюзивного мистецтва, фахівцями з арт-терапії та митцями різних жанрів ми організуємо 100-денний музейно-театральний онлайн-марафон, який включатиме публічну демонстрацію, відкрите обговорення та дослідження «арт-брют» - мистецтва людей з інвалідністю, «диваків», ув’язнених, інших людей складної долі. Впродовж 100 днів ми організовуватемо онлайн-виставки творчих робіт особливих художників різних мистецьких жанрів, онлайн-покази театральних подій, онлайн-інтерв’ю та дискусій з митцями, нетворкінгові сесії, онлайн-екскурсії та інші заходи для відвідувачів з України та з-за кордону. Проєктом передбачено активну промо-кампанію, аби максимально широко охопити різні зацікавлені аудиторії – молодь, митців, працівників соціальної сфери.
# 160.
ID: 4INC31-03574
Назва проекту: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 994250
Запитувана сума від УКФ: 994250
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Мистецька Ліга»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Україна, Київ, Київ,
Опис проекту: Благодійний творчий проект «Дует із зіркою», має на меті активне залучення дітей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в країні, промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві, а також сприяння розвитку культури інклюзії в Україні. Це перший в Україні проект, що не тільки стимулює інклюзивність в культурному та творчому секторах, демонструючи досягнення дітей з інвалідністю, але, за підтримки найвідоміших зірок Української естради, що виступають на великій сцені спільно з такими дітьми та для таких дітей, підкреслює надзвичайну важливість відповідних якісних інноваційних культурних продуктів. Таким чином, створюється надзвичайно приваблива атмосфера для поліпшення сприйняття громадськістю людей з ОП, подолання стереотипів та стимулювання суспільної цікавості до інклюзивного мистецтва. Проект існує з 2018 р., 5 разів був проведений на різних концертних майданчиках Київа.
# 161.
ID: 4INC31-03621
Назва проекту: Fashion Inclusia
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 940992
Запитувана сума від УКФ: 940992
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації»
Культурний сектор: Дизайн та мода
Міста реалізації: Україна,
Опис проекту: FASHION INCLUSIA - унікальна програма сектору моди, завдяки якій учасники з інвалідністю отримають теоретичні знання і практичні навички в ключових професіях індустрії: візажист, стиліст, фотограф на бекстейджі Ukrainian Fashion Week. Завданням програми є не тільки теоретичний курс, в якому провідні фахівці в галузі проведуть лекції і семінари-практикуми з учасниками, але й практичний курс, що дозволить підготуватися до реальної роботи з підготовки моделей для показу, роботи в командах дизайнерів, зйомки подіумних фоторепортажів в рамках UFW. Програма стане поштовхом до професійного зростання, адже серед учасників буде обрано менторів, які продовжать передавати знання в майбутніх проєктах.
# 162.
ID: 4INC31-04748
Назва проекту: Інклюзивність фестивалю «NEOсвітній Арсенал»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 1787400.5
Запитувана сума від УКФ: 999024.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт прагне реалізувати культурно-освітній фестиваль для дітей і підлітків «NEOсвітній Арсенал» за принципами інклюзії: вільної взаємодії всіх відвідувачів в просторі музейної інституції через культуру і мистецтво, через творчість як універсальну практику, спільне отримання емоційного, естетичного і пізнавального досвідів. Щоб зробити фестиваль універсально інклюзивним, проєкт передбачає проведення тренінгу для учасників (більшість — музеї), адаптацію ігрових та навчальних матеріалів учасників, підготовку простору та універсальних ігрових путівників, а також публікацію методичного посібника по роботі з дітьми з інвалідністю за нозологіями. У межах чотириденного фестивалю, що відбудеться всьоме у Мистецькому арсеналі, представники 50 організацій з регіонів України адаптують для відвідувачів найкращі освітні практики у сфері культури.
# 163.
ID: 4INC31-05338
Назва проекту: Театр не для всіх, а для кожного
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 380230.00
Запитувана сума від УКФ: 380230.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТЕАТРАЛЬНО-ВИДОВИЩНИЙ ЗАКЛАД КУЛЬТУРИ "КИЇВСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР НА ПОДОЛІ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Адаптація вистав для повного сприйняття інформації для людей із вадами зору і слуху. Мета проекту забезпечити вільний доступ до театрального мистецтва та створити комфортні умови для відвідування театру людьми з інвалідністю. Результат - толерантне суспільство, доступне мистецтво, формування прикладу та напрацювань для впровадження проекту у інших театрах.
# 164.
ID: 4INC31-05749
Назва проекту: Створення інклюзивної медіаплатформи "Terra інклюзія" для популяризації українських письменників, які пишуть на тему інклюзії, та залучення професійної спільноти з інвалідністю.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 797840
Запитувана сума від УКФ: 797840
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю "Видавничий центр "12"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проєкт покликаний привернути увагу суспільства до теми інклюзії через створення медіаплатформи, на якій будуть розміщені 10 випусків інтерв'ю з українськими письменниками, які пишуть на тему інклюзії. В якості ітерв'юєра запрошена людина з інвалідністю, яка має досвід роботи в медіа. У кожному інтерв'ю подається презентація письменника, його інклюзивних творів та сюжет з реальною історією, схожою за тематикою з літературним твором. Залучення особи з інвалідністю в якості інтерв’юєра дозволить, зокрема, показати інклюзивні можливості медіапростору та промоцію мистецтва людей з інвалідністю, промоцію позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні.
# 165.
ID: 4INC31-05813
Назва проекту: Забезпечення інклюзії в сфері культури в місцевих громадах
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 550560
Запитувана сума від УКФ: 550560
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Спілка громадських організацій інвалідів Києва, Спілка
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ , охоплення всієї України,
Опис проекту: Проєкт спрямований на впровадження та підтримку розвитку ідеї впровадження інклюзії в сфері культури в громадах та суспільстві загалом. В рамках проєкту передбачено розробка, адаптація та пілотування гри-симулятора «Світ Громад. Інклюзія». Ключовим результатом проєкту буде інструмент неформальної освіти громадських активістів, представників секторів культури та креативних індустрій щодо створення в громаді інклюзивних культурних просторів та проєктів та забезпечення рівних прав всіх громадян на доступ до культури, що свою чергу, сприятиме підвищенню рівня інклюзивності громади.
# 166.
ID: 4INC31-05877
Назва проекту: Всеукраїнська соціальна інформаційна кампанія про музичні здібності дітей із синдромом Дауна "Музика - важлива. Музика - можлива"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 946468.09
Запитувана сума від УКФ: 946468.09
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Всеукраїнська благодійна організація "Даун Синдром"
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, вся Україна,
Опис проекту: Мета проекту - сприяти розвитку інклюзії у культурній галузі та суспільстві шляхом створення та промоції музичного арт-терапевтичного онлайн-гуртка для дітей з синдромом Дауна та їхніх сиблінгів з Києва та регіонів України. Гурток дозволить дітям з інвалідністю розвинути потяг до музики, вплине на покращення внутрішньо-сімейної атмосфери, продемонструє соціуму впливовість музичної арт-терапії на емоційну сферу дітей, розвиток комунікативних навичок та самоконтролю. Інформаційна кампанія є ключовим продуктом проекту та реалізовуватиметься у кількох напрямках: відео-сюжети для соцмереж та ЗМІ, зовнішня реклама. Для працівників музичного, педагогічного, напрямків буде розроблено педагогічні рекомендації по знайомству з музикуванням дітей з синдромом Дауна, та використання музики в якості терапевтичного інструменту.
# 167.
ID: 4INC31-06019
Назва проекту: Побачити більше
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 424888.85
Запитувана сума від УКФ: 424888.85
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженою відповідальністю «Видавничий Дім «Медіа-ДК»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: офіс компанії знаходиться у м. Київ. При цьому українська аудиторія сайту поділяється таким чином: 47% Київ, 5% Дніпропетровська обл., 5% Харківська обл., 5% Донецька обл., 4% Львівська обл., 4% Одеська обл., 4% Київська обл. та інші.,
Опис проекту: NV.UA – медіаресурс, на якому кожен зможе знайти цікаву для себе та свого розвитку інформацію (культура, мистецтво, історія, ділова картина дня, аналітика тощо). Адаптація NV.UA відповідно до потреб людей з порушеннями зору дозволить їм стати повноцінними учасниками споживання культурного продукту. Також передбачається інформаційна кампанія для привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю. Це дасть змогу популяризувати ідею інклюзивності у суспільстві.
# 168.
ID: 4INC31-06381
Назва проекту: ProMind
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 989540
Запитувана сума від УКФ: 989540
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Фонд майбутнього"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Україна, Україна,
Опис проекту: Проект передбачає розробку та запуск програмного продукту - мобільного додатку, що містить цифрові матеріали для навчання дітей з дит́ячим церебр́альним пара́лічем (надалі ДЦП) та долучення їх до вивчення шедеврів культури та мистецтва.
# 169.
ID: 4INC31-06563
Назва проекту: Промоція креативних проєктів, у яких задіяні особи з інвалідністю, позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 786600.00
Запитувана сума від УКФ: 786600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд "Українська соціальна академія"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Уся територія України,
Опис проекту: Промоція проєктів, у яких задіяні люди з інвалідністю, позитивних прикладів для наслідування та досягнень інклюзивного мистецтва в Україні
# 170.
ID: 4INC31-07110
Назва проекту: Доступне кіно: Голлівуд
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 0
Запитувана сума від УКФ: 0
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Боротьба за права"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Мета проєкту “Доступне кіно: Голлівуд” — підтримати незрячих та нечуючих людей у розкритті глядацького потенціалу. Створивши звукоописи та розгорнуті субтитри до десяти культових стрічок Голлівуду, ми забезпечимо незрячим та нечуючим людям безстроковий доступ до них в одному з найбільших онлайн-кінотеатрів України — Sweet.tv.
# 171.
ID: 4INC31-07121
Назва проекту: "Танок тиші"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 665000
Запитувана сума від УКФ: 665000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Товариство з обмеженною відповідальністю "Туристична компанія "ВД-Тревел"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Житомир, Чернігів, Львів, Одеса,
Опис проекту: Танок споконвіку допомагав спілкуванню. Здається так природньо рухатися під музику. Але завадити цьому може цілковита тиша. Людина, яка живе у тиші, втрачає здатність як вербально соціалізуватися, так і за допомогою танців. Наш проект грунтується на танцювальному колектив «Сенсатів» (Казахстан), який вигравав гран-прі на міжнародних фестивалях, а журі й гадки не мало, що танцюристи — люди з вадами слуху. Демонстрація танцювальних здібностей людей з вадами слуху стане масштабною публічною подією та інформаційною компанією, яка має, по-перше, привернути увагу суспільства до проблем людей з вадами слуху, по-друге, сформувати повагу до їхніх потреб, по-треттє, наочно показати позитивні приклади для наслідування.
# 172.
ID: 4INC31-07222
Назва проекту: Теплі долоньки
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 853688
Запитувана сума від УКФ: 853688
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "ЛІТЕКО"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Рівне,
Опис проекту: За даними Міністерства соцполітики, в Україні живе понад два з половиною мільйони людей з інвалідністю. Із них 168 тисяч – це діти. Діти, які лише нещодавно отримали право навчатися на рівних зі своїми однолітками у звичайних школах. Яка вона – українська інклюзія? З чим доводиться стикатися батькам дітей з особливими освітніми потребами? Які перешкоди з'являються на шляху до рівного суспільства? Як розвивати таку дитину, щоб вона стала успішною, мистецькою, культурно обізнаною – такі речі постійно турбують батьків дітей, що навчаються в інклюзивних класах чи закладах. В ході проєкту відбудеться ряд практичних занять, воркшопів, семінарів, майстер -класів з лекторами та менторами серед яких логопед, реабілітолог, психолог, педіатр, що активно навчатимуть здоровому способу життя, розвитку самого себе, з допомогою менторів буде піднята та розвинута самооцінка кожної дитини, будуть пропрацьовані внутрішні комплекси та страхи, кожен учасник розкриється, крім того батьки отримають знання з практичних питань та проблем через консультації та семінари. Власними руками, працюючи на майстер-класі з ментором, діти малюватимуть піском, на воді, виготовлятимуть особливі речі паралельно долаючи свої внутрішні комплекси. Учасники візьмуть участь у фото сесіях до виготовлення особливого календаря «Інклюзивне суспільство- розвиток особистості дитини», також працюватимуть перед камерою долаючи свої внутрішні страхи. У рамках проєкту буде проведена масштабна інформаційна кампанія. Результатом стане створення календаря та виставкового open простору, де буде проходити виставка та майстер класи, тренінги для інклюзивних дітей та сімей.
# 173.
ID: 4INC31-07554
Назва проекту: Програма адаптації публічних просторів «Аutism friendly: дружнє місто»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 870978.00
Запитувана сума від УКФ: 870978.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ЩАСЛИВЕ СЬОГОДНІ"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Проект містить розробку та створення загальнодоступної онлайн програми на спеціальній медіаплатформі у вигляді універсального тренінгу, який можна завантажити будь-кому. Основна мета - навчити якнайбільше закладів по всій Україні адаптувати умови в публічному просторі (кінотеатри, театри, бібліотеки, музеї тощо) до потреб людей з розладами спектру аутизму. На цій платформі також будуть завантажені та описані приклади успішних та вже реалізованих адаптації в публічних місцях, щоб надихати і заохочувати все більше і більше організацій по всій Україні брати участь в цій програмі.
# 174.
ID: 4INC31-24722
Назва проекту: Соціально-культурний проект "Світ глухих - яскравий!"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999375.5
Запитувана сума від УКФ: 999375.5
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Підприємство обʼєднання громадян "Культурний центр Українського товариства глухих"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Створення комплексного інклюзивного простору з відповідним контентом, який буде знайомити з особливою культурною та мовною самобутністю спільноти глухих в Україні, їх історією, творчістю та мистецтвом, які реалізуються через жестову мову, сприятиме гуртуванню та обʼєднанню людей різних вікових категорій незалежно від стану слуху чи наявності інвалідності, розкриттю їх потенціалу, змістовному проведенню дозвілля. Інформування суспільства про успіхи та досягнення, творчість, самобутнє мистецтво осіб з інвалідністю зі слуху, створення умов для самореалізації осіб з порушеннями слуху засобами театрального мистецтва через виготовлення відеоконтенту для вільного поширення в мережі. Сприяння формування толерантного та безбарʼєрного суспільства, руйнування стереотипів про людей зі зниженим слухом.
# 175.
ID: 4INC31-24752
Назва проекту: Без бар’єрів - гармонія в різноманітті
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 997851.00
Запитувана сума від УКФ: 997851.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Рубіжанська централізована бібліотечна система Рубіжанської міської ради Луганської області
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Рубіжне Луганської області,
Опис проекту: В рамках проєкту створення на базі бібліотеки інклюзивного культурного центру "Дивосвіт" для соціальної адаптації людей з інвалідністю, розвитку їх комунікативних можливостей та творчої самореалізації, соціокультурних навичок.
# 176.
ID: 4INC31-25655
Назва проекту: Життя триває
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 996347.4
Запитувана сума від УКФ: 996347.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець Ковальова Юлія Вікторівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Мистецтво, як зброя та одночасно й зцілення під час війни. Митці-воїни мають змогу за допомогою алегорій своеї творчості розповісти про власне ставлення до ситуації та донести проблематику щодо діалогу з мирним населенням, по-друге - вони мають можливість в такий спосіб емоційно розвантажити свою психіку. Також з боку пересічних громадян важливо побачити історію людей та почуття тих, хто боронить життя українців, тому що війна - це спільна біль усіх громадян. Інклюзія інвалідів – митців з АТО, це історія про сучасний світ, в якому кожен, хто сьогодні живе гарним мирним життям, вже завтра може зустрітися сам на сам з війною та болем – моральним і фізичним. Та вже сьогодні відчуває психологічній біль та біль втрат близьких, що сінтезуеє та інтегрує усіх учасників суспільства під час війни.
# 177.
ID: 4INC31-25825
Назва проекту: Інклюзивна освіта
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 952000.00
Запитувана сума від УКФ: 952000.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа-підприємець Терзієв Віталій Сергійович
Культурний сектор: Література та видавнича справа
Міста реалізації: Україна, Канада, США,
Опис проекту: Платформа з безкоштовними матеріалами для навчання та розвитку дітей з особливими освітніми потребами.
# 178.
ID: 4INC31-26488
Назва проекту: Мрії здійснюються легко
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 508500.00
Запитувана сума від УКФ: 508500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "ФЕДЕРАЦІЯ СУЧАСНОГО МЕЧЕВОГО БОЮ ТА СЕРЕДНЬОВІЧНОГО БОЮ УКРАЇНИ"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: місто Київ,
Опис проекту: На базі X-PARK буде влаштований фестиваль культурно-спортивного характектеру, орієнтований на людей з інклюзією та їх сімей. Основна думка - це всі люди незалежні, і не важливо мають вони якісь вади чи ні, тому у рамках проекту буде реалізовано соціальне культурно-спортивне середовище, де люди вільно і без всяких обмежень змогли б реалізовувати свій творчий та спортивний потенціал завдяки самим різним локаціям та фестивальній програмі, яка буде включати як і майстер класи, так і різні розважальні елементи, наприклад - катання на катерах.
# 179.
ID: 4INC31-26533
Назва проекту: Свій очима своїх
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999466.00
Запитувана сума від УКФ: 999466.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Ріал Сторіс Продакшн"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Харків, Рівне, Одеса,
Опис проекту: “Свій очима своїх ”- це проєкт про права людини мовою мистецтва. У його фокусі - особи з вадами зору, які займаються активною громадською, культурною та правозахисною діяльністю у Києві, Рівному та Харкові. Їхні історії будуть зафіксовані у виставковому проєкті та у розділі “Свій очима своїх” на вебплатформі “Свій серед своїх”. Ці культурні продукти будуть адаптовані для доступу особам із вадами зору для того, щоб популяризувати тему інклюзивності у суспільстві та посилити позитивний імідж маломобільних груп.
# 180.
ID: 4INC31-26650
Назва проекту: Художній музей як складова інклюзивного культурного простору
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 940580.00
Запитувана сума від УКФ: 940580.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа «Обласний художній музей» Черкаської обласної рад
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Черкаси, Черкаська область,
Опис проекту: Основна мета проєкту – забезпечити реалізацію прав людини на рівний доступ до культурного продукту та культурних цінностей, незалежно від місця знаходження, стану здоров’я, постійних чи тимчасових обмежень. Очікувані результати: інклюзивні культурні продукти (виставка митця з інвалідністю, додаток доповненої реальності, веб-сайт - платформа для поширення інклюзивного продукту, аудіогіди з тифлокоментарями, планшети з екскурсією жестовою мовою, буклет шрифтом Брайля); інклюзивний креативний простір для людей з інвалідністю та широкої аудиторії (майстер класи, пандуси, крісла колісні, ходунки, дитячий візок в користування відвідувачам музею) інформаційна кампанія по вихованню поваги до прав і потреб людей з інвалідністю в суспільстві і підтримка освітніх програми по інклюзії.
# 181.
ID: 4INC31-26995
Назва проекту: Дитячий інклюзивний культурно-мистецький табір
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 996719
Запитувана сума від УКФ: 996719
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Щастя Кідс
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Застосування власної інноваційної моделі впровадження інклюзії в дитячому садочку шляхом організації інклюзивних змін у дитячому таборі при дитячому садочку "Щастя Кідс". Мета - створення інклюзивного середовища, а також підготовка спеціалістів для роботи в такому середовищі.
# 182.
ID: 4INC31-27301
Назва проекту: «Біла Тростина» – інклюзивний аматорський форум-театр за методом психодрами для людей й про людей з вадами зору.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 696200
Запитувана сума від УКФ: 696200
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП - фізична особа - підприємець - Демідова Лариса Володимирівна
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: "Біла Тростина" (тактильна палиця, які є засобом орієнтування незрячої людини у просторі) – особливий інклюзивний форум-театр за методом психодрами для людей з вадами зору. Це інтерактивна форма театру, психотерапевтичний груповий процес, у якому використовується інструмент драматичної імпровізації. Таке дійство засновано на співучасті та взаємодії усіх учасників як акторів, так й глядачів та ведучих-психологів. Довготривале проведення зустрічей на репетиціях та виставах сприятиме допомозі людям з вадами зору у вирішенні власних психологічних проблем. Вони є безпосередніми учасниками – авторами або виконавцями культурно-мистецької вистави, у процес створення якої будуть інтегровані також люди без інвалідності. Таким чином у проекті відбудеться взаємоінклюзія – справжнє включення зрячих людей через театральну дію в уособлене, утаємничене життя сліпих або людей з порушенням зору, які хочуть бути такими, як всі. Вони є безпосередніми учасниками – авторами або виконавцями культурно-мистецької вистави, у процес створення якої будуть інтегровані також люди без інвалідності. Таким чином у проекті відбудеться взаємоінклюзія – справжнє включення зрячих людей через театральну дію в уособлене, утаємничене життя сліпих або людей з порушенням зору, які хочуть бути такими, як всі. Вони є безпосередніми учасниками – авторами або виконавцями культурно-мистецької вистави, у процес створення якої будуть інтегровані також люди без інвалідності. Таким чином у проекті відбудеться взаємоінклюзія – справжнє включення зрячих людей через театральну дію в уособлене, утаємничене життя сліпих або людей з порушенням зору, які хочуть бути такими, як всі. Вони є безпосередніми учасниками – авторами або виконавцями культурно-мистецької вистави, у процес створення якої будуть інтегровані також люди без інвалідності. Таким чином у проекті відбудеться взаємоінклюзія – справжнє включення зрячих людей через театральну дію в уособлене, утаємничене життя сліпих або людей з порушенням зору, які хочуть бути такими, як всі.
# 183.
ID: 4INC31-27456
Назва проекту: Безкоштовний інклюзивний дитячий майданчик для дітей з особливостями розвику за адресою м. Київ, вул. Верхній Вал, 62
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 998000
Запитувана сума від УКФ: 998000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ДРІМХАНТЕРС
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ, Київ,
Опис проекту: Створення безкоштовного інклюзивного дитячого майданчика за адресою Верхній Вал, 62, м. Київ
# 184.
ID: 4INC31-27501-2
Назва проекту: Теплі долоньки
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 802400
Запитувана сума від УКФ: 802400
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний фонд "Милосердний самарянин для дітей з особливими потребами"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м.Золочів, Львівська обл.,
Опис проекту: Надання допомоги тим, хто потребує, а саме дітям, що мають особливі потреби. Учасники проекту отримають соціальний досвід, а діти, на яких направлений проект отримають емоційну та моральну підтримку через насичення їх життя спілкуванням, цікавими подіями та культурними заходами. (психологічні та реабілітаційні заняття, арттерапія, пізнавальні та оздоровчі подорожі, розважальні та культурні програми та інші)
# 185.
ID: 4INC31-27662
Назва проекту: Яке ТАКЕ мистецтво?!
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 781880
Запитувана сума від УКФ: 781880
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ТОВ «ТРК «РАДІО СКОВОРОДА»
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Львів, Київ, Рівне, Ужгород, Вінниця, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Запоріжжя, Дніпро,
Опис проекту: «Яке ТАКЕ мистецтво» - це аудіовізуальний інклюзивний проєкт про десятьох митців з різних міст України, які мають інвалідність. Проте інвалідність у даному проєкті - не основа сюжету, адже роботи митців змушують слухачів та глядачів зануритись у різні види мистецтва та зняти стереотипне уявлення про інвалідність, яка обмежує.
Тут і про мотивацію творити, і про можливість розвивати те, що іншим здається неможливим, ну і звісно неймовірний сторітейлінг про самих митців у їхній власній інтерпретації.
Важливим є й відтворення проєкту у форматі подкастів та відео (з сурдоперекладом), що дозволяє розширити не лише аудиторію слухачів та глядачів проєкту, а й показати позицію рівності. Адже абсолютно нормально записувати та знімати людей з інвалідністю акцентуючи увагу не на конкретній нозології, а їхній професії та місії.
# 186.
ID: 4INC31-27772
Назва проекту: Унікальні. Вільні. Щасливі.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 996949.78
Запитувана сума від УКФ: 996949.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний фонд Марії максакової"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Чернівці. Проєкт передбачає мультиплікацію знань через проведення мистецьких занять для дітей з інвалідністю по всій Україні.,
Опис проекту: Інклюзивна освіта як безумовне право кожної дитини на доступну і якісну освіту є не лише ознакою демократичності суспільства, а й міжнародним зобов’язанням країни з часу ратифікації Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.Сьогодні нам важливо розширити інструментарій впливу на суспільство і розвинути напрямок роботи - інклюзивне мистецтво. Основною концепцією проєкту є принцип, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження, повинні мати однакові можливості для самовираження через мистецтво. Справжня знахідка для цього - створити мобільний додаток Всеукраїнської соціальної мережі із загальнодоступною навчальною музичною програмою. Музика - надзвичайно потужний інструмент, і наше завдання - охопити якомога більше дітей для того, щоб формувати особистість та коригувати особливості розвитку.
# 187.
ID: 4INC31-27922
Назва проекту: "Мистецтво без бар'єрів ": створення простору рівних можливостей.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 203423.46
Запитувана сума від УКФ: 203423.46
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти Прилуцька дитяча музична школа ім. Л.М.Ревуцького
Культурний сектор: Аудіальне мистецтво
Міста реалізації: місто Прилуки, Чернігівська область,
Опис проекту: Проєкт передбачає ствоній шкорення інклюзивного креативного простору в Прилуцькій дитячій музичлі ім. Л.М.Ревуцького для усунення бар’єрів в отриманні мистецької освіти. Дітям з інвалідністю буде надано можливість розвивати свій творчий потенціал шляхом забезпечення зручного й рівного доступу та використання обладнання у класних кімнатах, активної взаємодії з іншими учнями школи. Проєкт розрахований на дітей міста, що мають музичні здібності: на дітей з особливими освітнім потребами, учнів Прилуцької музичної школи.
# 188.
ID: 4INC31-27923
Назва проекту: Доступний театр
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999935.00
Запитувана сума від УКФ: 999935.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Обласний комунальний заклад «Харківський театр для дітей та юнацтва»
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Харківська область,
Опис проекту: Проєкт «Доступний театр» - створення інклюзивного театрального простору за рахунок адаптації вистав для глядачів з інвалідністю та надання майданчику для творчості митцям з інвалідністю. Мета проєкту: розбудова інклюзивного суспільства, підтримка митців і глядачів з інвалідністю, виховання поваги до людей з інвалідністю. Результати проєкту: створення інклюзивного (універсального) театрального простору на базі Харківського театру для дітей та юнацтва через створення тифлокоментаря та перекладу жестовою мовою репертуарних вистав театру; навчання працівників театру жестової мови та створення тифлокоментаря, а підчас навчання освоєння етичних норм спілкування з людьми з різними нозологіями інвалідності; творча лабораторія за участі людей з інвалідністю, з метою створення і показу перформансу “Перетинаючи кордони”; гостьовий проєкт “Погляд” від МТЦ “Непротоптана стежина”
# 189.
ID: 4INC31-28029
Назва проекту: Мова Фотографії
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999760.00
Запитувана сума від УКФ: 999760.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРОФЕСІЙНИХ ФОТОГРАФІВ", ГО "УАПФ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: місто Харків, місто Харків,
Опис проекту: Мова Фотографії — інклюзивний освітній проєкт для людей з порушеннями слуху та мовлення. Він включає: створення адаптованого освітнього курсу з фотографії, глосарію та проведення виставки студентських робіт. Курс є інноваційним і не має аналогів в Україні. Він допоможе взаємоінтеграції та обміну суспільним досвідом у сфері інклюзивної освіти. Програма курсу складена професійними фотографами і формує у студентів базу, достатню для початку професійної діяльності. Курс триватиме 3 місяці та включатиме лекції з портрету, студійної зйомки, репортажу. Разом з профільною організацією, для проєкту буде створено унікальний глосарій професійної термінології жестовою мовою. Наразі такого глосарію не існує, і після завершення проекту, його буде викладено у вільний доступ.
# 190.
ID: 4INC31-28043
Назва проекту: Всеукраїнський фестиваль жестової пісні "Відкрий серце"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 696140
Запитувана сума від УКФ: 696140
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація Закарпатська обласна організація УТОГ
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: м. Ужгород, Закарпатська область,
Опис проекту: У рамках проекту, реалізації Всеукраїнського фестивалю "Відкрий серце", дії учасників наступні: вираження власного потенціалу, відкриття таланту, демонстрація умінь, через показ власних підготовлених вистав-пісні у жестовому виконанні. Також, робота людей з обмеженими можливостями з керівниками гуртків, лекції та майстер класи, робота з дітьми і юнацтвом, підготовка виступів. Критерій відбору – художній, виступити перед журі та глядачами й одержання фахової оцінки роботи. Вимоги фестивалю, посилання у виступах, має бути чітким і зрозумілим, нести цінність для суспільства. Додатковою метою фестивалю є прохання до місцевого самоврядуввання вирішувати проблему доступності міста, що є вкрай недостатнім для комфортного проживання у місті для людей з обмеженими можливостями.Триденний фестиваль жестової пісні "____" сприятиме збільшенню глядацького попиту на Будинок культури УТОГ у м.Ужгород, розвитку культури, туристичної привабливості регіону.
# 191.
ID: 4INC31-28156
Назва проекту: Інклюзивний творчий простір «Руки створюють дива, коли серце сповнене добра»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 452906.00
Запитувана сума від УКФ: 452906.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Чернігів та Чернігівська область.,
Опис проекту: Наш проект є актуалізація соціального запиту на турботу про людей з інвалідністю, задоволення їх потреби у розвитку різного виду мистецтва, шляхом створення сучасного інклюзивного творчого простору з використанням соціального та природного ресурсу. Створений креативний простір з універсальним дизайном залучить широку аудиторію людей з інвалідністю для участі у серії майстер-класів з виготовлення інклюзивного мистецького продукту, у вигляді картин, за різними видами та жанрами образотворчого мистецтва та ремесла. Підсумковим заходом стане проведення виставкового фестивалю «Руки створюють дива, коли серце сповнено добра» на території Чернігівського обласного художнього музею ім. Г.П. Галагана за участю широкого кола митців з інвалідністю та представників громадськості, бізнесу, влади, культури та шанувальників мистецтва.
# 192.
ID: 4INC31-28233
Назва проекту: Звичайні історії незвичайних людей (створення відео-розповідей про людей з інвалідністю)
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 401304.00
Запитувана сума від УКФ: 354884.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійний Фонд "Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Дрогобич, Львівська область, Львів, Львівська область,
Опис проекту: Проект "Звичайні історії незвичайних людей" зосереджений на створення та поширення інклюзивного продукту задля задоволення культурних потреб людей з інвалідністю. В рамках проекту заплановано зняти та змонтувати 4 відео розповіді (використовуючи методику "digital storytelling") про мистецтво неповносправних осіб. Створені відео історії про талановитих неповносправних людей ми поширимо в соціальних мережах, а також презентуємо серед громади задля подолання стереотипів та промоцію позитивних прикладів.
# 193.
ID: 4INC31-28283
Назва проекту: Мультимедійний інклюзивний культурний продукт арт-платформи «Зможемо»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 599214.60
Запитувана сума від УКФ: 599214.60
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація «Рівненська платформа розвитку культури і мистецтва»
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Рівне,
Опис проекту: Мета заснування Aрт-платформи - розвиток інклюзивного мистецтва та толерантності у суспільстві. В межах проекту передбачена взаємодія літературно-драматичної, художньої та музичної студій. З допомогою фахівців реабілітаційно-корекційної діяльності вибудовується унікальний навчально-творчий процес інклюзивних груп. Діти навчаються різним мистецьким технікам і працюють над колективним продуктом - мультиплікаційним фільмом за розробленим власноруч сюжетом, у супроводі створеного власними силами аудіоряду. Кожен етап роботи фільмується та фотографується. Підсумком проекту є масштабна презентація створеного мультиплікаційного фільму, документальної відеороботи про весь інклюзивний навчальний процес та фотовиставка.
# 194.
ID: 4INC31-28529
Назва проекту: ХІІІ Відкритий Інтегрований міжнародний творчий фестиваль-конкурс "Багряна осінь на Поділлі"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 997880.00
Запитувана сума від УКФ: 997880.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Об'єднання осіб особливих потреб України"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Вінниця,
Опис проекту: Метою проекту є – створення умов для сприяння творчій активності осіб з особливими потребами та осіб з інвалідністю, формування в Україні громадянського суспільства світового рівня, інтеграція осіб з особливими потребами та осіб з інвалідністю у суспільство шляхом проведення відкритих, масових інтегрованих культурно-творчих заходів, фестивалів. До участі у фестивалі-конкурсі будуть запрошені особи та колективи, які виступають у таких жанрах та напрямах мистецтв: декоративно-прикладне (ужиткове) мистецтво, художнє мистецтво (живопис, графіка, скульптра, фото, інше), літературне мистецтво (поезія, проза в т.ч. гумор та сатира); театральне та циркове мистецтво; музичне мистецтво (вокал, інструментальне виконання, авторський спів, інше), хореографічне мистецтво. Проект буде реалізовано у два тури з гала-концертом: I тур – відбірковий (за анкетами претендентів на участь, запису виступу виконавців та фото матеріалів робіт майстрів); II тур – конкурсна програма у формі концертних виступів, виставок-ярмарок тощо. Для визначення переможців у різних номінаціях буде сформований склад журі, переможці та призери виступатимуть у гала-концерті фестивалю.
# 195.
ID: 4INC31-28532
Назва проекту: Особливе кафе-хаб для онкопацієнтів: розробка концепції / девелопмент
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999460
Запитувана сума від УКФ: 999460
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська Організація "Логістичний штаб"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Особливе кафе - унікальний креативно-інформаціний простір для людей, яких спіткала біда під назвою "рак". Мета проєкту - надати людям, яких обєднує хвороба, простір для соціалізації, самореалізації та креативу.
# 196.
ID: 4INC31-28552
Назва проекту: "Лінії долі"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 163500.00
Запитувана сума від УКФ: 163500.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центр надання соціальних послуг Кролевецької міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Кролевець Сумської області,
Опис проекту: Мета проекту – здійснити широку інформаційну кампанію для підвищення рівня обізнаності жителів міста Кролевець Сумської області про життя людей, які опинилися в складних життєвих обставинах, у тому числі осіб та дітей з інвалідністю, шляхом реалізації проекту «Лінії долі» протягом літа/осені 2021 року. Культурно-просвітницький проект покаже життєві історії одинадцяти неординарних особистостей з особливими потребами та чотирьох довгожителів міста та спрямований на виховання в суспільстві толерантного ставлення до прав і свобод людей з інвалідністю та людей похилого віку. Результатами проекту є проведення фотовиставки, випуск 100 фотокниг з однойменною назвою для розповсюдження у державних соцзакладах, бібліотеках на безкоштовній основі, проведення відео презентації проекту з залученням громадських організацій осіб з інвалідністю міста, соціальних закладів та жителів громади.
# 197.
ID: 4INC31-28700
Назва проекту: Проєкт - аматорський фестиваль "Незламні духом"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 991000
Запитувана сума від УКФ: 991000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична особа підприємець Воронова Ірина Вадимівна
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ та усі регіони,
Опис проекту: Проект "Незламні духом" - це фестиваль - учасниками якого можуть стати — самодіяльні художники, літератори, кіномитці, кліпмейкери. Мета фестивалю: надихнути людей з інвалідністю на пошук нових форм творчості, допомогти їм зміцнити дух та подолати складні життєві обставини та фізичні обмеження. Створити простір взаємодії між людьми з інвалідністю та суспільством. Сприяти інтеграції людей з інвалідністю у суспільстві. Основним критерієм оцінювання робіт конкурсної програми фестивалю є розкриття авторами теми цінності і неповторності кожного людського життя, непоборності духу, долання депресії через пошуки себе у творчості та здатності до нездоланної емоційної щедрості. Фестиваль сприятиме розвитку творчого простору для спілкування людей незламного духу.
# 198.
ID: 4INC31-28701
Назва проекту: Мистецькі Ластівки
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999931.4
Запитувана сума від УКФ: 999931.4
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Фізична Особа Підприємець ЛОБАРЕВА ІРИНА ФРАНЦІВНА
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Маленькі діти з дорослою душею. Це історія про дітей, які героїчно проходять такі випробування, що багатьом дорослим не під силу. Історії про маленьких людей, чиї душі, як ластівки прагнуть польоту і творчості. Мистецтво допомагає таким дітям досягати висот у внутрішньому рості та надає сил рости над їх захворюваннями. Також, інклюзія у суспільстві таких дітей сприяє порозумінню духовних можливостей та внутрішнього росту самого суспільства і в духовному, і в культурному спектрі.
# 199.
ID: 4INC31-28765
Назва проекту: Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999260
Запитувана сума від УКФ: 999260
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Савка Мар'ян Володимирович
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Львів, Київ, Чернівці,
Опис проекту: Проєкт "Inclusive Travels in Ukraine: доступність музеїв України" – це онлайновий каталог музейних закладів України з рейтингом інклюзивності, який створюється з метою інклюзивного інформування широкої аудиторії про рівень доступності базової туристичної інфраструктури, пропаганди ідей універсального дизайну та стимулювання підвищення рівня інклюзивності культурно-пізнавального туризму в Україні. Результатом буде інклюзивна медіаплатформа – розроблений відповідно до стандартів вебдоступності сайт, який міститиме інформацію про музеї та заповідники в усіх регіонах України, деталізований опис наявних умов і зручностей для прийому всіх відвідувачів, включаючи представників маломобільних груп, передбачатиме можливість групування об'єктів за наявністю тих чи інших зручностей, а також ранжування за узагальненим рейтингом доступності, оцінками та відгуками користувачів.
# 200.
ID: 4INC31-28865
Назва проекту: Встановлення міні-скульптур туристичних об’єктів Рівного з використанням шрифту Брайля
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 1199120.00
Запитувана сума від УКФ: 999120.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Фонд Олексія Муляренка"
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Рівне, Рівненська область, Україна,
Опис проекту: Проект передбачає створення та встановлення у місті Рівне бронзових міні-скульптур основних туристичних об’єктів міста у їх первинному історичному вигляді з використанням шрифту Брайля та з нанесенням QR коду, який дає доступ до інклюзивного відеоролика з історією та описом об’єкта з тифлокоментарем, сурдодублюванням та субтитрами англійською мовою.
# 201.
ID: 4INC31-28941
Назва проекту: «Безбар`єрна бібліотека»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 2471329.23
Запитувана сума від УКФ: 2471329.23
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Чернівці,
Опис проекту: Проблеми забезпечення життєдіяльності людей з інвалідністю та створення доступності до закладів культури залишаються невирішеними в м. Чернівці. На сьогодні в обласній книгозбірні відсутня доступність для осіб з інвалідністю. Для вирішення проблеми при бібліотеці планується створення комунікаційного інклюзивно-ресурсного простору (центру) «Безбар`єрна бібліотека» для надання відкритого та безкоштовного доступу до читання, інформації, навчання та організації дозвілля особам з інвалідністю. Центр надаватиме інформаційні та сервісні послуги, доступ до інтернету, читання книг відповідних форматів для сліпих та слабозрячих осіб, проведення освітніх тренінгів, заходів, презентацій, творчих майстерень, засідань літературних студій. Інклюзивний простір створюється для навчання, натхнення, зустрічей та подій.
# 202.
ID: 4INC31-28987
Назва проекту: Життя без обмежень
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 375190
Запитувана сума від УКФ: 375190
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Брайченко
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Дніпро,
Опис проекту: Я- представник жінок з інвалідністю і дуже добре знайома зі стереотипами та відношенням суспільства до людей, а саме до жінок з інвалідністю. Проєкт має на меті подолання психологічних стереотипів і формування нового позитивного погляду громадськості на жінок з інвалідністю.
# 203.
ID: 4INC31-29111
Назва проекту: "Шлях особливої дружби" / робота з дітьми та молоддю з особливими потребами/
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 97705.14
Запитувана сума від УКФ: 97705.14
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Центральна дитяча бібліотека ім.В.Стефаника Стрийської міської централізованої бібліотечної системи
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м.Стрий, Львівської області,
Опис проекту: Проєкт "Шлях особливої дружби" спрямований на соціальну інтеграцію та адаптацію дітей та молоді з обмеженими можливостями, створення для них умов розвитку творчих здібностей, повноцінного спілкування з однолітками та психологічної допомоги батькам та опікунам
# 204.
ID: 4INC31-29163
Назва проекту: CanGuruSPACE. Інклюзивна креативна студія для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 1199887
Запитувана сума від УКФ: 999887
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ХАРКІВСЬКИЙ ПРИВАТНИЙ ЛІЦЕЙ "ШКОЛА "РАНОК" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Харків,
Опис проекту: Проєкт «CanGuruSPACE» передбачає створення інноваційної інклюзивної креативної студії для дітей з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з універсальним дизайном. Це буде доступний кожному простір, метою якого є сприяння соціалізації, розвитку, адаптації дітей з ООП, надання можливостей для отримання нових знань та реалізації соціокультурних потреб кожного, а також для поширення інформації та обізнаності суспільства з питань інклюзії. У рамках проєкту передбачається створення інклюзивної креативної студії з сенсорною кімнатою та міні-бібліотекою з інклюзивною літературою для дітей та дорослих; розробка, проведення та запис відео 10 занять з АРТ-терапії, та 5 семінарів-тренінгів за участі реабілітологів, психологів, педагогів-коректорів та інших спеціалістів, які працюють з дітьми, що мають ООП.
# 205.
ID: 4INC31-29165
Назва проекту: "Крок уперед", телевізійне розважальне ток-шоу
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 432018
Запитувана сума від УКФ: 432018
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Харківська обласна організація Українського Товариства Глухих (УТОГ)
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Харків, Харків,
Опис проекту: «Крок уперед» — розважально-ігрове ток-шоу, в якому беруть участь на рівних нечуючі й чуючі люди, проходячи естафету й виконуючи інформаційно-розвиваючі завдання, проходячи креативні випробовування. Кожен випуск програми передбачає зустріч із популярною персоною. Ведучі шоу — артисти театру глухих “Аріадна”. Програма передбачає сурдопереклад та титрування.
# 206.
ID: 4INC31-29233
Назва проекту: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 933600.00
Запитувана сума від УКФ: 933600.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ "СПІЛКА МАТЕРІВ ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ТА ФІЗИЧНИХ ПОРУШЕНЬ М.КИЄВА "СОНЯЧНИЙ ПРОМІНЬ"
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Міжнародний інтеграційний театральний фестиваль «Сонячна Хвиля» - це інклюзивний мистецький простір, в якому свою творчість представляють як аматори так і професіонали без обмежень віку та соціального статусу. Фестиваль «Сонячна Хвиля» реалізовується цьогоріч завдячуючи постійному щорічному проекту «Соціально-мистецька Акція «Приречені на щастя», яка в свою чергу дала можливість, протягом трьох років, об’єднати творчі колективи та відновити роботу фестивалю. Метою Фестивалю - є підтримка та популяризація самобутньої творчості людей з особливостями психофізичного та інтелектуального розвитку для зрівняння можливостей у суспільстві та одночасної їх активізації та інтеграції у світову культуру та суспільство.
# 207.
ID: 4INC31-29255
Назва проекту: Інклюзивні іноваційні арт-практики у роботі з особами з інвалідністю та іх родинами
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 675141
Запитувана сума від УКФ: 653241
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ГО "Доступний світ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Миколаїв, Україна, місто Миколаїв,
Опис проекту: Проект представляє собою 5-місячну комплексну програму психологічної реабілітації та навчання художній творчості для 40 осіб з інвалідністю та членів їх родин за допомогою іноваційних арт-методик: живопису, малювання на воді, песочної анімації, ліплення, та виїзних заходів природу. Підсумком проекту є масштабна виставка робіт учасників проекту.
# 208.
ID: 4INC31-29295
Назва проекту: Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 305409.00
Запитувана сума від УКФ: 305409.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: м. Хмельницький, Хмельницька область,
Опис проекту: Проєкт спрямований на створення умов для розвитку, соціалізації та рівних можливостей до якісних бібліотечних послуг і культурно-мистецького життя міста шляхом переформатування простору та діяльності бібліотеки на засадах сприяння промоції мистецтва людей з інвалідністю та позитивних прикладів їх самореалізації. Учасники проєкту матимуть можливість задовільнити свої потреби, проведення дозвілля, визначення можливих орієнтирів самореалізації, розвитку внутрішньої активності і здібностей з урахуванням досвіду та історій успіху відомих у регіоні митців і професіоналів, у тому числі людей з інвалідністю.
# 209.
ID: 4INC31-29398
Назва проекту: "Простір Безпеки"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 100000
Запитувана сума від УКФ: 100000
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Комунальна установа "Чернівецька обласна бібліотека для дітей"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Чернівці,
Опис проекту: Інформаційний медіапростір в Чернівецькій обласній бібліотеці для дітей, користувачів з вадами зору: універсальний дизайн для широкого кола читачів,вільного доступу до публічної інформації, навчання та розвитку. Спілкування та проведення дозвілля, тренінги, майстер-класи для соціалізації та полегшення адаптації слабозорих дітей в суспільстві. Придбання спеціального обладнання, налаштування комп'ютерного місця та облаштування бібліотечної дозвіллєвої кімнати до потреб дітей з вадами зору, надання можливості слабозорим дітям бути обізнаними у соціально-культурному житті громади краю.
# 210.
ID: 4INC31-29427
Назва проекту: Підвищення спроможності креативного інклюзивного простору для дітей у Слобожанській громаді Харківської області.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 889253.00
Запитувана сума від УКФ: 889253.00
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Слобожанський комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Зміївського району Харківської області
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Слобожанська громада, Чугуївський район, Харківська область,
Опис проекту: Проєкт направлений на розширення доступу дітей дошкільного віку зі значними вадами здоров’я та інвалідністю та їх батьків до створення культурного продукту, а саме дитячої вистави за спеціальним сценарієм, для формування у цих дітей необхідних життєвих компетенцій, навичок і впевненості у собі;сприяння вихованню поваги до прав дітей з інвалідністю в Слобожанській селищній громаді; - толерантного ставлення до потреб батьків, або осіб які їх замінюють, що мають дітей з особливими освітніми потребами; забезпечення рівного доступу до культурного життя громади людей з особливими освітніми потребами через підсилення спроможності креативного інклюзивного центру на базі Слобожанського комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) №7 «КОЛОСОК» Слобожанської селищної ради Харківської області.
# 211.
ID: 4INC31-29431
Назва проекту: «АртКрила 333»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 300008
Запитувана сума від УКФ: 300008
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: ФОП Рибак Інна Василівна
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: Хмільник,
Опис проекту: Психологічно арт-терапевтичний супровід осіб, що перебувають у довготривалій взаємодії, проживають та є членами сімі, займаються доглядом за важкохворими( особами з інвалідністю, онко-, психічно-хворими) людьми і самі потребують підтримки та ресурсу, віри та розуміння майбутнього.
# 212.
ID: 4INC31-29549
Назва проекту: Ігрофікація для розвитку інклюзивного суспільства: вчись онлайн - змінюй офлайн
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999320
Запитувана сума від УКФ: 999320
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Інститут політика-інформаційних досліджень"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Вся Україна,
Опис проекту: Суть проекту полягатиме у приверненні уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, ствердженні інклюзії як базової цінності розвитку громад шляхом виховання суспільно активних мешканців громад методами ігрофікації, а саме завдяки створенню ігрофікованого он-лайн курсу "Моя інклюзивна громада" та настільної симуляційної гри "Моя інклюзивна громада"
# 213.
ID: 4INC31-29635
Назва проекту: Унікальні. Вільні. Щасливі.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 996229.78
Запитувана сума від УКФ: 996229.78
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Благодійна організація "Благодійний Фонд Марії Максакової"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м. Чернівці. Проєкт передбачає мультиплікацію знань через проведення мистецьких занять для дітей з інвалідністю по всій Україні.,
Опис проекту: Інклюзивна освіта як безумовне право кожної дитини на доступну і якісну освіту є не лише ознакою демократичності суспільства, а й міжнародним зобов’язанням країни з часу ратифікації Україною Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю.Сьогодні нам важливо розширити інструментарій впливу на суспільство і розвинути напрямок роботи - інклюзивне мистецтво. Основною концепцією проєкту є принцип, що всі діти, незважаючи на різне культурне й соціальне походження, повинні мати однакові можливості для самовираження через мистецтво. Справжня знахідка для цього - створити мобільний додаток Всеукраїнської соціальної мережі із загальнодоступною навчальною музичною програмою. Музика - надзвичайно потужний інструмент, і наше завдання - охопити якомога більше дітей для того, щоб формувати особистість та коригувати особливості розвитку.
# 214.
ID: 4INC31-29742
Назва проекту: Інклюзивні іноваційні арт-практики у роботі з особами з інвалідністю та іх родинами
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 675141
Запитувана сума від УКФ: 653241
Тип конкурсу: Індивідуальний
Повна назва організації: Громадська організація "Доступний світ"
Культурний сектор: Візуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Миколаїв,
Опис проекту: Проект представляє собою 5-місячну комплексну програму психологічної реабілітації та навчання художній творчості для 40 осіб з інвалідністю та членів їх родин за допомогою іноваційних арт-методик: живопису, малювання на воді, песочної анімації, ліплення, та виїзних заходів природу. Підсумком проекту є масштабна виставка робіт учасників проекту.
# 215.
ID: 4INC32-01656
Назва проекту: Музеї, дружні до людей з аутизмом
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999144.00
Запитувана сума від УКФ: 999144.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація «Коаліція захисту прав осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень»
Культурний сектор: Культурна спадщина
Міста реалізації: Київ, м.Кременець Тернопільської області, м.Дубно Рівненської області,
Опис проекту: Проект «Музеї, дружні до людей з аутизмом» вперше фокусується на проблемі бар'єрів доступу людей з аутизмом до музеїв, викликаних їхніми особливостями комунікації та сприйняття сенсорних стимулів. Буде розроблено і поширено методику розроблення комплексу заходів: (1) спеціального часового режиму для особливого візиту, (2) інформаційного пакету з великою кількістю ілюстрацій та у форматі легкого читання для попереднього ознайомлення відвідувача з музеєм та людьми, яких відвідувач зустріне в музеї, (3) розроблення карти сенсорних стимуляцій в приміщенні музею (зорових, слухових, тактильних, нюхальних). Залучення відвідувачів з аутизмом передбачено спільними зусиллями музею та партнерської профільної НДО, яка забезпечить фаховий супровід і тестування людьми з аутизмом.
# 216.
ID: 4INC32-02815
Назва проекту: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід"
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 999995
Запитувана сума від УКФ: 999995
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ХЕРСОН ПЛЮС ПРОДАКШН"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: Херсон та Херсонська область, Рівне та Рівненська область, Миколаїв та Миколаївська область, Луцьк та Волинська область,
Опис проекту: Інклюзивна креативна резиденція "Віртуальна майстерня "З Півдня на Захід" – проєкт, у якому поєднуватимуться три складові. 1. Мотиваційні телевізійні історії успіху митців з особливими потребами. 2. Інклюзивні резиденції у вигляді телемостів між студіями в Херсоні та Рівному за участі митців, експертів, журналістів, людей з особливими потребами, де обговорюватимуться проблеми та відбуватиметься обмін досвідом, знаннями, думками та ідеями. 3. У ході цих розмов про НЕобмеженні можливості та подолання УСІХ бар’єрів, у довірі та партнерстві буде створена віртуальна майстерня – онлайн платформа, у якій будуть представлені відео-записи майстер-класів від митців-учасників телемостів. А також збиратимуться й демонструватимуться доробки учасників проєкту – не лише картини, а й твори декоративно-прикладного мистецтва, музичні твори, будь-які інші творчі роботи (у тому числі створені у ході самого проєкту), авторами яких є люди з особливими потребами. На початковому етапі в проєкті братимуть участь митці та експерти із Херсонської, Миколаївської, Рівненської та Волинської областей. Завдяки віртуальній майстерні до проєкту приєднаються учасники з інших областей України.
# 217.
ID: 4INC32-28183
Назва проекту: Інклюзивно-ресурсний центр Новопокровської територіальної громади "Я можу". Підготовка та проведення інклюзивної вистави.
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 185738.81
Запитувана сума від УКФ: 114256.81
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ НОВОПОКРОВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ
Культурний сектор: Перформативне та сценічне мистецтво
Міста реалізації: смт Новопокровка, Дніпропетровська область, с. Кочубеївка, Херсонська область,
Опис проекту: З метою підвищення ролі мистецької діяльності у громаді, створення передумов для самореалізації осіб з ООП у мистецьких професіях, посилення їх інтеграції у суспільне життя шляхом залучення до професійних мистецьких практик, розширення доступу до мистецької діяльності, що сприятиме кращій соціалізації осіб з ООП, розкриття їхніх талантів, а також розвитку толерантності українського суспільства, на території Новопокровської ТГ в рамках проєкту буде створено інклюзивно-ресурсний центр «Я можу» та проведено на його базі театральну виставу. Центр продовжить своє існування та роботу і після завершення проєкту за рахунок фінансування з місцевого бюджету. Буде залучено не менше 30 дітей з ООП.
# 218.
ID: 4INC32-28474-3
Назва проекту: «Мистецтво – інструмент інклюзивного навчання для розвитку обдарованості та пізнавальної сфери у дітей з особливими освітніми потребами»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 995936.96
Запитувана сума від УКФ: 995936.96
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: м. Луцьк, Волинська обл., м. Краматорськ, Донецька обл.,
Опис проекту: Проект полягає у створенні умов для розвитку культурного креативного середовища для дітей з особливими освітніми потребами ( в тому числі з інвалідністю) шляхом організації музичних оркестрів, лялькових театрів, творчих студій в 24-х інклюзивно - ресурсних центрах Волині і Донеччини та поширення нових технік і моделей корекційно-розвиткових занять в роботу національної мережі ІРЦ.
# 219.
ID: 4INC32-28825
Назва проекту: Бал розправлених крил
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 745920.00
Запитувана сума від УКФ: 745920.00
Тип конкурсу: Національний
Повна назва організації: Громадська організація "ОБ'ЄДНАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ХОРЕОГРАФІЇ, МУЗИКИ ТА ФОЛЬКЛОРУ "ФОЛКАРТ-УКРАЇНА"
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: місто Маріуполь, Донецька область,
Опис проекту: «Бал розправлених крил»-подія, яка об‘єднає в доступному креативному просторі творчих людей з інклюзією та звичайних людей. Проєкт передбачає проведення одноденного заходу в різних локаціях та з різним контентом в полікультурному центрі «Центр культури Лівобережний» міста Маріуполя. Протягом дня пройдуть майстер-класи, творчі майстерні, мотиваційні тренінги з надихаючими історіями людей з інклюзією. Фінал заходу-Бал , що зведе в сумісних номерах та фінальному танці. Формат події дасть можливість привернути увагу до митців з інклюзією, в ході підготовки створити нові культурні продукти, сприяти підтримці їх творчості та соціалізаці. Одне з головних завдань-створення колаборації медійної та культурної сфер для ефективної та позитивної промоції інклюзивного мистецтва.
# 220.
ID: 4INC33-06840
Назва проекту: Інклюзія - не ілюзія
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 608646
Запитувана сума від УКФ: 608646
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Виконавчий комітет Луцької міської ради
Культурний сектор: Культурні та креативні індустрії
Міста реалізації: м.Луцьк, Волинська обл, Україна, місто Жешув, Республіка Польща,
Опис проекту: Культурно-просвітницький проєкт «Інклюзія - не ілюзія» спрямований на створення креативного рекламного контенту з метою розвінчання суспільних стереотипів щодо людей з інвалідністю та формування сприятливого психологічного середовища серед населення Луцької міської територіальної громади та Гміни міста Жешув задля соціалізації неповноправних осіб. Виховання в суспільстві поваги до прав і свобод людей з інвалідністю, рівноправного ставлення до них як до повноцінних членів громади, що насамперед здійснюватиметься через школярів за допомогою інструменту, який є популярним серед молодіжного середовища – відеоблогів та відомих блогерів. У результаті проведених заходів передбачається створення відеоролику на основі відеоблогів дітей-волотерів, що комунікуватимуть під час спільних активностей з ровесниками, котрі мають інвалідність .
# 221.
ID: 4INC33-28739
Назва проекту: Міжнародний інклюзивний онлайн-турнір з карате «Мистецтво рівних можливостей»
Лот: ЛОТ 3. Інклюзивне суспільство
Загальний бюджет проекту: 889230
Запитувана сума від УКФ: 889230
Тип конкурсу: Міжнародний
Повна назва організації: Всеукраїнська громадська організація "Українська федерація карате"
Культурний сектор: Аудіовізуальне мистецтво
Міста реалізації: Київ,
Опис проекту: Організація міжнародного інклюзивного онлайн-турніру з карате «Мистецтво рівних можливостей», куди буде залучено близько 250 учасників з інвалідністью (всіх нозологій: вади інтелекту, зору, слуху, опорно-рухового апарату, на візках, з синдромом дауна та аутизмом). Загалом учасників онлайн-турніру 750. Учасники турніру надсилатимуть свою відеозйомку виконання змагальної вправи, яку оцінюватимуть судді. Таким чином не виходячи з дому можна стати чемпіонами. Всі відео зберігатимуться на ютуб-каналі федерацій-партнерів та будуть доступні для перегляду всім. Окрім спортивної складової буде оцінюватись мистецька, художньо-естетична складова зйомки. Як результат турніру буде змонтовано фінальний відеоролик тривалістью до 20 хвилин, куди ввійдуть найкращі відео-презентації учасників.